konversation - en to eu translation catalogue (1546 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
eu: &Txertatu

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
eu: &Leihoa

en: You need to specify a command.
eu: Komando bat zehaztu behar duzu.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
eu: Komandoa ondo exekutatu da, baina ez du irteerakorik itzuli edo bakarrik zuriuneak itzuli ditu.

en: The media script requires Python %1 or higher.
eu: Multimedia gidoiak Python %1 edo handiagoa behar du.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
eu: Errore bat gertatu da martxan dauden multimedia jotzaileak zerrendatzen saiatzean.

en: No running audio players found.
eu: Ez da aurkitu martxan dagoen audio-jotzailerik.

en: No running video players found.
eu: Ez da aurkitu martxan dagoen bideo-jotzailerik.

en: "%1" is not running.
eu: "%1" ez dago martxan.

en: No running media players found.
eu: Ez da aurkitu martxan dagoen multimedia jotzailerik.

en: Nothing is playing in %1.
eu: %1(e)an ez da ezer jotzen ari.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
eu: Audio-jotzaileetako batere (%1) ez da ezer jotzen ari.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
eu: Bideo-jotzaileetako batere (%1) ez da ezer jotzen ari.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
eu: Multimedia-jotzaileetako batere (%1) ez da ezer jotzen ari.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
eu: Errore bat gertatu da %1(e)tik multimedia metadatuak eskuratzen saiatzean.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
eu: Arazo bat dago «REGEX_FIXUP»en zehaztutako adierazpen erregularrarekin.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
eu: %1(e)k ez ditu jakinarazi mezu bat igortzeko beharrezko metadatuak.

en: There is a problem in the output format configuration.
eu: Arazo bat dago irteerako formatuaren konfigurazioan.

en: media v%1 for Konversation.
eu: Konversation-entzako media v%1.

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
eu: "/media" - eman aurkitutako aurreneko jotzailea zer jotzen ari den.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
eu: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - eman audio edo bideo jotzaile ezagun batean jotzen ari dena.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
eu: "/media { Jotzailea }" - eman, aurkituz gero, zehaztutako jotzailean jotzen ari dena.

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
eu: Zure Qt Kriptografia Arkitekturaen (QCA /Qt Cryptographic Architecture) instalazioak ez du onartzen Diffie-Hellman gako trukatzea. Baliteke hornitzaile plugin osagarri bat instalatu behar izatea. Diffie-Hellman gako trukerako euskarria «qca-ossl» pluginak eman ohi du.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
eu: Zure Qt Kriptografia Arkitekturaren (QCA /Qt Cryptographic Architecture) instalazioak ez du «Blowfish», Zifratutako blokeak kateatzeko (CBC / cipher-block chaining) moduan onartzen. Seguruenik QCArako hornitzaile plugin gehigarri bat instalatu beharko duzu. «Blowfish»erako euskarria «qca-ossl» pluginak hornitu ohi du.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
eu: Zure Qt Kriptografia Arkitekturaren (QCA /«Qt Cryptographic Architecture») instalazioak ez du «Blowfish», kode-liburu elektroniko (ECB / «electronic codebook») moduan onartzen. Seguruenik QCArako hornitzaile plugin gehigarri bat instalatu beharko duzu. «Blowfish»erako euskarria «qca-ossl» pluginak hornitu ohi du.

en: topic protection
eu: mintzagaiaren babesa

en: no messages from outside
eu: kanpoko mezurik ez

en: secret
eu: sekretua

en: invite only
eu: gonbidatuak bakarrik

en: private
eu: pribatua

en: moderated
eu: moderatua

en: password protected
eu: pasahitzaz babestua

en: anonymous
eu: anonimoa

en: no colors allowed
eu: ez da kolorerik onartzen

en: user limit
eu: erabiltzaile muga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
eu: Goitizena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
eu: Ordezkapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
eu: &Berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
eu: &Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
eu: Goitizena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
eu: Ordezkapena:

en: Outgoing
eu: Irteerakoa

en: Incoming
eu: Sarrerakoa

en: Both
eu: Biak

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
eu: Berria

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
eu: Berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView) i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: RegEx
eu: AdErr

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
eu: Ordeztu hemen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
eu: Aurkitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
eu: Ordeztu honekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
eu: Be&rria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
eu: K&endu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
eu: Ordeztu hemen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
eu: Aurkitu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
eu: Ordeztu honekin:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
eu: Gaitu &denbora-zigiluak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
eu: &Formatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
eu: Erakut&si datak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateLine)
en: Show date marker when date changes
eu: Erakutsi data-markatzailea data aldatzen denean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
eu: Erakutsi egunkari-at&zerakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
eu: &Lerroak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
eu: &Antolaera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
eu: Erakut&si kanalaren mintzagaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
eu: Erakutsi kana-&moduaren botoiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
eu: Erakutsi kanaleko &goitizen-zerrenda eta botoi-azkarrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
eu: Erakutsi ostalari-mas&karak goitizen-zerrendan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
eu: Erakutsi benetako izenak goitizen-zerrendan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
eu: Erakutsi botoi-a&zkarrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
eu: Erakutsi norberaren goitizena aldatzeko kut&xa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
eu: Erakutsi ki&ribiltzeko-barra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
eu: Gaitu atzeko-&planoko irudia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
eu: Bide-izen&a:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
eu: Sistemako txirrina jotzen du ASCII BEL (0x07) kontroleko karaktere bat jasotzen duenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
eu: Gaitu sistemako txirrina sarrerako ASCII BEL jasotzen denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
eu: Ezkutatu El&kartu/Alde egin/Goitizena gertaerak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
eu: Ez hedatu aldagaiak testua zerbitzarira bidaltzean. Aldagai bat '%'rekin hasten da; adibidez, %B, testu bat lodi egiteko beharrezko karaktereetara hedatuko da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
eu: Ezgaitu aldagai (adib. %C, %B, %G...) &hedapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
eu: Be&rbideratu egoera mezuak zerbitzariaren egoera-leihora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
eu: Mantendu kanal-moduen karaktere-kateak karaktere konbinazio gisa haiek gizakientzako irakurgarriak diren hitzetara itzuli ordez. Adib. '*** Kanal moduak: kanpoko mezurik ez', '*** Kanal moduak: n' bihurtuko du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
eu: Erakutsi modu gordineko karaktereak (adib. +o) deskribapenen ordez

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
eu: Bufferretan zenbat lerro mantendu, 0 = mugagabe

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
eu: Mugagabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
eu: Atzera-&kiribiltze muga:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
eu: Markatuta badago, goitizen aktibo eta zelatatutakoei dagozkien gertaerak bakarrik azalduko dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
eu: Zelatatutako eta ondoko denboran aktibo egon diren goitizenak salbu,

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
eu: azken 10 min

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
eu: azken ordua

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
eu: azken eguna

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
eu: azken astea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
eu: Markatzeko lerroak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
eu: berriketa-leihoan gogoratzeko lerro bat txertatzen du beste berriketa-leiho batera aldatu edo aplikazioa ikonotzen duzunean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
eu: Markatu berriketa-leihoko azken kokalekua hura ezkutatzen denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
eu: Mugitu lerroa testu berria erakustear dagoenean bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
eu: Erakutsi eskuz txertatutako lerroak berriketa-leiho guztietan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
eu: Gaitu erabiltzailearen informazio bilaketa automatikoa (/WHO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
eu: kanal bateko &gehieneko erabiltzaile kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
eu: Eguneratze &bitartea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
eu: Neurrira ipinitako koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
eu: &Erabili neurrira ipinitako koloreak sarrerako-laukian, goitizen- eta fitxa-zerrendetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
eu: &Atzeko planoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
eu: &Zerbitzariaren mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
eu: H&iperesteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
eu: Kanaleko &mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
eu: Ekint&za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
eu: Egunkari-a&tzerakoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
eu: Koman&do mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
eu: I&taun-mezua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
eu: Or&du-zigilua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
eu: O&rdezko atzeko planoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
eu: Koloreztatutako goitizenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
eu: &Neurrira ipinitako goitizen-kolorea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
eu: Aukera hori gaituz gero, zure IRC mezuetan gehitutako kolore-kodeak zure berriketa-leihoan testu koloredun gisa azalduko dira. Zure mezuetan kolore-kodeak gehitzeko, hautatu Txertatu -> IRC kolorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
eu: B&aimendu testu koloreduna IRC mezuetan

en:  second |  seconds
eu[0]:  segundo
eu[1]:  segundo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
eu: Gaitu birkonektatze automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
eu: Birkonektatzeko atzerapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
eu: Birkonektatzeko saiakerak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
eu: Araztu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
eu: Erakutsi e&gunkari gordinaren leihoa konektatzean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
eu: Zifratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
eu: Zifratze-mota lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
eu: ECB edo Kode-liburu elektronikoa («Electronic Codebook») modua, zifratze-bezero askok onartzen dute, hala nola «FiSH»ek eta «Mircryption»ek, baina, oro har uste da ez dela segurua.
    
    CBC («Cipher Block Chaining») edo Zifratutako blokeak kateatzeko modua ez du «FiSH»ek onartzen, «Mircryption»ek bai ordea. Gako trukea erabili behar baduzu, lehenik eta behin, zure kideak CBC erabili dezakeen bezero bat duen jakitea hobe duzu, bestela, zer esaten duen ikusi ahal izango duzu, baina hark ezingo ditu zuk esandakoak irakurri.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Electronic Codebook (ECB)
eu: Kode-liburu elektronikoa (ECB/«Electronic Codebook»)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Cipher-Block Chaining (CBC)
eu: Zifratutako blokeak kateatzea (CBC / «Cipher-Block Chaining»)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
eu: Ordezkaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
eu: Helbidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
eu: Ataka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Network Interface
eu: Sareko interfazea

en: Reply From IRC Server
eu: IRC zerbitzariaren erantzuna

en: Specify Manually
eu: Zehaztu eskuz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
eu: Zama-jaisteko &karpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
eu: &Gehitu igorlea fitxategi-izenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
eu: Sort&u igorlearen karpeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
eu: Bihurtu fitxategi-izenetako zuriuneak azpiko-marra bidali aurretik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
eu: Automatikok&i onartu zama-jaisteko eskaintza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
eu: Au&tomatikoki berrekin zama-jaistea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
eu: Gaitu DCC bidalketa azkarra (baliteke bezero guztiekin e&z ibiltzea)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
eu: Gaitu DCC bidalketa pasiboa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
eu: Automatikoki onartu DCC berriketa eskaintzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
eu: Gaitu UPnP, NAT zeharkatzeko

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
eu: Aukera hori gaituta badago, IPv6 konexioetarako DCC transferentziak hemen ezarritako IPv4 interfazearen bidez egingo dira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
eu: Erabili erreserbako IPv&4 interfaze aukera DCC bidalketarako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
eu: DCC(e)k &denbora-muga bidali du:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
eu: Bufferraren ne&urria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
eu: IP propioa lortzeko &metodoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
eu: IP &propioa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
eu: Atakak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
eu: Gaitu DCC transferentzia zerbitzarirako berariazko a&takak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
eu: ->

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
eu: Gaitu DCC berriketarako berariazko ata&kak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
eu: Berriketako testua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
eu: Goitizen-zerrenda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
eu: Fitxa-barra:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
eu: Erakutsi MOTD (Eguneko mezua) mezua letra-tipo finkoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
eu: Gaitu letra-tipo finkoa MOTD mezuetarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
eu: Erakutsi bidaltzaileen goitizenak lo&di berriketa ikuspegian

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
eu: Gaitu sistemaren erretilua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
eu: Era&bili sistemaren erretilua mezu berriak jakinarazteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
eu: &Jakinarazi bakarrik nabarmentze bat eragiten denean edo zure uneko gotizena erabiltzen denean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TrayActivateNoWindow)
en: When the Konversation window is closed, the tray icon will be set to "active", which will cause it to become visible in tray implementations that only offer access "active" icons.
eu: «Konversation» leihoa ixten denean, erretiluko ikonoa "aktibo" gisa ezarriko da, ikono "aktiboak" bakarrik atzitzea eskaintzen duten erretilu-inplementazioetan ikusgai egotea eragingo duelarik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayActivateNoWindow)
en: Tray icon becomes "active" when the window is closed
eu: Erretiluko ikonoa "aktibo" bilakatzen da leihoa ixten denean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
eu: Ezkutatu leihoa abiatzean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
eu: Goitizena osatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
eu: Osatze &modua:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
eu: Lerro barruko zikloa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
eu: Oskolaren antzekoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
eu: Oskolaren antzeko osatzeko kaxarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
eu: Atzi&zkia lerro hasieran:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
eu: B&este nonbait:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
eu: Bereizi maiuskulak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
eu: Beste zenbait

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
eu: Ezgaitu jakinarazpenak &aldenduta egon bitartean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
eu: Erabili norberak aukeratutako &arakatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
eu: Koman&do karakterea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
eu: Erabili neurrira ipinitako &bertsio-erantzuna:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
eu: <qt>Hemen <b>CTCP <i>VERSION</i></b> eskaeretarako neurrira ipinitako erantzun bat ezar dezakezu.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
eu: Sarrerako laukia testuarekin zabaldu egiten da

en: Select Sound File
eu: Hautatu soinu-fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
eu: &Gaitu soinua nabarmenduetarako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
eu: &Beti nabarmendu norberaren goitizena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
eu: Beti nabarmendu norberaren &lerroak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
eu: Nabarmenduen zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
eu: Nabarmenduak

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
eu: Soinua

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
eu: Testu automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
eu: Berriketa leihoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
eu: Ere&dua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
eu: Kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
eu: &Soinua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
eu: Probako soinua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
eu: Testu a&utomatikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
eu: Berriketa leihoak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
eu: Nabarmentze hori izenaren arabera zerrendatutako berriketetan baino ez da bilatuko, edo berriketa-leiho guztietan eremua hutsik uzten bada. Izen anitzek koma bidez bereizita egon behar dute.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
eu: Gaitu jaki&narazpenak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
eu: Eredua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
eu: Mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
eu: Eredua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
eu: Mezu-motak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
eu: Kanala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
eu: Oharpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
eu: Kontsulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
eu: Gonbidatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
eu: Kendu den&a

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
eu: Ezkutatu kiribiltzeko barra

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
eu: Gaitu, zure IRC sarrerako lerro guztietan, tekleatu ahala, ortografia aztertzea nahi baduzu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
eu: Hori gaituta, sarrerako laukia betetzen denean, bertikalki handituko da.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
eu: Abiarazi ezkutatuko leiho-nagusiarekin

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
eu: Erakut&si benetako izenak goitizenen alboan

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: All events
eu: Gertaera guztiak

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: Channels and queries with events
eu: Gertaerak dituzten kanalak eta itaunak

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
eu: Ireki zelatatutako goitizenen fitxa aplikazioa abiatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLauncherEntryCount)
en: &Enable Display of Unseen Events Count On Launcher Entry
eu: &Gaitu abiarazlearen sarreran ikusi gabeko gertaera kopurua azaltzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Count &mode:
eu: Zenbatzeko &modua:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, countedEventsGroupBox)
en: Counted Events
eu: Zenbatutako gertaerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
eu: Mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
eu: Mezu pribatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
eu: Unean erabilitako goitizena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
eu: Nabarmendu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
eu: Kanaleko gertaerak modu aldaketak edo erabiltzaileak kanalera elkartzea/kanaletik aldegitea dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
eu: Kanaleko gertaera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
eu: Aplikazioaren gertaerak «Konsole»ren fitxetan, DCC egoera-fitxan eta zuzenean berriketarako erabiltzen ez diren beste aplikazioen fitxetan gertatzen dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
eu: Aplikazio-gertaera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
eu: &Gaitu egunkari-erregistroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
eu: Elkarrizketa pribatuak bakarrik erregistratzen ditu (itaunak, DCC berriketak)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
eu: Gaitu letra &xeheko egunkari-fitxategi izenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
eu: &Erantsi ostalari-izena egunkari-fitxategien izenei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
eu: Egunkari-fitxategiaren &bide-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
eu: Erabili sistemako testu-editorea egunkariak irekitzeko

en: Normal Users
eu: Erabiltzaile arruntak

en: Voice (+v)
eu: Ahotsa (+v)

en: Halfops (+h)
eu: Erdi-operadorea (+h)

en: Operators (+o)
eu: Operadoreak (+o)

en: Channel Admins (+p)
eu: Kanaletako administratzaileak (+p)

en: Channel Owners (+q)
eu: Kanalen jabeak (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
eu: Klik bikoitza egiterakoan exekutatu beharreko &komandoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
eu: Sailkatu maius./minus. bereizi gabe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
eu: Sailkatu &jardueraren arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
eu: Sailkat&u erabiltzaile-egoeraren arabera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
eu: (Berrordenatu goitizenak sailkatzeko ordena arrastatu eta jareginez)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
eu: Modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
eu: Azalpena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
eu: &Gaitu pantailan azaltzea (OSD)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
eu: &Pantailan azaltzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
eu: &Marraztu itzalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
eu: OSDko letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
eu: Erakutsi &OSD mezua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
eu: Goitizen propioa kanaleko mezuan agertzen &den

