konversation - en to km translation catalogue (1460 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
km: បញ្ចូល​

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
km: បង្អួច​

en: You need to specify a command.
km: អ្នក​ចាំបាច់​បញ្ជាក់​ពាក្យ​បញ្ជា ។

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
km: បាន​ប្រតិបត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដោយ​ជោគជ័យ ប៉ុន្តែ​មិន​បាន​ត្រឡប់​លទ្ធផល​មួយ​ចំនួន​ ឬ​ចន្លោះ​មិន​ឃើញ ។

en: The media script requires Python %1 or higher.
km: ស្គ្រីប​មេឌៀ​ទាមទារ Python %1 ឬ​ខ្ពស់​ជាង ។

en: An error occurred while trying to list the running media players.
km: មាន​កំហុស ខណៈ​ពេល​សាកល្បង​រាយ​បញ្ជី​ដំណើរការ​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ ។

en: No running audio players found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ដំណើរការ​កម្មវិធី​ចាក់​អូឌីយ៉ូ​ឡើយ ។

en: No running video players found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ដំណើរការ​កម្មវិធី​ចាក់​វីដេអូ​ឡើយ ។

en: "%1" is not running.
km: "%1" មិន​​កំពុង​ដំណើរការ​ឡើយ ។

en: No running media players found.
km: រក​មិន​ឃើញ​​ដំណើរការ​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​ឡើយ

en: Nothing is playing in %1.
km: គ្មាន​អ្វី​កំពុង​ចាក់​នៅ​ក្នុង %1 ឡើយ ។

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
km: គ្មាន​កម្មវិធី​ចាក់​អូឌីយ៉ូ​ឡើយ (%1) កំពុង​តែ​ចាក់ ។

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
km: គ្មាន​កម្មវិធី​ចាក់​វីដេអូ​ឡើយ (%1) កំពុង​តែ​ចាក់ ។

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
km: គ្មាន​កម្មវិធី​ចាក់​មេឌៀ​ឡើយ (%1) កំពុង​តែចាក់ ។

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
km: មាន​កំហុស​​ខណៈ​ពេល​ព្យាយាម​ទៅ​យក​ទិន្នន័យ​មេតា​ពី %1 ។

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
km: មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​កន្សោម​ធម្មតា​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង REGEX_FIXUP ។

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
km: %1 មិន​បាន​ធ្វើ​របាយការណ៍​ទិន្នន័យ​មេតា​ដែល​ត្រូវ​ការ​សារ​​លទ្ធផល​ឡើយ ។

en: There is a problem in the output format configuration.
km: មាន​បញ្ហា​នៅ​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​លទ្ធផល ។

en: media v%1 for Konversation.
km: Konversation​

en: Usage:
km: ការ​ប្រើ​​ ៖

en: "/media" - report what the first player found is playing.
km: "/media" - រាយការណ៍​អ្វី​ដែល​បាន​រក​ឃើញ​​នៅ​​ពេល​កំពុង​ចាក់ ។

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
km: "/media [ 'audio' | 'video' ]"  រាយការណ៍​អ្វី​ដែល​កំពុង​ចាក់​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​វីដេអូ ឬ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​​ស្គាល់ ។

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
km: "/media { Player }"  រាយការណ៍​អ្វី​ដែល​កំពុង​ចាក់​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ប្រសិនបើ​រក​ឃើញ ។

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ​របស់ Diffie-Hellman មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ការ​ដំឡើង Qt Cryptographic Architecture (QCA) របស់​អ្នក​ឡើយ ។ អ្នក​ត្រូវ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ​​​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​បន្ថែម ។ ការ​គាំទ្រ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ Diffie-Hellman ​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់ qca-ossl ។

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
km: Blowfish នៅ​ក្នុង​របៀប cipher-block chaining (CBC) មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ការ​ដំឡើង Qt Cryptographic Architecture (QCA) របស់​អ្នក​ឡើយ ។ អ្នក​ត្រូវ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​បន្ថែម​សម្រាប់ QCA ។ ការ​គាំទ្រ​របស់ Blowfish ត្រូវ​បាន​​ផ្ដល់​ដោយ​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់ qca-ossl ។

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
km: Blowfish នៅ​ក្នុង​របៀប electronic codebook (ECB) មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ការ​ដំឡើង Qt Cryptographic Architecture (QCA) របស់​អ្នក​ឡើយ ។ អ្នក​ត្រូវ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ​​របស់​ក្រុមហ៊ុន​ផ្ដល់​​បន្ថែម​សម្រាប់ QCA ។ ការ​គាំទ្រ Blowfish ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​កម្មវិធី​ជំនួយ​របស់ qca-ossl ។

en: topic protection
km: ការ​ការ​ពារ​ប្រធាន​បទ​

en: no messages from outside
km: គ្មាន​សារ​ចេញ​ពី​ខាង​ក្រៅ​ឡើយ

en: secret
km: អាថ៌កំបាំង

en: invite only
km: អញ្ជើញ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​

en: private
km: ឯកជន​

en: moderated
km: ដែល​សម​ល្មម

en: password protected
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​ត្រូវ​បាន​ការពារ​

en: anonymous
km: អនាមិក

en: no colors allowed
km: គ្មាន​ពណ៌​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​

en: user limit
km: ព្រំដែន​របស់​អ្នក​ប្រើ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
km: ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
km: ការ​ជំនួស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
km: ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
km: យក​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
km: ការ​ជំនួស ៖

en: Outgoing
km: ចេញ​

en: Incoming
km: ចូល​​

en: Both
km: ទាំង​ពីរ

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
km: ថ្មី

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
km: ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
km: ជំនួស​ក្នុង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
km: ស្វែង​រក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
km: ជំនួស​ជាមួយ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
km: ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
km: យកចេញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
km: ជំនួស​​ក្នុង​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
km: ស្វែងរក​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
km: ជំនួស​ជាមួយ​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
km: បើក​ត្រា​ពេលវេលា​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
km: បង្ហាញ​កាលបរិច្ឆេទ​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
km: បង្ហាញ​កិច្ចការ​​នៅ​​សល់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
km: បន្ទាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
km: ប្លង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
km: បង្ហាញ​អត្ថបទ​ឆានែល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
km: បង្ហាញ​ឆានែល​ និង​ប៊ូតុង​របៀប​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
km: បង្ហាញ​ឆានែល​ បញ្ជី​​សម្មតិនាម​ និង​ប៊ូតុង​ឆាប់​រហ័ស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
km: បង្ហាញ​របាំង​ម៉ាស៊ីន​ក្នុង​បញ្ជី​សម្មតិនាម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ពិត​ក្នុង​បញ្ជី​សម្មតិនាម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​រហ័ស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​​​ត្រូវ​ប្ដូរ​​សម្មតិនាម​ផ្ទាល់​ខ្លួន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
km: បង្ហាញ​របារ​រមូរ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
km: បើក​រូប​ភាព​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
km: ផ្លូវ​ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
km: ជាទូទៅ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
km: សំឡេង​ជួង​ប្រព័ន្ធ​នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ទទួល​តួ​អក្សរ​ត្រួត​ត្រា​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ASCII BEL (0x07)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
km: បើក​ជួង​ប្រ​ព័ន្ធ​​លើ​ ASCII BEL នៅ​ពេល​មកដល់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
km: លាក់​ និង​តភ្ជាប់​​/ចំណែក​/​​ព្រឹត្តិការណ៍​ទាត់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
km: កុំ​ពង្រីក​អថេរ​នៅ​ពេល​​ផ្ញើ​អត្ថបទ​ទៅកាន់​​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ អថេរ​ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​ '%'  ឧទាហរណ៍​ %B នឹង​ពង្រីក​ទៅកាន់​តួ​អក្សរ​ដែល​ត្រូវ​ការ​ដើម្បី​​ធ្វើ​ឲ្យ​អត្ថបទ​ដិត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
km: បិទ​អថេរ​​ (ឧ.ទា​ %C, %B, %G...) ការ​ពន្យល់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
km: ប្ដូរ​ទិស​សារ​ស្ថានភាព​ទៅកាន់​បង្អួច​ស្ថានភាព​របស់​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
km: រក្សាទុក​ខ្សែ​អក្សរ​របៀប​ឆានែល​​ជា​បន្សំ​របស់​តួ​អក្សរ​ដែល​បាន​ជំនួស​​ នៃ​ការ​បក​​ប្រែ​វា​ទៅកាន់​មនុស្ស​ដែល​អាច​អាន​​បាន ។ ឧ.ទា. '*** របៀបឆានែល ៖ គ្មាន​សារ​ ពី​ខាង​ក្រៅ​ ' នឹង​ក្លាយ​ជា​ '*** របៀបឆានែល ៖ n'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
km: បង្ហាញ​តួអក្សរ​របៀប​ដើម (e.g. +o) ជំនួស​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
km: តើ​មាន​បន្ទាត់​ប៉ុន្មាន​ត្រូវ​រក្សាទុក​ក្នុង​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន 0 = គ្មាន​ព្រំដែន

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
km: គ្មាន​ព្រំដែន​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
km: ប្រសិនបើ​បាន​គូស​ធីក សកម្មភាព​ដែល​ទាក់ទង​នឹង​ព្រឹត្តិការណ៍ នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​​មើល ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
km: លើកលែង​តែ​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល និង​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​នៅ​ក្នុង

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
km: ១០ នាទី​មុន

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
km: ម៉ោង​មុន

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
km: ថ្ងៃ​​​មុន

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
km: សប្ដាហ៍​មុន

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
km: សម្គាល់​បន្ទាត់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
km: បញ្ចូល​បន្ទាត់​ចំណាំ​ទៅកាន់​បង្អួច​ជជែក​ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ប្ដូរ​បង្អួច​ជជែក​ផ្សេងទៀត ឬ​បង្រួម​កម្មវិធី​​អប្បបរមា ។​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
km: សម្គាល់ទីតាំងចុងក្រោយ​ក្នុង​បង្អួចជជែក នៅពេល​ដែល​វាត្រូវ​បាន​លាក់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
km: ផ្លាស់​ទី​តែ​​បន្ទាត់​ប៉ុណ្ណោះ​ នៅ​ពេល​ដែល​អត្ថបទ​​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
km: បង្ហាញ​បន្ទាត់​ដែល​បាន​បញ្ចូល​ដោយ​ដៃ​ក្នុង​វីនដូ​ជជែក​​ទាំង​អស់​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
km: បើក​មើល​ព័ត៌មាន​អ្នក​ប្រើ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រ​វត្តិ (/អ្នក​ណា​)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
km: ពណ៌​ផ្ទាល់​ខ្លួន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
km: ប្រើ​ពណ៌​ផ្ទាល់​ខ្លួន​​សម្រាប់​បញ្ចូល​ប្រអប់​ បញ្ជី​សម្មតិនាម និង​បញ្ជី​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
km: សារ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
km: សារ​ឆានែល​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
km: អំពី​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
km: កិច្ចការ​​នៅ​​សល់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
km: សារ​ពាក្យ​បញ្ជា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
km: សារ​សំណួរ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
km: ត្រា​ពេលវេលា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ឆ្លាស​គ្នា ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
km: បាន​ដាក់​ពណ៌​សម្មតិនាម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_6)
en: 5:
km: ៥ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_5)
en: 4:
km: ៤ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_4)
en: 3:
km: ៣ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_3)
en: 2:
km: ២ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_14)
en: 0:
km: ០ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_2)
en: 1:
km: ១ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_8)
en: 7:
km: ៧ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_7)
en: 6:
km: ៦ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
km: ពណ៌​សម្មតិនាម​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
km: ដោយ​ការ​អនុញ្ញាត​ជម្រើស​នេះ បាន​បន្ថែម​កូដ​ពណ៌​ទៅ​កាន់​សារ​របស់​ IRC  នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​​របស់​អ្នក ជា​អត្ថបទ​ដែល​បាន​​ដាក់​ពណ៌​ ។ អ្នក​អាច​បន្ថែម​កូដ​ពណ៌​ទៅកាន់​សារ​របស់​អ្នក​ ដោយ​ការ​ជ្រើស​បញ្ចូល  -> ពណ៌​របស់​ IRC

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
km: អនុញ្ញាត​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ដាក់​ពណ៌​ក្នុង​សារ​របស់​ IRC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_12)
en: 11:
km: ១១ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_10)
en: 9:
km: ៩ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_9)
en: 8:
km: ៨ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_11)
en: 10:
km: ១០ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_13)
en: 12:
km: ១២ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_16)
en: 15:
km: ១៥ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_15)
en: 14:
km: ១៤ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: 13:
km: ១៣ ៖

en:  second |  seconds
km[0]: វិនាទី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
km: បើក​តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
km: ការ​ពន្យារ​ពេល​តភ្ជាប់​ឡើងវិញ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
km: ប៉ុនប៉ង​តភ្ជាប់​ឡើងវិញ​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
km: បំបាត់កំហុស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
km: បង្ហាញ​បង្អួច​កំណត់​ហេតុ​ដើម​ នៅ​ពេល​តភ្ជាប់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
km: ការ​អ៊ិនគ្រីប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
km: ប្រភេទ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​លំនាំដើម ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
km: ECB ឬ​របៀប​ Electronic Codebook ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ការ​អ៊ិនគ្រីប​​ជាច្រើន ដូច FiSH និង​ Mircryption យ៉ាងណាក៏ដោយ​ ជាទូទៅ​វា​ត្រូវ​បាន​ចាត់​ថា​គ្មាន​សុវត្ថិភាព​​ ។
    
    CBC ឬ​របៀប Cipher Block Chaining ​មិន​ត្រូវ​គាំទ្រ​ដោយ​​ FiSH ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​គាំទ្រ​ដោយ​  Mircryption ។ ប្រសិន​បើ​ អ្នក​នឹង​​ប្រើ​សោ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​វា​ឲ្យ​ល្អ​ រក​ឃើញ​ប្រ​សិន​បើ មាន​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​របស់​អ្នក​ដែល​អាច​ប្រើ CBC ម៉្យាង​វិញទៀត អ្នក​នឹង​អាច​ឃើញ​ អ្វី​ដែល​ពួក​គេ​កំពុង​និយាយ​ ប៉ុន្តែ​ពួក​គេ​នឹង​មិន​អាច​អាន​អ្វី​ដែល​អ្នក​កំពុង​និយាយ​ឡើយ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Cipher-Block Chaining (CBC)
km: ​Cipher-Block Chaining (CBC)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
km: ប្រូកស៊ី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
km: ប្រភេទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
km: អាយដ្ឋាន​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
km: ច្រក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ ៖

en:  byte |  bytes
km[0]: បៃ

en: Network Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​បណ្ដាញ​

en: Reply From IRC Server
km: ឆ្លើយ​តប​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​របស់​​ IRC

en: Specify Manually
km: បញ្ជាក់​ដោយដៃ​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
km: ការ​កំណត់ DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
km: ទាញ​យក​ថត​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
km: បន្ថែម​អ្នក​ផ្ញើ​ទៅកាន់​ឈ្មោះ​​​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
km: បង្កើត​ថត​សម្រាប់​អ្នក​ផ្ញើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
km: បម្លែង​ទំហំ​​ក្នុង​ឈ្មោះ​របស់​ឯកសារ​គូស​បន្ទាត់​ពីក្រោម​មុន​ពេល​ផ្ញើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
km: ផ្ដល់​ការ​ទាញ​យក​ព្រម​ទទួល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
km: បន្ត​ការ​ទាញ​យក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
km: អនុញ្ញាត​ផ្ញើ DCC (អាច​ និង​មិន​ដំណើរការ​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ទាំងអស់​)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្ញើ​​ DCC អកម្ម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
km: ព្រម​ទទួល​ការ​ផ្ដល់​ជជែក​ DCC ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
km: បើក​ UPnP សម្រាប់​ឆ្លងកាត់​ NAT

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
km: ប្រសិន​បើ​ ផ្ទេរ​ dcc បាន​អនុញ្ញាត​ជម្រើស​នេះ​សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​លើ​ចំណុច​ប្រទាក់​របស់​ IPv6 កំណត់​នៅ​ទីនេះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
km: Fallback ចំពោះ​ចំណុច​ប្រទាក់ IPv&4 សម្រាប់​ផ្ញើ DCC ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
km: អស់​ពេលវេលា​ផ្ញើ​ DCC ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
km: ទំហំ​អង្គ​ចងចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
km: វិធីសាស្ត្រ​​ទទួល​យក​ IP ផ្ទាល់ខ្លួន​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
km:  IP ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
km: ច្រក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
km: បើក​ច្រក​បញ្ជាក់​​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ផ្ទេរ​ DCC ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
km: ទៅកាន់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
km: បើក​ច្រក​​ជាក់លាក់​​សម្រាប់​ជជែក​ DCC ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
km: អត្ថបទជជែក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
km: បញ្ជី​សម្មតិនាម​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
km: របារ​ផ្ទាំង ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
km: បង្ហាញ​​ MOTD (សារ​នៃ​ថ្ងៃ​) សារ​ក្នុង​ពុម្ព​អក្សរ​ថេរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
km: បើក​ពុម្ពអក្សរ​ថេរ​សម្រាប់​សារ​របស់ MOTD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
km: បង្ហាញ​សម្មតិនាម​អ្នក​ផ្ញើ​ដិត​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ជជែក

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
km: បើក​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
km: ប្រើ​ថាស​​ប្រព័ន្ធ​សម្រាប់​ការ​ជូន​ដំណឹង​សារ​ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
km: ជូនដំណឹង​ នៅ​ពេល​ដែល​រំលេច ឬ​សម្មតិនាម​បច្ចុប្បន្ន​​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ប្រើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
km: លាក់​បង្អួច​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
km: ការ​បំពេញ​សម្មតិនាម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
km: របៀប​បំពេញ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
km: ខួប​ក្នុង​តួ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
km: ដូច​សែល​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
km: ដូច​សែល​ជាមួយ​ការ​បំពេញ​ប្រអប់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
km: បច្ច័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​បន្ទាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
km: កន្លែង​​ផ្សេងៗទៀត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
km: ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូចធំ​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗគ្នា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
km: បិទ​ការ​ជូនដំណឹង ខណៈ​ពេល​​​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
km: ប្រើ​កម្ម​វិធី​រុករក​បណ្ដាញ​ផ្ទាល់​ខ្លួន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
km: តួ​អក្សរ​ពាក្យបញ្ជា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
km: ប្រើ​ការ​ឆ្លើយតប​កំណែ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
km: <qt>ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​ការ​ឆ្លើយ​តប​ផ្ទាល់​ខ្លួន​សម្រាប់​​ <b>CTCP <i>កំណែ​​</i></b> សំណើ ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
km: ពង្រីក​ប្រអប់​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ជាមួយ​អត្ថបទ​

en: Select Sound File
km: ជ្រើស​ឯកសារ​សំឡេង​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
km: បើក​សំឡេង​សម្រាប់​ផ្នែក​សំខាន់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
km: រំលេច​​សម្មតិនាម​ផ្ទាល់​ខ្លួន​បច្ចុប្បន្ន​ជានិច្ច​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
km: រំលេច​បន្ទាត់​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ជានិច្ច ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
km: រំលេច​បញ្ជី

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
km: បន្លិច

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
km: សំឡេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
km: អត្ថបទ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
km: បង្អួច​ជជែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
km: លំនាំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
km: ពណ៌ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
km: សំឡេង ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
km: សាកល្បង​សំឡេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
km: វីនដូ​ជជែក ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
km: ផ្នែក​សំខាន់​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្វែងរក​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ជជែក​ដែល​បាន​រាយ​នៅ​ទីនេះ​តាម​ឈ្មោះ ឬ​នៅ​ក្នុង​វីនដូ​ជជែក ប្រសិនបើ​វាល​ត្រូវ​បាន​ទុក​ឲ្យ​នៅ​ទទេ ។ ឈ្មោះ​ជា​ច្រើន​​​ត្រូវ​បាន​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
km: លំនាំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
km: ប្រភេទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
km: លំនាំ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
km: ប្រភេទសា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
km: ឆានែល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
km: សម្គាល់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
km: សំណួរ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
km: អញ្ជើញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
km: យកចេញ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
km: លាក់​របារ​រមូរ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
km: បើក​​​ប្រសិន​បើ អ្នក​ចង់បញ្ចូល​បន្ទាត់​របស់​ IRC ទាំងអស់​ ត្រូវ​ពិនិត្យ​មើលអក្ខរាវិរុទ្ធរបស់​អ្នក​​ដូច​អ្នក​វាយ​

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
km: ការ​បើក​វា​​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​​​ប្រអប់​បញ្ចូល​​​ត្រូវ​កើន​ឡើង​នៅ​ពេល​ដែល​វា​បំពេញ ។​

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
km: ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​បង្អួច​មេ​ដែល​លាក់​

