konversation - en to sl translation catalogue (1547 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
sl: Vstavi

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
sl: Okno

en: You need to specify a command.
sl: Navesti morate ukaz.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
sl: Ukaz se je uspešno izvedel, ampak ni vrnil nobenega izhoda ali samo presledne znake.

en: The media script requires Python %1 or higher.
sl: Ta predstavnostni skript zahteva Python %1 ali novejši.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
sl: Med ustvarjanjem seznama zagnanih predstavnostnih predvajalnikov je prišlo do napake.

en: No running audio players found.
sl: Ni bilo najdenih zagnanih predvajalnikov zvoka.

en: No running video players found.
sl: Ni bilo najdenih zagnanih predvajalnikov videa.

en: "%1" is not running.
sl: "%1" ni zagnan.

en: No running media players found.
sl: Ni bilo najdenih zagnanih predstavnostnih predvajalnikov.

en: Nothing is playing in %1.
sl: V %1 se ne predvaja nič.

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
sl: Noben izmed zagnanih predvajalnikov zvoka (%1) ne predvaja nič.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
sl: Noben izmed zagnanih predvajalnikov videa (%1) ne predvaja nič.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
sl: Noben izmed zagnanih predstavnostnih predvajalnikov (%1) ne predvaja nič.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
sl: Med pridobivanjem predstavnostnih metapodatkov iz %1 je prišlo do napake.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
sl: V regularnem izrazu določenim v REGEX_FIXUP obstaja težava.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
sl: %1 ni izpisal metapodatkov, ki so zahtevani za izpis sporočila.

en: There is a problem in the output format configuration.
sl: Obstaja težava v nastavitvi vrste izhoda.

en: media v%1 for Konversation.
sl: predstavnost r%1 za Konversation.

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
sl: "/media" - poročajte kaj predvaja prvi najden predvajalnik.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
sl: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - poročajte kaj se predvaja v znanem zvočnem ali video predvajalniku.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
sl: "/media { Predvajalnik }" - poročajte kaj se predvaja v določenem predvajalniku (če je najden).

en: Konversation Bookmarks Editor
sl: Urejevalnik zaznamkov Konversation

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sl: Izmenjava ključev Diffie-Hellman ni podprta v vaši namestitvi Šifrirne arhitekture Qt (QCA). Najverjetneje morate namestiti dodaten vstavek ponudnika. Podporo za izmenjavo ključev Diffie-Hellman ponavadi ponuja vstavek qca-ossl.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sl: Način veriženja "Blowfish in cipher-block" (CBC) ni podprt v vaši namestitvi Šifrirne arhitekture Qt (QCA) Najverjetneje morate namestiti dodaten vstavek ponudnika. Podporo za Blowfish ponavadi ponuja vstavek qca-ossl.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sl: Način "Blowfish in electronic codebook" (ECB) ni podprt v vaši namestitvi Šifrirne arhitekture Qt (QCA) Najverjetneje morate namestiti dodaten vstavek ponudnika. Podporo za Blowfish ponavadi ponuja vstavek qca-ossl.

en: topic protection
sl: zaščita teme

en: no messages from outside
sl: brez zunanjih sporočil

en: secret
sl: skrit

en: invite only
sl: samo za povabljene

en: private
sl: zaseben

en: moderated
sl: moderiran

en: password protected
sl: zaščiten z geslom

en: anonymous
sl: anonimnež

en: no colors allowed
sl: barve niso dovoljene

en: user limit
sl: omejitev uporabnikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
sl: Nov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
sl: Vzdevek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
sl: Zamenjava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
sl: &Nov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
sl: Odst&rani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
sl: Vzdevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
sl: Zamenjava:

en: Outgoing
sl: Odhodna

en: Incoming
sl: Dohodna

en: Both
sl: Oboje

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
sl: Nov

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
sl: Nov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView) i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: RegEx
sl: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
sl: Zamenjaj v

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
sl: Najdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
sl: Zamenjaj z

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
sl: Nov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
sl: Zamenjaj v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
sl: Najdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
sl: Zamenjaj z:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
sl: Omogoči časovne žige

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
sl: Oblika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
sl: Pokaži datume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDateLine)
en: Show date marker when date changes
sl: Ko se datum spremeni, prikaži oznako datuma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
sl: Pokaži dnevnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
sl: Vrstice:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
sl: Razpored

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
sl: Pokaži temo kanala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
sl: Pokaži gumbe za način kanala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
sl: Pokaži seznam vzdevkov na kanalu in hitre gumbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
sl: Pokaži mas&ke gostiteljev v seznamu vzdevkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
sl: V seznamu vzdevkov pokaži prava imena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
sl: Pokaži hitre gumbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
sl: Pokaži polje za spremembo lastnega vzdevka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
sl: Pokaži d&rsnik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
sl: Omogoči sliko ozadja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
sl: Pot:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
sl: Predvaja sistemski zvonec, ko prejmete nadzorni znak ASCII BEL (0x07)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
sl: Omogoči sistemski zvonec ob dohodnem ASCII BEL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
sl: Skrij dogodke pridružitve/zapustitve/vzdevka

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
sl: Med pošiljanjem besedila na strežnik ne razširjaj spremenljivk. Spremenljivka se začne z '%'. Npr. %B se bo razširil na znake, ki so zahtevani, da bo besedilo krepko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
sl: Onemogoči razširjanje spremenljivk (npr. %C, %B, %G ...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
sl: P&reusmeri sporočila stanja v okno s stanjem strežnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
sl: Ohrani način kanala kot kombinacijo znakov namesto, da bi ga pretvoril v človeško berljive besede. Npr. '*** Načini kanala: brez zunanjih sporočil' bo postal '*** Načini kanala: n'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
sl: Pokaži znake surovega načina (npr. +o) namesto opisov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
sl: Koliko vrstic se naj ohrani v predpomnilniku, 0 = neomejeno

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: Unlimited
sl: Neomejeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
sl: Omejitev pomnilni&ka vrstic:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
sl: Če je to označeno, bodo prikazani samo dogodki, ki se tičejo dejavnih in opazovanih vzdevkov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
sl: Razen za opazovane vzdevke in vzdevke, ki so dejavni znotraj

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
sl: zadnjih 10 minut

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
sl: zadnje ure

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
sl: zadnjega dneva

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
sl: zadnjega tedna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
sl: Vrstice označevalnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
sl: Vstavi črto v okno klepeta na zadnjo videno mesto, ko preklopite na drugo okno klepeta ali pa skrčite program.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
sl: Označi zadnji položaj okna klepeta, ko je to skrito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
sl: Premakni črto le, ko se bo pravkar pokazalo novo besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
sl: Pokaži ročno vstavljene črte v vseh oknih klepeta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
sl: Omogoči samodejno iskanje podrobnosti o uporabniku (/WHO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
sl: Največje število uporabnikov v kanalu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
sl: Razmik med posodobit&vami:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
sl: Barve po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
sl: &Uporabi barve po meri za vnosno polje, seznam vzdevkov in seznam zavihkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
sl: Ozadje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
sl: &Sporočilo strežnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
sl: Hiperpovezava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
sl: Sporočilo kanala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
sl: Deja&nje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
sl: Dnevni&k:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
sl: Ukazno sporočilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
sl: Sporočilo poizvedbe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
sl: Časovni žig:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
sl: A&lternativno ozadje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
sl: Obarvani vzdevki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
sl: Barva lastnega vzdevka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
sl: Če omogočite to možnost, bodo barvne kode, ki so dodane sporočilom, prikazale obarvano besedilo, Barvne kode lahko dodate vašim sporočilo tako da izberete Vstavi -> Barva IRCa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
sl: Dovoli ob&arvano besedilo v sporočilih IRCa

en:  second |  seconds
sl[0]:  sekunda
sl[1]:  sekundi
sl[2]:  sekunde
sl[3]:  sekund

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
sl: Omogoči samodejno ponovno povezavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
sl: Zakasnitev ponovne povezave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
sl: Število poskusov ponovne povezave:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
sl: Razhrošči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
sl: Med povezovanjem pokaži okno s surovimi podatki dnevnika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
sl: Šifriranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
sl: Privzeta vrsta šifriranja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
sl: ECB ali način Electronic Codebook podpirajo številni odjemalci za šifriranje, recimo FiSH in Mircryption, vendar ta način velja za splošno nevarnega.
    
    CBC ali veriženje Cipher Block ni podprt s strani odjemalca FiSH, ampak ga podpira Mircryption. Če boste uporabili izmenjavo ključev, potem je najbolje, da najprej ugotovite, če ima vaš soležnik odjemalca, ki lahko uporabi CBC. V nasprotnem primeru boste lahko prebrali njihovo besedilo, medtem ko oni ne bodo mogli prebrati vašega.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Cipher-Block Chaining (CBC)
sl: Veriženje Cipher-Block (CBC)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
sl: Posredniški strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
sl: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_ProxyType)
en: Socks v5
sl: Socks r5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
sl: Vrata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
sl: Geslo:

en:  byte |  bytes
sl[0]:  bajt
sl[1]:  bajta
sl[2]:  bajti
sl[3]:  bajtov

en: Network Interface
sl: Omrežni vmesnik

en: Reply From IRC Server
sl: Odgovor s strežnika IRC

en: Specify Manually
sl: Podaj ročno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
sl: Nastavitve_DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
sl: Mapa s prejemi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
sl: K imenu datoteke dodaj pošilj&atelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
sl: Ustvari mapo za pošiljatelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
sl: Pred pošiljanjem pretvori presledke v imenih datotek v podčrtaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
sl: Samodejno sprejmi ponudbo za prejem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
sl: Samodejno nadaljuj prejem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
sl: Omogoči hitro pošiljanje DCC (morda &ne bo delovalo z vsemi odjemalci)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
sl: Omogoči pasiven način DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
sl: Samodejno sprejmi ponudbo za klepet DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
sl: Uporabi UPnP za prehod preko NAT

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
sl: Če je ta možnost omogočena bodo prenosi DCC za povezave IPv6 opravljeni preko vmesnika IPv4, ki bo nastavljen tukaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
sl: Vračanje na vmesnik IPv&4 za pošiljanje DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
sl: Časovni pretek med pošiljanjem DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
sl: Velikost medpomnilnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
sl: Način za pridobitev lastnega IP-ja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
sl: Lastni IP:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
sl: Vrata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
sl: Omogoči določena vrata za strežnik prenosa DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: to
sl: v

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
sl: Omogoči d&oločena vrata za klepet DCC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
sl: Besedilo klepeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
sl: Seznam vzdevkov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
sl: Vrstica z zavihki:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
sl: Pokaži sporočilo dneva (MOTD) v pisavi s stalno širino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
sl: Omogoči pisavo s stalno širino za sporočila dneva (MOTD)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
sl: V pogledu okna naj bodo vzdevki pošiljateljev krepki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
sl: Omogoči sistemsko vrstico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
sl: &Uporabi sistemsko vrstico za obvestila o novih sporočilih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
sl: Obvesti le, ko je sprožen poudarek ali pa je uporabljen vaš trenute&n vzdevek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
sl: Ob zagonu skrij okno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
sl: Dopolnjevanje vzdevkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
sl: Način dopolnjevanja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
sl: Znotrajvrstično kroženje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
sl: Podobno lupini

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
sl: Podobno lupini s poljem za dopolnitev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
sl: Pripona na začetku vrstice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
sl: Drugj&e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
sl: Razno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
sl: Onemogoči obvestila med odsotnostjo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
sl: Uporabi spletni &brskalnik po meri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
sl: Ukazni znak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
sl: Za odgo&vor različice uporabi sporočilo po meri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
sl: <qt>Tukaj lahko nastavite odgovor po meri za zahteve <b>CTCP <i>VERSION</i></b>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
sl: Vnosno polje se razširi z besedilom

en: Select Sound File
sl: Izberite zvočno datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
sl: Omogoči zvoke za poudarke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
sl: Vedno poudari moj trenutni vzdevek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
sl: Vedno poudari lastne vrstice:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
sl: Seznam poudarkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
sl: Poudarki

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
sl: Zvok

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
sl: Samobesedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
sl: Okna klepeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
sl: Vzorec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
sl: Barva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
sl: Zvok:

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, soundURL)
en: audio/x-wav audio/x-mp3 application/ogg audio/x-adpcm
sl: zvok/x-wav zvok/x-mp3 program/ogg zvok/x-adpcm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
sl: Preizkusi zvok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
sl: Samobesedilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
sl: Okna klepeta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
sl: Za tem poudarkom se bo iskalo le v oknih klepeta, ki so tukaj omenjena po imenu ali v vseh oknih, če je to polje prazno. Več imen morate ločiti z vejicami.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
sl: Omogoči obvestila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
sl: Vzorec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
sl: Vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
sl: Vzorec:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
sl: Vrste sporočil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
sl: Kanal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
sl: Opomba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
sl: Poizvedba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
sl: Povabi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
sl: Odstr&ani vse

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
sl: Skrij drsnik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
sl: Omogočite, če želite, da vsa polja za vnos besedila preverjajo vaše črkovanje med tipkanjem

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
sl: Če to omogočite, bo vnosno polje raslo navpično, ko se bo polnilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
sl: Zaženi s skritim glavnim oknom

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
sl: Ob vzdevkih pokaži prava imena

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: All events
sl: Vsi dogodki

note: i18n: ectx: label, entry (LauncherEntryCountMode), group (LauncherEntry) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_LauncherEntryCountMode)
en: Channels and queries with events
sl: Kanali in poizvedbe z dogodki

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
sl: Odpri zavihek z opazovanimi vzdevki ob zagonu programa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLauncherEntryCount)
en: &Enable Display of Unseen Events Count On Launcher Entry
sl: Omogoči prikaz števila še nevidenih dogodkov ob zagonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Count &mode:
sl: Način štetja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, countedEventsGroupBox)
en: Counted Events
sl: Prešteti dogodki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseMsgs) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
sl: Sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUsePrivate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
sl: Zasebno sporočilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseNick) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
sl: Trenutno uporabljen vzdevek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseHighlights) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
sl: Poudari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
sl: Dogodki kanala so spremembe načina ali uporabniki, ki zapustijo ali se pridružijo kanalu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseChannelEvents) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
sl: Dogodek kanala

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
sl: Dogodki programa se dogajajo v zavihkih programa Konsole, zavihku stanja DCC in drugih zavihkih programa, ki niso neposredno uporabljeni za klepet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LauncherEntryCountUseSystem) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
sl: Dogodek programa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
sl: Omogoči b&eleženje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
sl: Beleži le zasebne pogovore (poizvedbe, klepete DCC)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
sl: Omogoči imena dnevnikov z ma&limi črkami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
sl: Pripni ime gostitelja k imenom dnevnikov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
sl: &Pot do dnevnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
sl: Za odpiranje dnevnikov uporabi sistemski urejevalnik besedil

en: Normal Users
sl: Običajni uporabniki

en: Voice (+v)
sl: Glasovna pravica (+v)

en: Halfops (+h)
sl: Poloperaterji (+h)

en: Operators (+o)
sl: Operaterji (+o)

en: Channel Admins (+p)
sl: Skrbniki kanala (+p)

en: Channel Owners (+q)
sl: Lastniki kanala (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
sl: Ukaz, ki bo izveden ob dvokliku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
sl: Razvrsti ne glede na velikost črk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
sl: Razvrsti po dej&avnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
sl: Razvrsti po stanju uporabnika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
sl: (Z vlečenjem in spuščanjem lahko ponovno razvrstite vrstni red vzdevkov)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
sl: Način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
sl: Razlaga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
sl: Omogoči prikaz na zaslonu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
sl: Prikaz na zaslonu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
sl: Riši sence

