konversation - en to sk translation catalogue (1520 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
sk: &Vložiť

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
sk: &Okno

en: You need to specify a command.
sk: Je potrebné špecifikovať príkaz.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
sk: Príkaz bol úspešne vykonaný, ale nevrátil žiadny vústup alebo iba biele znaky.

en: The media script requires Python %1 or higher.
sk: Médiový skript vyžaduje Python %1 alebo vyšší.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
sk: Nastala chyba počas pokusu o výpis bežiacich prehrávačov médií.

en: No running audio players found.
sk: Nenašiel sa žiadny bežiaci prehrávač audia.

en: No running video players found.
sk: Nenašiel sa žiadny bežiaci prehrávač videa.

en: "%1" is not running.
sk: "%1" nebeží.

en: No running media players found.
sk: Nenašiel sa žiadny bežiaci prehrávač médií.

en: Nothing is playing in %1.
sk: Nič sa neprehráva v %1.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
sk: Žiaden z bežiacich prehrávačov audia (%1) nič neprehráva.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
sk: Žiaden z bežiacich prehrávačov videa (%1) nič neprehráva.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
sk: Žiaden z bežiacich prehrávačov médií (%1) nič neprehráva.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
sk: Nastala chyba počas pokusu o získanie metadát médií z %1.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
sk: Nastal problém s regulárnym výrazom očakávanom v REGEX_FIXUP.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
sk: %1 neoznámil metadáta potrebné na výstup správy.

en: There is a problem in the output format configuration.
sk: Nastal problém v nastavení výstupného formátu.

en: media v%1 for Konversation.
sk: médium v%1 pre Konversation.

en: Usage:
sk: Použitie:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
sk: "/media" - oznámiť čo prehráva prvý nájdený prehrávač.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
sk: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - oznámiť čo sa prehráva v špecifikovanom audio alebo video prehrávači.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
sk: "/media { Player }" - oznámiť čo sa prehráva v špecifikovanom prehrávači, ak je to nájdené.

en: Konversation Bookmarks Editor
sk: Editor záložiek Konversation

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sk: Diffie-Hellmanova výmena kľúčov nie je podporovaná vašou inštaláciou Qt Cryptographic Architecture (QCA). Potrebujete nainštalovať prídavný plugin. Podporu Diffie-Hellmanovej výmeny kľúčov obyčajne zabezpečuje plugin qca-ossl.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sk: Blowfish v režime cipher-block chaining (CBC) nie je podporovaný vo vašej inštalácii Qt Cryptographic Architecture (QCA). Potrebujete nainštalovať prídavný plugin pre QCA. Podporu Blowfish obyčajne zabezpečuje plugin qca-ossl.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sk: Blowfish v režime electronic codebook (ECB) nie je podporovaný vašou inštaláciou Qt Cryptographic Architecture (QCA). Potrebujete nainštalovať prídavný plugin pre QCA. Podporu Blowfish obyčajne zabezpečuje plugin qca-ossl.

en: topic protection
sk: ochrana témy

en: no messages from outside
sk: žiadne správy zvonku

en: secret
sk: tajný

en: invite only
sk: iba na pozvanie

en: private
sk: súkromný

en: moderated
sk: moderovaný

en: password protected
sk: chránené heslom

en: anonymous
sk: anonymný

en: no colors allowed
sk: neumožnené farby

en: user limit
sk: limit používateľov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
sk: Nový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
sk: Náhrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
sk: &Nový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
sk: &Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
sk: Náhrada:

en: Outgoing
sk: Odchádzajúci

en: Incoming
sk: Prichádzajúci

en: Both
sk: Oba

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
sk: Nový

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
sk: Nový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
sk: Nahradiť v

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
sk: Nájsť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
sk: Nahradiť s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
sk: No&vý

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
sk: Nahradiť v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
sk: Nájsť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
sk: Nahradiť s:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
sk: Povoliť &časové značky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
sk: &Formát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
sk: Zob&raziť dátumy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateLine)
en: Show date marker when date changes
sk: Zobraziť značku dátumu pri zmene dátumu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
sk: Zobraziť &históriu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
sk: &Riadky:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
sk: &Rozloženie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
sk: &Zobraziť tému kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
sk: Zobraziť tlačidlá &režimu kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
sk: Zobraziť zoznam &prezývok a rýchle tlačidlá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
sk: Zobraziť mas&ky hostiteľov v zozname prezývok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
sk: Zobraziť skutočné meno v zozname prezývok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
sk: Zobraziť &rýchle tlačidlá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
sk: Zobraziť pol&e pre zmenu vlastnej prezývky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
sk: Zobraziť po&suvník

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
sk: Povoliť &obrázok pozadia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
sk: C&esta:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
sk: Aktivovať systémový zvonček pri prijatí kontrolného znaku ASCII BEL (0x07)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
sk: Povoliť s&ystémový zvonček pri príchode ASCII BEL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
sk: Skryť &Pripojiť/Časť/Prezývka udalosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
sk: Neexpandovať premenné pri posielaní textu na server. Premenná sa začína s '%'; napríklad, %B sa expanduje na znaky potrebné na vytvorenie tučného textu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
sk: Z&akázať rozbalenie premenných (napr. %C, %B, %G...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
sk: &Presmerovať všetky stavové správy do okna stavu servera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
sk: Zachovať reťazec režimu kanála ako kombináciu znakov namiesto prekladania ich do človekom čitateľnej podoby, napr. '*** Režimy kanála: žiadne správy zvonka' sa zmení na '*** Režimy kanála: n'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
sk: Ukázať čisté znaky režimu (napr. +o) namiesto popisov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
sk: Koľko riadkov udržovať v zásobníkoch, 0 = bez limitu

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
sk: Bez obmedzenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
sk: Limit rolovania &späť:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
sk: Ak je zaškrtnuté, zobrazia sa iba aktívne udalosti a sledované prezývky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
sk: Okrem sledovaných prezývok a prezývok aktívnych v

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
sk: posledných 10 min

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
sk: posledná hodina

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
sk: posledný deň

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
sk: posledný týždeň

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
sk: Značkovacie riadky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
sk: Vložiť zapamätaciu čiaru do okna chatu keď sa prepínate do iného chatového okna alebo minimalizujete aplikáciu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
sk: Označiť poslednú pozíciu v okne konverzácie, keď je skryté

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
sk: Presunúť riadok iba ak sa ide zobraziť nový text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
sk: Zobraziť ručne vybrané riadky vo všetkých oknách konverzácie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
sk: Povoliť automatické zisťovanie informácií o používateľoch (/WHO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
sk: Max. počet používateľov v kanáli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
sk: Interval aktualizácie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
sk: Vlastné farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
sk: &Použiť vlastné farby pre vstupné pole, zoznam prezývok a zoznam kariet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
sk: &Pozadie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
sk: Správa &servera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
sk: H&ypertextový odkaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
sk: &Správa kanála:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
sk: Akc&ia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
sk: His&stória:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
sk: Správa príka&zu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
sk: Správa &dotazu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
sk: &Časová značka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
sk: A&lternatívne pozadie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
sk: Farebné prezývky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
sk: &Vlastná farba prezývky:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
sk: Povolením tento možnosti, farebné kódy pridané do IRC správ sa budú zobrazovať vo vašom chat okne ako farebný text. Môžete pridať farebné kódy vašim správam výberom Vložiť -> IRC farba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
sk: &Povoliť farebný text v IRC správach

en:  second |  seconds
sk[0]: sekunda
sk[1]: sekundy
sk[2]: sekúnd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
sk: Povoliť automatické opätovné pripojenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
sk: Oneskorenie pri opätovnom pripojení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
sk: Pokusy o opätovné pripojenie:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
sk: Ladiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
sk: Zobraziť okno so &záznamom pri pripojení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
sk: Kódovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
sk: Štandardný typ kódovania:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
sk: ECB alebo Electronic Codebook režim je podporovaný mnohými šifrovacími klientami ako FiSH a Mircryption, hoci sa všeobecne nepovažuje za bezpečný.
    
    CBC alebo Cipher Block Chaining režim nie je podporovaý cez FiSH ale je podporovaný cez Mircryption. Ak idete použiť výmenu kľúčov, je najlepšie najprv zistiť, či váš peer má klienta, ktorý môže používať CBC, inak budete vidieť čo oni hovoria, ale oni nebudú môcť čítať čo vy hovoríte.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Electronic Codebook (ECB)
sk: Electronický Codebook (ECB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
sk: Typ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
sk: Adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
sk: Používateľské meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
sk: Heslo:

en:  byte |  bytes
sk[0]:  bajt
sk[1]:  bajty
sk[2]:  bajtov

en: Network Interface
sk: Sieťové rozhranie

en: Reply From IRC Server
sk: Odpoveď z IRC servera

en: Specify Manually
sk: Špecifikovať ručne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
sk: Nastavenia DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
sk: &Priečinok pre sťahovanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
sk: &Pridať odosielateľa do názvu súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
sk: Vy&tvoriť priečinok pre odosielateľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
sk: Pred odoslaním previesť medzery v názvoch súborov na podčiarkovníky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
sk: Automatick&ky prijať ponuku sťahovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
sk: Au&tomaticky obnoviť sťahovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
sk: Povoliť rýchle DCC odosielanie (nemusí &fungovať so všetkými klientmi)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
sk: Povoliť pasívne DCC odosielanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
sk: Automaticky prijať ponuku konverzácie DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
sk: Povoliť UPnP pre NAT priechod

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
sk: Ak je povolené, dcc prenosy pre IPv6 pripojenía sa budú robiť cez IPv4 rozhranie tu nastavené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
sk: Vrátiť sa k IPv&4 rozhraniu pre DCC odosielanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
sk: Vypršanie časového l&imitu pre DCC odosielanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
sk: &Veľkosť zásobníka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
sk: &Metóda získania vlastnej IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
sk: V&lastná IP:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
sk: Porty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
sk: Povoliť špecifické &porty pre server prenosu DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
sk: až

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
sk: Povoliť špecifické p&orty pre konverzáciu DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
sk: Text konverzácie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
sk: Zoznam prezývok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
sk: Panel kariet:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
sk: Zobraziť správu dňa písmom s pevnou šírkou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
sk: Povoliť písmo s pe&vnou šírkou pre správu dňa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
sk: Zobraziť prezývku odosielateľa &tučným písmom v okne konverzácie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
sk: Povoliť systémovú lištu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
sk: &Použiť systémovú lištu pre upozornenie na novú správu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
sk: &Upozorniť iba keď je vyvolané zvýraznenie, alebo je použitá Vaša prezývka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
sk: Skryť okno pri štarte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
sk: Dopĺňanie prezývok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
sk: &Režim dopĺňania:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
sk: Inline cyklus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
sk: Ako v shelli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
sk: Ako v shelli s políčkom dopĺňania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
sk: Prípon&a na začiatku riadka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
sk: &Inde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
sk: Zakázať upozornenia zatiaľ čo &preč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
sk: Použiť vlastný webový &prehliadač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
sk: Znak príka&zu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
sk: Použiť vlastnú odpovede na &verziu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
sk: <qt>Tu môžete nastaviť vlastnú odpoveď pre <b>CTCP <i>VERSION</i></b> požiadavky.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
sk: Vstupné pole sa rozširuje s textom

en: Select Sound File
sk: Vybrať zvukový súbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
sk: Povo&liť zvuk pre zvýraznenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
sk: Vž&dy zvýrazniť vlastnú aktuálnu prezývku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
sk: Vždy zvýrazniť vlastné &riadky:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
sk: Zoznam zvýrazňovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
sk: Zvýraznenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
sk: Zvuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
sk: Automatický text

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
sk: Okná chatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
sk: &Vzor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
sk: Farba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
sk: &Zvuk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
sk: Testovať zvuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
sk: Automatický text:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
sk: Okná chatu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
sk: Toto zvýraznenie sa prehľadá iba pre chatové okná zapísané pomocou mena, alebo vo všetkých chatových oknách ak je pole prázdne. Viaceré mená musia byť oddelené čiarkami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
sk: Povoliť oznámenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
sk: Vzor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
sk: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
sk: Vzor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
sk: Typy správ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
sk: Kanál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
sk: Poznámka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
sk: Dotaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
sk: Pozvať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
sk: Odstrániť &všetky

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
sk: Skryť posuvník

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
sk: Povoľte, ak chcete všetky IRC vstupné riadky sledovať kontrolou pravopisu počas písania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
sk: Povolenie tejto voľby spôsobí zväčšenie textového poľa, keď sa zaplní.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
sk: Spustiť so skrytým hlavným oknom

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
sk: &Zobraziť skutočné meno vedľa prezývky

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: All events
sk: Všetky udalosti

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: Channels and queries with events
sk: Kanály a dotazy s udalosťami

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
sk: Otvoriť kartu so sledovanými prezývkami pri spustení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLauncherEntryCount)
en: &Enable Display of Unseen Events Count On Launcher Entry
sk: Povoliť zobrazenie nevidených udalostí pri spustení položky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Count &mode:
sk: &Režim počítania:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, countedEventsGroupBox)
en: Counted Events
sk: Počítané udalosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
sk: Správa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
sk: Súkromná správa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
sk: Použitá aktuálna prezývka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
sk: Zvýraznenie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
sk: Udalosti kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
sk: Udalosť kanála

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
sk: Aplikačné udalosti nastávajú v kartách Konsole, karte DCC stavu a iných aplikačných kartách nepoužitých priamo na chatovanie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
sk: Udalosti aplikácie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
sk: &Povoliť záznamy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
sk: Zaznamenať iba súkromné rozhovory (dotazy, DCC rozhovory)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
sk: Povoliť súbory s &malými písmenami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
sk: &Pripojiť názov hostiteľa k názvu súboru so záznamom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
sk: &Cesta k záznamu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
sk: Použiť systémový editor textu pre otvorenie záznamov

en: Normal Users
sk: Normálni používatelia

en: Voice (+v)
sk: Hlas (+v)

en: Halfops (+h)
sk: Poloviční operátori (+h)

en: Operators (+o)
sk: Operátori (+o)

en: Channel Admins (+p)
sk: Administrátori kanála (+p)

en: Channel Owners (+q)
sk: Vlastníci kanála (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
sk: &Príkaz spustený pri dvojitom kliknutí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
sk: Zoradiť bez ohľadu na &veľkosť písma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
sk: Zoradiť podľa &aktivity

