kontact - en to sl translation catalogue (71 entries)

en: Welcome to Kontact %1
sl: Dobrodošli v Kontactu %1

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
sl: Kontact upravlja z vašo e-pošto, imenikom, koledarjem, seznamom opravil, itd.

en: Skip this introduction
sl: Preskoči ta uvod

en: Loading Kontact ...
sl: Nalaganje Kontacta ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
sl: Pokaži samo ikone

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
sl: Predmete v stranski vrstici pokaži z ikono in brez besedila

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
sl: Izberite to možnost, če želite, da imajo predmeti v stranski vrstici ikono, a nimajo besedila.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
sl: Pokaži samo besedilo

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
sl: Predmete v stranski vrstici pokaži z besedilom in brez ikon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
sl: Izberite to možnost, če želite, da imajo predmeti v stranski vrstici besedilo, a nimajo ikon.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
sl: Pokaži ikone in besedilo

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
sl: Predmete v stranski vrstici pokaži z ikono in besedilom

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
sl: Izberite to možnost, če želite, da imajo predmeti v stranski vrstici ikono in besedilo.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
sl: Velike ikone

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
sl: V stranski vrstici pokaži velike ikone

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
sl: Izberite to možnost, če želite, da so ikone v stranski vrstici velike.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
sl: Običajne ikone

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
sl: V stranski vrstici pokaži običajne ikone

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
sl: Izberite to možnost, če želite, da so ikone v stranski vrstici običajne velikosti.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
sl: Majhne ikone

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
sl: V stranski vrstici pokaži majhne ikone

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
sl: Izberite to možnost, če želite, da so ikone v stranski vrstici majhne.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
sl: Skrij stransko vrstico

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
sl: Skrij stransko vrstico z ikonami

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
sl: Izberite to možnost, če želite skriti stransko letvico z ikonami. Pritisnite F9 za njen ponovni prikaz.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
sl: Izberite začetni vstavek, ki bo uporabljen ob vsakem zagonu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
sl: S spustnega seznama izberite vstavek, ki bo ob vsakem zagonu Kontacta uporabljen kot začetni vstavek. V nasprotnem primeru si Kontact zapomni nazadnje dejaven vstavek.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
sl: Trenutno dejaven vstavek

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
sl: Vedno začni z vstavkom:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
sl: Nastavi začetni vstavek za vsak zagon

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
sl: Običajno se bo Kontact zagnal z vstavkom, ki se je uporabljal pred izklopom. Označite to polje, če bi ob zagonu raje videli točno določen vstavek.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show the component sidebar
sl: Pokaži stransko vrstico s sestavnimi deli

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show/Hide the icon sidebar
sl: Preklopi stransko vrstico z ikonami

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SideBarOpen), group (View)
en: To save screen real estate you might choose to hide the icon sidebar. Uncheck this box to hide the component sidebar. Note that the F9 key will hide/show the icon sidebar.
sl: Za povečanje delovnega prostora se boste morda odločili za skritje stranske vrstice z ikonami. Odstranite oznako, da skrijete stransko vrstico s sestavnimi deli. Zapomnite si, da lahko za njen preklop uporabite tipko F9.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: &Pomoč

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
sl: Krmar

en: Start with a specific Kontact module
sl: Začni z določenim modulom Kontacta

en: Start in iconified (minimized) mode
sl: Zaženi v skrčenem (ikonskem) načinu

en: List all possible modules and exit
sl: Izpiši seznam vseh razpoložljivih modulov in končaj

en: KDE personal information manager
sl: KDE-jev upravljalnik z osebnimi podatki

en: Copyright © 2001–%1 Kontact authors
sl: Copyright © 2001–%1 avtorji Kontacta

en: Original Author
sl: Prvotni avtor

en: Git Migration
sl: Prehod na Git

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
sl:  Začenjanje ...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
sl: Novo

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
sl: Nastavi Kontact ...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
sl: Nastavi Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
sl: Pojavilo se bo pogovorno okno, v katerem boste lahko nastavili Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
sl: Uvod v &Kontact

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
sl: Prikaži uvodno stran za Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
sl: Izberite to možnost, da vidite uvodno stran za Kontact.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide/Show the component sidebar
sl: Preklopi stransko vrstico s sestavnimi deli

[ctx: @info:status]
en: Hide/Show the component sidebar
sl: Preklop stranske vrstice s sestavnimi deli

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to show or hide the component sidebar as desired.
sl: Omogoči preklop stranske vrstice s sestavnimi deli.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sl: <qt>To bo v celoti skrilo menijsko vrstico. Spet jo lahko pokažete z vnosom %1.</qt>

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
sl: Preklopi na vstavek %1

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
sl: Program teče samostojno. Premikanje v ospredje ...

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
sl: Ni mogoče naložiti dela za %1.

en: The KDE Personal Information Management Suite.
sl: KDE-jeva zbirka programov za upravljanje z osebnimi podatki.

en: Read Manual
sl: Preberite priročnik

en: Learn more about Kontact and its components
sl: Naučite se več o Kontactu in njegovih sestavnih delih

en: Visit Kontact Website
sl: Obiščite spletišče Kontacta

en: Access online resources and tutorials
sl: Dostopajte do spletnih virov in vodnikov

en: Setup your Accounts
sl: Nastavite svoje račune

en: Prepare Kontact for use
sl: Pripravite Kontact za uporabo

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
sl: Stranska vrstica je skrita. Znova jo lahko pokažete s pritiskom na tipko %1.
