konversation - en to pl translation catalogue (1538 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
pl: &Wstaw

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
pl: &Okno

en: You need to specify a command.
pl: Musisz określić polecenie.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
pl: Polecenie wykonane pomyślnie, ale nie zwróciło żadnego wyjścia, albo tylko spacje.

en: The media script requires Python %1 or higher.
pl: Skrypt mediów wymaga Pythona %1 lub wyższego.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
pl: Wystąpił błąd podczas próby stworzenia wykazu uruchomionych odtwarzaczy multimedialnych.

en: No running audio players found.
pl: Nie znaleziono uruchomionych odtwarzaczy muzyki.

en: No running video players found.
pl: Nie znaleziono uruchomionych odtwarzaczy filmów.

en: "%1" is not running.
pl: "%1" nie jest uruchomiony.

en: No running media players found.
pl: Nie znaleziono uruchomionych odtwarzaczy.

en: Nothing is playing in %1.
pl: Nic nie jest odtwarzane w %1.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
pl: Żaden z uruchomionych odtwarzaczy muzyki (%1) nie odtwarza teraz niczego.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
pl: Żaden z uruchomionych odtwarzaczy filmów (%1) nie odtwarza teraz niczego.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
pl: Żaden z uruchomionych odtwarzaczy (%1) nie odtwarza teraz niczego.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
pl: Wystąpił błąd, podczas próby uzyskania metadanych pliku multimedialnego z %1.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
pl: Istnieje problem z wyrażeniem regularnym podanym w REGEX_FIXUP.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
pl: %1 nie zgłosił metadanych potrzebnych do wyświetlenia wiadomości.

en: There is a problem in the output format configuration.
pl: Istnieje problem w ustawieniach formatu wyjściowego.

en: media v%1 for Konversation.
pl: media v%1 dla Konversation.

en: Usage:
pl: Sposób użycia:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
pl: "/media" - zgłasza, co odtwarza pierwszy znaleziony odtwarzacz.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
pl: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - zgłasza co jest odtwarzane w obsługiwanym odtwarzaczu muzyki lub filmów.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
pl: "/media { Odtwarzacz }" - zgłasza co jest odtwarzane w danym odtwarzaczu jeżeli jest obsługiwany.

en: Konversation Bookmarks Editor
pl: Edytor zakładek Konversation

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
pl: Wymiana klucza Diffie-Hellman nie jest obsługiwana przez twoją instalację Qt Cryptographic Architecture (QCA). Wygląda na to, że musisz zainstalować dodatkową wtyczkę z tym wsparciem. Obsługa wymiany klucza Diffie-Hellman jest zazwyczaj zapewniana przez wtyczkę qca-ossl.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
pl: Blowfish w trybie wiązania bloków zaszyfrowanych (CBC) jest nieobsługiwany przez twoją instalację Qt Cryptographic Architecture (QCA). Wygląda na to, że musisz zainstalować dodatkową wtyczkę z tym wsparciem. Obsługa Blowfishjest zazwyczaj zapewniana przez wtyczkę qca-ossl.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
pl: Blowfish w trybie elektronicznej książki kodowej (ECB) jest nieobsługiwany przez twoją instalację Qt Cryptographic Architecture (QCA). Wygląda na to, że musisz zainstalować dodatkową wtyczkę z tym wsparciem. Obsługa Blowfishjest zazwyczaj zapewniana przez wtyczkę qca-ossl.

en: topic protection
pl: ochrona tematów

en: no messages from outside
pl: brak wiadomości z zewnątrz

en: secret
pl: tajny

en: invite only
pl: tylko za zaproszeniem

en: private
pl: prywatny

en: moderated
pl: moderowany

en: password protected
pl: zabezpieczony hasłem

en: anonymous
pl: anonimowy

en: no colors allowed
pl: barwy zabronione

en: user limit
pl: ograniczenie użytkownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
pl: Nowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
pl: Zamiana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
pl: &Nowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
pl: Zamiana:

en: Outgoing
pl: Wychodzące

en: Incoming
pl: Przychodzące

en: Both
pl: Oba

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
pl: Nowy

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
pl: Nowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView) i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: RegEx
pl: Wyrażenie regularne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
pl: Zamiana w

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
pl: Znajdź

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
pl: Zamiana na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
pl: N&owy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
pl: Zamień w:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
pl: Znajdź:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
pl: Zamień na:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
pl: Włącz znaczniki &czasu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
pl: &Zapis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
pl: Pokaż &daty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateLine)
en: Show date marker when date changes
pl: Pokaż znacznik daty, gdy data ulega zmianie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
pl: Pokaż za&ległości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
pl: &Wiersze:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
pl: &Układ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
pl: &Pokaż temat kanału

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
pl: Pokaż przyciski &trybu kanału

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
pl: Wyświetlaj listę rozmówców ka&nału i szybkie przyciski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
pl: Pokaż mas&ki gospodarzy na liście rozmówców

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
pl: Pokaż prawdziwe imiona na liście rozmówców

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
pl: Pokaż szy&bkie przyciski

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
pl: Pokaż p&ole zmiany własnego pseudonimu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
pl: Pokaż pasek p&rzewijania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
pl: Włącz &obraz tła

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
pl: Ś&cieżka:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
pl: Daj dźwięk brzęczykiem systemowym, gdy otrzymasz znak kontrolny ASCII BEL (0x07)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
pl: Odtwórz sygnał &dźwiękowy dla przychodzącego ASCII BEL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
pl: &Ukryj zdarzenia dołączenia/opuszczenia/zmiany rozmówcy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
pl: Nie rozwijaj zmiennych, podczas wysyłania tekstu na serwer. Zmienna rozpoczyna się od '%'; na przykład, %B rozwinie się do znaków, które mają zostać pogrubione.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
pl: Wyłącz &rozwijanie zmiennej (np. %C, %B, %G...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
pl: P&rzekieruj wszystkie wiadomości stanu do okna stanu serwera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
pl: Zachowaj ciąg znaków trybu kanału jako kombinację znaków zamiast tłumaczenia ich na, zrozumiałe dla człowieka, słowa. Np. '*** Tryby kanału: brak wiadomości z zewnątrz' stanie się '*** Tryby kanału: n'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
pl: Pokaż znaki w nieptrzetworzonym trybie (np. +o) zamiast opisów

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
pl: Jak wiele wierszy przechowywać w buforach; 0=wszystkie (bez ograniczeń)

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
pl: Granica przewijania wstecz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
pl: Jeżeli zaznaczone, to zostaną wyświetlone tylko wydarzenia dotyczące czynnych i obserwowanych rozmówców.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
pl: Z wyjątkiem rozmówców obserwowanych i rozmówców czynnych z

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
pl: ostatnie 10 min

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
pl: ostatnia godzina

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
pl: ostatni dzień

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
pl: ostatni tydzień

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
pl: Wiersze znaczące

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
pl: Wstawia wiersz zapamiętania do okna rozmowy, gdy przełączysz się do innego okna rozmowy lub zminimalizujesz program.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
pl: Oznacz ostatnie położenie w oknie rozmowy, w czasie jego ukrycia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
pl: Przesuń wiersz tylko wtedy, gdy nowy tekst zostanie zaraz pokazany

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
pl: Pokaż ręczenie wstawione wiersze we wszystkich oknach rozmowy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
pl: Samowolnie wyszukuj informacji o użytkowniku (/WHO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
pl: &Maks. liczba użytkowników na kanale:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
pl: Częstość spra&wdzania:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
pl: Własne barwy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
pl: &Użyj własnych barw dla pola wprowadzania, listy rozmówców i listy kart list

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
pl: &Tło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
pl: Wiadomość &serwera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
pl: &Hiperłącze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
pl: Wiadomość &kanału:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
pl: Dzi&ałanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
pl: Za&ległości:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
pl: Wia&domość polecenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
pl: Wiadomość ro&zmowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
pl: &Znacznik czasu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
pl: A&lternatywne tło:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
pl: Barwni rozmówcy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_4)
en: 3:
pl: 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12_14)
en: 0:
pl: 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
pl: &Barwa własnego pseudonimu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
pl: Ta opcja pozwala na wyświetlanie kodów barw IRC jako barwnego tekstu. Możesz dodawać własne kody barw do swoich wiadomości poprzez wybranie Wstaw -> Barwa IRC

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
pl: Z&ezwól na barwny tekst w wiadomościach IRC

en:  second |  seconds
pl[0]:  sekunda
pl[1]:  sekundy
pl[2]:  sekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
pl: Połącz ponownie po rozłączeniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
pl: Połącz ponownie po:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
pl: Liczba prób ponownego połączenia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
pl: Diagnostyka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
pl: Pokaż nieprzet&worzony dziennik po uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
pl: Szyfrowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
pl: Domyślny rodzaj szyfrowania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
pl: ECB lub tryb elektronicznej książki kodowej jest obsługiwany przez wiele klientów szyfrowania takich jak FiSH i Mircryption, jednakże jest on ogólnie uważany za niedostatecznie bezpieczny.
    
    CBC lub tryb wiązania bloków zaszyfrowanych nie jest obsługiwany przez FiSH. ale jest obsługiwany przez Mircryption. Jeżeli masz zamiar używać wymiany kluczy, to najpierw najlepiej jest się dowiedzieć czy twój partner ma klienta, który może używać CBC, w przeciwnym wypadku będziesz mógł widzieć co oni piszą, ale oni nie będą mogli zobaczyć, co ty piszesz.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Electronic Codebook (ECB)
pl: Elektroniczna książka kodowa (ECB)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Cipher-Block Chaining (CBC)
pl: Wiązanie bloków zaszyfrowanych (CBC)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
pl: Pośrednik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
pl: Rodzaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
pl: Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
pl: Hasło:

en:  byte |  bytes
pl[0]:  bajt
pl[1]:  bajty
pl[2]:  bajtów

en: Network Interface
pl: Interfejs sieciowy

en: Reply From IRC Server
pl: Odpowiedź serwera IRC

en: Specify Manually
pl: Ustaw ręcznie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
pl: Ustawienia_DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
pl: Katalog &pobierania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
pl: Dodaj &nadawcę do nazwy pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
pl: Utwórz katalog dla nadaw&cy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
pl: Przed wysyłaniem pliku &zamień spacje w jego nazwie na podkreślenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
pl: &Samoczynnie zatwierdzaj pobieranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
pl: &Samoczynnie wznawiaj pobieranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
pl: Zezwól na szybkie wysyłanie DCC (może &nie działać ze wszystkimi klientami)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
pl: Włącz pasywne wysyłanie DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
pl: Samoczynnie przyjmuj rozmowy DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
pl: Włącz UPnP dla trawersji NAT

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
pl: Jeżeli ta opcja jest włączona, to przesyłania dcc dla połączeń IPv6 będą wykonywane przez interfejs IPv4, ustawiony tutaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
pl: Tryb zapasowy do interfejsu IPv&4 dla wysyłania DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
pl: Czas &oczekiwania DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
pl: Rozmiar b&ufora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
pl: &Metoda uzyskania własnego IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
pl: Wł&asne IP:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
pl: Porty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
pl: Użyj danych p&ortów przy przesyłaniu DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
pl: do

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
pl: Użyj danych p&ortów przy rozmowie DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
pl: Rozmowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
pl: Lista rozmówców:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
pl: Pasek kart:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
pl: Pokaż MOTD (Message Of The Day/Wiadomość dnia) za pomocą określonej czcionki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
pl: Czcionka stałej szerokości dla wiadomości MOTD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
pl: Pokaż imiona wysyłających w oknie rozmowy &pogrubioną czcionką

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
pl: Włącz tackę systemową

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
pl: &Powiadom o nowych wiadomościach na tacce systemowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
pl: &Powiadom tylko wtedy, gdy wyzwolono podświetlenie lub używany jest twój obecny pseudonim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
pl: Ukryj okno po uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
pl: Uzupełnianie rozmówców

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
pl: &Tryb uzupełniania:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
pl: Wybieranie w wierszu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
pl: Jak w powłoce

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
pl: Jak w powłoce z polem uzupełniania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
pl: Przyrostek na p&oczątku wiersza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
pl: &Gdzie indziej:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
pl: Różne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
pl: Wyłącz powiadomienia podczas &niedostępności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
pl: Użyj własnej &przeglądarki www:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
pl: &Znak polecenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
pl: Własna &wersja odpowiedzi na żądanie podania wersji:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
pl: <qt>Tutaj można zdefiniować własną odpowiedź na żądanie <b>CTCP <i>VERSION</i></b>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
pl: Pole wprowadzania rozszerza się wraz z wpisywanym tekstem

en: Select Sound File
pl: Wybierz plik dźwiękowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
pl: Włą&cz dźwięki dla elementów z listy wyróżnionych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
pl: Zawsze w&yróżniaj bieżacego rozmówcę:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
pl: Zawsze wyróżniaj wł&asne wiersze:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
pl: Lista wyróżnionych

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
pl: Wyróżnienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
pl: Dźwięk

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
pl: Auto tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
pl: Okna rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
pl: Wz&orzec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
pl: Barwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
pl: &Dźwięk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
pl: Dźwięk próbny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
pl: A&uto tekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
pl: Okna rozmowy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
pl: To podświetlenie zostanie wyszukane tylko dla okien rozmowy wyświetlonych tutaj wg. nazwy lub we wszystkich oknach rozmowy, jeżeli pole pozostawiono puste. W przypadku wielu nazw musisz je oddzielić przecinkami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
pl: Włącz powiadomie&nia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
pl: Wzorzec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
pl: Rodzaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
pl: Rodzaje wiadomości

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
pl: Kanał

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
pl: Uwaga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
pl: Rozmowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
pl: Zaproszenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
pl: Usuń wsz&ystko

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
pl: Ukryj pasek przewijania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
pl: Włącz, jeżeli chcesz, aby wszystkie wiersze wprowadzania IRC zostały sprawdzane pod kątem pisowni, podczas twojego pisania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
pl: Włączenie tego spowoduje, że pole wejścia urośnie pionowo, gdy zostanie wypełnione.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
pl: Rozpocznij z ukrytym głównym oknem

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
pl: &Pokaż prawdziwe imiona koło rozmówców

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: All events
pl: Wszystkie wydarzenia

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: Channels and queries with events
pl: Kanały i zapytania z wydarzeniami

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
pl: Otwórz listę śledzonych rozmówców po uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLauncherEntryCount)
en: &Enable Display of Unseen Events Count On Launcher Entry
pl: Włącz wyświetlani&e licznika niewyświetlonych wydarzeń na wpisie uruchamiacza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Count &mode:
pl: Tryb licz&nika:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, countedEventsGroupBox)
en: Counted Events
pl: Liczone wydarzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
pl: Wiadomość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
pl: Prywatna wiadomość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
pl: Obecnie używana nazwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
pl: Wyróżnienia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
pl: Do wydarzeń kanału zaliczają się zmiany jego trybu oraz użytkownicy opuszczający/dołączający do kanału

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
pl: Wydarzenie kanału

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
pl: Wydarzenia aplikacji mają miejsce w kartach Konsola, Stan DCC i innych kartach aplikacji, które nie są bezpośrednio używane do rozmów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
pl: Zdarzenie programu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
pl: Włącz rejestrowanie do dzi&ennika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
pl: Rejestruj tylko prywatne rozmowy (zapytania, rozmowy DCC)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
pl: &Nazwy plików dziennika małymi literami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
pl: &Dołącz nazwę gospodarza do nazw plików dzienników

