konversation - en to eo translation catalogue (1541 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
eo: Enmet&i

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
eo: Fe&nestro

en: You need to specify a command.
eo: Vi devas specifi komandon.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
eo: La komando sukcese efektivigis, sed ne resendis iun ajn eligon aŭ nur blankspacon.

en: The media script requires Python %1 or higher.
eo: La media-skripto postulas Python %1 aŭ pli altan.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
eo: Okazis eraro dum oni provis listigi la rulantajn plurmediajn ludilojn.

en: No running audio players found.
eo: Neniuj rulantaj sonludiloj trovitaj.

en: No running video players found.
eo: Neniuj rulantaj videoludiloj trovitaj.

en: "%1" is not running.
eo: "%1" ne funkcias.

en: No running media players found.
eo: Neniuj rulantaj plurmediaj ludiloj trovitaj.

en: Nothing is playing in %1.
eo: Nenio ludas en %1.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
eo: Neniu el la rulantaj sonludiloj (%1) ludas ion ajn.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
eo: Neniu el la rulantaj videoludiloj (%1) ludas ion ajn.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
eo: Neniu el la rulantaj plurmediaj ludiloj (%1) ludas ion ajn.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
eo: Okazis eraro dum provado reakiri amaskomunikilajn metadatumojn de %1.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
eo: Estas problemo kun la regula esprimo specifita en REGEX_FIXUP.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
eo: %1 ne raportis la metadatenojn necesajn por eligi mesaĝon.

en: There is a problem in the output format configuration.
eo: Estas problemo en la eligformata agordo.

en: media v%1 for Konversation.
eo: media v%1 por Konversation.

en: Usage:
eo: Uzado:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
eo: "/media" - raporti kion ludas la unua ludanto trovita.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
eo: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - raporti, kio ludas en konata aŭd- aŭ videoludilo.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
eo: "/media { Player }" - raporti, kio ludas en la specifita ludilo, se ĝi estas trovita.

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
eo: Ŝlosilŝanĝo Diffie-Hellman ne estas subtenata de via instalado de la Qt Kriptografia Arkitekturo (QCA). Vi verŝajne bezonos instali kroman provizantan kromaĵon. Diffie-Hellman-ŝlosila interŝanĝo-subteno estas kutime provizita per la kromaĵo qca-ossl.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
eo: Blowfish en ĉifroblokĉenada (CBC) reĝimo ne estas subtenata de via instalo de la Qt-Kriptografia Arkitekturo (QCA). Vi verŝajne bezonos instali kroman provizantan kromaĵon por QCA. Blowfish-subteno estas kutime provizita per la kromaĵo qca-ossl.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
eo: Blowfish en elektronika kodlibra (ECB) reĝimo ne estas subtenata de via instalado de la Qt Kriptografia Arkitekturo (QCA). Vi verŝajne bezonos instali kroman provizantan kromaĵon por QCA. Blowfish-subteno estas kutime provizita per la kromaĵo qca-ossl.

en: topic protection
eo: temoprotekto

en: no messages from outside
eo: neniuj mesaĝoj el ekstere

en: secret
eo: sekreta

en: invite only
eo: inviti nur

en: private
eo: privata

en: moderated
eo: perata

en: password protected
eo: pasvorte protektita

en: anonymous
eo: sennoma

en: no colors allowed
eo: neniuj koloroj permesitaj

en: user limit
eo: limo de uzantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
eo: Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
eo: Aliaso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
eo: Anstataŭigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
eo: &Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
eo: Fo&rigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
eo: Aliaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
eo: Anstataŭigo:

en: Outgoing
eo: Eliranta

en: Incoming
eo: Alvenanta

en: Both
eo: Ambaŭ

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
eo: Nova

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
eo: Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
eo: Anstataŭigi En

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
eo: Trovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
eo: Anstataŭigi per

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
eo: &Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
eo: &Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
eo: Anstataŭigi en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
eo: Trovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
eo: Anstataŭigi per:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
eo: Ebligi &Tempostampojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
eo: &Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
eo: &Vidigi datojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateLine)
en: Show date marker when date changes
eo: Montri datmarkilon kiam dato ŝanĝiĝas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
eo: Montri &Postrestaĵovicon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
eo: &Linioj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
eo: &Aranĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
eo: &Montri kanalan temon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
eo: Montri kanalreĝi&majn butonojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
eo: Montri kanalan krom&nomliston kaj fulmbutonojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
eo: Montri gastigantajn maskojn en &kromnomlisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
eo: Montri verajn nomojn en kromnomlisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
eo: Montri &fulmbutonojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
eo: Montri &keston por ŝanĝi propran kromnomon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
eo: Montru &rulumbreton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
eo: Ebli&gi Fonbildon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
eo: P&ado:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
eo: Ĝenerala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
eo: Sonigas la sisteman sonorilon kiam vi ricevas ASCII BEL (0x07) kontrolsignon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
eo: Ebligi s&istempepon ĉe envenanta ASCII BEL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
eo: Kaŝi evento&jn de Aliĝi/Parto/Nick

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
eo: Ne vastigi variablojn dum sendado de teksto al la servilo. Variablo komenciĝas per '%'; ekzemple, %B vastiĝos al la signoj necesaj por fari tekston grasa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
eo: Malebligi e&kspansion de variabloj (ekz. %C, %B, %G...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
eo: &Redirekti statusmesaĝojn al la servila statofenestro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
eo: Konservi kanalreĝimĉenon kiel kombinaĵon de signoj anstataŭ traduki ilin en home legeblajn vortojn. ekz. '*** Kanalaj reĝimoj: neniuj mesaĝoj de ekstere' fariĝos '*** Kanalaj reĝimoj: n'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
eo: Montri krudreĝimajn signojn (ekz. +o) anstataŭ priskribojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
eo: Kiom da linioj konservi en bufroj, 0 = senlima

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
eo: Senlima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
eo: Retrorul&uma limo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
eo: Se markite, nur eventoj koncerne aktivajn kaj rigardatajn kromaĵojn estos montritaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
eo: Krom rigarditaj nicks kaj nicks aktivaj ene de la

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
eo: lastaj 10 minutoj

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
eo: lasta horo

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
eo: lasta tago

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
eo: lasta semajno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
eo: Markilaj Linioj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
eo: Enmetas memoran linion en la babilejon kiam vi ŝanĝas al alia babilfenestro aŭ minimumigas la aplikaĵon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
eo: Marki la lastan pozicion en babilfenestro kiam ĝi estas kaŝita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
eo: Movi la linion nur kiam nova teksto estas montrota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
eo: Montri permane enmetitajn liniojn en ĉiuj babilfenestroj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
eo: Ebligi Aŭtomatan Uzant-Informserĉadon (/WHO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
eo: &Maks. nombro da uzantoj en kanalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
eo: Ĝisdatigi inter&valon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
eo: Propraj Koloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
eo: &Uzi proprajn kolorojn por eniga kesto, kromnoma listo kaj langeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
eo: &Fono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
eo: &Servila mesaĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
eo: H&iperligilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
eo: Kanal&mesaĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
eo: Ag&o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
eo: &Restaĵovico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
eo: Koman&d-mesaĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
eo: &Informpeta mesaĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
eo: &Tempostampo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
eo: A&lterna fono:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
eo: Koloritaj Moknomoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
eo: &Propra kromnomkoloro:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
eo: Ebligante ĉi tiun elekteblon, kolorkodoj aldonitaj al IRC-mesaĝoj estos montrataj en via babilfenestro kiel kolora teksto. Vi povas aldoni kolorkodojn al viaj mesaĝoj, elektante Enmeti -> IRC Koloro

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
eo: &Permesi Koloran Tekston en IRC-Mesaĝoj

en:  second |  seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
eo: Ebligi Aŭtomatan Rekonekton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
eo: Rekonekta prokrasto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
eo: Rekonektoprovoj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
eo: Sencimigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
eo: Montri krudan protoko&lfenestron dum konekto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
eo: Ĉifrado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
eo: Defaŭlta ĉifradotipo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
eo: ECB aŭ Electronic Codebook-reĝimo estas subtenata de multaj ĉifradaj klientoj kiel FiSH kaj Mircryption, tamen ĝi estas ĝenerale konsiderata kiel nesekura.
    
    CBC aŭ Cipher Block Chaining-reĝimo ne estas subtenata de FiSH sed estas subtenata de Mircryption. Se vi uzos ŝlosilan interŝanĝon, plej bone estas unue ekscii, ĉu via kunkomunikanto havas klienton, kiu povas uzi CBC, alie vi povos vidi kion ili diras, sed ili ne povos legi tion, kion vi diras.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Electronic Codebook (ECB)
eo: Elektronika Kodlibro (ECB)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Cipher-Block Chaining (CBC)
eo: ĈifroBloka Ĉenado (CBC)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
eo: Prokurilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
eo: Adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
eo: Pordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
eo: Pasvorto:

en:  byte |  bytes
eo[0]:  bajto
eo[1]:  bajtoj

en: Network Interface
eo: Reta interfaco

en: Reply From IRC Server
eo: Respondo De IRC-Servilo

en: Specify Manually
eo: Specifi Mane

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
eo: DCC_Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
eo: Elŝuti &dosierujon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
eo: &Aldoni sendinton al dosiernomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
eo: Kr&ei dosierujon por sendinto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
eo: Konverti spacojn en dosiernomoj al substrekoj antaŭ sendi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
eo: Aŭtomat&e akcepti elŝutan oferton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
eo: Aŭ&tomate rekomenci elŝuton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
eo: Ebligi rapidan DCC-sendon (eble &ne funkcias kun ĉiuj klientoj)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
eo: Ebligi pasivan DCC-sendon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
eo: Aŭtomate akcepti DCC-babiloferton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
eo: Ebligi UPnP por NAT-trapaso

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
eo: Se ĉi tiu opcio aktivas, dcc-translokigoj por IPv6-konektoj estos faritaj per IPv4-interfaco agordita ĉi tie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
eo: Refalo al IPv&4-interfaco por DCC-sendo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
eo: DCC-senda tempol&imo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
eo: Bufrogrande&co:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
eo: &Metodo por akiri propran IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
eo: &Propra IP:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
eo: Pordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
eo: Ebligi specifajn &pordojn por DCC-transiga servilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
eo: al

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
eo: Ebligi specifajn p&ordojn por DCC-babilejo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
eo: Babilteksto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
eo: Moknomo listo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
eo: Tabulbreto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
eo: Montri MOTD (Mesaĝo de la Tago) mesaĝon en fiksita tiparo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
eo: Ebligi fi&ksan tiparon por MOTD-mesaĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
eo: Montri la kromnomojn de sendinto &grase en la babilejo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
eo: Ebligi Sistempleton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
eo: &Uzi sistempleton por sciigo pri nova mesaĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
eo: &Nur sciigi kiam emfazo estas ekigita aŭ via nuna kromnomo estas uzata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TrayActivateNoWindow)
en: When the Konversation window is closed, the tray icon will be set to "active", which will cause it to become visible in tray implementations that only offer access "active" icons.
eo: Kiam la fenestro de Konversation estas fermita, la pleta piktogramo estos metata al "aktiva", kio igos ĝin videbliĝi en pleto-efektivigoj kiuj nur ofertas alirajn "aktivajn" piktogramojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayActivateNoWindow)
en: Tray icon becomes "active" when the window is closed
eo: Pletpiktogramo iĝas "aktiva" kiam fenestro estas fermata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
eo: Kaŝi fenestron ĉe ekfunkciigo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
eo: Kromnom-Kompletigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
eo: Kompletiga reĝi&mo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
eo: Enlinia Ciklo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
eo: Ŝeleca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
eo: Ŝeleca kun Kompletigokesto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
eo: Sufi&kso ĉe komenco de linio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
eo: Alilok&e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
eo: M&alebligi sciigojn dum foresto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
eo: Uzi propran &retumilon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
eo: Koman&dosigno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
eo: Uzi propran &versiorespondon:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
eo: <qt>Ĉi tie vi povas agordi propran respondon por <b>CTCP <i>VERSION</i></b>-alpetoj.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
eo: Enigkesto vastiĝas kun teksto

en: Select Sound File
eo: Elekti sondosieron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
eo: E&bligi sonon por kulminaĵoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
eo: Ĉiam relief&igi propran aktualan kromnomon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
eo: Ĉiam emfazi proprajn &liniojn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
eo: Elstaraĵolisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
eo: Elstaraĵoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
eo: Sono

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
eo: Aŭtomata Teksto

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
eo: Babilfenestroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
eo: Ŝa&blono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
eo: Koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
eo: &Sono:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
eo: Testa sono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
eo: Aŭ&tomata teksto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
eo: Babilfenestroj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
eo: Ĉi tiu kulminaĵo estos serĉata nur en babilfenestroj listigitaj ĉi tie laŭnome, aŭ en ĉiuj babilfenestroj se la kampo estas lasita malplena. Multoblaj nomoj devas esti apartigitaj per komoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
eo: Ebligi sciigoj&n:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
eo: Ŝablono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
eo: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
eo: Ŝablono:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
eo: Mesaĝaj Tipoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
eo: Kanalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
eo: Rimarko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
eo: Informpeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
eo: Invito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
eo: Forigi Ĉi&an

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
eo: Kaŝi la rulumbreton

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
eo: Ebligu se vi volas, ke ĉiuj IRC-eniglinioj kontrolu vian literumadon dum vi tajpas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
eo: Ebligante ĉi tion, la eniga skatolo kreskos vertikale kiam ĝi pleniĝas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
eo: Komencu kun kaŝita ĉefa fenestro

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
eo: &Montri verajn nomojn apud kromnomoj

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: All events
eo: Ĉiuj eventoj

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: Channels and queries with events
eo: Kanaloj kaj demandoj kun eventoj

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
eo: Malfermi la langeton Watched Nicks ĉe la lanĉo de la aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLauncherEntryCount)
en: &Enable Display of Unseen Events Count On Launcher Entry
eo: &Ebligi Montron de Nombro da Neviditaj Eventoj je Eniro al Lanĉilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Count &mode:
eo: Nombriga &reĝimo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, countedEventsGroupBox)
en: Counted Events
eo: Nombrigitaj Eventoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
eo: Mesaĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
eo: Privata mesaĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
eo: Nuna kromnomo uzata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
eo: Emfazi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
eo: Kanalaj eventoj estas reĝimŝanĝoj aŭ uzantoj aliĝantaj/forlasantaj kanalon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
eo: Kanala evento