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
eu: Kanaleko edo&zein mezutan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
eu: I&taun jardueran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
eu: El&kartu/Alde egin gertaerak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
eu: Gaitu koloreak neurrira ipintzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
eu: Te&stuaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
eu: &Atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
eu: &Beste ezarpen batzuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
eu: &Iraupena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
eu: &Pantaila:

en: Default Identity
eu: Lehenetsitako nortasuna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
eu: Leku-marka erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
eu: %c: Uneko kanala
    %i: Sarrera-laukiko edukia
    %k: Kanaleko gakoa
    %K: Zerbitzariko pasahitza
    %n: Bidali komandoa zerbitzarira zuzenean zure sarrerako laukira egin ordez
    %o: Uneko goitizena
    %s<terminoa>%: %u(e)an goitizenak banatzeko erabilitako terminoa
    %u: Hautatutako goitizenen zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
eu: Botoiaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
eu: Botoiaren ekintza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
eu: Botoiaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
eu: Botoiaren ekintza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
eu: Erakutsi goitizenen testuinguru menuetan goitizenetan eragiteko botoi-azkarrak

en: Interface
eu: Interfazea

en: Behavior
eu: Jokabidea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Chat Window
eu: Berriketa-leihoa

en: Nicklist Themes
eu: Goitizen-zerrendaren gaiak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Quick Buttons
eu: Botoi-azkarrik

en: Tabs
eu: Fitxak

en: General Behavior
eu: Jokabide orokorra

en: Connection
eu: Konexioa

en:  line |  lines
eu[0]:  lerro
eu[1]:  lerro

en:  nick |  nicks
eu[0]:  goitizen
eu[1]:  goitizen

en: Nickname List
eu: Goitizen-zerrenda

en: Command Aliases
eu: Komandoen ezizenak

en: Auto Replace
eu: Ordezte automatikoa

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
eu: Ezikusi egin

en: Logging
eu: Egunkari-erregistroa

en: Watched Nicknames
eu: Zelatatutako goitizenak

en: On Screen Display
eu: Pantailan azaltzea

en: Launcher Entry
eu: Abiarazlearen sarrera

en: Warning Dialogs
eu: Ohartarazteko elkarrizketa-koadroak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
eu: Itxura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
eu: Erabili testu koloreduna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
eu: Erabili LED koloredunak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
eu: Hori hautatzen baduzu, Nabarmentzea hobespen orrian aukeratzen dituzun koloreek "Unean erabilitako goitizena" eta "Nabarmendu"rako erabilitako koloreak gainidatziko ditu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
eu: Eman lehentasuna berriketa-leihoa nabarmentzeko koloreei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
eu: Kokapena:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
eu: Goian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
eu: Behean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
eu: Ezkerrean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
eu: Erakutsi i&xteko botoia fitxetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
eu: Erakutsi ixteko botoi bat fitxa-barrako e&skuin aldean

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
eu: Fokua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
eu: &Fokua fitxa berrietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
eu: Fokua i&taun berrietan

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
eu: Sagua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
eu: Er&diko-klik fitxa batean hura ixteko

en: Select Theme Package
eu: Aukeratu gai-paketea

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
eu: Konversation gaiak (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
eu: Errore ezezaguna (0)

en: Failed to Download Theme
eu: Gaia zama-jaistea huts egin du

en: Theme archive is invalid.
eu: Gai-artxiboa baliogabea da.

en: Cannot Install Theme
eu: Ezin du gaia instalatu

en: Do you want to remove %1?
eu: %1 kendu nahi duzu?

en: Remove Theme
eu: Kendu gaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getButton)
en: G&et New Themes...
eu: L&ortu gai berriak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall from File...
eu: I&nstalatu fitxategitik...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
eu: &Kendu gaia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
eu: Erabiltzaile arruntetarako Ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
eu: Aldenduta dauden erabiltzaileen ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
eu: Ahotsa duten erabiltzaileentzako ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
eu: Erdi-operadore pribilegioak dituzten erabiltzaileetarako ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
eu: Operadore pribilegioak dituzten erabiltzaileetarako ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
eu: Administratzaile pribilegioak dituzten erabiltzaileen ikonoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
eu: Jabe pribilegioak dituzten erabiltzaileen ikonoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
eu: Aurreikusi:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
eu: ... kanal baterako gonbidapen bat jaso da

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
eu: ... egunkari-fitxategi bat gordetzea ikusgai dagoen zatia bakarrik gordeko luke

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
eu: ... egunkari-fitxategi bat ezabatzear dago

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
eu: ... ezikusi gisa markatu berri den goitizen baterako irekitako itaun bat dago

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
eu: ...konexio bat sare bereko beste zerbitzari batera aldatzen

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
eu: ...konexio berri bat sortzen jada konektatutako sare batera

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
eu: ... zerbitzari-fitxa bat ixten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
eu: ... kanal-fitxa bat ixten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
eu: ... itaun-fitxa bat ixten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
eu: ... DCC berriketa-fitxa bat ixten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
eu: ... uneko fitxatik abiatuta ezin da kanal-zerrenda bat zehaztu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
eu: ... menu-barra ezkutatzea aukeratu duzu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
eu: ... kanalak zerrendatzea, zama-jaistekoaren neurriagatik, deskonexioa eragin dezake

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
eu: ... testu-zati handiak itsasten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
eu: ... «Konversation»etik erretiluko ikonoa erabiliz irteten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
eu: ... goitizen bat ez-ikustea erabaki duzu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
eu: ... goitizen bati ezikusi egiten uztea erabaki duzu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
eu: ... «Konversation»etik irteten, DCC fitxategi transferentziak aktibo dauden bitartean

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
eu: ... mezu bateko karaktere batzuk kodeketa aktiboarekin bateraezinak dira

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
eu: ... leihoa ixtea sistemaren erretilura ikonotuko du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
eu: Erakutsi abisu elkarrizketa-koadro bat ondoko kasuan...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
eu: <qt>
    <p>
    Goitizen-begiralea piztuta dagoenean, <b>Zelatatutako Sareak/Goitizenak</b> zerrendan agertzen diren goitizenak lerroan agertzen direnean edo lerroz kanpo doazenean jakinaraziko zaizu.</p>
    <p><b>Zelatatutako goitizenen</b> leihoa ere ireki dezakezu Zelatatutako goitizen guztien egoera ikusteko.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
eu: Gaitu &goitizen begiralea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
eu: <qt>Markatuta dagoenean, <b>Zelatatutako goitizenak</b> leihoa automatikoki irekiko da «Konversation» irekitzean.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
eu: Erakutsi Zelatatutako goitizenen fitxa &aplikazioa abiatzean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
eu: <qt>
    <p><b>Zelatatutako goitizenen</b> leihoko goitizen batean klik bikoitza egiten
    duzunean, komando hau ipintzen da zerbitzari leihoko <b>Sarrera lerroan</b>.</p>
    <p>Komandoarekin ondoko ikurrak erabil daitezke:</p><ul>
    <li>%u: Klik bikoitza jaso duen goitizena.</li>
    <li>%K: Zerbitzariaren pasahitza.</li>
    <li>%n: Komandoa zuzenean zerbitzarira bidali sarrera lerrora egin ordez.</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
eu: Goitizenari klik bikoitza egiten zaionean e&xekutatzen den komandoa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
eu: <qt>
    <p><b>Zelatatutako goitizenen</b> leihoko goitizen batean klik bikoitza egiten
    duzunean, komando hau ipintzen da zerbitzari leihoko <b>Sarrera lerroan</b>.</p>
    <p>Komandoarekin ondoko ikurrak erabil daitezke:</p><ul>
    <li>%u: Klik bikoitza jaso duen goitizena.</li>
    <li>%K: Zerbitzariaren pasahitza.</li>
    <li>%n: Komandoa zuzenean zerbitzarira bidali sarrera lerrora egin ordez.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
eu: «Konversation»ek, bitarte horretan, behean zerrendatutako goitizenen egoera egiaztatutako du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
eu: Eg&uneratze-bitartea:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
eu: Informazioa

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
eu: Sarea erorita dago, automatikoki birkonektatuko da atzera altxatuta dagoenean.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
eu[0]: %2(e)ra (%3 ataka) segundo 1ean konektatzeko saiakera.
eu[1]: %2(e)ra (%3 ataka) %1 segundotan konektatzeko saiakera.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
eu[0]: %2(e)ra (%3 ataka) segundo 1ean birkonektatzeko saiakera.
eu[1]: %2(e)ra (%3 ataka) %1 segundotan birkonektatzeko saiakera.

en: Error
eu: Errorea

en: Reconnection attempts exceeded.
eu: Birkonektatzeko saiakerak gainditu dira.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
eu: Dagoeneko %1(e)ra konektatuta zaude. Beste konexio bat ireki nahi duzu?

en: Already connected to %1
eu: Dagoeneko %1(e)ra konektatuta

en: Create connection
eu: Sortu konexioa

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
eu: Orain '%2' (%3 ataka) bidez %1(e)ra konektatuta zaude. Horren ordez '%4'(e)ra (%5 ataka) aldatu nahi duzu?

en: Switch Server
eu: Aldatu zerbitzaria

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
eu: Mesedez, bete zure <b>Nortasuna</b>.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
eu: Mesedez, bete zure <b>Benetako izena</b>.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
eu: Mesedez, eman gutxienez <b>goitizen</b> bat.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
eu: <qt>Zure "%1" nortasuna ez dago ondo ezarrita:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
eu: Nortasun ezarpenak

en: Edit Identity...
eu: Editatu nortasuna...

en: Debug: %1
eu: Araztu: %1

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
eu: getNickname: Ez da aurkitu %1 zerbitzaria.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
eu: Ezin izan dio DCC %1 eskaera bat IRC zerbitzariaren bidez kideari bidali.

en: Awaiting acceptance by remote user...
eu: Urruneko erabiltzailearen onarpenaren zain...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
eu: %1 (%2(e)an) zurekin DCC %3 egitea eskaintzen du

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
eu: %2(e)ren DCC %1 eskaintza

en: Accept
eu: Onartu

en: Reject
eu: Errefusatu

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
eu: DCC %1 eskaintza errefusatu duzu.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
eu: DCC %1 eskaera errefusatu da

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
eu: Ezin izan dio alderantzizko DCC %1 aitortza IRC zerbitzariaren bidez kideari bidali.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
eu: %1 ataka birbideratzea huts egin du. Hala eta guztiz ere DCC eskaera urrutiko erabiltzaileari bidaltzea.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
eu: Ezin izan dio alderantzizko DCC %1 aitortza IRC zerbitzariaren bidez kideari bidali.

en: Could not open a socket for listening: %1
eu: Ezin izan du entzuteko hargune bat ireki: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
eu: %1 DCC konexioa eskaintzen, %2(e)ri %3 atakan...

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
eu: Arbel-zuria

[ctx: DCC extension]
en: Chat
eu: Berriketa

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
eu: %1 DCC konexioa ezartzen, %2(e)ra (%3:%4)...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
eu: %1 DCC konexioa ezartzen, %2(e)ra.

en: Socket error: %1
eu: Hargune errorea: %1

en: Could not accept the client.
eu: Ezin izan du bezeroa onartu.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
eu: %1 DCC konexioa ezarrita, %2(e)ra.

en: Connection closed.
eu: Konexioa itxi egin da.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
eu: %1 DCC %2(e)rekin %3 atakan.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
eu: %1 DCC %2(e)rekin  %3:%4 atakan.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
eu: %2(e)rekin duzun %1 DCC itxi nahi duzu?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
eu: Itxi DCC %1

en: Talking to yourself
eu: Zeure buruarekin hizketan

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
eu: Lehenetsia ( %1 )

en: Usage
eu: Erabilera

en: Usage: %1ME text
eu: Erabilera: %1ME testua

en: Unknown command.
eu: Komando ezezaguna.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
eu: %2(r)engandik CTCP-%1 eskaera ezezaguna jaso da

en: No vacant port
eu: Ez dago portu hutsik

en: Could not open a socket
eu: Ezin izan du hargune bat ireki

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
eu: Bidaltze pasiboa

en: Open
eu: Ireki

en: Select Recipient
eu: Hautatu hartzailea

en: Select nickname and close the window
eu: Aukeratu goitizena eta itxi leihoa

en: Close the window without changes
eu: Itxi leihoa aldaketarik gabe

en: DCC Receive Question
eu: DCC jasotzeko galdera

en: O&riginal Filename
eu: Jato&rrizko fitxategi-izena

en: Suggest &New Filename
eu: Iradoki fitxategi-izena &berria

en: Use as new default download folder
eu: Erabili zama-jaisteko karpeta lehenetsi berri gisa

en: &Resume
eu: Be&rrekin

en: R&ename
eu: B&errizendatu

en: Status
eu: Egoera

en: Details
eu: Xehetasunak

en: DCC Send
eu: DCC bidali

en: DCC Receive
eu: DCC jaso

en:  (Reverse DCC)
eu: (Alderantzizko DCC)

en: Unknown server
eu: Zerbitzari ezezaguna

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
eu: %1 %2(e)an, %3 (%4 ataka)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
eu: %1 %2(e)an

[ctx: %1=ownIP, %2=ownPort]
en: %1 (port %2)
eu: %1 (%2 ataka)

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
eu: Bai, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
eu: Ez

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
eu: &lt; 1 seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
eu: Kidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
eu: Norbera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
eu: Egoera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
eu: Aurrerapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
eu: Kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
eu: Uneko kokalekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
eu: Fitxategiaren tamaina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
eu: Berrekinda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
eu: Uneko abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
eu: Batezbesteko abiadura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
eu: Transferentzia denbora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
eu: Kalkulatutako hondar-denbora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
eu: Eskaintza ordua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
eu: Hasiera ordua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
eu: Bukaera ordua:

en: File
eu: Fitxategia

en: Partner
eu: Kidea

en: Started At
eu: Hasiera

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Position
eu: Kokapena

en: Speed
eu: Abiadura

en: Sender Address
eu: Bidaltzailearen helbidea

en: Remaining
eu: Gainerakoa

en: %1/sec
eu: %1/seg

en: Queued
eu: Ilaran

en: Preparing
eu: Prestatzen

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
eu: Zain

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Receiving
eu: Jasotzen

en: Sending
eu: Bidaltzen

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
eu: Eginda

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
eu: Huts egin du

en: Aborted
eu: Galarazita

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
eu: Ilaran - Transferentzia zuk onartu edo errefusatzeko zain dago

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
eu: Prestatzen - Transferentzia berrekin daitekeen fitxategirik dagoen egiaztatzen ari da

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
eu: Prestatzen - Transferentzia bidaltzeko datuak eskuratzen ari da

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
eu: Egiteko zain - Transferentzia, kideak onartu edo errefusatu dezan zain dago

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
eu: Konektatzen - Transferentzia kidearekin konektatzen ari da

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
eu: Jasotzen - Transferentzia kideagandiko datuak jasotzen ari da

en: Sending - Transfer is sending data to partner
eu: Bidaltzen - Transferentzia kideari datuak bidaltzen ari da

en: Done - Transfer has completed successfully
eu: Eginda - Transferentzia ondo burutu da

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
eu: Huts egin du - Transferentziak 'arrazoi ezezaguna'rekin huts egin du

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
eu: Huts egin du - Transferentziak '%1' arrazoiarekin huts egin du

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
eu: Bertan behera - Erabiltzaileak transferentzia bertan behera utzi du

en: Incoming Transfers
eu: Sarrerako transferentzia

en: Outgoing Transfers
eu: Irteerako transferentzia

en: DCC Status
eu: DCC egoera

en: &Select All Items
eu: Au&keratu elementu guztiak

en: S&elect All Completed Items
eu: Auke&ratu osatutako elementu guztiak

en: &Accept
eu: On&artu

en: Start receiving
eu: Hasi jasotzen

en: A&bort
eu: &Galarazi

en: Abort the transfer(s)
eu: Transferentzia(k) galarazi

en: Resend
eu: Birbidali

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
eu: Gar&bitu

en: Clear all selected Items
eu: Garbitu aukeratutako elementu guztiak

en: Clear Completed
eu: Garbitu osatutakoak

en: Clear Completed Items
eu: Garbitu osatutako elementuak

en: &Open File
eu: &Ireki fitxategia

en: Run the file
eu: Exekutatu fitxategia

en: Open Location
eu: Ireki kokalekua

en: Open the file location
eu: Ireki fitxategiaren kokalekua

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
eu[0]: Exekutatzeko fitxategi %1 aukeratu duzu, ziur zaude jarraitu nahi duzula?
eu[1]: Exekutatzeko %1 fitxategi aukeratu dituzu, ziur zaude jarraitu nahi duzula?