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
pl: Ścieżka &plików dziennika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
pl: Użyj systemowego edytora plików, by otwierać pliki dziennika

en: Normal Users
pl: Zwykli użytkownicy

en: Voice (+v)
pl: Głos (+v)

en: Halfops (+h)
pl: Podoperatorzy (+h)

en: Operators (+o)
pl: Operatorzy (+o)

en: Channel Admins (+p)
pl: Administratorzy kanałów (+p)

en: Channel Owners (+q)
pl: Właściciele kanałów (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
pl: Pole&cenie wykonywane przy dwukrotnym kliknięciu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
pl: Uszereguj bez uwzględn&iania wielkości liter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
pl: Uszereguj według &aktywności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
pl: Uszerguj wg stanu uż&ytkownika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
pl: (Możliwość zmiany sortowania poprzez przeciąganie i upuszczanie)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
pl: Tryb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
pl: Wyjaśnienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
pl: &Włącz wyświetlanie na ekranie (OSD)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
pl: Wyśw&ietlanie na ekranie (OSD)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
pl: &Rysuj cienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
pl: Czcionka OSD:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
pl: Wyświetlaj &wiadomość OSD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
pl: Jeśli &własny pseudonim pojawi się w wiadomości na kanale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
pl: Przy &dowolnej wiadomości na kanale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
pl: Podczas &aktywności rozmów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
pl: Przy zdarzeniach &dołączenia/opuszczenia kanału

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
pl: Użyj własnych barw

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
pl: Barwa te&kstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
pl: Barwa &tła:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
pl: &Inne ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
pl: &Okres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
pl: &Ekran:

en: Default Identity
pl: Domyślna tożsamość

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
pl: Dostępne symbole

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
pl: %c: Bieżący kanał
    %i: Treść pola wpisywania
    %k: Klucz kanału
    %K: Hasło dostępu do serwera
    %n: Wyślij polecenie bezpośrednio do serwera, a nie do twojej inii poleceń 
    %o: Bieżący pseudonim
    %s&lt;term>%: znak wykorzystywany do oddzielania rozmówców w %u
    %u: Lista wybranych rozmówców

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
pl: Nazwa przycisku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
pl: Działanie przycisku

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
pl: Nazwa przycisku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
pl: Działanie przycisku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
pl: Pokaż szybkie przyciski, które operują na pseudonimach w menu kontekstowych pseudonimu

en: Interface
pl: Interfejs

en: Behavior
pl: Zachowanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Chat Window
pl: Okno rozmowy

en: Nicklist Themes
pl: Wygląd listy rozmówców

en: Colors
pl: Barwy

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Quick Buttons
pl: Przyciski szybkiego dostępu

en: Tabs
pl: Karty

en: General Behavior
pl: Zachowanie ogólne

en: Connection
pl: Połączenie

en:  line |  lines
pl[0]:  linia
pl[1]:  linie
pl[2]:  linii

en:  nick |  nicks
pl[0]:  rozmówca
pl[1]:  rozmówców
pl[2]:  rozmówców

en: Nickname List
pl: Lista rozmówców

en: Command Aliases
pl: Aliasy

en: Auto Replace
pl: Mimowolna zamiana

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
pl: Pomijaj

en: Logging
pl: Rejestrowanie

en: Watched Nicknames
pl: Śledzeni rozmówcy

en: On Screen Display
pl: Powiadomienia ekranowe (OSD)

en: Launcher Entry
pl: Wpis uruchamiacza

en: Warning Dialogs
pl: Okna ostrzeżeń

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
pl: Wygląd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
pl: Użyj barwnego tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
pl: Użyj barwnych diod LED

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
pl: Jeżeli to zaznaczysz, barwy, które wybierzesz na karcie preferencji podświetleń zastąpią barwy dla "Obecnie używany pseudonim" oraz "Podświetlenie".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
pl: Daj pierwszeństwo dla barw podświetlenia okna rozmowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
pl: Położenie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
pl: Na górze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
pl: Na dole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
pl: Po lewej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
pl: Pokaż przycisk &zamykania na kartach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
pl: Pok&aż przycisk zamykania z prawej strony paska kart

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
pl: Uaktywnianie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
pl: Ustaw nowe karty jako &aktywne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
pl: Ustaw nowe rozmowy jako a&ktywne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
pl: Mysz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
pl: Kliknięcie środkowym przyciskie&m myszy zamyka kartę

en: Select Theme Package
pl: Wybierz plik wystroju

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
pl: Wystroje Konversation (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
pl: Nieznany błąd (0)

en: Failed to Download Theme
pl: Nie udało się pobrać wystroju

en: Theme archive is invalid.
pl: Plik z wystrojem jest nieprawidłowy.

en: Cannot Install Theme
pl: Nie można wgrać wystroju

en: Do you want to remove %1?
pl: Czy chcesz usunąć %1?

en: Remove Theme
pl: Usuń wygląd

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getButton)
en: G&et New Themes...
pl: Pobi&erz nowy wygląd...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall from File...
pl: &Wgraj z pliku...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
pl: &Usuń wygląd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
pl: Ikona dla zwykłych użytkowników

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
pl: Ikona dla użytkowników niedostępnych

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
pl: Ikona dla użytkowników z prawem głosu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
pl: Ikona dla użytkowników z uprawnieniami podoperatora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
pl: Ikona dla użytkowników z uprawnieniami operatora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
pl: Ikona dla użytkowników z uprawnieniami administratora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
pl: Ikona dla użytkowników z uprawnieniami właściciela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
pl: Podgląd:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
pl: ... otrzymano zaproszenie do kanału

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
pl: ... zapisywanie pliku dziennika zapisałoby tylko widoczną część

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
pl: ... plik dziennika zostanie zaraz usunięty

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
pl: ... istnieje otwarta rozmowa dla rozmówcy, który został właśnie oznaczony jako pomijany

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
pl: ... przełączanie połączenia do innego serwera w tej samej sieci

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
pl: ... tworzenie nowego połączenia do już podłączonej sieci

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
pl: ... zamykanie karty serwera

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
pl: ... zamykanie karty kanału

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
pl: ... zamykanie karty rozmowy

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
pl: ... zamykanie karty rozmowy DCC

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
pl: ... nie można ustalić źródła listy kanałów z bieżącej karty

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
pl: ... wybrałe(a)ś ukrycie paska menu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
pl: ... wyliczenie kanałów może wywołać rozłączenie ze względu na rozmiar pobierana

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
pl: ... wklejanie dużej porcji tekstu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
pl: ... wychodzenie z Konversation przez ikonę w tacce systemowej

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
pl: ... wybrano pomijanie rozmówcy

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
pl: ... wybrano zaprzestanie pomijania rozmówcy

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
pl: ... wychodzenie z Konversation podczas przesyłania plików DCC

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
pl: ... pewne znaki w wiadomości są niekompatybilne z aktywnym kodowaniem

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
pl: ... zamykanie okna spowoduje minimalizację do tacki systemowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
pl: Pokaż okno dialogowe ostrzeżenia gdy...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>
    Gdy obserwator rozmówców jest włączony, zostaniesz powiadomiony(a) gdy rozmówcy widniejący na liście <b>Obserwowane sieci/rozmówcy</b> staną się dostępne lub niedostępne.</p>
    <p>Możesz także otworzyć okno <b>Obserwowani rozmówcy</b>, aby zobaczyć stan wszystkich obserwowanych rozmówców.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
pl: Stos&uj śledzenie rozmówców

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
pl: <qt>Jeżeli zaznaczone, to okno <b>Obserwowani rozmówcy</b> zostanie samoczynnie otwarte po uruchomieniu Konversation.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
pl: Pokaż kartę obserwowanych rozmówców po uruchomieniu progr&amu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Gdy klikniesz dwukrotnie na rozmówcę w oknie <b>Obserwowani Rozmówcy</b>, to
    polecenie to zostaje umieszczone w <b>Wierszu wprowadzania</b> w oknie serwera.</p>
    <p>Dozwolone są następujące symbole w poleceniu:</p><ul>
    <li>%u: Rozmówca dwukrotnie kliknięty.</li>
    <li>%K: Hasło serwera.</li>
    <li>%n: Wyślij polecenie bezpośrednio do serwera, a nie do wiersza wprowadzania.</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
pl: Polecenie wykonywane po &dwukrotnym kliknięciu na rozmówcy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
pl: <qt>
    <p>Gdy klikniesz dwukrotnie na rozmówcę w oknie <b>Obserwowani Rozmówcy</b>, to
     polecenie to zostaje umieszczone w <b>Wierszu wprowadzania</b> w oknie serwera.</p>
    <p>Dozwolone są następujące symbole w poleceniu:</p><ul>
    <li>%u: Rozmówca dwukrotnie kliknięty.</li>
    <li>%K: Hasło serwera.</li>
    <li>%n: Wyślij polecenie bezpośrednio do serwera, a nie do wiersza wprowadzania.</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
pl: Konversation będzie sprawdzał stan rozmówców wymienionych poniżej, co ten przedział czasu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
pl: Częstotliwość &sprawdzania:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
pl: Informacje

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
pl: Sieć padła, połączenie zostanie samo nawiązane ponownie po przywróceniu sieci.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
pl[0]: Próba połączenia do %2 (port %3) za 1 sekundę.
pl[1]: Próba połączenia do %2 (port %3) za %1 sekundy.
pl[2]: Próba połączenia do %2 (port %3) za %1 sekund.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
pl[0]: Próba ponownego połączenia do %2 (port %3) za 1 sekundę.
pl[1]: Próba ponownego połączenia do %2 (port %3) za %1 sekundy.
pl[2]: Próba ponownego połączenia do %2 (port %3) za %1 sekund.

en: Error
pl: Błąd

en: Reconnection attempts exceeded.
pl: Przekroczono limit prób ponownego połączenia.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
pl: Już jesteś podłączony do %1. Czy chcesz otworzyć inne połączenie?

en: Already connected to %1
pl: Już połączono z %1

en: Create connection
pl: Stwórz połączenie

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
pl: Jesteś obecnie podłączony(a) do %1 przez '%2' (port %3). Czy chcesz zamiast tego przełączyć się do '%4' (port %5) ?

en: Switch Server
pl: Zmień serwer

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
pl: Proszę wprowadzić swoją <b>tożsamość</b>.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
pl: Podaj swoje <b>imię i nazwisko</b>.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
pl: Proszę podać przynajmniej jeden <b>Pseudonim</b>.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
pl: <qt>Twoja tożsamość "%1" nie jest poprawnie ustawiona:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
pl: Ustawienia tożsamośći

en: Edit Identity...
pl: Edytuj tożsamość...

en: Debug: %1
pl: Diagnostyka: %1

en: Error: %1
pl: Błąd: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
pl: getNickname: Nie znaleziono serwera %1.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
pl: Nie można wysłać żądania DCC %1 do partnera przez serwer IRC.

en: Awaiting acceptance by remote user...
pl: Oczekiwanie na akceptację od użytkownika zdalnego...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
pl: %1 (na %2) oferuje do DCC %3 z tobą

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
pl: Oferta DCC %1 od %2

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Reject
pl: Odrzuć

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
pl: Odrzuciłe(a)ś ofertę DCC %1.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
pl: Żądanie DCC %1 zostało odrzucone

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
pl: Nie można wysłać uznania odwrotnego DCC %1 do partnera przez serwer IRC

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
pl: Niedane przekierowanie portu %1. Mimo to, zostaje wysyłane żądanie DCC do zdalnego użytkownika.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
pl: Nie można wysłać uznania odwrotnego DCC %1 do partnera przez serwer IRC

en: Could not open a socket for listening: %1
pl: Nie można otworzyć portu do nasłuchiwania: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
pl: Oferowanie połączenia DCC %1 do %2 na porcie %3...

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
pl: Biała tablica

[ctx: DCC extension]
en: Chat
pl: Rozmowa

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
pl: Ustanawianie połączenia DCC %1 do %2 (%3:%4)...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
pl: Ustanowiono połączenie DCC %1 do %2.

en: Socket error: %1
pl: Błąd portu: %1

en: Could not accept the client.
pl: Nie można zaakceptować klienta.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
pl: Ustanowiono połączenie DCC %1 do %2.

en: Connection closed.
pl: Połączenie zakończone.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
pl: DCC %1 z %2 na porcie %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
pl: DCC %1 z %2 na %3:%4.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
pl: Czy chcesz zamknąć swoje DCC %1 z %2?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
pl: Zamknij DCC %1

en: Talking to yourself
pl: Rozmowa z samym sobą

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
pl: Domyślne ( %1 )

en: Usage
pl: Sposób użycia

en: Usage: %1ME text
pl: Sposób użycia: %1ME tekst

en: Unknown command.
pl: Nieznane polecenie.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
pl: Odebrano nieznane żądanie CTCP-%1 od %2

en: No vacant port
pl: Brak wolnego portu

en: Could not open a socket
pl: Nie można otworzyć portu

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
pl: Pasywne wysłanie

en: Open
pl: Otwórz

en: Select Recipient
pl: Wybierz odbiorcę

en: Select nickname and close the window
pl: Wybierz pseudonim i zamknij okno

en: Close the window without changes
pl: Porzuć zmiany i zamknij okno

en: DCC Receive Question
pl: Pytanie przy wznowieniu DCC

en: O&riginal Filename
pl: Pie&rwotna nazwa

en: Suggest &New Filename
pl: Zasu&geruj nową nazwę

en: Use as new default download folder
pl: Użyj jako nowego domyślnego katalogu pobierania

en: &Resume
pl: W&znów

en: R&ename
pl: Z&mień nazwę

en: Status
pl: Stan

en: Details
pl: Szczegóły

en: DCC Send
pl: Wysłanie DCC

en: DCC Receive
pl: Odebranie DCC

en:  (Reverse DCC)
pl:  (Odwrotne DCC)

en: Unknown server
pl: Nieznany serwer

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
pl: %1 na %2, %3 (port %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
pl: %1 na %2

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
pl: Tak, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
pl: Nie

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
pl: &lt; 1sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
pl: Własne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
pl: Stan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
pl: Postęp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
pl: Położenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
pl: Bieżące położenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
pl: Rozmiar pliku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
pl: Wznowiono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
pl: Bieżąca prędkość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
pl: Średnia prędkość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
pl: Czas przesyłania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
pl: Szacowany czas do zakończenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
pl: Zaproponowano o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
pl: Rozpoczęto o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
pl: Zakończono o:

en: File
pl: Plik

en: Started At
pl: Rozpoczęto o

en: Progress
pl: Postęp

en: Position
pl: Położenie

en: Speed
pl: Szybkość

en: Sender Address
pl: Adres wysyłającego

en: Remaining
pl: Pozostało

en: %1/sec
pl: %1/sek

en: Queued
pl: W kolejce

en: Preparing
pl: Przygotowywanie

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
pl: Oczekujący

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
pl: Łączenie

en: Receiving
pl: Odbieranie

en: Sending
pl: Wysyłanie

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
pl: Gotowe

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Aborted
pl: Przerwane

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
pl: W kolejce - Przesyłanie czeka na akceptację bądź odrzucenie przez ciebie

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
pl: W przygotowaniu - Przesyłanie sprawdza pliki możliwe do wznowienia

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
pl: W przygotowaniu - Przesyłanie zbiera dane do wysłania

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
pl: W toku - Przesyłanie czeka na akceptację bądź odrzucenie przez partnera

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
pl: Łączenie - Przesyłanie łączy się do partnera

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
pl: Odbieranie - Przesyłanie odbiera dane od partnera

en: Sending - Transfer is sending data to partner
pl: Wysyłanie - Przesyłanie wysyła dane do partnera

en: Done - Transfer has completed successfully
pl: Ukończenie - Przesyłanie ukończone pomyślnie

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
pl: Niepowodzenie - Przesyłanie zakończyło się niepowodzeniem z 'nieznanego powodu'

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
pl: Niepowodzenie - Przesyłanie zakończyło się niepowodzeniem z powodu '%1'

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
pl: Przerwanie - Przesyłanie zostało przerwany przez użytkownika

en: Incoming Transfers
pl: Przychodzące przesyłania

en: Outgoing Transfers
pl: Wychodzące przesyłania

en: DCC Status
pl: Stan DCC

en: &Select All Items
pl: Wybierz &wszystkie

en: S&elect All Completed Items
pl: Wybierz wszystkie &zakończone

en: &Accept
pl: &Akceptuj

en: Start receiving
pl: Rozpocznij odbieranie

en: A&bort
pl: P&rzerwij

en: Abort the transfer(s)
pl: Przerwij przesyłanie(a)

en: Resend
pl: Prześlij ponownie

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
pl: Wy&czyść

en: Clear all selected Items
pl: Wyczyść wszystkie zaznaczone elementy

en: Clear Completed
pl: Wyczyść ukończone

en: Clear Completed Items
pl: Wyczyść ukończone elementy

en: &Open File
pl: Otwórz pl&ik

en: Run the file
pl: Uruchom plik

en: Open Location
pl: Otwórz lokalizację

en: Open the file location
pl: Otwórz lokalizację pliku

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
pl[0]: Wybrałe(a)ś %1 plik do wykonania, czy na pewno chcesz kontynuować?
pl[1]: Wybrałe(a)ś %1 pliki do wykonania, czy na pewno chcesz kontynuować?
pl[2]: Wybrałe(a)ś %1 plików do wykonania, czy na pewno chcesz kontynuować?