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
sl: Pisava PNZ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
sl: P&okaži sporočilo PNZ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
sl: Če se v sporoč&ilu na kanalu pojavi lasten vzdevek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
sl: Ob kateremkoli sporočilu kanala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
sl: Ob dejavnosti poizvedbe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
sl: Ob dogodkih pridružitve/zapustitve

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
sl: Omogoči barve po meri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
sl: Barva besedila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
sl: &Barva ozadja:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
sl: Druge nas&tavitve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
sl: Trajanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
sl: Zaslon:

en: Default Identity
sl: Privzeta istovetnost

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
sl: Razpoložljivi vsebniki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
sl: %c: trenuten kanal
    %i: vsebina vnosnega polja
    %k: ključ kanala
    %K: geslo strežnika
    %n: pošlji ukaz neposredno na strežnik namesto vašega vnosnega polja
    %o: trenuten vzdevek
    %s<term>%: termin za ločevanje vzdevkov v %u
    %u: seznam izbranih vzdevkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
sl: Ime gumba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
sl: Dejanje gumba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
sl: Ime gumba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
sl: Dejanje gumba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
sl: Pokaži hitre gumbe, ki omogočajo opravila na vzdevkih, v vsebinskih menijih vzdevkov

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Behavior
sl: Obnašanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
sl: Obvestila

en: Chat Window
sl: Okno za klepet

en: Nicklist Themes
sl: Teme seznama vzdevkov

en: Colors
sl: Barve

en: Fonts
sl: Pisave

en: Quick Buttons
sl: Hitri gumbi

en: Tabs
sl: Zavihki

en: General Behavior
sl: Splošno obnašanje

en: Connection
sl: Povezava

en:  line |  lines
sl[0]:  vrstica
sl[1]:  vrstici
sl[2]:  vrstice
sl[3]:  vrstic

en:  nick |  nicks
sl[0]:  vzdevek
sl[1]:  vzdevka
sl[2]:  vzdevki
sl[3]:  vzdevkov

en: Nickname List
sl: Seznam vzdevkov

en: Command Aliases
sl: Vzdevki ukazov

en: Auto Replace
sl: Samo-zamenjava

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
sl: Prezri

en: Logging
sl: Beleženje

en: Watched Nicknames
sl: Opazovani vzdevki

en: On Screen Display
sl: Prikaz na zaslonu

en: Launcher Entry
sl: Vnos ob zagonu

en: Warning Dialogs
sl: Opozorilna pogovorna okna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
sl: Videz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
sl: Uporabi obarvano besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
sl: Uporabi obarvane svetleče diode

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
sl: Če izberete to, bodo barve, ki ste jih izbrali v možnostih poudarjanja, prepisale barve za "Trenutno uporabljen vzdevek" in "Poudari".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
sl: Daj prednost barvam poudarka okna klepeta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Tabs_PreferencesUI)
en: TabBar_Config
sl: Nastavitev_vrstice_zavihkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
sl: Postavitev:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
sl: Na vrhu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
sl: Na dnu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
sl: Levo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
sl: Na zavihkih pokaži gumb za zaprtje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
sl: Pokaži gumb za zaprtje na desni strani vrstice zavihkov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
sl: Žarišče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
sl: Postavi nove zavihke v žarišče

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
sl: Postavi nove poizvedbe v žarišče

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
sl: Miška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
sl: Srednji klik na zavihek ga zapre

en: Select Theme Package
sl: Izberite paket teme

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
sl: Teme za Konversation (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
sl: Neznana napaka (0)

en: Failed to Download Theme
sl: Prejem teme je spodletel

en: Theme archive is invalid.
sl: Arhiv teme je neveljaven.

en: Cannot Install Theme
sl: Ni mogoče namestiti teme

en: Do you want to remove %1?
sl: Ali želite odstraniti %1?

en: Remove Theme
sl: Odstrani temo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Theme_ConfigUI)
en: Theme_Config
sl: Nastavitev_Teme

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, getButton)
en: G&et New Themes...
sl: Pridobi nove teme...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall from File...
sl: Namesti iz datoteke...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
sl: Odstrani temo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
sl: Ikona za običajne uporabnike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
sl: Ikona za odsotne uporabnike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
sl: Ikona za uporabnike z glasovno pravico

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
sl: Ikona za uporabnike s poloperaterskimi dovoljenji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
sl: Ikona za uporabnike z operaterskimi dovoljenji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
sl: Ikona za uporabnike s skrbniškimi dovoljenji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
sl: Ikona za uporabnike z lastniškimi dovoljenji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
sl: Predogled:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
sl: ... prejeto je bilo povabilo v kanal

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
sl: ... shranjevanje dnevniške datoteke bo shranilo samo vidni del

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
sl: ... dnevniška datoteka bo izbrisana

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
sl: ... odprta poizvedba že obstaja za vzdevek, ki je bil pravkar označen kot prezrt

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
sl: ... preklop med povezavo na drug strežnik v istem omrežju

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
sl: ... ustvarjanje nove povezave z že povezanim omrežjem

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
sl: ... zapiranje zavihka strežnika

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
sl: ... zapiranje zavihka kanala

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
sl: ... zapiranje zavihka poizvedbe

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
sl: ... zapiranje zavihka klepeta DCC

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
sl: ... izvor za seznam kanalov ne more biti določen na podlagi trenutnega zavihka

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
sl: ... odločili ste se skriti menijsko vrstico

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
sl: ... izpisovanje kanalov lahko povzroči prekinitev povezave zaradi velikosti prejema

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
sl: .... lepljenje velikih delov besedila

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
sl: ... končanje Konversation prek sistemske vrstice

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
sl: ... odločili ste prezreti vzdevek

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
sl: ... odločili ste prenehati s preziranjem vzdevka

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
sl: ... končanje Konversation medtem ko so prenosi datotek DCC dejavni

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
sl: ... nekateri znaki v sporočilu niso združljivi z dejavnim kodiranjem

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
sl: ... ob zaprtju okna se bo pogovorno okno skrčilo v sistemsko vrstico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
sl: Pokaži pogovorno okno opozorila, ko se zgodi naslednje ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>
    Ko je vklopljen opazovalnik vzdevkov, boste obveščeni, ko se vzdevki, ki se pojavljajo v seznamu <b>Opazovana omrežja/vzdevki</b> prijavijo ali odjavijo.</p>
    <p>Odprete lahko tudi okno <b>Opazovani vzdevki</b> in tako vidite stanje vseh opazovanih vzdevkov.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
sl: Omogoči opazovalnik vzdev&kov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
sl: <qt>Če je to označeno, bo okno <b>Opazovani vzdevki</b> samodejno odprto med začenjanjem Konversation.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
sl: Pokaži zavihek Opazovani vzdevki ob zagonu progr&ama

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Ko dvokliknete vzdevek v oknu <b>Opazovani vzdevki</b> bo ta ukaz
    postavljen v <b>Vnosno vrstico</b> v oknu strežnika.</p>
    <p>V ukazu lahko uporabite naslednje simbole:</p><ul>
    <li>%u: dvokliknjen vzdevek</li>
    <li>%K: geslo strežnika</li>
    <li>%n: namesto v vhodno vrstico, pošlji ukaz neposredno na strežnik</li>"
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
sl: Ukaz, ki bo izveden, ko bo dvokliknjen vzdevek:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
sl: <qt>
    <p>Ko dvokliknete vzdevek v oknu <b>Opazovani vzdevki</b> bo ta ukaz
    postavljen v <b>Vnosno vrstico</b> v oknu strežnika.</p>
    <p>V ukazu lahko uporabite naslednje simbole:</p><ul>
    <li>%u: dvokliknjen vzdevek</li>
    <li>%K: geslo strežnika</li>
    <li>%n: namesto v vhodno vrstico, pošlji ukaz neposredno na strežnik</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
sl: Konversation bo spodnjim vzdevkom preveril stanje v takšnih časovnih razmakih.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
sl: Razmik med posodobitvami:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
sl: Podrobnosti

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
sl: Omrežje ni dostopno, povezava bo samodejno ponovno vzpostavljena.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
sl[0]: Poizkus vzpostavitve povezave na %2 (vrata %3) v %1 sekundi.
sl[1]: Poizkus vzpostavitve povezave na %2 (vrata %3) v %1 sekundah.
sl[2]: Poizkus vzpostavitve povezave na %2 (vrata %3) v %1 sekundah.
sl[3]: Poizkus vzpostavitve povezave na %2 (vrata %3) v %1 sekundah.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
sl[0]: Poizkus ponovne vzpostavitve povezave na %2 (vrata %3) v %1 sekundi.
sl[1]: Poizkus ponovne vzpostavitve povezave na %2 (vrata %3) v %1 sekundah.
sl[2]: Poizkus ponovne vzpostavitve povezave na %2 (vrata %3) v %1 sekundah.
sl[3]: Poizkus ponovne vzpostavitve povezave na %2 (vrata %3) v %1 sekundah.

en: Error
sl: Napaka

en: Reconnection attempts exceeded.
sl: Prekoračeno število poizkusov ponovne povezave.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
sl: Ste že povezani na %1. Bi radi odprli drugo povezavo?

en: Already connected to %1
sl: Že povezan na %1

en: Create connection
sl: Ustvari povezavo

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
sl: Trenutno ste povezani na %1 preko '%2' (vrata %3). Bi rajši preklopili na '%4' (vrata %5)?

en: Switch Server
sl: Preklopi strežnik

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
sl: Vnesite vašo <b>istovetnost</b>.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
sl: Vnesite vaše <b>pravo ime</b>.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
sl: Vnesite vsaj en <b>vzdevek</b>.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
sl: <qt>Vaša istovetnost "%1" ni pravilno nastavljena:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
sl: Nastavitve istovetnosti

en: Edit Identity...
sl: Uredi istovetnost ...

en: Debug: %1
sl: Razhrošči: %1

en: Error: %1
sl: Napaka: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
sl: dobiVzdevek: Strežnik %1 ni bil najden.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
sl: Pošiljanje zahteve DCC %1 družabniku prek strežnika IRC ni uspelo.

en: Awaiting acceptance by remote user...
sl: Čakanje na potrditev oddaljenega uporabnika ...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
sl: %1 (na %2) vam ponuja %3 DCC

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
sl: Ponudba %1 DCC od %2

en: Accept
sl: Sprejmi

en: Reject
sl: Zavrni

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
sl: Zavrnili ste ponudbo %1 DCC.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
sl: Zahteva %1 DCC je bila zavrnjena

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
sl: Ni bilo mogoče poslati potrditve Povratnega DCC %1 družabniku preko strežnika IRC.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
sl: Posredovanje vrat %1 ni uspelo. Zahteva DCC oddaljenemu uporabniku je bila kljub temu poslana.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
sl: Ni bilo mogoče poslati potrditve Povratnega DCC %1 družabniku preko strežnika IRC.

en: Could not open a socket for listening: %1
sl: Odpiranje vtiča za poslušanje ni uspelo: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
sl: Ponujanje povezave DCC %1 z %2 prek vrat %3 ...

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
sl: Tabla

[ctx: DCC extension]
en: Chat
sl: Klepet

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
sl: Vzpostavljanje povezave DCC %1 z %2 (%3:%4) ...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
sl: Vzpostavljena povezava %1 DCC z %2.

en: Socket error: %1
sl: Napaka vtiča: %1

en: Could not accept the client.
sl: Odjemalca ni bilo mogoče sprejeti.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
sl: Vzpostavljena je bila povezava DCC %1 z %2.

en: Connection closed.
sl: Povezava zaprta.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
sl: DCC %1 z %2 na vratih %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
sl: %1 DCC z  %2 - %3:%4.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
sl: Ali bi radi zaprli %1 DCC z %2?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
sl: Zapri %1 DCC

en: Talking to yourself
sl: Pogovor s sabo

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
sl: Privzeto ( %1 )

en: Usage
sl: Uporaba

en: Usage: %1ME text
sl: Uporaba: %1ME besedilo

en: Unknown command.
sl: Neznan ukaz.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
sl: Prejeta neznana  zahteva CTCP-%1 od %2

en: No vacant port
sl: Ni prostih vrat

en: Could not open a socket
sl: Odpiranje vtiča ni uspelo

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
sl: Pasivno poslano

en: Open
sl: Odpri

en: Select Recipient
sl: Izberite prejemnika

en: Select nickname and close the window
sl: Izberi vzdevek in zapri okno

en: Close the window without changes
sl: Zapri pogovorno okno brez sprememb

en: DCC Receive Question
sl: Vprašanje o prejetju DCC

en: O&riginal Filename
sl: Izvo&rno ime datoteke

en: Suggest &New Filename
sl: Predlagaj &novo ime datoteke

en: Use as new default download folder
sl: Uporabi kot novo privzeto mapo za prejeme

en: &Resume
sl: Nadaljuj

en: R&ename
sl: Pr&eimenuj

en: Status
sl: Stanje

en: Details
sl: Podrobnosti

en: DCC Send
sl: DCC pošlji

en: DCC Receive
sl: DCC prejmi

en:  (Reverse DCC)
sl:  (povratni DCC)

en: Unknown server
sl: Neznani strežnik

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
sl: %1 na %2 %3 (vrata %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
sl: %1 na %2

[ctx: %1=ownIP, %2=ownPort]
en: %1 (port %2)
sl: %1 (vrata %2)

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
sl: Da, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
sl: Ne

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
sl: &lt; 1 s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
sl: Ime datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
sl: Družabnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
sl: Sam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
sl: Stanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
sl: Napredek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
sl: Mesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
sl: Trenuten položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
sl: Velikost datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
sl: Se nadaljuje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
sl: Trenutna hitrost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
sl: Povprečna hitrost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
sl: Čas prenosa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
sl: Predviden preostali čas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
sl: Ponujeno ob:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
sl: Začeto ob:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
sl: Končano ob:

en: File
sl: Datoteka

en: Partner
sl: Družabnik

en: Started At
sl: Začeto ob

en: Progress
sl: Napredek

en: Position
sl: Položaj

en: Speed
sl: Hitrost

en: Sender Address
sl: Naslov pošiljatelja

en: Remaining
sl: Preostaja

en: %1/sec
sl: %1/s

en: Queued
sl: V čakalni vrsti

en: Preparing
sl: Pripravljanje

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
sl: Na čakanju

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
sl: Povezovanje

en: Receiving
sl: Prejemanje

en: Sending
sl: Pošiljanje

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
sl: Končano

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
sl: Spodletelo

en: Aborted
sl: Prekinjeno

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
sl: V čakalni vrsti - prenos čaka na vašo potrditev

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
sl: Pripravljanje - prenos preverja datoteke, ki jih je mogoče nadaljevati

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
sl: Pripravljanje - prenos pridobiva podatke za pošiljanje

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
sl: Na čakanju - prenos čaka na potrditev družabnika

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
sl: Povezovanje - prenos se povezuje z družabnikom

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
sl: Prejemanje - prenos prejema podatke družabnika

en: Sending - Transfer is sending data to partner
sl: Pošiljanje - prenos pošilja podatke družabniku

en: Done - Transfer has completed successfully
sl: Končano - prenos je bil uspešno zaključen

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
sl: Spodletelo - prenos je spodletel iz neznanega razloga

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
sl: Spodletelo - prenos je spodletel zaradi '%1'

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
sl: Prekinjeno - uporabnik je prekinil prenos

en: Incoming Transfers
sl: Dohodni prenosi

en: Outgoing Transfers
sl: Odhodni prenosi

en: DCC Status
sl: Stanje DCC

en: &Select All Items
sl: Izberi v&se predmete

en: S&elect All Completed Items
sl: Izb&eri vse zaključene predmete

en: &Accept
sl: Sprejmi

en: Start receiving
sl: Začni prejemanje

en: A&bort
sl: Prekini

en: Abort the transfer(s)
sl: Prekini prenos(e)

en: Resend
sl: Pošlji znova

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
sl: Počisti

en: Clear all selected Items
sl: Počisti vse izbrane predmete

en: Clear Completed
sl: Počisti zaključene

en: Clear Completed Items
sl: Počisti zaključene predmete

en: &Open File
sl: &Odpri datoteko

en: Run the file
sl: Zaženi datoteko

en: Open Location
sl: Odpri mesto

en: Open the file location
sl: Odpri mesto datoteke

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
sl[0]: Za izvajanje ste izbrali %1 datoteko, ste prepričani, da želite nadaljevati?
sl[1]: Za izvajanje ste izbrali %1 datoteki, ste prepričani, da želite nadaljevati?
sl[2]: Za izvajanje ste izbrali %1 datoteke, ste prepričani, da želite nadaljevati?
sl[3]: Za izvajanje ste izbrali %1 datotek, ste prepričani, da želite nadaljevati?