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ពិត​នៅ​ជិត​សម្មតិនាម

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
km: បើក​ផ្ទាំង​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​​ឡើង​កម្មវិធី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
km: សារ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
km: សារ​ឯកជន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
km: បាន​ប្រើ​សម្មតិនាម​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
km: បន្លិច​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ឆានែល​របៀប​ប្ដូរ​ ឬ​អ្នក​ប្រើ​​ ចូល​រួម​/​ចាក​ចេញ​ ឆានែល​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ឆានែល​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
km: ​ព្រឹត្តិការណ៍​​ដែល​កើត​ឡើង​កម្ម​វិធី​ក្នុង​ផ្ទាំង​របស់​​ Konsole  ផ្ទាំង​ស្ថាន​ភាព​របស់​​ DCC និង​ផ្ទាំង​កម្មវិធី​ផ្សេង​ទៀត​មិន​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ផ្ទាល់​សម្រាប់​ការ​ជជែក​​ឡើយ​​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
km: ព្រឹត្តិការណ៍​កម្ម​វិធី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
km: បើក​ការ​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
km: ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ការ​សន្ទនា​ឯកជន (សំណួរ ជជែក DCC)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
km: បើក​ឈ្មោះ​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​ករណី​ទាប​ជាង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
km: បន្ថែម​ខាង​ចុង​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​ទៅកាន់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
km: ផ្លូវ និង​ឯកសារ​កំណត់ហេតុ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
km: ប្រើ​កម្មវិធី​​កែសម្រួល​​អត្ថបទ​ ដើម្បី​បើក​កំណត់​ហេតុ

en: Normal Users
km: អ្នក​ប្រើ​ធម្មតា​

en: Voice (+v)
km: សំឡេង (+v)​

en: Halfops (+h)
km: ការី​ពាក់​កណ្ដាល​ (+h)

en: Operators (+o)
km: ការី​​ (+o)​

en: Channel Admins (+p)
km: អ្នក​គ្រប់គ្រង​ឆានែល (+p)

en: Channel Owners (+q)
km: ម្ចាស់​កម្មសិទ្ធិ​ឆានែល​ (+q)​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ​​នៅ​ពេល​ចុច​ទ្វេ​ដង​ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
km: តម្រៀប​មិន​ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូច​ធំ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
km: តម្រៀប​​តាម​​សកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
km: តម្រៀប​តាម​​​ស្ថាន​ភាព​អ្នក​ប្រើ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
km: (រៀបចំ​លំដាប់​​​តម្រៀប​​សម្មតិនាម​ដោយ​អូស​ និង​ទម្លាក់​​​)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
km: របៀប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
km: ការ​ពន្យល់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
km: បើក​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
km: បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
km: គូរ​ស្រមោល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
km: ពុម្ពអក្សរ​របស់​ OSD ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
km: បង្ហាញ​សារ​របស់​ OSD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
km: ប្រសិនបើ​ លេចឡើង​សម្មតិនាម​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ក្នុង​សារ​របស់​ឆានែល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
km: លើ​សារ​របស់​ឆានែល​មួយ​ចំនួន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
km: លើ​សកម្ម​ភាព​របស់​សំណួរ​​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
km: លើ​ ព្រឹត្តិការណ៍​ ចូលរួម​​/​រួម​ចំណែក

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
km: បើក​ពណ៌​ផ្ទាល់ខ្លួន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
km: ពណ៌​អត្ថបទ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
km: ការ​កំណត់​ផ្សេង​ទៀត​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
km: ថិរវេលា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
km: អេក្រង់​

en: Default Identity
km: អត្ត​សញ្ញាណ​លំនាំដើម​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
km: កន្លែង​ដាក់​ដែល​អាច​រក​បាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
km: %c: ឆានែល​បច្ចុប្បន្ន
    %i ៖ មាតិកា​ប្រអប់​បញ្ចូល
    %k ៖ សោ​ឆានែល
    %K ៖ ពាក្យសម្ងាត់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ
    %n ៖ ផ្ញើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ជំនួស​ប្រអប់​បញ្ចូល​របស់​អ្នក
    %o ៖ ឈ្មោះ​សម្មតិនាម​បច្ចុប្បន្ន
    %s<term>% ៖ ពាក្យ​ដែល​បាន​ប្រើ​ ដើម្បី​បំបែក​​​សម្មតិនាម​នៅ​ក្នុង %u
    %u ៖ បញ្ជី​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
km: ឈ្មោះ​ប៊ូតុង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
km: សកម្មភាព​​ប៊ូតុង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
km: យកចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
km: ឈ្មោះ​ប៊ូតុង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
km: សកម្ម​ភាព​ប៊ូតុង​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​រហ័ស​ដែល​មាន​នៅ​លើ​សម្មតិនាម​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​បរិបទ​សម្មតិនាម

en: Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​

en: Behavior
km: ឥរិយាបថ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
km: ការ​ជូន​ដំណឹង

en: Chat Window
km: បង្អួច​ជជែក

en: Nicklist Themes
km: រូបរាង​របស់ Nicklist

en: Colors
km: ពណ៌

en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ​

en: Quick Buttons
km: ប៊ូតុង​ឆាប់​រហ័ស

en: Tabs
km: ផ្ទាំង

en: Connection
km: ការ​តភ្ជាប់​

en:  line |  lines
km[0]: ជួរ

en:  nick |  nicks
km[0]: សម្មតិនាម​​

en: Nickname List
km: បញ្ជី​សម្មតិនាម

en: Command Aliases
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ​របស់​​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Auto Replace
km: ជំនួស​​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: Logging
km: ចុះ​កំណត់​ហេតុ​​

en: Watched Nicknames
km: សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​

en: On Screen Display
km: ទិដ្ឋភាព​លើ​អេក្រង់

en: Warning Dialogs
km: ប្រអប់​ព្រមាន​​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
km: មើល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
km: ប្រើ​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ដាក់​ពណ៌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
km: ប្រើ​ LEDs ដែល​បាន​ដាក់​ពណ៌

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
km: ជម្រើស​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
km: ប្រសិន​បើ អ្នក​ជ្រើស​វា​ ពណ៌​ដែល​អ្នក​ជ្រើស​ក្នុង​ទំព័រ​បន្លិច​ នឹង​បដិសេធ​ពណ៌​សម្រាប់​​ "សម្មតិនាម​ដែល​បាន​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន​ ​​" និង​ "បន្លិច​" ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
km: ឲ្យ​អាទិភាព​​​ពណ៌​រំលេច​​បង្អួច​ជជែក​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Tabs_PreferencesUI)
en: TabBar_Config
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​​​​_​របារ​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
km: ទីតាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
km: កំពូល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
km: បាត

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
km: ឆ្វេង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​លើ​​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ​​នៅ​ផ្នែក​ខាង​​ស្ដាំ​​នៃ​របារ​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
km: ផ្ដោត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
km: ផ្ដោត​ផ្ទាំង​ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
km: ផ្តោត​សំណួរ​ថ្មី​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
km: កណ្តុរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
km: ចុច​ប៊ូតុង​លើ​ផ្ទាំង​ដើម្បី​​បិទ​វា

en: Select Theme Package
km: ជ្រើស​កញ្ចប់​​រូបរាង

en: Failed to Download Theme
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​​រូបរាង

en: Theme archive is invalid.
km: ប័ណ្ណសារ​​រូបរាង​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Cannot Install Theme
km: មិន​អាច​ដំឡើង​រូបរាង​​បាន​ឡើយ

en: Do you want to remove %1?
km: តើ​អ្នក​ចង់​យក​ %1 ចេញ​ឬ ?

en: Remove Theme
km: យក​រូបរាង​ចេញ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Theme_ConfigUI)
en: Theme_Config
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​រូបរាង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
km: យក​រូបរាង​ចេញ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
km: រូប​តំណាង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
km: រូបតំណាង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ឃ្លាតឆ្ងាយ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
km: រូប​តំណាង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សំឡេង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
km: រូប​តំណាង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​​​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​​ការី​ពាក់កណ្ដាល​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
km: រូបតំណាង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​​សិទ្ធិ​​​ការី​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
km: រូបតំណាង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​គ្រប់គ្រង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
km: រូប​តំណាង​សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​​ជា​ម្ចាស់​កម្មសិទ្ធិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
km: មើល​ជាមុន​ ៖

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
km: ... ការ​អញ្ជើញ​របស់​ឆានែល​ត្រូវ​បាន​ទទួល​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
km: ... ​ការ​រក្សាទុក​​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ នឹង​រក្សាទុក​តែ​ចំណែក​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ប៉ុណ្ណោះ​​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
km: ... ឯកសារ​កំណត់ហេតុ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
km: ... សំណួរ​ដែល​បាន​បើក មាន​សម្រាប់​សម្មតិនាម​ដែល​ទើបតែ​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​មិន​អើពើ​​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
km: ... ប្ដូរ​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​ខុសគ្នា​ក្នុង​បណ្ដាញ​ដូច​គ្នា

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
km: ... បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ថ្មី​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​រួច​ហើយ

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
km: ... បិទ​ផ្ទាំង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
km: ... បិទ​ផ្ទាំង​របស់​ឆានែល​​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
km: ... បិទ​ផ្ទាំង​សំណួរ​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
km: ... បិទ​ផ្ទាំង​ជជែក​​របស់​​ DCC

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
km: ... ប្រភព​សម្រាប់​បញ្ជី​ឆានែល មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ចេញ​ពី​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន​​ឡើយ​​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
km: ... អ្នក​បាន​ជ្រើស​ ដើម្បី​លាក់​របារ​ម៉ឺនុយ​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
km: ... ការ​រាយ​បញ្ជី​​ឆានែល អាច​បណ្ដាល​ឲ្យ​ដាច់​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​សារ​តែ​​ទំហំ​ទាញ​យក

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
km: ... បិទ​ភ្ជាប់​ចំណែក​ធំ​របស់​អត្ថបទ

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
km: ... ចាកចេញ​ពី Konversation តាមរយៈ​រូបតំណាង​ថាស​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
km: ... ​អ្នក​បាន​ជ្រើស​មិន​អើពើ​សម្មតិនាម​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
km: ... ​អ្នក​បាន​ជ្រើស​បញ្ឈប់​ការ​មិន​អើពើ​សម្មតិនាម

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
km: ... ចាកចេញ​​ Konversation ខណៈ​ពេល​​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​របស់​ DCC កំពុង​សកម្ម​ ​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
km: ... តួ​អក្សរ​មួយ​ចំនួន​នៅ​ក្នុង​សារ មាន​លក្ខណៈ​មិន​ឆប​គ្នា​​ជាមួយ​ការ​អ៊ិនកូដ​សកម្ម​

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
km: ... ការ​បិទ​បង្អួច នឹង​បង្រួម​អប្បបរមា​​ទៅកាន់​ថាស​ប្រព័ន្ធ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​ព្រមាន​នៅ​ពេល...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
km: <qt>
    <p>
    នៅ​ពេល​ដែល​​កម្មវិធី​មើល​សម្មតិនាម​ត្រូវ​បាន​បើក អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​​ជូនដំណឹង​នៅ​ពេល​​មាន​​​លេចឡើង​​សម្មតិនាម​នៅ​​ក្នុង <b>បណ្ដាញ​ដែល​បាន​មើល​​/​សម្មតិនាម​</b> បញ្ជី​លើ​បណ្ដាញ​ ឬ​ក្រៅ​បណ្ដាញ​ ។​</p>
    <p>អ្នក​អាច​បើក​ផង​ដែរ​​ <b>លើ​បណ្ដាញ​សម្មតិនាម</b> បង្អួច​ត្រូវ​មើល​ស្ថាន​ភាព​របស់​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​ទាំង​អស់​ ។</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
km: បើក​កម្មវិធី​មើល​សម្មតិនាម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
km: <qt>នៅ​ពេល​គូស​ធីក <b>សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល</b> បង្អួច​នឹង​ត្រូវ​បាន​បើក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម Konversation ។</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
km: <qt>
    <p>នៅ​ពេល​ដែល​ អ្នក​ចុច​សម្មតិនាម​ទ្វេដង​​​ក្នុង​បង្អួច​ <b>លើ​បណ្ដាញ​សម្មតិនាម​</b> ពាក្យ​បញ្ជា​
    នេះ​ នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ក្នុង​ <b>បន្ទាត់​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​​</b> លើ​បង្អួច​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។​</p>
    <p>និមិត្ត​សញ្ញា​ខាង​ក្រោម​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ក្នុង​ពាក្យ​បញ្ជា​ ៖​</p><ul>
    <li>%u ៖ បាន​ចុច​សម្មតិនាម​ទ្វេដង ។</li>
    <li>%K ៖ ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។​</li>
    <li>%n ៖ ផ្ញើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​ជំនួស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​បន្ទាត់​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​របស់​អ្នក​ ។</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​ប្រតិបត្តិ​ នៅ​ពេល​ដែល​សម្មតិនាម​ត្រូវ​បាន​ចុច​ទ្វេ​ដង​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
km: <qt>
    <p>នៅ​ពេល​ដែល​ អ្នក​ចុច​សម្មតិនាម​ទ្វេដង​ក្នុង​បង្អួច​​ <b>​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​​</b> ពាក្យ​បញ្ជា​
    នេះ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ក្នុង​ <b>បន្ទាត់​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​​</b> លើ​បង្អួច​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។</p>
    <p>និមិត្ត​សញ្ញា​ខាង​ក្រោម​​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ក្នុង​ពាក្យ​បញ្ជា ៖​</p><ul>
    <li>%u ៖ បាន​ចុច​សម្មតិនាម​ទ្វេ​ដង​ ។</li>
    <li>%K ៖ ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។​</li>
    <li>%n ៖ ផ្ញើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​ជំនួស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​បន្ទាត់​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​របស់​អ្នក​ ។</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
km: Konversation នឹង​ពិនិត្យ​មើល​ស្ថាន​ភាព​របស់​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​វាយ​ខាង​ក្រោម​ក្នុង​ចន្លោះ​ពេល​នេះ​​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
km: ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ៖​

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
km: បណ្ដាញ​ត្រូវ​បាន​បិទ​ នឹង​តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​ដែល​វា​បម្រុងទុក ។​​

en: Error
km: កំហុស

en: Reconnection attempts exceeded.
km: បាន​លើស​ការ​តភ្ជាប់​ឡើងវិញ​ដែល​បាន​ប៉ុនប៉ង​ ។

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
km: អ្នក​បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​​ %1 រួច​ហើយ​ ។ តើ​អ្នក​ចង់​​បើក​ការ​តភ្ជាប់​ផ្សេង​ទៀត​​ឬ​ ?

en: Already connected to %1
km: ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​​ %1 រួច​ហើយ​

en: Create connection
km: បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់

en: Switch Server
km: ប្ដូរ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
km: សូម​បំពេញ​ក្នុង​ <b>អត្ត​សញ្ញាណ</b>របស់​អ្នក ។<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
km: សូម​បំពេញ​ក្នុង​ <b>ឈ្មោះ​ពិតប្រាកដ</b>របស់​អ្នក ។<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
km: សូម​ផ្ដល់​​យ៉ាង​ហោច​​ណាស់​ <b>សម្មតិនាម</b>មួយ​ ។<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
km: <qt>អត្តសញ្ញាណ​ "%1" របស់​អ្នក​មិន​បាន​រៀបចំ​ពេល​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​ឡើយ​ ៖<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
km: ការ​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ

en: Edit Identity...
km: កែសម្រួល​អត្តសញ្ញាណ​...

en: Debug: %1
km: បំបាត់​កំហុស ៖ %1

en: Error: %1
km: កំហុស ៖ %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
km: មាន​ឈ្មោះ​សម្មតិនាម ៖ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ %1 មិន​ត្រូវ​បាន​ស្វែង​រក​ឡើយ​ ។

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​សំណើ DCC %1 ទៅកាន់​ដៃគូ​តាមរយៈ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ IRC បាន​ទេ ។

en: Awaiting acceptance by remote user...
km: កំពុង​រង់ចាំ​ការ​ព្រម​ទទួល​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ពី​ចម្ងាយ...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
km: %1 (លើ​ %2) ផ្ដល់​ទៅ​ DCC %3 ជាមួយ​អ្នក​

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
km: DCC %1 ផ្ដល់​ពី​ %2

en: Accept
km: ទទួលយក

en: Reject
km: ច្រាន​ចោល​

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
km: អ្នក​បាន​ច្រាន​ចោល​ការ​ផ្ដល់​ DCC %1 ។

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
km: សំណើ​របស់ DCC %1 ត្រូវ​បាន​ច្រានចោល

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​​ការ​ទទួល​ស្គាល់ DCC %1 ដាក់​បញ្ច្រាស​ទៅ​កាន់​ដៃគូ​តាមរយៈ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ IRC បានទេ ។

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​​ការ​ទទួល​ស្គាល់ DCC %1 ដាក់​បញ្ច្រាស​ទៅ​កាន់​ដៃគូ​តាមរយៈ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ IRC បានទេ ។

en: Could not open a socket for listening: %1
km: មិន​អាច​បើក​រន្ធ​ដើម្បី​ស្ដាប់ ៖ %1

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
km: ក្ដារខៀន

[ctx: DCC extension]
en: Chat
km: ជជែក

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
km: បាន​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ DCC %1 ទៅកាន់ %2 ។

en: Socket error: %1
km: កំហុស​រន្ធ ៖ %1

en: Could not accept the client.
km: មិន​អាច​ទទួល​យក​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​បានទេ ។

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
km: បាន​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​ DCC %1 ទៅកាន់​ %2 ។

en: Connection closed.
km: បាន​បិទ​ការ​តភ្ជាប់

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បិទ​ DCC %1 របស់​អ្នក​ជាមួយ​ %2 ឬ ?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
km: បិទ DCC %1

en: Talking to yourself
km: និយាយ​ទៅកាន់​ខ្លួន​ឯង

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
km: លំនាំដើម ( %1 )

en: Usage
km: ការ​ប្រើ​

en: Usage: %1ME text
km: ការ​ប្រើ​ ៖ អត្ថបទ​ %1ME

en: Unknown command.
km: មិន​ស្គាល់​ពាក្យ​បញ្ជា​ ។

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
km: បាន​ទទួល CTCP-%1 ដែល​មិន​ស្គាល់ ស្នើ​ពី %2

en: No vacant port
km: គ្មាន​ច្រក​ទំនេរ

en: Could not open a socket
km: មិន​អាច​បើក​រន្ធ​បានទេ

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
km: ការ​ផ្ញើ​អសកម្ម

en: Open
km: បើក

en: Select Recipient
km: ជ្រើស​អ្នក​ទទួល

en: Select nickname and close the window
km: ជ្រើស​សម្មតិនាម​ ហើយ​បិទ​បង្អួច

en: Close the window without changes
km: បិទ​បង្អួច​ដោយ​មិន​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: DCC Receive Question
km: សំណួរ​ទទួល DCC

en: O&riginal Filename
km: ឈ្មោះ​​ឯកសារ​ដើម

en: Suggest &New Filename
km: ស្នើ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​​ថ្មី

en: Use as new default download folder
km: ប្រើ​ជា​ថត​ទាញ​យក​លំនាំដើម​ថ្មី

en: &Resume
km: បន្ត

en: R&ename
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: DCC Send
km: ផ្ញើ DCC

en: DCC Receive
km: ទទួល DCC

en:  (Reverse DCC)
km:  (ដាក់​បញ្ច្រាស DCC)

en: Unknown server
km: មិន​ស្គាល់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
km: %1 ​លើ %2

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
km: បាទ/ចាស %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
km: ទេ

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
km: &lt; ១ វិនាទី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
km: ដៃគូ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
km: ខ្លួន​ឯង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
km: ស្ថាន​ភាព​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
km: កម្ម​វិធី​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
km: ទីតាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
km: ទីតាំង​បច្ចុប្បន្ន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
km: ទំហំឯកសារ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
km: បាន​ធ្វើ​បន្ត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
km: ល្បឿន​បច្ចុប្បន្ន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
km: ល្បឿនមធ្យម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
km: ការ​ផ្ទេរ​ពេលវេលា​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
km: ​ពេលវេលា​ដែល​បាន​ប៉ាន់ស្មាន​នៅសល់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
km: បាន​ផ្ដល់​​នៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
km: បាន​ចាប់ផ្ដើម​នៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
km: បាន​បញ្ចប់​នៅ ៖

en: File
km: ឯកសារ

en: Partner
km: ដៃគូ

en: Started At
km: បាន​ចាប់ផ្ដើម​នៅ

en: Progress
km: វឌ្ឍនភាព

en: Position
km: ទីតាំង

en: Speed
km: ល្បឿន

en: Sender Address
km: អាសយដ្ឋាន​របស់​អ្នក​ផ្ញើ

en: Remaining
km: នៅ​សល់

en: %1/sec
km: %1/វិ.

en: Queued
km: បាន​ដាក់​ជា​ជួរ

en: Preparing
km: រៀបចំ

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
km: មិន​ទាន់​សម្រេច

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
km: ការ​តភ្ជាប់

en: Receiving
km: ការ​ទទួល

en: Sending
km: ការ​ផ្ញើ

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
km: ធ្វើ​រួច

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
km: បានបរាជ័យ

en: Aborted
km: បាន​បោះបង់

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
km: បាន​រៀប​ជា​ជួរ​ - ការ​ផ្ទេរ​កំពុង​រង់​ចាំ​​​អ្នក​ដើម្បី​ព្រមទទួល​ ឬ​ច្រាន​វា​ចោល​

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
km: កំពុង​រៀបចំ - ការ​ផ្ទេរ​កំពុង​ពិនិត្យ​មើល​ឯកសារ​ដែល​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ធ្វើ​បន្ត​ទៅ​ទៀត​បាន

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
km: កំពុងរៀបចំ​ - ការ​ផ្ទេរ​កំពុង​ទទួល​ទិន្នន័យ​ដើម្បី​ផ្ញើ

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
km: មិន​ទាន់​សម្រេច - ការ​ផ្ទេរ​កំពុង​រង់​ចាំ​ដៃគូ​ដើម្បី​ព្រម​ទទួល​ ឬ​ច្រាន​វា​ចោល​

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
km: កំពុង​តភ្ជាប់​ - ការ​ផ្ទេរ​កំពុង​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ដៃគូ

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
km: ការ​ទទួល​​ - ការ​ផ្ទេរ​កំពុង​ទទួល​ទិន្នន័យ​ពី​ដៃគូ​

en: Sending - Transfer is sending data to partner
km: ការ​ផ្ញើ​ - ការ​ផ្ទេរ​កំពុង​ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​ទៅកាន់​ដៃគូ​

en: Done - Transfer has completed successfully
km: ធ្វើ​រួច​ហើយ​ - ការ​ផ្ទេរ​ត្រូវ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគជ័យ​

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
km: បាន​បរាជ័យ​​  ការ​ផ្ទេរ​បាន​បរាជ័យ​ដោយ​​ 'មិន​ស្គាល់​​ហេតុផល​'

