konversation - en to sr@ijekavian translation catalogue (1588 entries)

[ctx: Menu title]
note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
sr@ijekavian: &Уметање

note: i18n: ectx: Menu (windows)
en: &Window
sr@ijekavian: &Прозор

en: You need to specify a command.
sr@ijekavian: Морате да задате наредбу.

en: The command executed successfully, but did not return any output or only whitespace.
sr@ijekavian: Наредба је успешно извршена али није произвела никакав излаз (или само празнине).

en: The media script requires Python %1 or higher.
sr@ijekavian: Медија скрипта тражи питон %1 или новији.

en: An error occurred while trying to list the running media players.
sr@ijekavian: Грешка при покушају набрајања медија плејера у погону.

en: No running audio players found.
sr@ijekavian: Није нађен ниједан аудио плејер у погону.

en: No running video players found.
sr@ijekavian: Није нађен ниједан видео плејер у погону.

en: "%1" is not running.
sr@ijekavian: „%1“ није у погону.

en: No running media players found.
sr@ijekavian: Није нађен ниједан медија плејер у погону.

en: Nothing is playing in %1.
sr@ijekavian: Ништа се не пушта у %1.|/|Ништа се не пушта у $[лок %1].

[ctx: 1 = Comma-separated list of audio players.]
en: None of the running audio players (%1) are playing anything.
sr@ijekavian: Ниједан од аудио плејера у погону (%1) ништа не пушта.

[ctx: 1 = Comma-separated list of video players.]
en: None of the running video players (%1) are playing anything.
sr@ijekavian: Ниједан од видео плејера у погону (%1) ништа не пушта.

[ctx: 1 = Comma-separated list of media players.]
en: None of the running media players (%1) are playing anything.
sr@ijekavian: Ниједан од медија плејера у погону (%1) ништа не пушта.

en: An error occurred while trying to retrieve media metadata from %1.
sr@ijekavian: Грешка при покушају добављања метаподатака медијума са %1.

[ctx: REGEX_FIXUP is the name of a config key in a config file.]
en: There is a problem with the regular expression specified in REGEX_FIXUP.
sr@ijekavian: Постоји проблем са регуларним изразом наведеним у REGEX_FIXUP.

en: %1 did not report the metadata needed to output a message.
sr@ijekavian: %1 не пријављује метаподатке потребне за приказивање поруке.

en: There is a problem in the output format configuration.
sr@ijekavian: Постоји проблем у постави излазног формата.

en: media v%1 for Konversation.
sr@ijekavian: media в. %1 за Конверзацију.

en: Usage:
sr@ijekavian: Употреба:

en: "/media" - report what the first player found is playing.
sr@ijekavian: „/media“ — пријављује шта се пушта у првом нађеном плејеру.

en: "/media [ 'audio' | 'video' ]" - report what is playing in a known audio or video player.
sr@ijekavian: „/media [ 'audio' | 'video' ]“ — пријављује шта се пушта у неком познатом аудио или видео плејеру.

en: "/media { Player }" - report what is playing in the specified player if it is found.
sr@ijekavian: „/media { Player }“ — пријављује шта се пушта у задатом плејеру, ако буде пронађен.

en: D-Bus
sr@ijekavian: д‑бус

en: Konversation Bookmarks Editor
sr@ijekavian: Конверзацијин уређивач обиљеживача

en: Diffie-Hellman key exchange is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin. Diffie-Hellman key exchange support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sr@ijekavian: Ваша инсталација КуТ‑ове криптографске архитектуре (КуЦА) не подржава Дифи‑Хелманову размену кључева. Вероватно треба да инсталирате додатни прикључак. Дифи‑Хелманову размену обично пружа прикључак „qca-ossl“.

en: Blowfish in cipher-block chaining (CBC) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sr@ijekavian: Ваша инсталација КуТ‑ове криптографске архитектуре (КуЦА) не подржава блоуфиш у режиму уланчавања шифрарских блокова (ЦБЦ). Вероватно треба да инсталирате додатни прикључак. Подршку за блоуфиш обично пружа прикључак „qca-ossl“.

en: Blowfish in electronic codebook (ECB) mode is not supported by your installation of the Qt Cryptographic Architecture (QCA). You likely need to install an additional provider plugin for QCA. Blowfish support is usually provided by the qca-ossl plugin.
sr@ijekavian: Ваша инсталација КуТ‑ове криптографске архитектуре (КуЦА) не подржава блоуфиш у режиму електронске кодне књиге (⁠ЕЦБ). Вероватно треба да инсталирате додатни прикључак. Подршку за блоуфиш обично пружа прикључак „qca-ossl“.

en: topic protection
sr@ijekavian: заштита теме

en: no messages from outside
sr@ijekavian: без порука споља

en: secret
sr@ijekavian: тајно

en: invite only
sr@ijekavian: само на позив

en: private
sr@ijekavian: приватно

en: moderated
sr@ijekavian: модерисано

en: password protected
sr@ijekavian: заштићено лозинком

en: anonymous
sr@ijekavian: анонимно

en: no colors allowed
sr@ijekavian: боје нису дозвољене

en: user limit
sr@ijekavian: ограничење корисника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
sr@ijekavian: Ново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Alias
sr@ijekavian: алијас

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, aliasListView)
en: Replacement
sr@ijekavian: замјена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: &New
sr@ijekavian: &Ново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
sr@ijekavian: У&клони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel)
en: Alias:
sr@ijekavian: Алијас:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement:
sr@ijekavian: Замјена:

en: Outgoing
sr@ijekavian: одлазном

en: Incoming
sr@ijekavian: долазном

en: Both
sr@ijekavian: оба

[ctx: Fallback content for the "Find:" field of an auto-replace rule that gets set when the user leaves the field empty and e.g. switches to another rule in the list. It's identical to the default content of the field after adding a new auto-replace rule.]
en: New
sr@ijekavian: ново

[ctx: Default content of the "Find:" field of a newly-added auto-replace rule.]
en: New
sr@ijekavian: ново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView) i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: RegEx
sr@ijekavian: региз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace In
sr@ijekavian: замијени у

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Find
sr@ijekavian: нађи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, patternListView)
en: Replace With
sr@ijekavian: замијени са

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: Ne&w
sr@ijekavian: Но&ва

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: R&emove
sr@ijekavian: У&клони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Replace in:
sr@ijekavian: Замијени у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: Find:
sr@ijekavian: Нађи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replace with:
sr@ijekavian: Замијени са:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Timestamping)
en: Enable &Timestamps
sr@ijekavian: &Временске ознаке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Format:
sr@ijekavian: &Формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDate)
en: Sho&w dates
sr@ijekavian: Са &датумом

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBacklog)
en: Show &Backlog
sr@ijekavian: &Историјат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Lines:
sr@ijekavian: &Редова:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: &Layout
sr@ijekavian: Распоред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTopic)
en: &Show channel topic
sr@ijekavian: &Тема канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowModeButtons)
en: Show channel &mode buttons
sr@ijekavian: Дугмад &режима канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNickList)
en: Show channel &nick list and quick buttons
sr@ijekavian: Листа &надимака на каналу и брза дугмад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUserhost)
en: Show hostmas&ks in nickname list
sr@ijekavian: &Маске домаћина у листи надимака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowRealNames)
en: Show real names in nickname list
sr@ijekavian: Права &имена у листи надимака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtons)
en: Show &quick buttons
sr@ijekavian: &Брза дугмад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowNicknameBox)
en: Show bo&x to change own nickname
sr@ijekavian: &Поље за промјену мог надимка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowIRCViewScrollBar)
en: Show sc&rollbar
sr@ijekavian: &Клизачка трака

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowBackgroundImage)
en: Enable Back&ground Image
sr@ijekavian: Позадинска &слика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: P&ath:
sr@ijekavian: Пут&ања:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalWidget) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: General
sr@ijekavian: Опште

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Sounds the system bell when you receive an ASCII BEL (0x07) control character
sr@ijekavian: Оглашава системско звоно када примите аски контролни знак звона (0x07)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Enable s&ystem bell on incoming ASCII BEL
sr@ijekavian: Системско &звоно на примљено аски звоно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEvents)
en: Hide &Join/Part/Nick events
sr@ijekavian: Без &догађаја придруживања/напуштања/надимака

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: If checked, only events concerning active and watched nicks will be displayed.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, приказују се само догађаји у вези са активним и надгледаним надимцима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActive)
en: Except for watched nicks and nicks active within the
sr@ijekavian: Осим за надгледане надимке и надимке активне у току

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last 10 min
sr@ijekavian: претходних 10 минута

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last hour
sr@ijekavian: претходног сата

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last day
sr@ijekavian: претходног дана

[ctx: Is prefaced with: Except for watched nicks and nicks active within the]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_HideUnimportantEventsExcludeActiveThreshold)
en: last week
sr@ijekavian: претходне седмице

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Do not expand variables when sending text to the server. A variable starts with '%'; for example, %B will expand to the characters needed to make a text bold.
sr@ijekavian: Нема проширивања промјенљивих при слању текста на сервер. Промјенљива почиње са „%“; на примјер, %B ће се проширити на знакове потребне да се текст подебља.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableExpansion)
en: Disable variable (e.g. %C, %B, %G...) e&xpansion
sr@ijekavian: Без &проширивања промјенљивих (нпр. %C, %B, %G...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RedirectServerAndAppMsgToStatusPane)
en: &Redirect status messages to the server status window
sr@ijekavian: П&реусмјери све поруке стања у прозор стања сервера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Keep channel mode string as a combination of characters instead of translating them into human readable words. E.g. '*** Channel modes: no messages from outside' will become '*** Channel modes: n'
sr@ijekavian: Задржава ниску режима канала као скуп знакова, умјесто превођења у људски читљиве ријечи. Нпр. „*** Режими канала: без порука споља“ постаће „*** Режими канала: n“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseLiteralModes)
en: Show raw mode characters (e.g. +o) instead of descriptions
sr@ijekavian: Сирови знакови режима (нпр. +o) уместо описа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax)
en: How many lines to keep in buffers, 0 = unlimited
sr@ijekavian: Колико редова чувати у баферима, 0 за неограничено.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Scrollbac&k limit:
sr@ijekavian: &Ограничење преписа:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_ScrollbackMax) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectCount)
en: Unlimited
sr@ijekavian: неограничено

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Marker Lines
sr@ijekavian: Линије подсјећања

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Inserts a remember line into the chat window when you switch to another chat window or minimize the application.
sr@ijekavian: Умеће линију у прозор ћаскања да вас подсјети када сте се пребацили у друго ћаскање или минимизовали програм.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLine)
en: Mark the last position in a chat window when it is hidden
sr@ijekavian: Означи посљедњи положај у прозору ћаскања прије скривања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticRememberLineOnlyOnTextChange)
en: Move the line only when new text is about to be shown
sr@ijekavian: Уклони линију тек када треба приказати нови текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MarkerLineInAllViews)
en: Show manually inserted lines in all chat windows
sr@ijekavian: Прикажи ручно уметнуте линије у свим прозорима ћаскања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoWhoContinuousEnabled)
en: Enable Automatic User Information Look Up (/WHO)
sr@ijekavian: Аутоматска потрага података о кориснику (/WHO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Max. number of users in a channel:
sr@ijekavian: &Највећи број корисника на каналу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whoIntervalLbl)
en: Update inter&val:
sr@ijekavian: &Период ажурирања:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Custom Colors
sr@ijekavian: Посебне боје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InputFieldsBackgroundColor)
en: &Use custom colors for input box, nickname list and tab list
sr@ijekavian: &Посебне боје за поље уноса, листу надимака и листу језичака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Background:
sr@ijekavian: По&задина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Server message:
sr@ijekavian: Порука &сервера:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: H&yperlink:
sr@ijekavian: &Хипервеза:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Channel &message:
sr@ijekavian: Порука &канала:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Actio&n:
sr@ijekavian: &Радња:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Bac&klog:
sr@ijekavian: &Историјат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Comman&d message:
sr@ijekavian: Порука &наредбе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: &Query message:
sr@ijekavian: Порука &упита:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_9)
en: &Timestamp:
sr@ijekavian: &Временска ознака:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_10)
en: A&lternate background:
sr@ijekavian: Ш&трафтаста позадина:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_UseColoredNicks)
en: Colored Nicks
sr@ijekavian: Обојени надимци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Own nick color:
sr@ijekavian: Боја &мог надимка:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: By enabling this option, color codes added to IRC messages will be displayed in your chat window as colored text. You can add color codes to your messages, by selecting Insert -> IRC Color
sr@ijekavian: <html>Ако укључите ову опцију, кодови боја додати ИРЦ порукама резултоваће обојеним текстом у прозору за ћаскање. Кодове боја можете додавати својим порукама помоћу <i>Уметање→ИРЦ боја...</i>.</html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AllowColorCodes)
en: &Allow Colored Text in IRC Messages
sr@ijekavian: &Дозволи обојени текст у ИРЦ порукама

en:  second |  seconds
sr@ijekavian[0]:  секунда
sr@ijekavian[1]:  секунде
sr@ijekavian[2]:  секунди
sr@ijekavian[3]:  секунда

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoReconnect)
en: Enable Automatic Reconnect
sr@ijekavian: Аутоматско поновно повезивање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reconnectDelayLabel)
en: Reconnect delay:
sr@ijekavian: Застој прије повезивања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Reconnection attempts:
sr@ijekavian: Покушаја повезивања:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, debugGBox)
en: Debug
sr@ijekavian: Исправљање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RawLog)
en: Show raw &log window when connecting
sr@ijekavian: &Сиров дневнички прозор при повезивању

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, encryptionGBox)
en: Encryption
sr@ijekavian: Шифровање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default encryption type:
sr@ijekavian: Подразумијевана врста шифровања:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: ECB or Electronic Codebook mode is supported by many encryption clients like FiSH and Mircryption however it is generally considered to be insecure.
    
    CBC or Cipher Block Chaining mode is not supported by FiSH but is supported by Mircryption. If you are going to use key exchange it is best to first find out if your peer has a client that can use CBC otherwise you will be able to see what they are saying, but they will not be able to read what you are saying.
sr@ijekavian: <p>⁠ЕЦБ или режим „електронске кодне књиге“ подржавају многи клијенти, као што су ФИСХ и Мирцкрипција, али се генерално сматра небезбедним.</p><p>ЦБЦ или режим „уланчавање шифрарских блокова“ није подржан у ФИСХ‑у али јесте у Мирцкрипцији. Ако планирате да користите размјену кључева најбоље је да прво сазнате да ли ваш саговорник има клијент који може да користи ЦБЦ, јер у супротном ви ћете моћи да видите шта он пише али он неће моћи да види шта ви пишете.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Electronic Codebook (ECB)
sr@ijekavian: Електронска кодна књига (⁠ЕЦБ)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_EncryptionType)
en: Cipher-Block Chaining (CBC)
sr@ijekavian: Уланчавање шифрарских блокова (ЦБЦ)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ProxyEnabled)
en: Proxy
sr@ijekavian: Прокси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authTypeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
sr@ijekavian: Врста:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ProxyType)
en: Socks v5
sr@ijekavian: СОКС‑5

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_ProxyType)
en: HTTP
sr@ijekavian: ХТТП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLabel)
en: Port:
sr@ijekavian: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

en:  byte |  bytes
sr@ijekavian[0]:  бајт
sr@ijekavian[1]:  бајта
sr@ijekavian[2]:  бајтова
sr@ijekavian[3]:  бајт

en: Network Interface
sr@ijekavian: мрежно сучеље

en: Reply From IRC Server
sr@ijekavian: одговор са ИРЦ сервера

en: Specify Manually
sr@ijekavian: ручно задато

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DCC_ConfigUI)
en: DCC_Settings
sr@ijekavian: ДЦЦ поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dccPathLbl)
en: Download &folder:
sr@ijekavian: &Фасцикла преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAddPartner)
en: &Add sender to file name
sr@ijekavian: &Додај пошиљаоца имену фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccCreateFolder)
en: Cr&eate folder for sender
sr@ijekavian: &Направи фасциклу за пошиљаоца

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpaceToUnderscore)
en: Convert spaces in file names to underscores before sending
sr@ijekavian: Претвори размаке у именима фајлова у подвлаке прије слања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoGet)
en: Automaticall&y accept download offer
sr@ijekavian: Аутоматски прихвати понуду за &преузимање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccAutoResume)
en: Au&tomatically resume download
sr@ijekavian: Аутоматски &настави преузимање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccFastSend)
en: Enable fast DCC send (Might &not work with all clients)
sr@ijekavian: &Брзо ДЦЦ слање (можда неће радити са свим клијентима)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccPassiveSend)
en: Enable passive DCC send
sr@ijekavian: Пасивно ДЦЦ слање

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: If this option enabled dcc transfers for IPv6 connections will be done over IPv4 interface set here
sr@ijekavian: Ако је ова опција укључена, ДЦЦ преноси за ИПв6 везе обављаће се преко ИПв4 сучеља, постављеног овдје.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccIPv4Fallback)
en: Fallback to an IPv&4 interface for DCC send:
sr@ijekavian: &Спадни на ИПв4 сучеље за ДЦЦ слање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: DCC send t&imeout:
sr@ijekavian: Прековријеме ДЦЦ &слања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Buffer si&ze:
sr@ijekavian: Величина &бафера:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: IP
sr@ijekavian: ИП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Method to get own IP:
sr@ijekavian: &Метод за добављање мог ИП‑а:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ownIP)
en: O&wn IP:
sr@ijekavian: &Мој ИП:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Ports
sr@ijekavian: Портови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificChatPorts)
en: Enable specific p&orts for DCC chat:
sr@ijekavian: Одређени п&ортови за ДЦЦ ћаскање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: to
sr@ijekavian: до

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccSpecificSendPorts)
en: Enable specific &ports for DCC transfer server:
sr@ijekavian: Одређени портови за сер&вер ДЦЦ преноса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccUPnP)
en: Enable UPnP for NAT traversal
sr@ijekavian: Користи УПнП за успостављање НАТ‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DccChatAutoAccept)
en: Automatically accept DCC chat offer
sr@ijekavian: Аутоматски прихвати понуду ДЦЦ ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTextFont)
en: Chat text:
sr@ijekavian: Текст ћаскања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomListFont)
en: Nickname list:
sr@ijekavian: Листа надимака:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomTabFont)
en: Tab bar:
sr@ijekavian: Трака језичака:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Show MOTD (Message Of The Day) message in fixed font
sr@ijekavian: Приказуј МОТД‑ове (поруке дана) фиксним фонтом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FixedMOTD)
en: Enable fi&xed font for MOTD messages
sr@ijekavian: &Фиксни фонт за МОТД поруке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseBoldNicks)
en: Show sender nicknames &bold in the chat view
sr@ijekavian: По&дебљани надимци пошиљалаца у приказу ћаскања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Enable System Tray
sr@ijekavian: Системска касета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotify)
en: &Use system tray for new message notification
sr@ijekavian: &Обавјештења о новој поруци у системској касети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TrayNotifyOnlyOwnNick)
en: Only &notify when a highlight is triggered or your current nick is used
sr@ijekavian: Обавијести &само када се окине истицање или помене мој надимак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideToTrayOnStartup)
en: Hide window on startup
sr@ijekavian: Сакриј прозор по покретању

