konversation - en to gl translation catalogue (1522 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
gl: &Inserir

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
gl: &Xanela

en: You need to specify a command.
gl: Hai que especificar unha orde.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
gl: A orde executouse correctamente, pero non devolveu ningunha saída ou só espazo en branco.

en: The media script requires Python %1 or higher.
gl: O script de multimedia require Python %1 ou superior.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
gl: Produciuse un erro ao intentar enumerar os reprodutores de multimedia en execución.

en: No running audio players found.
gl: Non se atopou ningún reprodutor de son en execución.

en: No running video players found.
gl: Non se atopou ningún reprodutor de vídeo en execución.

en: "%1" is not running.
gl: «%1» non se está a executar.

en: No running media players found.
gl: Non se atopou ningún reprodutor de multimedia en execución.

en: Nothing is playing in %1.
gl: Non se está a reproducir nada en %1.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
gl: Ningún dos reprodutores de son (%1) está a reproducir nada.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
gl: Ningún dos reprodutores de vídeo (%1) está a reproducir nada.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
gl: Ningún dos reprodutores de multimedia (%1) está a reproducir nada.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
gl: Produciuse un erro ao intentar recuperar os metadatos de multimedia %1.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
gl: Hai un problema coa expresión regular indicada en REGEX_FIXUP.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
gl: %1 non informou dos metadatos precisos para mostrar unha mensaxe.

en: There is a problem in the output format configuration.
gl: Hai un problema coa configuración do formado de saída.

en: media v%1 for Konversation.
gl: multimedia v%1 para Konversation.

en: Usage:
gl: Uso:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
gl: «/media» - informar do que está a reproducir o primeiro reprodutor que se atope.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
gl: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - informa do que se está a reproducir nun reprodutor de son ou vídeo coñecido.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
gl: "/media { Player }" - informa do que se está a reproducir no reprodutor indicado, se se atopa.

en: Konversation Bookmarks Editor
gl: Editor de marcadores de Konversation

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
gl: Esta instalación da Arquitectura de criptografía de Qt (QCA) non admite o intercambio de claves Diffie-Hellman. Probabelmente haxa que instalar un complemento de fornecedor adicional. A capacidade de intercambio de claves Diffie-Hellman normalmente a fornece o complemento qca-ossl.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
gl: Esta instalación da Arquitectura de criptografía de Qt (QCA) non admite o modo de encadeamento en bloque cifrado de Blowfish. Probabelmente haxa que instalar un complemento de fornecedor adicional para QCA. A capacidade de Blowfish normalmente a fornece o complemento qca-ossl.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
gl: Esta instalación da Arquitectura de criptografía de Qt (QCA) non admite o modo de libro de códigos electrónicos de Blowfish. Probabelmente haxa que instalar un complemento de fornecedor adicional para QCA. A capacidade de Blowfish normalmente a fornece o complemento qca-ossl.

en: topic protection
gl: protección de tema

en: no messages from outside
gl: sen mensaxes do exterior

en: secret
gl: segredo

en: invite only
gl: por convite só

en: private
gl: privado

en: moderated
gl: moderado

en: password protected
gl: protexido por contrasinal

en: anonymous
gl: anónimo

en: no colors allowed
gl: non se permiten cores

en: user limit
gl: límite de usuarios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
gl: Novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
gl: Nome alternativo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
gl: Substitución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
gl: &Novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
gl: Elimina&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
gl: Alcume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
gl: Substitución:

en: Outgoing
gl: Saínte

en: Incoming
gl: Entrante

en: Both
gl: Ambos os dous

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
gl: Nova

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
gl: Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView) i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: RegEx
gl: Expresión regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
gl: Substituír en

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
gl: Atopar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
gl: Substituír por

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
gl: No&vo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
gl: Elimina&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
gl: Substituír en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
gl: Atopar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
gl: Substituír por:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
gl: Activar as marcas de &tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
gl: &Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
gl: Mostrar as &datas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateLine)
en: Show date marker when date changes
gl: Mostrar un marcador de data cando a data cambie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
gl: Mostrar o histórico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
gl: &Liñas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
gl: &Disposición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
gl: Mo&strar o tema da canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
gl: Mostrar os botóns do &modo de canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
gl: Mostrar a lista de alcu&mes da canle e os botóns rápidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
gl: Mostrar as más&caras de nomes na lista de alcumes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
gl: Mostrar os nomes verdadeiros na lista de alcumes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
gl: Mostrar os &botóns rápidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
gl: Mostrar un &campo para cambiar o alcume propio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
gl: Most&rar a barra de desprazamento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
gl: Activar unha ima&xe de fondo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
gl: Rut&a:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
gl: Reproduce a campaíña do sistema cando recibe un carácter de control ASCII BEL (0x07)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
gl: Activar a campa&íña do sistema ao recibir un BEL de ASCII

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
gl: Agochar os acontecementos de li&gazón/abandono/alcume

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
gl: Non expande as variábeis ao enviar o texto para o servidor. Unha variábel comeza por «%». P.ex., %B expándese para os caracteres que son necesarios para colocar un texto en letra grosa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
gl: Desactivar a e&xpansión das variábeis (p.ex., %C, %B, %G…)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
gl: &Redirixir as mensaxes de estado para a xanela de estado do servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
gl: Mantén o texto do modo da canle como combinación de caracteres, no canto de traducilos para mensaxes comprensíbeis. P.ex., «*** Modos da canle: sen mensaxes do exterior» queda «*** Modos da canle: n»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
gl: Mostrar os caracteres de modo cru (p.ex. +o) no canto de descricións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
gl: Cantas liñas manter nos búferes, 0 = ilimitado

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
gl: Sen límite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
gl: Límite de hi&stórico:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
gl: Se se marca isto, só se mostran os eventos relacionados con alcumes activos e vixiados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
gl: Excepto para os alcumes vixiados e os activos durante

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
gl: os últimos 10 minutos

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
gl: a última hora

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
gl: o último día

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
gl: a última semana

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
gl: Liñas dos marcadores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
gl: Insire unha liña de recordatorio na xanela da conversa cando muda de conversa ou minimiza a aplicación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
gl: Marcar a última posición nunha xanelas de conversa cando estea agochada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
gl: Mover a liña só cando o texto novo estea a piques de aparecer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
gl: Mostrar as liñas inseridas manualmente en todas as xanelas de conversa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
gl: Activar a busca automática de información do usuario (/WHO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
gl: Número &máximo de usuarios nunha canle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
gl: Inter&valo de actualización:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
gl: Cores personalizadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
gl: &Usar cores personalizadas no campo de entrada, lista de alcumes e lista de separadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
gl: &Fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
gl: Mensaxe do &servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
gl: &Hiperligazón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
gl: &Mensaxe da canle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
gl: &Acción:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
gl: Re&xistro histórico:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
gl: Mensaxe da or&de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
gl: Mensaxe de c&onsulta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
gl: Marca de &tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
gl: Fondo a&lternativo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
gl: Alcumes coloridos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
gl: C&or do alcume de seu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
gl: Se activar esta opción, os códigos de cor engadidos á mensaxe de IRC móstranse na xanela de conversa como texto colorido. Pode engadir códigos de cores ás súas mensaxes escollendo Inserir -> Cor de IRC

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
gl: Permitir texto colorido n&as mensaxes de IRC

en:  second |  seconds
gl[0]:  segundo
gl[1]:  segundos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
gl: Activar a reconexión automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
gl: Demora da reconexión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
gl: Intentos de conectar de novo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
gl: Depuración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
gl: Mostrar a xanela de rexistros en bruto no inicio da conexión

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
gl: Cifrado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
gl: Tipo de cifrado por omisión:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
gl: A maioría dos clientes de cifrado, como FISH e Mircryption, admiten o modo ECB ou Libro de códigos electrónicos, aínda que en xeral se considera inseguro.
    
    FISH non admite o modo CBC ou Cipher Block Chaining, pero si Mircryption. Se vai empregar o intercambio de claves é mellor atopar antes se o parceiro dispón dun cliente que poida empregar CBC; en caso contrario, vostede poderá ver o que están a dicir, pero eles non serán quen de ler o que vostede está a dicir.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Electronic Codebook (ECB)
gl: Libro de códigos electrónicos (ECB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
gl: Enderezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
gl: Porto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
gl: Nome de usuario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Network Interface
gl: Interface de rede

en: Reply From IRC Server
gl: Resposta do servidor de IRC

en: Specify Manually
gl: Especificar manualmente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
gl: Carta&fol de descargas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
gl: &Engadir o remitente ao nome do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
gl: Crear un cartafol para o r&emitente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
gl: Converter os espazos nos nomes dos ficheiros para subliñados antes de enviar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
gl: Aceptar &automaticamente as ofertas de descargas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
gl: Continuar au&tomaticamente as descargas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
gl: Activar o envío por DCC rápido (Pode &non funcionar en todos os clientes)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
gl: Activar o envío pasivo de DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
gl: Aceptar &automaticamente as ofertas de conversa de DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
gl: Activar UPnP para NAT transversal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
gl: Se esta opción estiver activa as transferencias DCC das conexións IPv6 fanse utilizando a interface IPv4 configurada aquí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
gl: Recorrer a unha interface IPv&4 para os envíos DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
gl: Tempo l&ímite do envío DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
gl: Tamaño do bú&fer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
gl: &Método para obter o IP propio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
gl: IP &propio:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
gl: Portos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
gl: Activar &portos específicos para o servidor de transferencias de DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
gl: para

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
gl: Activar p&ortos concretos para as conversas DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
gl: Texto da conversa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
gl: Lista de alcumes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
gl: Barra de separadores:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
gl: Mostra a MOTD (mensaxe do día) cunha fonte monoespazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
gl: Activar unha fonte monoespa&zo para as mensaxes MOTD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
gl: Mostra os alcumes do remitente en &letra grosa na vista da conversa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
gl: Activar a bandexa do sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
gl: &Usar a bandexa do sistema para a notificación de mensaxes novas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
gl: &Notificar só cando se active un realce ou cando se empregue o seu alcume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
gl: Agochar a xanela no inicio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
gl: Completado de alcumes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
gl: &Modo de completado:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
gl: Ciclo en liña

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
gl: Como unha Shell

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
gl: Como un intérprete de ordes con caixa de completado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
gl: Sufi&xo no inicio da liña:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
gl: N&outro lado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
gl: Distinguir as maiúsculas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
gl: Diversos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
gl: Desactivar as notificacións cando estiver &ausente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
gl: Usar un &navegador web personalizado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
gl: Carácter &de orde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
gl: Utilizar unha resposta de &versión personalizada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
gl: <qt>Aquí pode indicar unha resposta personalizada aos pedidos <b>CTCP <i>VERSION</i></b>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
gl: O campo de texto expándese co texto

en: Select Sound File
gl: Escoller o ficheiro de son

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
gl: A&ctivar sons para os realces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
gl: Realzar se&mpre o alcume propio actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
gl: Realzar sempre as &liñas propias:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
gl: Lista de realces

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
gl: Realces

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
gl: Son

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
gl: Texto automático

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
gl: Xanelas de conversa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
gl: &Padrón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
gl: Cor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
gl: &Son:

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, soundURL)
en: audio/x-wav audio/x-mp3 application/ogg audio/x-adpcm
gl: son/x-wav audio/x-mp3 application/ogg audio/x-adpcm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
gl: Probar o son

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
gl: Texto &automático:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
gl: Xanelas de conversa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
gl: Este realce só se busca nas xanelas de conversa que se enumeren aquí polo nome ou en todas as xanelas de conversa se o campo se deixa baleiro. Para incluír varios nomes, estes hainos que separar con comas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
gl: Activar as &notificacións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
gl: Padrón

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
gl: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
gl: Padrón:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
gl: Tipos de mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
gl: Canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
gl: Aviso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
gl: Consulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
gl: Convidar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
gl: Borrar &todo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
gl: Agochar a barra de desprazamento

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
gl: Active se quere comprobar ortograficamente todas as liñas introducidas no IRC, a medida que escribe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
gl: Se activa esta opción, o campo de texto crece na vertical cando se enche.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
gl: Iniciar coa xanela principal agochada

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
gl: Mo&strar os nomes verdadeiros ao lado dos alcumes

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
gl: Mostrar o separador de alcumes vixiados no inicio da aplicación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
gl: Mensaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
gl: Mensaxe privada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
gl: Alcume actual usado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
gl: Realces

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
gl: Os sucesos da canle son os cambios do modo ou os usuarios a entrar/saír dunha canle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
gl: Sucesos da canle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
gl: Os sucesos da aplicación teñen lugar nos separadores de Konsole, no separador «Estado do DCC» e nos outros separadores de aplicacións non usados directamente para conversar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
gl: Sucesos da aplicación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
gl: Activar o r&existro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
gl: Rexistrar só as conversas privadas (conversas privadas, conversas de DCC)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
gl: Permitir nomes dos rexistros en minúscu&las

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
gl: &Engadir o nome da máquina ao nome do ficheiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
gl: &Ruta ao rexistro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
gl: Empregar o editor de textos do sistema para abrir os rexistros

en: Normal Users
gl: Usuarios normais

en: Voice (+v)
gl: Voz (+v)

en: Halfops (+h)
gl: Suboperadores (+h)

en: Operators (+o)
gl: Operadores (+o)

en: Channel Admins (+p)
gl: Administradores da canle (+p)

en: Channel Owners (+q)
gl: Donos da canle (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
gl: &Ordes para executar ao facer dobre clic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
gl: Ordenar sen d&istinguir maiúsculas de minúsculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
gl: Ordenar pola &actividade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
gl: Ordenar polo e&stado do usuario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
gl: (Ordene de novo os alcumes arrastrando e soltando)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
gl: Modo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
gl: Explicación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
gl: A&ctivar o OSD

