konversation - en to ca@valencia translation catalogue (1522 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
ca@valencia: &Inserix

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
ca@valencia: &Finestra

en: You need to specify a command.
ca@valencia: Cal especificar una ordre.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
ca@valencia: L'ordre s'ha executat correctament, però no ha retornat cap eixida o només espais en blanc.

en: The media script requires Python %1 or higher.
ca@valencia: L'script multimèdia requerix Python %1 o superior.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar llistar els reproductors multimèdia en execució.

en: No running audio players found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap reproductor d'àudio executant-se.

en: No running video players found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap reproductor de vídeo executant-se.

en: "%1" is not running.
ca@valencia: No s'està executant «%1».

en: No running media players found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap reproductor multimèdia executant-se.

en: Nothing is playing in %1.
ca@valencia: No s'està reproduint res en %1.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
ca@valencia: Els reproductors d'àudio en execució (%1) no reproduïxen res.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
ca@valencia: Els reproductors de vídeo en execució (%1) no reproduïxen res.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
ca@valencia: Els reproductors multimèdia en execució (%1) no reproduïxen res.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
ca@valencia: S'ha trobat un error en intentar recuperar les metadades del fitxer multimèdia de %1.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
ca@valencia: Hi ha un problema amb l'expressió regular especificada en REGEX_FIXUP.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
ca@valencia: %1 no ha informat de les metadades necessàries per a donar com a resultat un missatge.

en: There is a problem in the output format configuration.
ca@valencia: Hi ha hagut un problema en la configuració del format d'eixida.

en: media v%1 for Konversation.
ca@valencia: media v%1 per a Konversation.

en: Usage:
ca@valencia: Ús:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
ca@valencia: «/media» - informa què està reproduint el primer reproductor trobat.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
ca@valencia: «/media [ 'audio' | 'video' ]» - informa què està reproduint un reproductor d'àudio o vídeo reconegut.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
ca@valencia: «/media { Player }» - informa què està reproduint el reproductor indicat si s'ha trobat.

en: Konversation Bookmarks Editor
ca@valencia: Editor de punts de Konversation

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
ca@valencia: L'intercanvi de claus Diffie-Hellman no està admés en esta instal·lació de la «Qt Cryptographic Architecture» (QCA). Cal instal·lar un connector de proveïdor addicional. L'admissió de l'intercanvi de claus Diffie-Hellman normalment es proporciona amb el connector qca-ossl.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
ca@valencia: Blowfish en mode d'encadenament de bloc de xifrat (CBC) no està admés en esta instal·lació de la «Qt Cryptographic Architecture» (QCA) Cal instal·lar un connector de proveïdor addicional. L'admissió de Blowfish normalment es proporciona amb el connector qca-ossl.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
ca@valencia: Blowfish en mode de llibre de codis electrònic (ECB) no està admés en esta instal·lació de la «Qt Cryptographic Architecture» (QCA) Cal instal·lar un connector de proveïdor addicional. L'admissió de Blowfish normalment es proporciona amb el connector qca-ossl.

en: topic protection
ca@valencia: protecció del tema

en: no messages from outside
ca@valencia: sense missatges de l'exterior

en: invite only
ca@valencia: només per invitació

en: private
ca@valencia: privat

en: moderated
ca@valencia: moderat

en: password protected
ca@valencia: protegit per contrasenya

en: anonymous
ca@valencia: anònim

en: no colors allowed
ca@valencia: no es permeten colors

en: user limit
ca@valencia: límit d'usuaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
ca@valencia: Nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
ca@valencia: Àlies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
ca@valencia: Substitució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
ca@valencia: &Nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
ca@valencia: Àlies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
ca@valencia: Substitució:

en: Outgoing
ca@valencia: Eixides

en: Incoming
ca@valencia: Entrades

en: Both
ca@valencia: Tots

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
ca@valencia: Nou

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
ca@valencia: Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView) i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: RegEx
ca@valencia: ExpReg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
ca@valencia: Substituïx

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
ca@valencia: Substituïx per

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
ca@valencia: &Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
ca@valencia: Substituïx:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
ca@valencia: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
ca@valencia: Substituïx per:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
ca@valencia: Activa les marques de &temps

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
ca@valencia: Mostra les &dates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateLine)
en: Show date marker when date changes
ca@valencia: Mostra el marcador de data quan canvie la data

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
ca@valencia: Mostra l'&historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
ca@valencia: &Línies:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
ca@valencia: &Disposició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
ca@valencia: Mostra el &tema del canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
ca@valencia: Mostra els botons de &mode del canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
ca@valencia: Mostra la &llista de sobrenoms del canal i els botons ràpids

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
ca@valencia: Mostra la màscara de &xarxa en la llista de sobrenoms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
ca@valencia: Mostra els noms reals en la llista dels sobrenoms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
ca@valencia: Mostra els botons &ràpids

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
ca@valencia: Mostra un quadro per a canviar el &sobrenom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
ca@valencia: Most&ra la barra de desplaçament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
ca@valencia: Activa una imatge de &fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
ca@valencia: C&amí:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
ca@valencia: Reproduïx la campana del sistema en rebre un caràcter de control CAMPANA ASCII (0x07)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
ca@valencia: Activa el &timbre de sistema en arribar un ASCII BEL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
ca@valencia: Oculta els esdeveniments &Join/Part/Nick

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
ca@valencia: No expandisques les variables en enviar text al servidor. Una variable comença amb «%». Per exemple, %B s'expandirà als caràcters necessaris per a convertir un text a negreta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
ca@valencia: Desactiva l'e&xpansió de variables (p. ex. %C, %B, %G...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
ca@valencia: &Redirigix els missatges d'estat cap a la finestra d'estat del servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
ca@valencia: Mantín la cadena del mode del canal com una combinació de caràcters en lloc de traduir-la a paraules intel·ligibles. P. ex. «*** Modes del canal: sense missatges de l'exterior» passaria a ser «*** Modes del canal: n»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
ca@valencia: Mostra els caràcters en mode sense processar (p. ex. +o) en comptes de descripcions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
ca@valencia: Nombre de línies que s'han de mantindre en les memòries intermèdies, 0 = sense límit

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
ca@valencia: Sense límit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
ca@valencia: Límit de l'&historial:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
ca@valencia: Si està activada, només es mostraran els esdeveniments referits als sobrenoms actius i vigilats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
ca@valencia: Excepte per als sobrenoms vigilats i sobrenoms actius en els

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
ca@valencia: darrers 10 min

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
ca@valencia: última hora

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
ca@valencia: últim dia

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
ca@valencia: última setmana

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
ca@valencia: Línies de marcador

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
ca@valencia: Inserix una línia de recordatori a dins de la finestra de xat en canviar de finestra de xat o minimitzar l'aplicació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
ca@valencia: Marca l'última posició en una finestra de conversa quan s'oculta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
ca@valencia: Mou la línia només quan un text nou estiga a punt de ser mostrat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
ca@valencia: Mostra les línies inserides manualment en totes les finestres de conversa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
ca@valencia: Activa la busca automàtica d'informació de l'usuari (/WHO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
ca@valencia: Nombre &màxim d'usuaris en un canal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
ca@valencia: Inter&val d'actualització:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
ca@valencia: Colors a mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
ca@valencia: Utilit&za els colors a mida al quadro d'entrada, la llista de sobrenoms i la llista de pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
ca@valencia: &Fons:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
ca@valencia: Missatge del &servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
ca@valencia: &Enllaç:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
ca@valencia: &Missatge de canal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
ca@valencia: A&cció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
ca@valencia: &Registre arrere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
ca@valencia: Missatge d'&ordre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
ca@valencia: Missatge de &conversa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
ca@valencia: &Marca de temps:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
ca@valencia: Fons &alternatiu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
ca@valencia: Sobrenoms amb color

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
ca@valencia: Color del sobrenom &propi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
ca@valencia: En activar esta opció, els codis de color afegits als missatges IRC es mostraran en la finestra de conversa com text acolorit. Podeu afegir codis de color als missatges seleccionant Inserix -> Color d'IRC

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
ca@valencia: &Permet text acolorit en els missatges d'IRC

en:  second |  seconds
ca@valencia[0]:  segon
ca@valencia[1]:  segons

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
ca@valencia: Activa tornar a connectar automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
ca@valencia: Retard de tornar a connectar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
ca@valencia: Intents de tornar a connectar:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
ca@valencia: Depuració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
ca@valencia: Mostra la finestra de &registres sense processar en connectar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
ca@valencia: Encriptació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
ca@valencia: Tipus d'encriptació predeterminat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
ca@valencia: El mode ECB o «Electronic Codebook» està acceptat per molts clients d'encriptació com ara FiSH i Mircryption encara que està generalment considerat com insegur.
    
    CBC o mode «Cipher-Block Chaining» no està admés per FiSH, però està admés per Mircryption. Si voleu utilitzar un intercanvi de claus, és millor comprovar primer si el vostre company té un client que pot utilitzar CBC, altrament sereu capaç de veure el que està escrivint, però ell no serà capaç de llegir el que esteu escrivint vós.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
ca@valencia: Servidor intermediari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
ca@valencia: Adreça:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
ca@valencia: Nom de l'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Network Interface
ca@valencia: Interfície de xarxa

en: Reply From IRC Server
ca@valencia: Resposta del servidor d'IRC

en: Specify Manually
ca@valencia: Especifica manualment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
ca@valencia: &Carpeta de baixades:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
ca@valencia: Afi&g el remitent al nom del fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
ca@valencia: Cr&ea una carpeta per al remitent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
ca@valencia: Convertix espais en el nom de fitxers en guions baixos abans d'enviar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
ca@valencia: &Accepta automàticament els oferiments de baixada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
ca@valencia: Continua &automàticament les baixades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
ca@valencia: Activa l'enviament DCC ràpid (pot &no funcionar amb tots els clients)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
ca@valencia: Activa l'enviament DCC passiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
ca@valencia: Accepta automàticament els oferiments de xat DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
ca@valencia: Activa UPnP per a la travessada del NAT

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
ca@valencia: Si esta opció està activada, les transferències DCC de les connexions IPv6 seran realitzades per la interfície IPv4 establida ací

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
ca@valencia: Recorre a una interfície IPv&4 per a l'enviament DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
ca@valencia: Temps lím&it de l'enviament DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
ca@valencia: Mida de la memòria in&termèdia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
ca@valencia: &Mètode per a aconseguir la IP pròpia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
ca@valencia: IP &pròpia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
ca@valencia: Activa els &ports específics per al servidor de les transferències DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
ca@valencia: a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
ca@valencia: Activa els ports específics per al &xat DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
ca@valencia: Text del xat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
ca@valencia: Llista de sobrenoms:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
ca@valencia: Barra de pestanyes:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
ca@valencia: Mostra el MOTD (missatge del dia) en un tipus de lletra fixa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
ca@valencia: Activa l'ús d'un tipus de lletra fi&xa per als missatges del dia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
ca@valencia: Mostra en &negreta els sobrenoms dels remitents en la finestra de conversa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
ca@valencia: Activa la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
ca@valencia: Utilit&za la safata del sistema per a la notificació de missatges nous

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
ca@valencia: &Notifica únicament quan un ressaltat s'activa o s'utilitza el vostre sobrenom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
ca@valencia: Oculta la finestra en iniciar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
ca@valencia: Compleció de sobrenoms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
ca@valencia: &Mode de compleció:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
ca@valencia: Cicle inclòs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
ca@valencia: Com una línia d'ordres

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
ca@valencia: Com una línia d'ordres amb quadro de compleció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
ca@valencia: &Sufix a l'inici de la línia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
ca@valencia: &En un altre lloc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules i minúscules

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
ca@valencia: Desactiva les notificacions en estar &absent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
ca@valencia: Utilitza un navegador &web personalitzat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
ca@valencia: Caràcter d'or&dre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
ca@valencia: Utilitza una resposta de &versió a mida:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
ca@valencia: <qt>Ací podeu establir una resposta a mida per a les peticions <b>CTCP <i>VERSION</i></b>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
ca@valencia: El quadro d'entrada s'expandix amb el text

en: Select Sound File
ca@valencia: Selecciona el fitxer de so

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
ca@valencia: Ha&bilita sons per als elements de la llista de ressaltats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
ca@valencia: Ressalta sempre el sobrenom prop&i actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
ca@valencia: Ressalta sempre les &línies pròpies:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
ca@valencia: Llista de ressaltats

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
ca@valencia: Ressaltats

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
ca@valencia: So

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
ca@valencia: Text automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
ca@valencia: Finestres de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
ca@valencia: &Patró:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
ca@valencia: &So:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
ca@valencia: Prova de so

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
ca@valencia: Text a&utomàtic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
ca@valencia: Finestres de xat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
ca@valencia: Este ressaltat només es buscarà en les finestres de xat llistades ací per nom, o en totes les finestres de xat si es deixa el camp buit. Si hi ha múltiples noms, s'han de separar per comes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
ca@valencia: Activa les &notificacions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
ca@valencia: Patró

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
ca@valencia: Tipus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
ca@valencia: Patró:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
ca@valencia: Tipus de missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
ca@valencia: Canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
ca@valencia: Avís

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
ca@valencia: Conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
ca@valencia: Invitació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
ca@valencia: Elimina &tots

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
ca@valencia: Oculta la barra de desplaçament

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
ca@valencia: Activeu-la si voleu comprovar l'ortografia de totes les línies introduïdes en l'IRC a mesura que escriviu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
ca@valencia: En activar açò el quadro d'entrada creixerà verticalment en omplir-se.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
ca@valencia: Inicia amb la finestra principal amagada

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
ca@valencia: &Mostra els noms reals al costat dels sobrenoms

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: All events
ca@valencia: Tots els esdeveniments

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: Channels and queries with events
ca@valencia: Canals i consultes amb esdeveniments

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
ca@valencia: Obri la pestanya de sobrenoms vigilats a l'inici de l'aplicació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLauncherEntryCount)
en: &Enable Display of Unseen Events Count On Launcher Entry
ca@valencia: &Activa el comptador d'esdeveniments no vistos en l'entrada de l'iniciador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Count &mode:
ca@valencia: &Mode del comptador:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, countedEventsGroupBox)
en: Counted Events
ca@valencia: Esdeveniments comptats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
ca@valencia: Missatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
ca@valencia: Missatge privat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
ca@valencia: Sobrenom utilitzat actualment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
ca@valencia: Ressaltat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
ca@valencia: Esdeveniments de canal són canvis de mode o usuaris entrant/eixint d'un canal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
ca@valencia: Esdeveniment de canal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
ca@valencia: Els esdeveniments de l'aplicació ocorren en les pestanyes de Konsole, la pestanya d'estat DCC i altres pestanyes de l'aplicació no s'utilitzen directament per a xatejar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
ca@valencia: Esdeveniment de l'aplicació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
ca@valencia: &Activa el registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
ca@valencia: Registra només les converses privades (consultes, xats DCC)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
ca@valencia: Activa &la caixa baixa als noms dels fitxers de registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
ca@valencia: &Annexa el nom de la màquina als noms dels fitxers de registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
ca@valencia: &Camí dels fitxers de registre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
ca@valencia: Utilitza l'editor de text del sistema per a obrir els registres

en: Normal Users
ca@valencia: Usuaris normals

en: Voice (+v)
ca@valencia: Veu (+v)

en: Halfops (+h)
ca@valencia: SemiOperadors (+h)

en: Operators (+o)
ca@valencia: Operadors (+o)

en: Channel Admins (+p)
ca@valencia: Administradors del canal (+p)

en: Channel Owners (+q)
ca@valencia: Propietaris del canal (+p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
ca@valencia: &Ordre que s'ha d'executar en fer doble clic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
ca@valencia: Ordena sense d&istingir majúscules i minúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
ca@valencia: Ordena per &activitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
ca@valencia: Ordena per &estat d'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
ca@valencia: (Reordena els sobrenoms novament arrossegant i deixant anar)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
ca@valencia: Explicació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
ca@valencia: &Activa la visualització en pantalla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
ca@valencia: Visualització en &pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
ca@valencia: &Dibuixa ombres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
ca@valencia: Tipus de lletra d'OSD:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
ca@valencia: Mostra un missatge &OSD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
ca@valencia: Si el &sobrenom propi apareix a un missatge del canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
ca@valencia: En &qualsevol missatge del canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
ca@valencia: En activitat de &conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
ca@valencia: En esdeveniments &Join/Part