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
sk: Zoradiť po&dľa stavu používateľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
sk: (Poradie zmeníte pomocou drag'n'drop)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
sk: Režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
sk: Vysvetlenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
sk: &Povoliť zobrazenie na obrazovke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
sk: Zobraziť na &obrazovke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
sk: &Kresliť tiene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
sk: OSD písmo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
sk: Zobraziť &OSD správu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
sk: &Ak sa vlastná prezývka zobrazí v správe kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
sk: Pri hoci&jakej správe kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
sk: Pri aktivite v &súkromnom hovore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
sk: Pri &pripojení/odpojení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
sk: Povoliť vlastné farby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
sk: Farba te&xtu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
sk: Farba &pozadia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
sk: I&né nastavenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
sk: &Trvanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
sk: O&brazovka:

en: Default Identity
sk: Štandardná identita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
sk: Dostupné znaky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
sk: %c: Aktuálny kanál
    %i: Obsah Input boxu
    %k: Kľúč kanála
    %K: Heslo servera
    %n: Poslať príkaz priamo na server namiesto vášho Input boxu
    %o: Aktuálna prezývka
    %s<term>%: termín použitý na oddelenie prezývok v %u
    %u: Zoznam vybraných prezývok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
sk: Názov tlačidla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
sk: Akcia tlačidla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
sk: Názov tlačidla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
sk: Akcia tlačidla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
sk: Zobraziť rýchle tlačidlá ktoré pracujú na prezývkach v kontextových ponukách prezývok

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Behavior
sk: Správanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
sk: Oznámenia

en: Chat Window
sk: Okno konverzácie

en: Nicklist Themes
sk: Témy zoznamu prezývok

en: Colors
sk: Farby

en: Fonts
sk: Písma

en: Quick Buttons
sk: Rýchle tlačidlá

en: Tabs
sk: Karty

en: General Behavior
sk: Všeobecné správanie

en: Connection
sk: Pripojenie

en:  line |  lines
sk[0]:  riadok
sk[1]:  riadky
sk[2]:  riadkov

en:  nick |  nicks
sk[0]:  prezývka
sk[1]:  prezývky
sk[2]:  prezývok

en: Nickname List
sk: Zoznam prezývok

en: Command Aliases
sk: Aliasy príkazov

en: Auto Replace
sk: Automatické nahradenie

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Logging
sk: Záznamy

en: Watched Nicknames
sk: Sledované prezývky

en: On Screen Display
sk: Zobraziť na obrazovke

en: Launcher Entry
sk: Položka spúšťača

en: Warning Dialogs
sk: Dialógy upozornenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
sk: Vzhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
sk: Použiť farebný text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
sk: Použiť farebné LED

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
sk: Ak zaškrtnete, farby ktoré si vyberiete v nastaveniach Zvýraznenia, nahradia farby pre "Aktuálna prezývka použítá" a "Zvýrazniť".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
sk: Dať prednosť farbám zvýraznenia okna konverzácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
sk: Umiestnenie:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
sk: Hore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
sk: Dolu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
sk: Vľavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
sk: Zobraziť tlačidlo &zatvorenia na kartách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
sk: Zobraziť tlačidlo zatvorenia na &pravej strane paneli kariet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
sk: Zameranie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
sk: &Zamerať nové karty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
sk: Zamerať nové &dotazy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
sk: Myš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
sk: Kliknutím &prostredného tlačidla myši na kartu ju zatvorí

en: Select Theme Package
sk: Vybrať balík témy

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
sk: Témy Konversation (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
sk: Neznáma chyba (0)

en: Failed to Download Theme
sk: Zlyhalo stiahnutie témy

en: Theme archive is invalid.
sk: Archív témy je neplatný.

en: Cannot Install Theme
sk: Nedá sa inštalovať téma

en: Do you want to remove %1?
sk: Chcete odstrániť %1?

en: Remove Theme
sk: Odstrániť tému

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getButton)
en: G&et New Themes...
sk: Získať nové témy...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall from File...
sk: Inštalovať zo súboru...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
sk: &Odstrániť tému

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
sk: Ikona pre normálnych používateľov

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
sk: Ikona pre používateľov preč

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
sk: Ikona pre používateľov s hlasom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
sk: Ikona pre používateľov s právami polovičného operátora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
sk: Ikona pre používateľov s právami operátora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
sk: Ikona pre používateľov s právami administrátora

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
sk: Ikona pre používateľov s právami vlastníka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
sk: Náhľad:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
sk: ... prišla pozvánka do kanála

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
sk: ... uloženie log súboru uloží iba viditeľnú časť

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
sk: ... log súbor bude vymazaný

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
sk: ... otvorený dotaz existuje pre prezývku, ktorá bola práve označená ako ignorovaná

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
sk: ... prepínanie pripojenia na iný server v rovnakej sieti

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
sk: ... vytváranie nového pripojenia na už pripojenú sieť

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
sk: ... zatváranie karty servera

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
sk: ... zatváranie karty kanála

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
sk: ... zatváranie karty dotazu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
sk: ... zatvorenie karty DCC chatu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
sk: ... zdroj pre zoznam kanálov sa nedá zistiť z aktuálnej karty

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
sk: ... zvolili ste skryť ponuku

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
sk: ... vypísanie kanálov môže spôsobovať odpojenie vzhľadom na sťahovanú veľkosť

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
sk: ... vkladanie veľkých blokov textu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
sk: ... ukončenie Konversation cez tray ikonu

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
sk: ... zvolili ste ignorovať prezývku

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
sk: ... zvolili ste zastaviť ignorovanie prezývky

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
sk: ... ukončovanie Konversation počas aktívnych DCC prenosov súborov

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
sk: ... niektoré znaky v správe sú nekompatibilné s aktuálnym kódovaním

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
sk: ... zatvorenie okna ho minimalizuje do system tray

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
sk: Ukázať okno upozornenia keď...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>
    Keď je zapnutý sledovač prezývok, budete upozornený keď prezývka zadaná v zozname <b>Sledované siete/prezývky</b> príde online alebo offline.</p>
    <p>Môžete tiež otvoriť okno <b>Sledované prezývky</b> na skontrolovanie stavu všetkých sledovaných prezývok.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
sk: Povoliť sledovanie pre&zývok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
sk: <qt>Ak je zaškrtnuté, okno <b>Sledované prezývky</b> sa automaticky otvorí po štarte Konversation.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
sk: Otvoriť kartu so sledovanými prezývkami pri spustení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Ak dvakrát kliknete na prezývku v okne <b>Sledované prezývky</b>, tento
    príkaz sa vloží na <b>Vstupný riadok</b> v okne servera.</p>
    <p>V príkaze sa dajú použiť nasledovné symboly:</p><ul>
    <li>%u: Prezývka dvakrát kliknutá.</li>
    <li>%K: Heslo servera.</li>
    <li>%n: Poslať príkaz priamo na server namiesto na vstupný riadok.</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
sk: S&pustený príkaz keď je dvakrát kliknuté na prezývku:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
sk: <qt>
    <p>Ak dvakrát kliknite na prezývku v okne <b>Sledované prezývky</b> 
    vloží sa príkaz na <b>Vstupný riadok</b> v okne servera.</p>
    <p>V príkaze sa dajú použiť nasledovné symboly:</p><ul>
    <li>%u: Prezývka dvakrát kliknutá.</li>
    <li>%K: Heslo servera.</li>
    <li>%n: Poslať príkaz priamo na server namiesto na vstupný riadok.</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
sk: Konversation bude kontrolovať stav prezývok zobrazených dolu v tomto intervale.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
sk: Interval &aktualizácie:

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
sk: Sieť je dole, automatické pripojenie keď bude opäť hore.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
sk[0]: Pokúšam sa pripojiť k %2 (port %3) o 1 sekundu.
sk[1]: Pokúšam sa pripojiť k %2 (port %3) o %1 sekundy.
sk[2]: Pokúšam sa pripojiť k %2 (port %3) o %1 sekúnd.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
sk[0]: Pokúšam sa opäť pripojiť k %2 (port %3) o 1 sekundu.
sk[1]: Pokúšam sa opäť pripojiť k %2 (port %3) o %1 sekundy.
sk[2]: Pokúšam sa opäť pripojiť k %2 (port %3) o %1 sekúnd.

en: Error
sk: Chyba

en: Reconnection attempts exceeded.
sk: Prekročené pokusy o opätovné pripojenie.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
sk: Už ste pripojený k %1. Chcete otvoriť iné pripojenie?

en: Already connected to %1
sk: Už pripojený k %1

en: Create connection
sk: Vytvoriť pripojenie

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
sk: V súčasnosti ste pripojený k %1 cez '%2' (port %3). Chcete sa namiesto toho prepnúť na '%4' (port %5)?

en: Switch Server
sk: Prepnúť server

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
sk: Vyplňte svoju <b>identitu</b>.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
sk: Vyplňte svoje <b>skutočné meno</b>.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
sk: Vyplňte aspoň jednu <b>prezývku</b>.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
sk: <qt>Vaša identita "%1" nie je nastavená správne:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
sk: Nastavenia identity

en: Edit Identity...
sk: Upraviť identitu...

en: Debug: %1
sk: Ladenie: %1

en: Error: %1
sk: Chyba: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
sk: getPrezývka: Server %1 nie je nájdený.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
sk: Nepodarilo sa odoslať DCC %1 požiadavku partnerovi cez IRC server.

en: Awaiting acceptance by remote user...
sk: Čakanie akceptovania vzdialeným používateľom...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
sk: %1 (na %2) ponúka DCC %3 s vami

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
sk: DCC %1 ponuka z %2

en: Accept
sk: Prijať

en: Reject
sk: Odmietnuť

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
sk: Odmietli ste DCC %1 požiadavku.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
sk: DCC %1 požiadavka bola odmietnutá

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
sk: Nepodarilo sa odoslať Reverse DCC %1 potvrdenie partnerovi cez IRC server.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
sk: Zlyhalo forwadnutie portu %1. Odosielam DCC požiadavku bez ohľadu na vzdialeného používateľa.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
sk: Nepodarilo sa odoslať Reverse DCC %1 potvrdenie partnerovi cez IRC server.

en: Could not open a socket for listening: %1
sk: Nepodarilo sa otvoriť port pre načúvanie: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
sk: Ponuka DCC %1 spojenia ku %2 na porte %3...

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
sk: Tabuľa

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
sk: Nadväzovanie DCC %1 spojenia ku %2 (%3:%4)...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
sk: Nadviazané DCC %1 spojenie k %2.

en: Socket error: %1
sk: Chyba soketu: %1

en: Could not accept the client.
sk: Nepodarilo sa prijať klienta.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
sk: Nadviazané DCC %1 spojenie k %2.

en: Connection closed.
sk: Spojenie zatvorené.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
sk: DCC %1 s %2 na porte %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
sk: DCC %1 s %2 na %3:%4.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
sk: Chcete zatvoriť vaše DCC %1 s %2?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
sk: Zatvoriť DCC %1

en: Talking to yourself
sk: Hovoriť s vami

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
sk: Štandardné ( %1 )

en: Usage
sk: Použitie

en: Usage: %1ME text
sk: Použitie: %1ME text

en: Unknown command.
sk: Neznámy príkaz.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
sk: Prijatá neznáma CTCP-%1 požiadavka od %2

en: No vacant port
sk: Žiadny voľný port

en: Could not open a socket
sk: Nepodarilo sa otvoriť soket

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
sk: Pasívne odosielanie

en: Open
sk: Otvoriť

en: Select Recipient
sk: Vybrať príjemcu

en: Select nickname and close the window
sk: Vybrať prezývku a zatvoriť okno

en: Close the window without changes
sk: Zatvoriť okno bez zmien

en: DCC Receive Question
sk: Otázka prijatia DCC

en: O&riginal Filename
sk: Pô&vodný názov súboru

en: Suggest &New Filename
sk: Navrhnúť &nový názov súboru

en: Use as new default download folder
sk: Použiť ako nový predvolený priečinok sťahovania

en: &Resume
sk: &Pokračovať

en: R&ename
sk: P&remenovať

en: Status
sk: Stav

en: Details
sk: Podrobnosti

en: DCC Send
sk: DCC odoslať

en: DCC Receive
sk: DCC prijať

en:  (Reverse DCC)
sk:  (Obrátené DCC)

en: Unknown server
sk: Neznámy server

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
sk: %1 na %2, %3 (port %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
sk: %1 na %2

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
sk: Áno, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
sk: Nie

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
sk: &lt; 1sek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
sk: Názov súboru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
sk: Samostatne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
sk: Stav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
sk: Priebeh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
sk: Umiestnenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
sk: Aktuálna pozícia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
sk: Veľkosť súboru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
sk: Obnovené:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
sk: Aktuálna rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
sk: Priemerná rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
sk: Čas prenosu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
sk: Odhadovaný zostávajúci čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
sk: Ponúknuté v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
sk: Spustené v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
sk: Hotové v:

en: File
sk: Súbor

en: Started At
sk: Spustené v

en: Progress
sk: Priebeh

en: Position
sk: Pozícia

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Sender Address
sk: Adresa odosielateľa

en: Remaining
sk: Zostáva

en: %1/sec
sk: %1/sek

en: Queued
sk: Vo fronte

en: Preparing
sk: Pripravujem

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
sk: Zostávajúce

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
sk: Pripájam

en: Receiving
sk: Prijímam

en: Sending
sk: Odosielam

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
sk: Hotovo

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Aborted
sk: Prerušené

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
sk: Vo fronte - prenos čaká na prijatie, alebo odmietnutie

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
sk: Pripravujem - transfer kontroluje nadviazateľné súbory

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
sk: Pripravujem - prenos získava údaje pre odoslanie

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
sk: Čakám - prenos čaká na partnera na prijatie, alebo odmietnutie

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
sk: Pripájam - prenos sa pripája k partnerovi

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
sk: Prijímam - prenos prijíma údaje do partnera

en: Sending - Transfer is sending data to partner
sk: Odosielam - prenos odosiela údaje k partnerovi

en: Done - Transfer has completed successfully
sk: Hotovo - prenos je úspešne dokončený

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
sk: Zlyhané - prenos zlyhal s 'neznámym dôvodom'

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
sk: Zlyhané - prenos zlyhal s dôvodom '%1'

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
sk: Prerušené - prenos bol prerušený používateľom

en: Incoming Transfers
sk: Prichádzajúce prenosy

en: Outgoing Transfers
sk: Odchádzajúce prenosy

en: DCC Status
sk: DCC stav

en: &Select All Items
sk: &Vybrať všetky položky

en: S&elect All Completed Items
sk: &Vybrať všetky dokončené položky

en: &Accept
sk: &Prijať

en: Start receiving
sk: Spustiť príjem

en: A&bort
sk: P&rerušiť

en: Abort the transfer(s)
sk: Prerušiť prenos(y)

en: Resend
sk: Znovu odoslať

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
sk: &Vyčistiť

en: Clear all selected Items
sk: Vyčistiť všetky vybraté položky

en: Clear Completed
sk: Vyčistiť dokončené

en: Clear Completed Items
sk: Vyčistiť dokončené položky

en: &Open File
sk: &Otvoriť súbor

en: Run the file
sk: Spustiť súbor

en: Open Location
sk: Otvoriť umiestnenie

en: Open the file location
sk: Otvoriť umiestnenie súboru

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
sk[0]: Vybrali ste %1 súbor na spustenie, určite chcete pokračovať?
sk[1]: Vybrali ste %1 súbory na spustenie, určite chcete pokračovať?
sk[2]: Vybrali ste %1 súborov na spustenie, určite chcete pokračovať?