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
eo: Aplikaĵokazaĵoj okazas en Konsole-langetoj, la DCC-Stato-langeto kaj aliaj aplikaĵlangetoj ne uzataj rekte por babili.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
eo: Aplika evento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
eo: &Ebligi Registradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
eo: Protokoli nur privatajn konversaciojn (aldemandojn, DCC-babilojn)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
eo: Ebligi minusk&lajn protokoldosiernomojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
eo: &Aldoni gastigantonomon al protokoldosiernomoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
eo: Vojo de &protokoldosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
eo: Uzi sisteman tekstredaktilon por malfermi protokolojn

en: Normal Users
eo: Normalaj Uzantoj

en: Voice (+v)
eo: Voĉo (+v)

en: Halfops (+h)
eo: Duonoj (+h)

en: Operators (+o)
eo: Funkciistoj (+o)

en: Channel Admins (+p)
eo: Kanalaj Administrantoj (+p)

en: Channel Owners (+q)
eo: Kanalaj posedantoj (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
eo: &Komando plenumenda per duobla klako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
eo: Ordigi sen usklecd&istingo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
eo: Ordigi laŭ &aktiveco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
eo: Ord&igi laŭ uzantostatuso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
eo: (Reordigi kromnoman ordigmanieron per trenado kaj faligo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
eo: Moduso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
eo: Klarigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
eo: &Ebligi Surekranan bildigon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
eo: &Surekrana Bildigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
eo: &Desegni ombrojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
eo: OSD-tiparo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
eo: Montri &OSD-Mesaĝon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
eo: &Se propra kromnomo aperas en kanala mesaĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
eo: Sur &iu kanala mesaĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
eo: Aktiveco laŭ &informpeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
eo: Laŭ evento&j de Aliĝo/Forlaso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
eo: Ebligi Proprajn Kolorojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
eo: Te&ksta koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
eo: &Fonkoloro:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
eo: Aliaj Me&toj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
eo: &Daŭro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
eo: E&krano:

en: Default Identity
eo: Defaŭlta Identeco

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
eo: Disponeblaj anstataŭiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
eo: %c: Nuna kanalo
    %i: Enigskatola enhavo
    %k: Kanala ŝlosilo
    %K: Servila pasvorto
    %n: Sendu komandon rekte al la servilo anstataŭ via enigokesto
    %o: Nuna kromnomo 
    %s<term>%: termino uzata por apartigi kromnomojn en %u
    %u: Listo de elektitaj kromnomoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
eo: Butona Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
eo: Butona Ago

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
eo: Nomo de butono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
eo: Butona ago:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
eo: Montri rapidajn butonojn kiuj funkcias sur kromnomoj en kromnomaj kuntekstmenuoj

en: Interface
eo: Interfaco

en: Behavior
eo: Konduto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Chat Window
eo: Babilfenestro

en: Nicklist Themes
eo: Nicklist-Etosoj

en: Colors
eo: Koloroj

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Quick Buttons
eo: Rapidaj Butonoj

en: Tabs
eo: Langetoj

en: General Behavior
eo: Ĝenerala Konduto

en: Connection
eo: Konekto

en:  line |  lines
eo[0]:  linio
eo[1]:  linioj

en:  nick |  nicks
eo[0]:  moknomo
eo[1]:  moknomoj

en: Nickname List
eo: Moknomlisto

en: Command Aliases
eo: Komand-Aliasoj

en: Auto Replace
eo: Aŭtomate Anstataŭigi

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
eo: Ignori

en: Logging
eo: Protokolado

en: Watched Nicknames
eo: Observitaj Kromnomoj

en: On Screen Display
eo: Surekrana Bildigo

en: Launcher Entry
eo: Eniro al Lanĉilo

en: Warning Dialogs
eo: Avertaj Dialogoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
eo: Aspekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
eo: Uzi koloran tekston

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
eo: Uzi kolorajn LED-ojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
eo: Elektebloj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
eo: Se vi elektas ĉi tion, la koloroj, kiujn vi elektis en la Preferoj-paĝo de Highlights, anstataŭigos la kolorojn por "Nuna kromnomo uzata" kaj "Elstaraĵo".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
eo: Doni prioritaton al la plej elstaraj koloroj de babilfenestroj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Tabs_PreferencesUI)
en: TabBar_Config
eo: TabBar_Agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
eo: Lokigo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
eo: Supro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
eo: Malsupre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
eo: Maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
eo: Montri &fermbutonon sur langetoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
eo: Montri fermbutonon ĉe la dekst&ra flanko de la langeto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
eo: Fokuso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
eo: En&fokusigi novajn langetojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
eo: Fokusigi novajn &aldemandojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
eo: Muso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
eo: &Meze alklaku sur langeto por fermi ĝin

en: Select Theme Package
eo: Elekti Etosan Pakon

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
eo: Konversaciaj Etosoj (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
eo: Nekonata eraro (0)

en: Failed to Download Theme
eo: Malsukcesis Elŝuti Etoson

en: Theme archive is invalid.
eo: Etosarkivo estas nevalida.

en: Cannot Install Theme
eo: Ne povas Instali Etoson

en: Do you want to remove %1?
eo: Ĉu vi volas forigi %1?

en: Remove Theme
eo: Forigi la etoson

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getButton)
en: G&et New Themes...
eo: &Ekpreni Novajn Etosojn...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall from File...
eo: I&nstali el Dosiero...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
eo: Fo&rigi Etoson

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
eo: Piktogramo por normalaj uzantoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
eo: Piktogramo por foraj uzantoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
eo: Piktogramo por uzantoj kun voĉo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
eo: Piktogramo por uzantoj kun duonfunkciaj privilegioj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
eo: Piktogramo por uzantoj kun funkciigisto-privilegioj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
eo: Piktogramo por uzantoj kun administraj privilegioj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
eo: Piktogramo por uzantoj kun posedanto-privilegioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
eo: ... kanala invito estas ricevita

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
eo: ... konservante protokoldosieron ŝparus nur la videblan parton

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
eo: ... protokoldosiero estas forigota

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
eo: ... malfermita demando ekzistas por kromnomo kiu ĵus estis markita kiel ignorita

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
eo: ... ŝanĝante konekton al alia servilo en la sama reto

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
eo: ... kreante novan konekton al jam konektita reto

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
eo: ... fermante servilan langeton

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
eo: ... fermante kanalan langeton

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
eo: ... fermante demandan langeton

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
eo: ... fermante langeton de DCC-Babilejo

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
eo: ... fonto por la kanallisto ne povas esti determinita de la nuna langeto

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
eo: ... vi elektis kaŝi la menubreton

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
eo: ... kanallisto povas kaŭzi malkonekton pro la elŝuta grandeco

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
eo: ... algluante grandajn partojn de teksto

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
eo: ... forlasante Konversacion per la pleta piktogramo

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
eo: ... vi elektis ignori kromnomon

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
eo: ... vi elektis ĉesi ignori kromnomon

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
eo: ... ĉesi Konversation dum DCC-dosiertranslokigoj estas aktivaj

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
eo: ... iuj signoj en mesaĝo estas malkongruaj kun la aktiva kodigo

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
eo: ... fermi la fenestron minimumigos al la sistempleto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
eo: Montri avertan dialogon kiam...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>
    Kiam la kromnoma observanto estas ŝaltita, vi estos sciigita kiam la kromnomoj aperantaj en la listo <b>Rigardataj Retoj/Moknomoj</b> enretas aŭ malkonektas.</p>
    <p>Vi ankaŭ povas malfermi la fenestron <b>Rigardataj kromnomoj</b> por vidi la staton de ĉiuj rigardataj kromnomoj.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
eo: Ebligi &kromnom-observilon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
eo: <qt>Kiam estas kontrolita, la fenestro <b>Rigardataj Noĉoj</b> estos aŭtomate malfermita kiam oni komencas Konversation.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
eo: Montri la langeton Watched Nicks ĉe la lanĉo de &aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Kiam vi duoble alklakas kromnomon en la fenestro <b>Rigarditaj Knapsoj</b>, ĉi tiu
    komando estas metita en la <b>Eniga Linio</b> sur la servila fenestro.</p>
    <p>La jenaj simboloj povas esti uzataj en la komando:</p><ul>
    <li>%u: La kromnomo duoble klakita.</li>
    <li>%K: Servilo pasvorto.</li>
    <li>%n: Sendi komandon rekte al la servilo anstataŭ vian eniglinion.</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
eo: Komando efi&kita kiam kromnomo estas duoble klakita:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Kiam vi duoble alklakas kromnomon en la fenestro <b>Watched Nicks</b>, ĉi tiu
     komando estas metita en la <b>Eniga Linio</b> sur la servila fenestro.</p>
    <p>La jenaj simboloj povas esti uzataj en la komando:</p><ul>
    <li>%u: La kromnomo duoble alklakita.</li>
    <li>%K: Pasvorto de la servilo.</li>
    <li>%n: Sendi komandon rekte al la servilo anstataŭ vian eniglinion.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
eo: Konversation kontrolos la staton de la kromnomoj listigitaj sube je ĉi tiu intervalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
eo: Ĝisdatiga interval&o:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
eo: Informo

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
eo: Reto malfunkcias, rekonektos aŭtomate kiam ĝi refunkcios.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
eo[0]: Provante kontekti al %2 (pordo %3) en 1 sekundo.
eo[1]: Provante kontekti al %2 (pordo %3) en %1 sekundoj.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
eo[0]: Provante rekontekti al %2 (pordo %3) en 1 sekundo.
eo[1]: Provante rekontekti al %2 (pordo %3) en %1 sekundoj.

en: Error
eo: Eraro

en: Reconnection attempts exceeded.
eo: Rekonektoprovoj elĉerpiĝis.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
eo: Vi jam estas konektita al %1. Ĉu vi volas malfermi alian konekton?

en: Already connected to %1
eo: Jam konektita al %1

en: Create connection
eo: Krei konekton

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
eo: Vi estas nuntempe konektita al %1 per '%2' (pordo %3). Ĉu vi volas ŝanĝi al '%4' (pordo %5) anstataŭe?

en: Switch Server
eo: Ŝanĝi Servilon

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
eo: Bonvolu plenigi vian <b>Identaĵon</b>.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
eo: Bonvolu plenigi vian <b>Veran nomon</b>.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
eo: Bonvolu provizi almenaŭ unu <b>Alnomo</b>.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
eo: <qt>Via identeco "%1" ne estas ĝuste agordita:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
eo: Identeca agordo

en: Edit Identity...
eo: Redakti Identecon...

en: Debug: %1
eo: Sencimigo: %1

en: Error: %1
eo: Eraro: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
eo: getNickname: Servilo %1 ne estas trovita.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
eo: Ne eblis sendi DCC %1 informpeton al la partnero per la IRC-servilo.

en: Awaiting acceptance by remote user...
eo: Atendante akcepton far fora uzanto...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
eo: %1 (sur %2) ofertas al DCC %3 kun vi

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
eo: DCC %1 oferto de %2

en: Accept
eo: Akcepti

en: Reject
eo: Malakcepti

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
eo: Vi malakceptis la DCC %1 oferton.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
eo: DCC %1 peto estis malakceptita

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
eo: Ne eblis sendi Reverse DCC %1 agnoskon al la partnero per la IRC-servilo.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
eo: Malsukcesis plusendi pordon %1. Sendante DCC-peton al fora uzanto sendepende.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
eo: Ne eblis sendi Reverse DCC %1 agnoskon al la partnero per la IRC-servilo.

en: Could not open a socket for listening: %1
eo: Ne eblis malfermi ingon por aŭskulti: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
eo: Proponante DCC %1 konekton al %2 sur la pordo %3...

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
eo: Blanktabulo

[ctx: DCC extension]
en: Chat
eo: Babilado

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
eo: Establante DCC %1 konekton al %2 (%3:%4)...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
eo: Establis DCC %1 konekto al %2.

en: Socket error: %1
eo: Soka eraro: %1

en: Could not accept the client.
eo: Ne povis akcepti la klienton.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
eo: Establis DCC %1 konekto al %2.

en: Connection closed.
eo: Konekto fermiĝis.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
eo: DCC %1 kun %2 sur la pordo %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
eo: DCC %1 kun %2 sur %3:%4.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
eo: Ĉu vi volas fermi vian DCC %1 per %2?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
eo: Fermi DCC %1

en: Talking to yourself
eo: Parolante al vi mem

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
eo: Defaŭlta ( %1 )

en: Usage
eo: Uzado

en: Usage: %1ME text
eo: Uzado: %1ME teksto

en: Unknown command.
eo: Nekonata komando.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
eo: Ricevis nekonatan peton CTCP-%1 de %2

en: No vacant port
eo: Neniu vaka pordo

en: Could not open a socket
eo: Ne eblis malfermi ingon

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
eo: Pasiva Sendo

en: Open
eo: Malfermi

en: Select Recipient
eo: Elekti ricevanton

en: Select nickname and close the window
eo: Elekti kromnomon kaj fermi la fenestron

en: Close the window without changes
eo: Fermi la fenestron sen ŝanĝoj

en: DCC Receive Question
eo: DCC Ricevi Demandon

en: O&riginal Filename
eo: O&rigina Dosiernomo

en: Suggest &New Filename
eo: Proponi &Novan Dosiernomon

en: Use as new default download folder
eo: Uzi kiel novan defaŭltan dosierujon por elŝuto

en: &Resume
eo: Daŭ&rigi

en: R&ename
eo: R&enomi

en: Status
eo: Stato

en: Details
eo: Detaloj

en: DCC Send
eo: DCC-Sendo

en: DCC Receive
eo: DCC-Ricevo

en:  (Reverse DCC)
eo: (Inversa DCC)

en: Unknown server
eo: Nekonata servilo

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
eo: %1 sur %2, %3 (pordo %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
eo: %1 sur %2

[ctx: %1=ownIP, %2=ownPort]
en: %1 (port %2)
eo: %1 (pordo %2)

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
eo: Jes, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
eo: Ne

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
eo: &lt; 1 sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
eo: Dosiernomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
eo: Partnero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
eo: Mem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
eo: Stato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
eo: Progreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
eo: Loko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
eo: Nuna pozicio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
eo: Dosiera grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
eo: Rekomencita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
eo: Nuna rapido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
eo: Averaĝa rapideco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
eo: Transdona tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
eo: Restas laŭtaksa tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
eo: Ofertita ĉe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
eo: Komencis je:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
eo: Finita je:

en: File
eo: Dosiero

en: Partner
eo: Partnero

en: Started At
eo: Komencis Je

en: Progress
eo: Progreso

en: Position
eo: Pozicio

en: Speed
eo: Rapido

en: Sender Address
eo: Sendanto Adreso

en: Remaining
eo: Restanta

en: %1/sec
eo: %1/sek

en: Queued
eo: Envicigita

en: Preparing
eo: Preparante

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
eo: Pritraktota

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
eo: Konektante

en: Receiving
eo: Ricevante

en: Sending
eo: Sendante

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
eo: Preta

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
eo: Malsukcesis

en: Aborted
eo: Ĉesigita

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
eo: Envico - Transdono atendas ke vi akceptu aŭ malakceptos ĝin

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
eo: Preparado - Translokigo estas kontrolanta por rekomenceblaj dosieroj

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
eo: Preparado - Translokigo akiras la datumojn por sendi

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
eo: Pritraktata - Transdono atendas ke la partnero akceptu aŭ malakceptu ĝin

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
eo: Konekti - Translokigo estas konektiĝi al la partnero

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
eo: Ricevo - Transdono estas ricevado de datumoj de la partnero

en: Sending - Transfer is sending data to partner
eo: Sendado - Transdono estas sendado de datumoj al partnero

en: Done - Transfer has completed successfully
eo: Farita - Transdono finiĝis sukcese

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
eo: Malsukcesis - Transdono malsukcesis pro 'nekonata kialo'

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
eo: Malsukcesis - Transdono malsukcesis pro kialo '%1'

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
eo: Ĉesigita - Transdono estis ĉesigita far la Uzanto

en: Incoming Transfers
eo: Envenantaj Transigoj

en: Outgoing Transfers
eo: Elirantaj Transigoj

en: DCC Status
eo: DCC-Statuso

en: &Select All Items
eo: &Selekti Ĉiujn Erojn

en: S&elect All Completed Items
eo: &Elekti Ĉiujn Kompletigitajn Erojn

en: &Accept
eo: &Akcepti

en: Start receiving
eo: Komenci ricevi

en: A&bort
eo: A&bortigi

en: Abort the transfer(s)
eo: Ĉesigi la transigo(j)n

en: Resend
eo: Resendi

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
eo: &Malplenigi

en: Clear all selected Items
eo: Forigi ĉiujn elektitajn Erojn

en: Clear Completed
eo: Forigi Plenumitajn

en: Clear Completed Items
eo: Forigi Finitajn Erojn

en: &Open File
eo: Malfermi D&osieron

en: Run the file
eo: Ruligi la dosieron

en: Open Location
eo: Malfermi Lokon

en: Open the file location
eo: Malfermi la dosierlokon

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
eo[0]: Vi elektis %1 dosieron por ruligi, ĉu vi certas ke vi volas daŭrigi?
eo[1]: Vi elektis %1 dosierojn por ruligi, ĉu vi certas ke vi volas daŭrigi?

