konversation - en to bg translation catalogue (1058 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
bg: &Вмъкване

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
bg: &Прозорец

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Konversation Bookmarks Editor
bg: Редактор на маркери в Konversation

en: topic protection
bg: защита на темата

en: no messages from outside
bg: без съобщения, получени извън канала

en: secret
bg: таен

en: invite only
bg: само с покана

en: private
bg: личен

en: moderated
bg: модериран

en: password protected
bg: защитен с парола

en: anonymous
bg: анонимен

en: no colors allowed
bg: цветове не са позволени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
bg: Нов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
bg: Псевдоним

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
bg: Заместник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
bg: &Нов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
bg: &Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
bg: Псевдоним:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
bg: Заместник:

en: Outgoing
bg: Изходящи

en: Incoming
bg: Входящи

en: Both
bg: И двете

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
bg: Нов

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
bg: Нов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
bg: Заместване в

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
bg: Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
bg: Заместване с

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
bg: &Нов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
bg: &Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
bg: Замяна в:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
bg: Търсене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
bg: Замяна с:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
bg: &Показване на часа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
bg: &Формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
bg: Показване на &датите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
bg: &Редове:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
bg: &Подредба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
bg: &Показване на темата на канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
bg: Показване на бутоните за &режимите на канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
bg: Показване на списък с &псевдонимите и бързите бутони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
bg: Показване на хост-&маските в списъка с псевдоними

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
bg: Показване на истинските имена до псевдонимите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
bg: Показване на &бързите бутони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
bg: Показване на &поле за смяна на собствения псевдоним

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
bg: Картинка за &фон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
bg: &Път:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
bg: Основни

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
bg: Възпроизвежда се системен звук, когато получите контролен символ ASCII BEL (0x07)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
bg: Включване на &системен звук при входящ ASCII BEL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
bg: Скриване на събитията &Присъединяване/Излизане/Псевдоним

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
bg: Да не се разширяват променливи при изпращане на текст към сървъра. Една променлива започва, например, с "%";, %B ще се разшири до символи, нужни за да се потъмни текста.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
bg: Изключване раз&ширението на променлива (например %C, %B, %G...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
bg: &Пренасочване на всички съобщения за статуса към този на сървъра

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
bg: Запазване на низа на режима на канала като като комбинация от символи вместо да бъдат преведени в четими думи. Например: "*** Режими на канала: без съобщения отвън" ще стана"*** Режими на канала: n"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
bg: Колко реда да се пазят в буферите, 0 = без ограничение

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
bg: Без ограничение

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
bg: Вмъкване на напомняща линия при превключване към друг прозорец или минимизиране на програмата.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
bg: Автоматично търсене на информация за потребителя (/WHO)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
bg: Потребителски цветове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
bg: &Използване на потребителски цветове за входящата кутия, списъка с псевдоними и подпрозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
bg: &Фон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
bg: &Съобщение от сървъра:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
bg: &Препратка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
bg: &Съобщение от канала:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
bg: &Действие:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
bg: &Регистър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
bg: &Командно съобщение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
bg: Съобщение в &личния разговор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
bg: &Време:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
bg: &Заместващ фон:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
bg: Цветни псевдоними

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
bg: &Цвят на собствените псевдоними:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
bg: Включвайки тази настройка, цветните кодове добавени към IRC съобщенията, ще бъдат показвани във вашия прозорец за разговор като оцветен текст. Можете да добавяте цветови кодове към вашите съобщения, като изберете Вмъкване -> IRC цвят

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
bg: &Разрешаване на цветен текст в IRC съобщенията

en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
bg: Автоматично свързване при прекъсване на връзката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
bg: Опити за ново свързване:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
bg: Откриване на грешки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
bg: Показване на необработените файл-&регистри при свързване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
bg: Шифриране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
bg: Вид шифриране по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
bg: Прокси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
bg: Вид:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
bg: Адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
bg: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
bg: Потребител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
bg: Парола:

en:  byte |  bytes
bg[0]:  байт
bg[1]:  байта

en: Network Interface
bg: Мрежов интерфейс

en: Reply From IRC Server
bg: Отговор от IRC сървър

en: Specify Manually
bg: Ръчно задаване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
bg: Настройки на DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
bg: Папка за &сваляне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
bg: &Добавяне на изпращача към името на файла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
bg: &Създаване на папка за изпращача

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
bg: Преобразуване на интервалите на имената в долни черти преди изпращане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
bg: &Автоматично приемане на заявки за сваляне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
bg: &Автоматично продължаване на свалянето

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
bg: Включване на бързо DCC изпращане (Може да &не работи с всички клиенти)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
bg: Ако тази настройка е включена, DCC прехвърлянията за IPv6 връзки ще се извършват върху интерфейс IPv4 настроен тук

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
bg: Връщане към IPv&4 интерфейс за DCC изпращане:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
bg: &Просрочено време за изпращане на DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
bg: &Големина на буфера:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
bg: &Метод за вземане на собствено IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
bg: &Собствено IP:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
bg: Портове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
bg: Включване на специфични пор&тове за DCC сървър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
bg: до

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
bg: Включване на специфични по&ртове за DCC разговор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
bg: Текст на разговора:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
bg: Списък с псевдоними:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
bg: Подпрозорец:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
bg: Показване на MOTD (Съобщение на деня) съобщение с фиксиран шрифт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
bg: &Фиксиран шрифт за MOTD съобщенията

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
bg: Показване псевдонимите на изпращачите с &удебелен шрифт

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
bg: Включване на системния панел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
bg: &Уведомяване в системния панел при ново съобщение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
bg: &Уведомяване само когато е включено осветяване или се използва текущия ви псевдоним

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
bg: Завършване на псевдонима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
bg: &Режим на завършване:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
bg: Като шел

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
bg: Като шел с поле за завършване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
bg: &Представка в началото на реда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
bg: &Другаде:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
bg: Чувствителен регистър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
bg: Изключване на уведомяването при &отсъствие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
bg: Използване на потребителски уеб &браузър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
bg: Кома&нден символ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
bg: Използване на потребителски отговор за &версия:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
bg: <qt>Тук може да зададете ваш отговор за <b>CTCP <i>VERSION</i></b> заявки.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
bg: Входящата кутия се разширява според текста

en: Select Sound File
bg: Изберете звуков файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
bg: &Включване на звук за осветените записи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
bg: Текущият собствен псевдоним да е &винаги осветен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
bg: Собствените &редове да са винаги осветени:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
bg: Списък с осветяване

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
bg: Осветени

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
bg: Звук

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
bg: Автоматичен текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
bg: &Образец:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
bg: Цвят:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
bg: &Звук:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
bg: Проба на звука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
bg: Шаблон

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
bg: Тип

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
bg: Шаблон:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
bg: Типове съобщения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
bg: Канал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
bg: Известие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
bg: Личен разговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
bg: Поканване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
bg: Премахване на &всички

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
bg: Скриване в лентата за превъртане

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
bg: Включете тук ако искате всички входни IRC линии да проверяват правописа докато пишете

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
bg: Ако включите това входящата кутия ще свети, когато се напълни.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
bg: Стартиране със скрит главен прозорец

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
bg: &Показване на истинските имена до псевдонимите

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
bg: Отваряне на подпрозореца със наблюдаваните псевдоними при стартиране на програмата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
bg: Съобщение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
bg: Лично съобщение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
bg: Използване на текущия псевдоним

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
bg: Осветяване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
bg: Събития на канал са промени в режима или присъединяващи се/напускащи потребители.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
bg: Събитие в канал

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
bg: Такива събития се появяват в подпрозорците на конзолата, DCC и др. подпрозорци на програми, които не се използват директно в разговора.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
bg: Събитие от програмата

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
bg: &Включване на регистрирането

