kontact - en to ug translation catalogue (11 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
ug: چوڭ سىنبەلگىلەر

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
ug: نورمال سىنبەلگىلەر

[ctx: @action:inmenu]
en: Small Icons
ug: كىچىك سىنبەلگە

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ug: ياردەم(&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
ug: يول باشچى

en: Original Author
ug: ئەسلى ئاپتور

[ctx: @info:status]
en:  Initializing...
ug:  دەسلەپلەشتۈرۈۋاتىدۇ…

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
ug: يېڭى