[ctx: @action:button]
en: Execute %1 File | Execute %1 Files
eo[0]: Ruligi %1 dosieron
eo[1]: Ruligi %1 dosierojn

en: The admin has restricted the right to receive files
eo: La administranto limigis la rajton ricevi dosierojn

en: Invalid sender address (%1)
eo: Nevalida sendinto adreso (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
eo: Nesubtenata intertraktado (dosiergrandeco=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
eo: <b>Ne povas krei la dosierujon aŭ cellokon ne estas skribebla.</b><br/>Dosierujo: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
eo: <b>La dosiero estas uzata de alia translokigo.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
eo: Ne eblis krei KIO-instancon

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
eo[0]: <b>Parta dosiero ekzistas:</b><br/>%2<br/>Grandeco de la parta dosiero: 1 bajto.
eo[1]: <b>Parta dosiero ekzistas:</b><br/>%2<br/>Grandeco de la parta dosiero: %1 bajtoj.

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
eo: <b>La dosiero jam ekzistas.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sendanto raportas dosiergrandecon de %3<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
eo: <b>Ne eblis malfermi la dosieron.<br/>Eraro: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
eo: Ne eblis sendi Reverse DCC SEND-agnokon al la partnero per la IRC-servilo.

en: Waiting for connection
eo: Atendante konekton

en: Waiting for remote host's acceptance
eo: Atendante la akcepton de fora gastiganto

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
eo: Ne eblis sendi DCC RECV rekomencpeton al la partnero per la IRC-servilo.

en: Unexpected response from remote host
eo: Neatendita respondo de fora gastiganto

en: Could not accept the connection (socket error).
eo: Ne eblis akcepti la konekton (soketeraro).

en: Transfer error
eo: Eraro de translokigo

en: KIO error: %1
eo: KIO-eraro: %1

en: Timed out
eo: Tempo elĉerpita

en: The admin has restricted the right to send files
eo: La administranto limigis la rajton sendi dosierojn

en: The url "%1" does not exist
eo: La URL "%1" ne ekzistas

en: Enter Filename
eo: Enigi Dosiernomon

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
eo: <qt>La dosiero, kiun vi sendas al <i>%1</i>, ne havas dosiernomon.<br/>Bonvolu enigi dosiernomon por esti prezentita al la ricevilo, aŭ nuligi la dcc-transdonon</qt>

en: unknown
eo: nekonata

en: No filename was given
eo: Neniu dosiernomo estis donita

en: Could not retrieve "%1"
eo: Ne eblis retrovi "%1"

en: Unable to send a 0 byte file.
eo: Ne eblas sendi 0-bajtan dosieron.

en: DCC SEND request was rejected
eo: DCC SEND-peto estis malakceptita

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
eo: Ne eblis sendi DCC SEND-peton al la partnero per la IRC-servilo.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
eo: La operacio estis sukcesa. Neniam devus okazi en erara dialogo.

en: Could not read from file "%1".
eo: Ne eblis legi el dosiero "%1".

en: Could not write to file "%1".
eo: Ne eblis skribi al dosiero "%1".

en: A fatal unrecoverable error occurred.
eo: Okazis fatala nereakirebla eraro.

en: Could not open file "%1".
eo: Ne eblis malfermi dosieron "%1".

en: The operation was unexpectedly aborted.
eo: La operacio estis neatendite ĉesigita.

en: The operation timed out.
eo: La operacio finiĝis.

en: An unspecified error happened on close.
eo: Nespecifita eraro okazis ĉe fermo.

en: Unknown error. Code %1
eo: Nekonata eraro. Kodo %1

en: Columns
eo: Kolumnoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
eo: Blanktabulo Tiparo Elektilo

en: Clear Image
eo: Klara Bildo

en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: Freehand Drawing
eo: Libermana Desegnaĵo

en: Draw a straight line
eo: Desegni rektan linion

en: Draw a rectangle
eo: Skizi rektangulon

en: Draw an ellipse
eo: Desegni elipson

en: Draw text
eo: Desegni tekston

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
eo: Elekto

en: Eraser
eo: Skrapgumo

en: Fill a contiguous area with the foreground color
eo: Plenigi apudan areon per la malfonokoloro

en: Draw an arrow
eo: Desegni sagon

en: Select a color from the image
eo: Elekti koloron el la bildo

en: Save Image
eo: Konservi Bildon

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
eo: Bildoj (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
eo: Identecoj

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
eo: Jen via listo de kromnomoj. Kromnomo estas la nomo per kiu aliaj uzantoj konos vin. Vi povas uzi ajnan nomon, kiun vi deziras. La unua signo devas esti litero.
    
    Ĉar kromnomoj devas esti unikaj tra tuta IRC-reto, via dezirata nomo povas esti malakceptita de la servilo ĉar iu alia jam uzas tiun kromnomon. Enigu alternajn kromnomojn por vi mem. Se via unua elekto estas malakceptita de la servilo, Konversation provos la alternajn kromnomojn.

en: Standard NickServ
eo: Norma NickServ

en: Server Password
eo: Servilo Pasvorto

en: SSL Client Certificate
eo: SSL-Atestilo pri Kliento

en:  minute |  minutes
eo[0]:  minuto
eo[1]:  minutoj

en: Change identity information
eo: Ŝanĝi identecajn informojn

en: Discards all changes made
eo: Forĵetas ĉiujn ŝanĝojn faritajn

en: Add Identity
eo: Aldoni Identecon

en: Identity name:
eo: Identeca nomo:

en: You need to give the identity a name.
eo: Vi devas doni nomon al la identeco.

en: Rename Identity
eo: Alinomi Identecon

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
eo: Ĉi tiu identeco estas uzata, se vi forigas ĝin, la retaj agordoj uzante ĝin revenos al la defaŭlta identeco. Ĉu ĝi devus esti forigita ĉiukaze?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉiujn informojn por ĉi tiu identeco?

en: Delete Identity
eo: Forigi Identecon

en: Duplicate Identity
eo: Duobliga Identeco

en: You must add at least one nick to the identity.
eo: Vi devas aldoni almenaŭ unu kromnomon al la identeco.

en: Nicks must not contain spaces.
eo: Nicks ne devas enhavi spacojn.

en: Please enter a real name.
eo: Bonvolu enigi veran nomon.

en: Ident must not contain spaces.
eo: Ident ne devas enhavi spacojn.

en: NickServ may not function with auto join;  SASL is recommended.
eo: NickServ eble ne funkcias kun aŭtomata kunigo; SASL estas rekomendita.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
eo: La pasvorto ĉi tie enmetita superregos tiun agordita en la servilaj agordoj, se ekzistas.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
eo: (laŭvola)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
eo: Atestil-bazita aŭtentikigo devigas SSL esti ebligita por konekto, superregante ajnajn servilajn agordojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
eo: &Identeco:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
eo: Duobligi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
eo: Alinomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
eo: Ve&ra nomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
eo: Enigu vian veran nomon ĉi tie. IRC ne celas teni vin kaŝita de viaj amikoj aŭ malamikoj. Memoru ĉi tion, se vi estas tentata konduti malice. Falsa "reala nomo" povas esti bona maniero maski vian sekson de ĉiuj nerdoj tie, sed la komputilo, kiun vi uzas, ĉiam povas esti spurita, por ke vi neniam estos vere anonima.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
eo: Alinomo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
eo: Aŭtomata Identigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
eo: Ser&vo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
eo: Servonomo povas esti <b><i>nickserv</i></b> aŭ reto-dependa nomo kiel <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
eo: Komando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
eo: Konto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
eo: Pa&svorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
eo: PEM-dosiero:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
eo: For

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
eo: Se vi markas ĉi tiun keston, kiam ajn vi plenumas komandon <b>/for</b>, horizontala linio aperos en la kanalo, markante la punkton kie vi foriris. Aliaj IRC-uzantoj ne vidas ĉi tiun horizontalan linion.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
eo: Marki la lastan pozicion en babilfenestroj kiam foriros

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
eo: Defaŭlta for-mesaĝo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
eo: La teksto, kiun vi enigas ĉi tie, estas uzata kiel la for-mesaĝo kiam neniu mesaĝo estas enmetita kiel argumento al la komandoj <b>/away</b> aŭ <b>/aaway</b>, kaj ankaŭ kiam Global Away estas malŝaltita de la menuo aŭ per la klavaro ŝparvojo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
eo: Fora kromnomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
eo: Enigu kromnomon, kiu indikas, ke vi estas for. Kiam ajn vi plenumas komandon <b>/for msg</b> en iu kanalo kunigita kun ĉi tiu Identeco, Konversation aŭtomate ŝanĝos vian kromnomon al la kromnomo For. Aliaj uzantoj povos diri, ke vi estas for de via komputilo. Kiam ajn vi plenumas komandon <b>/for</b> en iu ajn kanalo en kiu vi estas for, Konversation aŭtomate ŝanĝos vian kromnomon reen al la originalo. Se vi ne volas aŭtomate ŝanĝi vian kromnomon dum foriro, lasu malplenan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
eo: Se vi markas ĉi tiun skatolon, Konversation aŭtomate forigos ĉiujn konektojn uzante ĉi tiun Identecon kiam la ekranŝirmilo komenciĝas aŭ post periodo de uzantmalaktiveco agordita sube.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
eo: Aŭtomata For

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
eo: Meti for post

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
eo: de uzanta neaktiveco

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
eo: Se vi markas ĉi tiun skatolon, Konversation aŭtomate nuligos por ĉiuj konektoj uzantaj ĉi tiun Identecon kiam la ekranŝirmilo ĉesas aŭ nova uzantagado estas detektita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
eo: Aŭtomate reveni je agado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
eo: Se vi markas ĉi tiun skatolon, Konversation aŭtomate rulos la foran komandon en ĉiuj kanalaj langetoj uzante ĉi tiun Identecon. <b>%s</b> en la for-komando estas anstataŭigita per la for-mesaĝo. Kiam vi revenos, ĝi rulos la revenan komandon. <b>%t</b> en la revena komando estas anstataŭigita per la tempodaŭro, kiam vi forestis.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
eo: For-Komandoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
eo: For-komando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
eo: Redon-komando:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
eo: Plie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
eo: &Antaŭŝela komando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
eo: Ĉi tie vi povas enigi komandon por esti efektivigita antaŭ ol la konekto al servilo komenciĝas<br>Se vi havas plurajn servilojn en ĉi tiu identeco, ĉi tiu komando estos lanĉita por ĉiu servilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
eo: Kodprez&ento:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
eo: Ĉi tiu agordo influas kiel vi tajpas signojn por sendi al la servilo. Ĝi ankaŭ influas kiel mesaĝoj estas montritaj. Kiam vi unue malfermas Konversation, ĝi aŭtomate reakiras ĉi tiun agordon de la operaciumo. Se vi ŝajnas havi problemojn por vidi la mesaĝojn de alia uzanto ĝuste, provu ŝanĝi ĉi tiun agordon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginLabel)
en: I&dent:
eo: I&dento:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If your computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
eo: Kiam vi konektas, multaj serviloj demandas vian komputilon por IDENT-respondo. Se via komputilo ne rulas IDENT-servilon, ĉi tiu respondo estas sendita de Konversation. Neniuj spacoj estas permesitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
eo: &Kialo de rezigno:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
eo: Kiam ajn vi forlasas servilon, ĉi tiu mesaĝo estas montrita al aliaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
eo: Konversacio finiĝis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
eo: &Parta kialo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
eo: Kiam ajn vi forlasas kanalon, ĉi tiu mesaĝo estas sendita al la kanalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
eo: &Kialo de elpelo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
eo: Kiam ajn vi estas forpelita de kanalo (kutime fare de IRC-funkciigisto), ĉi tiu mesaĝo estas sendita al la kanalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
eo: Uzanto eksigita.

en: Edit Channel Settings
eo: Redaktu Kanalaj Agordoj

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉiu kanalo ĉe IRC havas temon asociitan kun ĝi. Ĉi tio estas simple mesaĝo kiun ĉiuj povas vidi.</p><p>Se vi estas funkciigisto, aŭ la kanalreĝimo <em>'T'</em> ne estas agordita, tiam vi povas ŝanĝi la temon klakante la butonon Redakti Kanalaj Propraĵoj maldekstre de la temo. Vi ankaŭ povas vidi la historion de temoj tie.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
eo: Maksimumaj uzantoj permesitaj en kanalo

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tio estas la kanala uzantlimo - la maksimuma nombro da uzantoj kiuj povas esti en la kanalo samtempe. Se vi estas operatoro, vi povas agordi ĉi tion. La kanala reĝimo <b>T</b>opic (butono maldekstre) aŭtomate estos agordita se ĝi estas agordita.</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tio montras vian nunan kromnomo, kaj iujn ajn alternativojn, kiujn vi starigis. Se vi elektas aŭ tajpas alian kromnomon, tiam peto estos sendita al la IRC-servilo por ŝanĝi vian kromnomon. Se la servilo permesas ĝin, la nova kromnomo estos elektita. Se vi tajpas novan kromnomon, vi devas premi 'Enigi' ĉe la fino.</p><p>Vi povas redakti la alternativajn kromnomojn de la elekteblo <em>Identecoj</em> en la menuo <em>Agordoj</em>.</p></qt>

en: Completion
eo: Kompletigo

en: Possible completions: %1.
eo: Eblaj kompletigoj: %1.

en: Channel Password
eo: Kanala Pasvorto

en: Channel User Limit
eo: Kanala Uzanto-Limo

en: Enter the new user limit for the channel:
eo: Enigu la novan uzantlimon por la kanalo:

en: You are now known as %1.
eo: Vi nun estas konata kiel %1.

en: %1 is now known as %2.
eo: %1 nun estas konata kiel %2.

[ctx: Message type]
en: Join
eo: Aliĝi

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
eo: Vi (%1) aliĝis al la kanalo %2.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
eo: %1 (%2) aliĝis al ĉi tiu kanalo.