[ctx: @action:button]
en: Execute %1 File | Execute %1 Files
pl[0]: Wykonaj %1 plik
pl[1]: Wykonaj %1 pliki
pl[2]: Wykonaj %1 plików

en: The admin has restricted the right to receive files
pl: Administrator nie zezwala na odbieranie plików

en: Invalid sender address (%1)
pl: Niepoprawny adres wysyłającego (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
pl: Nieobsługiwana negocjacja (rozmiar pliku=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
pl: <b>Nie można utworzyć katalogu lub miejsce docelowe jest nie do zapisu.</b><br/> Katalog: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
pl: <b>Plik jest już używany przez inne przesyłanie.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
pl: Nie udało się utworzyć instancji KIO

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
pl[0]: <b>Istnieje plik częściowy:</b><br/>%2<br/>Rozmiar pliku częściowego: 1 bajt.<br/>
pl[1]: <b>Istnieje plik częściowy:</b><br/>%2<br/>Rozmiar pliku częściowego: %1 bajty.<br/>
pl[2]: <b>Istnieje plik częściowy:</b><br/>%2<br/>Rozmiar pliku częściowego: %1 bajtów.<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
pl: <b>Plik już istnieje.</b><br/>%1 (%2)<br/>Nadawca zgłasza rozmiar pliku %3<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
pl: <b>Nie można otworzyć pliku.<br/>Błąd: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
pl: Nie można wysłać odwrotnego uznania DCC SEND do partnera przez serwer IRC.

en: Waiting for connection
pl: Oczekiwanie na połączenie

en: Waiting for remote host's acceptance
pl: Oczekiwanie na akceptację zdalnego gospodarza.

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
pl: Nie można wysłać żądania wznowienia DCC RECV do partnera przez serwer IRC.

en: Unexpected response from remote host
pl: Nieoczekiwana odpowiedź od zdalnego gospodarza

en: Could not accept the connection (socket error).
pl: Nie można zaakceptować połączenia (błąd gniazda).

en: Transfer error
pl: Błąd przesyłania

en: KIO error: %1
pl: Błąd KIO: %1

en: Timed out
pl: Upłynął limit czasu odpowiedzi

en: The admin has restricted the right to send files
pl: Administrator nie zezwala na wysyłanie plików

en: The url "%1" does not exist
pl: Adres sieciowy "%1" nie istnieje

en: Enter Filename
pl: Podaj nazwę pliku

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
pl: <qt>Plik, który chcesz wysłać do <i>%1</i> nie ma nazwy.<br/>Proszę wprowadzić nazwę pliku, którą zobaczy odbierający, albo porzucić przesyłanie DCC.</qt>

en: unknown
pl: nieznany

en: No filename was given
pl: Nie podano nazwy pliku

en: Could not retrieve "%1"
pl: Nie można uzyskać "%1"

en: Unable to send a 0 byte file.
pl: Nie można wysłać pliku o zerowym rozmiarze.

en: DCC SEND request was rejected
pl: Żądanie DCC SEND zostało odrzucone

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
pl: Nie można wysłać żądania DCC SEND do partnera poprzez serwer IRC.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
pl: Operacja zakończyła się powodzeniem. Nigdy nie powinna się pojawić w oknie błędów.

en: Could not read from file "%1".
pl: Nie można czytać z pliku "%1".

en: Could not write to file "%1".
pl: Nie można zapisać do pliku "%1".

en: A fatal unrecoverable error occurred.
pl: Wystąpił nieodwracalny błąd.

en: Could not open file "%1".
pl: Nie można otworzyć pliku "%1".

en: The operation was unexpectedly aborted.
pl: Operacja niespodziewanie zakończyła się.

en: The operation timed out.
pl: Limit czasu operacji został przekroczony.

en: An unspecified error happened on close.
pl: W trakcie zamykania wystąpił nieokreślony błąd.

en: Unknown error. Code %1
pl: Nierozpoznany błąd. Kod %1

en: Columns
pl: Kolumny

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
pl: Wybierak czcionki tablicy

en: Clear Image
pl: Wyczyść obraz

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Freehand Drawing
pl: Dowolne rysowanie

en: Draw a straight line
pl: Rysuj prostą linię

en: Draw a rectangle
pl: Rysuj prostokąt

en: Draw an ellipse
pl: Rysuj elipsę

en: Draw text
pl: Rysuj tekst

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Eraser
pl: Gumka

en: Fill a contiguous area with the foreground color
pl: Wypełnij zamknięty obszar barwą pierwszoplanową

en: Draw an arrow
pl: Rysuj strzałkę

en: Select a color from the image
pl: Wybierz barwę z obrazu

en: Save Image
pl: Zapisz obraz

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
pl: Obrazy (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
pl: Tożsamości

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
pl: To woja lista rozmówców. Pseudonim to nazwa według, której znając cię inni użytkownicy. Możesz użyć dowolnej nazwy. Pierwszy znak musi być literą.
    
    Ponieważ pseudonimy muszą być unikatowe na skalę całej sieci IRC, wybrana przez ciebie nazwa może zostać odrzucona przez serwer, ponieważ kto inny już jej używa jako pseudonimu. Podaj alternatywne pseudonimy dla siebie samego. Jeżeli twój pierwszy wybór zostanie odrzucony przez serwer, Konversation spróbuje alternatywnych rozmówców.

en: Standard NickServ
pl: Standardowy NickServ

en: Server Password
pl: Hasło serwera

en: SSL Client Certificate
pl: Certyfikat SSL klienta

en:  minute |  minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

en: Change identity information
pl: Zmień informacje o tożsamości

en: Discards all changes made
pl: Porzuć wszystkie dokonane zmiany

en: Add Identity
pl: Dodaj &nową tożsamość

en: Identity name:
pl: Nazwa tożsamości

en: You need to give the identity a name.
pl: Musisz podać nazwę dla tej tożsamości.

en: Rename Identity
pl: Zmień nazwę tożsamości

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
pl: Ta tożsamość jest w użyciu, jeżeli ją usuniesz, to ustawienia sieci powrócą do domyślnej tożsamości. Czy mimo to usunąć ją?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
pl: Skasować tożsamość i wszystkie dane w niej zawarte?

en: Delete Identity
pl: Usuń tożsamość

en: Duplicate Identity
pl: Klonuj tożsamość

en: You must add at least one nick to the identity.
pl: Musisz dodać przynajmniej jeden pseudonim do tożsamości

en: Nicks must not contain spaces.
pl: Pseudonim nie może zawierać odstępów.

en: Please enter a real name.
pl: Podaj imię i nazwisko.

en: Ident must not contain spaces.
pl: Identyfikator nie może zawierać odstępów.

en: NickServ may not function with auto join;  SASL is recommended.
pl: NickServ nie działa z samoczynnym dołączaniem;  zalecany jest SASL.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
pl: Hasło podane tutaj zastąpi to podane w ustawieniach serwera, jeśli podano tam jakiekolwiek.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
pl: (opcjonalne)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
pl: Uwierzytelnienie przy użyciu certyfikatu wymusza, aby SSL był włączony dla połączenia, zastępując wszystkie ustawienia serwera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
pl: &Tożsamość:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
pl: Powiel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
pl: Zmień nazwę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
pl: Imię i &nazwisko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
pl: Podaj tutaj swoje imię i nazwisko. IRC nie ma zamiaru ukrycia ciebie przed twoimi przyjaciółmi lub wrogami. Zachowaj to w pamięci, jeżeli skusisz się na szkodzące zachowanie. Fałszywe "imię i nazwisko" może być dobrym sposobem na zamaskowanie twojej płci, ale PC, którego używasz zawsze może zostać namierzony i nigdy nie będziesz anonimowy(a).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
pl: Pseudonim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
pl: Domyślna tożsamość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
pl: Usłu&ga:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
pl: Nazwa usługi może brzmieć <b><i>nickserv</i></b> lub może być zależna od nazwy sieci tak jak np. <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
pl: Polecenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
pl: Konto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
pl: Ha&sło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
pl: Plik PEM:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
pl: Niedostępny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
pl: Jeżeli zaznaczone, to każdorazowe wykonanie polecenia <b>/away</b> wyświetli poziomy wiersz na kanale, oznaczają miejsce, w którym stałe(a)ś się niedostępny(a). Inni użytkownicy IRC nie widzą tego poziomego wiersza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
pl: Oznacz ostatnie miejsce w oknach rozmowy stając się niedostępnym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
pl: Domyślna wiadomość nieobecności:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
pl: Tekst wpisany tutaj jest używany jako wiadomość przy nieobecności, ale tylko gdy brak argument dla polecenia <b>/away</b> lub <b>/aaway</b> i również, gdy włączono globalną nieobecność z menu lub przez skrót klawiszowy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
pl: Pseudonim w trybie niedostępny:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
pl: Podaj pseudonim, który wskazuje twoją nieobecnośc. Przy każdorazowym wykonaniu polecenia <b>/away wiad.</b> na jakimkolwiek kanale, na którym jesteś z tą tożsamością, Konversation sam zmieni twój pseudonim na pseudonim nieobecności. Inni użytkownicy będą mogli zobaczyć, że jesteś zdala od komputera. Przy każdorazowym wykonaniu polecenia <b>/away</b> na każdym kanale, na którym cię nie ma, Konversation samoczynie zmieni twój pseudonim z powrotem do pierwotnego. Jeżeli nie chcesz samoczynnych zmian twojego pseudonimu podczas nieobecności, pozostaw to pole puste

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
pl: Jeżeli zaznaczone, Konversation samowolnie ustawi wszystkie połączenia, używające tej tożsamości, na nieobecne, po uruchomieniu  wygaszacza ekranu lub po okresie bezczynny użytkownika ustawionej poniżej.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
pl: Samowolna niedostępność

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
pl: Ustaw "niedostępny" po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
pl: bezczynności użytkownika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
pl: Jeżeli zaznaczone, Konversation samoczynnie porzuci nieobecność dla wszystkich połączeń używających tej tożsamości, gdy wygaszacz ekranu zostanie przerwany lub zostanie wykryta aktywność nowego użytkownika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
pl: Samowolny powrót po aktywności

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
pl: Jeżeli zaznaczone, Konversation samoczynnie wykona polecenie nieobecności na wszystkich kartach kanałów używających tej tożsamości. <b>%s</b> w poleceniu away jest zamieniane na wiadomość przy nieobecności. Gdy powrócisz, zostanie wywołane polecenie wykonywane przy powrocie. <b>%t</b> w poleceniu return jest zamieniane na długośc czasu twojej nieobecności.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
pl: Polecenia nieobecności

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
pl: Polecenie nieobecności:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
pl: Polecenie powrotu:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
pl: Rozszerzone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
pl: Poleceni &pre-powłoki:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
pl: Tutaj możesz podać polecenie do wykonania przed rozpoczęciem połączenia do serwera<br>Jeżeli posiadasz wiele serwerów w tej tożsamości, to polecenie to zostanie wykonane dla każdego z nich

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
pl: Kodowani&e:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
pl: To ustawienie dotycz kodowania znaków napisanych przez ciebie i wysyłanych na serwer. Ma to wpływ także na to jak są wyświetlane wiadomości. Podczas pierwszego otwarcia Konversation, otrzyma on samoczynnie te ustawienia od systemu operacyjnego. Jeżeli natrafisz na problemy z poprawnym odczytywaniem wiadomości innych użytkowników, spróbuj zmienić to ustawienie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
pl: Kiedy się podłączasz, wiele serwerów wysyła zapytanie do Twojego komputera oczekując odpowiedzi IDENT. Jeśli na Twoim komputerze nie jest uruchomiony serwer IDENT, zostanie wysłana ta odpowiedź. Przerwy (spacje) między znakami nie są dozwolone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
pl: &Przyczyna opuszczenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
pl: Ta wiadomość jest pokazywana innym za każdym razem, gdy opuszczasz serwer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
pl: Konversation zostało wyłączone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
pl: &Przyczyna oddzielenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
pl: Ta wiadomość jest wysyłana do serwera za każdym razem, gdy opuszczasz kanał.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
pl: Przyczyna &wyrzucenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
pl: Jeśli zostaniesz wyrzucony z kanału (zazwyczaj przez operatora IRC), ta wiadomość zostanie wysłana do kanału.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
pl: Użytkownik zakończył.

en: Edit Channel Settings
pl: Zmień ustawienia kanału

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
pl: <qt><p>Każdy kanał na IRC posiada skojarzony z nim temat.  To po prostuwiadomość, którą każdy może zobaczyć.</p><p>Jeżeli jesteś operatorem lub jeżeli nie został ustawiony tryb kanału <em>'T'</em>, to możesz zmienić temat klikając na przycisku edycji właściwości kanału po lewo od tematu.  Możesz tutaj także zobaczyć historię tematów.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
pl: Maks. liczba użytkowników mogących znajdować się na kanale

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
pl: <qt><p>To jest graniczna liczba użytkowników kanału, którzy mogą być jednocześnie na tym kanale.  Jeżeli jesteś operatorem, możesz to ustawić.  Tryb kanału <b>T</b>emat (przycisk po lewej) zostanie samoczynnie ustawiony przy ustawieniu tego.</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
pl: <qt><p>To pokazuje twój obecny pseudonim i wszystkie alternatywne, które ustawiłeś. Jeżeli wybierzesz lub wpiszesz inny pseudonim, to zostanie wysłane żądanie do serwera IRC o zmianę twojego pseudonimu. Jeżeli serwera na to zezwoli, nowy pseudonim zostanie wybrany. Jeżeli wpiszesz nowy pseudonim, musisz na końcu nacisnąć 'Enter'.</p><p>Możesz edytować alternatywne pseudonimu z opcji <em>Tożsamości</em> w menu <em>Ustawienia</em>.</p></qt>

en: Completion
pl: Uzupełnianie

en: Possible completions: %1.
pl: Możliwe dopełnienia: %1.

en: Channel Password
pl: Hasło kanału

en: Channel User Limit
pl: Limit użytkowników kanału

en: Enter the new user limit for the channel:
pl: Podaj nowy limit użytkowników dla kanału:

en: Nick
pl: Pseudonim

en: You are now known as %1.
pl: Jesteś teraz znany jako %1.

en: %1 is now known as %2.
pl: %1 jest teraz znany jako %2.

[ctx: Message type]
en: Join
pl: Dołącz

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
pl: Dołączono (%1) do kanału %2.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
pl: %1 (%2) dołączył do tego kanału.

