konversation - en to nl translation catalogue (1499 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
nl: &Invoegen

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
nl: &Venster

en: You need to specify a command.
nl: U dient een commando te specificeren.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
nl: Het commando is met succes uitgevoerd, maar er kwam geen uitvoer terug of alleen witruimte.

en: The media script requires Python %1 or higher.
nl: Het mediascript vereist Python %1 of hoger.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
nl: Er is een fout opgetreden bij een poging een lijst te maken van de actieve mediaspelers.

en: No running audio players found.
nl: Geen actieve audio-spelers gevonden.

en: No running video players found.
nl: Geen actieve video-spelers gevonden.

en: "%1" is not running.
nl: "%1" is niet actief.

en: No running media players found.
nl: Geen actieve mediaspelers gevonden.

en: Nothing is playing in %1.
nl: Er speelt niets af in %1.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
nl: Geen van de actieve audio-spelers (%1) spelen iets.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
nl: Geen van de actieve video-spelers (%1) spelen iets.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
nl: Geen van de actieve mediaspelers (%1) spelen iets.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
nl: Er is een fout opgetreden bij een poging metagegegevens op te halen van %1.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
nl: Er is een probleem met de reguliere expressie gespecificeerd in REGEX_FIXUP.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
nl: %1 heeft de metagegevens die nodig zijn om een bericht door te geven niet gerapporteerd.

en: There is a problem in the output format configuration.
nl: Er is een probleem in de instellingen van het uitvoerformaat.

en: media v%1 for Konversation.
nl: medium v%1 voor Konversation

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
nl: "/media" - rapporteert wat het eerste afspeelprogramma heeft gevonden om af te spelen.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
nl: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - rapporteert wat wordt afgespeeld in een bekend afspeelprogramma voor audio of video.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
nl: "/media { Player }" - rapporteert wat wordt afgespeeld in het gespecificeerde afspeelprogramma als het wordt gevonden.

en: Konversation Bookmarks Editor
nl: Konversation bladwijzerbewerker

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
nl: Uitwisseling van Diffie-Hellman sleutel wordt niet ondersteund door uw installatie van de Qt Cryptographic Architecture (QCA). Het is waarschijnlijk dat u een extra providerplugin moet installeren. Ondersteuning  van uitwisseling van een Diffie-Hellman sleutel wordt gewoonlijk geleverd door de qca-ossl-plugin.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
nl: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) modus wordt niet ondersteund door uw installatie van de Qt Cryptographic Architecture (QCA). Het is waarschijnlijk dat u een extra providerplugin voor QCA moet installeren. Ondersteuning  voor blowfish wordt gewoonlijk geleverd door de qca-ossl-plugin.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
nl: Blowfish in elektronisch codeboek (ECB) modus wordt niet ondersteund door uw installatie van de Qt Cryptographic Architecture (QCA).  Het is waarschijnlijk dat u een extra providerplugin moet installeren. Ondersteuning  voor blowfish wordt gewoonlijk geleverd door de qca-ossl-plugin.

en: topic protection
nl: Onderwerpbescherming

en: no messages from outside
nl: geen berichten van buiten

en: secret
nl: geheim

en: invite only
nl: alleen uitnodigen

en: private
nl: privé

en: moderated
nl: beheerd

en: password protected
nl: beveiligd met wachtwoord

en: anonymous
nl: anoniem

en: no colors allowed
nl: geen kleuren toegestaan

en: user limit
nl: gebruikerslimiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
nl: Vervanging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
nl: &Nieuw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
nl: Ve&rwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
nl: Vervanging:

en: Outgoing
nl: Uitgaand

en: Incoming
nl: Inkomend

en: Both
nl: Beide

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
nl: Nieuw

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
nl: Nieuw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
nl: Vervangen in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
nl: Zoeken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
nl: Vervangen door

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
nl: Nieu&w

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
nl: V&erwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
nl: Vervangen in:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
nl: Zoeken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
nl: Vervangen door:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
nl: &Tijdaanduidingen gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
nl: &Formaat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
nl: &Datums tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateLine)
en: Show date marker when date changes
nl: Datummarkering tonen wanneer datum wijzigt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
nl: &Backlog tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
nl: Rege&ls:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
nl: Opmaa&k

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
nl: Onderwerp &tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
nl: Kanaal&modusknoppen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
nl: Namenlijst en snelknoppen voor ka&naal tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
nl: Hostmas&kers tonen in namenlijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
nl: Echte namen in schermnamenlijst tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
nl: Snel&knoppen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
nl: Vak voor het &wijzigen van eigen schermnaam tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
nl: Sc&huifbalk tonen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
nl: Achter&grondafbeelding gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
nl: P&ad:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
nl: Algemeen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
nl: Gebruikt de computerspeaker als u het ASCII BELL-control-teken (0x07) ontvangt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
nl: S&ysteembel gebruiken bij inkomende ASCII BEL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
nl: Deelname- en naamsveranderingen verber&gen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
nl: Breidt de variabelen niet uit bij het verzenden van tekst naar de server. Een variabele begint met een '%'; zoals %B zal worden uitgebreid naar de tekens die nodig zijn om de tekst vet te maken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
nl: Variabele-&uitbreiding (%C- %B en %G...) uitschakelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
nl: Alle statusbe&richten doorverwijzen naar serverstatusvenster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
nl: Kanaalmodustekst als een combinatie van tekens behouden in plaats van te vertalen naar leesbare woorden. Bijv. '*** Channel modes: no messages from outside' wordt '*** Channel modes: n'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
nl: De raw-modus tekens (bijv. +o) tonen in plaats van beschrijvingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
nl: Het aantal regels dat in de buffer moet blijven; 0=oneindig

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
nl: Onbeperkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
nl: Terugloopgren&s:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
nl: Indien geselecteerd, worden gebeurtenissen die uitsluitend te maken hebben met actieve en bewaakte schermnamen weergegeven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
nl: Behalve voor bewaakte schermnamen en die actief zijn binnen de

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
nl: laatste 10 min.

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
nl: laatste uur

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
nl: laatste dag

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
nl: laatste week

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
nl: Markeerlijnen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
nl: Voegt een herinneringslijn in het conversatievenster als u naar een ander conversatievenster gaat of het hoofdvenster minimaliseert.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
nl: Markeer de laatste positie in het chatvenster wanneer die wordt verborgen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
nl: Regel alleen verplaatsen als er nieuwe tekst zal worden getoond

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
nl: Handmatig ingevoegde lijnen in alle conversatievensters tonen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
nl: Automatisch zoeken naar gebruikersinformatie (/WHO) gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
nl: &Maximum aantal gebruikers in kanaal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
nl: Bijwerkinter&val:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
nl: Eigen kleuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
nl: Eigen kle&uren gebruiken voor invoerveld, schermnamenlijst en tablijst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
nl: &Achtergrond:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
nl: &Serverbericht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
nl: &Koppeling:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
nl: Kanaalberi&cht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
nl: &Actie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
nl: Oud &onderhoud:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
nl: Comman&dobericht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
nl: &Conversatiebericht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
nl: &Tijdsaanduiding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
nl: A&lternatieve achtergrond:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
nl: Gekleurde schermnamen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
nl: Eigen schermnaamkle&ur:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
nl: Als deze optie ingeschakeld is zullen de kleurcodes die aan IRC-berichten zijn toegevoegd als gekleurde tekst in uw chatvenster worden getoond. U kunt zelf kleurcodes toevoegen aan uw berichten via 'Invoegen->IRC-kleur'.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
nl: Gekleurde tekst in IRC-berichten toest&aan

en:  second |  seconds
nl[0]:  seconde
nl[1]:  seconden

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
nl: Automatisch opnieuw verbinden gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
nl: Vertraging voor opnieuw verbinden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
nl: Aantal pogingen voor opnieuw verbinden:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
nl: Debuggen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
nl: Rau&we log tonen bij opstarten van programma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
nl: Versleuteling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
nl: Standaard versleutelingstype:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
nl: ECB of Electronic Codebook modus wordt ondersteund door vele versleutelingsclients zoals FiSH en Mircryption, hoewel het algemeen als onveilig wordt beschouwd.
    
    CBC of Cipher Block Chaining modus wordt niet ondersteund door FiSH maar wordt ondersteund door Mircryption. Als u sleuteluitwisseling gaat gebruiken dan is het het best eerst uit te vinden of uw tegenhanger een client heeft die CBC kan gebruiken anders kunt u zien wat zij aan het vertellen zijn, maar zij kunnen niet lezen wat u vertelt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
nl: Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
nl: Poort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Network Interface
nl: Netwerkinterface

en: Reply From IRC Server
nl: Antwoord van de IRC-server

en: Specify Manually
nl: Handmatig opgeven

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
nl: DCC_Instellingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
nl: Downloadma&p:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
nl: &Afzender toevoegen aan bestandsnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
nl: Map aanmaken voor afz&ender

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
nl: Vóór verzending spaties in bestandsnamen omzetten in onderstreepjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
nl: Downloadver&zoeken automatisch accepteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
nl: Download au&tomatisch hervatten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
nl: Snelle DCC-verzending gebruike&n (werkt mogelijk niet bij alle IRC-programma's)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
nl: Passieve DCC-verzending activeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
nl: Automatisch een DCC-Chat-aanbieding accepteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
nl: UPnP inschakelen voor NAT doorgang

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
nl: Als deze optie is ingeschakeld, dan worden DCC-verzendingen voor IPv6-verbindingen worden uitgevoerd over de hier ingestelde IPv4-interface

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
nl: Terugvallen op een IPv&4-interface voor DCC-verzending:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
nl: T&imeout voor DCC-verzending:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
nl: B&uffergrootte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
nl: &Methode om eigen IP te krijgen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
nl: Eige&n IP:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
nl: Poorten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
nl: Specifieke &poorten voor DCC-verzendserver activeren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
nl: tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
nl: Specifieke &poorten voor DCC-onderhoud gebruiken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
nl: Conversatietekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
nl: Schermnamenlijst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
nl: Tabbalk:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
nl: MOTD (bericht van de dag) bericht met vast lettertype tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
nl: Vast lettertype gebr&uiken voor MOTD-berichten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
nl: &Schermnaam van zenders vet maken in de conversatieweergave

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
nl: Systeemvak gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
nl: Systeemvak gebr&uiken voor melding bij nieuw bericht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
nl: Alleen &melden wanneer iets wordt geaccentueerd of als uw huidige schermnaam wordt gebruikt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
nl: Venster bij opstarten verbergen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
nl: Schermnaamaanvulling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
nl: Aanvul&modus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
nl: Inline cyclus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
nl: Shell-achtig

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
nl: Shell-achtig met aanvulvak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
nl: Achtervoegsel aan &begin van de regel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
nl: &Ergens anders:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
nl: Overig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
nl: Meldingen uitschakelen bij &afwezig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
nl: Andere web&browser gebruiken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
nl: Comman&doteken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
nl: Aangepast &version-antwoord:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
nl: <qt>Hier kunt u een aangepast antwoord instellen voor <b>CTCP <i>VERSION</i></b>-verzoeken.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
nl: Invoerveld breidt uit met tekst

en: Select Sound File
nl: Geselecteerd geluidsbestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
nl: G&eluiden gebruiken voor geaccentueerde lijstitems

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
nl: Altijd huidige &schermnaam accentueren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
nl: Altijd uw eigen rege&ls accentueren:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
nl: Lijst accentueren

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
nl: Accentueringen

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
nl: Geluid

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
nl: Autotekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
nl: Chatvensters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
nl: &Patroon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
nl: Kleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
nl: &Geluid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
nl: Geluid testen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
nl: A&utotekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
nl: Chatvensters:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
nl: Naar wat hier is geaccentueerd zal alleen op naam worden gezocht in chatvensters die hier in de lijst staan of in alle chatvensters als het veld leeg is gelaten. Meervoudige namen moeten gescheiden worden komma's.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
nl: &Meldingen inschakelen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
nl: Patroon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
nl: Patroon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
nl: Typen meldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
nl: Kanaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
nl: Aankondiging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
nl: Onderhoud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
nl: Uitnodiging

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
nl: &Alles wissen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
nl: Schuifbalk verbergen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
nl: Activeer om alle IRC-invoer-regels uw spelling tijdens het typen te laten controleren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
nl: Dit zorgt er voor dat het invoerveld verticaal groeit als het wordt opgevuld.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
nl: Starten met verborgen hoofdvenster

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
nl: Echte namen naa&st schermnamen tonen

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: All events
nl: Alle evenementen

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: Channels and queries with events
nl: Kanalen en zoekopdrachten met evenementen

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
nl: Gevolgde schermnamen die online zijn tonen bij opstarten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLauncherEntryCount)
en: &Enable Display of Unseen Events Count On Launcher Entry
nl: Tonen van ongeziene aantal evenementen op programmastarter-item inschak&elen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Count &mode:
nl: &Modus Tellen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, countedEventsGroupBox)
en: Counted Events
nl: Getelde evenementen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
nl: Bericht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
nl: Privaat bericht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
nl: Huidige schermnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
nl: Accentuering

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
nl: Kanaalgebeurtenissen zijn modus-veranderingen of gebruikers die een kanaal binnenkomen of verlaten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
nl: Kanaalgebeurtenis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
nl: Programmagebeurtenissen die zich voordoen in konsole-tabbladen, tabblad DCC-status en andere programma-tabbladen die niet direct voor conversaties worden gebruikt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
nl: Programmagebeurtenis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
nl: Loggen inschak&elen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
nl: Alleen private conversaties loggen (vragen, DCC-chats)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
nl: K&leine letters voor logbestandsnamen gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
nl: Hostn&aam toevoegen aan namen van logbestanden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
nl: &Pad logbestand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
nl: Systeemtekstbewerker gebruiken om logs te openen

en: Normal Users
nl: Normale gebruikers

en: Halfops (+h)
nl: Mede-operator (+h)

en: Channel Admins (+p)
nl: Kanaalbeheerders (+p)

en: Channel Owners (+q)
nl: Kanaaleigenaren (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
nl: Uit te voeren &commando bij dubbelklikken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
nl: HoofdletterONgevoel&ig sorteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
nl: Op &activiteit sorteren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
nl: Sorteren op g&ebruikersstatus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
nl: (Volgorde van schermnaam sorteren opnieuw sorteren door verslepen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
nl: Modus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
nl: Uitleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
nl: On Screen Display gebruik&en

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
nl: Scha&duwen tekenen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
nl: OSD-lettertype:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
nl: &OSD-bericht tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
nl: Wanneer uw eigen schermnaam &in een bericht voorkomt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
nl: Bij elk kanaalberi&cht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
nl: Bij &conversatieactiviteit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
nl: Bij deelname/verlaat-act&iviteiten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
nl: Eigen kleuren gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
nl: Tekst&kleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
nl: &Achtergrondkleur:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
nl: Overige ins&tellingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
nl: &Duur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
nl: S&cherm:

en: Default Identity
nl: Standaard identiteit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
nl: Beschikbare plaatshouders