[ctx: @action:button]
en: Execute %1 File | Execute %1 Files
sl[0]: Izvedi %1 datoteko
sl[1]: Izvedi %1 datoteki
sl[2]: Izvedi %1 datoteke
sl[3]: Izvedi %1 datotek

en: The admin has restricted the right to receive files
sl: Skrbnik je omejil pravico do prejemanja datotek

en: Invalid sender address (%1)
sl: Neveljaven naslov pošiljatelja (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
sl: Nepodprto pogajanje (filesize=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
sl: <b>Ni mogoče ustvariti mape ali v cilj ni mogoče pisati.</b><br/>Mapa: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
sl: <b>Ta datoteka se že prenaša.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
sl: Ustvarjanje pojavka KIO ni uspelo

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
sl[0]: <b>Delna datoteka že obstaja:</b><br/>%2<br/>Velikost delne datoteke: %1 bajt.<br/>
sl[1]: <b>Delna datoteka že obstaja:</b><br/>%2<br/>Velikost delne datoteke: %1 bajta.<br/>
sl[2]: <b>Delna datoteka že obstaja:</b><br/>%2<br/>Velikost delne datoteke: %1 bajta.<br/>
sl[3]: <b>Delna datoteka že obstaja:</b><br/>%2<br/>Velikost delne datoteke: %1 bajtov.<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
sl: <b>Datoteka že obstaja</b><br/>%1 (%2)<br/>Pošiljateljeva velikost datoteke je %3<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
sl: <b>Datoteke ni bilo mogoče odpreti.<br/>Napaka: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
sl: Potrditve za Povratni DCC SEND ni bilo mogoče poslati družabniku preko strežnika IRC.

en: Waiting for connection
sl: Čakanje na povezavo

en: Waiting for remote host's acceptance
sl: Čakanje na sprejem oddaljenega gostitelja

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
sl: Ni bilo mogoče poslati zahteve za nadaljevanje DCC RECV družabniku preko strežnika IRC.

en: Unexpected response from remote host
sl: Nepričakovan odgovor oddaljenega gostitelja

en: Could not accept the connection (socket error).
sl: Povezave ni bilo mogoče sprejeti (napaka vtiča).

en: Transfer error
sl: Napaka prenosa

en: KIO error: %1
sl: Napaka KIO: %1

en: Timed out
sl: Časovna omejitev

en: The admin has restricted the right to send files
sl: Skrbnik je omejil pravico do pošiljanja datotek

en: The url "%1" does not exist
sl: Naslov URL "%1" ne obstaja

en: Enter Filename
sl: Vnesite ime datoteke

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
sl: <qt>Datoteka, ki jo pošiljate k <i>%1</i> nima imena.<br/>Vnesite ime datoteke, ki bo predstavljeno prejemniku ali prekličite prenos DCC</qt>

en: unknown
sl: neznano

en: No filename was given
sl: Ni bilo podanega imena datoteke

en: Could not retrieve "%1"
sl: Ni bilo mogoče pridobiti "%1"

en: Unable to send a 0 byte file.
sl: Ni mogoče poslati prazne datoteke.

en: DCC SEND request was rejected
sl: Zahteva DCC SEND je bila zavrnjena

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
sl: Ni mogoče poslati zahteve DCC SEND družabniku preko strežnika IRC.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
sl: Opravilo je bilo uspešno. Nikoli se naj ne bi pojavilo v pogovornem oknu napak.

en: Could not read from file "%1".
sl: Ni bilo mogoče brati iz datoteke "%1".

en: Could not write to file "%1".
sl: Ni bilo mogoče pisati v datoteko "%1".

en: A fatal unrecoverable error occurred.
sl: Zgodila se je usodna nepopravljiva napaka.

en: Could not open file "%1".
sl: Datoteke "%1" ni bilo mogoče odpreti.

en: The operation was unexpectedly aborted.
sl: Dejanje je bile nepričakovano prekinjeno.

en: The operation timed out.
sl: Čas za opravilo je pretekel.

en: An unspecified error happened on close.
sl: Ob zaprtju se je zgodila nedoločena napaka.

en: Unknown error. Code %1
sl: Neznana napaka. Koda %1

en: Columns
sl: Stolpci

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
sl: Izbor pisave za tablo

en: Clear Image
sl: Počisti sliko

en: Save As...
sl: Shrani kot ...

en: Freehand Drawing
sl: Lastnoročno risanje

en: Draw a straight line
sl: Nariši ravno črto

en: Draw a rectangle
sl: Nariši pravokotnik

en: Draw an ellipse
sl: Nariši elipso

en: Draw text
sl: Izriši besedilo

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
sl: Izbira

en: Eraser
sl: Radirka

en: Fill a contiguous area with the foreground color
sl: Zapolni zvezna območja z barvo ospredja

en: Draw an arrow
sl: Nariši puščico

en: Select a color from the image
sl: Izberite barvo s slike

en: Save Image
sl: Shrani sliko

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
sl: Slike (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
sl: Istovetnosti

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
sl: To je vaš seznam vzdevkov. Vzdevek je naziv po katerem vas bodo poznali drugi uporabniki. Uporabite lahko poljubno ime. Prvi znak ima črko.
    
    Ker morajo biti vzdevki edinstveni na celotnem omrežju IRC, bo morda vaše želeno ime zavrnjeno s strani strežnika, saj ga uporablja že nekdo drug. Zase lahko vnesete nadomestne vzdevke. Če je vaša prva izbira zavrnjena s strani strežnika, bo Konversation poskusil z nadomestnimi vzdevki.

[ctx: Cert = Certificate]
en: SASL EXTERNAL (Cert)
sl: SASL EXTERNAL (potrdilo)

en: Standard NickServ
sl: Običajni NickServ

en: Server Password
sl: Geslo strežnika

en: SSL Client Certificate
sl: Potrdilo odjemalca SSL

en:  minute |  minutes
sl[0]:  minuta
sl[1]:  minuti
sl[2]:  minute
sl[3]:  minut

en: Change identity information
sl: Spremeni podatke istovetnosti

en: Discards all changes made
sl: Zavrže vse spremembe

en: Add Identity
sl: Dodaj istovetnost

en: Identity name:
sl: Ime istovetnosti:

en: You need to give the identity a name.
sl: Vnesti morate ime istovetnosti.

en: Rename Identity
sl: Preimenuj istovetnost

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
sl: Ta istovetnost je v uporabi. Če jo odstranite, bodo omrežne nastavitve delovale s privzeto istovetnostjo. Ali jo želite vseeno izbrisati?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati vse podrobnosti za to istovetnosti?

en: Delete Identity
sl: Izbriši istovetnost

en: Duplicate Identity
sl: Podvoji istovetnost

en: You must add at least one nick to the identity.
sl: Istovetnosti morate dodati vsaj en vzdevek.

en: Nicks must not contain spaces.
sl: Psevdonimi ne smejo vsebovati presledkov.

en: Please enter a real name.
sl: Vnesite pravo ime.

en: Ident must not contain spaces.
sl: Identifikator ne sme vsebovati presledkov.

en: NickServ may not function with auto join;  SASL is recommended.
sl: NickServ morda ne deluje s samodejnim pridruževanjem; Priporočljiv je SASL.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
sl: Tukaj vneseno geslo bo prepisalo tisto, ki je nastavljeno v nastavitvah strežnika.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
sl: (izbirno)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
sl: Overitev s potrdilom vsili uporabo SSL za povezavo in prepiše katerekoli nastavitve strežnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
sl: &Istovetnost:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
sl: Podvoji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
sl: Preimenuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
sl: P&ravo ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
sl: Tukaj vnesite svojo pravo ime. Namen IRC-a ni, da vas skrije pred vašimi prijatelji ali sovražniki. To imejte v mislih, če se imate namen obnašati zlonamerno. Lažno "pravo ime" je lahko dober način, da zamaskirate svoj spol in se skrijete pred računalniškimi obsedenci, ampak računalnik se lahko vedno izsledi. To pomeni, da ne morete nikoli postati resnično anonimni.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, nickGroupBox)
en: Nickname
sl: Vzdevek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
sl: Samo istovetnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
sl: Storite&v:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
sl: Ime storitve je lahko <b><i>nickserv</i></b> ali ime odvisno od omrežja kot na primer <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
sl: Ukaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
sl: Račun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
sl: Ge&slo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
sl: Datoteka PEM:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
sl: Odsoten

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
sl: Če označite to polje, se bo vsakič po izvedbi ukaza <b>/away</b> v kanalu pojavila vodoravna črta. Ta bo označevala mesto, ki ste ga še prebrali pred izvedbo ukaza. Drugi uporabniki IRCa te vodoravne črte ne bodo videli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
sl: Označi zadnji položaj v oknih klepeta, ko postanem odsoten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
sl: Privzeto sporočilo odsotnosti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
sl: Tukaj vneseno besedilo bo uporabljeno kot sporočilo ob odsotnosti, če ob ukazu <b>/away</b> ali <b>/aaway</b> ne vnesete nobenega argumenta ali pa če preklopite v način Splošne odsotnosti preko menija ali tipkovne bližnjice.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
sl: Vzdevek ob odsotnosti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
sl: Vnesite vzdevek, ki nakazuje, da ste odsotni. Kadarkoli izvedete ukaz <b>/away sporočilo</b>v kateremkoli kanalu v katerega ste pridruženi s to istovetnostjo, bo Konversation vaš vzdevek samodejno spremenil v Vzdevek ob odsotnosti. Tako bodo drugi uporabniki vedeli, da niste za računalnikom. Kadarkoli izvedete ukaz <b>/away</b> v kateremkoli kanalu v katerem ste odsotni, bo Konversation samodejno spremenil vaš vzdevek v izvirnega. Če samodejne spremembe vzdevka ob odsotnosti ne želite, pustite to prazno.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
sl: Če označite to polje, bo Konversation vse povezave, ki jih uporablja ta istovetnost, nastavil na odsotno stanje, ko se zažene ohranjevalnik zaslona ali ob spodaj določeni nedejavnosti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
sl: Samodejna odsotnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
sl: Samodejna odsotnost po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
sl: nedejavnosti uporabnika

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
sl: Če označite to polje, bo Konversation samodejno preklical vse odsotnosti za to istovetnost, ko se ohranjevalnik zaslona konča ali pa je zaznana dejavnost uporabnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
sl: Samodejno se vrni ob dejavnosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
sl: Če označite to polje, bo Konversation samodejno zagnal ukaz za odsotnost v vseh zavihkih kanala, ki uporabljajo to istovetnost. <b>%s</b> se v ukazu zamenja s sporočilom ob odsotnosti. Ko se vrnete, bo zagnan ukaz za vrnitev. <b>%t</b> je ukaz za vrnitev, ki je zamenjan s trajanjem odsotnosti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
sl: Ukazi ob odsotnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
sl: Ukaz ob odsotnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
sl: Ukaz ob vrnitvi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
sl: &Pred-lupinski ukaz:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
sl: Sem lahko vnesete ukaz, ki bo izveden preden se začne povezava do strežnika.<br>Če imate več strežnikov v tej istovetnosti, bo ta ukaz izveden za vsak strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
sl: Kodiranj&e:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
sl: Ta nastavitev vpliva na kodiranje vtipkanih znakov, ko so poslani strežniku. Vpliva tudi na to kako so prikazana sporočila. Ko prvič odprete Konversation, bo ta nastavitev samodejno pridobil iz nastavitev operacijskega sistema. Če imate težave s prikazovanjem sporočil drugih uporabnikov, poskusite spremeniti to nastavitev.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
sl: Ko se povežete, mnogi strežniki pošljejo poizvedbo IDENT vašemu računalniku. Če na vašem računalniku ne teče strežnik IDENT, potem ta odgovor pošlje Konversation. Presledki niso dovoljeni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
sl: Vzrok za končanje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
sl: Kadarkoli zapustite strežnik, se bo to sporočilo prikazalo drugim.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
sl: Konversation uničen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
sl: Razlog zapustitve:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
sl: Kadarkoli zapustite kanal, bo to sporočilo poslano nanj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
sl: Razlog za brco:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
sl: Kadarkoli vas brcnejo iz kanala (običajno to stori operater), bo to sporočilo poslano kanalu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
sl: Uporabnik uničen.

en: Edit Channel Settings
sl: Uredi nastavitve kanala

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
sl: <qt><p>Vsak kanal na IRCu ima nastavljeno temo. To je sporočilo, ki ga lahko vidi vsakdo.</p><p>Če ste operater ali pa če ni bil nastavljen način <em>'T'</em>, potem lahko spremenite temo, če kliknete gumb Uredi lastnosti kanala levo od naslova. Tukaj lahko vidite tudi zgodovino tem.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
sl: Največje dovoljeno število uporabnikov na kanalu

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
sl: <qt><p>To je omejitev uporabnikov na kanalu - največje število hkratnih uporabnikov na kanalu. Če ste operater, lahko to nastavljate. Če to nastavite, bo samodejno nastavljen način kanala  <b>T</b>ema (gumb na levi).</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
sl: <qt><p>To prikaže vaš trenuten vzdevek in nastavljene nadomestne vzdevke. Če izberete ali vnesete drug vzdevek, bo strežniku IRC poslana zahteva za spremembo vzdevka. Če strežnik to dovoli, potem bo izbran nov vzdevek. Če vnesete nov vzdevek, potem morate na koncu pritisniti 'Enter'.</p><p>Nadomestne vzdevke lahko uredite v meniju <em>Nastavitve</em> <em>Istovetnosti</em>.</p></qt>

en: Completion
sl: Dopolnjevanje

en: Possible completions: %1.
sl: Mogoče dopolnitve: %1.

en: Channel Password
sl: Geslo kanala

en: Channel User Limit
sl: Omejitev uporabnikov na kanalu

en: Enter the new user limit for the channel:
sl: Vnesite novo omejitev uporabnikov za kanal:

en: Nick
sl: Vzdevek

en: You are now known as %1.
sl: Sedaj ste znani kot %1.

en: %1 is now known as %2.
sl: %1 je sedaj znan kot %2.

[ctx: Message type]
en: Join
sl: Pridruži se

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
sl: Vi, (%1), ste se pridružili kanalu %2.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
sl: %1 (%2) se je pridružil temu kanalu.

