konversation - en to nds translation catalogue (1461 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
nds: &Infögen

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
nds: &Finster

en: You need to specify a command.
nds: Du muttst en Befehl angeven.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
nds: De Befehl wöör mit Spood utföhrt, man hett Nix oder bloots Freetekens utgeven.

en: The media script requires Python %1 or higher.
nds: Dat Medienskript bruukt Python %1 oder nieger.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
nds: Dat geev en Fehler bi't Oplisten vun de lopen Medienafspelers.

en: No running audio players found.
nds: As dat lett, löppt keen Klangafspelers.

en: No running video players found.
nds: As dat lett, löppt keen Videoafspelers.

en: "%1" is not running.
nds: „%1“ löppt nich.

en: No running media players found.
nds: As dat lett, löppt keen Medienafspelers.

en: Nothing is playing in %1.
nds: %1 speelt nix af.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
nds: Keen vun de lopen Klangafspelers (%1) speelt wat af.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
nds: Keen vun de lopen Videoafspelers (%1) speelt wat af.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
nds: Keen vun de lopen Medienafspelers (%1) speelt wat af.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
nds: Dat geev en Fehler bi't Halen vun de Medienmetadaten ut %1.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
nds: Dat gifft en Problem mit den för REGEX_FIXUP angeven reguleer Utdruck.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
nds: %1 hett de nödigen Metadaten för't Utgeven vun en Naricht nich angeven.

en: There is a problem in the output format configuration.
nds: Dat gifft en Problem binnen de Utgaavformaat-Instellen.

en: media v%1 for Konversation.
nds: Medium v%1 för Konversation

en: Usage:
nds: Bruuk:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
nds: "/media" - utgeven, wat de toeerst funnen Afspeler weddergeven deit

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
nds: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - utgeven, wat en begäng Klang- oder Videoafspeler weddergeven deit

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
nds: "/media { Player }" - utgeven, wat de nöömte Afspeler weddergeven deit, wenn he sik finnen lett

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
nds: Dien Qt-Verslöteln-Architektuur ünnerstütt de "Diffie-Hellman"-Slöteluttuusch nich. Wohrschienlich muttst Du noch en Moduul bito installeren. Normalerwies stellt dat Moduul "qca-ossl" den "Diffie-Hellman"-Slöteluttuusch praat.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
nds: Dien Qt-Verslöteln-Architektuur ünnerstütt Blowfish in Blockkedenverslöteln-Bedrief (engelsch: "cipher-block chaining", CBC) nich. Wohrschienlich muttst Du noch en Moduul bito installeren. Normalerwies stellt dat Moduul "qca-ossl" Ünnerstütten för Blowfish praat.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
nds: Dien Qt-Verslöteln-Architektuur ünnerstütt Blowfish in "Elektroonsch Kodebook"-Bedrief (engelsch: "electronic codebook", ECB) nich. Wohrschienlich muttst Du noch en Moduul bito installeren. Normalerwies stellt dat Moduul "qca-ossl" Ünnerstütten för Blowfish praat.

en: topic protection
nds: themenschuult

en: no messages from outside
nds: Keen Narichten vun buten

en: secret
nds: geheem

en: invite only
nds: bloots Inladen

en: private
nds: privaat

en: moderated
nds: modereert

en: password protected
nds: passwoortschuult

en: anonymous
nds: anonüm

en: no colors allowed
nds: Keen Klören tolaten

en: user limit
nds: Brukertallgrenz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
nds: Nieg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
nds: Utwesseln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
nds: &Nieg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
nds: &Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
nds: Utwesseln:

en: Outgoing
nds: Rutgahn

en: Incoming
nds: Ankamen

en: Both
nds: Beed

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
nds: Nieg

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
nds: Nieg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView) i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: RegEx
nds: Reguleer Utdruck

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
nds: Utwesseln in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
nds: Söken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
nds: Utwesseln mit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
nds: &Nieg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
nds: &Wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
nds: Utwesseln in:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
nds: Söken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
nds: Utwesseln mit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
nds: &Tietmarken anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
nds: &Formaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
nds: Daten &wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
nds: &Logbook-Vörgeschicht wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
nds: &Regen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
nds: &Utsehn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
nds: Klöönsnack-Thema &wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
nds: Knööp för Klöönruum-&Typen wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
nds: Klöönruum-Ökel&naamlist un Fixtogriepknööp wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
nds: &Reeknermasken in Ökelnaamlist wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
nds: Rejell Naams in Ökelnaamlist wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
nds: &Fixtogriepknööp wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
nds: &Feld för't Ännern vun den egen Ökelnaam wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
nds: &Rullbalken wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
nds: &Achtergrundbild bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
nds: &Padd:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
nds: Allmeen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
nds: Speelt bi kregen Kuntrullteken "ASCII BEL" (0x07) en Systeemklang af

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
nds: Bi kregen ASCII BEL en S&ysteemklang afspelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
nds: &Ringahn-/Weggahn-/Ökelnaam-Begeefnissen versteken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
nds: Variableln bi't Sennen vun Text na den Server nich verwiedern. En Variabel fangt mit "%" an; a.B. warrt "%B" na de Tekens verwiedert, de för Textfettdruck bruukt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
nds: Variabeln-&Verwiedern (a. B. %C, %B, %G, ...) utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
nds: Statusmellen na Serverstatusfinster ü&mledden

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
nds: Klöönruumbedrief-Tekenkeden as Mischen vun Tekens wohren, ansteed ehr na leesbor Wöör to översetten. Ut "*** Klöönruumbedrief: Keen Narichten vun buten" warrt a.B. "*** Klöönruumbedrief: n"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
nds: Rohbedrief-Tekens (a.B. +o) ansteed vun Beschrieven wiesen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
nds: Tall vun wohrt Regen in Puffers. 0 = ahn Grenz

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
nds: Ahn Grenz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
nds: Is dit anmaakt, warrt bloots Begeefnissen wiest, de wat mit aktiev un beluert Ökelnaams to doon hebbt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
nds: Utbenahmen beluert Ökelnaams un Ökelnaams, de aktiev wöörn binnen de

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
nds: verleden 10 Minuten

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
nds: verleden Stunn

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
nds: verleden 24 Stünnen

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
nds: verleden Week

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
nds: Markerenregen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
nds: Föögt en Markerenreeg in't Klöönruumfinster in, wenn na en anner Klöönruum wesselt warrt, oder wenn dat Programm minimeert warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
nds: Verleden Steed bi't Versteken vun en Klöönruumfinster markeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
nds: Reeg bloots verschuven, wenn nieg Text wiest warrt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
nds: Vun Hand inföögt Regen in all Klöönsnack-Finstern wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
nds: Automaatsch Affraag vun Brukerinformatschonen (/WHO) anmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
nds: Egen Klören

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
nds: Egen Klöörinstellen för Ingaavfeld, Ökelnaamlist un Paneellist &bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
nds: &Achtergrund:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
nds: &Servermellen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
nds: Klöönruum-&Mellen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
nds: &Akschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
nds: Logboo&k-Vörgeschicht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
nds: &Befehl-Bescheed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
nds: &Anfraag-Bescheed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
nds: &Tietmark:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
nds: &Anner Achtergrund:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
nds: Infarvt Ökelnaams

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
nds: &Egen Ökelnaamklöör:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
nds: Is dit anmaakt, warrt Klööntexten mit Klöörkoden in't Klöönfinster as infarvt Text wiest. De Klöörkoden laat sik mit "Infögen" -> "IRC-Klöör" tofögen.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
nds: Infarvt Text in IRC-Narichten &tolaten

en:  second |  seconds
nds[0]:  Sekunn
nds[1]:  Sekunnen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
nds: Automaatsch wedder tokoppeln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
nds: Weddertokoppel-Töövtiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
nds: Weddertokoppel-Versöök:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
nds: Fehlersöök

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
nds: Roh&logbookfinster bi't Tokoppeln wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
nds: Verslöteln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
nds: Standard-Verslötelntyp:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
nds: Vele Verslötelnprogrammen, as a.B. »FiSH« un »Mircryption« ünnerstütt de ECB-Metood (Elektroonsch Kodebook), ok wenn se allmeen as nich seker gellt.
    
    »FiSH« ünnerstütt CBC (Blockkedenverslöteln) nich, man »Mircryption«. Wenn Du den Slöteluttuusch bruken wullt, schullst Du toeerst rutfinnen, wat Dien Partner ok CBC bruukt. Anners kannst Du em twaars lesen, man he Di nich.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Electronic Codebook (ECB)
nds: Elektroonsch Kodebook (ECB)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Cipher-Block Chaining (CBC)
nds: Blockkedenverslöteln (CBC)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
nds: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ProxyType)
en: Socks v5
nds: Socks V5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
nds: Adress:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
nds: Brukernaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
nds: Passwoort:

en:  byte |  bytes
nds[0]:  Byte
nds[1]:  Bytes

en: Network Interface
nds: Nettwark-Koppelsteed

en: Reply From IRC Server
nds: Antwoort vun IRC-Server

en: Specify Manually
nds: Vun Hand angeven

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
nds: DCC-Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
nds: Daalladen-&Orner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
nds: Sennernaam na Dateinaam &tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
nds: Orner för Senner &opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
nds: Ehr't Loosstüern Freetekens vun Dateinaams mit Ünnerstreek utwesseln

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
nds: Anbaden Daalladen automaatsch &verlöven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
nds: Daalladen &automaatsch wedderopnehmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
nds: Gau DCCSennen a&nmaken (löppt villicht nich mit all Programmen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
nds: Passiv DCC-Sennen anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
nds: Anbaden Klöönsnack automaatsch verlöven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
nds: UPnP for NAT-Dwarsloop anmaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
nds: Is dit anmaakt, warrt hier för DCC-Överdregen över IPv6-Verbinnen en IPv4-Koppelsteed fastleggt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
nds: För DCC-Sennen na en IPv&4-Koppelsteed torüchschalten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
nds: T&ietgrenz för DCC-Sennen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
nds: Puffer&grött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
nds: &Metood för't Opdecken vun de egen IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
nds: &Egen IP:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
nds: Porten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
nds: Besünner P&orten för DCC-Överdreegserver anmaken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
nds: na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
nds: Besünner P&orten för DCC-Klöön anmaken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
nds: Klööntext:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
nds: Ökelnaam-List:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
nds: Paneelbalken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
nds: Fastbreed Schriftoort för MOTD-Mellen (Motto för vundaag) bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
nds: &Fastbreed Schriftoort för MOTD-Mellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
nds: &Fettschreven Senner-Ökelnaams in't Klöönfinster wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
nds: Systeemafsnitt anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
nds: Systeemafsnitt för Bescheden över niege Narichten &bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
nds: Bloots &Bescheed geven, wenn en Rutheven utlööst wöör oder de egen Ökelnaam bruukt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
nds: Finster bi't Hoochfohren versteken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
nds: Ökelnaam-Kompletteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
nds: Kompletteer&metood:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
nds: Inreegt Dörloop

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
nds: Konsool-liek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
nds: Konsool-liek mit Ingaavkompletterenfeld

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
nds: Suffi&x an'n Reeganfang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
nds: &Annerwegens:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
nds: Op Groot-/Lüttschrieven oppassen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
nds: Annerswat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
nds: Bescheden wielt We&gwesen utmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
nds: Egen &Nettkieker bruken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
nds: &Befehlteken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
nds: Egen &Verschoon-Antwoort bruken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
nds: <qt>Hier lett sik en egen Antwoort för <b>CTCP-<i>VERSCHOON</i></b>-Anfragen fastleggen.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
nds: Ingaavfeld op Textlängde utwiedern

en: Select Sound File
nds: Klangdatei utsöken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
nds: Klang för't Rutheven &anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
nds: Egen Ökelnaam &jümmers rutheven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
nds: Egen &Regen jümmers rutheven:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
nds: Ruthevenlist

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
nds: Rutheven

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
nds: Klang

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
nds: Automaatsch Text

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
nds: Klöönfinstern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
nds: &Muster:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
nds: Klöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
nds: &Klang:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
nds: Klang utproberen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
nds: A&utomaatsch Text:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
nds: Klöönfinstern:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
nds: Na disse Rutheven warrt bloots in Klöönrüümfinstern söcht, de ehr Naams hier oplist sünd, oder in all Klöönrüümfinstern, wenn dit Feld leddig blifft. Mehr Naams mööt mit Kommas scheedt wesen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
nds: &Bescheden anmaken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
nds: Muster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
nds: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
nds: Muster:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
nds: Bescheden-Typen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
nds: Klöönruum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
nds: Henwies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
nds: Anfraag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
nds: Inladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
nds: &All wegmaken

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
nds: Rullbalken versteken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
nds: Schriefwiesprööf bi't Tippen för all Klöönsnack-Ingaven anmaken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
nds: Is dit anmaakt, warrt dat Ingaavfeld pielliek grötter maakt, wenn dat vull is.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
nds: Mit versteken Hööftfinster starten

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
nds: Rejell Naams neven Ökelnaams &wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
nds: Paneel mit beluert Ökelnaams bi Programmstart opmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
nds: Naricht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
nds: Privaatnaricht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
nds: Aktuell bruukt Ökelnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
nds: Rutheven

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
nds: Klöönruum-Begeefnissen sünd Statusännern, oder wenn Brukers na en Klöönruum rin- oder ut em rutgaht.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
nds: Klöönruum-Begeefnis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
nds: Programmbegeefnissen warrt in Konsoolpaneels, in't DCC-Statuspaneel un anner Programmpaneels wiest, de nich egens för't Snacken bruukt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
nds: Programm-Begeefnis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
nds: Logbook &bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
nds: Bloots privaat Klöönsnacks (Anfragen, DCC-Klönen) na Logbook schrieven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
nds: &Lüttschreven Logbooknaams anmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
nds: Reeknernaam an de Logbook-Dateinaams &anhangen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
nds: &Padd na Logbookdatei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
nds: Logböker mit Systeemtexteditor opmaken

en: Normal Users
nds: Normaal Brukers

en: Voice (+v)
nds: Stimm (+v)

en: Halfops (+h)
nds: HalfBasen (+h)

en: Operators (+o)
nds: Basen (+o)

en: Channel Admins (+p)
nds: Klöönruum-Plegers (+p)

en: Channel Owners (+q)
nds: Klöönruum-Eegners (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
nds: &Befehl, de mit en Dubbelklick utföhrt warrt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
nds: Bi't Sorteren op &Groot- un Lüttschrieven kieken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
nds: Na &Aktiviteet sorteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
nds: Na &Brukerstatus sorteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
nds: (Ökelnaamreeg mit "Dregen un droppen" nieg sorteren)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
nds: Bedriefoort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
nds: Verkloren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
nds: Op-Schirm-Dorstellen &anmaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
nds: Op-&Schirm-Dorstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
nds: Schaddens &tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
nds: OSD-Schriftoort:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
nds: &OSD-Naricht wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
nds: &Wenn de egen Ökelnaam in Klöönruumbescheden opdukt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
nds: Bi a&ll Klöönruumbescheden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
nds: Bi &Anfraag-Aktiviteten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
nds: Bi &Rin-/Weggahn-Begeefnissen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
nds: Egen Klören bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
nds: &Textklöör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
nds: &Achtergrundklöör:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
nds: &Anner Instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
nds: &Duer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
nds: S&chirm:

en: Default Identity
nds: Standard-Identiteet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
nds: Verföögbor Platzhollers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
nds: %c: Aktuell Klöönruum
    %i: Dat Textfeld sien Inholt
    %k: Klöönruumslötel
    %K: Serverpasswoort
    %n: Befehl nich dat Textfeld, man direktemang den Server tostüern
    %o: Aktuell Ökelnaam
    %s&lt;Utdruck>%: Utdruck för't Scheden vun Ökelnaams in %u
    %u: List mit markeert Ökelnaams