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
ca@valencia: Activa els colors a mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
ca@valencia: Color del &text:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
ca@valencia: Color de &fons:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
ca@valencia: Al&tres configuracions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
ca@valencia: Du&rada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
ca@valencia: &Pantalla:

en: Default Identity
ca@valencia: Identitat predeterminada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
ca@valencia: Substitucions actives

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
ca@valencia: %c: Canal actual
    %i: Contingut del quadro d'entrada
    %k: Clau del canal
    %K: Contrasenya del servidor
    %n: Envia ordre directament al servidor en lloc del quadro d'entrada
    %o: sobrenom actual
    %s<terme>%: terme utilitzat per a separar els sobrenoms en %u
    %u: Llista dels sobrenoms seleccionats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
ca@valencia: Nom del botó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
ca@valencia: Acció del botó

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
ca@valencia: Nom del botó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
ca@valencia: Acció del botó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
ca@valencia: Mostra els botons &ràpids que funcionen en els sobrenoms en els seus menús contextuals

en: Interface
ca@valencia: Interfície

en: Behavior
ca@valencia: Comportament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

en: Chat Window
ca@valencia: Finestra de xat

en: Nicklist Themes
ca@valencia: Temes de la llista de sobrenoms

en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Quick Buttons
ca@valencia: Botons ràpids

en: Tabs
ca@valencia: Pestanyes

en: General Behavior
ca@valencia: Comportament general

en: Connection
ca@valencia: Connexió

en:  line |  lines
ca@valencia[0]:  línia
ca@valencia[1]:  línies

en:  nick |  nicks
ca@valencia[0]:  sobrenom
ca@valencia[1]:  sobrenoms

en: Nickname List
ca@valencia: Llista de sobrenoms

en: Command Aliases
ca@valencia: Àlies d'ordres

en: Auto Replace
ca@valencia: Substitució automàtica

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Logging
ca@valencia: Registre

en: Watched Nicknames
ca@valencia: Sobrenoms vigilats

en: On Screen Display
ca@valencia: Visualització en pantalla

en: Launcher Entry
ca@valencia: Entrada de l'iniciador

en: Warning Dialogs
ca@valencia: Diàlegs d'avís

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
ca@valencia: Aspecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
ca@valencia: Utilitza text amb color

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
ca@valencia: Utilitza LED amb color

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
ca@valencia: Si seleccioneu açò, els colors que trieu en la pàgina de preferències del ressaltat substituiran els colors per a «Sobrenom utilitzat actualment» i «Ressaltat».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
ca@valencia: Dona prioritat als colors ressaltats de la finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
ca@valencia: Posició:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
ca@valencia: Dalt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
ca@valencia: Baix

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
ca@valencia: Esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
ca@valencia: Mostra el botó de &tancar a les pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
ca@valencia: Mostra un botó de tancar a la part &dreta de la barra de pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
ca@valencia: Dona el &focus a les noves pestanyes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
ca@valencia: Dona el focus a les &converses noves

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
ca@valencia: Ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
ca@valencia: Tanca la pestanya amb un clic del &mig

en: Select Theme Package
ca@valencia: Escolliu el paquet del tema

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
ca@valencia: Temes de Konversation (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut (0)

en: Failed to Download Theme
ca@valencia: ha fallat en baixar el tema

en: Theme archive is invalid.
ca@valencia: L'arxiu del tema no és vàlid.

en: Cannot Install Theme
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar el tema

en: Do you want to remove %1?
ca@valencia: Voleu eliminar %1?

en: Remove Theme
ca@valencia: Elimina el tema

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getButton)
en: G&et New Themes...
ca@valencia: Obtín t&emes nous...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall from File...
ca@valencia: I&nstal·la des d'un fitxer...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
ca@valencia: &Elimina el tema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
ca@valencia: Icona per als usuaris normals

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
ca@valencia: Icona per als usuaris absents

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
ca@valencia: Icona per als usuaris amb veu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
ca@valencia: Icona per als usuaris amb privilegis de semioperador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
ca@valencia: Icona per als usuaris amb privilegis d'operador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
ca@valencia: Icona per als usuaris amb privilegis d'administrador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
ca@valencia: Icona per als usuaris amb privilegis de propietari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
ca@valencia: Vista prèvia:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
ca@valencia: ... s'ha rebut una invitació d'un canal

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
ca@valencia: ... en guardar un fitxer de registre només es guarda el fragment visible

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
ca@valencia: ... s'està a punt de suprimir un fitxer de registre

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
ca@valencia: ... hi ha una conversa oberta per un sobrenom que heu marcat com a ignorat

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
ca@valencia: ... s'està canviant una connexió a un servidor diferent de la mateixa xarxa

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
ca@valencia: ... s'està creant una connexió nova amb una xarxa a la qual ja esteu connectat

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
ca@valencia: ... s'està tancant una pestanya de servidor

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
ca@valencia: ... s'està tancant una pestanya de canal

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
ca@valencia: ... s'està tancant una pestanya de conversa

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
ca@valencia: ... s'està tancant una pestanya de xat DCC

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
ca@valencia: ... no es pot determinar una font de la llista de canals de la pestanya actual

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
ca@valencia: ... heu triat ocultar la barra de menús

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
ca@valencia: ... llistar els canals pot causar la desconnexió a causa de la mida de la descàrrega

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
ca@valencia: ... s'estan apegant fragments grans de text

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
ca@valencia: ... s'està eixint de Konversation mitjançant la safata del sistema

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
ca@valencia: ... heu triat ignorar un sobrenom

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
ca@valencia: ... heu triat parar d'ignorar un sobrenom

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
ca@valencia: ... s'està eixint de Konversation mentre encara hi ha una transferència DCC activa de fitxer

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
ca@valencia: ... alguns caràcters del missatge són incompatibles amb la codificació actual

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
ca@valencia: ... tancar la finestra la minimitzarà a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
ca@valencia: Mostra un diàleg d'avis quan...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>
    Quan està activat el vigilant de sobrenoms, sereu notificat en línia quan els sobrenoms que apareixen en la llista de <b>Xarxes vigilades/Sobrenoms</b> es connecten o desconnecten.</p>
    <p>També podeu obrir la finestra de <b>Sobrenoms vigilats</b> per a veure l'estat de tots els sobrenoms vigilats.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
ca@valencia: &Activa el vigilant de sobrenoms

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
ca@valencia: <qt>Si està marcada, la finestra de <b>Sobrenoms vigilats</b> s'obrirà automàticament en iniciar Konversation.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
ca@valencia: Mostra la pestanya de sobrenoms vigilats en iniciar l'&aplicació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>En fer doble clic damunt d'un sobrenom de la finestra de <b>Sobrenoms
    vigilats</b>, esta ordre s'emplaçarà en la <b>Línia d'entrada</b> de la
    finestra del servidor.</p>
    <p>Es poden utilitzar els símbols següents en l'ordre:</p><ul>
    <li>%u: El sobrenom en el qual s'ha fet doble clic.</li>
    <li>%K: La contrasenya del servidor.</li>
    <li>%n: Envia l'ordre directament al servidor en lloc de la línia d'entrada.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
ca@valencia: Ordre e&xecutada en fer doble clic en un sobrenom:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>En fer doble clic damunt d'un sobrenom de la finestra de <b>Sobrenoms
    vigilats</b>, esta ordre s'emplaçarà en la <b>Línia d'entrada</b> de la
    finestra del servidor.</p>
    <p>Es poden utilitzar els símbols següents en l'ordre:</p><ul>
    <li>%u: El sobrenom en el qual s'ha fet doble clic.</li>
    <li>%K: La contrasenya del servidor.</li>
    <li>%n: Envia l'ordre directament al servidor en lloc de la línia d'entrada.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
ca@valencia: Este és l'interval cada quant Konversation comprovarà l'estat dels sobrenoms de la llista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
ca@valencia: Interval d'act&ualització:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
ca@valencia: Informació

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
ca@valencia: La xarxa no funciona, es tornarà a connectar automàticament quan estiga disponible.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
ca@valencia[0]: S'intentarà connectar a %2 (port %3) en 1 segon.
ca@valencia[1]: S'intentarà connectar a %2 (port %3) en %1 segons.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
ca@valencia[0]: S'intentarà tornar a connectar a %2 (port %3) en 1 segon.
ca@valencia[1]: S'intentarà tornar a connectar a %2 (port %3) en %1 segons.

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Reconnection attempts exceeded.
ca@valencia: S'han excedit els Intents de tornar a connectar.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
ca@valencia: Ja esteu connectat a %1. Voleu obrir una altra connexió?

en: Already connected to %1
ca@valencia: Ja connectat a %1

en: Create connection
ca@valencia: Crea una connexió

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
ca@valencia: Ja esteu connectat a %1 via «%2» (port %3). Voleu canviar-la a «%4» (port %5)?

en: Switch Server
ca@valencia: Canvia de servidor

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
ca@valencia: Empleneu la vostra <b>identitat</b>.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
ca@valencia: Empleneu el vostre <b>nom real</b>.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
ca@valencia: Per favor, doneu com a mínim un <b>sobrenom</b>.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
ca@valencia: <qt>La identitat «%1» no està configurada correctament:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
ca@valencia: Paràmetres d'identitat

en: Edit Identity...
ca@valencia: Edita identitat...

en: Debug: %1
ca@valencia: Depuració: %1

en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
ca@valencia: getNickname: No s'ha trobat el servidor %1.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
ca@valencia: No es pot enviar cap petició de %1 DCC al company mitjançant el servidor IRC.

en: Awaiting acceptance by remote user...
ca@valencia: S'està esperant l'acceptació per part de l'usuari remot...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
ca@valencia: %1 (a %2) vos oferix un %3 DCC

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
ca@valencia: Oferiment de %1 DCC de %2

en: Accept
ca@valencia: Accepta

en: Reject
ca@valencia: Rebutja

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
ca@valencia: Heu rebutjat l'oferida de %1 DCC.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
ca@valencia: La petició %1 DCC ha sigut rebutjada

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
ca@valencia: No es pot enviar el reconeixement de %1 DCC revers al company mitjançant el servidor IRC.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
ca@valencia: No s'ha pogut redirigir el port %1. Tot i açò, s'està enviant la petició DCC per a l'usuari remot.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
ca@valencia: No es pot enviar el reconeixement de %1 DCC revers al company mitjançant el servidor IRC.

en: Could not open a socket for listening: %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir un sòcol per a escoltar: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
ca@valencia: S'està oferint una connexió per a %1 DCC a %2 al port %3...

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
ca@valencia: Pissarra

[ctx: DCC extension]
en: Chat
ca@valencia: Xat

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
ca@valencia: S'està establint una connexió %1 DCC a %2 (%3:%4)...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
ca@valencia: S'ha establit una connexió %1 DCC a %2.

en: Socket error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de sòcol: %1

en: Could not accept the client.
ca@valencia: No s'ha pogut acceptar el client.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
ca@valencia: S'ha establit una connexió %1 DCC a %2.

en: Connection closed.
ca@valencia: S'ha tancat la connexió.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
ca@valencia: %1 DCC amb %2 al port %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
ca@valencia: %1 DCC amb %2 a %3:%4.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
ca@valencia: Voleu tancar %1 DCC amb %2?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
ca@valencia: Tanca %1 DCC

en: Talking to yourself
ca@valencia: Parlant amb tu

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
ca@valencia: Predeterminat ( %1 )

en: Usage
ca@valencia: Ús

en: Usage: %1ME text
ca@valencia: Ús: %1ME text

en: Unknown command.
ca@valencia: Ordre desconeguda.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
ca@valencia: S'ha rebut una petició CTCP-%1 desconeguda de %2

en: No vacant port
ca@valencia: No hi ha cap port lliure

en: Could not open a socket
ca@valencia: No s'ha pogut obrir un sòcol

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
ca@valencia: Enviament passiu

en: Open
ca@valencia: Obri

en: Select Recipient
ca@valencia: Seleccioneu el destinatari

en: Select nickname and close the window
ca@valencia: Seleccioneu el sobrenom i tanca la finestra

en: Close the window without changes
ca@valencia: Tanca la finestra sense canvis

en: DCC Receive Question
ca@valencia: Pregunta de recepció DCC

en: O&riginal Filename
ca@valencia: Nom del fitxer &original

en: Suggest &New Filename
ca@valencia: S&uggerix un nom de fitxer nou

en: Use as new default download folder
ca@valencia: Utilitza com a nova carpeta de baixades per defecte

en: &Resume
ca@valencia: &Continua

en: R&ename
ca@valencia: Ca&nvia el nom

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: DCC Send
ca@valencia: Enviament DCC

en: DCC Receive
ca@valencia: Recepció DCC

en:  (Reverse DCC)
ca@valencia:  (DCC invers)

en: Unknown server
ca@valencia: Servidor desconegut

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
ca@valencia: %1 des de %2, %3 (port %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
ca@valencia: %1 a %2

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
ca@valencia: Sí, %1

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
ca@valencia: &lt; 1 seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
ca@valencia: Nom de fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
ca@valencia: Company:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
ca@valencia: Propi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
ca@valencia: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
ca@valencia: Progrés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
ca@valencia: Posició actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
ca@valencia: Mida del fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
ca@valencia: Représ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
ca@valencia: Velocitat actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
ca@valencia: Velocitat mitjana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
ca@valencia: Temps de transferència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
ca@valencia: Temps restant estimat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
ca@valencia: Oferit el:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
ca@valencia: Iniciat el:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
ca@valencia: Finalitzat el:

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Partner
ca@valencia: Company

en: Started At
ca@valencia: Iniciat el

en: Progress
ca@valencia: Progrés

en: Position
ca@valencia: Posició

en: Speed
ca@valencia: Velocitat

en: Sender Address
ca@valencia: Adreça del remitent

en: Remaining
ca@valencia: Resta

en: %1/sec
ca@valencia: %1/seg

en: Queued
ca@valencia: En cua

en: Preparing
ca@valencia: S'està preparant

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
ca@valencia: Pendent

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
ca@valencia: S'està connectant

en: Receiving
ca@valencia: S'està rebent

en: Sending
ca@valencia: S'està enviant

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
ca@valencia: Fet

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

en: Aborted
ca@valencia: Interromput

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
ca@valencia: En cua - la transferència està esperant que l'accepteu o la rebutgeu

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
ca@valencia: S'està preparant - la transferència està comprovant fitxers que es puguen reprendre

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
ca@valencia: S'està preparant - la transferència està adquirint les dades per a enviar

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
ca@valencia: Pendent - La transferència està esperant que el company l'accepte o la rebutge

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
ca@valencia: S'està connectant - la transferència està connectant amb el company

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
ca@valencia: S'està rebent - la transferència està rebent dades del company

en: Sending - Transfer is sending data to partner
ca@valencia: S'està enviant - la transferència està enviant dades al company

en: Done - Transfer has completed successfully
ca@valencia: Fet - la transferència s'ha completat correctament

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
ca@valencia: Ha fallat - la transferència ha fallat per una «raó desconeguda»

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
ca@valencia: Ha fallat - la transferència ha fallat, la raó ha sigut «%1»

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
ca@valencia: S'ha interromput - l'usuari ha interromput la transferència

en: Incoming Transfers
ca@valencia: Transferències entrants

en: Outgoing Transfers
ca@valencia: Transferències ixents

en: DCC Status
ca@valencia: Estat DCC

en: &Select All Items
ca@valencia: &Selecciona tots els elements

en: S&elect All Completed Items
ca@valencia: Selecciona tots els elements &completats

en: &Accept
ca@valencia: &Accepta

en: Start receiving
ca@valencia: Inicia la recepció

en: A&bort
ca@valencia: In&terromp

en: Abort the transfer(s)
ca@valencia: Interromp les transferències

en: Resend
ca@valencia: Torna a enviar

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
ca@valencia: &Neteja

en: Clear all selected Items
ca@valencia: Neteja tots els elements seleccionats

en: Clear Completed
ca@valencia: S'ha completat la neteja

en: Clear Completed Items
ca@valencia: Neteja tots els elements completats

en: &Open File
ca@valencia: O&bri un fitxer

en: Run the file
ca@valencia: Executa el fitxer

en: Open Location
ca@valencia: Obri la ubicació

en: Open the file location
ca@valencia: Obri la ubicació del fitxer

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
ca@valencia[0]: Heu seleccionat %1 fitxer que s'executarà. Segur que voleu continuar?
ca@valencia[1]: Heu seleccionat %1 fitxers que s'executaran. Segur que voleu continuar?