[ctx: Message type]
en: Quit
sl: Končaj

en: You (%1) have left this server.
sl: Vi, (%1), ste zapustili ta strežnik.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
sl: Vi, (%1), ste zapustili ta strežnik (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
sl: Zapusti

en: You have left channel %1.
sl: Zapustili ste kanal %1.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
sl: Vi, (%1), ste zapustili kanal %2 (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
sl: %1 (%2) je zapustil ta strežnik.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
sl: %1 (%2) je zapustil ta strežnik (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
sl: %1 (%2) je zapustil ta kanal.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
sl: %1 (%2) je zapustil ta kanal (%3).

en: Kick
sl: Brcni

en: You have kicked yourself from channel %1.
sl: Sebe ste brcnili iz kanala %1.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
sl: Sebe ste brcnili iz kanala %1 (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
sl: %2 vas je brcnil iz kanala %1.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
sl: %2 vas je brcnil iz kanala %1 (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
sl: Brcnili ste %1 iz kanala.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
sl: Brcnili ste %1 iz kanala (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
sl: %2 je brcnil %1 iz kanala.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
sl: %2 je brcnil %1 iz kanala (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
sl[0]: %1 vzdevek
sl[1]: %1 vzdevka
sl[2]: %1 vzdevki
sl[3]: %1 vzdevkov

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
sl[0]:  (%1 operater)
sl[1]:  (%1 operaterja)
sl[2]:  (%1 operaterji)
sl[3]:  (%1 operaterjev)

en: Topic
sl: Tema

en: The channel topic is "%1".
sl: Tema kanala je "%1".

en: You set the channel topic to "%1".
sl: Spremenili ste temo kanala v "%1".

en: %1 sets the channel topic to "%2".
sl: %1 je spremenil temo kanala v "%2".

en: You set a quiet on %1.
sl: Utišali ste %1.

en: %1 sets a quiet on %2.
sl: %1 je utišal %2.

en: You remove the quiet on %1.
sl: Preklicali ste utišanje %1.

en: %1 removes the quiet on %2.
sl: %1 je preklical utišanje %2.

en: You give channel owner privileges to yourself.
sl: Dodelili ste si dovoljenja lastnika kanala.

en: You give channel owner privileges to %1.
sl: %1 ste dodelili dovoljenja lastnika kanala.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
sl: %1 vam je dodelil dovoljenja lastnika kanala.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
sl: %1 je %2 dodelil dovoljenja lastnika kanala.

en: You take channel owner privileges from yourself.
sl: Odvzeli ste si dovoljenja lastnika kanala.

en: You take channel owner privileges from %1.
sl: %1 ste odvzeli dovoljenja lastnika kanala.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
sl: %1 vam je odvzel dovoljenja lastnika kanala.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
sl: %1 je %2 odvzel dovoljenja lastnika kanala.

en: You give channel admin privileges to yourself.
sl: Dodelili ste si dovoljenja skrbnika kanala.

en: You give channel admin privileges to %1.
sl: %1 ste dodelili dovoljenja skrbnika kanala.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
sl: %1 vam je dodelil dovoljenja skrbnika kanala.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
sl: %1 je %2 dodelil dovoljenja skrbnika kanala.

en: You take channel admin privileges from yourself.
sl: Odvzeli ste si dovoljenja skrbnika kanala.

en: You take channel admin privileges from %1.
sl: %1 ste odvzeli dovoljenja skrbnika kanala.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
sl: %1 vam je odvzel dovoljenja skrbnika kanala.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
sl: %1 je %2 odvzel dovoljenja skrbnika kanala.

en: You give channel operator privileges to yourself.
sl: Dodelili ste si dovoljenja operaterja.

en: You give channel operator privileges to %1.
sl: %1 ste dodelili dovoljenja operaterja.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
sl: %1 vam je dodelil dovoljenja operaterja.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
sl: %1 je %2 dodelil dovoljenja operaterja.

en: You take channel operator privileges from yourself.
sl: Odvzeli ste si dovoljenja operaterja.

en: You take channel operator privileges from %1.
sl: %1 ste odvzeli dovoljenja operaterja.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
sl: %1 vam je odvzel dovoljenja operaterja.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
sl: %1 je %2 odvzel dovoljenja operaterja.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
sl: Dodelili ste si dovoljenja pol-operaterja.

en: You give channel halfop privileges to %1.
sl: %1 ste dovolili dovoljenja pol-operaterja.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
sl: %1 vam je dodelil dovoljenja pol-operaterja.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
sl: %1 je %2 dodelil dovoljenja pol-operaterja.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
sl: Odvzeli ste si dovoljenja pol-operaterja.

en: You take channel halfop privileges from %1.
sl: %1 ste odvzeli dovoljenja pol-operaterja.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
sl: %1 vam je odvzel dovoljenja pol-operaterja.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
sl: %1 je %2 odvzel dovoljenja pol-operaterja.

en: You give yourself permission to talk.
sl: Dodelili ste si dovoljenje za govor.

en: You give %1 permission to talk.
sl: %1 ste dodelili dovoljenje za govor.

en: %1 gives you permission to talk.
sl: %1 vam je dodelil dovoljenje za govor.

en: %1 gives %2 permission to talk.
sl: %1 je %2 dodelil dovoljenje za govor.

en: You take the permission to talk from yourself.
sl: Odvzeli ste si dovoljenje za govor.

en: You take the permission to talk from %1.
sl: %1 ste odvzeli dovoljenje za govor.

en: %1 takes the permission to talk from you.
sl: %1 vam je odvzel dovoljenje za govor.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
sl: %1 je %2 odvzel dovoljenje za govor.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
sl: Nastavili ste način kanala v: barve niso dovoljene.

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
sl: %1 je nastavil način kanala v:  barve niso dovoljene.

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
sl: Nastavili ste način kanala v: barvne kode so dovoljene.

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
sl: %1 je nastavil način kanala v: barvne kode so dovoljene.

en: You set the channel mode to 'invite only'.
sl: Nastavili ste način kanala v: samo za povabljene.

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
sl: %1 je spremenil način kanala v: samo za povabljene.

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
sl: Odstranili ste način kanala: samo za povabljene.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
sl: %1 je odstranil način kanala: samo za povabljene.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
sl: Nastavili ste način kanala v: moderiran.

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
sl: %1 je spremenil način kanala v: moderiran.

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
sl: Nastavili ste način kanala v: ni moderiran.

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
sl: %1 je nastavil način kanala v: ni moderiran.

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
sl: Vključili ste opcijo sobe: ni sporočil od zunaj.

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
sl: %1 je vključil(a) opcijo sobe: ni sporočil od zunaj.

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
sl: Vključili ste opcijo sobe: dovoljena sporočila od zunaj.

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
sl: %1 je vključil opcijo sobe v: dovoljena sporočila od zunaj.

en: You set the channel mode to 'private'.
sl: Vključili ste opcijo sobe: privat.

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
sl: %1 je vključil(a) opcijo sobe: privat.

en: You set the channel mode to 'public'.
sl: Vključili ste opcijo sobe: javna.

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
sl: %1 je vključil(a) opcijo sobe: javna.

en: You set the channel mode to 'secret'.
sl: Vključili ste opcijo sobe: skrita.

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
sl: %1 je vključil(a) opcijo sobe: skrita.

en: You set the channel mode to 'visible'.
sl: Vključili ste opcijo sobe: vidna.

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
sl: %1 je vključil(a) opcijo sobe: vidna.

en: You switch on 'topic protection'.
sl: Vključili ste zaščito teme sobe.

en: %1 switches on 'topic protection'.
sl: %1 je vključil(a) zaščito teme sobe.

en: You switch off 'topic protection'.
sl: Izključili ste zaščito teme sobe.

en: %1 switches off 'topic protection'.
sl: %1 je izključil(a) zaščito teme sobe.

en: You set the channel key to '%1'.
sl: Nastavili ste ključ kanala v '%1'.

en: %1 sets the channel key to '%2'.
sl: %1 je nastavil ključ kanala v '%2'.

en: You remove the channel key.
sl: Odstranili ste ključ kanala.

en: %1 removes the channel key.
sl: %1 je odstranil ključ kanala.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
sl[0]: Omejitev kanala ste nastavili na %1 vzdevek.
sl[1]: Omejitev kanala ste nastavili na %1 vzdevka.
sl[2]: Omejitev kanala ste nastavili na %1 vzdevke.
sl[3]: Omejitev kanala ste nastavili na %1 vzdevkov.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
sl[0]: %2 je nastavil omejitev kanala na %1 vzdevek.
sl[1]: %2 je nastavil omejitev kanala na %1 vzdevka.
sl[2]: %2 je nastavil omejitev kanala na %1 vzdevke.
sl[3]: %2 je nastavil omejitev kanala na %1 vzdevkov.

en: You remove the channel limit.
sl: Odstranili ste omejitev kanala.

en: %1 removes the channel limit.
sl: %1 je odstranil omejitev kanala.

en: You set a ban on %1.
sl: Izobčili ste %1.

en: %1 sets a ban on %2.
sl: %1 je izobčil %2.

en: You remove the ban on %1.
sl: Odstranili ste izobčenje %1.

en: %1 removes the ban on %2.
sl: %1 odstranil izobčenje %2.

en: You set a ban exception on %1.
sl: Nastavili ste izjemo izobčenja za %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
sl: %1 je nastavil izjemo izobčenja za %2.

en: You remove the ban exception on %1.
sl: Odstranili ste izjemo izobčenja za %1.

en: %1 removes the ban exception on %2.
sl: %1 je odstranil izjemo izobčenja za %2.

en: You set invitation mask %1.
sl: Nastavili ste masko povabil %1.

en: %1 sets invitation mask %2.
sl: %1 je nastavil masko povabil %2.

en: You remove the invitation mask %1.
sl: Odstranili ste masko povabil %1.

en: %1 removes the invitation mask %2.
sl: %1 je odstranil masko povabil %2.

en: You set the channel mode '%1'.
sl: Nastavili ste način kanala '%1'.

en: %1 sets the channel mode '%2'.
sl: %1 je nastavil način kanala '%2'.

en: You set channel mode +%1
sl: Nastavili ste način kanala +%1

en: %1 sets channel mode +%2
sl: %1 je nastavil način kanala +%2

en: You remove the channel mode '%1'.
sl: Odstranili ste način kanala '%1'.

en: %1 removes the channel mode '%2'.
sl: %1 je odstranil način kanala '%2'.

en: You set channel mode -%1
sl: Nastavili ste način kanala -%1

en: %1 sets channel mode -%2
sl: %1 je nastavil način kanala -%2

en: You have to be an operator to change this.
sl: Če želite to spremeniti, morate biti operater.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
sl: Temo lahko spremeni le operater kanala. %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
sl: Sporočila na kanal iz zunanjih odjemalcev niso mogoča. %1

en: Secret channel.  %1
sl: Kanal je skrit. %1

en: Invite only channel.  %1
sl: Kanal je samo za povabljene. %1

en: Private channel.  %1
sl: Kanal je zaseben. %1

en: Moderated channel.  %1
sl: Kanal je moderiran. %1

en: Protect channel with a password.
sl: Zaščitite kanal z geslom.

en: Set user limit to channel.
sl: Nastavite omejitev uporabnikov kanala.

en: Do you want to leave %1?
sl: Ali želite zapustiti %1?

en: Leave Channel
sl: Zapusti kanal

en: Leave
sl: Zapusti

en: Identity Default ( %1 )
sl: Privzeta istovetnost ( %1 )

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
sl: Kanal:

en: Channel Name
sl: Ime kanala

en: Users
sl: Uporabniki

en: Channel Topic
sl: Tema kanala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
sl: Seznam kanalov

[ctx: save list]
en: Save &List...
sl: Shrani seznam ...

en: Click here to save the channel list.
sl: Kliknite tukaj, če želite shraniti seznam kanala.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
sl: Osveži seznam

en: Click here to refresh the channel list.
sl: Kliknite tukaj, da osvežite seznam kanalov.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
sl: Pridruži se kanalu

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
sl: Kliknite tukaj, da se pridružite kanalu. Ustvarjen bo nov zavihek za kanal.

en: Refreshing.
sl: Osveževanje.

en: Channels: %1 (%2 shown)
sl: Kanali: %1 (prikazanih: %2)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
sl:  Uporabniki, ki niso edinstveni: %1 (prikazanih: %2)

en: Save Channel List
sl: Shrani seznam kanalov

en: Konversation Channel List: %1 - %2
sl: Seznam kanalov Konversation: %1 - %2

en: Join Channel
sl: Pridruži se kanalu

en: Open URL
sl: Odpri URL

en: Channel List for %1
sl: Seznam kanalov za %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
sl: Največ uporabnikov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
sl: Najmanj uporabnikov:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
sl: Tukaj je prikazan filtriran seznam kanalov. Če ne uporabite regularnih izrazov, bo prikazan katerikoli kanal, ki vsebuje niz, ki ste ga vnesli. Za ime kanala ni nujno, da se začne z nizom, ki ste ga vnesli.\n\nIzberite kanal, ki se bi mu radi pridružili tako da nanj kliknete. Desno kliknite na kanal, da dobite seznam vseh spletnih naslovov v temi kanala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
sl: Kanal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
sl: &Tema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
sl: Tukaj vnesite filtrirni niz.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
sl: Poišči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
sl: Regularni iz&raz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
sl: Seznam kanalov lahko omejite na kanale, ki imajo tukaj določeno najmanjšo število uporabnikov. Če izberete »Brez omejitve«, bo ta pogoj onemogočen.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
sl: Brez omejitve

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
sl: Seznam kanalov lahko omejite na kanale, ki imajo tukaj določeno največje število uporabnikov. Če izberete »Brez omejitve«, bo ta pogoj onemogočen.

en: Operator
sl: Operater

en: Admin
sl: Skrbnik

en: Owner
sl: Lastnik

en: Half-operator
sl: Pol-operater

en: Has voice
sl: Ima glasovno pravico

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
sl: Prejeta zahteva CTCP-PING od %1 iz kanala %2, pošiljam odgovor.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
sl: Prejeta zahteva CTCP-%1 od %2, pošiljam odgovor.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
sl: Prejeta zahteva po različici od %1 iz kanala %2.

en: Received Version request from %1.
sl: Prejeta zahteva po različici od %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
sl: Prejeta neveljavna zahteva DCC SEND od %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
sl: Prejeta neveljavna zahteva DCC ACCEPT od %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
sl: Prejeta neveljavna zahteva DCC RESUME od %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
sl: Prejeta neveljavna zahteva DCC CHAT od %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
sl: Od %2 je bil prejet neznan ukaz DCC %1.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
sl: Prejeta neznana  zahteva CTCP-%1 od %2 na kanalu %3.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
sl: Prejeta neznana  zahteva CTCP-%1 od %2.

en: -%1 to %2- %3
sl: -%1 na %2- %3

en: second | seconds
sl[0]: sekunda
sl[1]: sekundi
sl[2]: sekunde
sl[3]: sekund

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
sl: Prejet odgovor CTCP-PING od %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
sl: Prejet odgovor CTCP-%1 od %2: %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
sl: Prejet DH1080_INIT od %1

en: Received DH1080_FINISH from %1
sl: Prejet DH1080_FINISH od %1

en: %1 invited you to channel %2.
sl: %1 vas je povabil na kanal %2.

en: Capabilities
sl: Zmožnosti

en: You have set personal modes: %1
sl: Imate nastavljene osebne načine: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
sl: %1 je spremenil vaše osebne načine: %2

en: %1 sets mode: %2
sl: %1 je nastavil način: %2

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
sl: Strežnik %1 (Različica %2), Načini uporabnika: %3, Načini kanala: %4

en: Support
sl: Podpora

en: Your personal modes are:
sl: Vaši osebni načini so:

en: Channel modes:
sl: Načini kanala:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
sl[0]: omejen na %1 uporabnika
sl[1]: omejen na %1 uporabnika
sl[2]: omejen na %1 uporabnike
sl[3]: omejen na %1 uporabnikov

en: URL
sl: Naslov URL

en: Channel URL: %1
sl: URL kanala: %1

en: Created
sl: Ustvarjen

en: This channel was created on %1.
sl: Ta kanal je bil ustvarjen ob %1.