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
nds: Knoopnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
nds: Knoopakschoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
nds: Wegmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
nds: Knoopnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
nds: Knoopakschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
nds: Fixknööp wiesen, de binnen Ökelnaam-Rechtsklickmenüs ok Ökelnaams bruukt

en: Interface
nds: Koppelsteed

en: Behavior
nds: Bedregen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
nds: Bescheden

en: Chat Window
nds: Klöönfinster

en: Nicklist Themes
nds: Ökelnaamlist-Mustern

en: Colors
nds: Klören

en: Fonts
nds: Schriftoorden

en: Quick Buttons
nds: Fixtogriepknööp

en: Tabs
nds: Paneels

en: General Behavior
nds: Allmeen Bedregen

en: Connection
nds: Verbinnen

en:  line |  lines
nds[0]:  Reeg
nds[1]:  Regen

en:  nick |  nicks
nds[0]:  Ökelnaam
nds[1]:  Ökelnaams

en: Nickname List
nds: Ökelnaamlist

en: Command Aliases
nds: Befehl-Aliasen

en: Auto Replace
nds: Automaatsch utwesseln

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
nds: Övergahn

en: Logging
nds: Logbook

en: Watched Nicknames
nds: Beluert Ökelnaams

en: On Screen Display
nds: Op-Schirm-Dorstellen

en: Warning Dialogs
nds: Wohrschoen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
nds: Utsehn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
nds: Infarvt Text bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
nds: Infarvt LEDs bruken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
nds: Is dit anmaakt, överschrievt de utsöchten Klören ut de Rutheven-Vörinstellen de Klören för "Aktuell bruukt Ökelnaam" un "Rutheven".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
nds: Klöönsnackfinster-Ruthevenklören Vörrang geven

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Tabs_PreferencesUI)
en: TabBar_Config
nds: Paneelbalken instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
nds: Steed:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
nds: Baven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
nds: Nerrn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
nds: Linkerhand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
nds: &Tomaken-Knööp op Paneels wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
nds: Tomaken-Knoop op de &rechte Siet vun't Paneel wiesen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
nds: Fokus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
nds: &Fokus na nieg Paneels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
nds: Fokus na niege &Anfragen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
nds: Muus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
nds: &Middelklick op Paneel maakt dat to

en: Select Theme Package
nds: Musterpaket utsöken

en: Failed to Download Theme
nds: Muster lett sik nich daalladen.

en: Theme archive is invalid.
nds: Musterarchiv is leeg.

en: Cannot Install Theme
nds: Muster lett sik nich installeren.

en: Do you want to remove %1?
nds: Wullt Du "%1" wegmaken?

en: Remove Theme
nds: Muster wegdoon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Theme_ConfigUI)
en: Theme_Config
nds: Muster instellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
nds: Muster &wegdoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
nds: Lüttbild för normaal Brukers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
nds: Lüttbild för wegwesen Brukers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
nds: Lüttbild för Brukers mit Stimm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
nds: Lüttbild för Brukers mit KlöönruumHalfbaas-Verlöven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
nds: Lüttbild för Brukers mit Klöönruumbaas-Verlöven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
nds: Lüttbild för Brukers mit Pleger-Verlöven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
nds: Lüttbild för Brukers mit Eegner-Verlöven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
nds: Vöransicht:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
nds: ... wenn en Klöönsnack-Inladen ankummt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
nds: … wenn bi't Sekern vun Logbookdateien bloots de sichtbor Deel spiekert wöör.

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
nds: ... ehr en Logbookdatei wegmaakt warrt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
nds: … wenn en Anfraag na en Ökelnaam löppt, de jüst as to övergahn markeert wöör.

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
nds: ... ehr en Verbinnen na en Nettwark op en anner Server opstellt warrt.

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
nds: ... ehr en anner Verbinnen na dat sülve Nettwark op den Server opstellt warrt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
nds: ... ehr en Serverpaneel tomaakt warrt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
nds: ... ehr en Klöönruumpaneel tomaakt warrt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
nds: ... ehr en Anfraagpaneel tomaakt warrt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
nds: ... ehr en DCC-Klöönruumpaneel tomaakt warrt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
nds: … wenn sik ut dat aktuelle Paneel de Klöönruumlistborn nich fastslaan lett

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
nds: … wenn du den Menübalken versteken wullt.

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
nds: ... wenn wegen de Klöönrüümlist ehr Daalladengrött de Verbinnen afkoppelt wöör

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
nds: ... wenn Du veel Text infögen wullt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
nds: … wenn Du Konversation över dat Systeemafsnitt-Lüttbild utmaken wullt.

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
nds: … wenn Du en Ökelnaam övergahn wullt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
nds: … wenn Du en Ökelnaam nich mehr övergahn wullt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
nds: … wenn Du Konversation utmaken wullt, wieldes DCC-Dateiöverdregen loopt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
nds: … wenn en Naricht Tekens bargt, de nich to de aktive Koderen kompatibel sünd.

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
nds: ... dat Finster warrt bi't Tomaken na den Systeemafsnitt minimeert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
nds: Wohrschoen wiesen, ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>
    Is dat Beluern vun Ökelnaams anmaakt, kriggst Du en Bescheed, wenn de in <b>Beluert Nettwarken/Ökelnaams</b> fastleggt Brukers sik to- oder afkoppelt.</p>
    <p>Du kannst ok dat Finster <b>Beluert Ökelnaams</b> opmaken, wenn Du de Statussen vun all beluert Brukers ankieken wullt.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
nds: Ö&kelnaam-Beluern anmaken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
nds: <qt>Wenn anmaakt, warrt dat Finster <b>Beluert Ökelnaams</b> automaatsch bi't Hoochfohren vun "Konversation" opmaakt.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Bi en Dubbelklick op en Ökelnaam in't Finster <b>Beluert Ökelnaams</b>
    warrt disse Befehl na de <b>Ingaavreeg</b> in't Serverfinster schreven.</p>
    <p>De Befehl verlöövt disse Tekens:</p><ul>
    <li>%u: De dubbelt anklickt Ökelnaam.</li>
    <li>%K: Serverpasswoort.</li>
    <li>%n: Befehl nich de Ingaavreeg, sünnern direktemang den Server tostüern.</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
nds: Befehl, de mit en Dubbelklick op en Ökelnaam &utföhrt warrt:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
nds: <qt>
    <p>Bi en Dubbelklick op en Ökelnaam in't Finster <b>Beluert Ökelnaams</b>
    warrt disse Befehl na de <b>Ingaavreeg</b> in't Serverfinster schreven.</p>
    <p>De Befehl verlöövt disse Tekens:</p><ul>
    <li>%u: De dubbelt anklickt Ökelnaam.</li>
    <li>%K: Serverpasswoort.</li>
    <li>%n: Befehl nich de Ingaavreeg, sünnern direktemang den Server tostüern.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
nds: De Opfrischtiet för de Statusprööv vun de nerrn oplist Brukers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
nds: &Opfrischtiet:

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
nds: Nettwark is wegkamen. Is dat wedder verföögbor, warrt automaatsch wedder tokoppelt.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
nds[0]: Tokoppeln na %2 (op Port %3) in 1 Sekunn.
nds[1]: Tokoppeln na %2 (op Port %3) in %1 Sekunnen.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
nds[0]: Weddertokoppeln na %2 (op Port %3) in 1 Sekunn.
nds[1]: Weddertokoppeln na %2 (op Port %3) in %1 Sekunnen.

en: Error
nds: Fehler

en: Reconnection attempts exceeded.
nds: Weddertokoppel-Versöök aflopen.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
nds: Du büst noch na %1 tokoppelt. Wullt Du redig en anner Verbinnen opmaken?

en: Already connected to %1
nds: Al na %1 tokoppelt

en: Create connection
nds: Verbinnen opstellen

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
nds: Du büst opstunns na %1 över „%2“ (Port %3) tokoppelt. Wullt du ansteed na „%4“ (Port %5) wesseln?

en: Switch Server
nds: Server wesseln

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
nds: Bitte Dien <b>Kennen</b> utfüllen.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
nds: Bitte Dien <b>Rejell Naam</b> ingeven.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
nds: Bitte tominnst een <b>Ökelnaam</b> ingeven.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
nds: <qt>Dien Identiteet "%1" is nich richtig instellt:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
nds: Identiteet instellen

en: Edit Identity...
nds: Identiteet bewerken...

en: Debug: %1
nds: Fehlersöök: %1

en: Error: %1
nds: Fehler: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
nds: getNickname: Server "%1" lett sik nich finnen.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
nds: "DCC %1"-Anfraag lett sik den Partner nich över den Klöönserver tostüern.

en: Awaiting acceptance by remote user...
nds: An't Töven, wat de feern Bruker annimmt...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
nds: %1 (op %2) beedt Di "DCC %3" an

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
nds: "DCC %1"-Anbott vun %2

en: Accept
nds: Annehmen

en: Reject
nds: Afwiesen

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
nds: Du hest dat "DCC %1"-Anbott afwiest.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
nds: "DCC %1"-Anfraag wöör torüchwiest.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
nds: "Reverse DCC %1"-Torüchmellen lett sik den Partner nich över den Klöönserver tostüern.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
nds: Port %1 lett sik nich wiederledden. DCC-Anfraag warrt feern Bruker liekers tostüert.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
nds: "Reverse DCC %1"-Torüchmellen lett sik den Partner nich över den Klöönserver tostüern.

en: Could not open a socket for listening: %1
nds: Luustersocket lett sik nich opmaken: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
nds: „DCC-%1“-Verbinnen mit %2 warrt op Port %3 anbaden...

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
nds: Wittwand

[ctx: DCC extension]
en: Chat
nds: Klönen

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
nds: „DCC-%1“-Verbinnen na %2 (%3:%4) warrt opstellt...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
nds: "DCC-%1"-Verbinnen na %2 opstellt.

en: Socket error: %1
nds: Socketfehler: %1

en: Could not accept the client.
nds: Dat Programm warrt nich annahmen.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
nds: "DCC-%1"-Verbinnen na %2 opstellt.

en: Connection closed.
nds: Afkoppelt

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
nds: DCC-%1 mit %2 op Port %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
nds: DCC-%1 mit  %2 op %3:%4.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
nds: Wullt Du Dien DCC-%1 mit %2 tomaken?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
nds: "DCC %1" tomaken

en: Talking to yourself
nds: Du snackst mit Di sülven

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
nds: Standard ( %1 )

en: Usage
nds: Bruuk

en: Usage: %1ME text
nds: Bruuk: %1ME Text

en: Unknown command.
nds: Nich begäng Befehl

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
nds: Nich begäng CTCP-%1-Anfraag vun %2 kregen

en: No vacant port
nds: Keen free Port

en: Could not open a socket
nds: Socket lett sik nich opmaken

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
nds: Passiv loosstüern

en: Open
nds: Opmaken

en: Select Recipient
nds: Adressaat utsöken

en: Select nickname and close the window
nds: Ökelnaam utsöken un dat Finster tomaken

en: Close the window without changes
nds: Dat Finster ahn Ännern tomaken

en: DCC Receive Question
nds: Fraag na DCC-Annahm

en: O&riginal Filename
nds: O&rginaal-Dateinaam

en: Suggest &New Filename
nds: &Niegen Dateinaam vörslaan

en: Use as new default download folder
nds: As nieg Standardorner för Daalladen bruken

en: &Resume
nds: &Wiedermaken

en: R&ename
nds: Ü&mnömen

en: Details
nds: Enkelheiten

en: DCC Send
nds: DCC-Sennen

en: DCC Receive
nds: DCC-Annahm

en:  (Reverse DCC)
nds:  (Ümdreiht DCC)

en: Unknown server
nds: Nich begäng Server

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
nds: %1 op %2, %3 (Port %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
nds: %1 op %2

[ctx: %1=ownIP, %2=ownPort]
en: %1 (port %2)
nds: %1 (Port %2)

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
nds: Jo, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
nds: Nee

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
nds: &lt; 1Sek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
nds: Dateinaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
nds: Sülvst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
nds: Vörankamen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
nds: Steed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
nds: Aktuell Steed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
nds: Dateigrött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
nds: Wedder opnahmen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
nds: Aktuell Gauigkeit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
nds: Dörsnittlich Gauigkeit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
nds: Överdregenduer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
nds: Estemeert nablieven Tiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
nds: Anbaden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
nds: Anfungen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
nds: Afslaten:

en: File
nds: Datei

en: Started At
nds: Starttiet

en: Progress
nds: Vörankamen

en: Position
nds: Steed

en: Speed
nds: Gauigkeit

en: Sender Address
nds: Afsennadress

en: Remaining
nds: Nablieven

en: %1/sec
nds: %1/Sek.

en: Queued
nds: Inreegt

en: Preparing
nds: An't Rüsten

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
nds: Utstahn

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
nds: An't Tokoppeln

en: Receiving
nds: An't Afhalen

en: Sending
nds: An't Loosstüern

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
nds: Afslaten

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
nds: Fehlslaan

en: Aborted
nds: Afbraken

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
nds: Inreegt - Överdregen töövt, wat Du ehr annimmst oder afwiest.

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
nds: An't Rüsten - Överdregen pröövt op wedderopnehmbor Dateien.

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
nds: An't Rüsten - Överdregen haalt de Daten för't Loosstüern.

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
nds: Utstahn - Överdregen töövt, wat de Partner ehr annimmt oder afwiest.

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
nds: An't Tokoppeln - Överdregen warrt na den Partner tokoppelt.

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
nds: An't Afhalen - Överdregen kriggt Daten vun den Partner.

en: Sending - Transfer is sending data to partner
nds: An't Loosstüern - Överdregen stüert den Partner Daten to.

en: Done - Transfer has completed successfully
nds: Afslaten - Överdregen wöör mit Spood afslaten.