[ctx: @action:button]
en: Execute %1 File | Execute %1 Files
ca@valencia[0]: Executa %1 fitxer
ca@valencia[1]: Executa %1 fitxers

en: The admin has restricted the right to receive files
ca@valencia: L'administrador ha restringit el dret a rebre fitxers

en: Invalid sender address (%1)
ca@valencia: Adreça d'enviament invalida (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
ca@valencia: Negociació no vàlida (mida de fitxer=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
ca@valencia: <b>No s'ha pogut crear la carpeta o no es pot escriure en la destinació.</b> <br/>Carpeta: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
ca@valencia: <b>El fitxer està sent utilitzat per una altra transferència.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
ca@valencia: No s'ha pogut crear una instància KIO

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
ca@valencia[0]: <b>Ja existix un fitxer parcial:</b><br/>%2<br/>Mida del fitxer parcial: 1 byte.<br/>
ca@valencia[1]: <b>Ja existix un fitxer parcial.</b><br/>%2<br/>Mida del fitxer parcial: %1 bytes.<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
ca@valencia: <b>El fitxer ja existix.</b><br/>%1 (%2)<br/>El remitent reporta una mida de fitxer de %3<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
ca@valencia: <b>No s'ha pogut obrir el fitxer.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
ca@valencia: No es pot enviar el reconeixement de SEND DCC revers al company mitjançant el servidor IRC.

en: Waiting for connection
ca@valencia: S'està esperant la connexió

en: Waiting for remote host's acceptance
ca@valencia: S'està esperant que la màquina remota accepte

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
ca@valencia: No es poden enviar peticions DCC RECV al company mitjançat el servidor IRC.

en: Unexpected response from remote host
ca@valencia: Resposta no esperada de la màquina remota

en: Could not accept the connection (socket error).
ca@valencia: No s'ha pogut acceptar la connexió (error de sòcol).

en: Transfer error
ca@valencia: S'ha produït un error en la transferència

en: KIO error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de KIO: %1

en: Timed out
ca@valencia: Ha excedit el temps

en: The admin has restricted the right to send files
ca@valencia: L'administrador ha restringit el dret a enviar fitxers

en: The url "%1" does not exist
ca@valencia: L'URL «%1» no existix

en: Enter Filename
ca@valencia: Introduïu el nom del fitxer

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
ca@valencia: <qt>El fitxer que esteu enviant a <i>%1</i> no té nom de fitxer.<br/>Introduïu un nom de fitxer per a presentar-lo al receptor o cancel·leu la transferència DCC</qt>

en: unknown
ca@valencia: desconegut

en: No filename was given
ca@valencia: No s'ha donat cap nom de fitxer

en: Could not retrieve "%1"
ca@valencia: No s'ha pogut rebre «%1»

en: Unable to send a 0 byte file.
ca@valencia: No es pot enviar un fitxer de 0 bytes.

en: DCC SEND request was rejected
ca@valencia: La petició d'enviament DCC ha sigut rebutjada

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
ca@valencia: No es pot enviar cap petició DCC SEND al company mitjançant el servidor IRC.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
ca@valencia: L'operació ha tingut èxit. Mai hauria de succeir en un diàleg d'error.

en: Could not read from file "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut llegir del fitxer «%1».

en: Could not write to file "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut escriure en el fitxer «%1».

en: A fatal unrecoverable error occurred.
ca@valencia: S'ha produït un error fatal del qual no ha sigut possible recuperar-se.

en: Could not open file "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1».

en: The operation was unexpectedly aborted.
ca@valencia: L'operació s'ha avortat inesperadament.

en: The operation timed out.
ca@valencia: L'operació ha excedit el temps límit.

en: An unspecified error happened on close.
ca@valencia: S'ha produït un error sense especificar en tancar.

en: Unknown error. Code %1
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut. Codi %1

en: Columns
ca@valencia: Columnes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
ca@valencia: Selector de tipus de lletra de la pissarra

en: Clear Image
ca@valencia: Neteja la imatge

en: Save As...
ca@valencia: Anomena i guarda...

en: Freehand Drawing
ca@valencia: Dibuix a mà alçada

en: Draw a straight line
ca@valencia: Dibuixa una línia recta

en: Draw a rectangle
ca@valencia: Dibuixa un rectangle

en: Draw an ellipse
ca@valencia: Dibuixa una el·lipse

en: Draw text
ca@valencia: Dibuixa text

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
ca@valencia: Selecció

en: Eraser
ca@valencia: Esborrador

en: Fill a contiguous area with the foreground color
ca@valencia: Òmpliga una àrea contigua amb color del primer pla

en: Draw an arrow
ca@valencia: Dibuixa una fletxa

en: Select a color from the image
ca@valencia: Selecciona un color de la imatge

en: Save Image
ca@valencia: Guarda la imatge

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
ca@valencia: Imatges (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
ca@valencia: Identitats

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
ca@valencia: Esta és la llista dels sobrenoms. Un sobrenom és el nom amb què altres usuaris vos coneixen. Podeu utilitzar qualsevol nom que voleu. El primer caràcter cal que siga una lletra. 
    
    Com que els noms són únics en la xarxa d'IRC, el seu nom desitjat pot ser rebutjat pel servidor si algú l'està utilitzant. Proveu un sobrenom alternatiu. Si el primer sobrenom és rebutjat pel servidor, Konversation provarà amb altres àlies alternatius.

en: SASL PLAIN
ca@valencia: SASL NORMAL

[ctx: Cert = Certificate]
en: SASL EXTERNAL (Cert)
ca@valencia: SASL EXTERN (Cert)

en: Standard NickServ
ca@valencia: NickServ estàndard

en: Server Password
ca@valencia: Contrasenya del servidor

en: SSL Client Certificate
ca@valencia: Certificat del client SSL

en:  minute |  minutes
ca@valencia[0]:  minut
ca@valencia[1]:  minuts

en: Change identity information
ca@valencia: Canviar la informació d'identitat

en: Discards all changes made
ca@valencia: Descarta tots els canvis fets

en: Add Identity
ca@valencia: Afig una identitat

en: Identity name:
ca@valencia: Nom de la identitat:

en: You need to give the identity a name.
ca@valencia: Heu de donar un nom a la identitat.

en: Rename Identity
ca@valencia: Canvia el nom de la identitat

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
ca@valencia: Esta identitat està en ús, si elimineu els paràmetres de xarxa, tornarà a la identitat predeterminada. Voleu suprimir-la de totes maneres?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir tota la informació d'esta identitat?

en: Delete Identity
ca@valencia: Suprimix la identitat

en: Duplicate Identity
ca@valencia: Duplica la identitat

en: You must add at least one nick to the identity.
ca@valencia: Heu d'afegir com a mínim un sobrenom a la identitat.

en: Nicks must not contain spaces.
ca@valencia: Els sobrenoms no poden contindre espais.

en: Please enter a real name.
ca@valencia: Introduïu un nom real.

en: Ident must not contain spaces.
ca@valencia: La identitat no pot contindre espais.

en: NickServ may not function with auto join;  SASL is recommended.
ca@valencia: El NickServ podria no funcionar amb l'entrada automàtica; es recomana SASL.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
ca@valencia: La contrasenya que introduïu ací substituirà la definida en la configuració del servidor, si n'hi ha.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
ca@valencia: (opcional)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
ca@valencia: L'autenticació basada en certificat obliga a activar l'SSL per a les connexions, substituint qualsevol configuració del servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
ca@valencia: &Identitat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
ca@valencia: Duplica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
ca@valencia: Nom &real:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
ca@valencia: Introduïu ací el nom real. IRC no vos mantindrà ocult dels vostres amics o enemics. Cal tindre-ho present si intenteu portar-vos maliciosament. Un «nom real» fals pot ser una bona forma d'amagar el vostre gènere davant els pesats, però el vostre PC podria ser traçat, per açò mai serà anònim de veritat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
ca@valencia: Sobrenom

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
ca@valencia: Identificació automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
ca@valencia: Ser&vei:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
ca@valencia: El nom del servei pot ser <b><i>nickserv</i></b> o un nom que depenga de la xarxa com ara <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
ca@valencia: Ordre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
ca@valencia: Compte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
ca@valencia: &Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
ca@valencia: Fitxer PEM:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
ca@valencia: Absent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
ca@valencia: Si marqueu esta casella, quan realitzeu una ordre <b>/away</b>, apareixerà una línia horitzontal al canal, marcant el punt on comença la vostra absència. Esta línia horitzontal no serà visible per als altres usuaris de l'IRC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
ca@valencia: Marqueu l'última posició en la finestra de xat quan éreu fora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
ca@valencia: Missatge d'absència per defecte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
ca@valencia: El text que introduïu ací serà utilitzat com a missatge d'absència quan no s'haja introduït cap missatge com a argument de les ordres <b>/away</b> o <b>/aaway</b>. També quan es canvia a absència global des del menú o mitjançant la drecera de teclat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
ca@valencia: Sobrenom d'absència:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
ca@valencia: Introduïu un sobrenom que indique que esteu absent. Cada vegada que realitzeu una orde <b>/away msg</b> en qualsevol canal al qual heu entrat amb esta identitat, Konversation canviarà automàticament el vostre sobrenom pel sobrenom d'absència. Els altres usuaris seran capaços de dir-vos que esteu absent de l'ordinador. Cada vegada que realitzeu una ordre <b>/away</b> en qualsevol canal on esteu absent, Konversation canviarà automàticament el sobrenom a l'original. Si no voleu canviar automàticament el vostre sobrenom en estar absent, deixeu-lo en blanc.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
ca@valencia: Si seleccioneu esta casella, Konversation posarà totes les connexions amb la identitat d'absent quan el protector de pantalla s'inicie després del període d'inactivitat configurat davall.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
ca@valencia: Absent automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
ca@valencia: Posa absent després

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
ca@valencia: d'inactivitat de l'usuari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
ca@valencia: Si seleccioneu esta casella, Konversation cancel·larà l'estat d'absent per a totes les connexions utilitzant esta identitat quan el protector de pantalla es pare o es detecte un usuari nou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
ca@valencia: Torna automàticament a l'activitat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
ca@valencia: Si seleccioneu esta casella, Konversation enviarà de forma automàtica el missatge absent a totes les pestanyes dels canals als quals vos heu afegit amb esta identitat. En l'ordre d'absència, <b>%s</b> serà reemplaçat amb el missatge d'absència. Quan torneu, enviarà l'ordre de retorn. En l'ordre de retorn, <b>%t</b> serà substituït pel temps que heu estat absent.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
ca@valencia: Ordres d'absència

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
ca@valencia: Ordres d'absència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
ca@valencia: Missatge de retorn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
ca@valencia: Ordre del &preintèrpret d'ordres:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
ca@valencia: Ací podeu introduir una ordre per a executar abans de la connexió amb el servidor<br>Si teniu la vostra identitat en múltiples servidors, esta ordre serà executada en cada servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
ca@valencia: &Codificació:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
ca@valencia: Esta configuració afecta com es codifiquen els caràcters que heu teclejat per a enviar-los al servidor. Açò afecta com es mostren els missatges. Quan obriu per primera vegada Konversation, automàticament ho recupera del sistema operatiu. Si pareix que tens problemes mirant correctament els missatges d'altres usuaris, prova de canviar esta opció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginLabel)
en: I&dent:
ca@valencia: I&dentitat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
ca@valencia: Quan us connecteu, molts servidors consultaran el vostre ordinador per a una resposta IDENT. Si el vostre ordinador no està executant un servidor IDENT, esta resposta serà enviada per Konversation. No es permeten espais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
ca@valencia: &Motiu de l'eixida:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
ca@valencia: Quan deixeu el servidor, este missatge es mostrarà als altres usuaris.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
ca@valencia: Konversation ha finalitzat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
ca@valencia: Motiu de &Part:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
ca@valencia: Quan deixeu este canal, este missatge s'enviarà al canal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
ca@valencia: Motiu d'&expulsió:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
ca@valencia: Quan sigueu expulsat d'un canal (normalment per un operador IRC), este missatge serà enviat al canal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
ca@valencia: Finalitzat per l'usuari.

en: Edit Channel Settings
ca@valencia: Edita els paràmetres del canal

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Cada canal de l'IRC té un tema associat. Açò és senzillament un missatge que tothom pot veure.</p><p>Si sou un operador, o no està establit el mode del canal <em>'T'</em>, llavors podeu canviar el tema clicant en el botó «Edita els paràmetres del canal» de l'esquerra del tema. També hi podeu veure l'historial dels temes allà.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
ca@valencia: Nombre màxim d'usuaris permesos en el canal

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Este és el límit d'usuaris del canal -el nombre màxim d'usuaris que poden estar alhora en el canal-. Si sou un operador, ho podeu configurar. El mode de canal <b>T</b>ema (botó a l'esquerra) s'establirà automàticament si es definix açò.</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Mostra el vostre sobrenom actual, i els alternatius que heu configurat. Si seleccioneu o escriviu un sobrenom diferent, s'enviarà una sol·licitud al servidor d'IRC per a canviar-lo. Si el servidor ho permet, se seleccionarà el nou sobrenom. Si escriviu un nou sobrenom, heu de prémer «Retorn» en acabar.</p><p>Podeu canviar-lo per un sobrenom alternatiu des de l'opció <em>identitats</em> en el menú <em>Configuracions</em>.</p></qt>

en: Completion
ca@valencia: Compleció

en: Possible completions: %1.
ca@valencia: Complecions possibles: %1.

en: Channel Password
ca@valencia: Contrasenya del canal

en: Channel User Limit
ca@valencia: Límit d'usuaris del canal

en: Enter the new user limit for the channel:
ca@valencia: Introduïu el nou límit d'usuaris del canal:

en: Nick
ca@valencia: Sobrenom

en: You are now known as %1.
ca@valencia: Ara sou conegut com a %1.

en: %1 is now known as %2.
ca@valencia: %1 és conegut com a %2.

[ctx: Message type]
en: Join
ca@valencia: Entra

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
ca@valencia: Vós (%1) heu entrat al canal %2.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
ca@valencia: %1 (%2) ha entrat en este canal.

