konversation - en to ka translation catalogue (570 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
ka: &ჩასმა

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
ka: &ფანჯარა

en: You need to specify a command.
ka: საჭიროა ბრძანების მითითება.

en: No running audio players found.
ka: გაშვებული აუდიო დამკვრელი აღმოჩენილი არაა.

en: No running video players found.
ka: გაშვებული ვიდეო დამკვრელი აღმოჩენილი არაა.

en: "%1" is not running.
ka: "%1" გაშვებული არაა.

en: No running media players found.
ka: გაშვებული მედია დამკვრელი აღმოჩენილი არაა.

en: Nothing is playing in %1.
ka: %1 არაფერს უკრავს.

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Konversation Bookmarks Editor
ka: Konversation-ის სანიშნების რედაქტორი

en: topic protection
ka: თემის დაცვა

en: secret
ka: საიდუმლო

en: invite only
ka: მხოლოდ მოსაწვევით

en: private
ka: პირადი

en: moderated
ka: მოდერირებული

en: password protected
ka: პაროლით დაცული

en: anonymous
ka: ანონიმური

en: no colors allowed
ka: ფერები დაშვებული არაა

en: user limit
ka: მომხმარებელთა ლიმიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
ka: სინონიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
ka: შემცვლელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
ka: მეტსახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
ka: შემცვლელი:

en: Outgoing
ka: გამავალი

en: Incoming
ka: შემომავალი

en: Both
ka: ორივე

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
ka: &ახალი

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView) i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: RegEx
ka: რეგექსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
ka: მოძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
ka: ჩანაცვლება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
ka: ახა&ლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
ka: მოძებნა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
ka: ჩანაცვლება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
ka: &დროის შტამპების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
ka: &ფორმატი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
ka: &თარიღების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
ka: &ხაზები:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
ka: &განლაგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
ka: &არხის თემის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
ka: &სწრაფი ღილაკების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
ka: &ჩოჩიის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
ka: &ფონის სურათის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
ka: &ბილიკი:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
ka: ძირითადი

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
ka: ულიმიტო

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
ka: ბოლო 10 წუთი

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
ka: ბოლო საათი

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
ka: ბოლო დღე

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
ka: წინა კვირაში

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
ka: განახლების &ინტერვალი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
ka: ფერების ხელით მითითება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
ka: ფონი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
ka: &სერვერის შეტყობინება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
ka: &ჰიპერბმული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
ka: არხის &შეტყობინება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
ka: &ქმედება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
ka: &ბრძანების შეტყობინება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
ka: &მოთხოვნის შეტყობინება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
ka: &დროის შტამპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
ka: &ალტერნატიული ფონი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
ka: ფერადი ნიკები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
ka: &საკუთარი მეტსახელის ფერი:

en:  second |  seconds
ka[0]:  წამი
ka[1]:  წამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
ka: თავიდან დაკავშირების დაყოვნება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
ka: თავიდან დაკავშირებს ცდები:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
ka: დაშიფვრა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
ka: შიფრაციის ნაგულისხმები ტიპი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
ka: პროქსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
ka: მისამართი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
ka: პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ka: პაროლი:

en:  byte |  bytes
ka[0]:  ბაიტი
ka[1]:  ბაიტი

en: Network Interface
ka: ქსელის ინტერფეისი

en: Specify Manually
ka: &ხელით მითითება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
ka: გადმოწერის &საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
ka: &ფაილის სახელისთვის გამგზავნის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
ka: &გამგზავნისთვის საქაღალდის შექნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
ka: ბუფერის &ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
ka: &საკუთარი IP:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
ka: პორტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
ka: ჩატის ტექსტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
ka: მეტსახელების სია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
ka: ჩანართების ზოლი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
ka: ხატულა სისტემის კუთხეში

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
ka: მეტსახელის დასრულება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
ka: დასრულების &რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
ka: გარსის-მსგავსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
ka: &სადმე სხვაგან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
ka: &ბრაუზერის ხელით მითითება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
ka: საკონტროლო &სიმბოლო:

en: Select Sound File
ka: ხმოვანი ფაილის არჩევა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
ka: სიის გამოკვეთა