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
bg: Имена на файл-регистрите с &малки букви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
bg: &Прикачване името на хоста към файл-регистрите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
bg: &Път до файл-регистъра:

en: Normal Users
bg: Нормални потребители

en: Voice (+v)
bg: Глас (+v)

en: Halfops (+h)
bg: Полуоператори (+h)

en: Operators (+o)
bg: Оператори (+o)

en: Channel Admins (+p)
bg: Администратори на канал (+p)

en: Channel Owners (+q)
bg: Притежатели на канал (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
bg: &Команда, която ще се изпълни при двойно щракане:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
bg: Сортиране с &чувствителност към регистъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
bg: Сортиране по &активност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
bg: Сортиране &по статус на потребителя

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
bg: (Променете псевдонимите чрез влачене и пускане)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
bg: Режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
bg: Обяснение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
bg: &Показване върху екрана (OSD)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
bg: При показване на е&крана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
bg: &Изчертаване на сенки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
bg: OSD шрифт:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
bg: Показване на &OSD съобщение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
bg: &Ако вашият псевдоним се появи в съобщение в канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
bg: При &всяко съобщение в канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
bg: При активност в &личен разговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
bg: При &събитията Присъединяване/Излизане

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
bg: Потребителски цветове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
bg: Цвят на &текста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
bg: Цвят на &фона:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
bg: &Други настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
bg: &Продължителност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
bg: &Екран:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_OSDDuration)
en:  ms
bg:  мс

en: Default Identity
bg: Самоличност по подразбиране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
bg: Налични места

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
bg: Име на бутона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
bg: Действие на бутона

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
bg: Име на бутона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
bg: Действие на бутона:

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Behavior
bg: Поведение

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
bg: Известявания

en: Chat Window
bg: Прозорец за разговор

en: Nicklist Themes
bg: Теми за списъка с псевдоними

en: Colors
bg: Цветове

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Quick Buttons
bg: Бързи бутони

en: Tabs
bg: Подпрозорци

en: Connection
bg: Връзка

en:  line |  lines
bg[0]:  ред
bg[1]:  реда

en:  nick |  nicks
bg[0]:  псевдоним
bg[1]:  псевдонима

en: Nickname List
bg: Списък с псевдоними

en: Command Aliases
bg: Командни псевдоними

en: Auto Replace
bg: Автозаместване

en: Logging
bg: Влизане

en: Watched Nicknames
bg: Наблюдавани псевдоними

en: On Screen Display
bg: On Screen Display (OSD)

en: Warning Dialogs
bg: Предупредителни прозорци

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
bg: Изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
bg: Използване на оцветен текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
bg: Използване на цветни LED

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
bg: Ако включите това, избраните в страницата за настройки цветовете ще се наложат над тези за "Използван псевдоним" и "Осветяване".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
bg: Предимство за осветените цветове в прозореца

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
bg: Местоположение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
bg: Показване на &затварящ бутон в подпрозорците

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
bg: Показване на затварящ бутон от&дясно на подпрозореца

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
bg: Фокусиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
bg: &Фокусиране върху новите подпрозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
bg: Фокусиране върху новите &лични разговори

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
bg: Мишка

en: Select Theme Package
bg: Изберете пакет с тема

en: Failed to Download Theme
bg: Свалянето на тема е неуспешно

en: Theme archive is invalid.
bg: Архивът с тема е повреден.

en: Cannot Install Theme
bg: Темата не може да се инсталира

en: Do you want to remove %1?
bg: Искате ли да премахнете %1?

en: Remove Theme
bg: Премахване на тема

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Theme_ConfigUI)
en: Theme_Config
bg: Настройване на тема

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
bg: &Премахване на тема

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
bg: Икона за нормални потребители

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
bg: Икона за отсъстващи потребители

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
bg: Икона за потребители с глас

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
bg: Икона за потребители с полу-операторски права

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
bg: Икона за потребители с операторски права

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
bg: Икона за потребители с администраторски права

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
bg: Икона за потребители с права на притежател

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
bg: Преглед:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
bg: ... получена е покана за канал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
bg: &Наблюдение на псевдонимите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
bg: Команда за &изпълнение при двойно щракване върху псевдоним:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
bg: Konversation ще проверява статуса на псевдонимите в списъка по-долу през този интервал от време.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
bg: Интервал на &обновяване:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
bg: Информация

en: Error
bg: Грешка

en: Already connected to %1
bg: Вече сте свързани с %1

en: Create connection
bg: Създаване на връзка

en: Identity Settings
bg: Настройка на самоличност

en: Edit Identity...
bg: Редактиране на самоличност...

en: Debug: %1
bg: Откриване на грешки: %1

en: Error: %1
bg: Грешка: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
bg: getNickname: сървърът %1 не е открит.

en: Accept
bg: Приемане

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Could not open a socket for listening: %1
bg: Не може да бъде отворен сокет за слушане: %1

en: Socket error: %1
bg: Грешка при сокета: %1

en: Could not accept the client.
bg: Не може да се приеме клиента.

en: Connection closed.
bg: Връзката е прекъсната.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
bg: Затваряне на DCC %1

en: Talking to yourself
bg: Говорене на себе си

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
bg: По подразбиране ( %1 )

en: Usage
bg: Употреба

en: Usage: %1ME text
bg: Употреба: %1ME текст

en: Unknown command.
bg: Непозната команда.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
bg: Получен е непозната СТСР-%1 заявка от %2

en: No vacant port
bg: Няма свободен порт

en: Could not open a socket
bg: Не може да се отвори сокет

en: Open
bg: Отваряне

en: Select Recipient
bg: Избиране на получател

en: Select nickname and close the window
bg: Избиране на псевдоним и затваряне на прозореца

en: Close the window without changes
bg: Затваряне на прозореца без промени

en: DCC Receive Question
bg: Въпрос за DCC получаване

en: O&riginal Filename
bg: &Оригинално име на файл

en: Suggest &New Filename
bg: Предложение за &ново име на файла

en: &Resume
bg: &Продължаване

en: R&ename
bg: Пре&именуване

en: Status
bg: Статус

en: Details
bg: Подробности

en: DCC Send
bg: DCC изпращане

en: DCC Receive
bg: DCC получаване

en: Unknown server
bg: Непознат сървър

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
bg: %1 на %2

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
bg: Да, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
bg: Не

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
bg: &lt; 1сек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
bg: Име на файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
bg: Партньор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
bg: Себе си:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
bg: Състояние:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
bg: Напредък:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
bg: Местоположение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
bg: Текуща позиция:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
bg: Размер на файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
bg: Възобновено:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
bg: Текуща скорост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
bg: Средна скорост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
bg: Предложено на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
bg: Започнато на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
bg: Завършено на:

en: File
bg: Файл

en: Partner
bg: Партньор

en: Started At
bg: Започнато на

en: Progress
bg: Напредък

en: Position
bg: Позиция

en: Speed
bg: Скорост

en: Sender Address
bg: Адрес на изпращача

en: Remaining
bg: Остава

en: %1/sec
bg: %1/сек

en: Queued
bg: На опашка

en: Preparing
bg: Подготвяне

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
bg: Изчакващо

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
bg: Свързване

en: Receiving
bg: Получаване

en: Sending
bg: Изпращане

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
bg: Готово

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
bg: Неуспешно

en: Aborted
bg: Прекъснато

en: DCC Status
bg: DCC статус

en: &Select All Items
bg: &Избиране на всички

en: S&elect All Completed Items
bg: И&збиране на всички завършени

en: &Accept
bg: &Приемане

en: Start receiving
bg: Започване на получаването

en: A&bort
bg: П&рекъсване

en: Abort the transfer(s)
bg: Прекъсване на прехвърлянето

en: Resend
bg: Повторно изпращане

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
bg: &Изчистване

en: Clear Completed
bg: Изчистване на завършените

en: &Open File
bg: &Отваряне на файл

en: Run the file
bg: Стартиране на файла

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: The admin has restricted the right to receive files
bg: Администраторът е ограничил правото да се получават файлове

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
bg: Неподдържани преговори (filesize=0)

en: Could not create a KIO instance
bg: Не може да бъде създаден обект KIO

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
bg: Уведомяването Reverse DCC SEND на партньора чрез IRC беше неуспешно.