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
nds: Fehlslaan - Överdregen is ut en »nich begäng Grund« fehlslaan.

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
nds: Fehlslaan - Överdregen is ut Grund »%1« fehlslaan.

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
nds: Afbraken - Överdregen vun Bruker afbraken

en: Incoming Transfers
nds: Ankamen Överdregen

en: Outgoing Transfers
nds: Rutgahn Överdregen

en: DCC Status
nds: DCC-Status

en: &Select All Items
nds: All Indrääg &utsöken

en: S&elect All Completed Items
nds: All afslaten Indrääg u&tsöken

en: &Accept
nds: &Annehmen

en: Start receiving
nds: Afhalen starten

en: A&bort
nds: Af&breken

en: Abort the transfer(s)
nds: De Överdregen afbreken

en: Resend
nds: Nochmaal sennen

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
nds: &Leddig maken

en: Clear all selected Items
nds: All utsöcht Indrääg leddig maken

en: Clear Completed
nds: Afslaten leddig maken

en: Clear Completed Items
nds: All afslaten Indrääg leddig maken

en: &Open File
nds: Datei &opmaken

en: Run the file
nds: De Datei utföhren

en: Open Location
nds: Adress opmaken

en: Open the file location
nds: De Dateiadress opmaken

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
nds[0]: Du hest %1 Datei för't Utföhren utsöcht. Wullt Du redig wiedermaken?
nds[1]: Du hest %1 Dateien för't Utföhren utsöcht. Wullt Du redig wiedermaken?

en: The admin has restricted the right to receive files
nds: De Pleger hett den Verlööv för't Kregen vun Dateien sparrt.

en: Invalid sender address (%1)
nds: Leeg Afsennadress (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
nds: Nich ünnerstütt Uthanneln (Dateigrött=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
nds: <b>De Orner lett sik nich opstellen oder Teeldaten laat sik nich schrieven.</b><br/>Orner: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
nds: <b>De Datei warrt vun en anner Överdregen bruukt.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
nds: KIO-Utgaav lett sik nich opstellen.

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
nds[0]: <b>Dat gifft al en Deeldatei:</b><br/>%2<br/>Grött vun de Deeldatei: 1 Byte.<br/>
nds[1]: <b>Dat gifft al en Deeldatei:</b><br/>%2<br/>Grött vun de Deeldatei: %1 Byte.<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
nds: <b>Dat gifft de Datei al.</b><br/>%1 (%2)<br/>De Senner gifft en Dateigrött vun %3 an.<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
nds: <b>De Datei lett sik nich opmaken.<br/>Fehler: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
nds: "Reverse DCC SEND"-Torüchmellen lett sik den Partner nich över den Klöönserver tostüern.

en: Waiting for connection
nds: An't Töven op Verbinnen

en: Waiting for remote host's acceptance
nds: An't Töven, wat de feern Reekner annimmt

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
nds: "DCC RECV"-Wedderopnehmenanfraag lett sik den Partner nich över den Klöönserver tostüern.

en: Unexpected response from remote host
nds: Nich verwacht Antwoort vun feern Reekner

en: Could not accept the connection (socket error).
nds: Verbinnen lett sik nich annehmen. (Socketfehler).

en: Transfer error
nds: Överdregenfehler

en: KIO error: %1
nds: KIO-Fehler: %1

en: Timed out
nds: Tiet is aflopen

en: The admin has restricted the right to send files
nds: De Pleger hett den Verlööv för't Sennen vun Dateien sparrt.

en: The url "%1" does not exist
nds: De Adress "%1" gifft dat nich.

en: Enter Filename
nds: Dateinaam ingeven

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
nds: <qt>De Datei, de Du <i>%1</i> tostüerst, hett keen Naam.<br/>Bitte giff en Dateinaam an, de den Adressaat wiest warrt, oder brick de DCC-Överdregen af.</qt>

en: unknown
nds: nich begäng

en: No filename was given
nds: Keen Dateinaam angeven

en: Could not retrieve "%1"
nds: "%1" lett sik nich halen.

en: Unable to send a 0 byte file.
nds: En Datei mit 0 Byte lett sik nich sennen.

en: DCC SEND request was rejected
nds: "DCC SEND"-Anfraag wöör torüchwiest.

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
nds: "DCC SEND"-Anfraag lett sik den Partner nich över den Klöönserver tostüern.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
nds: Akschoon mit Spood utföhrt. - Schull nienich binnen en Fehlerdialoog vörkamen.

en: Could not read from file "%1".
nds: Datei "%1" lett sik nich lesen.

en: Could not write to file "%1".
nds: Datei "%1" lett sik nich schrieven.

en: A fatal unrecoverable error occurred.
nds: Dat geev en swoor un nich richtbor Fehler.

en: Could not open file "%1".
nds: Datei "%1" lett sik nich opmaken.

en: The operation was unexpectedly aborted.
nds: De Akschoon wöör unverwachtens afbraken.

en: The operation timed out.
nds: De Tiet för de Akschoon is aflopen.

en: An unspecified error happened on close.
nds: Bi't Tomaken hett dat en nich angeven Fehler geven.

en: Unknown error. Code %1
nds: Nich begäng Fehlerkode: %1

en: Columns
nds: Striepen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
nds: Wittwand-Schriftköör

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fontPointComboBox)
en: 48
nds: 488

en: Clear Image
nds: Bild leddig maken

en: Save As...
nds: Sekern as...

en: Freehand Drawing
nds: Freehannig teken

en: Draw a straight line
nds: En graad Lien teken

en: Draw a rectangle
nds: En Rechteck teken

en: Draw an ellipse
nds: En Ellips teken

en: Draw text
nds: Text wiesen

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
nds: Köör

en: Eraser
nds: Radeergummi

en: Fill a contiguous area with the foreground color
nds: En tosamenhangen Rebeet mit de Vörgrundklöör infarven

en: Draw an arrow
nds: En Piel teken

en: Select a color from the image
nds: Söök en Klöör ut dat Bild ut.

en: Save Image
nds: Bild sekern

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
nds: Biller (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
nds: Identiteten

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
nds: Dit is Dien Ökelnaamlist. En Ökelnaam is de Naam, mit den Du bi anner Brukers begäng büst. Du kannst Di jichtenseen Naam utsöken, man dat eerste Teken mutt en Bookstaav wesen.
    
    Wiel Ökelnaams in't Klöönsnack-Nettwark eenkennig wesen mööt, kann dat wesen, dat De Server Dien Ökelnaam afwiest, wiel de villicht al in Bruuk is. Giff hier noch en poor Utwiek-Ökelnaams in: Wenn de Server den eersten Ökelnaam afwiest, probeert Konversation de nakamen Ökelnaams ut.

en: Standard NickServ
nds: Standard-Ökelnaamserver

en: Server Password
nds: Server-Passwoort

en: SSL Client Certificate
nds: SSL-Client-Zertifikaat

en:  minute |  minutes
nds[0]:  Minuut
nds[1]:  Minuten

en: Change identity information
nds: Identiteet-Informatschonen ännern

en: Discards all changes made
nds: Smitt all Ännern weg

en: Add Identity
nds: Identiteet tofögen

en: Identity name:
nds: Naam vun de Identiteet:

en: You need to give the identity a name.
nds: Du muttst en Naam för de Identiteet ingeven.

en: Rename Identity
nds: Identiteet ümnömen

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
nds: Disse Identiteet warrt jüst bruukt. Wenn Du ehr wegdeist, bruukt de Nettwarkinstellen wedder de Standardidentiteet. Wullt Du ehr liekers wegdoon?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
nds: Wullt Du redig all Informatschonen för disse Identiteet wegdoon?

en: Delete Identity
nds: Identiteet wegdoon

en: Duplicate Identity
nds: Identiteet klonen

en: You must add at least one nick to the identity.
nds: Du muttst de Identiteet tominnst een Ökelnaam tofögen.

en: Please enter a real name.
nds: Bitte en rejell Naam ingeven.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
nds: Giffst Du hier en Passwoort in, geiht dat dat binnen de Serverinstellen vör, wenn dat dor en binnen gifft.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
nds: &Identiteet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
nds: Tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
nds: Verdubbeln

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
nds: Ümnömen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
nds: &Rejell Naam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
nds: Giff hier Dien rejell Naam in. Klöönsnacks sünd nich för't Versteken vör Fründ oder Feend maakt. Denk dor an, wenn Du Scherereen maken wullt. Mit en utdacht „rejell“ Naam kannst Du Dien Geslecht vör de snaakschen Minschen dor buten versteken, man Dien Reekner lett sik jümmers rutfinnen. Dat heet: Du büst nienich redig anonüm.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
nds: Ökelnaam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
nds: Automaatsch anmellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
nds: &Deenst:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
nds: De Deenstnaam kann <b><i>nickserv</i></b> wesen, oder en nich-nettwarkafhangen Naam as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
nds: Befehl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
nds: Konto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
nds: &Passwoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
nds: PEM-Datei:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
nds: Weg

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
nds: Is dit anmaakt, warrt den Klöönsnacktext en kimmrecht Lien toföögt, wenn Du den Befehl <b>/away</b> utföhrst. De gifft an, wennehr Du weggahn büst. Anner Klöönsnackbrukers seht disse Lien nich.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
nds: De verleden Steed in't Klöönsnackfinster bi't Weggahn markeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
nds: Standard-Wegwesen-Naricht:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
nds: Hier kannst Du en Text as Wegwesen-Naricht ingeven, de bruukt warrt, wenn keen Naricht as Argument för de Befehlen <b>/away</b> oder <b>/aaway</b> angeven is, un ok, wenn ut dat Menü oder mit en Tastkombinatschoon <b>Globaal "weg"</b> anmaakt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
nds: Wegwesen-Ökelnaam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
nds: Giff en Ökelnaam in, de op Dien Wegwesen henwiest. Jümmers, wenn Du mit disse Identiteet binnen na jichtenseen Klöönruum ringahn büst un den Befehl "<b>/away msg</b>" utföhrst, ännert "Konversation" automaatsch Dien Ökelnaam na den Wegwesen-Ökelnaam. So weet anner Brukers, dat Du nich an Dien Reekner büst. Wenn Du den Befehl <b>/away</b> binnen en Klöönruum utföhrst, ut den Du weggahn büst, warrt Dien Ökelnaam automaatsch op den Orginaal-Ökelnaam torüchsett. Wenn Du Dien Ökelnaam nich automaatsch ännern wullt, laat dit leddig.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
nds: Is dit anmaakt, sett "Konversation" automaatsch för all Verbinnen, de disse Identiteet bruukt, den Wegwesen-Status, wenn de Pausschirm angeiht oder sik för de nerrn instellt Tiet nix deit.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
nds: Automaatsch Wegwesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
nds: Status op "Weg" setten na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
nds: ahn Aktiviteet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
nds: Is dit anmaakt, sett "Konversation" automaatsch den Wegwesen-Status för all Verbinnen wedder torüch, wenn de Pausschirm utgeiht oder nieg Brukeraktiviteet opdeckt warrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
nds: Bi Aktiviteet automaatsch torüchmellen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
nds: Is dit anmaakt, warrt all Klöönrüüm automaatsch de Wegwesen-Naricht tostüert, na de Du mit disse Identiteet tokoppelt büst. För <b>%s</b> in'n Wegwesen-Befehl warrt de Wegwesen-Naricht inwesselt. Büst Du wedder torüch, warrt de Torüch-Befehl utföhrt. För <b>%t</b> in'n Torüch-Befehl warrt de Wegwesen-Tiet insett.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
nds: Wegwesen-Befehlen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
nds: Wegwesen-Befehl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
nds: Torüch-Befehl:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
nds: Verwiedert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
nds: &Vörweg-Konsoolbefehl:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
nds: Hier kannst Du en Befehl ingeven, de utföhrt warrt, ehr na den Server tokoppelt warrt.<br>Wenn disse Identiteet mehr Servers bargt, warrt de Befehl för all Servers utföhrt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
nds: &Koderen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
nds: Disse Instellen leggt fast, mit wat för en Koderen den Server Dien Ingaav tostüert warrt, un wodennig de Mellen wiest warrt. Bi den eersten Programmstart övernimmt "Konverstion" automaatsch Dien Bedriefsysteeminstellen. Wenn ankamen Narichten leeg dorstellt warrt, kannst Du dat maal mit Ännern vun disse Instellen utproberen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginLabel)
en: I&dent:
nds: &Kennen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
nds: Grund för't &Weggahn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
nds: Disse Mellen kriggt anner Brukers, wenn Du vun en Server weggeihst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
nds: Konversation afbraken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
nds: Grund för't &Rutgahn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
nds: Disse Mellen warrt den Klöönsnack tostüert, wenn Du ut em rutgeihst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
nds: Grund för't &Rutsmeten:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
nds: Disse Mellen warrt den Klöönsnack tostüert, wenn Di Een ut en Klöönsnack rutsmitt (normalerwies de IRC-Baas).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
nds: Bruker wöör afschaten.

en: Edit Channel Settings
nds: Klöönrüüm-Instellen bewerken

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
nds: <qt><p>Elk Klöönsnack in't IRC hett en Thema. Dit is bloots en Mellen, de elkeen sehn kann.</p><p>Wenn Du en Klöönruumbaas büst, oder as Klöönruumtyp nich <em>"T"</em> sett is, kannst Du dat Thema na en Klick op den Knoop "Klöönruum-Instellen bewerken" (linkerhand dat Thema) ännern. Du kannst Di dor ok de Themen-Vörgeschicht ankieken.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
nds: Hööchsttall vun Brukers binnen den Klöönruum

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit is de Brukertallgrenz - De Hööchsttall vun Brukers, de to de sülve Tiet binnen een Klöönruum wesen köönt. Du kannst ehr instellen, wenn Du en Klöönruumbaas büst. De Kanaalbedrief warrt warrt automaatsch op "<b>T</b>hema" (Knoop linkerhand) sett, wenn dit fastleggt warrt.</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit wiest all Dien Ökelnaams. Wenn Du en anner Ökelnaam utsöchst oder ingiffst, warrt den IRC-Server en Anfraag tostüert, dormit de Dien Ökelnaam ännert. Wenn de Server dit verlöövt, warrt de nieg Ökelnaam rutheevt. Wenn Du en niegen Ökelnaam ingiffst, muttst Du dorna de Ingaavtast drücken.</p><p>De <em>Identiteten</em> laat sik in't Menü <em>Instellen</em> bewerken.</p></qt>

en: Completion
nds: Kompletteren

en: Possible completions: %1.
nds: Mööglich Kompletteren: %1.

en: Channel Password
nds: Klöönruum-Passwoort

en: Channel User Limit
nds: Brukertallgrenz

en: Enter the new user limit for the channel:
nds: Nieg Brukertall vun den Klöönruum ingeven

en: Nick
nds: Ökelnaam

en: You are now known as %1.
nds: Du heetst nu „%1“.

en: %1 is now known as %2.
nds: %1 heet nu "%2".