[ctx: Message type]
en: Quit
ca@valencia: Ix

en: You (%1) have left this server.
ca@valencia: Vós (%1) heu eixit d'este servidor.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
ca@valencia: Vós (%1) heu eixit d'este servidor (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
ca@valencia: Abandona

en: You have left channel %1.
ca@valencia: Heu deixat el canal %1.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
ca@valencia: Vós (%1) heu deixat el canal %2 (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
ca@valencia: %1 (%2) ha deixat este servidor.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
ca@valencia: %1 (%2) ha deixat este servidor (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
ca@valencia: %1 (%2) ha deixat este canal.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
ca@valencia: %1 (%2) ha deixat este canal (%3).

en: Kick
ca@valencia: Expulsa

en: You have kicked yourself from channel %1.
ca@valencia: Vos heu expulsat a vosaltres mateixos del canal %1.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
ca@valencia: Vos heu expulsat a vós mateix del canal %1 (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
ca@valencia: Heu estat expulsat del canal %1 per %2.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
ca@valencia: Heu estat expulsat del canal %1 per %2 (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
ca@valencia: Heu expulsat %1 del canal.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
ca@valencia: Heu expulsat %1 del canal (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
ca@valencia: %1 ha sigut expulsat del canal per %2.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
ca@valencia: %1 ha sigut expulsat del canal per %2 (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
ca@valencia[0]: %1 sobrenom
ca@valencia[1]: %1 sobrenoms

en: Topic
ca@valencia: Tema

en: The channel topic is "%1".
ca@valencia: El tema del canal és «%1».

en: You set the channel topic to "%1".
ca@valencia: Heu establit el tema del canal a «%1».

en: %1 sets the channel topic to "%2".
ca@valencia: %1 ha establit el tema del canal a «%2».

en: You set a quiet on %1.
ca@valencia: Heu silenciat a %1.

en: %1 sets a quiet on %2.
ca@valencia: %1 ha silenciat a %2.

en: You remove the quiet on %1.
ca@valencia: Heu eliminat el silenci a %1.

en: %1 removes the quiet on %2.
ca@valencia: %1 ha eliminat el silenci a %2.

en: You give channel owner privileges to yourself.
ca@valencia: Vos doneu privilegis de propietari del canal.

en: You give channel owner privileges to %1.
ca@valencia: Doneu privilegis de propietari del canal a %1.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
ca@valencia: %1 vos dona privilegis de propietari del canal.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
ca@valencia: %1 dona privilegis de propietari del canal a %2.

en: You take channel owner privileges from yourself.
ca@valencia: Vos heu pres a vós mateix els privilegis de propietari del canal.

en: You take channel owner privileges from %1.
ca@valencia: Heu pres els privilegis de propietari del canal a %1.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
ca@valencia: %1 vos trau els privilegis de propietari del canal.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
ca@valencia: %1 trau els privilegis de propietari del canal a %2.

en: You give channel admin privileges to yourself.
ca@valencia: Vos doneu privilegis d'administrador de canal.

en: You give channel admin privileges to %1.
ca@valencia: Doneu privilegis d'administrador de canal a %1.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
ca@valencia: %1 vos dona privilegis d'administrador de canal.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
ca@valencia: %1 dona privilegis d'administrador de canal a %2.

en: You take channel admin privileges from yourself.
ca@valencia: Heu pres vós mateix els privilegis d'administrador.

en: You take channel admin privileges from %1.
ca@valencia: Heu pres privilegis d'administrador a %1.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
ca@valencia: %1 vos trau privilegis d'administrador del canal.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
ca@valencia: %1 trau els privilegis d'administrador del canal a %2.

en: You give channel operator privileges to yourself.
ca@valencia: Vos doneu privilegis d'operador del canal.

en: You give channel operator privileges to %1.
ca@valencia: Doneu privilegis d'operador del canal a %1.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
ca@valencia: %1 vos dona privilegis d'operador del canal.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
ca@valencia: %1 dona privilegis d'operador del canal a %2.

en: You take channel operator privileges from yourself.
ca@valencia: Heu pres privilegis vós mateix d'operador al canal.

en: You take channel operator privileges from %1.
ca@valencia: Heu pres privilegis d'operador del canal a %1.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
ca@valencia: %1 vos trau privilegis d'operador del canal.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
ca@valencia: %1 trau privilegis d'operador del canal a %2.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
ca@valencia: Vos doneu privilegis de semioperador del canal.

en: You give channel halfop privileges to %1.
ca@valencia: Doneu privilegis de semioperador del canal a %1.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
ca@valencia: %1 vos dona privilegis de semioperador del canal.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
ca@valencia: %1 dona privilegis de semioperador del canal a %2.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
ca@valencia: Heu pres privilegis vós mateix de semioperador al canal.

en: You take channel halfop privileges from %1.
ca@valencia: Heu pres privilegis de semioperador de %1.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
ca@valencia: %1 vos trau privilegis de semioperador del canal.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
ca@valencia: %1 trau privilegis de semioperador del canal a %2.

en: You give yourself permission to talk.
ca@valencia: Vos doneu permís per a parlar.

en: You give %1 permission to talk.
ca@valencia: Doneu permís per a parlar a %1.

en: %1 gives you permission to talk.
ca@valencia: %1 vos dona permís per a parlar.

en: %1 gives %2 permission to talk.
ca@valencia: %1 dona permís per a parlar a %2.

en: You take the permission to talk from yourself.
ca@valencia: Heu pres el permís per a parlar de vós mateix.

en: You take the permission to talk from %1.
ca@valencia: Heu rebut el permís per a parlar de %1.

en: %1 takes the permission to talk from you.
ca@valencia: %1 vos trau el permís per a parlar.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
ca@valencia: %1 trau el permís per a parlar a %2.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
ca@valencia: Establiu el mode del canal a «no es permeten colors».

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «no es permeten colors».

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
ca@valencia: Establiu el mode del canal a «es permeten codis de color».

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «es permeten codis de color».

en: You set the channel mode to 'invite only'.
ca@valencia: Establiu el mode del canal a «només per invitació».

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «només per invitació».

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
ca@valencia: Elimineu el mode «només per invitació» del canal.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
ca@valencia: %1 elimina el mode «només per invitació» del canal.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «moderat».

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «moderat».

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «no moderat».

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «no moderat».

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «sense missatges de l'exterior».

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «sense missatges de l'exterior».

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «permet missatges de l'exterior».

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «permet missatges de l'exterior».

en: You set the channel mode to 'private'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «privat».

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «privat».

en: You set the channel mode to 'public'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «public».

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «public».

en: You set the channel mode to 'secret'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «secret».

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «secret».

en: You set the channel mode to 'visible'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «visible».

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
ca@valencia: %1 establix el mode del canal a «visible».

en: You switch on 'topic protection'.
ca@valencia: Activeu la «protecció del tema».

en: %1 switches on 'topic protection'.
ca@valencia: %1 activa la «protecció del tema».

en: You switch off 'topic protection'.
ca@valencia: Desactiveu la «protecció del tema».

en: %1 switches off 'topic protection'.
ca@valencia: %1 desactiva la «protecció del tema».

en: You set the channel key to '%1'.
ca@valencia: Heu establit el tema del canal a «%1».

en: %1 sets the channel key to '%2'.
ca@valencia: %1 ha establit el tema del canal a «%2».

en: You remove the channel key.
ca@valencia: Heu eliminat el tema del canal.

en: %1 removes the channel key.
ca@valencia: %1 ha eliminat el tema del canal.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
ca@valencia[0]: Heu establit el límit del canal a 1 sobrenom.
ca@valencia[1]: Heu establit el límit del canal a %1 sobrenoms.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
ca@valencia[0]: %2 establix el límit del canal a 1 sobrenom.
ca@valencia[1]: %2 establix el límit del canal a %1 sobrenoms.

en: You remove the channel limit.
ca@valencia: Elimineu el límit del canal.

en: %1 removes the channel limit.
ca@valencia: %1 elimina el límit del canal.

en: You set a ban on %1.
ca@valencia: Establiu veto a %1.

en: %1 sets a ban on %2.
ca@valencia: %1 establix veto a %2.

en: You remove the ban on %1.
ca@valencia: Elimineu el veto %1.

en: %1 removes the ban on %2.
ca@valencia: %1 elimina el veto %2.

en: You set a ban exception on %1.
ca@valencia: Heu posat el veto a %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
ca@valencia: %1 posa el veto a %2.

en: You remove the ban exception on %1.
ca@valencia: Heu tret el veto a %1.

en: %1 removes the ban exception on %2.
ca@valencia: %1 trau el veto a %2.

en: You set invitation mask %1.
ca@valencia: Heu posat una màscara d'invitació %1.

en: %1 sets invitation mask %2.
ca@valencia: %1 posa la màscara d'invitació %2.

en: You remove the invitation mask %1.
ca@valencia: Heu tret la màscara d'invitació %1.

en: %1 removes the invitation mask %2.
ca@valencia: %1 trau la màscara d'invitació %2.

en: You set the channel mode '%1'.
ca@valencia: Heu establit el mode del canal a «%1».

en: %1 sets the channel mode '%2'.
ca@valencia: %1 ha establit el mode del canal a «%2».

en: You set channel mode +%1
ca@valencia: Establiu el mode de canal +%1

en: %1 sets channel mode +%2
ca@valencia: %1 establix el mode de canal +%2

en: You remove the channel mode '%1'.
ca@valencia: Heu eliminat el mode del canal «%1».

en: %1 removes the channel mode '%2'.
ca@valencia: %1 elimina el mode del canal «%2».

en: You set channel mode -%1
ca@valencia: Establiu el mode de canal -%1

en: %1 sets channel mode -%2
ca@valencia: %1 establix el mode de canal -%2

en: You have to be an operator to change this.
ca@valencia: Heu de ser un operador per a canviar açò.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
ca@valencia: El tema només pot ser canviar per un operador del canal, %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
ca@valencia: No missatges al canal dels clients de l'exterior. %1

en: Secret channel.  %1
ca@valencia: Canal secret. %1

en: Invite only channel.  %1
ca@valencia: Canal només per invitació. %1

en: Private channel.  %1
ca@valencia: Canal privat. %1

en: Moderated channel.  %1
ca@valencia: Canal moderat. %1

en: Protect channel with a password.
ca@valencia: Canal protegit amb contrasenya.

en: Set user limit to channel.
ca@valencia: Posa el límit al canal.

en: Do you want to leave %1?
ca@valencia: Voleu eixir de %1?

en: Leave Channel
ca@valencia: Eixir del canal

en: Leave
ca@valencia: Ix

en: Identity Default ( %1 )
ca@valencia: Identitat predeterminada ( %1 )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
ca@valencia: Cont&rasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
ca@valencia: C&anal:

en: Channel Name
ca@valencia: Nom de canal

en: Users
ca@valencia: Usuaris

en: Channel Topic
ca@valencia: Tema del canal

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
ca@valencia: Llista de canals

[ctx: save list]
en: Save &List...
ca@valencia: Guarda la &llista...

en: Click here to save the channel list.
ca@valencia: Per a guardar la llista de canals, cliqueu ací.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
ca@valencia: Act&ualitza la llista

en: Click here to refresh the channel list.
ca@valencia: Per a actualitzar la llista de canals, cliqueu ací.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
ca@valencia: &Entra al canal

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
ca@valencia: Per a unir-vos al canal, feu clic ací. Es crearà una pestanya nova per al canal.

en: Refreshing.
ca@valencia: S'està actualitzant.

en: Channels: %1 (%2 shown)
ca@valencia: Canals: %1 (%2 mostrats)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
ca@valencia:  Usuaris no únics: %1 (%2 mostrats)

en: Save Channel List
ca@valencia: Guarda la llista de canals

en: Konversation Channel List: %1 - %2
ca@valencia: Llista de canals de Konversation: %1 - %2

en: Join Channel
ca@valencia: Entra al canal

en: Open URL
ca@valencia: Obri URL

en: Channel List for %1
ca@valencia: Llista de canals per a %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
ca@valencia: Mà&xim d'usuaris:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
ca@valencia: &Mínim d'usuaris:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
ca@valencia: La llista de canals filtrats es mostra ací. S'avisa que si no utilitzeu expressions regulars, Konversation mostrarà qualsevol nom que continga la cadena que heu introduït. El nom del canal no pot començar amb la cadena que heu introduït.\n\nSeleccioneu el nom del canal al qual voleu afegir-vos prement sobre ell. Premeu el botó dret sobre el canal per a mostrar una llista d'adreces web mencionades al tipus de canal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
ca@valencia: &Canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
ca@valencia: &Tema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
ca@valencia: Introduïu una cadena de filtratge ací.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
ca@valencia: Expressió &regular

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
ca@valencia: Podeu limitar la llista de canals que es mostrarà als que continguen un nombre mínim d'usuaris. Si trieu «Sense límit» deixa este criteri sense efecte.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
ca@valencia: Sense límit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
ca@valencia: Podeu limitar la llista de canals que es mostrarà als que continguen un nombre màxim d'usuaris. Si trieu «Sense límit» deixa este criteri sense efecte.

en: Operator
ca@valencia: Operador

en: Owner
ca@valencia: Amo

en: Half-operator
ca@valencia: Semioperador

en: Has voice
ca@valencia: Té veu

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
ca@valencia: S'ha rebut una petició CTCP-PING de %1 al canal %2, s'envia la resposta.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
ca@valencia: S'ha rebut una petició CTCP-%1 de %2, s'envia la resposta.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
ca@valencia: S'ha rebut una petició Version de %1 al canal %2.

en: Received Version request from %1.
ca@valencia: S'ha rebut una petició Version de %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
ca@valencia: S'ha rebut una petició DCC SEND no vàlida de %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
ca@valencia: S'ha rebut una petició DCC ACCEPT no vàlida de %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
ca@valencia: S'ha rebut una petició DCC RESUME no vàlida de %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
ca@valencia: S'ha rebut una petició DCC CHAT no vàlida de %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
ca@valencia: Ordre DCC %1 desconeguda rebuda des de %2.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
ca@valencia: S'ha rebut una petició CTCP-%1 desconeguda des de %2 al canal %3.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
ca@valencia: S'ha rebut una petició CTCP-%1 desconeguda des de %2.

en: -%1 to %2- %3
ca@valencia: -%1 a %2- %3

en: second | seconds
ca@valencia[0]: segon
ca@valencia[1]: segons

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
ca@valencia: S'ha rebut una resposta CTCP-PING de %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
ca@valencia: S'ha rebut una resposta CTCP-%1 de %2: %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
ca@valencia: S'ha rebut DH1080_INIT de %1

en: Received DH1080_FINISH from %1
ca@valencia: S'ha rebut DH1080_FINISH de %1

en: %1 invited you to channel %2.
ca@valencia: %1 vos ha invitat al canal %2.

en: Capabilities
ca@valencia: Funcionalitats

en: You have set personal modes: %1
ca@valencia: Heu establit els modes personals: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
ca@valencia: %1 ha canviat els vostres modes personals: %2

en: %1 sets mode: %2
ca@valencia: %1 establix el mode: %2

en: Welcome
ca@valencia: Us donem la benvinguda

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
ca@valencia: Servidor %1 (versió %2), modes d'usuari: %3, modes de canal: %4

en: Support
ca@valencia: Compatibilitat

en: Your personal modes are:
ca@valencia: Els vostres modes personals són:

en: Channel modes:
ca@valencia: Modes del canal:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
ca@valencia[0]: limitat a %1 usuari
ca@valencia[1]: limitat a %1 usuaris

en: Channel URL: %1
ca@valencia: URL del canal: %1

en: Created
ca@valencia: Creat

en: This channel was created on %1.
ca@valencia: Este canal va ser creat %1.

en: %1 is logged in as %2.
ca@valencia: %1 ha entrat com %2.