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
ka: განათება

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
ka: ხმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
ka: ავტომატური ტექსტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
ka: ჩატის ფანჯრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
ka: &შაბლონი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
ka: ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
ka: &ხმა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
ka: ხმის გატესვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
ka: &ავტომატური ტექსტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
ka: ჩატის ფანჯრები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
ka: &გაფრთხილებების ჩართვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
ka: შაბლონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
ka: ტიპით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
ka: შაბლონი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
ka: შეტყობინების ტიპები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
ka: არხი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
ka: გაფრთხილება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
ka: მოთხოვნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
ka: მოწვევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
ka: &ყველას წაშლა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
ka: ჩოჩიის დამალვა

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: All events
ka: ყველა მოვლენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Count &mode:
ka: დათვლის &რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, countedEventsGroupBox)
en: Counted Events
ka: დათვლილი მოვლენები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
ka: შეტყობინება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
ka: პირადი შეტყობინება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
ka: ამჟამად გამოყენებული მეტსახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
ka: მოუნიშნავის გაბუნდოვნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
ka: არხის მოვლენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
ka: აპლიკაციის მოვლენა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
ka: &ჟურნალის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
ka: ჟურნალის ფაილის &ბილიკი:

en: Normal Users
ka: ნორმალური მომხმარებლები

en: Voice (+v)
ka: ხმა (+v)

en: Operators (+o)
ka: ოპერატორები (+o)

en: Channel Admins (+p)
ka: არხის ადმინები (+p)

en: Channel Owners (+q)
ka: არხის მფლობელები (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
ka: რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
ka: ახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
ka: &ჩრდილების დახატვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
ka: OSD ფონტი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
ka: ფერების ხელით მითითება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
ka: &ტექსტის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
ka: &ფონის ფერი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
ka: &სხვა პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
ka: &ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
ka: &ეკრანი:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_OSDDuration)
en:  ms
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
ka: ღილაკის სახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
ka: ღილაკის ქმედება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ka: ზონის ამოღება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
ka: ღილაკის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
ka: ღილაკის ქმედება:

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Behavior
ka: ქცევა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
ka: გაფრთხილებები

en: Chat Window
ka: ჩატის ფანჯარა

en: Colors
ka: ფერები

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Quick Buttons
ka: სწრაფი ღილაკები

en: Tabs
ka: დაფები

en: General Behavior
ka: ზოგადი ქცევა

en: Connection
ka: კავშირი

en:  line |  lines
ka[0]:  ხაზი
ka[1]:  ხაზი

en: Nickname List
ka: მეტსახელების სია

en: Command Aliases
ka: ბრძანების მეტსახელები

en: Auto Replace
ka: ავტომატური ჩანაცვლება

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
ka: იგნორი

en: Logging
ka: ჩაწერა

en: On Screen Display
ka: ეკრანზე ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
ka: გარეგნობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
ka: ფერადი ტექსტის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
ka: განლაგება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
ka: თავში

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
ka: ბოლოში

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
ka: მარცხენა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
ka: ფოკუსი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
ka: თაგუნა

en: Select Theme Package
ka: თემის პაკეტის დაყენება

en: Unknown error (0)
ka: უცნობი შეცდომა (0)

en: Failed to Download Theme
ka: თემის გადმოწერის შეცდომა

en: Theme archive is invalid.
ka: თემის არქივი არასწორია.

en: Cannot Install Theme
ka: თემის დაყენება შეუძლებელია

en: Remove Theme
ka: თემის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall from File...
ka: &ფაილიდან დაყენება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
ka: &თემის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
ka: წინასწარი ნახვა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
ka: &განახლების ინტერვალი:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
ka: ინფორმაცია

en: Error
ka: შეცდომა

en: Create connection
ka: შეერთების შექმნა

en: Switch Server
ka: სერვერის გადართვა

en: Edit Identity...
ka: იდენტიფიკაციის ჩასწორება...

en: Debug: %1
ka: გამართვა: %1

en: Error: %1
ka: შეცდომა: %1

en: Accept
ka: დასტური

en: Reject
ka: უარყოფა

[ctx: DCC extension]
en: Chat
ka: ჩატი

en: Socket error: %1
ka: სოკეტის შეცდომა: %1

en: Could not accept the client.
ka: კლიენტის დადასტურების შეცდომა.

en: Connection closed.
ka: მიერთება დახურულია.

en: Talking to yourself
ka: საკუთარ თავთან საუბარი

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
ka: ნაგულისხმები ( %1 )

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Unknown command.
ka: უცნობი ბრძანება.