[ctx: Message type]
en: Join
nds: Ringahn

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
nds: Du (%1) büst na Klöönruum „%2“ ringahn.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
nds: %1 (%2) is na dissen Klöönruum rinkamen.

[ctx: Message type]
en: Quit
nds: Weggahn

en: You (%1) have left this server.
nds: Du (%1) büst vun dissen Server weggahn.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
nds: Du (%1) büst vun dissen Server weggahn (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
nds: Rutgahn

en: You have left channel %1.
nds: Du büst ut Klöönruum %1 rutgahn.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
nds: Du (%1) büst ut Klöönruum „%2“ rutgahn (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
nds: %1 (%2) is vun dissen Server weggahn.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
nds: %1 (%2) is vun dissen Server weggahn (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
nds: %1 (%2) is ut dissen Klöönruum rutgahn.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
nds: %1 (%2) is ut dissen Klöönruum rutgahn (%3).

en: Kick
nds: Rutsmieten

en: You have kicked yourself from channel %1.
nds: Du hest Di sülven ut Klöönruum %1 rutsmeten.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
nds: Du hest Di sülven ut Klöönruum %1 rutsmeten (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
nds: Du büst ut Klöönruum %1 vun %2 rutsmeten worrn.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
nds: Du büst ut Klöönruum %1 vun %2 rutsmeten worrn (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
nds: Du hest %1 rutsmeten.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
nds: Du hest %1 rutsmeten (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
nds: %1 wöör vun %2 rutsmeten.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
nds: %1 wöör vun %2 rutsmeten (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
nds[0]: %1 Ökelnaam
nds[1]: %1 Ökelnaams

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
nds[0]:  (%1 Op)
nds[1]:  (%1 Opn)

en: Topic
nds: Thema

en: The channel topic is "%1".
nds: Dat Klöönruum-Thema is "%1".

en: You set the channel topic to "%1".
nds: Du settst dat Klöönruum-Thema op "%1".

en: %1 sets the channel topic to "%2".
nds: %1 sett dat Klöönruum-Thema op "%2".

en: You set a quiet on %1.
nds: Du deist %1 dat Snacken verbeden.

en: %1 sets a quiet on %2.
nds: %1 deit %2 dat Snacken verbeden.

en: You remove the quiet on %1.
nds: Du deist %1 dat Snacken wedder verlöven.

en: %1 removes the quiet on %2.
nds: %1 deit %2 dat Snacken wedder verlöven.

en: You give channel owner privileges to yourself.
nds: Du giffst Di sülven Eegner-Verlöven.

en: You give channel owner privileges to %1.
nds: Du giffst %1 Eegner-Verlöven.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
nds: %1 gifft Di Eegner-Verlöven.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
nds: %1 gifft %2 Eegner-Verlöven.

en: You take channel owner privileges from yourself.
nds: Du nimmst Di sülven de Eegner-Verlöven weg.

en: You take channel owner privileges from %1.
nds: Du nimmst %1 de Eegner-Verlöven weg.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
nds: %1 nimmt Di de Eegner-Verlöven weg.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
nds: %1 nimmt %2 de Eegner-Verlöven weg.

en: You give channel admin privileges to yourself.
nds: Du giffst Di sülven Pleger-Verlöven.

en: You give channel admin privileges to %1.
nds: Du giffst %1 Pleger-Verlöven.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
nds: %1 gifft Di Pleger-Verlöven.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
nds: %1 gifft %2 Pleger-Verlöven.

en: You take channel admin privileges from yourself.
nds: Du nimmst Di sülven de Pleger-Verlöven weg.

en: You take channel admin privileges from %1.
nds: Du nimmst %1 de Pleger-Verlöven weg.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
nds: %1 nimmt Di de Pleger-Verlöven weg.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
nds: %1 nimmt %2 de Pleger-Verlöven weg.

en: You give channel operator privileges to yourself.
nds: Du giffst Di sülven Klöönruumbaas-Verlöven.

en: You give channel operator privileges to %1.
nds: Du giffst %1 Klöönruumbaas-Verlöven.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
nds: %1 gifft Di Klöönruumbaas-Verlöven.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
nds: %1 gifft %2 Klöönruumbaas-Verlöven.

en: You take channel operator privileges from yourself.
nds: Du nimmst Di sülven de Klöönruumbaas-Verlöven weg.

en: You take channel operator privileges from %1.
nds: Du nimmst %1 de Klöönruumbaas-Verlöven weg.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
nds: %1 nimmt Di de Klöönruumbaas-Verlöven weg.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
nds: %1 nimmt %2 de Klöönruumbaas-Verlöven weg.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
nds: Du giffst Di sülven HalfOp-Verlöven.

en: You give channel halfop privileges to %1.
nds: Du giffst %1 HalfOp-Verlöven.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
nds: %1 gifft Di HalfOp-Verlöven.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
nds: %1 gifft %2 HalfOp-Verlöven.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
nds: Du nimmst Di sülven de HalfOp-Verlöven weg.

en: You take channel halfop privileges from %1.
nds: Du nimmst %1 de HalfOp-Verlöven weg.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
nds: %1 nimmt Di de HalfOp-Verlöven weg.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
nds: %1 nimmt %2 de HalfOp-Verlöven weg.

en: You give yourself permission to talk.
nds: Du giffst Di sülven Snackverlööv.

en: You give %1 permission to talk.
nds: Du giffst %1 Snackverlööv.

en: %1 gives you permission to talk.
nds: %1 gifft Di Snackverlööv.

en: %1 gives %2 permission to talk.
nds: %1 gifft %2 Snackverlööv.

en: You take the permission to talk from yourself.
nds: Du nimmst Di sülven den Snackverlööv weg.

en: You take the permission to talk from %1.
nds: Du nimmst "%1" den Snackverlööv weg.

en: %1 takes the permission to talk from you.
nds: %1 nimmt Di den Snackverlööv weg.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
nds: %1 nimmt "%2" den Snackverlööv weg.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "Keen Klören tolaten".

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "keen Klören tolaten".

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "Klörkoden tolaten".

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "Klöörkoden tolaten".

en: You set the channel mode to 'invite only'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "Bloots Inladen".

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "Bloots Inladen".

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
nds: Du deist Klöönruumbedrief "Bloots Inladen" weg.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
nds: %1 deit Klöönruumbedrief "Bloots Inladen" weg.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "modereert".

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "modereert".

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "nich modereert".

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "nich modereert".

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "Keen Narichten vun buten".

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "Keen Narichten vun buten".

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "Narichten vun buten tolaten".

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "Narichten vun buten tolaten".

en: You set the channel mode to 'private'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "privaat".

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "privaat".

en: You set the channel mode to 'public'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "apen".

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "apen".

en: You set the channel mode to 'secret'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "geheem".

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "geheem".

en: You set the channel mode to 'visible'.
nds: Du settst den Klöönruumbedrief op "sichtbor".

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "sichtbor".

en: You switch on 'topic protection'.
nds: Du maakst de Themenschuul an.

en: %1 switches on 'topic protection'.
nds: %1 maakt de Themenschuul an.

en: You switch off 'topic protection'.
nds: Du maakst de Themenschuul ut.

en: %1 switches off 'topic protection'.
nds: %1 maakt de Themenschuul ut.

en: You set the channel key to '%1'.
nds: Du settst den Klöönruum-Slötel op "%1".

en: %1 sets the channel key to '%2'.
nds: %1 sett den Klöönruum-Slötel op "%2".

en: You remove the channel key.
nds: Du deist den Klöönruum-Slötel weg.

en: %1 removes the channel key.
nds: %1 deit den Klöönruum-Slötel weg.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
nds[0]: Du stellst en Brukertallgrenz vun een Ökelnaam in.
nds[1]: Du stellst en Brukertallgrenz vun %1 Ökelnaams in.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
nds[0]: %2 stellt en Brukertallgrenz vun een Ökelnaam in.
nds[1]: %2 stellt en Brukertallgrenz vun %1 Ökelnaams in.

en: You remove the channel limit.
nds: Du deist de Brukertallgrenz weg.

en: %1 removes the channel limit.
nds: %1 deit de Brukertallgrenz weg.

en: You set a ban on %1.
nds: Du sparrst %1.

en: %1 sets a ban on %2.
nds: %1 sparrt %2.

en: You remove the ban on %1.
nds: Du deist de Sparr vun %1 weg.

en: %1 removes the ban on %2.
nds: %1 deit de Sparr vun %2 weg.

en: You set a ban exception on %1.
nds: Du stellst en Sparr-Utnahm vun %1 in.

en: %1 sets a ban exception on %2.
nds: %1 stellt en Sparr-Utnahm vun %2 in.

en: You remove the ban exception on %1.
nds: Du deist de Sparr-Utnahm vun %1 weg.

en: %1 removes the ban exception on %2.
nds: %1 deit de Sparr-Utnahm vun %2 weg.

en: You set invitation mask %1.
nds: Du stellst Inladenmask %1 in.

en: %1 sets invitation mask %2.
nds: %1 stellt Inladenmask %2 in.

en: You remove the invitation mask %1.
nds: Du deist de Inladenmask %1 weg.

en: %1 removes the invitation mask %2.
nds: %1 deit de Inladenmask %2 weg.

en: You set the channel mode '%1'.
nds: Du stellst Klöönruumbedrief "%1" in.

en: %1 sets the channel mode '%2'.
nds: %1 sett den Klöönruumbedrief op "%2".

en: You set channel mode +%1
nds: Du stellst Klöönruumbedrief op +%1

en: %1 sets channel mode +%2
nds: %1 stellt Klöönruumbedrief op +%2

en: You remove the channel mode '%1'.
nds: Du deist den Klöönruumbedrief "%1" weg.

en: %1 removes the channel mode '%2'.
nds: %1 deit den Klöönruumbedrief "%2" weg.

en: You set channel mode -%1
nds: Du stellst Klöönruumbedrief op -%1

en: %1 sets channel mode -%2
nds: %1 stellt Klöönruumbedrief op -%2

en: You have to be an operator to change this.
nds: Du muttst en Klöönruumbaas wesen, wenn Du dit ännern wullt.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
nds: Bloots en Klöönruumbaas kann dat Thema ännern. %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
nds: Keen Narichten na Klöönruum vun buten. %1

en: Secret channel.  %1
nds: Geheem Klöönruum. %1

en: Invite only channel.  %1
nds: "Bloots Inladen"-Klöönruum. %1

en: Private channel.  %1
nds: Privaat Klöönruum. %1

en: Moderated channel.  %1
nds: Modereert Klöönruum. %1

en: Protect channel with a password.
nds: Klöönruum mit en Passwoort schulen

en: Set user limit to channel.
nds: Brukertall vun den Klöönruum ingrenzen

en: Do you want to leave %1?
nds: Wullt Du ut %1 rutgahn?

en: Leave Channel
nds: Ut Klöönruum rutgahn

en: Leave
nds: Rutgahn

en: Identity Default ( %1 )
nds: Standard-Identiteet (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
nds: Pass&woort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
nds: &Klöönruum:

en: Channel Name
nds: Naam vun den Klöönruum

en: Users
nds: Brukers

en: Channel Topic
nds: Klöönsnack-Thema

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
nds: Klöönrüüm

[ctx: save list]
en: Save &List...
nds: &List sekern...

en: Click here to save the channel list.
nds: Klick, wenn Du de Klöönrüümlist sekern wullt.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
nds: List &opfrischen

en: Click here to refresh the channel list.
nds: Klick, wenn Du de Klöönrüümlist opfrischen wullt.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
nds: Na Klöönruum &ringahn

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
nds: Klick hier, wenn Du na den Klöönruum ringahn wullt. För den Klöönruum warrt en nieg Paneel opmaakt.

en: Refreshing.
nds: An't Opfrischen

en: Channels: %1 (%2 shown)
nds: Klöönrüüm: %1 (%2 wiest)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
nds:  Nich-eenkennig Brukers: %1 (%2 wiest)

en: Save Channel List
nds: Klöönrüüm sekern

en: Konversation Channel List: %1 - %2
nds: Konversation-Klöönrüüm: %1 - %2

en: Join Channel
nds: Na Klöönruum ringahn

en: Open URL
nds: URL opmaken

en: Channel List for %1
nds: Klöönrüüm för %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
nds: &Hööchsttall vun Brukers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
nds: &Minnsttall vun Brukers:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
nds: Hier warrt de filtert Klöönrüümlist wiest. Beacht: Bruukst Du keen reguleer Utdrück, warrt all Klöönrüüm wiest, de de ingeven Filter-Tekenkeed bargt. Dat deit nich noot, dat de Klöönruumnaam mit de ingeven Tekenkeed anfangt..\n\nSöök mit en Klick en Klöönruum ut, na den Du ringahn wullt. Mit en Rechtsklick op den Klöönruum warrt en List mit all Internetadressen  in't Klöönruumthema wiest.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
nds: &Klöönruum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
nds: &Thema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
nds: Giff hier en Filtertext in.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
nds: Söken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
nds: &Reguleer Utdruck

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
nds: Keen Grenz

en: Operator
nds: Baas

en: Admin
nds: Pleger

en: Owner
nds: Eegner

en: Half-operator
nds: Half-Baas

en: Has voice
nds: Hett Stimm

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
nds: CTCP-PING-Anfraag vun %1 na Klöönruum %2 kregen, Antwoort warrt loosstüert.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
nds: CTCP-%1-Anfraag vun %2 kregen, Antwoort warrt loosstüert.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
nds: Verschoon-Anfraag vun %1 na Klöönruum %2 kregen.

en: Received Version request from %1.
nds: Verschoon-Anfraag vun %1 kregen.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
nds: Leeg "DCC SEND"-Anfraag vun %1 kregen.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
nds: Leeg "DCC ACCEPT"-Anfraag vun %1 kregen.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
nds: Leeg "DCC RESUME"-Anfraag vun %1 kregen.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
nds: Leeg "DCC CHAT"-Anfraag vun %1 kregen.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
nds: Nich begäng DCC-Befehl "%1" vun %2 kregen.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
nds: Nich begäng CTCP-%1-Anfraag vun %2 na Klöönruum %3 kregen.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
nds: Nich begäng CTCP-%1-Anfraag vun %2 kregen.

en: -%1 to %2- %3
nds: -%1 na %2- %3

en: second | seconds
nds[0]: Sekunn
nds[1]: Sekunnen

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
nds: CTCP-PING-Antwoort vun %1 kregen: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
nds: CTCP-%1-Antwoort vun %2 kregen: %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
nds: »DH1080_INIT« vun %1 kregen

en: Received DH1080_FINISH from %1
nds: »DH1080_FINISH« vun %1 kregen

en: %1 invited you to channel %2.
nds: %1 hett Di na Klöönruum %2 inlaadt.