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
gl: Vi&sualización na pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
gl: &Debuxar sombras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
gl: Tipo de letra do OSD:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
gl: M&ostrar mensaxe OSD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
gl: Se o prop&io nome aparece na mensaxe do canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
gl: En calquera me&nsaxe da canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
gl: Na actividade de &consulta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
gl: Nos eventos de u&nión/saída

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
gl: Activar as cores personalizadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
gl: Cor do te&xto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
gl: Cor de &fondo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
gl: Ou&tras configuracións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
gl: &Duración:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
gl: P&antalla:

en: Default Identity
gl: Identidade por omisión

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
gl: Metapalabras dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
gl: %c: Canle actual
    %i: Contido do campo de entrada
    %k: Chave da canle
    %K: Contrasinal do servidor
    %n: Enviar a orde directamente ao servidor no canto de á liña de entrada
    %o: Alcume actual
    %s<termo>%: termo usado para separar alcumes en %u
    %u: Lista de alcumes escollidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
gl: Nome do botón

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
gl: Acción do botón

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
gl: Nome do botón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
gl: Acción do botón:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
gl: Mostrar os botóns rápidos que actúan sobre os alcumes nos menús de contexto dos alcumes

en: Behavior
gl: Comportamento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
gl: Notificacións

en: Chat Window
gl: Xanela de conversación

en: Nicklist Themes
gl: Temas da lista de alcumes

en: Colors
gl: Cores

en: Fonts
gl: Fontes

en: Quick Buttons
gl: Botóns rápidos

en: Tabs
gl: Separadores

en: General Behavior
gl: Comportamento xeral

en: Connection
gl: Conexión

en:  line |  lines
gl[0]:  liña
gl[1]:  liñas

en:  nick |  nicks
gl[0]:  alcume
gl[1]:  alcumes

en: Nickname List
gl: Lista de alcumes

en: Command Aliases
gl: Alcumes das ordes

en: Auto Replace
gl: Substitución automática

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
gl: Ignorar

en: Logging
gl: Rexistro

en: Watched Nicknames
gl: Alcumes vixiados

en: On Screen Display
gl: Visualización na pantalla

en: Warning Dialogs
gl: Diálogos de aviso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
gl: Aparencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
gl: Usar texto colorido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
gl: Usar LED coloridos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
gl: Se seleccionar isto, as cores que escolleu na páxina de preferencias do realce substituirán as cores do «Alcume actual usado» e do «Realce».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
gl: Dar preferencia ás cores de realce da xanela de conversación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
gl: Situación:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
gl: Enriba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
gl: Embaixo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
gl: Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
gl: Mostrar botón de &pechar nos separadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
gl: Mostrar un botón de pechar á &dereita da barra de separadores

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
gl: Foco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
gl: &Focalizar os novos separadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
gl: En&focar as consultas novas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
gl: Rato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
gl: Facer clic central &nun separador para pechalo

en: Select Theme Package
gl: Escolla o paquete do tema

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
gl: Temas de Konversation (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
gl: Erro descoñecido (0)

en: Failed to Download Theme
gl: Non foi posíbel descargar o tema

en: Theme archive is invalid.
gl: O arquivo do tema é incorrecto.

en: Cannot Install Theme
gl: Non foi posíbel instalar o tema

en: Do you want to remove %1?
gl: Quere realmente eliminar %1?

en: Remove Theme
gl: Borrar o tema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
gl: &Borrar o tema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
gl: Icona para usuarios normais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
gl: Icona para usuarios ausentes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
gl: Icona para usuarios con voz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
gl: Icona para usuarios con privilexios de suboperador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
gl: Icona para usuarios con privilexios de operador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
gl: Icona para usuarios con privilexios de administrador

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
gl: Icona para usuarios con privilexios de dono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
gl: Vista previa:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
gl: … recibiuse un convite da canle

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
gl: … gardar un ficheiro de rexistro só gravaría a porción visíbel

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
gl: … está a piques de eliminar un ficheiro de rexistro

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
gl: … existe unha busca aberta dun alcume que se acaba de marcar como ignorado

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
gl: … a pasar unha conexión a un servidor diferente da mesma rede

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
gl: … a crear unha conexión nova a unha rede á que xa se estaba conectado

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
gl: …pechando un separador de servidor

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
gl: …pechando un separador de canle

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
gl: …pechando un separador de consulta

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
gl: …pechando un separador de conversa de DCC

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
gl: …non pode determinarse unha orixe da lista de canles a partir do separador actual

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
gl: … escolleu agochar a barra de menú

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
gl: … unha lista de canles pode causar unha desconexión debido ao tamaño da descarga

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
gl: … a apegar porcións grandes de texto

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
gl: … a saír do Konversation mediante a icona da bandexa

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
gl: … escolleu ignorar un alcume

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
gl: … escolleu deixar de ignorar un alcume

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
gl: … a saír do Konversation mentres están activas as transferencias de ficheiro DCC

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
gl: … algúns dos caracteres dunha mensaxe son incompatíbeis coa codificación en uso

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
gl: … pechar a xanela minimízaa na bandexa do sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
gl: Mostrar unha diálogo de alerta cando…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>
    Cando o vixía de alcumes estiver activado, avisaralle cando os alcumes da lista <b>Redes/Alcumes Vixiados</b> se poñan en liña ou desconecten.</p>
    <p>Tamén pode abrir a xanela <b>Alcumes vixiados</b> para ver o estado de todos os alcumes vixiados.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
gl: Activar o vixiante d&e alcumes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
gl: <qt>Cando estiver marcado, a xanela de <b>Alcumes vixiados</b> ábrese automaticamente ao iniciar Konversation.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
gl: Mostrar o separador dos alcumes vixiados no inicio da &aplicación

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Cando prema dúas veces un alcume na xanela <b>Alcumes vixiados</b>, esta
     orde é colocada na <b>liña de entrada</b> da xanela do servidor.</p>
    <p>Na orde pódense empregar os símbolos seguintes:</p> <ul>
    <li>%u: O alcume premido.</li>
    <li>%K: Contrasinal do servidor.</li>
    <li>%n: Enviar a orde directamente ao servidor no canto de á liña de entrada.</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
gl: Ordes para e&xecutar ao facer dobre clic no alcume:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Cando prema dúas veces un alcume na xanela <b>Alcumes vixiados</b>,
    esta orde colócase na <b>liña de entrada</b> na xanela do servidor.</p>
    <p>Na orde pódense empregar os símbolos seguintes:</p><ul>
    <li>%u: O alcume premido.</li>
    <li>%K: Contrasinal do servidor.</li>
    <li>%n: Enviar a orde directamente ao servidor no canto de á liña de entrada.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
gl: Konversation comproba o estado dos alcumes listados embaixo con este intervalo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
gl: Intervalo de act&ualización:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
gl: Información

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
gl: A rede está desactivada; conectarase de novo automaticamente cando estea activa.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
gl[0]: Intentarase conectar con %2 (porto %3) nun segundo.
gl[1]: Intentarase conectar con %2 (porto %3) en %1 segundos.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
gl[0]: Intentarase conectar de novo con %2 (porto %3) nun segundo.
gl[1]: Intentarase conectar de novo con %2 (porto %3) en %1 segundos.

en: Error
gl: Erro

en: Reconnection attempts exceeded.
gl: Excedéronse os intentos de conexión.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
gl: Xa está conectado con %1. Quere abrir outra conexión?

en: Already connected to %1
gl: Xa está conectado a %1

en: Create connection
gl: Crear unha conexión

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
gl: Xa está conectado con %1 mediante «%2» (porto %3). Prefire cambiar a «%4» (porto %5)?

en: Switch Server
gl: Trocar de servidor

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
gl: Por favor, indica a súa <b>identidade</b>.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
gl: Por favor, indique o seu <b>Nome real</b>.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
gl: Por favor forneza polo menos un <b>Alcume</b>.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
gl: <qt>A súa identidade «%1» non está configurada correctamente:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
gl: Configuración da identidade

en: Edit Identity...
gl: Modificar a identidade…

en: Debug: %1
gl: Depuración: %1

en: Error: %1
gl: Erro: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
gl: getNickname: Non se atopou o servidor %1.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
gl: Non foi posíbel enviar unha solicitude %1 de DCC ao parceiro mediante o servidor de IRC.

en: Awaiting acceptance by remote user...
gl: Estase a agardar a aceptación do usuario remoto…

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
gl: %1 (en %2) ofrécese a %3 DCC con vostede

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
gl: Oferta de %1 de DCC de %2

en: Accept
gl: Aceptar

en: Reject
gl: Rexeitar

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
gl: Rexeito a oferta de %1 de DCC.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
gl: Rexeitouse a solicitude %1 de DCC

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
gl: Non foi posíbel enviar o recoñecemento inverso de %1 de DCC ao parceiro mediante o servidor de IRC.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
gl: Non foi posíbel reenviar ao porto %1. Envíanse solicitudes de DCC ao usuario remoto mesmo así.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
gl: Non foi posíbel enviar o recoñecemento inverso de %1 de DCC ao parceiro mediante o servidor de IRC.

en: Could not open a socket for listening: %1
gl: Non foi posíbel abrir un socket para escoitar: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
gl: Ofrecendo unha conexión de %1 de DCC a %2 no porto %3…

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
gl: Encerado

[ctx: DCC extension]
en: Chat
gl: Conversar

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
gl: Estabelecendo unha conexión de %1 de DCC con %2 (%3:%4)…

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
gl: Estabeleceuse unha conexión de %1 de DCC con %2.

en: Socket error: %1
gl: Erro no socket: %1

en: Could not accept the client.
gl: Non foi posíbel aceptar o cliente.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
gl: Estabeleceuse a conexión de %1 de DCC con %2.

en: Connection closed.
gl: A conexión está pechada.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
gl: %1 de DCC con %2 no porto %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
gl: %1 de DCC con %2 en %3:%4.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
gl: Quere pechar a %1 de DCC con %2?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
gl: Pechar a %1 de DCC

en: Talking to yourself
gl: Está a falar para si

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
gl: Predeterminado (%1)

en: Usage
gl: Uso

en: Usage: %1ME text
gl: Uso: %1ME texto

en: Unknown command.
gl: Orde descoñecida.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
gl: Recibiuse un pedido CTCP-%1 descoñecido de %2

en: No vacant port
gl: Sen porto libre

en: Could not open a socket
gl: Non foi posíbel abrir un socket

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
gl: Enviar pasivo

en: Open
gl: Abrir

en: Select Recipient
gl: Escolla o destinatario

en: Select nickname and close the window
gl: Escoller o alcume e pechar a xanela

en: Close the window without changes
gl: Pechar a xanela sen cambios

en: DCC Receive Question
gl: Pregunta de recepción DCC

en: O&riginal Filename
gl: Nome o&rixinal do ficheiro

en: Suggest &New Filename
gl: Suxerir un nome &novo

en: Use as new default download folder
gl: Empregar como novo cartafol de descargas por omisión

en: &Resume
gl: Continua&r

en: R&ename
gl: Mudar o nom&e

en: Status
gl: Estado

en: Details
gl: Detalles

en: DCC Send
gl: Envío de DCC

en: DCC Receive
gl: Recepción de DCC

en:  (Reverse DCC)
gl:  (DCC inverso)

en: Unknown server
gl: Servidor descoñecido

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
gl: %1 en %2, %3 (porto %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
gl: %1 en %2

[ctx: %1=ownIP, %2=ownPort]
en: %1 (port %2)
gl: %1 (porto %2)

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
gl: Si, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
gl: Non

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
gl: &lt; 1seg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
gl: Parceiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
gl: Propio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
gl: Evolución:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
gl: Localización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
gl: Posición actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
gl: Tamaño do ficheiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
gl: Continuar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
gl: Velocidade actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
gl: Velocidade media:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
gl: Tempo de transferencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
gl: Tempo restante estimado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
gl: Ofrecido en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
gl: Iniciado en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
gl: Rematado en:

en: File
gl: Ficheiro

en: Partner
gl: Parceiro

en: Started At
gl: Iniciado o

en: Progress
gl: Progreso

en: Position
gl: Posición

en: Speed
gl: Velocidade

en: Sender Address
gl: Enderezo do remitente

en: Remaining
gl: Restante

en: %1/sec
gl: %1/seg

en: Queued
gl: Na fila

en: Preparing
gl: Estase a preparar

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
gl: Pendente

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
gl: Estase a conectar

en: Receiving
gl: Estase a recibir

en: Sending
gl: Estase a enviar

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
gl: Feito

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
gl: Fallou

en: Aborted
gl: Interrompido

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
gl: Na fila - A transferencia está á espera de que a acepte ou a rexeite

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
gl: En preparación - A transferencia está a comprobar con que ficheiros se pode continuar

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
gl: En preparación - A transferencia está a adquirir os datos que ten que enviar

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
gl: Pendente - A transferencia está á espera de que o parceiro a acepte ou a rexeite

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
gl: Estase a conectar - A transferencia está a ligar co parceiro

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
gl: Estase a recibir - A transferencia está a recibir datos do parceiro

en: Sending - Transfer is sending data to partner
gl: Estase a enviar - A transferencia estalle a enviar datos ao parceiro

en: Done - Transfer has completed successfully
gl: Feito - A transferencia rematou satisfactoriamente