[ctx: @action:button]
en: Execute %1 File | Execute %1 Files
eu[0]: Exekutatu fitxategia %1
eu[1]: Exekutatu %1 fitxategi

en: The admin has restricted the right to receive files
eu: Administratzaileak fitxategiak jasotzeko eskubidea murriztu du

en: Invalid sender address (%1)
eu: Bidaltzaile-helbide baliogabea (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
eu: Euskarririk gabeko negoziazioa (fitxategineurria=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
eu: <b>Ezin du karpeta sortu edo jomuga ezin da idatzi.</b><br/>Karpeta: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
eu: <b>Fitxategia beste transferentzia batek erabiltzen du.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
eu: Ezin izan du KIO instantzia bat sortu

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
eu[0]: <b>osatu gabeko fitxategi bat dago:</b><br/>%2<br/>Osatu gabeko fitxategiaren neurria: 1 byte.
eu[1]: <b>osatu gabeko fitxategi bat dago:</b><br/>%2<br/>Osatu gabeko fitxategiaren neurria: %1 byte.

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
eu: <b>Fitxategia jada badago.</b><br/>%1 (%2)<br/>Bidaltzaileak %3(e)ko fitxategi-neurriaren berri ematen du<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
eu: <b>Fitxategia ezin izan du ireki.<br/>Errorea: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
eu: Ezin izan dio kideari IRC zerbitzariaren bidez alderantzizko DCC SEND onarpena bidali.

en: Waiting for connection
eu: Konexioaren zain

en: Waiting for remote host's acceptance
eu: Urrutiko ostalariak onartzeko zain

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
eu: Ezin izan dio kideari IRC zerbitzariaren bidez berrekiteko DCC RECV eskaera bidali.

en: Unexpected response from remote host
eu: Urrutiko ostalariaren ezusteko erantzuna

en: Could not accept the connection (socket error).
eu: Ezin izan du konexioa onartu (hargune-errorea).

en: Transfer error
eu: Transferentzia-errorea

en: KIO error: %1
eu: KIO errorea: %1

en: Timed out
eu: Denbora-muga

en: The admin has restricted the right to send files
eu: Administratzaileak fitxategiak bidaltzeko eskubidea murriztu du

en: The url "%1" does not exist
eu: "%1" URLa ez da existitzen

en: Enter Filename
eu: Sartu fitxategi-izena

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
eu: <qt><i>%1</i>(e)ri bidaltzen ari zaren fitxategi-izenak ez du fitxategi-izenik.<br/>Mesedez, sartu hartzaileari aurkezteko fitxategi-izena, edo utzi DCC transferentzia</qt>

en: unknown
eu: ezezaguna

en: No filename was given
eu: Ez da fitxategi-izenik eman

en: Could not retrieve "%1"
eu: Ezin izan du "%1" eskuratu

en: Unable to send a 0 byte file.
eu: Ez da 0 byteko fitxategi bat bidaltzeko gai.

en: DCC SEND request was rejected
eu: DCC SEND eskaera errefusatu da

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
eu: Ezin izan dio IRC zerbitzariaren bidez kideari DCC SEND eskaera bat bidali.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
eu: Eragiketa arrakastatsua. Ez litzateke sekula elkarrizketa-koadro batean gertatu behar

en: Could not read from file "%1".
eu: Ezin izan du "%1" fitxategitik irakurri.

en: Could not write to file "%1".
eu: Ezin izan du "%1" fitxategian idatzi.

en: A fatal unrecoverable error occurred.
eu: Berreskuraezina den errore larri bat gertatu da.

en: Could not open file "%1".
eu: Ezin izan du '%1' fitxategia ireki.

en: The operation was unexpectedly aborted.
eu: Eragiketa ustekabean bertan behera utzi da.

en: The operation timed out.
eu: Eragiketak denbora-muga gainditu du.

en: An unspecified error happened on close.
eu: Ixterakoan ustekabeko errore bat gertatu da.

en: Unknown error. Code %1
eu: Errore ezezaguna. %1 kodea

en: Columns
eu: Zutabeak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
eu: Arbel-zuriko letra-tipo hautatzailea

en: Clear Image
eu: Garbitu irudia

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Freehand Drawing
eu: Esku-hutsez marraztea

en: Draw a straight line
eu: Marraztu lerro zuzen bat

en: Draw a rectangle
eu: Marraztu laukizuzen bat

en: Draw an ellipse
eu: Marraztu elipse bat

en: Draw text
eu: Marraztu testua

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
eu: Hautapena

en: Eraser
eu: Borragoma

en: Fill a contiguous area with the foreground color
eu: Bete ondoko azalera aurrealdeko kolorearekin

en: Draw an arrow
eu: Marraztu gezi bat

en: Select a color from the image
eu: Hautatu irudiko kolore bat

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
eu: Irudiak (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
eu: Nortasunak

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
eu: Hau da zure goitizenen zerrenda. Beste erabiltzaileek zu zein izenaren arabera ezagutzen zaituzten, hori da goitizen bat.
    
    Goitizenek IRC sare oso batean bakarrak izan behar dutenez, baliteke beste norbaitek jada erabiltzen duelako, zerbitzariak zuk nahi duzun izena errefusatzea. Sartu zuretzako ordezko goitizenak. Zerbitzariak zure aurreneko aukera errefusatzen badu, «Konversation» ordezko goitizenekin saiatuko da.

[ctx: Cert = Certificate]
en: SASL EXTERNAL (Cert)
eu: SASL EXTERNAL (Ziut)

en: Standard NickServ
eu: NickServ estandarra

en: Server Password
eu: Zerbitzariaren pasahitza

en: SSL Client Certificate
eu: SSL bezero ziurtagiria

en:  minute |  minutes
eu[0]:  minutu
eu[1]:  minutu

en: Change identity information
eu: Aldatu nortasun informazioa

en: Discards all changes made
eu: Baztertu egindako aldaketa guztiak

en: Add Identity
eu: Gehitu nortasuna

en: Identity name:
eu: Nortasun izena:

en: You need to give the identity a name.
eu: Nortasunari izen bat eman behar diozu.

en: Rename Identity
eu: Berrizendatu nortasuna

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
eu: Nortasun hori erabiltzen ari da, kentzen baduzu, hura erabiltzen duten sareko ezarpenak nortasun lehenetsia hartuko dute. Hala ere ezabatu beharko litzateke?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
eu: Ziur zaude nortasun horretarako informazio guztia ezabatu nahi duzula?

en: Delete Identity
eu: Ezabatu nortasuna

en: Duplicate Identity
eu: Bikoiztu nortasuna

en: You must add at least one nick to the identity.
eu: Nortasunari gutxienez goitizen bat gehitu behar diozu.

en: Nicks must not contain spaces.
eu: Goitizenek ez dute zuriunerik izan behar.

en: Please enter a real name.
eu: Mesedez, sartu benetako izen bat.

en: Ident must not contain spaces.
eu: Nortasunak ez du zuriunerik izan behar.

en: NickServ may not function with auto join;  SASL is recommended.
eu: Baliteke «NickServ» elkartze automatikoarekin ez ibiltzea; SASL gomendatzen da.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
eu: Hemen sartutako pasahitzak zerbitzariaren ezarpenetan ezarritakoa, ezarrita balego, gainidatziko du.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
eu: (hautazkoa)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
eu: Ziurtagirietan oinarritutako autentifikazioak konexiorako SSL gaitzea behartzen du, zerbitzariko edozein ezarpen gainidatziz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
eu: &Nortasuna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
eu: Bikoiztu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
eu: Berrizendatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
eu: &Benetako izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
eu: Sartu zure benetako izena hemen. Ez da IRCren asmoa zu zure lagunengandik edo etsaiengandik ezkutuan mantentzea. Gogoan izan ezazu maltzurkeriaz jokatzeko tentazioa baduzu. Gezurrezko "Benetako izen" bat zure generoa gogaikarriengandik mozorrotzeko era ona izan daiteke, baina erabiltzen duzun ordenagailuaren arrastoaren jarraipena egin daiteke, beraz, sekula ez zara benetan anonimoa izango.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
eu: Goitizena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
eu: Identifikazio automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
eu: Zer&bitzua:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
eu: Zerbitzu-izena <b><i>nicksev</i></b> izan daiteke, edo sarearekiko menpekoa den izen bat <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b> esaterako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
eu: Komandoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
eu: Kontua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
eu: Pa&sahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
eu: PEM fitxategia:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
eu: Aldenduta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
eu: Lauki hori markatzen baduzu, <b>/away</b> komando bat egiten duzun bakoitzean, kanalean lerro horizontal bat agertuko da, aldendu zaren puntua markatuz. IRCko beste erabiltzaileek ez dute lerro horizontal hori ikusten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
eu: Markatu aldentzerakoan berriketa leihoetako azken kokalekua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
eu: Aldentze mezu lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
eu: Hemen sartzen duzun testua aldentze-mezu gisa erabiltzen da, <b>/away</b> edo <b>/aaway</b> komandoetan argumentu gisa mezurik sartzen ez denean, eta baita menu bidez edo teklatuko lasterbideen bidez Aldentze-globala txandakatzen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
eu: Aldentze goitizena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
eu: Sartu aldendu zarela adierazten duen goitizen bat. Nortasun horrekin elkartu zaren edozein kanaletan <b>/away msg</b> komando bat egiten duzunean, «Konversation»ek automatikoki aldatuko du zure goitizena aldendutako goitizenarekin. Beste erabiltzaileek jakingo dute zure ordenagailutik aldendu zarela. Aldenduta gisa zauden edozein kanaletan <b>/away</b> komando bat egiten duzunean, «Konversation»ek zure goitizena atzera jatorrizkora aldatuko du. Aldentzen zarenean zure goitizena automatikoki aldatzea nahi ez baduzu, utzi hutsik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
eu: Lauki hau markatzen baduzu, «Konversation»ek nortasun hori erabiltzen duten konexio guztietan aldenduta ezarriko du automatikoki pantaila-babeslea abiatzean edo behean konfiguratutako erabiltzailearen jarduerarik gabeko denbora-tarte baten ondoren.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
eu: Aldentze automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
eu: Ezarri aldenduta erabiltzailearen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
eu: ko jarduera ezaren ondoren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
eu: Lauki hau markatzen baduzu, «Konversation»ek, nortasun hori erabiltzen duten konexio guztietatik aldentzea kenduko du pantaila-babeslea gelditzean edo erabiltzailearen jarduera berria antzematen denean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
eu: Itzuli jarduerara automatikoki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
eu: Lauki hau markatzen baduzu, «Konversation»ek nortasun hori erabiltzen duten fitxa guztietan aldenduta komandoa automatikoki exekutatuko du. Aldenduta komandoko <b>%s</b> aldentze mezuarekin ordezkatzen da. Itzultzen zarenean, itzultzeko komandoa exekutatuko du. Itzultzeko komandoko <b>%t</b> aldenduta egon zaren denbora iraupenarekin ordezkatzen da.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
eu: Aldentze-komandoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
eu: Aldentzeko komandoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
eu: Itzultzeko komandoa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
eu: Oskol-&aurreko komandoa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
eu: Hemen, zerbitzarirako konexioa hasi aurretik exekutatu beharreko komando bat sar dezakezu<br>Nortasun horretan zerbitzari anizkoitzak badituzu komandoa haietako bakoitzean exekutatuko da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
eu: Kod&eketa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
eu: Ezarpen horrek, tekleatzen dituzun karaktereak zerbitzarira bidaltzeko nola kodetzen diren gainean eragiten du. Konversation irekitzen duzun aurreneko aldian, aukera horiek sistema eragiletik eskuratzen ditu. Beste erabiltzaileen mezuak ondo ikusteko arazoak somatzen badituzu, saia zaitez ezarpen hori aldatzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginLabel)
en: I&dent:
eu: Nor&tasuna:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If your computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
eu: Konektatzen zarenean, zerbitzari askok zure ordenagailua itauntzen dute IDENT erantzun bat lortzeko. Zure ordenagailuak IDENT zerbitzari bat ibiltzen ez badu, erantzun hori «Konversation»ek bidaliko du. Ez da zuriunerik onartzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
eu: &Irteteko arrazoia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
eu: Zerbitzari bat uzten duzun bakoitzean, mezu hori gainerakoei erakusten zaie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
eu: Konversation bukatu da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
eu: Al&de egiteko arrazoia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
eu: Kanal bat uzten duzun bakoitzean, mezu hori kanalera bidaltzen da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
eu: &Kanporatzeko arrazoia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
eu: Kanal batetik kanporatzen zaituzten bakoitzean (normalean IRC operadore batek egina), kanalera mezu hori bidaltzen da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
eu: Erabiltzaileak bukatua.

en: Edit Channel Settings
eu: Editatu kanalaren ezarpenak

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
eu: <qt><p>«IRC»ko kanal guztiek haiei lotutako mintzagai bat dute. Hori, guztiek ikus dezaketen mezu bat besterik ez da.</p><p>Operadore bat bazara, edo kanalaren <em>'T'</em> modua ezarri ez bada, mintzagaia alda dezakezu, mintzagaiaren ezkerreko Editatu Propietateak botoiari klik eginda. Leku berean mintzagaien historia ere ikus dezakezu.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
eu: Kanalean gehienez baimendutako erabiltzaile kopurua

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
eu: <qt><p>Hori da kanalaren erabiltzaile-muga - aldi berean kanalean gehienez egon daitekeen erabiltzaile-kopurua. Operadorea bazara, hori ezar dezakezu. Hori ezarriz gero, kanal moduaren Min<b>T</b>zagaia (ezkerreko botoia) automatikoki ezarriko da.</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
eu: <qt><p>Honek zure egungo goitizena, eta ezarri dituzun ordezkoak, erakustenditu. Beste goitizen bat hautatu edo tekleatzen baduzu, IRC zerbitzarira zure goitizena aldatzeko eskaera bat bidaliko da. Zerbitzariak baimentzen badu, goitizen berria hautatuko da. Goitizen berri bat tekleatzen baduzu, bukaeran 'Sartu' sakatu behar duzu.</p><p><em>Ezarpenak</em> menuko <em>Nortasunak</em> aukeran ordezko goitizenak editatu ditzakezu.</p></qt>

en: Completion
eu: Osatzea

en: Possible completions: %1.
eu: Osatze posibleak: %1.

en: Channel Password
eu: Kanaleko pasahitza

en: Channel User Limit
eu: Kanalaren erabiltzaile muga

en: Enter the new user limit for the channel:
eu: Sartu kanalaren erabiltzaile-muga berria:

en: Nick
eu: Goitizena

en: You are now known as %1.
eu: Orain %1 bezala ezagutzen zaituzte.

en: %1 is now known as %2.
eu: %1 ez da ezaguna %2 bezala.

[ctx: Message type]
en: Join
eu: Elkartu

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
eu: Zu (%1) %2 kanalera elkartu zara.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
eu: %1 (%2) kanal honetara elkartu da.

