kontrast - en to ka translation catalogue (40 entries)

en: Favorite colors
ka: რჩეული ფერები

en: Text: %1
ka: ტექსტი: %1

en: Background: %1
ka: ფონი: %1

en: Remove
ka: წაშლა

en: Background color copied to clipboard
ka: ფონის ფერი ბუფერში დაკოპირდა

en: Text color copied to clipboard
ka: ტექსტის ფერი ბუფერში დაკოპირდა

en: Color copied to clipboard
ka: ფერი ბუფერში დაკოპირდა

en: Help
ka: დახმარება

en: Contrast
ka: კონტრასტი

en: Contrast is the difference in color between two objects that allows them to be distinguished. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
ka: კონტრასტი ორი ობიექტის ფერებს შორის სხვაობაა. რეალური სამყაროს ვიზუალურ აღქმაში კონტრასი მიიღება როგორც ობიექტის ფერისა და სიკაშკაშის სხვაობა იგივე ხედში მდებარე სხვა ობიექტის მიმართ.

en: A contrast value of 21 indicates a perfect contrast (usually black on white), and a value of 0 indicate that the two colors are the same.
ka: კონტრასტის მნიშვნელობა 21 ნიშნავს იდეალურ კონტრასტს (ჩვეულებრივ, შავი თეთრზე) და ნულოვანი მნიშვნელობა ნიშნავს, რომ ფერები იგივეა.

en: For normal text, the contrast ratio should be at least of 4.5 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 7 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
ka: ნორმალური ტექსტისთვის კონტრასტის ფარდობა 4.5 მაინც უნდა იყოს, რომ WCAG AA სტანდარტში ჯდებოდეს და კონტრასტის ფარდობა 7 აუცილებელია WCAG AA სტანდარტისთვის.

en: For large text, the contrast ratio should be at least of 3 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 4.5 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
ka: დიდი ტექსტისთვის კონტრასტის ფარდობა 3 მაინც უნდა იყოს, რომ WCAG AA სტანდარტში ჯდებოდეს და კონტრასტის ფარდობა 4.5 აუცილებელია WCAG AA სტანდარტისთვის.

en: Contrast Checker
ka: კონტრასტის შემოწმება

en: Favorite Colors
ka: რჩეული ფერები

en: About
ka: შესახებ

en: Contrast ratio: %1
ka: კონტრასტის პროპორცია: %1

en: Perfect for normal and large text
ka: შესანიშნავია ნორმალური და დიდი ტექსტისთვის

en: Perfect for large text and good for normal text
ka: შესანიშნავია დიდი და ტექსტისთვის და კარგია ნორმალურისთვის

en: Good for large text and bad for normal text
ka: კარგია დიდი ტექსტისთვის და ცუდია ნორმალურისთვის

en: Bad for large and normal text
ka: ცუდია დიდი და ნორმალური ტექსტისთვის

en: Contrast is the difference in luminance or color that makes an object (or its representation in an image or display) distinguishable. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
ka: კონტრასტი ფერის სიკაშკაშეს შორის სხვაობაა, რომელიც ობიექტს (ან მის წარმოდგენას გამოსახულებაზე ან ეკრანზე) განსხვავებულს ხდის. რეალური სამყაროს ვიზუალურ აღქმაში კონტრასი ობიექტის ფერისა და სიკაშკაშის იგივე ხედში მყოფ სხვა ობიექტების მიმართ სხვაობას წარმოადგენს.

en: Text
ka: ტექსტი

en: Hue %1°
ka: ტონი %1°

en: Saturation %1
ka: გაჯერებულობა %1

en: Lightness %1
ka: განათებულობა %1

en: Background
ka: ფონი

en: Font Size %1px
ka: ფონტის ზომა %1 პქს

en: Invert
ka: ინვერსია

en: Randomize
ka: შემთხვევით

en: Mark as favorite
ka: რჩეულად მონიშვნა

en: Failed to save color
ka: ფერის შენახვის შეცდომა

en: Font size %1px is bad with the current contrast
ka: ფონტის ზომა %1 პიქსელი მიმდინარე კონტრასტს არ უხდება

en: Font size %1px is good with the current contrast
ka: ფონტის ზომა %1 პიქსელი მიმდინარე კონტრასტს უხდება

en: Font size %1px is perfect with the current contrast
ka: ფონტის ზომა %1 პიქსელი მიმდინარე კონტრასტს შესანიშნავად უხდება

[ctx: @title]
en: A contrast checker application
ka: კონტრასტის შემოწმების აპლიკაცია

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and creator
ka: ავტორი და პროექტის პირველი ხელმძღვანელი

[ctx: @info:credit]
en: Wikipedia
ka: Wikipedia - უფასო ენციკლოპედია

[ctx: @info:credit]
en: Text on the main page CC-BY-SA-4.0
ka: ტექსტი მთავარ გვერდზე CC-BY-SA-4.0

[ctx: @info:credit]
en: SQLite backend for favorite colors
ka: SQLite -ის უკანაბოლო რჩეული ფერებისთვის