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
gl: Fallou - A transferencia fallou por unha «razón descoñecida»

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
gl: Fallou - A transferencia fallou por causa de que «%1»

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
gl: Interrompido - O usuario interrompeu a transferencia

en: Incoming Transfers
gl: Transferencias entrantes

en: Outgoing Transfers
gl: Transferencias saíntes

en: DCC Status
gl: Estado de DCC

en: &Select All Items
gl: E&scoller todos os elementos

en: S&elect All Completed Items
gl: E&scoller todos os elementos completos

en: &Accept
gl: &Aceptar

en: Start receiving
gl: Iniciar a recepción

en: A&bort
gl: I&nterromper

en: Abort the transfer(s)
gl: Interromper as transferencias

en: Resend
gl: Enviar de novo

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
gl: &Limpar

en: Clear all selected Items
gl: Limpar todos os elementos seleccionados

en: Clear Completed
gl: Limpar os completados

en: Clear Completed Items
gl: Limpar os elementos completos

en: &Open File
gl: Abrir o ficheir&o

en: Run the file
gl: Executar o ficheiro

en: Open Location
gl: Abrir un lugar

en: Open the file location
gl: Abrir o lugar do ficheiro

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
gl[0]: Escolleu %1 ficheiro para executar; está seguro de que quere continuar?
gl[1]: Escolleu %1 ficheiros para executar; está seguro de que quere continuar?

en: The admin has restricted the right to receive files
gl: O administrador restrinxiu o dereito a recibir ficheiros

en: Invalid sender address (%1)
gl: O enderezo do remitente é incorrecto (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
gl: Negociación non admitida (tamaño de ficheiro=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
gl: <b>Non se pode crear o cartafol ou o destino non permite escritura.</b><br/>Cartafol %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
gl: <b>O ficheiro está a ser usado noutra transferencia.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
gl: Non foi posíbel crear unha instancia de KIO

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
gl[0]: <b>Existe un ficheiro parcial:</b><br/>%2<br/>Tamaño do ficheiro parcial: 1 byte.<br/>
gl[1]: <b>Existe un ficheiro parcial:</b><br/>%2<br/>Tamaño do ficheiro parcial: %1 bytes.<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
gl: <b>O ficheiro xa existe.</b><br/>%1 (%2)<br/>O remitente informa dun tamaño de ficheiro de %3<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
gl: <b>Non foi posíbel abrir o ficheiro.<br/>Erro: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
gl: Non foi posíbel enviar recoñecementos inversos de SEND de DCC ao parceiro mediante o servidor de IRC.

en: Waiting for connection
gl: Estase a agardar pola conexión

en: Waiting for remote host's acceptance
gl: Agardando pola aceptación da máquina remota

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
gl: Non foi posíbel enviar unha solicitude para retomar RECV de DCC ao parceiro mediante o servidor de IRC.

en: Unexpected response from remote host
gl: Resposta inesperada da máquina remota

en: Could not accept the connection (socket error).
gl: Non foi posíbel aceptar a conexión (erro no socket).

en: Transfer error
gl: Erro de transferencia

en: KIO error: %1
gl: Erro do KIO: %1

en: Timed out
gl: Esgotouse o tempo límite

en: The admin has restricted the right to send files
gl: O administrador restrinxiu o dereito a enviar ficheiros

en: The url "%1" does not exist
gl: O URL «%1» non existe

en: Enter Filename
gl: Insira o nome do ficheiro

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
gl: <qt>O ficheiro que está a enviar para <i>%1</i> non ten nome. <br/>Insira un nome co que llo presentar ao destinatario ou cancele a transferencia DCC</qt>

en: unknown
gl: descoñecido

en: No filename was given
gl: Non se indicou o nome do ficheiro

en: Could not retrieve "%1"
gl: Non foi posíbel obter «%1»

en: Unable to send a 0 byte file.
gl: É imposíbel enviar un ficheiro de 0 bytes.

en: DCC SEND request was rejected
gl: Rexeitouse o envío da solicitude SEND de DCC

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
gl: Non foi posíbel enviar unha solicitude SEND de DCC ao parceiro mediante o servidor de IRC.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
gl: A operación tivo éxito. Nunca debería aparecer nunha xanela de erro.

en: Could not read from file "%1".
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro «%1».

en: Could not write to file "%1".
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro «%1».

en: A fatal unrecoverable error occurred.
gl: Produciuse un erro fatal non recuperábel.

en: Could not open file "%1".
gl: Non se puido abrir o ficheiro «%1».

en: The operation was unexpectedly aborted.
gl: A operación interrompeuse inesperadamente.

en: The operation timed out.
gl: A operación caducou.

en: An unspecified error happened on close.
gl: Produciuse un erro non especificado ao pechar.

en: Unknown error. Code %1
gl: Erro descoñecido. Código %1

en: Columns
gl: Columnas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
gl: Selector de tipo de letra do encerado

en: Clear Image
gl: Limpar a imaxe

en: Save As...
gl: Gardar como…

en: Freehand Drawing
gl: Debuxo a man alzada

en: Draw a straight line
gl: Debuxar unha liña recta

en: Draw a rectangle
gl: Debuxar un rectángulo

en: Draw an ellipse
gl: Debuxar unha elipse

en: Draw text
gl: Debuxar texto

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
gl: Selección

en: Eraser
gl: Borrador

en: Fill a contiguous area with the foreground color
gl: Encher unha área contigua coa cor principal

en: Draw an arrow
gl: Debuxar unha frecha

en: Select a color from the image
gl: Escoller unha cor da imaxe

en: Save Image
gl: Gardar a imaxe

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
gl: Imaxes (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
gl: Identidades

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
gl: Esta é a súa lista de alcumes. Un alcume é o nome polo cal os outros usuarios o coñecerán. Pode usar calquera nome que desexe. O primeiro carácter ha de ser unha letra.
    
    Xa que os alcumes deben ser únicos en toda a rede IRC, o nome que desexe poderá rexeitarse polo servidor se alguén xa o estiver a usar. Insira alcumes alternativos para si. Se a súa primeira escolla for rexeitada polo servidor, Konversation intentará cos alcumes alternativos.

en: Standard NickServ
gl: NickServ normal

en: Server Password
gl: Contrasinal do servidor

en: SSL Client Certificate
gl: Certificado de cliente SSL

en:  minute |  minutes
gl[0]:  minuto
gl[1]:  minutos

en: Change identity information
gl: Cambiar a información de identidade

en: Discards all changes made
gl: Descartar todos os cambios feitos

en: Add Identity
gl: Engadir unha identidade

en: Identity name:
gl: Nome da identidade:

en: You need to give the identity a name.
gl: Débelle dar un nome á identidade.

en: Rename Identity
gl: Mudar o nome da identidade

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
gl: Esta identidade está a ser utilizada; se a borra, as configuracións de rede que a usen utilizarán de novo a identidade predefinida. Desexa borrala aínda así?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
gl: Está seguro de que quere eliminar permanentemente toda a información desta identidade?

en: Delete Identity
gl: Eliminar a identidade

en: Duplicate Identity
gl: Duplicar a identidade

en: You must add at least one nick to the identity.
gl: Débelle engadir polo menos un alcume á identidade.

en: Please enter a real name.
gl: Escriba un nome real.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
gl: O contrasinal que se introduza aquí substitúe o que se indica na configuración do servidor, de habelo.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
gl: (opcional)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
gl: A autenticación baseada en certificado obriga a que SSL estea activado para unha conexión, substituíndo calquera configuración que teña o servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
gl: &Identidade:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
gl: Duplicada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
gl: Mudar o nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
gl: Nome ve&rdadeiro:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
gl: Insira aquí o seu nome verdadeiro. IRC non está feito para agochalo dos seus amigos e inimigos. Teña isto en conta se intenta comportarse indebidamente. Un «nome verdadeiro» falso pode ser unha boa forma de agochar o seu xénero aos anormais que andan por aí, pero o PC que use sempre pode seguirse, polo que nunca será anónimo de todo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
gl: Alcume

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
gl: Identificar automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
gl: Ser&vizo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
gl: O nome do servizo pode ser <b><i>nickserv</i></b> ou un nome dependente da rede como <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
gl: Orde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
gl: Conta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
gl: &Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
gl: Ficheiro PEM:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
gl: Ausente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
gl: Se sinala esta opción, sempre que efectúe unha orde <b>/away</b>, aparece unha liña horizontal na canle, marcando o punto en que se  ausentou. Os outros usuarios de IRC non ven esta liña horizontal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
gl: Marcar a última posición nas xanelas de conversa ao se ausentar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
gl: Mensaxe de ausencia por omisión:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
gl: O texto que introduza aquí emprégase como mensaxe de ausencia cando non se introduza ningunha mensaxe como argumento das ordes <b>/away</b> ou <b>/aaway</b>, así como cando se conmuta Ausente global no menú ou mediante o atallo de teclado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
gl: Alcume de ausencia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
gl: Insira un alcume que indique que está ausente. Sempre que efectúe unha orde <b>/away mensaxe</b> en calquera canle á que se unise con esta identidade, Konversation cambia automaticamente o seu alcume polo alcume de ausencia. Os outros usuarios poderán percibir que está ausente do seu computador. Sempre que execute unha <b>/away</b> en calquera canle onde estea ausente, Konversation volve cambiar automaticamente o seu alcume polo orixinal. Se non quere cambiar automaticamente o seu alcume ao ausentarse, déixeo en branco.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
gl: Ao marcar esta opción, Konversation configura automaticamente como ausente todas as conexións que empreguen esta identidade cando se inicie o protector de pantalla ou despois dun período de inactividade do usuario que se configura embaixo.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
gl: Ausencia automática

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
gl: Definir como ausente tras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
gl: de inactividade do usuario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
gl: Ao marcar esta opción, Konversation cancela automaticamente a ausencia en todas as conexións que empreguen esta identidade cando se deteña o protector de pantalla ou se detecte actividade nova do usuario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
gl: Volver automaticamente cando haxa actividade

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
gl: Se marca esta opción, Konversation envía automaticamente a mensaxe de ausencia a todos os separadores de canles con esta identidade. Na orde de ausencia, <b>%s</b> substitúese pola mensaxe de ausencia. Cando volva, executarase a orde de volver. Na orde de volver <b>%t</b> substitúese polo tempo durou a ausencia.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
gl: Ordes de ausencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
gl: Orde de ausencia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
gl: Orde de regreso:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
gl: Avanzado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
gl: &Pre-orde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
gl: Aquí pode inserir unha orde para executar antes de conectar co servidor<br>Se tivese varios servidores nesta identidade a orde ha executarse para cada un deles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
gl: &Codificación:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
gl: Esta opción afecta a maneira de codificar os caracteres que escriba para enviar ao servidor. Tamén afecta a forma de presentar as mensaxes. Cando o usuario abra Konversation por primeira vez obtén esta opción a partir do sistema operativo. Se tiver problemas para ver correctamente as mensaxes dos outros usuarios cambie esta configuración.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
gl: Cando se conecta, varios servidores intentarán obter do seu computador unha resposta de IDENT. Se o seu computador non estiver a executar un servidor de IDENT, esta resposta é enviada por Konversation. Non pode conter espazos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
gl: Motivo da &saída:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
gl: Sempre que saia dun servidor esta mensaxe aparécelles aos demais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
gl: Terminouse Konversation.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
gl: Motivo da &partida:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
gl: Sempre que saia dunha canle, envíaselle esta mensaxe á canle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
gl: Motivo da e&xpulsión:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
gl: Sempre que o expulsen dunha canle (normalmente por un operador de IRC), esta mensaxe envíase a esa canle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
gl: Terminada polo usuario.

en: Edit Channel Settings
gl: Editar a configuración da canle

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
gl: <qt><p>Todas as canles do IRC teñen un tema asociado a elas. Isto non é máis que unha mensaxe que todos poden ver.</p><p>Se é un operador, ou se o modo da canle <em>«T»</em> non estiver activo, entón pode cambiar o tema premendo o botón Editar as propiedades da canle á esquerda do tema. Tamén pode ver aquí o historial de temas anteriores.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
gl: Número máximo de usuarios permitidos na canle

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
gl: <qt><p>Este é o límite de usuarios da canle - o número máximo de usuarios que pode estar na canle ao mesmo tempo. Se é un operador pode configurar isto. Se o fixer, o canle colocarase automaticamente no modo <b>T</b>ema (o botón da esquerda).</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto mostra o seu alcume e as alternativas que teña configuradas. Se escolleu ou escribiu un alcume distinto, entón ha enviarse unha petición ao servidor de IRC para cambiar o seu alcume. Se o servidor o permite, escollerase o novo alcume. Se escribe un alcume novo, deberá premer Intro despois.</p><p>Pode editar os alcumes alternativos na opción <em>Identidades</em> do menú <em>Configuración</em>.</p></qt>

en: Completion
gl: Completado

en: Possible completions: %1.
gl: Completados posíbeis: %1.

en: Channel Password
gl: Contrasinal da canle

en: Channel User Limit
gl: Límete de usuarios da canle

en: Enter the new user limit for the channel:
gl: Escriba o novo límite de usuarios da canle:

en: Nick
gl: Alcume

en: You are now known as %1.
gl: Agora é coñecido como «%1».

en: %1 is now known as %2.
gl: «%1» mudou o alcume para «%2».

[ctx: Message type]
en: Join
gl: Unirse

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
gl: Uniuse (como %1) á canle %2.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
gl: %1 (%2) uniuse a esta canle.