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, middleLabel)
en: Nickname Completion
sr@ijekavian: Довршавање надимака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLbl)
en: Completion &mode:
sr@ijekavian: Режим до&вршавања:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Inline Cycle
sr@ijekavian: уткано кружење

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like
sr@ijekavian: налик на шкољку

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_NickCompletionMode)
en: Shell-Like with Completion Box
sr@ijekavian: налик на шкољку са пољем за довршавање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startOfLineLabel)
en: Suffi&x at start of line:
sr@ijekavian: &Суфикс на почетку реда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Elsewhere:
sr@ijekavian: &другдје:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_NickCompletionCaseSensitive)
en: Case sensitive
sr@ijekavian: Разликуј величину слова

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGBox)
en: Miscellaneous
sr@ijekavian: Остало

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DisableNotifyWhileAway)
en: Disable notifications while &away
sr@ijekavian: Без обавјештења током &одсутности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CustomVersionReplyEnabled)
en: Use custom &version reply:
sr@ijekavian: Посебан одговор на &верзију:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_CustomVersionReply)
en: <qt>Here you can set a custom reply for <b>CTCP <i>VERSION</i></b> requests.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Овдје можете поставити посебан одговор на захтјеве <b>CTCP <i>VERSION</i></b>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseMultiRowInputBox)
en: Input box expands with text
sr@ijekavian: Поље за унос се шири са текстом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandCharLabel)
en: Comman&d char:
sr@ijekavian: Знак &наредбе:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseCustomBrowser)
en: Use custom web &browser:
sr@ijekavian: Посебан веб &прегледач:

en: Select Sound File
sr@ijekavian: Избор звучног фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightSoundsEnabled)
en: Ena&ble sound for highlights
sr@ijekavian: &Звук при истицању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightNick)
en: Alwa&ys highlight own current nick:
sr@ijekavian: У&вијек истакни мој тренутни надимак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HighlightOwnLines)
en: Always highlight own &lines:
sr@ijekavian: Увијек истакни &моје редове:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Highlight List
sr@ijekavian: Листа истицања

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Highlights
sr@ijekavian: истицања

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Sound
sr@ijekavian: звук

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Auto Text
sr@ijekavian: ауто. текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (HighlightTreeWidget, highlightListView)
en: Chat Windows
sr@ijekavian: Прозори ћаскања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patternLabel)
en: &Pattern:
sr@ijekavian: &Образац:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color:
sr@ijekavian: Боја:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, soundLabel)
en: &Sound:
sr@ijekavian: &Звук:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, soundPlayBtn)
en: Test sound
sr@ijekavian: Испробај звук

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autoTextLabel)
en: A&uto text:
sr@ijekavian: &Ауто. текст:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chatWindowsLabel)
en: Chat windows:
sr@ijekavian: Прозори ћаскања:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, chatWindowsInput)
en: This highlight will only be searched for in chat windows listed here by name, or in all chat windows if the field is left empty. Multiple names have to be separated by commas.
sr@ijekavian: Ово истицање ће бити тражено само у прозорима ћаскања овде набројаним по имену, или у свим прозорима ако се поље остави празним. Више имена задају се раздвојена запетама.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, enableNotificationsLabel)
en: Enable &notifications:
sr@ijekavian: &Обавјештења:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Pattern
sr@ijekavian: образац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, ignoreListView)
en: Type
sr@ijekavian: врста

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Pattern:
sr@ijekavian: Образац:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpMessageTypes)
en: Message Types
sr@ijekavian: Врсте порука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCTCP)
en: CTCP
sr@ijekavian: ЦТЦП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkChannel)
en: Channel
sr@ijekavian: Канал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDCC)
en: DCC
sr@ijekavian: ДЦЦ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNotice)
en: Notice
sr@ijekavian: Напомена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkQuery)
en: Query
sr@ijekavian: Упит

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInvite)
en: Invite
sr@ijekavian: Позови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove &All
sr@ijekavian: Уклони &све

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Hide the scrollbar
sr@ijekavian: Сакриј клизачку траку

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable if you want all the IRC input lines to check your spelling as you type
sr@ijekavian: Укључите уколико желите да се провјерава правопис док куцате у свим улазним линијама ИРЦ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enabling this will cause the input box to grow vertically when it fills up.
sr@ijekavian: Укључивањем овога поље уноса ће се проширити усправно ако се скроз попуни.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Start with hidden main window
sr@ijekavian: Покрени са скривеним главним прозором

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: &Show real names next to nicknames
sr@ijekavian: Прикажи &права имена поред надимака

note: i18n: ectx: label, entry (OpenWatchedNicksAtStartup), group (Notify List)
en: Open Watched Nicks tab at application startup
sr@ijekavian: Отвори по покретању језичак надгледаних надимака

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_Log)
en: &Enable Logging
sr@ijekavian: &Биљежење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrivateOnly)
en: Only log private conversations (queries, DCC chats)
sr@ijekavian: Биљежи само приватне разговоре (упите, ДЦЦ ћаскања)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LowerLog)
en: Enable &lower case logfile names
sr@ijekavian: Имена дневничких фајлова &малим словима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AddHostnameToLog)
en: &Append hostname to logfile names
sr@ijekavian: &Име домаћина у именима дневничких фајлова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Logfile &path:
sr@ijekavian: &Путања дневничког фајла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseExternalLogViewer)
en: Use system text editor to open logs
sr@ijekavian: Системски уређивач текста за отварање дневника

en: Normal Users
sr@ijekavian: Нормални корисници

en: Voice (+v)
sr@ijekavian: Глас (+v)

en: Halfops (+h)
sr@ijekavian: Полуопови (+h)

en: Operators (+o)
sr@ijekavian: Оператери (+o)

en: Channel Admins (+p)
sr@ijekavian: Администратори канала (+p)

en: Channel Owners (+q)
sr@ijekavian: Власници канала (+q)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Command to be executed on double click:
sr@ijekavian: &Наредба која се извршава на двоклик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortCaseInsensitive)
en: Sort case &insensitive
sr@ijekavian: Ређање &без разликовања величине слова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByActivity)
en: Sort by &activity
sr@ijekavian: Ређање по &активности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SortByStatus)
en: Sort b&y user status
sr@ijekavian: Ређање по &стању корисника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderHintLabel)
en: (Reorder nick sorting order by drag and drop)
sr@ijekavian: (Ређање надимака прилагођавате превлачењем.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Mode
sr@ijekavian: режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sortOrder)
en: Explanation
sr@ijekavian: објашњење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseOSD)
en: &Enable On Screen Display
sr@ijekavian: &Активирај екрански приказ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: On &Screen Display
sr@ijekavian: Екрански приказ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDDrawShadow)
en: &Draw shadows
sr@ijekavian: &Цртај сијенке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: OSD font:
sr@ijekavian: Фонт ОСД‑а:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Show &OSD Message
sr@ijekavian: Прикажи ОСД поруку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowOwnNick)
en: &If own nick appears in channel message
sr@ijekavian: када се &мој надимак појави у поруци канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannel)
en: On an&y channel message
sr@ijekavian: на &било коју поруку канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowQuery)
en: On &query activity
sr@ijekavian: на активност &упита

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OSDShowChannelEvent)
en: On &Join/Part events
sr@ijekavian: на &догађаје придруживања и одлажења

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OSDUseCustomColors)
en: Enable Custom Colors
sr@ijekavian: Посебне боје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Te&xt color:
sr@ijekavian: Боја &текста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: &Background color:
sr@ijekavian: Боја &позадине:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: O&ther Settings
sr@ijekavian: Остале поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Duration:
sr@ijekavian: &Трајање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: S&creen:
sr@ijekavian: &Екран:

en: Default Identity
sr@ijekavian: Подразумијевани идентитет

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Available Placeholders
sr@ijekavian: Доступни мјестодржачи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placeholderHelpLabel)
en: %c: Current channel
    %i: Input box contents
    %k: Channel key
    %K: Server password
    %n: Send command directly to the server instead of your input box
    %o: Current nickname
    %s<term>%: term used to separate nicknames in %u
    %u: List of selected nicknames
sr@ijekavian: %c: текући канал
    %i: садржај улазне линије
    %k: кључ канала
    %K: лозинка сервера
    %n: пошаљи наредбу директно серверу умјесто мојој улазној линији
    %o: текући надимак
    s<ниска>%: ниска којом се раздвајају надимци у %u
    %u: листа изабраних надимака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Name
sr@ijekavian: име дугмета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, buttonListView)
en: Button Action
sr@ijekavian: радња дугмета

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_delBtn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, delBtn)
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Button name:
sr@ijekavian: Име дугмета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionLabel)
en: Button action:
sr@ijekavian: Радња дугмета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowQuickButtonsInContextMenu)
en: Show quick buttons that operate on nicknames in nickname context menus
sr@ijekavian: Брза дугмад за поступке над надимком у контекстним менијима надимака

en: Interface
sr@ijekavian: Сучеље

en: Behavior
sr@ijekavian: Понашање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Notifications
sr@ijekavian: Обавјештења

en: Chat Window
sr@ijekavian: Прозор ћаскања

en: Nicklist Themes
sr@ijekavian: Теме листе надимака

en: Colors
sr@ijekavian: Боје

en: Fonts
sr@ijekavian: Фонтови

en: Quick Buttons
sr@ijekavian: Брза дугмад

en: Tabs
sr@ijekavian: Језичци

en: General Behavior
sr@ijekavian: Опште понашање

en: Connection
sr@ijekavian: Веза

en:  line |  lines
sr@ijekavian[0]:  ред
sr@ijekavian[1]:  реда
sr@ijekavian[2]:  редова
sr@ijekavian[3]:  ред

en:  nick |  nicks
sr@ijekavian[0]:  надимак
sr@ijekavian[1]:  надимка
sr@ijekavian[2]:  надимака
sr@ijekavian[3]:  надимак

en: Nickname List
sr@ijekavian: Листа надимака

en: Command Aliases
sr@ijekavian: Алијаси наредби

en: Auto Replace
sr@ijekavian: Аутоматска замјена

[ctx: @title:tab]
en: Ignore
sr@ijekavian: Игнорисање

en: Logging
sr@ijekavian: Биљежење

[ctx: @title:tab]
en: DCC
sr@ijekavian: ДЦЦ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsHighlights)
en: Highlight
sr@ijekavian: Истицање

en: Watched Nicknames
sr@ijekavian: Надгледани надимци

en: On Screen Display
sr@ijekavian: Екрански приказ

en: Warning Dialogs
sr@ijekavian: Дијалози упозорења

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, lookGBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Look
sr@ijekavian: Изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsText)
en: Use colored text
sr@ijekavian: Обојени текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsLeds)
en: Use colored LEDs
sr@ijekavian: Обојене лампице

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application events occur in Konsole tabs, the DCC Status tab and other application tabs not used directly for chatting.
sr@ijekavian: Догађаји програма се одвијају у језичцима Конзоле, ДЦЦ траци стања и другим језичцима у програму који се не користе директно за ћаскање.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsSystem)
en: Application event
sr@ijekavian: Догађај програма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsMsgs)
en: Message
sr@ijekavian: Порука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsPrivate)
en: Private message
sr@ijekavian: Приватна порука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsNick)
en: Current nick used
sr@ijekavian: Тренутни надимак

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel events are mode changes or users joining/leaving a channel.
sr@ijekavian: Догађаји канала су промјене режима или доласци и одласци корисника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsEvents)
en: Channel event
sr@ijekavian: Догађај канала

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox10)
en: Options
sr@ijekavian: Опције

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: If you select this, the colors you chose in the Highlights preferences page will override the colors for "Current nick used" and "Highlight".
sr@ijekavian: Ако изаберете ово, боје које сте изабрали на страници за поставке истицања прегазиће боје под „Тренутни надимак“ и „Истицање“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabNotificationsOverride)
en: Give precedence to chat window highlight colors
sr@ijekavian: Предност имају боје истицања из прозора ћаскања

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Tabs_PreferencesUI)
en: TabBar_Config
sr@ijekavian: Подешавање језичака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, placementLabel)
en: Placement:
sr@ijekavian: Размјештај:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Top
sr@ijekavian: врх

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Bottom
sr@ijekavian: дно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_TabPlacement)
en: Left
sr@ijekavian: лијево

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtons)
en: Show &close button on tabs
sr@ijekavian: Дугме за &затварање на језичцима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBarCloseButton)
en: Show a close button on the &right side of the tab bar
sr@ijekavian: Дугме за затварање &десно у траци језичака

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, focusGBox)
en: Focus
sr@ijekavian: Фокус

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BringToFront)
en: &Focus new tabs
sr@ijekavian: &Фокусирај нове језичке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusNewQueries)
en: Focus new &queries
sr@ijekavian: Фокусирај нове &упите

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mouseGBox)
en: Mouse
sr@ijekavian: Миш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MiddleClickClose)
en: &Middle-click on a tab to close it
sr@ijekavian: &Средњи клик на језичак затвара га

en: Select Theme Package
sr@ijekavian: Избор пакета тема

en: Konversation Themes (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)
sr@ijekavian: теме Конверзације (*.tar.gz *.tar.bz2 *.tar *.zip)

en: Unknown error (0)
sr@ijekavian: Непозната грешка (0)

en: Failed to Download Theme
sr@ijekavian: Не могу да преузмем тему

en: Theme archive is invalid.
sr@ijekavian: Архива теме није исправна.

en: Cannot Install Theme
sr@ijekavian: Не могу да инсталирам тему

en: Do you want to remove %1?
sr@ijekavian: Желите ли да уклоните %1?

en: Remove Theme
sr@ijekavian: Уклањање теме

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Theme_ConfigUI)
en: Theme_Config
sr@ijekavian: Подешавање теме

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: I&nstall Theme...
sr@ijekavian: &Инсталирај тему...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove Theme
sr@ijekavian: &Уклони тему

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel1)
en: Icon for normal users
sr@ijekavian: Иконица за нормалне кориснике

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel2)
en: Icon for away users
sr@ijekavian: Иконица за одсутне кориснике

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel3)
en: Icon for users with voice
sr@ijekavian: Иконица за кориснике са гласом

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel4)
en: Icon for users with half-operator privileges
sr@ijekavian: Иконица за кориснике са овлашћењима полуоператера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel5)
en: Icon for users with operator privileges
sr@ijekavian: Иконица за кориснике са овлашћењима оператера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel6)
en: Icon for users with admin privileges
sr@ijekavian: Иконица за кориснике са овлашћењима администратора

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, previewLabel7)
en: Icon for users with owner privileges
sr@ijekavian: Иконица за кориснике са овлашћењима власника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Preview:
sr@ijekavian: Преглед:

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel invitation is received
sr@ijekavian: ...на пријем позивнице за канал

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... saving a log file would save only the visible portion
sr@ijekavian: ...када би уписивање дневничког фајла сачувало само видљиви део

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a log file is about to be deleted
sr@ijekavian: ...када следи брисање дневничког фајла

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... an open query exists for a nickname that has just been marked as ignored
sr@ijekavian: ...када постоји отворен упит за надимак који је управо означен игнорисаним

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... switching a connection to a different server in the same network
sr@ijekavian: ...при пребацивању везе на други сервер у оквиру исте мреже

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... creating a new connection to an already connected network
sr@ijekavian: ...при успостављању нове везе ка већ повезаној мрежи

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a server tab
sr@ijekavian: ...при затварању језичка сервера

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a channel tab
sr@ijekavian: ...при затварању језичка канала

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a query tab
sr@ijekavian: ...при затварању језичка упита

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing a DCC Chat tab
sr@ijekavian: ...при затварању језичка ДЦЦ ћаскања

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a source for the channel list cannot be determined from the current tab
sr@ijekavian: ...ако се извор за листу канала не може одредити из текућег језичка

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to hide the menu bar
sr@ijekavian: ...када изаберете сакривање траке менија

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... a channel listing may cause disconnection due to the download size
sr@ijekavian: ...ако набрајање канала може изазвати прекид везе због обимног преузимања

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... pasting large portions of text
sr@ijekavian: ...при налепљивању велике количине текста

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation via the tray icon
sr@ijekavian: ...при напуштању Конверзације преко касетне иконице

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to ignore a nickname
sr@ijekavian: ...када сте задали игнорисање неког надимка

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... you have chosen to stop ignoring a nickname
sr@ijekavian: ...када сте престали да игноришете неки надимак

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... quitting Konversation while DCC file transfers are active
sr@ijekavian: ...при напуштању Конверзације док су ДЦЦ преноси фајлова још активни

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... some characters in a message are incompatible with the active encoding
sr@ijekavian: ...ако неки знакови у поруци нису сагласни са активним кодирањем

[ctx: @item:inlistbox Checkbox item, determines whether warning dialog is shown; concludes sentence "Show a warning dialog when..."]
en: ... closing the window will minimize to the system tray
sr@ijekavian: ...када затварање прозора значи минимизовање у системску касету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dialogListView)
en: Show a warning dialog when...
sr@ijekavian: Прикажи дијалог упозорења...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: <qt>
    <p>
    When the nickname watcher is turned on, you will be notified when the nicknames appearing in the <b>Watched Networks/Nicknames</b> list come online or go offline.</p>
    <p>You can also open the <b>Watched Nicks</b> window to see the status of all the watched nicknames.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Када је надгледање надимака укључено, бићете обавјештавани при доласку и одласку ван везе надимака у листи <i>Надгледани надимци на вези</i>.</p><p>Можете отворити и прозор <i>Надгледани надимци</i> да бисте видели стања свих надгледаних надимака.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseNotify)
en: Enable nic&kname watcher
sr@ijekavian: &Надгледање надимака

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: <qt>When checked, the <b>Watched Nicks</b> window will be automatically opened when starting Konversation.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Када је попуњено, прозор <i>Надгледани надимци</i> биће аутоматски отворен по покретању Конверзације.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenWatchedNicksAtStartup)
en: Show Watched Nicks tab on &application startup
sr@ijekavian: &Језичак надгледаних надимака по покретању

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
    command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>"
    </ul>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Када двокликнете на надимак у прозору <i>Надгледани надимци</i>, ова наредба ставља се у <b>улазну линију</b> у прозору сервера.</p><p>У наредби се могу користити сљедећи симболи:</p><ul><li>%u: надимак на који је двокликнуто</li><li>%K: лозинка сервера</li><li>%n: слање наредбе директно на сервер умјесто у улазну линију</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyActionLabel)
en: Command e&xecuted when nickname is double clicked:
sr@ijekavian: &Наредба која се извршава двокликом на надимак:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_NotifyDoubleClickAction)
en: <qt>
    <p>When you double click a nickname in the <b>Watched Nicks</b> window, this
     command is placed in the <b>Input Line</b> on the server window.</p>
    <p>The following symbols can be used in the command:</p><ul>
    <li>%u: The nickname double clicked.</li>
    <li>%K: Server password.</li>
    <li>%n: Send command directly to the server instead of your input line.</li>
    </ul>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Када двокликнете на надимак у прозору <i>Надгледани надимци</i>, ова наредба ставља се у <b>улазну линију</b> у прозору сервера.</p><p>У наредби се могу користити сљедећи симболи:</p><ul><li>%u: надимак на који је двокликнуто</li><li>%K: лозинка сервера</li><li>%n: слање наредбе директно на сервер умјесто у улазну линију</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, notifyDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_NotifyDelay)
en: Konversation will check the status of the nicknames listed below at this interval.
sr@ijekavian: Конверзација ће провјерити стање доље приказаних надимака послије сваког овог периода.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, notifyDelayLabel)
en: &Update interval:
sr@ijekavian: Период &ажурирања:

note: i18n, and in preShellCommandExited and preShellCommandError
en: Info
sr@ijekavian: Инфо

en: Network is down, will reconnect automatically when it is back up.
sr@ijekavian: Мрежа је ван погона, аутоматски ћу се повезати кад се подигне.

