kontact - en to wa translation catalogue (29 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons Only
wa: En håyner k' les imådjetes

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and without text
wa: Håyner les cayets el bår di costé avou des imådjetes eyet sins scrijhaedje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons without text.
wa: Clitchîz cisse tchuze si vs voloz k' les cayets el bår di costé åyexhe des imådjetes sins scrijhaedje.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Text Only
wa: En håyner kel tecse

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with text and without icons
wa: Håyner les cayets el bår di costé avou do tecse eyet sins imådjete

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have text without icons.
wa: Clitchîz cisse tchuze si vs voloz k' les cayets el bår di costé åyexhe des scrijhaedjes sins imådjete.

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Icons && Text
wa: Håyner imådjetes eyet tecse

[ctx: @info:status]
en: Show sidebar items with icons and text
wa: Håyner les cayets el bår di costé avou des imådjetes eyet do scrijhaedje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar items to have icons and text.
wa: Clitchîz cisse tchuze si vs voloz k' les cayets el bår di costé åyexhe des imådjetes eyet do scrijhaedje.

[ctx: @action:inmenu]
en: Big Icons
wa: Grandès imådjetes

[ctx: @info:status]
en: Show large size sidebar icons
wa: Håyner l' grande grandeu des imådjetes el bår di costé

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want the sidebar icons to be extra big.
wa: Clitchîz cisse tchuze ci si vs voloz k' les cayets el bår di costé soeyexhe miergrand.

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal Icons
wa: Imådjetes normåles

[ctx: @info:status]
en: Show normal size sidebar icons
wa: Håyner l' grandeu normåle des imådjetes el bår di costé

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ActivePlugin), group (View) i18n: ectx: whatsthis, entry (ActivePlugin), group (View)
en: The currently active plugin
wa: Li tchôke-divins ovrant pol moumint

note: i18n: ectx: label, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Always start with plugin:
wa: Todi enonder avou c' tchôke-divins la :

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Set the initial plugin on each start
wa: Defini l' prumî tchôke-divins a tchaeke enondaedje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ForceStartupPlugin), group (View)
en: Usually Kontact will come up with the plugin used before shutdown. Check this box if you would like the specified plugin to come up on start instead.
wa: Normålmint Kontact s' enondrè avou l' tchôke-divins eployî divant d' distinde. Clitchîz cisse boesse si vs voloz kel tchôke-divins di specifyî arive al plaece a l' enondaedje.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
wa: &Aidance

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse båre ås usteyes

note: i18n: ectx: ToolBar (navigatorToolBar)
en: Navigator
wa: Naivieu

en: Start with a specific Kontact module
wa: Enonder avou on module di Kontact diné

en: Start in iconified (minimized) mode
wa: Enonder en môde imådjete (å pus ptit)

en: List all possible modules and exit
wa: Fé l' djivêye di tos les modules possibes eyet moussî foû

en: KDE personal information manager
wa: Manaedjeu des informåcions da vosse di KDE

en: Original Author
wa: Oridjinnå oteur

[ctx: @title:menu create new pim items (message,calendar,to-do,etc.)]
en: New
wa: Novea