[ctx: Message type]
en: Quit
pl: Zakończ

en: You (%1) have left this server.
pl: Opuściłeś (%1) ten serwer.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
pl: Opuściłeś (%1) ten serwer (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
pl: Opuść

en: You have left channel %1.
pl: Opuściłeś kanał %1.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
pl: Opuściłeś (%1) kanał %2 (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
pl: %1 (%2) opuścił ten serwer.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
pl: %1 (%2) opuścił ten serwer (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
pl: %1 (%2) opuścił ten kanał.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
pl: %1 (%2) opuścił ten kanał (%3).

en: Kick
pl: Wyrzuć

en: You have kicked yourself from channel %1.
pl: Wyrzuciłeś się z kanału %1.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
pl: Wyrzuciłeś się z kanału %1 (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
pl: Zostałeś wyrzucony z kanału %1 przez %2.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
pl: Zostałeś wyrzucony(a) z kanału %1 przez %2 (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
pl: Wyrzuciłe(a)ś %1 z kanału.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
pl: Wyrzuciłe(a)ś %1 z kanału (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
pl: %1 został wyrzucony z kanału przez %2.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
pl: %1 został wyrzucony z kanału przez %2. (%3)

en: %1 nick | %1 nicks
pl[0]: %1 pseudonim
pl[1]: %1 pseudonimy
pl[2]: %1 rozmówców

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
pl[0]: (%1 operator)
pl[1]: (%1 operatorów)
pl[2]: (%1 operatorów)

en: Topic
pl: Temat

en: The channel topic is "%1".
pl: Tematem kanału jest "%1".

en: You set the channel topic to "%1".
pl: Ustawiasz temat kanału na "%1".

en: %1 sets the channel topic to "%2".
pl: %1 ustawia temat kanału na "%2".

en: You set a quiet on %1.
pl: Ustawiasz ciszę na %1.

en: %1 sets a quiet on %2.
pl: %1 ustawia ciszę na %2.

en: You remove the quiet on %1.
pl: Zdejmujesz ciszę z %1.

en: %1 removes the quiet on %2.
pl: %1 zdejmuje ciszę z %2.

en: You give channel owner privileges to yourself.
pl: Nadajesz sobie uprawnienia właściciela kanału.

en: You give channel owner privileges to %1.
pl: %1 uzyskuje od ciebie uprawnienia właściciela kanału.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
pl: %1 nadaje tobie uprawnienia właściciela kanału.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
pl: %1 nadał uprawnienia właściciela kanału. Uprawnienia uzyskał %2.

en: You take channel owner privileges from yourself.
pl: Odbierasz sobie uprawnienia właściciela kanału .

en: You take channel owner privileges from %1.
pl: Odbierasz uprawnienia właściciela kanału. Uprawnienia stracił %1.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
pl: %1 odbiera tobie uprawnienia właściciela kanału.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
pl: %1 odbiera uprawnienia właściciela kanału. Uprawnienia stracił %2.

en: You give channel admin privileges to yourself.
pl: Nadajesz sobie uprawnienia administratora.

en: You give channel admin privileges to %1.
pl: Nadajesz uprawnienia administratora %1.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
pl: %1 nadaje tobie uprawnienia administratora kanału.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
pl: %1 nadaje uprawnienia administratora kanału. Uprawnienia uzyskał %2.

en: You take channel admin privileges from yourself.
pl: Odbierasz sobie uprawnienia właściciela kanału .

en: You take channel admin privileges from %1.
pl: Odbierasz uprawnienia właściciela kanału. Uprawnienia stracił %1.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
pl: %1 odbiera od ciebie uprawnienia administratora kanału.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
pl: %1 odbiera uprawnienia administratora kanału. Uprawnień został pozbawiony %2.

en: You give channel operator privileges to yourself.
pl: Nadjesz sobie uprawnienia operatora kanału.

en: You give channel operator privileges to %1.
pl: %1 uzyskuje uprawnienia operatora kanału od ciebie.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
pl: %1 nadaje tobie uprawnienia operatora kanału.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
pl: %1 nadaje uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia uzyskał %2.

en: You take channel operator privileges from yourself.
pl: Odbiera sobie uprawnienia operatora kanału.

en: You take channel operator privileges from %1.
pl: Odbierasz uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia stracił %1.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
pl: %1 odbiera tobie uprawnienia operatora kanału.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
pl: %1 odbiera uprawnienia operatora kanału. Uprawnienia stracił %2.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
pl: Nadajesz sobie uprawnienia podoperatora kanału.

en: You give channel halfop privileges to %1.
pl: Nadajesz %1 uprawnienia podoperatora kanału.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
pl: %1 nadaje tobie uprawnienia podoperatora kanału.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
pl: %1 nadaje %2 uprawnienia podoperatora kanału.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
pl: Odbierasz sobie uprawnienia podoperatora kanału.

en: You take channel halfop privileges from %1.
pl: Odbierasz %1 uprawnienia podoperatora kanału.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
pl: %1 odbiera Ci uprawnienia podoperatora kanału.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
pl: %1 odbiera %2 uprawnienia podoperatora kanału.

en: You give yourself permission to talk.
pl: Nadajesz sobie prawo mówienia.

en: You give %1 permission to talk.
pl: Nadajesz %1 prawo mówienia.

en: %1 gives you permission to talk.
pl: %1 nadaje tobie prawo mówienia.

en: %1 gives %2 permission to talk.
pl: %1 nadaje %2 prawo mówienia.

en: You take the permission to talk from yourself.
pl: Odbierasz sobie prawo mówienia.

en: You take the permission to talk from %1.
pl: Odbierasz prawo mówienia %1.

en: %1 takes the permission to talk from you.
pl: %1 odbiera tobie prawo mówienia.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
pl: %1 odbiera prawo mówienia. Prawo stracił %2.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'brak barw'.

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'brak barw'.

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'można stosować barwy'.

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'można stosować barwy'.

en: You set the channel mode to 'invite only'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'z zaproszeniem'.

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'z zaproszeniem'.

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
pl: Usuwasz wymaganie zaproszenia na kanale.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
pl: %1 usuwa wymaganie zaproszenia na kanale.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'moderowany'.

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'moderowany'.

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'niemoderowany'.

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'niemoderowany'.

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'bez wiadomości z zewnątrz'.

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'bez wiadomości z zewnątrz'.

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'dopuść wiadomości z zewnątrz'.

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'dopuść wiadomości z zewnątrz'.

en: You set the channel mode to 'private'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'prywatny'.

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'prywatny'.

en: You set the channel mode to 'public'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'publiczny'.

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'publiczny'.

en: You set the channel mode to 'secret'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'tajny'.

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'tajny'.

en: You set the channel mode to 'visible'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na 'widoczny'.

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na 'widoczny'.

en: You switch on 'topic protection'.
pl: Włączasz 'ochronę tematu'.

en: %1 switches on 'topic protection'.
pl: %1 włącza 'ochronę tematu'.

en: You switch off 'topic protection'.
pl: Wyłączasz 'ochronę tematu'.

en: %1 switches off 'topic protection'.
pl: %1 wyłącza 'ochronę tematu'.

en: You set the channel key to '%1'.
pl: Ustawiasz klucz kanału na '%1'.

en: %1 sets the channel key to '%2'.
pl: %1 ustawia klucz kanału na '%2'.

en: You remove the channel key.
pl: Usuwasz klucz kanału.

en: %1 removes the channel key.
pl: %1 usuwa klucz kanału.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
pl[0]: Ustawiasz ograniczenie liczby osób na kanale do 1.
pl[1]: Ustawiasz ograniczenie liczby osób na kanale do %1.
pl[2]: Ustawiasz ograniczenie liczby osób na kanale do %1.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
pl[0]: %2 ustawia limit kanału na 1 pseudonim.
pl[1]: %2 ustawia limit kanału na %1 pseudonimy.
pl[2]: %2 ustawia limit kanału na %1 rozmówców.

en: You remove the channel limit.
pl: Usuwasz ograniczenie liczby osób na kanale.

en: %1 removes the channel limit.
pl: %1 usuwa ograniczenie liczby osób na kanale.

en: You set a ban on %1.
pl: Ustawiasz blokowanie na %1.

en: %1 sets a ban on %2.
pl: %1 ustawia blokowanie na %2.

en: You remove the ban on %1.
pl: Usuwasz blokowanie na %1.

en: %1 removes the ban on %2.
pl: %1 usuwa blokowanie na %2.

en: You set a ban exception on %1.
pl: Ustawiasz wyjątek blokowania na %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
pl: %1 ustawia wyjątek blokowania na %2.

en: You remove the ban exception on %1.
pl: Usuwasz wyjątek blokowania z %1.

en: %1 removes the ban exception on %2.
pl: %1 usuwa wyjątek blokowania z %2.

en: You set invitation mask %1.
pl: Ustawiasz maskę zaproszeń %1.

en: %1 sets invitation mask %2.
pl: %1 ustawia maskowanie zaproszeń %2.

en: You remove the invitation mask %1.
pl: Usuwasz maskowanie zaproszeń %1.

en: %1 removes the invitation mask %2.
pl: %1 usuwa maskowanie zaproszeń %2.

en: You set the channel mode '%1'.
pl: Ustawiasz tryb kanału na '%1'.

en: %1 sets the channel mode '%2'.
pl: %1 ustawia tryb kanału na '%2'.

en: You set channel mode +%1
pl: Ustawiasz tryb kanału +%1

en: %1 sets channel mode +%2
pl: %1 ustawia tryb kanału +%2

en: You remove the channel mode '%1'.
pl: Usuwasz tryb kanału '%1'.

en: %1 removes the channel mode '%2'.
pl: %1 usuwa tryb kanału '%2'.

en: You set channel mode -%1
pl: Ustawiasz tryb kanału na %1

en: %1 sets channel mode -%2
pl: %1 ustawia tryb kanału -%2

en: You have to be an operator to change this.
pl: By to zmienić, musisz mieć uprawnienia operatora.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
pl: Temat może zmienić jedynie operator kanału. %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
pl: Brak wiadomości na kanał od klientów zewnętrznych. %1

en: Secret channel.  %1
pl: Kanał tajny. %1

en: Invite only channel.  %1
pl: Kanał jedynie dla zaproszonych. %1

en: Private channel.  %1
pl: Prywatna wiadomość. %1

en: Moderated channel.  %1
pl: Kanał moderowany. %1

en: Protect channel with a password.
pl: Chroń kanał hasłem

en: Set user limit to channel.
pl: Ustaw ograniczenie liczby użytkowników dla kanału.

en: Do you want to leave %1?
pl: Opuścić %1?

en: Leave Channel
pl: Opuść kanał

en: Leave
pl: Opuść

en: Identity Default ( %1 )
pl: Domyślna tożsamość ( %1 )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
pl: Ha&sło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
pl: K&anał:

en: Channel Name
pl: Nazwa kanału

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Channel Topic
pl: Temat kanału

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
pl: Lista kanałów

[ctx: save list]
en: Save &List...
pl: Zapisz &listę...

en: Click here to save the channel list.
pl: Kliknij tutaj, aby zapisać listę kanału.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
pl: &Odśwież listę

en: Click here to refresh the channel list.
pl: Kliknij tutaj, aby odświeżyć listę kanału.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
pl: &Dołącz do kanału

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
pl: Kliknij tutaj, by dołączyć do kanału. Zostanie dla niego otwarta nowa karta.

en: Refreshing.
pl: Odświeżanie.

en: Channels: %1 (%2 shown)
pl: Kanały: %1 (widocznych: %2)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
pl:  Nie-unikalni użytkownicy: %1 (pokazanych: %2)

en: Save Channel List
pl: Zapisz listę kanałów

en: Konversation Channel List: %1 - %2
pl: Lista kanałów Konversation: %1 - %2

en: Join Channel
pl: Dołącz do kanału

en: Open URL
pl: Otwórz adres URL

en: Channel List for %1
pl: Lista kanałów dla %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
pl: Ma&ksymalnie użytkowników:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
pl: &Minimalnie użytkowników:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
pl: Odfiltrowana lista kanałów jest wyświetlona tutaj. Zauważ, że jeżeli nie użyjesz wyrażeń regularnych, Konversation wyświetli wszystkie kanały, których nazwa zawiera wpisany przez ciebie filtrujący ciąg znaków. Nazwa kanału nie musi zaczynać się od wpisanego przez ciebie ciągu znaków.\n\nWybierz kanał, do którego chcesz dołączyć, klikając na niego. Kliknij prawym na kanał, aby uzyskać listę wszystkich adresów internetowych wspomnianych w temacie kanału.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
pl: &Kanał

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
pl: &Temat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
pl: Wprowadź tutaj ciąg znaków, który będzie filtrem.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
pl: Szukaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
pl: Wyrażenie &regularne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
pl: Możesz filtrować listę kanałów tak, by wyświetlać jedynie te z minimalną liczbą użytkowników tutaj podaną. Wartość "Bez ograniczenia" powoduje, że to kryterium nie będzie brane pod uwagę.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
pl: Bez ograniczenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
pl: Możesz filtrować listę kanałów tak, by wyświetlać jedynie te z maksymalną liczbą użytkowników tutaj podaną. Wartość "Bez ograniczenia" powoduje, że to kryterium nie będzie brane pod uwagę.

en: Admin
pl: Administrator

en: Owner
pl: Właściciel

en: Half-operator
pl: Podoperator

en: Has voice
pl: Ma głos

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
pl: Odebrano żądanie CTCP-PING, nadawca %1, kanał %2, wysyłanie odpowiedzi.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
pl: Odebrano żądanie CTCP-%1, nadawca %2, wysyłanie odpowiedzi.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
pl: Odebrano żądanie podania wersji, od %1, do kanału %2.

en: Received Version request from %1.
pl: Odebrano niepoprawne żądanie podania wersji, od %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie DCC SEND od %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie DCC ACCEPT od %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie DCC RESUME od %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie DCC CHAT od %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
pl: Nierozpoznane polecenie DCC %1, nadawca %2.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
pl: Odebrano nierozpoznane polecenie CTCP-%1, nadawca %2, kanał %3

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
pl: Odebrano nieznane CTCP-%1 żądanie od %2.

en: -%1 to %2- %3
pl: -%1 do %2- %3

en: second | seconds
pl[0]: sekunda
pl[1]: sekundy
pl[2]: sekund

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
pl: Odebrano odpowiedź CTCP-PING, od %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
pl: Odebrano odpowiedź CTCP-%1 od %2: %3

en: Received DH1080_INIT from %1
pl: Otrzymano DH1080_INIT od %1

en: Received DH1080_FINISH from %1
pl: Otrzymano DH1080_FINISH od %1

en: %1 invited you to channel %2.
pl: %1 zaprosił cię na kanał %2.

en: Capabilities
pl: Możliwości

en: You have set personal modes: %1
pl: Ustawiono osobiste tryby: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
pl: %1 zmienił twoje osobiste tryby: %2

en: %1 sets mode: %2
pl: %1 ustawił tryb: %2

en: Welcome
pl: Witaj

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
pl: Serwer %1 (wersja %2), tryby użytkowników: %3, tryby kanałów: %4

en: Support
pl: Wsparcie

en: Your personal modes are:
pl: Twoje osobiste tryby:

en: Channel modes:
pl: Tryby kanału:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
pl[0]: ograniczone do %1 użytkownika
pl[1]: ograniczone do %1 użytkowników
pl[2]: ograniczone do %1 użytkowników

en: Channel URL: %1
pl: URL kanału: %1

en: Created
pl: Utworzony

en: This channel was created on %1.
pl: Ten kanał został utworzony %1.

en: %1 is logged in as %2.
pl: %1 jest zalogowany jako %2.

en: Names
pl: Nazwy

en: End of NAMES list.
pl: Koniec listy NAMES.

en: TOPIC
pl: TEMAT

en: The channel %1 has no topic set.
pl: Kanał %1 nie ma ustalonego tematu.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
pl: Tematem kanału jest %1 jest: "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
pl: Temat został ustalony na %2 przez %1.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
pl: %2 definiuje temat jako %1 o czasie %3.

en: %1 is actually using the host %2.
pl: %1 obecnie używa gospodarza %2.

en: %1: No such nick/channel.
pl: %1: Nie ma takiego pseudonimu/kanału.

en: No such nick: %1.
pl: Nie ma takiego pseudonimu: %1

en: %1: No such channel.
pl: %1: Nie ma kanału.

en: Nickname already in use, try a different one.
pl: Pseudonim już jest wykorzystywany. Wybierz inny.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
pl: Pseudonim %1 jest już zajęty, lecz nie udało się nawiązać połączenia przed twoją odpowiedzią.

en: Nickname already in use. Trying %1.
pl: Pseudonim już jest wykorzystywany. Próba zastosowania %1.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
pl: Nieprawidłowy pseudonim. Zmieniono na %1.

en: You are not on %1.
pl: Nie jesteś na %1.

en: Message of the day:
pl: Wiadomość dnia:

en: End of message of the day
pl: Koniec wiadomości dnia

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
pl: Musisz być operatorem kanału w %1, aby tego dokonać.

en: You are now an IRC operator on this server.
pl: Jesteś teraz operatorem IRC na tym serwerze.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
pl: '%1' jest teraz twoim ukrytym hostem (ustawionym przez usługi).

en: Current users on the network: %1
pl: Bieżacy użytkownicy sieci: %1

en: Current users on %1: %2.
pl: Bieżacy użytkownicy na %1: %2.

en: Away
pl: Niedostępny

en: %1 is away: %2
pl: %1 jest niedostępny: %2

en: You invited %1 to channel %2.
pl: Zaprosiłeś %1 na kanał %2.

en: %1 is %2@%3 (%4)
pl: %1 jest %2@%3 (%4)

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
pl: Rozwiązano %1 (%2) do adresu: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
pl: Nie można rozwiązać adresu dla %1 (%2)

en: %1 is an identified user.
pl: %1 został zidentyfikowanym pod tym pseudonimem.

en: %1 is using a secure connection.
pl: %1 używa bezpiecznego połączenia.