en: The admin has restricted the right to receive files
sk: Administrátor obmedzil právo prijímať súbory

en: Invalid sender address (%1)
sk: Neplatná adresa odosielateľa (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
sk: Nepodporované vyjednávanie (veľkosť súboru=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
sk: <b>Nedá sa vytvoriť priečinok alebo sa nedá zapisovať na cieľ.</b><br/>Priečinok: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
sk: <b>Súbor je použitý iným prenosom.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
sk: Nepodarilo sa vytvoriť KIO inštanciu

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
sk[0]: <b>Čiastočný súbor existuje:</b><br/>%2<br/>Veľkosť čiastočného súboru: %1 byte.<br/>
sk[1]: <b>Čiastočný súbor existuje:</b><br/>%2<br/>Veľkosť čiastočného súboru: %1 byty.<br/>
sk[2]: <b>Čiastočný súbor existuje:</b><br/>%2<br/>Veľkosť čiastočného súboru: %1 bytov.<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
sk: <b>Súbor už existuje.</b><br/>%1 (%2)<br/>Odosielateľ oznamuje veľkosť súboru %3<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
sk: <b>Nie je možné otvoriť súbor.<br/>Chyba: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
sk: Nepodarilo sa odoslať Reverse DCC SEND potvrdenie partnerovi cez IRC server.

en: Waiting for connection
sk: Čakám na spojenie

en: Waiting for remote host's acceptance
sk: Čakám na akceptáciu vzdialeného hostiteľa

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
sk: Nepodarilo sa odoslať DCC RECV resume požiadavku partnerovi cez IRC server.

en: Unexpected response from remote host
sk: Nečakaná odpoveď od vzdialeného hostiteľa

en: Could not accept the connection (socket error).
sk: Nepodarilo sa prijať spojenie (chyba soketu).

en: Transfer error
sk: Chyba prenosu

en: KIO error: %1
sk: KIO chyba: %1

en: Timed out
sk: Časový limit

en: The admin has restricted the right to send files
sk: Administrátor obmedzil právo odosielať súbory

en: The url "%1" does not exist
sk: Url "%1" neexistuje

en: Enter Filename
sk: Zadať názov súboru

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
sk: <qt>Súbor, ktorý odosielate <i>%1</i> nemá názov súboru.<br/>Prosím zadajte názov súboru, alebo zrušte dcc prenos</qt>

en: unknown
sk: neznáme

en: No filename was given
sk: Nebol zadaný názov súboru

en: Could not retrieve "%1"
sk: Nepodarilo sa prijať "%1"

en: Unable to send a 0 byte file.
sk: Nedá sa odoslať 0 bytový súbor.

en: DCC SEND request was rejected
sk: DCC SEND požiadavka bola zamietnutá

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
sk: Nepodarilo sa odoslať DCC SEND požiadavku partnerovi cez IRC server.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
sk: Operácia bola úspešná. By sa nikdy nemalo stať v chybovom dialógovom okne.

en: Could not read from file "%1".
sk: Nepodarilo sa čítať zo súboru "%1".

en: Could not write to file "%1".
sk: Nepodarilo sa zapísať do súboru "%1".

en: A fatal unrecoverable error occurred.
sk: Vyskytla sa fatálna neodstrániteľná chyba.

en: Could not open file "%1".
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor "%1".

en: The operation was unexpectedly aborted.
sk: Operácia bola nečakane prerušená.

en: The operation timed out.
sk: Vypršal časový limit operácie.

en: An unspecified error happened on close.
sk: Stala sa nešpecifikovaná chyba pri ukončení.

en: Unknown error. Code %1
sk: Neznáma chyba. Kód %1

en: Columns
sk: Stĺpce

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
sk: Výber písma tabule

en: Clear Image
sk: Vyčistiť obrázok

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Freehand Drawing
sk: Kreslenie voľnou rukou

en: Draw a straight line
sk: Kresliť rovnú čiaru

en: Draw a rectangle
sk: Kresliť obdĺžnik

en: Draw an ellipse
sk: Kresliť elipsu

en: Draw text
sk: Kresliť text

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
sk: Výber

en: Eraser
sk: Guma

en: Fill a contiguous area with the foreground color
sk: Vyplniť súvislú oblasť farbou popredia

en: Draw an arrow
sk: Kresliť šípku

en: Select a color from the image
sk: Vyberte farbu z obrázku

en: Save Image
sk: Uložiť obrázok

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
sk: Obrázky (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
sk: Identity

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
sk: Toto je váš zoznam prezývok. Prezývka je meno, pod ktorým vás budú poznať ostatní. Môžete si zvoliť ľubovoľnú. Prvý znak musí byť písmeno.
    
    Keďže prezývky musia byť jedinečné na celej IRC sieti, vaše žiadané meno môže byť odmietnuté serverom, pretože ho už používa niekto iný. Zadajte vaše alternatívne prezývky. Ak je vaša prvá voľba odmietnutá, Konversation sa bude snažiť použiť alternatívne prezývky.

en: Standard NickServ
sk: Štandardný NickServ

en: Server Password
sk: Heslo servera

en: SSL Client Certificate
sk: Certifikát SSL klienta

en:  minute |  minutes
sk[0]:  minúta
sk[1]:  minúty
sk[2]:  minút

en: Change identity information
sk: Zmeniť informáciu identity

en: Discards all changes made
sk: Zahodiť všetky urobené zmeny

en: Add Identity
sk: Pridať identitu

en: Identity name:
sk: Meno identity:

en: You need to give the identity a name.
sk: Musíte dať meno identity.

en: Rename Identity
sk: Premenovať identitu

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
sk: Táto identita sa používa, ak ju odstránite, nastavenia siete použijú štandardnú. Aj tak zmazať?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať všetky informácie pre túto identitu?

en: Delete Identity
sk: Zmazať identitu

en: Duplicate Identity
sk: Duplikovať identitu

en: You must add at least one nick to the identity.
sk: Musíte pridať aspoň jednu prezývku do identity.

en: Nicks must not contain spaces.
sk: Nicky nesmú obsahovať medzery.

en: Please enter a real name.
sk: Zadajte skutočné meno.

en: Ident must not contain spaces.
sk: Ident nesmie obsahovať medzery.

en: NickServ may not function with auto join;  SASL is recommended.
sk: NickServ nemusí fungovať s automatickým pripojením; Odporúča sa SASL.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
sk: Heslo zadané tu prepíše to zadané v nastaveniach servera, ak je nejaké.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
sk: (nepovinné)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
sk: Overenie SSL klientskeho certifikátu vynúti povolenie SSL pre pripojenie, prepíše nastavenia servera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
sk: &Identita:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
sk: Duplikát

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
sk: Premenovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
sk: &Skutočné meno:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
sk: Zadajte vaše skutočné meno. IRC nie je určené na skrývanie sa pred vašimi priateľmi alebo nepriateľmi. Majte to na pamäti, ak sa chcete správať škodlivo. Falošné "skutočné meno" môže byť dobrý spôsob na zamaskovanie vášho pohlavia pred hlupákmi, ale vaše PC môže byť stále vystopované, tak nikdy nebudete úplne anonymní.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
sk: Prezývka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
sk: Automatická identifikácia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
sk: Sl&užba:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
sk: Názov služby môže byť <b><i>nickserv</i></b> alebo meno závislé na sieti, ako napr. <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
sk: Príkaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
sk: Účet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
sk: He&slo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
sk: PEM súbor:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
sk: Preč

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
sk: Ak zaškrtnete, kedykošvek vykonáte príaz <b>/away</b>, v kanáli sa zobrazí vodorovná čiara, označujúca bod, kedy ste boli preč. Iné IRC klienty nevidia túto vodorovnú čiaru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
sk: Označiť poslednú pozíciu v oknách konverzácie pre odchode preč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
sk: Predvolená správa o neprítomnosti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
sk: Text ktorý tu zadáte, sa použije ako away správa keď ne je žiadny parameter zadaný do príkazov  <b>/away</b> alebo <b>/aaway</b> a tiež keď je prepnuté Global Away z ponuky alebo cez klávesovú skratku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
sk: Prezývka preč:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
sk: Zadajte prezývku, ktorá upozorňuje, že ste preč. Kedykoľvek vykonáte príkaz <b>/away msg</b> v nejakom kanáli pripojenom s touto identitou, Konversation automaticky zmení vašu prezývku na Away prezývku. Ostatní používatelia budú schopní vidieť, že ste mimi počítača. Kedykoľvek spustíte príkaz <b>/away</b> v nejakom kanáli v ktorom ste preč, Konversation automaticky zmení vašu prezývku späť na pôvodnú. Ak si neželáte automaticy meniť prezývky keď chodíte preč, nechajte prázdne.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
sk: Ak zaškrtnete toto políčko, Konversation automaticky nastaví všetky pripojenia pomocou tejto identity preč, keď sa spustí šetrič obrazovky, alebo po určitej dobe nečinnosti používateľa nastavenej nižšie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
sk: Automaticky preč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
sk: Nastaviť preč po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
sk: neaktivita používateľa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
sk: Ak zaškrtnete, Konversation automaticy zruší away pre všetky pripojenia poúžívajúce túto identitu keď sa šetrič obrazovky zastaví alebo je detekovaná nová používateľská aktivita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
sk: Automaticky sa vrátiť pri aktivite

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
sk: Ak zaškrtnete, Konversation automaticky spustí príkaz away vo všetkých kartách kanála, ktoré používajú túto identitu. <b>%s</b> v prípaze away sa nahradí away správou. Keď sa vrátite, spustí sa príkaz return. <b>%t</b> v príkaze return sa nahradí dĺžkou času, ktorý ste boli preč.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
sk: Príkazy preč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
sk: Príkaz preč:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
sk: Príkaz návrat:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
sk: Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
sk: &Pre-shell príkaz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
sk: Tu môžete zadať príkaz na vykonanie pred spustením pripojenia na server.<br>Ak máte viac serverov v tejto identite, tento príkaz sa vykoná pre každý server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
sk: &Kódovanie:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
sk: Toto nastavenie ovplyvňuje ako znaky, ktoré ste zadali, sa kódujú na poslanie na server. Ovplyvňiuje to aj to, ako sú správy zobrazené. Keď prvýkrát otvoríte Konversation, automaticky zistí toto nastavenie z operačného systému. Ak sa zdá, že máte problémy vidieť správy iných používateľov správne, skúste zmeniť toto nastavenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginLabel)
en: I&dent:
sk: I&dentifikácia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
sk: Keď sa pripojíte, veľa serverov overuje váš počítač pre IDENT odpoveď. Ak na vašom počítači nebeží IDENT server, Konversation pošle túto odpoveď. Medzery nie sú povolené.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
sk: Dôvod &ukončenia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
sk: Keď opustíte server, táto správa sa ukáže ostatným.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
sk: Konversation ukončený.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
sk: Dôvod &odchodu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
sk: Keď opustíte kanál, je odoslaná táto správa do kanála.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
sk: Dôvod &vykopnutia:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
sk: Keď ste vykopnutí z kanálu (obyčajne IRC operátorom), táto správa sa pošle do kanála.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
sk: Používateľ ukončený.

en: Edit Channel Settings
sk: Upraviť nastavenia kanála

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
sk: <qt><p>Každý kanál na IRC má s ním asociovaný tému.  Je to jednoduchá správa, ktorú môže vidieť každý.</p><p>Ak ste operátor, alebo režim <em>'T'</em> nebol nastavený, potom môžete zmeniť tému kliknutím na tlačidlo upraviť nastavenia kanála.  Takisto tu môžete vidieť históriu tém.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
sk: Povolený maximálny počet používateľov v kanáli

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto je limit používateľov kanála - koľko môže byť maximálny počet používateľov v kanáli v tom istom čase.  Ak ste operátor, môžete to nastaviť.  <b>T</b>éma bude automaticky týmto nastavená.</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ukazuje Vašu aktuálnu prezývku a alternatívy, ktoré ste nastavili.  Ak vyberiete, alebo napíšete inú prezývku, potom bude IRC server odoslaná požiadavka zmeniť Vašu prezývku.  Ak to server umožňuje, nová prezývka bude vybraná. Ak napíšete novú prezývku, stlačte na konci 'Enter'.</p><p>Alternatívy prezývok môžete pridať z možnosti <em>Identity</em> v ponuke <em>Nastavenia</em>.</p></qt>

en: Completion
sk: Dopĺňanie

en: Possible completions: %1.
sk: Možné doplnenia: %1.

en: Channel Password
sk: Hesla kanála

en: Channel User Limit
sk: Limit používateľov kanála

en: Enter the new user limit for the channel:
sk: Zadajte nový limit používateľov pre kanál:

en: Nick
sk: Prezývka

en: You are now known as %1.
sk: Teraz ste známy ako %1.

en: %1 is now known as %2.
sk: %1 je teraz známy ako %2.

[ctx: Message type]
en: Join
sk: Spojiť

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
sk: Vy (%1) ste sa pripojili do kanála %2.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
sk: %1 (%2) sa prihlásil do kanála.

