kontrast - en to ca@valencia translation catalogue (37 entries)

en: Favorite colors
ca@valencia: Colors preferits

en: Background: %1
ca@valencia: Fons: %1

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Background color copied to clipboard
ca@valencia: Color de fons copiat al porta-retalls

en: Text color copied to clipboard
ca@valencia: Color del text copiat al porta-retalls

en: Color copied to clipboard
ca@valencia: Color copiat al porta-retalls

en: Help
ca@valencia: Ajuda

en: Contrast is the difference in color between two objects that allows them to be distinguished. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
ca@valencia: El contrast és la diferència al color entre dos objectes que els permet distingir. En la percepció visual del món real, el contrast està determinat per la diferència en el color i la brillantor de l'objecte i altres objectes dins del mateix camp de visió.

en: A contrast value of 21 indicates a perfect contrast (usually black on white), and a value of 0 indicate that the two colors are the same.
ca@valencia: Un valor de contrast de 21 indica un contrast perfecte (normalment negre sobre blanc), i un valor de 0 indica que els dos colors són el mateix.

en: For normal text, the contrast ratio should be at least of 4.5 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 7 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
ca@valencia: Per al text normal, la relació del contrast ha de ser com a mínim de 4,5 de conformitat amb l'estàndard WCAG AA, i es requerix una relació de contrast de 7 o més de conformitat amb l'estàndard WCAG AAA.

en: For large text, the contrast ratio should be at least of 3 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 4.5 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
ca@valencia: Per al text gran, la relació del contrast ha de ser com a mínim de 3 de conformitat amb l'estàndard WCAG AA, i es requerix una relació de contrast de 4,5 o més de conformitat amb l'estàndard WCAG AAA.

en: Contrast Checker
ca@valencia: Comprovador del contrast

en: Favorite Colors
ca@valencia: Colors preferits

en: About
ca@valencia: Quant a

en: Contrast ratio: %1
ca@valencia: Relació de contrast: %1

en: Perfect for normal and large text
ca@valencia: Perfecte per a text normal i gran

en: Perfect for large text and good for normal text
ca@valencia: Perfecte per a text gran i bo per a text normal

en: Good for large text and bad for normal text
ca@valencia: Bé per a text gran i roín per a text normal

en: Bad for large and normal text
ca@valencia: Roín per a text gran i bé per a text normal

en: Contrast is the difference in luminance or color that makes an object (or its representation in an image or display) distinguishable. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
ca@valencia: El contrast és la diferència en la luminància o color que fa que un objecte (o la seua representació en una imatge o pantalla) siga distingible. En la percepció visual del món real, el contrast està determinat per la diferència en el color i la brillantor de l'objecte i altres objectes dins del mateix camp de visió.

en: Hue %1°
ca@valencia: To %1°

en: Saturation %1
ca@valencia: Saturació %1

en: Lightness %1
ca@valencia: Lluminositat %1

en: Background
ca@valencia: Fons

en: Font Size %1px
ca@valencia: Mida del tipus de lletra %1 px

en: Invert
ca@valencia: Invertix

en: Randomize
ca@valencia: Aleatori

en: Mark as favorite
ca@valencia: Marca com a preferit

en: Failed to save color
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el color

en: Font size %1px is bad with the current contrast
ca@valencia: La mida del tipus de lletra %1 px és roïna amb el contrast actual

en: Font size %1px is good with the current contrast
ca@valencia: La mida del tipus de lletra %1 px és bona amb el contrast actual

en: Font size %1px is perfect with the current contrast
ca@valencia: La mida del tipus de lletra %1 px és perfecta amb el contrast actual

[ctx: @title]
en: A contrast checker application
ca@valencia: Una aplicació de comprovació del contrast

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and creator
ca@valencia: Mantenidor i creador

[ctx: @info:credit]
en: Wikipedia
ca@valencia: Viquipèdia

[ctx: @info:credit]
en: Text on the main page CC-BY-SA-4.0
ca@valencia: Text en la pàgina principal CC-BY-SA-4.0

[ctx: @info:credit]
en: SQLite backend for favorite colors
ca@valencia: Dorsal SQLite per als colors preferits