[ctx: Message type]
en: Quit
eu: Irten

en: You (%1) have left this server.
eu: Zuk (%1) zerbitzari hau utzi duzu.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
eu: Zuk (%1) zerbitzari hau utzi duzu (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
eu: Alde egin

en: You have left channel %1.
eu: %1 kanala utzi duzu.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
eu: Zuk (%1) %2 kanala utzi duzu (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
eu: %1(e)k (%2) zerbitzari hau utzi du.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
eu: %1(e)k (%2) zerbitzari hau utzi du (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
eu: %1(e)k (%2) kanal hau utzi du.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
eu: %1(e)k (%2) kanal hau utzi du (%3).

en: Kick
eu: Kanporatu

en: You have kicked yourself from channel %1.
eu: Zuk zeure burua %1 kanaletik kanporatu duzu.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
eu: Zuk zeure burua %1 kanaletik kanporatu duzu (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
eu: %1 kanaletik kanporatu zaitu %2(e)k.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
eu: %1 kanaletik kanporatu zaitu %2(e)k (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
eu: %1, kanaletik kanporatu duzu.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
eu: %1, kanaletik kanporatu duzu (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
eu: %1, kanaletik kanporatu du %2(e)k.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
eu: %1, kanaletik kanporatu du %2(e)k (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
eu[0]: Goitizen %1
eu[1]: %1 goitizen

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
eu[0]:  (op %1)
eu[1]:  (%1 op)

en: Topic
eu: Mintzagaia

en: The channel topic is "%1".
eu: Kanalaren mintzagaia "%1" da.

en: You set the channel topic to "%1".
eu: Kanalaren mintzagaia "%1" ezarri duzu.

en: %1 sets the channel topic to "%2".
eu: %1(e)k kanalaren mintzagaia "%2" ezarri du.

en: You set a quiet on %1.
eu: %1(e)ren gainean isilik ezarri duzu.

en: %1 sets a quiet on %2.
eu: %1(e)k %2(e)ren gainean isilik ezarri du.

en: You remove the quiet on %1.
eu: %1(e)ren gaineko isilik kendu duzu.

en: %1 removes the quiet on %2.
eu: %1(e)k %2(e)ren gaineko isilik kendu du.

en: You give channel owner privileges to yourself.
eu: Zeure buruari kanal-jabearen pribilegioak eman dizkiozu.

en: You give channel owner privileges to %1.
eu: Kanalaren jabeari %1 egiteko pribilegioak ematen dizkiozu.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
eu: %1(e)k zuri kanal-jabearen pribilegioak eman dizkizu.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri kanal-jabearen pribilegioak eman dizkio.

en: You take channel owner privileges from yourself.
eu: Zeure buruari kanal-jabearen pribilegioak kendu dizkiozu.

en: You take channel owner privileges from %1.
eu: %1(e)ri kanal-jabearen pribilegioak kendu dizkiozu.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
eu: %1(e) zuri kanal-jabearen pribilegioak kendu dizkizu.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri kanal-jabearen pribilegioak kendu dizkio.

en: You give channel admin privileges to yourself.
eu: Zeure buruari kanal-administratzailearen pribilegioak eman dizkiozu.

en: You give channel admin privileges to %1.
eu: %1(e)ri kanal-administratzailearen pribilegioak eman dizkiozu.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
eu: %1(e)k zuri kanal-administratzailearen pribilegioak eman dizkizu.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri kanal-administratzailearen pribilegioak eman dizkio.

en: You take channel admin privileges from yourself.
eu: Zeure buruari kanal-administratzailearen pribilegioak kendu dizkiozu.

en: You take channel admin privileges from %1.
eu: %1(e)ri kanal-administratzailearen pribilegioak kendu dizkiozu.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
eu: %1(e) kanal-administratzailearen pribilegioak kendu dizkizu.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri kanal-administratzailearen pribilegioak kendu dizkio.

en: You give channel operator privileges to yourself.
eu: Zeure buruari kanal-operadore pribilegioak eman dizkiozu.

en: You give channel operator privileges to %1.
eu: %1(e)ri kanal-operadore pribilegioak eman dizkiozu.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
eu: %1(e)k kanal-operadore pribilegioak eman dizkizu.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri kanal-operadore pribilegioak eman dizkio.

en: You take channel operator privileges from yourself.
eu: Zeure buruari kanal-operadore pribilegioak kendu dizkiozu.

en: You take channel operator privileges from %1.
eu: %1(e)ri kanal-operadore pribilegioak kendu dizkiozu.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
eu: %1(e)k kanal-operadore pribilegioak kendu dizkizu.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri kanal-operadore pribilegioak kendu dizkio.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
eu: Zeure buruari kanaleko erdi-operadore pribilegioak eman dizkiozu.

en: You give channel halfop privileges to %1.
eu: %1(e)ri kanaleko erdi-operadore pribilegioak eman dizkiozu.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
eu: %1(e)k zuri kanaleko erdi-operadore pribilegioak eman dizkiozu.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri kanaleko erdi-operadore pribilegioak eman dizkiozu.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
eu: Zeure buruari erdi-operadore pribilegioak kendu dizkiozu.

en: You take channel halfop privileges from %1.
eu: %1(e)ri erdi-operadore pribilegioak kendu dizkiozu.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
eu: %1(e)k zuri erdi-operadore pribilegioak kendu dizkizu.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri erdi-operadore pribilegioak kendu dizkio.

en: You give yourself permission to talk.
eu: Zeure buruari hitz egiteko baimena eman diozu.

en: You give %1 permission to talk.
eu: %1(e)ri hitz egiteko baimena eman diozu.

en: %1 gives you permission to talk.
eu: %1(e)k hitz egiteko baimena ematen dizu.

en: %1 gives %2 permission to talk.
eu: %1(e)k %2(e)ri hitz egiteko baimena ematen dio.

en: You take the permission to talk from yourself.
eu: Zeure buruari hitz egiteko baimena kendu diozu.

en: You take the permission to talk from %1.
eu: %1(e)ri hitz egiteko baimena kendu diozu.

en: %1 takes the permission to talk from you.
eu: %1(e)k hitz egiteko baimena kendu dizu.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
eu: %1(e)k %2(e)ri hitz egiteko baimena kendu dio.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
eu: Kanala 'ez da kolorerik onartzen' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
eu: %1(e)k kanala 'ez da kolorerik onartzen' moduan ezarri duzu.

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
eu: Kanala 'kolore-kodeak baimendu' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
eu: %1(e)k kanala 'kolore-kodeak baimendu' moduan ezarri du.

en: You set the channel mode to 'invite only'.
eu: Kanala 'gonbidatuak bakarrik' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
eu: %1(e)k kanala 'gonbidatuak bakarrik' moduan ezarri du.

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
eu: Kanaletik 'gonbidatuak bakarrik' modua kendu duzu.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
eu: %1(e)k kanaletik 'gonbidatuak bakarrik' modua kendu du.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
eu: Kanala 'moderatua' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
eu: %1(e)k kanala 'moderatua' moduan ezarri du.

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
eu: Kanala 'ez moderatua' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
eu: %1(e)k kanala 'ez moderatua' moduan ezarri du.

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
eu: Kanala 'kanpoko mezurik ez' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
eu: %1(e)k kanala 'kanpoko mezurik ez' moduan ezarri du.

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
eu: Kanala 'baimendu kanpoko mezuak' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
eu: %1(e)k kanala 'baimendu kanpoko mezuak' moduan ezarri du.

en: You set the channel mode to 'private'.
eu: Kanala 'pribatua' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
eu: %1(e)k kanala 'pribatua' moduan ezarri du.

en: You set the channel mode to 'public'.
eu: Kanala 'publikoa' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
eu: %1(e)k kanala 'publikoa' moduan ezarri du.

en: You set the channel mode to 'secret'.
eu: Kanala 'sekretua' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
eu: %1(e) kanala 'sekretua' moduan ezarri du.

en: You set the channel mode to 'visible'.
eu: Kanala 'ikusgai' moduan ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
eu: %1(e)k kanala 'ikusgai' moduan ezarri du.

en: You switch on 'topic protection'.
eu: 'mintzagai babesa' piztu duzu.

en: %1 switches on 'topic protection'.
eu: %1(e)k 'mintzagai babesa' piztu du.

en: You switch off 'topic protection'.
eu: 'Mintzagai babesa' itzali duzu.

en: %1 switches off 'topic protection'.
eu: %1(e)k 'mintzagai babesa' itzali du.

en: You set the channel key to '%1'.
eu: Kanaleko gakoa '%1' ezarri duzu.

en: %1 sets the channel key to '%2'.
eu: %1(e)k kanala gakoa '%2' ezarri du.

en: You remove the channel key.
eu: Kanaleko gakoa ezabatu duzu.

en: %1 removes the channel key.
eu: %1(e)k kanaleko gakoa ezabatu du.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
eu[0]: Kanalaren muga goitizen 1ean ezarri duzu.
eu[1]: Kanalaren muga %1 goitizenetan ezarri duzu.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
eu[0]: %2(e)k kanalaren muga goitizen 1ean ezarri du.
eu[1]: %2(e)k kanalaren muga %1 goitizenetan ezarri du.

en: You remove the channel limit.
eu: Kanalaren muga ezabatu duzu.

en: %1 removes the channel limit.
eu: %1(e)k kanalaren muga kendu du.

en: You set a ban on %1.
eu: %1(r)ekiko debeku bat ezarri duzu.

en: %1 sets a ban on %2.
eu: %1(e)k %2(r)ekiko debeku bat ezarri du.

en: You remove the ban on %1.
eu: %1(r)ekiko debekua kendu duzu.

en: %1 removes the ban on %2.
eu: %1(e)k %2(r)ekiko debekua kendu du.

en: You set a ban exception on %1.
eu: %1(r)ekiko debeku-salbuespen bat ezarri duzu.

en: %1 sets a ban exception on %2.
eu: %1(e)k %2(r)ekiko debeku-salbuespen bat ezarri du.

en: You remove the ban exception on %1.
eu: %1(r)ekiko debeku-salbuespena kendu duzu.

en: %1 removes the ban exception on %2.
eu: %1(e)k %2(r)ekiko debeku-salbuespena kendu du.

en: You set invitation mask %1.
eu: %1 gonbidapen maskara ezarri duzu.

en: %1 sets invitation mask %2.
eu: %1(e)k %2 gonbidapen maskara ezartzen du.

en: You remove the invitation mask %1.
eu: %1 gonbidapen maskara kendu duzu.

en: %1 removes the invitation mask %2.
eu: %1(e)k %2 gonbidapen maskara kendu du.

en: You set the channel mode '%1'.
eu: '%1' kanal-modua ezarri duzu.

en: %1 sets the channel mode '%2'.
eu: %1(e)k '%2' kanal-modua ezarri du.

en: You set channel mode +%1
eu: Kanal-modua +%1 ezarri duzu

en: %1 sets channel mode +%2
eu: %1(e)k '+%2' kanal-modua ezarri du

en: You remove the channel mode '%1'.
eu: '%1' kanal-modua kendu duzu.

en: %1 removes the channel mode '%2'.
eu: %1(e)k '%2' kanal-modua kendu du.

en: You set channel mode -%1
eu: -%1 kanal-modua ezarri duzu

en: %1 sets channel mode -%2
eu: %1(e)k -%2 kanal-modua ezarri du

en: You have to be an operator to change this.
eu: Operadore izan behar duzu hori aldatzeko.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
eu: Operadoreak bakarrik alda dezake kanaleko mintzagaia. %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
eu: Kanalera kanpoko bezeroetako mezurik ez. %1

en: Secret channel.  %1
eu: Kanal sekretua. %1

en: Invite only channel.  %1
eu: Bakarrik gonbidatuentzako kanala. %1

en: Private channel.  %1
eu: Kanal pribatua. %1

en: Moderated channel.  %1
eu: Moderatutako kanala. %1

en: Protect channel with a password.
eu: Babestu kanala pasahitz batekin.

en: Set user limit to channel.
eu: Ezarri kanalaren erabiltzaile-muga.

en: Do you want to leave %1?
eu: %1 utzi nahi duzu?

en: Leave Channel
eu: Kanala utzi

en: Leave
eu: Utzi

en: Identity Default ( %1 )
eu: Nortasun lehenetsia (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
eu: Pasa&hitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
eu: &Kanala:

en: Channel Name
eu: Kanalaren izena

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Channel Topic
eu: Kanalaren mintzagaia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
eu: Kanal-zerrenda

[ctx: save list]
en: Save &List...
eu: Gorde &zerrenda...

en: Click here to save the channel list.
eu: Egin klik hemen kanal-zerrenda gordetzeko.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
eu: F&reskatu zerrenda

en: Click here to refresh the channel list.
eu: Egin klik hemen kanal-zerrenda freskatzeko.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
eu: &Batu kanalera

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
eu: Egin klik hemen kanalera elkartzeko. Kanalerako fitxa berri bat sortzen da.

en: Refreshing.
eu: Freskatzen.

en: Channels: %1 (%2 shown)
eu: Kanalak: %1 (%2 erakutsita)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
eu: Erabiltzaile bakarrak ez: %1 (%2 erakutsita)

en: Save Channel List
eu: Gorde kanal-zerrenda

en: Konversation Channel List: %1 - %2
eu: Konversation kanal-zerrenda: %1 - %2

en: Join Channel
eu: Batu kanalera

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: Channel List for %1
eu: %1(e)rako kanal-zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
eu: Gehiene&zko erabiltzaileak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
eu: Gut&xieneko erabiltzaileak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: <p>The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.</p><p>Select a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.</p>
eu: <p>Iragazitako kanalen zerrenda hemen erakusten da. Kontuan izan, adierazpen erregularrik erabiltzen ez baduzu, «Konversation»ek izenean iragazteko sartu duzun katea duten kanal guztiak zerrendatuko dituela. Kanalaren izenak ez du sartu duzun katearekin hasi behar.</p><p>Hautatu elkartu nahi duzun kanal bat, hartan klik eginez. Kanalean eskuineko klik egin, kanalaren mintzagaian aipatutako web-helbide guztien zerrenda bat lortzeko.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
eu: &Kanala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
eu: Min&tzagaia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
eu: Sartu hemen iragazki-kate bat.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
eu: Bilatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
eu: Adierazpen e&rregularra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
eu: Kanalen zerrenda, gutxieneko erabiltzaile-kopurua bat duten kanaletara muga dezakezu hemen. "Mugarik gabe" aukeratzeak irizpide hori ezgaitzen du.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
eu: Mugarik gabe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
eu: Kanalen zerrenda, gehieneko erabiltzaile-kopurua bat duten kanaletara muga dezakezu hemen. "Mugarik gabe" aukeratzeak irizpide hori ezgaitzen du.

en: Operator
eu: Operadorea

en: Owner
eu: Jabea

en: Half-operator
eu: Erdi-operadorea

en: Has voice
eu: Ahotsa du

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
eu: %1(e)ren %2 kanalerarako CTCP-PING eskaera bat jaso da, erantzuna bidaltzen.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
eu: %2(e)ren CTCP-%1 eskaera jaso da, erantzuna bidaltzen.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
eu: %1(e)ren %2 kanalerako bertsio eskaera jaso da.

en: Received Version request from %1.
eu: %1(e)ren bertsio eskaera bat jaso da.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
eu: %1(e)ren DCC SEND eskaera baliogabe bat jaso da.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
eu: %1(e)ren DCC ACCEPT eskaera baliogabe bat jaso da.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
eu: %1(e)ren DCC RESUME eskaera baliogabe bat jaso da.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
eu: %1(e)ren DCC CHAT eskaera baliogabe bat jaso da.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
eu: %2(e)ren %1 DCC komando ezezaguna jaso da.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
eu: %2(r)en %3 kanalerako CTCP-%1 eskaera ezezaguna jaso da.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
eu: %2(r)en CTCP-%1 eskaera ezezaguna jaso da.

en: -%1 to %2- %3
eu: -%1(e)tik %2(e)ra- %3

en: second | seconds
eu[0]: segundo
eu[1]: segundo

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
eu: %1(e)ren CTCP-PING erantzuna jaso da: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
eu: %2(e)ren CTCP-%1 erantzuna jaso da: %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
eu: %1(e)ren DH1080_INIT jaso da

en: Received DH1080_FINISH from %1
eu: %1(e)ren DH1080_FINISH jaso da

en: %1 invited you to channel %2.
eu: %1(e)k %2 kanalera gonbidatu zaitu.