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
pl: %1 jest %2@%3 (%4)%5

en:  (Away)
pl:  (Niedostępny)

en: End of /WHO list for %1
pl: Koniec listy /WHO dla %1

en: %1 is a user on channels: %2
pl: %1 jest użytkownikiem na kanałach: %2

en: %1 has voice on channels: %2
pl: %1 ma głos na kanałach: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
pl: %1 jest podoperatorem na kanałach: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
pl: %1 jest operatorem na kanałach: %2

en: %1 is owner of channels: %2
pl: %1 jest właścicielem na kanałach: %2

en: %1 is admin on channels: %2
pl: %1 jest administratorem na kanałach: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
pl: %1 jest połączony przez %2 (%3).

en: %1 is available for help.
pl: %1 oferuje pomoc.

en: %1 is an IRC Operator.
pl: %1 jest operatorem IRC.

en: 1 day | %1 days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

en: 1 hour | %1 hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: %1 godziny
pl[2]: %1 godzin

en: 1 minute | %1 minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

en: 1 second | %1 seconds
pl[0]: 1 sekundzie
pl[1]: %1 sekundach
pl[2]: %1 sekundach

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
pl: %1 bezczynny przez %2, %3, %4 i %5.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
pl: %1 bezczynny przez %2, %3 i %4.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
pl: %1 bezczynny przez %2 i %3.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
pl[0]: %2 bezczynny przez 1 sekundę.
pl[1]: %2 nieaktywny przez %1 sekundy.
pl[2]: %2 nieaktywny przez przez %1 sekund.

en: %1 has been online since %2.
pl: %1 jest połączony od %2.

en: End of WHOIS list.
pl: Koniec listy WHOIS.

en: Userhost
pl: Serwer użytkownika

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
pl: %1%2 jest %3%4.

en:  (IRC Operator)
pl:  (Operator IRC)

en:  (away)
pl:  (niedostępny)

en: List
pl: Lista

en: List of channels:
pl: Lista kanałów:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
pl[0]: %2 (%1 użytkownik): %3
pl[1]: %2 (%1 użytkowników): %3
pl[2]: %2 (%1 użytkowników): %3

en: End of channel list.
pl: Koniec listy kanałów.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: BanList:%1
pl: Lista banów:%1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
pl: %1 ustawione przez %2 na %3

en: End of Ban List.
pl: Koniec listy zbanowanych użytkowników.

en: No such server: %1.
pl: Nie ma takiego serwera: %1.

en: %1 is currently unavailable.
pl: %1 jest obecnie niedostępny

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
pl: Pseudonim %1 jest niedostępny. Próbowanie %2.

en: %1: Unknown command.
pl: %1: Nieznane polecenie.

en: Not registered.
pl: Niezarejestrowany.

en: %1: This command requires more parameters.
pl: %1: To polecenie wymaga więcej parametrów.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
pl: Nie można dołączyć do %1: Kanał jest chroniony hasłem i albo nie podano hasła albo podane hasło jest niepoprawne.

en: You are now logged in as %1.
pl: Jesteś teraz zalogowany jako %1.

en: SASL authentication successful.
pl: Pomyślne uwierzytelnienie SASL.

en: SASL authentication attempt failed.
pl: Nieudana próba uwierzytelnienia SASL.

en: SASL authentication aborted.
pl: Przerwano uwierzytelnienie SASL

en: Channel Invites
pl: Kanał zaprasza

en: Join
pl: Dołącz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
pl: Otrzymałe(a)ś zaproszenia do następujących kanałów. Wybierz kanały, do których chcesz dołączyć:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
pl: Zawsze pytaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
pl: Zawsze dołączaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
pl: Zawsze pomijaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
pl: Od teraz w przód:

en: Are you sure you want to remove this channel from your history?
pl: Czy na pewno usunąć ten kanał z twojej historii?

en: Remove channel
pl: Usuń kanał

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
pl: Połączenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
pl: &Hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
pl: Maska gospodarza:

en: Away&nbsp;Message:
pl: Wiadomość&nbsp;przy nieobecności:

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: Online&nbsp;Since:
pl: Online&nbsp;Od:

en: <qt><p>This shows all the people in the channel.  The nick for each person is shown, with a picture showing their status.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>This person has administrator privileges.</td></tr><tr><th>%2</th><td>This person is a channel owner.</td></tr><tr><th>%3</th><td>This person is a channel operator.</td></tr><tr><th>%4</th><td>This person is a channel half-operator.</td></tr><tr><th>%5</th><td>This person has voice, and can therefore talk in a moderated channel.</td></tr><tr><th>%6</th><td>This person does not have any special privileges.</td></tr><tr><th>%7</th><td>This, overlaid on any of the above, indicates that this person is currently away.</td></tr></table><p>The meaning of admin, owner and halfop varies between different IRC servers.</p><p>Hovering over any nick shows their current status. See the Konversation Handbook for more information.</p></qt>
pl: <qt><p>Pokazuje wszystkich ludzi na kanale. Koło każdej osoby znajdzie się jej pseudonim i obraz przedstawiający jej stan.<br /></p><table><tr><th>"%1"</th><td>Ta osoba ma uprawnienia administratora.</td></tr><tr><th>"%2"</th><td>Ta osoba jest właścicielem kanału.</td></tr><tr><th>"%3"</th><td>Ta osoba jest operatorem kanału.</td></tr><tr><th>"%4"</th><td>Ta osoba jest podoperatorem kanału.</td></tr><tr><th>"%5"</th><td>Ta osoba ma prawo mówienia, więc może rozmawiać na kanale moderowanym.</td></tr><tr><th>"%6"</th><td>Ta osoba nie ma żadnych wyjątkowych uprawnień.</td></tr><tr><th>"%7"</th><td>To oznacza, że ta osoba jest obecnie niedostępna.</td></tr></table><p>Znaczenie określeń administrator, właściciel i półoperator mogą się różnić w zależności od kanału IRC.</p><p>Najechanie wskaźnikiem na rozmówcę pokazuje jego obecny stan. W celu uzyskania więcej informacji, zajrzyj do Podręcznika Konversation.</p></qt>

en: Watched Nicks Online
pl: Śledzone osoby online

en: &Add Nickname...
pl: &Dodaj pseudonim...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
pl: Kliknij, aby dodać nowy pseudonim do listy rozmówców, które widnieją się na tym ekranie.

en: &Remove Nickname
pl: &Usuń pseudonim

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
pl: Kliknij, aby usunąć pseudonim z listy rozmówców, które widnieją się na tym ekranie.

en: &Whois
pl: W&hois

en: Open &Query
pl: &Rozpocznij rozmowę

en: &Join Channel
pl: &Dołącz do kanału

en: Network/Nickname/Channel
pl: Sieć/pseudonim/kanał

en: Additional Information
pl: Dodatkowe informacje

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
pl: <p>To są wszyscy rozmówcy na twojej liście obserwowanych rozmówców, wyświetlone pod siecią serwera, do którego są podłączone. </p><p>Kolumna <b>Dodatkowych Informacji</b> pokazuje informacje znane dla każdego z rozmówców.</p><p>Kanały, do których dołączył rozmówca są wymienione poniżej każdego rozmówcy.</p><p>Rozmówcy wyświetlone jako <b>Offline</b> nie są podłączone do żadnego serwera w sieci.</p><p>Kliknij prawym klawiszem myszy na rozmówcę, aby wykonać dodatkowe funkcje na nim.</p>

en:  online via %1
pl:  połączony przez %1

en:  since %1
pl:  od %1

en:  Voice
pl:  Głos

en:  HalfOp
pl:  Podoperator

en:  Owner
pl:  Właściciel

en:  Admin
pl:  Administrator

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
pl: Wiadomość, którą wysyłasz zawiera znaki, które nie istnieją w twoim obecnym kodowaniu. Jeżeli mimo to wybierzesz kontynuację, te znaki zostaną zastąpione znakiem '?'.

en: Encoding Conflict Warning
pl: Ostrzeżenie sprzeczności kodowania

en: Raw
pl: Nieprzetworzony

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
pl: Sposób użycia: %1JOIN <kanał> [hasło]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
pl: Sposób użycia: %1KICK <rozmówca> [przyczyna]

en: %1KICK only works from within channels.
pl: %1KICK działa jedynie na danym kanale.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
pl: %1PART i %1LEAVE bez parametrów działa jedynie na kanale lub dla rozmowy.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
pl: %1PART bez podania nazwy kanału działa jedynie na danym kanale.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
pl: %1TOPIC bez podania parametrów działa jedynie na danym kanale.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
pl: %1TOPIC bez podania nazwy kanału działa jedynie na danym kanale.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
pl: %1NAMES bez wybranego celu może rozłączyć cię z serwera. Podaj '*', jeśli na pewno tego chcesz.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
pl: Sposób użycia: %1close [okno] zamyka wybrany kanał lub kartę rozmowy. W wypadku, gdy nie podano nazwy karty, zamykana jest ta obecnie wybrana.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
pl: Sposób użycia: %1NOTICE <odbiorca> <wiadomość>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
pl: Wysyłanie uwagi "%1" do %2.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
pl: %1ME działa tylko z kanału, rozmowy lub karty rozmowy DCC.

en: You need to specify a recipient.
pl: Musisz określić odbiorcę.

en: You cannot open queries to channels.
pl: Nie możesz otworzyć zapytań do kanału.

en: You need to specify a message.
pl: Musisz określić wiadomość.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
pl: Wysyłanie CTCP -%1 prosi o %2

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
pl: Sposób użycia: %1AME [-LOCAL] tekst

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
pl: Sposób użycia: %1AMSG [-LOCAL] tekst

en: Usage: %1OMSG text
pl: Sposób użycia: %1OMSG tekst

en: Sending notice "%1" to %2.
pl: Wysyłanie uwagi "%1" do %2.

en: Usage: %1ONOTICE text
pl: Sposób użycia: %1ONOTICE tekst

en: Usage: %1QUOTE command list
pl: Sposób użycia: %1QUOTE lista poleceń

en: Usage: %1SAY text
pl: Sposób użycia: %1SAY tekst

en: File "%1" does not exist.
pl: Plik "%1" nie istnieje.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
pl: Sposób użycia: %1DCC [SEND [rozmówca [nazwapliku]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
pl: Sposób użycia: %1DCC [GET [rozmówca [nazwapliku]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
pl: Sposób użycia: %1DCC [CHAT [rozmówca]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
pl: Sposób użycia: %1DCC [WHITEBOARD [rozmówca]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
pl: Nie rozpoznano polecenia %1DCC %2. Prawidłowymi poleceniami sąSEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
pl: Sposób użycia: %1INVITE <rozmówca> [kanał]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
pl: %1INVITE bez podanej nazwy kanału działa jedynie na danym kanale.

en: %1 is not a channel.
pl: %1 nie jest kanałem.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
pl: Sposób użycia: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [lista parametrów]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
pl: Plik skryptu '%1' nie został znaleziony w: %2

en: The script name may not contain "../".
pl: Nazwa skryptu nie może zawierać "../".

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
pl: Sposób użycia: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
pl: Lista powiadomień została opróżniona (usunięto %1).

en: The notify list is currently empty.
pl: Lista powiadomień jest obecnie pusta.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
pl: Obecna lista powiadomień: %1 (dodano %2).

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
pl: Obecna lista powiadomień: %1 (usunięto %2).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
pl: Obecna lista powiadomień: %1 (dodano %2, usunięto %3).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
pl: Obecna lista powiadomień: %1.

[ctx: Message type]
en: Notify
pl: Powiadomienie

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
pl: Wpisz nazwę użytkownika i hasło, aby uzyskać uprawnienia operatora IRC:

en: IRC Operator Password
pl: Hasło operatora IRC

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
pl: %1BAN bez podanej nazwy kanału działa jedynie na kanale.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
pl: %1KICKBAN bez podanej nazwy kanału działa jedynie na kanale.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
pl: Sposób użycia: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanał] <nickname | mask>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
pl: Sposób użycia: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanał] <nickname | mask> [powód]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
pl: %1UNBAN bez podanej nazwy kanału działa jedynie na danym kanale.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
pl: Sposób użycia: %1UNBAN [kanał] wzorzec

en: Added %1 to your ignore list.
pl: Dodano %1 do listy pomijanych.

en: Ignore
pl: Pomijaj

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
pl: Sposób użycia: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
pl: Sposób użycia: %1UNIGNORE <użytkownik 1> <użytkownik 2> ... <użytkownik n>

en: Removed %1 from your ignore list.
pl: Usunięto %1 z listy pomijanych.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
pl[0]: Brak pomijanego: %2
pl[1]: Brak pomijanych: %2
pl[2]: Brak pomijanych: %2

en: Current encoding is: %1
pl: Bieżące kodowanie to: %1

en: Switched to %1 encoding.
pl: Włączono kodowanie %1.

en: %1 is not a valid encoding.
pl: %1 nie jest obsługiwanym kodowaniem.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
pl: Sposób użycia: %1setkey <rozmówca|kanał> <key> ustawia klucz szyfrowania dla pseudonimu lub kanału. Używając %1setkey <key> będąc w karcie kanału lub rozmowy, ustawi dla niej klucz. Pole klucza rozpoznaje prefiksy "cbc:" oraz "ecb:" do ustawiania trybu szyfru blokowego do operacji wiązania bloków zaszyfrowanych lub elektronicznej książki kodowej. Tryb, który jest ustawiany domyślnie, gdy nie podano żadnego prefiksu, może być zmieniony w oknie dialogowym ustawień w Zachowanie -> Połączenie -> Szyfrowanie -> Domyślny typ szyfrowania, gdzie domyślnym dla tego ustawieniem jest Elektroniczna książka kodowa (ECB).

en: Unable to set an encryption key for %1.
pl: Nie można ustawić klucza szyfrującego dla %1.

en: The key for %1 has been set.
pl: Klucz dla %1 został ustanowiony.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
pl: Ustawianie klucza szyfrowania wymaga, aby Konversation został skompilowany z obsługą dla biblioteki Qt Cryptographic Architecture (QCA). Skontaktuj się z twoim dystrybutorem w sprawie pakietu Konversation z obsługą QCA lub sam skompiluj Konversation ponownie z obsługą QCA.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
pl: Sposób użycia: %1keyx <nick|channel> wywołuje wymianę klucza DH1080 z celem.

en: Unable to request a key exchange from %1.
pl: Nie można zażądać wymiany klucza od %1.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
pl: Rozpoczynanie wymiany klucza DH1080 z %1.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
pl: Sposób użycia: %1delkey <rozmówca> lub <kanał> usuwa klucz szyfrujący dla danego pseudonimu bądź kanału

en: The key for %1 has been deleted.
pl: Klucz dla %1 został usunięty.

en: No key has been set for %1.
pl: Nie ustawiono klucza dla %1.

en: The key for %1 is "%2".
pl: Kluczem %1 jest "%2".