en: No vacant port
ka: თავისუფალი პორტის გარეშე

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
ka: პასიური გაგზავნა

en: Open
ka: გახსნა

en: Select Recipient
ka: აირჩიეთ მიმღები

en: O&riginal Filename
ka: ფაილის საწყისი სახელი

en: &Resume
ka: გაგრძელება

en: R&ename
ka: &გადარქმევა

en: Status
ka: სტატუსი

en: Details
ka: დეტალები

en: DCC Send
ka: DCC გაგზავნა

en: DCC Receive
ka: DCC მიღება

en: Unknown server
ka: უცნობი სერვერი

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
ka: %1 %2-ზე

[ctx: %1=ownIP, %2=ownPort]
en: %1 (port %2)
ka: %1 (პორტი %2)

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
ka: დიახ, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
ka: არა

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
ka: &lt; 1წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
ka: პარტნიორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
ka: თვით:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
ka: მდგომარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
ka: მიმდინარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
ka: მიმდინარე მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
ka: ფაილის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
ka: გაგრძელდა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
ka: მიმდინარე სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
ka: საშუალო სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
ka: გადაგზავნის დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
ka: დაახლოებით დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
ka: შეთავაზების დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
ka: გაშვების დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
ka: დასრულების დრო:

en: File
ka: ფაილი

en: Partner
ka: პარტნიორი

en: Started At
ka: დაწყების დრო

en: Progress
ka: მიმდინარეობა

en: Position
ka: მდებარეობა

en: Speed
ka: სიჩქარე

en: Sender Address
ka: გამგზავნის მისამართი

en: Remaining
ka: დარჩენილი დრო

en: %1/sec
ka: %1/წმ

en: Queued
ka: რიგშია

en: Preparing
ka: მომზადება

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
ka: დაუმთავრებელი

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: Receiving
ka: მიღება

en: Sending
ka: გაგზავნა

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
ka: დასრულებულია

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
ka: წარუმატებელი

en: Aborted
ka: შეწყვეტილია

en: DCC Status
ka: DCC სტატუსი

en: &Accept
ka: &დათანხმება

en: A&bort
ka: &გაუქმება

en: Resend
ka: თავიდან გაგზავნა

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
ka: &გასუფთავება

en: Clear Completed
ka: დასრულებულების გასუფთავება

en: &Open File
ka: &ფაილის გახსნა

en: Run the file
ka: ფაილის გაშვება

en: Open Location
ka: მდებარეობის გახსნა

en: Open the file location
ka: ფაილის მდებარეობის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Execute %1 File | Execute %1 Files
ka[0]: %1 ფაილის შესრულება
ka[1]: %1 ფაილის შესრულება

en: Waiting for connection
ka: მიერთების მოლოდინი

en: Waiting for remote host's acceptance
ka: დაშორებული ჰოსტის დასტურის მოლოდინი

en: Transfer error
ka: გადაცემის შეცდომა

en: KIO error: %1
ka: KIO შეცდომა: %1

en: Timed out
ka: ვადა გავიდა

en: Enter Filename
ka: შეიყვანეთ ფაილის სახელი

en: unknown
ka: უცნობია

en: Could not retrieve "%1"
ka: "%1"-ის მიღების შეცდომა

en: Could not open file "%1".
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %1.

en: Unknown error. Code %1
ka: უცნობი შეცდომა. კოდი %1

en: Columns
ka: სვეტები

en: Clear Image
ka: გამოსახულების გასუფთავება

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Freehand Drawing
ka: ხელით ხატვა

en: Draw a straight line
ka: სწორი ხაზის დახატვა

en: Draw a rectangle
ka: მართკუთხედის დახაზვა

en: Draw an ellipse
ka: ოვალის დახატვა

en: Draw text
ka: ტექსტის დახატვა

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
ka: მონიშნული

en: Eraser
ka: საშლელი

en: Draw an arrow
ka: ისრის დახატვა

en: Save Image
ka: გამოსახულების შენახვა

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
ka: გამოსახულებები (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
ka: იდენტიფიკატორები

en: Server Password
ka: სერვერის პაროლი

en:  minute |  minutes
ka[0]:  წუთი
ka[1]:  წუთი

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
ka: (არასავალდებულო)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
ka: &იდენტიფიკაცია:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
ka: დუბლიკაცია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
ka: გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
ka: &ნამდვილი სახელი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
ka: მეტსახელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
ka: &სერვისი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
ka: ბრძანება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
ka: ანგარიში:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
ka: &პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
ka: PEM ფაილი:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
ka: გასული