[ctx: Message type]
en: Quit
eo: Forlasi

en: You (%1) have left this server.
eo: Vi (%1) forlasis ĉi tiun servilon.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
eo: Vi (%1) forlasis ĉi tiun servilon (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
eo: Parto

en: You have left channel %1.
eo: Vi forlasis kanalon %1.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
eo: Vi (%1) forlasis kanalon %2 (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
eo: %1 (%2) forlasis ĉi tiun servilon.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
eo: %1 (%2) forlasis ĉi tiun servilon (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
eo: %1 (%2) forlasis ĉi tiun kanalon.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
eo: %1 (%2) forlasis ĉi tiun kanalon (%3).

en: Kick
eo: Elpeli

en: You have kicked yourself from channel %1.
eo: Vi forĵetis vin de kanalo %1.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
eo: Vi forĵetis vin de kanalo %1 (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
eo: Vi estis forpelita el kanalo %1 de %2.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
eo: Vi estis forpelita el kanalo %1 de %2 (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
eo: Vi forpelis %1 el la kanalo.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
eo: Vi forpelis %1 el la kanalo (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
eo: %1 estis forigita de la kanalo far %2.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
eo: %1 estis forigita de la kanalo far %2 (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
eo[0]: %1 kromnomo
eo[1]: %1 kromnomoj

en: Topic
eo: Temo

en: The channel topic is "%1".
eo: La kanala temo estas "%1".

en: You set the channel topic to "%1".
eo: Vi agordis la kanalan temon al "%1".

en: %1 sets the channel topic to "%2".
eo: %1 fiksas la kanalan temon al "%2".

en: You set a quiet on %1.
eo: Vi starigis kvieton ĉe %1.

en: %1 sets a quiet on %2.
eo: %1 starigas kvieton sur %2.

en: You remove the quiet on %1.
eo: Vi forigas la kvieton sur %1.

en: %1 removes the quiet on %2.
eo: %1 forigas la kvieton sur %2.

en: You give channel owner privileges to yourself.
eo: Vi donas al vi privilegiojn de posedanto de kanalo.

en: You give channel owner privileges to %1.
eo: Vi donas privilegiojn de posedanto de kanalo al %1.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
eo: %1 donas al vi privilegiojn de posedanto de kanalo.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
eo: %1 donas privilegiojn de posedanto de kanalo al %2.

en: You take channel owner privileges from yourself.
eo: Vi prenas de vi mem la privilegiojn de posedanto de kanalo.

en: You take channel owner privileges from %1.
eo: Vi prenas privilegiojn de posedanto de kanalo de %1.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
eo: %1 prenas de vi privilegiojn pri kanalposedanto.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
eo: %1 prenas privilegiojn de posedanto de kanalo de %2.

en: You give channel admin privileges to yourself.
eo: Vi donas al vi kanalajn administrajn privilegiojn.

en: You give channel admin privileges to %1.
eo: Vi donas kanalajn administrajn privilegiojn al %1.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
eo: %1 donas al vi kanalajn administrajn privilegiojn.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
eo: %1 donas kanalajn administrajn privilegiojn al %2.

en: You take channel admin privileges from yourself.
eo: Vi prenas kanalajn administrajn privilegiojn de vi mem.

en: You take channel admin privileges from %1.
eo: Vi prenas kanalajn administrajn privilegiojn de %1.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
eo: %1 prenas de vi kanalajn administrajn privilegiojn.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
eo: %1 prenas kanalajn administrajn privilegiojn de %2.

en: You give channel operator privileges to yourself.
eo: Vi donas al vi privilegiojn pri kanalfunkciigisto.

en: You give channel operator privileges to %1.
eo: Vi donas privilegiojn al kanalfunkciigisto al %1.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
eo: %1 donas al vi privilegiojn de funkciigisto de kanalo.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
eo: %1 donas privilegiojn al kanalfunkciigisto al %2.

en: You take channel operator privileges from yourself.
eo: Vi prenas de vi mem la privilegiojn pri kanalfunkciigisto.

en: You take channel operator privileges from %1.
eo: Vi prenas privilegiojn de kanalfunkciigisto de %1.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
eo: %1 prenas de vi privilegiojn pri kanalfunkciigisto.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
eo: %1 prenas privilegiojn pri kanalfunkciigisto de %2.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
eo: Vi donas kanalon duonop privilegiojn al vi mem.

en: You give channel halfop privileges to %1.
eo: Vi donas kanalan duonop-privilegiojn al %1.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
eo: %1 donas al vi kanalan duonan privilegiojn.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
eo: %1 donas kanalan duonop-privilegiojn al %2.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
eo: Vi prenas kanalan duonop-privilegiojn de vi mem.

en: You take channel halfop privileges from %1.
eo: Vi prenas kanalan duonop-privilegiojn de %1.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
eo: %1 prenas kanalan duonop-privilegiojn de vi.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
eo: %1 prenas kanalan duonop-privilegiojn de %2.

en: You give yourself permission to talk.
eo: Vi donas al vi permeson paroli.

en: You give %1 permission to talk.
eo: Vi donas %1 permeson paroli.

en: %1 gives you permission to talk.
eo: %1 donas al vi permeson paroli.

en: %1 gives %2 permission to talk.
eo: %1 donas %2 permeson paroli.

en: You take the permission to talk from yourself.
eo: Vi prenas la permeson paroli de vi mem.

en: You take the permission to talk from %1.
eo: Vi prenas la permeson paroli de %1.

en: %1 takes the permission to talk from you.
eo: %1 prenas la permeson paroli de vi.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
eo: %1 prenas la permeson paroli de %2.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon al 'neniaj koloroj permesitaj'.

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon al 'neniaj koloroj permesitaj'.

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon por 'permesi kolorkodojn'.

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon por 'permesi kolorkodojn'.

en: You set the channel mode to 'invite only'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon por 'nur inviti'.

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
eo: %1 agordas la kanalan reĝimon 'nur inviti'.

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
eo: Vi forigas la "nur inviti" reĝimon de la kanalo.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
eo: %1 forigas la reĝimon 'nur inviti' de la kanalo.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon al 'moderigita'.

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon al 'moderigita'.

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon al 'senmoderigita'.

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon al 'senmoderigita'.

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon al 'neniu mesaĝoj de ekstere'.

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon al 'neniuj mesaĝoj de ekstere'.

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon por 'permesi mesaĝojn de ekstere'.

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon por 'permesi mesaĝojn de ekstere'.

en: You set the channel mode to 'private'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon al 'privata'.

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon al 'privata'.

en: You set the channel mode to 'public'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon al 'publika'.

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon al 'publika'.

en: You set the channel mode to 'secret'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon al "sekreta".

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon al 'sekreta'.

en: You set the channel mode to 'visible'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon al 'videbla'.

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon al 'videbla'.

en: You switch on 'topic protection'.
eo: Vi ŝaltas 'teman protekton'.

en: %1 switches on 'topic protection'.
eo: %1 ŝaltas 'teman protekton'.

en: You switch off 'topic protection'.
eo: Vi malŝaltas 'teman protekton'.

en: %1 switches off 'topic protection'.
eo: %1 malŝaltas 'teman protekton'.

en: You set the channel key to '%1'.
eo: Vi starigas la kanalŝlosilon al '%1'.

en: %1 sets the channel key to '%2'.
eo: %1 fiksas la kanalŝlosilon al '%2'.

en: You remove the channel key.
eo: Vi forigas la kanalŝlosilon.

en: %1 removes the channel key.
eo: %1 forigas la kanalŝlosilon.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
eo[0]: Vi metas la kanallimon al 1 kromnomo.
eo[1]: Vi metas la kanallimon al %1 kromnomoj.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
eo[0]: %2 metas la kanallimon al 1 kromnomo.
eo[1]: %2 metas la kanallimon al %1 kromnomoj.

en: You remove the channel limit.
eo: Vi forigas la kanallimon.

en: %1 removes the channel limit.
eo: %1 forigas la kanallimon.

en: You set a ban on %1.
eo: Vi starigis malpermeson al %1.

en: %1 sets a ban on %2.
eo: %1 malpermesas %2.

en: You remove the ban on %1.
eo: Vi forigas la malpermeson pri %1.

en: %1 removes the ban on %2.
eo: %1 forigas la malpermeson pri %2.

en: You set a ban exception on %1.
eo: Vi starigas malpermesan escepton ĉe %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
eo: %1 metas forpermeson pri %2.

en: You remove the ban exception on %1.
eo: Vi forigas la malpermesan escepton pri %1.

en: %1 removes the ban exception on %2.
eo: %1 forigas la malpermesan escepton pri %2.

en: You set invitation mask %1.
eo: Vi starigas invitmaskon %1.

en: %1 sets invitation mask %2.
eo: %1 starigas invitmaskon %2.

en: You remove the invitation mask %1.
eo: Vi forigas la invitmaskon %1.

en: %1 removes the invitation mask %2.
eo: %1 forigas la invitmaskon %2.

en: You set the channel mode '%1'.
eo: Vi agordas la kanalreĝimon '%1'.

en: %1 sets the channel mode '%2'.
eo: %1 agordas la kanalreĝimon '%2'.

en: You set channel mode +%1
eo: Vi agordas kanalan reĝimon +%1

en: %1 sets channel mode +%2
eo: %1 agordas kanalreĝimon +%2

en: You remove the channel mode '%1'.
eo: Vi forigas la kanalreĝimon '%1'.

en: %1 removes the channel mode '%2'.
eo: %1 forigas la kanalreĝimon '%2'.

en: You set channel mode -%1
eo: Vi agordas kanalreĝimon -%1

en: %1 sets channel mode -%2
eo: %1 agordas kanalreĝimon -%2

en: You have to be an operator to change this.
eo: Vi devas esti operatoro por ŝanĝi ĉi tion.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
eo: Temo povas esti ŝanĝita nur de kanalfunkciigisto. %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
eo: Neniuj mesaĝoj por enkanaligi de klientoj ekstere. %1

en: Secret channel.  %1
eo: Sekreta kanalo. %1

en: Invite only channel.  %1
eo: Nur-invita kanalo.  %1

en: Private channel.  %1
eo: Privata kanalo. %1

en: Moderated channel.  %1
eo: Moderita kanalo. %1

en: Protect channel with a password.
eo: Protekti kanalon per pasvorto.

en: Set user limit to channel.
eo: Agordi uzantlimon al kanalo.

en: Do you want to leave %1?
eo: Ĉu vi volas forlasi %1?

en: Leave Channel
eo: Forlasi Kanalon

en: Leave
eo: Foriri

en: Identity Default ( %1 )
eo: Identeca defaŭlto ( %1 )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
eo: Pas&vorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
eo: &Kanalo:

en: Channel Name
eo: Kanala Nomo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Channel Topic
eo: Kanala Temo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
eo: Kanala Listo

[ctx: save list]
en: Save &List...
eo: Konservi &Liston...

en: Click here to save the channel list.
eo: Klaku ĉi tie por konservi la kanalliston.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
eo: &Refreŝigi Liston

en: Click here to refresh the channel list.
eo: Klaku ĉi tie por refreŝigi la kanalliston.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
eo: &Aliĝi al Kanalo

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
eo: Klaku ĉi tie por aliĝi al la kanalo. Nova langeto estas kreita por la kanalo.

en: Refreshing.
eo: Refreŝiga.

en: Channels: %1 (%2 shown)
eo: Kanaloj: %1 (%2 montrata)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
eo: Ne-unikaj uzantoj: %1 (%2 montrata)

en: Save Channel List
eo: Konservi Kanalan Liston

en: Konversation Channel List: %1 - %2
eo: Listo de Konversaciaj Kanaloj: %1 - %2

en: Join Channel
eo: Aliĝi al Kanalo

en: Open URL
eo: Malfermi URL

en: Channel List for %1
eo: Kanalisto por %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
eo: Ma&ksimumaj uzantoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
eo: &Minimumaj uzantoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
eo: &Kanalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
eo: &Temo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
eo: Enigu filtroĉenon ĉi tie.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
eo: Serĉi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
eo: &Regula esprimo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
eo: Vi povas limigi la kanalliston al tiuj kanaloj kun minimuma nombro da uzantoj ĉi tie. Elektante "Sen limo" malŝaltas ĉi tiun kriterion.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
eo: Senlima

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
eo: Vi povas limigi la kanalliston al tiuj kanaloj kun maksimuma nombro da uzantoj ĉi tie. Elektante "Sen limo" malŝaltas ĉi tiun kriterion.

en: Operator
eo: Operacisigno

en: Owner
eo: Posedanto

en: Half-operator
eo: Duon-funkciigisto

en: Has voice
eo: Havas voĉon

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
eo: Ricevis CTCP-PING-peton de %1 al kanalo %2, sendante respondon.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
eo: Ricevis CTCP-%1 peton de %2, sendante respondon.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
eo: Ricevita Versiopeto de %1 al kanalo %2.

en: Received Version request from %1.
eo: Ricevita Versiopeto de %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
eo: Ricevis nevalidan DCC SEND-peton de %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
eo: Ricevis nevalidan DCC ACCEPT peton de %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
eo: Ricevis nevalidan DCC RESUME-peton de %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
eo: Ricevis nevalidan DCC CHAT peton de %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
eo: Nekonata DCC-komando %1 ricevis de %2.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
eo: Ricevis nekonatan peton CTCP-%1 de %2 al Kanalo %3.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
eo: Ricevis nekonatan peton CTCP-%1 de %2.

en: -%1 to %2- %3
eo: -%1 al %2- %3

en: second | seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
eo: Ricevita respondo CTCP-PING de %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
eo: Ricevis CTCP-%1 respondon de %2: %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
eo: Ricevis DH1080_INIT de %1

en: Received DH1080_FINISH from %1
eo: Ricevita DH1080_FINISH de %1

en: %1 invited you to channel %2.
eo: %1 invitis vin al kanalo %2.

en: Capabilities
eo: Kapabloj

en: You have set personal modes: %1
eo: Vi agordis personajn reĝimojn: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
eo: %1 ŝanĝis viajn personajn reĝimojn: %2

en: %1 sets mode: %2
eo: %1 agordas reĝimon: %2

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
eo: Servilo %1 (Versio %2), Uzantreĝimoj: %3, Kanalaj reĝimoj: %4

en: Support
eo: Subteno

en: Your personal modes are:
eo: Viaj personaj reĝimoj estas:

en: Channel modes:
eo: Kanalaj reĝimoj:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
eo[0]: limigita al %1 uzanto
eo[1]: limigita al %1 uzantoj

en: URL
eo: Retadreso

en: Channel URL: %1
eo: Kanala URL: %1

en: Created
eo: Kreita

en: This channel was created on %1.
eo: Ĉi tiu kanalo estis kreita je %1.

note: i18n("Whois"),parameterList.join(" ").section(QLatin1Char(' '),1)+' '+trailing); The above line works fine, but can't be i18n'ised. So use the below instead.. I hope this is okay.
en: Whois
eo: Whois (kiu estas)

en: %1 is logged in as %2.
eo: %1 estas ensalutinta kiel %2.

en: Names
eo: Nomoj

en: End of NAMES list.
eo: Fino de NAMES-listo.

en: TOPIC
eo: TEMO

en: The channel %1 has no topic set.
eo: La kanalo %1 havas neniun temon fiksitan.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
eo: La kanala temo por %1 estas: "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
eo: La temo estis agordita de %1 je %2.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
eo: La temo por %1 estis agordita de %2 sur %3.

en: %1 is actually using the host %2.
eo: %1 efektive uzas la gastiganton %2.

en: %1: No such nick/channel.
eo: %1: Ne tia kromnomo/kanalo.

en: No such nick: %1.
eo: Ne tia kromnomo: %1.

en: %1: No such channel.
eo: %1: Ne tia kanalo.

en: Nickname already in use, try a different one.
eo: Alnomo jam uzata, provu alian.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
eo: La kromnomo %1 jam estis uzata, sed la konekto malsukcesis antaŭ ol vi respondis.