en: You have set personal modes: %1
nds: Du hest persöönliche Statussen sett: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
nds: %1 hett Dien persöönlich Statussen sett: %2

en: %1 sets mode: %2
nds: %1 sett Bedrief: %2

en: Welcome
nds: Willkamen

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
nds: Server %1 (Verschoon %2), Brukerstatussen: %3, Klöönruum-Bedriefoorden: %4

en: Support
nds: Ünnerstütten

en: Your personal modes are:
nds: Dien egen Statussen sünd:

en: Channel modes:
nds: Klöönruum-Typen:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
nds[0]: tohööchst %1 Bruker
nds[1]: tohööchst %1 Brukers

en: Channel URL: %1
nds: Klöönruum-Adress: %1

en: Created
nds: Opstellt

en: This channel was created on %1.
nds: Disse Klöönruum wöör op den %1 opstellt.

en: %1 is logged in as %2.
nds: %1 is as %2 anmeldt.

en: Names
nds: Naams

en: End of NAMES list.
nds: Enn vun de Naamlist.

en: TOPIC
nds: Thema

en: The channel %1 has no topic set.
nds: Klöönruum %1 hett keen Thema fastleggt.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
nds: Dat Thema vun Klöönruum %1 is: "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
nds: Dat Thema wöör vun %1 op den %2 fastleggt.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
nds: Dat Thema för %1 wöör vun %2 op den %3 fastleggt.

en: %1 is actually using the host %2.
nds: %1 bruukt opstunns den Reekner %2.

en: %1: No such nick/channel.
nds: %1: Ökelnaam/klöönruum lett sik nich finnen.

en: No such nick: %1.
nds: Ökelnaam lett sik nich finnen: %1.

en: %1: No such channel.
nds: %1: klöönruum lett sik nich finnen.

en: Nickname already in use, try a different one.
nds: De Ökelnaam is al in Bruuk, probeer en annern ut.

en: Nickname already in use. Trying %1.
nds: De Ökelnaam is al in Bruuk. %1 warrt utprobeert.

en: You are not on %1.
nds: Du büst nich op %1.

en: MOTD
nds: MFV

en: Message of the day:
nds: Motto för vundaag:

en: End of message of the day
nds: Enn vun't Motto för vundaag

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
nds: Disse Akschoon bruukt Klöönruumbaas-Verlöven in %1.

en: You are now an IRC operator on this server.
nds: Du büst nu op dissen Server en Klöönruumbaas.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
nds: "%1" is nu Dien versteken Reekner (vun Deensten fastleggt).

en: Current users on the network: %1
nds: Tall vun Brukers in't Nettwark: %1

en: Current users on %1: %2.
nds: Tall vun Brukers op %1: %2

en: Away
nds: Weg

en: %1 is away: %2
nds: %1 is weg: %2

en: You invited %1 to channel %2.
nds: Du hest %1 na Klöönruum %2 inlaadt.

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
nds: %1 (%2) oplööst na Adress: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
nds: Adress för %1 (%2) lett sik nich oplösen.

en: %1 is an identified user.
nds: %1 is en begäng Bruker.

en: %1 is using a secure connection.
nds: %1 bruukt en seker Verbinnen.

en: Who
nds: Wokeen

en:  (Away)
nds:  (weg)

en: End of /WHO list for %1
nds: Enn vun de /WHO-List för %1

en: %1 is a user on channels: %2
nds: %1 is en Bruker op: %2

en: %1 has voice on channels: %2
nds: %1 hett Stimm op: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
nds: %1 is en HalfOp vun: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
nds: %1 is en Klöönruumbaas vun: %2

en: %1 is owner of channels: %2
nds: %1 is Klöönruum-Eegner vun: %2

en: %1 is admin on channels: %2
nds: %1 is Klöönruum-Pleger vun: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
nds: %1 is över %2 (%3) tokoppelt.

en: %1 is available for help.
nds: %1 kann hölpen.

en: %1 is an IRC Operator.
nds: %1 is en Klöönruumbaas.

en: 1 day | %1 days
nds[0]: 1 Dag
nds[1]: %1 Daag

en: 1 hour | %1 hours
nds[0]: 1 Stunn
nds[1]: %1 Stünnen

en: 1 minute | %1 minutes
nds[0]: 1 Minuut
nds[1]: %1 Minuten

en: 1 second | %1 seconds
nds[0]: 1 Sekunn
nds[1]: %1 Sekunnen

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
nds: %1 hett siet %2, %3, %4 un %5 nix mehr daan.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
nds: %1 hett siet %2, %3 un %4 nix mehr daan.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
nds: %1 hett siet %2 un %3 nix mehr daan.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
nds[0]: %2 hett siet een Sekunn nix mehr daan.
nds[1]: %2 hett siet %1 Sekunnen nix mehr daan.

en: %1 has been online since %2.
nds: %1 is siet %2 tokoppelt.

en: End of WHOIS list.
nds: Enn vun de WHOIS-List

en: Userhost
nds: Reeknernaam

en:  (IRC Operator)
nds:  (Klöönruumbaas)

en:  (away)
nds:  (weg)

en: List of channels:
nds: Klöönrüüm:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
nds[0]: %2 (%1 Bruker): %3
nds[1]: %2 (%1 Brukers): %3

en: End of channel list.
nds: Enn vun de Klöönrüümlist

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
nds: (nich begäng)

en: BanList:%1
nds: Leeglist:%1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
nds: %1 vun %2 op den %3 sett

en: End of Ban List.
nds: Enn vun de Leeglist

en: No such server: %1.
nds: Server nich vörhannen: %1.

en: %1 is currently unavailable.
nds: %1 is opstunns nich verföögbor.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
nds: Ökelnaam %1 is nich verföögbor. %2 warrt utprobeert.

en: %1: Unknown command.
nds: Befehl "%1" is nich begäng.

en: Not registered.
nds: Nich indragen.

en: %1: This command requires more parameters.
nds: %1: Disse Befehl bruukt mehr Parameters.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
nds: Du kannst nich na "%1" ringahn: De Klöönruum is passwoortschuult, un Du hest en leeg oder keen Passwoort angeven.

en: You are now logged in as %1.
nds: Du büst nu as %1 anmeldt.

en: SASL authentication successful.
nds: SASL-Identiteetprööv hett Spood hatt.

en: SASL authentication attempt failed.
nds: SASL-Identiteetprööv is fehlslaan.

en: SASL authentication aborted.
nds: SASL-Identiteetprööv wöör afbraken.

en: Channel Invites
nds: Klöönruum-Inladen

en: Join
nds: Ringahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
nds: Du hest Inladen för de nakamen Klöönrüüm kregen. Söök de Klöönrüüm ut, na de Du ringahn wullt.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
nds: Jümmers nafragen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
nds: Jümmers ringahn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
nds: Jümmers övergahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
nds: Vun nu af:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
nds: Verbinnen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
nds: &Passwoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
nds: Reeknernaam:

en: Away&nbsp;Message:
nds: Wegwesen&nbsp;Naricht:

en: (unknown)
nds: (nich begäng)

en: Online&nbsp;Since:
nds: Tokoppelt&nbsp;siet:

en: Watched Nicks Online
nds: Beluert tokoppelt Ökelnaams

en: &Add Nickname...
nds: Ökelnaam &tofögen...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
nds: Klick, wenn Du disse Ökelnaamlist en nieg Ökelnaam tofögen wullt.

en: &Remove Nickname
nds: Ökelnaam &wegdoon

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
nds: Klick, wenn Du ut disse Ökelnaamlist en Ökelnaam wegdoon wullt.

en: Open &Query
nds: &Anfraag opmaken

en: &Join Channel
nds: Na Klöönruum &ringahn

en: Network/Nickname/Channel
nds: Nettwark/Ökelnaam/Klöönruum

en: Additional Information
nds: Bito-Informatschonen

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
nds: <p>Dit sünd all Ökelnaams binnen Dien List mit beluert Ökelnaams, oplist na Server-Nettwark, över dat se tokoppelt sünd.</p><p>De Striep <b>Bito-Informatschonen</b> wiest begäng Informatschonen över den Bruker.</p><p>De Klöönrüüm, na de de Brukers ringahn sünd, warrt nerrn de Ökelnaams oplist.</p><p>De as <b>Afkoppelt</b> oplist Ökelnaams sünd na keen Server in't Nettwark tokoppelt.</p><p>Mit en Rechtsklick op en Ökelnaam laat sik mehr Funkschonen opropen.</p>

en:  online via %1
nds:  tokoppelt över %1

en:  since %1
nds:  siet %1

en:  Voice
nds:  Stimm

en:  HalfOp
nds:  HalfBaas

en:  Operator
nds:  Baas

en:  Owner
nds:  Eegner

en:  Admin
nds:  Pleger

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
nds: Du wullt en Naricht loosstüern, de Tekens bargt, de dat binnen Dien aktuell Koderen nich gifft. Wenn Du liekers wiedermaakst, warrt disse Tekens mit »?« utwesselt.

en: Encoding Conflict Warning
nds: Koderenkonflikt-Wohrschoen

en: Raw
nds: Roh

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
nds: Bruuk: %1JOIN <Klöönruum> [Passwoort]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
nds: Bruuk: %1KICK <Ökelnaam> [Grund]

en: %1KICK only works from within channels.
nds: %1KICK funkscheneert bloots binnen Klöönrüüm.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
nds: %1PART un %1LEAVE ahn Parameters funkscheneert bloots binnen en Klöönruum oder en Affraag.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
nds: %1PART ahn Klöönruum-Naam funkscheneert bloots binnen en Klöönruum.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
nds: %1TOPIC ahn Parameters funkscheneert bloots binnen en Klöönruum.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
nds: %1TOPIC ahn Kanaalnaam funkscheneert bloots binnen en Klöönruum.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
nds: %1NAMES ahn Teel koppelt Di villicht vun den Server af. Legg "*" fast, wenn Du dit redig wullt.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
nds: Bruuk: %1close [Finster] maakt dat angeven Klöönruum- oder Anfraag-Paneel to. Is keen Paneel angeven, warrt dat aktuelle Paneel tomaakt.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
nds: Bruuk: %1NOTICE <Adressaat> <Naricht>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
nds: Naricht "%1" warrt %2 tostüert.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
nds: %1ME funkscheneert bloots binnen en Klöönruum, Anfraag oder DCC-Klöönruum-Paneel.

en: You need to specify a recipient.
nds: Du muttst en Adressaat angeven.

en: You cannot open queries to channels.
nds: Du kannst keen Anfragen na Klöönrüüm opmaken.

en: You need to specify a message.
nds: Du muttst en Naricht angeven.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
nds: CTCP-%1-Anfraag warrt %2 tostüert.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
nds: Bruuk: %1AME [-LOCAL] Text

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
nds: Bruuk: %1AMSG [-LOCAL] Text

en: Usage: %1OMSG text
nds: Bruuk: %1OMSG Text

en: Sending notice "%1" to %2.
nds: Naricht "%1" warrt %2 tostüert.

en: Usage: %1ONOTICE text
nds: Bruuk: %1ONOTICE Text

en: Usage: %1QUOTE command list
nds: Bruuk: %1QUOTE Befehllist

en: Usage: %1SAY text
nds: Bruuk: %1SAY Text

en: File "%1" does not exist.
nds: Dat gifft de Datei "%1" nich.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
nds: Bruuk: %1DCC [SEND [Ökelnaam [Dateinaam]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
nds: Bruuk: %1DCC [GET [Ökelnaam [Dateinaam]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
nds: Bruuk: %1DCC [CHAT [Ökelnaam]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
nds: Bruuk: %1DCC [WHITEBOARD [Ökelnaam]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
nds: Nich begäng Befehl: %1DCC %2. Mööglich Befehlen sünd SEND, CHAT, CLOSE un GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
nds: Bruuk: %1INVITE <Ökelnaam> [Klöönruum]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
nds: %1INVITE ahn Klöönruum-Naam funkscheneert bloots binnen Klöönrüüm.

en: %1 is not a channel.
nds: %1 is keen Klöönruum.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
nds: Bruuk: %1EXEC [-SHOWPATH] <Skript> [Parameter-List]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
nds: Skriptdatei "%1" lett sik nich finnen bi: %2

en: The script name may not contain "../".
nds: Skriptnaam mutt keen "../" bargen.

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
nds: Bruuk: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
nds: De Beschedenlist wöör leddig maakt (%1 wegdaan).

en: The notify list is currently empty.
nds: Aktuell Beschedenlist is opstunns leddig.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
nds: Aktuell Beschedenlist: %1 (%2 toföögt)

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
nds: Aktuell Beschedenlist: %1 (%2 wegdaan)

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
nds: Aktuell Beschedenlist: %1 (%2 toföögt, %3 wegdaan)

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
nds: Aktuell Beschedenlist: %1

[ctx: Message type]
en: Notify
nds: Bescheed

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
nds: Giff hier Brukernaam un Passwoort för Klöönruumbaas-Verlöven in:

en: IRC Operator Password
nds: Klöönruumbaas-Passwoort

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
nds: %1BAN ahn Klöönruumnaam funkscheneert bloots binnen en Klöönruum.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
nds: %1KICKBAN ahn Klöönruumnaam funkscheneert bloots binnen en Klöönruum.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
nds: Bruuk: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [Klöönruum] <Ökelnaam | Mask>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
nds: Bruuk: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [Klöönruum] <Ökelnaam | Mask> [Grund]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
nds: %1UNBAN ahn Klöönruumnaam funkscheneert bloots binnen en Klöönruum.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
nds: Bruuk: %1UNBAN [Klöönruum] Muster

en: Added %1 to your ignore list.
nds: %1 na Dien Övergahn-List toföögt.

en: Ignore
nds: Övergahn

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
nds: Bruuk: %1IGNORE [ -ALL ] <Bruker 1> <Bruker 2> ... <Bruker n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
nds: Bruuk: %1UNIGNORE <Bruker 1> <Bruker 2> ... <Bruker n>

en: Removed %1 from your ignore list.
nds: %1 vun Dien Övergahn-List wegdaan.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
nds[0]: Övergahn nich begäng: %2
nds[1]: Övergahn nich begäng: %2

en: Current encoding is: %1
nds: Aktuell Koderen: %1

en: Switched to %1 encoding.
nds: Na Koderen %1 wesselt.

en: %1 is not a valid encoding.
nds: %1 is keen gellen Koderen.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
nds: Bruuk: %1setkey <Ökelnaam|Klöönruum> <Slötel> sett en Verslöteln-Slötel för Ökelnaam oder Klöönruum. Binnen en Klöönruum oder Anfraag-Paneel warrt de Slötel mit %1setkey <Slötel> sett. Dat Slötelfeld findt »cbc:« un »ecb:«-Prefixen rut un sett de Blockverslöteln-Metood op »Blockkeden-Verslöteln« oder »Elektroonsch Kodebook«. De Standardmetood ahn angeven Prefix lett sik in de Instellen ännern: Bedregen -> Verbinnen -> Verslöteln -> Standard-Verslötelntyp. Standard is »Elektroonsch Kodebook« (ECB).

en: Unable to set an encryption key for %1.
nds: För %1 lett sik keen Verslöteln-Slötel setten.

en: The key for %1 has been set.
nds: De Slötel för %1 wöör fastleggt.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
nds: En Verslöteln-Slötel lett sik bloots mit en Verschoon vun Konversation mit Ünnerstütten för de Qt-Verslöteln-Architektuur (QCA) setten. Snack Dien Verdeler na en Konversation-Paket mit QCA-Ünnerstütten an, oder buu Di dat sülven.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
nds: Bruuk: %1keyx <Ökelnaam|Klöönruum> lööst en DH1080-Slöteluttuusch mit dat Teel ut.

en: Unable to request a key exchange from %1.
nds: Slöteluttuusch mit %1 lett sik nich anfragen.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
nds: DH1080-Slöteluttuusch mit %1 warrt start.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
nds: Bruuk: %1delkey <Ökelnaam> oder <Klöönruum> deit den Verslötel-Slötel för en Ökelnaam oder Klöönruum weg.

en: The key for %1 has been deleted.
nds: De Slötel för %1 wöör wegdaan.

en: No key has been set for %1.
nds: För %1 wöör keen Slötel fastleggt.

en: The key for %1 is "%2".
nds: De Slötel för %1 is "%2".