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
nl: %c: huidig kanaal
    %i: inhoud invoervak
    %k: kanaalsleutel
    %K: serverwachtwoord
    %n: commando direct naar server verzenden in plaats van uw invoervak
    %o: huidige schermnaam
    %s<term>%: teken gebruikt om schermnamen te scheiden bij %u
    %u: lijst van geselecteerde schermnamen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
nl: Knopnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
nl: Knopactie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
nl: Knopnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
nl: Knopactie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
nl: Snelknoppen tonen die werken op schermnamen in contextmenu's van schermnamen

en: Behavior
nl: Gedrag

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
nl: Meldingen

en: Chat Window
nl: Chatvenster

en: Nicklist Themes
nl: Thema's schermnamenlijst

en: Colors
nl: Kleuren

en: Fonts
nl: Lettertypes

en: Quick Buttons
nl: Snelknoppen

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: General Behavior
nl: Algemeen gedrag

en: Connection
nl: Verbinding

en:  line |  lines
nl[0]:  regel
nl[1]:  regels

en:  nick |  nicks
nl[0]: Schermnaam
nl[1]:  schermnamen

en: Nickname List
nl: Schermnamenlijst

en: Command Aliases
nl: Commando-aliassen

en: Auto Replace
nl: Automatisch vervangen

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
nl: Negeren

en: Logging
nl: Loginstellingen

en: Watched Nicknames
nl: Gevolgde schermnamen

en: Launcher Entry
nl: Programmastarter-item

en: Warning Dialogs
nl: Waarschuwingsvensters

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
nl: Uiterlijk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
nl: Gekleurde tekst gebruiken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
nl: Gekleurde LED's gebruiken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
nl: Opties

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
nl: Als u dit selecteert, zullen de kleuren gelden die u koos op de accentueervoorkeurenpagina in plaats van de kleuren voor de "huidige schermnaam" en "accentuering".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
nl: Accentueringskleuren voor chatvensters in acht nemen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Tabs_PreferencesUI)
en: TabBar_Config
nl: Tabbalk_Config

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
nl: Plaatsing

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
nl: Boven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
nl: Onder

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
nl: Links

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
nl: Sluit&knop tonen op tabbladen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
nl: Sluitknop aan de rechterzij&de van de tabbalk tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
nl: Nieuwe tabbladen acti&veren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
nl: Nieuwe &conversaties activeren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
nl: Muis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
nl: &Middelste muisklik op een tabblad om het te sluiten

en: Select Theme Package
nl: Themapakket selecteren

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
nl: Thema's van Konversation (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
nl: Onbekende fout (0)

en: Failed to Download Theme
nl: Het thema kon niet worden gedownload

en: Theme archive is invalid.
nl: Thema-archief is ongeldig.

en: Cannot Install Theme
nl: Thema kon niet worden geïnstalleerd

en: Do you want to remove %1?
nl: Wilt u %1 verwijderen?

en: Remove Theme
nl: Thema verwijderen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Theme_ConfigUI)
en: Theme_Config
nl: Thema_Configuratie

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getButton)
en: G&et New Themes...
nl: Ni&euwe thema's ophalen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall from File...
nl: Uit bestand i&nstalleren...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
nl: Thema ve&rwijderen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
nl: Pictogram voor normale gebruikers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
nl: Pictogram voor afwezige gebruikers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
nl: Pictogrammen voor gebruikers met Voice

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
nl: Pictogram voor gebruikers met mede-operator-rechten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
nl: Pictogram voor gebruikers met operatorrechten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
nl: Pictogram voor gebruikers met administratorrechten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
nl: Pictogram voor gebruikers met eigenaarrechten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
nl: Voorbeeld:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
nl: ... er is een kanaaluitnodiging ontvangen

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
nl: ... opslaan van een logbestand zal alleen het zichtbare deel opslaan

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
nl: ... een logbestand staat op het punt te worden verwijderd

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
nl: ... er een open zoekopdracht bestaat voor een schermnaam die zojuist als negeren is gemarkeerd

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
nl: ... een verbinding omschakelen naar een andere server in hetzelfde netwerk

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
nl: ... een nieuwe verbinding maken naar een bestaand verbonden netwerk

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
nl: ... een servertabblad sluiten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
nl: ... een kanaaltabblad sluiten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
nl: ... een zoektabblad sluiten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
nl: ... een tabblad van DCC-Chat sluiten

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
nl: ... wanneer een bron voor een kanaallijst niet kan worden bepaald uit het huidige tabblad

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
nl: ... u er voor hebt gekozen de menubalk te verbergen

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
nl: ... het maken van een kanaallijst de verbinding kan verbreken vanwege de grootte van de download

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
nl: ... plakken van grote hoeveelheden tekst

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
nl: ... het afsluiten van Konversation via het pictogram in het systeemvak

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
nl: ... het er voor kiezen om een schermnaam te negeren

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
nl: ... u hebt er voor gekozen om een schermnaam niet langer te negeren

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
nl: ... het afsluiten van Konversation terwijl DCC bestandsoverdracht actief is

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
nl: ... sommige tekens in een bericht zijn niet compatibel met de actieve codering

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
nl: ... het venster sluiten zal minimaliseren in het systeemvak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
nl: Een let op, waarschuwingsdialoog tonen wanneer...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
nl: <qt>
    <p>
    Als het schermnaam volgen ingeschakeld is krijgt u een bericht als iemand die in de lijst met <b>gevolgde netwerken/schermnamen</b> online of online gaat.</p>
    <p>U kunt ook het venster <b>Gevolgde schermnamen</b> openen om de status van alle gevolgde schermnamen te bekijken.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
nl: Schermnaam volgen g&ebruiken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
nl: <qt>Indien geselecteerd zal het venster <b>Gevolgde schermnamen</b> automatisch worden geopend als u Konversation opstart.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
nl: Tabbladen van gevolgde schermnamen tonen bij opstarten van toep&assing

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
nl: <qt>
    <p>Als u klikt op een naam in het venster <b>Gevolgde schermnamen</b>, dan wordt 
    dit commando in het <b>invoerveld</b> van het servervenster geplaatst.</p> 
    <p>De volgende plaatshouders kunnen in het commando worden gebruikt:</p> 
    <ul> 
    <li>%u: de schermnaam waarop is dubbelgeklikt.</li> 
    <li>%K: het wachtwoord voor de server.</li> 
    <li>%n: stuur het commando direct naar de server in plaats van naar het 
    invoerveld.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
nl: Uit te vo&eren commando bij dubbelklikken op schermnaam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
nl: <qt>
    <p>Als u klikt op een naam in het venster <b>Gevolgde schermnamen</b>, dan wordt 
    dit commando in het <b>invoerveld</b> van het servervenster geplaatst.</p> 
    <p>De volgende plaatshouders kunnen in het commando worden gebruikt:</p> 
    <ul> 
    <li>%u: de schermnaam waarop is dubbelgeklikt.</li> 
    <li>%K: het wachtwoord voor de server.</li> 
    <li>%n: stuur het commando direct naar de server in plaats van naar het invoerveld.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
nl: Konversation zal de status of de schermnamen in onderstaand lijst controleren aan de hand van deze interval.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
nl: Bij&werkinterval:

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
nl: Netwerk is down, zal automatisch opnieuw verbinden als het weer op is.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
nl[0]: Proberen te verbinden naar %2 (poort %3) in 1 seconde.
nl[1]: Proberen te verbinden naar %2 (poort %3) in %1 seconden.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
nl[0]: Proberen opnieuw te verbinden naar %2 (poort %3) in 1 seconde.
nl[1]: Proberen opnieuw te verbinden naar %2 (poort %3) in %1 seconden.

en: Error
nl: Fout

en: Reconnection attempts exceeded.
nl: Het aantal keren voor opnieuw proberen te verbinden is overschreden.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
nl: U bent al verbonden met %1. Wilt u een tweede verbinding openen?

en: Already connected to %1
nl: Reeds verbonden met %1

en: Create connection
nl: Verbinding maken

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
nl: U bent nu verbonden met %1 via '%2' (port %3). Wilt u in plaats hiervan overschakelen naar %4 (port %5)?

en: Switch Server
nl: Van server overschakelen

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
nl: Gaarne uw <b>Ident</b> invullen.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
nl: Gaarne uw <b>Echte naam</b> invullen.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
nl: Gaarne tenminste één <b>schermnaam</b> invullen.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
nl: <qt>Uw identiteit "%1" is onjuist ingevuld:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
nl: Identiteitsinstellingen

en: Edit Identity...
nl: Identiteit bewerken...

en: Error: %1
nl: Fout: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
nl: getNickname: server %1 is niet gevonden.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
nl: Kon geen DCC-%1-verzoek sturen naar de partner via de IRC-server.

en: Awaiting acceptance by remote user...
nl: In afwachting van acceptatie door de gebruiker op afstand...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
nl: %1 (op %2) biedt aan om een DCC-%3 met u te houden

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
nl: DCC-%1-aanbieding van %2

en: Accept
nl: Accepteren

en: Reject
nl: Weigeren

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
nl: U hebt de DCC-%1-aanbieding geweigerd.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
nl: DCC-%1-verzoek was afgewezen

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
nl: Kon geen omgekeerde DCC-%1-bevestiging via de IRC-server sturen naar de partner.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
nl: Doorzetten van poort %1 is mislukt. DCC-verzoek desondanks naar gebruiker op afstand verzonden.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
nl: Kon geen omgekeerde DCC-%1-bevestiging via de IRC-server sturen naar de partner.

en: Could not open a socket for listening: %1
nl: Er kon geen socket worden geopend voor het luisteren naar: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
nl: DCC-%1-verbinding aanbieden aan %2 op poort %3...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
nl: DCC-%1-verbinding met %2 wordt opgezet (%3:%4)...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
nl: DCC-%1-verbinding met %2 is opgezet.

en: Socket error: %1
nl: Socket-fout: %1

en: Could not accept the client.
nl: De client kon niet geaccepteerd worden.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
nl: DCC-%1-verbinding met %2 is opgezet.

en: Connection closed.
nl: Verbinding gesloten

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
nl: DCC-%1 met %2 op poort %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
nl: DCC-%1 met %2 op %3:%4.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
nl: Wilt u uw DCC-%1 met %2 sluiten?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
nl: DCC-%1 sluiten

en: Talking to yourself
nl: Praten tegen uzelf

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
nl: Standaard ( %1 )

en: Usage
nl: Gebruik

en: Usage: %1ME text
nl: Gebruik: %1ME tekst

en: Unknown command.
nl: Onbekend commando.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
nl: Onbekend CTCP-%1-verzoek ontvangen van %2

en: No vacant port
nl: Geen poort beschikbaar

en: Could not open a socket
nl: Er kon geen socket worden geopend

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
nl: Passief verzenden

en: Open
nl: Openen

en: Select Recipient
nl: Ontvanger selecteren

en: Select nickname and close the window
nl: Schermnaam selecteren en het venster sluiten

en: Close the window without changes
nl: Het venster zonder veranderingen sluiten

en: DCC Receive Question
nl: DCC-ontvangst-vraag

en: O&riginal Filename
nl: Oo&rspronkelijke bestandsnaam

en: Suggest &New Filename
nl: &Nieuwe naam voorstellen

en: Use as new default download folder
nl: Als nieuwe downloadmap gebruiken

en: &Resume
nl: He&rvatten

en: R&ename
nl: H&ernoemen

en: DCC Send
nl: DCC-verzenden

en: DCC Receive
nl: DCC-ontvangen

en:  (Reverse DCC)
nl:  (Omgekeerd DCC)

en: Unknown server
nl: Onbekende server

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
nl: %1 op %2, %3 (poort %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
nl: %1 op %2

[ctx: %1=ownIP, %2=ownPort]
en: %1 (port %2)
nl: %1 (poort %2)

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
nl: Ja, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
nl: Nee

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
nl: Uzelf:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
nl: Voortgang:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
nl: Locatie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
nl: Huidige positie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
nl: Bestandsgrootte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
nl: Hervat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
nl: Huidige snelheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
nl: Gemiddelde snelheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
nl: Overdrachttijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
nl: Geschatte resterende tijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
nl: Aangeboden op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
nl: Begonnen op:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
nl: Voltooid op:

en: File
nl: Bestand

en: Started At
nl: Begonnen bij

en: Progress
nl: Voortgang

en: Position
nl: Positie

en: Speed
nl: Snelheid

en: Sender Address
nl: Zenderadres

en: Remaining
nl: Resterend

en: Queued
nl: In wachtrij

en: Preparing
nl: Voorbereiden

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
nl: In behandeling

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
nl: Verbinden

en: Receiving
nl: Ontvangen

en: Sending
nl: Verzenden

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
nl: Gereed

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
nl: Mislukt

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
nl: In wachtrij - overdracht wacht op u totdat het is geaccepteerd of afgewezen

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
nl: Voorbereiden - overdracht wordt gecontroleerd op bestanden voor verdergaan

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
nl: Voorbereiden - overdracht is de gegevens aan het ophalen voor verzending

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
nl: Afwachten - overdracht wacht op de partner voor acceptatie of afwijzen

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
nl: Verbinden - overdracht is verbonden met de partner

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
nl: Ontvangen - overdracht is gegevens van de partner aan het ontvangen

en: Sending - Transfer is sending data to partner
nl: Verzenden - overdracht zendt gegevens naar de partner

en: Done - Transfer has completed successfully
nl: Gereed - overdracht is met succes beëindigd

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
nl: Mislukt - overdracht is mislukt om een onbekende reden

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
nl: Mislukt - overdracht is mislukt vanwege '%1'

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
nl: Afgebroken - overdracht is afgebroken door de gebruiker

en: Incoming Transfers
nl: Inkomende transfers

en: Outgoing Transfers
nl: Uitgaande transfers

en: DCC Status
nl: DCC-status

en: &Select All Items
nl: Alle items &selecteren

en: S&elect All Completed Items
nl: Alle voltooide items s&electeren

en: &Accept
nl: &Accepteren

en: Start receiving
nl: Ontvangst starten

en: A&bort
nl: Af&breken

en: Abort the transfer(s)
nl: Overdracht(en) afbreken

en: Resend
nl: Opnieuw verzenden

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
nl: &Wissen

en: Clear all selected Items
nl: Alle selecties wissen

en: Clear Completed
nl: Wissen gereed

en: Clear Completed Items
nl: Alle voltooide items wissen

en: &Open File
nl: Bestand &openen

en: Run the file
nl: Voer het bestand uit

en: Open Location
nl: Locatie openen

en: Open the file location
nl: Bestandslocatie openen

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
nl[0]: U hebt %1 bestand geselecteerd om uit te voeren, wilt u doorgaan?
nl[1]: U hebt %1 bestanden geselecteerd om uit te voeren, wilt u doorgaan?