en: Nickname already in use. Trying %1.
eo: Alnomo jam uzata. Provante %1.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
eo: Erara kromnomo. Ŝanĝante kromnomo al %1.

en: You are not on %1.
eo: Vi ne estas sur %1.

en: Message of the day:
eo: Mesaĝo de la tago:

en: End of message of the day
eo: Fino de la mesaĝo de la tago

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
eo: Vi devas esti kanalfunkciigisto en %1 por fari tion.

en: You are now an IRC operator on this server.
eo: Vi nun estas IRC-funkciigisto sur ĉi tiu servilo.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
eo: '%1' nun estas via kaŝita gastiganto (agordita de servoj).

en: Current users on the network: %1
eo: Nunaj uzantoj en la reto: %1

en: Current users on %1: %2.
eo: Nunaj uzantoj ĉe %1: %2.

en: Away
eo: For

en: %1 is away: %2
eo: %1 estas for: %2

en: You invited %1 to channel %2.
eo: Vi invitis %1 al kanalo %2.

en: %1 is %2@%3 (%4)
eo: %1 estas %2@%3 (%4)

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
eo: Solvita %1 (%2) al adreso: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
eo: Ne eblas solvi adreson por %1 (%2)

en: %1 is an identified user.
eo: %1 estas identigita uzanto.

en: %1 is using a secure connection.
eo: %1 uzas sekuran konekton.

en: Who
eo: Monda Organizaĵo pri Sano

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
eo: %1 estas %2@%3 (%4)%5

en:  (Away)
eo: (For)

en: End of /WHO list for %1
eo: Fino de /WHO-listo por %1

en: %1 is a user on channels: %2
eo: %1 estas uzanto sur kanaloj: %2

en: %1 has voice on channels: %2
eo: %1 havas voĉon sur kanaloj: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
eo: %1 estas duona operacio sur kanaloj: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
eo: %1 estas funkciigisto sur kanaloj: %2

en: %1 is owner of channels: %2
eo: %1 estas posedanto de kanaloj: %2

en: %1 is admin on channels: %2
eo: %1 estas administranto sur kanaloj: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
eo: %1 estas enreta per %2 (%3).

en: %1 is available for help.
eo: %1 disponeblas por helpo.

en: %1 is an IRC Operator.
eo: %1 estas IRC-Operaciisto.

en: 1 day | %1 days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: %1 tagoj

en: 1 hour | %1 hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: %1 horoj

en: 1 minute | %1 minutes
eo[0]: 1 minuto
eo[1]: %1 minutoj

en: 1 second | %1 seconds
eo[0]: 1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
eo: %1 estis neaktiva por %2, %3, %4, kaj %5.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
eo: %1 estis neaktiva por %2, %3, kaj %4.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
eo: %1 estis neaktiva por %2 kaj %3.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
eo[0]: %2 estis senokupa dum %1 sekundo.
eo[1]: %2 estis senokupa dum %1 sekundoj.

en: %1 has been online since %2.
eo: %1 estas enreta ekde %2.

en: End of WHOIS list.
eo: Fino de WHOIS-listo.

en: Userhost
eo: Uzantogastiganto

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
eo: %1%2 estas %3%4.

en:  (IRC Operator)
eo: (IRC-Funkciisto)

en:  (away)
eo: (for)

en: List
eo: Listo

en: List of channels:
eo: Listo de kanaloj:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
eo[0]: %2 (%1 uzanto): %3
eo[1]: %2 (%1 uzantoj): %3

en: End of channel list.
eo: Fino de kanallisto.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
eo: %1 agordita de %2 sur %3

en: End of Ban List.
eo: Fino de Ban Listo.

en: No such server: %1.
eo: Ne tia servilo: %1.

en: %1 is currently unavailable.
eo: %1 estas nuntempe nedisponebla.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
eo: Kromnomo %1 ne disponeblas. Provante %2.

en: %1: Unknown command.
eo: %1: Nekonata komando.

en: Not registered.
eo: Ne registrita.

en: %1: This command requires more parameters.
eo: %1: Ĉi tiu komando postulas pli da parametroj.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
eo: Ne povas aliĝi al %1: La kanalo estas pasvorte protektita kaj aŭ malĝusta aŭ neniu pasvorto estis donita.

en: You are now logged in as %1.
eo: Vi nun estas ensalutinta kiel %1.

en: SASL authentication successful.
eo: SASL-aŭtentikigo sukcesa.

en: SASL authentication attempt failed.
eo: SASL-aŭtentikigprovo malsukcesis.

en: SASL authentication aborted.
eo: SASL-aŭtentikigo ĉesigita.

en: Channel Invites
eo: Kanal-Invitoj

en: Join
eo: Aliĝi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
eo: Vi ricevis invitojn por la sekvaj kanaloj. Elektu la kanalojn al kiuj vi volas aliĝi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
eo: Ĉiam Demandi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
eo: Ĉiam Aliĝi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
eo: Ĉiam Ignori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
eo: Ekde nun:

en: Are you sure you want to remove this channel from your history?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiun kanalon el via historio?

en: Remove channel
eo: Forigi kanalon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
eo: Konekto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
eo: &Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
eo: Gastiga masko:

en: Away&nbsp;Message:
eo: For&nbsp;Mesaĝo:

en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: Online&nbsp;Since:
eo: Interrete&nbsp;Ekde:

en: <qt><p>This shows all the people in the channel.  The nick for each person is shown, with a picture showing their status.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>This person has administrator privileges.</td></tr><tr><th>%2</th><td>This person is a channel owner.</td></tr><tr><th>%3</th><td>This person is a channel operator.</td></tr><tr><th>%4</th><td>This person is a channel half-operator.</td></tr><tr><th>%5</th><td>This person has voice, and can therefore talk in a moderated channel.</td></tr><tr><th>%6</th><td>This person does not have any special privileges.</td></tr><tr><th>%7</th><td>This, overlaid on any of the above, indicates that this person is currently away.</td></tr></table><p>The meaning of admin, owner and halfop varies between different IRC servers.</p><p>Hovering over any nick shows their current status. See the Konversation Handbook for more information.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tio montras ĉiujn homojn en la kanalo. La kromnomo por ĉiu persono estas montrata, kun bildo montranta ilian staton.<br/></p><table><tr><th>%1</th><td>Tiu persono havas privilegiojn de administranto.</td></tr><tr><th>%2</th><td>Ĉi tiu persono estas kanalposedanto.</td></tr><tr><th>%3</th><td>Ĉi persono estas kanala funkciigisto.</td></tr><tr><th>%4</th><td>Tiu persono estas kanala duonfunkciigisto.</td></tr><tr><th>%5</th><td>Ĉi tiu persono havas voĉon, kaj do povas paroli en moderiga kanalo.</td></tr><tr><th>%6</th><td>Tiu ĉi persono havas neniujn specialajn privilegiojn.</td></tr><tr><th>%7</th><td>Ĉi tio, supermetita sur iu el la supraj, indikas ke tiu ĉi persono estas nuntempe for.</td></tr></table><p>La signifo de administranto, posedanto kaj halfop varias inter malsamaj IRC-serviloj.</p><p>Ŝvebi super iu ajn kromnomo montras ilian nunan staton. Vidu la Konversacian Manlibron por pliaj informoj.</p></qt>

en: Watched Nicks Online
eo: Rigardis Kromnomojn Interrete

en: &Add Nickname...
eo: &Aldoni kromnomon...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
eo: Klaku por aldoni novan kromnomon al la listo de kromnomoj kiuj aperas sur ĉi tiu ekrano.

en: &Remove Nickname
eo: &Forigi Kromnomon

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
eo: Klaku por forigi kromnomojn el la listo de kromnomoj, kiuj aperas sur ĉi tiu ekrano.

en: &Whois
eo: &Whois (Kiu estas)

en: Open &Query
eo: Malfermi &Informpeton

en: &Join Channel
eo: &Aliĝi al Kanalo

en: Network/Nickname/Channel
eo: Reto/Alinomo/Kanalo

en: Additional Information
eo: Kromaj Informoj

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
eo: <p>Ĉi tiuj estas ĉiuj kromnomoj en via Alnomo-Gardisto, listigitaj sub la servila reto al kiu ili estas konektitaj.</p><p>La kolumno <b>Pliaj Informoj</b> montras la informojn konatajn por ĉiu kromnomo. </p><p>La kanaloj al kiuj aliĝis kromnomo estas listigitaj sub ĉiu kromnomo.</p><p>Moknomoj aperantaj sub <b>Senrete</b> ne estas konektitaj al neniu el la serviloj en la reto.</p><p>Dekstre alklaku per la muso sur kromnomo por plenumi pliajn funkciojn.</p>

en:  online via %1
eo:  rete per %1

en:  since %1
eo:  ekde %1

en:  Voice
eo:  Voĉo

en:  HalfOp
eo:  DuonOp

en:  Operator
eo:  Operatoro

en:  Owner
eo:  Posedanto

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
eo: La mesaĝo, kiun vi sendas, inkluzivas signojn, kiuj ne ekzistas en via nuna kodado. Se vi elektas daŭrigi ĉiuokaze, tiuj signoj estos anstataŭigitaj per '?'.

en: Encoding Conflict Warning
eo: Averto pri Kodiga Konflikto

en: Raw
eo: Kruda

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
eo: Uzado: %1JOIN <kanalo> [pasvorto]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
eo: Uzo: %1KICK <nick> [kialo]

en: %1KICK only works from within channels.
eo: %1KICK funkcias nur de ene de kanaloj.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
eo: %1PART kaj %1LEAVE sen parametroj funkcias nur de kanalo aŭ demando.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
eo: %1PART sen kanalnomo funkcias nur de ene de kanalo.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
eo: %1TOPIC sen parametroj funkcias nur de ene de kanalo.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
eo: %1TOPIC sen kanalnomo funkcias nur de ene de kanalo.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
eo: %1NAMES sen celo eble malkonekti vin de la servilo. Indiku '*' se vi vere volas ĉi tion.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
eo: Uzado: %1close [fenestro] fermas la nomitan kanalon aŭ demandan langeton, aŭ la nunan langeton se neniu specifita.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
eo: Uzado: %1NOTICE <ricevanto> <mesaĝo>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
eo: Sendante avizon "%1" al %2.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
eo: %1ME funkcias nur el kanalo, demando aŭ DCC-babilejo.

en: You need to specify a recipient.
eo: Vi devas specifi ricevanton.

en: You cannot open queries to channels.
eo: Vi ne povas malfermi demandojn al kanaloj.

en: You need to specify a message.
eo: Vi devas specifi mesaĝon.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
eo: Sendante CTCP-%1 peton al %2.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
eo: Uzado: %1AME [-LOCAL] teksto

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
eo: Uzado: %1AMSG [-LOCAL] teksto

en: Usage: %1OMSG text
eo: Uzado: %1OMSG teksto

en: Sending notice "%1" to %2.
eo: Sendante avizon "%1" al %2.

en: Usage: %1ONOTICE text
eo: Uzado: %1ONOTICE teksto

en: Usage: %1QUOTE command list
eo: Uzado: %1QUOTE komandlisto

en: Usage: %1SAY text
eo: Uzado: %1SAY teksto

en: File "%1" does not exist.
eo: Dosiero "%1" ne ekzistas.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
eo: Uzado: %1DCC [SEND [moknomo [dosiernomo]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
eo: Uzado: %1DCC [GET [moknomo [dosiernomo]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
eo: Uzado: %1DCC [CHAT [moknomo]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
eo: Uzado: %1DCC [WHITEBOARD [moknomo]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
eo: Nerekonita komando %1DCC %2. Eblaj komandoj estas SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
eo: Uzo: %1INVITE <nick> [kanalo]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
eo: %1INVITE sen kanalnomo funkcias nur de ene de kanaloj.

en: %1 is not a channel.
eo: %1 ne estas kanalo.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
eo: Uzado: %1EXEC [-SHOWPATH] <skripto> [parametrolisto]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
eo: La skriptodosiero '%1' estis trovita ĉe: %2

en: The script name may not contain "../".
eo: La skriptonomo eble ne enhavas "../".

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
eo: Uzado: %1RAW [OPEN | FERMI]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
eo: La sciiglisto estas malplenigita (forigita %1).

en: The notify list is currently empty.
eo: La sciiglisto estas nuntempe malplena.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
eo: Aktuala sciiga listo: %1 (aldonita %2).

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
eo: Aktuala sciiga listo: %1 (forigita %2).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
eo: Nuna sciiga listo: %1 (aldonita %2, forigita %3).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
eo: Nuna sciiga listo: %1.

[ctx: Message type]
en: Notify
eo: Sciigi

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
eo: Enigu uzantnomon kaj pasvorton por IRC-funkciigisto-privilegioj:

en: IRC Operator Password
eo: Pasvorto de IRC-Operaciisto

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
eo: %1BAN sen kanala nomo funkcias nur de ene de kanalo.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
eo: %1KICKBAN sen kanala nomo funkcias nur de interne de kanalo.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
eo: Uzado: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanalo] <moknomo | masko>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
eo: Uzado: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanalo] <moknomo | masko> [kialo]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
eo: %1UNBAN sen kanalnomo funkcias nur de ene de kanalo.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
eo: Uzado: %1UNBAN [kanalo] ŝablono

en: Added %1 to your ignore list.
eo: Aldonis %1 al via ignora listo.

en: Ignore
eo: Ignori

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
eo: Uzado: %1IGNORE [ -ALL ] <uzanto 1> <uzanto 2> ... <uzanto n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
eo: Uzado: %1UNIGNORE <uzanto 1> <uzanto 2> ... <uzanto n>

en: Removed %1 from your ignore list.
eo: Forigis %1 el via ignora listo.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
eo[0]: Ne tia ignoro: %2
eo[1]: Ne tiaj ignoroj: %2

en: Current encoding is: %1
eo: Nuna kodado estas: %1

en: Switched to %1 encoding.
eo: Ŝanĝis al %1 kodado.

en: %1 is not a valid encoding.
eo: %1 ne estas valida kodigo.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
eo: Uzado: %1setkey <nick|kanalo> <ŝlosilo> fiksas la ĉifradan ŝlosilon por kromnomo aŭ kanalo. %1setkey <ŝlosilo> kiam en kanalo aŭ demanda langeto fiksas la ŝlosilon por ĝi. La ŝlosila kampo rekonas "cbc:" kaj "ecb:" prefiksojn por agordi la blokan ĉifrreĝimon de operacio al aŭ Ĉifro-Bloka Ĉenado aŭ Elektronika Kodlibro. La reĝimo kiun ĝi defaŭltas kiam neniu prefikso estas donita, povas esti ŝanĝita en la agorda dialogo sub Konduto -> Konekto -> Ĉifrado -> Defaŭlta Ĉifrada Tipo, kun la defaŭlta por tiu agordo estas Elektronika Kodlibro (ECB).

en: Unable to set an encryption key for %1.
eo: Ne eblas agordi ĉifradan ŝlosilon por %1.

en: The key for %1 has been set.
eo: La ŝlosilo por %1 estas fiksita.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
eo: Agordo de ĉifrada ŝlosilo postulas, ke Konversation estas konstruita kun subteno por la biblioteko Qt Cryptographic Architecture (QCA). Kontaktu vian distribuiston pri Konversation-pakaĵo kun QCA-subteno, aŭ rekonstruu Konversation kun QCA-ĉeesto.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
eo: Uzado: %1keyx <nick|channel> ekigas DH1080-ŝlosinterŝanĝon kun la celo.

en: Unable to request a key exchange from %1.
eo: Ne eblas peti ŝlosilŝanĝon de %1.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
eo: Komencante DH1080-ŝlosinterŝanĝon kun %1.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
eo: Uzado: %1delkey <nick> aŭ <channel> forigas la ĉifradan ŝlosilon por kromnomo aŭ kanalo

en: The key for %1 has been deleted.
eo: La ŝlosilo por %1 estas forigita.

en: No key has been set for %1.
eo: Neniu ŝlosilo estas agordita por %1.

en: The key for %1 is "%2".
eo: La ŝlosilo por %1 estas "%2".