en: Trying to connect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to connect to %2 (port %3) in %1 seconds.
sr@ijekavian[0]: Покушаћу да се повежем на %2 (порт %3) за %1 секунду.
sr@ijekavian[1]: Покушаћу да се повежем на %2 (порт %3) за %1 секунде.
sr@ijekavian[2]: Покушаћу да се повежем на %2 (порт %3) за %1 секунди.
sr@ijekavian[3]: Покушаћу да се повежем на %2 (порт %3) за 1 секунду.

en: Trying to reconnect to %2 (port %3) in 1 second. | Trying to reconnect to %2 (port %3) in %1 seconds.
sr@ijekavian[0]: Покушаћу да се повежем на %2 (порт %3) за %1 секунду.
sr@ijekavian[1]: Покушаћу да се повежем на %2 (порт %3) за %1 секунде.
sr@ijekavian[2]: Покушаћу да се повежем на %2 (порт %3) за %1 секунди.
sr@ijekavian[3]: Покушаћу да се повежем на %2 (порт %3) за 1 секунду.

en: Error
sr@ijekavian: Грешка

en: Reconnection attempts exceeded.
sr@ijekavian: Премашени покушаји повезивања.

en: You are already connected to %1. Do you want to open another connection?
sr@ijekavian: Већ сте повезани на %1. Желите ли да отворите још једну везу?

en: Already connected to %1
sr@ijekavian: Већ повезан на %1

en: Create connection
sr@ijekavian: Отвори везу

en: You are presently connected to %1 via '%2' (port %3). Do you want to switch to '%4' (port %5) instead?
sr@ijekavian: Тренутно сте повезани на %1 преко „%2“ (порт %3). Желите ли да се пребаците на „%4“ (порт %5)?

en: Switch Server
sr@ijekavian: Промијени сервер

en: Please fill in your <b>Ident</b>.<br/>
sr@ijekavian: Попуните <b>идентитет</b>.<br/>

en: Please fill in your <b>Real name</b>.<br/>
sr@ijekavian: Попуните своје <b>право име</b>.<br/>

en: Please provide at least one <b>Nickname</b>.<br/>
sr@ijekavian: Наведите бар један <b>надимак</b>.<br/>

en: <qt>Your identity "%1" is not set up correctly:<br/>%2</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ваш идентитет „%1“ није исправно подешен:<br/>%2</qt>

en: Identity Settings
sr@ijekavian: Поставке идентитета

en: Edit Identity...
sr@ijekavian: Уреди идентитет...

en: Debug: %1
sr@ijekavian: Исправљање: %1

en: Error: %1
sr@ijekavian: Грешка: %1

en: getNickname: Server %1 is not found.
sr@ijekavian: getNickname: Сервер %1 није пронађен.

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send a DCC %1 request to the partner via the IRC server.
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем захтјев за ДЦЦ %1 саговорнику преко ИРЦ сервера.|/|Не могу да пошаљем захтјев за ДЦЦ $[аку %1] саговорнику преко ИРЦ сервера.

en: Awaiting acceptance by remote user...
sr@ijekavian: Чекам прихватање удаљеног корисника...

[ctx: %1=partnerNick, %2=Servername, %3=dcc extension as chat or wboard]
en: %1 (on %2) offers to DCC %3 with you
sr@ijekavian: %1 (са %2) нуди вам ДЦЦ %3|/|%1 (са %2) нуди вам ДЦЦ $[аку %3]

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: DCC %1 offer from %2
sr@ijekavian: Понуда ДЦЦ %1 од %2|/|Понуда ДЦЦ $[ген %1] од %2

en: Accept
sr@ijekavian: Прихвати

en: Reject
sr@ijekavian: Одбаци

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: You rejected the DCC %1 offer.
sr@ijekavian: Одбили сте понуду ДЦЦ %1.|/|Одбили сте понуду ДЦЦ $[ген %1].

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard]
en: DCC %1 request was rejected
sr@ijekavian: Захтјев за ДЦЦ %1 је одбијен|/|Захтјев за ДЦЦ $[аку %1] је одбијен

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем саговорнику обрнуто одобрење за ДЦЦ %1, преко ИРЦ сервера.|/|Не могу да пошаљем саговорнику обрнуто одобрење за ДЦЦ $[аку %1], преко ИРЦ сервера.

en: Failed to forward port %1. Sending DCC request to remote user regardless.
sr@ijekavian: Неуспјело просљеђивање порта %1. Свеједно шаљем ДЦЦ захтјев удаљеном кориснику.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Could not send Reverse DCC %1 acknowledgement to the partner via the IRC server.
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем саговорнику обрнуто одобрење за ДЦЦ %1, преко ИРЦ сервера.|/|Не могу да пошаљем саговорнику обрнуто одобрење за ДЦЦ $[аку %1], преко ИРЦ сервера.

en: Could not open a socket for listening: %1
sr@ijekavian: Не могу да отворим сокет за слушање: %1

[ctx: %1=dcc extension like Chat or Whiteboard,%2=partnerNick, %3=port]
en: Offering DCC %1 connection to %2 on port %3...
sr@ijekavian: Нудим везу ДЦЦ %1 за %2 на порту %3...|/|Нудим везу ДЦЦ $[ген %1] за %2 на порту %3...

[ctx: DCC extension]
en: Whiteboard
sr@ijekavian: блокче|/|$[својства ном,аку блокче ген блокчета дат,лок блокчету инс блокчетом]

[ctx: DCC extension]
en: Chat
sr@ijekavian: ћаскање|/|$[својства ном,аку ћаскање ген ћаскања дат,лок ћаскању инс ћаскањем]

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard ,%2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: Establishing DCC %1 connection to %2 (%3:%4)...
sr@ijekavian: Успостављам везу ДЦЦ %1 са %2 (%3:%4)...|/|Успостављам везу ДЦЦ $[ген %1] са %2 (%3:%4)...

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
sr@ijekavian: Успостављена веза ДЦЦ %1 са %2.|/|Успостављена веза ДЦЦ $[ген %1] са %2.

en: Socket error: %1
sr@ijekavian: Грешка сокета: %1

en: Could not accept the client.
sr@ijekavian: Не могу да прихватим клијент.

[ctx: %1=dcc extension as Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Established DCC %1 connection to %2.
sr@ijekavian: Успостављена веза ДЦЦ %1 са %2.|/|Успостављена веза ДЦЦ $[ген %1] са %2.

en: Connection closed.
sr@ijekavian: Веза је затворена.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick, %3=port]
en: DCC %1 with %2 on port %3.
sr@ijekavian: ДЦЦ %1 са %2 на порту %3.|/|ДЦЦ $[ном %1] са %2 на порту %3.

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2 = nickname, %3 = IP, %4 = port]
en: DCC %1 with %2 on %3:%4.
sr@ijekavian: ДЦЦ %1 са %2 на %3:%4.|/|ДЦЦ $[ном %1] са %2 на %3:%4.

[ctx: Universal Plug and Play]
en: UPnP
sr@ijekavian: УПнП

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard, %2=partnerNick]
en: Do you want to close your DCC %1 with %2?
sr@ijekavian: Желите ли да затворите ДЦЦ %1 са %2?|/|Желите ли да затворите ДЦЦ $[аку %1] са %2?

[ctx: %1=extension like Chat or Whiteboard]
en: Close DCC %1
sr@ijekavian: Затварање ДЦЦ %1|/|Затварање ДЦЦ $[ген %1]

en: Talking to yourself
sr@ijekavian: Причате сами са собом

[ctx: %1=Encoding]
en: Default ( %1 )
sr@ijekavian: подразумијевано ( %1 )

en: Usage
sr@ijekavian: Употреба

en: Usage: %1ME text
sr@ijekavian: Употреба: %1ME текст

en: Unknown command.
sr@ijekavian: Непозната наредба.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2
sr@ijekavian: Примљен непознат ЦТЦП-%1 захтјев од %2

en: No vacant port
sr@ijekavian: Нема слободног порта

en: Could not open a socket
sr@ijekavian: Не могу да отворим сокет

[ctx: passive dcc send]
en: Passive Send
sr@ijekavian: Пасивно слање

en: Open
sr@ijekavian: Отварање

en: Select Recipient
sr@ijekavian: Избор примаоца

en: Select nickname and close the window
sr@ijekavian: Изаберите надимак и затворите прозор.

en: Close the window without changes
sr@ijekavian: Затворите прозор без измијена.

en: DCC Receive Question
sr@ijekavian: Питање ДЦЦ примања

en: O&riginal Filename
sr@ijekavian: &Изворно име фајла

en: Suggest &New Filename
sr@ijekavian: Предложи &ново име

en: Use as new default download folder
sr@ijekavian: Ово је нова подразумевана фасцикла преузимања

en: &Resume
sr@ijekavian: &Настави

en: R&ename
sr@ijekavian: Пре&именуј

en: Status
sr@ijekavian: Стање

en: Details
sr@ijekavian: Детаљи

en: DCC Send
sr@ijekavian: ДЦЦ слање

en: DCC Receive
sr@ijekavian: ДЦЦ примање

en:  (Reverse DCC)
sr@ijekavian:  (обрнути ДЦЦ)

en: Unknown server
sr@ijekavian: непознат сервер

[ctx: %1=partnerNick, %2=IRC Servername, %3=partnerIP, %4=partnerPort]
en: %1 on %2, %3 (port %4)
sr@ijekavian: %1 на %2, %3 (порт %4)

[ctx: %1 = PartnerNick, %2 = Partner IRC Servername]
en: %1 on %2
sr@ijekavian: %1 на %2

[ctx: %1=ownIP, %2=ownPort]
en: %1 (port %2)
sr@ijekavian: %1 (порт %2)

[ctx: %1=Transferstartposition]
en: Yes, %1
sr@ijekavian: да, %1

[ctx: no - not a resumed transfer]
en: No
sr@ijekavian: не

[ctx: less than 1 sec]
en: &lt; 1sec
sr@ijekavian: &lt; 1 сек.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Filename:
sr@ijekavian: Име фајла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel23)
en: Partner:
sr@ijekavian: Саговорник:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Self:
sr@ijekavian: Ја:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Status:
sr@ijekavian: Стање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel18)
en: Progress:
sr@ijekavian: Напредак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Location:
sr@ijekavian: Мјесто:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel19)
en: Current position:
sr@ijekavian: Тренутни положај:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel21)
en: File size:
sr@ijekavian: Величина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Resumed:
sr@ijekavian: Настављено:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Current speed:
sr@ijekavian: Тренутна брзина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Average speed:
sr@ijekavian: Просјечна брзина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Transferring time:
sr@ijekavian: Вријеме преноса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Estimated time left:
sr@ijekavian: Процијењено преостало вријеме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Offered at:
sr@ijekavian: Понуђено:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Started at:
sr@ijekavian: Покренуто:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Finished at:
sr@ijekavian: Завршено:

en: File
sr@ijekavian: фајл

en: Partner
sr@ijekavian: саговорник

en: Started At
sr@ijekavian: покренуто

en: Progress
sr@ijekavian: напредак

en: Position
sr@ijekavian: положај

en: Speed
sr@ijekavian: брзина

en: Sender Address
sr@ijekavian: адреса пошиљаоца

en: Remaining
sr@ijekavian: преостало

en: %1/sec
sr@ijekavian: %1/сек.

en: Queued
sr@ijekavian: у реду

en: Preparing
sr@ijekavian: припрема се

[ctx: Transfer is waiting for the partner to accept or reject it]
en: Pending
sr@ijekavian: наступа

[ctx: Transfer is connecting to the partner]
en: Connecting
sr@ijekavian: повезује се

en: Receiving
sr@ijekavian: прима се

en: Sending
sr@ijekavian: шаље се

[ctx: Transfer has completed successfully]
en: Done
sr@ijekavian: готово

[ctx: Transfer failed]
en: Failed
sr@ijekavian: неуспјело

en: Aborted
sr@ijekavian: прекинуто

en: Queued - Transfer is waiting for you to accept or reject it
sr@ijekavian: у реду — пренос чека да га прихватите или да одбаците

en: Preparing - Transfer is checking for resumable files
sr@ijekavian: припрема се — пренос провјерава да ли постоје фајлови за настављање

en: Preparing - Transfer is acquiring the data to send
sr@ijekavian: припрема се — пренос скупља податке за слање

en: Pending - Transfer is waiting for the partner to accept or reject it
sr@ijekavian: наступа — пренос чека да га саговорник прихвати или да одбије

en: Connecting - Transfer is connecting to the partner
sr@ijekavian: повезује се — пренос се повезује са саговорником

en: Receiving - Transfer is receiving data from the partner
sr@ijekavian: прима се — пренос прима податке од саговорника

en: Sending - Transfer is sending data to partner
sr@ijekavian: шаље се — пренос шаље податке саговорнику

en: Done - Transfer has completed successfully
sr@ijekavian: готово — пренос је успјешно завршен

en: Failed - Transfer failed with 'unknown reason'
sr@ijekavian: неуспјело — пренос није успио из „непознатих разлога“

en: Failed - Transfer failed with reason '%1'
sr@ijekavian: неуспјело — пренос није успео због: „%1“

en: Aborted - Transfer was aborted by the User
sr@ijekavian: прекинуто — корисник је прекинуо пренос

en: Incoming Transfers
sr@ijekavian: Долазни преноси

en: Outgoing Transfers
sr@ijekavian: Одлазни преноси

en: DCC Status
sr@ijekavian: ДЦЦ стање

en: &Select All Items
sr@ijekavian: &Изабери све ставке

en: S&elect All Completed Items
sr@ijekavian: Изабери све &завршене ставке

en: &Accept
sr@ijekavian: &Прихвати

en: Start receiving
sr@ijekavian: Почни примање

en: A&bort
sr@ijekavian: Пре&кини

en: Abort the transfer(s)
sr@ijekavian: Прекини преносе

en: Resend
sr@ijekavian: Понови слање

[ctx: clear selected dcctransfer]
en: &Clear
sr@ijekavian: &Очисти

en: Clear all selected Items
sr@ijekavian: Очисти све изабране ставке

en: Clear Completed
sr@ijekavian: Очисти завршене

en: Clear Completed Items
sr@ijekavian: Очисти завршене ставке

en: &Open File
sr@ijekavian: &Отвори фајл

en: Run the file
sr@ijekavian: Покрени фајл

en: Open Location
sr@ijekavian: Отвори мјесто

en: Open the file location
sr@ijekavian: Отвори локацију фајла

en: You have selected %1 file to execute, are you sure you want to continue? | You have selected %1 files to execute, are you sure you want to continue?
sr@ijekavian[0]: Изабрали сте %1 фајл за извршавање. Желите ли да наставите?
sr@ijekavian[1]: Изабрали сте %1 фајла за извршавање. Желите ли да наставите?
sr@ijekavian[2]: Изабрали сте %1 фајлова за извршавање. Желите ли да наставите?
sr@ijekavian[3]: Изабрали сте фајл за извршавање. Желите ли да наставите?

en: Execute %1 file | Execute %1 files
sr@ijekavian[0]: Извршавање %1 фајла
sr@ijekavian[1]: Извршавање %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Извршавање %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Извршавање фајла

en: The admin has restricted the right to receive files
sr@ijekavian: Администратор је ограничио право за примање фајлова

en: Invalid sender address (%1)
sr@ijekavian: Неисправна адреса пошиљаоца (%1)

en: Unsupported negotiation (filesize=0)
sr@ijekavian: Неподржано преговарање (величина фајла=0)

en: <b>Cannot create the folder or destination is not writable.</b><br/>Folder: %1<br/>
sr@ijekavian: <b>Не могу да направим фасциклу или одредиште није уписиво.</b><br/>Фасцикла: %1<br/>

en: <b>The file is used by another transfer.</b><br/>%1<br/>
sr@ijekavian: <b>Други пренос користи овај фајл.</b><br/>%1<br/>

en: Could not create a KIO instance
sr@ijekavian: Не могу да направим примјерак К‑У/И‑ја

en: <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: 1 byte.<br/> | <b>A partial file exists:</b><br/>%2<br/>Size of the partial file: %1 bytes.<br/>
sr@ijekavian[0]: <b>Постоји дјелимични фајл.</b><br/>%2<br/>Величина делимичног фајла: %1 бајт<br/>
sr@ijekavian[1]: <b>Постоји дјелимични фајл.</b><br/>%2<br/>Величина делимичног фајла: %1 бајта<br/>
sr@ijekavian[2]: <b>Постоји дјелимични фајл.</b><br/>%2<br/>Величина делимичног фајла: %1 бајтова<br/>
sr@ijekavian[3]: <b>Постоји дјелимични фајл.</b><br/>%2<br/>Величина дјелимичног фајла: 1 бајт<br/>

[ctx: %1=fileName, %2=local filesize, %3=sender filesize]
en: <b>The file already exists.</b><br/>%1 (%2)<br/>Sender reports file size of %3<br/>
sr@ijekavian: <b>Фајл већ постоји.</b><br/>%1 (%2)<br/>Пошиљалац пријављује величину фајла %3.<br/>

en: <b>Could not open the file.<br/>Error: %1</b><br/>%2<br/>
sr@ijekavian: <b>Не могу да отворим фајл.<br/>Грешка: %1</b><br/>%2<br/>

en: Could not send Reverse DCC SEND acknowledgement to the partner via the IRC server.
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем обрнуто одобрење за ДЦЦ слање саговорнику преко ИРЦ сервера.

en: Waiting for connection
sr@ijekavian: Чекам на везу

en: Waiting for remote host's acceptance
sr@ijekavian: Чекам пристанак удаљеног домаћина

en: Could not send DCC RECV resume request to the partner via the IRC server.
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем захтјев за наставак ДЦЦ пријема саговорнику преко ИРЦ сервера.

en: Unexpected response from remote host
sr@ijekavian: Неочекивани одзив удаљеног домаћина

en: Could not accept the connection (socket error).
sr@ijekavian: Не могу да прихватим везу (грешка сокета).