en: Waiting for connection
bg: Изчакване за връзка

en: Waiting for remote host's acceptance
bg: Изчакване за приемане от отдалечения хост

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
bg: Изпращането на DCC RECV заявка за продължение до партньора чрез IRC сървър беше неуспешно.

en: Unexpected response from remote host
bg: Неочакван отговор от отдалечения хост

en: Transfer error
bg: Грешка при прехвърляне

en: KIO error: %1
bg: KIO грешка: %1

en: Timed out
bg: Изтичане на времето

en: The admin has restricted the right to send files
bg: Администраторът е ограничил правото да се изпращат файлове

en: The url "%1" does not exist
bg: Адресът "%1" не съществува

en: Enter Filename
bg: Въведете име на файл

en: No filename was given
bg: Не беше зададено име на файл

en: Could not retrieve "%1"
bg: Не може да се намери "%1"

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
bg: Изпращането на DCC SEND заявка към партньора през IRC сървър.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
bg: Операцията беше успешна. Не би трябвало да се случва никога в диалог за грешка.

en: Could not read from file "%1".
bg: Не може да се чете от файл "%1".

en: Could not write to file "%1".
bg: Не може да се пише във файл "%1".

en: A fatal unrecoverable error occurred.
bg: Възникна невъзстановима грешка.

en: Could not open file "%1".
bg: Не може да се отвори файл "%1".

en: The operation was unexpectedly aborted.
bg: Операцията беше прекъсната неочаквано.

en: The operation timed out.
bg: Изтече времето на операцията.

en: An unspecified error happened on close.
bg: Възникна неопределена грешка при затваряне.

en: Unknown error. Code %1
bg: Непозната грешка. Код %1

en: Columns
bg: Колони

en: Clear Image
bg: Изчистване на изображението

en: Save As...
bg: Запис като...

en: Freehand Drawing
bg: Рисуване на ръка

en: Draw a straight line
bg: Чертане на права линия

en: Draw a rectangle
bg: Чертане на правоъгълник

en: Draw an ellipse
bg: Чертане на елипса

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
bg: Избрано

en: Eraser
bg: Гума

en: Draw an arrow
bg: Чертане на стрелка

en: Save Image
bg: Запис на изображението

en: Identities
bg: Самоличности

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
bg: Това е списък с вашите псевдоними. Псевдоним е името, с което другите потребители ще ви познават. Може да използвате име по ваше желание. Първият символ трябва да бъде буква.
    
    Тъй като псевдонимите трябва да са уникални в цялата IRC мрежа, възможно е вашият псевдоним да бъде отхвърлен от сървъра, тъй като някой друг потребител вече го използва. Въведете вашите алтернативни псевдоними. Ако първият ви избор е отказан от сървъра, Konversation ще опита да ви свърже с някой от алтернативните ви псевдоними.

en:  minute |  minutes
bg[0]:  минута
bg[1]:  минути

en: Change identity information
bg: Промяна на информация за самоличност

en: Discards all changes made
bg: Отказва направените промени

en: Add Identity
bg: Добавяне на самоличност

en: Identity name:
bg: Име на самоличност:

en: You need to give the identity a name.
bg: Трябва да дадете име на самоличността.

en: Rename Identity
bg: Преименуване на самоличност

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
bg: Тази самоличност се използва, ако я премахнете мрежовите настройки, които я използват ще се променят на по подразбиране. Да бъде ли изтрита?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете информацията за тази самоличност?

en: Delete Identity
bg: Изтриване на самоличност

en: Duplicate Identity
bg: Дублиране на самоличност

en: You must add at least one nick to the identity.
bg: Трябва да добавите поне един псевдоним в самоличността.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
bg: &Самоличност:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
bg: Дублиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
bg: Преименуване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
bg: &Истинско име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
bg: Въведете истинското си име. В IRC не сте скрити от вашите приятели или врагове. Имайте го предвид, ако възнамерявате да се държите злонамерено. Лъжливо "истинско име" е добър начин да прикриете пола си от другите потребители, но компютъра който използвате може винаги да бъде проследен, така че никога няма да бъдете истински анонимни.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
bg: Псевдоним

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
bg: Автоматична идентификация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
bg: &Услуга:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
bg: &Парола:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
bg: Ако маркирате, всеки път когато изпълните команда <b>/away</b> (Отсъства), ще се покаже хоризонтална линия, маркираща момента, когато сте минали в режим "Отсъства". Другите потребители на IRC не виждат тази линия.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
bg: Псевдоним при отсъствие:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
bg: Въведете псевдоним, който да показва, че отсъствате. Всеки път когато изпълните команда <b>/away msg</b> във всеки канал, в който сте влезли с тази самоличност, Konversation автоматично ще сменя псевдонима ви с този, който сте определили за режим Отсъства. По този начин другите потребители ще знаят, че отсъствате. Всеки път когато изпълните команда <b>/away</b> във всеки канал, в който сте влезли, Konversation автоматично ще сменя псевдонима ви обратно към оригиналния. Ако не искате псевдонима ви да бъде сменян автоматично, оставете го празно.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
bg: Разширени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
bg: &Pre-shell команда:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
bg: Тук може да въведете команда, която да се изпълни преди да започне свързването към сървъра<br>Ако имате множество сървъри към тази самоличност, командата ще се изпълни за всеки сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
bg: &Кодиране:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
bg: Тази настройка въздейства върху това как ще се кодират символите, които пишете и изпращате към сървъра. Също така въздейства върху изобразяването на съобщенията. Когато отворите за първи път Konversation, програмата автоматично получава тази настройка от операционната система. Ако имате проблеми при разчитането на съобщенията на другите потребители, опитайте да промените тази настройка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginLabel)
en: I&dent:
bg: &Идентификация:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
bg: Когато се свързвате, много сървъри изпращат заявки към вашия компютър за IDENT (идентификация) отговор. Ако на компютърът ви не работи IDENT сървър, отговорът ще се изпрати от Konversation. Не е позволено въвеждането на интервал.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
bg: Причина за &напускане:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
bg: Причина за &напускане:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
bg: Това съобщение ще се изпраща в канала всеки път, когато го напускате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
bg: Причина за &изритване:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
bg: Това съобщение ще се изпраща в канала всеки път, когато бивате изритани от канал (обикновено от IRC оператор).

en: Edit Channel Settings
bg: Редактиране настройките на канала

en: Maximum users allowed in channel
bg: Максимално позволен брой потребители в канала

en: Completion
bg: Завършване

en: Possible completions: %1.
bg: Възможно завършване: %1.

en: Channel Password
bg: Парола на канала

en: Nick
bg: Псевдоним

en: You are now known as %1.
bg: Вече сте познат като %1.

en: %1 is now known as %2.
bg: %1 вече е познат като %2.

en: You have left channel %1.
bg: Напуснахте канал %1.

en: Kick
bg: Изритване

en: You have kicked yourself from channel %1.
bg: Сам се изритахте от канал %1.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
bg: Сам се изритахте от канал %1 (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
bg: Бяхте изритан от канал %1 от %2.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
bg: Бяхте изритан от канал %1 от %2 (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
bg: Изритахте %1 от канала.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
bg: Изритахте %1 от канала (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
bg: %1 беше изритан от канала от %2.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
bg: %1 беше изритан от канала от %2 (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
bg[0]: %1 псевдоним
bg[1]: %1 псевдонима

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
bg[0]:   (%1 оператор)
bg[1]:  (%1 оператора)

en: Topic
bg: Тема

en: The channel topic is "%1".
bg: Темата на канала е "%1".

en: You set the channel topic to "%1".
bg: Зададохте темата на канала да е "%1".

en: %1 sets the channel topic to "%2".
bg: %1 задава темата на канала да е "%2".

en: You give channel owner privileges to yourself.
bg: Дадохте си привилегии на притежател за канала.

en: You give channel owner privileges to %1.
bg: Дадохте привилегии на притежател за канала на %1.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
bg: %1 ви дава привилегии на притежател за канала.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
bg: %1 дава привилегии на притежател за канала на %2.

en: You take channel owner privileges from yourself.
bg: Вземате привилегии на притежател за канала от себе си.