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
eo: Uzado: %1KILL <nom> [komento]

en: Usage: %1DNS <nick>
eo: Uzado: %1DNS <nick>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
eo: Uzado: %1queuetuner [sur | malŝaltita]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
eo: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [kanalo | kromnomo]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
eo: %1CLEAR [-ALL] [kanalo | kromnomo]

en: Resolved %1 to: %2
eo: Solvita %1 al: %2

en: Unable to resolve %1.
eo: Ne eblas solvi %1.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
eo: <qt><p>Kelkaj detaloj de la persono kun kiu vi parolas en ĉi tiu demando estas montritaj en ĉi tiu breto. La plena nomo kaj gastiga masko estas montritaj.</p><p>Vidu la <i>Konversacian Manlibron</i> por klarigo pri kio estas la gastiga masko.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
eo: Ĉu vi volas fermi vian demandon kun %1?

en: Close Query
eo: Fermi Informpeton

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
eo: %1 (%2) forlasis ĉi tiun servilon.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
eo: %1 (%2) forlasis ĉi tiun servilon (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
eo: Rulante antaŭkonektan ŝelkomandon...

en: Pre-shell command executed successfully!
eo: Antaŭŝela komando sukcese efektivigita!

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
eo: Estis problemo dum efektivigo de la komando:

en: Warning
eo: Averto

en: Looking for server %1 (port %2)...
eo: Serĉante servilon %1 (pordo %2)...

en: Server found, connecting...
eo: Servilo trovita, konektanta...

en: Negotiating capabilities with server...
eo: Intertraktado de kapabloj kun servilo...

en: Server does not support %1 as SASL authentication mechanism, skipping SASL authentication.
eo: Servilo ne subtenas %1 kiel SASL-aŭtentikigmekanismon, preterlasante SASL-aŭtentikigon.

en: Requesting capabilities: %1
eo: Petante kapablojn: %1

en: Closing capabilities negotiation.
eo: Fermante intertraktadon pri kapabloj.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
eo: Intertraktado pri kapabloj malsukcesis: Ŝajnas ne subtenata de servilo.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
eo: SASL-kapableco agnoskita de servilo, provante SASL %1-aŭtentikigon...

en: SASL capability denied or not supported by server.
eo: SASL-kapablo neita aŭ ne subtenata de servilo.

en: SSL Connection Error
eo: SSL-Konekto-Eraro

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
eo: Konekto al servilo %1 (pordo %2) perdita dum atendado de uzanta respondo al SSL-eraro. Aŭtomate rekonektos se eraro estas ignorita.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
eo: Konekto al servilo %1 (pordo %2) perdita: %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
eo: La SSL-atestilo por la servilo %1 (pordo %2) malsukcesis la aŭtentikeckontrolon.

en: SSL Connection Warning
eo: Averto pri SSL-Konekto

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
eo: Ne eblis konektiĝi al %1 (pordo %2) per SSL-ĉifrado. Aŭ la servilo ne subtenas SSL (ĉu vi uzis la ĝustan pordon?) aŭ vi malakceptis la atestilon. %3

en: Delayed connect aborted.
eo: Malfrua konekto ĉesigita.

en: Disconnected from %1 (port %2).
eo: Malkonektita de %1 (pordo %2).

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
eo: Neniuj kromnomoj de la identeco "%1" estis akceptitaj de la konekto "%2".
    Bonvolu enigi novan aŭ premu Nuligi por malkonekti:

en: Nickname error
eo: Eraro de kromnomo

en: Select File(s) to Send to %1
eo: Elektu Dosieron(j)n por Sendi al %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
eo: Ricevis nevalidan DCC SEND-peton de %1.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
eo: %1 proponas sendi al vi "%2" (%3)...

en: unknown size
eo: nekonata grandeco

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
eo: Ricevis nevalidan DCC CHAT peton de %1.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
eo: Petante %1 akcepti alŝuton de "%2" (%3)...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
eo: Petante %1 akcepti pasivan alŝuton de "%2" (%3)...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
eo: Petante %1 akcepti %2...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
eo: Ricevis nevalidan pasivan babilejan akceptomesaĝon de DCC de %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
eo: Ricevis nevalidan pasivan DCC-sendan akceptomesaĝon por "%1" de %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
eo: Rekomencante elŝuton de "%1" de %2 ekde %3% de %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
eo: Ricevis nevalidan rekomencan akceptomesaĝon por "%1" de %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
eo: Rekomencante alŝuton de "%1" al %2 ekde %3% de %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
eo: Ricevis nevalidan rekomencpeton por "%1" de %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
eo: Ricevis nevalidan rifuzpeton por "%1" de %2.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
eo: Ricevis nevalidan malakcepton de %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
eo: Elŝuto de "%1" de %2 finiĝis.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
eo: Elŝuto de "%1" de %2 malsukcesis. Kialo: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
eo: Alŝuto de "%1" al %2 finiĝis.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
eo: Alŝuto de "%1" al %2 malsukcesis. Kialo: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
eo: Sendante "%1" al %2...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
eo: Elŝutante "%1" (%2) de %3...

en: %1 is online (%2).
eo: %1 estas enreta (%2).

en: %1 went offline (%2).
eo: %1 malkonektiĝis (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
eo: Eraro: Ne eblis trovi skripton "%1".

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
eo: Eraro: Ne eblis efektivigi la skripton "%1". Kontrolu dosiero-permesojn.

en: Gone away for now
eo: Foriris por nun

en: You are now marked as being away (reason: %1).
eo: Vi nun estas markita kiel for (kialo: %1).

en: You are now marked as being away.
eo: Vi nun estas markita kiel for.

en: You are no longer marked as being away.
eo: Vi ne plu estas markita kiel for.

en: You are not marked as being away.
eo: Vi ne estas markita kiel for.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
eo: Malsukcesis komenci ŝlosilŝanĝon kun %1.

en: Unable to perform key exchange with %1.
eo: Ne eblas fari ŝlosilŝanĝon kun %1.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
eo: Malsukcesis analizi la DH1080_INIT de %1. Ŝlosilŝanĝo malsukcesis.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
eo: Via ŝlosilo estas fiksita kaj viaj mesaĝoj nun estos ĉifritaj, sendante DH1080_FINISH al %1.

en: Unable to complete key exchange with %1.
eo: Ne eblas kompletigi ŝlosilŝanĝon kun %1.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
eo: Sukcese analizita DH1080_FINISH sendita de %1. Via ŝlosilo estas fiksita kaj viaj mesaĝoj nun estos ĉifritaj.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
eo: Malsukcesis analizi DH1080_FINISH senditan de %1. Ŝlosilŝanĝo malsukcesis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
eo: &Servilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
eo: La nomo aŭ IP-numero de la servilo. irchelp.org konservas liston de serviloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
eo: &Pordo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
eo: Enigu la pordonumeron necesan por konekti al la servilo. Por plej multaj serviloj, ĉi tio devus esti <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
eo: Kontrolu ĉu vi volas uzi la protokolon Secure Socket Layer (SSL) por komuniki kun la servilo. Ĉi tio protektas la privatecon de viaj komunikadoj inter via komputilo kaj la IRC-servilo. La servilo devas subteni SSL-protokolon por ke tio funkciu. Plejofte, se la servilo ne subtenas SSL, la konekto malsukcesos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
eo: S&ekura Konekto (SSL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
eo: Kontrolu ĉu vi volas uzi la tutmondan prokurilon por komuniki kun ĉi tiu servilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
eo: &Uzi ĉiean prokurilon

en: Change network information
eo: Ŝanĝu retajn informojn

en: Add Server
eo: Aldoni Servilon

en: Edit Server
eo: Redakti Servilon

en: Add Channel
eo: Aldoni Kanalon

en: Edit Channel
eo: Redakti Kanalon

en: The network name is required.
eo: La retnomo estas postulata.

en: You need to add at least one server to the network.
eo: Vi devas aldoni almenaŭ unu servilon al la reto.

en: The server address is required.
eo: La servila adreso estas postulata.

en: The channel name is required.
eo: La kanala nomo estas postulata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
eo: Retonomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
eo: Identeco:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
eo: Elektu ekzistantan Identecon aŭ alklaku la butonon Redakti por aldoni novan Identecon aŭ redakti ekzistantan. La Identeco identigos vin kaj determinos vian kromnomon kiam vi konektos al la reto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
eo: R&edakti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
eo: Komandoj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_commandEdit)
en: <qt>Optional. This command will be sent to the server after connecting. Example: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. This example is for the Libera network, which requires users to register their nickname with a password and login when connecting. <i>konvirocks</i> is the password for the nickname given in Identity. You may enter more than one command by separating them with semicolons.</qt>
eo: <qt>Laŭvola. Ĉi tiu komando estos sendita al la servilo post konekto. Ekzemplo: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. Ĉi tiu ekzemplo estas por la reto Libera, kiu postulas uzantojn registri sian kromnomon kun pasvorto kaj ensalutu kiam konektiĝi. <i>konvirocks</i> estas la pasvorto por la kromnomo donita en Identeco. Vi povas enigi pli ol unu komandon disigante ilin per punktokomoj.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
eo: Enigu la nomon de la Reto ĉi tie. Vi povas krei tiom da enskriboj en la ekrano de Servila Listo kun la sama Reto kiom vi volas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
eo: Serviloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
eo: Aŭtomate Aliĝi al Kanaloj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
eo: Kontrolu ĉi tie se vi volas ke Konversation aŭtomate konektu al ĉi tiu reto kiam ajn vi malfermas Konversation.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
eo: Ko&nekti ĉe ekfunkciiĝo de la aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
eo: Ĉi tio estas listo de IRC-Serviloj en la reto. Konektante al la reto, Konversation provos unue konektiĝi al la supra servilo. Se ĉi tio malsukcesas, ĝi provos la duan servilon. Se ĉi tio malsukcesas, ĝi provos la trian, kaj tiel plu. Almenaŭ unu servilo devas esti specifita. Alklaku servilon por reliefigi ĝin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
eo: &Aldoni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
eo: R&edakti...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
eo: Laŭvola. Ĉi tio estas listo de la kanaloj, kiuj estos aŭtomate kunigitaj post kiam Konversation konektiĝos al servilo. Vi povas lasi ĉi tion malplena se vi volas ne aŭtomate aliĝi al iu ajn kanalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
eo: Aldoni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
eo: Redakt&i...

en: C&onnect
eo: K&onekti

en: Connect to the server
eo: Konekti al la servilo

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
eo: Klaku ĉi tie por konektiĝi al la elektita IRC-reto kaj kanalo.

en: New Network
eo: Nova Reto

en: Edit Network
eo: Redakti Reton

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
eo: Vi ne povas forigi %1.
    
    La reto %2 devas havi almenaŭ unu servilon.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
eo[0]: Vi ne rajtas forigi la elektitan servilon.
    
    La reto %2 bezonas almenaŭ unu servilon.
eo[1]: Vi ne rajtas forigi la elektitajn servilojn.
    
    La reto %2 bezonas almenaŭ unu servilon.

en: Do you really want to delete the selected entries?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la elektitajn erojn?

en: Do you really want to delete %1?
eo: Ĉu vi vere volas forigi %1?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
eo: Klaku ĉi tie por difini novan Reton, inkluzive de la servilo al kiu konektiĝi, kaj la Kanaloj por aŭtomate aliĝi post konektite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
eo: &Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
eo: &Forigi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ServerListView, m_serverList)
en: This shows the list of configured IRC networks. An IRC network is a collection of cooperating servers. You need only connect to one of the servers in the network to be connected to the entire IRC network. Once connected, Konversation will automatically join the channels shown. When Konversation is started for the first time, the Libera network and the <i>#kde</i> channel are already entered for you.
eo: Ĉi tio montras la liston de agorditaj IRC-retoj. IRC-reto estas kolekto de kunlaborantaj serviloj. Vi devas nur konektiĝi al unu el la serviloj en la reto por esti konektita al la tuta IRC-reto. Post konektita, Konversation aŭtomate aliĝos al la montritaj kanaloj. Kiam Konversation estas komencita unuafoje, la Libera reto kaj la <i>#kde</i> kanalo jam estas enmetitaj por vi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
eo: Reto

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
eo: Identeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
eo: Kanaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
eo: &Montru ĉe la lanĉo de aplikaĵo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Text
eo: Teksto

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Time
eo: Tempo

en: Manage Konsole Profiles
eo: Administri Konsole-Profilojn

en: A user-friendly IRC client
eo: Uz-afabla IRC-kliento

en: Copyright 2002-%1 by the Konversation team
eo: Kopirajto 2002-%1 de la Konversation-teamo

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
eo: Konversation estas kliento por la protokolo de Interreta Relajsa Babilejo (IRC).
    
    Renkontu amikojn en la reto, faru novajn konatojn kaj perdu vin en parolado pri via plej ŝatata temo.

en: Original Author, Project Founder
eo: Origina Aŭtoro, Projekto Fondinto

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
eo: Prizorganto, Eldonmastro, Uzantinterfaco, Konektadministrado, Protokoltraktado, Aŭtomata forigo

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
eo: DCC, Kodigo-traktado, OSD-poziciigado

en: Protocol handling, Input line
eo: Protokoltraktado, Eniga linio

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
eo: Blowfish, SSL-subteno, KNetwork-pordo, Koloraj kaŝpasejoj, Nicklist-etosoj

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
eo: Refactoring, KAddressBook/Kontact-integriĝo

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
eo: Portado de DCC al KDE 4, diversaj DCC-plibonigoj

en: Website hosting
eo: Reteja gastigado

en: Website maintenance
eo: Reteja bontenado

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
eo: Etendo de multoblaj reĝimoj, Fermu fenestraĵlokigon, OSD-funkcio

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
eo: Dokumentado, plibonigoj pri Observataj Nicks, Propra retumila etendo

en: Color configurator, Highlight dialog
eo: Kolora agordilo, Emfaz-dialogo

en: DCOP interface
eo: DCOP-interfaco

en: Non-Latin1-Encodings
eo: Ne-Latina1-Kodigoj

en: Konsole part view
eo: Konsole-parta perspektivo

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
eo: Rapida konekto, Portita nova OSD, aliaj funkcioj kaj korektoj

en: A Handful of fixes and code cleanup
eo: Manpleno da korektoj kaj koda purigado

en: Drag&Drop improvements
eo: Pliboniĝoj Treni&Faligi

en: Artwork
eo: Artaĵoj

en: Firefox style searchbar
eo: Fajrovulpo-stila serĉbreto

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
eo: Krudaj reĝimoj, Tab-grupigo per servilo, Ban-listo

en: System tray patch
eo: Sistema pleto diakilo

en: Bug fixes
eo: Cimokorektado

en: Extended user modes patch
eo: Plilongigita uzantreĝimoj flikaĵo

en: Close visible tab with shortcut patch
eo: Fermu videblan langeton per ŝparvoja flikaĵo

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
eo: Ciklaj langetoj per musa rulrado

en: Channel ownership mode patch
eo: Flikaĵo pri kanalo-poseda reĝimo

en: Option to enable IRC color filtering
eo: Elekteblo por ebligi IRC-kolorfiltradon

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
eo: Cimoj korektoj, OSD-laboro, purigado de temoj

en: Sysinfo script
eo: Sysinfo-skripto

en: Auto-join context menu
eo: Kunteksta menuo pri aŭtomata aliĝo

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
eo: Diversaj korektoj, portita ĉifrado al QCA2, aldonis DH1080-ŝlosilŝanĝan subtenon.

en: Bug fixes and enhancements.
eo: Cimoj kaj plibonigoj.

en: Various bug fixes and enhancements.
eo: Diversaj eraroj kaj plibonigoj.