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
km: បាន​បរាជ័យ ការ​ផ្ទេរ​បាន​បរាជ័យ​ដោយ​មិន​ស្គាល់​ហេតុផល '%1'

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
km: បាន​បោះ​បង់ - ការ​ផ្ទេរ​ត្រូវ​បាន​បោះ​បង់​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​

en: Incoming Transfers
km: ផ្ទេរ​ចូល

en: Outgoing Transfers
km: ផ្ទេរ​ចេញ

en: DCC Status
km: ស្ថានភាព DCC

en: &Select All Items
km: ជ្រើស​ធាតុ​ទាំង​អស់

en: S&elect All Completed Items
km: ជ្រើស​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ទាំង​អស់

en: &Accept
km: យល់​ព្រម

en: Start receiving
km: ចាប់ផ្ដើម​ទទួល

en: A&bort
km: បោះបង់

en: Abort the transfer(s)
km: បោះបង់​កា​រផ្ទេរ

en: Resend
km: ផ្ញើ​ម្ដង​ទៀត

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
km: សម្អាត

en: Clear all selected Items
km: សម្អាត​​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Clear Completed
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​​សម្អាត​​ទាំងស្រុង

en: Clear Completed Items
km: សម្អាត​​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង

en: &Open File
km: បើក​ឯកសារ

en: Run the file
km: ដំណើរការ​ឯកសារ

en: Open Location
km: បើក​ទីតាំង

en: Open the file location
km: បើក​ទីតាំង​ឯកសារ

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
km[0]: អ្នក​បាន​ជ្រើស​ឯកសារ %1 ដើម្បី​ប្រតិបត្តិ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បន្ត​មែន​ឬ ?

en: The admin has restricted the right to receive files
km: admin បាន​ដាក់​កម្រិត​សិទ្ធិ​ក្នុង​ការ​ទទួល​ឯកសារ

en: Invalid sender address (%1)
km: អាសយដ្ឋាន​អ្នក​ផ្ញើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
km: ការ​​ចរចា​​ដែល​មិន​បាន​គាំទ្រ (ទំហំ​ឯកសារ=០)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
km: <b>មិន​អាច​បង្កើត​ថត ឬ​សរសេរ​អំពី​ទិសដៅ​បាន​ទេ ។</b><br/>ថត ៖ %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
km: <b>ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ការ​ផ្ទេរ​មួយ​ផ្សេងទៀត ។</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
km: មិន​អាច​បង្កើត​វត្ថុ​ KIO បានទេ

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
km[0]: <b>មាន​ឯកសារ​ដោយ​ផ្នែក ៖</b><br/>%2<br/>ទំហំ​របស់​ឯកសារ​ដោយ​ផ្នែក​ ៖ %1 បៃ ។<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
km: <b>មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ ។</b><br/>%1 (%2)<br/>ទំហំ​ឯកសារ​របាយការណ៍​របស់​អ្នក​ផ្ញើ %3<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
km: <b>មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​បាន​ទេ​ ។​<br/>កំហុស​ ៖​ %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​​ការ​ទទួល​ស្គាល់ DCC SEND ដាក់​បញ្ច្រាស​ទៅ​កាន់​ដៃគូ​តាមរយៈ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ IRC បានទេ ។

en: Waiting for connection
km: រង់ចាំ​ការ​តភ្ជាប់

en: Waiting for remote host's acceptance
km: រង់ចាំ​ការ​ទទួល​របស់​ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​​សំណើ​បន្ត DCC RECV ទៅ​ដៃគូ​តាមរយៈ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ  IRC បានទេ ។

en: Unexpected response from remote host
km: ការ​ឆ្លើយតប​ដែល​មិន​រំពឹង​ទុក​ពី​ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ

en: Could not accept the connection (socket error).
km: មិន​អាច​ទទួល​យក​ការ​តភ្ជាប់​បាន​ទេ (កំហុស​រន្ធ) ។

en: Transfer error
km: កំហុស​ក្នុង​កា​រ​ផ្ទេរ

en: KIO error: %1
km: កំហុស KIO ៖ %1

en: Timed out
km: អស់​ពេលវេលា

en: The admin has restricted the right to send files
km: អ្នក​គ្រប់គ្រង​បាន​ដាក់​កម្រិត​សិទ្ធិ​ក្នុង​ការ​ផ្ញើ​ឯកសារ

en: The url "%1" does not exist
km: មិន​មាន​ url "%1" ទេ

en: Enter Filename
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
km: <qt>ឯកសារ​ដែល​អ្នក​កំពុង​ផ្ញើ​ទៅ <i>%1</i> មិន​មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ទេ ។<br/>សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ទទួល ឬ​បោះបង់​ការ​ផ្ទេរ dcc​</qt>

en: No filename was given
km: គ្មាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ​បាន​ផ្ដល់​ទេ

en: Could not retrieve "%1"
km: មិន​អាច​ទៅ​យក "%1" បាន​ទេ

en: Unable to send a 0 byte file.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​ឯកសារ​ដែល​មាន​ទំហំ ០ បៃ​បានទេ ។

en: DCC SEND request was rejected
km: សំណើ​របស់ DCC SEND ត្រូវ​បាន​ច្រានចោល

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
km: ប្រតិបត្តិការ​ជោគជ័យ ។ មិន​គួរ​កើត​ឡើង​ក្នុង​ប្រអប់​កំហុស​នេះ​ទេ ។

en: Could not read from file "%1".
km: មិន​អាច​អាន​ពី​ឯកសារ "%1" បានទេ ។

en: Could not write to file "%1".
km: មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ "%1" បានទេ ។

en: A fatal unrecoverable error occurred.
km: មាន​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ​ដែល​មិន​អាច​សង្គ្រោះ​បាន ។

en: Could not open file "%1".
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ "%1" បាន​ទេ ។

en: The operation was unexpectedly aborted.
km: ប្រតិបត្តិការ​បាន​បោះបង់​ដោយ​មិន​រំពឹង​ទុក ។

en: The operation timed out.
km: ប្រតិបត្តិការ​បាន​អស់​ពេល ។

en: An unspecified error happened on close.
km: កំហុស​ដែល​មិនបាន​បញ្ជាក់​បានកើតឡើង​នៅពេល​បិទ ។

en: Unknown error. Code %1
km: មិនស្គាល់​កំហុស ។ កូដ %1

en: Columns
km: ជួរឈរ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ផ្ទាំង​ពុម្ពអក្សរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 6
km: ៦

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 7
km: ៧

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 8
km: ៨

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 9
km: ៩

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 10
km: ១០

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 11
km: ១១

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 12
km: ១២

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 14
km: ១៤

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 16
km: ១៦

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 18
km: ១៨

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 20
km: ២០

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 22
km: ២២

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 24
km: ២៤

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 26
km: ២៦

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 28
km: ២៨

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 36
km: ៣៦

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 48
km: ៤៨

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 72
km: ៧២

en: Clear Image
km: រូបភាព​ច្បាស់​

en: Save As...
km: រក្សាទុកជា​...

en: Freehand Drawing
km: ការ​គូរ​ដោយ​ដៃ

en: Draw a straight line
km: គូរ​បន្ទាត់ត្រង់​មួយ

en: Draw a rectangle
km: គូរ​ចតុកោណកែង​

en: Draw an ellipse
km: គូរ​វង់​រាង​ពងក្រពើ​

en: Draw text
km: សរសេរ​អត្ថបទ

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
km: ជម្រើស

en: Eraser
km: ជ័រលុប

en: Fill a contiguous area with the foreground color
km: បំពេញ​ផ្ទៃ​ដែល​នៅ​ជាប់​គ្នា​ជាមួយ​នឹង​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងមុខ

en: Draw an arrow
km: គូរព្រួញ

en: Select a color from the image
km: ជ្រើស​ពណ៌​ពី​រូបភាព

en: Save Image
km: រក្សាទុក​រូប​ភាព

en: Identities
km: អត្ត​សញ្ញាណ

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
km: នេះ​ជា​បញ្ជី​នៃ​​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក ។ សម្មតិនាម​ជា​ឈ្មោះ​ដែល​​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេងទៀត​នឹង​ស្គាល់​អ្នក​ដោយ​ ។ អ្នក​អាច​ប្រើ​ឈ្មោះ​មួយ​ចំនួន​ដែល​អ្នក​ប្រាថ្នា​ ។ ដំបូង​តួអក្សរ​ត្រូវ​តែ​ជា​សំបុត្រ​ ។
    
    តាំង​ពី​សម្មតិនាម​ត្រូវ​បាន​ឆ្លងកាត់​បណ្ដាញ​ IRC ទាំងមូល​ ឈ្មោះ​ដែល​អ្នក​បាន​ប្រាថ្នា​ អាច​ត្រូវ​បាន​ច្រានចោល​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ ពីព្រោះ​អ្នក​ណា​ម្នាក់​ផ្សេងទៀត​កំពុង​ប្រើ​ឈ្មោះ​នោះ​ហើយ​ ។ បញ្ចូល​សម្មតិនាម​ជំនួស​សម្រាប់​ខ្លួន​អ្នក​ ។ ប្រ​សិន​បើ ជម្រើស​ដំបូង​ត្រូវ​បាន​ច្រាន​ចោល​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ Konversation នឹង​សាកល្បង​ជំនួស​សម្មតិនាម​ ។

en: Standard NickServ
km: NickServ ស្ដង់ដារ

en: Server Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: SSL Client Certificate
km: វិញ្ញាបនបត្រ​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ SSL

en:  minute |  minutes
km[0]: នាទី

en: Change identity information
km: ប្ដូរ​ព័ត៌មាន​អត្តសញ្ញាណ

en: Discards all changes made
km: បោះបង់​របៀប​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់

en: Add Identity
km: បន្ថែម​អត្តសញ្ញាណ

en: Identity name:
km: ឈ្មោះ​អត្ត​សញ្ញាណ​ ៖

en: You need to give the identity a name.
km: អ្នក​ត្រូវ​ការ​ឲ្យ​ឈ្មោះ​អត្តសញ្ញាណ​ ។​

en: Rename Identity
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​អត្ត​សញ្ញាណ​

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
km: អត្ត​សញ្ញាណ​ក្នុង​ការ​ប្រើ​នេះ​​ ប្រ​សិន​បើ​អ្នក​យក​​វា​ចេញ​ការ​ប្រើ​ការ​កំណត់​បណ្ដាញ​ វា​នឹង​ថយ​ក្រោយ​ទៅកាន់​អត្ត​សញ្ញាណ​លំនាំដើម​ ។ យ៉ាងណាក៏ដោយ​លុប​វា​ឬ ?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ព័ត៌មាន​ទាំង​អស់​សម្រាប់​អត្តសញ្ញាណ​នេះ​​ឬ​ ?

en: Delete Identity
km: លុប​អត្ត​សញ្ញាណ​

en: Duplicate Identity
km: ស្ទួន​អត្ត​សញ្ញាណ​

en: You must add at least one nick to the identity.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​បន្ថែម​យ៉ាង​ហោច​​ណាស់​សម្មតិនា​ម​មួយ​ទៅកាន់​អត្តសញ្ញាណ​ ។

en: Please enter a real name.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ពិត​ ។

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​បាន​បញ្ចូល​នៅ​ទីនេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
km: អត្ត​សញ្ញាណ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
km: បន្ថែម​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
km: ស្ទួន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
km: ឈ្មោះ​ពិត​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ពិត​របស់​អ្នក​នៅ​ទីនេះ ។ IRC និង​មិន​ត្រូវ​បាន​បម្រុង​ទៅ​រក្សាទុក​​ដែល​អ្នក​បាន​លាក់​ពី​មិត្ត ឬ សត្រូវ​របស់​អ្នក​ ។ រក្សាទុក​នឹង​ចងចាំ​​​ ប្រសិនបើ​អ្នក​បាន​ធ្វើ​ដោយ​មាន​ការ​​ព្យាបាទ ។ ក្លែងក្លាយ​ "ឈ្មោះ​ពិត​​" អាច​ជា​ផ្លូវ​ល្អ ដែល​ជា​របាំង​របស់​អ្នក​ពី​ គ្រប់​មនុស្ស​​ទាំងនោះ​​ ប៉ុន្តែ​ PC ដែល​អ្នក​ប្រើ​អាច​ត្រូវ​បាន​តាមដាន​ជានិច្ច​ ដូច្នេះ​អ្នក​នឹង​មិន​អាច​ទៀងត្រង់​អនាមិក​ឡើយ​ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
km: សម្មតិនាម​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
km: សម្គាល់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
km: សេវា ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
km: ឈ្មោះ​សេវា​អាច​ជា <b><i>ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​សម្មតិនាម​​</i></b> ឬ​ឈ្មោះ​បណ្ដាញ​ដូចជា​ <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
km: គណនី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
km: ឯកសារ PEM ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
km: ប្រសិន​បើ​ អ្នក​ធីក​ប្រអប់​នេះ​ ពេល​ណា​ក៏​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ <b>/ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​</b>  ខ្សែ​ផ្ដេក​នឹង​លេច​ឡើង​ក្នុង​​ឆានែល ការ​សម្គាល់​ចំណុច​ដែល​អ្នក​បាន​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ ។ អ្នក​ប្រើ​ IRC ផ្សេងទៀត​មិន​ស្គាល់​ខ្សែ​ផ្ដេក​​​នេះ​ឡើយ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
km: សម្គាល់​ទីតាំង​ចុងក្រោយ​ក្នុង​វីនដូ​ជជែក​នៅ​ពេល​ដែល​ឃ្លាតឆ្ងាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
km: សារ​​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​លំនាំដើម ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
km: អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​បញ្ចូល​នៅ​ទី​នេះ​ត្រូវ​​បាន​ប្រើ​ជា​សារ​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ នៅ​ពេល​ដែល​គ្មាន​សារ​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​​ជា​អាគុយម៉ង់​ចំពោះ​ពាក្យ​បញ្ជា <b>/away</b> ឬ <b>/aaway</b> ហើយ នៅ​ពេល​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​សកល​ត្រូវ​បាន​ បិទ/បើក ពី​ម៉ឺនុយ​ឬ​តាម​រយៈ​ផ្លូវកាត់​របស់​ក្ដារចុច ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
km: សម្មតិនាម​ឃ្លាត​​ឆ្ងាយ​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
km: បញ្ចូល​សម្មតិនាម​ដែល​បង្ហាញ​ប្រាប់​អ្នក​ឃ្លាតឆ្ងាយ​។ ពេលណាក៏ដោយ​ អ្នកចាត់ចែង <b>/ msg ឆ្ងាយ​</b> ពាក្យ​បញ្ជា​ក្នុង​ឆានែល​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​មួយ​ចំនួន​ជាមួយ​អត្ត​សញ្ញាណ​នេះ​ Konversation នឹង​ប្ដូរ​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ទៅកាន់​សម្មតិនាម​ ។ អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​នឹង​​ប្រាប់​អ្នកឲ្យ​​ឃ្លាតឆ្ងាយ​​​ពី​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​ ។ ពេលណាក៏ដោយ​ ​ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា <b>/away​</b> ក្នុង​ឆានែល​មួយ​ចំនួន ​ដែល​អ្នក​នៅ​ឆ្ងាយ​ Konversation នឹង​ប្តូរសម្មតិនាមក្រោយ​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ទៅកាន់​ដើម​ ។ ប្រសិន​បើ អ្នក​មិន​ ចង់​ប្ដូរ​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ នៅ​ពេល​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​  ចាកចេញ​ទទេ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
km: ប្រសិន​បើ​ អ្នក​ធីក​ប្រអប់​នេះ Konversation នឹង​កំណត់​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​គ្រប់​ការ​តភ្ជាប់​ការ​ប្រើ​​ អត្ត​សញ្ញាណ​នេះ​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ នៅ​ពេល​ដែល​ចាប់ផ្ដើម​​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់ ឬ​ក្រោយ​រយៈ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​អសកម្ម​ខាងក្រោម​ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
km: ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
km: កំណត់​ក្រោយ​ពេល​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
km: នៃ​អ្នក​ប្រើ​អសកម្ម​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
km: ប្រសិន​បើ អ្នក​ធីក​ប្រអប់​នេះ​ Konversation នឹង​ឆានែល​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​សម្រាប់​ការ​ប្រើ​ការ​តភ្ជាប់​អត្ត​សញ្ញាណ​នេះ​ នៅ​ពេល​ដែល​បញ្ឈប់​ធាតុ​រក្សា​អេក្រង់ ឬ​សកម្ម​ភាព​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
km: ត្រឡប់​សកម្មភាព​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្ត

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ធីក​ប្រអប់​នេះ Konversation នឹង​ដំណើរការ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ពាក្យ​បញ្ជា​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ឆានែល​ទាំង​អស់​ដោយ​ប្រើ​អត្តសញ្ញាណ ។  <b>%s</b> នៅ​ក្នុង​ពាក្យ​បញ្ជា​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​សារ​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ ។ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ត្រឡប់ វា​នឹង​ដំណើរការ​ពាក្យ​បញ្ជា​ត្រឡប់ ។ <b>%t</b> នៅ​ក្នុង​ពាក្យ​បញ្ជា​ត្រឡប់​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​​ដោយ​ពេល​វេលា​ដែល​អ្នក​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ ។

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
km: ពាក្យ​បញ្ជា​​​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ត្រឡប់ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ Pre-shell ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
km: ទីនេះ​អ្នក​អាច​បញ្ចូល​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ​​ មុន​ពេល​ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ <br>ប្រសិន​បើ អ្នកមាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ច្រើន​ក្នុង​អត្ត​សញ្ញាណ​នេះ ពាក្យ​បញ្ជា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នីមួយៗ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
km: ការ​អ៊ិនកូដ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
km: ការ​កំណត់​នេះ​មាន​ឥទ្ធិពល​លើ​របៀប​តួអក្សរ ដែល​អ្នក​វាយ​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនកូដ​សម្រាប់​ការ​ផ្ញើ ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។​ វា​មាន​ឥទ្ធិពល​របៀប​សារ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ផង​ដែរ​ ។ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​បើក​ Konversation ដំបូង​ វា​ទៅ​យក​ការ​កំណត់​នេះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ពី​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិ ។ ប្រសិន​បើ អ្នកមាន​បញ្ហា​ការ​មើល​សារ​របស់​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​បច្ចុប្បន្ន​ សាកល្បង​ប្ដូរ​ការ​កំណត់​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginLabel)
en: I&dent:
km: អត្ត​សញ្ញាណ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
km: នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​តភ្ជាប់​ សំណួរ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ជាច្រើន​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​សម្រាប់​ចម្លើយ​តប IDENT ។ ប្រសិន​បើ​ កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​មិន​កំពុង​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ IDENT ចម្លើយ​តប​នេះ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​ Konversation ។ គ្មាន​ទំហំ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឡើយ​​ ។​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
km: ហេតុ​ផល​បោះបង់​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
km: នៅ​ពេលណាក៏ដោយ ដែល​អ្នក​ចាកចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ សារ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ទៅកាន់​ផ្សេងទៀត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
km: បញ្ចប់​ដំណើរការ​របស់​ Konversation ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
km: ហេតុផល​បែងចែក​ ៖​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
km: ពេលណាក៏ដោយ​ ដែល​អ្នក​ចាកចេញ​ពី​ឆានែល​ សារ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅកាន់​ឆានែល​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
km: ហេតុ​ផល​ទាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
km: ពេលណាក៏ដោយ ដែល​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ទាត់​ចេញពី​ឆានែល​ (ជា​ធម្មតា​​ដោយ​ការី​របស់​ IRC ) សារ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅកាន់​ឆានែល​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​​បាន​បញ្ចប់​ដំណើរការ ។

en: Edit Channel Settings
km: កែសម្រួល​​ការ​កំណត់​ឆានែល​

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
km: <qt><p>គ្រប់​ឆានែល​ទាំង​អស់​លើ​ IRC មាន​ប្រធាន​បទ​មួយ​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ជា​មួយ​វា​ ។  វា​ជា​សារ​​ងាយ​ស្រួល​ដែល​អ្នក​រាល់​គ្នា​អាច​​មើល​បាន​​ ។ </p><p>ប្រសិន​បើ​ អ្នក​ជា​ការី​​ម្នាក់​ ឬ​ របៀប​ឆានែល <em>'T'</em> មិន​បាន​កំណត់ ពេលនោះ​អ្នក​អាច​ប្ដូរ​ប្រធាន​បទ​ដោយ​ការ​ចុច​​កែសម្រួល​ប៊ូតុង​លក្ខណសម្បត្តិ​របស់​ឆានែល​ទៅកាន់​ខាង​ឆ្វេង​របស់​អត្ថបទ​ ។  អ្នក​អាច​មើលប្រវត្តិ​របស់​អត្ថបទ​នោះ ។</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
km: អ្នក​ប្រើ​អតិបរមា​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​នៅ​ក្នុង​ឆានែល