en: Names
ca@valencia: Noms

en: End of NAMES list.
ca@valencia: Final de la llista NAMES.

en: TOPIC
ca@valencia: TEMA

en: The channel %1 has no topic set.
ca@valencia: El canal %1 no té tema establit.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
ca@valencia: El tema del canal %1 és: «%2»

en: The topic was set by %1 on %2.
ca@valencia: El tema va ser establit per %1 %2.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
ca@valencia: El tema de %1 va ser establit per %2 el %3.

en: %1 is actually using the host %2.
ca@valencia: %1 està utilitzant la màquina %2.

en: %1: No such nick/channel.
ca@valencia: %1: No existix el sobrenom/canal.

en: No such nick: %1.
ca@valencia: No existix el sobrenom: %1.

en: %1: No such channel.
ca@valencia: %1: No existix el canal.

en: Nickname already in use, try a different one.
ca@valencia: El sobrenom ja es troba en ús, proveu-ne un diferent.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
ca@valencia: El sobrenom %1 ja estava en ús, però la connexió ha fallat abans de la vostra resposta.

en: Nickname already in use. Trying %1.
ca@valencia: El sobrenom ja es troba en ús. S'està provant %1.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
ca@valencia: Sobrenom erroni. Es canvia el sobrenom a %1.

en: You are not on %1.
ca@valencia: No esteu a %1.

en: Message of the day:
ca@valencia: Missatge del dia:

en: End of message of the day
ca@valencia: Final del missatge del dia

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
ca@valencia: Per a fer açò, heu de ser operador del canal %1.

en: You are now an IRC operator on this server.
ca@valencia: Ara sou un operador d'IRC en este servidor.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
ca@valencia: Ara «%1» és la vostra màquina oculta (establida per als serveis).

en: Current users on the network: %1
ca@valencia: Usuaris actuals en la xarxa: %1

en: Current users on %1: %2.
ca@valencia: Usuaris actuals a %1: %2.

en: Away
ca@valencia: Absent

en: %1 is away: %2
ca@valencia: %1 està absent: %2

en: You invited %1 to channel %2.
ca@valencia: Heu invitat a %1 al canal %2.

en: %1 is %2@%3 (%4)
ca@valencia: %1 és %2@%3 (%4)

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
ca@valencia: L'adreça de %1 (%2) és %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'adreça de %1 (%2)

en: %1 is an identified user.
ca@valencia: %1 és un usuari identificat.

en: %1 is using a secure connection.
ca@valencia: %1 utilitza una connexió segura.

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
ca@valencia: %1 és %2@%3 (%4)%5

en:  (Away)
ca@valencia:  (Absent)

en: End of /WHO list for %1
ca@valencia: Final de la llista /WHO per a %1

en: %1 is a user on channels: %2
ca@valencia: %1 és un usuari als canals: %2

en: %1 has voice on channels: %2
ca@valencia: %1 té veu als canals: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
ca@valencia: %1 és semioperador als canals: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
ca@valencia: %1 és un operador als canals: %2

en: %1 is owner of channels: %2
ca@valencia: %1 és propietari dels canals: %2

en: %1 is admin on channels: %2
ca@valencia: %1 és administrador dels canals: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
ca@valencia: %1 està connectat a través de %2 (%3).

en: %1 is available for help.
ca@valencia: %1 està disponible per a ajudar.

en: %1 is an IRC Operator.
ca@valencia: %1 és un operador d'IRC.

en: 1 day | %1 days
ca@valencia[0]: 1 dia
ca@valencia[1]: %1 dies

en: 1 hour | %1 hours
ca@valencia[0]: 1 hora
ca@valencia[1]: %1 hores

en: 1 minute | %1 minutes
ca@valencia[0]: 1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

en: 1 second | %1 seconds
ca@valencia[0]: 1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
ca@valencia: %1 ha sigut inactiu durant %2, %3, %4 i %5.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
ca@valencia: %1 ha sigut inactiu durant %2, %3 i %4.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
ca@valencia: %1 ha sigut inactiu durant %2 i %3.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
ca@valencia[0]: %2 ha sigut inactiu durant 1 segon.
ca@valencia[1]: %2 ha sigut inactiu durant %1 segons.

en: %1 has been online since %2.
ca@valencia: %1 està connectat des de %2.

en: End of WHOIS list.
ca@valencia: Final de la llista WHOIS.

en: Userhost
ca@valencia: Usuari del servidor

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
ca@valencia: %1%2 és %3%4.

en:  (IRC Operator)
ca@valencia:  (Operador d'IRC)

en:  (away)
ca@valencia:  (absent)

en: List
ca@valencia: Llista

en: List of channels:
ca@valencia: Llista de canals:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
ca@valencia[0]: %2 (%1 usuari): %3
ca@valencia[1]: %2 (%1 usuaris): %3

en: End of channel list.
ca@valencia: Final de la llista de canals.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

en: BanList:%1
ca@valencia: Llista vetada: %1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
ca@valencia: %1 establit per %2 el %3

en: End of Ban List.
ca@valencia: Fi de la llista de vetos.

en: No such server: %1.
ca@valencia: No existix el servidor: %1.

en: %1 is currently unavailable.
ca@valencia: %1 no està disponible actualment.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
ca@valencia: El sobrenom %1 ja es troba en ús. S'està provant %2.

en: %1: Unknown command.
ca@valencia: %1: Ordre desconeguda.

en: Not registered.
ca@valencia: No registrat.

en: %1: This command requires more parameters.
ca@valencia: %1: Esta ordre necessita més paràmetres.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
ca@valencia: No podeu accedir a %1: el canal està protegit amb contrasenya i no heu donat cap contrasenya o era errònia.

en: You are now logged in as %1.
ca@valencia: Ara esteu connectat com a %1.

en: SASL authentication successful.
ca@valencia: Autenticació SASL amb èxit.

en: SASL authentication attempt failed.
ca@valencia: L'intent d'autenticació SASL ha fallat.

en: SASL authentication aborted.
ca@valencia: L'autenticació SASL s'ha interromput.

en: Channel Invites
ca@valencia: Invitació al canal

en: Join
ca@valencia: Entra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
ca@valencia: Heu rebut invitacions per als canals següents. Seleccioneu els canals als quals voleu entrar:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
ca@valencia: Pregunta sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
ca@valencia: Entra sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
ca@valencia: Ignora sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
ca@valencia: A partir d'ara:

en: Are you sure you want to remove this channel from your history?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar este canal de l'historial?

en: Remove channel
ca@valencia: Elimina el canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
ca@valencia: Connexió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
ca@valencia: &Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
ca@valencia: Màscara del servidor:

en: Away&nbsp;Message:
ca@valencia: Missatge&nbsp;d'absència:

en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

en: Online&nbsp;Since:
ca@valencia: En&nbsp;línia&nbsp;des&nbsp;de:

en: <qt><p>This shows all the people in the channel.  The nick for each person is shown, with a picture showing their status.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>This person has administrator privileges.</td></tr><tr><th>%2</th><td>This person is a channel owner.</td></tr><tr><th>%3</th><td>This person is a channel operator.</td></tr><tr><th>%4</th><td>This person is a channel half-operator.</td></tr><tr><th>%5</th><td>This person has voice, and can therefore talk in a moderated channel.</td></tr><tr><th>%6</th><td>This person does not have any special privileges.</td></tr><tr><th>%7</th><td>This, overlaid on any of the above, indicates that this person is currently away.</td></tr></table><p>The meaning of admin, owner and halfop varies between different IRC servers.</p><p>Hovering over any nick shows their current status. See the Konversation Handbook for more information.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Mostra totes les persones en el canal. Es mostra el sobrenom per a cada persona, amb una imatge mostrant-ne l'estat.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>Esta persona té privilegis d'administrador.</td></tr><tr><th>%2</th><td>Esta persona és un propietari del canal.</td></tr><tr><th>%3</th><td>Esta persona és un operador del canal.</td></tr><tr><th>%4</th><td>Esta persona és un semioperador del canal.</td></tr><tr><th>%5</th><td>Esta persona té veu i per tant, pot parlar en un canal moderat.</td></tr><tr><th>%6</th><td>Esta persona no té cap privilegi especial.</td></tr><tr><th>%7</th><td>Açò, sobreposat a qualsevol dels anteriors, indica que esta persona actualment està absent.</td></tr></table><p>Les funcions d'un administrador, propietari i un semioperador varien entre diferents servidors IRC.</p><p>Mantenint el punter de ratolí damunt d'un sobrenom es mostra el seu estat actual. Mireu el manual de Konversation per a més informació.</p></qt>

en: Watched Nicks Online
ca@valencia: Sobrenoms vigilats en línia

en: &Add Nickname...
ca@valencia: Afi&g un sobrenom...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
ca@valencia: Cliqueu per a afegir un sobrenom nou a la llista de sobrenoms que apareixen en esta pantalla.

en: &Remove Nickname
ca@valencia: &Elimina sobrenom

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
ca@valencia: Cliqueu per a eliminar un sobrenom de la llista de sobrenoms que apareixen en esta pantalla.

en: Open &Query
ca@valencia: Obri una &conversa

en: &Join Channel
ca@valencia: &Entra al canal

en: Network/Nickname/Channel
ca@valencia: Xarxa/Sobrenom/Canal

en: Additional Information
ca@valencia: Informació addicional

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
ca@valencia: <p>Estos són tots els sobrenoms en la llista dels sobrenoms vigilats, llistats davall la xarxa de servidors a la que estan connectats.</p><p>La columna <b>Informació addicional</b> mostra la informació coneguda de cada sobrenom.</p><p>Els sobrenoms que apareixen davall <b>Sense connexió</b> no estan connectats a cap dels servidors de la xarxa.</p><p>Dretacliqueu amb el ratolí en un sobrenom per a realitzar funcions addicionals.</p>

en:  online via %1
ca@valencia:  connectat a través de %1

en:  since %1
ca@valencia:  des de %1

en:  Voice
ca@valencia:  Veu

en:  HalfOp
ca@valencia:  SemiOperador

en:  Operator
ca@valencia:  Operador

en:  Owner
ca@valencia:  Propietari

en:  Admin
ca@valencia:  Administrador

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
ca@valencia: El missatge que esteu enviant inclou caràcters que no existixen en la codificació actual. Si seleccioneu continuar, estos caràcters seran substituïts per un «?».

en: Encoding Conflict Warning
ca@valencia: Avís de conflicte de codificació

en: Raw
ca@valencia: En brut

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
ca@valencia: Ús: %1JOIN <canal> [contrasenya]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
ca@valencia: Ús: %1KICK <sobrenom> [raó]

en: %1KICK only works from within channels.
ca@valencia: %1KICK només funciona dintre de canals.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
ca@valencia: %1PART i %1LEAVE sense paràmetres només funciona dintre d'un canal o una consulta.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
ca@valencia: %1PART sense el nom de canal només funciona des d'un canal.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
ca@valencia: %1TOPIC sense paràmetres només funciona dintre d'un canal.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
ca@valencia: %1TOPIC sense el nom de canal només funciona des d'un canal.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
ca@valencia: %1NAMES sense objectiu vos desconnectarà del servidor. Especifiqueu «*» si voleu de veritat fer açò.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
ca@valencia: Ús: %1close [finestra] tanca el canal o la pestanya de conversa, o la pestanya actual si no se n'especifica cap.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
ca@valencia: Ús: %1NOTICE <destinatari> <missatge>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
ca@valencia: S'està enviant la notificació «%1» a %2.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
ca@valencia: %1ME només funciona des de pestanyes de canals, consultes o xats DCC.

en: You need to specify a recipient.
ca@valencia: Heu d'especificar un destinatari.

en: You cannot open queries to channels.
ca@valencia: No podeu obrir converses als canals.

en: You need to specify a message.
ca@valencia: Heu d'especificar un missatge.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
ca@valencia: S'està enviant una petició CTCP-%1 a %2.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
ca@valencia: Ús: %1AME [-LOCAL] text

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
ca@valencia: Ús: %1AMSG [-LOCAL] text

en: Usage: %1OMSG text
ca@valencia: Ús: %1OMSG text

en: Sending notice "%1" to %2.
ca@valencia: S'està enviant la notificació «%1» a %2.

en: Usage: %1ONOTICE text
ca@valencia: Ús: %1ONOTICE text

en: Usage: %1QUOTE command list
ca@valencia: Ús: %1QUOTE ordre llista

en: Usage: %1SAY text
ca@valencia: Ús: %1SAY text

en: File "%1" does not exist.
ca@valencia: El fitxer «%1» no existix.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
ca@valencia: Ús: %1DCC [SEND [sobrenom [fitxer]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
ca@valencia: Ús: %1DCC [GET [sobrenom [fitxer]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
ca@valencia: Ús: %1DCC [CHAT [sobrenom]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
ca@valencia: Ús: %1DCC [WHITEBOARD [sobrenom]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
ca@valencia: Ordre no reconeguda %1DCC %2. Les ordres possibles són SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
ca@valencia: Ús: %1INVITE <sobrenom> [canal]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
ca@valencia: %1INVITE sense un nom de canal només funciona des de dintre de canals.

en: %1 is not a channel.
ca@valencia: %1 no és un canal.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
ca@valencia: Ús: %1EXEC [-SHOWPTAH] <script> [llista de paràmetres]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
ca@valencia: S'ha trobat el fitxer de script «%1» a: %2

en: The script name may not contain "../".
ca@valencia: El nom de l'script no pot contindre «../».

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
ca@valencia: Ús: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
ca@valencia: S'ha buidat la llista de notificacions (%1 eliminades).

en: The notify list is currently empty.
ca@valencia: La llista de notificacions està buida.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
ca@valencia: Llista de notificacions actual: %1 (%2 afegides).

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
ca@valencia: Llista de notificacions actual: %1 (%2 eliminades).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
ca@valencia: Llista de notificacions actual: %1 (%2 afegides, %3 eliminades).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
ca@valencia: Llista de notificacions actual: %1.

[ctx: Message type]
en: Notify
ca@valencia: Notifica

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
ca@valencia: Introduïu el nom d'usuari i la contrasenya per a tindre privilegis d'operador IRC:

en: IRC Operator Password
ca@valencia: Contrasenya de l'operador IRC

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
ca@valencia: %1BAN sense nom de canal només funciona des de dintre d'un canal.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
ca@valencia: %1KICKBAN sense nom de canal només funciona des de dintre d'un canal.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
ca@valencia: Ús: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel]<usuari | màscara>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
ca@valencia: Ús: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [canal] <usuari|màscara> [raó]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
ca@valencia: %1UNBAN sense nom de canal només funciona des de dintre d'un canal.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
ca@valencia: Ús: %1UNBAN [canal] patró

en: Added %1 to your ignore list.
ca@valencia: S'ha afegit %1 a la vostra llista d'ignorats.

en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
ca@valencia: Ús: %1IGNORE [ -ALL ] <usuari 1> <usuari 2>... <usuari n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
ca@valencia: Ús: %1UNIGNORE [ -ALL ] <usuari 1> <usuari 2>... <usuari n>

en: Removed %1 from your ignore list.
ca@valencia: S'ha tret %1 de la vostra llista d'ignorats.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
ca@valencia[0]: No existix este ignorat: %2
ca@valencia[1]: No existixen estos ignorats: %2

en: Current encoding is: %1
ca@valencia: La codificació actual és: %1

en: Switched to %1 encoding.
ca@valencia: S'ha canviat a la codificació %1.

en: %1 is not a valid encoding.
ca@valencia: %1 no és una codificació vàlida.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
ca@valencia: Ús: %1setkey <sobrenom|canal> <clau> establix la clau d'encriptació per a un sobrenom o un canal. %1setkey <clau> en un canal o una pestanya de conversa n'establix la clau. El camp clau reconeix els prefixos «cbc:» i «ecb:» per a establir el mode de bloqueig del xifrat de l'operació tant per a Cipher-Bloc Chaining o Electronic Codebook. El mode predeterminat quan no s'ha donat un prefix es pot canviar en el diàleg de configuració davall «Comportament -> Connexió -> Encriptació -> Tipus d'encriptació predeterminat», el predeterminat per a esta configuració és Electronic Codebook (ECB).

en: Unable to set an encryption key for %1.
ca@valencia: No s'ha pogut establir cap clau d'encriptació per a %1.

en: The key for %1 has been set.
ca@valencia: S'ha establit el tema per a %1.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
ca@valencia: L'establiment d'una clau d'encriptació requerix que Konversation haja estat construït amb la biblioteca de l'arquitectura de xifrat de les Qt (QCA). Poseu-vos en contacte amb el distribuïdor sobre un paquet de Konversation amb el suport QCA, o reconstruïu Konversation amb QCA.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
ca@valencia: Ús: %1 keyx <sobrenom|canal> disparadors DH1080 clau d'intercanvi amb l'objectiu.

en: Unable to request a key exchange from %1.
ca@valencia: No s'ha pogut sol·licitar la clau d'intercanvi des de %1.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
ca@valencia: S'està iniciant un intercanvi de claus DH1080 amb %1.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
ca@valencia: Ús: %1delkey <nick> o <channel> suprimix la clau d'encriptació per al sobrenom o el canal

en: The key for %1 has been deleted.
ca@valencia: La clau per a %1 ha sigut suprimida.

en: No key has been set for %1.
ca@valencia: No s'ha posat cap clau per a %1.

en: The key for %1 is "%2".
ca@valencia: La clau per a %1 és «%2».