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
eo: KStatusNotifierItem-subteno, KIdleTime-subteno, aliaj plibonigoj

en: irc:// URL or server hostname
eo: irc:// URL aŭ servila gastiga nomo

en: Server to connect
eo: Servilo por konekti

en: server
eo: servilo

en: Port to use
eo: pordo uzenda

en: port
eo: pordo

en: Channel to join after connection
eo: Kanalo por aliĝi post konekto

en: channel
eo: kanalo

en: Nickname to use
eo: Alinomo uzebla

en: nickname
eo: kromnomo

en: Password for connection
eo: Pasvorto por konekto

en: password
eo: Pasvorto

en: Use SSL for connection
eo: Uzi SSL por konekto

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
eo: Malebligi aŭtomatan konekton al iuj IRC-retoj

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
eo: Prokrastu D-Bus-agadon kaj kreadon de UI per la specifita kvanto de milisekundoj

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
eo: Forlasas kaj rekomencas Konversation (se funkcias, alie ne efikas)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
eo: Agordas KUniqueApplication::NonUniqueInstance (nur sencimigi, uzu singarde)

en: Restart
eo: Rekomenci

en: Quit and restart the application
eo: Forlasi kaj rekomenci la aplikaĵon

en: &Server List...
eo: Listo de &Servilo...

en: Manage networks and servers
eo: Administri retojn kaj servilojn

en: Quick &Connect...
eo: Rapide &Konekti...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
eo: Tajpu la adreson de nova IRC-servilo por konektiĝi

en: &Reconnect
eo: &Rekonekti

en: Reconnect to the current server.
eo: Rekonekti al la nuna servilo.

en: &Disconnect
eo: &Malkonekti

en: Disconnect from the current server.
eo: Malkonekti de la nuna servilo.

en: &Identities...
eo: &Identecoj...

en: Manage your nick, away and other identity settings
eo: Administru vian kaŝnomon, for kaj aliajn identecajn agordojn

en: &Watched Nicks
eo: &Rigarditaj kromnomoj

en: &DCC Status
eo: &DCC-Stato

en: &Open Logfile
eo: Malfermi Pr&otokoldosieron

en: Open the known history for this channel in a new tab
eo: Malfermu la konatan historion por ĉi tiu kanalo en nova langeto

en: &Channel Settings...
eo: &Kanalaj agordoj...

en: Open the channel settings dialog for this tab
eo: Malfermi la kanalan agorda dialogo por ĉi tiu langeto

en: Channel &List
eo: Kanal-&Listo

en: Show a list of all the known channels on this server
eo: Montri liston de ĉiuj konataj kanaloj sur ĉi tiu servilo

en: &URL Catcher
eo: &URL-Kaptilo

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
eo: Listigu ĉiujn URL-ojn kiuj estis menciitaj lastatempe en nova langeto

en: New &Konsole
eo: Nova &Konzolo

en: Open a terminal in a new tab
eo: Malfermi terminalon en nova langeto

en: &Next Tab
eo: Sekva La&ngeto

en: &Previous Tab
eo: &Antaŭa Langeto

en: Close &Tab
eo: Fermi Lange&ton

en: Last Focused Tab
eo: Lasta Enfokusigita Tab

en: Next Active Tab
eo: Sekva Aktiva Tab

en: Move Tab Up
eo: Movi Langeton Supren

en: Move this tab
eo: Movi ĉi tiun langeton

en: Move Tab Down
eo: Movi Langeton Malsupren

en: Move Tab Right
eo: Movi Langeton Dekstren

en: Move Tab Left
eo: Movi Langeton Maldekstren

en: Rejoin Channel
eo: Aliĝi al Kanalo

en: Enable Notifications
eo: Ebligi Sciigojn

en: Join on Connect
eo: Aliĝi je Konekto

en: Connect at Startup
eo: Konekti ĉe Ekfunkciiĝo

en: Default
eo: Defaŭlta

en: Set Encoding
eo: Agordi Kodigon

en: Go to Tab %1
eo: Iri al Langeto %1

en: Clear &Marker Lines
eo: Forigi &Markliniojn

en: Clear marker lines in the current tab
eo: Malplenigi markliniojn en la nuna langeto

en: Enlarge Font Size
eo: Pligrandigi Tipargrandon

en: Increase the current font size
eo: Pliigi la nunan tiparograndon

en: Reset Font Size
eo: Restarigi Tiparo Grandeco

en: Reset the current font size to settings values
eo: Restarigi la nunan tiparon al agordaj valoroj

en: Shrink Font Size
eo: Ŝrumpi Tiparo Grandeco

en: Decrease the current font size
eo: Malpliigi la nunan tiparograndon

en: &Clear Window
eo: &Malplenigi Fenestron

en: Clear the contents of the current tab
eo: Forigi la enhavon de la nuna langeto

en: Clear &All Windows
eo: Malplenigi Ĉi&ujn Fenestrojn

en: Clear the contents of all open tabs
eo: Forigu la enhavon de ĉiuj malfermitaj langetoj

en: Global Away
eo: Ĉiea For

en: &Join Channel...
eo: &Aliĝi al Kanalo...

en: Join a new channel on this server
eo: Aliĝi al nova kanalo sur ĉi tiu servilo

en: &IRC Color...
eo: &IRC Koloro...

en: Set the color of your current IRC message
eo: Agordi la koloron de via nuna IRC-mesaĝo

en: &Marker Line
eo: &Marklinio

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
eo: Enigi horizontalan linion en la nunan langeton, kiun nur vi povas vidi

en: Special &Character...
eo: Speciala &Signo...

en: Insert any character into your current IRC message
eo: Enigi ajnan signon en vian nunan IRC-mesaĝon

en: Focus Input Box
eo: Fokusa Eniga Skatolo

en: Close &All Open Queries
eo: Fermu Ĉiujn Malferm&ajn Informpetojn

en: Show Nicklist
eo: Montri Moknomliston

en: Show/Hide Konversation
eo: Montri/Kaŝi Konversacion

en: Enable On Screen Display
eo: Ebligi Surekranan Bildigon

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
eo: <qt>Vi havas aktivajn DCC-dosiertransigojn. Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesi <b>Konversation</b>?</qt>

en: Confirm Quit
eo: Konfirmi Forlason

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
eo: <qt>Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesi <b>Konversacion</b>?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
eo: <p>Fermo de la ĉefa fenestro pluigos Konversation funkcianta en la sistempleto. Uzu <b>Elsi</b> el la menuo <b>Konversacio</b> por forlasi la aplikaĵon.</p>

en: Docking in System Tray
eo: Fiksigi en Sistempleto

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio tute kaŝos la menubreton. Vi povas montri ĝin denove tajpante %1.</qt>

en: Hide menu bar
eo: Kaŝi menubreton

en: Toggle Notifications
eo: Ŝalti Sciigojn

en: Toggle Away Globally
eo: Ŝaltu For Tutmonde

en: Insert &IRC Color...
eo: Enigi &IRC-Koloron...

en: Insert Special &Character...
eo: Enigi Specialan &Signon...

en: Insert &Marker Line
eo: Enigi &Marklinion

en: &Channel List
eo: &Kanal-Listo

en: Set &Away Globally
eo: Meti Ĉie&an For

en: Server List
eo: Listo de Serviloj

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
eo: Nova mesaĝo de %1 en %2

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
eo: Via kromnomo estis menciita de %1 en %2

en: [HighLight] (%1) <%2>
eo: [Highlight] (%1) <%2>

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
eo: [Highlight] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
eo: Nova demandmesaĝo de %1

en: [Query] <%1>
eo: [Informpeto] <%1>

en: [Query] <%1> %2
eo: [Informpeto] <%1> %2

en: %1 joined %2
eo: %1 aliĝis al %2

en: %1 parted %2
eo: %1 disiĝis %2

en: %1 quit %2
eo: %1 forlasis %2

en: %1 changed nickname to %2
eo: %1 ŝanĝis kromnomon al %2

en: %1 wants to send a file to you
eo: %1 volas sendi dosieron al vi

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
eo: Okazis eraro en transdono de DCC: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
eo: %1 Dosiera Transdono finiĝis

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
eo: Malfermi

en: %1 changed modes in %2: %3
eo: %1 ŝanĝis reĝimojn en %2: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
eo: %1 komencis konversacion (demandon) kun vi.

en: You are kicked by %1 from %2
eo: Vi estas piedbatita de %1 de %2

en: %1 started a DCC chat with you
eo: %1 komencis DCC-babiladon kun vi

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
eo: Markus ekigitan en %1

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
eo: Emfazigo ekigita de %2 en %1

en: [HighLight] (%1) *** %2
eo: [Highlight] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
eo: Malsukcesis konekti al %1

en: You have joined %1.
eo: Vi aliĝis al %1.

en: Reset...
eo: Restarigi...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
eo: Ĉi tio ne povas esti malfarita, ĉu vi certas, ke vi volas restarigi al defaŭltaj valoroj?

en: Reset Values
eo: Restarigi Valorojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
eo: Fermi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
eo: Malrapida Vico

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
eo: Linioj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
eo: Bajtoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
eo: Aĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
eo: Nombro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
eo: Linioj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
eo: Bajtoj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
eo: Normala Vico

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
eo: Rapida Vico

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
eo: Ĉiuj vostoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
eo: Ricevite:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
eo: Bitoj (Krudaj):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
eo: Bajtoj (Kodigitaj):

en: Quick Connect
eo: Rapida Konekto

en: &Server host:
eo: &Servila gastiganto:

en: Enter the host of the network here.
eo: Enigu la gastiganton de la reto ĉi tie.

en: The port that the IRC server is using.
eo: La pordo, kiun la IRC-servilo uzas.

en: &Nick:
eo: &Alnomo:

en: The nick you want to use.
eo: La kromnomo, kiun vi volas uzi.

en: P&assword:
eo: P&asvorto:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
eo: Se la IRC-servilo postulas pasvorton, enigu ĝin ĉi tie (la plej multaj serviloj ne postulas pasvorton.)

en: &Use SSL
eo: &Uzi SSL

en: Ready
eo: Preta

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tio montras la nombron da uzantoj en la kanalo, kaj la nombron da tiuj, kiuj estas funkciigistoj (ops).</p><p>Kana operatoro estas uzanto kiu havas specialajn privilegiojn, kiel la kapablon. piedbati kaj malpermesi uzantojn, ŝanĝi la kanalreĝimojn, fari aliajn uzantojn funkciigistoj</p></qt>

en: Lag: Unknown
eo: Malfruo: Nekonata

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
eo: Ĉiu komunikado kun la servilo estas ĉifrita. Ĉi tio malfaciligas al iu aŭskulti viajn komunikadojn.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
eo: <qt>La statusbreto montras diversajn mesaĝojn, inkluzive de ajnaj problemoj por konekti al la servilo. Dekstre la nuna prokrasto al la servilo estas montrita. La prokrasto estas la tempo necesa por mesaĝoj de vi atingi la servilon, kaj de la servilo reen al vi.</qt>

en: Lag: %1 ms
eo: Malfruo: %1 ms

en: Lag: %1 s
eo: Malfruo: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
eo: Neniu respondo de la servilo %1 por pli ol %2, %3, %4, kaj %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
eo: Neniu respondo de la servilo %1 por pli ol %2, %3, kaj %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
eo: Neniu respondo de la servilo %1 por pli ol %2 kaj %3.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
eo[0]: Neniu respondo de servilo %2 dum pli ol 1 sekundo.
eo[1]: Neniu respondo de servilo %2 dum pli ol %1 sekundoj.

en: Failed to download %1: %2
eo: Malsukcesis elŝuti %1: %2

en: Error parsing router description.
eo: Eraro dum analizado de enkursigilo-priskribo.

en: URL Catcher
eo: URL-Kaptilo

[ctx: open url]
en: &Open
eo: &Malfermi

en: Open URLs in external browser.
eo: Malfermi URL-ojn en ekstera retumilo.

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
eo: <p>Elektu unu aŭ plurajn <b>URL-ojn</b> sube, tiam alklaku ĉi tiun butonon por lanĉi la aplikaĵon asociitan kun la mimetipo de la URL.</p>-<p>En la <b>Agordoj</b>, sub <b>Konduto</b> | <b>Ĝenerale</b>, vi povas specifi propran retumilon por retaj URLoj.</p>

en: &Save...
eo: Kon&servi...

en: Save selected URLs to the disk.
eo: Konservi elektitajn URL-ojn al la disko.

en: Add Bookmark...
eo: Aldoni legosignon...

[ctx: copy url]
en: &Copy
eo: &Kopii

en: Copy URLs to the clipboard.
eo: Kopii URL-ojn al la tondujo.

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
eo: Elektu unu aŭ plurajn <b>URLojn</b> supre, tiam alklaku ĉi tiun butonon por kopii ilin al la tondujo.