en: You take channel owner privileges from %1.
bg: Вземате привилегии на притежател за канала от %1.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
bg: %1 взима привилегии на притежател за канала от вас.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
bg: %1 взима привилегии на притежател за канала от %2.

en: You give channel admin privileges to yourself.
bg: Дадохте си привилегии на администратор за канала.

en: You give channel admin privileges to %1.
bg: Дадохте привилегии на администратор за канала на %1.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
bg: %1 ви дава привилегии на администратор за канала.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
bg: %1 дава привилегии на администратор за канала на %2.

en: You take channel admin privileges from yourself.
bg: Отнемате привилегии на администратор за канала от себе си.

en: You take channel admin privileges from %1.
bg: Отнемате привилегии на администратор за канала от %1.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
bg: %1 отнема привилегии на администратор за канала от вас.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
bg: %1 отнема привилегии на администратор на %2.

en: You give channel operator privileges to yourself.
bg: Дадохте си операторски права за канала.

en: You give channel operator privileges to %1.
bg: Дадохте операторски права на %1.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
bg: %1 ви дава операторски права.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
bg: %1 дава операторски права на %2.

en: You take channel operator privileges from yourself.
bg: Вземате операторски права от себе си.

en: You take channel operator privileges from %1.
bg: Вземате операторски права от %1.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
bg: %1 взима операторски права от вас.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
bg: %1 взима операторски права от %2.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
bg: Дадохте си полуоператорски права за канала.

en: You give channel halfop privileges to %1.
bg: Дадохте полуоператорски права на %1.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
bg: %1 ви дава полуоператорски права.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
bg: %1 дава полуоператорски права на %2.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
bg: Вземате полуоператорски права от себе си.

en: You take channel halfop privileges from %1.
bg: Вземате полуоператорски права от %1.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
bg: %1 взима полуоператорски права от вас.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
bg: %1 взима полуоператорски права от %2.

en: You give yourself permission to talk.
bg: Давате си право за говорене.

en: %1 gives you permission to talk.
bg: %1 ви дава право за говорене.

en: %1 gives %2 permission to talk.
bg: %1 дава право за говорене на %2.

en: You take the permission to talk from yourself.
bg: Отнемате правото за говорете от себе си.

en: You take the permission to talk from %1.
bg: Отнемате правото за говорене на %1.

en: %1 takes the permission to talk from you.
bg: %1 ви отнема правото на говорене.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
bg: %1 отнема правото на говорене на %2.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
bg: Задавате режим на канала "цветове не са позволени".

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
bg: %1 задава режим на канала "цветове не са позволени".

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
bg: Задавате режим на канала "цветният код е позволен".

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
bg: %1 задава режим на канала "цветният код е позволен".

en: You set the channel mode to 'invite only'.
bg: Задавате режим на канала "само с покани".

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
bg: %1 задава режим на канала "само с покани".

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
bg: Премахвате режим "само с покани" на този канал.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
bg: %1 премахва режим "само с покани" на този канал.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
bg: Задавате режим на канала "модериран".

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
bg: %1 задава режим на канала "модериран".

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
bg: Задавате режим на канала "не модериран".

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
bg: %1 задава режим на канала "не модериран".

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
bg: Задавате режим на канала "забранени са съобщения, идващи извън канала".

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
bg: %1 задава режим на канала "забранени са съобщения, идващи извън канала".

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
bg: Задавате режим на канала "разрешени са съобщения, идващи извън канала".

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
bg: %1 задава режим на канала "разрешени са съобщения, идващи извън канала".

en: You set the channel mode to 'private'.
bg: Задавате режим на канала "личен".

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
bg: %1 задава режим на канала "личен".

en: You set the channel mode to 'public'.
bg: Задавате режим на канала "публичен".

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
bg: %1 задава режим на канала "публичен".

en: You set the channel mode to 'secret'.
bg: Задавате режим на канала "таен".

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
bg: %1 задава режим на канала "таен".

en: You set the channel mode to 'visible'.
bg: Задавате режим на канала "видим".

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
bg: %1 задава режим на канала "видим".

en: You switch on 'topic protection'.
bg: Включихте "защита на темата".

en: %1 switches on 'topic protection'.
bg: %1 включи "защита на темата".

en: You switch off 'topic protection'.
bg: Изключихте "защита на темата".

en: %1 switches off 'topic protection'.
bg: %1 изключи "защита на темата".

en: You remove the channel limit.
bg: Премахнахте ограничението на канала.

en: %1 removes the channel limit.
bg: %1 премахна ограничението на канала.

en: You set a ban on %1.
bg: Баннахте %1.

en: %1 sets a ban on %2.
bg: %1 банва %2.

en: You remove the ban on %1.
bg: Премахнахте бан на %1.

en: %1 removes the ban on %2.
bg: %1 премахна бан на %2.

en: You set a ban exception on %1.
bg: Зададохте изключение при банване на %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
bg: %1 е задал изключение при банване на %2.

en: You remove the ban exception on %1.
bg: Премахнахте изключение за банване на %1.

en: %1 removes the ban exception on %2.
bg: %1 премахна изключение при банване на %2.

en: You set invitation mask %1.
bg: Зададохте маска на покана %1.

en: %1 sets invitation mask %2.
bg: %1 зададе маска на покана %2.

en: You remove the invitation mask %1.
bg: Премахнахте маска на покана %1.

en: %1 removes the invitation mask %2.
bg: %1 премахна маска на покана %2.

en: You set channel mode +%1
bg: Зададохте режим на канала +%1

en: %1 sets channel mode +%2
bg: %1 зададе режим на канала +%2

en: You set channel mode -%1
bg: Зададохте режим на канала -%1

en: %1 sets channel mode -%2
bg: %1 зададе режим на канала -%2

en: You have to be an operator to change this.
bg: Трябва да сте оператор, за да промените това.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
bg: Темата може да бъде сменяна само от оператори на канала. %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
bg: Не са разрешени съобщения, идващи от клиенти, които са навън.  %1

en: Secret channel.  %1
bg: таен канал.  %1

en: Invite only channel.  %1
bg: Само с покани.  %1

en: Private channel.  %1
bg: Личен канал.  %1

en: Moderated channel.  %1
bg: Модериран канал.  %1

en: Protect channel with a password.
bg: Защитаване на канал с парола.

en: Set user limit to channel.
bg: Задаване на потребителски лимит на канала.

en: Do you want to leave %1?
bg: Искате ли да напуснете %1 ?

en: Leave Channel
bg: Напускане на канал

en: Leave
bg: Напускане

en: Identity Default ( %1 )
bg: Самоличност по подразбиране ( %1 )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
bg: &Парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
bg: &Канал:

en: Channel Name
bg: Име на канал

en: Users
bg: Потребители

en: Channel Topic
bg: Тема на канал

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
bg: Списък с канали

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
bg: &Обновяване на списъка

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
bg: &Присъединяване към канал

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
bg: Щракнете тук, за да се присъедините към канала. Създава се нов подпрозорец за канала.

en: Refreshing.
bg: Обновяване

en: Channels: %1 (%2 shown)
bg: Канали: %1 (%2 показани)

en: Save Channel List
bg: Записване на списъка с канали

en: Konversation Channel List: %1 - %2
bg: Списък с канали на Konversation: %1 - %2

en: Join Channel
bg: Присъединяване към канал

en: Channel List for %1
bg: Списък с канали за %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
bg: &Канал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
bg: &Тема

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
bg: Въвеждане на филтриращ низ.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
bg: Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
bg: &Регулярен израз

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
bg: Без ограничение

en: Operator
bg: Оператор

en: Admin
bg: Администратор

en: Owner
bg: Притежател

en: Half-operator
bg: Полуоператор

en: Has voice
bg: Има глас

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
bg: Получен е CTCP-PING заявка от %1 за канал %2, изпращане на отговор.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
bg: Получен е CTCP-%1 заявка от %2, изпращане на отговор.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
bg: Получена е заявка за версия от %1 за канал %2.

en: Received Version request from %1.
bg: Получена е заявка за версия от %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
bg: Получена е невалидна DCC SEND заявка от %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
bg: Получена е невалидна DCC ACCEPT заявка от %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
bg: Получена е невалидна DCC RESUME заявка от %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
bg: Получена е невалидна DCC CHAT заявка от %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
bg: Непозната DCC команда %1, получена от %2.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
bg: Получена е непозната CTCP-%1 заявка от %2 за канал %3.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
bg: Получена е непозната СТСР-%1 заявка от %2.

en: -%1 to %2- %3
bg: -%1 за %2- %3

en: second | seconds
bg[0]: секунда
bg[1]: секунди

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
bg: Получен е CTCP-PING отговор от %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
bg: Получен е CTCP-%1 отговор от %2: %3.

en: %1 invited you to channel %2.
bg: %1 ви покани в канал %2.