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
km: <qt><p>នេះ​ជា​ព្រំដែន​របស់​​អ្នក​ប្រើ​ឆានែល - ចំនួន​អតិបរមា​របស់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​អាច​មាន​ក្នុង​ឆានែលពេល​តែមួយ​ ។  ប្រសិន​បើ​ អ្នក​ជា​ការី​​ អ្នក​អាច​កំណត់​វា​ ។  របៀប​ឆានែល​​ <b>ប្រធាន​បទ​​</b> (ប៊ូតុង​ទៅ​ឆ្វេង​) នឹង​បាន​កំណត់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​​ ប្រសិន​បើ​កំណត់​វា​ ។</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
km: <qt><p>បង្ហាញ​​សម្មតិនាម​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក​ និង​ជំនួស​មួយ​ចំនួន​​​អ្នក​បាន​រៀបចំ​ ។  ប្រសិន​បើ​ អ្នក​ជ្រើស​ ឬ​ជា​ប្រភេទ​ក្នុង​​​សម្មតិនាម​ខុសគ្នា ពេល​នោះ​សំណើ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ IRC ដើម្បី​ប្ដូរ​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក​ ។  ប្រសិន​បើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​អនុញ្ញាត​​វា ​សម្មតិនាម​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ ។  ប្រសិន​បើ​ អ្នក​ជា​ប្រភេទ​នៅ​ក្នុង​សម្មតិនាម​ថ្មី​ អ្នក​ត្រូវ​ការ​ទៅ​ចុច​ 'បញ្ចូល​​' ដល់​ទី​បញ្ចប់​ ។</p><p>អ្នក​អាច​បន្ថែម​ការ​ប្ដូរ​​សម្មតិនាម​ជំនួស​ពី​ <em>អត្ត​សញ្ញាណ​</em> ជម្រើស​ក្នុង​ <em>ការ​កំណត់​</em> ម៉ឺនុយ​។</p></qt>

en: Completion
km: ការបំពេញ​

en: Possible completions: %1.
km: ការ​បញ្ចប់​ដែល​អាច​ធ្វើ​បាន​ ៖ %1 ។

en: Channel Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​ឆានែល​

en: Channel User Limit
km: ព្រំដែន​របស់​អ្នក​ប្រើ​ឆានែល​

en: Enter the new user limit for the channel:
km: បញ្ចូល​ព្រំដែន​របស់​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី​សម្រាប់​ឆានែល​ ៖

en: Nick
km: សម្មតិនាម​

en: You are now known as %1.
km: ឥឡូវ​នេះ អ្នក​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា​ %1 ។

en: %1 is now known as %2.
km: %1 ឥឡូវនេះ​ ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ជា​ %2 ។

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
km: %1 (%2) បាន​​ភ្ជាប់​ឆានែល​នេះ​ ។

en: You (%1) have left this server.
km: អ្នក (%1) ​បាន​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​ហើយ ។

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
km: អ្នក (%1) ​បាន​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​ហើយ​ (%2)។

en: You have left channel %1.
km: អ្នក​បាន​ចេញ​ពី​ឆានែល​ %1 ហើយ ។

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
km: អ្នក (%1) ​បាន​ចេញ​ពី​ឆានែល​ %2 (%3) ហើយ​ ។

en: %1 (%2) has left this server.
km: %1 (%2) បាន​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​ហើយ​ ។

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
km: %1 (%2) បាន​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​ហើយ (%3) ។

en: %1 (%2) has left this channel.
km: %1 (%2) បាន​ចេញ​ពី​ឆានែល​នេះ​ហើយ​ ។

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
km: %1 (%2) បាន​ចេញ​ពី​ឆានែល​នេះ​ហើយ​ (%3) ។

en: Kick
km: ទាត់

en: You have kicked yourself from channel %1.
km: អ្នក​បាន​ទាត់​ដោយ​ខ្លួន​​ឯង​ចេញ​​ពី​ឆានែល​ %1 ។

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
km: អ្នក​បាន​ទាត់​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​ចេញ​ពី​ឆានែល %1 (%2) ។

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
km: អ្នក​បាន​ទាត់​ចេញ​ពី​ឆានែល​ %1 ដោយ​ %2 ។

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
km: អ្នក​បាន​ទាត់​ចេញ​​ពី​ឆានែល​ %1 ដោយ​ %2 (%3) ។

en: You have kicked %1 from the channel.
km: អ្នក​បាន​ទាត់​ %1 ចេញពី​ឆានែល ។

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
km: អ្នក​បាន​ទាត់​ %1 ចេញ​ពី​ឆានែល​ (%2) ។

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
km: %1 ​បាន​ទាត់​ចេញ​ពី​ឆានែល​ដោយ​ %2 ។

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
km: %1 បាន​ទាត់​ចេញ​ពី​ឆានែល​ដោយ​ %2 (%3) ។

en: %1 nick | %1 nicks
km[0]: សម្មតិនាម​របស់​ %1

en: Topic
km: ប្រធាន​បទ​

en: The channel topic is "%1".
km: ប្រធាន​បទ​របស់​ឆានែល​ "%1" ។

en: You set the channel topic to "%1".
km: អ្នក​កំណត់​ប្រធាន​ប​ទ​របស់​ឆានែល​ទៅកាន់ "%1" ។

en: %1 sets the channel topic to "%2".
km: កំណត់​ %1 ប្រធាន​បទ​របស់​ឆានែល​ទៅកាន់​ "%2" ។

en: You set a quiet on %1.
km: អ្នក​​កំណត់​ភាព​ស្ងប់ស្ងាត់​បម្រាម​លើ​ %1 ។

en: %1 sets a quiet on %2.
km: %1 កំណត់​ភាព​ស្ងប់ស្ងាត់​​លើ​ %2 ។

en: You remove the quiet on %1.
km: អ្នក​យក​ភាព​ស្ងប់ស្ងាត់​​លើ​ %1 ចេញ ។

en: %1 removes the quiet on %2.
km: %1 យក​​ភាព​ស្ងប់ស្ងាត់​​លើ​ %2 ចេញ​ ។

en: You give channel owner privileges to yourself.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់​​ឆានែល​ដោយ​ខ្លួនឯង​ ។

en: You give channel owner privileges to %1.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់​ឆានែល​ទៅកាន់​ %1 ។

en: %1 gives channel owner privileges to you.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់​ឆានែល​ទៅ​អ្នក​ ។

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់​ឆានែល​ទៅ​កាន់​ %2 ។

en: You take channel owner privileges from yourself.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់​​ឆានែល​ចេញ​​ដោយ​ខ្លួន​ឯង ។

en: You take channel owner privileges from %1.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់​ឆានែល​ចេញ​ពី​ %1 ។

en: %1 takes channel owner privileges from you.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​ជា​ម្ចាស់​ឆានែល​ចេញពី​អ្នក​ ។

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
km: %1 យក​សិទ្ធិជាម្ចាស់​ឆានែល​ចេញ​ពី %2 ។

en: You give channel admin privileges to yourself.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​គ្រប់គ្រង​ឆានែល​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: You give channel admin privileges to %1.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​គ្រប់​គ្រង​​ឆានែល​ទៅកាន់​ %1 ។

en: %1 gives channel admin privileges to you.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិគ្រប់គ្រង​ឆានែល​ទៅ​អ្នក​ ។

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​គ្រប់​គ្រង​ឆានែល​ទៅកាន់​ %2 ។

en: You take channel admin privileges from yourself.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​គ្រប់​គ្រង​ឆានែល​ចេញ​ពី​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: You take channel admin privileges from %1.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​គ្រប់​គ្រង​ឆានែល​ចេញពី​ %1 ។

en: %1 takes channel admin privileges from you.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​គ្រប់គ្រង​​ឆានែល​ចេញ​ពី​អ្នក​ ។

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​គ្រប់គ្រង​ឆានែល​ចេញពី​ %2 ។

en: You give channel operator privileges to yourself.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ការី​របស់​ឆានែល​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: You give channel operator privileges to %1.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ការី​​​ឆានែល​ទៅកាន់​ %1 ។

en: %1 gives channel operator privileges to you.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ការី​របស់​ឆានែល​​ទៅ​អ្នក​ ។

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ការី​របស់​​ឆានែល​ទៅកាន់​ %2 ។

en: You take channel operator privileges from yourself.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​ការី​របស់​​ឆានែល​​ចេញ​ពី​ខ្លួនឯង​ ។

en: You take channel operator privileges from %1.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​ការី​ឆានែល​ចេញ​ពី​​ %1 ។

en: %1 takes channel operator privileges from you.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​ការី​​ឆានែល​ចេញ​ពី​អ្នក​ ។

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​ការី​​ឆានែល​ចេញ​ពី​​ %2 ។

en: You give channel halfop privileges to yourself.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ការី​ពាក់​កណ្ដាល​​ឆានែល​ទៅកាន់​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: You give channel halfop privileges to %1.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ការី​ពាក់​​កណ្ដាល​​ឆានែល​ទៅកាន់​ %1 ។

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ការី​ពាក់​កណ្ដាល​​ឆានែល​ទៅ​អ្នក​ ។

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ការី​ពាក់​កណ្ដាល​​​ឆានែល​ទៅកាន់​ %2 ។

en: You take channel halfop privileges from yourself.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​ការី​​ពាក់​កណ្ដាល​​ឆានែល​ចេញពី​ខ្លួន​អ្នក​ ។

en: You take channel halfop privileges from %1.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​ការី​ពាក់​កណ្ដាល​ឆានែល​ចេញពី​ %1 ។

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​ការី​ពាក់កណ្ដាល​ឆានែល​ចេញពី​អ្នក​ ។

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​ការី​ពាក់កណ្ដាល​​ឆានែល​ចេញពី​ %2 ។

en: You give yourself permission to talk.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ខ្លួន​ឯក​ត្រូវ​និយាយ​ ។

en: You give %1 permission to talk.
km: អ្នក​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ %1 ត្រូវ​និយាយ​ ។

en: %1 gives you permission to talk.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​អ្នក​ត្រូវ​និយាយ​ ។

en: %1 gives %2 permission to talk.
km: %1 ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ %2 ត្រូវ​និយាយ​ ។

en: You take the permission to talk from yourself.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​ត្រូវ​និយាយ​ចេញពី​ខ្លួន​ឯង​ ។

en: You take the permission to talk from %1.
km: អ្នក​យក​សិទ្ធិ​ត្រូវ​និយាយ​ចេញពី​​ %1 ។

en: %1 takes the permission to talk from you.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​ត្រូវ​និយាយ​ចេញ​ពី​អ្នក​ ។

en: %1 takes the permission to talk from %2.
km: %1 យក​សិទ្ធិ​ត្រូវ​និយាយ​ចេញ​ពី​​ %2 ។

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'គ្មាន​ពណ៌​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​​' ។

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​ 'គ្មាន​ពណ៌​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​​' ។

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​ 'អនុញ្ញាត​កូដ​ពណ៌' ។

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​ 'អនុញ្ញាត​កូដ​ពណ៌' ។

en: You set the channel mode to 'invite only'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​ 'អញ្ជើញ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​​' ។

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'អញ្ជើញ​តែប៉ុណ្ណោះ​' ។

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
km: អ្នក​យក​របៀប​ 'អញ្ជើញ​តែប៉ុណ្ណោះ​' ចេញ​ពី​ឆានែល​ ។

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
km: %1 យក​របៀប​​ 'អញ្ជើញ​តែប៉ុណ្ណោះ​' ចេញ​ពី​ឆានែល​ ។

en: You set the channel mode to 'moderated'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'បាន​បន្ថយ​' ។

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
km: %1 កំណត់​របៀប​​ឆានែល​ 'បាន​បន្ថយ​' ។

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​ 'មិនបាន​បន្ថយ​' ។

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'មិន​បាន​បន្ថយ​​' ។

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'គ្មាន​សារ​ចេញ​ពី​ខាង​​​ក្រៅ​' ។

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'គ្មាន​សារ​ចេញ​ពី​ខាង​ក្រៅ​​' ។

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​​​ 'អនុញ្ញាត​សារ​ចេញ​ពី​ខាង​ក្រៅ​​' ។

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​​​ 'អនុញ្ញាត​សារ​ចេញ​ពី​ខាង​ក្រៅ​' ។​

en: You set the channel mode to 'private'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​​ឆានែល​​​ 'ឯកជន' ។

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​ 'ឯកជន​' ។

en: You set the channel mode to 'public'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'សាធារណៈ' ។

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​​​ 'សាធារណៈ​' ។

en: You set the channel mode to 'secret'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​​​ 'សម្ងាត់' ។

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ '​សម្ងាត់​​' ។

en: You set the channel mode to 'visible'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'មើល​ឃើញ​​' ។

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ 'មើល​ឃើញ​' ។

en: You switch on 'topic protection'.
km: អ្នក​បើក​​ 'ការ​ការពារ​ប្រធាន​បទ' ។

en: %1 switches on 'topic protection'.
km: %1 បើក​ 'ការ​ការពារ​ប្រធានបទ​​' ។

en: You switch off 'topic protection'.
km: អ្នក​បិទ​ 'ការ​ការពារ​ប្រធានបទ​​' ។

en: %1 switches off 'topic protection'.
km: %1 បិទ​​ 'ការ​ការពារ​ប្រធាន​បទ​​' ។

en: You set the channel key to '%1'.
km: អ្នក​កំណត់​សោ​ឆានែល​ទៅកាន់​ '%1' ។

en: %1 sets the channel key to '%2'.
km: %1 កំណត់​សោ​ឆានែល​ទៅកាន់​ '%2' ។

en: You remove the channel key.
km: អ្នក​យក​សោ​ឆានែល​ចេញ​ ។

en: %1 removes the channel key.
km: %1 យក​សោ​ឆានែល​ចេញ​ ។

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
km[0]: អ្នក​កំណត់​ព្រំដែន​ឆានែល​ទៅកាន់សម្មតិនាមរបស់​  %1 ។

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
km[0]: %2 កំណត់​ព្រំ​ដែន​ឆានែល​ទៅកាន់​សម្មតិនាម​របស់​​ %1 ។

en: You remove the channel limit.
km: អ្នក​យក​ព្រំ​ដែន​ឆានែល​ចេញ​ ។

en: %1 removes the channel limit.
km: %1 យក​ព្រំ​ដែន​ឆានែល​ចេញ​ ។

en: You set a ban on %1.
km: អ្នក​​កំណត់​បម្រាម​លើ​ %1 ។

en: %1 sets a ban on %2.
km: %1 កំណត់​បម្រាម​លើ​ %2 ។

en: You remove the ban on %1.
km: អ្នក​យក​​បម្រាម​លើ​ %1 ចេញ ។

en: %1 removes the ban on %2.
km: %1 យក​បម្រាម​លើ​ %2 ចេញ​ ។

en: You set a ban exception on %1.
km: អ្នក​កំណត់​ករណី​​លើកលែង​បម្រាម​លើ​ %1 ។

en: %1 sets a ban exception on %2.
km: %1 កំណត់​ករណីលើកលែង​​បម្រាម​លើ​ %2 ។

en: You remove the ban exception on %1.
km: អ្នក​យក​ករណី​លើកលែង​បម្រាម​លើ​ %1 ចេញ​ ។

en: %1 removes the ban exception on %2.
km: %1 យក​​ករណី​លើកលែង​​បម្រាម​លើ​ %2 ចេញ​ ។

en: You set invitation mask %1.
km: អ្នក​កំណត់​របាំង​ការ​អញ្ជើញ %1 ។

en: %1 sets invitation mask %2.
km: %1 កំណត់​របាំង​ការ​អញ្ជើញ​ %2 ។

en: You remove the invitation mask %1.
km: អ្នក​យក​របាំង​ការ​អញ្ជើញ​ %1 ចេញ​ ។

en: %1 removes the invitation mask %2.
km: %1 យក​របាំង​ការ​អញ្ជើញ​ %2 ចេញ​ ។

en: You set the channel mode '%1'.
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ '%1' ។

en: %1 sets the channel mode '%2'.
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​​ '%2' ។

en: You set channel mode +%1
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​ +%1

en: %1 sets channel mode +%2
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​ +%2

en: You remove the channel mode '%1'.
km: អ្នក​យក​របៀប​ឆានែល​ '%1' ចេញ​ ។

en: %1 removes the channel mode '%2'.
km: %1 យក​របៀប​ឆានែល​ '%2' ចេញ​ ។

en: You set channel mode -%1
km: អ្នក​កំណត់​របៀប​ឆានែល​ -%1

en: %1 sets channel mode -%2
km: %1 កំណត់​របៀប​ឆានែល​ -%2

en: You have to be an operator to change this.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជា​ការី​ ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា ។

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
km: ប្រ​ធាន​បទ​​អាច​ត្រូវ​បាន​​​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​ការី​របស់​​ឆានែល​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​ ។  %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
km: គ្មាន​សារ​​ដើម្បី​​ឆានែល​​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​ទៅ​​ខាង​ក្រៅ​ឡើយ​ ។  %1

en: Secret channel.  %1
km: ឆានែល​សម្ងាត់ ។  %1

en: Invite only channel.  %1
km: អញ្ជើញ​ចូលរួម​​​ឆានែល​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​ ។  %1

en: Private channel.  %1
km: ឆានែល​ឯកជន​ ។  %1

en: Moderated channel.  %1
km: បាន​បន្ថយ​ឆានែល​ ។  %1

en: Protect channel with a password.
km: ការ​ពារ​ឆានែល​ជាមួយ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ ។

en: Set user limit to channel.
km: កំណត់​ព្រំ​ដែន​អ្នក​ប្រើ​ទៅកាន់​ឆានែល​ ។

en: Do you want to leave %1?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ចាក​ចេញ​ពី​​​ %1 ឬ​ ?

en: Leave Channel
km: ឆានែល​ចាកចេញ​

en: Leave
km: ចាកចេញ

en: Identity Default ( %1 )
km: លំនាំដើម​អត្ត​សញ្ញាណ​ ( %1 )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
km: ឆានែល​ ៖

en: Channel Name
km: ឈ្មោះ​ឆានែល​

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ​

en: Channel Topic
km: ប្រ​ធាន​បទ​​ឆានែល​

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
km: បញ្ជី​ឆានែល​

[ctx: save list]
en: Save &List...
km: រក្សា​ទុក​បញ្ជី​...

en: Click here to save the channel list.
km: ចុច​នៅ​​ទីនេះ ដើម្បី​រក្សាទុក​បញ្ជី​ឆានែល ។

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
km: ធ្វើ​ឲ្យ​បញ្ជី​ស្រស់​

en: Click here to refresh the channel list.
km: ចុច​ទីនេះ​ដើម្បី​ធ្វើឲ្យ​បញ្ជី​ឆានែល​ស្រស់​ ។

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
km: ត​ឆានែល​

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
km: ចុច​ទីនេះ​ដើម្បី​ត​ឆានែល​ ។ ផ្ទាំង​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​ឆានែល​ ។

en: Refreshing.
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់​ ។

en: Channels: %1 (%2 shown)
km: ឆានែល​ ៖​ %1 (បាន​បង្ហាញ​ %2 )

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
km:  មិន​មាន​អ្នក​ប្រើ​តែមួយ​ឡើយ​ ៖ %1 (បាន​បង្ហាញ​ %2)

en: Save Channel List
km: រក្សា​ទុក​បញ្ជី​ឆានែល​

en: Konversation Channel List: %1 - %2
km: បញ្ជី​ឆានែល​របស់​ Konversation ៖ %1 - %2

en: Join Channel
km: ភ្ជាប់ Channel

en: Channel List for %1
km: បញ្ជី​ឆានែល​សម្រាប់​ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
km: អ្នក​ប្រើ​អតិបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
km: អ្នក​ប្រើ​អប្បបរមា ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
km: បញ្ជី​ដែល​បាន​ត្រង​របស់​ឆានែល​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ទីនេះ​ ។ សម្គាល់ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិន​ប្រើ​ កន្សោម​ធម្មតា​ បញ្ជី​របស់ Konversation ឆានែលមួយចំនួន ឈ្មោះ​ដែល​​ខ្សែ​អក្សរ​តម្រង​​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ ។ ឈ្មោះ​ឆានែល​មិន​មាន​ឡើយ ​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ជាមួយ​ខ្សែ​អក្សរ​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​ ។ \n\n ជ្រើស​ឆានែល​ដែល​អ្នក​ចង់​​ចូលរួម​ដោយ​ចុច​លើ​វា​ ។ ចុច​ខាងស្តាំ​លើ​ឆានែល​ដើម្បី​ទទួល​បញ្ជី​របស់​អាសយដ្ឋាន​បណ្ដាញ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​រៀបរាប់​ក្នុង​អត្ថបទ​របស់​ឆានែល​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
km: ឆានែល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
km: អត្ថបទ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
km: បញ្ចូល​ខ្សែអក្សរ​តម្រង​​នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
km: ស្វែងរក​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
km: កន្សោម​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
km: គ្មាន​ព្រំដែន​

en: Operator
km: ការី

en: Admin
km: អ្នក​គ្រប់​គ្រង​

en: Owner
km: ម្ចាស់​

en: Half-operator
km: ការី​ពាក់​កណ្តាល

en: Has voice
km: មាន​សំឡេង​

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ CTCP-PING ពី​ %1 ទៅកាន់​ឆានែល​ %2 ការ​ផ្ញើ​ចម្លើយ​ ។

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ CTCP-%1 ​ពី​ %2 ការ​ផ្ញើ​ចម្លើយ​ ។

en: Received Version request from %1 to channel %2.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​កំណែ​ពី %1 ទៅកាន់​ឆានែល​ %2 ។

en: Received Version request from %1.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​កំណែ​ពី​ %1 ។

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ផ្ញើ​ DCC មិន​ត្រឹមត្រូវ​ពី​​ %1 ។

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ព្រម​ទទួល​យក​ DCC មិន​ត្រឹមត្រូវ​ពី​ %1 ។

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ធ្វើ​ DCC បន្ត​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ពី​​ %1 ។

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ជជែក​ DCC មិន​ត្រឹមត្រូវ​ពី​ %1 ។

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
km: បាន​ទទួល​ពាក្យ​បញ្ជា​ DCC ដែល​មិន​ស្គាល់​​​​ %1 ពី​ %2 ។

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ CTCP-%1 ដែល​មិន​ស្គាល់​ពី​ %2 ទៅកាន់​ឆានែល​ %3 ។

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ CTCP-%1 ដែល​មិន​ស្គាល់​ពី​​ %2 ។

en: -%1 to %2- %3
km: -%1 ទៅកាន់​ %2- %3

en: second | seconds
km[0]: វិនាទី

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
km: បាន​ទទួល​ចម្លើយ​តប​ CTCP-PING ពី​ %1 ៖ %2 %3 ។