en: Transfer error
sr@ijekavian: Грешка у преносу

en: KIO error: %1
sr@ijekavian: К‑У/И грешка: %1

en: Timed out
sr@ijekavian: Истекло вријеме

en: The admin has restricted the right to send files
sr@ijekavian: Администратор је ограничио право на слање фајлова

en: The url "%1" does not exist
sr@ijekavian: УРЛ „%1“ не постоји

en: Enter Filename
sr@ijekavian: Унос имена фајла

en: <qt>The file that you are sending to <i>%1</i> does not have a filename.<br/>Please enter a filename to be presented to the receiver, or cancel the dcc transfer</qt>
sr@ijekavian: <qt>Фајл који шаљете кориснику <i>%1</i> нема име.<br/>Унесите име фајла које ће видети прималац, или откажите ДЦЦ пренос.</qt>

en: unknown
sr@ijekavian: непознат

en: No filename was given
sr@ijekavian: Име фајла није дато

en: Could not retrieve "%1"
sr@ijekavian: Не могу да добавим „%1“

en: Unable to send a 0 byte file.
sr@ijekavian: Не могу да шаљем фајл нулте величине.

en: DCC SEND request was rejected
sr@ijekavian: Захтјев за ДЦЦ слање је одбијен

en: Could not send a DCC SEND request to the partner via the IRC server.
sr@ijekavian: Не могу да пошаљем захтјев за ДЦЦ слање саговорнику преко ИРЦ сервера.

en: The operation was successful. Should never happen in an error dialog.
sr@ijekavian: Поступак је успјео. Не би требало никад да се деси у дијалогу грешке.

en: Could not read from file "%1".
sr@ijekavian: Не могу да читам из фајла „%1“.

en: Could not write to file "%1".
sr@ijekavian: Не могу да пишем у фајл „%1“.

en: A fatal unrecoverable error occurred.
sr@ijekavian: Дошло је до кобне, неповратне грешке.

en: Could not open file "%1".
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл „%1“.

en: The operation was unexpectedly aborted.
sr@ijekavian: Поступак је неочекиван прекинут.

en: The operation timed out.
sr@ijekavian: Истекло је вријеме за поступак.

en: An unspecified error happened on close.
sr@ijekavian: Неочекивана грешка при затварању.

en: Unknown error. Code %1
sr@ijekavian: Непозната грешка. Кôд %1

en: Columns
sr@ijekavian: Колоне

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WhiteBoardFontChooserUi)
en: Whiteboard Font Chooser
sr@ijekavian: Избор фонта у блокчету

en: Clear Image
sr@ijekavian: Очисти слику

en: Save As...
sr@ijekavian: Сачувај као...

en: Freehand Drawing
sr@ijekavian: Слободном руком

en: Draw a straight line
sr@ijekavian: Права линија

en: Draw a rectangle
sr@ijekavian: Правоугаоник

en: Draw an ellipse
sr@ijekavian: Елипса

en: Draw text
sr@ijekavian: Текст

[ctx: dcc whiteboard selection tool]
en: Selection
sr@ijekavian: Избор

en: Eraser
sr@ijekavian: Гумица

en: Fill a contiguous area with the foreground color
sr@ijekavian: Попуни ограничену област бојом исцртавања

en: Draw an arrow
sr@ijekavian: Стрелица

en: Select a color from the image
sr@ijekavian: Изаберите боју са слике.

en: Save Image
sr@ijekavian: Уписивање слике

en: Images (*.png *.xpm *.jpg)
sr@ijekavian: слике (*.png *.xpm *.jpg)

en: Identities
sr@ijekavian: Идентитети

en: Nickname
sr@ijekavian: Надимак

en: This is your list of nicknames. A nickname is the name that other users will know you by. You may use any name you desire. The first character must be a letter.
    
    Since nicknames must be unique across an entire IRC network, your desired name may be rejected by the server because someone else is already using that nickname. Enter alternate nicknames for yourself. If your first choice is rejected by the server, Konversation will try the alternate nicknames.
sr@ijekavian: Ово је списак ваших надимака. Надимак је име под којим ће вас видети други корисници. Можете унети какво год име желите, само први знак мора бити слово.
    
    Пошто надимци морају бити јединствени на цијелој ИРЦ мрежи, сервер може одбити жељено име јер га неко већ користи као свој надимак. Зато унесите и алтернативне надимке; ако сервер одбије ваш први избор, Конверзација ће испробати алтернативе.

en: SASL PLAIN
sr@ijekavian: САСЛ ПЛЕЈН

[ctx: Cert = Certificate]
en: SASL EXTERNAL (Cert)
sr@ijekavian: САСЛ ЕКСТЕРНАЛ (серт.)

en: Standard NickServ
sr@ijekavian: стандардни NickServ

en: Server Password
sr@ijekavian: лозинка сервера

en: SSL Client Certificate
sr@ijekavian: ССЛ сертификат клијента

en:  minute |  minutes
sr@ijekavian[0]:  минут
sr@ijekavian[1]:  минута
sr@ijekavian[2]:  минута
sr@ijekavian[3]:  минут

en: Change identity information
sr@ijekavian: Измијени податке о идентитету

en: Discards all changes made
sr@ijekavian: Одбацује све учињене измјене

en: Add Identity
sr@ijekavian: Додавање идентитета

en: Identity name:
sr@ijekavian: Име идентитета:

en: You need to give the identity a name.
sr@ijekavian: Морате дати име идентитету.

en: Rename Identity
sr@ijekavian: Преименовање идентитета

en: This identity is in use, if you remove it the network settings using it will fall back to the default identity. Should it be deleted anyway?
sr@ijekavian: Овај идентитет је у употреби. Ако га уклоните, мрежне поставке које га користе спашће на подразумијевани идентитет. Да ли га свеједно обрисати?

en: Are you sure you want to delete all information for this identity?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете све податке овог идентитета?

en: Delete Identity
sr@ijekavian: Брисање идентитета

en: Duplicate Identity
sr@ijekavian: Дуплирање идентитета

en: You must add at least one nick to the identity.
sr@ijekavian: Идентитету морате додати бар један надимак.

en: Please enter a real name.
sr@ijekavian: Унесите право име.

en: The password entered here will override the one set in the server settings, if any.
sr@ijekavian: Овде унета лозинка потиснуће ону задату у поставкама сервера, ако је има.

[ctx: Shown in unfilled line edit]
en: (optional)
sr@ijekavian: (опционо)

en: Certificate-based authentication forces SSL to be enabled for a connection, overriding any server settings.
sr@ijekavian: Аутентификација на основу сертификата приморава активирање ССЛ‑а за везу, потискујући поставке сервера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Identity:
sr@ijekavian: &Идентитет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newBtn)
en: Add
sr@ijekavian: Додај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, copyBtn)
en: Duplicate
sr@ijekavian: Дуплирај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_editBtn)
en: Rename
sr@ijekavian: Преименуј

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realNameLabel)
en: &Real name:
sr@ijekavian: &Право име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_realNameEdit)
en: Enter your real name here. IRC is not intended to keep you hidden from your friends or enemies. Keep this in mind if you are tempted to behave maliciously. A fake "real name" can be a good way to mask your gender from all the nerds out there, but the PC you use can always be traced so you will never be truly anonymous.
sr@ijekavian: Овдје унесите своје право име. ИРЦ није пројектован да вас сакрије од пријатеља или непријатеља — имајте ово на уму ако сте мислили да се понашате злонамјерно. Лажно „право име“ може бити добар начин да сакријете свој пол од нападних залуђеника, али се рачунар који користите увијек може испратити, тако да нећете бити заиста анонимни.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, autoIdentifyGroup)
en: Auto Identify
sr@ijekavian: Аутоматска идентификација

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservNicknameLabel)
en: Ser&vice:
sr@ijekavian: &Сервис:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nickservNicknameEdit)
en: Service name can be <b><i>nickserv</i></b> or a network-dependent name such as <b><i>nickserv@services.dal.net</i></b>
sr@ijekavian: Име сервиса може бити <tt>nickserv</tt> или име које зависи од мреже, као <tt>nickserv@servisi.dal.net</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickservCommandLabel)
en: Command:
sr@ijekavian: Наредба:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, saslAccountLabel)
en: Account:
sr@ijekavian: Налог:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authPasswordLabel)
en: Pa&ssword:
sr@ijekavian: &Лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pemClientCertFileLabel)
en: PEM file:
sr@ijekavian: ПЕМ фајл:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, awayWidget)
en: Away
sr@ijekavian: Одсутност

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: If you check this box, whenever you perform an <b>/away</b> command, a horizontal line will appear in the channel, marking the point where you went away. Other IRC users do not see this horizontal line.
sr@ijekavian: Ако попуните ову кућицу, кад год издате наредбу <tt>/away</tt>, на каналу ће се појавити водоравна линија да означи тренутак кад сте отишли. Други корисници ИРЦ‑а не виде ову линију.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_insertRememberLineOnAwayChBox)
en: Mark the last position in chat windows when going away
sr@ijekavian: Означи у прозору ћаскања посљедњи положај пре одласка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayMessageLabel)
en: Default away message:
sr@ijekavian: Подразумевана порука одсутности:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayMessageEdit)
en: The text you enter here is used as the away message when no message is entered as an argument to the <b>/away</b> or <b>/aaway</b> commands, and also when Global Away is toggled from the menu or via the keyboard shortcut.
sr@ijekavian: Овде унети текст користи се као порука о одсутности када се порука не зада као аргумент наредбе <tt>/away</tt> или <tt>/aaway</tt>, као и када се примени <i>Глобална одсутност</i> кроз мени или пречицом са тастатуре.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayNicknameLabel)
en: Away nickname:
sr@ijekavian: Надимак при одсутности:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_awayNickEdit)
en: Enter a nickname that indicates you are away. Whenever you perform an <b>/away msg</b> command in any channel joined with this Identity, Konversation will automatically change your nickname to the Away nickname. Other users will be able to tell you are away from your computer. Whenever you perform an <b>/away</b> command in any channel in which you are away, Konversation will automatically change your nickname back to the original. If you do not wish to automatically change your nickname when going away, leave blank.
sr@ijekavian: Унесите надимак који показује да сте одсутни. Кад год извршите наредбу <tt>/away порука</tt> у каналу коме сте се придружили са овим идентитетом, Конверзација ће аутоматски промијенити ваш надимак у надимак при одсутности. Тако ће други корисници знати да сте одсутни са рачунара. Кад поново извршите наредбу <tt>/away</tt> у каналу у којем сте били одсутни, Конверзација ће аутоматски промијенити ваш надимак назад у првобитни. Ако не желите да се надимак аутоматски мијења при одсутности, оставите ово празно.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically set all connections using this Identity away when the screensaver starts or after a period of user inactivity configured below.
sr@ijekavian: Ако попуните, Конверзација ће аутоматски поставити одсутност на све везе под овим идентитетом чим се покрене чувар екрана или послије доље подешеног периода мировања корисника.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, automaticAwayGroup)
en: Automatic Away
sr@ijekavian: Аутоматска одсутност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, setAwayAfterLabel)
en: Set away after
sr@ijekavian: Одсутност послије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeOfUserInactivityLabel)
en: of user inactivity
sr@ijekavian: мировања корисника

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: If you check this box, Konversation will automatically cancel away for all connections using this Identity when the screensaver stops or new user activity is detected.
sr@ijekavian: Ако попуните, Конверзација ће аутоматски поништити одсутност на свим везама под овим идентитетом чим се чувар екрана заустави или се открије активност корисника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_automaticUnawayChBox)
en: Automatically return on activity
sr@ijekavian: Аутоматско &враћање на активност

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: If you check this box, Konversation will automatically run the away command in all channel tabs using this Identity. <b>%s</b> in the away command is replaced with the away message. When you return, it will run the return command. <b>%t</b> in the return command is replaced with the length of time you were away.
sr@ijekavian: Ако попуните ово, Конверзација ће аутоматски извршити наредбу одсутности у свим језичцима канала под овим идентитетом. <tt>%s</tt> у наредби одсутности мења се поруком о одсутности. Када се вратите, извршиће се наредба повратка. <tt>%t</tt> у наредби повратка мења се трајањем одсутности.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, awayCommandsGroup)
en: Away Commands
sr@ijekavian: Наредбе одсутности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, awayLabel)
en: Away command:
sr@ijekavian: Наредба одсутности:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unAwayLabel)
en: Return command:
sr@ijekavian: Наредба повратка:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedWidget)
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sCommandLabel)
en: &Pre-shell command:
sr@ijekavian: Наредба &пре шкољке:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_sCommandEdit)
en: Here you can enter a command to be executed before connection to server starts<br>If you have multiple servers in this identity this command will be executed for each server
sr@ijekavian: <p>Овде можете унети наредбу за извршавање прије почетка повезивања са сервером.</p><p>Ако имате више сервера у овом идентитету, наредба ће бити извршена за сваки од њих.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, codecLabel)
en: &Encoding:
sr@ijekavian: &Кодирање:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_codecCBox)
en: This setting affects how characters you type are encoded for sending to the server. It also affects how messages are displayed. When you first open Konversation, it automatically retrieves this setting from the operating system. If you seem to be having trouble seeing other user's messages correctly, try changing this setting.
sr@ijekavian: Ова поставка утиче на кодирање знакова који се шаљу на сервер. Оно такође утиче и на то како се поруке приказују. Када први пут отворите Конверзацију она аутоматски преузима ову поставку од оперативног система. Ако имате проблема при приказивању порука других корисника, покушајте да промијените ову поставку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, loginLabel)
en: I&dent:
sr@ijekavian: &IDENT:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_loginEdit)
en: When you connect, many servers query your computer for an IDENT response. If you computer is not running an IDENT server, this response is sent by Konversation. No spaces are allowed.
sr@ijekavian: Када се повежете, многи сервери шаљу упит на ваш рачунар ради IDENT одговора. Ако рачунар нема покренут IDENT сервер, тај одговор шаље Конверзација. Размаци нису дозвољени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quitLabel)
en: &Quit reason:
sr@ijekavian: Разлог &напуштања:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_quitEdit)
en: Whenever you leave a server, this message is shown to others.
sr@ijekavian: Кад год напустите сервер, ова порука ће бити приказана другима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_quitEdit) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Konversation terminated.
sr@ijekavian: Конверзација прекинута.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, partLabel)
en: &Part reason:
sr@ijekavian: Разлог &одласка:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_partEdit)
en: Whenever you leave a channel, this message is sent to the channel.
sr@ijekavian: Кад год напустите канал, ова порука ће бити послата на њега.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kickLabel)
en: &Kick reason:
sr@ijekavian: Разлог &избацивања:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: Whenever you are kicked from a channel (usually by an IRC operator), this message is sent to the channel.
sr@ijekavian: Кад вас неко избаци са канала (обично ИРЦ оператер), ова порука ће бити послата на канал.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_kickEdit)
en: User terminated.
sr@ijekavian: Корисник укинут.

en: Edit Channel Settings
sr@ijekavian: Уреди поставке канала

en: <qt><p>Every channel on IRC has a topic associated with it.  This is simply a message that everybody can see.</p><p>If you are an operator, or the channel mode <em>'T'</em> has not been set, then you can change the topic by clicking the Edit Channel Properties button to the left of the topic.  You can also view the history of topics there.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Сваки канал на ИРЦ‑у има придружену тему. То је једноставно порука коју сви могу видети.</p><p>Ако сте оператер, или режим канала <tt>Т</tt> није постављен, тему можете промијенити кликом на дугме <i>Уреди поставке канала</i> лево од ње. Овде такође можете видјети и историјат тема.</p></qt>

en: Maximum users allowed in channel
sr@ijekavian: Највише корисника дозвољено на каналу

en: <qt><p>This is the channel user limit - the maximum number of users that can be in the channel at a time.  If you are an operator, you can set this.  The channel mode <b>T</b>opic (button to left) will automatically be set if set this.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово је ограничење број корисника на каналу — колико их највише може бити на каналу у исто вријеме. Ово можете поставити ако сте оператер. Режим канала <tt>T</tt> (тема, дугме лијево) биће аутоматски постављен ако поставите ово.</p></qt>

en: <qt><p>This shows your current nick, and any alternatives you have set up.  If you select or type in a different nickname, then a request will be sent to the IRC server to change your nick.  If the server allows it, the new nickname will be selected.  If you type in a new nickname, you need to press 'Enter' at the end.</p><p>You can edit the alternative nicknames from the <em>Identities</em> option in the <em>Settings</em> menu.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово приказује ваш тренутни надимак, и алтернативе ако сте их поставили. Ако изаберете или унесете други надимак, ИРЦ серверу ће бити послат захтјев за промјену надимка. Ако сервер допусти, нови надимак ће бити изабран. Ако унесете нови надимак, морате притиснути Enter на крају.</p><p>Алтернативне надимке можете уредити опцијом <i>Идентитети</i> у менију <i>Подешавање</i>.</p></qt>

en: Completion
sr@ijekavian: Довршавање

en: Possible completions: %1.
sr@ijekavian: Могућа довршавања: %1.

en: Channel Password
sr@ijekavian: Лозинка канала

en: Channel User Limit
sr@ijekavian: Ограничење корисника

en: Enter the new user limit for the channel:
sr@ijekavian: Унесите ново ограничење броја корисника на каналу:

en: Nick
sr@ijekavian: Надимак

en: You are now known as %1.
sr@ijekavian: Сада сте познати као %1.

en: %1 is now known as %2.
sr@ijekavian: %1 је познат као %2.

[ctx: Message type]
en: Join
sr@ijekavian: Придружи се

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel]
en: You (%1) have joined the channel %2.
sr@ijekavian: Придружили сте се (%1) каналу %2.

[ctx: %1 is the nick joining and %2 the hostmask of that nick]
en: %1 (%2) has joined this channel.
sr@ijekavian: %1 (%2) придружи се овом каналу.

[ctx: Message type]
en: Quit
sr@ijekavian: Напусти

en: You (%1) have left this server.
sr@ijekavian: Напустили сте (%1) овај сервер.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = reason]
en: You (%1) have left this server (%2).
sr@ijekavian: Напустили сте (%1) овај сервер (%2).

[ctx: Message type]
en: Part
sr@ijekavian: Изађи

en: You have left channel %1.
sr@ijekavian: Напустили се канал %1.

[ctx: %1 = our hostmask, %2 = channel, %3 = reason]
en: You (%1) have left channel %2 (%3).
sr@ijekavian: Напустили сте (%1) канал %2 (%3).

en: %1 (%2) has left this server.
sr@ijekavian: %1 (%2) напусти овај сервер.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostname, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
sr@ijekavian: %1 (%2) напусти овај сервер (%3).

en: %1 (%2) has left this channel.
sr@ijekavian: %1 (%2) напусти овај канал.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this channel (%3).
sr@ijekavian: %1 (%2) напусти овај канал (%3).

en: Kick
sr@ijekavian: Избаци

en: You have kicked yourself from channel %1.
sr@ijekavian: Сами сте себе избацили са канала %1.

[ctx: %1 adds the channel and %2 the reason]
en: You have kicked yourself from channel %1 (%2).
sr@ijekavian: Сами сте себе избацили са канала %1 (%2).

[ctx: %1 adds the channel, %2 adds the kicker]
en: You have been kicked from channel %1 by %2.
sr@ijekavian: %2 вас избаци са канала %1.

[ctx: %1 adds the channel, %2 the kicker and %3 the reason]
en: You have been kicked from channel %1 by %2 (%3).
sr@ijekavian: %2 вас избаци са канала %1 (%3).

en: You have kicked %1 from the channel.
sr@ijekavian: Избацили сте %1 са канала.