en: %1 is logged in as %2.
sl: %1 je prijavljen kot %2.

en: Names
sl: Imena

en: End of NAMES list.
sl: Konec seznama imen.

en: TOPIC
sl: Tema

en: The channel %1 has no topic set.
sl: Kanal %1 nima nastavljene teme.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
sl: Tema kanala %1 je "%2"

en: The topic was set by %1 on %2.
sl: Temo je nastavil %1 ob %2.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
sl: Temo za %1 je nastavil %2 ob %3.

en: %1 is actually using the host %2.
sl: %1 pravzaprav uporablja gostitelja %2.

en: %1: No such nick/channel.
sl: %1: Ni takega vzdevka/kanala.

en: No such nick: %1.
sl: Ni takega vzdevka: %1.

en: %1: No such channel.
sl: %1: Ni takega kanala.

en: Nickname already in use, try a different one.
sl: Vzdevek je že v uporabi, poskusite z drugim.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
sl: Vzdevek %1 je bil že v uporabi, vendar ste se odzvali šele, ko je povezava že spodletela.

en: Nickname already in use. Trying %1.
sl: Vzdevek je že v uporabi. Poskušam z %1.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
sl: Napaka v vzdevku. Spreminjanje vzdevka v %1.

en: You are not on %1.
sl: Niste na %1.

en: Message of the day:
sl: Sporočilo dneva:

en: End of message of the day
sl: Konec sporočila dneva

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
sl: Da bi lahko to naredili, morate biti operater kanala %1.

en: You are now an IRC operator on this server.
sl: Na tem strežniku ste sedaj operater IRC.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
sl: '%1' je sedaj vaš skriti gostitelj (nastavljen s strani storitev).

en: Current users on the network: %1
sl: Trenutnih uporabnikov na omrežju: %1

en: Current users on %1: %2.
sl: Trenutnih uporabnikov na %1: %2.

en: Away
sl: Odsoten

en: %1 is away: %2
sl: %1 je odsoten: %2

en: You invited %1 to channel %2.
sl: %1 ste povabili na kanal %2.

en: %1 is %2@%3 (%4)
sl: %1 je %2@%3 (%4)

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
sl: %1 (%2) je bil razrešen na naslov: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
sl: Ni bilo mogoče razrešiti naslova za %1 (%2)

en: %1 is an identified user.
sl: %1 je identificiran uporabnik.

en: %1 is using a secure connection.
sl: %1 uporablja varno povezavo.

en: Who
sl: Kdo

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
sl: %1 je %2@%3 (%4)%5

en:  (Away)
sl:  (Odsoten)

en: End of /WHO list for %1
sl: Konec seznama /WHO za %1

en: %1 is a user on channels: %2
sl: %1 je uporabnik na kanalih: %2

en: %1 has voice on channels: %2
sl: %1 ima glasovno pravico na kanalih: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
sl: %1 je pol-operater na kanalih: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
sl: %1 je operater na kanalih: %2

en: %1 is owner of channels: %2
sl: %1 je lastnik kanalov: %2

en: %1 is admin on channels: %2
sl: %1 je skrbnik kanalov: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
sl: %1 je povezan preko %2 (%3).

en: %1 is available for help.
sl: %1 je na voljo za pomoč.

en: %1 is an IRC Operator.
sl: %1 je operater na IRCu.

en: 1 day | %1 days
sl[0]: %1 dan
sl[1]: %1 dni
sl[2]: %1 dni
sl[3]: %1 dni

en: 1 hour | %1 hours
sl[0]: %1 ura
sl[1]: %1 uri
sl[2]: %1 ure
sl[3]: %1 ur

en: 1 minute | %1 minutes
sl[0]: %1 minuta
sl[1]: %1 minuti
sl[2]: %1 minute
sl[3]: %1 minut

en: 1 second | %1 seconds
sl[0]: %1 sekunda
sl[1]: %1 sekundi
sl[2]: %1 sekunde
sl[3]: %1 sekund

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
sl: %1 je bil nedejaven %2, %3, %4 in %5.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
sl: %1 je bil nedejaven %2, %3 in %4.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
sl: %1 je bil nedejaven %2 in %3.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
sl[0]: %2 je bil nedejaven %1 sekundo.
sl[1]: %2 je bil nedejaven %1 sekundi.
sl[2]: %2 je bil nedejaven %1 sekunde.
sl[3]: %2 je bil nedejaven %1 sekund.

en: %1 has been online since %2.
sl: %1 je bil povezan od %2.

en: End of WHOIS list.
sl: Konec seznama WHOIS.

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
sl: %1%2 je %3%4.

en:  (IRC Operator)
sl:  (operater na IRCu)

en:  (away)
sl:  (odsoten)

en: List
sl: Seznam

en: List of channels:
sl: Seznam kanalov:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
sl[0]: %2 (%1 uporabnik): %3
sl[1]: %2 (%1 uporabnika): %3
sl[2]: %2 (%1 uporabniki): %3
sl[3]: %2 (%1 uporabnikov): %3

en: End of channel list.
sl: Konec seznama kanalov.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
sl: (neznano)

en: BanList:%1
sl: Seznam izobčenih: %1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
sl: %1 je nastavil %2 ob %3

en: End of Ban List.
sl: Konec seznama izobčenih.

en: No such server: %1.
sl: Ni takega strežnika: %1.

en: %1 is currently unavailable.
sl: %1 trenutno ni na voljo.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
sl: Vzdevek %1 trenutno ni na voljo. Poskušanje z %2.

en: %1: Unknown command.
sl: %1: Neznan ukaz.

en: Not registered.
sl: Ni vpisano.

en: %1: This command requires more parameters.
sl: %1: ta ukaz zahteva več parametrov.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
sl: Ni se mogoče pridružiti %1: kanal je zaščiten z geslom, ki ste ga podali napačnega ali pa sploh ne.

en: You are now logged in as %1.
sl: Sedaj ste prijavljeni kot %1.

en: SASL authentication successful.
sl: Overitev SASL je bila uspešna.

en: SASL authentication attempt failed.
sl: Poskus overitve SASL je spodletel.

en: SASL authentication aborted.
sl: Overitev SASL je bila prekinjena.

en: Channel Invites
sl: Povabila na kanal

en: Join
sl: Pridruži se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
sl: Prejeli ste povabila za naslednje kanale. Izberite kanale, ki se jim bi radi pridružili:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
sl: Vedno vprašaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
sl: Vedno se pridruži

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
sl: Vedno prezri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
sl: Od sedaj naprej:

en: Are you sure you want to remove this channel from your history?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti ta kanal iz svoje zgodovine?

en: Remove channel
sl: Odstrani kanal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
sl: Povezava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
sl: Maska gostitelja:

en: Away&nbsp;Message:
sl: Sporočilo&nbsp;ob&nbsp;odsotnosti:

en: (unknown)
sl: (neznano)

en: Online&nbsp;Since:
sl: Povezan&nbsp;od:

en: <qt><p>This shows all the people in the channel.  The nick for each person is shown, with a picture showing their status.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>This person has administrator privileges.</td></tr><tr><th>%2</th><td>This person is a channel owner.</td></tr><tr><th>%3</th><td>This person is a channel operator.</td></tr><tr><th>%4</th><td>This person is a channel half-operator.</td></tr><tr><th>%5</th><td>This person has voice, and can therefore talk in a moderated channel.</td></tr><tr><th>%6</th><td>This person does not have any special privileges.</td></tr><tr><th>%7</th><td>This, overlaid on any of the above, indicates that this person is currently away.</td></tr></table><p>The meaning of admin, owner and halfop varies between different IRC servers.</p><p>Hovering over any nick shows their current status. See the Konversation Handbook for more information.</p></qt>
sl: <qt><p>To prikaže vse ljudi v kanalu. Prikazan je vzdevek za vsako osebo, s sliko, ki kaže njihovo stanje.<br /></p><table><tr><th>%1</th><td>Ta oseba ima skrbniška dovoljenja.</td></tr><tr><th>%2</th><td>Ta oseba je lastnik kanala.</td></tr><tr><th>%3</th><td>Ta oseba je operater kanala.</td></tr><tr><th>%4</th><td>Ta oseba je pol-operator kanala.</td></tr><tr><th>%5</th><td>Ta oseba ima glasovno dovoljenje, zato lahko govori v moderiranem kanalu.</td></tr><tr><th>%6</th><td>Ta oseba nima posebnih dovoljenj.</td></tr><tr><th>%7</th><td>To, prekrito čez katerokoli sliko zgoraj, nakazuje, da je ta oseba trenutno odsotna.</td></tr></table><p>Pomen skrbnika, lastnika in pol-operaterja se med različnimi strežniki IRC razlikuje.</p><p>Ob prehodu s kazalko čez katerikoli vzdevek, boste videli njihovo trenutno stanje. Za več podrobnosti si oglejte priročnik Konversation.</p></qt>

en: Watched Nicks Online
sl: Povezani opazovani vzdevki

en: &Add Nickname...
sl: Dod&aj vzdevek ...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
sl: Kliknite, da dodate nov vzdevek seznamu vzdevkov, ki so prikazani na tem zaslonu.

en: &Remove Nickname
sl: Odst&rani vzdevek

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
sl: Kliknite, da odstranite vzdevek iz seznama vzdevkov, ki so prikazani na tem zaslonu.

en: Open &Query
sl: Odpri poizvedbo

en: &Join Channel
sl: Pridruži se kanalu

en: Network/Nickname/Channel
sl: Omrežje/vzdevek/kanal

en: Additional Information
sl: Dodatni podatki

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
sl: <p>To so vsi vzdevki na vašem seznamu Opazovanih vzdevkov, združeni po omrežju strežnikov na katerega so povezani.</p><p>Stolpec <b>Dodatni podatki</b> prikazuje znane podatke za vsak vzdevek.</p><p>Kanali, na katerih je vzdevek, so prikazani pod vsakim vzdevkom.</p><p>Vzdevki, ki se nahajajo pod <b>Nepovezan</b> niso povezani na noben strežnik v omrežju.</p><p>Da izvedete dodatne funkcije, kliknite z desno na vzdevek.</p>

en:  online via %1
sl:  povezan preko %1

en:  since %1
sl:  od %1

en:  Voice
sl:  Glasovna pravica

en:  HalfOp
sl:  Pol-operater

en:  Operator
sl:  Operater

en:  Owner
sl:  Lastnik

en:  Admin
sl:  Skrbnik

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
sl: Sporočilo, ki ga pošiljate vsebuje znake, ki ne obstajajo v vašem trenutnem kodiranju. Če se odločite, da boste vseeno nadaljevali, bodo ti znaki zamenjani z '?'.

en: Encoding Conflict Warning
sl: Opozorilo spora kodiranja

en: Raw
sl: Surovo

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
sl: Uporaba: %1JOIN <kanal> [geslo]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
sl: Uporaba: %1KICK <vzdevek> [razlog]

en: %1KICK only works from within channels.
sl: %1KICK deluje le znotraj kanalov.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
sl: %1PART in %1LEAVE brez parametrov delujeta samo znotraj kanala ali v poizvedbe.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
sl: %1PART brez imena kanala deluje samo znotraj kanala.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
sl: %1TOPIC brez parametrov deluje samo znotraj kanala.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
sl: %1TOPIC brez imena kanala deluje samo znotraj kanala.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
sl: %1NAMES brez cilja lahko prekine povezavo s strežnikom. Če to resnično želite, podajte '*'.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
sl: Uporaba: %1close [okno] zapre imenovan kanal ali zavihek poizvedbe, če pa ni nič navedeno, pa trenuten zavihek.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
sl: Uporaba: %1NOTICE <prejemnik> <sporočilo>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
sl: Pošiljanje opombe "%1" na %2.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
sl: %1ME deluje samo znotraj kanala, poizvedbe ali zavihka klepeta DCC.

en: You need to specify a recipient.
sl: Navesti morate prejemnika.

en: You cannot open queries to channels.
sl: Ne morete odpreti poizvedb do kanalov.

en: You need to specify a message.
sl: Navesti morate sporočilo.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
sl: Pošiljanje zahteve CTCP-%1 na %2.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
sl: Uporaba: %1AME [-LOCAL] besedilo

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
sl: Uporaba: %1AMSG [-LOCAL] besedilo

en: Usage: %1OMSG text
sl: Uporaba: %1OMSG besedilo

en: Sending notice "%1" to %2.
sl: Pošiljanje opombe "%1" na %2.

en: Usage: %1ONOTICE text
sl: Uporaba: %1ONOTICE besedilo

en: Usage: %1QUOTE command list
sl: Uporaba: %1QUOTE seznam ukazov

en: Usage: %1SAY text
sl: Uporaba: %1SAY besedilo

en: File "%1" does not exist.
sl: Datoteka "%1" ne obstaja.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
sl: Uporaba: %1DCC [SEND [vzdevek [ime_datoteke]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
sl: Uporaba: %1DCC [GET [vzdevek [ime_datoteke]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
sl: Uporaba: %1DCC [CHAT [vzdevek]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
sl: Uporaba: %1DCC [WHITEBOARD [vzdevek]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
sl: Neprepoznan ukaz %1DCC %2. Uporabite lahko ukaze SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
sl: Uporaba: %1INVITE <vzdevek> [kanal]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
sl: %1INVITE brez imena kanala deluje samo znotraj kanalov.

en: %1 is not a channel.
sl: %1 ni kanal.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
sl: Uporaba: %1EXEC [-SHOWPATH] <skript> [seznam parametrov]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
sl: Datoteka s skriptom '%1' je bila najdena v: %2

en: The script name may not contain "../".
sl: Ime skripta ne sme vsebovati "../".

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
sl: Uporaba: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
sl: Seznam obvestil je bil izpraznjen (odstranjeno: %1).

en: The notify list is currently empty.
sl: Seznam obvestil je trenutno prazen.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
sl: Trenuten seznam obvestil: %1 (dodano: %2).

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
sl: Trenuten seznam obvestil: %1 (odstranjeno: %2).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
sl: Trenuten seznam obvestil: %1 (dodano: %2, odstranjeno: %3).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
sl: Trenuten seznam obvestil: %1.