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
km: បាន​ទទួល​ចម្លើយ​​តប​ CTCP-%1 ពី​ %2 ៖ %3 ។

en: Received DH1080_INIT from %1
km: បាន​ទទួល DH1080_INIT ពី %1

en: Received DH1080_FINISH from %1
km: បាន​ទទួល DH1080_FINISH ពី %1

en: %1 invited you to channel %2.
km: %1 បាន​អញ្ជើញ​អ្នក​ទៅកាន់​ឆានែល​​ %2 ។

en: You have set personal modes: %1
km: អ្នក​បាន​កំណត់​របៀប​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ៖ %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
km: %1 អ្នក​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​របៀប​ផ្ទាល់ខ្លួន ៖ %2

en: %1 sets mode: %2
km: %1 កំណត់​របៀប​ ៖ %2

en: Welcome
km: ស្វាគមន៍

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ %1 (កំណែ​ %2) របៀប​អ្នកប្រើ​ ៖ %3 របៀប​​ឆានែល​ ៖ %4

en: Support
km: គាំទ្រ​

en: Your personal modes are:
km: របៀប​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក ៖

en: Channel modes:
km: របៀប​ឆានែល​ ៖

en: limited to %1 user | limited to %1 users
km[0]: បាន​កំណត់​ចំពោះ​អ្នក​ប្រើ %1

en: Channel URL: %1
km: ឆានែល​ URL ៖ %1

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: This channel was created on %1.
km: ឆានែល​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​លើ​​ %1 ។

note: i18n("Whois"),parameterList.join(" ").section(QLatin1Char(' '),1)+' '+trailing); The above line works fine, but can't be i18n'ised. So use the below instead.. I hope this is okay.
en: Whois
km: ជា​អ្នក​ណា​

en: %1 is logged in as %2.
km: %1 ត្រូវ​បាន​ចូល​ជា %2 ។

en: Names
km: ឈ្មោះ​

en: End of NAMES list.
km: ចុង​​បញ្ជី​ឈ្មោះ​ ។

en: TOPIC
km: ប្រធាន​បទ​

en: The channel %1 has no topic set.
km: ឆានែល​ %1 មិន​បាន​កំណត់​ប្រ​ធាន​បទ​ឡើយ​ ។

en: The channel topic for %1 is: "%2"
km: ប្រ​ធាន​បទ​ឆានែល​សម្រាប់​ %1 គឺ ៖ "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
km: ប្រ​ធាន​បទ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ %1 លើ​ %2 ។

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
km: ប្រ​ធាន​បទ​សម្រាប់​​ %1 ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ %2 លើ​ %3 ។

en: %1 is actually using the host %2.
km: %1 កំពុង​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន %2 ។

en: %1: No such nick/channel.
km: %1 ៖ គ្មានសម្មតិនាម​​/​ឆានែល​ ។

en: No such nick: %1.
km: គ្មាន​សម្មតិនាម​ ៖ %1 ។

en: %1: No such channel.
km: %1 ៖ គ្មាន​ឆានែល​ ។

en: Nickname already in use, try a different one.
km: សម្មតិនាម​ប្រើ​រួច​ហើយ​ សាកល្បង​មួយ​ផ្សេង​ទៀត​ ។

en: Nickname already in use. Trying %1.
km: សម្មតិនាម​ប្រើ​រួច​ហើយ​ ។ ការ​សាក​ល្បង %1 ។

en: You are not on %1.
km: អ្នក​មិន​នៅ​លើ​ %1 ឡើយ​ ។

en: Message of the day:
km: សារ​នៃ​ថ្ងៃ​ ៖

en: End of message of the day
km: ចុង​សារ​នៃ​ថ្ងៃ​

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
km: អ្នក​ចាំបាច់​ជា​ការី​ឆានែល​ក្នុង %1 ដើម្បី​ធ្វើ​វា ។

en: You are now an IRC operator on this server.
km: ឥឡូវ​នេះ អ្នក​ជាការី​​ IRC ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​​ហើយ ។

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
km: '%1' ឥឡូវ​នេះ ជា​ម៉ាស៊ីន​ដែល​​លាក់​ (កំណត់​ដោយ​សេវា​​) ។

en: Current users on the network: %1
km: អ្នក​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន​លើ​បណ្ដាញ​ ៖ %1

en: Current users on %1: %2.
km: អ្នក​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន​លើ​​ %1 ៖ %2 ។

en: Away
km: ឆ្ងាយ​

en: %1 is away: %2
km: %1 ឃ្លាតឆ្ងាយ​ ៖ %2

en: You invited %1 to channel %2.
km: អ្នក​បាន​អញ្ជើញ​​ %1 ទៅកាន់​ឆានែល​ %2 ។

en: %1 is %2@%3 (%4)
km: %1 ជា​ %2@%3 (%4)

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
km: បាន​ដោះស្រាយ​ %1 (%2) ទៅកាន់​អាសយដ្ឋាន​ ៖ %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
km: មិន​អាច​ដោះស្រាយ​​អាសយដ្ឋាន​សម្រាប់ %1 (%2) បាន​ឡើយ

en: %1 is an identified user.
km: %1 ជា​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ដូច​គ្នា​ ។

en: %1 is using a secure connection.
km: %1 កំពុង​ប្រើ​ការ​តភ្ជាប់​ដែល​មាន​សុវត្ថិភាព ។

en: Who
km: អ្នក​ណា​

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
km: %1 ជា​ %2@%3 (%4)%5

en:  (Away)
km:  (ឃ្លាតឆ្ងាយ​)

en: End of /WHO list for %1
km: ចុង​ /បញ្ជី​អ្នក​ណា​សម្រាប់​ %1

en: %1 is a user on channels: %2
km: %1 អ្នកប្រើ​លើ​ឆានែល​ ៖ %2

en: %1 has voice on channels: %2
km: %1 មាន​សំឡេង​លើ​ឆានែល​ ៖ %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
km: %1 ការី​ពាក់​កណ្ដាល​លើ​ឆានែល​ ៖ %2

en: %1 is an operator on channels: %2
km: %1 ជា​ការី​លើ​ឆានែល ៖ %2

en: %1 is owner of channels: %2
km: %1 ជា​ម្ចាស់​របស់​ឆានែល​ ៖ %2

en: %1 is admin on channels: %2
km: %1 ជា​អ្នក​គ្រប់​គ្រង​លើ​ឆានែល​ ៖ %2

en: %1 is online via %2 (%3).
km: %1 លើ​បណ្ដាញ​តាមរយៈ %2 (%3) ។

en: %1 is available for help.
km: %1 អាច​រក​បាន​​សម្រាប់​ជំនួយ​ ។

en: %1 is an IRC Operator.
km: %1 ជា​ការី​របស់ IRC ​ ។

en: 1 day | %1 days
km[0]: %1​ ថ្ងៃ

en: 1 hour | %1 hours
km[0]:  %1 ម៉ោង

en: 1 minute | %1 minutes
km[0]: %1 នាទី

en: 1 second | %1 seconds
km[0]: %1 វិនាទី

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
km: %1 ទំនេរ​សម្រាប់​ %2, %3, %4, និង​ %5 ។

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
km: %1 ទំនេរ​សម្រាប់​ %2, %3, និង​ %4 ។

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
km: %1 ទំនេរ​សម្រាប់​ %2 និង​ %3 ។

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
km[0]: %2 ទំនេរ​សម្រាប់​ %1 វិនាទី​​ ។

en: %1 has been online since %2.
km: %1 លើ​បណ្តាញ​តាំង​ពី​ %2  ។

en: End of WHOIS list.
km: ចុង​​បញ្ជី​​​ជា​អ្នក​ណា​ ។

en: Userhost
km: ម៉ាស៊ីន​អ្នក​ប្រើ​

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
km: %1%2 ជា​ %3%4 ។

en:  (IRC Operator)
km:  (ការី IRC​)

en:  (away)
km:  (ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​)

en: List
km: បញ្ជី​

en: List of channels:
km: បញ្ជី​របស់​ឆានែល​ ៖

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
km[0]: %2 ( អ្នក​ប្រើ​ %1 ) ៖ %3

en: End of channel list.
km: ចុង​​​បញ្ជី​ឆានែល​ ។

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
km: (មិន​ស្គាល់)

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
km: %1 កំណត់​ដោយ​​ %2 លើ​ %3

en: End of Ban List.
km: ចុង​បញ្ជី​បម្រាម​ ។

en: No such server: %1.
km: គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ៖ %1 ។

en: %1 is currently unavailable.
km: %1 មិន​អាច​រក​បាន​ពេល​បច្ចុប្បន្ន​ ។

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
km: គ្មាន​សម្មតិនាម %1 ឡើយ ។ សាកល្បង %2 ។

en: %1: Unknown command.
km: %1 ៖ មិន​ស្គាល់​ពាក្យ​បញ្ជា​ ។

en: Not registered.
km: មិន​បាន​ចុះ​ឈ្មោះ​ឡើយ ។

en: %1: This command requires more parameters.
km: %1 ៖ ទាមទារ​ពាក្យ​បញ្ជា​នេះ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​​បន្ថែម ។

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
km: មិន​​អាច​ភ្ជាប់ %1 បាន​ទេ ៖ ឆានែល​ត្រូវ​បាន​ការ​ពារ​ដោយ​ពាក្យ​សម្ងាត់ ហើយ​ពាក្យ​សម្ងាត់​​ខុស ឬ​គ្មាន​ពាក្យ​សម្ងាត់​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់ ។

en: You are now logged in as %1.
km: ឥឡូវ​នេះ​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ចូល​ជា %1 ។

en: SASL authentication successful.
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ SASL ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: SASL authentication attempt failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ការ​ប៉ុនប៉ង​​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ​SASL ។

en: SASL authentication aborted.
km: បាន​បោះបង់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ SASL ។

en: Channel Invites
km: អញ្ជើញ​ចូល​រួច​ឆានែល​

en: Join
km: ត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
km: អ្នក​បាន​ទទួល​​ការ​អញ្ជើញ​សម្រាប់​ឆានែល​ខាងក្រោម​ ។ ជ្រើស​ឆានែល​ដែល​អ្នក​ចង់​​តភ្ជាប់ ។

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
km: សួរ​ជានិច្ច​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
km: តភ្ជាប់​ជានិច្ច

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
km: មិន​អើពើ​ជានិច្ច​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
km: តាំងពី​ឥឡូវនេះ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
km: ការ​តភ្ជាប់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
km: របាំង​ម៉ាស៊ីន​ ៖

en: Away&nbsp;Message:
km: សារ&nbsp;ជានិច្ច ៖

en: (unknown)
km: (មិន​ស្គាល់​)

en: Online&nbsp;Since:
km: ចាប់តាំង​ពី​លើ​បណ្ដាញ&nbsp; ៖

en: Watched Nicks Online
km: បាន​មើល​សម្មតិនាម​លើ​បណ្ដាញ​

en: &Add Nickname...
km: បន្ថែម​សម្មតិនាម​...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
km: ​ចុច​ដើម្បី​បន្ថែម​សម្មតិនាម​ថ្មី​ទៅកាន់​បញ្ជី​របស់​សម្មតិនាម​ដែល​​លេច​ឡើង​លើ​អេក្រង់នេះ​​ ។

en: &Remove Nickname
km: យក​សម្មតិនាម​ចេញ

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
km: ចុច​ដើម្បី​យក​សម្មតិនាម​ចេញ​ពី​បញ្ជី​របស់​សម្មតិនា​មដែល​លេចឡើង​លើ​អេក្រង់​នេះ​ ។

en: &Whois
km: ជា​នរណា

en: Open &Query
km: បើក​ សំណួរ

en: &Join Channel
km: ភ្ជាប់​ឆានែល

en: Network/Nickname/Channel
km: បណ្តាញ​​/សម្មតិ​នាម​​/​ឆានែល​

en: Additional Information
km: ព័ត៌មាន​ដែល​បន្ថែម​

en:  online via %1
km: លើ​បណ្ដាញ​តាមរយៈ %1

en:  since %1
km:  តាំង​ពី​ %1

en:  Voice
km: សំឡេង​

en:  HalfOp
km: ការី​​ពាក់​កណ្តាល​

en:  Operator
km: ការី​

en:  Owner
km: ម្ចាស់​កម្មសិទ្ធិ

en:  Admin
km: អ្នង​គ្រប់​គ្រង​

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
km: សារ​ដែល​អ្នក​កំពុង​ផ្ញើ​រួម​បញ្ចូល​តួអក្សរ​ដែល​មិន​មាន​ក្នុង​ការអ៊ិនកូដ​របស់​អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​ ។  ប្រ​សិន​បើ​ អ្នក​ជ្រើស​​ទៅ​បន្ត​ទៀត​នោះ​តួអក្សរ​ នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​ a '?' ។

en: Encoding Conflict Warning
km: ការ​ព្រមាន​ប៉ះ​ទង្គិច​ការ​អ៊ិនកូដ

en: Raw
km: មិន​ទាន់​ច្នៃ

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
km: ការ​ប្រើ​ ៖ %1JOIN​ <channel> [ពាក្យ​សម្ងាត់​]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
km: ការ​ប្រើ​ ៖ %1KICK <nick> [ហេតុផល​]

en: %1KICK only works from within channels.
km: %1KICK តែ​កិច្ចការ​ពី​ខាង​ក្នុង​ឆានែល ។

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
km: ​​ %1PART និង  %1LEAVE ដោយ​មិន​ចាំ​បាច់​កិច្ច​ការ​​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​តែ​មួយ ​ពី​ខាងក្នុង​ឆានែល​ ឬ​សំណួរ​ ។

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
km:  %1PART ដោយ​មិន​ចាំបាច់​កិច្ច​ការ ​ឈ្មោះ​ឆានែល​តែមួយ ​​ពី​ខាង​ក្នុង​ឆានែល​ ។

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
km: %1TOPIC ដោយ​មិន​ចាំបាច់​កិច្ច​ការ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​តែមួយ​​​ពី​ខាង​ក្នុង​ឆានែល​ ។

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
km: %1TOPIC ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ឆានែល​តែ​កិច្ចការ​ពី​ខាងក្នុង​ឆានែល ។

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
km:  %1NAMES ​គ្មាន​គោលដៅ​អាច​មិន​តភ្ជាប់​ជា​មួយ​អ្នក​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ បញ្ជាក់​​ '*' ប្រ​សិន​បើ​ អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​​ ។

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
km: ការ​ប្រើ ៖ %1close [window] បិទ​ឆានែល​ដែល​បាន​ដាក់​ឈ្មោះ ឬ​ផ្ទាំង​សំណួរ ឬ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន ប្រសិនបើ​មិនបាន​បញ្ជាក់​ទេ​នោះ ។

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
km: ការ​ប្រើ ៖ %1NOTICE <recipient> <message>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
km: សម្គាល់​ការ​ផ្ញើ​ "%1" ទៅកាន់​ %2 ។

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
km: %1ME តែ​កិច្ចការ​​ពី​ឆានែល សំណួរ ឬ​ផ្ទាំង​ជជែក​របស់ DCC ។

en: You need to specify a recipient.
km: អ្នក​ចាំបាច់​ត្រូវ​បញ្ជាក់​អ្នក​ទទួល ។

en: You cannot open queries to channels.
km: អ្នក​មិន​អាច​បើក​សំណួរ​ទៅកាន់​ឆានែល​បាន​ឡើយ​ ។

en: You need to specify a message.
km: អ្នក​ចាំបាច់​ត្រូវ​បញ្ជាក់​សារ ។

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
km: ការ​ផ្ញើ​សំណើ CTCP-%1 ទៅ​កាន់ %2 ។

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
km: ការ​ប្រើ ៖ អត្ថបទ %1AME [-LOCAL]

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
km: ការ​ប្រើ ៖ អត្ថបទ %1AMSG [-LOCAL]

en: Usage: %1OMSG text
km: ការ​ប្រើ ៖ អត្ថ​បទ %1OMSG

en: Sending notice "%1" to %2.
km: សម្គាល់​ការ​ផ្ញើ "%1" ទៅ %2 ។

en: Usage: %1ONOTICE text
km: ការ​ប្រើ​ ៖ អត្ថបទ​ %1ONOTICE

en: Usage: %1QUOTE command list
km: ការ​ប្រើ​ ៖​ បញ្ជី​ពាក្យ​បញ្ជា​ %1QUOTE

en: Usage: %1SAY text
km: ការ​ប្រើ​ ៖ អត្ថបទ​ %1SAY

en: File "%1" does not exist.
km: មិន​មាន​ឯកសារ​ "%1" ឡើយ​ ។

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
km: ការ​ប្រើ ៖ %1DCC [SEND [nickname [filename]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
km: ការ​ប្រើ ៖ %1DCC [GET [nickname [filename]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
km: ការ​ប្រើ ៖ %1DCC [CHAT [nickname]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
km: ការ​ប្រើ ៖ %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
km: មិន​​ស្គាល់​ពាក្យ​បញ្ជា​​ %1DCC %2 ។ ពាក្យ​បញ្ជា​​ដែល​អាច​​ ផ្ញើ​ ជជែក បិទ​ ទទួល​ផ្ទាំង​ ។

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
km: ការ​ប្រើ ៖ %1INVITE <nick> [channel]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
km: %1INVITE ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ឈ្មោះ​​ឆានែល​​ដំណើរ​ការ​ពី​ខាង​ក្នុង​ឆានែលតែ​ប៉ុណ្ណោះ​​ ។

en: %1 is not a channel.
km: %1 មិន​មែន​ឆានែល​ ។

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
km: ការ​ប្រើ ៖ %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [បញ្ជី​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
km: ឯកសារ​គ្រីប '%1' រក​មិន​ឃើញ​នៅ ៖ %2 ឡើយ

en: The script name may not contain "../".
km: ឈ្មោះ​ស្គ្រីប​អាច​មិន​មាន "../" ។

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
km: ការ​ប្រើ​ ៖​ %1RAW​ [បើក​​ | បិទ​]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
km: បញ្ជី​ជូនដំណឹង​ត្រូវ​បាន​សម្អាត (បាន​យក %1 ចេញ) ។

en: The notify list is currently empty.
km: បញ្ជី​ជូន​ដំណឹង​បច្ចុប្បន្ន​ទទេ​ ។

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
km: បញ្ជី​ជូនដំណឹង​បច្ចុប្បន្ន ៖ %1 (បាន​បន្ថែម %2) ។

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
km: បញ្ជី​ជូនដំណឹង​បច្ចុប្បន្ន ៖ %1 (បាន​យក %2 ចេញ) ។

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
km: បញ្ជី​ជូនដំណឹង​បច្ចុប្បន្ន ៖ %1 (បាន​បន្ថែម %2 បាន​​យក %3 ចេញ) ។

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
km: បញ្ជី​ជូន​ដំណឹង​​បច្ចុប្បន្ន​ ៖ %1

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​សិទ្ធិ​ការី​ IRC ៖

en: IRC Operator Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​​ការី IRC

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
km: %1BAN ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ឈ្មោះ​ឆានែល​ដំណើរការ​ពី​ខាង​ក្នុង​ឆានែល ។

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
km: %1KICKBAN ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ឈ្មោះ​ឆានែល​ដំណើរ​ការ​ពី​ខាង​ក្នុង​ឆានែល​ ។

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
km: ការប្រើ ៖ %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
km: ការ​ប្រើ ៖ %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
km: %1UNBAN ដោយ​មិន​ចាំបាច់​ឈ្មោះ​ឆានែល​ដំណើរការ​ពី​ខាង​ក្នុង​ឆានែល​តែប៉ុណ្ណោះ​ ។

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
km: ការ​ប្រើ ៖ %1UNBAN [channel] លំនាំ

en: Added %1 to your ignore list.
km: ​បាន​បន្ថែម​ %1 ទៅកាន់​បញ្ជី​មិន​អើពើ​របស់​អ្នក​ ។

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
km: ការ​ប្រើ ៖ %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
km: ការ​ប្រើ ៖ %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>

en: Removed %1 from your ignore list.
km: បាន​យក​ %1 ចេញ​ពី​បញ្ជី​មិន​អើពើ​របស់​អ្នក​ ។

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
km[0]: អើពើ​ ៖ %2

en: Current encoding is: %1
km: បច្ចុប្បន្ន​ការ​អ៊ិនកូដ​គឺ ៖ %1

en: Switched to %1 encoding.
km: បាន​ប្ដូរ​ទៅកាន់​ការ​អ៊ិនកូដ %1 ។

en: %1 is not a valid encoding.
km: %1 មិន​មែន​ជា​ការ​អ៊ិនកូដ​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
km: ការ​ប្រើ ៖ %1setkey <nick|channel> <key> កំណត់​កូន​​សោ​​ សម្រាប់​សម្មតិនាម​ ឬ​ឆានែល​ ។  %1setkey <key> នៅ​ពេល​​ដែល​នៅ​ក្នុង​ឆានែល ឬ​កំណត់​​ផ្ទាំង​សំណួរ​សោ​សម្រាប់​វា ។ បុព្វបទ​ស្គាល់​វាល​សោ "cbc:" និង "ecb:" ដើម្បី​កំណត់​របៀប​​សរសេរ​សម្ងាត់​​ប្លុក​​នៃ​ប្រតិបត្តិការ ឬ Codebook អេឡិចត្រនិច ។ របៀប​វាល​លំនាំដើម នៅ​ពេល​គ្មាន​បុព្វបទ​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ឥរិយាបថ -> ការ​តភ្ជាប់ -> ការ​អ៊ិនគ្រីប -> ជាមួយ​លំនាំដើម​សម្រាប់​​ការ​កំណត់​ការ​ចាប់ផ្ដើម​សៀវភៅ​កូដ​​​​អេឡិចត្រូនិក (ECB) ។

en: Unable to set an encryption key for %1.
km: មិន​អាច​កំណត់​សោ​អ៊ិនគ្រីប​សម្រាប់ %1 បាន​ទេ ។

en: The key for %1 has been set.
km: បាន​កំណត់​សោ​សម្រាប់ %1 ។

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
km: ការ​កំណត់​ Konversation ទាមទារ​កូន​សោ​ដើម្បី​បង្កើត​ជាមួយ​ការ​គាំទ្រ​សម្រាប់​ បណ្ណាល័យ  Qt Cryptographic Architecture (QCA) ។ ទាក់ទង​អ្នកចែក​ចាយ​របស់​អ្នក​អំពី​កញ្ចប់​​របស់​ Konversation ជាមួយ​ការ​គាំទ្រ​ QCA ឬ​ បង្កើត​ Konversation ឡើងវិញ​ជាមួយ​ QCA បច្ចុប្បន្ន ។