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
nds: Bruuk: %1KILL <Ökelnaam> [Kommentar]

en: Usage: %1DNS <nick>
nds: Bruuk: %1DNS <Ökelnaam>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
nds: Bruuk: %1queuetuner [an | ut]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
nds: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [Klöönruum | Ökelnaam]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
nds: %1CLEAR [-ALL] [Klöönruum | Ökelnaam]

en: Resolved %1 to: %2
nds: %1 oplööst to: %2

en: Unable to resolve %1.
nds: %1 lett sik nich oplösen.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit Paneel wiest en poor Enkelheiten över Dien Snackpartner. Wiest warrt de heel Naam un de Reeknermask.</p><p>Dat <i>Konversation-Handbook</i> bargt mehr en Verkloren dor över, wat de Reeknermask is.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
nds: Wullt Du disse Anfraag mit %1 tomaken?

en: Close Query
nds: Anfraag tomaken

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
nds: %1 (%2) is vun dissen Server weggahn.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
nds: %1 (%2) is vun dissen Server weggahn (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
nds: Tokoppel-Vörwegkonsoolbefehl warrt utföhrt...

en: Pre-shell command executed successfully!
nds: Tokoppel-Vörwegkonsoolbefehl mit Spood utföhrt!

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
nds: Bi't Utföhren vun den Befehl geev dat en Problem:

en: Warning
nds: Wohrschoen

en: Looking for server %1 (port %2)...
nds: Server %1 (op Port %2) warrt söcht...

en: Server found, connecting...
nds: Server funnen, an't Tokoppeln...

en: Negotiating capabilities with server...
nds: Uthanneln vun de Könen mit den Server...

en: Closing capabilities negotiation.
nds: Könenuthanneln warrt afslaten.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
nds: Könenuthanneln fehlslaan: Warrt, as't lett, vun den Server nich ünnerstütt.

en: SASL capability denied or not supported by server.
nds: SASL-Könen afwiest oder nich vun den Server ünnerstütt

en: SSL Connection Error
nds: SSL-Tokoppelfehler

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
nds: Verbinnen na Server %1 (op Port %2) bi't Töven op Brukeranter op en SSL-Fehler afreten. Warrt automaatsch wedder tokoppelt, wenn de Fehler övergahn warrt.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
nds: Verbinnen na Server %1 (op Port %2) afreten: %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
nds: De Identiteetprööv mit SSL-Zertifikaat för Server %1 (op Port %2) is fehlslaan.

en: SSL Connection Warning
nds: SSL-Tokoppelwohrschoen

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
nds: Tokoppeln na %1 (op Port %2) mit SSL-Verslöteln fehlslaan. Villicht ünnerstütt de Server keen SSL-Verslöteln ( bruukst Du den richtigen Port), oder Du hest dat Zertifikaat torüchwiest. %3

en: Delayed connect aborted.
nds: Ophollen Tokoppeln afbraken

en: Disconnected from %1 (port %2).
nds: Vun %1 (Port %2) afkoppelt.

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
nds: För Identiteet "%1" wöörn keen Ökelnaams vun Verbinnen "%2" annahmen.
    BItte en niegen Ökelnaam ingeven oder för't Afkoppeln op "Afbreken" klicken:

en: Nickname error
nds: Ökelnaam-Fehler

en: Select File(s) to Send to %1
nds: Datei(en) för't Loosstüern na %1 utsöken

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
nds: Leeg "DCC SEND"-Anfraag vun %1 kregen.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
nds: %1 beedt Di dat Tostüern vun "%2" (%3) an...

en: unknown size
nds: Grött nich begäng

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
nds: Leeg "DCC CHAT"-Anfraag vun %1 kregen.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
nds: %1 warrt fraagt, wat Hoochladen vun "%2" (%3) annahmen warrt...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
nds: %1 warrt fraagt, wat passiv Hoochladen vun "%2" (%3) annahmen warrt...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
nds: %1 warrt fraagt, wat %2 annahmen warrt...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
nds: Leeg Annehmen-Naricht för passiv DCC-Klöön vun %1 kregen.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
nds: Leeg Annehmen-Naricht för passiv DCC-Sennen för "%1" vun %2 kregen.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
nds: Daalladen vun "%1" vun %2 warrt bi %3 Perzent vun %4 wedder opnahmen...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
nds: Leeg Annehmen-Naricht för't Wedderopnehmen vun "%1" vun %2 kregen.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
nds: Hoochladen vun "%1" na %2 warrt bi %3 Perzent vun %4 wedder opnahmen...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
nds: Leeg Wedderopnehmen-Anfraag för "%1" vun %2 kregen.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
nds: Leeg Afwiesen-Anfraag för "%1" vun %2 kregen.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
nds: Leeg Afwiesen-Anfraag vun %1 kregen.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
nds: "%1" vun %2 daallaadt.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
nds: "%1" lett sik nich vun %2 daalladen. Oorsaak: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
nds: "%1" na %2 hoochlaadt.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
nds: "%1" lett sik nich na %2 hoochladen. Oorsaak: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
nds: "%1" warrt %2 tostüert...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
nds: "%1" (%2) warrt vun %3 daallaadt...

en: %1 is online (%2).
nds: %1 is tokoppelt (%2).

en: %1 went offline (%2).
nds: %1 hett sik afkoppelt (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
nds: Fehler: Skript "%1" lett sik nich finnen.

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
nds: Fehler: Skript "%1" lett sik nich utföhren. Bitte prööv de Dateiverlöven.

en: Gone away for now
nds: Opstunns weg

en: You are now marked as being away (reason: %1).
nds: Du büst nu as "weg" markt. (Oorsaak: %1)

en: You are now marked as being away.
nds: Du büst nu as "weg" markt.

en: You are no longer marked as being away.
nds: Du büst nich mehr as "weg" markt.

en: You are not marked as being away.
nds: Du büst nich as "weg" markt.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
nds: Slöteluttuusch mit %1 lett sik nich torechtmaken.

en: Unable to perform key exchange with %1.
nds: Slöteluttuusch mit %1 lett sik nich utföhren.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
nds: »DH1080_INIT« vun %1 lett sik nich inlesen. Slöteluttuusch fehlslaan.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
nds: Dien Slötel is sett. Dien Naricht warrt nu verslötelt un %1 en »DH1080_FINISH« tostüert.

en: Unable to complete key exchange with %1.
nds: Slöteluttuusch mit %1 lett sik nich afsluten.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
nds: »DH1080_FINISH« vun %1 mit Spood inleest. Dien Slötel is sett un Dien Narichten warrt nu verslötelt.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
nds: »DH1080_FINISH« vun %1 lett sik nich inlesen. Slöteluttuusch fehlslaan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
nds: Den Server sien Naam oder IP. "irchelp.org" stellt en Serverlist praat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
nds: Giff hier den Port för't Tokoppeln in. För de mehrsten Servers is dat wull <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
nds: Maak dit an, wenn Du dat SSL-Protokoll (Secure Socket Layer) för de Kommunikatschoon mit den Server bruken wullt. Dit schuult Dien Privaatrebeet bi Överdregen twischen Di un den IRC-Server. De Server mutt dat SSL-Protokoll ünnerstütten, dormit dat funkscheneert. Tomehrst sleit de Överdregen fehl, wenn de Server keen SSL ünnerstütten deit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
nds: S&eker Verbinnen (SSL)

en: Change network information
nds: Nettwarkinformatschonen ännern

en: Add Server
nds: Server tofögen

en: Edit Server
nds: Server bewerken

en: Add Channel
nds: Klöönruum tofögen

en: Edit Channel
nds: Klöönruum bewerken

en: The network name is required.
nds: De Naam vun dat Nettwark deit noot.

en: You need to add at least one server to the network.
nds: Du muttst dat Nettwark tominnst een Server tofögen.

en: The server address is required.
nds: De Serveradress deit noot.

en: The channel name is required.
nds: De Naam vun den Klöönruum deit noot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
nds: Nettwarknaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
nds: Identiteet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
nds: Söök en vörhannen Identiteet ut, oder klick op den Bewerken-Knoop, wenn Du en nieg Identiteet tofögen, oder en al vörhannen Identiteet bewerken wullt. De Identiteet melldt Di an un leggt Dien Ökelnaam fast, wenn Du Di na dat Nettwark tokoppeln deist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
nds: &Bewerken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
nds: Befehlen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
nds: Giff hier den Nettwarknaam in. Du kannst binnen dat Serverlist-Finster so vele Indrääg mit dat sülve Nettwark opstellen, as Du wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
nds: Automaatsch na Klöönrüüm ringahn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
nds: Maak dit an, wenn Du Di bi den Programmstart automaatsch na dissen Nettwark tokoppeln wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
nds: Bi Programmstart &tokoppeln

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
nds: Disse List bargt de Klöönservers in't Nettwark. Bi't Tokoppeln warrt toeerst de Server utprobeert, de heel baven op de List steiht. Wenn dat fehlsleitt, denn de twete Server, de drüdde, un so wieder. Tominnst een Server mutt angeven wesen. Klick en Server an, den Du rutheven wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
nds: &Tofögen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
nds: &Bewerken...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
nds: Wegdoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
nds: Köörwies. Disse List bargt de Klöönrüüm, na de automaatsch na't Tokoppeln na en Server ringahn warrt. Laat dit leddig, wenn Du nich automaatsch na en Klöönruum ringahn wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
nds: Tofögen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
nds: &Bewerken...

en: C&onnect
nds: T&okoppeln

en: Connect to the server
nds: Na Server tokoppeln

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
nds: Klick hier, wenn Du Di na dat utsöchte Nettwark un den Klöönruum tokoppeln wullt.

en: New Network
nds: Nieg Nettwark

en: Edit Network
nds: Nettwark bewerken

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
nds: %1 lett sik nich wegdoon.
    
    Nettwark %2 mutt tominnst een Server bargen.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
nds[0]: De markeert Server lett sik nich wegdoon.
    
    Nettwark %2 mutt tominnst een Server bargen.
nds[1]: De markeert Servers laat sik nich wegdoon.
    
    Nettwark %2 mutt tominnst een Server bargen.

en: Do you really want to delete the selected entries?
nds: Wullt Du de utsöchten Indrääg redig wegdoon?

en: Do you really want to delete %1?
nds: Wullt Du "%1" redig wegdoon?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
nds: Klick hier, wenn Du en nieg Nettwark fastleggen wullt, den Server för't Tokoppeln, un den Klöönruum, na den Du automaatsch bi't Tokoppeln ringahn wullt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
nds: &Nieg...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
nds: &Wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
nds: Nettwark

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
nds: Identiteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
nds: Klöönrüüm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
nds: Bi Programmstart &wiesen

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Author
nds: Schriever

en: Time
nds: Tiet

en: Konsole
nds: Konsool

en: Manage Konsole Profiles
nds: Konsool-Profilen plegen

en: A user-friendly IRC client
nds: En eenfach Klöönsnackprogramm

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
nds: Konversation is en Programm för dat Internetklöönsnack-Protokoll (IRC)..
    
    In't Internet laat sik Frünnen finnen, niege Kontakten opbuen,
    un lang un breed över Dien vörtrocken Themen snacken.

en: Original Author, Project Founder
nds: Orginaal-Schriever, Projekt-Vader

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
nds: Pleger, Utgaavpleger, Brukerkoppelsteed, Verbinnenpleeg, Protokollhanteren, automaatsch Wegwesen

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
nds: DCC, Koderenhanteren , OSD-Utrichten

en: Protocol handling, Input line
nds: Protokollhanteren, Ingaavreeg

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
nds: Blowfish, SSL-Ünnerstütten, KNetwork-Porteren, infarvt Ökelnaams, Ökelnaamlist-Mustern

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
nds: Koderenoveren, Inbedden vun KAdressbook un Kontact

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
nds: DCC-Porteren na KDE 4, verscheden DCC-Verbetern

en: Website hosting
nds: Praatstellen vun de Nettsiet

en: Website maintenance
nds: Nettsietpleeg

en: Christian Muehlhaeuser
nds: Christian Mühlhäuser

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
nds: Mehrmaalbedrief-Verwiedern, Positschonen vun de Bedeenknööp för't Lüttprogramm-Tomaken, OSD-Funkschoon

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
nds: Dokmentatschoon, Verbetern vun "TBeluert Ökelnaams", egen Nettkiekerverwiedern

en: Color configurator, Highlight dialog
nds: Klöörinstellen, Ruthevendialoog

en: DCOP interface
nds: DCOP-Koppelsteed

en: Non-Latin1-Encodings
nds: Nich-Latin1-Koderen

en: Konsole part view
nds: Konsoolkomponent-Ansicht

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
nds: Fixtokoppeln, Porteren vun nieg OSD, anner MArkmalen un Fehlerrichten

en: A Handful of fixes and code cleanup
nds: En poor Fehlerrichten un Kodeoprümen

en: Drag&Drop improvements
nds: Verbetern vun "Dregen un Droppen"

en: Artwork
nds: Billerwark

en: Firefox style searchbar
nds: Söökbalken in'n Firefox-Stil

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
nds: Rohbedriefoorden, Paneeltosamenkoppeln na Server, Leeglist

en: System tray patch
nds: Systeemafsnitt-Kodeplaster

en: Bug fixes
nds: Fehlerrichten

en: Extended user modes patch
nds: Kodeplaster för verwiedert Brukertypen

en: Close visible tab with shortcut patch
nds: Kodeplaster för't Tomaken vun sichtbor Paneels per Tastkombinatschoon

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
nds: De Paneels per Muusrad dörkieken

en: Channel ownership mode patch
nds: Klöönruumeegner-Kodeplaster

en: Option to enable IRC color filtering
nds: Optschoon för't Anmaken vun Klöönruum-Klöörfiltern

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
nds: Fehlerrichten, OSD-Arbeit, Themen schier maken

en: Sysinfo script
nds: Sysinfo-Skript

en: Auto-join context menu
nds: Rechtsklickmenü för automaatsch Ringahn

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
nds: Verscheden Fehlerrichten, Porteren vun Verslöteln na QCA2, Ünnerstütten för DH1080-Slöteluttuusch toföögt.

en: Bug fixes and enhancements.
nds: Fehlerrichten un Verbetern.

en: Abdurrahman AVCI
nds: Abdurrahman Avci

en: Various bug fixes and enhancements.
nds: Verscheden Fehlerrichten un Verbetern.