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
bg: Сървър %1 (Версия %2), Потребителски режими: %3, Режими на канал: %4

en: Support
bg: Поддръжка

en: Your personal modes are:
bg: Личните ви режими са:

en: Channel modes:
bg: Режими на канала:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
bg[0]: ограничено до %1 потребител
bg[1]: ограничен до %1 потребители

en: URL
bg: URL-адрес

en: Created
bg: Създаден

en: This channel was created on %1.
bg: Каналът е създаден на %1.

en: %1 is logged in as %2.
bg: %1 е влезнал като %2.

en: Names
bg: Имена

en: End of NAMES list.
bg: Край на списъка с имена.

en: TOPIC
bg: ТЕМА

en: The channel %1 has no topic set.
bg: Каналът %1 още няма тема.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
bg: Темата на канала за %1 е "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
bg: Темата беше зададена от %1 на %2.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
bg: Темата за %1 беше зададена от %2 на %3.

en: %1 is actually using the host %2.
bg: %1 всъщност използва хоста %2.

en: %1: No such nick/channel.
bg: %1: Няма такъв псевдоним/канал.

en: No such nick: %1.
bg: %1: Няма такъв псевдоним.

en: %1: No such channel.
bg: %1: Няма такъв канал.

en: Nickname already in use, try a different one.
bg: Псевдонимът вече се използва, опитайте с друг псевдоним.

en: Nickname already in use. Trying %1.
bg: Псевдонимът вече се използва. Опит с %1.

en: You are not on %1.
bg: Не сте в %1.

en: Message of the day:
bg: Съобщение на деня:

en: End of message of the day
bg: Край на съобщението на деня

en: You are now an IRC operator on this server.
bg: Сега сте IRC оператор на този сървър.

en: Current users on the network: %1
bg: Потребители в мрежата в момента: %1

en: Current users on %1: %2.
bg: Потребители в момента в %1: %2.

en: Away
bg: Отсъства

en: %1 is away: %2
bg: %1 отсъства: %2

en: You invited %1 to channel %2.
bg: Поканихте %1 в канал %2.

en: %1 is %2@%3 (%4)
bg: %1 е %2@%3 (%4)

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
bg: Разрешаване на %1 (%2) за адрес: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
bg: Разрешаването на адрес за %1 (%2)

en: %1 is an identified user.
bg: %1 е идентифициран потребител.

en: Who
bg: Кой

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
bg: %1 е %2@%3 (%4)%5

en:  (Away)
bg:  (Отсъства)

en: End of /WHO list for %1
bg: Край на списък /WHO за %1

en: %1 is a user on channels: %2
bg: %1 е потребител в канали: %2

en: %1 has voice on channels: %2
bg: %1 има глас в канали: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
bg: %1 е полуоператор в канали: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
bg: %1 е оператор в канали: %2

en: %1 is owner of channels: %2
bg: %1 е притежател на канали: %2

en: %1 is admin on channels: %2
bg: %1 е администратор на канали: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
bg: %1 е активен през %2 (%3).

en: %1 is available for help.
bg: %1 е наличен за помощ.

en: %1 is an IRC Operator.
bg: %1 е IRC оператор.

en: 1 day | %1 days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: %1 дни

en: 1 hour | %1 hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: %1 часа

en: 1 minute | %1 minutes
bg[0]: 1 минута
bg[1]: %1 минути

en: 1 second | %1 seconds
bg[0]: 1 секунда
bg[1]: %1 секунди

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
bg: %1 е неактивен от %2, %3, %4 и %5.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
bg: %1 е неактивен от %2, %3 и %4.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
bg: %1 е неактивен от %2 и %3.

en: %1 has been online since %2.
bg: %1 е активен от %2.

en: End of WHOIS list.
bg: Край на списък WHOIS.

en: Userhost
bg: Хост на потребителя

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
bg: %1%2 е %3%4.

en:  (IRC Operator)
bg:  (IRC оператор)

en:  (away)
bg:  (отсъства)

en: List
bg: Списък

en: List of channels:
bg: Списък с канали:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
bg[0]: %2 (%1 потребител): %3
bg[1]: %2 (%1 потребители): %3

en: End of channel list.
bg: Край на списъка с канали.

en: BanList:%1
bg: Списък с баннати:%1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
bg: %1 е зададен от %2 на %3

en: End of Ban List.
bg: Край на списъка с баннати.

en: %1 is currently unavailable.
bg: %1 в момента е недостъпен.

en: %1: Unknown command.
bg: %1: неизвестна команда.

en: Not registered.
bg: Нерегистрирано.

en: %1: This command requires more parameters.
bg: %1: Тази команда изисква повече параметри.

en: Join
bg: Присъединяване

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
bg: Питане винаги

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
bg: Пренебрегване винаги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
bg: Връзка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
bg: &Парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
bg: Хостмаска:

en: (unknown)
bg: (непознат)

en: Watched Nicks Online
bg: Наблюдавани псевдоними

en: &Add Nickname...
bg: &Добавяне на псевдоним...

en: &Remove Nickname
bg: &Премахване на псевдоним

en: &Whois
bg: &Кой е

en: Open &Query
bg: Отваряне на &личен разговор

en: &Join Channel
bg: &Присъединяване към канал

en: Network/Nickname/Channel
bg: Мрежа/Псевдоним/Канал

en: Additional Information
bg: Информация за програмата

en:  online via %1
bg:  активен през %1

en:  since %1
bg:  от %1

en:  Voice
bg:  Глас

en:  HalfOp
bg:  Полуоператор

en:  Operator
bg:  Оператор

en:  Owner
bg:  Притежател

en:  Admin
bg:  Администратор

en: Raw
bg: Необработен

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
bg: Употреба: %1JOIN <канал> [парола]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
bg: Употреба: %1KICK <псевдоним> [причина]

en: %1KICK only works from within channels.
bg: %1KICK (изритване) работи само в канали.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
bg: %1PART (напускане) без име на канал работи само в канал.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
bg: %1TOPIC (тема) без параметри работи само в канал.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
bg: %1TOPIC (тема) без име на канал работи само в канал.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
bg: %1NAMES (имена) без цел може да ви изключи от сървъра. Задайте "*" ако наистина искате това.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
bg: Употреба: %1NOTICE (известие) <получател> <съобщение>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
bg: Изпращане на бележка "%1" до %2.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
bg: Изпращане на CTCP-%1 заявка до %2.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
bg: Употреба: %1AME [-LOCAL] текст

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
bg: Употреба: %1AMSG [-LOCAL] текст

en: Usage: %1OMSG text
bg: Употреба: %1OMSG текст

en: Sending notice "%1" to %2.
bg: Изпращане на бележка "%1" до %2.

en: Usage: %1ONOTICE text
bg: Употреба: %1ONOTICE текст

en: Usage: %1QUOTE command list
bg: Употреба: %1QUOTE списък с команди

en: Usage: %1SAY text
bg: Употреба: %1SAY текст

en: File "%1" does not exist.
bg: Файл "%1" не съществува.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
bg: Употреба: %1INVITE <псевдоним> [канал]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
bg: %1INVITE (поканване) без име на канал работи само в канал.

en: %1 is not a channel.
bg: %1 не е канал.