[ctx: %1 adds the kicked nick and %2 the reason]
en: You have kicked %1 from the channel (%2).
sr@ijekavian: Избацили сте %1 са канала (%2).

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 adds the kicker]
en: %1 has been kicked from the channel by %2.
sr@ijekavian: %2 избаци %1 са канала.

[ctx: %1 adds the kicked nick, %2 the kicker and %3 the reason]
en: %1 has been kicked from the channel by %2 (%3).
sr@ijekavian: %2 избаци %1 са канала (%3).

en: %1 nick | %1 nicks
sr@ijekavian[0]: %1 надимак
sr@ijekavian[1]: %1 надимка
sr@ijekavian[2]: %1 надимака
sr@ijekavian[3]: 1 надимак

en:  (%1 op) |  (%1 ops)
sr@ijekavian[0]:  (%1 оп)
sr@ijekavian[1]:  (%1 опа)
sr@ijekavian[2]:  (%1 опова)
sr@ijekavian[3]:  (1 оп)

en: Topic
sr@ijekavian: Тема

en: The channel topic is "%1".
sr@ijekavian: Тема канала је „%1“.

en: You set the channel topic to "%1".
sr@ijekavian: Поставили сте тему канала на „%1“.

en: %1 sets the channel topic to "%2".
sr@ijekavian: %1 постави тему канала на „%2“.

en: You set a quiet on %1.
sr@ijekavian: Поставили сте тишину за %1.

en: %1 sets a quiet on %2.
sr@ijekavian: %1 постави тишину за %2.

en: You remove the quiet on %1.
sr@ijekavian: Уклонили сте тишину за %1.

en: %1 removes the quiet on %2.
sr@ijekavian: %1 уклони тишину за %2.

en: You give channel owner privileges to yourself.
sr@ijekavian: Дали сте себи овлашћења власника канала.

en: You give channel owner privileges to %1.
sr@ijekavian: Дали сте особи %1 овлашћења власника канала.

en: %1 gives channel owner privileges to you.
sr@ijekavian: %1 вам даде овлашћења власника канала.

en: %1 gives channel owner privileges to %2.
sr@ijekavian: %1 даде особи %2 овлашћења власника канала.

en: You take channel owner privileges from yourself.
sr@ijekavian: Одузели сте себи овлашћења власника канала.

en: You take channel owner privileges from %1.
sr@ijekavian: Одузели сте особи %1 овлашћења власника канала.

en: %1 takes channel owner privileges from you.
sr@ijekavian: %1 вам одузе овлашћења власника канала.

en: %1 takes channel owner privileges from %2.
sr@ijekavian: %1 одузе особи %2 овлашћења власника канала.

en: You give channel admin privileges to yourself.
sr@ijekavian: Дали сте себи овлашћења администратора канала.

en: You give channel admin privileges to %1.
sr@ijekavian: Дали сте особи %1 овлашћења администратора канала.

en: %1 gives channel admin privileges to you.
sr@ijekavian: %1 вам даде овлашћења администратора канала.

en: %1 gives channel admin privileges to %2.
sr@ijekavian: %1 даде особи %2 овлашћења администратора канала.

en: You take channel admin privileges from yourself.
sr@ijekavian: Одузели сте себи овлашћења администратора канала.

en: You take channel admin privileges from %1.
sr@ijekavian: Одузели сте особи %1 овлашћења администратора канала.

en: %1 takes channel admin privileges from you.
sr@ijekavian: %1 вам одузе овлашћења администратора канала.

en: %1 takes channel admin privileges from %2.
sr@ijekavian: %1 одузе особи %2 овлашћења администратора канала.

en: You give channel operator privileges to yourself.
sr@ijekavian: Дали сте себи овлашћења оператера канала.

en: You give channel operator privileges to %1.
sr@ijekavian: Дали сте особи %1 овлашћења оператера канала.

en: %1 gives channel operator privileges to you.
sr@ijekavian: %1 вам даде овлашћења оператера канала.

en: %1 gives channel operator privileges to %2.
sr@ijekavian: %1 даде особи %2 овлашћења оператера канала.

en: You take channel operator privileges from yourself.
sr@ijekavian: Одузели сте себи овлашћења оператера канала.

en: You take channel operator privileges from %1.
sr@ijekavian: Одузели сте особи %1 овлашћења оператера канала.

en: %1 takes channel operator privileges from you.
sr@ijekavian: %1 вам одузе овлашћења оператера канала.

en: %1 takes channel operator privileges from %2.
sr@ijekavian: %1 одузе особи %2 овлашћења оператера канала.

en: You give channel halfop privileges to yourself.
sr@ijekavian: Дали сте себи овлашћења полуопа.

en: You give channel halfop privileges to %1.
sr@ijekavian: Дали сте особи %1 овлашћења полуопа.

en: %1 gives channel halfop privileges to you.
sr@ijekavian: %1 вам даде овлашћења полуопа.

en: %1 gives channel halfop privileges to %2.
sr@ijekavian: %1 даде особи %2 овлашћења полуопа.

en: You take channel halfop privileges from yourself.
sr@ijekavian: Одузели сте себи овлашћења полуопа.

en: You take channel halfop privileges from %1.
sr@ijekavian: Одузели сте особи %1 овлашћења полуопа.

en: %1 takes channel halfop privileges from you.
sr@ijekavian: %1 вам одузе овлашћења полуопа.

en: %1 takes channel halfop privileges from %2.
sr@ijekavian: %1 одузе особи %2 овлашћења полуопа.

en: You give yourself permission to talk.
sr@ijekavian: Дали сте себи дозволу да причате.

en: You give %1 permission to talk.
sr@ijekavian: Дали сте особи %1 дозволу да прича.

en: %1 gives you permission to talk.
sr@ijekavian: %1 вам даде дозволу да причате.

en: %1 gives %2 permission to talk.
sr@ijekavian: %1 даде особи %2 дозволу да прича.

en: You take the permission to talk from yourself.
sr@ijekavian: Одузели сте себи дозволу да причате.

en: You take the permission to talk from %1.
sr@ijekavian: Одузели сте особи %1 дозволу да прича.

en: %1 takes the permission to talk from you.
sr@ijekavian: %1 вам одузе дозволу да причате.

en: %1 takes the permission to talk from %2.
sr@ijekavian: %1 одузе особи %2 дозволу да прича.

en: You set the channel mode to 'no colors allowed'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „боје нису дозвољене“.

en: %1 sets the channel mode to 'no colors allowed'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „боје нису дозвољене“.

en: You set the channel mode to 'allow color codes'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „боје дозвољене“.

en: %1 sets the channel mode to 'allow color codes'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „боје дозвољене“.

en: You set the channel mode to 'invite only'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „само на позив“.

en: %1 sets the channel mode to 'invite only'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „само на позив“.

en: You remove the 'invite only' mode from the channel.
sr@ijekavian: Уклонили сте режим „само на позив“ са канала.

en: %1 removes the 'invite only' mode from the channel.
sr@ijekavian: %1 уклони режим „само на позив“ са канала.

en: You set the channel mode to 'moderated'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „модерисано“.

en: %1 sets the channel mode to 'moderated'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „модерисано“.

en: You set the channel mode to 'unmoderated'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „немодерисано“.

en: %1 sets the channel mode to 'unmoderated'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „немодерисано“.

en: You set the channel mode to 'no messages from outside'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „без порука споља“.

en: %1 sets the channel mode to 'no messages from outside'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „без порука споља“.

en: You set the channel mode to 'allow messages from outside'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „поруке споља дозвољене“.

en: %1 sets the channel mode to 'allow messages from outside'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „поруке споља дозвољене“.

en: You set the channel mode to 'private'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „приватно“.

en: %1 sets the channel mode to 'private'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „приватно“.

en: You set the channel mode to 'public'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „јавно“.

en: %1 sets the channel mode to 'public'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „јавно“.

en: You set the channel mode to 'secret'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „тајно“.

en: %1 sets the channel mode to 'secret'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „тајно“.

en: You set the channel mode to 'visible'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „видљиво“.

en: %1 sets the channel mode to 'visible'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „видљиво“.

en: You switch on 'topic protection'.
sr@ijekavian: Укључили сте „заштита теме“.

en: %1 switches on 'topic protection'.
sr@ijekavian: %1 укључи „заштита теме“.

en: You switch off 'topic protection'.
sr@ijekavian: Искључили сте „заштита теме“.

en: %1 switches off 'topic protection'.
sr@ijekavian: %1 искључи „заштита теме“.

en: You set the channel key to '%1'.
sr@ijekavian: Поставили сте кључ канала на „%1“.

en: %1 sets the channel key to '%2'.
sr@ijekavian: %1 постави кључ канала на „%2“.

en: You remove the channel key.
sr@ijekavian: Уклонили сте кључ канала.

en: %1 removes the channel key.
sr@ijekavian: %1 уклони кључ канала.

en: You set the channel limit to 1 nick. | You set the channel limit to %1 nicks.
sr@ijekavian[0]: Поставили сте ограничење канала на %1 надимак.
sr@ijekavian[1]: Поставили сте ограничење канала на %1 надимка.
sr@ijekavian[2]: Поставили сте ограничење канала на %1 надимака.
sr@ijekavian[3]: Поставили сте ограничење канала на 1 надимак.

en: %2 sets the channel limit to 1 nick. | %2 sets the channel limit to %1 nicks.
sr@ijekavian[0]: %2 постави ограничење канала на %1 надимак.
sr@ijekavian[1]: %2 постави ограничење канала на %1 надимка.
sr@ijekavian[2]: %2 постави ограничење канала на %1 надимака.
sr@ijekavian[3]: %2 постави ограничење канала на 1 надимак.

en: You remove the channel limit.
sr@ijekavian: Уклонили сте ограничење канала.

en: %1 removes the channel limit.
sr@ijekavian: %1 уклони ограничење канала.

en: You set a ban on %1.
sr@ijekavian: Поставили сте забрану за %1.

en: %1 sets a ban on %2.
sr@ijekavian: %1 постави забрану за %2.

en: You remove the ban on %1.
sr@ijekavian: Уклонили сте забрану за %1.

en: %1 removes the ban on %2.
sr@ijekavian: %1 уклони забрану за %2.

en: You set a ban exception on %1.
sr@ijekavian: Поставили сте изузетак забране за %1.

en: %1 sets a ban exception on %2.
sr@ijekavian: %1 постави изузетак забране за %2.

en: You remove the ban exception on %1.
sr@ijekavian: Уклонили сте изузетак забране за %1.

en: %1 removes the ban exception on %2.
sr@ijekavian: %1 уклони изузетак забране за %2.

en: You set invitation mask %1.
sr@ijekavian: Постали сте маску позивнице %1.

en: %1 sets invitation mask %2.
sr@ijekavian: %1 постави маску позивнице %2.

en: You remove the invitation mask %1.
sr@ijekavian: Уклонили сте маску позивнице %1.

en: %1 removes the invitation mask %2.
sr@ijekavian: %1 уклони маску позивнице %2.

en: You set the channel mode '%1'.
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала на „%1“.

en: %1 sets the channel mode '%2'.
sr@ijekavian: %1 постави режим канала на „%2“.

en: You set channel mode +%1
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала +%1

en: %1 sets channel mode +%2
sr@ijekavian: %1 постави режим канала +%2.

en: You remove the channel mode '%1'.
sr@ijekavian: Уклонили сте режим канала „%1“.

en: %1 removes the channel mode '%2'.
sr@ijekavian: %1 уклони режим канала „%2“.

en: You set channel mode -%1
sr@ijekavian: Поставили сте режим канала -%1

en: %1 sets channel mode -%2
sr@ijekavian: %1 постави режим канала -%2

en: You have to be an operator to change this.
sr@ijekavian: Морате бити оператер да бисте ово измијенили.

en: Topic can be changed by channel operator only.  %1
sr@ijekavian: Тему може измијенити само оператер канала.  %1

en: No messages to channel from clients on the outside.  %1
sr@ijekavian: Без порука за канал од спољних клијената.  %1

en: Secret channel.  %1
sr@ijekavian: Тајни канал.  %1

en: Invite only channel.  %1
sr@ijekavian: Канал само уз позивницу.  %1

en: Private channel.  %1
sr@ijekavian: Приватни канал.  %1

en: Moderated channel.  %1
sr@ijekavian: Модерисан канал.  %1

en: Protect channel with a password.
sr@ijekavian: Заштитите канал лозинком.

en: Set user limit to channel.
sr@ijekavian: Поставите ограничење корисника на каналу.

en: Do you want to leave %1?
sr@ijekavian: Желите ли да напустите %1?

en: Leave Channel
sr@ijekavian: Напуштање канала

en: Leave
sr@ijekavian: Напусти

en: Identity Default ( %1 )
sr@ijekavian: Подразумијевано за идентитет (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: Pass&word:
sr@ijekavian: &Лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLbl)
en: C&hannel:
sr@ijekavian: &Канал:

en: Channel Name
sr@ijekavian: име канала

en: Users
sr@ijekavian: корисника

en: Channel Topic
sr@ijekavian: тема канала

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChannelListWidgetUI)
en: Channel List
sr@ijekavian: Листа канала

[ctx: save list]
en: Save &List...
sr@ijekavian: Сачувај &листу...

en: Click here to save the channel list.
sr@ijekavian: Кликните овдје да сачувате листу канала.

[ctx: refresh list]
en: &Refresh List
sr@ijekavian: &Освјежи листу

en: Click here to refresh the channel list.
sr@ijekavian: Кликните овдје да освјежите листу канала.

[ctx: join channel]
en: &Join Channel
sr@ijekavian: При&дружи се каналу

en: Click here to join the channel. A new tab is created for the channel.
sr@ijekavian: Кликните овдје да бисте се придружили каналу. Појавиће се нови језичак.

en: Refreshing.
sr@ijekavian: Освјежавам.

en: Channels: %1 (%2 shown)
sr@ijekavian: Канала: %1 (приказаних: %2)

en:  Non-unique users: %1 (%2 shown)
sr@ijekavian:  нејединствених корисника: %1 (приказаних: %2)

en: Save Channel List
sr@ijekavian: Уписивање листе канала

en: Konversation Channel List: %1 - %2
sr@ijekavian: Конверзацијина листа канала: %1 — %2

en: Join Channel
sr@ijekavian: Придружи се каналу

en: Open URL
sr@ijekavian: Отвори УРЛ

en: Channel List for %1
sr@ijekavian: Листа канала за %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMaxUser)
en: Ma&ximum users:
sr@ijekavian: Нај&више корисника:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblMinuser)
en: &Minimum users:
sr@ijekavian: Нај&мање корисника:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, m_channelListView)
en: The filtered list of channels is displayed here. Notice that if you do not use regular expressions, Konversation lists any channel whose name contains the filter string you entered. The channel name does not have to start with the string you entered.\n\nSelect a channel you want to join by clicking on it. Right click on the channel to get a list of all web addresses mentioned in the channel's topic.
sr@ijekavian: Овде је приказана филтрирана листа канала. Ако не користите регуларне изразе, Конверзација ће излистати сваки канал чије име садржи филтерску ниску коју сте унијели. Име канала не мора почињати том ниском.
    
    Изаберите канал којем желите да се придружите кликом на њега. Десним кликом на канал добијате листу свих веб адреса које се помињу у теми канала.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_channelBox)
en: &Channel
sr@ijekavian: &Канал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_topicBox)
en: &Topic
sr@ijekavian: &Тема

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Enter a filter string here.
sr@ijekavian: Унесите овдје ниску филтера.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, m_filterLine)
en: Search
sr@ijekavian: Тражи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexBox)
en: &Regular expression
sr@ijekavian: &Регуларни израз

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_minUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a minimum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
sr@ijekavian: Овдје можете ограничити листу канала на оне канале са најмањим бројем корисника. Бирањем „без ограничења“ искључујете овај критеријум.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_minUser) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: No Limit
sr@ijekavian: без ограничења

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_maxUser)
en: You can limit the channel list to those channels with a maximum number of users here. Choosing "No Limit" disables this criterion.
sr@ijekavian: Овдје можете ограничити листу канала на оне канале са највећим бројем корисника. Бирањем „без ограничења“ искључујете овај критеријум.

en: Operator
sr@ijekavian: оператер

en: Admin
sr@ijekavian: администратор

en: Owner
sr@ijekavian: власник

en: Half-operator
sr@ijekavian: полуоператер

en: Has voice
sr@ijekavian: има глас

en: Received CTCP-PING request from %1 to channel %2, sending answer.
sr@ijekavian: Примљен CTCP-PING захтјев од %1 за канал %2, шаљем одговор.

en: Received CTCP-%1 request from %2, sending answer.
sr@ijekavian: Примљен CTCP-%1 захтјев од %2, шаљем одговор.

en: Received Version request from %1 to channel %2.
sr@ijekavian: Примљен захтјев за верзију од %1 за канал %2.

en: Received Version request from %1.
sr@ijekavian: Примљен захтјев за верзију од %1.

en: Received invalid DCC SEND request from %1.
sr@ijekavian: Примљен лош DCC SEND захтјев од %1.

en: Received invalid DCC ACCEPT request from %1.
sr@ijekavian: Примљен лош DCC ACCEPT захтјев од %1.

en: Received invalid DCC RESUME request from %1.
sr@ijekavian: Примљен лош DCC RESUME захтјев од %1.

en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
sr@ijekavian: Примљен лош DCC CHAT захтјев од %1.

en: Unknown DCC command %1 received from %2.
sr@ijekavian: Примљена је непозната ДЦЦ наредба %1 од %2.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2 to Channel %3.
sr@ijekavian: Примљен непознат CTCP-%1 захтјев од %2 за канал %3.

en: Received unknown CTCP-%1 request from %2.
sr@ijekavian: Примљен непознат CTCP-%1 захтјев од %2.

en: -%1 to %2- %3
sr@ijekavian: —%1 за %2— %3

en: second | seconds
sr@ijekavian[0]:  секунда
sr@ijekavian[1]:  секунде
sr@ijekavian[2]:  секунди
sr@ijekavian[3]:  секунда

en: Received CTCP-PING reply from %1: %2 %3.
sr@ijekavian: Примљен CTCP-PING одговор од %1: %2 %3.

en: Received CTCP-%1 reply from %2: %3.
sr@ijekavian: Примљен CTCP-%1 одговор од %2: %3.

en: Received DH1080_INIT from %1
sr@ijekavian: Примљен DH1080_INIT од %1

en: Received DH1080_FINISH from %1
sr@ijekavian: Примљен DH1080_FINISH од %1

en: -%1- %2
sr@ijekavian: —%1— %2

en: %1 invited you to channel %2.
sr@ijekavian: %1 вас позива на канал %2.