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
km: ការ​ប្រើ ៖ %1keyx <nick|channel> ផ្លាស់ប្ដូរ​គោលដៅ​សោ​របស់ DH1080 ។

en: Unable to request a key exchange from %1.
km: មិន​អាច​ស្នើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ​ពី %1 បាន​ទេ ។

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
km: ចាប់ផ្ដើម​ប្តូរ​សោ​របស់​ DH1080 ជាមួយ​ %1 ។

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
km: ការ​ប្រើ​ ៖​ %1delkey <nick> ឬ <channel> លុប​​សោ​​អ៊ិនគ្រីប​សម្រាប់​សម្មតិនាម​ ឬ​​ឆានែល​

en: The key for %1 has been deleted.
km: សោ​សម្រាប់​​ %1 ត្រូវ​បាន​លុប​ ។

en: No key has been set for %1.
km: គ្មាន​សោ​ដែល​ត្រូវ​​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ %1 ឡើយ​ ។

en: The key for %1 is "%2".
km: សោ​សម្រាប់​ %1 ជា​ "%2" ។

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
km: ការ​ប្រើ ៖ %1KILL <nick> [comment]

en: Usage: %1DNS <nick>
km: ការ​ប្រើ​ ៖ %1DNS <nick>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
km: ការ​ប្រើ​ ៖​ %1queuetuner [បើក​ | បិទ]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
km: %1CYCLE [-APP | -ម៉ាស៊ីន​បម្រើ] [ឆានែល | សម្មតិនាម]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
km: %1CLEAR [-ALL] [ឆានែល | សម្មតិនាម]

en: Resolved %1 to: %2
km: បាន​ដោះស្រាយ​ %1 ទៅកាន់​ ៖ %2

en: Unable to resolve %1.
km: មិន​ដោះស្រាយ %1 បាន​ទេ ។

en: Do you want to close your query with %1?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បិទ​សំណួរ​របស់​អ្នក​ជាមួយ %1 ឬ ?

en: Close Query
km: បិទ​សំណួរ​

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
km: %1 (%2) បាន​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​ហើយ​ ។

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
km: %1 (%2) បាន​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​ហើយ (%3) ។

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន​

en: Server found, connecting...
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​បាន​ស្វែង​រ​ក​ កំពុង​តភ្ជាប់​...

en: Negotiating capabilities with server...
km: សមត្ថភាព​ចរចា​ដោយ​មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ...

en: Closing capabilities negotiation.
km: បិទ​ការ​ចរចា​សមត្ថភាព ។

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
km: បាន​បរាជ័យ​ការ​ចរចា​​អំពី​សមត្ថភាព ៖ ការ​លេច​ឡើង​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ឡើយ ។

en: SASL capability denied or not supported by server.
km: សមត្ថភាព​​របស់ SASL ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ឬ​មិន​គាំទ្រ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ឡើយ ។

en: SSL Connection Error
km: កំហុស​​ការ​តភ្ជាប់​របស់ SSL

en: SSL Connection Warning
km: ការ​ព្រមាន​ការ​តភ្ជាប់​របស់​ SSL

en: Delayed connect aborted.
km: បាន​បោះបង់តភ្ជាប់យឺត ។

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
km: គ្មាន​សម្មតិនាម​ពី​ "%1" អត្ត​សញ្ញាណ​ត្រូវ​បាន​ទទួល​ដោយ​ការ​តភ្ជាប់​ "%2" ។
    សូម​បញ្ចូល​មួយ​ថ្មី​ ឬ​ចុច​បោះបង់​​ដើម្បី​ផ្ដាច់​ ៖

en: Nickname error
km: កំហុស​សម្មតិនាម

en: Select File(s) to Send to %1
km: ជ្រើស​ឯកសារ​​​ដើម្បី​ផ្ញើ​ទៅកាន់​ %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ DCC SEND មិន​ត្រឹមត្រូវ​ពី​ %1 ។

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
km: %1 ផ្ដល់​ដើម្បី​ផ្ញើ​​ទៅ​ឲ្យ​អ្នក​ "%2" (%3)...

en: unknown size
km: មិន​ស្គាល់​ទំហំ

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ DCC CHAT មិន​ត្រឹមត្រូវ​​​ពី​ %1 ។

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
km: កំពុង​សួរ​ %1 ដើម្បី​ព្រម​ទទួល​យក​ផ្ទុក​ឡើង​នៃ​ "%2" (%3)...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
km: កំពុង​សួរ​ %1 ដើម្បី​ព្រម​ទទួល​យក​ផ្ទុក​ឡើង​អកម្ម​របស់​ "%2" (%3)...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
km: កំពុង​សួរ​​ %1 ដើម្បី​ព្រម​ទទួល​យក​ %2...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
km: បាន​ទទួល​​សារ​ការ​ព្រម​ទទួល​យក​ការ​ជជែក​​​ DCC អកម្ម​មិន​ត្រឹមត្រូវ​​ពី​ %1 ។

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
km: បាន​ទទួល​សារ​ការ​ព្រម​ទទួល​ផ្ញើ​ DCC អកម្ម​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​សម្រាប់​ "%1" ពី​​ %2 ។

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
km: កំពុង​​ធ្វើ​បន្ត​ការ​ទាញ​យក​របស់​​ "%1" ពី​​ %2 ដោយ​​ចាប់ផ្ដើម​នៅ​ %3% នៃ​ %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
km: បាន​ទទួល​សារ​ការ​ព្រម​ទទួល​ធ្វើ​បន្ត​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់ "%1" ពី​ %2 ។

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
km: កំពុង​ធ្វើ​បន្ត​ផ្ទុក​ឡើង​របស់​ "%1" ទៅកាន់​ %2 ដោយ​ចាប់ផ្ដើម​នៅ​ %3% នៃ %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ធ្វើ​បន្ត​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​ "%1" ពី​ %2 ។

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ច្រាន​ចោល​​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​​ "%1" ពី​ %2 ។

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
km: បាន​ទទួល​សំណើ​ច្រាន​ចោល​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ពី​ %1 ។

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​ទាញ​យក​​ "%1" ពី​ %2 ។

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
km: បាន​បរាជ័យ​ការ​ទាញ​យក​ "%1" ពី​ %2 ។ ហេតុផល ៖ %3 ។

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
km: បាន​​បញ្ចប់​ការ​​ផ្ទុក​ឡើង​ "%1" ទៅកាន់​ %2 ​។

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
km: បាន​បរាជ័យ​ផ្ទុក​ឡើង​នៃ​ "%1" ទៅកាន់​ %2 ​។​ ហេតុផល​ ៖ %3 ។

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
km: កំពុង​ផ្ញើ​​ "%1" ទៅកាន់​ %2...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
km: កំពុង​ទាញ​យក​​ "%1" (%2) ពី​ %3...

en: %1 is online (%2).
km: %1 លើ​បណ្តាញ​ (%2) ។

en: %1 went offline (%2).
km: %1 ទៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ (%2) ។

en: Error: Could not find script "%1".
km: កំហុស​ ៖ មិន​អាច​ស្វែងរក​​ស្គ្រីប "%1" ។

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
km: កំហុស​ ៖​ មិន​​អាច​ប្រតិបត្តិ​ស្គ្រីប​ "%1" ។ ពិនិត្យ​​មើ​ល​សិទ្ធិ​ឯកសារ​ ។

en: Gone away for now
km: ឥឡូវនេះ បាន​ឃ្លាត​​ឆ្ងាយ​

en: You are now marked as being away (reason: %1).
km: ឥឡូវ​នេះ​អ្នក​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ (ហេតុផល ៖ %1) ។

en: You are now marked as being away.
km: ឥឡូវ​នេះ​អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​ឡើយ ។

en: You are no longer marked as being away.
km: អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ថា​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​ទៀតទេ ។

en: You are not marked as being away.
km: អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ថា​ឃ្លាត​ឆ្ងាយ​ឡើយ ។

en: Failed to initiate key exchange with %1.
km: បាន​បរាជ័យ​ ដើម្បី​​ផ្ដើម​ផ្លាស់​ប្ដូរ​​សោ​ថ្មី​ជាមួយ​ %1 ។

en: Unable to perform key exchange with %1.
km: បាន​បរាជ័យ​ ដើម្បី​ផ្ដើម​ផ្លាស់​ប្ដូរ​​សោ​ថ្មី​ជាមួយ​ %1 ។

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
km: បាន​បរាជ័យ​​ក្នុង​ការ​ញែក​ DH1080_INIT នៃ​ %1 ។ បាន​បរាជ័យ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ ។

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
km: សោ​របស់​អ្នក​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ និង​សារ​របស់​អ្នក​ នឹង​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនស្គ្រីប ការ​ផ្ញើ​ DH1080_FINISH ទៅកាន់​ %1 ។

en: Unable to complete key exchange with %1.
km: មិន​អាច​បញ្ចប់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សោ​ជាមួយ %1 បាន​ទេ ។

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
km: បាន​ញែក​ DH1080_FINISH ដែល​បាន​ផ្ញើ​ដោយ​ %1 ដោយ​ជោគជ័យ​ ។ សោ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ និង​សារ​របស់​អ្នក​​ នឹង​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនគ្រីប​ឥឡូវ​នេះ​ ។

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
km: បាន​បរាជ័យ​​ទៅ​ញែក​ DH1080_FINISH ដែល​បាន​ផ្ញើដោយ​​ %1។ បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​​សោ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
km: ឈ្មោះ​ ឬ​ចំនួន​ IP របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ irchelp.org ថែទាំ​បញ្ជី​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
km: ច្រក​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
km: បញ្ចូល​ចំនួន​ច្រក​ដែល​បាន​ទាមទារ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ភាគ​ច្រើន​ វា​គួរតែ​ <b>៦៦៦៧</b> ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
km: ធីក ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ពិធីការ​​ Secure Socket Layer (SSL) ទៅកាន់​ ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ វា​ការ​ពារ​ភាព​ឯកជន​នៃ​ការ​ទំនាក់​ទំនង​របស់​អ្នក រវាង​កុំព្យូទ័រ​ និង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ IRC ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត្រូវ​​តែ​គាំទ្រ​ពិធីការ​ SSL សម្រាប់​វា​ដើម្បី​ដំណើរ​ការ​ ។ ក្នុង​ករណី​ភាគ​ច្រើន​ ប្រសិន​បើ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិន​គាំ​ SSL ការ​តភ្ជាប់​នឹង​បរាជ័យ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
km: ការ​តភ្ជាប់​សុវត្ថិភាព (SSL)

en: Change network information
km: ប្ដូរ​ព័ត៌មាន​បណ្ដាញ

en: Add Server
km: បន្ថែម​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Edit Server
km: កែសម្រួល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Add Channel
km: បន្ថែម​ឆានែល​

en: Edit Channel
km: កែ​សម្រួល​ឆានែល​

en: The network name is required.
km: ទាមទារ​ឈ្មោះ​បណ្ដាញ ។

en: You need to add at least one server to the network.
km: អ្នក​ចាំបាច់​ត្រូវ​បន្ថែម​យ៉ាងហោចណាស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មួយ​ទៅកាន់​បណ្ដាញ

en: The server address is required.
km: អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ​ ។

en: The channel name is required.
km: ឈ្មោះ​ឆានែល​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
km: ឈ្មោះ​បណ្តាញ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
km: អត្ត​សញ្ញាណ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
km: ជ្រើស​អត្តសញ្ញាណ​ដែល​មានស្រាប់​​ ឬ​ចុច​ប៊ូតុង​​​​កែសម្រួល ដើម្បី​​បន្ថែម​អត្តសញ្ញាណ​ថ្មី​ ឬ​កែសម្រួល​​អត្តសញ្ញាណ​​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ។ អត្តសញ្ញាណ​នឹង​សម្គាល់​អ្នក​ និង​កំណត់​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក​ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
km: កែសម្រួល​​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​របស់​បណ្ដាញ​ទីនេះ​ ។ អ្នក​អាច​បង្កើត​ធាតុ​ជា​ច្រើន​ក្នុង​ការ​បង្ហាញ​បញ្ជី​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ជាមួយ​បណ្ដាញ​ដូច​ដែល​អ្នក​ចូលចិត្ត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
km: តភ្ជាប់​ឆានែល​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
km: ធីក​​នៅ​ទីនេះ ប្រសិន​បើ​​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ Konversation តភ្ជាប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​​​នេះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​បើក​ Konversation ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
km: តភ្ជាប់​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
km: នេះ​ជា​បញ្ជី​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ IRC ក្នុង​បណ្ដាញ​ ។ នៅ​ពេល​ដែល​ ការ​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​ Konversation នឹង​ប៉ុនប៉ង​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​​ដំបូង​ ។​ ប្រសិន​បើ​ វា​បរាជ័យ​ វា​នឹង​ប៉ុនប៉ង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទីពីរ​ ។ ប្រសិន​បើ​វា​បរាជ័យ​ វា​នឹង​ ប៉ុនប៉ង​ទីបី​ ​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​​មាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មួយ​ត្រូវ​បាន​បញ្ជាក់​ ។ ចុច​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ដើម្បី​​​រំលេច​វា​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
km: បន្ថែម​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
km: កែសម្រួល​...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
km: លុប​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
km: ជា​ជម្រើស​ នេះ​ជា​បញ្ជី​របស់​ឆានែល​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​​  Konversation ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ អ្នក​អាច​ចាកចេញ​ពី​កន្លែង​នេះ​ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិន​ចង់​​តភ្ជាប់​ឆានែល​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
km: បន្ថែម​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
km: កែសម្រួល...

en: C&onnect
km: តភ្ជាប់​

en: Connect to the server
km: តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
km: ចុច​ទីនេះ​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​ IRC ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ និង​ឆានែល​ ។

en: New Network
km: បណ្តាញ​ថ្មី​

en: Edit Network
km: កែ​សម្រួល​បណ្ដាញ​

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
km: អ្នក​មិន​អាច​លុប %1 បាន​ទេ ។
    
    បណ្ដាញ %2 ត្រូវ​ការ​យ៉ាងហោចណាស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មួយ ។

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
km[0]: អ្នក​មិន​អាច​លុប​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែលបាន​​ជ្រើស​បានឡើយ​ ។​
    
    ត្រូវ​ការ​បណ្តាញ​របស់​ %2 ​ត្រូវ​មាន​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មួយ​ ។

en: Do you really want to delete the selected entries?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​​ឬ ?

en: Do you really want to delete %1?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %1 ឬ ?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
km: ចុច​ទីនេះ​ ដើម្បី​កំណត់​បណ្ដាញ​​ថ្មី រួម​នឹង​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត្រូវ​តភ្ជាប់​ និង​ឆានែល​ត្រូវ​​​តភ្ជាប់​​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
km: ថ្មី​...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
km: លុប​

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
km: បណ្តាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
km: អត្ត​សញ្ញាណ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
km: ឆានែល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
km: បង្ហាញ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ​

en: Time
km: កំណត់​ពេលវេលា

en: Manage Konsole Profiles
km: គ្រប់​គ្រង​ទម្រង់​របស់​ Konsole

en: A user-friendly IRC client
km: ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ IRC ងាយស្រួល​ប្រើ

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
km: Konversation ជា​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​សម្រាប់​ពិធីការ​ជជែក​​តាម​អ៊ីនធឺណិត ( IRC )​ ។​​
    
    ជួប​មិត្តភ័ក្ដិ​លើ​បណ្តាញ​ ធ្វើ​ឲ្យ​ស្គាល់​មនុស្ស​​​ថ្មីៗ​​​ និង​បាត់​បង់​​ដោយ​ខ្លួន​ឯង​នៅ​ក្នុង​ការ​និយាយ​អំពី​ប្រធាន​បទ​សំណប់​របស់​អ្នក​ ។​​

en: Original Author, Project Founder
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម​ ​អ្នក​បង្កើត​គម្រោង​​

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
km: អ្នក​ថែទាំ​​ អ្នក​គ្រប់​គ្រង​ការ​ចេញ​ផ្សាយ​​ ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ ការ​គ្រប់​គ្រង​ការ​តភ្ជាប់​ដោះស្រាយ​ពិធីការ​ ឆ្ងាយ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
km: DCC ដោះស្រាយ​​ការ​អ៊ិនកូដ​ ដាក់​ OSD ឲ្យ​ត្រូវ​ទីតាំង​

en: Protocol handling, Input line
km: ដោះស្រាយ​​ពិធីការ​ ជួរ​បញ្ចូល​

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
km: Blowfish គាំទ្រ​ SSL  ច្រក​ KNetwork  សម្មតិនាម​ដែល​បានដាក់​ពណ៌ ​រូបរាង​បញ្ជី​សម្មតិនាម​

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
km: ច្រក​ DCC ទៅកាន់​ KDE 4 ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ល្អប្រសើរ​ឡើង DCC ខុសៗ​គ្នា​

en: Website hosting
km: ការ​បង្ហោះ​តំបន់​​បណ្ដាញ

en: Website maintenance
km: តំហែទាំ​​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Christian Muehlhaeuser
km: តំហែ​ទាំ​នៃ​គ្រិស្តសាសនា​​

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
km: ផ្នែក​បន្ថែម​របៀប​ច្រើន​ បិទ​កន្លែង​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​​ នៃ​មុខងារ OSD

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
km: ឯកសារ​ បាន​មើល​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​​ប្រសើរ​​ឡើង​លើ​បណ្ដាញ​សម្មតិនាម​ ផ្នែក​បន្ថែម​កម្មវិធី​រុក​រក​បណ្ដាញ​ផ្ទាល់ខ្លួន​

en: Color configurator, Highlight dialog
km: កម្មវិធី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពណ៌ ប្រអប់​ផ្នែក​សំខាន់

en: DCOP interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​ DCOP

en: Non-Latin1-Encodings
km: គ្មាន​ការ​អ៊ិន​កូដ​ឡាតាំង ១

en: Konsole part view
km: មើល​ផ្នែក​របស់​​ Konsole

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
km: ការ​ភ្ជាប់​រហ័ស​​ នាំចូល​ OSD ថ្មី​​ លក្ខណៈ​ពិសេស​ផ្សេង​ទៀត​ និង​ជួសជុល​កំហុស​ថេរ

en: A Handful of fixes and code cleanup
km: ចំណុច​សម្រាប់​ជួសជុល​ និង​សម្អាត​កូដ

en: Drag&Drop improvements
km: ​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រសើរ​​ឡើង ការ​អូស និងការ​​​​​ទម្លាក់

en: Artwork
km: ការ​ងារ​សិល្បៈ

en: Firefox style searchbar
km: ​របារ​ស្វែង​រក​​រចនាប័ទ្ម​របស់​​ Firefox

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
km: របៀប​មិន​ទាន់​ច្នៃ​ ការ​ដាក់​ផ្ទាំង​ជា​ក្រុម​​តាម​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បញ្ជី​បម្រាម​

en: System tray patch
km: បំណះ​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: Bug fixes
km: ជួសជុល​កំហុស​

en: Extended user modes patch
km: បំណះ​របៀប​អ្នក​ប្រើ​បន្ថែម

en: Close visible tab with shortcut patch
km: បិទ​ផ្ទាំង​​ដែល​អាច​មើល​ឃើញ​ជា​មួយ​បំណះ​​ផ្លូវ​កាត់​

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
km: ប្ដូរ​ថេប​​ដោយ​រមូរ​កង់​កណ្ដុរ

en: Channel ownership mode patch
km: បំណះ​របៀប​​ភាព​ជា​ម្ចាស់​​​ឆានែល

en: Option to enable IRC color filtering
km: ជម្រើស​ទៅ​បើក​ការ​ត្រង​ពណ៌​របស់ IRC

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
km: ជួសជុល​កំហុស​ កិច្ចការ​របស់​ OSD ធ្វើ​ឲ្យ​ច្បាស់​​ប្រធានបទ

en: Sysinfo script
km: ស្គ្រីប​របស់​ Sysinfo

en: Auto-join context menu
km: ត​ម៉ឺនុយ​បរិបទ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
km: កំហុស​ផ្សេងៗ នាំចូល​ការ​អ៊ិនស្គ្រីប​ទៅកាន់​​ QCA2 ដែល​បាន​បន្ថែម​​ការ​គាំទ្រ​ផ្លាស់​ប្ដូរ​សោ​របស់​ DH1080 ។

en: Bug fixes and enhancements.
km: ជួសជុល​កំហុស​ និង​​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ច្រើន​ឡើង​

en: Various bug fixes and enhancements.
km: ជួស​ជុល​កំហុស​ផ្សេងៗ​ និង​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ច្រើន​ឡើង​ ។

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
km: គាំទ្រ KStatusNotifierItem គាំទ្រ KIdleTime ការ​បន្ថែម​ផ្សេងៗ​ទៀត​

en: irc:// URL or server hostname
km: irc:// URL ឬ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីន​​បម្រើ​

en: Server to connect
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត្រូវ​​តភ្ជាប់

en: Port to use
km: ច្រក​ត្រូវ​ប្រើ​

en: Channel to join after connection
km: ឆានែល​ត្រូវ​ត​ក្រោយ​ពេល​ការ​តភ្ជាប់​

en: Nickname to use
km: ឈ្មោះ​សម្មតិនាមត្រូវ​​ប្រើ​

en: Password for connection
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់ការ​តភ្ជាប់

en: Use SSL for connection
km: ប្រើ​ SSL សម្រាប់​ការ​តភ្ជាប់​

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
km: បិទ​ការ​តភ្ជាប់​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ទៅកាន់​បណ្ដាញ​ IRC មួយ​ចំនួន​