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
ka: დამატებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
ka: &კოდირება:

en: Completion
ka: დასრულება

en: Channel Password
ka: არხის პაროლი

en: Nick
ka: მეტსახელი

[ctx: Message type]
en: Join
ka: შეერთება

[ctx: Message type]
en: Quit
ka: დატოვება

[ctx: Message type]
en: Part
ka: ნაწილი

en: %1 (%2) has left this server.
ka: %1 (%2) გავიდა ამ სერვერიდან.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
ka: %1 (%2) გავიდა ამ სერვერიდან (%3).

en: Kick
ka: გაგდება

en: %1 nick | %1 nicks
ka[0]: %1 მეტსახელი
ka[1]: %1 მეტსახელი

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
ka[0]:  (%1 ოპი)
ka[1]:  (%1 ოპი)

en: Topic
ka: თემა

en: Secret channel.  %1
ka: საიდუმლო არხი.   %1

en: Leave Channel
ka: არხიდან გასვლა

en: Leave
ka: გასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
ka: &პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
ka: &არხი:

en: Channel Name
ka: არხის სახელი

en: Users
ka: მომხმარებლები

en: Channel Topic
ka: არხის თემა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
ka: არხების სია

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
ka: &სიის განახლება

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
ka: &არხზე შესვლა

en: Refreshing.
ka: განახლება.

en: Save Channel List
ka: არხების სიის შენახვა

en: Join Channel
ka: არხზე შესვლა

en: Open URL
ka: URL-ის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
ka: &მაქსიმალური მომხმარებლები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
ka: &მინიმალური მომხმარებლები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
ka: &არხი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
ka: &თემა

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
ka: ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
ka: &რეგულარული გამოსახულება

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
ka: უსაზღვრო

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Admin
ka: ადმინისტრატორი

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Half-operator
ka: ნახევრად-ოპერატორი

en: Has voice
ka: აქვს ვოისი

en: -%1 to %2- %3
ka: -%1-დან %2-მდე- %3

en: second | seconds
ka[0]: წამი
ka[1]: წამი

en: Capabilities
ka: შესაძლებლობები

en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

en: Support
ka: მხარდაჭერა

en: Channel modes:
ka: არხის რეჟიმები:

en: Created
ka: შექმნილია

en: Names
ka: სახელები

en: TOPIC
ka: თემა

en: MOTD
ka: დღის შეტყობინება

en: Message of the day:
ka: დღის შეტყობინება:

en: Away
ka: გასული

en: Who
ka: ვინ

en: 1 day | %1 days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: %1 დღე

en: 1 hour | %1 hours
ka[0]: 1 საათი
ka[1]: %1 საათი

en: 1 minute | %1 minutes
ka[0]: 1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

en: 1 second | %1 seconds
ka[0]: 1 წამი
ka[1]: %1 წამი

en:  (away)
ka:  (გასული)

en: List
ka: სია

en: List of channels:
ka: არხების სია:

en: End of channel list.
ka: არხების სიის დასასრული.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
ka: (უცნობია)

en: BanList:%1
ka: ბანების სია: %1

en: End of Ban List.
ka: ბანების სიის დასასრული.

en: No such server: %1.
ka: ასეთი სერვერი არ არსებობს: %1.

en: %1: Unknown command.
ka: %1: უცნობი ბრძანება.

en: Not registered.
ka: დაურეგისტრირებელია.

en: Channel Invites
ka: არხის მოსაწვევები

en: Join
ka: შეერთება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
ka: ყოველთვის კითხვა

en: Remove channel
ka: არხის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
ka: შეერთება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
ka: &პაროლი:

en: (unknown)
ka: (უცნობია)

en: &Add Nickname...
ka: &მეტსახელის დამატება...

en: &Whois
ka: &ვინაა

en: &Join Channel
ka: &არხზე შესვლა

en: Additional Information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en:  since %1
ka:  %1-დან

en:  Voice
ka:  ვოისი

en:  HalfOp
ka:  ნახევრადოპი

en:  Operator
ka:  ოპერატორი

en:  Owner
ka:  მფლობელი

en:  Admin
ka:  ადმინი

en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

en: %1 is not a channel.
ka: %1 არხი არაა.