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
pl: Spsób użycia: %1KILL <rozmówca> [komentarz]

en: Usage: %1DNS <nick>
pl: Sposób użycia: %1DNS <rozmówca>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
pl: Sposób użycia: %1queuetuner [on | off]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
pl: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [kanał | rozmówca]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
pl: %1CLEAR [-ALL] [kanał | rozmówca]

en: Resolved %1 to: %2
pl: Rozwiązano %1 do: %2

en: Unable to resolve %1.
pl: Nie można rozwiązać %1.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
pl: <qt><p>Pewne szczegóły osoby, z którą rozmawiasz w tej rozmowie są pokazane na tym pasku. Pokazywana jest pełna nazwa i maska gospodarza.</p><p> Zajrzyj do <i>Przewodnika  Konversation</i> po więcej informacji o kojarzeniu pseudonimu z kontaktami w książce adresowej i po wyjaśnienie pojęcia maski gospodarza.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
pl: Czy chcesz zamknąć twoją rozmowę z '%1'?

en: Close Query
pl: Zamknij rozmowę

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
pl: %1 (%2) opuścił ten serwer.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
pl: %1 (%2) opuścił ten serwer (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
pl: Uruchamianie polecenia powłoki przed połączeniem...

en: Pre-shell command executed successfully!
pl: Pomyślnie wykonano polecenie powłoki przed połączeniem!

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania polecenia:

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Looking for server %1 (port %2)...
pl: Szukanie serwera %1 (port %2)...

en: Server found, connecting...
pl: Serwer znaleziony, łączenie...

en: Negotiating capabilities with server...
pl: Negocjowanie możliwości z serwerem...

en: Server does not support %1 as SASL authentication mechanism, skipping SASL authentication.
pl: Serwer nie obsługuje %1 jako mechanizmu uwierzytelniania SASL, pominięto  uwierzytelnienie SASL.

en: Requesting capabilities: %1
pl: Żądanie możliwości: %1

en: Closing capabilities negotiation.
pl: Zamykanie negocjacji możliwości.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
pl: Nieudana negocjacja możliwości: Wygląda na to, że nie jest obsługiwana przez serwer.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
pl: Możliwość SASL uznana przez serwer, próbowanie uwierzytelniania SASL %1...

en: SASL capability denied or not supported by server.
pl: Odmówiono możliwości SASL lub jest ona nieobsługiwana przez serwer.

en: SSL Connection Error
pl: Błąd połączenia SSL

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
pl: Połączenie z serwerem %1 (port %2) zostało utracone podczas czkania na odpowiedź użytkownika na błąd SSL. Połączenie zostanie samo przywrócone, jeśli błąd zostanie pominięty.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
pl: Połączenie do serwera %1 (port %2) stracono: %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
pl: Certyfikat SSL dla serwera %1 (port %2) nie przeszedł sprawdzenia wierzytelności.

en: SSL Connection Warning
pl: Ostrzeżenie połączenia SSL

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
pl: Nie można połączyć się do %1 (port %2) używając szyfrowania SSL. Albo serwer nie obsługuje SSL (czy użyłe(a)ś poprawnego portu?) albo odrzuciłe(a)ś certyfikat. %3

en: Delayed connect aborted.
pl: Przerwano opóźnione połączenie

en: Disconnected from %1 (port %2).
pl: Rozłączono od %1 (port %2).

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
pl: Żaden spośród pseudonimów "%1" nie został przyjęty przez połączenie "%2".
    Kliknij Anuluj, by się rozłączyć lub wprowadź nowy pseudonim:

en: Nickname error
pl: Błąd pseudonimu

en: Select File(s) to Send to %1
pl: Wybierz plik(i) do wysłania do %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie DCC SEND od %1.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
pl: %1 chce ci wysłać "%2" (%3)...

en: unknown size
pl: rozmiar nieznany

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie DCC CHAT od %1.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
pl: Pytanie %1 o pozwolenie wysłania "%2" (%3)...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
pl: Pytanie %1 o zgodę na pasywne wysyłanie "%2" (%3)...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
pl: Pytanie %1 o zaakceptowanie %2...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
pl: Odebrano nieprawidłową wiadomość akceptacji pasywnego rozmowy DCC od %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
pl: Odebrano nieprawidłową wiadomość akceptacji pasywnego wysłania DCC dla "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
pl: Wznawianie pobierania "%1" od %2, rozpoczęcie od %3% z %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
pl: Odebrano nieprawidłową wiadomość wznowionej akceptacji dla "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
pl: Wznowienie wysyłania "%1" do %2, rozpoczęcie od %3% z %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie wznowienia dla "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie odrzucenia dla "%1" od %2.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
pl: Odebrano nieprawidłowe żądanie odrzucenia od %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
pl: Zakończono pobieranie pliku "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
pl: Pobieranie pliku "%1" od %2 nie powiodło się. Powód: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
pl: Zakończono wysyłanie pliku "%1" do %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
pl: Wysyłanie pliku "%1" do %2 nie powiodło się. Powód: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
pl: Wysyłanie "%1" do %2...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
pl: Pobieranie "%1" (%2) od %3...

en: %1 is online (%2).
pl: %1 jest połączony (%2).

en: %1 went offline (%2).
pl: %1 rozłączył się. (%2)

en: Error: Could not find script "%1".
pl: Błąd: Nie znaleziono skryptu "%1".

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
pl: Błąd: Wykonanie skryptu "%1" nie powiodło się. Sprawdź uprawnienia pliku.

en: Gone away for now
pl: W tej chwili niedostępny

en: You are now marked as being away (reason: %1).
pl: Teraz jesteś oznaczony(a) jako niedostępny(a) (powód: %1).

en: You are now marked as being away.
pl: Teraz jesteś oznaczony(a) jako niedostępny(a).

en: You are no longer marked as being away.
pl: Nie jesteś już oznaczony jako niedostępny.

en: You are not marked as being away.
pl: Obecnie nie jesteś oznaczony jako niedostępny.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
pl: Nieudana inicjacja wymiany klucza z %1.

en: Unable to perform key exchange with %1.
pl: Nie można wykonać wymiany klucza z %1.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
pl: Nieudane przetworzenie DH1080_INIT dla %1. Nieudana wymiana klucza.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
pl: Twój klucz jest ustawiony, a twoje wiadomości zostaną teraz zaszyfrowane, wysyłanie DH1080_FINISH do %1.

en: Unable to complete key exchange with %1.
pl: Nie można ukończyć wymiany klucza z %1.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
pl: Pomyślnie przetworzono DH1080_FINISH wysłany przez %1. Twój klucz zostanie ustawiony, a twoje wiadomości będą szyfrowane.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
pl: Nieudane przetworzenie DH1080_FINISH wysłane przez %1. Nieudana wymiana klucza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
pl: &Serwer:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
pl: Nazwa lub numer IP serwera. irchelp.org zarządza listą serwerów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
pl: Por&t:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
pl: Podaj numer portu wymagany przy połączeniu do serwera. Dla większości serwerów, powinno to być <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
pl: Sprawdź czy chcesz użyć protokołu Secure Socket Layer (SSL) do porozumiewania się z serwerem. Zapewnia to prywatność twoich połączeń pomiędzy twoim komputerem i serwerem IRC. Serwer musi obsługiwać protokół SSL, aby opcja zadziałała. W większości przypadków, jeżeli serwer nie obsługuje SSL, połączenie zakończy się porażką.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
pl: Bez&pieczne połączenie (SSL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz używać globalnych ustawień pośrednika do łączenia się z serwerem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
pl: &Użyj globalnego pośrednika

en: Change network information
pl: Zmień informacje o sieci

en: Add Server
pl: Dodaj serwer

en: Edit Server
pl: Edytuj serwer

en: Add Channel
pl: Dodaj kanał

en: Edit Channel
pl: Edytuj kanał

en: The network name is required.
pl: Należy podać nazwę sieci.

en: You need to add at least one server to the network.
pl: Musisz dodać przynajmniej jeden serwer do sieci.

en: The server address is required.
pl: Adres serwera jest wymagany.

en: The channel name is required.
pl: Wymagana jest nazwa kanału.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
pl: Nazwa sieci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
pl: Tożsamość:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
pl: Wybierz już istniejącą tożsamość albo naciśnij przycisk Edytuj by dodać nową tożsamość, lub edytować już istniejącą. Twoja tożsamość będzie identyfikować cię w sieci za pomocą ustawionego wcześniej pseudonimu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
pl: &Edycja...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
pl: Polecenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_commandEdit)
en: <qt>Optional. This command will be sent to the server after connecting. Example: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. This example is for the Libera network, which requires users to register their nickname with a password and login when connecting. <i>konvirocks</i> is the password for the nickname given in Identity. You may enter more than one command by separating them with semicolons.</qt>
pl: <qt>Opcjonalnie. To polecenie zostanie wysłane do serwer po połączeniu. Przykład: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. To przykład dla sieci Libera, która wymaga od użytkownika rejestracji pseudonimu z hasłem i loginem podczas podłączania. <i>konvirocks</i> jest hasłem dla pseudonimu podanego w tożsamości. Możesz wpisać więcej niż jedno polecenie przez oddzielanie ich średnikami.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
pl: Wpisz tutaj nazwę sieci. Możesz utworzyć tak wiele wpisów w liście serwerów ile chcesz z tą samą siecią, tak jak chcesz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
pl: Serwery:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
pl: Od razu dołączaj do kanałów:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
pl: Zaznacz, czy chcesz by Konversation sam łączył się do sieci podczas każdego uruchomienia programu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
pl: P&ołącz po uruchomieniu programu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
pl: To jest lista serwerów IRC w sieci. Podczas podłączania do sieci, Konversation spróbuje połączyć się do serwera z wierzchu. Jeżeli  nie wypali, to spróbuje z drugim serwerem. Jeżeli to nie wypali, to spróbuje z trzecim i tak dalej. Musi być określony co najmniej jeden serwer. Kliknij na serwer, aby go podświetlić.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
pl: &Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
pl: &Edycja...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
pl: Opcjonalna funkcja. To jest lista kanałów, do której samoczynnie dołączysz po tym, gdy Konversation połączy się z serwerem. Możesz zostawić ją pustą, gdy nie chcesz samoczynnie dołączać do żadnego kanału

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
pl: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
pl: E&dycja...

en: C&onnect
pl: Połą&cz

en: Connect to the server
pl: Połącz z serwerem

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
pl: Kliknij tutaj, by połączyć z wybranym kanałem lub siecią IRC.

en: New Network
pl: Nowa sieć

en: Edit Network
pl: Edytuj sieć

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
pl: Nie można usunąć %1.
    
    Sieć %2 musi mieć przynajmniej jeden serwer.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
pl[0]: Nie można usunąć wybranego serwera.
    
    Sieć %2 musi mieć przynajmniej jeden serwer.
pl[1]: Nie można usunąć wybranych serwerów.
    
    Sieć %2 musi mieć przynajmniej jeden serwer.
pl[2]: Nie można usunąć wybranych serwerów.
    
    Sieć %2 musi mieć przynajmniej jeden serwer.

en: Do you really want to delete the selected entries?
pl: Usunąć zaznaczone pozycje?

en: Do you really want to delete %1?
pl: Usunąć %1?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
pl: Kliknij tutaj, aby określić nową sieć, uwzględniając serwer do połączenia i kanały, do których dołączysz samoczynnie, podczas podłączania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
pl: &Nowy...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ServerListView, m_serverList)
en: This shows the list of configured IRC networks. An IRC network is a collection of cooperating servers. You need only connect to one of the servers in the network to be connected to the entire IRC network. Once connected, Konversation will automatically join the channels shown. When Konversation is started for the first time, the Libera network and the <i>#kde</i> channel are already entered for you.
pl: To pokazuje listę ustawionych sieci IRC. Sieć IRC jest zbiorem współpracujących serwerów. Ty potrzebujesz tylko połączyć się do jednego serwera w sieci, aby być połączonym do całej sieci IRC. Gdy już się połączysz, Konversation samoczynnie podłączy się do pokazanych kanałów. Gdy Konversation zostanie uruchomiony po raz pierwszy, to sieć Libera i kanał<i>#kde</i> zostaną wpisane za ciebie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
pl: Sieć

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
pl: Tożsamość

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
pl: Kanały

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
pl: &Pokaż po uruchomieniu programu

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Text
pl: Tekst

en: Author
pl: Autor

en: Time
pl: Czas

en: Konsole
pl: Konsola

en: Manage Konsole Profiles
pl: Zarządzaj profilami konsoli

en: A user-friendly IRC client
pl: Przyjazny użytkownikowi klient IRC

en: Copyright 2002-%1 by the Konversation team
pl: Copyright 2002-%1 Zespół Konversation

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
pl: Konversation jest klientem protokołu Internet Relay Chat (IRC).
    
    Spotykaj przyjaciół, zawieraj nowe znajomości i zatrać sięzupełne w rozmowach na swoje ulubione tematy.

en: Original Author, Project Founder
pl: Autor pierwszej wersji, założyciel projektu

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
pl: Opiekun, Menadżer wydań, Interfejs użytkownika, Zarządzanie połączeniami, Obsługa protokołu, Auto-nieobecność

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
pl: DCC, Obsługa kodowania, pozycjonowanie wyświetlanych elementów

en: Protocol handling, Input line
pl: Obsługa protokołów, wiersz wprowadzania

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
pl: Blowfish, wsparcie SSL, port KNetwork, barwni rozmówcy, tematy dla listy rozmówców

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
pl: Refaktoryzacja, integracja z Książką adresową KDE/Kontact

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
pl: Port DCC do KDE 4, różne usprawnienia DCC

en: Website hosting
pl: Hosting strony WWW

en: Website maintenance
pl: Nadzór nad stroną internetową

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
pl: Rozszerzenie wielu trybów, umiejscowienie przycisku zamykania, zespół funkcji OSD

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
pl: Dokumentacja, poprawki dotyczące obserwowanych rozmówców, rozszerzenie dla własnej przeglądarki internetowej

en: Color configurator, Highlight dialog
pl: Ustawienia barw, okno dialogowe wyróżnień

en: DCOP interface
pl: Interfejs DCOP

en: Non-Latin1-Encodings
pl: Kodowania nie-Latin1

en: Konsole part view
pl: Widok elementu osadzonego konsoli

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
pl: Szybkie łączenie, przystosowanie nowego OSD, inne opcje i poprawki

en: A Handful of fixes and code cleanup
pl: Nieco poprawek i czyszczenie kodu

en: Drag&Drop improvements
pl: Ulepszenia metody "przeciągnij i upuść"

en: Artwork
pl: Projekt graficzny

en: Firefox style searchbar
pl: Pasek wyszukiwania jak w Firefoksie

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
pl: Tryby nieprzetworzone, grupowanie kart bazując na serwerach, lista zbanowanych

en: System tray patch
pl: Ikona na tacce systemowej

en: Bug fixes
pl: Poprawki

en: Extended user modes patch
pl: Łata na rozszerzone tryby użytkowników

en: Close visible tab with shortcut patch
pl: Łata na zamykanie widocznej karty skrótem klawiaturowym

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
pl: Zmiana zakładek przy pomocy kółka myszy

en: Channel ownership mode patch
pl: Łata na tryb właściciela kanału

en: Option to enable IRC color filtering
pl: Możliwość filtrowania barw IRC

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
pl: Usuwanie błędów w programie, praca nad wyświetlanymi elementami

en: Sysinfo script
pl: Skrypt Sysinfo

en: Auto-join context menu
pl: Menu podręczne samodołączania

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
pl: Rozmaite poprawki, przeportowano szyfrowanie do QCA2, dodano obsługę wymiany klucza DH1080.

en: Bug fixes and enhancements.
pl: Poprawki błędów i ulepszenia.

en: Various bug fixes and enhancements.
pl: Rozmaite poprawki błędów i ulepszenia.

