kontrast - en to eu translation catalogue (39 entries)

en: Favorite colors
eu: Gogoko koloreak

en: Text: %1
eu: Testua: %1

en: Background: %1
eu: Hondoa: %1

en: Remove
eu: Kendu

en: Background color copied to clipboard
eu: Hondoko kolorea arbelera kopiatu da

en: Text color copied to clipboard
eu: Testuaren kolorea arbelera kopiatu da

en: Color copied to clipboard
eu: Kolorea arbelera kopiatu da

en: Help
eu: Laguntza

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Contrast is the difference in color between two objects that allows them to be distinguished. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
eu: Kontrastea bi objekturen arteko kolore diferentzia da, haiek bereizgarriak izatea eragiten duena. Mundu errealaren ikusizko pertzepzioan, objektuaren eta ikus-eremu bereko beste objektu batzuen kolorearen eta distiraren arteko diferentziak zehazten du kontrastea.

en: A contrast value of 21 indicates a perfect contrast (usually black on white), and a value of 0 indicate that the two colors are the same.
eu: 21 balioko kontraste batek kontraste perfektua adierazten du (zuriak beltzean izan ohi duena), eta 0 balioak bi koloreak bera direla adierazten du.

en: For normal text, the contrast ratio should be at least of 4.5 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 7 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
eu: Testu arrunterako, kontraste-proportzioa gutxienez 4,5ekoa izan beharko litzateke WCAG AA estandarrarekin bat etortzeko eta 7 edo gehiagoko kontraste-proportzioa behar da WCAG AAA estandarrarekin bat etortzeko.

en: For large text, the contrast ratio should be at least of 3 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 4.5 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
eu: Testu handietarako, kontraste-proportzioak gutxienez 3koa izan beharko litzateke WCAG AA estandarrarekin bat etortzeko eta 4,5 edo gehiagoko kontraste-proportzioa behar da WCAG AAA estandarrarekin bat etortzeko.

en: Contrast Checker
eu: Kontrastea egiaztatzeko tresna

en: Favorite Colors
eu: Gogoko koloreak

en: About
eu: Honi buruz

en: Contrast ratio: %1
eu: Kontraste proportzioa: %1

en: Perfect for normal and large text
eu: Ezin hobea testu arrunt eta handiarentzat

en: Perfect for large text and good for normal text
eu: Ezin hobea testu handiarentzat eta ona testu arruntarentzat

en: Good for large text and bad for normal text
eu: Ona testu handiarentzat eta txarra testu arruntarentzat

en: Bad for large and normal text
eu: Txarra testu handi eta arruntarentzat

en: Contrast is the difference in luminance or color that makes an object (or its representation in an image or display) distinguishable. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
eu: Kontrastea da, objektu bat (edo irudi edo bistaratzaile batean duen irudikapena)bereizgarria izatea eragiten duen luminantzia- edo kolore-diferentzia. Mundu errealaren ikusizko pertzepzioan, objektuaren eta ikus-eremu bereko beste objektu batzuen kolorearen eta distiraren arteko diferentziak zehazten du kontrastea.

en: Text
eu: Testua

en: Hue %1°
eu: Tonua %1º

en: Saturation %1
eu: Asetasuna %1

en: Lightness %1
eu: Argitasuna %1

en: Background
eu: Hondoa

en: Font Size %1px
eu: Letra-tipoaren neurria %1px

en: Invert
eu: Alderantzikatu

en: Randomize
eu: Ausazkoa

en: Mark as favorite
eu: Markatu gogoko gisa

en: Failed to save color
eu: Kolorea gordetzea huts egin du

en: Font size %1px is bad with the current contrast
eu: %1px-eko letra-tipoaren neurria gaizki dator uneko kontrastearekin

en: Font size %1px is good with the current contrast
eu: %1px-eko letra-tipoaren neurria ondo dator uneko kontrastearekin

en: Font size %1px is perfect with the current contrast
eu: %1px-eko letra-tipoaren neurria perfektua da uneko kontrastearekin

[ctx: @title]
en: A contrast checker application
eu: Kontrastea egiaztatzeko tresna bat

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and creator
eu: Mantentzailea eta sortzailea

[ctx: @info:credit]
en: Text on the main page CC-BY-SA-4.0
eu: Orri nagusiko testua CC-BY-SA-4.0

[ctx: @info:credit]
en: SQLite backend for favorite colors
eu: Gogoko koloretarako SQLite bizkarraldekoa
