kontrast - en to nn translation catalogue (39 entries)

en: Favorite colors
nn: Favorittfargar

en: Text: %1
nn: Tekst: %1

en: Background: %1
nn: Bakgrunn: %1

en: Remove
nn: Fjern

en: Background color copied to clipboard
nn: Bakgrunnsfarge kopiert til utklippstavla

en: Text color copied to clipboard
nn: Tekstfarge kopiert til utklippstavla

en: Color copied to clipboard
nn: Farge kopiert til utklippstavla

en: Help
nn: Hjelp

en: Contrast
nn: Kontrast

en: Contrast is the difference in color between two objects that allows them to be distinguished. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
nn: Kontrast er forskjellen i farge og lysstyrke mellom to objekt (eller representasjonar av objekta), og som gjer at dei kan skiljast. Kontrasten avheng av forskjellen i farge og lysstyrke mellom eit objekt og dei andre objekta i same synsfelt.

en: A contrast value of 21 indicates a perfect contrast (usually black on white), and a value of 0 indicate that the two colors are the same.
nn: Ein kontrastverdi på 21 svarar til perfekt kontrast (vanlegvis svart på kvitt), og ein verdi på 0 vil seia at fargane er heilt like.

en: For normal text, the contrast ratio should be at least of 4.5 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 7 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
nn: Vanleg tekst må ha ein kontrastverdi på minst 4,5 for å vera i samsvar med WCAG AA-standarden, eller på minst 7 for å vera i samsvar med WCAG AAA-standarden.

en: For large text, the contrast ratio should be at least of 3 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 4.5 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
nn: Stor tekst må ha ein kontrastverdi på minst 3 for å vera i samsvar med WCAG AA-standarden, eller på minst 4,5 for å vera i samsvar med WCAG AAA-standarden.

en: Contrast Checker
nn: Kontrastsjekkar

en: Favorite Colors
nn: Favorittfargar

en: About
nn: Om

en: Contrast ratio: %1
nn: Kontrast: %1

en: Perfect for normal and large text
nn: Perfekt for vanleg og stor tekst

en: Perfect for large text and good for normal text
nn: Perfekt for stor tekst og bra for vanleg tekst

en: Good for large text and bad for normal text
nn: Bra for stor tekst og dårleg for vanleg tekst

en: Bad for large and normal text
nn: Dårleg for stor og vanleg tekst

en: Contrast is the difference in luminance or color that makes an object (or its representation in an image or display) distinguishable. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
nn: Kontrast er forskjellen i farge og lysstyrke mellom to objekt (eller representasjonar av objekta), og som gjer at dei kan skiljast. Kontrasten avheng av forskjellen i farge og lysstyrke mellom eit objekt og dei andre objekta i same synsfelt.

en: Text
nn: Tekst

en: Hue %1°
nn: Kulør %1°

en: Saturation %1
nn: Metting %1

en: Lightness %1
nn: Lysstyrke %1

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Font Size %1px
nn: Skriftstorleik %1 pikslar

en: Invert
nn: Omvend

en: Randomize
nn: Tilfeldig

en: Mark as favorite
nn: Merk som favoritt

en: Failed to save color
nn: Klarte ikkje lagra farge

en: Font size %1px is bad with the current contrast
nn: Skriftstorleiken %1 pikslar er dårleg med gjeldande fargekontrast

en: Font size %1px is good with the current contrast
nn: Skriftstorleiken %1 pikslar er brukbar med gjeldande fargekontrast

en: Font size %1px is perfect with the current contrast
nn: Skriftstorleiken %1 pikslar er perfekt med gjeldande fargekontrast

[ctx: @title]
en: A contrast checker application
nn: Verktøy for å sjekka fargekontrast

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and creator
nn: Utviklar og vedlikehaldar

[ctx: @info:credit]
en: Text on the main page CC-BY-SA-4.0
nn: Tekst på hovudsida CC-BY-SA-4.0

[ctx: @info:credit]
en: SQLite backend for favorite colors
nn: SQLite-motor for favorittfargar
