kontrast - en to sk translation catalogue (34 entries)

en: Favorite colors
sk: Obľúbené farby

en: Background: %1
sk: Pozadie: %1

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Background color copied to clipboard
sk: Farba pozadia bola skopírovaná do schránky

en: Text color copied to clipboard
sk: Farba textu bola skopírovaná do schránky

en: Color copied to clipboard
sk: Farba skopírovaná do schránky

en: Help
sk: Pomocník

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Contrast is the difference in color between two objects that allows them to be distinguished. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
sk: Kontrast je rozdiel farieb medzi dvoma objektmi, ktorý umožňuje ich rozlíšenie. Vo vizuálnom vnímaní skutočného sveta je kontrast určený rozdielom vo farbe a jasu objektu a ostatných objektov v rovnakom zornom poli.

en: A contrast value of 21 indicates a perfect contrast (usually black on white), and a value of 0 indicate that the two colors are the same.
sk: Hodnota kontrastu 21 označuje dokonalý kontrast (zvyčajne čierna na bielej) a hodnota 0 znamená, že obe farby sú rovnaké.

en: For normal text, the contrast ratio should be at least of 4.5 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 7 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
sk: Pre normálny text by mal byť kontrastný pomer najmenej 4,5, aby zodpovedal štandardu WSGA AA a kontrastný pomer 7 alebo viac sa vyžaduje, aby vyhovoval štandardu WSGA AAA.

en: For large text, the contrast ratio should be at least of 3 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 4.5 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
sk: V prípade veľkého textu by mal byť kontrastný pomer najmenej 3, aby zodpovedal štandardu WSGA AA a kontrastný pomer 4,5 alebo viac sa vyžaduje, aby vyhovoval štandardu WSGA AAA.

en: Contrast Checker
sk: Kontrola kontrastu

en: Favorite Colors
sk: Obľúbené farby

en: About
sk: O aplikácii

en: Contrast ratio: %1
sk: Kontrastný pomer: %1

en: Perfect for normal and large text
sk: Ideálne pre normálny a veľký text

en: Perfect for large text and good for normal text
sk: Ideálne pre veľký text a dobré pre normálny text

en: Good for large text and bad for normal text
sk: Dobré pre veľký text a zlé pre normálny text

en: Bad for large and normal text
sk: Zlé pre veľký a normálny text

en: Contrast is the difference in luminance or color that makes an object (or its representation in an image or display) distinguishable. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
sk: Kontrast je rozdiel vo svietivosti alebo farbe, ktorý umožňuje rozlíšiť objekt (alebo jeho zobrazenie v obrázku alebo displeji). Vo vizuálnom vnímaní skutočného sveta je kontrast určený rozdielom vo farbe a jasu objektu a ostatných objektov v rovnakom zornom poli.

en: Hue %1°
sk: Odtieň %1°

en: Saturation %1
sk: Sýtosť %1

en: Lightness %1
sk: Jas %1

en: Background
sk: Pozadie

en: Invert
sk: Invertovať

en: Randomize
sk: Náhodne

en: Mark as favorite
sk: Označiť ako obľúbené

en: Failed to save color
sk: Nepodarilo sa uložiť farbu

[ctx: @title]
en: A contrast checker application
sk: Aplikácia na kontrolu kontrastu

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and creator
sk: Správca a autor

[ctx: @info:credit]
en: Wikipedia
sk: Wikipédia

[ctx: @info:credit]
en: Text on the main page CC-BY-SA-4.0
sk: Text na hlavnej stránke CC-BY-SA-4.0

[ctx: @info:credit]
en: SQLite backend for favorite colors
sk: SQLite backend pre obľúbené farby