[ctx: Message type]
en: Quit
gl: Saír

en: You (%1) have left this server.
gl: Vostede (%1) saíu deste servidor.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
gl: Vostede (%1) saíu deste servidor (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
gl: Marchar

en: You have left channel %1.
gl: Deixou a canle %1.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
gl: Vostede (%1) deixou a canle %2 (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
gl: %1 (%2) saíu deste servidor.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
gl: %1 (%2) saíu deste servidor (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
gl: %1 (%2) deixou esta canle.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
gl: %1 (%2) deixou esta canle (%3).

en: Kick
gl: Expulsar

en: You have kicked yourself from channel %1.
gl: Expulsouse a si mesmo da canle %1.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
gl: Expulsouse a si mesmo da canle %1 (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
gl: Botárono da canle %1 por %2.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
gl: Botárono da canle %1 por %2 (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
gl: Expulsou a %1 da canle.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
gl: Expulsou a %1 da canle (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
gl: Expulsouse a %1 da canle por %2.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
gl: Expulsouse a %1 da canle por %2 (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
gl[0]: %1 alcume
gl[1]: %1 alcumes

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
gl[0]:  (%1 operador)
gl[1]:  (%1 operadores)

en: Topic
gl: Tema

en: The channel topic is "%1".
gl: O tema da canle é «%1».

en: You set the channel topic to "%1".
gl: Mudou o tema da canle para «%1».

en: %1 sets the channel topic to "%2".
gl: %1 mudou o tema da canle para «%2».

en: You set a quiet on %1.
gl: Estabeleceu unha prohibición sobre %1.

en: %1 sets a quiet on %2.
gl: %1 estabelece unha prohibición sobre %2.

en: You remove the quiet on %1.
gl: Retirou a prohibición sobre %1.

en: %1 removes the quiet on %2.
gl: %1 retirou a prohibición sobre %2.

en: You give channel owner privileges to yourself.
gl: Deu privilexios de dono de canle a si mesmo.

en: You give channel owner privileges to %1.
gl: Deu privilexios de dono da canle a %1.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
gl: %1 deulle privilexios de dono da canle.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
gl: %1 deu privilexios de dono da canle a %2.

en: You take channel owner privileges from yourself.
gl: Retirouse os privilexios de dono da canle.

en: You take channel owner privileges from %1.
gl: Retiroulle os privilexios de dono da canle a %1.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
gl: %1 retiroulle os privilexios de dono da canle.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
gl: %1 retiroulle os privilexios de dono da canle a %2.

en: You give channel admin privileges to yourself.
gl: Deuse privilexios de administrador de canle a si mesmo.

en: You give channel admin privileges to %1.
gl: Deu privilexios de administrador de canle a %1.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
gl: %1 deulle privilexios de administrador de canle.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
gl: %1 deu privilexios de administrador de canle a %2.

en: You take channel admin privileges from yourself.
gl: Retirouse os privilexios de administrador da canle.

en: You take channel admin privileges from %1.
gl: Retiroulle os privilexios de administrador da canle a %1.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
gl: %1 retiroulle os privilexios de administrador da canle.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
gl: %1 retiroulle os privilexios de administrador da canle a %2.

en: You give channel operator privileges to yourself.
gl: Deuse privilexios de operador da canle a si mesmo.

en: You give channel operator privileges to %1.
gl: Deu privilexios de operador de canle a %1.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
gl: %1 deulle privilexios de operador da canle.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
gl: %1 deu privilexios de operador da canle a %2.

en: You take channel operator privileges from yourself.
gl: Retirouse os privilexios de operador da canle a si mesmo.

en: You take channel operator privileges from %1.
gl: Retiroulle os privilexios de operador da canle a %1.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
gl: %1 retiroulle os privilexios de operador da canle.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
gl: %1 retiroulle os privilexios de operador da canle a %2.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
gl: Deuse privilexios de suboperador da canle a si mesmo.

en: You give channel halfop privileges to %1.
gl: Deu privilexios de suboperador da canle a %1.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
gl: %1 deulle privilexios de operador da canle.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
gl: %1 deu privilexios de operador da canle a %2.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
gl: Retirouse os privilexios de suboperador da canle a si mesmo.

en: You take channel halfop privileges from %1.
gl: Retiroulle os privilexios de suboperador da canle a %1.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
gl: %1 retiroulle os privilexios de suboperador da canle.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
gl: %1 retiroulle os privilexios de suboperador da canle a %2.

en: You give yourself permission to talk.
gl: Deuse a si mesmo permiso para falar.

en: You give %1 permission to talk.
gl: Deulle a %1 permiso para falar.

en: %1 gives you permission to talk.
gl: %1 deulle permiso para falar.

en: %1 gives %2 permission to talk.
gl: %1 deulle permiso para falar a %2.

en: You take the permission to talk from yourself.
gl: Retirouse o permiso para falar a si mesmo.

en: You take the permission to talk from %1.
gl: Retiroulle o permiso para falar a %1.

en: %1 takes the permission to talk from you.
gl: %1 retiroulle o permiso para falar.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
gl: %1 retiroulle o permiso para falar a %2.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
gl: Definiu o modo da canle como «non se permiten cores».

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «non se permiten cores».

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
gl: Definiu o modo da canle como «permítense códigos de cores».

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «permítense códigos de cores».

en: You set the channel mode to 'invite only'.
gl: Definiu o modo da canle como «Só convidados».

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «Só convidados».

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
gl: Retira o modo de «só convidados» da canle.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
gl: %1 retira o modo de «só convidados» da canle.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
gl: Definiu o modo da canle como «moderado».

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «moderado».

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
gl: Definiu o modo da canle como «non moderado».

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «non moderado».

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
gl: Definiu o modo da canle como «sen mensaxes do exterior».

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «sen mensaxes do exterior».

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
gl: Definiu o modo da canle como «permitir mensaxes do exterior».

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «permitir mensaxes do exterior».

en: You set the channel mode to 'private'.
gl: Definiu o modo da canle como «privado».

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «privado».

en: You set the channel mode to 'public'.
gl: Definiu o modo da canle como «público».

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «público».

en: You set the channel mode to 'secret'.
gl: Definiu o modo da canle como «segredo».

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «segredo».

en: You set the channel mode to 'visible'.
gl: Definiu o modo da canle como «visíbel».

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
gl: %1 definiu o modo da canle como «visíbel».

en: You switch on 'topic protection'.
gl: Activou a «protección do tema».

en: %1 switches on 'topic protection'.
gl: %1 activou a «protección do tema».

en: You switch off 'topic protection'.
gl: Desactivou a «protección do tema».

en: %1 switches off 'topic protection'.
gl: %1 desactivou a «protección do tema».

en: You set the channel key to '%1'.
gl: Mudou o tema da canle para «%1».

en: %1 sets the channel key to '%2'.
gl: %1 mudou o tema da canle para «%2».

en: You remove the channel key.
gl: Retirou a clave da canle.

en: %1 removes the channel key.
gl: %1 retira a clave da canle.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
gl[0]: Axustou o límite da canle a %1 alcume.
gl[1]: Axustou o límite da canle a %1 alcumes.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
gl[0]: %1 axusta o límite da canle a %2 alcume.
gl[1]: %1 axusta o límite da canle a %2 alcumes.

en: You remove the channel limit.
gl: Retirou o límite da canle.

en: %1 removes the channel limit.
gl: %1 retirou o límite da canle.

en: You set a ban on %1.
gl: Estabeleceu unha prohibición sobre %1.

en: %1 sets a ban on %2.
gl: %1 estabeleceu unha prohibición sobre %2.

en: You remove the ban on %1.
gl: Retirou a prohibición sobre «%1».

en: %1 removes the ban on %2.
gl: %1 retirou a prohibición sobre %2.

en: You set a ban exception on %1.
gl: Definiu unha excepción á prohibición sobre %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
gl: %1 definiu unha excepción á prohibición sobre %2.

en: You remove the ban exception on %1.
gl: Retirou a excepción á prohibición sobre %1.

en: %1 removes the ban exception on %2.
gl: %1 retirou a excepción á prohibición sobre %2.

en: You set invitation mask %1.
gl: Definiu a máscara de convite %1.

en: %1 sets invitation mask %2.
gl: %1 definiu a máscara de convite %2.

en: You remove the invitation mask %1.
gl: Borrou a máscara de convite %1.

en: %1 removes the invitation mask %2.
gl: %1 borrou a máscara de convite %2.

en: You set the channel mode '%1'.
gl: Mudou o tema da canle para «%1».

en: %1 sets the channel mode '%2'.
gl: %1 mudou o tema da canle para «%2».

en: You set channel mode +%1
gl: Mudou o modo da canle para +%1

en: %1 sets channel mode +%2
gl: %1 mudou o modo da canle para +%2

en: You remove the channel mode '%1'.
gl: Retirou o modo da canle «%1».

en: %1 removes the channel mode '%2'.
gl: %1 retira o modo da canle «%2».

en: You set channel mode -%1
gl: Mudou o modo da canle para -%1

en: %1 sets channel mode -%2
gl:  %1 mudou o modo da canle para -%2

en: You have to be an operator to change this.
gl: Ten que ser operador para cambiar isto.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
gl: O tema só pode cambiarse polo operador da canle. %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
gl: Non se admiten mensaxes para a canle desde clientes exteriores. %1

en: Secret channel.  %1
gl: Canle secreta. %1

en: Invite only channel.  %1
gl: Canle só por convite. %1

en: Private channel.  %1
gl: Canle privado. %1

en: Moderated channel.  %1
gl: Canle moderado. %1

en: Protect channel with a password.
gl: Protexer a canle cun contrasinal.

en: Set user limit to channel.
gl: Definir o límite de usuarios da canle.

en: Do you want to leave %1?
gl: Quere saír de %1?

en: Leave Channel
gl: Saír da canle

en: Leave
gl: Saír

en: Identity Default ( %1 )
gl: Identidade predefinida (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
gl: Contrasi&nal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
gl: Ca&nle:

en: Channel Name
gl: Nome da canle

en: Users
gl: Usuarios

en: Channel Topic
gl: Tema da canle

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
gl: Lista de canles

[ctx: save list]
en: Save &List...
gl: Gardar a &lista…

en: Click here to save the channel list.
gl: Prema aquí para gardar a lista de canles.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
gl: Actualiza&r a lista

en: Click here to refresh the channel list.
gl: Prema aquí para actualizar a lista de canles.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
gl: &Unirse á canle

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
gl: Prema aquí para se unir á canle. Crearase un novo separador para a canle.

en: Refreshing.
gl: Estase a refrescar.

en: Channels: %1 (%2 shown)
gl: Canles: %1 (%2 mostradas)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
gl:  Usuarios non únicos: %1 (móstranse %2)

en: Save Channel List
gl: Gardar a lista de canles

en: Konversation Channel List: %1 - %2
gl: Lista de canles do Konversation: %1 - %2

en: Join Channel
gl: Unirse á canle

en: Open URL
gl: Abrir o URL

en: Channel List for %1
gl: Lista de canles de %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
gl: Má&ximo de usuarios:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
gl: &Mínimo de usuarios:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
gl: Aquí aparece a lista filtrada de canles. Lembre que, de non usar expresións regulares, Konversation lista todos as canles que teñan un nome que conteña o texto de filtrado que introducise. O nome da canle non ten por que comezar polo texto que inseriu.
    Escolla unha canle á que se queira unirse preméndoa. Faga clic dereito na canle para obter unha lista de todos os enderezos Web mencionados no tema da canle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
gl: &Canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
gl: &Tema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
gl: Insira aquí o texto de filtrado.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
gl: Buscar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
gl: Exp&resión regular

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
gl: Pode limitar a lista de canles para só os que teñan un número mínimo de usuarios. Se escolle «Sen límite», desactivará este criterio.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
gl: Sen límite

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
gl: Pode limitar a lista de canles para só os que teñan un número máximo de usuarios. Se escolle «Sen límite», desactivará este criterio.

en: Operator
gl: Operador

en: Admin
gl: Administrador

en: Owner
gl: Dono

en: Half-operator
gl: Suboperador

en: Has voice
gl: Ten voz

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
gl: Recibiuse un pedido CTCP-PING de %1 para a canle %2; enviando a resposta.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
gl: Recibiuse un pedido de CTCP-%1 de %2; enviando a resposta.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
gl: Recibiuse un pedido de Versión de %1 para a canle %2.

en: Received Version request from %1.
gl: Recibiuse un pedido de Versión de %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
gl: Recibiuse un pedido SEND de DCC incorrecto de %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
gl: Recibiuse un pedido ACCEPT de DCC incorrecto de %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
gl: Recibiuse un pedido RESUME de DCC incorrecto de %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
gl: Recibiuse un pedido CHAT de DCC incorrecto de %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
gl: Recibiuse unha orde de DCC %1 descoñecida de %2.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
gl: Recibiuse unha solicitude CTCP-%1 descoñecida de %2 na canle %3.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
gl: Recibiuse unha solicitude CTCP-%1 descoñecida de %2.

en: -%1 to %2- %3
gl: -%1 para %2- %3

en: second | seconds
gl[0]: segundo
gl[1]: segundos

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
gl: Recibiuse unha resposta de CTCP-PING de %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
gl: Recibiuse unha resposta de CTCP-%1 de %2: %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
gl: Recibiuse DH1080_INIT de %1.

en: Received DH1080_FINISH from %1
gl: Recibiuse DH1080_FINISH de %1.

en: %1 invited you to channel %2.
gl: %1 convidouno á canle %2.