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
km: បោះបង់ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម​ Konversation ឡើង​វិញ (ប្រសិនបើ​កំពុង​ដំណើរការ គ្មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ឡើយ)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
km: កំណត់ KUniqueApplication::NonUniqueInstance (បំបាត់​កំហុស ប្រើ​ដោយ​មាន​ការ​ព្រមាន)

en: Restart
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ

en: Quit and restart the application
km: បោះបង់ ហើយ​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​ឡើងវិញ

en: &Server List...
km: បញ្ជី​​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​...

en: Manage networks and servers
km: គ្រប់គ្រង​បណ្ដាញ​ និង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Quick &Connect...
km: តភ្ជាប់​ឆាប់​រហ័ស...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
km: ប្រ​ភេទ​នៅ​ក្នុង​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ជជែក​​​តាម​អ៊ីនធឺណិត​ថ្មី​ត្រូវ​​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​

en: &Reconnect
km: តភ្ជាប់​ឡើងវិញ

en: Reconnect to the current server.
km: តភ្ជាប់​ឡើង​វិញ​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បច្ចុប្បន្ន​ ។

en: &Disconnect
km: ផ្តាច់

en: Disconnect from the current server.
km: ផ្ដាច់​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: &Identities...
km: អត្ត​សញ្ញាណ​...

en: Manage your nick, away and other identity settings
km: គ្រប់​គ្រង​សម្មតិនាម​របស់​អ្នក​ ឆ្ងាយ​ និង​កំណត់​អត្ត​សញ្ញាណ​ផ្សេងទៀត​

en: &Watched Nicks
km: សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​

en: &DCC Status
km: ស្ថានភាព​របស់​ DCC

en: &Open Logfile
km: បើក​ឯកសារ​កំណត់ហេតុ​

en: Open the known history for this channel in a new tab
km: បើក​ប្រវត្តិ​ដែល​ស្គាល់​សម្រាប់​ឆានែល​នេះ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

en: &Channel Settings...
km: ការ​កំណត់​ឆានែល...

en: Open the channel settings dialog for this tab
km: បើក​ប្រអប់​កំណត់​ឆានែល​សម្រាប់​ផ្ទាំង​នេះ

en: Channel &List
km: បញ្ជី និង​ឆានែល

en: Show a list of all the known channels on this server
km: ​​​បង្ហាញ​បញ្ជី​របស់​ឆានែលដែលស្គាល់​​ទាំង​អស់​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​

en: &URL Catcher
km: កម្មវិធី​ចាប់​ URL

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
km: បញ្ជី​ URL ទាំងអស់​ដែល​ត្រូវ​បាន​សម្ដែង​វែកញែក​សេចក្ដី​ បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី​

en: New &Konsole
km: Konsole ថ្មី​

en: Open a terminal in a new tab
km: បើក​ស្ថានីយ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី​

en: &Next Tab
km: ផ្ទាំង​បន្ទាប់​

en: &Previous Tab
km: ផ្ទាំង​មុន​

en: Close &Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​

en: Last Focused Tab
km: ផ្ទាំង​ដែល​បាន​ផ្ដោត​ចុងក្រោយ

en: Next Active Tab
km: ផ្ទាំង​សកម្ម​បន្ទាប់​

en: Move Tab Up
km: ផ្លាស់​ទី​​ផ្ទាំង​ទៅ​​លើ​

en: Move Tab Down
km: ផ្លាស់​ទី​​ផ្ទាំង​ចុះ​​ក្រោម​

en: Move Tab Right
km: ផ្លាស់​ទី​​ផ្ទាំង​ទៅ​ស្តាំ

en: Move Tab Left
km: ផ្លាស់​ទី​ផ្ទាំង​ទៅ​ឆ្វេង​

en: Rejoin Channel
km: ភ្ជាប់​ឆានែល​ឡើងវិញ

en: Enable Notifications
km: បើក​ការ​ជូន​ដំណឹង​

en: Join on Connect
km: ត​លើ​ការ​តភ្ជាប់​

en: Default
km: លំនាំដើម​

en: Set Encoding
km: កំណត់​ការ​អ៊ិនកូដ

en: Go to Tab %1
km: ទៅ​ផ្ទាំង​ %1

en: Clear &Marker Lines
km: សម្អាត​បន្ទាត់​របស់​អ្នក​គូស​សម្គាល់​

en: Clear marker lines in the current tab
km: សម្អាត​​បន្ទាត់​របស់​អ្នក​គូស​សម្គាល់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: &Clear Window
km: សម្អាត​បង្អួច​

en: Clear the contents of the current tab
km: សម្អាត​​មាតិកា​របស់​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Clear &All Windows
km: សម្អាត​បង្អួច​ទាំងអស់

en: Clear the contents of all open tabs
km: សម្អាត​​មាតិកា​រ​នៃ​ការ​បើក​ផ្ទាំង​ទាំង​អស់

en: Global Away
km: ឆ្ងាយ​សកល

en: &Join Channel...
km: ត​ឆានែល​...

en: &IRC Color...
km: ពណ៌ ​IRC...

en: Set the color of your current IRC message
km: កំណត់​ពណ៌​របស់​សារ​ជជែក​​តាម​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​​

en: &Marker Line
km: បន្ទាត់​របស់​អ្នក​គូស​សម្គាល់​

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
km: បញ្ចូល​ជួរ​ផ្តេក​ទៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន​ ដែល​អ្នក​អាច​មើល​ឃើញ​តែមួយ​

en: Special &Character...
km: តួអក្សរ​ពិសេស...

en: Insert any character into your current IRC message
km: បញ្ចូល​តួអក្សរ​ខ្លះ​ទៅ​ក្នុង​សារ​ជជែក​​របស់​អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​

en: Focus Input Box
km: ផ្ដោត​ប្រអប់​បញ្ចូល

en: Close &All Open Queries
km: បិទ និង​បើក​សំណួរ​ទាំងអស់

en: Show Nicklist
km: បង្ហាញ​បញ្ជី​សម្មតិនាម​

en: Show/Hide Konversation
km: បង្ហាញ/លាក់ Konversation

en: Enable On Screen Display
km: បើក​បង្ហាញ​លើ​អេក្រង់​

en: Bookmarks
km: ចំណាំ

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
km: <qt>អ្នក​បាន​ផ្ទេរ​​ឯកសារ​របស់ DCC សកម្ម​ ។ តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​បោះបង់​ <b>Konversation</b> ឬ ?</qt>

en: Confirm Quit
km: បោះបង់​ការ​អះអាង​

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ប្រាកដជា​ចង់​បោះបង់​ <b>Konversation</b> ឬ ?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
km: <p>ការ​បិទ​បង្អួច​សំខាន់​ នឹង​រក្សាទុក​ការ​ដំណើរ​ការ​របស់​ Konversation នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ ។  ប្រើ​ <b>បោះបង់​​</b> ពី​ <b>Konversation</b> ម៉ឺនុយ​ដើម្បី​បោះបង់​កម្មវិធី ។</p>

en: Docking in System Tray
km: ការ​ចត​ក្នុង​ថាស​​ប្រព័ន្ធ​

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
km: <qt>វា​នឹង​លាក់​របារ​​ម៉ឺនុយ​ដោយ​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង​ ។ អ្នក​អាច​បង្ហាញ​វា​ម្ដង​ទៀត​ដោយ​ការ​វាយ​ %1 ។</qt>

en: Hide menu bar
km: លាក់​របារ​រមូរ

en: Toggle Notifications
km: បិទ/បើក ការ​​ជូនដំណឹង​

en: Toggle Away Globally
km: បិទ/​បើក​​ ឆ្ងាយ​ជា​​សកល​

en: Insert &IRC Color...
km: បញ្ចូល​​ពណ៌​នៃ​ការ​ជជែក​តាម​អ៊ីនធឺណិត...

en: Insert Special &Character...
km: បញ្ចូល​តួអក្សរ​ពិសេស...

en: Insert &Marker Line
km: បញ្ចូល​បន្ទាត់​អ្នក​គូស​សម្គាល់

en: &Channel List
km: បញ្ជី​របស់​ឆានែល​

en: Set &Away Globally
km: កំណត់​ឆ្ងាយ​ជាសាកល

en: Server List
km: បញ្ជី​របស់​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: %1 joined %2
km: %1 បាន​ភ្ជាប់ %2

en: %1 parted %2
km: %1 បាន​ចែក​ %2

en: %1 quit %2
km: %1 បោះបង់​ %2

en: %1 changed nickname to %2
km: %1 បាន​ប្តូរ​សម្មតិនាម​ទៅ %2

en: %1 wants to send a file to you
km: %1 ចង់​ផ្ញើ​ឯកសារ​ទៅ​អ្នក

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
km: មាន​កំហុស​​ក្នុង​ការ​ផ្ទេរ DCC ៖ %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
km: បញ្ចប់​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ %1

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
km: បើក

en: %1 changed modes in %2: %3
km: %1 បាន​ប្ដូរ​របៀប​នៅ​ក្នុង %2 ៖ %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
km: %1 ​​ចាប់ផ្ដើម​ការ​សន្ទនា​​ (សំណួរ​​) ជាមួយ​អ្នក​ ។

en: You are kicked by %1 from %2
km: អ្នក​ត្រូវ​បាន​ទាត់​ដោយ​​ %1 ចេញ​ពី​ %2

en: %1 started a DCC chat with you
km: %1 បាន​ចាប់ផ្ដើម​​ការ​ជជែក​ DCC ជាមួយ​អ្នក​​

en: Failed to connect to %1
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ %1

en: You have joined %1.
km: អ្នក​បាន​​តភ្ជាប់​ %1 ។

en: Reset...
km: កំណត់​ឡើង​វិញ...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
km: វា​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​វិញ​ តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​កំណត់​តម្លៃ​លំនាំដើម​ឡើង​វិញ​ឬ ?

en: Reset Values
km: កំណត់​តម្លៃ​ឡើងវិញ​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
km: បិទ​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
km: រៀប​ជា​ជួរមួយ ៗ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
km: បន្ទាត់​

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
km: បៃ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_slowAge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_slowCount) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_slowLines) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_slowBytes) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_normalLines) i18n: ectx
en: 888
km: ៨៨៨

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
km: អាយុ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
km: រាប់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
km: បន្ទាត់​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
km: បៃ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
km: រៀប​ជាជួរ​ធម្មតា​

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
km: រៀប​ជាជួរ​​រហ័ស

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
km: រៀប​ជាជួរ​ទាំងអស់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
km: បាន​ទទួល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
km: បៃ​ (ដើម​) ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
km: បៃ (បាន​អ៊ិនកូដ​) ៖

en: Quick Connect
km: តភ្ជាប់​រហ័ស

en: &Server host:
km: ម៉ាស៊ីន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ៖

en: Enter the host of the network here.
km: បញ្ចូល​ម៉ាស៊ីន​របស់​បណ្ដាញ​នៅ​ទីនេះ ។

en: The port that the IRC server is using.
km: ច្រក​ដែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ IRC ​​កំពុង​ប្រើ​ ។

en: &Nick:
km: សម្មតិនាម​ ៖

en: The nick you want to use.
km: សម្មតិនាម​ដែល​អ្នក​ចង់​ប្រើ​ ។

en: P&assword:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​ ៖

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
km: ប្រ​សិន​បើ​ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ IRC ​ទាមទារ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ បញ្ចូល​វា​នៅ​ទីនេះ​ (ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ភាគច្រើន​មិន​ទាមទារ​ពាក្យ​សម្ងាត់​ទេ​ ។​)

en: &Use SSL
km: ប្រើ​ SSL

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
km: <qt><p>វា​បង្ហាញ​ចំនួន​របស់​អ្នក​ប្រើ​​ក្នុង​ឆានែល​ និង​ចំនួន​របស់​​​ការី​  ទាំង​នោះ​(ops) ។</p><p> ការី​របស់​ឆានែល​ជា​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​សិទ្ធិ​ពិសេស​  ដូច​ជា​សមត្ថភាព​ទៅ​ទាត់​ និង​ហាម​​អ្នក​ប្រើ​ ប្ដូរ​របៀប​ឆានែល​ បង្កើត​ការី​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​</p></qt>

en: Lag: Unknown
km: រយៈពេល​ខុស​គ្នា ៖​ មិន​ស្គាល់

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
km: គ្រប់​​​ទំនាក់ទំនង​ទាំងអស់​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនស្គ្រីប​ ។  នេះ​បង្កើត​វា​យ៉ាង​ពិបាក​សម្រាប់​អ្នកណាម្នាក់​ត្រូវ​ស្ដាប់​​​ក្នុង​ការ​ប្រាស្រ័យ​ទាក់ទង​របស់​អ្នក​​ ។

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
km: <qt>របារ​ស្ថាន​ភាព​បង្ហាញ​សារ​ផ្សេងៗ​ រួម​មាន​ការ​តភ្ជាប់​បញ្ហា​មួយ​ចំនួន​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។ ការ​ពន្យារ​ពេល​នៅ​ខាង​ស្ដាំ​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ពេល​បច្ចុប្បន្ន​ ។  ការ​ពន្យារ​ពេល​ វា​ចំណាយ​ពេល​សម្រាប់​សារ​ចេញ​ពី​អ្នក​ទៅ​​ដល់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​​ និង​​ចេញ​ក្រោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទៅ​អ្នក ។​</qt>

en: Lag: %1 ms
km: រយៈពេល​ខុស​គ្នា ៖ %1 មិល្លី​វិនាទី

en: Lag: %1 s
km: រយៈ​ពេល​ខុស​គ្នា​ ៖ %1 វិនាទី

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
km: គ្មាន​ចម្លើយ​​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ %1 សម្រាប់​ច្រើន​ជាង​ %2, %3, %4, និង​ %5 ឡើយ​ ។

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
km: គ្មាន​ចម្លើយ​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ %1 សម្រាប់​ច្រើន​ជាង​ %2, %3, និង​ %4 ឡើយ​ ។

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
km: គ្មាន​ចម្លើយ​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ​ %1 សម្រាប់​ច្រើន​ %2 និង​ %3 ឡើយ​ ។

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
km[0]: គ្មាន​ចម្លើយ​ចេញ​ពី​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ %2 សម្រាប់​ច្រើន​ជាង​ %1 វិនាទី​ឡើយ​។

en: Failed to download %1: %2
km: បាន​បរាជ័យ​ទៅ​ទាញ​យក​ %1 ៖ %2

en: Error parsing router description.
km: កំហុស​ការ​ញែក​​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​រ៉ោតទ័រ​ ។

en: URL Catcher
km: កម្មវិធី​ចាប​យក​របស់ URL

[ctx: open url]
en: &Open
km: បើក​

en: Open URLs in external browser.
km: បើក URLs នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​ខាងក្រៅ ។

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
km: <p>ជ្រើស​​ <b>URL</b> ខាង​លើ​​ បន្ទាប់​​មក​ ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​​ចាប់ផ្ដើម​​ ​​​កម្ម​វិធី​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​​ជាមួយ​ប្រ​ភេទ​ត្រាប់​របស់​ URL ។</p>-<p>ក្នុង​ <b>ការ​កំណត់​</b> នៅ​ក្រោម​ <b>ឥរិយាបថ</b> ខ្ញុំ <b>ជាទូទៅ​</b> អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ កម្មវិធី​រុករក​បណ្តាញអតិថិជន​សម្រាប់​ URL បណ្ដាញ​ ។</p>

en: &Save...
km: រក្សាទុក​...

en: Save selected URLs to the disk.
km: រក្សាទុក URLs ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់​ថាស ។

en: Add Bookmark...
km: បន្ថែម​ចំណាំ...

[ctx: copy url]
en: &Copy
km: ចម្លង​

en: Copy URLs to the clipboard.
km: ចម្លង URLs ទៅកាន់​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់ ។

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
km: ជ្រើស​​ <b>URL</b> ខាង​លើ បន្ទាប់​មក​ ចុច​ប៊ូតុង​​នេះ​ដើម្បី​ចម្លង​​ URL ទៅកាន់​ ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ។

[ctx: delete url]
en: &Delete
km: លុប​

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
km: ជ្រើស​​ <b>URL</b> ខាង​​លើ​ បន្ទាប់​មក​ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​លុប​ URL ចេញ​ពី​បញ្ជី​ ។

en: Delete selected link.
km: លុប​ដំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ ។

[ctx: save url list]
en: &Save List...
km: រក្សា​ទុក​បញ្ជី​...

en: Save list.
km: រក្សាទុក​បញ្ជី​ ។

en: Click to save the entire list to a file.
km: ចុច​រក្សាទុក​បញ្ជី​ទាំងមូល​ទៅកាន់​ឯកសារ ។

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
km: សម្អាត​បញ្ជី

en: Clear list.
km: សម្អាត​បញ្ជី ។

en: Click to erase the entire list.
km: ចុច​លុប​បញ្ជី​ទាំងមូល​ ។

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
km: បញ្ជី​របស់​អ្នក​រក​ឃើញ​ធនធាន​ឯកសណ្ឋាន​ដែល​រៀបរាប់​ក្នុងអំឡុងពេល​វីនដូ​របស់​ Konversation សម័យ​នេះ​ ។

en: From
km: ពី​

en: Date
km: ការ​បរិច្ឆេទ​

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
km: អ្នក​បាន​ជ្រើស URL ច្រើន​ជាង​មួយ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បើក URL មួយ​ចំនួន​នៅ​ពេល​​តែ​​ម្ដង​ឬ ?

en: Open URLs
km: បើក URLs

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
km: អ្នក​បាន​ជ្រើស​ URL ច្រើន​ជាង​មួយ ។ ប្រអប់​ឯកសារ​ត្រូវ​កំណត់​ទិសដៅ​នឹង​បើក​សម្រាប់​​នីមួយៗ ។ ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​រក្សាទុក URLs មួយ​ចំនួន​នៅ​ពេល​តែ​ម្ដង​ឬ ?

en: Save link as
km: រក្សា​ទុក​ដំណ​ជា​

en: Save URL List
km: រក្សាទុក​បញ្ជី​របស់​ URL

en: Konversation URL List: %1
km: បញ្ជី​ URL របស់ Konversation ៖ %1

en: (away)
km: (ឆ្ងាយ​)

en: &Unaway
km: មិន​ចាក​ឆ្ងាយ

en: &Change away message...
km: ប្ដូរ​សារ​ចាក​ឆ្ងាយ...