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
nds: Ünnerstütten för KStatusNotifierItem, KIdleTime, anner Verbetern

en: irc:// URL or server hostname
nds: irc:// Adress oder Servernaam

en: Server to connect
nds: De Server, na den Du Di tokoppeln wullt

en: Port to use
nds: Bruukt Port

en: Channel to join after connection
nds: Klöönruum, na den Du na't Tokoppeln ringahn wullt

en: Nickname to use
nds: De Ökelnaam, den Du bruken wullt

en: Password for connection
nds: Tokoppel-Passwoort

en: Use SSL for connection
nds: SSL-Verbinnen bruken

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
nds: Automaatsch Tokoppeln na all Klöönsnack-Nettwarken utmaken

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
nds: Maakt Konversation ut un start dat nieg (wenn dat löppt, anner hett dat keen Utwarken.)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
nds: Sett KUniqueApplication::NonUniqueInstance (bloots för de Fehlersöök, mit Vörsicht bruken)

en: Restart
nds: Nieg starten

en: Quit and restart the application
nds: Programm utmaken un nieg starten

en: &Server List...
nds: &Serverlist...

en: Manage networks and servers
nds: Nettwarken un Servers plegen

en: Quick &Connect...
nds: &Fix tokoppeln...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
nds: Giff de Adress vun den niegen Klöönserver in, na den Du Di tokoppeln wullt.

en: &Reconnect
nds: &Wedder tokoppeln

en: Reconnect to the current server.
nds: Wedder na den aktuellen Server tokoppeln

en: &Disconnect
nds: &Afkoppeln

en: Disconnect from the current server.
nds: Vun den aktuellen Server afkoppeln

en: &Identities...
nds: &Identiteten...

en: Manage your nick, away and other identity settings
nds: Ökelnaam-, Weg- un anner Identiteet-Instellen

en: &Watched Nicks
nds: &Beluert Ökelnaams

en: &DCC Status
nds: &DCC-Status

en: &Open Logfile
nds: Logbookdatei &opmaken

en: Open the known history for this channel in a new tab
nds: Begäng Vörgeschicht vun dissen Klöönrum in nieg Paneel opmaken

en: &Channel Settings...
nds: &Klöönrüüm instellen...

en: Open the channel settings dialog for this tab
nds: Klöönruum-Instellendialoog för dit Paneel opmaken

en: Channel &List
nds: &Klöönrüüm

en: Show a list of all the known channels on this server
nds: En List mit all verföögbor Klöönrüüm op dissen Server wiesen

en: &URL Catcher
nds: &Adress infangen

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
nds: All tolest bruukt URLs in en nieg Paneel wiesen

en: New &Konsole
nds: Nieg &Konsool

en: Open a terminal in a new tab
nds: En Konsool in en nieg Paneel opmaken

en: &Next Tab
nds: &Nakamen Paneel

en: &Previous Tab
nds: &Verleden Paneel

en: Close &Tab
nds: Paneel &tomaken

en: Last Focused Tab
nds: Tolest bruukt Paneel

en: Next Active Tab
nds: Nakamen anmaakt Paneel

en: Move Tab Up
nds: Paneel na baven schuven

en: Move this tab
nds: Dit Paneel verschuven

en: Move Tab Down
nds: Paneel na nerrn schuven

en: Move Tab Right
nds: Paneel na rechts schuven

en: Move Tab Left
nds: Paneel na links schuven

en: Rejoin Channel
nds: Wedder na Klöönruum ringahn

en: Enable Notifications
nds: Bescheden anmaken

en: Join on Connect
nds: Bi't Tokoppeln ringahn

en: Connect at Startup
nds: Bi Programmstart tokoppeln

en: Default
nds: Standard

en: Set Encoding
nds: Koderen fastleggen

en: Go to Tab %1
nds: Na Paneel %1 gahn

en: Clear &Marker Lines
nds: &Markerenregen leddig maken

en: Clear marker lines in the current tab
nds: Markerenregen binnen dat aktuelle Paneel wegdoon

en: &Clear Window
nds: &Finster leddig maken

en: Clear the contents of the current tab
nds: Den Inholt vun dat aktuelle Paneel wegdoon

en: Clear &All Windows
nds: &All Finstern leddig maken

en: Clear the contents of all open tabs
nds: Den Inholt vun all opmaakt Paneels wegdoon

en: Global Away
nds: Globaal "weg"

en: &Join Channel...
nds: Na Klöönruum &ringahn...

en: Join a new channel on this server
nds: Na en nieg Klöönrüüm op dissen Server ringahn

en: &IRC Color...
nds: &IRC-Klöör...

en: Set the color of your current IRC message
nds: Klöör vun de aktuelle Naricht fastleggen

en: &Marker Line
nds: &Markerenreeg

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
nds: Dat aktuelle Paneel en (bloots för Di sichtbor) kimmrecht Lien infögen

en: Special &Character...
nds: &Sünnerteken...

en: Insert any character into your current IRC message
nds: Dien aktuell Klöönsnackmellen jichtenseen Teken tofögen

en: Focus Input Box
nds: Ingaavfeld anmaken

en: Close &All Open Queries
nds: &All opmaakt Anfragen tomaken

en: Show Nicklist
nds: Ökelnaamlist wiesen

en: Show/Hide Konversation
nds: Konversation wiesen oder versteken

en: Enable On Screen Display
nds: Op-Schirm-Dorstellen anmaken

en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
nds: <qt>Dor löppt noch DCC-Dateiöverdregen. Wullt Du <b>Konversation</b> redig utmaken?</qt>

en: Confirm Quit
nds: Utmaken beglöven

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
nds: <qt>Wullt Du <b>Konversation</b> redig utmaken?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
nds: <p>Konverstaion löppt ok na't Tomaken vun't Hööftfinster in den Systeemafsnitt wieder. Bruuk <b>Verlaten</b> in't Menü vun <b>Konversation</b>, wenn Du dat Programm utmaken wullt.</p>

en: Docking in System Tray
nds: Na Systeemafsnitt indocken

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nds: <qt>Dit verstickt den Menübalken heel un deel. De lett sik mit %1 wedder sichtbor maken.</qt>

en: Hide menu bar
nds: Menübalken versteken

en: Toggle Notifications
nds: Bescheden an- oder utmaken

en: Toggle Away Globally
nds: Globaal Wegwesen an- oder utmaken

en: Insert &IRC Color...
nds: &IRC-Klöör infögen...

en: Insert Special &Character...
nds: &Sünnerteken infögen...

en: Insert &Marker Line
nds: &Markerenreeg infögen

en: &Channel List
nds: &Klöönrüüm

en: Set &Away Globally
nds: Status globaal op "Weg" &setten

en: Server List
nds: Serverlist

en: %1 joined %2
nds: %1 is na %2 ringahn

en: %1 parted %2
nds: %1 is ut %2 rutgahn

en: %1 quit %2
nds: %1 geiht vun %2 weg

en: %1 changed nickname to %2
nds: %1 heet nu %2

en: %1 wants to send a file to you
nds: %1 will Di en Datei tostüern

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
nds: Dat geev en Fehler bi de DCC-Överdregen: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
nds: %1 Datei-Överdregen afslaten

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
nds: Opmaken

en: %1 changed modes in %2: %3
nds: %1 hett Status binnen %2 ännert: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
nds: %1hett en Klöönsnack (Anfraag) mit Di anfungen.

en: You are kicked by %1 from %2
nds: %1 hett Di ut %2 rutsmeten

en: %1 started a DCC chat with you
nds: %1 hett en DCC-Klöönsnack mit Di anfungen.

en: [HighLight] (%1) *** %2
nds: [Rutheven] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
nds: Tokoppeln na %1 fehlslaan.

en: You have joined %1.
nds: Du büst na %1 ringahn.

en: Reset...
nds: Torüchsetten...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
nds: Dit lett sik nich torüchnehmen. Wullt Du redig allens op de Standardweerten torüchsetten?

en: Reset Values
nds: Weerten torüchsetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
nds: Tomaken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
nds: Langsam Töövreeg

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
nds: Regen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
nds: Öller:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
nds: Tall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
nds: Regen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
nds: Normaal Töövreeg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
nds: Gau Töövreeg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
nds: All Töövregen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
nds: Kregen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
nds: Bytes (roh):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
nds: Bytes (kodeert):

en: Quick Connect
nds: Fix tokoppeln

en: &Server host:
nds: &Servernaam:

en: Enter the host of the network here.
nds: Giff hier den Reeknernaam vun dat Nettwark in.

en: The port that the IRC server is using.
nds: Den Klöönserver sien Port

en: &Nick:
nds: Ökel&naam:

en: The nick you want to use.
nds: De Ökelnaam, den Du bruken wullt

en: P&assword:
nds: P&asswoort:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
nds: Wenn för den Klöönsnackserver en Passwoort noot deit, giff dat hier in. (För de mehrsten Servers is keen Passwoort nödig.)

en: &Use SSL
nds: SSL &bruken

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
nds: <qt><p>Dit wiest de Tall vun Brukers un Klöönruumbasen (OPs) binnen den Klöönruum.</p><p>En Klöönruumbaas is en Bruker mit besünner Verlöven. He kann a.B. anner Brukers rutsmieten oder utsluten, den Klöönruumbedrief ännern oder anner Brukers to Klöönruumbasen maken.</p></qt>

en: Lag: Unknown
nds: Vertreck: Nich begäng

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
nds: All Serveröverdregen is verslötelt. So köönt anner Lüü Dien Överdregen nich so eenfach afhören.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
nds: <qt>De Statusbalken wiest en Reeg Mellen, ok Servertokoppelproblemen. Heel rechts warrt de aktuelle Tietafstand wiest. Disse Verscheel is de Tiet, de en Naricht bet na den Server un torüch bruukt.</qt>

en: Lag: %1 ms
nds: Vertreck: %1 ms

en: Lag: %1 s
nds: Vertreck: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
nds: Server %1 hett mehr as %2, %3, %4 un %5 nich antert.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
nds: Server %1 hett mehr as %2, %3 un %4 nich antert.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
nds: Server %1 hett mehr as %2 un %3 nich antert.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
nds[0]: Server %2 hett mehr as een Sekunn nich antert.
nds[1]: Server %2 hett mehr as %1 Sekunnen nich antert.

en: Failed to download %1: %2
nds: "%1" lett sik nich daalladen: %2

en: Error parsing router description.
nds: Fehler bi't Inlesen vun de Nettweger-Beschrieven.

en: URL Catcher
nds: Adress infangen

[ctx: open url]
en: &Open
nds: &Opmaken

en: Open URLs in external browser.
nds: URLs mit extern Nettkieker opmaken

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
nds: <p>Söök nerrn een oder mehr <b>Adressen</b> ut, un klick denn op dissen Knoop, wenn Du dat Programm opropen wullt, dat de MIME-Typen vun disse Adress towiest is.</p>-<p>In de <b>Instellen</b> lett sik bi <b>Bedregen</b> | <b>Allmeen</b> en egen Nettkieker för Internetadressen utsöken.</p>

en: &Save...
nds: &Sekern...

en: Save selected URLs to the disk.
nds: Utsöchte URLs na Fastplaat sekern

en: Add Bookmark...
nds: Leesteken tofögen...

[ctx: copy url]
en: &Copy
nds: &Koperen

en: Copy URLs to the clipboard.
nds: URLs na de Twischenaflaag koperen

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
nds: Söök baven een oder mehr <b>Adressen</b> ut un klick denn op dissen Knoop, wenn Du de markeerten Adressen na de Twischenaflaag koperen wullt.