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
ca@valencia: Ús: %1KILL <sobrenom> [comentari]

en: Usage: %1DNS <nick>
ca@valencia: Ús: %1DNS <sobrenom>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
ca@valencia: Ús: %1queuetuner [iniciat | apagat]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
ca@valencia: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [canal | usuari]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
ca@valencia: %1CLEAR [-ALL] [canal | sobrenom]

en: Resolved %1 to: %2
ca@valencia: Resolt %1 per a: %2

en: Unable to resolve %1.
ca@valencia: No s'ha pogut resoldre %1.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>En esta barra es mostren alguns detalls de la persona amb la qual esteu parlant en esta conversa. Es mostren el nom complet i la màscara del servidor.</p><p>Mireu el <i>Manual de Konversation</i> per a obtindre una explicació del que és la màscara del servidor.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
ca@valencia: Voleu tancar la conversa amb %1?

en: Close Query
ca@valencia: Tanca la conversa

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
ca@valencia: %1 (%2) ha deixat este servidor.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
ca@valencia: %1 (%2) ha deixat este servidor (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
ca@valencia: S'està executant l'ordre de preconnexió...

en: Pre-shell command executed successfully!
ca@valencia: L'ordre de preconnexió s'ha executat correctament!

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
ca@valencia: S'ha produït un problema quan s'executava l'ordre:

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Looking for server %1 (port %2)...
ca@valencia: S'està buscant el servidor %1 (port %2)...

en: Server found, connecting...
ca@valencia: S'ha trobat el servidor, establint la connexió...

en: Negotiating capabilities with server...
ca@valencia: S'estan negociant les funcionalitats amb el servidor...

en: Server does not support %1 as SASL authentication mechanism, skipping SASL authentication.
ca@valencia: El servidor no permet %1 com a mecanisme d'autenticació SASL, s'omet l'autenticació SASL.

en: Requesting capabilities: %1
ca@valencia: S'estan sol·licitant les funcionalitats: %1

en: Closing capabilities negotiation.
ca@valencia: S'està tancant la negociació de les funcionalitats.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
ca@valencia: La negociació de les funcionalitats ha fallat: Pareix no admesa pel servidor.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
ca@valencia: Funcionalitat SASL reconeguda pel servidor, s'està intentant l'autenticació SASL %1...

en: SASL capability denied or not supported by server.
ca@valencia: Funcionalitat SASL.denegada o no admesa pel servidor.

en: SSL Connection Error
ca@valencia: S'ha produït un error en la connexió SSL

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
ca@valencia: S'ha perdut la connexió amb el servidor %1 (port %2) mentre s'esperava una resposta a un error d'SSL. Es tornarà a connectar automàticament si s'ignora l'error.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
ca@valencia: S'ha perdut la connexió amb el servidor %1 (port %2): %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
ca@valencia: Ha fallat la comprovació d'autenticitat del certificat SSL del servidor %1 (port %2).

en: SSL Connection Warning
ca@valencia: Avis de la connexió SSL

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
ca@valencia: No s'ha pogut connectar a %1 (port %2) utilitzant l'encriptació SSL. O el servidor no accepta SSL (heu especificat el port correcte?) o heu rebutjat el certificat. %3

en: Delayed connect aborted.
ca@valencia: S'ha interromput la connexió retardada.

en: Disconnected from %1 (port %2).
ca@valencia: S'ha desconnectat de %1 (port %2).

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
ca@valencia: La connexió «%2» no ha acceptat cap sobrenom de la identitat «%1».
    Introduïu un nou sobrenom o premeu Cancel·la per a desconnectar-vos:

en: Nickname error
ca@valencia: Error al sobrenom

en: Select File(s) to Send to %1
ca@valencia: Escolliu els fitxers que voleu enviar a %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
ca@valencia: S'ha rebut una petició DCC SEND no vàlida de %1.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
ca@valencia: %1 oferix enviar-vos «%2» (%3)...

en: unknown size
ca@valencia: mida desconeguda

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
ca@valencia: S'ha rebut una petició DCC CHAT no vàlida de %1.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
ca@valencia: S'està demanant a %1 que accepte la pujada de «%2» (%3)...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
ca@valencia: S'està demanant a %1 que accepte la pujada passiva de «%2» (%3)...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
ca@valencia: S'està demanant a %1 que accepte %2...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
ca@valencia: S'ha rebut un missatge no vàlid d'acceptació de l'enviament DCC passiu de «%1».

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
ca@valencia: S'ha rebut un missatge no vàlid d'acceptació de l'enviament DCC passiu per a «%1» de %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
ca@valencia: S'està reprenent la baixada de «%1» de %2 al punt %3% de %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
ca@valencia: S'ha rebut un missatge no vàlid d'acceptació de continuació per a «%1» des de %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
ca@valencia: S'està reprenent la pujada de «%1» a %2 al punt %3% de %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
ca@valencia: S'ha rebut una petició de continuació no vàlida de «%1» de %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
ca@valencia: S'ha rebut una petició no vàlida de denegació de «%1» de %2.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
ca@valencia: S'ha rebut una petició no vàlida de denegació de «%1».

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
ca@valencia: La baixada de «%1» de %2 ha acabat.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
ca@valencia: La baixada de «%1» de %2 ha fallat. Motiu: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
ca@valencia: La pujada de «%1» a %2 ha acabat.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
ca@valencia: La pujada de «%1» a %2 ha fallat. Motiu: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
ca@valencia: S'està enviant «%1» a %2...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
ca@valencia: S'està baixant «%1» (%2) de %3...

en: %1 is online (%2).
ca@valencia: %1 està connectat (%2).

en: %1 went offline (%2).
ca@valencia: %1 s'ha desconnectat (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
ca@valencia: S'ha produït un error: No s'ha pogut trobar l'script «%1».

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
ca@valencia: S'ha produït un error: No s'ha pogut executar l'script «%1». Comproveu els permisos del fitxer.

en: Gone away for now
ca@valencia: Absent de moment

en: You are now marked as being away (reason: %1).
ca@valencia: Ara esteu marcat com absent (motiu: %1).

en: You are now marked as being away.
ca@valencia: Ara esteu marcat com absent.

en: You are no longer marked as being away.
ca@valencia: Ja no esteu marcat com absent.

en: You are not marked as being away.
ca@valencia: No esteu marcat com absent.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'intercanvi de claus amb %1.

en: Unable to perform key exchange with %1.
ca@valencia: No s'ha pogut efectuar l'intercanvi de claus amb %1.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar DH1080_INIT de %1. No s'ha pogut fer l'intercanvi de claus.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
ca@valencia: S'ha establit la clau i ara s'encriptaran els missatges, s'està enviant DH1080_FINISH a %1.

en: Unable to complete key exchange with %1.
ca@valencia: No s'ha pogut completar l'intercanvi de claus amb %1.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
ca@valencia: Ha analitzat satisfactòriament l'enviament DH1080_FINISH de %1. S'ha establit la clau i ara s'encriptaran els missatges.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar l'enviament DH1080_FINISH de %1. No s'ha pogut fer l'intercanvi de claus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
ca@valencia: &Servidor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
ca@valencia: El nom o adreça IP del servidor, irchelp.org manté una llista de servidors.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
ca@valencia: Introduïu el número del port per a connectar-se amb el servidor. Per a la majoria de servidors és <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu utilitzar el protocol Secure Socket Layer (SSL) per a comunicar-vos amb el servidor. Açò protegix la privadesa de les comunicacions entre el vostre ordinador i el servidor d'IRC. El servidor ha de poder funcionar amb SSL perquè açò siga possible. En la majoria de casos, si el servidor no funciona amb SSL, la connexió fallarà.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
ca@valencia: Connexió s&egura (SSL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu utilitzar la configuració global de servidor intermediari per a comunicar amb este servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
ca@valencia: Utilit&za un servidor intermediari global

en: Change network information
ca@valencia: Canvia informació de xarxa

en: Add Server
ca@valencia: Afig un servidor

en: Edit Server
ca@valencia: Edita el servidor

en: Add Channel
ca@valencia: Afig un canal

en: Edit Channel
ca@valencia: Edita el canal

en: The network name is required.
ca@valencia: El nom de la xarxa és necessari.

en: You need to add at least one server to the network.
ca@valencia: Cal que afegiu un servidor com a mínim a la xarxa.

en: The server address is required.
ca@valencia: Vos cal l'adreça del servidor.

en: The channel name is required.
ca@valencia: El nom del canal és necessari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
ca@valencia: Nom de la xarxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
ca@valencia: Identitat:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
ca@valencia: Escolliu una identitat que existisca o feu clic en el botó Edita per a afegir una identitat nova o editar-ne una d'existent. La identitat vos identificarà i determinarà el vostre sobrenom quan connecteu amb la xarxa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
ca@valencia: &Edita...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
ca@valencia: Ordres:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_commandEdit)
en: <qt>Optional. This command will be sent to the server after connecting. Example: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. This example is for the Libera network, which requires users to register their nickname with a password and login when connecting. <i>konvirocks</i> is the password for the nickname given in Identity. You may enter more than one command by separating them with semicolons.</qt>
ca@valencia: <qt>Opcional. Esta ordre s'envia al servidor després de la connexió. Exemple: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. Este exemple és per a la xarxa Libera, la qual requerix que els usuaris registren el seu sobrenom amb una contrasenya i usuari en connectar. <i>konvirocks</i> és la contrasenya per al sobrenom donat en la identitat. Podeu introduir més d'una ordre separant-les amb punt i coma.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
ca@valencia: Introduïu ací el nom de la xarxa. Podeu crear tantes entrades com vulgueu en la pantalla llista de servidors dins de la mateixa xarxa que utilitzeu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
ca@valencia: Servidors:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
ca@valencia: Canals d'entrada automàtica:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu que Konversation es connecte automàticament a esta xarxa en ser iniciat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
ca@valencia: Co&nnecta en iniciar l'aplicació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
ca@valencia: Esta és la llista de servidors IRC de la xarxa. En connectar-se amb una xarxa, Konversation intentarà connectar-se amb el primer servidor, si falla, amb el segon, després amb el tercer, etc. Com a mínim s'ha d'especificar un servidor. Cliqueu sobre un servidor per a ressaltar-lo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
ca@valencia: Afi&g...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
ca@valencia: E&dita...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
ca@valencia: Opcional. Esta és una llista de canals que podeu afegir automàticament una vegada Konversation s'haja connectat amb el servidor. Podeu deixar-ho en blanc si no voleu que se vos afija automàticament als canals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
ca@valencia: Afig...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
ca@valencia: Ed&ita...

en: C&onnect
ca@valencia: C&onnecta

en: Connect to the server
ca@valencia: Connecta amb el servidor

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
ca@valencia: Feu clic ací per a connectar-vos amb la xarxa d'IRC i al canal seleccionat.

en: New Network
ca@valencia: Xarxa nova

en: Edit Network
ca@valencia: Edita xarxa

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
ca@valencia: No podeu eliminar %1.
    
    La xarxa %2 ha de tindre com a mínim un servidor.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
ca@valencia[0]: No podeu eliminar el servidor seleccionat.
    
    La xarxa %2 ha de tindre com a mínim un servidor.
ca@valencia[1]: No podeu eliminar els servidors seleccionats.
    
    La xarxa %2 ha de tindre com a mínim un servidor.

en: Do you really want to delete the selected entries?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar les entrades seleccionades?

en: Do you really want to delete %1?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir %1?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
ca@valencia: Premeu per a definir una xarxa nova, açò inclou el servidor on connectar i els canals als quals unir-se automàticament una vegada connectat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
ca@valencia: &Nou...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ServerListView, m_serverList)
en: This shows the list of configured IRC networks. An IRC network is a collection of cooperating servers. You need only connect to one of the servers in the network to be connected to the entire IRC network. Once connected, Konversation will automatically join the channels shown. When Konversation is started for the first time, the Libera network and the <i>#kde</i> channel are already entered for you.
ca@valencia: Mostra la llista de xarxes IRC configurades. Una xarxa IRC és una col·lecció de servidors que cooperen. Només necessiteu connectar-vos a un dels servidors de la xarxa per a estar connectat amb la xarxa IRC sencera. Una vegada connectat, Konversation s'unirà automàticament als canals mostrats. Quan s'inicia Konversation per primera vegada, la xarxa Libera i el canal <i>#kde</i> ja estan inclosos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
ca@valencia: Xarxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
ca@valencia: Identitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
ca@valencia: Canals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
ca@valencia: &Mostra en iniciar l'aplicació

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Author
ca@valencia: Autoria

en: Time
ca@valencia: Hora

en: Manage Konsole Profiles
ca@valencia: Gestió de perfils de Konsole

en: A user-friendly IRC client
ca@valencia: Un client d'IRC fàcil d'emprar

en: Copyright 2002-%1 by the Konversation team
ca@valencia: Copyright 2002-%1 per l'equip Konversation

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
ca@valencia: Konversation és un client per al protocol Internet Relay Chat (IRC).
    