en: Change away message
km: ប្ដូរ​សារ​ចាកឆ្ងាយ

en: Enter new away message:
km: បញ្ចូល​សារ​ចាក​ឆ្ងាយ​ថ្មី ៖

en: Channel Settings for %1
km: កា​រកំណត់​ឆានែល​សម្រាប់ %1

en: Parameter
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
km: <qt><p>​ទាំង​នេះ​ត្រួត​ពិនិត្យ <em>របៀប</em> ឆានែល ។  មាន​តែ​ការី​ប៉ុណ្ណោះ​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ ។</p><p> <b>ប្រធាន​បទ</b>មាន​ន័យ​ថា ​មានតែ​ការី​ឆានែល​ប៉ុណ្ណោះ​​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រធាន​បទ​សម្រាប់​ឆានែលបាន​ ។</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
km: <qt><p>ទាំង​នេះ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ <em>របៀប​</em> របស់​ឆានែល​ ។  ការី​តែមួយ​ប៉ុណ្ណោះ​អាច​ប្ដូរ​ទាំងនេះ​បាន​ ។​ </p><p><b>គ្មាន​</b>សារ​ពី​ខាង​ក្រៅ​ មាន​ន័យ​ថា​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មិន​នៅ​ក្នុង​ឆានែល​មិន​អាច​ផ្ញើ​សារ​សម្រាប់​អ្នក​រាល់​គ្នា​​ក្នុង​ឆានែល​ដើម្បី​មើល​បាន​ឡើយ​​ ។  គ្រប់​ឆានែល​ភាគ​ច្រើន​មាន​ការ​កំណត់​នេះ​ដើម្បី​ការ​ការ​ពារ​សារ​ដែល​រំខាន​ ។</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
km: <qt><p>ទាំង​នេះ​ត្រួតពិនិត្យ​ <em>របៀប​</em> នៃ​ឆានែល​ ។  ការី​តែ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ​អាច​ប្ដូរ​ទាំង​នេះ​បាន​ ។ </p><p>ឆានែល​ <b>សម្ងាត់​</b> នឹង​មិន​បង្ហាញ​ក្នុង​​បញ្ជី​ឆានែល​ នឹង​គ្មាន​អ្នក​ប្រើ​អាច​ដឹង​ថា ​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ឆានែល​ជាមួយ​ ​<em>ជា​អ្នក​​ណា​​</em>ពាក្យ​បញ្ជា ឬ​ប្រហាក់​ប្រហែល​វត្ថុ​អ្វី​មួយ​ ។  មាន​មនុស្ស​តែម្នាក់​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​មាន​ក្នុង​ឆានែល​ដូច​គ្នា​ នឹង​ដឹង​ថា​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ឆានែល​នេះ​ ប្រ​សិន​បើ​ របៀប​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ ។</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
km: <qt><p>ទាំង​នេះ​ត្រួតពិនិត្យ​ <em>របៀប​</em> នៃ​ឆានែល​ ។  ការី​តែមួយ​ប៉ុណ្ណោះ​អាច​ប្ដូរ​ទាំង​នេះ​បាន​ ។ </p><p>អញ្ជើញ​ <b>ឆានែល</b>តែមួយ​ប៉ុណ្ណោះ​ មាន​ន័យ​ថា​អ្នក​អាច​ភ្ជាប់​​បានតែ​ឆានែល​ ប្រ​សិន​បើ​ ពួកវា​ត្រូវ​បាន​អញ្ជើញ ។  ដើម្បី​អញ្ជើញ​អ្នក​ណា​ម្នាក់​ ត្រូវ​ការ​ការី​ឆានែល​ដើម្បី​ ចេញ​ពាក្យ​បញ្ជា​ <em>/អញ្ជើញ​សម្មតិនាម​</em> ពី​ខាងក្រៅ​ឆានែល​ ។</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
km: <qt><p>ទាំងនេះ​ត្រួត​ពិនិត្យ​ <em>របៀប​</em> នៃ​ឆានែល ។  ការី​តែមួយ​ប៉ុណ្ណោះ​អាច​ប្តូរ​ទាំង​នេះ​ ។ </p><p>ឆានែល​ <b>ឯកជន​</b> ត្រូវ​​បាន​​ង្ហាញ​ក្នុង​បញ្ជី​របស់​ឆានែល​ទាំង​អស់​ ប៉ុន្តែ​ប្រធាន​បទ​មិន​ត្រូវ​បាន​ង្ហាញ​ឡើយ​ ។  អ្នក​ប្រើ​ <em>ជា​អ្នក​ណា​</em> អាច​ ឬ​មិន​អាច​ បង្ហាញ​វា​ក្នុង​ឆានែល​ឯកជន​ផ្អែក​ទៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ជជែក​​តាម​​អ៊ីនធឺណិត​ ។</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
km: <qt><p>ទាំង​នេះ​​ត្រួត​ពិនិត្យ​​ <em>របៀប​</em> នៃ​ឆានែល​ ។  ការី​តែមួយ​ប៉ុណ្ណោះ​អាច​ប្ដូរ​ទាំងនេះ​ ។ </p><p>បន្ថយ​ <b>ឆានែល​</b> មួយ​ដែល​ការី​តែមួយ​ប៉ុណ្ណោះ​ ពាក្យ​កណ្ដាល​ការី​ និង​ជាមួយ​សំឡេង​អាច​និយាយ​បាន​ទាំង​នោះ​​ ។</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
km: <qt><p>ទាំង​នេះ​ត្រួត​ពិនិត្យ​​<em>របៀប​​</em> នៃ​ឆានែល​ ។  ការី​តែមួយ​ប៉ុណ្ណោះ​អាច​ប្ដូរ​ទាំង​នេះ​ ។​ </p><p>អ្នក​ប្រើ​ទាមទារ​ឆានែល​ដែល​បាន​ការ​ពារ​​ដើម្បី​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​​នៅ​ក្នុង​លំដាប់​ភ្ជាប់​ ។</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
km: <qt><p>ទាំងនេះ​ត្រួតពិនិត្យ​ <em>របៀប</em> នៃ​ឆានែល​ ។  ការី​តែមួយ​ប៉ុណ្ណោះ​អា​ច​ប្ដូរ​ទាំងនេះ​ ។ </p><p>ឆានែល​ដែល​អ្នក​ប្រើ​ <b>កំណត់​</b> ដែល​មាន​ន័យ​ថា​ អ្នក​ប្រើ​ជាច្រើន​អាច​នៅ​ក្នុង​ឆានែល​ពេល​តែមួយ​ ។  ឆានែល​មួយ​ចំនួន​មាន​អ្នក​លេង​លើ​បណ្ដាញ​ដែល​ចូល​ក្នុង​ឆានែល​ និង​ប្ដូរ​វា​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​អាស្រ័យ​ទៅលើ​ ភាព​​រវល់​ឆានែលរបៀបណា​​ ។</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
km: ប្រធាន​បទ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
km: ស្វែងរក​ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
km: របៀប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
km: ប្រធាន​បទ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ដោយ​ការី​របស់​ឆានែល​តែប៉ុណ្ណោះ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
km: គ្មាន​សារ​ចេញពី​ឆានែល​ខាងក្រៅ​ឡើយ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
km: ឆានែល​សម្ងាត់​ ឆានែល​​មិន​ត្រូវ​បាន​វាយ​ក្នុង​បញ្ជី​របស់​ឆានែលឡើយ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អញ្ជើញ​តភ្ជាប់​ឆានែល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
km: ឆានែល​ដែល​បាន​បន្ថយ​ មនុស្ស​​ដែល​មាន​សំឡេង​អាច​សរសេរ​ទៅកាន់​ឆានែល​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
km: ព្រំដែន​របស់​អ្នក​ប្រើ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​ឆានែល​ ​៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
km: បង្ហាញ​របៀប​កម្រិត​ខ្ពស់ >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
km: បញ្ជី​បម្រាម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
km: របាំង​ម៉ាស៊ីន​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
km: កំណត់ដោយ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
km: កំណត់​ពេលវេលា

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មម្រាម​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
km: បន្ថែម​បម្រាម​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
km: យក​បម្រាម​ចេញ​

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
km: 
    *** បាន​ចាប់ផ្ដើម​​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​​
    *** លើ​ %1

en: Edit Watched Nickname
km: កែ​សម្រួល​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​

en: &Network name:
km: ឈ្មោះ​បណ្តាញ​ ៖

en: Pick the server network you will connect to here.
km: រើស​បណ្ដាញ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​អ្នក​នឹង​តភ្ជាប់​នៅ​ទីនេះ​ ។

en: N&ickname:
km: សម្មតិនាម​ ៖

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
km: <qt>សម្មតិនាម​​ត្រូវ​មើល​​ នៅ​ពេល​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ក្នុង​បណ្ដាញ​ ។</qt>

en: All Networks
km: បណ្តាញ​ទាំង​អស់​

en: Change notify information
km: ប្ដូរ​ព័ត៌មាន​ជួន​ដំណឹង​

en: Exception
km: ករណី​​លើកលែង

en: Insert Character
km: បញ្ចូល​តួអក្សរ​

en: &Insert
km: បញ្ចូល​

en: Insert a character
km: បញ្ចូល​តួអក្សរ​មួយ​

en: IRC Color Chooser
km: ឧបករណ៍​ជ្រើស​ពណ៌​ជជែក

en: None
km: គ្មាន​

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
km: នេះ​ជា​របៀប​សារ​របស់​អ្នក​នឹង​មើល​ជាមួយ​ពណ៌​ទាំង​នេះ​

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
km: <qt>វា​ជា​របៀប​មើល​ជា​មុន​អ្នក​អាន​អ្វី​ដែល​​អ្នក​អាច​ឃើញ​ទិដ្ឋភាព​សារ​របស់​អ្នក​ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ ជ្រើស​ពណ៌​ទាំងនេះ​ ។<br>
    <b>សម្គាល់​ ៖ គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​គាំទ្រ​វា​ឡើយ​ និង​អ្នក​ប្រើ​មួយ​ចំនួន​បាន​ជ្រើស​មិន​អើពើ​ការ​​ផ្លាស់ប្ដូរ​​ពណ៌​របស់​អ្នក​ ។</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
km: ពណ៌​អត្ថបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​កាន់​បន្ទាត់​បញ្ចូល ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
km: <qt>ទីនេះ​អ្នក​អាច​ជ្រើស​​ពណ៌​ដែល​អ្នក​ចង់​ អត្ថបទ​ក្នុង​សារ​បន្ទាប់​ដែល​អ្នក​ផ្ញើ​ ។ ប្រសិនបើ​ អ្នក​ជ្រើស​ពណ៌​ និង​ចុច​យល់​ព្រម​ ពណ៌​ដែល​ជ្រើស​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ ទៅកាន់​បន្ទាត់​បញ្ចូល​ ។ អត្ថបទ​ដែល​បាន​សរសេរ ក្រោយ​ពេល​វា​​នឹង​​នៅ​ក្នុង​ពណ៌​ដែល​បាន​ជ្រើស រហូតដល់​ អ្នក​ប្ដូរ​ពណ៌​ម្ដង​ទៀត​ ។<br>
    <b>សម្គាល់​ ៖ គ្មាន​អ្នក​ប្រើ​បើក​ជម្រើស​ដើម្បី​មើល​វា​ឡើយ​ ។</b></qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
km: បាន​ជ្រើស​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​អត្ថបទ​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​បន្ទាត់​បញ្ចូល​ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
km: ​<qt>ទីនេះ​អ្នក​ជ្រើស​ពណ៌​ដែល​អ្នក​ចង់​ដាក់​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​សម្រាប់​អត្ថបទ​ក្នុង​ សារ​បន្ទាប់​ដែល​អ្នក​ផ្ញើ​ ។
    ប្រសិន​បើ​ អ្នក​ជ្រើស​ពណ៌​ និង​ចុច​យល់​ព្រម​ ជ្រើស​ពណ៌​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅកាន់​បន្ទាត់​ព័ត៌មាន​​បញ្ចូល ។
    អត្ថបទ​សរសេរ​មួយ​ចំនួន​ ក្រោយ​ពេល​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​​ជ្រើស​ពណ៌ រហូត​ដល់​អ្នក​ប្ដូរ​ពណ៌​ម្ដងទៀត ។<br>
    ការ​ជ្រើស​លំនាំដើម​ "<i>គ្មាន​​</i>" នឹង​មិន​ប្ដូរ​​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​នៃ​សារ​របស់​អ្នក​ ដូច​ច្នោះ​អ្នក​អាន​អ្វី​ដែល​អ្នក​​នឹង​មើល​សារ​របស់​អ្នក​ជាមួយ​ពណ៌​អត្ថបទ​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ធម្មតា ។<br>
    <b>សម្គាល់​ ៖  គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​គាំទ្រ​វា​ឡើយ និង​គ្មាន​អ្នកប្រើ​បើក​ជម្រើស​ដើម្បី​មើល​វា​ឡើយ​ ។</b></qt>

en: Copy Link Address
km: ចម្លង​​អាសយដ្ឋាន​តំណ

en: Add to Bookmarks
km: បន្ថែម​ទៅកាន់​ចំណាំ

en: Open With...
km: បើក​ជាមួយ...

en: Save Link As...
km: រក្សាទុក​ដំណ​ជា​...

en: Search for '%1' with
km: ស្វែងរក '%1' ជាមួយ

en: Configure Web Shortcuts...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្លូវកាត់​បណ្ដាញ...

en: Get &topic
km: យក​ប្រធាន​បទ​

en: Get &user list
km: យក​​បញ្ជី​អ្នក​ប្រើ​

en: Open Query
km: បើក​សំណួរ​

en: Modes
km: របៀប

en: Give Op
km: ឲ្យ​​ការី​

en: Take Op
km: យក​ការី​

en: Give HalfOp
km: ឲ្យ​ការី​​ពាក់​កណ្ដាល​

en: Take HalfOp
km: យក​​ការី​ពាក់កណ្ដាល​

en: Give Voice
km: ឲ្យ​សំឡេង

en: Take Voice
km: យក​សំឡេង

en: Kick / Ban
km: ទាត់ / បម្រាម​

en: &Version
km: កំណែ

en: &Ping
km: Ping

en: Unignore
km: អើពើ

en: Add to Watched Nicks
km: បន្ថែម​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​

en: Remove From Watched Nicks
km: បន្ថែម​ពី​​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​

en: Send &File...
km: ផ្ញើ​ឯកសារ​...

en: Open DCC Chat
km: បើក​ការ​​ជជែក​របស់ DCC

en: Open DCC Whiteboard
km: បើក​ផ្ទាំង​របស់​ DCC

en: Do you want to ignore %1?
km: តើ​អ្នក​មិន​ចង់​អើពើ %1 ឬ ?

en: Do you want to ignore the selected users?
km: តើ​អ្នក​មិន​ចង់​អើពើ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឬ ?

en: Do you want to stop ignoring %1?
km: តើ​អ្នក​ចង់​​បញ្ឈប់​​ការ​មិន​អើពើ​ %1 ឬ ?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បញ្ឈប់​ការ​មិន​អើពើ​អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​ជ្រើស​​ឬ​ ?

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
km: <qt><p>ជួរ​បញ្ចូល​ជា​កន្លែង​​ដែល​អ្នក​ត្រូវ​វាយ​ឲ្យ​ផ្ញើ​ទៅ​ឆានែល​ សំណួរ​ ឬ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។  សារ​បាន​ផ្ញើ​ទៅកាន់​ឆានែល​​ត្រូវ​បាន​មើល​ដោយ​អ្នក​គ្រប់​គ្នា​លើ​ឆានែល​ ចំណែក​ឯ សារ​នៅ​ក្នុង​សំណួរ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅកាន់​​មនុស្ស​ក្នុង​សំណួរ​ជាមួយ​អ្នក​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​ ។ </p><p>​បំពេញ​សម្មតិនាម​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​​ដែល​អ្នក​បាន​​ចាប់​ផ្ដើម​វាយ​ ចុច​ថេប​ ។ ប្រសិន​បើ អ្នក​មិន​បាន​​ចាប់​ផ្ដើម​​វាយ​សម្មតិនាម​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ទាំង​ស្រុង​ដោយ​ជោគជ័យ​ចុង​ក្រោយ​ នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ។</p><p>អ្នក​អាច​ផ្ញើ​ពាក្យ​បញ្ជា​ពិសេស​ផង​ដែរ ៖</p><table><tr><th>/me​ <i>សកម្មភាព​</i></th><td>បង្ហាញ​​ជា​សកម្ម​ភាព​ក្នុង​ឆានែល​ ឬ​សំណួរ​ ។ ឧទាហរណ៍​ ៖  <em>/me sings  a song </em> នឹង​បង្ហាញ​លើ​ឆានែល​ជា​ 'ចម្រៀង​សម្មតិនាម'​ ។</td></tr><tr><th>/whois <i>សម្មតិនាម​​</i></th><td>បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អំពី​មនុស្ស​នេះ រួម​បញ្ចូល​​ឆានែល​ដែល​ពួក​គេ​មាន​ក្នុង​ ។ </td></tr></table><p>សម្រាប់​ពាក្យ​បញ្ជា​បន្ថែម​ មើល​សៀវភៅ​ដៃ​របស់​ Konversation ។</p><p>សារ​មិន​អាច​មាន​ជួរ​ច្រើន​ឡើយ ។</p></qt>

en: 1 byte | %1 bytes
km[0]:  %1 បៃ

en: 1 line | %1 lines
km[0]:  %1 បន្ទាត់​

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
km: <qt>អ្នក​កំពុង​តែ​ប៉ុនប៉ង​​​ទៅ​​បិទភ្ជាប់​ចំណែក​របស់​អត្ថបទ​​ (%1 ឬ %2) នៅ​ក្នុង​ការ​ជជែក ។ វា​អាច​ជា​មូលហេតុ​ការ​កំណត់​ការ​តភ្ជាប់​ឡើងវិញ​ ឬ​​បញ្ចប់​​ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បន្ត​ឬ​ ?</qt>

en: Large Paste Warning
km: បិទភ្ជាប់​ការ​ព្រមាន​

en: Paste
km: បិទ​ភ្ជាប់​

en: Open a query with %1
km: បើក​សំណួរ​ជាមួយ​ %1

en: Join the channel %1
km: ភ្ជាប់​ឆានែល %1

en: Logfile of %1
km: ឯកសារ​កំណត់ហេតុរបស់​ %1

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

en: Clear Logfile
km: សម្អាត​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ

en: Show last:
km: បង្ហាញ​ចុង​ក្រោយ​ ៖

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
km: ប្រើ​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ទំហំ​អតិបរមា​របស់​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​ ។​ ការ​កំណត់​នេះ​មិន​មាន​ការ​ប៉ះពាល់​រហូតដល់​អ្នក​​​ចាប់ផ្ដើម​  Konversation ឡើងវិញ​ ។ ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​នីមួយ​ៗ​អាច​មាន​ការ​កំណត់​ខុសៗ​គ្នា ។

en:  KB
km: គីឡូបៃ​

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
km: សារ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ទីនេះ​ ។ សារ​ចាស់​បំផុត​នៅ​ខាងលើ និង​ថ្មី​បំផុត​នៅ​​ខាងក្រោម​ ។

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បោះចោល​ព័ត៌មាន​កំណត់​ហេតុ​ទាំង​អស់​​របស់​ឯកសារ​នេះ​ជានិច្ច​​ ឬ ?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
km: សម្គាល់​ ៖ដោយ​ការ​រក្សាទុក​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​ អ្នក​នឹង​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​ទាំងអស់​ក្នុង​ឯកសារ​ មិន​មែន​ជា​ចំណែក​តែប៉ុណ្ណោះ​ទេ​​  អ្នក​អាច​មើល​ក្នុង​កម្មវិធី​មើល​នេះ​បាន​ ៖

en: Save Logfile
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​កំណត់​ហេតុ​

en: Choose Destination Folder
km: ជ្រើស​ថត​ទិសដៅ

en: OSD Preview - drag to reposition
km: មើល​​ OSD ជាមុន​ - អូស​ទៅ​ឃ្លាំង​

en: Edit Multiline Paste
km: កែ​សម្រួល​បិទ​ភ្ជាប់​​ជា​ច្រើន

en: &Send
km: ផ្ញើ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
km: បិទភ្ជាប់​កម្មវិធី​កែសម្រួល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
km: បន្ថែម​ទ្រនិច​បង្ហាញ​សម្រង់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
km: យក​បន្ទាត់​ថ្មី​ចេញ​

en: Raw Log
km: កំណត់​ហេតុ​ដើម​

en: Match Case
km: ករណី​ដំណូច

en: Whole Words Only
km: ពាក្យ​ទាំង​អស់​តែ​ប៉ុណ្ណោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
km: ស្វែងរក​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
km: បន្ទាប់​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
km: មុន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
km: ជម្រើស​

en: Close Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​

en: Disconnect From Server
km: ផ្តាច់​ចេញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Disconnect
km: ផ្តាច់​

en: Delete excess text
km: លុប​អត្ថបទ​ដែល​លើស

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
km: លើ %1 ដោយ %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
km: នោះ​ជា​បញ្ជី​​របស់​ប្រធាន​បទ​ទាំងអស់ ដែល​កំណត់​សម្រាប់​ឆានែល​នេះ ខណៈ​ពេល​ផ្ទាំង​របស់​វា​ត្រូវ​បាន​បើក ។
    
    ប្រសិនបើ​ប្រធាន​បទ​ដូច​គ្នា​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ពេល​ច្រើន​ដង​តាម​លំដាប់​ដោយ​នណា​ម្នាក់​នោះ នឹង​បង្ហាញ​តែ​ការកើត​មាន​ឡើង​ចុងក្រោយ​តែប៉ុណ្ណោះ ។
    
    នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ជ្រើស​ប្រធាន​បទ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី កែសម្រួល​វាល​ខាងក្រោម វា​នឹង​ទទួល​បាន​អត្ថបទ​របស់​វា ។ នៅ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចាប់ផ្ដើម​កែប្រែ​មាតិការ​របស់​វាល យ៉ាងណាក៏ដោយ បញ្ជី​នឹង​ប្ដូរ​ពី​​របៀប​ជម្រើស​​ធាតុ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រតិបត្តិ​ជម្រើស​អត្ថបទ​នៅ​លើ​ធាតុ ក្នុង​ករណី​ដែល​អ្នក​ចង់​​ភ្ជាប់​អត្ថបទ​ទៅក្នុង​អត្ថបទ​ថ្មី ។ ដើម្បី​ត្រឡប់​ទៅ​កាន់​របៀប​ជម្រើស​ធាតុ និង​​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​វាល​កែសម្រួល ។ មិន​ធ្វើ​វិញ​ថយក្រោយ​ទៅកាន់​អត្ថបទ​ដើម ឬ​បិទ ហើយ​បើក​ប្រអប់​ឡើង​វិញ ។

en: Find Text...
km: ស្វែង​រក​អត្ថបទ​...

en: Search for text in the current tab
km: ស្វែងរក​អត្ថបទ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Channel &List for %1
km: ឆានែល​ និង​បញ្ជី​សម្រាប់​ %1

en: &Open Logfile for %1
km: បើក​ឯកសារ​កំណត់ហេតុ​សម្រាប់​ %1

en: &Channel Settings for %1...
km: កំណត់​ឆានែល​សម្រាប់​ %1...

en: Rename Tab
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះផ្ទាំង​

en: Enter new tab name:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ផ្ទាំង​ថ្មី ៖

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
km: លំនាំដើម​ ( %1 )

en: &Rename Tab...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ផ្ទាំង​...

en: You can only search in text fields.
km: អ្នក​អាច​ស្វែង​រក​នៅ​ក្នុង​វាល​អត្ថបទ​តែប៉ុណ្ណោះ ។

en: Find Text Information
km: ស្វែង​រក​ព័ត៌មាន​អត្ថបទ​

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
km: ដើម្បី​ស្គាល់​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ណាមួយ​​ត្រូវ​បង្ហាញ​បញ្ជី​ឆានែល​សម្រាប់​ បញ្ជី​​អាច​ត្រូវ​បាន​បើក​ចេញ​ពី​សំណួរ​ ឆានែល​ ឬ​បង្អួច​ស្ថាន​ភាព​​ ។

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
km: ការ​ប្រើ​មុខងារ​នេះ​អាច​មាន​លទ្ធផល​នៅ​ក្នុង​ចរាចរ​របស់​បណ្ដាញ​ជាច្រើន​ ។ ប្រសិន​បើ​ ការ​តភ្ជាប់​របស់​អ្នក​មិន​លឿន​គ្រប់​គ្រាន់​ វា​អាច​ធ្វើ​ទៅ​បាន ប៉ុន្តែ​​​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្តាច់​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ ។

en: Channel List Warning
km: ការ​ព្រមាន​បញ្ជី​ឆានែល​

en: Watched Nicks
km: សម្មតិនាម​ដែល​បាន​មើល​​