[ctx: We asked the server for available capabilities and got an empty list. This isn't an error, and isn't permanent]
en: No configurable server capabilities are currently available.
eu: Zerbitzari-gaitasun ez konfiguragarriak erabilgarri daude.

en: Capabilities
eu: Gaitasunak

en: You have set personal modes: %1
eu: Modu-pertsonalak ezarri dituzu: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
eu: %1(e)k zure modu pertsonalak aldatu ditu: %2

en: %1 sets mode: %2
eu: %1(e) modua ezartzen du: %2

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
eu: %1 zerbitzaria (%2 bertsioa), Erabiltzaile-moduak: %3, Kanal-moduak: %4

en: Support
eu: Euskarria

en: Your personal modes are:
eu: Hauek dira zure modu pertsonalak:

en: Channel modes:
eu: Kanal-moduak:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
eu[0]: erabiltzaile %1(e)ra mugatua
eu[1]: %1 erabiltzailera mugatua

en: URL
eu: URLa

en: Channel URL: %1
eu: Kanalaren URLa: %1

en: Created
eu: Sortua

en: This channel was created on %1.
eu: Kanala %1(e)an sortu zen.

en: %1 is logged in as %2.
eu: %1 %2 gisa saio-hasita dago.

en: Names
eu: Izenak

en: End of NAMES list.
eu: NAMES zerrendaren bukaera.

en: TOPIC
eu: MINTZAGAIA

en: The channel %1 has no topic set.
eu: %1 kanalak ez dauka mintzagairik ezarrita.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
eu: %1(e)rako mintzagaia da: "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
eu: Mintzagaia %1(e) %2(e)an ezarri zuen.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
eu: %1(e)rako mintzagaia %2(e)k ezarri zuen %3(e)an.

en: %1 is actually using the host %2.
eu: %1 benetan %2 ostalaria erabiltzen ari da.

en: %1: No such nick/channel.
eu: %1: Ez dago halako goitizenik/kanalik.

en: No such nick: %1.
eu: Ez dago halako goitizenik: %1.

en: %1: No such channel.
eu: %1: Ez dago halako kanalik.

en: Nickname already in use, try a different one.
eu: Goitizena jada erabiltzen dute, saiatu beste batekin.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
eu: %1 goitizena jada erabiltzen dute, baina konexioak zure erantzunaren aurretik huts egin du.

en: Nickname already in use. Trying %1.
eu: Goitizena jada erabiltzen dute. %1(e)kin saiatzen.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
eu: Okerreko goitizena. Goitizena %1(e)ra aldatzen.

en: You are not on %1.
eu: Ez zaude %1(e)(a)n.

en: Message of the day:
eu: Eguneko mezua:

en: End of message of the day
eu: Eguneko mezuaren bukaera

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
eu: Hori egiteko, %1(e)an kanal-operadore izan behar duzu.

en: You are now an IRC operator on this server.
eu: Zerbitzari honetan IRC operadorea zara orain.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
eu: '%1' orain zure ezkutuko ostalaria da (zerbitzuak ezarria).

en: Current users on the network: %1
eu: Sareko uneko erabiltzaileak: %1

en: Current users on %1: %2.
eu: %1(e)(a)n uneko erabiltzaileak: %2.

en: Away
eu: Aldenduta

en: %1 is away: %2
eu: %1 aldenduta dago: %2

en: You invited %1 to channel %2.
eu: %1 %2 kanalera gonbidatu duzu.

en: %1 is %2@%3 (%4)
eu: %1 %2@%3 (%4) da

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
eu: %1 (%2) helbidera ebatzi du: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
eu: Ez da %1(r)en (%2) helbidea ebazteko gai

en: %1 is an identified user.
eu: %1 identifikatutako erabiltzaile bat da.

en: %1 is using a secure connection.
eu: %1 konexio seguru bat erabiltzen ari da.

en: Who
eu: Nor

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
eu: %1 %2@%3 (%4)%5 da

en:  (Away)
eu:  (Aldenduta)

en: End of /WHO list for %1
eu: %1(e)ren /WHO zerrendaren bukaera

en: %1 is a user on channels: %2
eu: %1 erabiltzailea da ondoko kanaletan: %2

en: %1 has voice on channels: %2
eu: %1(e)k zeresana du ondoko kanaletan: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
eu: %1 erdi-operadorea da kanaletan: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
eu: %1 operadorea da kanal hauetan: %2

en: %1 is owner of channels: %2
eu: %1 ondoko kanalen jabea da: %2

en: %1 is admin on channels: %2
eu: %1 ondoko kanaletan administratzailea da: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
eu: %1 %2 bidez lerroan dago (%3).

en: %1 is available for help.
eu: %1 laguntzako erabilgarri dago.

en: %1 is an IRC Operator.
eu: %1 IRC operadorea da.

en: 1 day | %1 days
eu[0]: Egun 1
eu[1]: %1 egun

en: 1 hour | %1 hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: %1 ordu

en: 1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu 1
eu[1]: %1 minutu

en: 1 second | %1 seconds
eu[0]: segundo 1
eu[1]: %1 segundo

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
eu: %1 jardunik gabe egon da %2, %3, %4, eta %5z.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
eu: %1 jardunik gabe egon da %2, %3, eta %4z.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
eu: %1 jardunik gabe egon da %2, eta %3z.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
eu[0]: %2 jardunik gabe egon da segundo 1ez.
eu[1]: %2 jardunik gabe egon da %1 segundoz.

en: %1 has been online since %2.
eu: %1 lerroan egon da %2(e)tik.

en: End of WHOIS list.
eu: WHOIS zerrendaren bukaera.

en: Userhost
eu: Erabiltzailearen ostalaria

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
eu: %1%2, %3%4 da.

en:  (IRC Operator)
eu:  (IRC operadorea)

en:  (away)
eu:  (aldenduta)

en: List
eu: Zerrenda

en: List of channels:
eu: Kanal-zerrenda:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
eu[0]: %2 (erabiltzaile %1): %3
eu[1]: %2 (%1 erabiltzaile): %3

en: End of channel list.
eu: Kanal-zerrenda bukaera.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: BanList:%1
eu: Debeku-zerrenda: %1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
eu: %2(e)k %3(r)ekiko %1 ezarri du

en: End of Ban List.
eu: Debeku-zerrendaren amaiera.

en: No such server: %1.
eu: Ez dago halako zerbitzaririk: %1.

en: %1 is currently unavailable.
eu: %1 une honetan ez dago erabilgarri.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
eu: %1 goitizena ez dago erabilgarri. %2(r)ekin proba egiten.

en: %1: Unknown command.
eu: %1: Komando ezezaguna.

en: Not registered.
eu: Ez dago erregistratuta.

en: %1: This command requires more parameters.
eu: %1: Komando honek parametro gehiago behar ditu.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
eu: Ezin du %1(e)ra elkartu: Kanala pasahitz bidez babestuta dago eta okerreko pasahitza eman da edo ez da pasahitzik eman.

en: You are now logged in as %1.
eu: Orain %1 gisa konektatuta zaude.

en: SASL authentication successful.
eu: SASL autentifikazio arrakastatsua.

en: SASL authentication attempt failed.
eu: SASL autentifikazio saiakerak huts egin du.

en: SASL authentication aborted.
eu: SASL autentifikazioa bertan behera utzi da.

en: Channel Invites
eu: Kanalera gonbita

en: Join
eu: Elkartu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
eu: Ondoko kanaletarako gonbitak jaso dituzu. Aukeratu zein kanaletara elkartu nahi duzun:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
eu: Galdetu beti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
eu: Elkartu beti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
eu: Ezikusi beti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
eu: Hemendik aurrera:

en: Are you sure you want to remove this channel from your history?
eu: Ziur zaude kanal hori zure historiatik kendu nahi duzula?

en: Remove channel
eu: Kendu kanala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
eu: Konexioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
eu: &Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
eu: Ostalari-maskara:

en: Away&nbsp;Message:
eu: Aldentze&nbsp;mezua:

en: (unknown)
eu: (ezezaguna)

en: Online&nbsp;Since:
eu: Noiztik&nbsp;lerroan:

en: <qt><p>This shows all the people in the channel.  The nick for each person is shown, with a picture showing their status.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>This person has administrator privileges.</td></tr><tr><th>%2</th><td>This person is a channel owner.</td></tr><tr><th>%3</th><td>This person is a channel operator.</td></tr><tr><th>%4</th><td>This person is a channel half-operator.</td></tr><tr><th>%5</th><td>This person has voice, and can therefore talk in a moderated channel.</td></tr><tr><th>%6</th><td>This person does not have any special privileges.</td></tr><tr><th>%7</th><td>This, overlaid on any of the above, indicates that this person is currently away.</td></tr></table><p>The meaning of admin, owner and halfop varies between different IRC servers.</p><p>Hovering over any nick shows their current status. See the Konversation Handbook for more information.</p></qt>
eu: <qt><p>Horrek kanaleko pertsona guztiak erakusten ditu. Pertsona bakoitzaren goitizena erakusten da, bere egoera erakusten duen irudi batekin batera.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>Pertsona honek administratzaile pribilegioak ditu.</td></tr><tr><th>%2</th><td>Pertso hau kanal jabea da.</td></tr><tr><th>%3</th><td>Pertsona hau kanal-operadorea da.</td></tr><tr><th>%4</th><td> Pertsona hau kanal erdi-operadorea da.</td></tr><tr><th>%5</th><td>Pertsona horrek ahotsa du, hori dela eta moderatutako kanal batean hitz egin dezake.</td></tr><tr><th>%6</th><td>Pertsona honek ez du pribilegio berezirik.</td></tr><tr><th>%7</th><td>Hori, aurrekoen gainetik jarrita, pertsona hori aldendu dela adierazten du.</td></tr></table><p>Administratzaile, jabe eta erdi-operadorearen esanahia IRC zerbitzari ezberdinen artean aldatu egiten da.</p><p>Goitizenen gainetik iragatean haien egoera erakusten du. Informazio gehiago lortzeko, begiratu Konversation eskuliburua.</p></qt>

en: Watched Nicks Online
eu: Zelatatutako goitizenak lerroan

en: &Add Nickname...
eu: &Gehitu goitizena...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
eu: Egin klik, pantaila honetan agertzen den goitizen-zerrendara goitizen berri bat gehitzeko.

en: &Remove Nickname
eu: &Kendu goitizena

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
eu: Egin klik, pantaila honetan agertzen den goitizen-zerrendatik goitizen bat kentzeko.

en: &Whois
eu: &Nor da

en: Open &Query
eu: Ireki &itauna

en: &Join Channel
eu: &Elkartu kanalera

en: Network/Nickname/Channel
eu: Sarea/Goitizena/Kanala

en: Additional Information
eu: Informazio gehigarria

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
eu: <p>Hauek dira zure Goitizen-zelatatze zerrendako goitizen guztiak, konektatuta dauden zerbitzari-sarearen azpian zerrendatuta.</p><p><b>Informazio osagarria</b> zutabeak goitizen bakoitzaren informazio ezaguna erakusten du.</p><p>Goitizena elkartu zaien kanalak goitizen bakoitzaren azpian zerrendatzen dira.</p><p><b>lerroz kanpo</b> azpian agertzen diren goitizenak ez daude sareko zerbitzarietara konektatuta.</p><p>Egin saguaren eskuineko klik goitizen batean funtzio osagarriak egiteko.</p>

en:  online via %1
eu:  %1 bidez konektatuta

en:  since %1
eu:  %1(e)tik

en:  Voice
eu:  Ahotsa

en:  HalfOp
eu:  Erdi-operadorea

en:  Operator
eu:  Operadorea

en:  Owner
eu:  Jabea

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
eu: Bidaltzen ari zaren mezuak, zure uneko kodeketak ez dituen karaktereak ditu. Edonola ere aurrera jarraitzea erabakitzen baduzu, karaktere horiek '?'rekin ordezkatuko dira.

en: Encoding Conflict Warning
eu: Kodeketa gatazkaren abisua

en: Raw
eu: Gordina

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
eu: Erabilera: %1JOIN <kanala> [pasahitza]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
eu: Erabilera: %1KICK <goitizena> [arrazoia]

en: %1KICK only works from within channels.
eu: %1KICK kanalen barrutik baino ez dabil.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
eu: %1PART eta %1LEAVE parametrorik gabe, kanal edo itaun baten barrutik baino ez dabil.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
eu: %1PART kanal-izenik gabe, kanal baten barrutik baino ez dabil.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
eu: %1TOPIC parametrorik gabe, kanal baten barrutik baino ez dabil.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
eu: %1TOPIC kanalik gabe, kanal baten barrutik baino ez dabil.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
eu: %1NAMES jomugarik gabe, zerbitzaritik deskonekta zaitzake. Zehaztu '*' benetan hori nahi baduzu.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
eu: Erabilera: %1close [leihoa] izendatutako kanal- edo itaun-fitxa ixten du, edo uneko fitxa batere zehazten ez bada.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
eu: Erabilera: %1NOTICE <hartzailea> <mezua>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
eu: "%1" oharpena %2(e)ra bidaltzen.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
eu: %1ME kanal, itaun edo DCC berriketa fitxetatik baino ez dabil.

en: You need to specify a recipient.
eu: Hartzaile bat zehaztu behar duzu.

en: You cannot open queries to channels.
eu: Ezin dituzu kanaletarako itaunak ireki.

en: You need to specify a message.
eu: Mezu bat zehaztu behar duzu.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
eu: CTCP-%1 eskaera %2(e)ra bidaltzen.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
eu: Erabilera: %1AME [-LOCAL] testua

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
eu: Erabilera: %1AMSG [-LOCAL] testua

en: Usage: %1OMSG text
eu: Erabilera: %1OMSG testua

en: Sending notice "%1" to %2.
eu: "%1" oharpena %2(e)ra bidaltzen.

en: Usage: %1ONOTICE text
eu: Erabilera: %1ONOTICE testua

en: Usage: %1QUOTE command list
eu: Erabilera: %1QUOTE komando-zerrenda

en: Usage: %1SAY text
eu: Erabilera: %1SAY testua

en: File "%1" does not exist.
eu: "%1" fitxategia ez da existitzen.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
eu: Erabilera: %1DCC [SEND [goitizena [fitxategi-izena]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
eu: Erabilera: %1DCC [GET [goitizena [fitxategi-izena]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
eu: Erabilera: %1DCC [CHAT [goitizena]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
eu: Erabilera: %1DCC [WHITEBOARD [goitizena]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
eu: Komando ezezaguna, %1DCC %2. Izan daitezkeen komandoak dira SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
eu: Erabilera: %1INVITE <goitizena> [kanala]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
eu: %1INVITE kanal-izenik gabe, kanal baten barrutik baino ez dabil.

en: %1 is not a channel.
eu: %1 ez da kanal bat.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
eu: Erabilera: %1EXEC [-SHOWPATH] <gidoia> [parametro-zerrenda]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
eu: '%1' gidoi-fitxategia aurkitu da hemen: %2

en: The script name may not contain "../".
eu: Gidoi-izenak ezin du izan "../".

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
eu: Erabilera: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
eu: Jakinarazi-zerrenda hustu du (%1 kendu dira).

en: The notify list is currently empty.
eu: Jakinarazi-zerrenda une honetan hutsik dago.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
eu: Uneko jakinarazi-zerrenda: %1 (%2 gehitu dira)

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
eu: Uneko jakinarazi-zerrenda: %1 ( %2 kendu dira).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
eu: Uneko jakinarazi-zerrenda: %1 (%2 gehitu dira, %3 kendu dira).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
eu: Uneko jakinarazi-zerrenda: %1.

[ctx: Message type]
en: Notify
eu: Jakinarazi

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
eu: Sartu IRC operadore pribilegioetarako erabiltzaile-izena eta pasahitza:

en: IRC Operator Password
eu: IRC operadore-pasahitza

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
eu: %1BAN kanal-izenik gabe, kanal baten barrutik baino ez dabil.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
eu: %1KICKBAN kanal-izenik gabe, kanal baten barrutik baino ez dabil.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
eu: Erabilera: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanala] <goitizena | maskara>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
eu: Erabilera: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <goitizena | maskara> [arrazoia]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
eu: %1UNBAN kanal-izenik gabe, kanal baten barrutik baino ez dabil.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
eu: Erabilera: %1UNBAN [kanala] eredua

en: Added %1 to your ignore list.
eu: %1 gehitu da ezikusien zure zerrendara.

en: Ignore
eu: Ezikusi

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
eu: Erabilera: %1IGNORE [ -ALL ] <erabiltzailea 1> <erabiltzailea 2> ... <erabiltzailea n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
eu: Erabilera: %1UNIGNORE <erabiltzailea 1> <erabiltzailea 2> ... <erabiltzailea n>

en: Removed %1 from your ignore list.
eu: %1 ezikusien zure zerrendatik kendu da.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
eu[0]: Ez dago halako ezikusitakorik: %2
eu[1]: Ez dago halako ezikusitakorik: %2

en: Current encoding is: %1
eu: Uneko kodeketa: %1

en: Switched to %1 encoding.
eu: %1 kodeketara aldatuta.

en: %1 is not a valid encoding.
eu: %1 ez da baliozko kodeketa.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
eu: Erabilera: %1setkey <goitizena|kanala> <gakoa> goitizenaren edo kanalaren zifratzeko gakoa ezartzen du. %1setkey <gakoa> kanal batean edo itaun-fitxa batean dagonean haren gakoa ezartzen du. Gako-eremuak, eragiketaren blokea zifratzeko modua Zifratutako blokeak kateatzea (CBC / «Cipher-Block Chaining») edo Kode-liburu elektronikoa (ECB / «electronic codebook») gisa ezartzeko, "cbc:" eta "ecb:" aurrizkiak onartzen ditu. Aurrizkirik ematen ez zaionean lehenesten den modua konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan alda daiteke, Jokabidea -> Konexioa -> Zifratzea -> Zifratze mota lehenetsia, ezarpen horretako aukera lehenetsia ECB («Electronic Codebook») delarik.

en: Unable to set an encryption key for %1.
eu: Ez da %1(e)rako gako bat ezartzeko gai.

en: The key for %1 has been set.
eu: %1(e)rako gakoa ezarri da.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
eu: Zifratzeko gako bat ezartzeko, «Konversation», Qt Kriptografia Arkitekturaren (QCA / Qt Cryptographic Architecture) euskarriarekin eraikita egon behar da. Jar zaitez zure banatzailearekin harremanean, QCA euskarria duen «Konversation» pakete bati buruz, edo eraiki QCA duen «Konversation».