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
bg: Употреба: %1RAW [OPEN | CLOSE]

en: IRC Operator Password
bg: IRC операторска парола

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
bg: %1BAN без име на канал работи само в канал.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
bg: %1KICKBAN без име на канал работи само вътре в канал.

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
bg: %1UNBAN (помилване) без име на канал работи само в канал.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
bg: Употреба: %1UNBAN [канал] образец

en: Added %1 to your ignore list.
bg: %1 е добавен(а) в списъка за игнориране.

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
bg: Употреба: %1IGNORE [ -ALL ] <потребител 1> <потребител 2> ... <потребител n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
bg: Употреба: %1UNIGNORE <потребител 1> <потребител 2> ... <потребител n>

en: Removed %1 from your ignore list.
bg: %1 е премахнат от списъка за игнориране.

en: Current encoding is: %1
bg: Текуща кодова таблица: %1

en: Switched to %1 encoding.
bg: Връщане към кодова таблица %1.

en: %1 is not a valid encoding.
bg: %1 не е валидна кодова таблица.

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
bg: Употреба: %1KILL <псевдоним> [причина]

en: Usage: %1DNS <nick>
bg: Употреба: %1DNS <псевдоним>

en: Resolved %1 to: %2
bg: Разрешен %1 за: %2

en: Do you want to close your query with %1?
bg: Искате ли да затворите разговора с %1?

en: Close Query
bg: Затваряне

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Server found, connecting...
bg: Сървърът е открит, свързване...

en: SSL Connection Error
bg: Грешка при SSL връзка

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
bg: Нито един псевдоним на самоличност "%1" не бяха приети от връзка "%2".
    Моля, въведете нов или натиснете "Отказ" за прекъсване на връзката:

en: Nickname error
bg: Грешка в псевдонима

en: Select File(s) to Send to %1
bg: Изберете файл(ове) за изпращане до %1

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
bg: %1 предлага да ви изпрати "%2" (%3)...

en: unknown size
bg: непозната големина

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
bg: Молба към %1 да приеме качване на %2 (%3)...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
bg: Получено е съобщение за "%1" от %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
bg: Продължение на свалянето на "%1" от %2, започвайки %3% на %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
bg: Получена е невалидно съобщение за продължаване на "%1" от %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
bg: Продължение качването на "%1" на %2, започвайки с %3% на %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
bg: Получена е невалидна заявка за продължаване за "%1" от %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
bg: Свалянето на "%1" от %2 завърши.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
bg: Свалянето на "%1" от %2 беше неуспешно. Причина: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
bg: Качването на "%1" на %2 приключи.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
bg: Качването на "%1" на %2 беше неуспешно. Причина: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
bg: Изпращане "%1" на %2...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
bg: Сваляне на "%1" (%2) от %3...

en: %1 is online (%2).
bg: %1 е активен (%2).

en: %1 went offline (%2).
bg: %1 е неактивен (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
bg: Грешка: не може да бъде открит скрипт "%1".

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
bg: Грешка: Не може да бъде изпълнен скрипт "%1". Проверете правата.

en: You are no longer marked as being away.
bg: Вече не сте маркиран като отсъстващ.

en: You are not marked as being away.
bg: Вече не сте маркиран като отсъстващ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
bg: &Сървър:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
bg: Име или IP адрес на сървъра. irchelp.org поддържа списък на сървърите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
bg: &Порт:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
bg: Въведете искания номер на порт, за да се свържете към сървъра. За повечето сървъри би трябвало да е <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
bg: &Сигурна връзка (SSL)

en: Change network information
bg: Промяна на информацията за мрежата

en: Add Server
bg: Добавяне на сървър

en: Edit Server
bg: Редактиране не сървър

en: Add Channel
bg: Добавяне на канал

en: Edit Channel
bg: Редактиране на канал

en: The network name is required.
bg: Изисква се име на мрежа.

en: You need to add at least one server to the network.
bg: Трябва да добавите поне един сървър към мрежата.

en: The server address is required.
bg: Изисква се адрес на сървъра.

en: The channel name is required.
bg: Изисква се има на канал.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
bg: Име на мрежа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
bg: Самоличност:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
bg: Изберете съществуваща самоличност или щракнете бутона за редактиране, за да добавите нова самоличност или да редактирате вече съществуваща. Самоличността ще ви идентифицира и ще определя вашия псевдоним, когато се свържете към мрежата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
bg: &Редактиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
bg: Команди:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
bg: Тук въведете името на мрежата. Можете да създадете колкото искате записа в екрана със списъка на сървърите с една и съща мрежа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
bg: Сървъри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
bg: Автоматично влизане в канали:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
bg: Маркирайте тук, ако искате Konversation автоматично да се свързва към тази мрежа всеки път, когато отваряте Konversation.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
bg: &Свързване при стартиране на програмата

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
bg: Това е списък с IRC сървъри в мрежата. Когато се свързвате към мрежата, Konversation ще направи опит да се свърже със сървъра на първа позиция. Ако е неуспешно, ще направи опит да се свърже с втория сървър. Ако е неуспешно, с третия и т.н. Поне с един сървър трябва да е определен. Щракнете върху сървър, за да го осветите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
bg: &Добавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
bg: &Редактиране...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
bg: Изтриване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
bg: Незадължително. Това е списък с канали, към които ще се присъедините автоматично, когато Konversation се свързва към сървър. Можете да го оставите празно, ако не искате автоматично да се присъединявате към канали.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
bg: Добавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
bg: Ре&дактиране...

en: C&onnect
bg: &Свързване

en: Connect to the server
bg: Свързване към сървъра

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
bg: Натиснете тук, за да се свържете с маркираните сървър и канал.

en: New Network
bg: Нова мрежа

en: Edit Network
bg: Редактиране на мрежа

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
bg: Не можете да изтриете %1.
    
    Мрежата %2 трябва да има поне един сървър.

en: Do you really want to delete the selected entries?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете маркираните записи?

en: Do you really want to delete %1?
bg: Наистина ли искате да премахнете %1?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
bg: Щракнете тук, за да дефинирате нова мрежа, включително сървър, към който ще се свързвате и канали към които автоматично ще се присъединяване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
bg: &Нов...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
bg: &Изтриване

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
bg: Мрежа

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
bg: Самоличност

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
bg: Канали

en: Author
bg: Автор

en: Konsole
bg: Конзола

en: Original Author, Project Founder
bg: Първоначален автор, основател на проекта

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Website hosting
bg: Хостване на уеб страницата

en: Website maintenance
bg: Поддръжка на уеб страницата

en: DCOP interface
bg: Интерфейс DCOP

en: Non-Latin1-Encodings
bg: Non-Latin1-кодировки

en: Konsole part view
bg: Частичен изглед на Konsole

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
bg: Бързо свързване, ново OSD, други възможности и отстраняване на грешки

en: A Handful of fixes and code cleanup
bg: Набор от корекции и изчистване на кода

en: Drag&Drop improvements
bg: Подобрения на влачене и пускане

en: Artwork
bg: Художествено оформление

en: Firefox style searchbar
bg: Лента за търсене в стила на Firefox

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
bg: Необработени режими, групиране на подпрозорци за сървър, списък на отстранените

en: System tray patch
bg: Кръпка за системния панел

en: Bug fixes
bg: Поправка на грешки

en: Extended user modes patch
bg: Кръпка за разширените потребителски режими

en: Close visible tab with shortcut patch
bg: Затваряне на видимия подпрозорец с кръпка за препратки

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
bg: Превъртане на подпрозорците с колелцето на мишката

en: Channel ownership mode patch
bg: Кръпка за режим на притежаване на канал

en: Option to enable IRC color filtering
bg: Настройка за включване на цветово филтриране в IRC

en: Sysinfo script
bg: Скрипт Sysinfo

en: Bug fixes and enhancements.
bg: Поправки на грешки и подобрения.

en: Various bug fixes and enhancements.
bg: Различни поправки на грешки и подобрения.