[ctx: Message type]
en: Notify
sl: Obvesti

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
sl: Vnesite uporabniško ime in geslo za dovoljenja operaterja IRC:

en: IRC Operator Password
sl: Geslo operaterja IRCa

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
sl: %1BAN brez imena kanala deluje samo znotraj kanala.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
sl: %1KICKBAN brez imena kanala deluje samo znotraj kanala.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
sl: Uporaba: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanal] <vzdevek | maska>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
sl: Uporaba: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [kanal] <vzdevek | maska> [vzrok]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
sl: %1UNBAN brez imena kanala deluje samo znotraj kanala.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
sl: Uporaba: %1UNBAN [kanal] vzorec

en: Added %1 to your ignore list.
sl: %1 je bil dodan na seznam prezrtih.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
sl: Uporaba: %1IGNORE [ -ALL ] <uporabnik 1> <uporabnik 2> ... <uporabnik n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
sl: Uporaba: %1UNIGNORE <uporabnik 1> <uporabnik 2> ... <uporabnik n>

en: Removed %1 from your ignore list.
sl: %1 je bil odstranjen iz seznama prezrtih.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
sl[0]: Ni takega prezrtega vzdevka: %2
sl[1]: Ni takih prezrtih vzdevkov: %2
sl[2]: Ni takih prezrtih vzdevkov: %2
sl[3]: Ni takih prezrtih vzdevkov: %2

en: Current encoding is: %1
sl: Trenutno kodiranje je: %1

en: Switched to %1 encoding.
sl: Preklopljeno na kodiranje %1.

en: %1 is not a valid encoding.
sl: %1 ni veljavno kodiranje.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
sl: Uporaba: %1setkey <vzdevek|kanal> <ključ> nastavi šifrirni ključ vzdevka ali kanala. %1setkey <ključ> v kanalu ali poizvedbi nastavi ključ zanju. Polje ključa prepozna predpone "cbc:" in "ecb:" za nastavitev načina bločnega šifriranja na Veriženje Cipher-Block ali Electronic Codebook. Privzet način je Electronic Codebook (ECB), ki se uveljavi, če ne podate pripone, spremenite ga lahko v Obnašanje -> Povezava -> Šifriranje -> Privzeta vrsta šifriranja.

en: Unable to set an encryption key for %1.
sl: Ni bilo mogoče nastaviti šifrirnega ključa za %1.

en: The key for %1 has been set.
sl: Ključ za %1 ni bil nastavljen.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
sl: Nastavljanje šifrirnega ključa zahteva vgrajeno podporo knjižnici Šifrirna arhitektura Qt (QCA). Stopite v stik z avtorjem vaše distribucije za to podporo ali pa Konversation izgradite sami  s prisotnim QCA.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
sl: Uporaba: %1keyx <vzdevek|kanal> sproži izmenjavo ključa DH1080 s ciljem.

en: Unable to request a key exchange from %1.
sl: Ni bilo mogoče zahtevati izmenjave ključev iz %1.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
sl: Začenjanje izmenjave ključa DH1080 z %1.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
sl: Uporaba: %1delkey <vzdevek> ali <kanal> izbriše šifrirni ključ za vzdevek ali kanal

en: The key for %1 has been deleted.
sl: Ključ za %1 je bil izbrisan.

en: No key has been set for %1.
sl: Za %1 ni bilo nastavljenega ključa.

en: The key for %1 is "%2".
sl: Ključ za %1 je "%2".

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
sl: Uporaba: %1KILL <vzdevek> [opomba]

en: Usage: %1DNS <nick>
sl: Uporaba: %1DNS <vzdevek>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
sl: Uporaba: %1queuetuner [on | off]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
sl: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [kanal | vzdevek]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
sl: %1CLEAR [-ALL] [kanal | vzdevek]

en: Resolved %1 to: %2
sl: %1 je bil razrešen v: %2

en: Unable to resolve %1.
sl: Ni mogoče razrešiti %1.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
sl: <qt><p>Nekaj podrobnosti te osebe s katero se pogovarjate v tej poizvedbi je prikazano v tej vrstici. Prikazano je polno ime in maska gostitelja.</p><p>Za več podrobnosti o tem kaj je maska gostitelja si oglejte <i>Priročnik za Konversation</i>.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
sl: Ali želite zapreti vašo poizvedbo z %1?

en: Close Query
sl: Zapri poizvedbo

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
sl: %1 (%2) je zapustil ta strežnik.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
sl: %1 (%2) je zapustil ta strežnik (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
sl: Zaganjanje lupinskega ukaza pred povezavo ...

en: Pre-shell command executed successfully!
sl: Pred-lupinski ukaz se je uspešno izvedel!

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
sl: Prišlo je do težave med izvajanjem ukaza:

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Looking for server %1 (port %2)...
sl: Iskanje strežnika %1 (vrata %2) ...

en: Server found, connecting...
sl: Strežnik je bil najden, povezovanje ...

en: Negotiating capabilities with server...
sl: Pogajanja s strežnikom o njegovih zmožnostih ...

en: Server does not support %1 as SASL authentication mechanism, skipping SASL authentication.
sl: Strežnik ne podpira %1 kot mehanizma za preverjanje pristnosti SASL, preskoči overjanje SASL.

en: Requesting capabilities: %1
sl: Zahtevanje zmožnosti: %1

en: Closing capabilities negotiation.
sl: Zapiranje pogajanja o zmožnostih.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
sl: Pogajanja o zmožnostih so spodletela: strežnik tega najbrž ne podpira.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
sl: Zmožnost SASL je potrjena s strani strežnika, poskus overitve s SASL %1 ...

en: SASL capability denied or not supported by server.
sl: Zmožnost SASL je bila zavrnjena ali pa je strežnik ne podpira.

en: SSL Connection Error
sl: Napaka povezave SSL

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
sl: Med čakanjem na odgovor na napako SSL je bila povezava s strežnikom %1 (vrata %2) izgubljena. Če bo napaka prezrta, bo izvedena samodejna ponovna povezava.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
sl: Povezava s strežnikom %1 (vrata %2) je bila izgubljena: %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
sl: Potrdilo SSL za strežnik %1 (vrata %2) ni prestalo preverjanja pristnosti.

en: SSL Connection Warning
sl: Opozorilo povezave SSL

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
sl: Ni se bilo mogoče povezati z %1 (vrata %2) z uporabo šifriranja SSL. Ali strežnik ne podpira SSL (ste izbrali prava vrata?) ali ste zavrnili potrdilo. %3

en: Delayed connect aborted.
sl: Zakasnjena povezava je bila prekinjena.

en: Disconnected from %1 (port %2).
sl: Prekinjena povezava z %1 (vrata %2).

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
sl: Nobeden izmed vzdevkov istovetnosti "%1" ni bil sprejet v povezavi "%2".
    Vnesite novega ali pritisnite Prekliči, da prekinete povezavo:

en: Nickname error
sl: Napaka vzdevka

en: Select File(s) to Send to %1
sl: Izberite datoteke, ki bi jih radi poslali %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
sl: Prejeta neveljavna zahteva DCC SEND od %1.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
sl: %1 vam želi poslati "%2" (%3) ...

en: unknown size
sl: neznana velikost

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
sl: Prejeta neveljavna zahteva DCC CHAT od %1.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
sl: Spraševanje %1, če želi sprejeti pošiljanje "%2" (%3) ...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
sl: Spraševanje %1, če želi sprejeti pasivno pošiljanje "%2" (%3) ...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
sl: Spraševanje %1, če želi sprejeti %2 ...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
sl: Prejeto neveljavno sporočilo sprejetja pasivnega klepeta DCC od %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
sl: Prejeto neveljavno sporočilo sprejetja pasivnega klepeta DCC za "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
sl: Nadaljevanje prejema "%1" iz %2 od %3 % od %4 naprej ...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
sl: Prejeto neveljavno sporočilo sprejetja nadaljevanja za "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
sl: Nadaljevanje pošiljanja "%1" k %2 od %3 % od %4 naprej ...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
sl: Prejeta neveljavna zahteva za nadaljevanje za "%1" od %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
sl: Prejeta neveljavna zahteva za zavrnitev za "%1" od %2.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
sl: Prejeta neveljavna zahteva za zavrnitev od %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
sl: Prejemanje "%1" od %2 se je končalo.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
sl: Prejemanje "%1" od %2 je spodletelo. Razlog: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
sl: Pošiljanje "%1" k %2 se je končalo.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
sl: Pošiljanje "%1" k %2 je spodletelo. Razlog: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
sl: Pošiljanje "%1" k %2 ...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
sl: Prejemanje "%1" (%2) od %3...

en: %1 is online (%2).
sl: %1 je povezan (%2).

en: %1 went offline (%2).
sl: %1 je prekinil povezavo (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
sl: Napaka: Ne morem najti skripta "%1".

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
sl: Napaka: Ne morem izvesti skripta "%1". Preverite dovoljenja datoteke.

en: Gone away for now
sl: Trenutno sem odsoten

en: You are now marked as being away (reason: %1).
sl: Označeni ste kot odsotni (razlog: %1).

en: You are now marked as being away.
sl: Označeni ste kot odsotni.

en: You are no longer marked as being away.
sl: Niste več označeni kot odsotni.

en: You are not marked as being away.
sl: Niste označeni kot odsotni.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
sl: Ni bilo mogoče začeti izmenjave ključa z %1.

en: Unable to perform key exchange with %1.
sl: Ni bilo mogoče izvesti izmenjave ključa z %1.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
sl: Ni bilo mogoče razčleniti DH1080_INIT od %1. Izmenjava ključa je spodletela.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
sl: Vaš ključ je nastavljen in vaša sporočila bodo sedaj šifrirana, pošiljanje DH1080_FINISH k %1.

en: Unable to complete key exchange with %1.
sl: Ni bilo mogoče zaključiti izmenjave ključa z %1.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
sl: DH1080_FINISH, ki ga je poslal %1, je bil uspešno razčlenjen. Vaš ključ je nastavljen in vaša sporočila bodo sedaj šifrirana.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
sl: Ni bilo mogoče razčleniti DH1080_FINISH od %1. Izmenjava ključa je spodletela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
sl: &Strežnik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
sl: Ime ali številka IP strežnika. irchelp.org vzdržuje seznam strežnikov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
sl: Vrata:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
sl: Vnesite številko vrat, ki je zahtevana za povezavo s strežnikom. Za večino strežnikov mora ta biti <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
sl: Označite, če želite uporabiti protokol Plasti varnega vtiča (SSL) za komunikacijo s strežnikom. To ščiti vašo zasebnost med komunikacijo vašega računalnika in strežnika IRC. Strežnik mora podpirati protokol SSL, da bo to delovalo. V večini primerov bo povezava spodletela, če strežnik ne podpira SSL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
sl: Varna pov&ezava (SSL)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
sl: Označite, če želite za sporazumevanje s tem strežnikom uporabiti splošne nastavitve posredniškega strežnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
sl: &Uporabi splošni pos. strž.

en: Change network information
sl: Spremeni podrobnosti omrežja

en: Add Server
sl: Dodaj strežnik

en: Edit Server
sl: Uredi strežnik

en: Add Channel
sl: Dodaj kanal

en: Edit Channel
sl: Uredi kanal

en: The network name is required.
sl: Zahtevano je ime omrežja.

en: You need to add at least one server to the network.
sl: Dodati morate vsaj en strežnik v omrežje.

en: The server address is required.
sl: Zahtevan je naslov strežnika.

en: The channel name is required.
sl: Zahtevano je ime kanala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
sl: Ime omrežja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
sl: Istovetnost:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
sl: Izberite privzeto istovetnost ali kliknite gumb Uredi, da dodate novo ali uredite obstoječo. Istovetnost vas bo identificirala in določala vaš vzdevek, ko se povežete v omrežje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
sl: Ur&edi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
sl: Ukazi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_commandEdit)
en: <qt>Optional. This command will be sent to the server after connecting. Example: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. This example is for the Libera network, which requires users to register their nickname with a password and login when connecting. <i>konvirocks</i> is the password for the nickname given in Identity. You may enter more than one command by separating them with semicolons.</qt>
sl: <qt>Izbirno. Ta ukaz bo poslan strežniku po povezavi. Primer: : <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. Ta primer je za omrežje Libera, ki od uporabnikov zahteva, da se med povezovanjem vpišejo in vzdevek povežejo z geslom. <i>konvirocks</i> je geslo za vzdevek podan v istovetnosti. Vnesete lahko več kot en ukaz z uporabo ločilne vejice.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
sl: Sem vnesite ime omrežja. Ustvarite lahko poljubno število vnosov za enako omrežje v zaslonu seznama strežnikov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
sl: Strežniki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
sl: Samodejno se pridruži kanalom:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
sl: Označite, če želite, da se Konversation samodejno poveže s tem omrežjem vsakič kot odprete Konversation.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
sl: Poveži se ob zago&nu programa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
sl: To je seznam strežnikov IRC v omrežju. Ko se povezujete z omrežjem, bo se Konversation najprej poskusil povezati z najvišjim strežnikom. Če to spodleti, bo poskusil z naslednjim v vrsti. Določiti morate vsaj en strežnik. Da ga poudarite, kliknite nanj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
sl: Dod&aj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
sl: Ure&di ...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
sl: Izbriši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
sl: Izbirno. To je seznam kanalov, ki se jim boste samodejno pridružili, ko bo Konversation povezan s strežnikom. To lahko pustite prazno, če se ne želite samodejno pridružiti nobenemu izmed kanalov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
sl: Dodaj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
sl: Ured&i ...

en: C&onnect
sl: P&oveži se

en: Connect to the server
sl: Poveži se s strežnikom

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
sl: Kliknite tukaj, da se povežete z izbranim omrežjem IRC in kanalom.

en: New Network
sl: Novo omrežje

en: Edit Network
sl: Uredi omrežje

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
sl: Ne morete izbrisati %1.
    
    Omrežje %2 mora imeti vsaj en strežnik.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
sl[0]: Ne morete izbrisati izbranega strežnika.
    
    Omrežje %2 mora imeti vsaj en strežnik.
sl[1]: Ne morete izbrisati izbranih strežnikov.
    
    Omrežje %2 mora imeti vsaj en strežnik.
sl[2]: Ne morete izbrisati izbranih strežnikov.
    
    Omrežje %2 mora imeti vsaj en strežnik.
sl[3]: Ne morete izbrisati izbranih strežnikov.
    
    Omrežje %2 mora imeti vsaj en strežnik.

en: Do you really want to delete the selected entries?
sl: Ali resnično želite izbrisati izbrane vnose?

en: Do you really want to delete %1?
sl: Ali resnično želite zbrisati %1?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
sl: Kliknite tukaj, da določite novo omrežje, vključno s strežnikom s katerim se želite povezati ter kanali, ki se jim želite samodejno pridružiti ob povezavi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
sl: &Novo ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
sl: Izbriši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ServerListView, m_serverList)
en: This shows the list of configured IRC networks. An IRC network is a collection of cooperating servers. You need only connect to one of the servers in the network to be connected to the entire IRC network. Once connected, Konversation will automatically join the channels shown. When Konversation is started for the first time, the Libera network and the <i>#kde</i> channel are already entered for you.
sl: To pokaže seznam nastavljenih omrežij IRC. Omrežje IRC je zbirka sodelujočih strežnikov. Povezati se morate le z enim strežnikom, da boste povezani s celotnim omrežjem. Ko ste enkrat povezani, se bo Konversation samodejno pridružil prikazanim kanalom. Ko Konversation prvič zaženete, sta za vas že vnesena omrežje Libera in kanal <i>#kde</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
sl: Omrežje

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
sl: Istovetnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
sl: Kanali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
sl: Pokaži ob zagonu programa

en: Unknown
sl: Neznano

en: Text
sl: Besedilo

en: Author
sl: Avtor

en: Time
sl: Čas

en: Manage Konsole Profiles
sl: Upravljanje profilov programa Konsole

en: A user-friendly IRC client
sl: Uporabniku prijazen odjemalec IRC

en: Copyright 2002-%1 by the Konversation team
sl: Copyright 2002-%1 Ekipa Konversationa

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
sl: Konversation je odjemalec za protokol Internet Relay Chat (IRC).
    