en: Capabilities
sr@ijekavian: Способности

en: You have set personal modes: %1
sr@ijekavian: Поставили сте личне режиме: %1

en: %1 has changed your personal modes: %2
sr@ijekavian: %1 измијени ваше личне режиме: %2

en: %1 sets mode: %2
sr@ijekavian: %1 поставља режим: %2

en: Welcome
sr@ijekavian: Добро дошли

en: Server %1 (Version %2), User modes: %3, Channel modes: %4
sr@ijekavian: Сервер %1 (верзија %2), кориснички режими: %3, каналски режими: %4

en: Support
sr@ijekavian: Подршка

en: Your personal modes are:
sr@ijekavian: Ваши лични режими су:

en: Channel modes:
sr@ijekavian: Режими канала:

en: limited to %1 user | limited to %1 users
sr@ijekavian[0]: ограничено на %1 корисника
sr@ijekavian[1]: ограничено на %1 корисника
sr@ijekavian[2]: ограничено на %1 корисника
sr@ijekavian[3]: ограничено на 1 корисника

en: URL
sr@ijekavian: УРЛ

en: Channel URL: %1
sr@ijekavian: УРЛ канала: %1

en: Created
sr@ijekavian: Направљен

en: This channel was created on %1.
sr@ijekavian: Овај канал је направљен %1.

note: i18n("Whois"),parameterList.join(" ").section(' ',1)+' '+trailing); The above line works fine, but can't be i18n'ised. So use the below instead.. I hope this is okay.
en: Whois
sr@ijekavian: Ко‑је

en: %1 is logged in as %2.
sr@ijekavian: %1 је пријављен као %2.

en: Names
sr@ijekavian: Имена

en: End of NAMES list.
sr@ijekavian: Крај листе имена.

en: TOPIC
sr@ijekavian: Тема

en: The channel %1 has no topic set.
sr@ijekavian: Тема канала „%1“ није постављена.

en: The channel topic for %1 is: "%2"
sr@ijekavian: Тема канала за %1 је: „%2“

en: The topic was set by %1 on %2.
sr@ijekavian: %1 постави тему %2.

en: The topic for %1 was set by %2 on %3.
sr@ijekavian: Тему за %1 постави %2 у %3.

en: %1 is actually using the host %2.
sr@ijekavian: %1 у ствари користи домаћин %2.

en: %1: No such nick/channel.
sr@ijekavian: %1: нема таквог надимка/канала.

en: No such nick: %1.
sr@ijekavian: Нема таквог надимка: %1.

en: %1: No such channel.
sr@ijekavian: %1: нема таквог канала.

en: Nickname already in use, try a different one.
sr@ijekavian: Надимак је већ у употреби, покушајте са другим.

en: The nickname %1 was already in use, but the connection failed before you responded.
sr@ijekavian: Надимак %1 је већ у употреби, али је веза прекинута пре него што сте одговорили.

en: Nickname already in use. Trying %1.
sr@ijekavian: Надимак је већ у употреби. Покушавам са %1.

en: Erroneous nickname. Changing nick to %1.
sr@ijekavian: Погрешан надимак. Мијењам надимак у %1.

en: You are not on %1.
sr@ijekavian: Ви нисте на %1.

en: MOTD
sr@ijekavian: МОТД

en: Message of the day:
sr@ijekavian: Порука дана:

en: End of message of the day
sr@ijekavian: Крај поруке дана

en: You need to be a channel operator in %1 to do that.
sr@ijekavian: Морате бити оператер канала у %1 да бисте ово урадили.

en: You are now an IRC operator on this server.
sr@ijekavian: Сада сте ИРЦ оператер на овом серверу.

en: '%1' is now your hidden host (set by services).
sr@ijekavian: „%1“ је сада ваш скривени домаћин (постављен од сервиса).

en: Current users on the network: %1
sr@ijekavian: Тренутни корисници на мрежи: %1

en: Current users on %1: %2.
sr@ijekavian: Тренутни корисници на %1: %2.

en: Away
sr@ijekavian: Одсутан

en: %1 is away: %2
sr@ijekavian: %1 је одсутан: %2

en: You invited %1 to channel %2.
sr@ijekavian: Позвали сте %1 на канал %2.

en: %1 is %2@%3 (%4)
sr@ijekavian: %1 је %2@%3 (%4)

en: DNS
sr@ijekavian: ДНС

en: Resolved %1 (%2) to address: %3
sr@ijekavian: Разријешен %1 (%2) на адреси: %3

en: Unable to resolve address for %1 (%2)
sr@ijekavian: Не могу да разрешим адресу за %1 (%2)

en: %1 is an identified user.
sr@ijekavian: %1 је препознати корисник.

en: %1 is using a secure connection.
sr@ijekavian: %1 користи безбедну везу.

en: Who
sr@ijekavian: Ко

en: %1 is %2@%3 (%4)%5
sr@ijekavian: %1 је %2@%3 (%4)%5

en:  (Away)
sr@ijekavian:  (одсутан)

en: End of /WHO list for %1
sr@ijekavian: Крај листе /WHO за %1.

en: %1 is a user on channels: %2
sr@ijekavian: %1 је корисник на каналима: %2

en: %1 has voice on channels: %2
sr@ijekavian: %1 има глас на каналима: %2

en: %1 is a halfop on channels: %2
sr@ijekavian: %1 је полуоп на каналима: %2

en: %1 is an operator on channels: %2
sr@ijekavian: %1 је оператер на каналима: %2

en: %1 is owner of channels: %2
sr@ijekavian: %1 је власник канала: %2

en: %1 is admin on channels: %2
sr@ijekavian: %1 је администратор на каналима: %2

en: %1 is online via %2 (%3).
sr@ijekavian: %1 је на вези преко %2 (%3).

en: %1 is available for help.
sr@ijekavian: %1 је доступан за помоћ.

en: %1 is an IRC Operator.
sr@ijekavian: %1 је ИРЦ оператер.

en: 1 day | %1 days
sr@ijekavian[0]: %1 дан
sr@ijekavian[1]: %1 дана
sr@ijekavian[2]: %1 дана
sr@ijekavian[3]: 1 дан

en: 1 hour | %1 hours
sr@ijekavian[0]: %1 час
sr@ijekavian[1]: %1 часа
sr@ijekavian[2]: %1 часова
sr@ijekavian[3]: 1 час

en: 1 minute | %1 minutes
sr@ijekavian[0]: %1 минут
sr@ijekavian[1]: %1 минута
sr@ijekavian[2]: %1 минута
sr@ijekavian[3]: 1 минут

en: 1 second | %1 seconds
sr@ijekavian[0]: %1 секунда
sr@ijekavian[1]: %1 секунде
sr@ijekavian[2]: %1 секунди
sr@ijekavian[3]: 1 секунда

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, %4, and %5.
sr@ijekavian: %1 мирује већ %2, %3, %4 и %5.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2, %3, and %4.
sr@ijekavian: %1 мирује већ %2, %3 и %4.

[ctx: %1 = name of person, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: %1 has been idle for %2 and %3.
sr@ijekavian: %1 мирује већ %2 и %3.

en: %2 has been idle for 1 second. | %2 has been idle for %1 seconds.
sr@ijekavian[0]: %2 мирује већ %1 секунду.
sr@ijekavian[1]: %2 мирује већ %1 секунде.
sr@ijekavian[2]: %2 мирује већ %1 секунди.
sr@ijekavian[3]: %2 мирује већ 1 секунду.

en: %1 has been online since %2.
sr@ijekavian: %1 је на вези од %2.

en: End of WHOIS list.
sr@ijekavian: Крај листе WHOIS.

en: Userhost
sr@ijekavian: Корисник-домаћин

[ctx: %1 = nick, %2 = shows if nick is op, %3 = hostmask, %4 = shows away]
en: %1%2 is %3%4.
sr@ijekavian: %1%2 је %3%4.

en:  (IRC Operator)
sr@ijekavian:  (ИРЦ оператер)

en:  (away)
sr@ijekavian:  (одсутан)

en: List
sr@ijekavian: Листа

en: List of channels:
sr@ijekavian: Листа канала:

en: %2 (%1 user): %3 | %2 (%1 users): %3
sr@ijekavian[0]: %2 (%1 корисник): %3
sr@ijekavian[1]: %2 (%1 корисника): %3
sr@ijekavian[2]: %2 (%1 корисника): %3
sr@ijekavian[3]: %2 (1 корисник): %3

en: End of channel list.
sr@ijekavian: Крај листе канала.

[ctx: The server didn't respond with the identity of the ban creator, so we say unknown (in brackets to avoid confusion with a real nickname)]
en: (unknown)
sr@ijekavian: (непознат)

en: BanList:%1
sr@ijekavian: Листа забрана: %1

[ctx: BanList message: e.g. *!*@aol.com set by MrGrim on <date>]
en: %1 set by %2 on %3
sr@ijekavian: %2 постави %1 на %3

en: End of Ban List.
sr@ijekavian: Крај листе забрана.

en: No such server: %1.
sr@ijekavian: Нема таквог сервера: %1.

en: %1 is currently unavailable.
sr@ijekavian: %1 је тренутно недоступан.

en: Nickname %1 is unavailable. Trying %2.
sr@ijekavian: Надимак %1 није доступан. Покушавам %2.

en: %1: Unknown command.
sr@ijekavian: %1: Непозната наредба.

en: Not registered.
sr@ijekavian: Није регистрован.

en: %1: This command requires more parameters.
sr@ijekavian: %1: наредба захтијева више параметара.

en: Cannot join %1: The channel is password-protected and either a wrong or no password was given.
sr@ijekavian: Не могу да се придружим каналу %1 јер је заштићен лозинком, а лозинка или није задата или је погрешна.

en: You are now logged in as %1.
sr@ijekavian: Сада сте пријављени као %1.

en: SASL authentication successful.
sr@ijekavian: САСЛ аутентификација успешна.

en: SASL authentication attempt failed.
sr@ijekavian: Покушај САСЛ аутентификације пропао.

en: SASL authentication aborted.
sr@ijekavian: САСЛ аутентификација обустављена.

en: Channel Invites
sr@ijekavian: Позивнице канала

en: Join
sr@ijekavian: Придружи се

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel)
en: You have received invites for the following channels. Select the channels you want to join:
sr@ijekavian: Примили сте позивнице за сљедеће канале. Изаберите канале којима желите да се придружите:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ask
sr@ijekavian: Увијек питај

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Join
sr@ijekavian: Увијек се придружи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_joinPreferences)
en: Always Ignore
sr@ijekavian: Увијек игнориши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: From now on:
sr@ijekavian: Од сада:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Connection:
sr@ijekavian: Веза:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: &Password:
sr@ijekavian: &Лозинка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostmaskLabel)
en: Hostmask:
sr@ijekavian: Маска домаћина:

en: Away&nbsp;Message:
sr@ijekavian: Порука&nbsp;одсутности:

en: (unknown)
sr@ijekavian: (непознат)

en: Online&nbsp;Since:
sr@ijekavian: На&nbsp;вези&nbsp;од:

en: <qt><p>This shows all the people in the channel.  The nick for each person is shown, with a picture showing their status.<br /></p><table><tr><th><img src="%1"/></th><td>This person has administrator privileges.</td></tr><tr><th><img src="%2"/></th><td>This person is a channel owner.</td></tr><tr><th><img src="%3"/></th><td>This person is a channel operator.</td></tr><tr><th><img src="%4"/></th><td>This person is a channel half-operator.</td></tr><tr><th><img src="%5"/></th><td>This person has voice, and can therefore talk in a moderated channel.</td></tr><tr><th><img src="%6"/></th><td>This person does not have any special privileges.</td></tr><tr><th><img src="%7"/></th><td>This, overlaid on any of the above, indicates that this person is currently away.</td></tr></table><p>The meaning of admin, owner and halfop varies between different IRC servers.</p><p>Hovering over any nick shows their current status. See the Konversation Handbook for more information.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово приказује све особе на каналу, по њиховим надимцима, и са сликом која означава њихово стање.</p><table><tr><th><img src="%1"/></th><td>Ова особа има администраторска овлашћења.</td></tr><tr><th><img src="%2"/></th><td>Ова особа је власник канала.</td></tr><tr><th><img src="%3"/></th><td>Ова особа је оператер канала.</td></tr><tr><th><img src="%4"/></th><td>Ова особа је полуоператер канала.</td></tr><tr><th><img src="%5"/></th><td>Ова особа има глас и стога може причати на модерисаном каналу.</td></tr><tr><th><img src="%6"/></th><td>Ова особа нема никаква посебна овлашћења.</td></tr><tr><th><img src="%7"/></th><td>Ово, преклопљено преко било којег изнад, показује да је особа тренутно одсутна.</td></tr></table><p>Значење администратора, власника и полуопа разликује се између различитих ИРЦ сервера.</p><p>Лебдјењем изнад неког надимка добијате његово тренутно стање, као и евентуалне податке које имате у адресару за ову особу. Погледајте приручник Конверзације за више детаља.</p></qt>

en: Watched Nicks Online
sr@ijekavian: Надгледани надимци на вези

en: &Add Nickname...
sr@ijekavian: &Додај надимак...

en: Click to add a new nick to the list of nicknames that appear on this screen.
sr@ijekavian: Кликните да бисте додали нови надимак у списак надимака наведених на овом екрану.

en: &Remove Nickname
sr@ijekavian: &Уклони надимак

en: Click to remove a nick from the list of nicknames that appear on this screen.
sr@ijekavian: Кликните да бисте уклонили надимак са списка надимака наведених на овом екрану.

en: &Whois
sr@ijekavian: &Ко‑је

en: Open &Query
sr@ijekavian: Отвори &упит

en: &Join Channel
sr@ijekavian: При&дружи се каналу

en: Network/Nickname/Channel
sr@ijekavian: мрежа/надимак/канал

en: Additional Information
sr@ijekavian: додатни подаци

en: <p>These are all the nicknames on your Nickname Watch list, listed under the server network they are connected to.</p><p>The <b>Additional Information</b> column shows the information known for each nickname.</p><p>The channels the nickname has joined are listed underneath each nickname.</p><p>Nicknames appearing under <b>Offline</b> are not connected to any of the servers in the network.</p><p>Right-click with the mouse on a nickname to perform additional functions.</p>
sr@ijekavian: <p>Ово су сви надимци на вашој листи надгледања, подведени под мрежу сервера на коју су повезани.</p><p>Колона <i>додатни подаци</i> приказује податке познате за сваки надимак.</p><p>Канали на којима надимак учествује приказани су испод сваког надимка.</p><p>Надимци под <i>ван везе</i> нису повезани ни на један од сервера у мрежи.</p><p>Десним кликом на надимак добијате додатне функције.</p>

en:  online via %1
sr@ijekavian:  на вези преко %1

en:  since %1
sr@ijekavian:  од %1

en:  Voice
sr@ijekavian:  глас

en:  HalfOp
sr@ijekavian:  полуоп

en:  Operator
sr@ijekavian:  оператер

en:  Owner
sr@ijekavian:  власник

en:  Admin
sr@ijekavian:  админ

en: The message you are sending includes characters that do not exist in your current encoding. If you choose to continue anyway those characters will be replaced by a '?'.
sr@ijekavian: Порука коју шаљете садржи знаке који не постоје у тренутном кодирању. Ако изаберете да ипак наставите, ти знаци ће бити замијењени са „?“.

en: Encoding Conflict Warning
sr@ijekavian: Упозорење о сукобу са кодирањем

en: Raw
sr@ijekavian: Сирово

en: Usage: %1JOIN <channel> [password]
sr@ijekavian: Употреба: %1JOIN <канал> [лозинка]

en: Usage: %1KICK <nick> [reason]
sr@ijekavian: Употреба: %1KICK <надимак> [разлог]

en: %1KICK only works from within channels.
sr@ijekavian: %1KICK ради само унутар канала.

en: %1PART and %1LEAVE without parameters only work from within a channel or a query.
sr@ijekavian: %1PART и %1LEAVE без параметара ради само унутар канала или упита.

en: %1PART without channel name only works from within a channel.
sr@ijekavian: %1PART без имена канала ради само унутар канала.

en: %1TOPIC without parameters only works from within a channel.
sr@ijekavian: %1TOPIC без параметара ради само унутар канала.

en: %1TOPIC without channel name only works from within a channel.
sr@ijekavian: %1TOPIC без имена канала ради само унутар канала.

en: %1NAMES with no target may disconnect you from the server. Specify '*' if you really want this.
sr@ijekavian: %1NAMES без циља може вам прекинути везу са сервером. Наведите „*“ ако заиста желите ово.

en: Usage: %1close [window] closes the named channel or query tab, or the current tab if none specified.
sr@ijekavian: Употреба: %1close [прозор] затвара именовани канал или језичак упита, или тренутни језичак ако се ни један не наведе.

en: Usage: %1NOTICE <recipient> <message>
sr@ijekavian: Употреба: %1NOTICE <прималац> <порука>

[ctx: %1 is the message, %2 the recipient nickname]
en: Sending notice "%1" to %2.
sr@ijekavian: Шаљем опомену „%1“ за %2.

en: %1ME only works from a channel, query or DCC chat tab.
sr@ijekavian: %1ME ради само у језичку канала, упита или ДЦЦ ћаскања.

en: You need to specify a recipient.
sr@ijekavian: Морате да задате примаоца.

en: You cannot open queries to channels.
sr@ijekavian: Не можете да отварате упите са каналима.

en: You need to specify a message.
sr@ijekavian: Морате да задате поруку.

en: Sending CTCP-%1 request to %2.
sr@ijekavian: Шаљем CTCP-%1 захтјев за %2.

en: Usage: %1AME [-LOCAL] text
sr@ijekavian: Употреба: %1AME [-LOCAL] текст

en: Usage: %1AMSG [-LOCAL] text
sr@ijekavian: Употреба: %1AMSG [-LOCAL] текст

en: Usage: %1OMSG text
sr@ijekavian: Употреба: %1OMSG текст

en: Sending notice "%1" to %2.
sr@ijekavian: Шаљем напомену „%1“ за %2.

en: Usage: %1ONOTICE text
sr@ijekavian: Употреба: %1ONOTICE текст

en: Usage: %1QUOTE command list
sr@ijekavian: Употреба: %1QUOTE листа наредбе

en: Usage: %1SAY text
sr@ijekavian: Употреба: %1SAY текст

en: File "%1" does not exist.
sr@ijekavian: Фајл „%1“ не постоји.

en: Usage: %1DCC [SEND [nickname [filename]]]
sr@ijekavian: Употреба: %1DCC [SEND [надимак [имефајла]]]

en: Usage: %1DCC [GET [nickname [filename]]]
sr@ijekavian: Употреба: %1DCC [GET [надимак [имефајла]]]

en: Usage: %1DCC [CHAT [nickname]]
sr@ijekavian: Употреба: %1DCC [CHAT [надимак]]

en: Usage: %1DCC [WHITEBOARD [nickname]]
sr@ijekavian: Употреба: %1DCC [WHITEBOARD [надимак]]

en: Unrecognized command %1DCC %2. Possible commands are SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.
sr@ijekavian: Непозната наредба %1DCC %2. Могуће наредбе су SEND, CHAT, CLOSE, GET, WHITEBOARD.

en: Usage: %1INVITE <nick> [channel]
sr@ijekavian: Употреба: %1INVITE <надимак> [канал]

en: %1INVITE without channel name works only from within channels.
sr@ijekavian: %1INVITE без имена канала ради само унутар канала.

en: %1 is not a channel.
sr@ijekavian: %1 није канал.

en: Usage: %1EXEC [-SHOWPATH] <script> [parameter list]
sr@ijekavian: Употреба: %1EXEC [-SHOWPATH] <скрипта> [листа параметара]

[ctx: %2 is a filesystem path to the script file]
en: The script file '%1' was found at: %2
sr@ijekavian: Фајл скрипте ‘%1’ нађен у: %2

en: The script name may not contain "../".
sr@ijekavian: Име скрипте не смије да садржи „../“.

en: Usage: %1RAW [OPEN | CLOSE]
sr@ijekavian: Употреба: %1RAW [OPEN | CLOSE]

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: The notify list has been emptied (removed %1).
sr@ijekavian: Листа обавјештавања је испражњена (уклоњени %1).

en: The notify list is currently empty.
sr@ijekavian: Листа обавјештавања је тренутно празна.