en: Server to connect
bg: Сървър

en: Port to use
bg: Порт

en: Channel to join after connection
bg: Присъединяване към канал след свързване

en: Nickname to use
bg: Псевдоним

en: Password for connection
bg: Парола за връзка

en: Use SSL for connection
bg: Използване на SSL връзка

en: &Server List...
bg: Списък със &сървъри...

en: Manage networks and servers
bg: Управление на мрежи и сървъри

en: Quick &Connect...
bg: &Бързо свързване...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
bg: Въведете адреса на новия IRC сървър, към който искате да се свържете

en: &Reconnect
bg: &Ново свързване

en: Reconnect to the current server.
bg: Ново свързване към сървъра.

en: &Disconnect
bg: &Прекъсване на връзката

en: Disconnect from the current server.
bg: Прекъсване на връзката със сървъра.

en: &Identities...
bg: &Самоличности...

en: Manage your nick, away and other identity settings
bg: Управление на псевдоним, настройки за отсъствие и самоличност

en: &DCC Status
bg: &DCC статус

en: &Open Logfile
bg: &Отваряне на файл-регистър

en: Open the known history for this channel in a new tab
bg: Отваряне на историята за този канала в нов подпрозорец

en: &Channel Settings...
bg: Настройки на &канали...

en: Open the channel settings dialog for this tab
bg: Отваряне на прозореца за настройка на канал за този подпрозорец

en: Channel &List
bg: &Списък с канали

en: Show a list of all the known channels on this server
bg: Показване на списък със всички канали на сървъра

en: &URL Catcher
bg: &Ловец на URL

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
bg: Показване на всички адреси, които са били в нов подпрозорец

en: New &Konsole
bg: Нова &конзола

en: Open a terminal in a new tab
bg: Отваряне на терминал в нов подпрозорец

en: &Next Tab
bg: &Следващ подпрозорец

en: &Previous Tab
bg: &Предишен подпрозорец

en: Close &Tab
bg: Затваряне на &подпрозорец

en: Next Active Tab
bg: Следващ активен подпрозорец

en: Move Tab Up
bg: Подпрозорец - преместване нагоре

en: Move Tab Down
bg: Подпрозорец - преместване надолу

en: Move Tab Right
bg: Подпрозорец - преместване надясно

en: Move Tab Left
bg: Подпрозорец - преместване наляво

en: Enable Notifications
bg: Включване на известяванията

en: Default
bg: По подразбиране

en: Set Encoding
bg: Задаване на кодировка

en: Go to Tab %1
bg: Отиване на подпрозорец %1

en: &Clear Window
bg: &Изчистване на прозореца

en: Clear the contents of the current tab
bg: Изчистване на съдържанието на текущия прозорец

en: Clear &All Windows
bg: Изчистване на &всички прозорци

en: Clear the contents of all open tabs
bg: Изчистване на съдържанието на всички отворени подпрозорци

en: &Join Channel...
bg: &Присъединяване към канал...

en: &IRC Color...
bg: &Цвят на IRC...

en: Set the color of your current IRC message
bg: Задаване на цвят на текущото IRC съобщение

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
bg: Добавяне на хоризонтална линия в подпрозореца, която само вие можете да виждате

en: Special &Character...
bg: Специален &символ...

en: Insert any character into your current IRC message
bg: Вмъкване на символ в текущото IRC съобщение

en: Focus Input Box
bg: Фокусиране на полето за въвеждане

en: Close &All Open Queries
bg: Затваряне на &всички отворени лични разговори

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Confirm Quit
bg: Потвърдете излизането

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да излезете от <b>Konversation</b>?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
bg: <p>При затварянето на главния прозорец Konversation ще продължи да работи в системния панел. Използвайте <b>Изход</b> от менюто на <b>Konversation</b>, за да излезете от програмата.</p>

en: Docking in System Tray
bg: Поставяне в системния панел

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
bg: <qt>Това напълно ще скрие менюто. Можете да го накарате да се покаже отново като напишете: %1.</qt>

en: Hide menu bar
bg: Скриване на менюто

en: Toggle Notifications
bg: Превключване на известяванията

en: Toggle Away Globally
bg: Превключване на глобално отсъствие

en: Insert &IRC Color...
bg: Вмъкване на IRC &цвят...

en: Insert Special &Character...
bg: Вмъкване на специален &символ...

en: &Channel List
bg: &Списък с канали

en: Set &Away Globally
bg: Глобално задаване на &отсъствие

en: Server List
bg: Списък със сървъри

en: %1 joined %2
bg: %1 се присъедини към %2

en: %1 parted %2
bg: %1 излезе от %2

en: %1 quit %2
bg: %1 излезе от %2

en: %1 changed nickname to %2
bg: %1 си промени псевдонимът на %2

en: %1 wants to send a file to you
bg: %1 желае да ви изпрати файл

en: %1 has started a conversation (query) with you.
bg: %1 започна разговор (личен разговор) с вас.

en: You are kicked by %1 from %2
bg: Изритан сте от %1 от %2

en: [HighLight] (%1) *** %2
bg: [Осветяване] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
bg: Връзката с %1 беше неуспешна

en: You have joined %1.
bg: Присъединихте се към канал %1.

en: Reset...
bg: Възстановяване...

en: Reset Values
bg: Възстановяване на стойностите

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
bg: Затваряне

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
bg: Бавна опашка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
bg: Редове

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
bg: Байтове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
bg: Възраст:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
bg: Брой:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
bg: Редове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
bg: Байтове:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
bg: Нормална опашка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
bg: Бърза опашка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
bg: Всички опашки

en: Quick Connect
bg: Бързо свързване

en: &Server host:
bg: &Хост на сървъра:

en: Enter the host of the network here.
bg: Тук въведете хоста на мрежата.

en: The port that the IRC server is using.
bg: Портът, който се използва от IRC сървъра.

en: &Nick:
bg: &Псевдоним:

en: The nick you want to use.
bg: Псевдоним, който искате да използвате.

en: P&assword:
bg: П&арола:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
bg: Ако IRC сървърът изисква парола, въведете я тук (повечето сървъри не изискват парола)

en: &Use SSL
bg: &Използване на SSL

en: Lag: Unknown
bg: Закъснение: неизвестно

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
bg: Цялата комуникация със сървъра е кодирана. По този начин подслушването на вашата комуникация е по-трудно.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
bg: <qt>Лентата за състоянието показва различни съобщения, включително за каквито и да е проблеми при свързването със сървъра. В най-дясната част е показано текущото закъснение към сървъра. Закъснението е времето, нужно на съобщение изпратено от вас да стигне до сървъра и от сървъра обратно до вас.</qt>

en: Lag: %1 ms
bg: Закъснение: %1 мсек

en: Lag: %1 s
bg: Закъснение: %1 сек

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
bg: Няма отговор от сървър %1 от повече от %2, %3, %4 и %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
bg: Няма отговор от сървър %1 от повече от %2, %3, %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
bg: Няма отговор от сървър %1 от повече от %2 и %3.

en: Failed to download %1: %2
bg: Грешка при изтегляне на %1: %2

en: URL Catcher
bg: Ловец на URL

[ctx: open url]
en: &Open
bg: &Отваряне

en: &Save...
bg: &Запис...

en: Add Bookmark...
bg: Добавяне на отметка...