[ctx: Message type]
en: Quit
sk: Ukončiť

en: You (%1) have left this server.
sk: Vy (%1) ste opustili tento server.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
sk: Vy (%1) ste opustili tento server (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
sk: Časť

en: You have left channel %1.
sk: Opustili ste kanál %1.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
sk: Vy (%1) ste opustili kanál %2 (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
sk: %1 (%2) opustil tento server.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
sk: %1 (%2) opustil tento server (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
sk: %1 (%2) opustil tento kanál.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
sk: %1 (%2) opustil tento kanál (%3).

en: Kick
sk: Vykopnúť

en: You have kicked yourself from channel %1.
sk: Vykopli ste sa z kanála %1.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
sk: Vykopli ste sa z kanála %1 (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
sk: %2 Vás vykopol z kanála %1.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
sk: %2 (%3) Vás vykopol z kanála %1.

en: You have kicked %1 from the channel.
sk: Vykopli ste %1 z kanála.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
sk: Vykopli ste %1 z kanála (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
sk: %1 bol vykopnutý z kanála používateľom %2.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
sk: %1 bol vykopnutý z kanála používateľom %2 (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
sk[0]: %1 prezývka
sk[1]: %1 prezývky
sk[2]: %1 prezývok

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
sk[0]:  (%1 op)
sk[1]:  (%1 opi)
sk[2]:  (%1 opov)

en: Topic
sk: Téma

en: The channel topic is "%1".
sk: Téma kanála je "%1".

en: You set the channel topic to "%1".
sk: Nastavili ste tému kanála na "%1".

en: %1 sets the channel topic to "%2".
sk: %1 nastavil tému kanála na %2".

en: You set a quiet on %1.
sk: Nastavili ste ticho na %1.

en: %1 sets a quiet on %2.
sk: %1 nastavil ticho na %2.

en: You remove the quiet on %1.
sk: Odstránili ste ticho na %1.

en: %1 removes the quiet on %2.
sk: %1 odstránil ticho na %2.

en: You give channel owner privileges to yourself.
sk: Dali ste si vlastnícke práva.

en: You give channel owner privileges to %1.
sk: Dali ste vlastnícke práva používateľovi %1.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
sk: %1 Vám dal vlastnícke práva.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
sk: %1 dal vlastnícke práva používateľovi %2.

en: You take channel owner privileges from yourself.
sk: Odobrali ste si vlastnícke práva.

en: You take channel owner privileges from %1.
sk: Odobrali ste si vlastnícke práva od používateľa %1.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
sk: %1 odobral od Vás vlastnícke práva.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
sk: %1 odobral vlastnícke práva od používateľa %2.

en: You give channel admin privileges to yourself.
sk: Dali ste si administrátorské práva.

en: You give channel admin privileges to %1.
sk: Udelili ste administrátorské práva kanála pre %1.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
sk: %1 Vám dal administrátorské práva.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
sk: %1 dal administrátorské práva používateľovi %2.

en: You take channel admin privileges from yourself.
sk: Odobrali ste si administrátorské práva.

en: You take channel admin privileges from %1.
sk: Odobrali ste administrátorské práva od %1.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
sk: %1 od Vás odobral administrátorské práva.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
sk: %1 odobral administrátorské práva od %2.

en: You give channel operator privileges to yourself.
sk: Dali ste si práva operátora.

en: You give channel operator privileges to %1.
sk: Dali ste práva operátora používateľovi %1.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
sk: %1 Vám dal práva operátora.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
sk: %1 dal práva operátora používateľovi %2.

en: You take channel operator privileges from yourself.
sk: Odobrali ste si práva operátora.

en: You take channel operator privileges from %1.
sk: Odobrali ste práva operátora od %1.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
sk: %1 odobral od Vás práva operátora.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
sk: %1 odobral práva operátora od používateľa %2.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
sk: Dali ste si práva polovičného operátora.

en: You give channel halfop privileges to %1.
sk: Dali ste práva polovičného operátora používateľovi %1.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
sk: %1 Vám dal práva polovičného operátora.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
sk: %1 dal práva polovičného operátora používateľovi %2.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
sk: Odobrali ste si práva polovičného operátora.

en: You take channel halfop privileges from %1.
sk: Odobrali ste práva polovičného operátora od používateľa %1.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
sk: %1 odobral od Vás práva polovičného operátora.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
sk: %1 odobral práva polovičného operátora od používateľa %2.

en: You give yourself permission to talk.
sk: Dali ste si právo hovoriť

en: You give %1 permission to talk.
sk: Dali ste právo hovoriť používateľovi %1.

en: %1 gives you permission to talk.
sk: %1 Vám dal právo hovoriť.

en: %1 gives %2 permission to talk.
sk: %1 dal právo hovoriť používateľovi %2.

en: You take the permission to talk from yourself.
sk: Odobrali ste si právo hovoriť.

en: You take the permission to talk from %1.
sk: Odobrali ste právo hovoriť od používateľa %1.

en: %1 takes the permission to talk from you.
sk: %1 odobral od Vás právo hovoriť.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
sk: %1 odobral právo hovoriť od používateľa %2.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
sk: Nastavili ste režim kanála na 'farby nepovolené'.

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
sk: %1 nastavil režim kanála na 'farby nepovolené'.

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
sk: Nastavili ste režim kanála na 'povoliť kódy farieb'.

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
sk: %1 nastavil režim kanála na 'povoliť kódy farieb'.

en: You set the channel mode to 'invite only'.
sk: Nastavili ste režim kanála na 'len pre pozvaných'.

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
sk: %1 nastavil režim kanála na 'len pre pozvaných'.

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
sk: Zrušili ste režim kanála 'len pre pozvaných'.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
sk: %1 zrušil režim kanála 'len pre pozvaných'.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
sk: Nastavili ste režim kanálu na 'moderovaný'.

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
sk: %1 nastavil režim kanálu na 'moderovaný'.

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
sk: Nastavili ste režim kanálu na 'nemoderovaný'.

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
sk: %1 nastavil režim kanálu na 'nemoderovaný'.

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
sk: Nastavili ste režim kanála na 'žiadne správy zvonka'.

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
sk: %1 nastavil režim kanála na 'žiadne správy zvonka'.

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
sk: Nastavili ste režim kanála na 'povoliť správy zvonka'.

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
sk: %1 nastavil režim kanála na 'povoliť správy zvonka'.

en: You set the channel mode to 'private'.
sk: Nastavili ste režim kanálu na 'súkromný'.

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
sk: %1 nastavil režim kanálu na 'súkromný'.

en: You set the channel mode to 'public'.
sk: Nastavili ste režim kanálu na 'verejný'.

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
sk: %1 nastavil režim kanálu na 'verejný'.

en: You set the channel mode to 'secret'.
sk: Nastavili ste režim kanálu na 'tajný'.

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
sk: %1 nastavil režim kanálu na 'tajný'.

en: You set the channel mode to 'visible'.
sk: Nastavili ste režim kanálu na 'viditeľný'.

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
sk: %1 nastavil režim kanálu na 'viditeľný'.

en: You switch on 'topic protection'.
sk: Zapli ste 'ochranu témy'.

en: %1 switches on 'topic protection'.
sk: %1 zapol 'ochranu témy'.

en: You switch off 'topic protection'.
sk: Vypli ste 'ochranu témy'.

en: %1 switches off 'topic protection'.
sk: %1 vypol 'ochranu témy'.

en: You set the channel key to '%1'.
sk: Nastavili ste kľúč kanála na '%1'.

en: %1 sets the channel key to '%2'.
sk: %1 nastavil kľúč kanála na '%2'.

en: You remove the channel key.
sk: Odstránili ste kľúč kanála.

en: %1 removes the channel key.
sk: %1 odstránil kľúč kanála.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
sk[0]: Nastavili ste limit kanálu na 1 prezývku.
sk[1]: Nastavili ste limit kanálu na %1  prezývky.
sk[2]: Nastavili ste limit kanálu na %1  prezývok.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
sk[0]: %2 nastavil limit kanálu na 1 prezývku.
sk[1]: %2 nastavil limit kanálu na %1 prezývky.
sk[2]: %2 nastavil limit kanálu na %1 prezývok.

en: You remove the channel limit.
sk: Odstránili ste limit kanála.

en: %1 removes the channel limit.
sk: %1 odstránil limit kanála.

en: You set a ban on %1.
sk: Nastavili ste zákaz pre %1.

en: %1 sets a ban on %2.
sk: %1 nastavil zákaz pre %2.

en: You remove the ban on %1.
sk: Odstránili ste zákaz pre %1.

en: %1 removes the ban on %2.
sk: %1 odstránil zákaz pre %2.

en: You set a ban exception on %1.
sk: Nastavili ste výnimku zákazu na %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
sk: %1 nastavil zákaz pre %2.

en: You remove the ban exception on %1.
sk: Odstránili ste výnimku zákazu pre %1.

en: %1 removes the ban exception on %2.
sk: %1 odstránil zákaz pre %2.

en: You set invitation mask %1.
sk: Nastavili ste pozývaciu masku %1.

en: %1 sets invitation mask %2.
sk: %1 nastavil pozývaciu masku %2.

en: You remove the invitation mask %1.
sk: Odstránili ste pozývaciu masku %1.

en: %1 removes the invitation mask %2.
sk: %1 odstránil pozývaciu masku %2.

en: You set the channel mode '%1'.
sk: Nastavili ste režim kanálu na '%1'.

en: %1 sets the channel mode '%2'.
sk: %1 nastavil režim kanálu na '%2'.

en: You set channel mode +%1
sk: Nastavili ste režim kanálu +%1

en: %1 sets channel mode +%2
sk: %1 nastavil režim kanálu +%2

en: You remove the channel mode '%1'.
sk: Odstránili ste režim kanálu '%1'.

en: %1 removes the channel mode '%2'.
sk: %1 odstránil režim kanálu '%2'.

en: You set channel mode -%1
sk: Nastavili ste režim kanálu -%1

en: %1 sets channel mode -%2
sk: %1 nastavil režim kanálu -%2

en: You have to be an operator to change this.
sk: Ak chcete toto zmeniť, musíte byť operátor.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
sk: Téma môže byť zmenená iba operátorom kanála.  %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
sk: Žiadne správy do kanála od klientov zvonka.  %1

en: Secret channel.  %1
sk: Tajný kanál. %1

en: Invite only channel.  %1
sk: Kanál iba na pozvanie.  %1

en: Private channel.  %1
sk: Súkromný kanál.  %1

en: Moderated channel.  %1
sk: Moderovaný kanál.  %1

en: Protect channel with a password.
sk: Chrániť kanál heslom.

en: Set user limit to channel.
sk: Nastaviť limit používateľov v kanáli.

en: Do you want to leave %1?
sk: Chcete opustiť %1?

en: Leave Channel
sk: Opustiť kanál

en: Leave
sk: Opustiť

en: Identity Default ( %1 )
sk: Štandardná identita ( %1 )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
sk: He&slo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
sk: K&anál:

en: Channel Name
sk: Názov kanála

en: Users
sk: Používatelia

en: Channel Topic
sk: Téma kanála

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
sk: Zoznam kanálov

[ctx: save list]
en: Save &List...
sk: Uložiť zoznam...

en: Click here to save the channel list.
sk: Kliknite pre uloženie zoznamu kanálov.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
sk: Obnoviť zoznam

en: Click here to refresh the channel list.
sk: Kliknite sem na obnovu zoznamu kanálov.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
sk: &Pripojiť sa na kanál

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
sk: Kliknite sem na pripojenie ku kanálu. Vytvorí sa nová karta pre kanál.

en: Refreshing.
sk: Obnovujem.

en: Channels: %1 (%2 shown)
sk: Kanály: %1 (%2 zobrazených)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
sk:  Neunikátni používatelia: %1 (%2 zobrazených)

en: Save Channel List
sk: Uložiť zoznam kanálov

en: Konversation Channel List: %1 - %2
sk: Konversation zoznam kanálov: %1 - %2

en: Join Channel
sk: Pripojiť kanál

en: Open URL
sk: Otvoriť URL

en: Channel List for %1
sk: zoznam kanálov pre %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
sk: Ma&ximum používateľov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
sk: &Minimum používateľov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
sk: Filtrovaný zoznam kanálov je zobrazený tu. Upozorňujeme, že ak nepoužívate regulárne výrazy, Konversation vypíše všetky kanály, ktorých názov obsahuje filtrovací reťazec, ktorý ste zadali. Názov kanála sa nemusí začínať na zadaný reťazec.\n\nZvoľte kanál, ktorý chcete pripojiť, kliknutím naň. Pravý klik na kanál na získanie zoznamu všetkých web adries spomenutých v téme kanála.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
sk: &Kanál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
sk: &Téma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
sk: Zadajte reťazec filtra.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
sk: Hľadať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
sk: &Regulárny výraz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
sk: Môžete obmedziť zoznam kanálov na tie kanály s minimálnym počtom používateľov. Výber "Bez obmedzenia" zakáže toto kritérium.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
sk: Bez limitu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
sk: Môžete obmedziť zoznam kanálov na tie kanály s maximálnym počtom používateľov. Výber "Bez obmedzenia" zakáže toto kritérium.

en: Operator
sk: Operátor

en: Admin
sk: Administrátor

en: Owner
sk: Vlastník

en: Half-operator
sk: Polovičný operátor

en: Has voice
sk: Má hlas

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
sk: Prijatá CTCP-PING požiadavka od %1 do kanála %2, odosielam odpoveď.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
sk: Prijatá CTCP-%1 požiadavka od %2, odosielam odpoveď.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
sk: Prijatá požiadavka verzie od %1 do kanála %2.

en: Received Version request from %1.
sk: Prijatá požiadavka verzie od %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
sk: Prijatá neplatná DCC SEND požiadavka od %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
sk: Prijatá neplatná DCC ACCEPT požiadavka od %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
sk: Prijatá neplatná DCC RESUME požiadavka od %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
sk: Prijatá neplatná DCC CHAT požiadavka od %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
sk: Prijatý neznámy DCC príkaz %1 od %2.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
sk: Prijatá neznáma CTCP-%1 požiadavka od %2 do kanála %3.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
sk: Prijatá neznáma CTCP-%1 požiadavka od %2.

en: -%1 to %2- %3
sk: -%1 do %2- %3

en: second | seconds
sk[0]: sekunda
sk[1]: sekundy
sk[2]: sekundy

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
sk: Prijatá CTCP-PING odpoveď od %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
sk: Prijatá CTCP-%1 odpoveď od %2 %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
sk: Prijatý DH1080_INIT od %1

en: Received DH1080_FINISH from %1
sk: Prijatý DH1080_FINISH od %1

en: %1 invited you to channel %2.
sk: %1 Vás pozval do kanála %2.

en: Capabilities
sk: Schopnosti

en: You have set personal modes: %1
sk: Nastavili ste osobné režimy: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
sk: %1 zmenil Vaše osobné režimy: %2

en: %1 sets mode: %2
sk: %1 nastavuje režim: %2

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
sk: Server %1 (Verzia %2), Režimy používateľa: %3, Režimy kanála: %4

en: Support
sk: Podpora

en: Your personal modes are:
sk: Vaše osobné režimy sú:

en: Channel modes:
sk: Režimy kanála:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
sk[0]: limitovaný pre %1 používateľa
sk[1]: limitovaný pre %1 používateľov
sk[2]: limitovaný pre %1 používateľov

en: Channel URL: %1
sk: URL kanála: %1

en: Created
sk: Vytvorený

en: This channel was created on %1.
sk: Tento kanál bol vytvorený %1.

note: i18n("Whois"),parameterList.join(" ").section(QLatin1Char(' '),1)+' '+trailing); The above line works fine, but can't be i18n'ised. So use the below instead.. I hope this is okay.
en: Whois
sk: Kto je

en: %1 is logged in as %2.
sk: %1 je prihlásený ako %2.