    Parla amb amics en la xarxa, fes amistats noves i no les deixes
    de parlar del teu tema favorit.

en: Original Author, Project Founder
ca@valencia: Autor original i fundador del projecte

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
ca@valencia: Mantenidor, encarregat de les versions, interfície d'usuari, gestió de connexions, gestió de protocol, absència automàtica

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
ca@valencia: DCC, gestió de les codificacions, posicionament d'OSD

en: Protocol handling, Input line
ca@valencia: Gestió de protocols, línia d'entrada

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
ca@valencia: Blowfish, compatibilitat amb SSL, codi KNetwork, sobrenoms amb color, temes de la llista de sobrenoms

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
ca@valencia: Refactoring, Integració KAddressBook/Kontact

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
ca@valencia: Adaptació del DCC a KDE 4, diverses millores DCC

en: Website hosting
ca@valencia: Hostatge del lloc web

en: Website maintenance
ca@valencia: Manteniment de llocs web

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
ca@valencia: Extensió de modes múltiples, tancar la situació del giny, funcionalitat OSD

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
ca@valencia: Documentació, millores en la vigilància de sobrenoms, extensions personalitzades per als navegadors web

en: Color configurator, Highlight dialog
ca@valencia: Configurador de colors, diàleg de ressaltat

en: DCOP interface
ca@valencia: Interfície DCOP

en: Non-Latin1-Encodings
ca@valencia: Codificacions no Latin1

en: Konsole part view
ca@valencia: Vista de la part de Konsole

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
ca@valencia: Connexió fàcil, adaptació als nous OSD, altres característiques i correcció d'errades

en: A Handful of fixes and code cleanup
ca@valencia: Un grapat de reparacions i depuració de codi

en: Drag&Drop improvements
ca@valencia: Millores d'arrossegar i deixar anar

en: Artwork
ca@valencia: Treball artístic

en: Firefox style searchbar
ca@valencia: Barra de busca a l'estil Firefox

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
ca@valencia: Modes en brut, tabulació agrupada per servidor, llista d'expulsats

en: System tray patch
ca@valencia: Pedaç de la safata del sistema

en: Bug fixes
ca@valencia: Correcció d'errors

en: Extended user modes patch
ca@valencia: Pedaç de modes d'usuari ampliat

en: Close visible tab with shortcut patch
ca@valencia: Pedaç de tancar la pestanya visible amb una drecera

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
ca@valencia: Tabuladors de cicle amb ratolí

en: Channel ownership mode patch
ca@valencia: Pedaç de mode de propietat del canal

en: Option to enable IRC color filtering
ca@valencia: Opció per a activar el filtratge del color a l'IRC

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
ca@valencia: Correccions d'errors, treball OSD, netejar temes

en: Sysinfo script
ca@valencia: Script sysinfo

en: Auto-join context menu
ca@valencia: Menú contextual d'autoincorporació

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
ca@valencia: Diverses configuracions, adaptació de l'encriptació a QCA2, addició d'implementació d'intercanvi de claus DH1080.

en: Bug fixes and enhancements.
ca@valencia: Correcció d'errors i millores.

en: Various bug fixes and enhancements.
ca@valencia: Correcció d'errors i millores.

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
ca@valencia: Implementació de KStatusNotifierItem, KIdleTime i altres millores

en: irc:// URL or server hostname
ca@valencia: irc:// URL o nom de la màquina servidor

en: Server to connect
ca@valencia: Servidor al qual connectar

en: server
ca@valencia: servidor

en: Port to use
ca@valencia: Port que s'ha d'utilitzar

en: Channel to join after connection
ca@valencia: Canal al qual incorporar-se després de la connexió

en: channel
ca@valencia: canal

en: Nickname to use
ca@valencia: Sobrenom que s'ha d'utilitzar

en: nickname
ca@valencia: sobrenom

en: Password for connection
ca@valencia: Contrasenya per a la connexió

en: password
ca@valencia: contrasenya

en: Use SSL for connection
ca@valencia: Utilitza SSL per a la connexió

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
ca@valencia: Desactiva la connexió automàtica amb qualsevol xarxa d'IRC

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
ca@valencia: Retarda l'activitat de D-Bus i la creació de la IU els mil·lisegons especificats

en: msec
ca@valencia: ms

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
ca@valencia: Tanca i reinicia Konversation (si s'està executant, altrament no té cap efecte)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
ca@valencia: Establix KUniqueApplication::NonUniqueInstance (només depuració, utilitzeu-ho amb precaució)

en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: Quit and restart the application
ca@valencia: Ix i reinicia l'aplicació

en: &Server List...
ca@valencia: Llista de &servidors...

en: Manage networks and servers
ca@valencia: Gestiona xarxes i servidors

en: Quick &Connect...
ca@valencia: &Connexió ràpida...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
ca@valencia: Escriviu l'adreça d'un servidor d'IRC al qual connectar

en: &Reconnect
ca@valencia: &Torna a connectar

en: Reconnect to the current server.
ca@valencia: Torna a connectar amb el servidor actual.

en: &Disconnect
ca@valencia: &Desconnecta

en: Disconnect from the current server.
ca@valencia: Desconnecta del servidor actual.

en: &Identities...
ca@valencia: &Identitats...

en: Manage your nick, away and other identity settings
ca@valencia: Gestiona el vostre sobrenom, absència i altres paràmetres de la identitat

en: &Watched Nicks
ca@valencia: Sobrenoms &vigilats

en: &DCC Status
ca@valencia: Estat &DCC

en: &Open Logfile
ca@valencia: O&bri el fitxer de registre

en: Open the known history for this channel in a new tab
ca@valencia: Obri l'historial conegut per a este canal en una pestanya nova

en: &Channel Settings...
ca@valencia: Paràmetres del &canal...

en: Open the channel settings dialog for this tab
ca@valencia: Obri el diàleg de paràmetres del canal d'esta pestanya

en: Channel &List
ca@valencia: &Llista de canals

en: Show a list of all the known channels on this server
ca@valencia: Mostra una llista de tots els canals coneguts d'este servidor

en: &URL Catcher
ca@valencia: Capturador d'&URL

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
ca@valencia: Llista en una pestanya nova tots els URL que s'han mencionat recentment

en: New &Konsole
ca@valencia: &Konsole nou

en: Open a terminal in a new tab
ca@valencia: Obri un terminal en una pestanya nova

en: &Next Tab
ca@valencia: Pestanya &següent

en: &Previous Tab
ca@valencia: Pestanya &anterior

en: Close &Tab
ca@valencia: &Tanca la pestanya

en: Last Focused Tab
ca@valencia: Última pestanya focalitzada

en: Next Active Tab
ca@valencia: Pestanya activa següent

en: Move Tab Up
ca@valencia: Puja la pestanya

en: Move this tab
ca@valencia: Mou esta pestanya

en: Move Tab Down
ca@valencia: Baixa la pestanya

en: Move Tab Right
ca@valencia: Mou la pestanya a la dreta

en: Move Tab Left
ca@valencia: Mou la pestanya a l'esquerra

en: Rejoin Channel
ca@valencia: Torna a entrar al canal

en: Enable Notifications
ca@valencia: Activa les notificacions

en: Join on Connect
ca@valencia: Entra en connectar

en: Connect at Startup
ca@valencia: Connecta a l'inici

en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: Set Encoding
ca@valencia: Establix la codificació

en: Go to Tab %1
ca@valencia: Ves a la pestanya %1

en: Clear &Marker Lines
ca@valencia: Neteja les línies de &marcador

en: Clear marker lines in the current tab
ca@valencia: Neteja les línies de marcador de la pestanya actual

en: Enlarge Font Size
ca@valencia: Augmenta la mida del tipus de lletra

en: Increase the current font size
ca@valencia: Incrementa la mida actual del tipus de lletra

en: Reset Font Size
ca@valencia: Reinicia la mida del tipus de lletra

en: Reset the current font size to settings values
ca@valencia: Restablix la mida actual del tipus de lletra als valors predeterminats

en: Shrink Font Size
ca@valencia: Minva la mida del tipus de lletra

en: Decrease the current font size
ca@valencia: Disminuïx la mida actual del tipus de lletra

en: &Clear Window
ca@valencia: &Neteja la finestra

en: Clear the contents of the current tab
ca@valencia: Neteja el contingut de la pestanya actual

en: Clear &All Windows
ca@valencia: Neteja &totes les finestres

en: Clear the contents of all open tabs
ca@valencia: Neteja el contingut de totes les pestanyes

en: Global Away
ca@valencia: Absent globalment

en: &Join Channel...
ca@valencia: &Entra al canal...

en: Join a new channel on this server
ca@valencia: Entra a un canal nou d'este servidor

en: &IRC Color...
ca@valencia: Color d'&IRC...

en: Set the color of your current IRC message
ca@valencia: Establix el color del missatge actual d'IRC

en: &Marker Line
ca@valencia: &Línia de marcador

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
ca@valencia: Inserix una línia horitzontal a dins de la pestanya actual que només vós podeu veure

en: Special &Character...
ca@valencia: &Caràcter especial...

en: Insert any character into your current IRC message
ca@valencia: Inserix qualsevol caràcter al missatge actual d'IRC

en: Focus Input Box
ca@valencia: Focus al quadro d'entrada

en: Close &All Open Queries
ca@valencia: T&anca totes les converses obertes

en: Show Nicklist
ca@valencia: Mostra la llista de sobrenoms

en: Show/Hide Konversation
ca@valencia: Mostra/Oculta Konversation

en: Enable On Screen Display
ca@valencia: Activa la visualització en pantalla

en: Bookmarks
ca@valencia: Punts

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Teniu activada la transferència DCC de fitxers. Segur que voleu eixir de <b>Konversation</b>?</qt>

en: Confirm Quit
ca@valencia: Confirma l'eixida

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu eixir de <b>Konversation</b>?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
ca@valencia: <p>Tancar la finestra principal mantindrà Konversation executant-se en la safata del sistema. Utilitzeu <b>Ix</b> del menú <b>Fitxer</b> per a eixir de l'aplicació.</p>

en: Docking in System Tray
ca@valencia: Acobla en la safata del sistema

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ca@valencia: <qt>Ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.</qt>

en: Hide menu bar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

en: Toggle Notifications
ca@valencia: Notificacions de commutació

en: Toggle Away Globally
ca@valencia: Canvia l'absència global

en: Insert &IRC Color...
ca@valencia: Inserix color &IRC...

en: Insert Special &Character...
ca@valencia: Inserix un &caràcter especial...

en: Insert &Marker Line
ca@valencia: Inserix una línia de &marcador

en: &Channel List
ca@valencia: Llista de &canals

en: Set &Away Globally
ca@valencia: Establix com &absent globalment

en: Server List
ca@valencia: Llista de servidors

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
ca@valencia: Missatge nou de %1 a %2

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
ca@valencia: El vostre sobrenom l'ha mencionat %1 a %2

en: [HighLight] (%1) <%2>
ca@valencia: [Ressaltat] (%1) <%2>

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
ca@valencia: [Ressaltat] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
ca@valencia: Missatge de conversa nou de %1

en: [Query] <%1>
ca@valencia: [Conversa] <%1>

en: [Query] <%1> %2
ca@valencia: [Conversa] <%1> %2

en: %1 joined %2
ca@valencia: %1 ha entrat a %2

en: %1 parted %2
ca@valencia: %1 ha deixat %2

en: %1 quit %2
ca@valencia: %1 ha eixit %2

en: %1 changed nickname to %2
ca@valencia: %1 ha canviat el seu sobrenom a %2

en: %1 wants to send a file to you
ca@valencia: %1 vol enviar-vos un fitxer

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
ca@valencia: Ha ocorregut un error en una transferència DCC: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
ca@valencia: S'ha completat la transferència de fitxer %1

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
ca@valencia: Obri

en: %1 changed modes in %2: %3
ca@valencia: %1 ha canviat els modes en %2: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
ca@valencia: %1 ha iniciat una conversa amb vós.

en: You are kicked by %1 from %2
ca@valencia: Heu estat expulsat de %1 per %2

en: %1 started a DCC chat with you
ca@valencia: %1 ha iniciat un xat DCC amb vós

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
ca@valencia: Activació del ressaltat a %1

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
ca@valencia: Activació del ressaltat per a %2 a %1

en: [HighLight] (%1) *** %2
ca@valencia: [Ressaltat] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb %1

en: You have joined %1.
ca@valencia: Heu entrat a %1.

en: Reset...
ca@valencia: Restablix...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
ca@valencia: Este canvi no es podrà desfer, segur que voleu restaurar als valors predeterminats?

en: Reset Values
ca@valencia: Reinicialitza valors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
ca@valencia: Tanca

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
ca@valencia: Cua lenta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
ca@valencia: Línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
ca@valencia: Edat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
ca@valencia: Compte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
ca@valencia: Línies:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
ca@valencia: Cua normal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
ca@valencia: Cua ràpida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
ca@valencia: Totes les cues

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
ca@valencia: Rebut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
ca@valencia: Bytes (cru):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
ca@valencia: Bytes (codificat):

en: Quick Connect
ca@valencia: Connexió ràpida

en: &Server host:
ca@valencia: &Servidor:

en: Enter the host of the network here.
ca@valencia: Introduïu ací la màquina de la xarxa.

en: The port that the IRC server is using.
ca@valencia: El port que utilitza el servidor d'IRC.

en: &Nick:
ca@valencia: Sobre&nom:

en: The nick you want to use.
ca@valencia: El sobrenom que voleu utilitzar.

en: P&assword:
ca@valencia: Contr&asenya:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
ca@valencia: Si el servidor d'IRC necessita una contrasenya, introduïu-la ací (la majoria de servidors no en necessiten)

en: &Use SSL
ca@valencia: Utilit&za SSL

en: Ready
ca@valencia: A punt

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Mostra el nombre d'usuaris al canal i el nombre d'aquells que són operadors (ops).</p><p>Un operador de canal és un usuari que té privilegis especials, com ara la capacitat d'expulsar i vetar usuaris, canviar els modes del canal i fer que altres usuaris siguen operadors.</p></qt>

en: Lag: Unknown
ca@valencia: Retard: Desconegut

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
ca@valencia: Tota comunicació amb el servidor està encriptada. Açò fa més difícil que algú puga escoltar les vostres comunicacions.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
ca@valencia: <qt>La barra d'estat mostra diversos missatges, incloent-hi els problemes en connectar amb el servidor. A la part dreta es mostra el retard actual amb el servidor. El retard és el temps que tarda a anar i tornar al servidor des de l'ordinador.</qt>

en: Lag: %1 ms
ca@valencia: Retard: %1 ms

en: Lag: %1 s
ca@valencia: Retard: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
ca@valencia: Sense resposta del servidor %1 durant més de %2, %3, %4 i %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
ca@valencia: Sense resposta del servidor %1 durant més de %2, %3 i %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
ca@valencia: Sense resposta del servidor %1 durant més de %2 i %3.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
ca@valencia[0]: Sense resposta del servidor %2 durant més d'un segon.
ca@valencia[1]: Sense resposta del servidor %2 durant més de %1 segons.

en: Failed to download %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut baixar %1: %2

en: Error parsing router description.
ca@valencia: S'ha produït un error en analitzar la descripció de l'encaminador.

en: URL Catcher
ca@valencia: Capturador d'URL

[ctx: open url]
en: &Open
ca@valencia: O&bri

en: Open URLs in external browser.
ca@valencia: Obri els URL en un navegador extern.

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu un o més <b>URL</b> de davall, llavors premeu el botó per a iniciar l'aplicació associada amb el tipus MIME de l'URL.</p>-<p>Als <b>Configuracions</b>, davall <b>Comportament</b> i <b>General</b>, podeu especificar un navegador web personalitzat per als URL web.</p>

en: &Save...
ca@valencia: Guar&da...

en: Save selected URLs to the disk.
ca@valencia: Guarda els URL seleccionats al disc.

en: Add Bookmark...
ca@valencia: Afig una adreça d'interés...

[ctx: copy url]
en: &Copy
ca@valencia: &Copia

en: Copy URLs to the clipboard.
ca@valencia: Copia els URL al porta-retalls.

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
ca@valencia: Seleccioneu un o més <b>URL</b> a dalt, llavors premeu este botó per a copiar-los al porta-retalls.