    Spoznajte se s prijatelji na spletu, sklenite nova poznanstva in se sprostite v klepetih o vaših najljubših temah.

en: Original Author, Project Founder
sl: Prvotni avtor, ustanovitelj projekta

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
sl: Vzdrževalec, upravljavec izdaj, uporabniški vmesnik, upravljanje povezav, obravnavanje protokolov, samodejna odsotnost

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
sl: DCC, obravnavanje kodiranja, postavitev zaslonskega prikaza

en: Protocol handling, Input line
sl: Obravnavanje protokolov, vnosna vrstica

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
sl: Blowfish, podpora SSL, predelava KNetwork, barvni vzdevki, teme za seznam vzdevkov

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
sl: Prenova, vključitev KAddressBook/Kontact

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
sl: Predelava DCC za KDE 4, razne izboljšave DCC

en: Website hosting
sl: Gostovanje spletne strani

en: Website maintenance
sl: Vzdrževanje spletne strani

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
sl: Razširitev večih načinov, postavitev gradnika Zapri, zmogljivost zaslonskega prikaza

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
sl: Dokumentacija, izboljšava Opazovanih vzdevkov, razširitev spletnega brskalnika po meri

en: Color configurator, Highlight dialog
sl: Nastavljalnik barv, pogovorno okno poudarjanja

en: DCOP interface
sl: Vmesnik DCOP

en: Non-Latin1-Encodings
sl: Kodiranja, ki niso Latin1

en: Konsole part view
sl: Pogled dela Konsole

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
sl: Hitro povezovanje, predelava novega zaslonskega prikaza, druge zmožnosti in odpravljanje hroščev

en: A Handful of fixes and code cleanup
sl: Mnogo popravkov in čiščenje kode

en: Drag&Drop improvements
sl: Izboljšave povleci in spusti

en: Artwork
sl: Grafična podoba

en: Firefox style searchbar
sl: Iskalna vrstica v slogu Firefox-a

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
sl: Surovi načini, združevanje zavihkov glede na strežnik, seznam izobčenih

en: System tray patch
sl: Popravek sistemske vrstice

en: Bug fixes
sl: Popravki hroščev

en: Extended user modes patch
sl: Popravek za razširjene uporabniške načine

en: Close visible tab with shortcut patch
sl: Popravek za zapiranje vidnih zavihkov z bližnjico

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
sl: Kroženje med zavihki z miškinim koleščkom

en: Channel ownership mode patch
sl: Popravek načina lastništva kanala

en: Option to enable IRC color filtering
sl: Možnost vklopa filtra barv na IRC-u

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
sl: Odpravljanje hroščev, delo na zaslonskem prikazu, čiščenje tem

en: Sysinfo script
sl: Skript Sysinfo

en: Auto-join context menu
sl: Vsebinski meni "Samodejno se pridruži"

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
sl: Različni popravki, predelava šifriranja v QCA2, dodana podpora menjavi ključev DH1080.

en: Bug fixes and enhancements.
sl: Popravki hroščev in izboljšave.

en: Various bug fixes and enhancements.
sl: Popravki hroščev in izboljšave.

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
sl: Podpora KStatusNotifierItem, podpora KIdleTime, druge izboljšave

en: irc:// URL or server hostname
sl: irc:// URL ali gostiteljsko ime strežnika

en: Server to connect
sl: Poveži se s strežnikom

en: server
sl: strežnik

en: Port to use
sl: Uporabi vrata

en: port
sl: vrata

en: Channel to join after connection
sl: Ob povezavi se pridruži kanalu

en: channel
sl: kanal

en: Nickname to use
sl: Uporabi vzdevek

en: nickname
sl: vzdevek

en: Password for connection
sl: Geslo za povezavo

en: password
sl: geslo

en: Use SSL for connection
sl: Uporabi SSL za povezavo

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
sl: Onemogoči samodejno povezovanje na katerikoli omrežje IRC

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
sl: Zakasni dejavnost D-Bus in ustvarjanje uporabniškega vmesnika za navedeno število milisekund

en: msec
sl: msek

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
sl: Konča in ponovno zažene Konversation (če je ta zagnan, v nasprotnem primeru ne naredi nič)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
sl: Nastavi KUniqueApplication::NonUniqueInstance (samo razhroščevanje, bodite previdni pri uporabi)

en: Restart
sl: Znova zaženi

en: Quit and restart the application
sl: Končaj in znova zaženi program

en: &Server List...
sl: Seznam &strežnikov ...

en: Manage networks and servers
sl: Urejaj omrežja in strežnike

en: Quick &Connect...
sl: Hitro poveži ...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
sl: Vpišite naslov strežnika IRC na katerega se želite povezati

en: &Reconnect
sl: Ponovno poveži

en: Reconnect to the current server.
sl: Ponovno poveži na trenutni strežnik.

en: &Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: Disconnect from the current server.
sl: Prekini povezavo s trenutnim strežnikom.

en: &Identities...
sl: &Istovetnosti ...

en: Manage your nick, away and other identity settings
sl: Uredite svoj vzdevek, stanje in druge nastavitve istovetnosti

en: &Watched Nicks
sl: Opazovani vzdevki

en: &DCC Status
sl: Stanje &DCC

en: &Open Logfile
sl: &Odpri dnevniško datoteko

en: Open the known history for this channel in a new tab
sl: Odpre znano zgodovino za ta kanal v novem zavihku

en: &Channel Settings...
sl: Nastavitve kanala ...

en: Open the channel settings dialog for this tab
sl: Odpre pogovorno okno nastavitev kanala za ta zavihek

en: Channel &List
sl: Seznam kana&lov

en: Show a list of all the known channels on this server
sl: Pokaže seznam vseh znanih kanalov na strežniku

en: &URL Catcher
sl: Lovilec &URL

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
sl: Pokaže seznam vseh URL-jev ki so bili nedavno omenjeni, v novem zavihku

en: New &Konsole
sl: Nov pojavek &Konsole

en: Open a terminal in a new tab
sl: Odpre terminal v novem zavihku

en: &Next Tab
sl: &Naslednji zavihek

en: &Previous Tab
sl: &Predhodni zavihek

en: Close &Tab
sl: Zapri zavihek

en: Last Focused Tab
sl: Zadnji zavihek v žarišču

en: Next Active Tab
sl: Naslednji dejaven zavihek

en: Move Tab Up
sl: Premakni zavihek navzgor

en: Move this tab
sl: Premakni ta zavihek

en: Move Tab Down
sl: Premakni zavihek navzdol

en: Move Tab Right
sl: Premakni zavihek desno

en: Move Tab Left
sl: Premakni zavihek levo

en: Rejoin Channel
sl: Ponovno se pridruži kanalu

en: Enable Notifications
sl: Omogoči obvestila

en: Join on Connect
sl: Pridruži se ob povezavi

en: Connect at Startup
sl: Poveži se ob zagonu

en: Default
sl: Privzeto

en: Set Encoding
sl: Nastavi kodiranje

en: Go to Tab %1
sl: Pojdi na zavihek %1

en: Clear &Marker Lines
sl: Počisti črte označevalnika

en: Clear marker lines in the current tab
sl: Počisti črte označevalnika v trenutnem zavihku

en: Enlarge Font Size
sl: Povečaj velikost pisave

en: Increase the current font size
sl: Povečaj trenutno velikost pisave

en: Reset Font Size
sl: Ponastavi velikost pisave

en: Reset the current font size to settings values
sl: Ponastavi trenutno velikost pisave na privzete vrednosti

en: Shrink Font Size
sl: Skrči velikost pisave

en: Decrease the current font size
sl: Zmanjšaj trenutno velikost pisave

en: &Clear Window
sl: Počisti okno

en: Clear the contents of the current tab
sl: Počisti vsebino trenutnega zavihka

en: Clear &All Windows
sl: Počisti vsa okna

en: Clear the contents of all open tabs
sl: Počisti vsebino vseh trenutno odprtih zavihkov

en: Global Away
sl: Splošna odsotnost

en: &Join Channel...
sl: Pridruži se kanalu ...

en: Join a new channel on this server
sl: Pridruži se novemu kanalu na tem strežniku

en: &IRC Color...
sl: Barve &IRC-a...

en: Set the color of your current IRC message
sl: Nastavi barvo trenutnega IRC sporočila

en: &Marker Line
sl: Črta označevalnika

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
sl: Vstavi vodoravno črto v trenutni zavihek, ki jo boste lahko videli le vi

en: Special &Character...
sl: Posebni znak ...

en: Insert any character into your current IRC message
sl: Vstavi katerokoli znak v vaše trenutno sporočilo IRC

en: Focus Input Box
sl: Vnosno polje v žarišče

en: Close &All Open Queries
sl: Zapri vse odprte poizvedbe

en: Show Nicklist
sl: Pokaži seznam vzdevkov

en: Show/Hide Konversation
sl: Prikaži/skrij Konversation

en: Enable On Screen Display
sl: Omogoči prikaz na zaslonu

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
sl: <qt>Imate dejavne prenose DCC. Ali ste prepričani, da želite končati <b>Konversation</b>?</qt>

en: Confirm Quit
sl: Potrditev izhoda

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
sl: <qt>Ali ste prepričani, da želite končati <b>Konversation</b>?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
sl: <p>Ob zaprtju glavnega okna bo Konversation tekel v sistemski vrstici. Za izhod uporabite <b>Končaj</b> iz menija <b>Konversationa</b>.</p>

en: Docking in System Tray
sl: Zasidranje v sistemsko vrstico

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sl: <qt>To bo povsem skrilo menijsko vrstico. Spet jo lahko prikažete s pritiskom %1.</qt>

en: Hide menu bar
sl: Skrij menijsko vrstico

en: Toggle Notifications
sl: Preklopi Obvestila

en: Toggle Away Globally
sl: Preklopi Splošno odsotnost

en: Insert &IRC Color...
sl: Vstavi barvo &IRC ...

en: Insert Special &Character...
sl: Vstavi poseben znak ...

en: Insert &Marker Line
sl: Vstavi črto označevalnika

en: &Channel List
sl: Seznam kanalov

en: Set &Away Globally
sl: Nastavi splošno odsotnost

en: Server List
sl: Seznam strežnikov

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
sl: Novo sporočilo od %1 v %2

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
sl: %1 je omenil vaš vzdevek v %2

en: [HighLight] (%1) <%2>
sl: [Poudari] (%1) <%2>

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
sl: [Poudari] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
sl: %1 je z vami začel novo poizvedbo

en: [Query] <%1>
sl: [Poizvedba] <%1>

en: [Query] <%1> %2
sl: [Poizvedba] <%1> %2

en: %1 joined %2
sl: %1 se je pridružil %2

en: %1 parted %2
sl: %1 je zapustil %2

en: %1 quit %2
sl: %1 je končal %2

en: %1 changed nickname to %2
sl: %1 je spremenil vzdevek v %2

en: %1 wants to send a file to you
sl: %1 vam želi poslati datoteko

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
sl: Prišlo je do napake med prenosom DCC: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
sl: Prenos datoteke %1 je zaključen

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
sl: Odpri

en: %1 changed modes in %2: %3
sl: %1 je spremenil načine v %2: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
sl: %1 je začel pogovor (poizvedbo) z vami.

en: You are kicked by %1 from %2
sl: %1 vas je brcnil iz %2

en: %1 started a DCC chat with you
sl: %1 je začel klepet DCC z vami

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
sl: %1 je sprožil poudarek

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
sl: %2 je sprožil poudarek v %1

en: [HighLight] (%1) *** %2
sl: [Poudari] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
sl: Ni se bilo mogoče povezati z %1

en: You have joined %1.
sl: Pridružili ste se %1.

en: Reset...
sl: Ponastavi ...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
sl: Povratek ni mogoč, ali ste prepričani, da želite ponastaviti na privzete vrednosti?

en: Reset Values
sl: Ponastavi vrednosti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
sl: Zapri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
sl: Počasna čakalna vrsta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
sl: Vrstice

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
sl: Bajti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
sl: Starost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
sl: Število:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
sl: Vrstice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
sl: Bajti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
sl: Običajna čakalna vrsta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
sl: Hitra čakalna vrsta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
sl: Vse čakalne vrste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
sl: Prejeto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
sl: Bajtov (surovo):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
sl: Bajti (kodirani):

en: Quick Connect
sl: Hitro poveži

en: &Server host:
sl: Strežniški gostitelj:

en: Enter the host of the network here.
sl: Vnesite gostitelja omrežja.

en: The port that the IRC server is using.
sl: Vrata, ki jih uporablja strežnik IRC.

en: &Nick:
sl: Vzdevek:

en: The nick you want to use.
sl: Vzdevek, ki ga želite uporabljati.

en: P&assword:
sl: Geslo:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
sl: Če strežnik IRC zahteva geslo, ga vnesite tukaj (večina strežnikov ne zahteva gesla).

en: &Use SSL
sl: &Uporabi SSL

en: Ready
sl: Pripravljen

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
sl: <qt><p>To prikaže število uporabnikov kanala in število operaterjev.</p><p>Operater kanala je uporabnik s posebnimi dovoljenji kot so recimo sposobnost brcanja in izločanja uporabnikov, sprememba načinov kanala in dodelitev operaterskih dovoljenj drugim uporabnikom.</p></qt>

en: Lag: Unknown
sl: Zakasnitev: neznana

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
sl: Vsa komunikacija s strežnikom je šifrirana. To drugim otežuje, da bi prisluškovali vašim komunikacijam.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
sl: <qt>Vrstica stanja prikazuje različna sporočila kot so različne težave s povezovanjem s strežnikom. Na skrajni desni je prikazana trenutna zakasnitev strežnika. Zakasnitev je čas, ki ga vaša sporočila potrebujejo, da dosežejo strežnik in obratno.</qt>

en: Lag: %1 ms
sl: Zakasnitev: %1 ms

en: Lag: %1 s
sl: Zakasnitev: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
sl: Ni odgovora s strežnika %1 že več kot %2, %3, %4 in %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
sl: Ni odgovora s strežnika %1 že več kot %2, %3 in %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
sl: Ni odgovora s strežnika %1 že več kot %2 in %3.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
sl[0]: Ni odgovora s strežnika %2 že več kot %1 sekundo.
sl[1]: Ni odgovora s strežnika %2 že več kot %1 sekundi.
sl[2]: Ni odgovora s strežnika %2 že več kot %1 sekund.
sl[3]: Ni odgovora s strežnika %2 že več kot %1 sekund.

en: Failed to download %1: %2
sl: Ni bilo mogoče prejeti %1: %2

en: Error parsing router description.
sl: Napaka razčlenjevanja opisa usmerjevalnika.

en: URL Catcher
sl: Lovilec URL

[ctx: open url]
en: &Open
sl: &Odpri

en: Open URLs in external browser.
sl: Odpre URL-je v zunanjem brskalniku.

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
sl: <p>Spodaj izberite enega ali več <b>URL-jev</b> in nato kliknite gumb, da zaženete program, ki je povezan z vrsto MIME URL-ja.</p>-<p>Brskalnik po meri za spletne URL-je, lahko navedete v <b>Nastavitvah</b> pod <b>Splošno</b> | <b>Obnašanje</b>.</p>

en: &Save...
sl: &Shrani ...

en: Save selected URLs to the disk.
sl: Shrani izbrane URL-je na disk.

en: Add Bookmark...
sl: Dodaj zaznamek ...

[ctx: copy url]
en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: Copy URLs to the clipboard.
sl: Kopira URL-je v odložišče.

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
sl: Izberite enega ali več <b>URL-jev</b> zgoraj, nato kliknite na ta gumb, da jih kopirate v odložišče.

[ctx: delete url]
en: &Delete
sl: &Izbriši

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
sl: Izberite enega ali več <b>URL-jev</b> zgoraj, nato kliknite na ta gumb, da jih izbrišete iz seznama.

en: Delete selected link.
sl: Izbriši izbrano povezavo.