[ctx: delete url]
en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
nds: Söök baven een oder mehr <b>Adressen</b> ut un klick denn op dissen Knoop, wenn Du de markeerten Adressen ut de List wegmaken wullt.

en: Delete selected link.
nds: Utsöcht Link wegdoon.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
nds: List &sekern...

en: Save list.
nds: List sekern

en: Click to save the entire list to a file.
nds: Klick, wenn Du de hele List na en Datei sekern wullt.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
nds: List &leddig maken

en: Clear list.
nds: List leddig maken

en: Click to erase the entire list.
nds: Klick, wenn Du de hele List utraderen wullt.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
nds: List vun Internettadressen (URLs), de wielt dissen Törn in jichtenseen Finster vun "Konversation" wiest wöörn.

en: From
nds: Vun

en: Date
nds: Datum

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
nds: Du hest mehr as een URL utsöcht. Wullt Du redig mehr URLs op eenmaal opmaken?

en: Open URLs
nds: URLs opmaken

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
nds: Du hest mehr as een URL utsöcht. För elk URL warrt en egen Dialoog opmaakt. Wullt Du redig mehr URLs op eenmaal sekern?

en: Save link as
nds: Link sekern as

en: Save URL List
nds: Adresslist sekern

en: Konversation URL List: %1
nds: Konversation-Adresslist: %1

en: (away)
nds: (weg)

en: &Unaway
nds: &Wedder torüch

en: &Change away message...
nds: &Wegwesen-Naricht ännern...

en: Change away message
nds: Wegwesen-Naricht ännern

en: Enter new away message:
nds: Nieg Wegwesen-Naricht ingeven:

en: Channel Settings for %1
nds: Klöönruum-Instellen för %1

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit leggt den <em>Typ</em> vun den Klöönruum fast. Bloots en Klöönruumbaas kann em ännern.</p><p>De Typ "<b>T</b>hema" bedüüdt, dat bloots de Klöönruumbaas dat Thema för den Klöönruum ännern kann.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit leggt den <em>Typ</em> vun den Klöönruum fast. Bloots en Klöönruumbaas kann em ännern.</p><p>De Typ "<b>K</b>een Narichten vun buten" bedüüdt, dat Brukers, de nich binnen den Klöönruum sünd, de Brukers binnen den Klöönruum keen Narichten tostüern köönt. De mehrsten Klöönrüüm hebbt dit instellt, dormit de Brukers nich dör leegleden Narichten vergrellt warrt.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit leggt den <em>Typ</em> vun den Klöönruum fast. Bloots en Klöönruumbaas kann em ännern.</p><p>De Typ "<b>G</b>eheem" bedüüdt, dat de Klöönruum binnen keen List opdukt, un sik dor vun buten ok mit Befehlen as a.B. <em>WHOIS</em> keen Brukers finnen laat. Wenn dit instellt is, weet bloots de Lüü binnen den sülven Klöönruum, dat Du dor ok binnen büst.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit leggt den <em>Typ</em> vun den Klöönruum fast. Bloots en Klöönruumbaas kann em ännern.</p><p>De Typ "Bloots <b>I</b>nladen" bedüüdt, dat bloots inlaadt Lüüd na den Klöönruum ringahn köönt. För't Inladen mutt de Klöönruumbaas den Befehl <em>/invite Ökelnaam</em> vun binnen den Klöönruum bruken.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit leggt den <em>Typ</em> vun den Klöönruum fast. Bloots en Klöönruumbaas kann em ännern.</p><p>En "<b>P</b>rivaat" Klöönruum warrt in en Klöönrüümlist wiest, man nich dat Thema. Wat Brukers binnen en privaat Klöönruum mit <em>WHOIS</em> wiest warrt, oder nich, hangt vun den IRC-Server af.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit leggt den <em>Typ</em> vun den Klöönruum fast. Bloots en Klöönruumbaas kann em ännern.</p><p>Binnen en "<b>M</b>odereert" Kanaal köönt bloots Klöönruumbasen, HalfBasen un Lüüd mit Stimm klönen.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit leggt den <em>Typ</em> vun den Klöönruum fast. Bloots en Klöönruumbaas kann em ännern.</p><p>Na en schuult Klöönruum köönt bloots Brukers ringahn, de en passen Passwoort ingeevt.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
nds: <qt><p>Dit leggt den <em>Typ</em> vun en Klöönruum fast. Bloots en Klöönruumbaas kann em ännern.</p><p>En Klöönruum mit Brukertall<b>g</b>renz bedüüdt, dat bloots so vele Brukers na den Klöönruum rinköönt as angeven. En poor Klöönrüüm laat dit automaatsch vun Roboters ännern.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
nds: &Thema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
nds: Söken:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
nds: Be&driefoorden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
nds: Bloots Klöönruumbasen köönt dat &Thema ännern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
nds: &Keen Narichten vun buten den Klöönruum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
nds: &Geheem Klöönruum; de Klöönruum dukt op keen Klöönruumlist op

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
nds: Bloots &inlaadt Brukers dröfft na den Klöönruum ringahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
nds: &Modereert Klöönruum; bloots Lüüd mit Stimm köönt dor wat schrieven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
nds: Brukertall&grenz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
nds: Klöönruum-&Passwoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
nds: &Verwiedert Bedriefoorden wiesen >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
nds: &Leeglist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
nds: Reeknernaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
nds: Fastleggt vun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
nds: Fastleggt op

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
nds: Sparr opfrischen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
nds: Sparr tofögen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
nds: Sparr wegmaken

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
nds: 
    *** Logbookdateistart
    *** op %1

en: Edit Watched Nickname
nds: Beluert Ökelnaam bewerken

en: &Network name:
nds: &Nettwarknaam:

en: Pick the server network you will connect to here.
nds: Söök hier dat Servernettwark ut, na dat Du Di tokoppeln wullt.

en: N&ickname:
nds: Ö&kelnaam:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
nds: <qt>De Ökelnaam, den Du beluern wullt, wenn Du na en Server in't Nettwark tokoppelt büst.</qt>

en: All Networks
nds: All Nettwarken

en: Change notify information
nds: Bescheed-Informatschonen ännern

en: Exception
nds: Utnahm

en: Insert Character
nds: Teken infögen

en: &Insert
nds: &Infögen

en: Insert a character
nds: En Teken infögen

en: IRC Color Chooser
nds: IRC-Klöörköör

en: None
nds: Keen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
nds: So süht Dien Naricht mit disse Klören ut.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
nds: <qt>Disse Vöransicht wiest, wodennig anner Brukers Dien Narichten süht, wenn Du disse Klören utsöchst.<br>
    <b>Beacht: Dit warrt nich vun all Programmen ünnerstütt, un villicht hebbt en poor Brukers de Klöörännern ok utmaakt.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
nds: Vöransicht

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
nds: De utsöcht Textklöör warrt de Ingaavreeg toföögt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
nds: <qt>Hier kannst Du de Textklöör för Dien nakamen Naricht utsöken. Wenn Du en Klöör utsöchst un op "OK" klickst, denn warrt disse Klöör de Ingaavreeg toföögt. Vun nu af warrt all Texten mit disse Klöör infarvt, bet Du de Klöör wedder ännerst.<br>
    <b>Beacht: Nich all Brukers hebbt disse Klöörfunkschoon op ehr Reekners anmaakt, un köönt dit dorwegen ok nich sehn.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
nds: De utsöcht Klöör för den Textachtergrund warrt de Ingaavreeg toföögt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
nds: <qt>Hier kannst Du de Achtergrundlöör för Dien neegst rutgahn Text utsöken. Wenn Du en Klöör utsöchst un op "OK" klickst, denn warrt disse Klöör na de Ingaavreeg övernahmen.
    Vun nu af warrt all Texten mit disse Klöör infarvt, bet Du de Klöör wedder ännerst.<br>
    De Standard "<i>Keen</i>" ännert de Achtergrundklöör nich, un anner Brukers süht Dien Narichten mit ehr egen Achtergrund.<br>
    <b>Beacht: Dit warrt nich vun all Programmen ünnerstütt, un nich all Brukers hebbt disse Funkschoon op ehr Reekners anmaakt. Dorwegen köönt de dit ok nich sehn.</b></qt>

en: Copy Link Address
nds: Linkadress koperen

en: Add to Bookmarks
nds: Na Leestekens tofögen

en: Open With...
nds: Opmaken mit...

en: Save Link As...
nds: Link sekern as...

en: Search for '%1' with
nds: Na "%1" söken mit

en: Configure Web Shortcuts...
nds: Nett-Tastkombinatschonen instellen...

en: Get &topic
nds: &Thema halen

en: Get &user list
nds: &Brukerlist halen

en: Open Query
nds: Anfraag opmaken

en: Modes
nds: Bedriefoorden

en: Give Op
nds: Op-Status geven

en: Take Op
nds: Op-Status wegnehmen

en: Give HalfOp
nds: HalfOp-Status geven

en: Take HalfOp
nds: HalfOp-Status wegnehmen

en: Give Voice
nds: Stimm geven

en: Take Voice
nds: Stimm wegnehmen

en: Kick / Ban
nds: Rutsmieten oder utsluten

en: Kickban
nds: Rutsmieten un utsluten

en: Ban Nickname
nds: Ökelnaam utsluten

en: Ban *!*@*.host
nds: *!*@*.Reekner utsluten

en: Ban *!*@domain
nds: *!*@Domään utsluten

en: Ban *!user@*.host
nds: *!Bruker@*.Reekner utsluten

en: Ban *!user@domain
nds: *!Bruker@Domään utsluten

en: Kickban *!*@*.host
nds: *!*@*.Reekner rutsmieten un utsluten

en: Kickban *!*@domain
nds: *!*@Domään rutsmieten un utsluten

en: Kickban *!user@*.host
nds: Kickban *!Bruker@*.Reekner

en: Kickban *!user@domain
nds: Kickban *!Bruker@Domään

en: &Version
nds: &Verschoon

en: Unignore
nds: Övergahn torüchnehmen

en: Add to Watched Nicks
nds: Na beluert Ökelnaams tofögen

en: Remove From Watched Nicks
nds: Vun beluert Ökelnaams wegmaken

en: Send &File...
nds: &Datei loosstüern...

en: Open DCC Chat
nds: DCC-Klöönsnack opmaken

en: Open DCC Whiteboard
nds: DCC-Wittwand opmaken

en: Do you want to ignore %1?
nds: Wullt Du %1 övergahn?

en: Do you want to ignore the selected users?
nds: Wullt Du de utsöchten Brukers övergahn?

en: Do you want to stop ignoring %1?
nds: Wullt Du %1 nich mehr övergahn?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
nds: Wullt Du de markeerten Brukers nich mehr övergahn?

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
nds: <qt><p>In de Ingaavreeg warrt de Text ingeven, de na en Klöönruum, Anfraag oder Server loosstüert warrt. En Naricht binnen en Klöönruum köönt all Brukers binnen den Klöönruum sehn, man en Naricht binnen en Anfraag warrt bloots de Persoon tostüert, de mit Di in de Anfraag is.</p><p>Mit de Tab-Tast lett sik de Ökelnaam automaatsch kompletteren. Wenn Du noch nix intippt hest, warrt de verleden Ökelnaam bruukt.</p><p>Du kannst ok besünner Befehlen loosstüern:</p><table><tr><th>/me <i>Akschoon</i></th><td>warrt as en Akschoon binnen den Klöönruum oder de Anfraag wiest. Bispillen:  <em>/me singt en Leed</em> warrt binnen den Klöönruum as "Ökelnaam singt en Leed" wiest.</td></tr><tr><th>/whois <i>Ökelnaam</i></th><td>wiest Informatschonen över disse Persoon, un ok den Klöönrüüm, na den de ringahn is.</td></tr></table><p>Dat Konversation-Handbook bargt noch mehr Informatschonen.</p><p>En Naricht dröff bloots een Reeg bargen.</p></qt>

en: 1 byte | %1 bytes
nds[0]: 1 Byte
nds[1]: %1 Bytes

en: 1 line | %1 lines
nds[0]: 1 Reeg
nds[1]: %1 Regen

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
nds: <qt>Du wullt bannig veel kopeert Text (%1 oder %2) na den Klöönruum loosstüern. Dit kann de Verbinnen torüchsetten oder den Server överlasten. Wullt Du redig wiedermaken?</qt>

en: Large Paste Warning
nds: Wohrschoen vör grote Infögen

en: Paste
nds: Infögen

en: Open a query with %1
nds: Anfraag mit %1 opmaken

en: Join the channel %1
nds: Na Klöönruum %1 ringahn

en: Logfile of %1
nds: Logbookdatei vun %1

en: Reload
nds: Nieg laden

en: Clear Logfile
nds: Logbookdatei leddig maken

en: Show last:
nds: Verleden wiesen:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
nds: Hier lett sik de Hööchstgrött för de Logbookdatei fastleggen. De Ännern warrt nich övernahmen, ehr "Konversation" nieg start wöör. För elk Logbookdatei laat sik anner Instellen fastleggen.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
nds: Hier warrt de Mellen ut de Logbookdatei wiest; de öllsten Mellen baven un de niegsten nerrn.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
nds: Wullt Du redig all Logbookinformatschonen ut disse Datei duerhaftig wegdoon?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
nds: Henwies: Wenn Du de Logbookdatei sekerst, warrt all, un nich bloots de hier sichtbor Daten na de Datei sekert.

en: Save Logfile
nds: Logbookdatei sekern

en: Choose Destination Folder
nds: Teelorner utsöken

en: OSD Preview - drag to reposition
nds: OSD-Vöransicht - treck ehr, wenn Du de Positschoon ännern wullt

en: Edit Multiline Paste
nds: Infögen-Ingaavfeld bewerken

en: &Send
nds: &Loosstüern

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
nds: Infögen-Editor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
nds: &Zitaatmarken tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
nds: Reegümbröök &wegdoon

en: Raw Log
nds: Rohlogbook

en: Match Case
nds: Op Grootschrieven oppassen

en: Whole Words Only
nds: Bloots hele Wöör

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
nds: &Söken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
nds: &Nakamen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
nds: &Verleden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
nds: &Optschonen

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
nds: Wullt Du „%1“ redig tomaken?
    
    Denn warrt ok all tohören Paneels tomaakt.

en: Close Tab
nds: Paneel tomaken

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
nds: Wullt Du Di vun „%1“ afkoppeln?
    
    Denn warrt ok all tohören Paneels tomaakt.

en: Disconnect From Server
nds: Vun Server afkoppeln

en: Disconnect
nds: Afkoppeln

en: Delete excess text
nds: Överveel Text wegdoon

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
nds: Op %1 vun %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
nds: Dat is en List mit all de Themas, de för dissen Klöönruum fastleggt wesen sünd bides dat Paneel apen weer.
    
    Warrt dat sülve Thema vun een mehr as eenmaal in de Reeg fastleggt, warrt bloots dat leste Vörkamen wiest.
    
    Söchst Du ut de List en Thema ut, warrt dat binnen dat Ingaavfeld nerrn wiest. Ännerst Du dat Feld sien Inholt, wesselt de List ehr Ingaavbedrief. Du kannst denn dor binnen ok Text utsöken, för den Fall, Du wullt en Deel Text ut en anner Thema binnen Dien bruken. Wullt Du den Utsöökbedrief un en synkroniseert Ingaavfeld wedderhebben, muttst Du all Ännern torüchnehmen oder den Dialoog to- un wedder opmaken.

en: Find Text...
nds: Text söken...

en: Search for text in the current tab
nds: Text binnen dat aktuelle Paneel söken

en: Channel &List for %1
nds: &Klöönrüüm för %1

en: &Open Logfile for %1
nds: Logbookdatei för %1 &opmaken

en: &Channel Settings for %1...
nds: &Klöönruum-Instellen för %1...

en: Rename Tab
nds: Paneel ümnömen

en: Enter new tab name:
nds: Nieg Paneelnaam ingeven:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
nds: Standard (%1)

en: &Rename Tab...
nds: Paneel ü&mnömen...

en: You can only search in text fields.
nds: Du kannst bloots Textfeller dörsöken.

en: Find Text Information
nds: Textinformatschonen söken

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
nds: Dormit kloor is, för wat för en Server de List gellt, lett se sik bloots vun en Anfraag-, Klöönruum-, oder Statusfinster ut opmaken.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
nds: Dat kann wesen, dat disse Funkschoon en Barg vun Daten överdriggt. Wenn Dien Verbinnen nich gau noog is, warrst Du villicht vun den Server afkoppelt.

en: Channel List Warning
nds: Klöönruumlist-Wohrschoen

en: Watched Nicks
nds: Beluert Ökelnaams