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
pl: Obsługa KStatusNotifierItem, obsługa KIdleTime, inne ulepszenia

en: irc:// URL or server hostname
pl: irc:// adres URL lub nazwa gospodarza serwera

en: Server to connect
pl: Serwer, z którym nastąpi połączenie

en: server
pl: serwer

en: Port to use
pl: Port, który ma zostać użyty

en: Channel to join after connection
pl: Kanał do dołączenia po ustanowieniu połączenia

en: channel
pl: kanał

en: Nickname to use
pl: Używany pseudonim

en: nickname
pl: pseudonim

en: Password for connection
pl: Hasło dla połączenia

en: password
pl: hasło

en: Use SSL for connection
pl: Użyj SSL podczas połączenia

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
pl: Wyłącz auto-połączenie do jakichkolwiek sieci IRC

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
pl: Opóźnij aktywność D-Bus i tworzenie interfejsu użytkownika o określony w milisekundach czas

en: msec
pl: msek

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
pl: Wychodzi i uruchamia ponownie Konversation (jeżeli uruchomione, w przeciwnym przypadku nie ma żadnego efektu)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
pl: Ustawia KUniqueApplication::NonUniqueInstance (tylko do diagnozowania, używaj z rozwagą)

en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Quit and restart the application
pl: Wyjdź z programu i uruchom go ponownie

en: &Server List...
pl: L&ista serwerów...

en: Manage networks and servers
pl: Zarządzaj sieciami i serwerami

en: Quick &Connect...
pl: Szybkie połąc&zenie...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
pl: Wpisz adres serwera IRC, do którego chcesz się połączyć

en: &Reconnect
pl: Połą&cz ponownie

en: Reconnect to the current server.
pl: Połącz ponownie z obecnym serwerem.

en: &Disconnect
pl: &Rozłącz

en: Disconnect from the current server.
pl: Rozłączono z obecnym serwerem.

en: &Identities...
pl: &Tożsamości...

en: Manage your nick, away and other identity settings
pl: Zarządzaj swoim pseudonimem, nieobecnością i innym ustawieniami tożsamości

en: &Watched Nicks
pl: Obser&wowani rozmówcy

en: &DCC Status
pl: &Stan DCC

en: &Open Logfile
pl: Otwórz plik &dziennika

en: Open the known history for this channel in a new tab
pl: Otwórz w nowej karcie znaną dla tego kanału historię

en: &Channel Settings...
pl: Ustawienia &kanału...

en: Open the channel settings dialog for this tab
pl: Otwórz okno dialogowe ustawień kanału dla tej karty

en: Channel &List
pl: Lista &kanałów

en: Show a list of all the known channels on this server
pl: Pokaż listę wszystkich znanych kanałów na tym serwerze

en: &URL Catcher
pl: Przechwytywanie a&dresów URL

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
pl: Sporządź listę wszystkich adresów URL, które ostatnio zostały wspomniane w nowej karcie

en: New &Konsole
pl: Nowa k&onsola

en: Open a terminal in a new tab
pl: Otwórz konsolę w nowej karcie

en: &Next Tab
pl: N&astępna karta

en: &Previous Tab
pl: P&oprzednia karta

en: Close &Tab
pl: &Zamknij kartę

en: Last Focused Tab
pl: Ostatnio uaktywniona karta

en: Next Active Tab
pl: N&astępna aktywna karta

en: Move Tab Up
pl: Przesuń kartę w górę

en: Move this tab
pl: Przesuń tę kartę

en: Move Tab Down
pl: Przesuń kartę w dół

en: Move Tab Right
pl: Przesuń kartę w prawo

en: Move Tab Left
pl: Przesuń kartę w lewo

en: Rejoin Channel
pl: Dołącz ponownie do kanału

en: Enable Notifications
pl: Włącz powiadomienia

en: Join on Connect
pl: Dołącz podczas ustanowienia połączenia

en: Connect at Startup
pl: Połącz przy starcie

en: Default
pl: Domyślny

en: Set Encoding
pl: Ustaw kodowanie

en: Go to Tab %1
pl: Idź do karty %1

en: Clear &Marker Lines
pl: Wyczyść wiersze &znaczące

en: Clear marker lines in the current tab
pl: Wyczyść wierze znaczące na bieżącej karcie

en: Enlarge Font Size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki

en: Increase the current font size
pl: Zwiększ rozmiar bieżącej czcionki

en: Reset Font Size
pl: Przywróć rozmiar czcionki

en: Reset the current font size to settings values
pl: Przywróć rozmiar czcionki do wartości z ustawień

en: Shrink Font Size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki

en: Decrease the current font size
pl: Zmniejsz rozmiar bieżącej czcionki

en: &Clear Window
pl: W&yczyść okno

en: Clear the contents of the current tab
pl: Wyczyść zawartość obecnej karty

en: Clear &All Windows
pl: Wyczyść w&szystkie okna

en: Clear the contents of all open tabs
pl: Wyczyść zawartość wszystkich otwartych kart

en: Global Away
pl: Wszędzie niedostępny

en: &Join Channel...
pl: &Dołącz do kanału...

en: Join a new channel on this server
pl: Dołącz do nowego kanału na tym serwerze

en: &IRC Color...
pl: Barwa &IRC...

en: Set the color of your current IRC message
pl: Ustaw barwę twojej wiadomości IRC

en: &Marker Line
pl: Wiersz &znaczący

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
pl: Wstaw, widoczną tylko dla ciebie, poziomą linię do bieżącej karty

en: Special &Character...
pl: Znak spe&cjalny...

en: Insert any character into your current IRC message
pl: Wstaw jakikolwiek znak do twojej bieżącej wiadomości IRC

en: Focus Input Box
pl: Uaktywnij pole wprowadzania

en: Close &All Open Queries
pl: Zamknij wszystkie otwarte &rozmowy

en: Show Nicklist
pl: Wyświetlaj listę rozmówców

en: Show/Hide Konversation
pl: Pokaż/Ukryj Konversation

en: Enable On Screen Display
pl: Włącz wyświetlanie na ekranie (OSD)

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
pl: <qt>Masz aktywne przesyłania plików DCC. Czy na pewno chcesz wyjść <b>Konversation</b>?</qt>

en: Confirm Quit
pl: Potwierdź zamknięcie

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno chcesz wyjść z <b>Konversation</b>?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
pl: <qt>Zamknięcie głównego okna nie kończy działania programu. Konversation nadal będzie pracować w tacce systemowej. Aby zakończyć pracę z programem wybierz <b>Zakończ</b> z menu <b>Konversation</b>.</qt>

en: Docking in System Tray
pl: Dokowanie na tacce systemowej

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
pl: <qt>To spowoduje całkowite ukrycie paska menu. Można go przywrócić naciskając %1.</qt>

en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

en: Toggle Notifications
pl: Przełącz powiadomienia

en: Toggle Away Globally
pl: Przełącz stan niedostępności wszędzie

en: Insert &IRC Color...
pl: Wstaw barwę &IRC...

en: Insert Special &Character...
pl: Wstaw znak s&pecjalny....

en: Insert &Marker Line
pl: Wstaw wiersz &znaczący

en: &Channel List
pl: Lista &kanałów

en: Set &Away Globally
pl: Ust&aw wszędzie niedostępny

en: Server List
pl: Lista serwerów

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
pl: Nowa wiadomość od %1 w %2

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
pl: %1 wspomniał o tobie w %2

en: [HighLight] (%1) <%2>
pl: [Wyróżnienie] (%1) <%2>

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
pl: [Wyróżnienie] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
pl: Nowa wiadomość pytająca od %1

en: [Query] <%1>
pl: [Zapytanie] <%1>

en: [Query] <%1> %2
pl: [Zapytanie] <%1> %2

en: %1 joined %2
pl: %1 dołączył do %2

en: %1 parted %2
pl: %1 opuścił %2

en: %1 quit %2
pl: %1 zakończył %2

en: %1 changed nickname to %2
pl: %1 zmienił pseudonim na %2

en: %1 wants to send a file to you
pl: %1 chce ci wysłać plik

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
pl: Wystąpił błąd w przesyłaniu DCC: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
pl: przesyłanie pliku %1 zakończone

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
pl: Otwórz

en: %1 changed modes in %2: %3
pl: %1 zmienił tryby w %2: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
pl: %1 rozpoczął z tobą konwersację (rozmowę).

en: You are kicked by %1 from %2
pl: Zostałeś wyrzucony z %2 przez %1

en: %1 started a DCC chat with you
pl: %1 rozpoczął z tobą rozmowę DCC

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
pl: Wyzwolono podświetlenie w %1

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
pl: %2 wyzwolił podświetlenie w %1

en: [HighLight] (%1) *** %2
pl: [Wyróżnienie] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
pl: Nie udało się połączyć z %1

en: You have joined %1.
pl: Dołączyłeś do %1.

en: Reset...
pl: Resetuj...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
pl: Nie można tego cofnąć, czy jesteś pewien, że chcesz powrócić do ustawień domyślnych?

en: Reset Values
pl: Resetuj wartości

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
pl: Zamknij

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
pl: Wolna kolejka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
pl: Wiersze

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
pl: Bajty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
pl: Wiek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
pl: Liczba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
pl: Wiersze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
pl: Bajty:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
pl: Normalna kolejka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
pl: Szybka kolejka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
pl: Wszystkie kolejki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
pl: Odebrano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
pl: Bajty (nieprzetworzone dane):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
pl: Bajty (zakodowane dane):

en: Quick Connect
pl: Szybkie połączenie

en: &Server host:
pl: Gospodarz &serwera:

en: Enter the host of the network here.
pl: Tutaj podaj gospodarza sieci.

en: The port that the IRC server is using.
pl: Port wykorzystywany przez serwer IRC.

en: &Nick:
pl: Pseudo&nim:

en: The nick you want to use.
pl: Pseudonim, którego chcesz używać.

en: P&assword:
pl: &Hasło:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
pl: Jeśli Twój serwer IRC wymaga podania hasła, wpisz je tutaj (większość serwerów nie wymaga podawania hasła.)

en: &Use SSL
pl: Używaj %SSL

en: Ready
pl: Gotowe

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
pl: <qt><p>Pokazuje liczbę użytkowników kanału w danej chwili i liczbę jego operatorów (op)</p> <p>Operator kanału to osoba mająca wyjątowe uprawnienia, takie jak możliwość wyrzucania i blokowania użytkowników, zmiana trybów kanału, a także nadawanie uprawnień operatora innym.</p></qt>

en: Lag: Unknown
pl: Opóźnienie: nieznane

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
pl: Wszelkie porozumiewanie się z serwerem jest szyfrowane. Znacząco utrudnia to możliwość podsłuchiwania podczas porozumiewania się.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
pl: <qt>Pasek stanu pokazuje rozmaite wiadomości, uwzględniając jakiekolwiek problemy z podłączeniem do serwera.  Daleko na prawo, jest pokazane obecne opóźnienie do serwera.  Opóźnienie to czas potrzebny wiadomości na dotarcie od ciebie do serwera, i od serwera z powrotem do ciebie.</qt>

en: Lag: %1 ms
pl: Opóźnienie: %1 ms

en: Lag: %1 s
pl: Opóźnienie: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
pl: Brak odpowiedzi serwera %1 od ponad %2, %3, %4 i %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
pl: Brak odpowiedzi serwera %1 od ponad %2, %3 i %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
pl: Brak odpowiedzi serwera %1 od ponad %2 i %3.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
pl[0]: Brak odpowiedzi serwera %2 od ponad 1 sekundy.
pl[1]: Brak odpowiedzi serwera %2 od ponad %1 sekund.
pl[2]: Brak odpowiedzi serwera %2 od ponad %1 sekund.

en: Failed to download %1: %2
pl: Nieudane pobranie %1: %2

en: Error parsing router description.
pl: Błąd podczas przetwarzania opisu rutera.

en: URL Catcher
pl: Przechwytywanie adresów URL

[ctx: open url]
en: &Open
pl: &Otwórz

en: Open URLs in external browser.
pl: Otwiera adresy URL w zewnętrznej przeglądarce.

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
pl: <p>Poniżej wybierz jeden lub kilka adresów <b>URL</b>, następnie naciśnij na ten przycisk, aby uruchomić program skojarzony z typem mime tego adresu URL.</p>-<p> W <b>Ustawieniach</b>, w <b>Zachowaniu</b> | <b>Ogólne</b>, możesz określić własną przeglądarkę dla internetowych adresów URL.</p>

en: &Save...
pl: &Zapisz...

en: Save selected URLs to the disk.
pl: Zapisz wybrane adresy URL na dysk.

en: Add Bookmark...
pl: Dodaj zakładkę...

[ctx: copy url]
en: &Copy
pl: S&kopiuj

en: Copy URLs to the clipboard.
pl: Skopiuj adresy URL do schowka.

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
pl: Powyżej wybierz jeden lub kilka adresów <b>URL</b>, następnie naciśnij na ten przycisk, aby je skopiować do schowka.