en: Names
sk: Mená

en: End of NAMES list.
sk: Koniec zoznamu mien.

en: TOPIC
sk: TÉMA

en: The channel %1 has no topic set.
sk: Kanál %1 nemá nastavenú tému.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
sk: Téma kanála pre %1 je: "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
sk: Tému nastavil %1 na %2.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
sk: Tému nastavil %2 na %3 pre %1.

en: %1 is actually using the host %2.
sk: %1 aktuálne používa hostiteľ %2.

en: %1: No such nick/channel.
sk: %1: Žiadna taká prezývka/kanál.

en: No such nick: %1.
sk: Žiadna taká prezývka: %1.

en: %1: No such channel.
sk: %1: Žiadny taký kanál.

en: Nickname already in use, try a different one.
sk: Prezývka sa aktuálne používa, skúste inú.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
sk: Prezývka %1 sa už používa, ale spojenie zlyhalo pred vašou odpoveďou.

en: Nickname already in use. Trying %1.
sk: Prezývka sa aktuálne používa. Skúšam %1.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
sk: Chybná prezývka. Mením na %1.

en: You are not on %1.
sk: Nie ste v %1.

en: Message of the day:
sk: Správa dňa:

en: End of message of the day
sk: Koniec správy dňa

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
sk: Ak chcete toto urobiť, musíte byť operátor v %1.

en: You are now an IRC operator on this server.
sk: Ste teraz IRC operátor na serveri.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
sk: '%1' je teraz Váš skrytý hostiteľ (nastavené službami).

en: Current users on the network: %1
sk: Aktuálni používatelia na sieti: %1

en: Current users on %1: %2.
sk: Aktuálni používatelia na %1: %2.

en: Away
sk: Preč

en: %1 is away: %2
sk: %1 je preč: %2

en: You invited %1 to channel %2.
sk: Pozvali ste %1 na kanál %2.

en: %1 is %2@%3 (%4)
sk: %1 je %2@%3 (%4)

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
sk: Vyriešený %1 (%2) na adresu: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
sk: Nedá sa vyriešiť adresa pre %1 (%2)

en: %1 is an identified user.
sk: %1 je identifikovaný používateľ.

en: %1 is using a secure connection.
sk: %1 používa zabezpečené pripojenie.

en: Who
sk: Kto

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
sk: %1 je %2@%3 (%4)%5

en:  (Away)
sk:  (Preč)

en: End of /WHO list for %1
sk: Koniec zoznamu /WHO pre %1

en: %1 is a user on channels: %2
sk: %1 je používateľ na kanáloch: %2

en: %1 has voice on channels: %2
sk: %1 má hlas na kanáloch: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
sk: %1 je polovičný operátor na kanáloch: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
sk: %1 je operátor na kanáloch: %2

en: %1 is owner of channels: %2
sk: %1 je vlastník kanálov: %2

en: %1 is admin on channels: %2
sk: %1 je administrátor na kanáloch: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
sk: %1 je prihlásený cez %2 (%3).

en: %1 is available for help.
sk: %1 je dostupný pre pomoc.

en: %1 is an IRC Operator.
sk: %1 je IRC operátor.

en: 1 day | %1 days
sk[0]: 1 deň
sk[1]: %1 dni
sk[2]: %1 dní

en: 1 hour | %1 hours
sk[0]: 1 hodina
sk[1]: %1 hodiny
sk[2]: %1 hodín

en: 1 minute | %1 minutes
sk[0]: 1 minúta
sk[1]: %1 minúty
sk[2]: %1 minút

en: 1 second | %1 seconds
sk[0]: 1 sekunda
sk[1]: %1 sekundy
sk[2]: %1 sekúnd

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
sk: %1 bol nečinný %2, %3, %4, a %5.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
sk: %1 bol nečinný %2, %3, a %4.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
sk: %1 bol nečinný %2, a %3.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
sk[0]: %2 bol nečinný 1 sekundu.
sk[1]: %2 bol nečinný %1 sekundy.
sk[2]: %2 bol nečinný %1 sekúnd.

en: %1 has been online since %2.
sk: %1 je prihlásený od %2.

en: End of WHOIS list.
sk: Koniec zoznamu WHOIS.

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
sk: %1%2 je %3%4.

en:  (IRC Operator)
sk:  (IRC Operátor)

en:  (away)
sk:  (preč)

en: List
sk: Zoznam

en: List of channels:
sk: Zoznam kanálov:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
sk[0]: %2 (%1 používateľ): %3
sk[1]: %2 (%1 používatelia): %3
sk[2]: %2 (%1 používateľov): %3

en: End of channel list.
sk: Koniec zoznamu listov.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

en: BanList:%1
sk: Ban zoznam:%1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
sk: %2 nastavil %1 na %3

en: End of Ban List.
sk: Koniec Ban zoznamu.

en: No such server: %1.
sk: Žiadny taký server: %1.

en: %1 is currently unavailable.
sk: %1 je aktuálne nedostupný.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
sk: Prezývka %1 nie je k dispozícii. Skúšam %2.

en: %1: Unknown command.
sk: %1: Neznámy príkaz.

en: Not registered.
sk: Neregistrovaný.

en: %1: This command requires more parameters.
sk: %1: Tento príkaz vyžaduje viac parametrov.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
sk: Nie je možné pripojiť %1: Kanál je chránený heslom a zadané heslo je chybné alebo žiadne.

en: You are now logged in as %1.
sk: Teraz ste prihlásený ako %1.

en: SASL authentication successful.
sk: SASL overenie úspešné.

en: SASL authentication attempt failed.
sk: Pokus o overenie SASL zlyhal.

en: SASL authentication aborted.
sk: SASL overenie prerušené.

en: Channel Invites
sk: Pozvánky do kanála

en: Join
sk: Spojiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
sk: Prijali ste pozvanie pre nasledujúce kanály. Vyberte kanál, ku ktorému sa chcete pripojiť:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
sk: Vždy sa opýtať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
sk: Vždy sa pripojiť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
sk: Vždy ignorovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
sk: Odteraz:

en: Are you sure you want to remove this channel from your history?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať tento kanál z vašej histórie?

en: Remove channel
sk: Odstrániť kanál

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
sk: Pripojenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
sk: &Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
sk: Maska hostiteľa:

en: Away&nbsp;Message:
sk: Správa o neprítomnosti:

en: (unknown)
sk: (neznámy)

en: Online&nbsp;Since:
sk: Prihlásený od:

en: <qt><p>This shows all the people in the channel.  The nick for each person is shown, with a picture showing their status.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>This person has administrator privileges.</td></tr><tr><th>%2</th><td>This person is a channel owner.</td></tr><tr><th>%3</th><td>This person is a channel operator.</td></tr><tr><th>%4</th><td>This person is a channel half-operator.</td></tr><tr><th>%5</th><td>This person has voice, and can therefore talk in a moderated channel.</td></tr><tr><th>%6</th><td>This person does not have any special privileges.</td></tr><tr><th>%7</th><td>This, overlaid on any of the above, indicates that this person is currently away.</td></tr></table><p>The meaning of admin, owner and halfop varies between different IRC servers.</p><p>Hovering over any nick shows their current status. See the Konversation Handbook for more information.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto zobrazuje všetkých ľudí v kanáli.  Je zobrazená prezývka pre každú osobu s obrázkom ich stavu.<br /></p><table><tr><th><img src="%1"/></th><td>Táto osoba má administrátorské práva.</td></tr><tr><th><img src="%2"/></th><td>Táto osoba je vlastníkom kanála.</td></tr><tr><th><img src="%3"/></th><td>Táto osoba je operátor kanála.</td></tr><tr><th><img src="%4"/></th><td>Táto soba je polovičným operátorom.</td></tr><tr><th><img src="%5"/></th><td>Táto osoba má hlas a preto môže hovoriť do moderovaného kanála.</td></tr><tr><th><img src="%6"/></th><td>Táto osoba nemá nijaké zvláštne práva.</td></tr><tr><th><img src="%7"/></th><td>Toto indikuje, že osoba je momentálne preč.</td></tr></table><p>Zmysel administrátora, vlastníka a polovičného operátora sa líšia medzi rôznymi serverami IRC.</p><p>Pre ďalšie informácie pozrite pomocníka.</p></qt>

en: Watched Nicks Online
sk: Prihlásené sledované prezývky

en: &Add Nickname...
sk: Pridať prezývku...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
sk: Kliknite na pridanie novej prezývky do zoznamu prezývok, ktorý sa zobrazí na tejto obrazovke.

en: &Remove Nickname
sk: Odstrániť prezývku

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
sk: Kliknite na odstránenie prezývky zo zoznamu prezývok, ktorý sa zobrazí na tejto obrazovke.

en: &Whois
sk: &Kto je

en: Open &Query
sk: Otvoriť &dotaz

en: &Join Channel
sk: &Pripojiť sa na kanál

en: Network/Nickname/Channel
sk: Sieť/Prezývka/Kanál

en: Additional Information
sk: Ďalšie informácie

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
sk: <p>Toto sú prezývky na vašom zozname sledovaných prezývok, vypísané pod sieťou servera, kde sú pripojené.</p><p>Stĺpec <b>Doplňujúca informácia</b> ukazuje informáciu známu o každej prezývke.</p><p>Kanály, ku ktorým si pripojené prezývky, sú vypísané pod danými prezávkami.</p><p>Prezývky zobrazené pod <b>Offline</b> nie sú pripojené ku žiadnemu serveru v sieti.</p><p>Kliknite pravým tlačidlom na prezývku na vykonanie ďalších funkcií.</p>

en:  online via %1
sk:  prihlásený cez %1

en:  since %1
sk:  od %1

en:  Voice
sk:  Hlas

en:  Operator
sk:  Operátor

en:  Owner
sk:  Vlastník

en:  Admin
sk:  Administrátor

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
sk: Správa, ktorú odosielate obsahuje znaky, ktoré neexistujú vo Vašom kódovaní. Ak vyberiete aj tak pokračovať, tieto znaky budú nahradené a '?'.

en: Encoding Conflict Warning
sk: Upozornenie konfliktu kódovania

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
sk: Použitie: %1JOIN <kanál> [heslo]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
sk: Použitie: %1KICK <kanál> [dôvod]

en: %1KICK only works from within channels.
sk: %1KICK funguje iba v rámci kanálov.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
sk: %1PART a %1LEAVE bez parametrov funguje iba v rámci kanála , alebo dotazu.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
sk: %1PART bez názvu kanála funguje iba v rámci kanála.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
sk: %1TOPIC bez parametrov funguje iba v rámci kanála.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
sk: %1TOPIC bez názvu kanála funguje iba v rámci kanála.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
sk: %1NAMES bez cieľa Vás môže odpojiť od servera. Zadajte '*' ak toto naozaj chcete.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
sk: Použitie: %1close [okno] zatvára kanál, alebo kartu dotazu, alebo aktuálnu kartu pokiaľ nie je uvedené.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
sk: Použitie: %1NOTICE <príjemca> <správa>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
sk: Odosielam poznámku "%1" k %2.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
sk: %1ME funguje iba z kanála, dotazu alebo karty DCC chatu.

en: You need to specify a recipient.
sk: Je potrebné špecifikovať prijímateľa.

en: You cannot open queries to channels.
sk: Nemôžete otvoriť dotazy do kanálov.

en: You need to specify a message.
sk: Je potrebné špecifikovať správu.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
sk: Odosielam CTCP-%1 požiadavku k %2.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
sk: Použitie: %1AME [-LOCAL] text

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
sk: Použitie: %1AMSG [-LOCAL] text

en: Usage: %1OMSG text
sk: Použitie: %1OMSG text

en: Sending notice "%1" to %2.
sk: Odosielam poznámku "%1" k %2.

en: Usage: %1ONOTICE text
sk: Použitie: %1ONOTICE text

en: Usage: %1QUOTE command list
sk: Použitie: %1QUOTE zoznam príkazov

en: Usage: %1SAY text
sk: Použitie: %1SAY text

en: File "%1" does not exist.
sk: Súbor "%1" neexistuje.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
sk: Použitie: %1DCC [SEND [prezývka [názov súboru]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
sk: Použitie: %1DCC [GET [prezývka [názov súboru]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
sk: Použitie: %1DCC [CHAT [prezývka]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
sk: Použitie: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
sk: Nerozpoznaný príkaz %1DCC %2. Možné príkazy sú SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
sk: Použitie: %1INVITE <prezývka> [kanál]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
sk: %1INVITE bez názvu kanála funguje iba v rámci kanálov.

en: %1 is not a channel.
sk: %1 nie je kanál.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
sk: Použitie: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [zoznam parametrov]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
sk: Súbor skriptu '%1' bol nájdený na: %2

en: The script name may not contain "../".
sk: Názov skriptu nesmie obsahovať "../".

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
sk: Použitie: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
sk: Zoznam oznámení bol vyprázdnený (odstránené %1).

en: The notify list is currently empty.
sk: Aktuálny zoznam oznámení je prázdny.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
sk: Aktuálny zoznam oznámení: %1 (pridané %2).

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
sk: Aktuálny zoznam oznámení: %1 (odobraté %2).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
sk: Aktuálny zoznam oznámení: %1 (pridané %2, odobraté %3).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
sk: Aktuálny zoznam oznámení: %1

[ctx: Message type]
en: Notify
sk: Oznámiť

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
sk: Zadať používateľské meno a heslo pre práva IRC operátora:

en: IRC Operator Password
sk: Heslo IRC operátora

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
sk: %1BAN bez názvu kanála funguje iba vo vnútri kanála.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
sk: %1KICKBAN bez názvu kanála funguje iba v rámci kanála.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
sk: Použitie: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanál] <používateľ|maska>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
sk: Použitie: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanál] <používateľ|maska> [dôvod]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
sk: %1UNBAN bez názvu kanála funguje iba vo vnútri kanála.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
sk: Použitie: %1UNBAN [kanál] vzor

en: Added %1 to your ignore list.
sk: Pridať %1 do zoznamu ignorovaných.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
sk: Použitie: %1IGNORE [ -ALL ] <používateľ 1> <používateľ 2> ... <používateľ n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
sk: Použitie: %1UNIGNORE <používateľ 1> <používateľ 2> ... <používateľ n>

en: Removed %1 from your ignore list.
sk: Odstránený %1 zo zoznamu ignorovaných.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
sk[0]: Žiadna taká ignorácia: %2
sk[1]: Žiadne také ignorácie: %2
sk[2]: Žiadne také ignorácie: %2

en: Current encoding is: %1
sk: Aktuálne kódovanie je: %1

en: Switched to %1 encoding.
sk: Prepnuté do %1 kódovania.

en: %1 is not a valid encoding.
sk: %1 nie je platné kódovanie.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
sk: Použitie: %1setkey <prezývka|kanál> <kľúč> nastaví šifrovací kľúč pre prezývku alebo kanál. %1setkey <kľúč> v kanáli alebo karte dotazu nastaví kľúč pre to. Pole kľúč rozoznáva "cbc:" a "ecb:" prefixy na nastavenie režimu block cipher operácie na Cipher-Block Chaining alebo Electronic Codebook. Predvolený režim bez prefixu sa dá zmeniť v konfiguračnom dialógu pod Správanie -> Pripojenie -> Šifrovanie -> Predvolený typ šifrovania, pričom predvolené je Electronic Codebook (ECB).

en: Unable to set an encryption key for %1.
sk: Nie je možné nastaviť šifrovací kľúč pre %1.

en: The key for %1 has been set.
sk: Kľúč pre %1 bol nastavený.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
sk: Nastavenie kľúča kódovania vyžaduje aby bol Konversation zostavený s podporou knižnice Qt Cryptographic Architecture (QCA). Kontaktujte Vášho distribútora o podpore balíka Konversation, alebo zostavte Konversation s QCA.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
sk: Usage: %1keyx <prezývka|kanál> spúšťa DH1080 výmenu kľúča s cieľom.

en: Unable to request a key exchange from %1.
sk: Zlyhalo vyžiadanie výmeny kľúča z %1.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
sk: Začínam DH1080 výmenu kľúča s %1.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
sk: Použitie: %1delkey <prezývka> alebo <kanál> maže šifrovací kľúč pre prezývku, alebo kanál

en: The key for %1 has been deleted.
sk: Kľúč pre %1 bol zmazaný.

en: No key has been set for %1.
sk: Nebol nastavený kľúč pre %1.

en: The key for %1 is "%2".
sk: Kľúč pre %1 je "%2".