en: Capabilities
gl: Capacidades

en: You have set personal modes: %1
gl: Mudou os modos persoais: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
gl: %1 cambiou os seus modos persoais: %2

en: %1 sets mode: %2
gl: %1 troca o modo: %2

en: Welcome
gl: Benvido/a

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
gl: Servidor %1 (Versión %2), Modos de usuario: %3, Modos de canle: %4

en: Support
gl: Asistencia técnica

en: Your personal modes are:
gl: Os seus modos persoais son:

en: Channel modes:
gl: Modos da canle:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
gl[0]: limitado a %1 usuario
gl[1]: limitado a %1 usuarios

en: Channel URL: %1
gl: URL da canle: %1

en: Created
gl: Creado

en: This channel was created on %1.
gl: Esta canle creouse en %1.

note: i18n("Whois"),parameterList.join(" ").section(QLatin1Char(' '),1)+' '+trailing); The above line works fine, but can't be i18n'ised. So use the below instead.. I hope this is okay.
en: Whois
gl: Quen é

en: %1 is logged in as %2.
gl: %1 está identificado como %2.

en: Names
gl: Nomes

en: End of NAMES list.
gl: Fin da lista de NOMES.

en: TOPIC
gl: TEMA

en: The channel %1 has no topic set.
gl: A canle %1 non ten tema definido.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
gl: O tema da canle «%1» é: «%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
gl: %1 estabeleceu o tema en %2.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
gl: O tema de %1 foi mudado por %2 en %3.

en: %1 is actually using the host %2.
gl: %1 está a usar a máquina %2.

en: %1: No such nick/channel.
gl: %1: Non existe ese alcume ou canle.

en: No such nick: %1.
gl: Non existe o alcume: %1.

en: %1: No such channel.
gl: %1: Non existe esa canle.

en: Nickname already in use, try a different one.
gl: O alcume xa está a ser usado; intente outro alcume.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
gl: O alcume %1 xa está collido, pero a conexión fallou antes de que vostede respondese.

en: Nickname already in use. Trying %1.
gl: O alcume xa está a ser usado. Intentando %1.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
gl: Alcume erróneo. Cambiando o alcume a %1.

en: You are not on %1.
gl: Non está en %1.

en: MOTD
gl: Mensaxe do día

en: Message of the day:
gl: Mensaxe do día:

en: End of message of the day
gl: Fin da mensaxe do día

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
gl: Ten que ser operador da canle en %1 para facer iso.

en: You are now an IRC operator on this server.
gl: Agora é un operador de IRC neste servidor.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
gl: «%1» é agora a súa máquina agochada (configurado por servizos).

en: Current users on the network: %1
gl: Usuarios actualmente na rede: %1

en: Current users on %1: %2.
gl: Usuarios actualmente en %1: %2.

en: Away
gl: Ausente

en: %1 is away: %2
gl: %1 está ausente: %2

en: You invited %1 to channel %2.
gl: Convidou a %1 á canle %2.

en: %1 is %2@%3 (%4)
gl: %1 é %2@%3 (%4)

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
gl: Resolveu %1 (%2) como o enderezo: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
gl: Non foi posíbel resolver o enderezo de %1 (%2)

en: %1 is an identified user.
gl: %1 é un usuario identificado.

en: %1 is using a secure connection.
gl: %1 está a empregar unha conexión segura.

en: Who
gl: Quen

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
gl: %1 é %2@%3 (%4) %5

en:  (Away)
gl: (Ausente)

en: End of /WHO list for %1
gl: Fin da lista /WHO para %1

en: %1 is a user on channels: %2
gl: %1 é usuario nas canles: %2

en: %1 has voice on channels: %2
gl: %1 ten voz nas canles: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
gl: %1 é suboperador nas canles: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
gl: %1 é operador nos canles: %2

en: %1 is owner of channels: %2
gl: %1 é dono dos canles: %2

en: %1 is admin on channels: %2
gl: %1 é administrador dos canles: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
gl: %1 está en liña mediante %2 (%3).

en: %1 is available for help.
gl: %1 está dispoñíbel para axudar.

en: %1 is an IRC Operator.
gl: %1 é un operador do IRC.

en: 1 day | %1 days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

en: 1 hour | %1 hours
gl[0]: unha hora
gl[1]: %1 horas

en: 1 minute | %1 minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: %1 minutos

en: 1 second | %1 seconds
gl[0]: 1 segundo
gl[1]: %1 segundos

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
gl: %1 está inactivo desde hai %2, %3, %4 e %5.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
gl:  %1 está inactivo desde hai %2, %3 e %4.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
gl: %1  está inactivo desde hai %2 e %3.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
gl[0]: %2 está inactivo desde hai 1 segundo.
gl[1]: %2 está inactivo desde hai %1 segundos.

en: %1 has been online since %2.
gl: %1 está en liña desde %2.

en: End of WHOIS list.
gl: Fin da lista WHOIS.

en: Userhost
gl: Máquina do usuario

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
gl: %1%2 é %3%4.

en:  (IRC Operator)
gl:  (Operador do IRC)

en:  (away)
gl:  (ausente)

en: List
gl: Lista

en: List of channels:
gl: Lista de canles:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
gl[0]: %2 (%1 usuario) : %3
gl[1]: %2 (%1 usuarios) : %3

en: End of channel list.
gl: Fin da lista de canles.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: BanList:%1
gl: Lista de expulsións: %1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
gl: %1 definido por %2 en %3

en: End of Ban List.
gl: Fin da lista de expulsións.

en: No such server: %1.
gl: Non existe ese servidor: %1.

en: %1 is currently unavailable.
gl: %1 non está dispoñíbel por agora.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
gl: O alcume %1 non está dispoñíbel. Intentando %2.

en: %1: Unknown command.
gl: %1: Orde descoñecida.

en: Not registered.
gl: Non rexistrado.

en: %1: This command requires more parameters.
gl:  %1: Esta orde precisa máis parámetros.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
gl: Non é posíbel entrar en %1: a canle está protexido con contrasinal e deuse unha errada ou non se deu ningunha.

en: You are now logged in as %1.
gl: Agora é coñecido como %1.

en: SASL authentication successful.
gl: A autenticación con SASL é correcta.

en: SASL authentication attempt failed.
gl: Fallou o intento de autenticación con SASL.

en: SASL authentication aborted.
gl: Interrompeuse a autenticación con SASL.

en: Channel Invites
gl: Convites da canle

en: Join
gl: Entrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_iconLabel)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
gl: Recibiu convites dos canles seguintes. Escolla as canles aos que se quere unir:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
gl: Preguntar sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
gl: Unirse sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
gl: Ignorar sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
gl: A partir de agora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
gl: Conexión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
gl: &Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
gl: Máscara de máquina:

en: Away&nbsp;Message:
gl: Mensaxe de ausencia:

en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: Online&nbsp;Since:
gl: En&nbsp;liña&nbsp;desde:

en: Watched Nicks Online
gl: Alcumes vixiados en liña

en: &Add Nickname...
gl: Eng&adir un alcume…

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
gl: Prema para engadir un novo alcume á lista de alcumes que aparecen nesta xanela.

en: &Remove Nickname
gl: Elimina&r un alcume

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
gl: Prema para eliminar un alcume da lista de alcumes que aparecen nesta xanela.

en: &Whois
gl: &Quen é

en: Open &Query
gl: Abrir unha c&onsulta

en: &Join Channel
gl: &Unirse á canle

en: Network/Nickname/Channel
gl: Rede/Alcume/Canle

en: Additional Information
gl: Información adicional

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
gl: <p>Estas son todos os alcumes na lista de vixilancia de alcumes, enumerados na rede de servidores a que están conectadas.</p><p>A columna <b>Información adicional</b> mostra a información coñecida de cada alcume.</p><p>As canles aos que o alcume se uniu están enumerados baixo cada alcume.</p><p>Os alcumes que aparecen en <b>Desconectado</b> non están conectados a ningún dos servidores da rede.</p><p>Faga clic dereito do rato nun alcume para efectuar outras operacións.</p>

en:  online via %1
gl:  en liña mediante %1

en:  since %1
gl:  desde %1

en:  Voice
gl: Voz

en:  HalfOp
gl:  Suboperador

en:  Operator
gl:  Operador

en:  Owner
gl:  Dono

en:  Admin
gl:  Administrador

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
gl: A mensaxe que vai enviar inclúe caracteres que non existen na codificación actual. Se escolle continuar igual, eses caracteres substituiranse por un «?».

en: Encoding Conflict Warning
gl: Advertencia sobre un conflito de codificacións

en: Raw
gl: Bruto

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
gl: Uso: %1JOIN <canle> [contrasinal]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
gl: Uso: %1KICK <alcume> [razón]

en: %1KICK only works from within channels.
gl: %1KICK só funciona desde dentro dunha canle.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
gl: %1PART e %1LEAVE sen parámetros só funcionan desde dentro dunha canle ou consulta.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
gl: %1PART sen nome de canle só funciona desde dentro dunha canle.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
gl: %1TOPIC sen parámetros só funciona desde dentro dunha canle.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
gl: %1TOPIC sen canle só funciona desde dentro dunha canle.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
gl: %1NAMES sen obxectivo pode desconectalo do servidor. Indique «*» se quere isto.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
gl: Uso: %1close [xanela] pecha o separador da canle ou consulta con ese nome ou o separador actual de non se especificar nada.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
gl: Uso: %1NOTICE <destinatario> <mensaxe>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
gl: Estase a enviar un aviso «%1» a %2.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
gl: %1ME só funciona desde dentro dunha canle, solicitude ou separador de conversa de DCC.

en: You need to specify a recipient.
gl: Hai que especificar un destinatario.

en: You cannot open queries to channels.
gl: Non se poden abrir as consultas ás canles.

en: You need to specify a message.
gl: Hai que especificar unha mensaxe.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
gl: Estase a enviar un pedido de CTCP-%1 a %2.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
gl: Uso: %1AME [-LOCAL] texto

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
gl: Uso: %1AMSG [-LOCAL]  texto

en: Usage: %1OMSG text
gl: Uso: %1OMSG texto

en: Sending notice "%1" to %2.
gl: Estase a enviar un pedido de «%1» a %2.

en: Usage: %1ONOTICE text
gl: Uso: %1ONOTICE texto

en: Usage: %1QUOTE command list
gl: Uso: %1QUOTE lista de ordes

en: Usage: %1SAY text
gl: Uso: %1SAY texto

en: File "%1" does not exist.
gl: O ficheiro «%1» non existe.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
gl: Uso: %1DCC [SEND [alcume [ficheiro]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
gl: Uso: %1DCC [GET [alcume [ficheiro]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
gl: Uso: %1DCC [CHAT [alcume]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
gl: Uso: %1DCC [WHITEBOARD [alcume]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
gl: Non se recoñece a orde %1DCC %2. As ordes posíbeis son SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
gl: Uso: %1INVITE <alcume> [canle]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
gl: %1INVITE sen nome de canle só funciona desde dentro dunha canle.

en: %1 is not a channel.
gl: %1 non é unha canle.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
gl: Uso: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [lista de parámetros]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
gl: Atopouse o ficheiro de script «%1» en: %2

en: The script name may not contain "../".
gl: O nome do script non pode conter «../».

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
gl: Uso: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
gl: Baleirouse a lista de notificacións (retirouse %1).

en: The notify list is currently empty.
gl: A lista actual de notificacións está baleira.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
gl: Lista de notificacións actual: %1 (engadiuse %2).

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
gl: Lista de notificacións actual: %1 (retirouse %2).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
gl: Lista de notificacións actual: %1 (engadiuse %2, retirouse %3).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
gl: Lista de notificacións actual: %1.

[ctx: Message type]
en: Notify
gl: Notificar

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
gl: Insira o nome de usuario e o contrasinal para obter privilexios de operador de IRC:

en: IRC Operator Password
gl: Contrasinal de operador de IRC

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
gl: %1BAN sen nome de canle só funciona desde dentro dunha canle.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
gl: %1KICKBAN, sen nome de canle, só funciona dentro dunha canle.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
gl: Uso: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [canle] <alcume|máscara>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
gl: Uso: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [canle] <alcume|máscara> [razón]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
gl: %1UNBAN sen nome de canle só funciona desde dentro dunha.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
gl: Uso: %1UNBAN [canle] padrón

en: Added %1 to your ignore list.
gl: Engadiuse %1 á súa lista de ignorados.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
gl: Uso: %1IGNORE [-ALL] <usuario 1> <usuario 2> … <usuario  n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
gl: Uso: %1UNIGNORE <usuario 1> <usuario 2> … <usuario n>

en: Removed %1 from your ignore list.
gl: Retirouse %1 da súa lista de ignorados.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
gl[0]: Non existe o elemento ignorado: %2
gl[1]: Non existen os elementos ignorados: %2

en: Current encoding is: %1
gl: A codificación actual é: %1

en: Switched to %1 encoding.
gl: Pasouse á codificación %1.

en: %1 is not a valid encoding.
gl: %1 non é unha codificación válida.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
gl: Uso: %1setkey <alcume|canle> <clave> configura a clave de cifrado do alcume ou canle. %1setkey <clave> cando nunha canle ou separador se define a súa clave. O campo de clave recoñece os prefixos «cbc:» e «ecb:» para configurar o modo de operación de cifra de bloqueo para Cipher-Block Chaining ou Electronic Codebook. Pódese cambiar o modo predeterminado cando non se fornece un prefixo no diálogo de configuración en Comportamento -> Conexión -> Cifrado -> Tipo de cifrado predeterminado, sendo a opción predefinida Electronic Codebook (ECB).

en: Unable to set an encryption key for %1.
gl: Foi imposíbel configurar unha clave de cifrado para %1.

en: The key for %1 has been set.
gl: Configurouse a clave de %1.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
gl: Configurar unha clave de cifrado require que Konversation se construíse con compatibilidade coa biblioteca Arquitectura Criptográfica de Qt (QCA). Contacte coa súa distribución sobre un paquete de Konversation que permita QCA ou constrúa de novo Konversation coa QCA presente.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
gl: Uso: %1keyx <alcume|canle> dispara o intercambio de claves DH1080 co destino.

en: Unable to request a key exchange from %1.
gl: Non foi posíbel iniciar un intercambio de claves con %1.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
gl: Estase a iniciar un intercambio de claves DH1080 con %1.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
gl: Uso: %1delkey <alcume> ou <canle> borra a clave de cifrado do alcume ou da canle

en: The key for %1 has been deleted.
gl: Eliminouse a clave de %1.

en: No key has been set for %1.
gl: Non se definiu ningunha chave para %1.

en: The key for %1 is "%2".
gl: A clave de %1 é «%2».