[ctx: @action:button]
en: Execute %1 File | Execute %1 Files
nl[0]: %1 bestand uitvoeren
nl[1]: %1 bestanden uitvoeren

en: The admin has restricted the right to receive files
nl: De administrator heeft het ontvangen van bestanden aan banden gelegd

en: Invalid sender address (%1)
nl: Ongeldig afzenderadres (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
nl: Niet-ondersteunde onderhandeling (bestandsgrootte=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
nl: <b>Kan de map niet aanmaken of bestemming is niet te beschrijven.</b><br/>Map: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
nl: <b>Dit bestand wordt al gebruikt bij een andere overdracht.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
nl: Er kon geen exemplaar van KIO worden aangemaakt

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
nl[0]: <b>Er is een onvolledig bestand gevonden:</b> <br/>%2<br/>Grootte van onvolledig bestand: 1 byte.<br/>
nl[1]: <b>Er is een onvolledig bestand gevonden:</b> <br/>%2<br/>Grootte van onvolledig bestand: %1 bytes.<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
nl: <b>Dit bestand bestaat al.</b><br/>%1 (%2)<br/>De zender rapporteert een bestandsgrootte van %3<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
nl: <b>Het bestand kon niet worden geopend.<br/>Fout: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
nl: Kon geen omgekeerde DCC-SEND-bevestiging via de IRC-server sturen naar de partner.

en: Waiting for connection
nl: Wacht op verbinding

en: Waiting for remote host's acceptance
nl: Wacht op de acceptatie van de externe host

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
nl: Kon geen DCC-RECV-hervatverzoek via de IRC-server versturen naar de partner.

en: Unexpected response from remote host
nl: Onverwacht antwoord van de externe host

en: Could not accept the connection (socket error).
nl: De verbinding kon niet worden geaccepteerd (socket-fout).

en: Transfer error
nl: Overdrachtfout

en: KIO error: %1
nl: KIO-fout: %1

en: Timed out
nl: Tijdslimiet overschreden

en: The admin has restricted the right to send files
nl: De administrator heeft het verzenden van bestanden aan banden gelegd

en: The url "%1" does not exist
nl: Het URL-adres "%1" bestaat niet

en: Enter Filename
nl: Bestandsnaam invoeren

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
nl: <qt>Het bestand dat u verstuurt naar <i>%1</i> heeft geen naam. <br/>Voer een bestandsnaam in om aan de ontvanger te tonen of annuleer de DCC-overdracht</qt>

en: unknown
nl: onbekend

en: No filename was given
nl: Er is geen bestandsnaam opgegeven

en: Could not retrieve "%1"
nl: "%1" kon niet worden opgehaald

en: Unable to send a 0 byte file.
nl: Kan geen bestand van 0 bytes versturen.

en: DCC SEND request was rejected
nl: DCC SEND-verzoek was afgewezen

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
nl: Kon geen DCC-SEND-verzoek sturen naar de partner via de IRC-server.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
nl: De handeling is succesvol voltooid. Dit zou niet in een foutvenster mogen komen.

en: Could not read from file "%1".
nl: Kon het bestand "%1" niet lezen.

en: Could not write to file "%1".
nl: Kon het bestand "%1" niet schrijven.

en: A fatal unrecoverable error occurred.
nl: Er deed zich een onherstelbare fout voor.

en: Could not open file "%1".
nl: Kan het bestand "%1" niet openen.

en: The operation was unexpectedly aborted.
nl: De handeling werd onverwachts afgebroken.

en: The operation timed out.
nl: De tijdslimiet voor deze handeling is verstreken.

en: An unspecified error happened on close.
nl: Er deed zich een onbekende fout voor tijdens het sluiten.

en: Unknown error. Code %1
nl: Onbekende fout. Code %1

en: Columns
nl: Kolommen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
nl: Kiezen van lettertype voor whiteboard

en: Clear Image
nl: Afbeelding wissen

en: Save As...
nl: Opslaan als...

en: Freehand Drawing
nl: Vrij tekenen

en: Draw a straight line
nl: Een rechte lijn tekenen

en: Draw a rectangle
nl: Een rechthoek tekenen

en: Draw an ellipse
nl: Een ellips tekenen

en: Draw text
nl: Tekst tekenen

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
nl: Selectie

en: Eraser
nl: Gum

en: Fill a contiguous area with the foreground color
nl: Een aaneengesloten gebied met de voorgrondkleur vullen

en: Draw an arrow
nl: Een pijl tekenen

en: Select a color from the image
nl: Een kleur uit de afbeelding kiezen

en: Save Image
nl: Afbeelding opslaan

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
nl: Afbeeldingen (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
nl: Identiteiten

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
nl: Dit is uw lijst met schermnamen. Een schermnaam is een naam waaraan de andere gebruikers u kunnen herkennen. U kunt een willekeurige naam gebruiken. Het eerste karakter dient een letter te zijn.
    
    Omdat schermnamen uniek dienen te zijn over het volledige IRC-netwerk kan het gebeuren dat uw schermnaam wordt geweigerd door de server, omdat iemand anders die al gebruikt. Voer alternatieve schermnamen voor uzelf in. Als de eerste door de server wordt geweigerd, dan zal Konversation de alternatieven proberen.

en: Standard NickServ
nl: Standaard NickServ

en: Server Password
nl: Serverwachtwoord

en: SSL Client Certificate
nl: SSL-clientcertificaat

en:  minute |  minutes
nl[0]:  minuut
nl[1]:  minuten

en: Change identity information
nl: Identiteitsinformatie wijzigen

en: Discards all changes made
nl: Verwerpt alle gemaakte instellingen

en: Add Identity
nl: Identiteit toevoegen

en: Identity name:
nl: Identiteitnaam:

en: You need to give the identity a name.
nl: Geef de identiteit een naam.

en: Rename Identity
nl: Identiteit hernoemen

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
nl: Deze identiteit is al in gebruik. Als u het verwijdert dan zullen de netwerkinstellingen die deze identiteit gebruiken terugvallen op de standaardidentiteit. Wilt u de identiteit toch verwijderen?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
nl: Wilt u alle informatie in deze identiteit verwijderen?

en: Delete Identity
nl: Identiteit verwijderen

en: Duplicate Identity
nl: Identiteit dupliceren

en: You must add at least one nick to the identity.
nl: Voeg tenminste één schermnaam toe aan de identiteit.

en: Nicks must not contain spaces.
nl: Schermnamen mogen geen spaties bevatten.

en: Please enter a real name.
nl: Voer a.u.b. een echte naam in.

en: Ident must not contain spaces.
nl: Ident mag geen spaties bevatten.

en: NickServ may not function with auto join;  SASL is recommended.
nl: NickServ zou niet kunnen functioneren met automatisch deelnemen;  SASL is aanbevolen.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
nl: Het hier ingevoerde wachtwoord zal diegene in de instellingen van de server overschrijven, als deze er is.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
nl: (optioneel)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
nl: Authenticatie gebaseerd op certificaat forceert inschakelen van SSL voor een verbinding en gaat boven elke serverinstelling.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
nl: &Identiteit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
nl: Toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
nl: Dupliceren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
nl: Hernoemen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
nl: E&chte naam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
nl: Voer hier uw echte naam in. IRC is niet bedoeld om u te verbergen voor uw vrienden of vijanden. Houdt dit in uw achterhoofd als u van plan bent u te misdragen. En nep "echte naam" kan een goede manier zijn om uw geslacht te maskeren voor alle nerds op internet, maar de pc die u gebruikt kan op eenvoudige wijze worden getraceerd. U bent dus nooit volledig anoniem.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
nl: Schermnaam

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
nl: Automatisch identificeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
nl: Diens&t:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
nl: Servicenaam kan <b><i>nickserv</i></b> zijn voor een netwerkafhankelijke naam als <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
nl: Commando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
nl: &Wachtwoord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
nl: PEM-bestand:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
nl: Afwezig

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
nl: Als u dit vakje selecteert, dan verschijnt telkens als u het commando <b>/away</b> uitvoert een horizontale lijn in het kanaal. Deze lijn markeert het punt waarop u weg ging. Andere IRC-gebruikers zien deze lijn niet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
nl: Laatste positie in chatvensters markeren wanneer afwezig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
nl: Stabdaard afwezigheidsbericht:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
nl: De tekst die u hier invoert wordt gebruikt als het afwezigheidsbericht wanneer er geen bericht is ingevoerd als argument van de commando's <b>/away</b> of <b>/aaway</b> en ook wanneer Globaal afwezig is omgeschakeld vanuit het menu of via de sneltoets.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
nl: Schermnaam bij afwezigheid:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
nl: Voer een schermnaam in die aangeeft dat u afwezig bent. Telkens als u het commando <b>/away bericht</b> uitvoert in een kanaal waaraan u met deze identiteit hebt deelgenomen zal Konversation uw schermnaam veranderen in de schermnaam voor afwezigheid. Andere gebruikers kunnen zo zien dat u afwezig bent. Telkens als u het commando <b>/away</b> in een kanaal uitvoert waarin u afwezig bent zal Konversation uw oorspronkelijke schermnaam terugzetten. Als u niet wilt dat uw schermnaam automatisch wijzigt als u weg bent, laat dit dan leeg.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
nl: Als u dit vak selecteert, zal Konversation automatisch alle verbindingen die gebruik maken van deze identiteit op afwezig zetten zodra de screensaver activeert. Dit kan ook ingesteld worden voor na een bepaalde geconfigureerde periode hieronder.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
nl: Automatisch weg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
nl: Stel afwezig in na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
nl: van gebruikersinactiviteit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
nl: Als u dit vak selecteert, zal Konversation automatisch de status voor afwezigheid afmelden voor alle verbindingen die gebruik maken van deze identiteit wanneer de screensaver stopt, of een nieuwe gebruikersactiviteit wordt geregistreerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
nl: Automatisch terugkeren van activiteit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
nl: Als u dit keuzevakje inschakelt, dan zal Konversation automatisch het afwezigheidsbericht sturen aan alle kanaaltabbladen waarin u deze identiteit gebruikt. <b>%s</b> in het afwezigheidscommando wordt vervangen door het afwezigheidsbericht. <b>%t</b> in het terugkeercommando wordt vervangen door de tijdsduur van uw afwezigheid.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
nl: Afwezigheidscommando's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
nl: Afwezigheidscommando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
nl: Terugkomstcommando:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
nl: Geavanceerd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
nl: &Pre-shell-commando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
nl: Hier kunt u een commando invoeren dat zal worden uitgevoerd voordat de verbinding met de server wordt opgebouwd. <br>Als u meerdere servers in deze identiteit hebt staan, dan zal het commando voor elke server worden uitgevoerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
nl: T&ekenset:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
nl: Deze instelling bepaalt met welke tekenset de lettertekens die u intypt worden gecodeerd als ze naar de server worden gestuurd. Dit heeft effect op de wijze waarop uw berichten worden weergegeven. Als u Konversation voor het eerst opent, dan ontvangt het deze instelling automatisch van het besturingssysteem. Als problemen ondervindt bij het correct weergeven van berichten van andere gebruikers, dan kunt u hier de tekensetcodering aanpassen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
nl: Als u verbinding maakt, dan vragen veel servers u computer om een IDENT-response. Als op uw computer geen IDENT-server draait, dan wordt dit antwoord door Konversation gestuurd. Er zijn geen spaties toegestaan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
nl: &Vertrekreden:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
nl: Wanneer u een server verlaat, dan wordt dit bericht naar het kanaal verstuurd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
nl: Konversation beëindigt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
nl: &Vertrekreden:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
nl: Als u een kanaal verlaat, dan wordt dit bericht naar het kanaal verstuurd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
nl: &Kick-reden:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
nl: Als u uit een kanaal wordt verwijderd (meestal door een IRC-operator), dan wordt dit bericht naar het kanaal verstuurd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
nl: Gebruiker beëindigd.

en: Edit Channel Settings
nl: Kanaalinstellingen bewerken

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
nl: <qt><p>Elk kanaal op IRC heeft een onderwerp. Dit is gewoon een bericht dat iedereen kan zien.</p><p>Als u een operator bent, of kanaalmodus <em>'T'</em> niet is ingesteld, dan kunt u het onderwerp veranderen door de tekst in het onderwerp wijzigen door op de knop "Kanaaleigenschappen bewerken", links van het onderwerp, te drukken. U kunt hier ook de vorige onderwerpen bekijken.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
nl: Maximum toegestaan aantal gebruikers in kanaal

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
nl: <qt><p>Dit is het gebruikerslimiet van het kanaal - dus het maximum aantal gebruikers dat tegelijk kan deelnemen aan het kanaal. Als u een operator bent, dan kunt u dit instellen door het kanaal in de modus <b>T</b>opic (knop links) te zetten en het maximum aantal deelnemers op te geven.</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
nl: <qt><p>Dit toont uw huidige schermnaam en alle alternatieven die u hebt opgegeven. Als u een andere schermnaam selecteert of invoert, dan zal een verzoek naar de IRC-server worden gestuurd om uw schermnaam te wijzigen. Als de server het toelaat zal de nieuwe schermnaam worden geselecteerd. Als u een nieuwe schermnaam hebt ingevoerd, druk dan op 'Enter' om deze te bevestigen.</p><p>U kunt de alternatieve schermnamen bewerken bij de optie <em>Identiteiten</em> in het menu <em>Instellingen</em>.</p></qt>

en: Completion
nl: Aanvulling

en: Possible completions: %1.
nl: Mogelijke aanvullingen: %1.

en: Channel Password
nl: Kanaalwachtwoord

en: Channel User Limit
nl: Gebruikerslimiet op het kanaal

en: Enter the new user limit for the channel:
nl: Een nieuwe gebruikerslimiet instellen op het kanaal:

en: Nick
nl: Schermnaam

en: You are now known as %1.
nl: U staat nu bekend als %1.

en: %1 is now known as %2.
nl: %1 staat nu bekend als %2.

[ctx: Message type]
en: Join
nl: Deelnemen

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
nl: U (%1) neemt deel aan kanaal %2.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
nl: %1 (%2) neemt deel aan dit kanaal.