[ctx: save url list]
en: &Save List...
sl: &Shrani seznam ...

en: Save list.
sl: Shrani seznam.

en: Click to save the entire list to a file.
sl: Kliknite, da boste shranili celoten seznam v datoteko.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
sl: Počisti seznam

en: Clear list.
sl: Počisti seznam.

en: Click to erase the entire list.
sl: Kliknite, če želite izbrisati celoten seznam.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
sl: Seznam URL-jev, ki so bili omenjeni v kateremkoli oknu Konversationa med to sejo.

en: From
sl: Od

en: Date
sl: Datum

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
sl: Izbrali ste več kot en URL. Ali resnično želite odpreti več URL-jev naenkrat?

en: Open URLs
sl: Odpri URL-je

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
sl: Izbrali ste več kot en URL. Pogovorno okno datoteke, ki nastavi cilj se bo odprlo za vsakega. Ali resnično želite shraniti več URL-jev naenkrat?

en: Save link as
sl: Shrani povezavo kot

en: Save URL List
sl: Shrani seznam URL-jev

en: Konversation URL List: %1
sl: Seznam URL-jev Konversation: %1

en: (away)
sl: (odsoten)

en: &Unaway
sl: Prisoten

en: &Change away message...
sl: Spremeni sporočilo ob odsotnosti ...

en: Change away message
sl: Sprememba sporočila odsotnosti

en: Enter new away message:
sl: Vnesite novo sporočilo ob odsotnosti:

en: Channel Settings for %1
sl: Nastavitve kanala za %1

en: &Hide Advanced Modes <<
sl: Skrij napredne načine <<

en: &Show Advanced Modes >>
sl: Prikaži napredne načine >>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
sl: <qt><p>Ti nadzirajo <em>način</em> kanala. Te lahko spremeni le operater.</p><p>Način <b>T</b>ema pomeni, da lahko le operater spremeni temo kanala.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
sl: <qt><p>Ti nadzirajo <em>način</em> kanala. Te lahko spremeni le operater.</p><p><b>B</b>rez zunanjih sporočil pomeni, da uporabniki, ki niso na kanalu ne morejo pošiljati sporočil nanj. Skoraj vsi kanali imajo to vklopljeno, da preprečijo neželena sporočila.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
sl: <qt><p>Ti nadzirajo <em>način</em> kanala. Te lahko spremeni le operater.</p><p><b>S</b>krit kanal ne bo prikazan na seznamu kanalov, niti ne bo mogel nobeden uporabnik videti, da ste v kanalu z ukazom <em>WHOIS</em> ali čim podobnim. Če je ta način nastavljen, vedo to le tisti, ki so v tem kanalu.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
sl: <qt><p>Ti nadzirajo <em>način</em> kanala. Te lahko spremeni le operater.</p><p>Kanal, ki je <b>S</b>amo za povabljene, pomeni, da se mu lahko ljudje pridružijo le, če so povabljeni. Da koga povabite, mora operater znotraj kanala izvesti ukaz <em>/invite vzdevek</em>.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
sl: <qt><p>Ti nadzirajo <em>način</em> kanala. Te lahko spremeni le operater.</p><p><b>Z</b>asebni kanal je prikazn na seznamih kanalov, ni pa prikazana njegova tema. Odvisno od strežnika lahko <em>WHOIS</em> uporabnika pokaže ali ne pokaže prisotnost uporabnika na zasebnem kanalu.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
sl: <qt><p>Ti nadzirajo <em>način</em> kanala. Te lahko spremeni le operater.</p><p><b>M</b>oderiran kanal je tak, kjer lahko govorijo le operaterji, pol-operaterji in tisti z glasovno pravico .</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
sl: <qt><p>Ti nadzirajo <em>način</em> kanala. Te lahko spremeni le operater.</p><p>Zaščiten kanal zahteva od uporabnikov, da ob pridružitvi vnesejo geslo.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
sl: <qt><p>Ti nadzirajo <em>način</em> kanala. Te lahko spremeni le operater.</p><p>Kanal, ki ima <b>O</b>mejitev uporabnikov, omeji število sočasnih uporabnikov v kanalu. Nekateri kanali imajo robota, ki se nahaja na kanalu in to spreminja glede na zasedenost kanala.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
sl: Tema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
sl: Poišči:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
sl: Načini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
sl: Le operaterji kanala lahko spremenijo &temo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
sl: Brez zunanjih sporočil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
sl: Skrit kanal, ki ni prikazan v seznamu kanalov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
sl: Samo povabljen&i se lahko pridružijo kanalu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
sl: &Moderiran kanal, samo ljudje z glasovno pravico lahko pišejo na kanal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
sl: Omejitev uporabnikov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
sl: Geslo kanala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
sl: Prikaži napredne načine >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
sl: Seznam izo&bčenih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
sl: Maska gostitelja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
sl: Je nastavil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
sl: Nastavitev časa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
sl: Posodobi izobčenje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
sl: Izobči

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
sl: Odstrani iz izobčenih

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
sl: 
    *** Začetek dnevniške datoteke
    *** %1

en: Edit Watched Nickname
sl: Uredi Opazovane vzdevke

en: &Network name:
sl: Ime omrežja:

en: Pick the server network you will connect to here.
sl: Izberite omrežje strežnika s katerim se boste povezali.

en: N&ickname:
sl: Vzdevek:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
sl: <qt>Vzdevek, ki ga želite opazovati, ko ste povezani na strežnik v omrežju.</qt>

en: All Networks
sl: Vsa omrežja

en: Change notify information
sl: Spremeni podatke obvestil

en: Exception
sl: Izjema

en: Insert Character
sl: Vstavi znak

en: &Insert
sl: Vstav&i

en: Insert a character
sl: Vstavi znak

en: IRC Color Chooser
sl: Izbirnik barve za IRC

en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
sl: Tako bo izgledalo vaše sporočilo s temi barvami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
sl: <qt>To je predogled kako bodo vaši bralci videli vaše sporočilo, če izberete te barve.<br>
    <b>Opomba: tega ne podpirajo vsi odjemalci in nekateri uporabniki se bodo morda odločili, da bodo vaše spremembe barv prezrli.</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
sl: Izbrana barva besedila je dodana vnosni vrstici.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
sl: <qt>Tukaj lahko izberete kakšno barvo želite dodati besedilu v naslednjem poslanem sporočilu. Če izberete barvo in kliknete V redu, bo vnosni vrstici dodana izbrana barva. Katerokoli naslednje besedilo, bo zapisano v izbrani barvi, dokler je znova ne spremenite.<br>
    <b>Opomba: možnosti za ogled barv nimajo vklopljene  vsi uporabniki.</b></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
sl: Barva ospredja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
sl: Izbrana barva ozadja besedila je dodana vnosni vrstici.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
sl: <qt>Tukaj lahko izberete katere barve naj bo ozadje naslednjega sporočila, ki ga boste poslali.
    Če izberete barvo in kliknete V redu, bo izbrana barva dodana vnosni vrstici.
    Katerokoli besedilo, ki bo zapisano po tem, bo imelo izbrano barvo, dokler je ne spet spremenite.<br>
    Če izberete privzeto "<i>Brez</i>" barve vašega sporočila ne bo spremenilo in vaši bralci bodo videli vaše sporočilo z običajno barvo besedila.<br>
    <b>Opomba:  tega ne podpirajo vsi odjemalci, niti nimajo te možnosti vklopljene vsi uporabniki.</b></qt>

en: Copy Link Address
sl: Kopiraj naslov povezave

en: Add to Bookmarks
sl: Dodaj med zaznamke

en: Open With...
sl: Odpri z ...

en: Save Link As...
sl: Shrani povezavo kot ...

en: Search for '%1' with
sl: Poišči »%1« z

en: Configure Web Shortcuts...
sl: Nastavi spletne bližnjice ...

en: Get &topic
sl: Dobi &temo

en: Get &user list
sl: Dobi seznam &uporabnikov

en: Open Query
sl: Odpri poizvedbo

en: Modes
sl: Načini

en: Give Op
sl: Daj op

en: Take Op
sl: Odvzemi op

en: Give HalfOp
sl: Daj pol op

en: Take HalfOp
sl: Odvzemi pol op

en: Give Voice
sl: Dodeli glasovno pravico

en: Take Voice
sl: Odvzemi glasovno pravico

en: Kick / Ban
sl: Brcni / izobči

en: Kickban
sl: Brcni in izobči

en: Ban Nickname
sl: Izobči vzdevek

en: Ban *!*@*.host
sl: Izobči *!*@*.gostitelj

en: Ban *!*@domain
sl: Izobči *!*@domena

en: Ban *!user@*.host
sl: Izobči *!uporabnik@*.gostitelj

en: Ban *!user@domain
sl: Izboči *!uporabnik@domena

en: Kickban *!*@*.host
sl: Brcni in izobči *!*@*.gostitelj

en: Kickban *!*@domain
sl: Brcni in izobči *!*@domena

en: Kickban *!user@*.host
sl: Brcni in izobči *!uporabnik@*.gostitelj

en: Kickban *!user@domain
sl: Brcni in izobči *!uporabnik@domena

en: &Version
sl: Različica

en: Unignore
sl: Odstrani prezrtje

en: Add to Watched Nicks
sl: Dodaj k Opazovanim vzdevkom

en: Remove From Watched Nicks
sl: Odstrani iz Opazovanih vzdevkov

en: Send &File...
sl: Pošlji datoteko ...

en: Open DCC Chat
sl: Odpri klepet DCC

en: Open DCC Whiteboard
sl: Odpri tablo DCC

en: Do you want to ignore %1?
sl: Ali želite prezreti %1?

en: Do you want to ignore the selected users?
sl: Ali želite prezreti izbrane uporabnike?

en: Do you want to stop ignoring %1?
sl: Ali želite nehati s preziranjem %1?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
sl: Ali želite prenehati s preziranjem izbranih uporabnikov?

en: Query author
sl: Avtor poizvedbe

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
sl: <qt><p>Vnosna vrstica je polje kamor vtipkate sporočila, ki jih želite poslati na kanal, poizvedbi ali strežniku. Sporočilo poslano kanalu lahko vidijo vsi na njem, sporočilo poslano poizvedbi pa le oseba, ki je v njej z vami.</p><p>Da samodejno dopolnite vzdevek ob začetku tipkanja, pritisnite tipko Tab. Če niste začeli tipkati, bo uporabljen zadnji uspešno dopolnjen vzdevek.</p><p>Pošiljate lahko tudi posebne ukaze:</p><table><tr><th>/me <i>dejanje</i></th><td>se prikaže kot dejanje v kanalu ali poizvedbi. Na primer:  <em>/me poje</em> bo prikazano v kanalu kot 'Vzdevek poje'.</td></tr><tr><th>/whois <i>vzdevek</i></th><td>prikaže podatke o tej osebi, vključno s kanali na katerih se nahaja.</td></tr></table><p>Za več ukazov si poglejte Priročnik za Konversation.</p><p>Sporočilo ne more vsebovati več vrstic.</p></qt>

en: 1 byte | %1 bytes
sl[0]: %1 bajt
sl[1]: %1 bajta
sl[2]: %1 bajti
sl[3]: %1 bajtov

en: 1 line | %1 lines
sl[0]: %1 vrstica
sl[1]: %1 vrstici
sl[2]: %1 vrstice
sl[3]: %1 vrstic

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
sl: <qt>Poskušate prilepiti velik del besedila (%1 ali %2) v klepet. To lahko povzroči ponastavitve povezave ali prekinitev zaradi zasipanja s podatki. Ali resnično želite nadaljevati?</qt>

en: Large Paste Warning
sl: Opozorilo velikega lepljenja

en: Paste
sl: Prilepi

en: Open a query with %1
sl: Odpri poizvedbo z %1

en: Join the channel %1
sl: Pridruži se kanalu %1

en: Logfile of %1
sl: Dnevniška datoteka od %1

en: Reload
sl: Znova naloži

en: Clear Logfile
sl: Počisti dnevniško datoteko

en: Show last:
sl: Prikaži zadnjega:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
sl: Uporabite to polje, da nastavite največjo velikost dnevniške datoteke. Ta nastavitev ne vstopi v veljavo, dokler ne Konversation znova zaženete. Vsaka dnevniška datoteka ima lahko ločeno nastavitev.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
sl: Sporočila v dnevniški datoteki so prikazana tukaj. Najstarejša sporočila so na začetku in najnovejša na koncu datoteke.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
sl: Ali resnično želite dokončno zavreči vse dnevniške podatke te datoteke?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
sl: Opomba: če shranite dnevniško datoteko, boste shranili vse podatke v datoteki in ne le ta del, ki ga vidite v tem pregledovalniku.

en: Save Logfile
sl: Shrani dnevniško datoteko

en: Choose Destination Folder
sl: Izberite ciljno mapo

en: OSD Preview - drag to reposition
sl: Predogled Prikaza na zaslonu - povlecite, da spremenite položaj

en: Edit Multiline Paste
sl: Uredi večvrstično lepljenje

en: &Send
sl: Pošlji

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
sl: Urejevalnik lepljenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
sl: Dodaj kazalnike navedkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
sl: Odst&rani nove vrstice

en: Raw Log
sl: Surov dnevnik

en: Match Case
sl: Ujemanje velikosti črk

en: Whole Words Only
sl: Samo celotne besede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
sl: Najd&i:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
sl: Pojdi na naslednje ujemanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
sl: &Naslednji

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
sl: Pojdi na predhodno ujemanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
sl: &Predhodni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
sl: Spremeni obnašanje iskanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
sl: M&ožnosti

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
sl: Ali želite resnično zapreti '%1'?
    
    Zaprti bodo tudi vsi povezani zavihki.

en: Close Tab
sl: Zapri zavihek

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
sl: Ali želite resnično prekiniti povezavo z '%1'?
    
    Zaprti bodo tudi vsi povezani zavihki.

en: Disconnect From Server
sl: Prekini povezavo s strežnikom

en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: Delete excess text
sl: Izbriši presežno besedilo

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
sl: Besedilo, ki presega strežniško omejitev %1 bajtov, je obarvano.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
sl: %1 od %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
sl: To je seznam vseh tem, ki so bile nastavljeni za ta kanal, medtem ko je bil odprt njegov zavihek.
    
    Če je nekdo nastavil enako temo večkrat zapored, bo prikazana le končna pojavitev.
    
    Ko izberete temo v seznamu, se bo polje urejevalnika zapolnilo z njenim besedilom. Ko enkrat začnete spreminjati vsebino polja, bo seznam preklopil iz običajnega načina izbora vnosov, kar vam bo dovolilo izbor besedila, če slučajno želite uporabiti del besedila v novi temi. Da se vrnete v način izbora vnosov in v usklajeno polje urejanja, razveljavite spremembe besedila ali zaprite in ponovno odprite pogovorno okno.

en: IRC Client
sl: Odjemalec IRC

en: Find Text...
sl: Najdi besedilo ...

en: Search for text in the current tab
sl: Poišči besedilo v trenutnem zavihku

en: Channel &List for %1
sl: Seznam kanalov za %1

en: &Open Logfile for %1
sl: &Odpri dnevniško datoteko za %1

en: &Channel Settings for %1...
sl: Nastavitve kanala za %1 ...

en: Rename Tab
sl: Preimenuj zavihek

en: Enter new tab name:
sl: Vnesite novo ime zavihka:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
sl: Privzeto ( %1 )

en: &Rename Tab...
sl: P&reimenuj zavihek ...

en: You can only search in text fields.
sl: Iščete lahko samo v poljih za besedilo.

en: Find Text Information
sl: Najdi podatke besedila

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
sl: Da se ve za kateri strežnik bo prikazan seznam kanalov, ga lahko odprete le iz poizvedbe, kanala ali okna stanja.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
sl: Uporaba te funkcije lahko povzroči veliko prometa omrežja. Če vaša povezava ni dovolj hitra, se lahko zgodi, da bo vaša povezava s strežnikom prekinjena.

en: Channel List Warning
sl: Opozorilo seznama kanala

en: Watched Nicks
sl: Opazovani vzdevki