[ctx: delete url]
en: &Delete
eo: &Forigi

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
eo: Elektu unu aŭ plurajn <b>URL-ojn</b> supre, tiam alklaku ĉi tiun butonon por forigi ilin el la listo.

en: Delete selected link.
eo: Forigi elektitan ligilon.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
eo: Kon&servi Liston...

en: Save list.
eo: Konservi liston.

en: Click to save the entire list to a file.
eo: Klaku por konservi la tutan liston al dosiero.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
eo: &Malplenigi Liston

en: Clear list.
eo: Malplenigi liston.

en: Click to erase the entire list.
eo: Klaku por forigi la tutan liston.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
eo: Listo de Uniformaj Rimedo-Lokiloj menciitaj en iu ajn el la fenestroj de Konversation dum ĉi tiu sesio.

en: From
eo: El

en: Date
eo: Dato

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
eo: Vi elektis pli ol unu URL. Ĉu vi vere volas malfermi plurajn URL-ojn samtempe?

en: Open URLs
eo: Malfermi URLojn

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
eo: Vi elektis pli ol unu URL. Dosiera dialogo por agordi la celon malfermiĝos por ĉiu. Ĉu vi vere volas konservi plurajn URL-ojn samtempe?

en: Save link as
eo: Konservi ligilon kiel

en: Save URL List
eo: Konservi URL-Liston

en: Konversation URL List: %1
eo: Listo de URL de Konversation: %1

en: (away)
eo: (for)

en: &Unaway
eo: &Malfor

en: &Change away message...
eo: &Ŝanĝi for-mesaĝon...

en: Change away message
eo: Ŝanĝi for-mesaĝon

en: Enter new away message:
eo: Enigu novan for-mesaĝon:

en: Channel Settings for %1
eo: Kanalaj agordoj por %1

en: &Hide Advanced Modes <<
eo: &Kaŝi Altnivelajn Reĝimojn <<

en: &Show Advanced Modes >>
eo: &Montri Altnivelajn Reĝimojn >>

en: Parameter
eo: Parametro

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiuj kontrolas la <em>reĝimon</em> de la kanalo. Nur operatoro povas ŝanĝi ĉi tiujn.</p><p>La <b>T</b>opic-reĝimo signifas, ke nur la kanala funkciigisto povas ŝanĝi la temon por la kanalo.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiuj kontrolas la <em>reĝimon</em> de la kanalo. Nur operatoro povas ŝanĝi ĉi tiujn.</p><p><b>N</b>o mesaĝoj de ekster signifas, ke uzantoj kiuj ne estas en la kanalo ne povas sendi mesaĝojn por ke ĉiuj en la kanalo vidu. Preskaŭ ĉiuj kanaloj havas ĉi tiun aron por malhelpi ĝenajn mesaĝojn.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiuj kontrolas la <em>reĝimon</em> de la kanalo. Nur operatoro povas ŝanĝi ĉi tiujn.</p><p>Kreta <b>S</b>kanalo ne aperos en la kanallisto, nek iu ajn uzanto povos vidi, ke vi estas en la kanalo kun la komando <em>WHOIS</em> aŭ io simila. Nur la homoj, kiuj estas en la sama kanalo, scios, ke vi estas en ĉi tiu kanalo, se ĉi tiu reĝimo estas agordita.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiuj kontrolas la <em>reĝimon</em> de la kanalo. Nur funkciigisto povas ŝanĝi ĉi tiujn.</p><p>Nur <b>mi</b>nvita kanalo signifas, ke homoj povas aliĝi al la kanalo nur se ili estas invititaj. Por inviti iun, kanalfunkciigisto devas elsendi la komandon <em>/invite nick</em> el ene de la kanalo.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiuj kontrolas la <em>reĝimon</em> de la kanalo. Nur operatoro povas ŝanĝi ĉi tiujn.</p><p>Kanalo <b>P</b>rivata estas montrita en listo de ĉiuj kanaloj, sed la temo ne estas montrita. <em>WHOIS</em> de uzanto povas aŭ ne montri ilin kiel en privata kanalo depende de la IRC-servilo.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiuj kontrolas la <em>reĝimon</em> de la kanalo. Nur operatoro povas ŝanĝi ĉi tiujn.</p><p><b>M</b>oderita kanalo estas tiu kie nur telefonistoj, duonfunkciigistoj kaj tiuj kun voĉo povas paroli.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiuj kontrolas la <em>reĝimon</em> de la kanalo. Nur operatoro povas ŝanĝi ĉi tiujn.</p><p>Protektita kanalo postulas, ke uzantoj enigu pasvorton por aliĝi.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiuj kontrolas la <em>reĝimon</em> de la kanalo. Nur operatoro povas ŝanĝi ĉi tiujn.</p><p>Kanalo kiu havas uzanton <b>L</b>imit signifas ke nur tiom da uzantoj povas esti en la kanalo samtempe. Iuj kanaloj havas bot kiu sidas en la kanalo kaj ŝanĝas ĉi tion aŭtomate depende de kiom okupata estas la kanalo.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
eo: Tem&o

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
eo: Serĉi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
eo: R&eĝimoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
eo: &Temo povas esti ŝanĝita nur de kanalfunkciigistoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
eo: &Neniaj mesaĝoj de ekster la kanalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
eo: &Sekreta kanalo, la kanalo ne estas listigita en la kanallisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
eo: Nur &invititaj rajtas aliĝi al la kanalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
eo: &Moderigita kanalo, nur homoj kun voĉo povas skribi al la kanalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
eo: Uzanto &limo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
eo: Kanala &pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
eo: Montri &Altnivelajn Reĝimojn >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
eo: &Malpermesa Listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
eo: Gastiga masko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
eo: Agordita De

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
eo: Tempo Aro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
eo: Ĝisdatigi Malpermeson

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
eo: Aldoni Ban

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
eo: Forigi Ban

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
eo: 
    *** Protokoldosiero startis
    *** sur %1

en: Edit Watched Nickname
eo: Redakti Rigarditan kromnomon

en: &Network name:
eo: &Retonomo:

en: Pick the server network you will connect to here.
eo: Elektu la servilan reton, al kiu vi konektos ĉi tie.

en: N&ickname:
eo: Al&inomo:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
eo: <qt>La kromnomo por observi kiam ligite al servilo en la reto.</qt>

en: All Networks
eo: Ĉiuj Retoj

en: Change notify information
eo: Ŝanĝi sciigan informon

en: Exception
eo: Escepto

en: Insert Character
eo: Enmeti signon

en: &Insert
eo: Enmet&i

en: Insert a character
eo: Enigi signon

en: IRC Color Chooser
eo: IRC Koloro Elektilo

en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
eo: Jen kiel via mesaĝo aspektos kun ĉi tiuj koloroj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
eo: <qt>Ĉi tio estas antaŭrigardo de kiel viaj legantoj povas vidi vian mesaĝon se vi elektas ĉi tiujn kolorojn.<br>
    <b>Noto: Ne ĉiuj klientoj subtenas ĉi tion, kaj iuj uzantoj eble elektis ignori viajn kolorŝanĝojn. </b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
eo: La elektita tekstkoloro estas aldonita al la eniga linio.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
eo: <qt>Ĉi tie vi elektas, kian koloron vi volas, ke vi estu la teksto en la sekva mesaĝo, kiun vi sendas. Se vi elektas koloron kaj alklakas Ok, la elektita koloro estas aldonita al la Eniga Linio. Ajna teksto skribita post tio estos en la elektita koloro, ĝis vi denove ŝanĝos la koloron.<br>
    <b>Noto: Ne ĉiuj uzantoj ŝaltas la elekteblon por vidi ĉi tion.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
eo: Antaŭ&grunda koloro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
eo: La elektita tekstfona koloro estas aldonita al la eniga linio.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
eo: <qt>Ĉi tie vi elektas kian koloron vi volas, ke vi estu fono por la teksto en la sekva mesaĝo, kiun vi sendas.
    Se vi elektas koloron kaj alklakas Ok, la elektita koloro estas aldonita al la Eniga Linio.
    Ajna teksto skribita post ĉi tio. havos la elektitan koloron, ĝis vi denove ŝanĝos la koloron.<br>
    Elektante la defaŭltan "<i>Neniu</i>" ne ŝanĝos la fonkoloron de via mesaĝo, do viaj legantoj rigardos vian mesaĝon per ilia normala fontekstokoloro.<br>
    <b>Noto: Ne ĉiuj klientoj subtenas ĉi tion, kaj ne ĉiuj uzantoj ŝaltas la elekteblon por vidi ĉi tion.</b></qt>

en: Copy Link Address
eo: Kopii ligilan adreson

en: Add to Bookmarks
eo: Aldoni al Legosignoj

en: Open With...
eo: Malfermi Per...

en: Save Link As...
eo: Konservi Ligilon Kiel...

en: Search for '%1' with
eo: Serĉi '%1' per

en: Configure Web Shortcuts...
eo: Agordi Retajn Ŝparvojojn...

en: Get &topic
eo: Akiri &temon

en: Get &user list
eo: Akiri liston de &uzantoj

en: Open Query
eo: Malfermi Informpeton

en: Modes
eo: Reĝimoj

en: Give Op
eo: Doni Op

en: Take Op
eo: Preni Op

en: Give HalfOp
eo: Doni DuonOp

en: Take HalfOp
eo: Preni DuonOp

en: Give Voice
eo: Doni Voĉon

en: Take Voice
eo: Preni Voĉon

en: Kick / Ban
eo: Piedbato/Malpermeso

en: Ban Nickname
eo: Ban Moknomo

en: Ban *!*@*.host
eo: Malpermeso *!*@*.gastiganto

en: Ban *!*@domain
eo: Malpermesi *!*@domajno

en: Ban *!user@*.host
eo: Malpermesi *!uzanto@*.gastiganto

en: Ban *!user@domain
eo: Malpermesi *!uzanto@domajno

en: Kickban *!*@*.host
eo: Kickban *!*@*.gastiganto

en: Kickban *!*@domain
eo: Kickban *!*@domajno

en: Kickban *!user@*.host
eo: Kickban *!uzanto@*.gastiganto

en: Kickban *!user@domain
eo: Kickban *!uzanto@domajno

en: &Version
eo: &Versio

en: Unignore
eo: Malignori

en: Add to Watched Nicks
eo: Aldoni al Rigardataj Kromnomoj

en: Remove From Watched Nicks
eo: Forigi El Rigarditaj Kromnomoj

en: Send &File...
eo: Sendi &Dosieron...

en: Open DCC Chat
eo: Malfermi DCC-Babilejon

en: Open DCC Whiteboard
eo: Malfermu DCC Whiteboard

en: Do you want to ignore %1?
eo: Ĉu vi volas ignori %1?

en: Do you want to ignore the selected users?
eo: Ĉu vi volas ignori la elektitajn uzantojn?

en: Do you want to stop ignoring %1?
eo: Ĉu vi volas ĉesi ignori %1?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
eo: Ĉu vi volas ĉesi ignori la elektitajn uzantojn?

[ctx: Opens a query (private message) window with the author of the topic]
en: Query author
eo: Informpeti aŭtoron

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
eo: <qt><p>La eniga linio estas kie vi tajpas mesaĝojn por esti senditaj al la kanalo, demando aŭ servilo. Mesaĝo sendita al kanalo estas vidata de ĉiuj en la kanalo, dum mesaĝo en demando estas sendita nur al la persono en la demando kun vi.</p><p>Por aŭtomate kompletigi la kromnomon, kiun vi komencis tajpi, premu Tab. Se vi ne komencis tajpi, la lasta sukcese finita kromnomo estos uzata.</p><p>Vi povas ankaŭ sendi specialajn ordonojn:</p><table><tr><th>/me <i>ago</i></th><td> aperas kiel ago en la kanalo aŭ demando. Ekzemple: <em>/mi kantas kanton</em> aperos en la kanalo kiel 'Nick kantas kanton'.</td></tr><tr><th>/whois <i>moknomo</i></th><td>montras informojn pri ĉi tiu persono, inkluzive en kiuj kanaloj ili estas.</td></tr></table><p>Por pliaj komandoj, vidu la Konversacian Manlibron.</p> ><p>Mesaĝo ne povas enhavi plurajn liniojn.</p></qt>

en: 1 byte | %1 bytes
eo[0]: 1 bajto
eo[1]: %1 bajtoj

en: 1 line | %1 lines
eo[0]: 1 linio
eo[1]: %1 linioj

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
eo: <qt>Vi provas alglui grandan parton de teksto (%1 aŭ %2) en la babilejon. Ĉi tio povas kaŭzi konekton rekomencigas aŭ inundo-mortigojn. Ĉu vi vere volas daŭrigi?</qt>

en: Large Paste Warning
eo: Granda Pasta Averto

en: Paste
eo: Alglui

en: Open a query with %1
eo: Malfermi informpeton kun %1

en: Join the channel %1
eo: Aliĝi al la kanalo %1

en: Logfile of %1
eo: Protokoldosiero de %1

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Clear Logfile
eo: Malplenigi Protokoldosieron

en: Show last:
eo: Montri laste:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
eo: Uzu ĉi tiun skatolon por agordi la maksimuman grandecon de la protokolo-dosiero. Ĉi tiu agordo ne efektiviĝas ĝis vi rekomencas Konversation. Ĉiu protokoldosiero povas havi apartan agordon.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
eo: La mesaĝoj en la protokoldosiero estas montrataj ĉi tie. La plej malnovaj mesaĝoj estas supre kaj la plej freŝaj estas malsupre.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
eo: Ĉu vi vere volas konstante forĵeti ĉiujn protokolojn de ĉi tiu dosiero?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
eo: Noto: Konservante la protokoldosieron vi konservos ĉiujn datumojn en la dosiero, ne nur la parton, kiun vi povas vidi en ĉi tiu spektilo.

en: Save Logfile
eo: Konservi Protokoldosieron

en: Choose Destination Folder
eo: Elekti Celdosierujon

en: OSD Preview - drag to reposition
eo: OSD-Antaŭrigardo - trenu por repoziciigi

en: Edit Multiline Paste
eo: Redakti Plurlinian Algluon

en: &Send
eo: &Sendi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
eo: Alglui Redakton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
eo: Aldoni &Citaĵajn Indikilojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
eo: Fo&rigi Novliniojn

en: Raw Log
eo: Kruda Protokolo

en: Match Case
eo: Distingi Usklecon

en: Whole Words Only
eo: Nur Tutaj Vortoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
eo: Trov&i:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
eo: Salti al la sekva kongruo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
eo: &Sekva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
eo: Salti al antaŭa kongruo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
eo: &Antaŭa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
eo: Modifi serĉkonduton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
eo: Elektebl&oj

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
eo: Ĉu vi vere volas fermi '%1'?
    
    Ankaŭ ĉiuj rilataj langetoj estos fermitaj.

en: Close Tab
eo: Fermi Langeton

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
eo: Ĉu vi volas malkonekti de '%1'?
    
    Ankaŭ ĉiuj rilataj langetoj estos fermitaj.

en: Disconnect From Server
eo: Malkonekti De Servilo

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Delete excess text
eo: Forigi troan tekston

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
eo: Teksto preter la servila limo de %1 bajtoj estas montrita en koloro.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
eo: Je %1 per %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
eo: Jen listo de ĉiuj temoj, kiuj estis agorditaj por ĉi tiu kanalo dum ĝia langeto estis malfermita.
    
    Se la sama temo estas agordita plurfoje sinsekve de iu, nur la fina okazo montriĝas.
    
    Kiam vi elektas temon en la listo, la redakta kampo sub ĝi ricevos sian tekston. Post kiam vi komencas modifi la enhavon de la kampo, tamen, la listo ŝanĝiĝos de la regula elekta reĝimo al permesanta al vi fari tekstelekton sur la enskriboj, se vi eble volas korpigi iom da ilia teksto en la novan temon. Por reveni al enira elekta reĝimo kaj sinkronigita redakta kampo, malfaru reen al la originala teksto aŭ fermu kaj remalfermu la dialogon.

en: IRC Client
eo: IRC-kliento

en: Find Text...
eo: Trovi tekston...

en: Search for text in the current tab
eo: Serĉu tekston en la nuna langeto

en: Channel &List for %1
eo: Kanala &Listo por %1

en: &Open Logfile for %1
eo: &Malfermi Protokoldosieron por %1

en: &Channel Settings for %1...
eo: &Kanalaj agordoj por %1...

en: Rename Tab
eo: Renomi la langeton

en: Enter new tab name:
eo: Enigu la nomon de la nova langeto:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
eo: Defaŭlta ( %1 )

en: &Rename Tab...
eo: &Renomi Langeton...

en: You can only search in text fields.
eo: Vi povas serĉi nur en tekstaj kampoj.

en: Find Text Information
eo: Trovi Tekstajn Informojn

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
eo: Por scii por kiu servilo montri la kanalliston, la listo povas esti malfermita nur de demando, kanalo aŭ statusfenestro.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
eo: Uzado de ĉi tiu funkcio povas rezultigi multe da rettrafiko. Se via konekto ne estas sufiĉe rapida, eblas ke via kliento estos malkonektita de la servilo.

en: Channel List Warning
eo: Averto pri Kanala Listo

en: Watched Nicks
eo: Rigarditaj Kromnomoj