[ctx: Message type]
en: Quit
nl: Afsluiten

en: You (%1) have left this server.
nl: U (%1) hebt deze server verlaten.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
nl: U (%1) hebt deze server verlaten (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
nl: Vertrek

en: You have left channel %1.
nl: U hebt het kanaal %1 verlaten.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
nl: U (%1) hebt het kanaal %2 (%3) verlaten.

en: %1 (%2) has left this server.
nl: %1 (%2) heeft deze server verlaten.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
nl: %1 (%2) heeft deze server (%3) verlaten.

en: %1 (%2) has left this channel.
nl: %1 (%2) heeft dit kanaal verlaten.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
nl: %1 (%2) heeft dit kanaal (%3) verlaten.

en: You have kicked yourself from channel %1.
nl: U hebt uzelf uit kanaal %1 verwijderd.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
nl: U hebt uzelf uit kanaal %1 verwijderd (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
nl: U bent door %2 uit kanaal %1 verwijderd.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
nl: U bent door %2 uit kanaal %1 verwijderd (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
nl: U hebt %1 uit het kanaal verwijderd.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
nl: U hebt %1 uit het kanaal verwijderd (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
nl: %1 is uit het kanaal verwijderd door %2.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
nl: %1 is uit het kanaal verwijderd door %2 (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
nl[0]: %1 schermnaam
nl[1]: %1 schermnamen

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
nl[0]: (%1 operator)
nl[1]: (%1 operators)

en: Topic
nl: Onderwerp

en: The channel topic is "%1".
nl: Het onderwerp is "%1".

en: You set the channel topic to "%1".
nl: U hebt het onderwerp ingesteld op "%1".

en: %1 sets the channel topic to "%2".
nl: %1 heeft het onderwerp ingesteld op "%2".

en: You set a quiet on %1.
nl: U hebt een stil op %1 ingesteld.

en: %1 sets a quiet on %2.
nl: %1 heeft een stilte op %2 ingesteld.

en: You remove the quiet on %1.
nl: U hebt de stilte op %1 verwijderd.

en: %1 removes the quiet on %2.
nl: %1 heeft de stilte op %2 verwijderd.

en: You give channel owner privileges to yourself.
nl: U hebt uzelf kanaaleigenaarsrechten gegeven.

en: You give channel owner privileges to %1.
nl: U hebt kanaaleigenaarsrechten gegeven aan %1.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
nl: %1 heeft kanaaleigenaarsrechten aan u gegeven.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
nl: %1 heeft kanaaleigenaarsrechten aan %2 gegeven.

en: You take channel owner privileges from yourself.
nl: U hebt kanaaleigenaarsrechten van uzelf afgenomen.

en: You take channel owner privileges from %1.
nl: U hebt kanaaleigenaarsrechten van %1 afgenomen.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
nl: %1 heeft kanaaleigenaarsrechten van u afgenomen.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
nl: %1 heeft kanaaleigenaarsrechten van %2 afgenomen.

en: You give channel admin privileges to yourself.
nl: U hebt uzelf kanaalbeheerderrechten gegeven.

en: You give channel admin privileges to %1.
nl: U hebt kanaalbeheerderrechten gegeven aan %1.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
nl: %1 heeft kanaalbeheerderrechten aan u gegeven.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
nl: %1 heeft kanaalbeheerderrechten aan %2 gegeven.

en: You take channel admin privileges from yourself.
nl: U hebt kanaalbeheerderrechten van uzelf afgenomen.

en: You take channel admin privileges from %1.
nl: U hebt kanaalbeheerderrechten van %1 afgenomen.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
nl: %1 heeft kanaalbeheerderrechten van u afgenomen.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
nl: %1 heeft kanaalbeheerderrechten van %2 afgenomen.

en: You give channel operator privileges to yourself.
nl: U hebt uzelf kanaaloperatorrechten gegeven.

en: You give channel operator privileges to %1.
nl: U hebt kanaaloperatorrechten gegeven aan %1.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
nl: %1 heeft kanaaloperatorrechten aan u gegeven.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
nl: %1 heeft kanaaloperatorrechten gegeven aan %2.

en: You take channel operator privileges from yourself.
nl: U hebt kanaaloperatorrechten van uzelf afgenomen.

en: You take channel operator privileges from %1.
nl: U hebt kanaaloperatorrechten van %1 afgenomen.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
nl: %1 heeft de kanaaloperatorrechten afgenomen van u.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
nl: %1 heeft kanaaloperatorrechten afgenomen van %2.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
nl: U hebt mede-operatorrechten aan uzelf gegeven.

en: You give channel halfop privileges to %1.
nl: U hebt mede-operatorrechten aan %1 gegeven.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
nl: %1 heeft mede-operatorrechten aan u gegeven.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
nl: %1 heeft mede-operatorrechten aan %2 gegeven.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
nl: U hebt mede-operatorrechten van uzelf afgenomen.

en: You take channel halfop privileges from %1.
nl: U hebt mede-operatorrechten van %1 afgenomen.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
nl: %1 heeft mede-operatorrechten van u afgenomen.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
nl: %1 heeft mede-operatorrechten van %2 afgenomen.

en: You give yourself permission to talk.
nl: U geeft uzelf toestemming om te spreken.

en: You give %1 permission to talk.
nl: U geeft %1 toestemming om te spreken.

en: %1 gives you permission to talk.
nl: %1 geeft u toestemming om te spreken.

en: %1 gives %2 permission to talk.
nl: %1 geeft %2 toestemming om te spreken.

en: You take the permission to talk from yourself.
nl: U hebt de toestemming om te spreken van uzelf afgenomen.

en: You take the permission to talk from %1.
nl: U hebt de toestemming om te spreken van %1 afgenomen.

en: %1 takes the permission to talk from you.
nl: %1 heeft de toestemming om te spreken van u afgenomen.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
nl: %1 heeft de toestemming om te spreken van %2 afgenomen.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
nl: U hebt de kanaalmodus ingesteld op 'geen kleuren toegestaan'.

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus ingesteld op 'geen kleuren toegestaan'.

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
nl: U hebt de kanaalmodus ingesteld op 'kleurcodes toestaan'.

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus ingesteld op 'kleurcodes toestaan'.

en: You set the channel mode to 'invite only'.
nl: U hebt de kanaalmodus op 'alleen op uitnodiging' gezet.

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus op 'alleen op uitnodiging' gezet.

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
nl: U hebt de kanaalmodus 'alleen op uitnodiging' uitgezet.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
nl: %1 heeft de kanaalmodus 'alleen op uitnodiging' uitgezet.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
nl: U hebt de kanaalmodus veranderd naar 'beheerd'.

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus veranderd naar 'beheerd'.

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
nl: U hebt de kanaalmodus veranderd naar 'onbeheerd'.

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus veranderd naar 'onbeheerd'.

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
nl: U hebt de kanaalmodus zo ingesteld dat berichten van buitenaf niet toegestaan zijn.

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus zo ingesteld dat berichten van buitenaf niet toegestaan zijn.

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
nl: U hebt de kanaalmodus zo ingesteld dat berichten van buitenaf toegestaan zijn.

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus zo ingesteld dat berichten van buitenaf toegestaan zijn.

en: You set the channel mode to 'private'.
nl: U hebt de kanaalmodus op 'privé ' gezet.

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus op 'privé' gezet.

en: You set the channel mode to 'public'.
nl: U hebt de kanaalmodus op 'publiek' gezet.

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus op 'publiek' gezet.

en: You set the channel mode to 'secret'.
nl: U hebt de kanaalmodus op 'geheim' gezet.

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus op 'geheim' gezet.

en: You set the channel mode to 'visible'.
nl: U hebt de kanaalmodus op 'zichtbaar' gezet.

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus op 'zichtbaar' gezet.

en: You switch on 'topic protection'.
nl: U hebt de 'onderwerpbescherming' aangezet.

en: %1 switches on 'topic protection'.
nl: %1 heeft de 'onderwerpbescherming' aangezet.

en: You switch off 'topic protection'.
nl: U hebt de 'onderwerpbescherming' uitgeschakeld.

en: %1 switches off 'topic protection'.
nl: %1 heeft de 'onderwerpbescherming' uitgeschakeld.

en: You set the channel key to '%1'.
nl: U hebt de kanaalsleutel ingesteld op '%1'.

en: %1 sets the channel key to '%2'.
nl: %1 heeft de kanaalsleutel ingesteld op '%2'.

en: You remove the channel key.
nl: U hebt de kanaalsleutel verwijderd.

en: %1 removes the channel key.
nl: %1 heeft de kanaalsleutel verwijderd.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
nl[0]: U hebt de kanaallimiet ingesteld op %1 schermnaam.
nl[1]: U hebt de kanaallimiet ingesteld op %1 schermnamen.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
nl[0]: %2 heeft een kanaallimiet ingesteld van %1 schermnaam.
nl[1]: %2 heeft een kanaallimiet ingesteld van %1 schermnamen.

en: You remove the channel limit.
nl: U hebt de kanaallimiet opgeheven.

en: %1 removes the channel limit.
nl: %1 heeft de kanaallimiet opgeheven.

en: You set a ban on %1.
nl: U hebt %1 verbannen.

en: %1 sets a ban on %2.
nl: %1 heeft %2 verbannen.

en: You remove the ban on %1.
nl: U hebt de verbanning voor %1 opgeheven.

en: %1 removes the ban on %2.
nl: %1 heeft de verbanning voor %2 opgeheven.

en: You set a ban exception on %1.
nl: U hebt een banuitzondering ingesteld voor %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
nl: %1 heeft een banuitzondering ingesteld voor %2.

en: You remove the ban exception on %1.
nl: U hebt de banuitzondering voor %1 opgeheven.

en: %1 removes the ban exception on %2.
nl: %1 heeft de verbanuitzondering opgeheven voor %2.

en: You set invitation mask %1.
nl: U hebt uitnodigingsmasker %1 ingesteld.

en: %1 sets invitation mask %2.
nl: %1 heeft uitnodigingsmasker %2 ingesteld.

en: You remove the invitation mask %1.
nl: U hebt het uitnodigingsmasker %1 verwijderd.

en: %1 removes the invitation mask %2.
nl: %1 heeft het uitnodigingsmasker %2 verwijderd.

en: You set the channel mode '%1'.
nl: U hebt de kanaalmodus ingesteld op '%1'.

en: %1 sets the channel mode '%2'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus ingesteld op '%2'.

en: You set channel mode +%1
nl: U hebt de kanaalmodus +%1 ingesteld

en: %1 sets channel mode +%2
nl: %1 heeft de kanaalmodus +%2 ingesteld

en: You remove the channel mode '%1'.
nl: U hebt de kanaalmodus '%1' verwijderd.

en: %1 removes the channel mode '%2'.
nl: %1 heeft de kanaalmodus '%2' verwijderd.

en: You set channel mode -%1
nl: U hebt de kanaalmodus -%1 ingesteld

en: %1 sets channel mode -%2
nl: %1 heeft de kanaalmodus -%2 ingesteld

en: You have to be an operator to change this.
nl: U dient operator te zijn om dit te kunnen veranderen.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
nl: Het onderwerp kan alleen door de kanaaloperator veranderd worden. %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
nl: Geen berichten naar kanaal van toepassingen van buitenaf. %1

en: Secret channel.  %1
nl: Geheim kanaal.  %1

en: Invite only channel.  %1
nl: Kanaal alleen op uitnodiging. %1

en: Private channel.  %1
nl: Privé kanaal. %1

en: Moderated channel.  %1
nl: Beheerd kanaal. %1

en: Protect channel with a password.
nl: Beveiligd kanaal met wachtwoord.

en: Set user limit to channel.
nl: Gebruikerslimiet instellen op kanaal.

en: Do you want to leave %1?
nl: Wilt u %1 verlaten?

en: Leave Channel
nl: Kanaal verlaten

en: Leave
nl: Verlaten

en: Identity Default ( %1 )
nl: Standaard identiteit ( %1 )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
nl: &Wachtwoord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
nl: &Kanaal:

en: Channel Name
nl: Kanaalnaam

en: Users
nl: Gebruikers

en: Channel Topic
nl: Onderwerp

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
nl: Kanaallijst

[ctx: save list]
en: Save &List...
nl: &Lijst opslaan...

en: Click here to save the channel list.
nl: Klik hier om de kanaallijst op te slaan.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
nl: Lijst ve&rversen

en: Click here to refresh the channel list.
nl: Klik hier om de kanaallijst te verversen.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
nl: Deelnemen aan &kanaal

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
nl: Klik hier om aan het kanaal deel te nemen. Er wordt een nieuw tabblad voor dit kanaal aangemaakt.

en: Refreshing.
nl: Verversen.

en: Channels: %1 (%2 shown)
nl: Kanalen: %1 (%2 getoond)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
nl: Niet-unieke gebruikers: %1 (%2 getoond)

en: Save Channel List
nl: Kanaallijst opslaan

en: Konversation Channel List: %1 - %2
nl: Konversation kanaallijst: %1 - %2

en: Join Channel
nl: Deelnemen aan kanaal

en: Open URL
nl: URL openen

en: Channel List for %1
nl: Kanaallijst voor %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
nl: Ma&ximum aantal gebruikers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
nl: M&inimum aantal gebruikers:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
nl: Hier wordt de lijst met gefilterde kanalen weergegeven. Merk op dat als u geen gebruik maakt van reguliere expressies, Konversation elk kanaal zal tonen wiens naam de ingevoerde filtertekst bevat. De kanaalnaam hoeft niet te beginnen met de door u ingevoerde filtertekst.\n\nSelecteer het kanaal waaraan u wilt deelnemen door erop te klikken. Rechtsklik op het kanaal om een lijst met alle internetadressen die in de kanaaltitel genoemd worden te openen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
nl: K&anaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
nl: On&derwerp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
nl: Voer hier een filtertekst in.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
nl: Zoeken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
nl: &Reguliere expressie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
nl: Hier kunt u de kanaallijst beperken tot die kanalen met het hier opgegeven minimum aantal gebruikers. "Geen limiet" schakelt dit criterium uit.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
nl: Geen limiet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
nl: Hier kunt u de kanaallijst beperken tot die kanalen met het hier opgegeven maximum aantal gebruikers. "Geen limiet" schakelt dit criterium uit.

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Half-operator
nl: Mede-operator

en: Has voice
nl: Heeft Voice

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
nl: CTCP-PING-verzoek ontvangen van %1 op kanaal %2, antwoord wordt verzonden.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
nl: CTCP-%1-verzoek ontvangen van %2, antwoord wordt verzonden.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
nl: Versionverzoek ontvangen van %1 op kanaal %2.

en: Received Version request from %1.
nl: Versionverzoek ontvangen van %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
nl: Ongeldig DCC-Send-verzoek ontvangen van %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
nl: Ongeldig DCC-ACCEPT-verzoek ontvangen van %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
nl: Ongeldig DCC-RESUME-verzoek ontvangen van %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
nl: Ongeldig DCC-CHAT-verzoek ontvangen van %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
nl: Onbekend DCC commando %1 ontvangen van %2.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
nl: Onbekend CTCP-%1-verzoek ontvangen van %2 op kanaal %3

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
nl: Onbekend CTCP-%1-verzoek ontvangen van %2.

en: -%1 to %2- %3
nl: -%1 tot %2 - %3

en: second | seconds
nl[0]: seconde
nl[1]: seconden

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
nl: CTCP-PING-antwoord ontvangen van %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
nl: CTCP-%1-antwoord ontvangen van %2: %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
nl: Ontvangt DH1080_INIT van %1

en: Received DH1080_FINISH from %1
nl: Ontvangt DH1080_FINISH van %1

en: -%1- %2
nl: -%1-%2

en: %1 invited you to channel %2.
nl: %1 heeft u uitgenodigd op kanaal %2.

en: Capabilities
nl: Mogelijkheden

en: You have set personal modes: %1
nl: U hebt persoonlijke modi ingesteld: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
nl: %1 heeft uw persoonlijke modi gewijzigd: %2

en: %1 sets mode: %2
nl: %1 stelt modus in: %2

en: Welcome
nl: Welkom

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
nl: Server %1 (version %2), gebruikersmodi: %3, kanaalmodi: %4

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Your personal modes are:
nl: Uw persoonlijke modi zijn:

en: Channel modes:
nl: Kanaalmodi:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
nl[0]: beperkt tot %1 gebruiker
nl[1]: beperkt tot %1 gebruikers

en: URL
nl: URL-adres

en: Channel URL: %1
nl: Kanaal-URL: %1

en: Created
nl: Aangemaakt

en: This channel was created on %1.
nl: Dit kanaal is aangemaakt op %1.

en: %1 is logged in as %2.
nl: %1 is aangemeld als %2.

en: Names
nl: Namen

en: End of NAMES list.
nl: Einde van NAMES-lijst.

en: The channel %1 has no topic set.
nl: Het kanaal %1 heeft geen ingesteld onderwerp.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
nl: Het onderwerp voor %1 is: "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
nl: Onderwerp is ingesteld door %1 op %2.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
nl: Onderwerp voor %1 is ingesteld door %2 op %3.

en: %1 is actually using the host %2.
nl: %1 gebruikt eigenlijk de host %2.

en: %1: No such nick/channel.
nl: %1: schermnaam/kanaal bestaat niet.

en: No such nick: %1.
nl: %1: schermnaam bestaat niet.

en: %1: No such channel.
nl: %1: Kanaal bestaat niet.

en: Nickname already in use, try a different one.
nl: Schermnaam is al in gebruik, probeer een andere.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
nl: De schermnaam %1 is al in gebruik, maar de verbinding is mislukt voordat u reageerde.

en: Nickname already in use. Trying %1.
nl: Schermnaam is al in gebruik. %1 wordt geprobeerd.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
nl: Foute schermnaam. Schermnaam wordt veranderd in %1.

en: You are not on %1.
nl: U bent niet aanwezig op %1.

en: Message of the day:
nl: Bericht van de dag:

en: End of message of the day
nl: Einde van bericht van de dag

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
nl: U dient kanaaloperator in %1 te zijn om dit te kunnen doen.

en: You are now an IRC operator on this server.
nl: U bent nu een IRC-operator op deze server.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
nl: '%1' is nu uw verborgen host (ingesteld door services).

en: Current users on the network: %1
nl: Huidige gebruikers op netwerk: %1

en: Current users on %1: %2.
nl: Huidige gebruikers op %1: %2.

en: Away
nl: Afwezig

en: %1 is away: %2
nl: %1 is afwezig: %2

en: You invited %1 to channel %2.
nl: U hebt %1 uitgenodigd voor kanaal %2.

