kontact - en to th translation catalogue (34 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
th: แสดงไอคอนเท่านั้น

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
th: แสดงข้อความเท่านั้น

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
th: แสดงไอคอนและข้อความ

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
th: ไอคอนขนาดใหญ่

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
th: แสดงไอคอนขนาดใหญ่บนถาดข้าง

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
th: เลือกตัวเลือกนี้ หากคุณต้องการให้ถาดข้างแสดงไอคอนขนาดใหญ่

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
th: ไอคอนขนาดปกติ

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
th: แสดงไอคอนขนาดปกติบนถาดข้าง

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
th: เลือกตัวเลือกนี้ หากคุณต้องการให้ถาดข้างแสดงไอคอนขนาดปกติ

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
th: ไอคอนขนาดเล็ก

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
th: แสดงไอคอนขนาดเล็กบนถาดข้าง

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
th: เลือกตัวเลือกนี้ หากคุณต้องการให้ถาดข้างแสดงไอคอนขนาดเล็ก

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
th: เลือกส่วนเสริมที่จะเริ่มเมื่อโปรแกรมเริ่มการทำงานทุกครั้ง

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
th: ส่วนเสริมที่ทำงานอยู่ในปัจจุบัน

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
th: เริ่มการทำงานด้วยส่วนเสริมนี้เสมอ:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
th: ตั้งค่าส่วนเสริมที่จะเริ่มเมื่อโปรแกรมเริ่มการทำงาน

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
th: แ&ฟ้ม

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
th: &ตั้งค่า

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
th: &ช่วยเหลือ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
th: แถบเครื่องมือหลัก

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
th: ตัวนำทาง

en: Start with a specific Kontact module
th: เริ่มการทำงานด้วยมอดูล Kontact ที่กำหนด

en: Start in iconified (minimized) mode
th: เริ่มแบบย่อเป็นไอคอนไปยังถาดระบบ (ย่อหาย)

en: List all possible modules and exit
th: เรียกมอดูลที่เป็นไปได้ทั้งหมดแล้วออกจากโปรแกรม

en: KDE personal information manager
th: เครื่องมือจัดการข้อมูลส่วนบุคคลของ KDE

en: Original Author
th: ผู้เขียนแรกเริ่ม

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
th: กำลังเริ่มการทำงาน...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
th: สร้างใหม่

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
th: ปรับแต่ง Kontact...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
th: ปรับแต่ง Kontact

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
th: บทแนะนำ &Kontact

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
th: แสดงหน้าบทแนะนำ Kontact

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
th: สลับไปยังส่วนเสริม %1

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
th: ไม่สามารถเรียกใช้ส่วนประกอบ %1 ได้