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
eu: Erabilera: %1keyx <goitizena|kanala> jomugarekiko DH1080 gako-trukea eragiten du.

en: Unable to request a key exchange from %1.
eu: Ez da %1(e)tik gako-truke bat eskatzeko gai.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
eu: %1(e)kin DH1080 gako-trukea hasten.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
eu: Erabilera: %1delkey <goitizena> edo <kanala> goitizenerako edo kanalerako zifratzeko gakoa ezabatzen du

en: The key for %1 has been deleted.
eu: %1(e)rako gakoa ezabatu da.

en: No key has been set for %1.
eu: Ez da ezarri %1(e)rako gakorik.

en: The key for %1 is "%2".
eu: %1(e)rako gakoa "%2" da.

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
eu: Erabilera: %1KILL <goitizena> [iruzkina]

en: Usage: %1DNS <nick>
eu: Erabilera: %1DNS <goitizena>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
eu: Erabilera: %1queuetuner [on | off]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
eu: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [kanala | goitizena]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
eu: %1CLEAR [-ALL] [kanala | goitizena]

en: Resolved %1 to: %2
eu: %1 honetara ebatzi da: %2

en: Unable to resolve %1.
eu: Ez da %1 ebazteko gai.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
eu: <qt><p>Itaun honetan hitz egiten ari zaren pertsonari buruzko xehetasun batzuk barra honetan erakusten dira.</p><p>Begiratu <i>Konversation eskuliburua</i> ostalari-markak zer egiten duen gaineko azalpen baten bila.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
eu: %1(r)ekiko itauna itxi nahi duzu?

en: Close Query
eu: Itxi Itauna

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
eu: %1(e)k (%2) zerbitzari hau utzi du.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
eu: %1(e)k (%2) zerbitzari hau utzi du (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
eu: Konexio-aurreko oskol-komandoa exekutatzen...

en: Pre-shell command executed successfully!
eu: Oskol-aurreko komandoa behar bezala exekutatu da!

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
eu: Komandoa exekutatzeko arazo bat egon da:

en: Warning
eu: Abisua

en: Looking for server %1 (port %2)...
eu: %1 (%2 ataka) zerbitzariaren bila...

en: Server found, connecting...
eu: Zerbitzaria aurkitu da, konektatzen...

en: Negotiating capabilities with server...
eu: Zerbitzariarekin gaitasunak negoziatzen...

en: Server does not support %1 as SASL authentication mechanism, skipping SASL authentication.
eu: Zerbitzariak ez du onartzen %1, SASL autentifikazio mekanismo gisa, SASL autentifikazioa baztertzen.

en: Requesting capabilities: %1
eu: Gaitasunak eskatzen: %1

en: Closing capabilities negotiation.
eu: Gaitasun negoziazioa ixten.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
eu: Gaitasunen negoziazioak huts egin du: Ematen du zerbitzariak ez duela onartzen.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
eu: Zerbitzariak SASL gaitasuna duela aitortu du, SASL %1 autentifikazioa saiatzen...

en: SASL capability denied or not supported by server.
eu: SASL gaitasuna ukatu da edo zerbitzariak ez du onartzen.

en: SSL Connection Error
eu: SSL konexio errorea

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
eu: %1 (%2 ataka) zerbitzariarekiko konexioa galdu egin da, SSL errore baten erabiltzailearen erantzunari itxoin bitartean. Automatikoki birkonektatuko da erroreari ezikusi egiten bazaio.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
eu: %1 zerbitzarirako konexioa (%2 ataka) galdu da: %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
eu: %1 (%2 ataka) zerbitzariaren SSL ziurtagiriak egiazkotasun egiaztapenean huts egin du.

en: SSL Connection Warning
eu: SSL konexioaren abisua

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
eu: Ezin izan du %1(e)ra (%2 ataka) konektatu SSL zifratzea erabiliz. Zerbitzariak ez du SSL (ataka egokia erabili duzu?) euskarririk edo ziurtagiria errefusatu duzu. %3

en: Delayed connect aborted.
eu: Atzeratutako konexioa bertan behera utzi da.

en: Disconnected from %1 (port %2).
eu: %1(e)tik (%2 ataka) deskonektatuta.

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
eu: "%2" konexioak ez du onartu "%1" nortasuneko goitizenik.
    Mesedez, sartu berri bat, edo sakatu Utzi deskonektatzeko:

en: Nickname error
eu: Goitizen-errorea

en: Select File(s) to Send to %1
eu: Hautatu %1(e)ri bidali beharreko fitxategia(k)

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
eu: %1(e)tik DCC SEND eskaera baliogabea jaso da.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
eu: %1(e)k zuri "%2" (%3) bidaltzea eskaini du...

en: unknown size
eu: neurri ezezaguna

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
eu: %1(e)gandik DCC CHAT eskaera baliogabe bat jaso da.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
eu: %1(e)ri "%2"(e)ko (%3) zama-igoera onartzeko eskatzen...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
eu: %1(e)ri "%2"(e)ko (%3) zama-igoera pasiboa onartzeko eskatzen...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
eu: %1(e)ri %2 onartzeko eskatzen...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
eu: %1(r)engandik DCC berriketa pasibo onarpen mezu baliogabea jaso da.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
eu: %2(r)engandik "%1"(r)en DCC bidalketa pasibo onarpen mezu baliogabea jaso da.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
eu: "%1" %2(r)engandik zama-jaitsiera berrekiten, %4(e)tik %%3(e)an abiatzen...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
eu: %2(e)rengandik "%1" berrekiteko onarpen mezu baliogabea jaso da.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
eu: "%1" %2(e)ri zama-igotzea berrekiten, %4(e)tik %%3(e)an abiatzen...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
eu: "%1" berrekiteko %2(r)en eskaera baliogabea jaso da.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
eu: "%1" errefusatzeko %2(r)en eskaera baliogabea jaso da.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
eu: Errefusatzeko %1(r)en eskaera baliogabea jaso da.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
eu: %2(r)en "%1" zama-jaistea bukatu da.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
eu: %2(r)en "%1" zama-jaistea huts egin du. Arrazoia: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
eu: "%1" %2(e)ri zama-igotzea bukatu da.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
eu: "%1" %2(e)ri zama-igotzea huts egin du. Arrazoia: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
eu: %1(e)ri %2 bidaltzen...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
eu: %3(e)tik "%1" (%2) zama-jaisten...

en: %1 is online (%2).
eu: %1 lerroan dago (%2).

en: %1 went offline (%2).
eu: %1 lerroz-kanpo joan da (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
eu: Errorea: Ezin izan du "%1" gidoia aurkitu.

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
eu: Errorea: Ezin izan du "%1" gidoia exekutatu. Egiaztatu fitxategiaren baimenak.

en: Gone away for now
eu: Oraingoz aldendu da

en: You are now marked as being away (reason: %1).
eu: Aldenduta egotearen marka duzu orain (arrazoia: %1).

en: You are now marked as being away.
eu: Aldendu egotearen marka duzu orain.

en: You are no longer marked as being away.
eu: Jada ez duzu aldenduta egotearen marka.

en: You are not marked as being away.
eu: Ez duzu aldenduta egotearen marka.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
eu: %1(e)rekin gako-trukea hastea huts egin du.

en: Unable to perform key exchange with %1.
eu: Ezin du %1(r)rekin gako-trukea egin.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
eu: %1(e)ren «DH1080_INIT»en sintaxi azterketak huts eign du. Gako-trukeak huts egin du.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
eu: Zure gakoa ezarri da eta zure mezuak orain zifratuko dira, DH1080_FINISH %1(e)ri bidaltzen.

en: Unable to complete key exchange with %1.
eu: Ez da %1(e)kin gako-trukea egiteko gai.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
eu: %1(e)k bidalitako «DH1080_FINISH»ek azterketa gainditu du. Zure gakoa ezarri da eta mezuak, orain, zifratu egingo dira.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
eu: %1(e)k bidalitako «DH1080_FINISH»ek ez du azterketa gainditu. Gako trukeak huts egin du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
eu: &Zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
eu: Zerbitzariaren izena edo IP zenbakia. «irchelp.org»ek zerbitzari-zerrenda bat mantentzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
eu: &Ataka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
eu: Sartu zerbitzarira konektatzeko beharrezko ataka-zenbakia. Zerbitzari gehienetan <b>6667</b> izan beharko litzateke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
eu: Markatu, zerbitzariarekin komunikatzeko SSL (Secure Socket Layer) protokoloa erabili nahi baduzu. Horrek zure ordenagailuaren eta IRC zerbitzariaren arteko zure komunikazioen pribatutasuna babesten du. Ibil dadin, zerbitzariak SSL protokoloaren euskarria izan behar du. Kasu gehienetan, zerbitzariak SSLren euskarririk ez badu, konexioak huts egingo du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
eu: Konexio s&egurua (SSL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
eu: Markatu, zerbitzari horrekin komunikatzeko ordezkari globalaren konfigurazioa erabili nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
eu: Era&bili ordezkari globala

en: Change network information
eu: Aldatu sareko informazioa

en: Add Server
eu: Gehitu zerbitzaria

en: Edit Server
eu: Editatu zerbitzaria

en: Add Channel
eu: Gehitu kanala

en: Edit Channel
eu: Editatu kanala

en: The network name is required.
eu: Sare-izena beharrekoa da.

en: You need to add at least one server to the network.
eu: Sarera gutxienez zerbitzari bat gehitu behar duzu.

en: The server address is required.
eu: Zerbitzariaren helbidea beharrezkoa da.

en: The channel name is required.
eu: Kanalaren izena beharrezkoa da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
eu: Sare-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
eu: Nortasuna:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
eu: Hautatu dauden nortasunen arteko bat, edo egin klik Editatu botoian nortasun berri bat gehitzeko, edo editatu daudenetako bat. Nortasunak identifikatuko zaitu eta sarera konektatzen zarenean zure goitizena zehaztuko du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
eu: &Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
eu: Komandoak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_commandEdit)
en: <qt>Optional. This command will be sent to the server after connecting. Example: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. This example is for the Libera network, which requires users to register their nickname with a password and login when connecting. <i>konvirocks</i> is the password for the nickname given in Identity. You may enter more than one command by separating them with semicolons.</qt>
eu: <qt>Aukerakoa. Komando hori zerbitzarira bidaliko da konektatu ondoren. Adibidez: <b>/msg NickServ IDENTIFY  <i>konvirocks</i></b>. Adibide hori Libera sarerako da, konektatzean erabiltzaileei haien goitizena pasahitz batekin erregistratu eta saio-hastea eskatzen diena. <i>konvirocks</i> nortasunean emandako goitizenari dagokion pasahitza da. Komando bat baino gehiago sar dezakezu, puntu eta komaz bereizita.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
eu: Sartu sarearen izena hemen. Zerbitzari-zerrendan, sare beraren nahi beste sarrera sor ditzakezu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
eu: Zerbitzariak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
eu: Automatikoki elkartu kanaletara:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
eu: Markatu hemen, «Konversation» irekitzen duzun aldiro, sare horretara automatikoki konektatzea nahi baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
eu: Ko&nektatu aplikazioa abiatzean

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
eu: Hori da sareko IRC zerbitzarien zerrenda. Sarera konektatzean, Konversation maila goreneko zerbitzariarekin konektatzen saiatuko da aurrena. Horrek huts egiten badu, bigarren zerbitzariarekin saiatuko da. Horrek huts egiten badu, hirugarrenarekin saiatuko da, eta abar. Gutxienez zerbitzari bat zehatu behar da. Egin klik zerbitzari batean hura nabarmentzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
eu: &Gehitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
eu: E&ditatu...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
eu: Ezabatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
eu: Aukerakoa. Hau da, «Konversation» zerbitzari batera konektatu denean automatikoki elkartzeko kanalen zerrenda bat. Hori hutsik utzi dezakezu automatikoki inongo kanaletara elkartzea nahi ez baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
eu: Gehitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
eu: Ed&itatu...

en: C&onnect
eu: K&onektatu

en: Connect to the server
eu: Konektatu zerbitzarira

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
eu: Egin klik hemen hautatutako IRC sare eta kanalera konektatzeko.

en: New Network
eu: Sare berria

en: Edit Network
eu: Editatu sarea

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
eu: Ezin duzu %1 ezabatu.
    
    %2 sareak gutxienez zerbitzari bat izan behar du.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
eu[0]: Ezin duzu hautatutako zerbitzaria ezabatu.
    
    %2 sareak gutxienez zerbitzari bat izan behar du.
eu[1]: Ezin dituzu hautatutako zerbitzariak ezabatu.
    
    %2 sareak gutxienez zerbitzari bat izan behar du.

en: Do you really want to delete the selected entries?
eu: Benetan ezabatu nahi dituzu hautatutako sarrerak?

en: Do you really want to delete %1?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu %1?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
eu: Egin klik hemen sare berri bat definitzeko, konektatu beharreko zerbitzaria barne, eta behin konektatuta automatikoki elkartu beharreko Kanalak.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
eu: &Berria...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
eu: E&zabatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ServerListView, m_serverList)
en: This shows the list of configured IRC networks. An IRC network is a collection of cooperating servers. You need only connect to one of the servers in the network to be connected to the entire IRC network. Once connected, Konversation will automatically join the channels shown. When Konversation is started for the first time, the Libera network and the <i>#kde</i> channel are already entered for you.
eu: Honek, konfiguratutako IRC sareen zerrenda erakusten du. IRC sare bat elkarlanean ari diren zerbitzarien bilduma bat da. Sareko zerbitzari bakar batera besterik ez duzu konektatu behar IRC sare osoarekin konektatuta egoteko. Behin konektatuta, «Konversation» automatikoki konektatuko da erakutsitako kanaletara. «Konversation» lehen aldiz abiatzen denean, «Libera» sarea eta <i>#kde</i> kanala zuretzako automatikoki sartuta daude.

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
eu: Sarea

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
eu: Nortasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
eu: Kanalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
eu: Erakut&si aplikazioa abiatzean

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Text
eu: Testua

en: Author
eu: Egilea

en: Time
eu: Ordua

en: Manage Konsole Profiles
eu: Kudeatu Konsoleko profilak

en: A user-friendly IRC client
eu: IRC bezero lagunkoi bat

en: Copyright 2002-%1 by the Konversation team
eu: Copyright 2002-%1 «Konversation» taldea

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
eu: «Konversation» IRC (Internet Relay Chat) protokoloaren bezero bat da.
    