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
nl: Adres van %1 (%2) opgezocht: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
nl: Kon adres voor %1 (%2) niet opzoeken

en: %1 is an identified user.
nl: %1 is een geïdentificeerde gebruiker.

en: %1 is using a secure connection.
nl: %1 gebruikt een beveiligde verbinding.

en: Who
nl: Wie

en:  (Away)
nl:  (afwezig)

en: End of /WHO list for %1
nl: Einde van /WHO-lijst voor %1

en: %1 is a user on channels: %2
nl: %1 is een gebruiker op de kanalen: %2

en: %1 has voice on channels: %2
nl: %1 heeft voice op de kanalen:  %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
nl: %1 is mede-operator op de kanalen: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
nl: %1 is een operator op de kanalen: %2

en: %1 is owner of channels: %2
nl: %1 is eigenaar van de kanalen: %2

en: %1 is admin on channels: %2
nl: %1 is beheerder op de kanalen: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
nl: %1 is online via %2 (%3)

en: %1 is available for help.
nl: %1 is beschikbaar voor hulp.

en: %1 is an IRC Operator.
nl: %1 is een IRC-operator.

en: 1 day | %1 days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: %1 dagen

en: 1 hour | %1 hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: %1 uren

en: 1 minute | %1 minutes
nl[0]: 1 minuut
nl[1]: %1 minuten

en: 1 second | %1 seconds
nl[0]: 1 seconde
nl[1]: %1 seconden

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
nl: %1 heeft %2, %3, %4 en %5 niets gezegd.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
nl: %1 heeft %2, %3, en %4 niets gezegd.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
nl: %1 heeft %2 en %3 niets gezegd.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
nl[0]: %2 heeft 1 seconde niets gezegd.
nl[1]: %2 heeft %1 seconden niets gezegd.

en: %1 has been online since %2.
nl: %1 is online sinds %2.

en: End of WHOIS list.
nl: Einde van WHOIS-lijst.

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
nl: %1 %2 is %3 %4.

en:  (IRC Operator)
nl:  (IRC-operator)

en:  (away)
nl:  (afwezig)

en: List
nl: Lijst

en: List of channels:
nl: Kanaallijst:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
nl[0]: %2 (%1 gebruiker): %3
nl[1]: %2 (%1 gebruikers): %3

en: End of channel list.
nl: Einde van kanaallijst.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: BanList:%1
nl: Banlijst: %1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
nl: %1 is ingesteld door %2 op %3

en: End of Ban List.
nl: Einde van banlijst.

en: No such server: %1.
nl: Server bestaat niet: %1.

en: %1 is currently unavailable.
nl: %1 is momenteel niet beschikbaar.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
nl: Schermnaam %1 is niet beschikbaar. %2 wordt geprobeerd.

en: %1: Unknown command.
nl: %1: Onbekend commando.

en: Not registered.
nl: Niet geregistreerd.

en: %1: This command requires more parameters.
nl: %1: Dit commando vereist meerdere argumenten.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
nl: Kan niet aan %1 deelnemen. Het kanaal is beschermd met een wachtwoord en ofwel een fout of geen wachtwoord is opgegeven.

en: You are now logged in as %1.
nl: U bent nu aangemeld als %1.

en: SASL authentication successful.
nl: Authenticatie met SASL is gelukt.

en: SASL authentication attempt failed.
nl: Authenticatie met SASL is mislukt.

en: SASL authentication aborted.
nl: Authenticatie met SASL is afgebroken.

en: Channel Invites
nl: Kanaal nodigt uit

en: Join
nl: Deelnemen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
nl: U hebt uitnodigingen ontvangen voor de volgende kanalen. Selecteer de kanalen waar u aan mee wilt doen:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
nl: Altijd vragen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
nl: Altijd meedoen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
nl: Altijd negeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
nl: Vanaf nu:

en: Are you sure you want to remove this channel from your history?
nl: Wilt u dit kanaal uit uw geschiedenis verwijderen?

en: Remove channel
nl: Kanaal verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
nl: Verbinding:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
nl: W&achtwoord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
nl: Hostmasker:

en: Away&nbsp;Message:
nl: Afwezigheidsbericht:

en: (unknown)
nl: (onbekend)

en: Online&nbsp;Since:
nl: Online&nbsp;sinds:

en: <qt><p>This shows all the people in the channel.  The nick for each person is shown, with a picture showing their status.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>This person has administrator privileges.</td></tr><tr><th>%2</th><td>This person is a channel owner.</td></tr><tr><th>%3</th><td>This person is a channel operator.</td></tr><tr><th>%4</th><td>This person is a channel half-operator.</td></tr><tr><th>%5</th><td>This person has voice, and can therefore talk in a moderated channel.</td></tr><tr><th>%6</th><td>This person does not have any special privileges.</td></tr><tr><th>%7</th><td>This, overlaid on any of the above, indicates that this person is currently away.</td></tr></table><p>The meaning of admin, owner and halfop varies between different IRC servers.</p><p>Hovering over any nick shows their current status. See the Konversation Handbook for more information.</p></qt>
nl: <qt><p>Dit toont alle gebruikers in het kanaal. De schermnaam voor elk persoon wordt getoond, samen met een afbeelding die de status weergeeft.<br /> </p><table><tr><th>"%1"</th><td>Deze persoon heeft beheerdersrechten.</td></tr><tr><th>"%2"</th><td>Deze persoon is een kanaaleigenaar.</td></tr><tr><th>"%3"</th><td>Deze persoon is een kanaaloperator.</td></tr><tr><th>"%4"</th><td>Deze persoon is een mede-operator.</td></tr><tr><th>"%5"</th><td>Deze persoon heeft voice en kan dus spreken in een gemodereerd kanaal.</td></tr><tr><th>"%6"</th><td>Deze persoon heeft geen speciale rechten.</td></tr><tr><th>"%7"</th><td>Dit geeft aan dat de persoon momenteel afwezig is.</td></tr></table><p>De betekenis van beheerder, eigenaar en mede-operator varieert tussen de verschillende IRC-servers.</p><p>Beweeg de muis over een schermnaam om hun huidige status te laten weergeven. Zie het handboek van Konversation voor meer informatie.</p></qt>

en: Watched Nicks Online
nl: Gevolgde schermnamen online

en: &Add Nickname...
nl: Schermnaam &toevoegen...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
nl: Klik om een nieuwe schermnaam aan de lijst met schermnamen die in dit scherm getoond wordt toe te voegen.

en: &Remove Nickname
nl: Schermnaam ve&rwijderen

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
nl: Klik om een schermnaam uit de lijst met schermnamen die in dit scherm getoond worden te verwijderen.

en: &Whois
nl: &Wie is

en: Open &Query
nl: &Conversatie openen

en: &Join Channel
nl: Deelnemen aan &kanaal

en: Network/Nickname/Channel
nl: Netwerk/Schermnaam/Kanaal

en: Additional Information
nl: Extra informatie

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
nl: <p> Dit zijn alle namen in de lijst met gevolgde schermnamen die behoort aan het servernetwerk waarmee ze zijn verbonden.</p><p>De kolom <b>Extra informatie</b> toont de beschikbare gegevens voor elke schermnaam.</p><p>De kanalen waar de schermnaam aan deelneemt staan onder elke schermnaam.</p> <p>Schermnamen die onder kolom <b>Offline</b> staan zijn met geen enkele server in het netwerk verbonden.</p><p>Klik met de rechter muisknop op een schermnaam om aanvullende functies aan te roepen.</p>

en:  since %1
nl:  sinds %1

en:  HalfOp
nl:  Mede-operator

en:  Owner
nl:  Eigenaar

en:  Admin
nl:  Beheerder

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
nl: Het bericht dat u aan het verzenden bent bevat tekens die niet bestaan in uw huidige codering. Als u er voor kiest toch door te gaan dan zullen deze tekens vervangen worden door een '?'.

en: Encoding Conflict Warning
nl: Waarschuwing voor een coderingsconflict

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
nl: Gebruik : %1JOIN <channel> [wachtwoord]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
nl: Gebruik: %1KICK <schermnaam> [reden]

en: %1KICK only works from within channels.
nl: %1KICK werkt alleen binnen kanalen.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
nl: %1PART en %1LEAVE zonder argumenten werkt alleen binnen een kanaal of onderhoud.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
nl: %1PART zonder kanaalnaam werkt alleen binnen een kanaal.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
nl: %1TOPIC zonder argumenten werkt alleen binnen een kanaal.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
nl: %1TOPIC zonder kanaalnaam werkt alleen binnen een kanaal.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
nl: %1NAMES zonder doel kunnen uw verbinding met de server verbreken. Geef '*' op als u dit wilt.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
nl: Gebruik: %1close [venster] sluit het genoemde kanaal of privégesprek, of het huidige tabblad indien er niets gespecificeerd is.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
nl: Gebruik: %1NOTICE <ontvanger> <bericht>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
nl: Mededeling "%1" wordt naar %2 gestuurd.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
nl: %1ME werkt alleen uit een tabblad voor kanaal, zoekopdracht of DCC-chat.

en: You need to specify a recipient.
nl: U dient een ontvanger te specificeren.

en: You cannot open queries to channels.
nl: U kunt geen verzoeken openen in kanalen.

en: You need to specify a message.
nl: U dient een bericht te specificeren.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
nl: CTCP-%1-verzoek wordt verzonden naar %2.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
nl: Gebruik: %1AME [-LOCAL] tekst

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
nl: Gebruik: %1AMSG [-LOCAL] tekst

en: Usage: %1OMSG text
nl: Gebruik: %1OMSG tekst

en: Sending notice "%1" to %2.
nl: Mededeling "%1" wordt naar %2 gestuurd.

en: Usage: %1ONOTICE text
nl: Gebruik: %1ONOTICE tekst

en: Usage: %1QUOTE command list
nl: Gebruik: %1QUOTE commandolijst

en: Usage: %1SAY text
nl: Gebruik: %1SAY tekst

en: File "%1" does not exist.
nl: Het bestand "%1" bestaat niet.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
nl: Gebruik: %1DCC [SEND [schermnaam bestandsnaam]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
nl: Gebruik: %1DCC [GET [schermnaam [bestandsnaam]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
nl: Gebruik: %1DCC [CHAT [schermnaam]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
nl: Gebruik: %1DCC [WHITEBOARD [schermnaam]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
nl: Het commando %1DCC %2 wordt niet herkend. De mogelijke commando's zijn SEND, CHAT, CLOSE, GET en WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
nl: Gebruik: %1INVITE <schermnaam> [kanaal]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
nl: %1INVITE zonder kanaalnaam werkt alleen binnen een kanaal.

en: %1 is not a channel.
nl: %1 is geen kanaal.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
nl: Gebruik: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [argumentenlijst]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
nl: Het script-bestand '%1' is gevonden in: %2

en: The script name may not contain "../".
nl: De naam van het script mag geen "../" bevatten.

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
nl: Gebruik: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
nl: De lijst met meldingen is geleegd (Verwijderd %1).

en: The notify list is currently empty.
nl: De lijst met meldingen is leeg.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
nl: Huidige lijst met meldingen: %1 (toegevoegd %2).

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
nl: Huidige lijst met meldingen: %1 (verwijderd %2).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
nl: Huidige lijst met meldingen: %1 (toegevoegd %2, verwijderd %3).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
nl: Huidige lijst met meldingen: %1.

[ctx: Message type]
en: Notify
nl: Melden

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
nl: Voer de gebruikersnaam en wachtwoord in voor IRC-operatorrechten:

en: IRC Operator Password
nl: IRC-operatorwachtwoord

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
nl: %1BAN zonder een kanaalnaam werkt alleen binnen een kanaal.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
nl: %1KICKBAN zonder kanaalnaam werkt alleen binnen een kanaal.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
nl: Gebruik: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanaal] <schermnaam | masker>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
nl: Gebruik: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanaal] <schermnaam | masker> [reden]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
nl: %1UNBAN zonder kanaalnaam werkt alleen binnen een kanaal.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
nl: Gebruik: %1UNBAN [kanaal] patroon

en: Added %1 to your ignore list.
nl: %1 is toegevoegd aan uw negeerlijst.

en: Ignore
nl: Negeren

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
nl: Gebruik: %1IGNORE [-ALL] <gebruiker 1> <gebruiker 2> ... <gebruiker n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
nl: Gebruik: %1UNIGNORE <gebruiker 1> <gebruiker 2> ... <gebruiker n>

en: Removed %1 from your ignore list.
nl: %1 is verwijderd uit uw negeerlijst.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
nl[0]: Genegeerde bestaat niet: %2
nl[1]: Genegeerden bestaan niet: %2

en: Current encoding is: %1
nl: Huidige codering is: %1

en: Switched to %1 encoding.
nl: Overgeschakeld op codering %1.

en: %1 is not a valid encoding.
nl: %1 is geen geldige codering.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
nl: Gebruik: %1setkey <nick|kanaal> <key> stelt de encryptiesleutel in voor nick of kanaal. %1setkey <sleutel> wanneer u in een kanaal zit of 'query tab' stelt de sleutel ervoor in. Het sleutelveld herkent "cbc:" en "ecb:" voorvoegsels voor het instellen van de 'block cipher' modus van bewerking om ofwel Cipher-Block Chaining of Electronic Codebook te doen. De standaard modus als geen voorvoegsel is gegeven kan gewijzigd worden in de configuratiedialoog onder Gedrag -> Verbinding -> Encryptie -> Standaard Encryptietype, met Electronic Codebook (ECB) als de standaard daarvoor.

en: Unable to set an encryption key for %1.
nl: Instellen van een een sleutel voor versleuteling voor %1 lukt niet.

en: The key for %1 has been set.
nl: De sleutel voor %1 is nu ingesteld.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
nl: Een encryptiesleutel instellen vereist dat Konversation gebouwd is met ondersteuning voor de Qt Cryptographic Architecture (QCA) bibliotheek. Neem contact op met uw distributeur over een Konversation-pakket met QCA-ondersteuning, of bouw Konversation opnieuw met QCA aanwezig.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
nl: Gebruik: %1keyx <nick|channel> start DH1080 sleuteluitwisseling met het doel.

en: Unable to request a key exchange from %1.
nl: Verzoek om uitwisseling van sleutel met %1 lukt niet.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
nl: Begint met uitwisselen van DH1080-sleutel met %1.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
nl: Gebruik: %1delkey <schermnaam> of <kanaal> verwijdert de cryptografische sleutel voor schermnaam of kanaal

en: The key for %1 has been deleted.
nl: De toets voor %1 werd verwijderd.

en: No key has been set for %1.
nl: Geen sleutel ingesteld voor %1.

en: The key for %1 is "%2".
nl: De toets voor %1 is "%2".