[ctx: copy url]
en: &Copy
bg: &Копиране

[ctx: delete url]
en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Click to save the entire list to a file.
bg: Щракнете, за да запишете целия списък във файл.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
bg: &Изчистване на списъка

en: Clear list.
bg: Изчистване на списъка.

en: Click to erase the entire list.
bg: Щракнете, за да изтриете целия списък.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
bg: Списък с постоянни източници на ресурси, споменати във всеки прозорец на Konversation по време на тази сесия.

en: From
bg: От

en: Date
bg: Дата

en: Save link as
bg: Запис на връзката като

en: Save URL List
bg: Записване на списъка с URL адреси

en: (away)
bg: (отсъства)

en: Channel Settings for %1
bg: Настройки на канала за %1

en: Parameter
bg: Параметър

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
bg: &Тема

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
bg: Търсене:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
bg: &Режими

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
bg: &Темата на канала може да бъде сменяна само от операторите на канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
bg: &Не са позволени съобщения, идващи извън канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
bg: &Таен канал, каналът не е показан в списъка с канали

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
bg: Само на &поканени е позволено да се присъединят към канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
bg: &Модериран канал, само потребителите с глас могат да пишат в този канал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
bg: &Ограничение за потребители:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
bg: &Парола на канала:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
bg: Показване на &разширени режими >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
bg: &Списък с баннати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
bg: Хостмаска

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
bg: Зададена от

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
bg: Задаване на времето

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
bg: 
    *** Файл-регистърът е стартиран
    *** на %1

en: Edit Watched Nickname
bg: Редактиране на наблюдаван псевдоним

en: &Network name:
bg: &Име на мрежа:

en: Pick the server network you will connect to here.
bg: Изберете мрежа от сървъри, които ще използвате.

en: N&ickname:
bg: &Псевдоним:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
bg: <qt>Псевдоним, който да се следи, когато има връзка със сървър в мрежата.</qt>

en: All Networks
bg: Всички мрежи

en: Change notify information
bg: Промяна на информацията за уведомяване

en: Exception
bg: Изключение

en: Insert Character
bg: Вмъкване на символ

en: &Insert
bg: &Вмъкване

en: Insert a character
bg: Вмъкване на символ

en: IRC Color Chooser
bg: Избор на цветове на IRC

en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
bg: Така ще изглежда вашето съобщение с тези цветове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
bg: <qt>Това е образец, как ще изглежда вашето съобщение за тези които ще го четат, ако изберете тези цветове.<br>
    <b>Забележка: Не всички клиентски програми поддържат това, а някои потребители може да са избрали да игнорират вашите цветови промени.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
bg: Преглед

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
bg: Избраният цвят за текст е добавен към входния ред.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
bg: <qt>Тук ще избирате какъв цвят искате да бъде текстът във вашето следващо съобщение. Ако си изберете цвят и натиснете "ОК", избраният цвят ще се добави към входния ред. Всеки текст написан след това ще бъде в същия цвят докато не го промените отново.<br>
    <b>Забележка: Не всички потребители включват настройката да виждат това.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
bg: Избраният текстово-фонов цвят е добавен към входния ред.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
bg: <qt>Тук избирате какъв цвят да е фона за текста в следващото съобщение, което ще изпращате.
    Ако си изберете цвят и натиснете "ОК", избраният цвят ще се добави към входния ред.
    Всеки текст, написан след това, ще има избраният цвят, докато не го промените отново.<br>
    Избирайки по подразбиране "<i>Никой</i>" няма да промени фона на вашето съобщение, така че тези, които ще четат вашето съобщение, ще го видят с техния нормален фон за текст.<br>
    <b>Забележка: Не всички клиентски програми поддържат това и не всички потребители са включили настройката да го виждат.</b></qt>

en: Copy Link Address
bg: Копиране адреса на препратката

en: Add to Bookmarks
bg: Добавяне към отметките

en: Save Link As...
bg: Запис на връзката като...

en: Search for '%1' with
bg: Търсене за "%1" с

en: Configure Web Shortcuts...
bg: Настройки на уеб-препратки...

en: Get &topic
bg: Търсене на &тема

en: Get &user list
bg: Търсене на списък с &потребители

en: Open Query
bg: Отваряне на личен разговор

en: Modes
bg: Режими

en: Give Op
bg: Даване на операторски привилегии

en: Take Op
bg: Вземане на операторски привилегии

en: Give HalfOp
bg: Даване на операторски привилегии

en: Take HalfOp
bg: Отнемане на операторски привилегии

en: Give Voice
bg: Даване на Глас

en: Take Voice
bg: Вземане на Глас

en: Kick / Ban
bg: Изритване / Банване

en: Kickban
bg: Изритване и банване

en: Ban Nickname
bg: Банване на псевдоним

en: Ban *!*@*.host
bg: Банване на *!*@*.хост

en: Ban *!*@domain
bg: Банване на *!*@домейн

en: Ban *!user@*.host
bg: Банване на *!user@*.хост

en: Ban *!user@domain
bg: Банване на *!user@домейн

en: Kickban *!*@*.host
bg: Изритване и банване на *!*@*.хост

en: Kickban *!*@domain
bg: Изритване и банване на *!*@домейн

en: Kickban *!user@*.host
bg: Изритване и банване на *!user@*.хост

en: Kickban *!user@domain
bg: Изритване и банване на *!user@домейн

en: &Version
bg: &Версия

en: Unignore
bg: Отмяна на игнориране

en: Add to Watched Nicks
bg: Добавяне към наблюдаваните псевдоними

en: Send &File...
bg: Изпращане на &файл...

en: Do you want to ignore %1?
bg: Искате ли да игнорирате %1?

en: Do you want to ignore the selected users?
bg: Искате ли да игнорирате избраните потребители?

en: Do you want to stop ignoring %1?
bg: Ще спрете ли да игнорирате %1?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
bg: Ще спрете ли да игнорирате избраните потребители?

en: 1 byte | %1 bytes
bg[0]: 1 байт
bg[1]: %1 байта

en: 1 line | %1 lines
bg[0]: 1 ред
bg[1]: %1 реда

en: Large Paste Warning
bg: Предупреждение при поставяне на голям обем

en: Paste
bg: Поставяне

en: Open a query with %1
bg: Отваряне на личен разговор с %1

en: Join the channel %1
bg: Влизане в канал %1

en: Logfile of %1
bg: Файл-регистър на %1

en: Reload
bg: Презареждане

en: Clear Logfile
bg: Изчистване на файл-регистъра

en: Show last:
bg: Показване на последно:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
bg: Използвайте полето, за да зададете максималната големина на файл-регистъра. Тази настройка става активна след като рестартирате Konversation. Всеки файл-регистър може да има различни настройки.

en:  KB
bg:  кБ

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
bg: Съобщенията във файл-регистъра са показани тук. Най-старите съобщения са най-отгоре, а най-новите са най-отдолу.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
bg: Наистина ли искате да отхвърлите цялата информация от този файл-регистър за постоянно?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
bg: Бележка: Записвайки файл-регистъра, ще запишете цялата информация във файла не само частта, която виждате.

en: Save Logfile
bg: Записване на файл-регистъра

en: Choose Destination Folder
bg: Посочете целевата папка

en: OSD Preview - drag to reposition
bg: Преглед на OSD - влачете прозореца

en: Edit Multiline Paste
bg: Редактиране на многоредово поставяне

en: &Send
bg: &Изпращане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
bg: Добавяне на индикатори за &цитат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
bg: Премахване на &новите редове

en: Raw Log
bg: Необработен файл-регистър

en: Match Case
bg: Съвпадение на регистъра

en: Whole Words Only
bg: Само цели думи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
bg: &Търсене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
bg: &Следващо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
bg: &Предишно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
bg: &Настройки

en: Close Tab
bg: Затваряне на подпрозореца

en: Disconnect From Server
bg: Изключване от сървър

en: Disconnect
bg: Изключване

en: Find Text...
bg: Търсене на текст...

en: Search for text in the current tab
bg: Търсене на текст в текущия подпрозорец

en: Channel &List for %1
bg: &Списък с канали за %1

en: &Open Logfile for %1
bg: &Отваряне на файл-регистър за %1

en: &Channel Settings for %1...
bg: Настройки на &канала за %1...

en: Rename Tab
bg: Преименуване на подпрозорец

en: Enter new tab name:
bg: Въведете ново име на подпрозореца:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
bg: По подразбиране ( %1 )

en: &Rename Tab...
bg: Преимен&уване на подпрозорец...

en: You can only search in text fields.
bg: Може да търсите само в текстови полета.

en: Find Text Information
bg: Търсене на текстова информация

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
bg: Използването на тази функция може да доведе до голям мрежов трафик. Ако връзката ви не е достатъчно бърза, възможно е да бъдете изключен от сървъра.

en: Channel List Warning
bg: Предупреждение на списъка с канали
