kontrast - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Favorite colors
pl: Ulubione barwy

en: Text: %1
pl: Tekst: %1

en: Background: %1
pl: Tło: %1

en: Remove
pl: Usuń

en: Background color copied to clipboard
pl: Skopiowano barwę tła do schowka

en: Text color copied to clipboard
pl: Skopiowano barwę tekstu do schowka

en: Color copied to clipboard
pl: Skopiowano barwę do schowka

en: Help
pl: Pomoc

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Contrast is the difference in color between two objects that allows them to be distinguished. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
pl: Kontrast to różnica w barwach pomiędzy dwoma obiektami, która umożliwia ich rozróżnienie. W rzeczywistym świecie i postrzeganiu wzrokiem, kontrast jest określany jako różnica w barwie i jasności obiektu oraz innych obiektów znajdujących się w tym samym polu widzenia.

en: A contrast value of 21 indicates a perfect contrast (usually black on white), and a value of 0 indicate that the two colors are the same.
pl: Wartość kontrastu równa 21 oznacza doskonały kontrast (zazwyczaj czarny na białym), a wartość 0 oznacza, że dwie barwy są takie same.

en: For normal text, the contrast ratio should be at least of 4.5 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 7 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
pl: Dla normalnego tekstu, stosunek kontrastu powinien być co najmniej 4,5, aby być zgodnym z normą WCAG AA, a stosunek kontrastu 7 lub więcej jest wymagany, aby być zgodnym z normą WCAG AAA.

en: For large text, the contrast ratio should be at least of 3 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 4.5 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
pl: Dla długich tekstów, stosunek kontrastu powinien być co najmniej 3, aby być zgodnym z normą WCAG AA, a stosunek kontrastu 4,5 lub więcej jest wymagany, aby być zgodnym z normą WCAG AAA.

en: Contrast Checker
pl: Sprawdzanie kontrastu

en: Favorite Colors
pl: Ulubione barwy

en: About
pl: O programie

en: Contrast ratio: %1
pl: Stosunek kontrastu: %1

en: Perfect for normal and large text
pl: Doskonały dla normalnych i długich tekstów

en: Perfect for large text and good for normal text
pl: Doskonałe dla długich tekstów i dobre dla normalnych tekstów

en: Good for large text and bad for normal text
pl: Dobre dla długich tekstów i złe dla normalnych tekstów

en: Bad for large and normal text
pl: Złe dla długich i normalnych tekstów

en: Contrast is the difference in luminance or color that makes an object (or its representation in an image or display) distinguishable. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
pl: Kontrast jest różnicą w jasności powierzchniowej lub barwie, która stanowi o tym, że obiekt (lub jego przedstawienie na obrazie lub wyświetlaczu) jest rozróżnialny. W rzeczywistym świecie i postrzeganiu wzrokiem, kontrast jest określany jako różnica w barwie i jasności obiektu oraz innych obiektów znajdujących się w tym samym polu widzenia.

en: Text
pl: Tekst

en: Hue %1°
pl: Odcień %1°

en: Saturation %1
pl: Nasycenie %1

en: Lightness %1
pl: Jasność barwy %1

en: Background
pl: Tło

en: Font Size %1px
pl: Rozmiar czcionki %1 piks

en: Invert
pl: Odwróć

en: Randomize
pl: Uczyń losowym

en: Mark as favorite
pl: Oznacz jako ulubiony

en: Failed to save color
pl: Nie udało się zapisać barwy

en: Font size %1px is bad with the current contrast
pl: Rozmiar czcionki %1 piks jest zły dla bieżącego kontrastu

en: Font size %1px is good with the current contrast
pl: Rozmiar czcionki %1 piks jest dobry dla bieżącego kontrastu

en: Font size %1px is perfect with the current contrast
pl: Rozmiar czcionki %1 piks jest odpowiedni dla bieżącego kontrastu

[ctx: @title]
en: A contrast checker application
pl: Aplikacja do sprawdzania kontrastu

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and creator
pl: Opiekun i twórca

[ctx: @info:credit]
en: Text on the main page CC-BY-SA-4.0
pl: Tekst na głównej stronie CC-BY-SA-4.0

[ctx: @info:credit]
en: SQLite backend for favorite colors
pl: Silnik SQLite dla ulubionych barw