[ctx: Message type]
en: Notify
ka: შემატყობინე

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Close Query
ka: მოთხოვნის დახურვა

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
ka: %1 (%2) გავიდა ამ სერვერიდან.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
ka: %1 (%2) გავიდა ამ სერვერიდან (%3).

en: Warning
ka: ყურადღება

en: Nickname error
ka: მეტსახელის შეცდომა

en: unknown size
ka: უცნობი ზომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
ka: &სერვერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
ka: &პორტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
ka: &გლობალური პროქსის გამოყენება

en: Change network information
ka: ქსელის ინფორმაციის შეცვლა

en: Add Server
ka: სერვერის დამატება

en: Edit Server
ka: სერვერის ჩასწორება

en: Add Channel
ka: არხის დამატება

en: Edit Channel
ka: არხის ჩასწორება

en: The network name is required.
ka: ქსელის სახელი აუცილებელია.

en: The server address is required.
ka: სერვერის მისამართი აუცილებელია.

en: The channel name is required.
ka: არხის სახელი აუცილებელია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
ka: ქსელის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
ka: იდენტიფიკაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
ka: &ჩასწორება…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
ka: ბრძანებები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
ka: სერვერები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
ka: &დამატება..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
ka: ჩასწორება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
ka: დამატება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
ka: &ჩასწორება...

en: C&onnect
ka: &მიერთება

en: New Network
ka: ახალი ქსელი

en: Edit Network
ka: ქსელის რედაქტირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
ka: &ახალი...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
ka: ქსელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
ka: არხები

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Text
ka: ტექსტი

en: Author
ka: ავტორი

en: Time
ka: დრო

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Eike Hein
ka: აიკე ჰაინი

en: DCOP interface
ka: DCOP ინტერფეისი

en: Artwork
ka: ნამუშევრები

en: Bug fixes
ka: შეცდომების გასწორება

en: Sascha Cunz
ka: საშა კანზი

en: Server to connect
ka: სერვერის სახელი

en: server
ka: სერვერი

en: Port to use
ka: პორტის ნომერი

en: port
ka: პორტი

en: channel
ka: არხი

en: nickname
ka: მეტსახელი

en: msec
ka: მწმ

en: Restart
ka: გადატვრთვა

en: &Server List...
ka: &სერვერების სია...

en: &Reconnect
ka: &თავიდან დაკავშირება

en: &Disconnect
ka: &გათიშვა

en: &DCC Status
ka: &DCC სტატუსი

en: &Open Logfile
ka: &ჟურნალის ფაილის გახსნა

en: &Channel Settings...
ka: &არხის პარამეტრები...

en: Channel &List
ka: არხების &სია

en: &Next Tab
ka: &შემდეგი ჩანართი

en: &Previous Tab
ka: &წინა ჩანართი

en: Move Tab Up
ka: ჩანართის მაღლა ატანა

en: Move this tab
ka: ამ ჩანართის გადატანა

en: Move Tab Down
ka: ჩანართის დაბლა ჩამოტანა

en: Move Tab Right
ka: ჩანართის მარჯვნივ გადატანა

en: Move Tab Left
ka: ჩანართის მარცხნივ გადატანა

en: Rejoin Channel
ka: არხზე თავიდან შესვლა

en: Enable Notifications
ka: გაფრთხილებების ჩართვა

en: Join on Connect
ka: მიერთებისას შესვლა

en: Connect at Startup
ka: გაშვებისას ავტომატური მიერთება

en: Default
ka: სტანდარტული

en: Set Encoding
ka: კოდირების დაყენება

en: Enlarge Font Size
ka: ფონტის ზომის გადიდება

en: Reset Font Size
ka: ფონტის ზომის საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Shrink Font Size
ka: ფონტის ზომის შემცირება

en: &Clear Window
ka: &ფანჯრის გასუფთავება

en: Clear the contents of the current tab
ka: მიმდინარე ჩანართის შემცველობის გასუფთავება

en: Clear &All Windows
ka: &ყველა ფანჯრის გასუფთავება

en: Global Away
ka: გლობალურად გასული

en: &Join Channel...
ka: &არხზე შესვლა...

en: &IRC Color...
ka: &IRC ფერი...

en: &Marker Line
ka: &სანიშნი ხაზი

en: Special &Character...
ka: &სპეციალური სიმბოლო...