[ctx: delete url]
en: &Delete
pl: &Usuń

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
pl: Powyżej wybierz jeden lub kilka adresów <b>URL</b>, następnie naciśnij na ten przycisk, aby usunąć je z listy.

en: Delete selected link.
pl: Usuń wybrane łącze.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
pl: &Zapisz listę...

en: Save list.
pl: Zapisz listę.

en: Click to save the entire list to a file.
pl: Kliknij, by zapisać całą listę do pliku.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
pl: &Wyczyść listę

en: Clear list.
pl: Wyczyść listę.

en: Click to erase the entire list.
pl: Kliknij, by usunąć całą listę.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
pl: Lista jednolitych odnajdywaczy zasobów wspominanych w jakimkolwiek oknie Konversation tej sesji.

en: From
pl: Od

en: Date
pl: Data

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
pl: Wybrałe(a)ś więcej niż jeden adres URL. Czy na pewno chcesz otworzyć kilka adresów URL na raz?

en: Open URLs
pl: Otwórz adresy URL

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
pl: Wybrałe(a)ś więcej niż jeden adres URL. Zostanie otworzone okno dialogowe pliku do ustawienia miejsca docelowego dla każdego z nich. Czy na pewno chcesz zapisać kilka adresów URL na raz?

en: Save link as
pl: Zapisz odnośnik jako

en: Save URL List
pl: Zapisz listę adresów URL

en: Konversation URL List: %1
pl: Lista adresów URL Konversation: %1

en: (away)
pl: (niedostępny)

en: &Unaway
pl: &Obecny

en: &Change away message...
pl: &Zmień wiadomość nieobecności...

en: Change away message
pl: Zmień wiadomość nieobecności

en: Enter new away message:
pl: Podaj nową wiadomość nieobecności:

en: Channel Settings for %1
pl: Ustawienia kanału dla %1

en: &Hide Advanced Modes <<
pl: &Ukryj tryby rozszerzone <<

en: &Show Advanced Modes >>
pl: Pokaż tryby roz&szerzone >>

en: Parameter
pl: Parametr

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
pl: <qt><p>To kontroluje <em>trybem</em> kanału.  Tylko operator może to zmienić.</p><p>Tryb <b>T</b>ematu oznacza, że tylko operator kanału może zmienić temat dla kanału.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
pl: <qt><p>To kontroluje <em>tryb</em> kanału.  Tylko operator może to zmienić. </p><p><b>B</b>rak wiadomości z zewnątrz oznacza, że użytkownicy, którzy nie są na kanale, nie mogą wysyłać widocznych wiadomości do każdego na kanale. Prawie wszystkie kanały mają to ustawione, aby zapobiec niuansowym wiadomością.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
pl: <qt><p>To określa <em>tryb</em> kanału.  Tylko operator może to zmienić. </p><p><b>S</b>ekretny kanał nie pokaże się na liście kanałów, ani żaden użytkownik nie będzie w stanie zobaczyć, że jesteś na tym kanale przy pomocy polecenia <em>WHOIS</em> czy czegokolwiek podobnego.  Tylko ludzie, którzy są na tym samym kanale będą wiedzieć, że ty też jesteś na tym kanale.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
pl: <qt><p>To steruje <em>trybem</em> kanału.  Tylko operator może to zmienić. </p><p>Kanał tylko <b>Z</b>aproszeni oznacza, że ludzie mogą dołączyć do kanału tylko jeśli zostali zaproszeni.  Aby kogoś zaprosić, operator kanału musi wywołać polecenie <em>/invite rozmówca</em> będąc na kanale.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
pl: <qt><p>To kontroluje <em>tryb</em> kanału.  Tylko operator może to zmienić. </p><p>Kanał <b>P</b>rywatny jest pokazywany na listach wszystkich kanałów, ale temat nie jest pokazany.  <em>WHOIS</em>, wywołane przez użytkownika, może nie pokazywać tych kanałów jako prywatne, co zależy od serwera IRC.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
pl: <qt><p>To kontroluje <em>tryb</em> kanału.  Tylko operator może to zmienić. </p><p><b>M</b>oderowany kanał jest takim gdzie rozmawiać mogą tylko operatorzy, pół-operatorzy i ci z głosem.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
pl: <qt><p>To kontroluje <em>tryb</em> kanału.  Tylko operator może to zmienić. </p><p>Chroniony kanał wymaga od użytkownika wpisania hasła w celu dołączenia do niego.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
pl: <qt><p>To określa <em>tryb</em> kanału.  Tylko operator może to zmienić. </p><p>Kanał, który ma <b>L</b>imit użytkowników oznacza, że na raz tylko tyle użytkowników może być na tym kanale. Pewne kanały mają bota, który siedzi na kanale i zmienia to samoczynnie w zależności od tego jak bardzo zajęty jest ten kanał.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
pl: Te&mat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
pl: Szukaj:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
pl: Tr&yby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
pl: Temat może zmienić &jedynie operator kanału.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
pl: &Brak wiadomości spoza kanału

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
pl: Kanał &tajny, kanał nie jest wymieniony na liście kanałów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
pl: Tylko zaproszen&i mają pozwolenie na dołączenie do kanału

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
pl: Kanał &moderowany, tylko osoby z głosem mogą pisać na kanał

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
pl: L&imit użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
pl: &Hasło kanału:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
pl: Pok&aż tryby rozszerzone >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
pl: Lista &wyrzuconych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
pl: Maska gospodarza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
pl: Ustawiony przez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
pl: Ustawiono czas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
pl: Uaktualnij ban

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
pl: Dodaj bana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
pl: Usuń bana

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
pl: 
    *** Rozpoczęto dziennik
    *** o %1

en: Edit Watched Nickname
pl: Edytuj śledzonego rozmówcę

en: &Network name:
pl: Nazwa &sieci:

en: Pick the server network you will connect to here.
pl: Wybierz sieć serwera, którą podłączysz do tego miejsca.

en: N&ickname:
pl: &Rozmówca:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
pl: <qt>Rozmówca, który ma być śledzony gdy podłączy się do serwera wewnątrz sieci.</qt>

en: All Networks
pl: Wszystkie sieci

en: Change notify information
pl: Zmień informacje o powiadomieniach

en: Exception
pl: Wyjątek

en: Insert Character
pl: Wprowadź symbol

en: &Insert
pl: &Wstaw

en: Insert a character
pl: Wstaw symbol

en: IRC Color Chooser
pl: Wybór barw IRC

en: None
pl: Brak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
pl: Oto jak będzie wyglądać twoja wiadomość z tymi barwam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
pl: <qt>To jest podgląd tego jak czytelnicy widzą twoją wiadomość przy twoim wyborze tych barw.<br>
    <b>Zauważ: Nie wszystkie programy to obsługują, a niektórzy użytkownicy mogli wybrać pomijanie zmian barw.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
pl: Podgląd

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
pl: Wybrana barwa tekstu jest dodawana do wiersza wprowadzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
pl: <qt>Tutaj możesz wybrać, jakiej barwy ma być tekst w twojej następnej wiadomości. Wybierz barwę i kliknij OK, a wybrana barwa zostanie dodana do pola wprowadzania wiadomości. Każdy tekst, jaki od tej pory napiszesz będzie w wybranej barawie, do momentu aż nie zmienisz ją ponownie.<br>
    <b>Uwaga: Nie wszyscy użytkownicy mają włączoną opcję wyświetlania barwnego tekstu.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
pl: Barwa &pierwszoplanowa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
pl: Wybrana barawa tła jest dodawana do wiersza wprowadzania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
pl: <qt>Tutaj możesz wybrać, jakiej barwy ma być tło tekstu w twojej następnej wiadomości. 
    Wybierz barwę i kliknij OK, a wybrana barwa zostanie dodana do wiersza wprowadzania. 
    Każdy tekst, jaki od tej pory napiszesz będzie w wybranej barwie, do momentu aż nie zmienisz jej ponownie.<br>
    Wybranie domyślnego "<i>Brak</i>" nie zmieni barwy tła twojej wiadomości, tak więc czytający twoją wiadomość zobaczą ją z ich standardowym barwą tła tekstu.<br>
    <b>Uwaga: Nie wszyscy użytkownicy mają włączoną opcję wyświetlania barwnego tła tekstu.</b></qt>

en: Copy Link Address
pl: Skopiuj adres odnośnika

en: Add to Bookmarks
pl: Dodaj zakładkę

en: Open With...
pl: Otwórz w...

en: Save Link As...
pl: Zapisz odnośnik jako...

en: Search for '%1' with
pl: Znajdź '%1' w

en: Configure Web Shortcuts...
pl: Ustawienia skrótów sieciowych...

en: Get &topic
pl: Uzyskaj &temat

en: Get &user list
pl: Uzyskaj listę &użytkowników

en: Open Query
pl: Rozpocznij rozmowę

en: Modes
pl: Tryby

en: Give Op
pl: Nadaj uprawnienia operatora

en: Take Op
pl: Odbierz uprawnienia operatora

en: Give HalfOp
pl: Nadaj uprawnienia operatora (HalfOp)

en: Take HalfOp
pl: Odbierz uprawnienia operatora (HalfOp)

en: Give Voice
pl: Udziel głosu

en: Take Voice
pl: Odbierz głos

en: Kick / Ban
pl: Wyrzuć / zablokuj

en: Kickban
pl: Wyrzuć i zablokuj

en: Ban Nickname
pl: Zablokuj rozmówcę

en: Ban *!*@*.host
pl: Zablokuj *!*@*.gospodarz

en: Ban *!*@domain
pl: Zablokuj *!*@domena

en: Ban *!user@*.host
pl: Zablokuj *!użytkownik@*.gospodarz

en: Ban *!user@domain
pl: Zablokuj *!użytkownik@domena

en: Kickban *!*@*.host
pl: Wyrzuć i zablokuj *!*@*.gospodarz

en: Kickban *!*@domain
pl: Wyrzuć i zablokuj *!*@domena

en: Kickban *!user@*.host
pl: Wyrzuć i zablokuj *!użytkownik@*.gospodarz

en: Kickban *!user@domain
pl: Wyrzuć i zablokuj *!użytkownik@domena

en: &Version
pl: &Wersja

en: Unignore
pl: Wycofaj pomijanie

en: Add to Watched Nicks
pl: Dodaj do śledzonych rozmówców

en: Remove From Watched Nicks
pl: Usuń z obserwowanych rozmówców

en: Send &File...
pl: W&yślij plik...

en: Open DCC Chat
pl: Rozpocznij rozmowę DCC

en: Open DCC Whiteboard
pl: Otwórz tablicę DCC

en: Do you want to ignore %1?
pl: Czy chcesz pomijać %1?

en: Do you want to ignore the selected users?
pl: Czy chcesz pomijać wybranych użytkowników?

en: Do you want to stop ignoring %1?
pl: Czy chcesz wycofać pomijanie %1?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
pl: Czy chcesz wycofać pomiajanie wybranych użytkowników?

en: Query author
pl: Odpytaj autora

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
pl: <qt><p>Wiersz wprowadzania to miejsce gdzie wpisujesz wiadomości do wysłania na kanał, zapytania lub serwer. Wiadomość wysłana na kanał jest widoczna przez każdego na kanale, podczas wiadomość w zapytaniu zostaje wysłana tylko do osoby , która jest razem z tobą w zapytaniu.</p><p>Aby samoczynnie uzupełnić rozmówcię, którego zacząłeś pisać, naciśnij Tab. Jeśli nie zaczęłeś pisać, zostanie użyty ostatni pomyślnie uzupełniony rozmówca.</p><p>Możesz także wysłać specjalne polecenie:</p><table><tr><th>/me <i>działanie</i></th><td> pokazuje działanie na kanale lub rozmowie. Na przykład:  <em>/me śpiewa piosenkę</em> pokaże się na kanale jako 'Rozmówca śpiewa  piosenkę'.</td></tr><tr><th>/whois <i>rozmówca</i></th><td>pokazuje informacje o osobie, włączając w to kanały, na których jest. </td></tr></table><p>Po więcej poleceń zajrzyj do przewodnika Konversation.</p><p>Wiadomość nie może zawierać wielu wierszy.</p></qt>

en: 1 byte | %1 bytes
pl[0]: 1 bajt
pl[1]: %1 bajty
pl[2]: %1 bajtów

en: 1 line | %1 lines
pl[0]: 1 wiersz
pl[1]: %1 wiersze
pl[2]: %1 wierszy

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
pl: <qt>Próbujesz wkleić duży tekst (%1 lub %2) do rozmowy, co może spowodować wyzerowanie połączenia lub jego zakończenie przez przepełnienie bufora. Czy jesteś pewien że chcesz wykonać polecenie?</qt>

en: Large Paste Warning
pl: Ostrzeżenie - wklejany tekst jest duży

en: Paste
pl: Wklej

en: Open a query with %1
pl: Rozpocznij rozmowę z %1

en: Join the channel %1
pl: &Dołącz do kanału %1

en: Logfile of %1
pl: Plik dziennika dla %1

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Clear Logfile
pl: Wyczyść plik dziennika

en: Show last:
pl: Pokaż ostatni:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
pl: Użyj tego pola do ustawienia maksymalnego rozmiaru pliku dziennika. Ustawienie to nie zadziała przed ponownym uruchomieniem Konversation. Każdy plik dziennika może może mieć osobne ustawienie.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
pl: Tutaj są wyświetlane wiadomości z dziennika. Najstarsze wiadomości są na wierzchu, a ostatnie na spodzie.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
pl: Na pewno usunąć wszystkie wpisy z tego pliku dziennika?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
pl: Uwaga: Zapisując plik dziennika zachowasz wszystkie wpisy, nie tylko część widoczną na ekranie.

en: Save Logfile
pl: Zapisz plik dziennika

en: Choose Destination Folder
pl: Wybierz katalog docelowy

en: OSD Preview - drag to reposition
pl: Podgląd OSD - przeciągnij by zmienić położenie

en: Edit Multiline Paste
pl: Edycja wstawiania wielu linii

en: &Send
pl: &Wyślij

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
pl: Edytor wklejania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
pl: Dodaj znaczniki &cytowania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
pl: &Usuń nowe wiersze

en: Raw Log
pl: Nieprzetworzony dziennik

en: Match Case
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Whole Words Only
pl: Całe słowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
pl: &Znajdź:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
pl: Idź do następnego pasującego wyrażenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
pl: &Następne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
pl: Idź do poprzedniego pasującego wyrażenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
pl: &Poprzednie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
pl: Zmień zachowanie wyszukiwania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
pl: &Opcje

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
pl: Czy na pewno chcesz zamknąć '%1'?
    
     Wszystkie powiązane karty także zostaną zamknięte.

en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
pl: Rozłączyć się z '%1'?
    
    Wszystkie związane z nim karty zostaną również zamknięte.

en: Disconnect From Server
pl: Rozłącz z serwerem

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Delete excess text
pl: Usuń nadmiarowy tekst

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
pl: Tekst przekraczający ograniczenie serwera wynoszące %1 bajtów zostało pokazane w barwie.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
pl: Na %1 przez %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
pl: Jest to lista wszystkich tematów, które zostały ustawione dla tego kanału, podczas gdy jego karta była otwarta.
    
    Powielenia, to jest ciągle ustawiane tematy z identycznym tekstem i tym samym autorem, zostały scalone w jeden wpis na liście. Pokazywana data i czas jest ostatnim czasem ustawienia tematu.
    
    Gdy wybierzesz temat z listy, to trafi on do poniższego pola edycji. W momencie modyfikowania treści tego pola, lista ta przełączy się z trybu zwykłego wybierania wpisów na tryb pozwalający tobie zaznaczać tekst we wpisach w przypadku, gdybyś chciał wpleść coś z ich tekstu do nowego tematu. Aby powrócić do trybu wyboru wpisów i zsynchronizowanego pola edycyjnego, cofnij się do oryginalnego tekstu lub zamknij i otwórz ponownie okno dialogowe.

en: IRC Client
pl: Klient IRC

en: Find Text...
pl: Znajdź tekst...

en: Search for text in the current tab
pl: Szukaj tekstu w obecnej karcie

en: Channel &List for %1
pl: Lista k&anałów dla %1

en: &Open Logfile for %1
pl: Otwórz plik d&ziennika dla %1

en: &Channel Settings for %1...
pl: Ustawienia &kanału dla %1...

en: Rename Tab
pl: Zmiana nazwy karty

en: Enter new tab name:
pl: Podaj nową nazwę karty:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
pl: Domyślny ( %1 )

en: &Rename Tab...
pl: &Zmień nazwę karty...

en: You can only search in text fields.
pl: Można przeszukiwać jedynie pola tekstowe.

en: Find Text Information
pl: Znajdź informacje tekstowe

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
pl: Lista kanałów może być otwarta jedynie z rozmowy, kanału albo okienka stanu, aby ustalić do którego serwera należy ta lista.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
pl: Wykorzystanie tej funkcji może spowodować duże obciążenie sieci. Jeśli Twoje łącze nie jest wystarczająco szybkie, może się zdarzyć że zostaniesz odłączony przez serwer.

en: Channel List Warning
pl: Ostrzeżenie listy kanałów

en: Watched Nicks
pl: Obserwowani rozmówcy