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2).
sr@ijekavian: Тренутна листа обавјештавања: %1 (додати %2).

[ctx: %1 and %2 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (removed %2).
sr@ijekavian: Тренутна листа обавјештавања: %1 (уклоњени %2).

[ctx: %1, %2 and %3 = Comma-separated lists of nicknames]
en: Current notify list: %1 (added %2, removed %3).
sr@ijekavian: Тренутна листа обавјештавања: %1 (додати %2, уклоњени %3).

[ctx: %1 = Comma-separated list of nicknames]
en: Current notify list: %1.
sr@ijekavian: Тренутна листа обавјештавања: %1.

[ctx: Message type]
en: Notify
sr@ijekavian: Обавијести

en: Enter username and password for IRC operator privileges:
sr@ijekavian: Унесите корисничко име и лозинку за овлашћења ИРЦ оператера:

en: IRC Operator Password
sr@ijekavian: Лозинка ИРЦ оператера

en: %1BAN without channel name works only from inside a channel.
sr@ijekavian: %1BAN без имена канала ради само унутар канала.

en: %1KICKBAN without channel name works only from inside a channel.
sr@ijekavian: %1KICKBAN без имена канала ради само унутар канала.

en: Usage: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask>
sr@ijekavian: Употреба: %1BAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [канал] <надимак|маска>

en: Usage: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [channel] <nickname | mask> [reason]
sr@ijekavian: Употреба: %1KICKBAN [-HOST | -DOMAIN | -USERHOST | -USERDOMAIN] [канал] <надимак|маска> [разлог]

en: %1UNBAN without channel name works only from inside a channel.
sr@ijekavian: %1UNBAN без имена канала ради само унутар канала.

en: Usage: %1UNBAN [channel] pattern
sr@ijekavian: Употреба: %1UNBAN [канал] образац

en: Added %1 to your ignore list.
sr@ijekavian: %1 додати на вашу листу игнорисања.

en: Ignore
sr@ijekavian: Игнориши

en: Usage: %1IGNORE [ -ALL ] <user 1> <user 2> ... <user n>
sr@ijekavian: Употреба: %1IGNORE [ -ALL ] <корисник‑1> <корисник‑2> ... <корисник‑n>

en: Usage: %1UNIGNORE <user 1> <user 2> ... <user n>
sr@ijekavian: Употреба: %1UNIGNORE <корисник‑1> <корисник‑2> ... <корисник‑n>

en: Removed %1 from your ignore list.
sr@ijekavian: %1 уклоњени са ваше листе игнорисања.

en: No such ignore: %2 | No such ignores: %2
sr@ijekavian[0]: Нема игнорисаних: %2
sr@ijekavian[1]: Нема игнорисаних: %2
sr@ijekavian[2]: Нема игнорисаних: %2
sr@ijekavian[3]: Нема игнорисаног: %2

en: Current encoding is: %1
sr@ijekavian: Тренутно кодирање је: %1

en: Switched to %1 encoding.
sr@ijekavian: Постављено кодирање %1.

en: %1 is not a valid encoding.
sr@ijekavian: %1 није добро кодирање.

en: Usage: %1setkey <nick|channel> <key> sets the encryption key for nick or channel. %1setkey <key> when in a channel or query tab sets the key for it. The key field recognizes "cbc:" and "ecb:" prefixes to set the block cipher mode of operation to either Cipher-Block Chaining or Electronic Codebook. The mode it defaults to when no prefix is given can be changed in the configuration dialog under Behavior -> Connection -> Encryption -> Default Encryption Type, with the default for that setting being Electronic Codebook (ECB).
sr@ijekavian: Употреба: %1setkey <надимак|канал> <кључ> поставља кључ шифровања за надимак или канал. %1setkey <кључ> у у језичку канала или упита, поставља кључ за њих. Поље кључа препознаје префиксе cbc: и ecb: за постављање режима ланца шифрарских блокова или електронске кодне књиге. Подразумијевани режим на који се спада када није наведен префикс се може подесити у дијалогу за подешавање под „Понашање→Веза→Шифровање→Подразумијевана врста шифровања:“, гдје је подразумијевана поставка „Електронска кодна књига (⁠ЕЦБ)“.

en: Unable to set an encryption key for %1.
sr@ijekavian: Не могу да поставим кључ за шифровање за %1.

en: The key for %1 has been set.
sr@ijekavian: Кључ за %1 је сада постављен.

en: Setting an encryption key requires Konversation to have been built with support for the Qt Cryptographic Architecture (QCA) library. Contact your distributor about a Konversation package with QCA support, or rebuild Konversation with QCA present.
sr@ijekavian: Постављање шифрарског кључа захтијева да Конверзација буде изграђена са библиотеком криптографске архитектуре КуТ‑а (КуЦА). Обратите се свом дистрибутеру око пакета Конверзације са подршком за КуЦА, или изградите Конверзацију са присутним КуЦА‑ом.

en: Usage: %1keyx <nick|channel> triggers DH1080 key exchange with the target.
sr@ijekavian: Употреба: %1keyx <надимак|канал> окида ДХ1080 размену кључева са корисником.

en: Unable to request a key exchange from %1.
sr@ijekavian: Не могу да затражим размјену кључева од %1.

en: Beginning DH1080 key exchange with %1.
sr@ijekavian: Почињем ДХ1080 размјену кључева са %1.

en: Usage: %1delkey <nick> or <channel> deletes the encryption key for nick or channel
sr@ijekavian: Употреба: %1delkey <надимак> или <канал> брише кључ за шифровање за надимак или канал.

en: The key for %1 has been deleted.
sr@ijekavian: Кључ за %1 је сада обрисан.

en: No key has been set for %1.
sr@ijekavian: Кључ није постављен за %1.

en: The key for %1 is "%2".
sr@ijekavian: Кључ за %1 је сада „%2“.

en: Blowfish
sr@ijekavian: Блоуфиш

en: Usage: %1KILL <nick> [comment]
sr@ijekavian: Употреба: %1KILL <надимак> [коментар]

en: Usage: %1DNS <nick>
sr@ijekavian: Употреба: %1DNS <надимак>

en: Usage: %1queuetuner [on | off]
sr@ijekavian: Употреба: %1queuetuner [on | off]

en: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [channel | nickname]
sr@ijekavian: %1CYCLE [-APP | -SERVER] [канал | надимак]

en: %1CLEAR [-ALL] [channel | nickname]
sr@ijekavian: %1CLEAR [-ALL] [канал | надимак]

en: Resolved %1 to: %2
sr@ijekavian: %1 разрешено на: %2

en: Unable to resolve %1.
sr@ijekavian: Не могу да разријешим %1.

en: <qt><p>Some details of the person you are talking to in this query is shown in this bar. The full name and hostmask is shown.</p><p>See the <i>Konversation Handbook</i> for an explanation of what the hostmask is.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>У овој траци приказани су неки детаљи о особи са којом причате у овом упиту. Дато је пуно име и маска домаћина.</p><p>Погледајте <i>Приручник за Конверзацију</i> за објашњење шта је маска домаћина.</p></qt>

en: Do you want to close your query with %1?
sr@ijekavian: Желите ли да затворите упит са %1?

en: Close Query
sr@ijekavian: Затварање упита

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask]
en: %1 (%2) has left this server.
sr@ijekavian: %1 (%2) напусти овај сервер.

[ctx: %1 = nick, %2 = hostmask, %3 = reason]
en: %1 (%2) has left this server (%3).
sr@ijekavian: %1 (%2) напусти овај сервер (%3).

[ctx: The command mentioned is executed in a shell prior to connecting.]
en: Running pre-connect shell command...
sr@ijekavian: Извршавам наредбу шкољке пред повезивање...

en: Pre-shell command executed successfully!
sr@ijekavian: Наредба шкољке пред повезивање успјешно извршена.

[ctx: An error message from KDE or Qt is appended.]
en: There was a problem while executing the command:
sr@ijekavian: Проблем при извршавању наредбе шкољке пред повезивање:

en: Warning
sr@ijekavian: Упозорење

en: Looking for server %1 (port %2)...
sr@ijekavian: Тражим сервер %1 (порт %2)...

en: Server found, connecting...
sr@ijekavian: Сервер пронађен, повезујем се...

en: Negotiating capabilities with server...
sr@ijekavian: Преговарам о могућностима сервера...

en: Requesting capabilities: %1
sr@ijekavian: Захтевам способности: %1

en: Closing capabilities negotiation.
sr@ijekavian: Затварам преговор о могућностима.

en: Capabilities negotiation failed: Appears not supported by server.
sr@ijekavian: Преговор о могућностима пропао: изгледа да сервер не подржава.

en: SASL capability acknowledged by server, attempting SASL %1 authentication...
sr@ijekavian: Сервер пријавио способност за САСЛ, покушавам САСЛ %1 аутентификацију...|/|Сервер пријавио способност за САСЛ, покушавам САСЛ $[ном %1] аутентификацију...

en: SASL capability denied or not supported by server.
sr@ijekavian: Способност за САСЛ одбијена или је сервер нема.

en: SSL Connection Error
sr@ijekavian: Грешка са ССЛ везом

en: Connection to server %1 (port %2) lost while waiting for user response to an SSL error. Will automatically reconnect if error is ignored.
sr@ijekavian: Веза са сервером %1 (порт %2) изгубљена током чекања одговора корисника на ССЛ грешку. Следи аутоматско повезивање ако се грешка занемари.

en: Connection to server %1 (port %2) lost: %3.
sr@ijekavian: Изгубљена веза са сервером %1 (порт %2): %3.

en: The SSL certificate for the server %1 (port %2) failed the authenticity check.
sr@ijekavian: ССЛ сертификат за сервер %1 (порт %2) није прошао проверу аутентичности.

en: SSL Connection Warning
sr@ijekavian: Упозорење о ССЛ вези

en: Could not connect to %1 (port %2) using SSL encryption. Either the server does not support SSL (did you use the correct port?) or you rejected the certificate. %3
sr@ijekavian: Не могу да се повежем на %1 (порт %2) са ССЛ шифровањем. Или сервер не подржава ССЛ (јесте ли задали прави порт?) или сте одбацили сертификат. %3

en: Delayed connect aborted.
sr@ijekavian: Одложено повезивање  обустављено.

en: Disconnected from %1 (port %2).
sr@ijekavian: Прекинута веза са %1 (порт %2).

en: No nicknames from the "%1" identity were accepted by the connection "%2".
    Please enter a new one or press Cancel to disconnect:
sr@ijekavian: Ниједан надимак из идентитета „%1“ није прихваћен за везу „%2“.
    Унесите нови или притисните „Одустани“ за прекид везе:

en: Nickname error
sr@ijekavian: Грешка надимка

en: Select File(s) to Send to %1
sr@ijekavian: Избор фајлова за слање ка %1

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC SEND request from %1.
sr@ijekavian: Примљен лош захтјев за ДЦЦ слање од %1.

en: %1 offers to send you "%2" (%3)...
sr@ijekavian: %1 нуди да вам пошаље „%2“ (%3)...

en: unknown size
sr@ijekavian: непозната величина

[ctx: %1=nickname]
en: Received invalid DCC CHAT request from %1.
sr@ijekavian: Примљен је лош захтјев за ДЦЦ ћаскање од %1.

en: Asking %1 to accept upload of "%2" (%3)...
sr@ijekavian: Питам %1 да прихвати отпремање „%2“ (%3)...

en: Asking %1 to accept passive upload of "%2" (%3)...
sr@ijekavian: Питам %1 да прихвати пасивно отпремање „%2“ (%3)...

[ctx: %1=name, %2=dcc extension, chat or wboard for example]
en: Asking %1 to accept %2...
sr@ijekavian: Питам %1 да прихвати %2...

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid passive DCC chat acceptance message from %1.
sr@ijekavian: Примљена је неисправна порука прихватања пасивног ДЦЦ ћаскања од %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid passive DCC send acceptance message for "%1" from %2.
sr@ijekavian: Примљена је неисправна порука прихватања пасивног ДЦЦ слања за „%1“ од %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming download of "%1" from %2 starting at %3% of %4...
sr@ijekavian: Настављам преузимање „%1“ од %2 почевши на %3% од %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume acceptance message for "%1" from %2.
sr@ijekavian: Примљена је неисправна порука прихватања настављања за „%1“ од %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient, %3 = percentage of file size, %4 = file size]
en: Resuming upload of "%1" to %2 starting at %3% of %4...
sr@ijekavian: Настављам отпремање „%1“ за %2 почевши на %3% од %4...

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid resume request for "%1" from %2.
sr@ijekavian: Примљен неисправан захтјев за наставак „%1“ од %2.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname]
en: Received invalid reject request for "%1" from %2.
sr@ijekavian: Примљен неисправан захтјев за одбијање за „%1“ од %2.

[ctx: %1 = nickname]
en: Received invalid reject request from %1.
sr@ijekavian: Примљен неисправан захтјев за одбијање од %1.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 finished.
sr@ijekavian: Преузимање „%1“ од %2 је завршено.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of sender]
en: Download of "%1" from %2 failed. Reason: %3.
sr@ijekavian: Преузимање „%1“ од %2 није успјело. Разлог: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 finished.
sr@ijekavian: Отпремање „%1“ за %2 је завршено.

[ctx: %1 = file name, %2 = nickname of recipient]
en: Upload of "%1" to %2 failed. Reason: %3.
sr@ijekavian: Отпремање „%1“ за %2 није успјело. Разлог: %3.

[ctx: %1 = file name, %2 nickname of recipient]
en: Sending "%1" to %2...
sr@ijekavian: Шаљем „%1“ за %2...

[ctx: %1 = file name, %2 = file size, %3 = nickname of sender]
en: Downloading "%1" (%2) from %3...
sr@ijekavian: Преузимам „%1“ (%2) од %3...

en: %1 is online (%2).
sr@ijekavian: %1 је на вези (%2).

en: %1 went offline (%2).
sr@ijekavian: %1 оде ван везе (%2).

en: Error: Could not find script "%1".
sr@ijekavian: Грешка: Не могу да нађем скрипту „%1“.

en: Error: Could not execute script "%1". Check file permissions.
sr@ijekavian: Грешка: Не могу да извршим скрипту „%1“. Проверите дозволе фајла.

en: Gone away for now
sr@ijekavian: Одсутан за сада

en: You are now marked as being away (reason: %1).
sr@ijekavian: Сада сте означени као одсутни (разлог: %1).

en: You are now marked as being away.
sr@ijekavian: Сада сте означени као одсутни.

en: You are no longer marked as being away.
sr@ijekavian: Више нисте означени као одсутни.

en: You are not marked as being away.
sr@ijekavian: Нисте означени као одсутни.

en: Failed to initiate key exchange with %1.
sr@ijekavian: Неуспјело покретање размјене кључева са %1.

en: Unable to perform key exchange with %1.
sr@ijekavian: Не могу да извршим размјену кључева са %1.

en: Failed to parse the DH1080_INIT of %1. Key exchange failed.
sr@ijekavian: Неуспјело рашчлањивање DH1080_INIT од %1. Размјена кључева неуспјела.

en: Your key is set and your messages will now be encrypted, sending DH1080_FINISH to %1.
sr@ijekavian: Ваш кључ је постављен и ваше ће поруке сада бити шифроване, шаљем DH1080_FINISH за %1.

en: Unable to complete key exchange with %1.
sr@ijekavian: Не могу да довршим размјену кључева са %1.

en: Successfully parsed DH1080_FINISH sent by %1. Your key is set and your messages will now be encrypted.
sr@ijekavian: Успјешно рашчлањен DH1080_FINISH који посла %1. Ваш кључ је постављен и ваше ће поруке сада бити шифроване.

en: Failed to parse DH1080_FINISH sent by %1. Key exchange failed.
sr@ijekavian: Неуспјело рашчлањивање DH1080_FINISH који посла %1. Размјена кључева није успјела.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverLbl)
en: &Server:
sr@ijekavian: &Сервер:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_serverEdit)
en: The name or IP number of the server. irchelp.org maintains a list of servers.
sr@ijekavian: Име или ИП број сервера. irchelp.org одржава листу сервера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: &Port:
sr@ijekavian: &Порт:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_portSBox)
en: Enter the port number required to connect to the server. For most servers, this should be <b>6667</b>.
sr@ijekavian: Унесите број порта на серверу за повезивање. За већину сервера требало би да буде <b>6667</b>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: Check if you want to use the Secure Socket Layer (SSL) protocol to communicate with the server. This protects the privacy of your communications between your computer and the IRC server. The server must support SSL protocol for this to work. In most cases, if the server does not support SSL, the connection will fail.
sr@ijekavian: Попуните ако желите да користите ССЛ, протокол за безбједну за комуникацију са сервером. Ово штити приватност комуникације између вашег рачунара и ИРЦ сервера. Сервер мора да подржава ССЛ да би ово радило. У већини случајева, ако сервер не подржава ССЛ повезивање неће успјети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sslChBox)
en: S&ecure Connection (SSL)
sr@ijekavian: &Безбједна веза (ССЛ)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: Check if you want to use the global proxy configuration to communicate with this server.
sr@ijekavian: Попуните ако желите да се користи глобална постава проксија за комуникацију са овим сервером.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_proxyChBox)
en: &Use global proxy
sr@ijekavian: Користи &глобални прокси

en: Change network information
sr@ijekavian: Измена података о мрежи

en: Add Server
sr@ijekavian: Додавање сервера

en: Edit Server
sr@ijekavian: Уређивање сервера

en: Add Channel
sr@ijekavian: Додавање канала

en: Edit Channel
sr@ijekavian: Уређивање канала

en: The network name is required.
sr@ijekavian: Потребно је име мреже.

en: You need to add at least one server to the network.
sr@ijekavian: Морате мрежи додати бар један сервер.

en: The server address is required.
sr@ijekavian: Потребна је адреса сервера.