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
nl: Gebruik: %1KILL <schermnaam> [reden]

en: Usage: %1DNS <nick>
nl: Gebruik: %1DNS <schermnaam>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
nl: Gebruik: %1queuetuner [on | off]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
nl: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [kanaal | schermnaam]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
nl: %1CLEAR [-APP | -SERVER] [kanaal | schermnaam]

en: Resolved %1 to: %2
nl: %1 opgezocht: %2

en: Unable to resolve %1.
nl: Kon %1 niet vinden

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
nl: <qt><p>Enkele details van de persoon waarmee u spreekt in dit onderhoud worden in deze balk getoond. De volledige naam en hostmasker worden getoond.</p><p>Zie het <i>Handboek van Konversation</i> voor een uitleg over hostmaskers.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
nl: Wilt u uw onderhoud met %1 sluiten?

en: Close Query
nl: Onderhoud sluiten

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
nl: %1 (%2) heeft deze server verlaten.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
nl: %1 (%2) heeft deze server (%3) verlaten.

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
nl: Pre-shell-commando uitvoeren...

en: Pre-shell command executed successfully!
nl: Uitvoeren van pre-shell-commando is gelukt!

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
nl: Er deed zich een fout voor bij het uitvoeren van het commando:

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Looking for server %1 (port %2)...
nl: Bezig met zoeken naar server %1 (poort %2)...

en: Server found, connecting...
nl: Server gevonden, bezig met verbinden...

en: Negotiating capabilities with server...
nl: Onderhandelingsmogelijkheden met server...

en: Server does not support %1 as SASL authentication mechanism, skipping SASL authentication.
nl: Server ondersteunt geen %1 als SASL authenticatiemechanisme, SASL authenticatie wordt overgeslagen.

en: Requesting capabilities: %1
nl: Vragen om mogelijkheden: %1

en: Closing capabilities negotiation.
nl: Onderhandelen over mogelijkheden wordt gesloten.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
nl: Onderhandelen over mogelijkheden is mislukt: lijkt niet ondersteund door de server.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
nl: Mogelijkheden van SASL goedgekeurd door de server, authenticatie met SASL %1 wordt geprobeerd...

en: SASL capability denied or not supported by server.
nl: Mogelijkheden van SASL afgewezen of niet ondersteunt door de server.

en: SSL Connection Error
nl: Fout bij SSL-verbinding

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
nl: Verbinding met server %1 (poort %2) verloren tijdens het wachten op een reactie van de gebruiker op een SSL-fout. Zal automatisch opnieuw worden verbonden als de fout wordt genegeerd.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
nl: Verbinding met server %1 (poort %2) verloren: %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
nl: Het SSL-certificaat voor de server %1 (poort %2) kwam niet door de authenticatiecontrole.

en: SSL Connection Warning
nl: Waarschuwing bij SSL-verbinding

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
nl: Kon geen verbinding maken met %1 (poort %2) met behulp van SSL-versleuteling. Mogelijk biedt de server hiervoor geen ondersteuning (gebruikte u de juiste poort?) of u hebt het certificaat verworpen. %3

en: Delayed connect aborted.
nl: Vertraagde verbinding afgebroken.

en: Disconnected from %1 (port %2).
nl: Verbinding met %1 (poort %2) verbroken.

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
nl: Geen enkele schermnaam van identiteit "%1" is geaccepteerd door verbinding "%2".
    Voer een nieuwe schermnaam in of klik op Annuleren om de verbinding te verbreken:

en: Nickname error
nl: Schermnaamfout

en: Select File(s) to Send to %1
nl: Selecteer bestand(en) om te verzenden naar %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
nl: Ongeldig DCC-SEND-verzoek ontvangen van %1.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
nl: %1 biedt het verzenden van "%2" (%3) naar u aan...

en: unknown size
nl: onbekende grootte

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
nl: Ongeldig DCC-CHAT-verzoek ontvangen van %1.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
nl: Vraagt %1 om de upload van "%2" (%3) te accepteren...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
nl: Vraagt %1 om de passieve upload van "%2" (%3) te accepteren...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
nl: Bezig %1 te vragen om %2 te accepteren...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
nl: Een ongeldig passief DCC-CHAT-accepteerbericht van %1 ontvangen.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
nl: Ontving een ongeldig DCC-SEND-accepteerbericht voor "%1" van %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
nl: Hervat het downloaden van "%1" van %2, beginnend bij %3% van %4....

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
nl: Ontving een ongeldige acceptatie op hervatverzoek voor "%1" van %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
nl: Hervat het uploaden van "%1" naar %2, beginnend bij %3% van %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
nl: Ontving een ongeldig hervatverzoek voor "%1" van %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
nl: Ontving een ongeldig weigerverzoek voor "%1" van %2.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
nl: Een ongeldig afwijzingsverzoek van %1 ontvangen.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
nl: Downloaden van "%1"  van %2 is voltooid.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
nl: Downloaden van "%1" van %2 is mislukt. Reden: %3

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
nl: Uploaden van "%1" naar %2 is voltooid.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
nl: Uploaden van "%1" naar %2 is mislukt. Reden: %3

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
nl: Stuurt "%1" naar %2...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
nl: Downloadt "%1" (%2) van %3....

en: %1 went offline (%2).
nl: %1 ging offline (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
nl: Fout: Kon script "%1" niet vinden.

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
nl: Fout: Kon script "%1" niet uitvoeren. Controleer uw toegangsrechten voor dit bestand.

en: Gone away for now
nl: Momenteel weggegaan

en: You are now marked as being away (reason: %1).
nl: U bent nu gemarkeerd als afwezig (reden: %1).

en: You are now marked as being away.
nl: U bent nu gemarkeerd als afwezig.

en: You are no longer marked as being away.
nl: U bent niet langer meer afwezig.

en: You are not marked as being away.
nl: U bent niet afwezig.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
nl: Initialiseren van sleuteluitwisseling met %1 is mislukt.

en: Unable to perform key exchange with %1.
nl: Uitwisseling van sleutel met %1 is mislukt.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
nl: Ontleden van de DH1080_INIT van %1 is mislukt. Sleuteluitwisseling is mislukt.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
nl: Uw sleutel is ingesteld en uw berichten zullen nu versleuteld worden, verzending van DH1080_FINISH naar %1.

en: Unable to complete key exchange with %1.
nl: Uitwisseling van sleutel met %1 kan niet voltooid worden.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
nl: Ontleden van DH1080_FINISH verzonden door %1 is gelukt. Uw sleutel is ingesteld en uw berichten zullen nu worden versleuteld.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
nl: Het ontleden van DH1080_FINISH verzonden door %1 is mislukt. Uitwisselen van de sleutel is mislukt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
nl: De naam of het IP-adres van de server. irchelp.org bevat een lijst met servers.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
nl: &Poort:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
nl: Voer de poortnummer in die nodig is voor verbinding met de server. Voor de meeste servers is dat <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
nl: Schakel dit in als u het SSL-protocol (Secure Socket Layer) wilt gebruiken bij het communiceren met de server. Dit beschermt de privacy van de communicatie tussen u en de IRC-server. Hiervoor dient de server het SSL-protocol te ondersteunen. In de meeste gevallen, als de server geen ondersteuning voor SSL biedt, zal de verbindingsopbouw mislukken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
nl: B&eveiligde verbinding (SSL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
nl: Activeer als u de globale proxy-configuratie wilt gebruiken om te communiceren met deze server.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
nl: Globale proxy gebr&uiken

en: Change network information
nl: Netwerkinformatie wijzigen

en: Add Server
nl: Server toevoegen

en: Edit Server
nl: Server bewerken

en: Add Channel
nl: Kanaal toevoegen

en: Edit Channel
nl: Kanaal bewerken

en: The network name is required.
nl: De naam van het netwerk is vereist.

en: You need to add at least one server to the network.
nl: U hebt tenminste één server in naar netwerk nodig.

en: The server address is required.
nl: Het serveradres is vereist.

en: The channel name is required.
nl: De naam van het kanaal is vereist.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
nl: Netwerknaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
nl: Identiteit:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
nl: Kies een bestaande identiteit of klik op de knop 'Bewerken' om een nieuwe identiteit toe te voegen of een bestaande te bewerken. De identiteit identificeert u en bepaalt uw schermnaam als u verbinding maakt met het netwerk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
nl: B&ewerken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
nl: Commando's:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_commandEdit)
en: <qt>Optional. This command will be sent to the server after connecting. Example: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. This example is for the Libera network, which requires users to register their nickname with a password and login when connecting. <i>konvirocks</i> is the password for the nickname given in Identity. You may enter more than one command by separating them with semicolons.</qt>
nl: <qt>Optioneel. Dit commando wordt na de verbindingsopbouw naar de server gestuurd. Voorbeeld: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. Dit voorbeeld is voor het Libera-netwerk. Dit netwerk vereist dat gebruikers hun schermnaam met een wachtwoord registreren tijdens het verbinden. <i>konvirocks</i> is in dit geval het wachtwoord voor de schermnaam die in deze identiteit is opgegeven. U kunt meerdere commando's invoeren, door ze met komma's van elkaar te scheiden.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
nl: Voer hier de naam van het netwerk in. U kunt een onbeperkt aantal namen voor hetzelfde netwerk invoeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
nl: Automatisch deelnemen aan kanalen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
nl: Schakel dit in als u wilt dat Konversation automatisch verbinding maakt met dit netwerk tijdens de start van het programma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
nl: Verbi&nden tijdens programmastart

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
nl: Dit is een lijst met IRC-servers in het netwerk. Tijdens het maken van een verbinding met het netwerk zal Konversation eerst proberen om verbinding te maken met de bovenste server in de lijst.Als dit mislukt, dan wordt de tweede server gebruikt, etc. U dient tenminste één server op te geven. Klik op een server om deze te markeren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
nl: &Toevoegen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
nl: Be&werken...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
nl: Optioneel. Dit is de lijst met de kanalen waaraan u automatisch zult deelnemen als Konversation verbinding met een server heeft gemaakt. Laat dit leeg als u niet automatisch wilt deelnemen aan een kanaal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
nl: Toevoegen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
nl: B&ewerken...

en: C&onnect
nl: &Verbinden

en: Connect to the server
nl: Verbinden met server

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
nl: Klik hier om verbinding te maken met het geselecteerde IRC-netwerk en -kanaal.

en: New Network
nl: Nieuw netwerk

en: Edit Network
nl: Netwerk bewerken

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
nl: U kunt %1 niet wissen.
    
    Het %2-netwerk moet tenminste één server bevatten.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
nl[0]: U kunt de geselecteerde server niet wissen.
    
    Het %2-netwerk moet tenminste één server bevatten.
nl[1]: U kunt de geselecteerde servers niet wissen.
    
    Het %2-netwerk moet tenminste één server bevatten.

en: Do you really want to delete the selected entries?
nl: Wilt u de geselecteerde items verwijderen?

en: Do you really want to delete %1?
nl: Wilt u %1 verwijderen?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
nl: Klik hier om een netwerk te definiëren, inclusief de server om mee te verbinden en de kanalen waar automatisch aan zal worden deelgenomen als de verbinding tot stand is gekomen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
nl: &Nieuw...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
nl: Verwij&deren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ServerListView, m_serverList)
en: This shows the list of configured IRC networks. An IRC network is a collection of cooperating servers. You need only connect to one of the servers in the network to be connected to the entire IRC network. Once connected, Konversation will automatically join the channels shown. When Konversation is started for the first time, the Libera network and the <i>#kde</i> channel are already entered for you.
nl: Hier vindt u de lijst met ingestelde IRC-netwerken. Een IRC-netwerk is een verzameling van samenwerkende servers. U hoeft alleen verbinding te maken met één van deze servers in het netwerk om met het hele IRC-netwerk verbonden te zijn. Eenmaal verbonden neemt Konversation automatisch deel aan de getoonde kanalen. Als Konversation voor het eerst is gestart is het Libera-netwerk en het <i>#kde</i>-kanaal al voor u ingevoerd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
nl: Netwerk

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
nl: Identiteit

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
nl: Kanalen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
nl: Tonen tijdens programma&start

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Text
nl: Tekst

en: Author
nl: Auteur

en: Time
nl: Tijd

en: Manage Konsole Profiles
nl: Konsoleprofielen beheren

en: A user-friendly IRC client
nl: Een gebruikersvriendelijk IRC-client

en: Copyright 2002-%1 by the Konversation team
nl: (C) 2002-%1 door het team van Konversation

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
nl: Konversation is een client voor het Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Ontmoet uw vrienden op internet, ontmoet nieuwe mensen en ga helemaal op in een onderhoud over uw favoriete onderwerp.

en: Original Author, Project Founder
nl: Oorspronkelijke auteur, projectstichter

en: Maintainer
nl: Onderhouder

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
nl: Onderhouder, uitgavemanager, gebruikerinteractie, verbindingsbeheer, protocolafhandeling.