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
gl: Uso: %1KILL <alcume> [comentario]

en: Usage: %1DNS <nick>
gl: Uso: %1DNS <alcume>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
gl: Uso: %1queuetuner [on | off]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
gl: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [canle | alcume]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
gl: %1CLEAR [-ALL] [canle | alcume]

en: Resolved %1 to: %2
gl: Resolveu %1 como: %2

en: Unable to resolve %1.
gl: Non é posíbel resolver %1.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
gl: <qt><p>Algúns detalles da persoa coa que está a falar aparecen nesta barra. Móstrase o nome completo e a máscara de servido.</p><p>Consulte no <i>Manual do Konversation</i> que é a máscara do servidor.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
gl: Quere pechar a consulta con %1?

en: Close Query
gl: Pechar a consulta

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
gl: %1 (%2) saíu deste servidor.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
gl: %1 (%2) saíu deste servidor (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
gl: Executando unha orde antes de conectar…

en: Pre-shell command executed successfully!
gl: A orde anterior ao intérprete de ordes executouse correctamente.

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
gl: Houbo un problema ao executar a orde:

en: Warning
gl: Advertencia

en: Looking for server %1 (port %2)...
gl: Buscado o servidor %1 (porto %2)…

en: Server found, connecting...
gl: Atopouse o servidor; conectando con el…

en: Negotiating capabilities with server...
gl: Estanse a negociar as capacidades co servidor…

en: Server does not support %1 as SASL authentication mechanism, skipping SASL authentication.
gl: O servidor non é compatíbel con %1 como mecanismo de autenticación de SASL, saltarase a autenticación de SASL.

en: Requesting capabilities: %1
gl: Solicitando as funcionalidades: %1

en: Closing capabilities negotiation.
gl: Estase a pechar a negociación das capacidades.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
gl: Fallou a negociación das capacidades. Parece que o servidor non o admite.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
gl: O servidor recoñece capacidade para SASL; intentando a autenticación con SASL %1…

en: SASL capability denied or not supported by server.
gl: Capacidade de SASL denegada ou non admitida polo servidor.

en: SSL Connection Error
gl: Erro de conexión SSL

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
gl: Perdeuse a conexión co servidor %1 (porto %2) cando se estaba a agardar a resposta do usuario a un erro de SSL. Conectarase de novo automaticamente se se ignora o erro.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
gl: Perdeuse a conexión co servidor %1 (porto %2): %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
gl: O certificado de SSL do servidor %1 (porto %2) fallou a comprobación da autenticidade.

en: SSL Connection Warning
gl: Advertencia de conexión SSL

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
gl: Non foi posíbel conectar con %1 (porto %2) utilizando cifrado SSL. Quizais o servidor non admita SSL (empregou o porto correcto?) ou vostede rexeitou o certificado. %3

en: Delayed connect aborted.
gl: Interrompeuse a conexión adiada.

en: Disconnected from %1 (port %2).
gl: Desconectado de %1 (porto %2).

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
gl: A conexión «%2» non aceptou ningún dos alcumes da identidade «%1».
    Insira un nome novo ou prema Cancelar para desconectar:

en: Nickname error
gl: Erro do alcume

en: Select File(s) to Send to %1
gl: Escolla o(s) ficheiro(s) que lle enviar a %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
gl: Recibiuse unha solicitude de SEND de DCC de %1 que é incorrecta.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
gl: %1 ofreceulle «%2» (%3)…

en: unknown size
gl: tamaño descoñecido

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
gl: Recibiuse unha solicitude de CHAT de DCC de %1 que é incorrecta.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
gl: A lle solicitar a %1 que acepte o envío de «%2» (%3)…

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
gl: A lle solicitar a %1 que acepte o envío pasivo de «%2» (%3)…

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
gl: A lle solicitar a %1 que acepte o envío de %2…

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
gl: Recibiuse unha mensaxe de aceptación de conversa de DCC pasiva e incorrecta de %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
gl: Recibiuse de %2 unha petición incorrecta de aceptación de envío pasivo de DCC de «%1».

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
gl: Vaise continuar a descarga de «%1» de %2 comezando co %3% de %4…

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
gl: Recibiuse de %2 unha petición incorrecta para continuar con «%1».

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
gl: Vaise continuar co envío de «%1» para %2 comezando no %3% de %4…

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
gl: Recibiuse de %2 unha petición incorrecta para continuar con «%1».

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
gl: Recibiuse de %2 unha petición incorrecta para rexeitar con «%1».

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
gl: Recibiuse unha solicitude de rexeitamento incorrecta de %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
gl: Rematou a descarga de «%1» de %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
gl: Fallou a descarga de «%1» de %2. Motivo: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
gl: Rematou o envío de «%1» para %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
gl: Fallou o envío de «%1» para %2. Motivo: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
gl: Estase a enviar «%1» para %2…

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
gl: Descargando «%1» (%2) de  %3…

en: %1 is online (%2).
gl: %1 está en liña (%2) .

en: %1 went offline (%2).
gl: %1 desconectouse (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
gl: Erro: Non foi posíbel atopar o script «%1».

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
gl: Erro: non foi posíbel executar o script «%1». Comprobe os permisos do ficheiro.

en: Gone away for now
gl: Ausente por agora.

en: You are now marked as being away (reason: %1).
gl: Agora está marcado como ausente (motivo: %1).

en: You are now marked as being away.
gl: Está marcado como ausente agora.

en: You are no longer marked as being away.
gl: Xa deixou de estar marcado como ausente.

en: You are not marked as being away.
gl: Non está marcado como ausente.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
gl: Non se deu iniciado o intercambio de claves con %1.

en: Unable to perform key exchange with %1.
gl: Non foi posíbel realizar o intercambio de claves con %1.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
gl: Fallou o exame de DH1080_INIT de %1. Fallou o intercambio de claves.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
gl: A súa clave está configurada e as súas mensaxes cifraranse a partir de agora; a lle enviar DH1080_FINISH a %1.

en: Unable to complete key exchange with %1.
gl: Non foi posíbel rematar o intercambio de claves con %1.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
gl: Examinouse satisfactoriamente o DH1080_FINISH enviado por %1. A súa clave está configurada e as súas mensaxes cifraranse a partir de agora.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
gl: Non foi posíbel examinar o DH1080_FINISH enviado por %1. Fallou o intercambio de claves.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
gl: &Servidor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
gl: O nome ou IP do servidor. irchelp.org mantén unha lista de servidores.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
gl: &Porto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
gl: Insira o número de porto para conectar co servidor. Na maioría dos servidores, este ha ser o <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
gl: Marque isto se quere usar o protocolo SSL para se comunicar co servidor. Isto garante a privacidade da comunicación entre o seu computador e o servidor de IRC. Este servidor debe soportar o protocolo SSL. Na maioría dos casos, se o servidor non admite SSL, a conexión falla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
gl: Conexión s&egura (SSL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
gl: Marque esta opción para usar a configuración de proxy global para a comunicación co servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
gl: &Usar a configuración global de proxy.

en: Change network information
gl: Cambiar a información da rede

en: Add Server
gl: Engadir un servidor

en: Edit Server
gl: Editar o servidor

en: Add Channel
gl: Engadir unha canle

en: Edit Channel
gl: Editar a canle

en: The network name is required.
gl: O nome da rede é obrigatorio.

en: You need to add at least one server to the network.
gl: Debe engadir polo menos un servidor á rede.

en: The server address is required.
gl: O enderezo do servidor é obrigatorio.

en: The channel name is required.
gl: O nome da canle é obrigatorio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
gl: Nome da rede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
gl: Identidade:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
gl: Escolla unha identidade existente ou prema o botón Editar para engadir unha identidade nova ou modificar unha existente. A identidade representarao e determinará o seu alcume cando se conecte á rede.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
gl: &Editar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
gl: Ordes:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
gl: Insira aquí o nome da rede. Pode crear tantos elementos como desexe coa mesma rede na pantalla da Lista de Servidores.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
gl: Servidores:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
gl: Unirse automaticamente a estes canles:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
gl: Marque esta opción se quere que Konversation se conecte automaticamente a esta rede sempre que abra Konversation.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
gl: Co&nectar no arranque da aplicación

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
gl: Esta é unha lista dos servidores de IRC na rede. Ao se conectar á rede, o Konversation intentarase conectar ao servidor do cume en primeiro lugar. Se isto falla, intentará o segundo servidor. Se isto falla, intentará o terceiro, e sucesivamente. Debe indicar polo menos un servidor. Prema un servidor para escollelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
gl: Eng&adir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
gl: E&ditar…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
gl: Opcional. Esta é unha lista das canles aos que se unirá automaticamente, logo que Konversation se conecte a un servidor. Pode deixar isto en branco se non se quere conectar automaticamente a ningunha canle.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
gl: Engadir…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
gl: Ed&itar…

en: C&onnect
gl: C&onectar

en: Connect to the server
gl: Conectar co servidor

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
gl: Prema aquí para conectar coa rede e canles de IRC escollidos.

en: New Network
gl: Nova rede

en: Edit Network
gl: Editar a rede

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
gl: Non pode borrar %1.
    
    A rede %2 necesita de cando menos un servidor.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
gl[0]: Non pode borrar o servidor escollido.
    
    A rede %2 necesita de cando menos un servidor.
gl[1]: Non pode borrar os servidores escollidos.
    
    A rede %2 necesita de cando menos un servidor.

en: Do you really want to delete the selected entries?
gl: Está seguro de que quere borrar os elementos escollidos?

en: Do you really want to delete %1?
gl: Está seguro de que quere borrar «%1»?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
gl: Prema aquí para definir unha rede nova, incluíndo o servidor co que conectar, e as canles aos cales se unir cando se conecte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
gl: &Nova…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
gl: Elimina&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
gl: Rede

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
gl: Identidade

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
gl: Canles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
gl: Mo&strar no arranque da aplicación

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Text
gl: Texto

en: Author
gl: Autor

en: Time
gl: Hora

en: Manage Konsole Profiles
gl: Xestionar os perfís de Konsole

en: A user-friendly IRC client
gl: Un cliente de IRC doado de utilizar

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
gl: Konversation é un cliente para o protocolo Internet Relay Chat (IRC).
    Coñeza amigos na rede, aprenda cousas novas e quede afónico
    a falar sobre do seu asunto favorito.

en: Original Author, Project Founder
gl: Autor orixinal, fundador do proxecto

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
gl: Mantedor, Xestor de versións , Interface co usuario, Xestión da conexión, Manexo do protocolo, Mensaxe automática de ausencia

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
gl: DCC, Melloras do código, Posicionamento do OSD

en: Protocol handling, Input line
gl: Xestión do protocolo, Liña de entrada

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
gl: Soporte de Blowfish e SSL, Portou para KNetwork, Alcumes Coloridos, Temas das iconas dos alcumes

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
gl: Refactorizazón, integración con Kadddresbook/Kontact

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
gl: Portaxe de DCC ao KDE4; varias melloras de DCC

en: Website hosting
gl: Alberga o sitio web

en: Website maintenance
gl: Mantemento do sitio web

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
gl: Extensión de modos múltiplos, colocación do trebello pechar, funcionalidade OSD

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
gl: Documentación, Melloras nos alcumes vixiados, Extensión de navegadores personalizados

en: Color configurator, Highlight dialog
gl: Configuración de cores, diálogo de realce

en: DCOP interface
gl: Interface DCOP

en: Non-Latin1-Encodings
gl: Codificacións distintas de Latin1

en: Konsole part view
gl: Vista do compoñente Konsole

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
gl: Conexión rápida, Conversión do novo OSD, outras funcionalidades e correccións

en: A Handful of fixes and code cleanup
gl: Varias correccións e limpezas de código

en: Drag&Drop improvements
gl: Melloras no «arrastrar e soltar"

en: Artwork
gl: Deseño gráfico

en: Firefox style searchbar
gl: Barra de busca á Firefox

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
gl: Modos en bruto, agrupar os separadores por servidor, lista de expulsións

en: System tray patch
gl: Parche para a bandexa do sistema

en: Bug fixes
gl: Correccións de fallos

en: Extended user modes patch
gl: Parche para os modos dos usuarios estendidos

en: Close visible tab with shortcut patch
gl: Parche para pechar o separador visíbel cun atallo de teclado