    Elkartu sarean lagunekin, ezagun berriak egin eta mintzatu zure gai gogokoenari buruz.

en: Original Author, Project Founder
eu: Jatorrizko egilea, proiektuaren sortzailea

en: Maintainer
eu: Arduraduna

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
eu: Mantentzailea, Argitalpen kudeatzailea, Erabiltzaile-interfazea, Konexio kudeaketa, Protokolo kudeaketa, aldentze automatikoa

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
eu: DCC, Kodeketaren kudeaketa, OSD kokatzea

en: Protocol handling, Input line
eu: Protokoloaren kudeaketa, Sarrera-lerroa

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
eu: Blowfish, SSL euskarria, KNetwork eratortzea, Koloreztatutako goitizenak, Goitizen-zerrenden gaiak

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
eu: Kodea berrantolatzea, KAddressBook/Kontact bateratzea

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
eu: DCC KDE 4ra eratortzea, DCCren hainbat hobekuntza

en: Website hosting
eu: Webgunea ostatatzea

en: Website maintenance
eu: Webgunearen mantentze-lana

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
eu: Modu anizkoitzen hedapena, Trepetaren kokapena ixtea, OSD funtzionaltasuna

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
eu: Dokumentazioa, zelatatutako goitizenetan hobekuntzak, Neurriko web arakatzaile hedapena

en: Color configurator, Highlight dialog
eu: Kolore konfiguratzailea, nabarmentze elkarrizketa

en: DCOP interface
eu: DCOP interfazea

en: Non-Latin1-Encodings
eu: Ez-Latin1-Kodeketak

en: Konsole part view
eu: «Konsole» atal ikuspegia

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
eu: Konexio azkarra, OSD berria eratortzea, beste ezaugarri eta akats-konponketa batzuk

en: A Handful of fixes and code cleanup
eu: Zuzenketa eskukara bat eta kodea garbitzea

en: Drag&Drop improvements
eu: Arrastatu eta jaregitearen hobekuntzak

en: Artwork
eu: Artelana

en: Firefox style searchbar
eu: Firefox tankerako bilaketa-barra

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
eu: Modu gordinak, fitxak zerbitzarika taldekatzea, debeku- zerrenda

en: System tray patch
eu: Sistema-erretiluko adabakia

en: Bug fixes
eu: Akats konponketak

en: Extended user modes patch
eu: Hedatutako erabiltzaile moduen adabakia

en: Close visible tab with shortcut patch
eu: Ikusgai dagoen fitxa lasterbidearekin ixteko adabakia

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
eu: Fitxen zikloa saguaren kiribiltzeko gurpilarekin

en: Channel ownership mode patch
eu: Kanal jabetza moduaren adabakia

en: Option to enable IRC color filtering
eu: IRC kolore iragaztea gaitzeko aukera

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
eu: Akatsak konpontzea, OSD lana, mintzagaiak garbitzea

en: Sysinfo script
eu: «sysinfo» gidoia

en: Auto-join context menu
eu: Elkartze-automatikoa testuinguru-menua

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
eu: Hainbat zuzenketa, zifratzea «QCA2»erako eratortzea, DH1080 gako-trukearen euskarria gehitzea.

en: Bug fixes and enhancements.
eu: Hainbat zuzenketa eta hobekuntza.

en: Various bug fixes and enhancements.
eu: Hainbat akats zuzenketa eta hobekuntza.

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
eu: KStatusNotifierItem euskarria, KIdleTime euskarria, beste hobekuntza batzuk

en: irc:// URL or server hostname
eu: irc:// URL edo zerbitzariaren ostalari-izena

en: Server to connect
eu: Konektatu beharreko zerbitzaria

en: server
eu: zerbitzaria

en: Port to use
eu: Erabili beharreko ataka

en: port
eu: ataka

en: Channel to join after connection
eu: Konexio ondoren batu beharreko kanala

en: channel
eu: kanala

en: Nickname to use
eu: Erabili beharreko goitizena

en: nickname
eu: goitizena

en: Password for connection
eu: Konexiorako pasahitza

en: password
eu: pasahitza

en: Use SSL for connection
eu: Erabili SSL konexiorako

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
eu: Ezgaitu IRC sareetara automatikoki konektatzea

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
eu: D-Bus jarduera eta UI sorrera zehaztutako milisegundo kopuruan atzeratzea

en: msec
eu: ms

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
eu: Konversation-etik irten eta berrabiarazten du (martxan badago, bestela ez dauka eraginik)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
eu: «KUniqueApplication::NonUniqueInstance» ezartzen du (arazteko bakarrik, arretaz erabili)

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Quit and restart the application
eu: Irten eta aplikazioa berrabiarazi

en: &Server List...
eu: &Zerbitzari-zerrenda...

en: Manage networks and servers
eu: Kudeatu sareak eta zerbitzariak

en: Quick &Connect...
eu: &Konexio bizkorra...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
eu: Tekleatu konektatu beharreko IRC zerbitzari berri baten helbidea

en: &Reconnect
eu: Bi&rkonektatu

en: Reconnect to the current server.
eu: Birkonektatu uneko zerbitzarira.

en: &Disconnect
eu: &Deskonektatu

en: Disconnect from the current server.
eu: Deskonektatu uneko zerbitzaritik.

en: &Identities...
eu: &Nortasunak...

en: Manage your nick, away and other identity settings
eu: Kudeatu zure goitizena, aldentzea eta beste nortasun ezarpen batzuk

en: &Watched Nicks
eu: &Zelatatutako goitizenak

en: &DCC Status
eu: &DCC egoera

en: &Open Logfile
eu: &Ireki egunkari-fitxategia

en: Open the known history for this channel in a new tab
eu: Ireki kanal honetarako historia ezaguna fitxa berri batean

en: &Channel Settings...
eu: &Kanal ezarpenak...

en: Open the channel settings dialog for this tab
eu: Ireki kanal-ezarpen elkarrizketa-koadroa fitxa honetarako

en: Channel &List
eu: Kanal-&zerrenda

en: Show a list of all the known channels on this server
eu: Erakutsi zerbitzari honetan ezagunak diren kanal guztien zerrenda bat

en: &URL Catcher
eu: &URL harrapatzailea

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
eu: Zerrendatu berriki aipatu diren URL denak fitxa berri batean

en: New &Konsole
eu: &Konsole berria

en: Open a terminal in a new tab
eu: Ireki terminal bat fitxa berri batean

en: &Next Tab
eu: &Hurrengo fitxa

en: &Previous Tab
eu: A&urreko fitxa

en: Close &Tab
eu: Itxi fi&txa

en: Last Focused Tab
eu: Fokua izan duen azken fitxa

en: Next Active Tab
eu: Hurrengo fitxa aktiboa

en: Move Tab Up
eu: Eraman fitxa gora

en: Move this tab
eu: Mugitu fitxa hau

en: Move Tab Down
eu: Eraman fitxa behera

en: Move Tab Right
eu: Eraman fitxa eskuinera

en: Move Tab Left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

en: Rejoin Channel
eu: Berriz batu kanalera

en: Enable Notifications
eu: Gaitu jakinarazpenak

en: Join on Connect
eu: Batu konektatzean

en: Connect at Startup
eu: Konektatu abiatzerakoan

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Set Encoding
eu: Ezarri kodeketa

en: Go to Tab %1
eu: Joan %1 fitxara

en: Clear &Marker Lines
eu: Garbitu &markatzeko lerroak

en: Clear marker lines in the current tab
eu: Garbitu uneko fitxako markatzeko lerroak

en: Enlarge Font Size
eu: Zabaldu letra-tipoaren neurria

en: Increase the current font size
eu: Handiagotu uneko letra-tipoaren neurria

en: Reset Font Size
eu: Berrezarri letra-tipoaren neurria

en: Reset the current font size to settings values
eu: Berrezarri uneko letra-tipo neurria ezarpenetako balioetan

en: Shrink Font Size
eu: Uzkurtu letra-tipoaren neurria

en: Decrease the current font size
eu: Txikiagotu uneko letra-tipoaren neurria

en: &Clear Window
eu: &Garbitu leihoa

en: Clear the contents of the current tab
eu: Garbitu uneko fitxako edukia

en: Clear &All Windows
eu: Garbitu leiho guzti&ak

en: Clear the contents of all open tabs
eu: Garbitu irekita dauden fitxa guztietako edukia

en: Global Away
eu: Aldentze globala

en: &Join Channel...
eu: &Batu kanalera...

en: Join a new channel on this server
eu: Batu zerbitzari honetako kanal berri batera

en: &IRC Color...
eu: &IRC kolorea...

en: Set the color of your current IRC message
eu: Ezarri zure uneko IRC mezuaren kolorea

en: &Marker Line
eu: &Markatzeko lerroa

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
eu: Txertatu zuk bakarrik ikus dezakezun lerro horizontal bat uneko fitxan

en: Special &Character...
eu: &Karaktere berezia...

en: Insert any character into your current IRC message
eu: Txertatu nahi duzun karakterea zure uneko IRC mezuan

en: Focus Input Box
eu: Fokua sarrerako laukian

en: Close &All Open Queries
eu: Itxi irekita dauden itaun guzti&ak

en: Show Nicklist
eu: Erakutsi goitizen-zerrenda

en: Show/Hide Konversation
eu: Erakutsi/Ezkutatu Konversation

en: Enable On Screen Display
eu: Gaitu pantailan azaltzea (OSD)

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
eu: <qt>DCC fitxategi-transferentzia aktiboak dituzu. Ziur zaude <b>Konversation</b>etik irten nahi duzula ?</qt>

en: Confirm Quit
eu: Berretsi irtetea

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
eu: <qt>Ziur zaude <b>Konversation</b>etik atera nahi duzula?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
eu: <p>Leiho nagusia ixtean, Konversation-ek sistema-erretiluan martxan jarraituko du. Erabili <b>Konversation</b>en menuko <b>Irten</b>, aplikaziotik ateratzeko.</p>

en: Docking in System Tray
eu: Sistemaren erretiluan atrakatzea

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
eu: <qt>Honek menu-barra erabat ezkutatutako du. %1 tekleatuz berriz erakuts dezakezu.</qt>

en: Hide menu bar
eu: Ezkutatu menu-barra

en: Toggle Notifications
eu: Txandakatu jakinarazpenak

en: Toggle Away Globally
eu: Txandakatu Aldenduta globalki

en: Insert &IRC Color...
eu: Txertatu &IRC kolorea...

en: Insert Special &Character...
eu: Txertatu &karaktere berezia...

en: Insert &Marker Line
eu: Txertatu &markatzeko lerroa

en: &Channel List
eu: &Kanal-zerrenda

en: Set &Away Globally
eu: Ezarri &Aldenduta globalki

en: Server List
eu: Zerbitzari-zerrenda

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
eu: %1(e)ren mezu berria %2(e)(a)n

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
eu: Zure goitizena aipatu du %1(e)k %2(e)(a)n

en: [HighLight] (%1) <%2>
eu: [Nabarmendu] (%1) <%2>

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
eu: [Nabarmendu] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
eu: %1(e)ren itaun-mezu berria

en: [Query] <%1>
eu: [Itauna] <%1>

en: [Query] <%1> %2
eu: [Itauna] <%1> %2

en: %1 joined %2
eu: %1 %2(e)ra batu da

en: %1 parted %2
eu: %1(e)k %2(e)tik alde egin du

en: %1 quit %2
eu: %1 %2(e)tik irten da

en: %1 changed nickname to %2
eu: %1(e)k goitizena %2(e)ra aldatu du

en: %1 wants to send a file to you
eu: %1(e)k fitxategi bat bidali nahi dizu

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
eu: DCC transferentzia batean errore bat gertatu da: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
eu: %1 fitxategiaren transferentzia osatu da

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
eu: Ireki

en: %1 changed modes in %2: %3
eu: %1(e)k %2(e)an modua aldatu du: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
eu: %1(e)k zurekin elkarrizketa (itaun) bat hasi du.

en: You are kicked by %1 from %2
eu: %1(e) %2(e)tik kanporatu zaitu

en: %1 started a DCC chat with you
eu: %1(e)k zurekin DCC berriketa bat hasi du

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
eu: Nabarmentzea piztu da %1(e)an

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
eu: %2(e)k %1(e)an nabarmentzea piztu du

en: [HighLight] (%1) *** %2
eu: [Nabarmendu] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
eu: %1(e)ra konektatzea huts egin du

en: You have joined %1.
eu: %1(e)ra batu zara.

en: Reset...
eu: Berrezarri...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
eu: Hori ezin da desegin, ziur zaude lehenetsitako balioetan berrezarri nahi duzula?

en: Reset Values
eu: Berrezarri balioak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
eu: Itxi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
eu: Erakutsi ilara

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
eu: Lerroak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
eu: Byteak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
eu: Adina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
eu: Kopurua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
eu: Lerroak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
eu: Byteak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
eu: Ilara arrunta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
eu: Ilara azkarra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
eu: Ilara guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
eu: Jasota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
eu: Byteak (gordina):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
eu: Byteak (kodetuta):

en: Quick Connect
eu: Konexio bizkorra

en: &Server host:
eu: &Zerbitzariaren ostalaria:

en: Enter the host of the network here.
eu: Sartu sarearen ostalaria hemen.

en: The port that the IRC server is using.
eu: IRC zerbitzaria erabiltzen ari den ataka.

en: &Nick:
eu: &Goitizena:

en: The nick you want to use.
eu: Erabili nahi duzun ezizena.

en: P&assword:
eu: P&asahitza::

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
eu: IRC zerbitzariak pasahitz bat behar badu, sartu ezazu hemen (zerbitzari gehienek ez dute pasahitzik behar).

en: &Use SSL
eu: Era&bili SSL

en: Ready
eu: Prest

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
eu: <qt><p>Horrek kanaleko erabiltzaile kopurua erakusten du, eta haien artean operadore (ops) direnena.</p><p>Kanal-operadore bat pribilegio bereziak dituen erabiltzaile bat da, hala nola erabiltzaileak kaleratzeko edo debekatzeko gaitasuna, kanalaren moduak aldatzekoa, beste erabiltzaile batzuk operadore egitekoa</p></qt>

en: Lag: Unknown
eu: Atzerapena: Ezezaguna

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
eu: Zerbitzariarekiko komunikazio osoa zifratuta dago. Horrek, inork zure komunikazioak entzutea zailtzen du.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
eu: <qt>Egoera-barrak hainbat mezu erakusten ditu, zerbitzarira konektatzeko arazo guztiak barne. Eskuin muturrean zerbitzariarekiko atzerapena erakusten du. Atzerapena, mezuek zugandik zerbitzarira iristeko, eta zerbitzariagandik atzera zugana iristeko hartzen duten denbora da.</qt>

en: Lag: %1 ms
eu: Atzerapena: %1 ms

en: Lag: %1 s
eu: Atzerapena: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
eu: %1 zerbitzariaren erantzunik gabe %2, %3, %4, eta %5z.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
eu: %1 zerbitzariaren erantzunik gabe %2, %3, eta %4z.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
eu: %1 zerbitzariaren erantzunik gabe %2 eta %3z.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
eu[0]: %2 zerbitzariaren erantzunik gabe 1 segundo baino gehiago igarota.
eu[1]: %2 zerbitzariaren erantzunik gabe %1 segundo baino gehiago igarota.

en: Failed to download %1: %2
eu: %1 zama-jaistea huts egin du %1:%2

en: Error parsing router description.
eu: Errorea bideratzailearen deskribapena sintaktikoki analizatzean.

en: URL Catcher
eu: URL harrapatzailea

[ctx: open url]
en: &Open
eu: &Ireki

en: Open URLs in external browser.
eu: Ireki URLak kanpoko nabigatzailea.

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
eu: <p>Hautatu beheko <b>URL</b> bat edo batzuk, eta gero sakatu botoi hori URLaren MIME-motarekin elkartutako aplikazioa abiarazteko.</p>-<p> <b>Ezarpenetan</b>, <b>Jokabidea</b> barruan | <b>Orokorra</b>, web-URLetarako nahi duzun web-nabigatzailea zehaztu dezakezu.</p>

en: &Save...
eu: &Gorde...

en: Save selected URLs to the disk.
eu: Gorde hautatutako URLak diskora.

en: Add Bookmark...
eu: Gehitu laster-markak...

[ctx: copy url]
en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: Copy URLs to the clipboard.
eu: Kopiatu URLak arbelera.