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
nl: DCC, codeverbeteringen, OSD-positionering

en: Protocol handling, Input line
nl: Protocolbehandeling, invoerregel

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
nl: Blowfish, SSL-ondersteuning, overdracht naar KNetwork, schermnaamthema's

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
nl: Refactoring, integratie van KAddressBook/Kontact

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
nl: Overdracht van DCC naar KDE 4, verschillende verbeteringen aan DCC

en: Website hosting
nl: Hosting website

en: Website maintenance
nl: Websitebeheer

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
nl: Uitbreiding voor meerdere modi, plaatsing sluitknoppen, OSD-functionaliteit

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
nl: Documentatie, verbeteringen voor gevolgde schermnamen, aangepaste webbrowser-uitbreiding

en: Color configurator, Highlight dialog
nl: Kleurconfiguratie, accentueringdialoog

en: DCOP interface
nl: DCOP-interface

en: Non-Latin1-Encodings
nl: Niet-Latijn1 tekensets

en: Konsole part view
nl: Konsolepartweergave

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
nl: Snelverbinding, nieuw OSD overgezet, diverse mogelijkheden en bugfixes

en: A Handful of fixes and code cleanup
nl: Een handvol reparaties en code-opschoningen

en: Drag&Drop improvements
nl: Ver&beteringen voor verslepen-en-neerzetten

en: Artwork
nl: Illustraties

en: Firefox style searchbar
nl: Firefox-stijl zoekbalk

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
nl: Raw-modi, groeperen van tabbladen per server, banlijst

en: System tray patch
nl: Systeemvakpatch

en: Bug fixes
nl: Reparaties van bugs

en: Extended user modes patch
nl: Gebruikersmodi-patch uitgebreid

en: Close visible tab with shortcut patch
nl: Zichtbaar tabblad sluiten met een patch

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
nl: Tabbladen doorlopen met muiswieltje

en: Channel ownership mode patch
nl: Patch kanaalbezitmodus

en: Option to enable IRC color filtering
nl: Optie om IRC-kleurfiltering in te schakelen

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
nl: Bug reparaties, OSD werk, onderwerp wissen

en: Auto-join context menu
nl: Contextmenu automatische deelname

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
nl: Verschillende fouten oplossen, encryptie geporteerd naar QCA2 en DH1080 sleuteluitwisselingsondersteuning toegevoegd.

en: Bug fixes and enhancements.
nl: Bugs oplossen en verbeteringen.

en: Various bug fixes and enhancements.
nl: Verschillende bugs opgelost en verbeteringen aangebracht.

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
nl: KStatusNotifierItem ondersteuning, KIdleTime ondersteuning, andere verbeteringen

en: irc:// URL or server hostname
nl: irc:// URL of hostnaam van de server

en: Server to connect
nl: Server om mee te verbinden

en: Port to use
nl: Te gebruiken poort

en: port
nl: poort

en: Channel to join after connection
nl: Kanaal om aan deel te nemen bij verbinding

en: channel
nl: kanaal

en: Nickname to use
nl: Te gebruiken schermnaam

en: nickname
nl: schermnaam

en: Password for connection
nl: Wachtwoord voor verbinding

en: password
nl: wachtwoord

en: Use SSL for connection
nl: SSL gebruiken bij verbinding

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
nl: Automatisch verbinden tot elk IRC-netwerk uitschakelen

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
nl: D-Bus activiteit en gi-aanmaken vertragen met het gespecificeerde aantal milliseconden

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
nl: Sluit Konversation af en start deze opnieuw (mits actief, anders heeft het geen effect)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
nl: Stelt KUniqueApplication::NonUniqueInstance in (alleen debug, voorzichtig gebruiken)

en: Restart
nl: Herstarten

en: Quit and restart the application
nl: Sluit af en start de toepassing opnieuw

en: &Server List...
nl: &Serverlijst...

en: Manage networks and servers
nl: Netwerken en servers beheren

en: Quick &Connect...
nl: Snel ver&binden...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
nl: Voer hier het adres in van de IRC-server waarmee u wilt verbinden

en: &Reconnect
nl: Opnieuw ve&rbinden

en: Reconnect to the current server.
nl: Opnieuw verbinden met huidige server.

en: &Disconnect
nl: Verbin&ding verbreken

en: Disconnect from the current server.
nl: Verbinding met de huidige server verbreken.

en: &Identities...
nl: &Identiteiten...

en: Manage your nick, away and other identity settings
nl: Beheer uw schermnaam, afwezigheidsbericht en andere identiteitsinstellingen

en: &Watched Nicks
nl: &Gevolgde schermnamen

en: &DCC Status
nl: &DCC-status

en: &Open Logfile
nl: Logbestand &openen

en: Open the known history for this channel in a new tab
nl: De bekende geschiedenis voor dit kanaal in een nieuw tabblad openen

en: &Channel Settings...
nl: &Kanaalinstellingen...

en: Open the channel settings dialog for this tab
nl: Open de kanaalinstellingendialoog voor dit tabblad

en: Channel &List
nl: Kanaa&llijst

en: Show a list of all the known channels on this server
nl: Een lijst van alle bekende kanalen op deze server weergeven

en: &URL Catcher
nl: &URL-lijst

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
nl: Alle pasgenoemde URL-adressen in een nieuw tabblad openen

en: New &Konsole
nl: Nieuwe &Konsole

en: Open a terminal in a new tab
nl: Een terminal in een nieuw tabblad openen

en: &Next Tab
nl: Volge&nd tabblad

en: &Previous Tab
nl: &Vorig tabblad

en: Close &Tab
nl: &Tabblad sluiten

en: Last Focused Tab
nl: Laatste tabblad met focus

en: Next Active Tab
nl: Volgend actief tabblad

en: Move Tab Up
nl: Tab omhoog

en: Move this tab
nl: Dit tabblad verplaatsen

en: Move Tab Down
nl: Tab omlaag

en: Move Tab Right
nl: Tab naar rechts

en: Move Tab Left
nl: Tab naar links

en: Rejoin Channel
nl: Opnieuw deelnemen aan kanaal

en: Enable Notifications
nl: Meldingen inschakelen

en: Join on Connect
nl: Deelnemen aan kanaal bij verbinden

en: Connect at Startup
nl: Verbinden bij opstarten

en: Default
nl: Standaard

en: Set Encoding
nl: Codering instellen

en: Go to Tab %1
nl: Ga naar tab %1

en: Clear &Marker Lines
nl: &Markeerlijnen wissen

en: Clear marker lines in the current tab
nl: Wis de markeerlijnen in het huidige tabblad

en: Enlarge Font Size
nl: Tekengrootte vergroten

en: Increase the current font size
nl: Huidige tekengrootte vergroten

en: Reset Font Size
nl: Tekengrootte

en: Reset the current font size to settings values
nl: De huidige tekegrootte terugzetten naar instellingswaarde

en: Shrink Font Size
nl: Lettertekens verkleinen

en: Decrease the current font size
nl: Huidige tekengrootte verkleinen

en: &Clear Window
nl: Ve&nster wissen

en: Clear the contents of the current tab
nl: Wis de inhoud van het huidige tabblad

en: Clear &All Windows
nl: &Alle vensters wissen

en: Clear the contents of all open tabs
nl: Wis de inhoud van alle geopende tabbladen

en: Global Away
nl: Globaal afwezig

en: &Join Channel...
nl: Deelnemen aan &kanaal...

en: Join a new channel on this server
nl: Doe mee aan een nieuw kanaal op deze server

en: &IRC Color...
nl: &IRC-kleur...

en: Set the color of your current IRC message
nl: De kleur in van uw huidige IRC-bericht instellen

en: &Marker Line
nl: &Markeerlijn

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
nl: Voeg in het huidige tabblad een horizontale lijn in, die alleen voor u zichtbaar is

en: Special &Character...
nl: Spe&ciaal teken...

en: Insert any character into your current IRC message
nl: Voeg een speciaal teken in in uw huidige IRC-bericht

en: Focus Input Box
nl: Op invoerveld focussen

en: Close &All Open Queries
nl: &Alle open conversaties sluiten

en: Show Nicklist
nl: Lijst met schermnamen tonen

en: Show/Hide Konversation
nl: Konversation tonen/verbergen

en: Enable On Screen Display
nl: On Screen Display inschakelen

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
nl: <qt>U heeft actieve DCC-bestandsoverdrachten lopen. Weet u zeker dat u <b>Konversation</b> wilt afsluiten?</qt>

en: Confirm Quit
nl: Afsluiten bevestigen

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
nl: <qt>Wilt u <b>Konversation</b> afsluiten?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
nl: <p>Bij het afsluiten van het hoofdvenster blijft Konversation in het systeemvak draaien. Gebruik <b>Afsluiten</b> uit het menu <b>Bestand</b> om de toepassing af te sluiten. </p>

en: Docking in System Tray
nl: Plaatsen in systeemvak

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nl: <qt>Hierdoor wordt de menubalk geheel verborgen. U kunt die weer zichtbaar maken door %1 te typen.</qt>

en: Hide menu bar
nl: Menubalk verbergen

en: Toggle Notifications
nl: Meldingen aan/uit

en: Toggle Away Globally
nl: Globaal afwezig aan/uit

en: Insert &IRC Color...
nl: &IRC-kleur invoegen...

en: Insert Special &Character...
nl: Spe&ciaal teken invoegen...

en: Insert &Marker Line
nl: &Markeerlijn invoegen

en: &Channel List
nl: &Kanaallijst

en: Set &Away Globally
nl: Globaal op &afwezig zetten

en: Server List
nl: Serverlijst

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
nl: Nieuwe berichten van %1 in %2

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
nl: Uw schermnaam is genoemd door %1 in %2

en: [HighLight] (%1) <%2>
nl: [Accentuering] (%1) <%2>

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
nl: [Accentuering] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
nl: Nieuw query-bericht van %1

en: [Query] <%1>
nl: (Zoekopdracht) <%1>

en: [Query] <%1> %2
nl: (Zoekopdracht) <%1> %2

en: %1 joined %2
nl: %1 neemt deel aan %2

en: %1 parted %2
nl: %1 heeft %2 verlaten

en: %1 quit %2
nl: %1 heeft %2 verlaten

en: %1 changed nickname to %2
nl: %1 heeft schermnaam veranderd in %2

en: %1 wants to send a file to you
nl: %1 wil een bestand naar u sturen

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
nl: Er is een fout opgetreden bij een DCC-overdracht: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
nl: Overdracht van bestand %1 is gereed

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
nl: Openen

en: %1 changed modes in %2: %3
nl: %1 heeft modi veranderd in %2: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
nl: %1 is een onderhoud (query) met u begonnen.

en: You are kicked by %1 from %2
nl: U bent door %1 uit %2 verwijderd

en: %1 started a DCC chat with you
nl: %1 is een DCC-chat met u begonnen

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
nl: Accentuering geactiveerd in %1

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
nl: Accentuering geactiveerd door %2 in %1

en: [HighLight] (%1) *** %2
nl: [Melding] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
nl: Kon niet verbinden met %1

en: You have joined %1.
nl: U neemt deel aan %1.

en: Reset...
nl: Resetten...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
nl: Dit kan niet worden ongedaan gemaakt, bent u zeker dat u wilt resetten naar de standaardwaarden?

en: Reset Values
nl: Waarden resetten

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
nl: Sluiten

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
nl: Trage wachtrij

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
nl: Regels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
nl: Leeftijd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
nl: Aantal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
nl: Regels:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
nl: Normale wachtrij

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
nl: Snelle wachtrij

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
nl: Alle wachtrijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
nl: Ontvangen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
nl: Bytes (raw):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
nl: Bytes (gecodeerd):

en: Quick Connect
nl: Snel verbinden

en: &Server host:
nl: &Serverhost:

en: Enter the host of the network here.
nl: Voer hier de host van het netwerk in.

en: The port that the IRC server is using.
nl: De poort waar de IRC-server gebruik van maakt.

en: &Nick:
nl: Scherm&naam:

en: The nick you want to use.
nl: De schermnaam die u wilt gebruiken.

en: P&assword:
nl: W&achtwoord:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
nl: Wanneer de IRC-server een wachtwoord vereist kunt u het hier invoeren (de meeste servers hebben geen wachtwoord nodig).

en: &Use SSL
nl: SSL gebr&uiken

en: Ready
nl: Gereed

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
nl: <qt><p>Dit toont het aantal gebruikers in het kanaal, en het aantal operators (ops) onder deze gebruikers.</p><p>Een kanaaloperator is een gebruiker met speciale rechten, zoals de mogelijkheid om gebruikers uit het kanaal te verwijderen en verbannen, kanaalmodi te wijzigen en andere gebruikers tot operator te maken.</p></qt>

en: Lag: Unknown
nl: Vertraging: onbekend

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
nl: Alle communicatie met de server is versleuteld. Dit maakt het moeilijker voor derden om uw communicatie af te luisteren.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
nl: <qt> De statusbalk toont verschillende berichten, inclusief eventuele problemen bij het verbinden met de server. Uiterst rechts zie u de huidige vertraging in de verbinding met de server. De vertraging is de tijd die verstrijkt voordat berichten van u op de server aankomen, en van de server terug naar u.</qt>

en: Lag: %1 ms
nl: Vertraging: %1 ms

en: Lag: %1 s
nl: Vertraging: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
nl: Geen antwoord van server %1 gedurende meer dan %2, %3, %4 en %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
nl: Geen antwoord van server %1 gedurende meer dan %2, %3, en %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
nl: Geen antwoord van server %1 gedurende meer dan %2 en %3.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
nl[0]: Geen antwoord van server %2 gedurende meer dan 1 seconde.
nl[1]: Geen antwoord van server %2 gedurende meer dan %1 seconden.

en: Failed to download %1: %2
nl: Kon %1 niet downloaden: %2

en: Error parsing router description.
nl: Fout bij het ontleden van de routerbeschrijving.

en: URL Catcher
nl: URL-lijst

[ctx: open url]
en: &Open
nl: &Openen

en: Open URLs in external browser.
nl: URL's openen in externe browser.

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
nl: <p>Selecteer één uit verschillende onderstaande <b>URL's</b> en klik vervolgens op deze knop om het bijhorende programma te starten met het mimetype van de URL.</p>-<p>Voor webadressen kunt u uw eigen browser opgeven via <b>Instellingen</b>, <b>Gedrag</b>, <b>Algemeen</b>.</p>

en: &Save...
nl: Op&slaan...

en: Save selected URLs to the disk.
nl: Geselecteerde URL's op schijf opslaan.

en: Add Bookmark...
nl: Bladwijzer toevoegen...

[ctx: copy url]
en: &Copy
nl: &Kopiëren

en: Copy URLs to the clipboard.
nl: URL's naar het klembord kopiëren.

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
nl: Selecteer één uit verschillende bovenstaande <b>URL's</b> en klik vervolgens op deze knop om deze naar het klembord te kopiëren.