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
sk: Použitie: %1KILL <prezývka> [komentár]

en: Usage: %1DNS <nick>
sk: Použitie: %1DNS <prezývka>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
sk: Použitie: %1queuetuner [on | off]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
sk: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [kanál | prezývka]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
sk: %1CLEAR [-ALL] [kanál | prezývka]

en: Resolved %1 to: %2
sk: Vyriešené %1 do: %2

en: Unable to resolve %1.
sk: Nemožno zistiť adresu %1.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
sk: <qt><p>Niektoré detaily osoby, s ktorou hovoríte, sú zobrazené v tomto paneli. Plné meno a maska hostiteľa sú zobrazené.</p><p>Pozrite si <i>Príručku Konversation</i> na vysvetlenie, čo je maska hostiteľa.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
sk: Chcete zatvoriť Váš dotaz s %1?

en: Close Query
sk: Zatvoriť dotaz

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
sk: %1 (%2) opustil tento server.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
sk: %1 (%2) opustil tento server (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
sk: Spúšťam pred-pripájací shellovský príkaz...

en: Pre-shell command executed successfully!
sk: Pred-shellovský príkaz vykonaný úspešne!

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
sk: Nastal problém počas behu príkazu:

en: Warning
sk: Varovanie

en: Looking for server %1 (port %2)...
sk: Hľadám server %1 (port %2)...

en: Server found, connecting...
sk: Nájdený server, spájam...

en: Negotiating capabilities with server...
sk: Zisťujem schopnosti so serverom...

en: Server does not support %1 as SASL authentication mechanism, skipping SASL authentication.
sk: Server nepodporuje %1 ako SASL mechanizmus overenia, preskakujem SASL overenie.

en: Requesting capabilities: %1
sk: Vyžadujem schopnosti: %1

en: Closing capabilities negotiation.
sk: Zatváram zisťovanie schopností.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
sk: Zistenie schopností zlyhalo: Zdá sa, že to server nepodporuje.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
sk: SASL schopnosť oznámená serveruom, skúšam SASL %1 overenie...

en: SASL capability denied or not supported by server.
sk: SASL schopnosť odmietnutá alebo nepodporovaná serverom.

en: SSL Connection Error
sk: Chyba SSL pripojenia

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
sk: Pripojenie na server %1 (port %2) stratené počas čakania na odpoveď používateľa na SSL chybu. Automatické pripojenie znova ak je chyba ignorovaná.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
sk: Spojenie so serverom %1 (port %2) stratené: %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
sk: Zlyhalo overenie autenticity pre SSL certifikát pre server %1 (port %2).

en: SSL Connection Warning
sk: Upozornenie SSL pripojenia

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
sk: Nedalo sa pripojiť k %1 (port %2) použitím SSL šifrovania. Možno server nepodporuje SSL (použili ste správny port?) alebo ste odmietli certifikát. %3

en: Delayed connect aborted.
sk: Oneskorené pripojenie zrušené.

en: Disconnected from %1 (port %2).
sk: Odpojené od %1 (port %2).

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
sk: Pripojením  "%2" nebola akceptovaná prezývka z  "%1" identity.
    Zadajte prosím novú, alebo stlačte Zrušiť pre odpojenie.

en: Nickname error
sk: Chyba v prezývke

en: Select File(s) to Send to %1
sk: Vybrať súbor(y) na odoslanie pre %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
sk: Prijatá neplatná DCC SEND požiadavka od %1.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
sk: %1 ponúka, aby Vám odoslal "%2" (%3)...

en: unknown size
sk: neznáma veľkosť

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
sk: Prijatá neplatná DCC CHAT požiadavka do %1.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
sk: Žiadam %1 súhlas odoslať "%2" (%3)...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
sk: Žiadam %1 súhlas pasívne odoslať "%2" (%3)...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
sk: Žiadam %1 akceptovať %2...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
sk: Prijatá nesprávna akceptačná správa pasívneho DCC chatu od %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
sk: Prijatá nesprávna pasívna DCC send akceptačná správa pre "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
sk: Pokračuje sťahovanie "%1" od %2 začaté %3% of %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
sk: Prijatá nesprávna pokračovacia akceptačná správa pre "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
sk: Pokračuje v odosielaní "%1" pre %2 začaté %3% of %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
sk: Prijatá neplatná požiadavka pokačovať pre "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
sk: Prijatá neplatná požiadavka odmietnuť pre "%1" od %2.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
sk: Prijatá neplatná odmietacia požiadavka od %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
sk: Stiahnutie  "%1" od %2 hotové.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
sk: Zlyhalo stiahnutie  "%1" od %2. Dôvod: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
sk: Odoslanie "%1" pre %2 hotové.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
sk: Zlyhalo odoslanie "%1" pre %2. Dôvod: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
sk: Odosiela sa "%1" %2...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
sk: Sťahuje sa "%1" (%2) od %3...

en: %1 is online (%2).
sk: %1 je prihlásený (%2).

en: %1 went offline (%2).
sk: %1 sa odhlásil (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
sk: Chyba: Nedal sa nájsť skript "%1".

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
sk: Chyba: Nedal sa spustiť skript "%1". Skontrolujte práva súboru.

en: Gone away for now
sk: Momentálne je preč

en: You are now marked as being away (reason: %1).
sk: Teraz ste označený ako preč (dôvod: %1).

en: You are now marked as being away.
sk: Teraz nie ste označený ako preč.

en: You are no longer marked as being away.
sk: Už nie ste označený ako preč.

en: You are not marked as being away.
sk: Teraz nie ste označený ako preč.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
sk: Zlyhala inicializácia výmeny kľúča s %1.

en: Unable to perform key exchange with %1.
sk: Zlyhalo vykonanie výmeny kľúča s %1.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
sk: Zlyhala analýza DH1080_INIT %1. Zlyhala výmena kľúča.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
sk: Váš kľúč je nastavený a Vaše správy nebudú šifrované, odosiela sa DH1080_FINISH %1.

en: Unable to complete key exchange with %1.
sk: Zlyhalo dokončenie výmeny kľúča s %1.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
sk: Úspešne spracovaný DH1080_FINISH odoslaný %1. Váš kľúč je nastavený a Vaše správy nebudú šifrované.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
sk: Zlyhalo spracovanie DH1080_FINISH odoslané od %1. Zlyhala výmena kľúča.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
sk: Názov, alebo IP servera. irchelp.org spravuje zoznam serverov.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
sk: Zadajte vyžadujúce číslo portu pre pripojenie k serveru. Najčastejšie by malo byť <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
sk: Zaškrtnite ak chcete použiť protokol Secure Socket Layer (SSL) na komunikáciu so serverom. Toto chráni privátnosť vašej komunikácie medzi vašim počítačom a IRC serverom. Server musí podporovať SSL protokol, aby to fungovalo. Vo väčšine prípadov, ak server nepodporuje SSL, pripojenie zlyhá.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
sk: B&ezpečné pripojenie (SSL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
sk: Zaškrtnite, ak chcete použiť globálne nastavenie proxy na komunikáciu so serverom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
sk: Použiť globálne proxy

en: Change network information
sk: Zmeniť informácie o sieti

en: Add Server
sk: Pridať server

en: Edit Server
sk: Upraviť server

en: Add Channel
sk: Pridať kanál

en: Edit Channel
sk: Upraviť kanál

en: The network name is required.
sk: Je vyžadovaný názov siete.

en: You need to add at least one server to the network.
sk: Musíte pridať aspoň jeden server do siete.

en: The server address is required.
sk: Adresa servera je vyžadovaná.

en: The channel name is required.
sk: Názov kanála je vyžadovaný.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
sk: Názov siete:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
sk: Identita:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
sk: Vyberte existujúcu identitu, alebo kliknite na tlačidlo Upraviť pre pridanie novej identity, alebo úpravu existujúcej. Identita Vás bude identifikovať a určovať prezývku, po pripojení k sieti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
sk: &Upraviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
sk: Príkazy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_commandEdit)
en: <qt>Optional. This command will be sent to the server after connecting. Example: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. This example is for the Libera network, which requires users to register their nickname with a password and login when connecting. <i>konvirocks</i> is the password for the nickname given in Identity. You may enter more than one command by separating them with semicolons.</qt>
sk: <qt>Voliteľné. Tento príkaz bude poslaný na server po pripojení. Príklad: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. Tento príklad je pre sieť freenode, ktorá vyžaduje registráciu prezývok používateľov s heslom a loginom pri pripájaní. <i>konvirocks</i> je heslo pre prezývku dané v identite. Môžete zadať viac príkazov ako jeden, ak ich oddelíte bodkočiarkou.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
sk: Zadajte tu názov siete. Môžete vytvoriť ľubovoľný počet položiek v zozname serverov s rovnakou sieťou, ako sa Vám páči.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
sk: Servery:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
sk: Automaticky pripojiť kanály:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
sk: Tu zaškrtnite, ak chcete aby sa Konversation automaticky pripojil do tejto siete kedykoľvek otvoríte Konversation.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
sk: Pr&ipojiť pri spustení aplikácie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
sk: Toto je zoznam IRC serverov v sieti. Keď sa pripája na sieť, Konversation sa pokúsi pripojiť na prvý server v zozname. Ak sa to nepodarí, skúsi druhý server. Ak to zlyhá, skúsi tretí a tak ďalej. Musí byť zadaný minimálne jeden server. Kliknite na server na jeho zvýraznenie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
sk: &Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
sk: U&praviť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
sk: Zmazať

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
sk: Voliteľné. Toto je zoznam kanálov, ktoré budú automaticky pripojené, akonáhle je Konversation pripojený k serveru. Môžete nechať prázdne, ak chcete, aby sa automaticky nepripojil ku kanálom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
sk: Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
sk: Upra&viť...

en: C&onnect
sk: P&ripojiť

en: Connect to the server
sk: Pripojiť k serveru

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
sk: Kliknite sem, ak sa chcete pripojiť k vybranej IRC sieti a kanálu.

en: New Network
sk: Nová sieť

en: Edit Network
sk: Upraviť sieť

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
sk: Nemôžete zmazať %1.
    
    Sieť %2 musí mať aspoň jeden server.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
sk[0]: Nemôžete zmazať vybratý server.
    
    Sieť %2 musí mať aspoň jeden server.
sk[1]: Nemôžete zmazať vybraté servery.
    
    Sieť %2 musí mať aspoň jeden server.
sk[2]: Nemôžete zmazať vybratých serverov.
    
    Sieť %2 musí mať aspoň jeden server.

en: Do you really want to delete the selected entries?
sk: Naozaj chcete zmazať vybrané položky?

en: Do you really want to delete %1?
sk: Naozaj chcete zmazať %1?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
sk: Kliknite sem pre definovanie novej siete, vrátane servera a kanálov, ku ktorým sa automaticky pripojiť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
sk: &Nový...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
sk: &Zmazať

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ServerListView, m_serverList)
en: This shows the list of configured IRC networks. An IRC network is a collection of cooperating servers. You need only connect to one of the servers in the network to be connected to the entire IRC network. Once connected, Konversation will automatically join the channels shown. When Konversation is started for the first time, the Libera network and the <i>#kde</i> channel are already entered for you.
sk: Tu sa ukazuje zoznam konfigurovaných IRC sietí. IRC sieť je kolekcia spolupracujúcich serverov. Potrebujete sa pripojiť iba na jeden zo serverov v sieti aby ste boli pripojení na celú IRC sieť. Až ste pripojení, Konversation automaticky pripojí zobrazené kanálý. Keď sa Konversation spustí prvýkrát, už je pripojená sieť Libera a kanál <i>#kde</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
sk: Sieť

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
sk: Identita

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
sk: Kanály

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
sk: &Zobraziť pri spustení aplikácie

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Author
sk: Autor

en: Time
sk: Čas

en: Konsole
sk: Konzola

en: Manage Konsole Profiles
sk: Spravovať profily Konzoly

en: A user-friendly IRC client
sk: Používateľsky priateľský IRC klient

en: Copyright 2002-%1 by the Konversation team
sk: Copyright 2002-%1 od tímu Konversation

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
sk: Konversation je klient pre protokol Internet Relay Chat (IRC).
    Stretnite priateľov na sieti, vytvorte nové známosti a straťte sa v rozhovore o vašej obľúbenej téme.

en: Original Author, Project Founder
sk: Pôvodný autor, zakladateľ projektu

en: Maintainer
sk: Správca

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
sk: Správca, Release Manager, používateľské rozhranie, správa pripojení, spracovanie protokolov, auto-away

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
sk: DCC, spracovanie kódovania, pozícia OSD

en: Protocol handling, Input line
sk: Spracovanie protokolu, vstupný riadok

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
sk: Blowfish, podpora SSL, KNetwork port, farebné prezývky, témy zoznamu prezývok

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
sk: Refactoring, KAddressBook/Kontact integrácia

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
sk: DCC port na KDE 4, rôzne DCC zlepšenia

en: Website hosting
sk: Hosting webstránky

en: Website maintenance
sk: Údržba webstránky

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
sk: Rozšírenie rôznych režimov, umiestnenie komponentov, OSD funkcionalita

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
sk: Dokumentácia, zlepšenia sledovaných prezývok, rozšírenie vlastného webového prehliadača

en: Color configurator, Highlight dialog
sk: Konfigurátor farieb, dialóg zvýraznenia

en: DCOP interface
sk: DCOP rozhranie

en: Non-Latin1-Encodings
sk: Nie-Latin1-kódovania

en: Konsole part view
sk: Zobrazenie časti Konsole

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
sk: Rýchle pripojenie, portované nové OSD, iné funkcie a opravy chýb

en: A Handful of fixes and code cleanup
sk: Množstvo opráv a čistenie kódu

en: Drag&Drop improvements
sk: Zlepšenia Drag&Drop

en: Artwork
sk: Grafický dizajn

en: Firefox style searchbar
sk: Panel hľadania štýlu Firefox

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
sk: Čisté režimy, zoskupovanie kariet na server, zoznam zákazov

en: System tray patch
sk: Oprava system tray

en: Bug fixes
sk: Opravy chýb

en: Extended user modes patch
sk: Oprava pre rozšírené používateľské režimy

en: Close visible tab with shortcut patch
sk: Zatvoriť viditeľnú kartu s opravou skratky

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
sk: Rotovať karty kolieskom myši

en: Channel ownership mode patch
sk: Oprava režimu vlastníctva kanálu

en: Option to enable IRC color filtering
sk: Možnosť za povolenie filtrovania farieb IRC

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
sk: Opravy chýb, OSD práca, čistenie tém

en: Sysinfo script
sk: Sysinfo skript

en: Auto-join context menu
sk: Automaticky spojiť kontextovú ponuku

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
sk: Rôzne opravy, portovanie šifrovania do QCA2, pridaný podpora výmeny kľúčov DH1080.

en: Bug fixes and enhancements.
sk: Opravy chýb a zlepšenia.

en: Various bug fixes and enhancements.
sk: Rôzne opravy chýb a vylepšenia.