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
eu: Goran hautatu <b>URL</b> bat edo gehiago, ondoren egin klik botoi horretan haiek arbelean kopiatzeko

[ctx: delete url]
en: &Delete
eu: E&zabatu

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
eu: Hautatu goiko <b>URL</b> bat edo gehiago, ondoren egin klik botoi horri haiek zerrendatik ezabatzeko.

en: Delete selected link.
eu: Ezabatu hautatutako esteka.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
eu: &Gorde zerrenda...

en: Save list.
eu: Gorde zerrenda.

en: Click to save the entire list to a file.
eu: Egin klik zerrenda osoa fitxategi batean gordetzeko.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
eu: &Hustu zerrenda

en: Clear list.
eu: Hustu zerrenda.

en: Click to erase the entire list.
eu: Egin klik zerrenda osoa kentzeko.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
eu: Saio honetan zehar, «Konversation»en leihoetan aipatutako URLen zerrenda.

en: From
eu: Nork

en: Date
eu: Data

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
eu: URL bat baina gehiago hautatu duzu. Benetan ireki nahi dituzu hainbat URL batera?

en: Open URLs
eu: Ireki URLak

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
eu: URL bat baina gehiago hautatu duzu. Jomuga ezartzeko fitxategi-elkarrizketabana irekiko da. Benetan gorde nahi dituzu hainbat URL batera?

en: Save link as
eu: Gorde esteka honela

en: Save URL List
eu: Gorde URL-zerrenda

en: Konversation URL List: %1
eu: Konversation URL-zerrenda: %1

en: (away)
eu: (aldenduta)

en: &Unaway
eu: E&z aldenduta

en: &Change away message...
eu: Al&datu aldentze-mezua...

en: Change away message
eu: Aldatu aldentze-mezua

en: Enter new away message:
eu: Sartu aldentze-mezu berria:

en: Channel Settings for %1
eu: %1(e)ren kanal-ezarpenak

en: &Hide Advanced Modes <<
eu: E&zkutatu modu aurreratuak <<

en: &Show Advanced Modes >>
eu: Erakut&si modu aurreratua >>

en: Parameter
eu: Parametroa

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
eu: <qt><p>Horiek kanalaren <em>modua</em> kontrolatzen dute. Operadore batek bakarrik alda ditzake.</p><p><b>M</b>intzagaia moduak esan nahi du kanaleko operadoreak bakarrik alda dezakeela kanaleko mintzagaia.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
eu: <qt><p>Horiek kanalaren <em>modua</em> kontrolatzen dute. Operadore batek bakarrik alda ditzake.</p><p>Kanpoko mezurik e<b>z</b> esan nahi du kanalean ez dauden erabiltzaileek ezin dituztela kanaleko denek ikusteko mezuak bidali. Ia kanal guztiek ezartzen dute hori mezu gogaikarriak saihesteko.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
eu: <qt><p>Horiek kanalaren <em>modua</em> kontrolatzen dute. Operadore batek bakarrik alda ditzake.</p><p>Kanal <b>s</b>ekretu bat ez da kanal zerrendan agertuko, eta erabiltzaileak ez dira <em>WHOIS</em> komandoarekin ez eta antzekoekin kanalean zaudela ikusteko gai izango. Kanal berean daudenek bakarrik jakingo dute kanal horretan zaudela, modu hau ezarrita badago.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
eu: <qt><p>Horiek kanalaren <em>modua</em> kontrolatzen dute. Operadore batek bakarrik alda ditzake.</p><p><b>G</b>onbidatuak bakarrik kanal batek esan nahi du gonbidatutakoak bakarrik elkartu daitezkeela kanalera. Norbait gonbidatzeko, kanal-operadore batek kanaletik bertatik <em>/invite goitizena</em> jaulki behar du.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
eu: <qt><p>Horiek kanalaren <em>modua</em> kontrolatzen dute. Operadore batek bakarrik alda ditzake.</p><p>Kanal <b>P</b>ribatu bat kanal guztien zerrendan erakusten da, mintzagaia ez ordea. Erabiltzailearen <em>WHOIS</em> batek, IRC zerbitzariaren arabera, erakuts diezaioke, edo ez, kanal pribatu batean dagoen.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
eu: <qt><p>Horiek kanalaren <em>modua</em> kontrolatzen dute. Operadore batek bakarrik alda ditzake.</p><p><b>M</b>oderatutako kanal bat da operadore, erdi-operadore eta ahotsa dutenek bakarrik hitz egin dezaken kanala.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
eu: <qt><p>Horiek kanalaren <em>modua</em> kontrolatzen dute. Operadore batek bakarrik alda ditzake.</p><p>Babestutako kanal batek, elkartzeko, erabiltzaileak pasahitz bat sartzera behartzen ditu.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
eu: <qt><p>Horiek kanalaren <em>modua</em> kontrolatzen dute. Operadore batek bakarrik alda ditzake.</p><p>Erabiltzaile <b>M</b>uga duen kanal baten esanahia da momentu oro kanalean egon daitekeen erabiltzaile kopuru gehienez hori dela. Kanal batzuek bot bat dute hori jardueraren arabera automatikoki aldatzeko.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
eu: Mint&zagaia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
eu: Bilatu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
eu: Mo&duak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
eu: &Mintzagaia, kanal-operadoreek bakarrik alda dezakete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
eu: Kanaletik kanpoko mezurik e&z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
eu: Kanal &sekretua, kanala ez da kanal-zerrendan zerrendatzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
eu: Gonb&idatutakoak bakarrik batu daitezke kanalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
eu: &Moderatutako kanala, hitza duten pertsonek soilik idatz dezakete kanalera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
eu: Erabiltzaile-&muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
eu: Kanalaren &pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
eu: Erakutsi modu &aurreratuak >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
eu: De&beku-zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
eu: Ostalari-maskara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
eu: Ezarri du,

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
eu: Ezartze ordua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
eu: Eguneratu debekua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
eu: Gehitu debekua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
eu: Kendu debekua

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
eu: 
    *** Egunkari-fitxategia hasita
    *** %1(e)an

en: Edit Watched Nickname
eu: Editatu zelatatutako goitizenak

en: &Network name:
eu: &Sare-izena:

en: Pick the server network you will connect to here.
eu: Hautatu hemen konektatuko zaren zerbitzari-sarea.

en: N&ickname:
eu: Go&itizena:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
eu: <qt>Sareko zerbitzari batera konektatuta egotean zelatatu beharreko goitizena.</qt>

en: All Networks
eu: Sare guztiak

en: Change notify information
eu: Aldatu jakinarazpen informazioa

en: Exception
eu: Salbuespena

en: Insert Character
eu: Txertatu karakterea

en: &Insert
eu: T&xertatu

en: Insert a character
eu: Txertatu karaktere bat

en: IRC Color Chooser
eu: IRC kolore-hautatzailea

en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
eu: Horrela ikusiko da zure mezua kolore horiekin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
eu: <qt>Hau da, kolore horiek hautatzen badituzu, irakurleek zure mezua nola ikusiko duten.<br>
    <b>Oharra: Bezero guztiek ez dute honetarako euskarria, eta baliteke erabiltzaile batzuek zure kolore aldaketak ezikustea hautatu izana.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
eu: Hautatutako testu-kolorea irteerako lerrora gehitu da.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
eu: <qt>Hemen, bidaliko duzun hurrengo mezuaren testuak izango duen kolorea hauta dezakezu. Kolore bat hautatu eta Ados klikatuz gero, hautatutako kolorea sarrerako lerroan gehitzen da. Horren ondoren idatzitako testu orok hautatutako kolorea izango du, kolorea berriz aldatzen duzun arte.<br>
    <b>Oharra: Erabiltzaile guztiek ez dute hau ikusteko aukera pizten.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
eu: Aurreko &planoko kolorea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
eu: Hautatutako testuaren atzeko planoko kolorea irteerako lerrora gehitu da.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
eu: <qt>Hemen, bidaliko duzun hurrengo mezuaren testuak izango duen hondo-kolorea hauta dezakezu.
    Kolore bat hautatu eta Ados klikatuz gero, hautatutako kolorea sarrerako lerroan gehitzen da.
    Horren ondoren idatzitako testu orok hautatutako kolorea izango du, kolorea berriz aldatzen duzun arte.<br>
    Lehenetsitako "<i>Bat ere ez</i>" hautatuta, zure mezuaren hondo-kolorea ez da aldatuko, eta irakurleek zure mezua haien testuaren hondo-kolore arruntarekin ikusiko dute.<br>
    <b>Oharra: Bezero guztiek ez dute honen euskarririk, eta erabiltzaile guztiek ez dute hau ikusteko aukera pizten.</b></qt>

en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea

en: Add to Bookmarks
eu: Gehitu Laster-markatara

en: Open With...
eu: Ireki honekin...

en: Save Link As...
eu: Gorde esteka honela...

en: Search for '%1' with
eu: Bilatu '%1' honekin,

en: Configure Web Shortcuts...
eu: Konfiguratu web-lasterbideak...

en: Get &topic
eu: Lortu &mintzagaia

en: Get &user list
eu: Lortu erabilt&zaile-zerrenda

en: Open Query
eu: Ireki itauna

en: Modes
eu: Moduak

en: Give Op
eu: Eman Op

en: Take Op
eu: Hartu Op

en: Give HalfOp
eu: Eman Erdi-operadorea

en: Take HalfOp
eu: Kendu Erdi-operadorea

en: Give Voice
eu: Eman hitza

en: Take Voice
eu: Hartu hitza

en: Kick / Ban
eu: Kanporatu / Debekatu

en: Kickban
eu: Kanporatu eta debekatu

en: Ban Nickname
eu: Debekatu goitizena

en: Ban *!*@*.host
eu: Debekatu *!*@*.ostalaria

en: Ban *!*@domain
eu: Debekatu *!*@domeinua

en: Ban *!user@*.host
eu: Debekatu *!erabiltzailea@*.ostalaria

en: Ban *!user@domain
eu: Debekatu *!erabiltzailea@domeinua

en: Kickban *!*@*.host
eu: Kanporatu eta debekatu *!*@*.ostalaria

en: Kickban *!*@domain
eu: Kanporatu eta debekatu *!*@domeinua

en: Kickban *!user@*.host
eu: Kanporatu eta debekatu *!erabiltzailea@*.ostalaria

en: Kickban *!user@domain
eu: Kanporatu eta debekatu *!erabiltzailea@domeinua

en: &Version
eu: &Bertsioa

en: Unignore
eu: Ez-ikusteari utzi

en: Add to Watched Nicks
eu: Gehitu zelatatutako goitizenetara

en: Remove From Watched Nicks
eu: Kendu zelatatutako goitizenetatik

en: Send &File...
eu: Bidali &fitxategia...

en: Open DCC Chat
eu: Ireki DCC berriketa

en: Open DCC Whiteboard
eu: Ireki DCC arbela bat

en: Do you want to ignore %1?
eu: %1 ezikusi nahi duzu?

en: Do you want to ignore the selected users?
eu: Hautatutako erabiltzaileak ezikusi nahi dituzu?

en: Do you want to stop ignoring %1?
eu: %1 ez-ikusteari utzi nahi diozu?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
eu: Hautatutako erabiltzaileak ez-ikusteari utzi nahi diozu?

[ctx: Opens a query (private message) window with the author of the topic]
en: Query author
eu: Itaun egilea

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
eu: <qt><p>Sarrera-lerroa da kanal, itaun, edo zerbitzarira bidaltzeko mezuak tekleatzen dituzun lekua. Kanal batera bidalitako mezua kanal horretan dagoen edonork ikusten du, itaun bateko mezua berriz itaunean zurekin dagoen pertsonari bakarrik bidaltzen zaio.</p><p>Tekleatzen hasi zaren goitizena automatikoki osatzeko, sakatu Tab. Tekleatzen hasi ez bazara, arrakastaz osatuta azken goitizena erabiliko da.</p><p>Komando bereziak ere bidal ditzakezu:</p><table><tr><th>/me <i>ekintza</i></th><td>kanalean edo itaunean ekintza bat bezala erakusten da. Adibidez: <em>/me abesti bat abesten</em>, kanalean 'goitizena abesti bat abesten' gisa agertuko da.</td></tr><tr><th>/Whois <i>goitizena</i></th><td>pertsona horri buruzko informazioa erakusten du, zein kanaletan dagoen barne.</td></tr></table><p>Komando gehiagorako, begiratu «Konversation» eskuliburua.</p><p>Mezu batek ezin du lerro anizkoitzik izan.</p></qt>

en: 1 byte | %1 bytes
eu[0]: Byte 1
eu[1]: %1 byte

en: 1 line | %1 lines
eu[0]: Lerroa 1
eu[1]: %1 lerro

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
eu: <qt>Berriketan testu zati handi bat itsasten saiatzen ari zara (%1 edo %2). Horrek eragin dezake konexioa berrezartzea, edo uholdeagatik akabatzea. Benetan jarraitu nahi duzu?</qt>

en: Large Paste Warning
eu: Itsaste handiaren abisua

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Open a query with %1
eu: Ireki itaun bat %1(e)kin

en: Join the channel %1
eu: Batu %1 kanalera

en: Logfile of %1
eu: %1(e)ren egunkari-fitxategia

en: Reload
eu: Birzamatu

en: Clear Logfile
eu: Garbitu egunkari-fitxategia

en: Show last:
eu: Erakutsi azkena:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
eu: Erabili lauki hori egunkari-fitxategiaren gehienezko neurria ezartzeko. Ezarpen hau ez da indarrean egongo «Konversation» berrabiatzen duzun arte. Egunkari-fitxategi bakoitzak ezarpen bereizia izan lezake.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
eu: Egunkari-fitxategiko mezuak hemen azaltzen dira. Mezu zaharrenak gainean eta berrietan behean.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
eu: Fitxategi honetako erregistro-informazio guztia, benetan, betiko baztertu nahi duzu?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
eu: Oharra: Egunkari-fitxategia gordetzean fitxategiko datu guztiak gordeko dituzu, ez bakarrik erakuslean ikus dezakezun zatia.

en: Save Logfile
eu: Gorde egunkari-fitxategia

en: Choose Destination Folder
eu: Aukeratu helburuko karpeta

en: OSD Preview - drag to reposition
eu: OSD aurreikuspegia - arrastatu gordetegira

en: Edit Multiline Paste
eu: Editatu lerro anitzeko itsaskina

en: &Send
eu: &Bidali

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
eu: Itsaste-editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
eu: Gehitu &aipu adierazleak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
eu: &Kendu lerro berriak

en: Raw Log
eu: Egunkari gordina

en: Match Case
eu: Bereizi maiuskulak

en: Whole Words Only
eu: Hitz osoak bakarrik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
eu: Aurk&itu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
eu: Joan hurrengo bat-etortzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
eu: &Hurrengoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
eu: Joan aurreko bat-etortzera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
eu: &Aurrekoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
eu: Aldatu bilaketaren jokabidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
eu: &Aukerak

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
eu: Benetan itxi nahi duzu '%1'
    
    Harekin lotutako fitxa guztiak ere itxiko dira.

en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
eu: '%1'(e)tik deskonektatu nahi duzu?
    
    Harekin lotutako fitxa guztiak ere itxiko dira.

en: Disconnect From Server
eu: Deskonektatu zerbitzaritik

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Delete excess text
eu: Ezabatu testu-soberakina

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
eu: Zerbitzariaren %1 byteko muga gainditzen duen testua koloretan erakusten da.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
eu: %1(e)an %2(e)k egina

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
eu: Hori da, bere fitxa irekita egon den bitartean, kanal horretan ezarri diren mintzagai guztien zerrenda.
    
    Norbaitek mintzagai bera hainbat aldiz jarraian ezarri badu, bakarrik azken agerraldia erakusten da.
    
    Zerrendako mintzagai bat hautatzen duzunean, haren azpiko editatzeko eremuak bere testua jasoko du. Eremuaren edukia aldatzen hasten zarenean, ordea, zerrenda aldatu egingo da, sarrera hautatzeko modu arruntetik, mintzagai berrian haien testurik sartu nahi bazenu, sarreretako testu hautapenak egitea baimenduz,. Sarrera hautatzeko modura eta editatzeko eremu sinkronizatura itzultzeko, desegin atzera jatorrizko testura edo elkarrizketa-koadroa itxi eta berriz ireki.

en: IRC Client
eu: IRC bezeroa

en: Find Text...
eu: Aurkitu testua...

en: Search for text in the current tab
eu: Bilatu testua uneko fitxan

en: Channel &List for %1
eu: %1(e)ren kanal zerrenda

en: &Open Logfile for %1
eu: &Ireki %1(e)ren egunkari-fitxategia

en: &Channel Settings for %1...
eu: %1(e)ren &kanal-ezarpenak...

en: Rename Tab
eu: Berrizendatu fitxa

en: Enter new tab name:
eu: Sartu fitxa-izen berria:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
eu: Lehenetsia ( %1 )

en: &Rename Tab...
eu: Be&rrizendatu fitxa...

en: You can only search in text fields.
eu: Testu-eremuetan bakarrik bila dezakezu.

en: Find Text Information
eu: Bilatu testu-informazioa

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
eu: Zein zerbitzariko kanal-zerrenda azaldu jakiteko, zerrenda itaun, kanal edo egoera-leiho batetik bakarrik ireki daiteke.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
eu: Funtzio hau erabiltzeak trafiko handia sor dezake. Zure konexioa behar bezain azkarra ez bada, baliteke zerbitzariak zure bezeroa deskonektatzea.

en: Channel List Warning
eu: Kanal-zerrendaren abisua

en: Watched Nicks
eu: Zelatatutako goitizenak