[ctx: delete url]
en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
nl: Selecteer hierboven één uit verschillende <b>URL's</b>, en klik op deze knop om het te verwijderen uit de lijst.

en: Delete selected link.
nl: Geselecteerde koppeling verwijderen.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
nl: &Lijst opslaan...

en: Save list.
nl: Lijst opslaan.

en: Click to save the entire list to a file.
nl: Klik om de complete lijst in een bestand op te slaan.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
nl: Lijst &wissen

en: Clear list.
nl: Lijst wissen.

en: Click to erase the entire list.
nl: Klik om de volledige lijst te wissen.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
nl: Lijst met URL-adressen die zijn genoemd in een van de Konversation-vensters gedurende deze sessie.

en: From
nl: Van

en: Date
nl: Datum

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
nl: U hebt meer dan één URL geselecteerd. Wilt u verschillende URL's in één keer openen?

en: Open URLs
nl: URL's openen

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
nl: U hebt meer dan één URL geselecteerd. Een bestandsdialoog om de bestemming in te stellen zal voor elk van hen worden geopend. Wilt u verschillende URL's in één keer opslaan?

en: Save link as
nl: Koppeling opslaan als

en: Save URL List
nl: URL-lijst opslaan

en: Konversation URL List: %1
nl: Konversation URL-lijst: %1

en: (away)
nl: (afwezig)

en: &Unaway
nl: Aan&wezig

en: &Change away message...
nl: Afwezigheidsberi&cht wijzigen...

en: Change away message
nl: Afwezigheidsbericht wijzigen

en: Enter new away message:
nl: Een nieuw afwezigheidsbericht invoeren:

en: Channel Settings for %1
nl: Kanaalinstellingen voor %1

en: &Hide Advanced Modes <<
nl: Geavanceerde modi &verbergen <<

en: &Show Advanced Modes >>
nl: Geavanceerde modi &tonen >>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
nl: <qt><p>Deze knoppen bepalen de <em>modus</em> van het kanaal. Alleen de operator kan ze wijzigen. </p><p>De <b>T</b>opic-modus betekent dat alleen de kanaaloperator het onderwerp van het kanaal kan veranderen.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
nl: <qt><p>Deze knoppen bepalen de <em>modus</em> van het kanaal. Alleen een operator kan ze wijzigen. </p><p><b>N</b>o messages from outside betekent dat gebruikers die niet deelnemen aan dit kanaal geen berichten kunnen sturen die iedereen in het kanaal kan zien. Vrijwel alle kanalen hebben dit geactiveerd om hinderlijke berichten van buiten tegen te houden.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
nl: <qt><p>Deze knoppen bepalen de <em>modus</em> van het kanaal. Alleen de operator kan ze wijzigen.</p><p>De <b>S</b>ecret channel zorgt er voor dat het kanaal niet verschijnt in de kanalenlijst. Bovendien kan geen enkele gebruiker zien dat u deelneemt aan het kanaal met het commando <em>WHOIS</em> of vergelijkbaar. Alleen de personen die deelnemen aan hetzelfde kanaal kunnen zien dat u in het kanaal aanwezig bent.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
nl: <qt><p>Deze knoppen bepalen de <em>modus</em> van het kanaal. Alleen een operator kan ze wijzigen.</p><p>Een <b>I</b>invite only kanaal betekent dat personen alleen deel kunnen nemen aan het kanaal als ze zijn uitgenodigd. Om iemand uit te nodigen, dient de kanaaloperator het commando <em>/invite schermnaam</em> vanuit het kanaal aan te roepen.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
nl: <qt><p>Deze knoppen bepalen de <em>modus</em> van het kanaal. Alleen een operator kan ze wijzigen.</p><p>Een <b>P</b>rivate kanaal wordt getoond in de lijst met alle kanalen, maar het onderwerp wordt niet getoond. Afhankelijk van de IRC-server zal het commando <em>WHOIS</em> een gebruiker niet aanmerken als deelnemer van een privaat kanaal.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
nl: <qt><p>Deze knoppen bepalen de <em>modus</em> van het kanaal. Alleen een operator kan ze wijzigen.</p><p>Een <b>M</b>oderated kanaal is een kanaal waar alleen operators, mede-operators en deelnemers met voice kunnen spreken.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
nl: <qt><p>Deze knoppen bepalen de <em>modus</em> van het kanaal. Alleen een operator kan ze wijzigen.</p><p>>Een protected kanaal vereist dat gebruikers een wachtwoord invoeren om te kunnen deelnemen.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
nl: <qt><p>Deze knoppen bepalen de <em>modus</em> van het kanaal. Alleen de operator kan ze wijzigen.</p><p>Een kanaal met een gebruikers <b>L</b>imiet kan slechts een beperkt aantal gebruikers tegelijk bevatten. Sommige kanalen hebben een bot die in het kanaal zit en dit automatisch wijzigt aan de hand van hoe druk het kanaal is.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
nl: Onder&werp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
nl: Zoeken:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
nl: Mo&di

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
nl: Onderwerp kan alleen door kanaalopera&tors veranderd worden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
nl: Gee&n berichten van buiten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
nl: Geheim kanaal, het kanaal komt niet voor in de kanaallij&st

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
nl: Alleen genod&igden mogen deelnemen aan het kanaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
nl: Ge&modereerd kanaal, alleen personen met voice kunnen naar het kanaal schrijven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
nl: Gebruikers&limiet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
nl: Kanaal&wachtwoord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
nl: Ge&avanceerde modi tonen >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
nl: &Banlijst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
nl: Hostmasker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
nl: Ingesteld door

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
nl: Tijd ingesteld

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
nl: Ban bijwerken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
nl: Ban toevoegen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
nl: Ban verwijderen

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
nl: 
    *** Logbestand gestart
    *** op %1

en: Edit Watched Nickname
nl: Gevolgde schermnaam bewerken

en: &Network name:
nl: &Netwerknaam:

en: Pick the server network you will connect to here.
nl: Kies hier het servernetwerk waarmee u wilt verbinden.

en: N&ickname:
nl: Sc&hermnaam::

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
nl: <qt>De schermnaam om te volgen wanneer verbonden met een server in het netwerk.</qt>

en: All Networks
nl: Alle netwerken

en: Change notify information
nl: Meldingeninformatie wijzigen

en: Exception
nl: Uitzondering

en: Insert Character
nl: Teken invoegen

en: &Insert
nl: &Invoegen

en: Insert a character
nl: Voeg een teken in

en: IRC Color Chooser
nl: IRC-kleurkiezer

en: None
nl: Geen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
nl: Zo ziet u bericht eruit in deze kleurstelling

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
nl: <qt>Dit is een voorbeeld van hoe de lezers uw bericht zullen zien als u deze kleuren selecteert.<br>
    <b>Opmerking: niet alle IRC-programma's ondersteunen dit, en sommige gebruikers kunnen hun programma hebben opgedragen om kleurwijzigingen te negeren.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
nl: Voorbeeld

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
nl: De gekozen tekst is toegevoegd aan de invoerregel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
nl: <qt> Hier kiest u de kleur van de tekst in uw bericht. Als u een kleur hebt geselecteerd en op OK geklikt, dan wordt de gekozen kleur ingevoegd in het invoerveld. Alle tekst die erna wordt geschreven zal in deze kleur zijn, totdat u de kleur opnieuw verandert.<br>
    <b>Opmerking: niet alle gebruikers gebruiken de mogelijkheid om de tekstkleur te kunnen zien.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
nl: Voor&grondkleur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
nl: De gekozen tekstachtergrond zal worden ingevoegd in het invoerveld.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
nl: <qt>Hier kunt u de kleur kiezen voor de achtergrond van de tekst van het volgende bericht.
    Door een kleur te kiezen en op OK te kikken wordt de geselecteerde kleur ingevoegd in het invoerveld.
    Alle tekst die erna wordt geschreven zal deze achtergrondkleur hebben, totdat u de kleur opnieuw verandert.<br>
    Als u "<i>Geen</i>" kiest zal de achtergrond van uw bericht niet wijzigen.<br>
    <b>Opmerking: niet alle IRC-programma's kunnen gekleurde berichten tonen, en sommige gebruikers hebben deze functie uitgeschakeld.</b></qt>

en: Copy Link Address
nl: Koppelingsadres kopiëren

en: Add to Bookmarks
nl: Toevoegen aan bladwijzers

en: Open With...
nl: Openen met...

en: Save Link As...
nl: Koppeling opslaan als...

en: Search for '%1' with
nl: Naar '%1' zoeken met

en: Configure Web Shortcuts...
nl: Websnelkoppelingen instellen...

en: Get &topic
nl: &Onderwerp ophalen

en: Get &user list
nl: Gebr&uikerslijst ophalen

en: Open Query
nl: Onderhoud openen

en: Modes
nl: Modi

en: Give Op
nl: Operatorstatus geven

en: Take Op
nl: Operatorstatus nemen

en: Give HalfOp
nl: Mede-operatorstatus geven

en: Take HalfOp
nl: Mede-operatorstatus nemen

en: Give Voice
nl: Voice geven

en: Take Voice
nl: Voice nemen

en: Ban Nickname
nl: Schermnaam verbannen

en: Ban *!*@*.host
nl: *!*@*.host verbannen

en: Ban *!*@domain
nl: *!*@domein verbannen

en: Ban *!user@*.host
nl: *!user@*.host verbannen

en: Ban *!user@domain
nl: *!user@domain verbannen

en: Kickban *!*@*.host
nl: *!*@*.host kickbannen

en: Kickban *!*@domain
nl: *!*@domain kickbannen

en: Kickban *!user@*.host
nl: *!user@*.host kickbannen

en: Kickban *!user@domain
nl: *!user@domain kickbannen

en: &Version
nl: &Versie

en: Unignore
nl: Niet negeren

en: Add to Watched Nicks
nl: Toevoegen aan gevolgde schermnamen

en: Remove From Watched Nicks
nl: Uit gevolgde schermnamen verwijderen

en: Send &File...
nl: Bestand ver&zenden...

en: Open DCC Chat
nl: DCC-chat openen

en: Open DCC Whiteboard
nl: DCC-Whiteboard openen

en: Do you want to ignore %1?
nl: Wilt u %1 negeren?

en: Do you want to ignore the selected users?
nl: Wilt u de geselecteerde gebruikers negeren?

en: Do you want to stop ignoring %1?
nl: Wilt u %1 niet langer negeren?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
nl: Wilt u de geselecteerde gebruikers niet langer negeren?

en: Query author
nl: Auteur opzoeken

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
nl: <qt><p>De invoerregel is waar u berichten intypt die worden gezonden naar het kanaal, het onderhoud (query) of de server. Een bericht gestuurd aan het kanaal is zichtbaar voor iedereen in dat kanaal, terwijl een onderhoud alleen wordt verzonden naar de persoon die met u in gesprek is.</p><p>Om automatisch een schermnaam te completeren drukt u de Tab-toets in. Als u nog niet begonnen bent dan wordt de laatste schermnaam gebruikt.</p><p>U kunt ook speciale commando's verzenden:</p><table> <tr> <th>/me <i>actie</i></th><td>wordt getoond als een actie in het kanaal of het onderhoud.  Bijvoorbeeld: <em>/me zingt een liedje</em> zal in het kanaal verschijnen als 'Schermnaam zingt een liedje'.</td></tr><tr><th>/whois <i>schermnaam</i></th><td>Toont informatie over die persoon, inclusief de kanalen waaraan hij/zij deelneemt.</td></tr></table> <p>Voor meer commando's, lees het handboek van Konversation.</p><p>Een bericht kan niet uit meerdere regels bestaan.</p></qt>

en: 1 line | %1 lines
nl[0]: 1 regel
nl[1]: %1 regels

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
nl: <qt>U probeert een grote tekst te plakken (%1 of %2) in het gesprek. Dit kan invloed hebben op de verbinding met de server. Wilt u doorgaan?</qt>

en: Large Paste Warning
nl: Waarschuwing voor grote plakactie

en: Paste
nl: Plakken

en: Open a query with %1
nl: Onderhoud met %1 openen

en: Join the channel %1
nl: Deelnemen aan het kanaal %1

en: Logfile of %1
nl: Logbestand van %1

en: Reload
nl: Opnieuw laden

en: Clear Logfile
nl: Logbestand legen

en: Show last:
nl: Laatste tonen:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
nl: Gebruik dit vakje om de maximumgrootte van het logbestand op te geven. De instelling is pas van kracht nadat u Konversation hebt herstart. Elk logbestand kan een eigen instelling hebben.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
nl: De berichten in het logbestand worden hier getoond. De oudste berichten bevinden zich bovenaan en de meest recente onderin.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
nl: Wilt u al uw loginformatie permanent uit dit bestand verwijderen?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
nl: Opmerking: Door een logbestand op te slaan worden alle gegevens opgeslagen, dus niet alleen het zichtbare gedeelte in deze weergave.

en: Save Logfile
nl: Logbestand opslaan

en: Choose Destination Folder
nl: Bestemmingsmap kiezen

en: OSD Preview - drag to reposition
nl: OSD-voorbeeld - slepen om te verplaatsen

en: Edit Multiline Paste
nl: Meerregelige plakactie bewerken

en: &Send
nl: &Verzenden

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
nl: Bewerker voor plakken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
nl: Aan&halingstekens toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
nl: Regeleindes ve&rwijderen

en: Raw Log
nl: Rauw log

en: Match Case
nl: Hoofd- kleine lettergevoelig

en: Whole Words Only
nl: Alleen hele woorden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
nl: Zo&eken:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
nl: Ga naar volgende overeenkomst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
nl: V&olgende

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
nl: Ga naar vorige overeenkomst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
nl: Vo&rige

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
nl: Zoekgedrag wijzigen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
nl: &Opties

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
nl: Bent u zeker dat u '%1' wilt sluiten?
    
    Alle geassocieerde tabbladen zullen ook worden gesloten.

en: Close Tab
nl: Tabblad sluiten

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
nl: Wilt u de verbinding met '%1' verbreken?
    
    Alle geassocieerde tabbladen zullen ook worden gesloten.

en: Disconnect From Server
nl: Verbinding met server verbreken

en: Disconnect
nl: Verbinding verbreken

en: Delete excess text
nl: Overbodige tekst verwijderen

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
nl: Tekst die de limiet van %1 bytes van de server te boven gaat wordt in kleur getoond.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
nl: Op %1 door %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
nl: Dit is een lijst met alle onderwerpen die zijn ingesteld voor dit kanaal toen zijn tabblad was geopend.
    
    Als hetzelfde onderwerp vervolgens door iemand is ingesteld, zal de laatste worden getoond.
    
    Wanneer u een onderwerp in de lijst kiest zal het onderstaande bewerkingsveld zijn tekst ontvangen. Nadat u bent begonnen de inhoud van het veld te wijzigen zal de lijst echter omschakelen van de reguliere itemselectiemodus om u in staat te stellen selectie van tekst uit de items te doen in het geval dat u iets van die tekst in wilt voegen in het nieuwe onderwerp. Om terug te keren naar itemselectiemodus en een gesynchroniseerd bewerkingsveld, ga terug naar de originele tekst of sluit af en open de dialoog opnieuw.

en: IRC Client
nl: IRC-client

en: Find Text...
nl: Tekst zoeken...

en: Search for text in the current tab
nl: Naar tekst zoeken in huidig tabblad

en: Channel &List for %1
nl: Kanaa&llijst voor %1

en: &Open Logfile for %1
nl: Logbestand voor %1 &openen

en: &Channel Settings for %1...
nl: &Kanaalinstellingen voor %1...

en: Rename Tab
nl: Tabblad hernoemen

en: Enter new tab name:
nl: Nieuwe naam:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
nl: Standaard (%1)

en: &Rename Tab...
nl: Tabblad he&rnoemen...

en: You can only search in text fields.
nl: U kunt alleen zoeken in tekstvelden.

en: Find Text Information
nl: Informatie tekst zoeken

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
nl: De kanaallijst kan alleen vanuit een aanzoek, kanaal of statusvenster geopend worden, zodat bepaald kan worden van welke server de lijst opgehaald moet worden.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
nl: Het gebruik van deze functie zal een hoop netwerkverkeer veroorzaken. Indien uw verbinding niet snel genoeg is kan het zijn dat de verbinding met de server verloren kan gaan.

en: Channel List Warning
nl: Kanaallijst waarschuwing

en: Watched Nicks
nl: Gevolgde schermnamen
