kontact - en to tr translation catalogue (71 entries)

en: Welcome to Kontact %1
tr: Kontact %1 Sürümüne Hoş Geldiniz

en: Kontact handles your e-mail, address book, calendar, to-do list and more.
tr: Kontact e-posta, adres defteri, takvim, yapılacak ögeleri listesi ve daha fazlasını düzenlemenizi sağlar.

en: Skip this introduction
tr: Bu tanıtımı atla

en: Loading Kontact ...
tr: Kontact yükleniyor...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
tr: Yalnızca Simgeleri Göster

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
tr: Kenar çubuğu ögelerini simgeli ve metin olmadan göster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
tr: Kenar çubuğu ögelerinin simgelerinde metin görünmesin istiyorsanız bu seçeneği seçin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
tr: Yalnızca Metni Göster

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
tr: Kenar çubuğu ögelerini simgesiz olarak, metin ile göster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
tr: Kenar çubuğundaki ögelerin simgesiz metinlerini görmek istiyorsanız bu seçeneği seçin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
tr: Simgeleri ve Metni Göster

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
tr: Kenar çubuğu ögelerini simge ve metin ile göster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
tr: Kenar çubuğundaki ögelerin simgeleri ve metni olsun istiyorsanız bu seçeneği seçin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
tr: Büyük Simgeler

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
tr: Kenar çubuğundaki simgeleri büyük boyutta göster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
tr: Kenar çubuğu simgelerinin fazladan büyük olmasını istiyorsanız bu seçeneği seçin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
tr: Normal Simgeler

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
tr: Kenar çubuğundaki simgeleri normal boyutta göster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be normal size.
tr: Kenar çubuğu simgelerinin normal boyutta olmasını istiyorsanız bu seçeneği seçin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
tr: Küçük Simgeler

[ctx: @info:status]
en: Show small size sidebar icons
tr: Kenar çubuğundaki simgeleri küçük boyutta göster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra small.
tr: Kenar çubuğu simgelerinin fazladan küçük olmasını istiyorsanız bu seçeneği seçin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Sidebar
tr: Kenar Çubuğunu Gizle

[ctx: @info:status]
en: Hide the icon sidebar
tr: Simge kenar çubuğunu gizle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to hide the icon sidebar. Press F9 to unhide.
tr: Simge kenar çubuğunu gizlemek istiyorsanız bu seçeneği seçin. Göstermek için F9 düğmesine basın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the initial plugin to use on each start
tr: Her açılışta ilk kullanılacak eklentiyi seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the plugin from this drop down list to be used as the initial plugin each time Kontact is started. Otherwise, Kontact will restore the last active plugin from the previous usage.
tr: Kontact her başlatıldığında kullanılacak başlangıç eklentisini seçmek için açılır listeyi kullanın. Aksi takdirde Kontact, önceki kullanımdaki son etkin eklentiyi açacaktır.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
tr: Şimdi etkin olan eklenti

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
tr: Her zaman bu eklenti ile başla:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
tr: Her başlangıçta ilk çalıştırılacak eklenti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
tr: Kontact genellikle kapatılmadan önce açık olan bileşen ile açılır. Eğer özel bir bileşen ile açılmasını istiyorsanız bu kutucuğu işaretleyin.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show the component sidebar
tr: Bileşen kenar çubuğunu göster

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SideBarOpen), group (View)
en: Show/Hide the icon sidebar
tr: Simge yan çubuğunu göster/gizle

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SideBarOpen), group (View)
en: To save screen real estate you might choose to hide the icon sidebar. Uncheck this box to hide the component sidebar. Note that the F9 key will hide/show the icon sidebar.
tr: Ekran sabitini kaydetmek için simge kenar çubuğunu gizlemeyi seçebilirsiniz. Bileşen kenar çubuğunu gizlemek için bu kutunun işaretini kaldırın. F9 tuşunun simge kenar çubuğunu gizleyeceğini/göstereceğini unutmayın.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
tr: &Görünüm

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
tr: Ayar&lar

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
tr: &Yardım

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
tr: Gezgin

en: Start with a specific Kontact module
tr: Belirli bir Kontact modülü ile başla

en: Start in iconified (minimized) mode
tr: Küçültülmüş olarak başlat

en: List all possible modules and exit
tr: Tüm modülleri listele ve çık

en: KDE personal information manager
tr: KDE kişisel bilgi yöneticisi

en: Copyright © 2001–%1 Kontact authors
tr: Telif Hakkı © 2001-%1 Kontact yazarları

en: Original Author
tr: Asıl Yazar

en: Git Migration
tr: Git Taşıma

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
tr:  Başlatılıyor...

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
tr: Yeni

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Kontact...
tr: Kontact Uygulamasını Yapılandır...

[ctx: @info:status]
en: Configure Kontact
tr: Kontact Uygulamasını Yapılandır

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure Kontact.
tr: Kontact'ı yapılandırabileceğiniz bir iletişim kutusu sunulacak.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Kontact Introduction
tr: &Kontact Uygulamasına Giriş

[ctx: @info:status]
en: Show the Kontact Introduction page
tr: Kontact giriş sayfasını göster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to see the Kontact Introduction page.
tr: Kontact giriş sayfasını görmek için bu seçeneği seçin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide/Show the component sidebar
tr: Bileşen Kenar Çubuğunu Göster/Gizle

[ctx: @info:status]
en: Hide/Show the component sidebar
tr: Bileşen kenar çubuğunu göster/gizle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to show or hide the component sidebar as desired.
tr: Bileşen kenar çubuğunu istediğiniz gibi göstermenize/gizlemenize olanak sağlar.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
tr: <qt>Bu, menü çubuğunu tümüyle gizleyecektir. %1 ile yeniden gösterebilirsiniz.</qt>

en: Hide menu bar
tr: Menü Çubuğunu Gizle

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18nc( "@info:status", "Plugin %1", plugin->title() ) );
en: Switch to plugin %1
tr: %1 eklentisine geç

[ctx: @info:status]
en: Application is running standalone. Foregrounding...
tr: Uygulama tek başına çalıştırılıyor. Arka plana atılıyor...

[ctx: @info]
en: Cannot load part for %1.
tr: %1 bölümü yüklenemedi.

en: The KDE Personal Information Management Suite.
tr: KDE Kişisel Bilgi Yönetimi Sistemi.

en: Read Manual
tr: Kılavuzu Oku

en: Learn more about Kontact and its components
tr: Kontact ve bileşenleri hakkında daha fazla bilgi al

en: Visit Kontact Website
tr: Kontact Web Sayfasına Git

en: Access online resources and tutorials
tr: İnternet'teki kaynaklara ve öğreticilere eriş

en: Setup your Accounts
tr: Hesaplarınızı Ayarlayın

en: Prepare Kontact for use
tr: Kontact'ı kullanım için hazırlayın

[ctx: @info:status]
en: Sidebar is hidden. Show the sidebar again using the %1 key.
tr: Kenar çubğu gizli. %1 düğmesini kullanarak, yan çubuğu yeniden gösterebilirsiniz.