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
sk: Podpora KStatusNotifierItem, podpora KIdleTime, iné rozšírenia

en: irc:// URL or server hostname
sk: irc:// URL alebo názov servera

en: Server to connect
sk: Server pre pripojenie

en: Port to use
sk: Port pre použitie

en: Channel to join after connection
sk: Pripojiť kanál po pripojení

en: channel
sk: kanál

en: Nickname to use
sk: Použiť prezývku

en: nickname
sk: prezývka

en: Password for connection
sk: Heslo pre pripojenie

en: password
sk: heslo

en: Use SSL for connection
sk: Použiť SSL pre pripojenie

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
sk: Zakázať automatické pripojenie na IRC siete

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
sk: Zdržať aktivitu D-Bus a vytvorenia UI o zadaný počet milisekúnd

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
sk: Ukončí a reštartuje Konverstaion (ak beží, inak nemá efekt)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
sk: Nastaví KUniqueApplication::NonUniqueInstance (iba ladenie, používajte opatrne)

en: Restart
sk: Reštart

en: Quit and restart the application
sk: Ukončiť a reštartovať aplikáciu

en: &Server List...
sk: Zoznam &serverov...

en: Manage networks and servers
sk: Spravovať siete a servery

en: Quick &Connect...
sk: Rýchlo &pripojiť...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
sk: Zadajte adresu nového IRC servera pre pripojenie k

en: &Reconnect
sk: &Opäť pripojiť

en: Reconnect to the current server.
sk: Opäť pripojiť k aktuálnemu serveru.

en: &Disconnect
sk: &Odpojiť

en: Disconnect from the current server.
sk: Odpojiť od aktuálneho servera.

en: &Identities...
sk: &Identity...

en: Manage your nick, away and other identity settings
sk: Spravovať Vašu prezývku, preč a iné nastavenia identity

en: &Watched Nicks
sk: Sledované prezývky

en: &DCC Status
sk: &DCC stav

en: &Open Logfile
sk: &Otvoriť súbor sa záznamami

en: Open the known history for this channel in a new tab
sk: Otvoriť známu históriu pre tento kanál v novej karte

en: &Channel Settings...
sk: Nastavenia &kanála...

en: Open the channel settings dialog for this tab
sk: Otvoriť dialóg nastavenia kanála pre túto kartu

en: Channel &List
sk: Zoznam &kanálov

en: Show a list of all the known channels on this server
sk: Zobraziť zoznam všetkých známych kanálov na tomto serveri

en: &URL Catcher
sk: &URL zachytávač

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
sk: Zoznam všetkých adries URL, ktoré boli v poslednej dobe spomenuté v novej záložke

en: New &Konsole
sk: Nová &Konzola

en: Open a terminal in a new tab
sk: Otvoriť terminál v novej karte

en: &Next Tab
sk: &Nasledujúca karta

en: &Previous Tab
sk: &Predchádzajúca karta

en: Close &Tab
sk: Zatvoriť &kartu

en: Last Focused Tab
sk: Posledná zameraná karta

en: Next Active Tab
sk: Nasledujúca aktívna karta

en: Move Tab Up
sk: Presunúť kartu hore

en: Move this tab
sk: Presunúť túto kartu

en: Move Tab Down
sk: Presunúť kartu dolu

en: Move Tab Right
sk: Presunúť kartu vpravo

en: Move Tab Left
sk: Presunúť kartu vľavo

en: Rejoin Channel
sk: Znovu pripojiť kanál

en: Enable Notifications
sk: Povoliť oznámenia

en: Join on Connect
sk: Pripojiť pri štarte

en: Connect at Startup
sk: Pripojiť pri spustení

en: Default
sk: Štandardné

en: Set Encoding
sk: Nastaviť kódovanie

en: Go to Tab %1
sk: Ísť na kartu %1

en: Clear &Marker Lines
sk: Vyčistiť &značkovacie čiary

en: Clear marker lines in the current tab
sk: Vyčistiť značkovacie čiary v aktuálnej karte

en: Enlarge Font Size
sk: Zväčšiť veľkosť písma

en: Increase the current font size
sk: Zväčšiť aktuálnu veľkosť písma

en: Reset Font Size
sk: Obnoviť veľkosť písma

en: Reset the current font size to settings values
sk: Obnoviť aktuálne hodnoty veľkostí písma

en: Shrink Font Size
sk: Zmenšiť veľkosť písma

en: Decrease the current font size
sk: Zmenšiť aktuálnu veľkosť písma

en: &Clear Window
sk: &Vyčistiť okno

en: Clear the contents of the current tab
sk: Vyčistiť obsah aktuálnej karty

en: Clear &All Windows
sk: Vyčistiť &všetky okná

en: Clear the contents of all open tabs
sk: Vyčistiť obsah všetkých otvorených kariet

en: Global Away
sk: Globálne preč

en: &Join Channel...
sk: &Pripojiť kanál...

en: Join a new channel on this server
sk: Vstúpiť do nového kanála na tomto serveri

en: &IRC Color...
sk: &IRC farba...

en: Set the color of your current IRC message
sk: Nastaviť farbu Vašej aktuálnej IRC správy

en: &Marker Line
sk: &Značkovacia čiara

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
sk: Vložiť horizontálnu čiaru do aktuálnej karty, ktorú môžete vidieť

en: Special &Character...
sk: Špeciálny &znak...

en: Insert any character into your current IRC message
sk: Vložiť znak do Vašej aktuálnej IRC správy

en: Focus Input Box
sk: Zamerať vstupné pole

en: Close &All Open Queries
sk: Zatvoriť &všetky otvorené dotazy

en: Show Nicklist
sk: Zobraziť zoznam prezývok

en: Show/Hide Konversation
sk: Zobraziť/Skryť Konversation

en: Enable On Screen Display
sk: &Povoliť zobrazenie na obrazovke

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
sk: <qt>Máte aktívny DCC prenos súboru. Ste si istý, že chcete ukončiť <b>Konversation</b>?</qt>

en: Confirm Quit
sk: Potvrdiť ukončenie

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
sk: <qt>Ste si istý, že chcete ukončiť <b>Konversation</b>?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
sk: <p>Zatvorením hlavného okna bude Konversation bežať v systémovej lište. Pre ukončenie aplikácie použite <b>Ukončiť</b> z ponuky <b>Konversation</b>.</p>

en: Docking in System Tray
sk: Dokovať v systémovej lište

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sk: <qt>Toto skryje panel ponuky úplne. Môžete ju zobraziť zadaním %1.</qt>

en: Hide menu bar
sk: Skryť panel ponuky

en: Toggle Notifications
sk: Prepnúť oznámenia

en: Toggle Away Globally
sk: Prepnúť globálne preč

en: Insert &IRC Color...
sk: Vložiť IRC farbu...

en: Insert Special &Character...
sk: Vložiť špeciálny &znak...

en: Insert &Marker Line
sk: Vložiť &značkovaciu čiaru

en: &Channel List
sk: Zoznam &kanálov

en: Set &Away Globally
sk: Nastaviť globálne &preč

en: Server List
sk: Zoznam serverov

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
sk: Nová správa od %1 v %2

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
sk: Vaša prezývku spomenul %1 v %2

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
sk: [Zvýraznenie] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
sk: Nová správa dotazu od %1

en: [Query] <%1>
sk: [Dotaz] <%1>

en: [Query] <%1> %2
sk: [Dotaz] <%1> %2

en: %1 joined %2
sk: %1 sa pripojil k %2

en: %1 parted %2
sk: %1 opustil %2

en: %1 quit %2
sk: %1 opustil %2

en: %1 changed nickname to %2
sk: %1 zmenil prezývku na %2

en: %1 wants to send a file to you
sk: %1 Vám chce odoslať súbor

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
sk: Objavila sa chyba v prenose DCC: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
sk: %1 prenos hotový

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
sk: Otvoriť

en: %1 changed modes in %2: %3
sk: %1 zmenil režimy v %2: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
sk: %1 začal s vami konverzáciu.

en: You are kicked by %1 from %2
sk: %1 Vás vykopol z %2

en: %1 started a DCC chat with you
sk: %1 spustil DCC chat s vami

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
sk: Zvýraznenie spustené v %1

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
sk: Zvýraznenie spustil %2 v %1

en: [HighLight] (%1) *** %2
sk: [Zvýraznenie] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
sk: Zlyhalo pripojenie k %1

en: You have joined %1.
sk: Pripojil ste sa do %1.

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
sk: Toto sa nedá vrátiť späť, ste si istí, že chcete obnoviť na štandardné hodnoty?

en: Reset Values
sk: Reset hodnôt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
sk: Zatvoriť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
sk: Pomalá fronta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
sk: Riadky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
sk: Bajty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
sk: Vek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
sk: Počet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
sk: Riadky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
sk: Bajty:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
sk: Normálna fronta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
sk: Rýchla fronta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
sk: Všetky fronty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
sk: Prijaté:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
sk: Bajty (Raw):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
sk: Bajty (kódované):

en: Quick Connect
sk: Rýchlo pripojiť

en: &Server host:
sk: Meno servera:

en: Enter the host of the network here.
sk: Zadajte tu hostiteľa siete.

en: The port that the IRC server is using.
sk: Port, ktorý používa IRC server.

en: &Nick:
sk: &Prezývka:

en: The nick you want to use.
sk: Prezývka, ktorú chcete používať.

en: P&assword:
sk: H&eslo:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
sk: Ak IRC server vyžaduje heslo, zadajte ho tu (veľa serverov nevyžaduje heslo.)

en: &Use SSL
sk: &Použiť SSL

en: Ready
sk: Pripravený

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
sk: <qt><p>Tu sa zobrazuje počet používateľov v kanáli, a počet tých, ktorí sú operátori (ops).</p><p>Operátor kanála je používateľ so zvláštnymi právami, ako napríklad možnosť vykopnutia alebo zakázania používateľa, zmena režimu kanálu, robenie z užívateľov operátorov.</p></qt>

en: Lag: Unknown
sk: Lag: neznámy

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
sk: Celá komunikácia so serverom je šifrovaní. Toto sťažuje ostatným odpočúvanie vašej komunikácie.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
sk: <qt>Stavový riadok ukazuje rôzne správy, vrátane problémov s pripojením na server. Úplne vpravo je zobrazené aktuálne zdržania servera. Zdržanie je čas, ktorý je potrebný, aby vaše správy dosiahli server a zo servera sa dostali späť k vám.</qt>

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
sk: Žiadna odpoveď zo servera %1 viac ako %2, %3, %4, a %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
sk: Žiadna odpoveď zo servera %1 viac ako %2, %3, a %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
sk: Žiadna odpoveď zo servera %1 viac ako %2 a %3.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
sk[0]: Žiadna odpoveď zo servera %2 viac ako 1 sekundu.
sk[1]: Žiadna odpoveď zo servera %2 viac ako %1 sekundy.
sk[2]: Žiadna odpoveď zo servera %2 viac ako %1 sekúnd.

en: Failed to download %1: %2
sk: Zlyhalo stiahnutie %1: %2

en: Error parsing router description.
sk: Chyba pri analýze popisu routera.

en: URL Catcher
sk: URL zachytávač

[ctx: open url]
en: &Open
sk: &Otvoriť

en: Open URLs in external browser.
sk: Otvárať URL v externom prehliadači.

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
sk: <p>Vyberte jedno alebo viac <b>URL</b> bole, potom kliknite na toto tlačidlo na spustenie aplikácie asociovanej s mimetype tohto URL.</p>-<p>V <b>Nastavenia</b>, pod <b>Správanie</b> | <b>Všeobecné</b>, môžete špecifikovať vlastný webový prehliadať pre webové URL.</p>

en: &Save...
sk: &Uložiť...

en: Save selected URLs to the disk.
sk: Uložiť vybrané URL na disk.

en: Add Bookmark...
sk: Pridať záložku...

[ctx: copy url]
en: &Copy
sk: Kopírovať

en: Copy URLs to the clipboard.
sk: Skopírovať URL do schránky.

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
sk: Dole vyberte jednu alebo viac <b>URL</b>, potom kliknite na toto tlačidlo na skopírovanie ich do schránky.