[ctx: delete url]
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
ca@valencia: Seleccioneu un o més <b>URL</b> a dalt, llavors premeu este botó per a suprimir-los de la llista.

en: Delete selected link.
ca@valencia: Elimina l'enllaç seleccionat.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
ca@valencia: Guar&da la llista...

en: Save list.
ca@valencia: Guarda la llista.

en: Click to save the entire list to a file.
ca@valencia: Premeu per a guardar la llista completa a un fitxer.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
ca@valencia: &Neteja la llista

en: Clear list.
ca@valencia: Neteja la llista.

en: Click to erase the entire list.
ca@valencia: Premeu per a esborrar la llista sencera.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
ca@valencia: Llista d'URL mencionats en qualsevol de les finestres de Konversation durant esta sessió.

en: From
ca@valencia: Des de

en: Date
ca@valencia: Data

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
ca@valencia: Heu seleccionat més d'un URL. Segur que voleu obrir diferents URL de colp?

en: Open URLs
ca@valencia: Obri els URL

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
ca@valencia: Heu seleccionat més d'un URL. S'obrirà un diàleg de fitxer per a cadascun per a establir la destinació. Segur que voleu guardar diferents URL de colp?

en: Save link as
ca@valencia: Guarda l'enllaç com a

en: Save URL List
ca@valencia: Guarda la llista d'URL

en: Konversation URL List: %1
ca@valencia: Llista d'URL de Konversation: %1

en: (away)
ca@valencia: (absent)

en: &Unaway
ca@valencia: &Tornar

en: &Change away message...
ca@valencia: &Canvia el missatge d'absència...

en: Change away message
ca@valencia: Canvi del missatge d'absència

en: Enter new away message:
ca@valencia: Introduïu el missatge d'absència nou:

en: Channel Settings for %1
ca@valencia: Paràmetres de canal per a %1

en: &Hide Advanced Modes <<
ca@valencia: &Oculta els modes avançats <<

en: &Show Advanced Modes >>
ca@valencia: Mostra els modes &avançats >>

en: Parameter
ca@valencia: Paràmetre

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Controla el <em>mode</em> del canal. Açò només ho pot canviar un operador.</p><p>El mode <b>T</b>ema vol dir que només un operador pot canviar el tema del canal.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Controla el <em>mode</em> del canal. Només ho pot canviar un operador.</p><p><b>C</b>ap missatge de l'exterior vol dir que els usuaris de no estan en el canal no poden enviar missatges a algú del canal. La majoria dels canals tenen açò establit per a evitar missatges molestos.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Controla el <em>mode</em> del canal. Açò només ho pot canviar un operador.</p><p>Un canal <b>S</b>ecret no es mostrarà en la llista de canal, i cap usuari serà capaç de veure que esteu en el canal amb una ordre <em>WHOIS</em> o alguna cosa similar. Només les persones que estan en el mateix canal sabran que esteu en este canal, si s'establix este mode.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Controla el <em>mode del canal</em>. Açò només ho pot canviar un operador.</p><p>Un canal de només <b>I</b>nvitació vol dir que només poden entrar al canal les persones invitades. Per a invitar a algú, un operador del canal ha d'emetre l'ordre <em>/invite sobrenom</em> des del canal.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Controla el <em>mode del canal</em>. Açò només ho pot canviar un operador.</p><p>Un canal <b>P</b>rivat es mostra en la llista de tots els canals, però no es mostra el tema. Un <em>WHOIS</em> d'un usuari pot mostrar o no que està en un canal privat depenent del servidor IRC.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Controla el <em>mode del canal</em>. Açò només ho pot canviar un operador.</p><p>Un canal <b>M</b>oderat és aquell en què només poden parlar els operadors, els semioperadors i els que tenen veu.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Controla el <em>mode del canal</em>. Açò només ho pot canviar un operador.</p><p>Un canal protegit requerix que l'usuari introduïsca una contrasenya per a poder entrar.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Controla el <em>mode del canal</em>. Açò només ho pot canviar un operador.</p><p>Un canal amb <b>L</b>ímit d'usuaris és aquell en el que només poden entrar este nombre d'usuaris alhora. Alguns canals tenen un bot que canvia açò automàticament depenent de la seua ocupació.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
ca@valencia: Te&ma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
ca@valencia: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
ca@valencia: El &tema només el poden canviar els operadors del canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
ca@valencia: &Sense missatges de l'exterior del canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
ca@valencia: Canal &secret, el canal no es mostra en la llista de canals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
ca@valencia: Només els &invitats poden unir-se al canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
ca@valencia: Canal &moderat, només les persones amb veu poden escriure al canal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
ca@valencia: Límit d'&usuaris:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
ca@valencia: &Contrasenya del canal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
ca@valencia: Mostra els modes &avançats >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
ca@valencia: Llista de &vetos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
ca@valencia: Màscara del servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
ca@valencia: Establit per

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
ca@valencia: Establix l'hora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
ca@valencia: Actualitza els vetos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
ca@valencia: Afig veto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
ca@valencia: Elimina veto

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
ca@valencia: 
    *** Fitxer de registre iniciat
    *** %1

en: Edit Watched Nickname
ca@valencia: Edita sobrenom visible

en: &Network name:
ca@valencia: Nom de la &xarxa:

en: Pick the server network you will connect to here.
ca@valencia: Escolliu el servidor de xarxa al qual vos connectareu ací.

en: N&ickname:
ca@valencia: Sobre&nom:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
ca@valencia: <qt>El sobrenom que es vigilarà en connectar-se amb un servidor de la xarxa.</qt>

en: All Networks
ca@valencia: Totes les xarxes

en: Change notify information
ca@valencia: Canvia informació de notificació

en: Exception
ca@valencia: Excepció

en: Insert Character
ca@valencia: Inserix un caràcter

en: &Insert
ca@valencia: &Inserix

en: Insert a character
ca@valencia: Inserix un caràcter

en: IRC Color Chooser
ca@valencia: Selector de color d'IRC

en: None
ca@valencia: Cap

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
ca@valencia: Així és com es veurà el vostre missatge amb els colors escollits

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
ca@valencia: <qt>Açò és una vista prèvia de com els lectors podrien veure el missatge si seleccioneu estos colors.<br>
    <b>Nota: no tots els clients admeten açò, i alguns usuaris poden haver decidit ignorar els canvis de color.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
ca@valencia: El color de text seleccionat s'afig a la línia d'entrada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
ca@valencia: <qt>Ací podeu seleccionar el color que voleu per al text en el pròxim missatge que envieu. Si escolliu un color i feu clic en Bé, el color seleccionat s'afig a la línia d'entrada. Qualsevol text escrit després d'açò serà en el color seleccionat, fins que canvieu el color de nou.<br>
    <b>Nota: no tots els usuaris activen l'opció per a veure açò.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
ca@valencia: Color de &primer pla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
ca@valencia: El color del fons del text seleccionat s'afig a la línia d'entrada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
ca@valencia: <qt>Ací podeu seleccionar de quin color voleu el fons per al text en el pròxim missatge que envieu.
    Si seleccioneu un color i feu clic en Bé, el color seleccionat s'afig a la línia d'entrada.
    Qualsevol text escrit després d'açò, tindrà el color seleccionat, fins que canvieu el color de nou.
    En escollir l'opció predeterminada «<i>Cap</i>» no canviarà el color de fons del missatge, per tant els lectors veuran el missatge amb el seu habitual color de fons de text.
    <b>Nota: no tots els clients admeten açò, i no tots els usuaris activen l'opció de veure açò.</b></qt>

en: Copy Link Address
ca@valencia: Copia l'adreça de l'enllaç

en: Add to Bookmarks
ca@valencia: Afig als punts

en: Open With...
ca@valencia: Obri amb...

en: Save Link As...
ca@valencia: Guarda l'enllaç com a...

en: Search for '%1' with
ca@valencia: Busca «%1» amb

en: Configure Web Shortcuts...
ca@valencia: Configura les dreceres web...

en: Get &topic
ca@valencia: Obté el &tema

en: Get &user list
ca@valencia: Obté la llista d'&usuaris

en: Open Query
ca@valencia: Obri una conversa

en: Give Op
ca@valencia: Dona Op

en: Take Op
ca@valencia: Trau Op

en: Give HalfOp
ca@valencia: Dona SemiOperador

en: Take HalfOp
ca@valencia: Trau SemiOperador

en: Give Voice
ca@valencia: Dona veu

en: Take Voice
ca@valencia: Trau veu

en: Kick / Ban
ca@valencia: Expulsa / Veta

en: Kickban
ca@valencia: Expulsa i veta

en: Ban Nickname
ca@valencia: Veta sobrenom

en: Ban *!*@*.host
ca@valencia: Veta *!*@*.màquina

en: Ban *!*@domain
ca@valencia: Veta *!*@domini

en: Ban *!user@*.host
ca@valencia: Veta *!usuari@*.màquina

en: Ban *!user@domain
ca@valencia: Veta *!usuari@domini

en: Kickban *!*@*.host
ca@valencia: Expulsa i veta *!*@*.màquina

en: Kickban *!*@domain
ca@valencia: Expulsa i veta *!*@domini

en: Kickban *!user@*.host
ca@valencia: Expulsa i veta *!usuari@*.màquina

en: Kickban *!user@domain
ca@valencia: Expulsa i veta *!usuari@domini

en: &Version
ca@valencia: &Versió

en: Unignore
ca@valencia: Deixa d'ignorar

en: Add to Watched Nicks
ca@valencia: Afig als sobrenoms vigilats

en: Remove From Watched Nicks
ca@valencia: Trau dels sobrenoms vigilats

en: Send &File...
ca@valencia: Envia un fi&txer...

en: Open DCC Chat
ca@valencia: Obri un xat DCC

en: Open DCC Whiteboard
ca@valencia: Obri una pissarra DCC

en: Do you want to ignore %1?
ca@valencia: Voleu ignorar %1?

en: Do you want to ignore the selected users?
ca@valencia: Voleu ignorar els usuaris seleccionats?

en: Do you want to stop ignoring %1?
ca@valencia: Voleu deixar d'ignorar a %1?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
ca@valencia: Voleu parar d'ignorar els usuaris seleccionats?

en: Query author
ca@valencia: Autoria de la conversa

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>La línia d'entrada és on s'escriuen els missatges per a enviar-los al canal, a una conversa o un servidor. Un missatge enviat a un canal és vist per tothom en el canal, mentre que un missatge en una conversa s'envia només a la persona amb qui converseu.</p><p>Per a completar automàticament el sobrenom que heu començat a escriure, premeu el tabulador. Si no heu començat a escriure, s'utilitzarà l'últim sobrenom correcte utilitzat.</p><p>També podeu utilitzar ordres especials:</p><table><tr><th>/me <i>acció</i></th><td>es mostra com una acció al canal o la conversa. Per exemple: <em>/me canta una cançó</em> es mostra en el canal com «sobrenom canta una cançó».</td></tr><tr><th>/whois <i>sobrenom</i></th><td>mostra informació quant a esta persona, incloent-hi els canals en els quals està.</td></tr></table><p>Per a més ordres, mireu el manual de Konversation.</p><p>Un missatge no pot tindre múltiples línies.</p></qt>

en: 1 line | %1 lines
ca@valencia[0]: 1 línia
ca@valencia[1]: %1 línies

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
ca@valencia: <qt>Esteu intentant apegar una gran quantitat de text (%1 o %2) al xat. Açò pot fer que la connexió es reinicialitze o que vos expulsen per causar inundacions. Segur que voleu continuar?</qt>

en: Large Paste Warning
ca@valencia: Avís d'apegat gran

en: Paste
ca@valencia: Apega

en: Open a query with %1
ca@valencia: Obri una conversa amb %1

en: Join the channel %1
ca@valencia: Entra al canal %1

en: Logfile of %1
ca@valencia: Fitxer de registre de %1

en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: Clear Logfile
ca@valencia: Neteja el fitxer de registre

en: Show last:
ca@valencia: Mostra els últims:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
ca@valencia: Utilitzeu esta casella per a establir la mida màxima del fitxer de registre. El canvi d'esta opció no tindrà efecte fins que no es torne a iniciar Konversation. Cada fitxer de registre pot tindre un valor diferent.

en:  KB
ca@valencia:  kB

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
ca@valencia: Els missatges del fitxer de registre es mostren ací. Els missatges més antics són a dalt i els més nous a la part inferior.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar tota la informació de registre d'este fitxer?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
ca@valencia: Nota: En guardar el fitxer de registre guardareu tota la data en el fitxer, no només la part que es veu en el visor.

en: Save Logfile
ca@valencia: Guarda el fitxer de registre

en: Choose Destination Folder
ca@valencia: Escolliu la carpeta de destinació

en: OSD Preview - drag to reposition
ca@valencia: Previsualització OSD - arrossega fins a la nova posició

en: Edit Multiline Paste
ca@valencia: Edita apegat multilínia

en: &Send
ca@valencia: &Envia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
ca@valencia: Editor d'apegat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
ca@valencia: Afig indicadors de &cita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
ca@valencia: &Elimina les línies noves

en: Raw Log
ca@valencia: Log en brut

en: Match Case
ca@valencia: Coincidència de majúscules

en: Whole Words Only
ca@valencia: Només paraules senceres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
ca@valencia: Bu&sca:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
ca@valencia: Salta a la coincidència següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
ca@valencia: Següe&nt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
ca@valencia: Salta a la coincidència anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
ca@valencia: &Anterior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
ca@valencia: Modifica el comportament de la busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
ca@valencia: &Opcions

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
ca@valencia: Segur que voleu tancar «%1»? 
    
    Totes les pestanyes associades també es tancaran.

en: Close Tab
ca@valencia: Tanca la pestanya

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
ca@valencia: Voleu desconnectar-vos de «%1»?
    
    Totes les pestanyes associades també es tancaran.

en: Disconnect From Server
ca@valencia: Desconnecta del servidor

en: Disconnect
ca@valencia: Desconnecta

en: Delete excess text
ca@valencia: Elimina el text en excés

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
ca@valencia: El text que sobrepassa el límit del servidor de %1 bytes es mostra en color.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
ca@valencia: En %1 per %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
ca@valencia: Esta és una llista de tots els temes que s'han definit per a este canal mentre la seua pestanya estava oberta.
    
    Si algú definix el mateix tema múltiples vegades consecutives, només es mostra l'ocurrència final.
    
    Quan seleccioneu un tema de la llista, el camp d'edició davall seu rebrà el seu text. Una vegada comenceu a modificar el contingut el camp, la llista canviarà del mode de selecció d'entrada normal per a permetre seleccionar text de les entrades en cas que vulgueu incorporar part del seu text al tema nou. Per a retornar al mode de selecció de text i a un camp d'edició sincronitza, desfeu-ho fins al text original o tanqueu i torneu a obrir el diàleg.

en: IRC Client
ca@valencia: Client d'IRC

en: Find Text...
ca@valencia: Busca el text...

en: Search for text in the current tab
ca@valencia: Busca el text en la pestanya actual

en: Channel &List for %1
ca@valencia: &Llista de canals per a %1

en: &Open Logfile for %1
ca@valencia: O&bri el fitxer de registre per a %1

en: &Channel Settings for %1...
ca@valencia: Paràmetres de &canal per a %1...

en: Rename Tab
ca@valencia: Canvia el nom de la pestanya

en: Enter new tab name:
ca@valencia: Introduïu el nom nou de la pestanya:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
ca@valencia: Predeterminat ( %1 )

en: &Rename Tab...
ca@valencia: Ca&nvia el nom de la pestanya...

en: You can only search in text fields.
ca@valencia: Només es pot buscar en camps de text.

en: Find Text Information
ca@valencia: Busca el text d'informació

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
ca@valencia: Per a saber quin és el servidor per a mostrar la llista de canals, la llista només pot ser oberta des d'una conversa, el canal o la finestra d'estat.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
ca@valencia: Utilitzar esta funció pot crear molt trànsit de xarxa. Si la vostra connexió no és suficientment ràpida, és possible que el client siga desconnectat del servidor.

en: Channel List Warning
ca@valencia: Avís de llista de canals

en: Watched Nicks
ca@valencia: Sobrenoms vigilats
