kontrast - en to sl translation catalogue (39 entries)

en: Favorite colors
sl: Priljubljene barve

en: Text: %1
sl: Besedilo: %1

en: Background: %1
sl: Ozadje: %1

en: Remove
sl: Odstrani

en: Background color copied to clipboard
sl: Barva ozadja skopirana na odložišče

en: Text color copied to clipboard
sl: Barve besedila skopirana na odložišče

en: Color copied to clipboard
sl: Barva skopirana na odložišče

en: Help
sl: Pomoč

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Contrast is the difference in color between two objects that allows them to be distinguished. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
sl: Kontrast je razlika v barvi med dvema predmetoma, ki omogoča njuno razlikovanje. V vizualnem dojemanju resničnega sveta je kontrast določen z razliko v barvi in svetlosti predmeta in ostalimi predmeti znotraj istega vidnega polja.

en: A contrast value of 21 indicates a perfect contrast (usually black on white), and a value of 0 indicate that the two colors are the same.
sl: Vrednost kontrasta 21 označuje popoln kontrast (ponavadi črno na belem), vrednost 0 pa pomeni, da sta dve barvi enaki.

en: For normal text, the contrast ratio should be at least of 4.5 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 7 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
sl: Za običajno besedilo mora biti kontrastno razmerje vsaj 4,5, da ustreza standardu WSGA AA in kontrastno razmerje 7 ali več, da bi bil v skladu s standardom WSGA AAA.

en: For large text, the contrast ratio should be at least of 3 to conform to the WCAG AA standard and a contrast ratio of 4.5 or more is required to conform with the WCAG AAA standard.
sl: Za veliko besedilo mora biti kontrastno razmerje vsaj 3, da bi zadoščalo standardu WSGA AA in kontrastno razmerje 4,5 ali več da bi doseglo zahtevam standarda WCAG AAA.

en: Contrast Checker
sl: Kontrolor kontrasta

en: Favorite Colors
sl: Priljubljene barve

en: About
sl: O programu

en: Contrast ratio: %1
sl: Kontrastno razmerje: %1

en: Perfect for normal and large text
sl: Odlično za normalna in velika besedila

en: Perfect for large text and good for normal text
sl: Odlično za velika besedila in dobro za normalna besedila

en: Good for large text and bad for normal text
sl: Dobro za velika besedila in slabo za normalna besedila

en: Bad for large and normal text
sl: Slabo za velika in normalna besedila

en: Contrast is the difference in luminance or color that makes an object (or its representation in an image or display) distinguishable. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.
sl: Kontrast je razlika v svetilnosti ali barvi, ki naredi predmet (oz. njegovo predstavitev na sliki ali prikazovalniku) različen od okolice. V vizualni obliki zaznavanja resničnega sveta, kontrast določa razlika v barvi in svetlosti predmeta glede na druge predmete znotraj istega vidnega polja.

en: Text
sl: Besedilo

en: Hue %1°
sl: Odtenek %1°

en: Saturation %1
sl: Nasičenost %1

en: Lightness %1
sl: Svetlost %1

en: Background
sl: Ozadje

en: Font Size %1px
sl: Velikost črkopisa %1px

en: Invert
sl: Preobrni

en: Randomize
sl: Slučajno premešaj

en: Mark as favorite
sl: Označi kot priljubljeno

en: Failed to save color
sl: Ni bilo mogoče shraniti barve

en: Font size %1px is bad with the current contrast
sl: Velikost črkopisa %1px je slaba pri trenutnem kontrastu

en: Font size %1px is good with the current contrast
sl: Velikost črkopisa %1px je dobra pri trenutnem kontrastu

en: Font size %1px is perfect with the current contrast
sl: Velikost črkopisa %1px je odlična pri trenutnem kontrastu

[ctx: @title]
en: A contrast checker application
sl: Program za kontrolo barv

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and creator
sl: Vzdrževalec in avtor

[ctx: @info:credit]
en: Text on the main page CC-BY-SA-4.0
sl: Besedilo na glavni strani CC-BY-SA-4.0

[ctx: @info:credit]
en: SQLite backend for favorite colors
sl: SQLite v ozadju za priljubljene barve