[ctx: delete url]
en: &Delete
sk: Odstrá&niť

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
sk: Vyberte jednu alebo viac <b>URL</b> dole, potom kliknite na toto tlačidlo na vymazanie ich zo zoznamu.

en: Delete selected link.
sk: Odstrániť vybraný odkaz.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
sk: Uložiť zoznam...

en: Save list.
sk: Uložiť zoznam.

en: Click to save the entire list to a file.
sk: Kliknite pre uloženie celého zoznamu do súboru.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

en: Clear list.
sk: Vyčistiť zoznam.

en: Click to erase the entire list.
sk: Kliknutím vymažte celý zoznam.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
sk: Zoznam URL spomenutých v ľubovoľnom okre Konversation počas tohto sedenia.

en: From
sk: Od

en: Date
sk: Dátum

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
sk: Máte vybratých viac URL ako jednu. Chcete naozaj súčasne otvoriť viacero URL?

en: Open URLs
sk: Otvoriť URL

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
sk: Máte vybratých viac ako jednu URL. Pre každú sa otvorí súborový dialóg na nastavenie cieľa. Naozaj chcete uložiť naraz viac URL?

en: Save link as
sk: Uložiť odkaz ako

en: Save URL List
sk: Uložiť zoznam URL

en: Konversation URL List: %1
sk: Zoznam URL Konversation: %1

en: (away)
sk: (preč)

en: &Unaway
sk: Odpreč

en: &Change away message...
sk: Zmeniť správu o neprítomnosti...

en: Change away message
sk: Zmeniť správu o neprítomnosti

en: Enter new away message:
sk: Zadajte novú správu preč:

en: Channel Settings for %1
sk: Nastavenia kanálu pre %1

en: &Hide Advanced Modes <<
sk: &Skryť pokročilé režimy <<

en: &Show Advanced Modes >>
sk: Zobraziť &pokročilé režimy >>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ovláda <em>režim</em> kanálu. Meniť to môže iba operátor.</p><p>Režim <b>T</b>éma znamená, že iba operátor kanála môže meniť tému kanála.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ovláda <em>režim</em> kanála. Meniť to môže iba operátor.</p><p><b>Ž</b>iadne správy zvonka znamená, že používatelia, ktorí nie sú v kanáli, nemôžu posielať správy pre všetkých v kanáli. Toto majú nastavené skoro všetky kanály, aby sa zabránilo nepríjemným správam.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ovláda <em>režim</em> kanála. Meniť to môže iba operátor.</p><p>A <b>T</b>ajný kanál sa nezobrazí v zozname kanálov, ani žiadny používateľ neuvidí, že ste v kanáli príkazom <em>WHOIS</em> alebo ničím podobným. Ak je tento režim nastavený, iba ľudia ktorí sú v rovnakom kanáli, vás uvidia v danom kanáli.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ovláda <em>režim</em> kanála. Meniť to môže iba operátor.</p><p>An <b>I</b>ba neviditeľný kanál znamená že ľudia sa môžu pripojiť do kanála len vtedy, ak sú pozvaní. Na pozvanie niekoho musí operátor kanála vykonať príkaz <em>/invite prezývka</em> z daného kanálu.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ovláda <em>režim</em> kanála. Meniť to môže iba operátor.</p><p><b>S</b>súkromný kanál sa zobrazí v zozname kanálov, ale téma sa nezobrazí. Používateľove <em>WHOIS</em> môže a nemusí zobraziť, či sú v súkromnom kanáli, závisí to od IRC servera.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ovláda <em>režim</em> kanála. Meniť to môže iba operátor.</p><p><b>M</b>oderovaný kanál je kanál, kde môžu hovoriť iba operátoru, polo-operátoru a ľudia s hlasom.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ovláda <em>režim</em> kanála. Meniť to môže iba operátor.</p><p>Chránený kanál vyžaduje zadanie hesla používateľom na pripojenie.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
sk: <qt><p>Toto ovláda <em>režim</em> kanála. Meniť to môže iba operátor.</p><p>Kanál, ktorý má <b>L</b>imit používateľov znamená, že v ňom môže byť súčasne iba daný počet používateľov. Niektoré kanály majú bota, ktorý sedí v kanáli a mení to automaticky podľa zaneprázdnenia kanála.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
sk: Tém&a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
sk: Hľadať:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
sk: Reži&my

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
sk: &Téma môže byť zmenená iba operátorom kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
sk: &Žiadne správy zvonku kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
sk: &Tajný kanál, kanál nie je uvedený v zozname kanálov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
sk: Iba &pozvaným je umožnené sa pripojiť do kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
sk: &Moderovaný kanál, iba ľudia s hlasom môžu písať do kanála

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
sk: &Limit používateľov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
sk: &Heslo kanála:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
sk: Zobraziť &pokročilé režimy >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
sk: &Zoznam zákazov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
sk: Maska hostiteľa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
sk: Nastavil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
sk: Čas nastavenia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
sk: Aktualizovať ban

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
sk: Pridať ban

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
sk: Odstrániť ban

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
sk: 
    *** Súbor so záznamami spustený
    *** na %1

en: Edit Watched Nickname
sk: Upraviť sledovanú prezývku

en: &Network name:
sk: &Názov siete:

en: Pick the server network you will connect to here.
sk: Vyberte server, na ktorý sa budete pripájať.

en: N&ickname:
sk: P&rezývka:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
sk: <qt>Prezývka na sledovanie keď sa pripojí na server v sieti.</qt>

en: All Networks
sk: Všetky siete

en: Change notify information
sk: Zmeniť informáciu upozornenia

en: Exception
sk: Výnimka

en: Insert Character
sk: Vložiť znak

en: &Insert
sk: &Vložiť

en: Insert a character
sk: Vložiť znak

en: IRC Color Chooser
sk: Výber IRC farieb

en: None
sk: Nič

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
sk: Takto bude vyzerať Vaša správa s týmito farbami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
sk: <qt>Toto je náhľad ako vaši čitatelia uvidia vaše správy, keď zvolíte tieto farby.<br>
    <b>Poznámka: Nie všetky klienty to podporujú, a niektorí používatelia môžu mať zvolené ignorovať vaše zmeny farieb.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
sk: Náhľad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
sk: Vybraná farba textu je pridaná do vstupného riadka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
sk: <qt>Tu môžete vybrať farbu, ktorú chcete použiť na textové správy. Ak zvolíte farbu a kliknete na OK, vybraná farba sa pridá do vstupného riadku. Všetok text zadaný potom bude mať vybranú farbu, až kým ju nezmeníte znova.<br>
    <b>Poznámka: Nie všetky používatelia majú nastavené, aby to videli.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
sk: &Farba popredia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
sk: Vybraná farba pozadia textu je pridaná do vstupného riadka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
sk: <qt>Tu si môžete vybrať farbu pozadia textu, ktorú chcete použiť v ďalej správe.
    Ak zvolíte farbu a sklačíte OK, zvolená farba sa pridá do vstupného riadku.
    Akýkoľvek text potom napíšete, bude mať vybranú farbu, až kým nezmeníte farbu znova.<br>
    Vybratím predvoleného "<i>Žiadna</i>" nezmení farbu pozadia vašej správy, teda čitatelia uvidia vašu správu so štandardným pozadím.<br>
    <b>Poznámka: Nie všetky používatelia majú nastavené, aby to videli.</b></qt>

en: Copy Link Address
sk: Kopírovať adresu odkazu

en: Add to Bookmarks
sk: Pridať do záložiek

en: Open With...
sk: Otvoriť s...

en: Save Link As...
sk: Uložiť odkaz ako...

en: Search for '%1' with
sk: Hľadať '%1' s

en: Configure Web Shortcuts...
sk: Nastaviť webové skratky...

en: Get &topic
sk: Získať &tému

en: Get &user list
sk: Získať &zoznam používateľov

en: Open Query
sk: Otvoriť dotaz

en: Modes
sk: Režimy

en: Give Op
sk: Dať Op

en: Take Op
sk: Vziať Op

en: Give HalfOp
sk: Dať HalfOp

en: Take HalfOp
sk: Vziať HalfOp

en: Give Voice
sk: Dať hlas

en: Take Voice
sk: Zobrať hlas

en: Kick / Ban
sk: Vykopnúť / zákaz

en: Ban Nickname
sk: Zakázať prezývku

en: Ban *!*@*.host
sk: Zakázať *!*@*.host

en: Ban *!*@domain
sk: Zakázať *!*@domain

en: Ban *!user@*.host
sk: Zakázať *!user@*.host

en: Ban *!user@domain
sk: Zakázať *!user@domain

en: Kickban *!*@*.host
sk: Zakázať *!*@*.host

en: Kickban *!*@domain
sk: Zakázať *!*@domain

en: Kickban *!user@*.host
sk: Zakázať *!user@*.host

en: Kickban *!user@domain
sk: Zakázať *!user@domain

en: &Version
sk: &Verzia

en: Unignore
sk: Zrušiť ignoráciu

en: Add to Watched Nicks
sk: Pridať k sledovaným prezývkam

en: Remove From Watched Nicks
sk: Odstrániť zo sledovaných prezývok

en: Send &File...
sk: Odoslať &súbor...

en: Open DCC Chat
sk: Otvoriť DCC chat

en: Open DCC Whiteboard
sk: Otvoriť DCC tabuľu

en: Do you want to ignore %1?
sk: Chcete ignorovať %1?

en: Do you want to ignore the selected users?
sk: Chcete ignorovať vybraných používateľov?

en: Do you want to stop ignoring %1?
sk: Chcete zastaviť ignorovanie %1?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
sk: Chcete prestať ignorovať vybraných používateľov?

en: Query author
sk: Autor dotazu

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
sk: <qt><p>Vstupný riadok je riadok, kam píšete správy posielané pre kanál, dotaz alebo server. Správa poslaná pre kanál je viditeľná všetkými v kanáli, správa v dotaze je poslaná len tomu, komu je určená.</p><p>Na automatické dokončovanie prezývky, stlačte Tab. Ak ste nezačali písať, použite sa posledná úspešne dokončená prezývka.</p><p>Môžete použiť aj špeciálne príkazy:</p><table><tr><th>/me <i>akcia</i></th><td>ukáže ako akciu v kanáli alebo dotaze. Napríklad: <em>/me spieva pieseň</em> sa ukáže v kanáli ako 'Nick spieva pieseň'.</td></tr><tr><th>/whois <i>prezývka</i></th><td>ukáže informáciu o tejto osobe, vrátane kanálov, v ktorých je.</td></tr></table><p>Pre viac príkazov, pozrite si Príručku Konversation.</p><p>Správa nemôže obsahovať viacero riadkov./p></p></qt>

en: 1 byte | %1 bytes
sk[0]: 1 bajt
sk[1]: %1 bajty
sk[2]: %1 bajtov

en: 1 line | %1 lines
sk[0]: 1 riadok
sk[1]: %1 riadky
sk[2]: %1 riadkov

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
sk: <qt>Snažíte sa vložiť veľké množstvo textu (%1 alebo %2) do chatu. Toto môže spôsobiť reserovanie spojenia alebo flood kill. Naozaj chcete pokračovať?</qt>

en: Large Paste Warning
sk: Upozornenie veľkého vloženia

en: Paste
sk: Vložiť

en: Open a query with %1
sk: Otvoriť dotaz s %1

en: Join the channel %1
sk: Pripojiť kanál %1

en: Logfile of %1
sk: Súbor so záznamom %1

en: Reload
sk: Obnoviť

en: Clear Logfile
sk: Vyčistiť súbor so záznamom

en: Show last:
sk: Zobraziť posledné:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
sk: Použite toto pole na nastavenie maximálnej veľkosti log súboru. Toto nastavenie nemá efekt, kým nereštartujete Konversation. Každý log súbor môže mať oddelené nastavenie.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
sk: Tu sa zobrazujú správy z log súboru. Najstaršie správy sú na vrchy a najnovšie sú na spodu.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
sk: Chcete naozaj natrvalo zahodiť všetky zaznamenané informácie tohto súboru?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
sk: Poznámka: Uložením log súboru uložíte všetky údaje v súbore, nie iba časť, ktorú vidíte v tomto prehliadači.

en: Save Logfile
sk: Uložiť súbor so záznamom

en: Choose Destination Folder
sk: Zvoliť cieľový priečinok

en: OSD Preview - drag to reposition
sk: OSD náhľad - pretiahnite k zmene umiestnenia

en: Edit Multiline Paste
sk: Upraviť viacriadkové prilepenie

en: &Send
sk: &Odoslať

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
sk: Editor vkladania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
sk: Pridať indikátory &citácie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
sk: &Odstrániť nové riadky

en: Match Case
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

en: Whole Words Only
sk: Iba celé slová

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
sk: Nájsť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
sk: Prejsť na ďalšiu zhodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
sk: Ďalší

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
sk: Prejsť na predchádzajúcu zhodu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
sk: Predošlý

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
sk: Zmeniť chovanie vyhľadávania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
sk: &Možnosti

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
sk: Naozaj chcete zatvoriť '%1'?
    
    Všetky súvisiace karty budú tiež uzavreté.

en: Close Tab
sk: Zatvoriť kartu

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
sk: Naozaj sa chcete odpojiť od '%1'?
    
    Všetky súvisiace karty budú tiež uzavreté.

en: Disconnect From Server
sk: Odpojiť od servera

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Delete excess text
sk: Vymazať prebytočný text

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
sk: Text za obmedzením servera %1 znakov sa zobrazí farebne.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
sk: Na %1 cez %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
sk: Toto je zoznam všetkých tém, ktoré boli nastavené pre tento kanál kým je jeho karta otvorená.
    
    Ak sa rovnaká téma nastaví viackrát, zobrazí sa iba posledný výskyt.
    
    Keď vyberiete tému v zozname, editačné pole dolu získa jeho text. Keď začnete meniť obsah poľa, zoznam sa prepne z normálnej položky režimu výberu na režim, ktorý vám umožní označovať text na položkách, ak chcete začleniť niektoré texty do témy. Na vrátenie do režimu výberu položiek a synchronizovaného editačného poľa, vráťte pôvodný text alebo zavrite a znovu otvorte dialóg.

en: IRC Client
sk: IRC Klient

en: Find Text...
sk: Nájsť text...

en: Search for text in the current tab
sk: Hľadať text v aktuálnej karte

en: Channel &List for %1
sk: Zoznam &kanálov pre %1

en: &Open Logfile for %1
sk: &Otvoriť súbor sa záznamami pre %1

en: &Channel Settings for %1...
sk: Nastavenia &kanála pre %1...

en: Rename Tab
sk: Premenovať kartu

en: Enter new tab name:
sk: Zadať nový názov karty:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
sk: Štandardný ( %1 )

en: &Rename Tab...
sk: &Premenovať kartu...

en: You can only search in text fields.
sk: Môžete hľadať iba v textových poliach.

en: Find Text Information
sk: Nájsť textové informácie

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
sk: Na zistenie, pre ktorý server zobraziť zoznam kanálov, zoznam môže byť otvorený iba z dotazu, kanála alebo stavového okna.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
sk: Použitím tejto funkcie môže byť vysoká sieťová aktivita. Ak Vaše pripojenie nie je dostatočne rýchle, je možné, že Váš klient bude odpojený serverom.

en: Channel List Warning
sk: Varovanie zoznamu kanálov

en: Watched Nicks
sk: Sledované prezývky