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
gl: Pasar polos separadores coa roda do rato

en: Channel ownership mode patch
gl: Parche de modo de dono da canle

en: Option to enable IRC color filtering
gl: Opción para activar a filtrado de cores IRC

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
gl: Correccións de fallos, traballo da OSD, limpeza de temas

en: Sysinfo script
gl: Script «sinfonía"

en: Auto-join context menu
gl: Menú de contexto para se unir automaticamente

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
gl: Varios arranxos, portou o cifrado a QCA2, engadiu o soporte para o intercambio de cadeas DH1080.

en: Bug fixes and enhancements.
gl: Solucións a fallos e melloras

en: Various bug fixes and enhancements.
gl: Solucións a fallos e melloras

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
gl: Compatibilidade con KStatusNotifierItem, KIdleTime e outras melloras

en: irc:// URL or server hostname
gl: irc:// URL ou nome do servidor

en: Server to connect
gl: O servidor co cal conectar

en: server
gl: servidor

en: Port to use
gl: O porto que empregar

en: port
gl: porto

en: Channel to join after connection
gl: Canle ao cal unirse despois de conectarse

en: channel
gl: canle

en: Nickname to use
gl: Alcume que empregar

en: nickname
gl: alcume

en: Password for connection
gl: Contrasinal da conexión

en: password
gl: contrasinal

en: Use SSL for connection
gl: Usar SSL na conexión

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
gl: Desactivar a conexión automática a calquera rede de IRC

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
gl: Demorar a actividade de D-Bus e a creación da interface gráfica durante os milisegundos indicados.

en: msec
gl: mseg

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
gl: Sae e reinicia o Konversation (de estar en execución, se non non fai nada)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
gl: Configura KUniqueApplication::NonUniqueInstance (depuración só, empregar con intento)

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Quit and restart the application
gl: Saír e reiniciar a aplicación

en: &Server List...
gl: Lista de &servidores…

en: Manage networks and servers
gl: Xestionar as redes e os servidores

en: Quick &Connect...
gl: Conexión rápida…

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
gl: Escriba o enderezo do novo servidor de IRC co que conectarse

en: &Reconnect
gl: &Conectar de novo

en: Reconnect to the current server.
gl: Conectar de novo do servidor actual.

en: &Disconnect
gl: &Desconectar

en: Disconnect from the current server.
gl: Desconectar do servidor actual.

en: &Identities...
gl: &Identidades…

en: Manage your nick, away and other identity settings
gl: Xestionar os alcumes, ausencias e outros parámetros da identidade

en: &Watched Nicks
gl: &Alcumes vixiados

en: &DCC Status
gl: Estado de &DCC

en: &Open Logfile
gl: Abrir &o rexistro

en: Open the known history for this channel in a new tab
gl: Abrir o histórico coñecido desta canle nun novo separador

en: &Channel Settings...
gl: Configuración da &canle…

en: Open the channel settings dialog for this tab
gl: Abrir o diálogo de configuración da canle deste separador

en: Channel &List
gl: &Lista de canles

en: Show a list of all the known channels on this server
gl: Mostrar unha lista con todas as canles coñecidas deste servidor

en: &URL Catcher
gl: Extractor de &URL

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
gl: Mostrar todos os URL que se mencionaron recentemente nun novo separador

en: New &Konsole
gl: Nova &Konsole

en: Open a terminal in a new tab
gl: Abrir un terminal nun novo separador

en: &Next Tab
gl: Segui&nte separador

en: &Previous Tab
gl: Se&parador anterior

en: Close &Tab
gl: Pechar o &separador

en: Last Focused Tab
gl: Último separador que tivo o foco

en: Next Active Tab
gl: Seguinte separador activo

en: Move Tab Up
gl: Subir o separador

en: Move this tab
gl: Mover este separador

en: Move Tab Down
gl: Baixar o separador

en: Move Tab Right
gl: Mover o separador á dereita

en: Move Tab Left
gl: Mover o separador á esquerda

en: Rejoin Channel
gl: Unirse de novo á canle

en: Enable Notifications
gl: Activar as notificacións

en: Join on Connect
gl: Unirse ao conectarse

en: Connect at Startup
gl: Conectar ao iniciar o programa

en: Default
gl: Por omisión

en: Set Encoding
gl: Escoller a codificación

en: Go to Tab %1
gl: Ir ao separador %1

en: Clear &Marker Lines
gl: Limpar as liñas dos &marcadores

en: Clear marker lines in the current tab
gl: Limpar as liñas dos marcadores do separador actual

en: Enlarge Font Size
gl: Aumentar o tamaño do texto

en: Increase the current font size
gl: Aumentar o tamaño actual do texto.

en: Reset Font Size
gl: Restabelecer o tamaño do texto

en: Reset the current font size to settings values
gl: Restabelecer o tamaño actual do texto aos valores da configuración.

en: Decrease the current font size
gl: Diminuír o tamaño actual do texto.

en: &Clear Window
gl: Limpar a &xanela

en: Clear the contents of the current tab
gl: Limpar o contido do separador actual

en: Clear &All Windows
gl: Limpar tod&as as xanelas

en: Clear the contents of all open tabs
gl: Baleirar o contido de todos os separadores abertos

en: Global Away
gl: Ausente global

en: &Join Channel...
gl: &Unirse á canle…

en: Join a new channel on this server
gl: Unirse a unha nova canle neste servidor.

en: &IRC Color...
gl: Cor de &IRC…

en: Set the color of your current IRC message
gl: Trocar a cor da mensaxe de IRC actual

en: &Marker Line
gl: Liña de &marcador

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
gl: Insire unha liña horizontal neste separador que só o usuario pode ver

en: Special &Character...
gl: &Carácter especial…

en: Insert any character into your current IRC message
gl: Insire calquera carácter na mensaxe actual

en: Focus Input Box
gl: Foco na caixa de entrada

en: Close &All Open Queries
gl: Pechar todas as consultas &abertas

en: Show Nicklist
gl: Mostrar a lista de alcumes

en: Show/Hide Konversation
gl: Agochar/Mostrar o Konversation

en: Enable On Screen Display
gl: Activar o OSD

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
gl: <qt>Ten transferencias de ficheiros con DCC activas. Está seguro de que quere saír do <b>Konversation</b>?</qt>

en: Confirm Quit
gl: Confirmar a saída

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
gl: <qt>Está seguro de que quere saír do <b>Konversation</b>?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
gl: <p>Se pecha a xanela principal Konversation seguirá a executarse na bandexa do sistema. Utilice <b>Saír</b> no menú <b>Konversation</b> para saír da aplicación.</p>

en: Docking in System Tray
gl: Acoplamento na bandexa do sistema

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
gl: <qt>Isto agocha a barra de menú. Pódea mostrar de novo escribindo %1.</qt>

en: Hide menu bar
gl: Agochar a barra de desprazamento

en: Toggle Notifications
gl: Conmutar as notificacións

en: Toggle Away Globally
gl: Conmutar o estado de ausencia para todos

en: Insert &IRC Color...
gl: Inserir cor no &IRC…

en: Insert Special &Character...
gl: Inserir &carácter especial…

en: Insert &Marker Line
gl: Inserir unha liña de &marcador

en: &Channel List
gl: Lista de &canles

en: Set &Away Globally
gl: Pór como &ausente globalmente

en: Server List
gl: Lista de servidores

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
gl: Nova mensaxe de %1 en %2.

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
gl: %1 mencionou o seu alcume en %2.

en: [HighLight] (%1) <%2>
gl: [Realce] (%1) <%2>

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
gl: [Realce] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
gl: Nova mensaxe de consulta de %1.

en: [Query] <%1>
gl: [Consulta] <%1>

en: [Query] <%1> %2
gl: [Consulta] <%1> %2

en: %1 joined %2
gl: %1 uniuse a %2

en: %1 parted %2
gl: %1 apartouse de %2

en: %1 quit %2
gl: %1 saíu de %2

en: %1 changed nickname to %2
gl: %1 cambiou o alcume a %2

en: %1 wants to send a file to you
gl: %1 quérelle enviarlle un ficheiro

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
gl: Produciuse un erro nunha transferencia con DCC: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
gl: Rematou a transferencia do ficheiro %1

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
gl: Abrir

en: %1 changed modes in %2: %3
gl: %1 cambiou de modos en %2: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
gl: %1 comezou unha conversa (consulta) consigo.

en: You are kicked by %1 from %2
gl: %1 botouno de %2.

en: %1 started a DCC chat with you
gl: %1 comezou unha conversa DCC consigo

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
gl: Disparouse un realce en %1.

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
gl: %2 diparou un realce en %1.

en: [HighLight] (%1) *** %2
gl: [Realce] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
gl: Non foi posíbel conectar con %1

en: You have joined %1.
gl: Uniuse a %1.

en: Reset...
gl: Restaurar…

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
gl: Isto non se pode desfacer; seguro que desexa restaurar os valores orixinais?

en: Reset Values
gl: Restaurar todos os valores

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
gl: Pechar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
gl: Fila lenta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
gl: Liñas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
gl: Antigüidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
gl: Cantidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
gl: Liñas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
gl: Fila normal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
gl: Fila rápida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
gl: Todas as filas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
gl: Recibido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
gl: Bytes (cru):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
gl: Bytes (codificado):

en: Quick Connect
gl: Conexión rápida

en: &Server host:
gl: &Servidor:

en: Enter the host of the network here.
gl: Insira aquí o servidor da rede.

en: The port that the IRC server is using.
gl: O porto que está a usar o servidor IRC.

en: &Nick:
gl: Alcu&me:

en: The nick you want to use.
gl: O alcume que quere utilizar.

en: P&assword:
gl: Contrasin&al:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
gl: Se o seu servidor de IRC necesitar dun contrasinal, escríbaa aquí (a maior  parte dos servidores non precisan de contrasinal).

en: &Use SSL
gl: &Utilizar SSL

en: Ready
gl: Listo

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
gl: <qt><p>Isto mostra o número de usuarios da canle e o número destes que son operadores (ops).</p><p>Un operador de canle é un usuario que ten privilexios especiais, como a capacidade de expulsar e desterrar usuarios, cambiar os modos da canle e tornar os outros usuarios operadores</p></qt>

en: Lag: Unknown
gl: Demora: Descoñecido

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
gl: Toda comunicación co servidor está cifrada. Isto dificulta que alguén escoite as súas comunicacións.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
gl: <qt>A barra de estado mostra varias mensaxes, incluíndo todos os problemas de conexión co servidor. Do lado dereito móstrase a demora ata o servidor. A demora é o tempo que as mensaxes precisan desde vostede ata acadar o servidor e do servidor de volta a vostede.</qt>

en: Lag: %1 ms
gl: Demora: %1 ms

en: Lag: %1 s
gl: Demora: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
gl: Non houbo ningunha resposta do servidor %1 desde hai mais de %2, %3, %4 e %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
gl: Non houbo ningunha resposta do servidor %1 desde hai mais de %2, %3 e %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
gl: Non houbo ningunha resposta do servidor %1 desde hai mais de %2 e %3.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
gl[0]: Non houbo ningunha resposta do servidor %2 desde hai mais de 1 segundo.
gl[1]: Non houbo ningunha resposta do servidor %2 desde hai mais de %1 segundos.

en: Failed to download %1: %2
gl: Fallou a descarga de %1: %2

en: Error parsing router description.
gl: Produciuse un erro ao procesar a descrición do router.

en: URL Catcher
gl: Extractor de URL

[ctx: open url]
en: &Open
gl: &Abrir…

en: Open URLs in external browser.
gl: Abrir os URL nun navegador externo.

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
gl: <p>Escolla un <b>URL</b> embaixo e prema este botón para iniciar a aplicación asociada co tipo MIME do URL.</p>-<p>Na <b>Configuración</b>, en  <b>Comportamento</b> | <b>Xeral</b>, pode indicar un navegador web personalizado para os URL.</p>

en: &Save...
gl: &Gardar…

en: Save selected URLs to the disk.
gl: Gardar no disco os URL escollidos.

en: Add Bookmark...
gl: Engadir un marcador…

[ctx: copy url]
en: &Copy
gl: &Copiar

en: Copy URLs to the clipboard.
gl: Copiar os URL no portapapeis.

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
gl: Seleccione <b>URL</b> enriba e prema este botón para copialos no portapapeis.