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: Confirm Quit
ka: გასვლის დადასტურება

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ka: <qt>მენიუს ზოლი მთლიანად დაიმალება. მისი თავიდან საჩვენებლად დააწექით: %1.</qt>

en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

en: &Channel List
ka: არხების &სია

en: Server List
ka: სერვერების სია

en: [HighLight] (%1) *** %2
ka: [გამოკვეთა] (%1) *** %2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
ka: დახურვა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
ka: ხაზები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
ka: ბაიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
ka: ასაკი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
ka: რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
ka: ხაზები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
ka: ბაიტი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
ka: ყველა რიგი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
ka: მიღებული:

en: Quick Connect
ka: სწრაფი დაკავშირება

en: &Server host:
ka: &სერვერის ჰოსტი:

en: &Nick:
ka: &მეტსახელი:

en: P&assword:
ka: პაროლი:

en: Ready
ka: მზადაა

en: Lag: %1 ms
ka: ლაგი: %1 მწმ

en: Lag: %1 s
ka: ლაგი: %1 წმ

en: Failed to download %1: %2
ka: %1-ის გადმოწერის შეცდომა: %2

en: Error parsing router description.
ka: რაუტერის აღწერის დამუშავების შეცდომა.

en: &Save...
ka: &შენახვა...

en: Add Bookmark...
ka: სანიშნის დამატება...

[ctx: copy url]
en: &Copy
ka: &კოპირება

[ctx: delete url]
en: &Delete
ka: &წაშლა

[ctx: save url list]
en: &Save List...
ka: &სიის შენახვა...

en: Save list.
ka: სიის შენახვა.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
ka: &სიის გასუფთავება

en: Clear list.
ka: სიის გასუფთავება.

en: From
ka: -დან

en: Date
ka: თარიღი

en: Parameter
ka: პარამეტრი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
ka: &თემა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
ka: ძებნა:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
ka: &რეჟიმები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
ka: მომხმარებლების &ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
ka: არხის &პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
ka: &დამატებითი რეჟიმებსი ჩვენება >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
ka: &ბანებს სია

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
ka: ბანის დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
ka: ბანის წაშლა

en: &Network name:
ka: &ქსელის სახელი:

en: All Networks
ka: ყველა ქსელი

en: Exception
ka: გამონაკლისი

en: Insert Character
ka: სიმბოლოს ჩასმა

en: &Insert
ka: &ჩასმა

en: Insert a character
ka: სიმბოლოს ჩასმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
ka: მინიატურა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
ka: &წინა პლანის ფერი:

en: Copy Link Address
ka: ბმულის მისამართის კოპირება

en: Add to Bookmarks
ka: სანიშნეებში დამატება

en: Open With...
ka: გამხსნელი პროგრამა...

en: Save Link As...
ka: ბმის შენახვა როგორც...

en: Search for '%1' with
ka: '%1'-ის მოძებნა მოხდება

en: Configure Web Shortcuts...
ka: ვებ მალსახმობების მორგება...

en: Modes
ka: რეჟიმები

en: &Version
ka: &ვერსია

en: Unignore
ka: იგნორის გაუქმება

en: Send &File...
ka: ფაილის &გაგზავნა…

en: 1 byte | %1 bytes
ka[0]: 1 ბაიტი
ka[1]: %1 ბაიტი

en: 1 line | %1 lines
ka[0]: 1 ხაზი
ka[1]: %1 ხაზი

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

en: Clear Logfile
ka: ჟურნალის ფაილის გასუფთავება

en: Show last:
ka: ბოლოს ჩვენება:

en:  KB
ka:  კბ

en: Save Logfile
ka: ჟურნალის ფაილის შენახვა

en: Choose Destination Folder
ka: აირჩიეთ სამიზნე საქაღალდე

en: &Send
ka: &გაგზავნა

en: Raw Log
ka: დაუმუშავებელი ჟურნალი

en: Match Case
ka: რეგისტრის დამთხვევა

en: Whole Words Only
ka: მხოლოდ მთლიანი სიტყვები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
ka: &ძებნა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
ka: შემდეგ დამთხვევაზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
ka: &შემდეგი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
ka: წინა დამთხვევაზე გადასვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
ka: &წინა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
ka: ძებნის ქცევის შეცვლა

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: IRC Client
ka: IRC კლიენტი

en: Find Text...
ka: ტექსტის ძებნა...

en: Rename Tab
ka: ჩანართის სახელის გადარქმევა

en: Enter new tab name:
ka: ჩანართის ახალი სახელი:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
ka: ნაგულისხმები ( %1 )

en: &Rename Tab...
ka: &ჩანართის სახელის გადარქმევა...