[ctx: delete url]
en: &Delete
gl: Elimina&r

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
gl: Escolla un ou varios <b>URL</b> enriba e prema este botón para eliminalos da lista.

en: Delete selected link.
gl: Eliminar a ligazón escollida.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
gl: Gardar a &lista…

en: Save list.
gl: Gardar a lista.

en: Click to save the entire list to a file.
gl: Prema para gardar toda a lista nun ficheiro.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
gl: &Limpar a lista

en: Clear list.
gl: Limpar a lista.

en: Click to erase the entire list.
gl: Prema para borrar toda a lista.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
gl: Lista de URL mencionados en calquera das xanelas de Konversation durante esta sesión.

en: From
gl: De

en: Date
gl: Data

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
gl: Escolleu máis de un URL. Está seguro de que quere abrir varios URL a un tempo?

en: Open URLs
gl: Abrir os URL

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
gl: Escolleu máis de un URL. Vaise abrir un diálogo de ficheiros para cada un deles para indicar o destino. Está seguro de que quere gardar varios URL a un tempo?

en: Save link as
gl: Gardar a ligazón como

en: Save URL List
gl: Gardar a lista de URL

en: Konversation URL List: %1
gl: Lista de URL de Konversation: %1

en: (away)
gl: (ausente)

en: &Unaway
gl: &Retornar

en: &Change away message...
gl: &Cambiar a mensaxe de ausencia…

en: Change away message
gl: Cambiar a mensaxe de ausencia

en: Enter new away message:
gl: Introduza a nova mensaxe de ausencia:

en: Channel Settings for %1
gl: Opcións da canle para %1

en: &Hide Advanced Modes <<
gl: Agoc&har os modos avanzados ←

en: &Show Advanced Modes >>
gl: Mostrar os modos &avanzados →

en: Parameter
gl: Parámetro

[ctx: <mode character> (<mode description>)]
en: %1 (%2)
gl: %1 ( %2)

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto controla o <em>modo</em> da canle. Só un operador pode cambialo.</p><p>O modo <b>T</b>ema significa que só o operador da canle pode cambiar o tema da canle.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto controla o <em>modo</em> da canle. Só un operador pode cambialo.</p><p>Sen Me<b>N</b>saxes do exterior significa que os usuarios que non estean na canle non poden enviar mensaxes que poidan ver todas as persoas que estean na canle. Case todos os canles teñen isto activo para evitaren mensaxes molestas.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto controla o <em>modo</em> da canle. Só un operador pode cambialo.</p><p>Unha canle <b>S</b>ecreta non aparecerá na lista de canles, e os usuarios non serán quen de ver que vostede está na canle coa orde <em>WHOIS</em> ou similar. Só as persoas que estean no mesma canle saberán que está nesta canle se este modo estiver activo.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto controla o <em>modo</em> da canle. Só un operador pode cambialo.</p><p>Unha canle só por conv<b>I</b>te significa que a xente só poderá unirse á canle se fose convidada. Para convidar alguén, un operador da canle debe emitir a orde <em>/invite alcume</em> desde a canle.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto controla o <em>modo</em> da canle. Só un operador pode cambialo.</p><p>Unha canle <b>P</b>rivada aparece nunha lista con todos as canles, pero o tema aparece. O <em>WHOIS</em> dun usuario pode ou non mostralo como que está nunha canle privada, dependendo do servidor de IRC.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto controla o <em>modo</em> da canle. Só un operador pode cambialo.</p><p>Unha canle <b>M</b>oderado é un onde só os operadores, suboperadores e os que teñan voz poden falar.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto controla o <em>modo</em> da canle. Só un operador pode cambialo.</p><p>Unha canle protexida necesita que os usuarios insiran un contrasinal para unirse.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
gl: <qt><p>Isto controla o <em>modo</em> da canle. Só un operador pode cambialo.</p><p>Unha canle con <b>L</b>ímite de usuarios significa que só ese número de usuarios pode estar na canle ao mesmo tempo. Algunhas canles teñen un robot que se aloxa na canle e axusta isto automaticamente, dependendo do ocupado que estea a canle.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
gl: Te&ma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
gl: Buscar:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
gl: Mo&dos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
gl: O &tema só pode cambiarse polos operadores da canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
gl: Sen me&nsaxes do exterior da canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
gl: Canle &secreto, a canle non aparece na lista de canles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
gl: Só os conv&idados poden unirse á canle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
gl: Canle &moderado, só as persoas con voz poden escribir nel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
gl: &Límite de usuarios::

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
gl: Con&trasinal da canle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
gl: Mostrar os modos &avanzados >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
gl: Lista de e&xpulsións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
gl: Máscara de máquina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
gl: Definido por

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
gl: Tempo definido

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
gl: Actualizar a prohibición

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
gl: Engadir unha prohibición

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
gl: Retirar a prohibición

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
gl: 
    *** O ficheiro de rexistro comeza
    *** o %1

en: Edit Watched Nickname
gl: Editar os alcumes vixiados

en: &Network name:
gl: &Nome da rede:

en: Pick the server network you will connect to here.
gl: Escolla aquí a rede de servidores coa que quere conectar.

en: N&ickname:
gl: &Alcume:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
gl: <qt>O alcume que vixiar cando se conecte a un servidor na rede.</qt>

en: All Networks
gl: Todas as redes

en: Change notify information
gl: Cambiar a información de notificación

en: Exception
gl: Excepción

en: Insert Character
gl: Inserir un carácter

en: &Insert
gl: &Inserir

en: Insert a character
gl: Inserir un carácter

en: IRC Color Chooser
gl: Escolla de cores do IRC

en: None
gl: Ningunha

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
gl: Esta é a aparencia que a mensaxe ten con estas cores

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
gl: <qt>Isto é unha previsualización de como verán a mensaxe os lectores se escolle estas cores.<br>
    <b>Nota: Non todos os clientes admiten isto e algúns usuarios puideron escoller ignorar os seus cambios de cores.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
gl: Vista previa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
gl: A cor de texto escollida engádese á liña de entrada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
gl: <qt>Aquí escolle a cor desexada para o texto da próxima mensaxe que envíe.  Se escoller unha cor e premer Aceptar, a cor escollida engádese á liña de entrada. Calquera texto escrito despois de isto escríbese na cor escollida, ata volver cambiar a cor.<br>
    <b>Nota: Non todos os usuarios activan a opción que lles permite ver isto.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
gl: Cor &principal:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
gl: A cor de fondo do texto escollida engádese á liña de entrada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
gl: <qt>Aquí escolle a cor desexada para o fondo do texto da próxima mensaxe que envíe.
    Se escoller unha cor e premer Aceptar, a cor escollida engádese á liña de entrada.
    Calquera texto escrito despois de isto escríbese na cor escollida, ata volver cambiar a cor.<br>
    Se escoller o valor predeterminado «<i>Ningún</i>» non se cambia o fondo da mensaxe, de maneira que os lectores ven a mensaxe coa cor de fondo de texto normal.<br>
    <b>Nota: Non todos os clientes admiten isto e non todos os usuarios activan a opción que lles permite velo.</b></qt>

en: Copy Link Address
gl: Copiar o enderezo da ligazón

en: Add to Bookmarks
gl: Engadir aos marcadores

en: Open With...
gl: Abrir con…

en: Save Link As...
gl: Gardar a ligazón como…

en: Search for '%1' with
gl: Buscar «%1» con

en: Configure Web Shortcuts...
gl: Configurar os atallos da web…

en: Get &topic
gl: Obter o &tema

en: Get &user list
gl: Obter a lista de usuarios

en: Open Query
gl: Abrir a consulta

en: Modes
gl: Modos

en: Give Op
gl: Dar Op

en: Take Op
gl: Retirar Op

en: Give HalfOp
gl: Dar suboperador

en: Take HalfOp
gl: Retirar suboperador

en: Give Voice
gl: Dar a voz

en: Take Voice
gl: Retirar a voz

en: Kick / Ban
gl: Expulsar / Prohibir o acceso

en: Kickban
gl: Expulsar e prohibir

en: Ban Nickname
gl: Prohibir o alcume

en: Ban *!*@*.host
gl: Prohibir *!*@*.máquina

en: Ban *!*@domain
gl: Prohibir *! *@dominio

en: Ban *!user@*.host
gl: Prohibir *! usuario@*.máquina

en: Ban *!user@domain
gl: Prohibir *!usuario@dominio

en: Kickban *!*@*.host
gl: Expulsar e prohibir *!*@*.máquina

en: Kickban *!*@domain
gl: Expulsar e prohibir *!*@dominio

en: Kickban *!user@*.host
gl: Expulsar e prohibir *!usuario@*.máquina

en: Kickban *!user@domain
gl: Expulsar e prohibir *!usuario@dominio

en: &Version
gl: &Versión

en: Unignore
gl: Non ignorar

en: Add to Watched Nicks
gl: Engadir aos alcumes vixiados

en: Remove From Watched Nicks
gl: Retirar dos alcumes vixiados

en: Send &File...
gl: Enviar un &ficheiro…

en: Open DCC Chat
gl: Abrir unha conversa de DCC

en: Open DCC Whiteboard
gl: Abrir un encerado de DCC

en: Do you want to ignore %1?
gl: Quere ignorar a %1?

en: Do you want to ignore the selected users?
gl: Quere ignorar os usuarios escollidos?

en: Do you want to stop ignoring %1?
gl: Quere parar de ignorar a %1?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
gl: Quere parar de ignorar os usuarios escollidos?

en: Query author
gl: Interrogar o autor

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
gl: <qt><p>A liña de entrada é onde se escriben as mensaxes que se envían á canle, consulta ou servidor. Unha mensaxe enviada para unha canle é vista por todas as persoas na canle, mentres que unha mensaxe privada envíase só para a persoa que está consigo nesa consulta.</p> <p>Para completar automaticamente o alcume que comezase a escribir, prema o tabulador; se non escribise ren empregarase o último alcume que se utilizase.</p><p>Tamén pode enviar ordes especiais:</p><table><tr><th>/me <i>acción</i></th><td>aparece como unha acción na canle ou consulta. Por exemplo: <em>/me  está a cantar unha canción</em> verase na canle como «Alcume está a cantar unha canción».</td></tr><tr><th>/whois <i>alcume</i></th><td>mostra información sobre esta persoa, incluíndo en que canles se encontra.</td></tr></table> <p>Para máis ordes, consulte o Manual de Konversation.</p><p>Unha mensaxe non pode conter varias liñas.</p></qt>

en: 1 line | %1 lines
gl[0]: 1 liña
gl[1]: %1 liñas

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
gl: <qt>Está a intentar apegar unha cantidade de texto grande na conversa (%1 ou %2). Isto pode causar a quebra de conexión ou desconexións por demasiados dados enviados. Está seguro de que quere continuar?</qt>

en: Large Paste Warning
gl: Aviso de apegado grande

en: Paste
gl: Apegar

en: Open a query with %1
gl: Abrir unha consulta con %1

en: Join the channel %1
gl: Unirse á canle %1

en: Logfile of %1
gl: Ficheiro de rexistro de %1

en: Reload
gl: Recargar

en: Clear Logfile
gl: Limpar o rexistro

en: Show last:
gl: Mostrar os últimos:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
gl: Use este campo para indicar o tamaño máximo do ficheiro de rexistro. Esta opción non terá efecto ata que reinicie Konversation. Cada ficheiro de rexistro pode ter unha configuración separada.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
gl: Aquí aparecen as mensaxes do ficheiro de rexistro. As máis antigas están no cume e as máis recentes embaixo.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
gl: Está seguro de que quere eliminar permanentemente toda a información de rexistro deste ficheiro?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
gl: Nota: Ao gardar o ficheiro de rexistro gárdanse todos os datos no ficheiro, non só a parte que se ve nesta xanela.

en: Save Logfile
gl: Gardar o rexistro

en: Choose Destination Folder
gl: Escolla o cartafol de destino

en: OSD Preview - drag to reposition
gl: Previsualización OSD - arrastre para colocar

en: Edit Multiline Paste
gl: Editar apegado de varias liñas

en: &Send
gl: &Enviar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
gl: Editor de apegados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
gl: Engadir indicadores de &cita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
gl: Elimina&r os saltos de parágrafo

en: Raw Log
gl: Rexistro en bruto

en: Match Case
gl: Diferenciar maiúsculas de minúsculas

en: Whole Words Only
gl: Só palabras enteiras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
gl: A&topar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
gl: Salta á seguinte coincidencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
gl: &Seguinte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
gl: Saltar á coincidencia anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
gl: &Anterior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
gl: Modificar o comportamento da busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
gl: &Opcións

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
gl: Seguro que quere pechar «%1»?
    
    Tamén se pecharán todos os separadores asociados.

en: Close Tab
gl: Pechar o separador

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
gl: Quere desconectarse de «%1»?
    
    Tamén se pecharán todos os separadores asociados.

en: Disconnect From Server
gl: Desconectar do servidor

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Delete excess text
gl: Eliminar o texto que sobre

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
gl: O texto que exceda o límite de %1 bytes do servidor aparece en cor.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
gl: En %1 por %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
gl: Esta é unha lista de todos os temas definidos para esta canle desde que se abriu este separador.
    
    Se alguén define varias veces consecutivas o mesmo tema, só aparece a última vez.
    
    Ao seleccionar un tema da lista, o campo de edición de embaixo recibe o seu texto. Cando se comeza a modificar o contido do campo, porén, a lista pasa do modo de escolla normal de entradas para permitir realizar unha escolla de texto nas entradas por se desexa incorporar parte do texto ao novo tema. Para retornar ao modo de escolla de entradas e a un campo de edición sincronizado, desfaga ata o texto orixinal ou peche e abra de novo o diálogo.

en: Find Text...
gl: Atopar texto…

en: Search for text in the current tab
gl: Buscar o texto no separador actual

en: Channel &List for %1
gl: &Lista de canles de %1

en: &Open Logfile for %1
gl: Abrir &o ficheiro de rexistro de %1

en: &Channel Settings for %1...
gl: Configuración da &canle para %1…

en: Rename Tab
gl: Cambiar o nome do separador

en: Enter new tab name:
gl: Escriba o novo nome do separador:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
gl: Por omisión (%1)

en: &Rename Tab...
gl: Cambia&r o nome do separador…

en: You can only search in text fields.
gl: Só pode buscar en campos de texto.

en: Find Text Information
gl: Atopar información do texto

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
gl: Para saber de que servidor mostrar a lista, a lista só pode abrirse desde unha xanela de consulta, canle ou estado.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
gl: Se usa esta función pode xerar bastante tránsito na rede. Se a súa conexión non é suficientemente rápida é posíbel que desconecten o seu cliente do servidor.

en: Channel List Warning
gl: Aviso da lista de canles

en: Watched Nicks
gl: Alcumes vixiados