en: The channel name is required.
sr@ijekavian: Потребно је име канала.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_networkLabel)
en: Network name:
sr@ijekavian: Име мреже:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_identityLabel)
en: Identity:
sr@ijekavian: Идентитет:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_identityCBox)
en: Choose an existing Identity or click the Edit button to add a new Identity or edit an existing one. The Identity will identify you and determine your nickname when you connect to the network.
sr@ijekavian: <qt>Изаберите постојећи идентитет, или кликните на дугме <i>Уреди...</i> да бисте додали нови или измијенили постојећи идентитет. Идентитет вас идентификује и одређује ваш надимак када се повежете на мрежу.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editIdentityButton)
en: &Edit...
sr@ijekavian: &Уреди...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_commandsLabel)
en: Commands:
sr@ijekavian: Наредбе:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_commandEdit)
en: <qt>Optional. This command will be sent to the server after connecting. Example: <b>/msg NickServ IDENTIFY <i>konvirocks</i></b>. This example is for the freenode network, which requires users to register their nickname with a password and login when connecting. <i>konvirocks</i> is the password for the nickname given in Identity. You may enter more than one command by separating them with semicolons.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Опционо. Ова наредба ће бити послата серверу након повезивања. Пример: <tt>/msg NickServ IDENTIFY <i>nekalozinka</i></tt>. Ово је примјер за мрежу Фринод, која захтијева да корисници региструју свој надимак са лозинком и пријаве се при повезивању (<tt><i>nekalozinka</i></tt> је лозинка за надимак наведен у идентитету). Можете навести више наредби раздвајајући их тачка-запетом.</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_nameEdit)
en: Enter the name of the Network here. You may create as many entries in the Server List screen with the same Network as you like.
sr@ijekavian: Овдје унесите име мреже. На екрану листе сервера можете направити колико год уноса желите са истом мрежом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Servers:
sr@ijekavian: Сервери:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto Join Channels:
sr@ijekavian: Аутоматски се придружи каналима:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Check here if you want Konversation to automatically connect to this network whenever you open Konversation.
sr@ijekavian: Кликните овдје ако желите да се Конверзација аутоматски повеже на ову мрежу сваки пут када је покренете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnectCBox)
en: Co&nnect on application start up
sr@ijekavian: Повежи по покретању &програма

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_serverLBox)
en: This is a list of IRC Servers in the network. When connecting to the network, Konversation will attempt to connect to the top server first. If this fails, it will attempt the second server. If this fails, it will attempt the third, and so on. At least one server must be specified. Click a server to highlight it.
sr@ijekavian: Ово је листа ИРЦ сервера у мрежи. Када се повезујете са мрежом, Конверзација ће покушати да се повеже прво са сервером на врху. Ако ово не успије покушаће са другим, трећим сервером и даље. Најмање један сервер мора бити наведен. Кликните на сервер да бисте га назначили.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addServerButton)
en: &Add...
sr@ijekavian: &Додај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeServerButton)
en: E&dit...
sr@ijekavian: &Уреди...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeServerButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_removeChannelButton)
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_channelLBox)
en: Optional. This is a list of the channels that will be automatically joined once Konversation has connected to a server. You may leave this blank if you wish to not automatically join any channels.
sr@ijekavian: Опционо. Ово је листа канала којима ћете се аутоматски придружити када се Конверзација повеже на сервер. Ово можете оставити празним ако не желите аутоматско придруживање неком каналу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addChannelButton)
en: Add...
sr@ijekavian: Додај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_changeChannelButton)
en: Ed&it...
sr@ijekavian: Уре&ди...

en: C&onnect
sr@ijekavian: &Повежи се

en: Connect to the server
sr@ijekavian: Повежи се са сервером

en: Click here to connect to the selected IRC network and channel.
sr@ijekavian: Кликните овдје да бисте се повезали на изабрану ИРЦ мрежу и канал.

en: New Network
sr@ijekavian: Нова мрежа

en: Edit Network
sr@ijekavian: Уређивање мреже

en: You cannot delete %1.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
sr@ijekavian: Не можете да обришете %1.
    
    Мрежа %2 мора имати бар један сервер.

en: You cannot delete the selected server.
    
    The network %2 needs to have at least one server. | You cannot delete the selected servers.
    
    The network %2 needs to have at least one server.
sr@ijekavian[0]: Не можете да обришете изабране сервере.
    
    Мрежа %2 мора имати бар један сервер.
sr@ijekavian[1]: Не можете да обришете изабране сервере.
    
    Мрежа %2 мора имати бар један сервер.
sr@ijekavian[2]: Не можете да обришете изабране сервере.
    
    Мрежа %2 мора имати бар један сервер.
sr@ijekavian[3]: Не можете да обришете изабрани сервер.
    
    Мрежа %2 мора имати бар један сервер.

en: Do you really want to delete the selected entries?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете изабране уносе?

en: Do you really want to delete %1?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете %1?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addButton)
en: Click here to define a new Network, including the server to connect to, and the Channels to automatically join once connected.
sr@ijekavian: Кликните овдје да бисте дефинисали нову мрежу, укључујући сервер на који се повезује и канале којима се аутоматски прикључује по повезивању.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addButton)
en: &New...
sr@ijekavian: &Нова...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_delButton)
en: &Delete
sr@ijekavian: &Обриши

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ServerListView, m_serverList)
en: This shows the list of configured IRC networks. An IRC network is a collection of cooperating servers. You need only connect to one of the servers in the network to be connected to the entire IRC network. Once connected, Konversation will automatically join the channels shown. When Konversation is started for the first time, the Freenode network and the <i>#kde</i> channel are already entered for you.
sr@ijekavian: Овдје је приказана листа подешених ИРЦ мрежа. ИРЦ мрежа је скуп сервера који сарађују. Довољно је да се повежете само на један сервер у мрежи да бисте били повезани са цијелом ИРЦ мрежом. Када се повежете, Конверзација ће се аутоматски придружити приказаним каналима. Када се Конверзација покрене по први пут, биће већ унијета мрежа Фринод и канал <tt>#kde</tt>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Network
sr@ijekavian: мрежа

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Identity
sr@ijekavian: идентитет

note: i18n: ectx: property (text), widget (ServerListView, m_serverList)
en: Channels
sr@ijekavian: канали

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAtStartup)
en: &Show at application startup
sr@ijekavian: При&кажи по покретању програма

en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

en: Text
sr@ijekavian: текст

en: Author
sr@ijekavian: аутор

en: Time
sr@ijekavian: вријеме

en: Konsole
sr@ijekavian: Конзола

en: Manage Konsole Profiles
sr@ijekavian: Управљање профилима Конзоле

en: Konversation
sr@ijekavian: Конверзација

en: A user-friendly IRC client
sr@ijekavian: Предусретљиви ИРЦ клијент

en: Konversation is a client for the Internet Relay Chat (IRC) protocol.
    
    Meet friends on the net, make new acquaintances and lose yourself in talk about your favorite subject.
sr@ijekavian: Конверзација је клијент за ИРЦ, протокол ћаскања преко Интернета.
    
    Састаните се са пријатељима на мрежи, стекните нова познанства и опустите се причајући о омиљеним темама.

en: Dario Abatianni
sr@ijekavian: Дарио Абатијани

en: Original Author, Project Founder
sr@ijekavian: Првобитни аутор, оснивач пројекта.

en: Peter Simonsson
sr@ijekavian: Петер Симонсон

en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац.

en: Eike Hein
sr@ijekavian: Ајке Хајн

en: Maintainer, Release Manager, User interface, Connection management, Protocol handling, Auto-away
sr@ijekavian: Одржавалац, менаџер издавања, корисничко сучеље, управљање повезивањем, руковање протоколом, аутоматска одсутност.

en: Shintaro Matsuoka
sr@ijekavian: Шинтаро Мацуока

en: DCC, Encoding handling, OSD positioning
sr@ijekavian: ДЦЦ, руковање кодирањима, постављање ОСД‑а.

en: Eli MacKenzie
sr@ijekavian: Илај Макензи

en: Protocol handling, Input line
sr@ijekavian: Руковање протоколима, улазна линија.

en: İsmail Dönmez
sr@ijekavian: Исмаил Донмез

en: Blowfish, SSL support, KNetwork port, Colored nicks, Nicklist themes
sr@ijekavian: Подршка за ССЛ и блоуфиш, пренос на KNetwork, надимци у боји, подршка за теме иконица.

en: John Tapsell
sr@ijekavian: Џон Тапсел

en: Refactoring, KAddressBook/Kontact integration
sr@ijekavian: Рефакторисање, уклапање са К‑адресаром и Контактом.

en: Bernd Buschinski
sr@ijekavian: Бернд Бушински

en: DCC port to KDE 4, various DCC improvements
sr@ijekavian: Пренос ДЦЦ‑а на КДЕ‑4, разна побољшања ДЦЦ‑а.

en: Olivier Bédard
sr@ijekavian: Оливје Бедар

en: Website hosting
sr@ijekavian: Удомљавање веб сајта.

en: Jędrzej Lisowski
sr@ijekavian: Јенджеј Лисовски

en: Website maintenance
sr@ijekavian: Одржавање веб сајта.

en: Christian Muehlhaeuser
sr@ijekavian: Кристијан Милхојзер

en: Multiple modes extension, Close widget placement, OSD functionality
sr@ijekavian: Проширење вишеструких режима, постављање виџета за затварање, функционалност ОСД‑а.

en: Gary Cramblitt
sr@ijekavian: Гари Крамблит

en: Documentation, Watched Nicks improvements, Custom web browser extension
sr@ijekavian: Документација, побољшања за надгледане надимке, посебно проширење веб прегледача.

en: Matthias Gierlings
sr@ijekavian: Матијас Гирлингс

en: Color configurator, Highlight dialog
sr@ijekavian: Подешавач боја, дијалог истицања.

en: Alex Zepeda
sr@ijekavian: Алекс Зепеда

en: DCOP interface
sr@ijekavian: ДКОП сучеље.

en: Stanislav Karchebny
sr@ijekavian: Станислав Карчебњи

en: Non-Latin1-Encodings
sr@ijekavian: Кодирања изван латинице‑1.

en: Mickael Marchand
sr@ijekavian: Микаел Маршан

en: Konsole part view
sr@ijekavian: Приказ Конзолиног дела.

en: Michael Goettsche
sr@ijekavian: Михаел Гече

en: Quick connect, Ported new OSD, other features and bugfixes
sr@ijekavian: Брзо повезивање, пренос новог ОСД‑а, друге могућности и исправке грешака.

en: Benjamin Meyer
sr@ijekavian: Бенџамин К. Мејер

en: A Handful of fixes and code cleanup
sr@ijekavian: Доста исправки и чишћења кода.

en: Jakub Stachowski
sr@ijekavian: Јакуб Стаховски

en: Drag&Drop improvements
sr@ijekavian: Побољшања превлачења.

en: Sebastian Sariego
sr@ijekavian: Себастијан Саријего Бенитез

en: Artwork
sr@ijekavian: Графика.

en: Renchi Raju
sr@ijekavian: Ренчи Раџу

en: Firefox style searchbar
sr@ijekavian: Трака претраге у стилу Фајерфокса.

en: Michael Kreitzer
sr@ijekavian: Мајкл Крајцер

en: Raw modes, Tab grouping per server, Ban list
sr@ijekavian: Сирови режими, груписање језичака по серверу, листа забрана.

en: Frauke Oster
sr@ijekavian: Фрауке Остер

en: System tray patch
sr@ijekavian: Закрпа за системску касету.

en: Lucijan Busch
sr@ijekavian: Луцијан Буш

en: Bug fixes
sr@ijekavian: Исправке грешака.

en: Sascha Cunz
sr@ijekavian: Саша Кунц

en: Extended user modes patch
sr@ijekavian: Закрпа за проширене корисничке режиме.

en: Steve Wollkind
sr@ijekavian: Стив Волкинд

en: Close visible tab with shortcut patch
sr@ijekavian: Закрпа за затварање видљивог језичка помоћу пречице.

en: Thomas Nagy
sr@ijekavian: Тамаш Нађ

en: Cycle tabs with mouse scroll wheel
sr@ijekavian: Мијењање језичака точкићем на мишу.

en: Tobias Olry
sr@ijekavian: Тобијас Олри

en: Channel ownership mode patch
sr@ijekavian: Закрпа за режим власништва канала.

en: Ruud Nabben
sr@ijekavian: Руд Набен

en: Option to enable IRC color filtering
sr@ijekavian: Опција за укључивање филтрирања ИРЦ боја.

en: Lothar Braun
sr@ijekavian: Лотар Браун

en: Ivor Hewitt
sr@ijekavian: Ајвор Хјуит

en: Bug fixes, OSD work, clearing topics
sr@ijekavian: Исправке грешака, ОСД, чишћења тема.

en: Emil Obermayr
sr@ijekavian: Емил Обермајр

en: Sysinfo script
sr@ijekavian: Скрипта sysinfo

en: Stanislav Nikolov
sr@ijekavian: Станислав Николов

en: Juan Carlos Torres
sr@ijekavian: Хуан Карлос Торес

en: Auto-join context menu
sr@ijekavian: Контекстни мени аутоматског придруживања.

en: Travis McHenry
sr@ijekavian: Травис Макенри

en: Various fixes, ported encryption to QCA2, added DH1080 key exchange support.
sr@ijekavian: Разне исправке, пренос шифровања на КуЦА 2, додао подршку за ДХ1080 размјену кључева.

en: Modestas Vainius
sr@ijekavian: Модестас Вајнијус

en: Bug fixes and enhancements.
sr@ijekavian: Исправке грешака и побољшања.

en: Abdurrahman AVCI
sr@ijekavian: Абдурахман Авџи

en: Various bug fixes and enhancements.
sr@ijekavian: Разне исправке грешака и побољшања.

en: Martin Blumenstingl
sr@ijekavian: Мартин Блуменштингл

en: KStatusNotifierItem support, KIdleTime support, other enhancements
sr@ijekavian: Подршка за KStatusNotifierItem и KIdleTime, друга побољшања.

en: irc:// URL or server hostname
sr@ijekavian: irc:// УРЛ или име домаћина сервера

en: Server to connect
sr@ijekavian: Сервер за повезивање

en: server
sr@ijekavian: сервер

en: Port to use
sr@ijekavian: Жељени порт

en: port
sr@ijekavian: порт

en: Channel to join after connection
sr@ijekavian: Канал за придруживање након повезивања

en: channel
sr@ijekavian: Канал

en: Nickname to use
sr@ijekavian: Жељени надимак

en: nickname
sr@ijekavian: надимак

en: Password for connection
sr@ijekavian: Лозинка за повезивање

en: password
sr@ijekavian: лозинка

en: Use SSL for connection
sr@ijekavian: Користи ССЛ за везу

en: Disable auto-connecting to any IRC networks
sr@ijekavian: Искључи аутоматско повезивање на било коју ИРЦ мрежу

en: Delay D-Bus activity and UI creation by the specified amount of milliseconds
sr@ijekavian: Одложи активност д‑буса и стварање сучеља задати број милисекунди

en: msec
sr@ijekavian: ms

en: Quits and restarts Konversation (if running, otherwise has no effect)
sr@ijekavian: Напушта и поново покреће Конверзацију (ако је у погону, иначе нема ефекта)

en: Sets KUniqueApplication::NonUniqueInstance (debug only, use with caution)
sr@ijekavian: Поставља KUniqueApplication::NonUniqueInstance (само за исправљање, користити опрезно)

en: Restart
sr@ijekavian: Покрени поново

en: Quit and restart the application
sr@ijekavian: Напусти и поново покрени програм

en: &Server List...
sr@ijekavian: Листа &сервера...

en: Manage networks and servers
sr@ijekavian: Управљање мрежама и серверима

en: Quick &Connect...
sr@ijekavian: Брзо &повезивање...

en: Type in the address of a new IRC server to connect to
sr@ijekavian: Упишите адресу новог ИРЦ сервера за повезивање

en: &Reconnect
sr@ijekavian: &Повежи се поново

en: Reconnect to the current server.
sr@ijekavian: Поново се повезује са тренутним сервером.

en: &Disconnect
sr@ijekavian: &Прекини везу

en: Disconnect from the current server.
sr@ijekavian: Прекида везу са тренутним сервером.

en: &Identities...
sr@ijekavian: &Идентитети...

en: Manage your nick, away and other identity settings
sr@ijekavian: Наместите свој надимак, одсутност и друге поставке идентитета.

en: &Watched Nicks
sr@ijekavian: &Надгледани надимци

en: &DCC Status
sr@ijekavian: &ДЦЦ стање

en: &Open Logfile
sr@ijekavian: Отвори фајл &дневника

en: Open the known history for this channel in a new tab
sr@ijekavian: Отвори историјат за овај канал у новом језичку

en: &Channel Settings...
sr@ijekavian: Поставке &канала...

en: Open the channel settings dialog for this tab
sr@ijekavian: Отвори дијалог поставки канала за овај језичак

en: Channel &List
sr@ijekavian: &Листа канала

en: Show a list of all the known channels on this server
sr@ijekavian: Прикажи листу свих познатих канала на овом серверу

en: &URL Catcher
sr@ijekavian: &Хватач УРЛ‑ова

en: List all URLs that have been mentioned recently in a new tab
sr@ijekavian: Наброји све скорије помињане УРЛ‑ове у новом језичку

en: New &Konsole
sr@ijekavian: &Нова Конзола

en: Open a terminal in a new tab
sr@ijekavian: Отвори терминал у новом језичку

en: &Next Tab
sr@ijekavian: &Сљедећи језичак

en: &Previous Tab
sr@ijekavian: &Претходни језичак

en: Close &Tab
sr@ijekavian: &Затвори језичак

en: Last Focused Tab
sr@ijekavian: Последњи фокусирани језичак

en: Next Active Tab
sr@ijekavian: Сљедећи активни језичак

en: Move Tab Up
sr@ijekavian: Помјери језичак нагоре

en: Move this tab
sr@ijekavian: Помјери овај језичак

en: Move Tab Down
sr@ijekavian: Помјери језичак надоље

en: Move Tab Right
sr@ijekavian: Помјери језичак удесно

en: Move Tab Left
sr@ijekavian: Помјери језичак улијево

en: Rejoin Channel
sr@ijekavian: Поново се придружи каналу

en: Enable Notifications
sr@ijekavian: Укључи обавјештења

en: Join on Connect
sr@ijekavian: Придружи се по повезивању

en: Connect at Startup
sr@ijekavian: Повежи се по покретању

en: Default
sr@ijekavian: Подразумијевано

en: Set Encoding
sr@ijekavian: Постави кодирање

en: Go to Tab %1
sr@ijekavian: Иди на језичак %1

en: Clear &Marker Lines
sr@ijekavian: Очис&ти линије подсјећања

en: Clear marker lines in the current tab
sr@ijekavian: Чисти линије подсјећања у текућем језичку

en: Enlarge Font Size
sr@ijekavian: Повећај величину фонта

en: Increase the current font size
sr@ijekavian: Повећај тренутну величину фонта

en: Reset Font Size
sr@ijekavian: Ресетуј величину фонта

en: Reset the current font size to settings values
sr@ijekavian: Ресетуј тренутну величину фонта на вредност из поставки

en: Decrease the current font size
sr@ijekavian: Смањи тренутну величину фонта

en: &Clear Window
sr@ijekavian: &Очисти прозор

en: Clear the contents of the current tab
sr@ijekavian: Очисти садржај текућег језичка

en: Clear &All Windows
sr@ijekavian: Очисти &све прозоре

en: Clear the contents of all open tabs
sr@ijekavian: Очисти садржај свих отворених језичака

en: Global Away
sr@ijekavian: Глобална одсутност

en: &Join Channel...
sr@ijekavian: При&дружи се каналу...

en: Join a new channel on this server
sr@ijekavian: Придружи се новом каналу на овом серверу

en: &IRC Color...
sr@ijekavian: ИРЦ &боја...

en: Set the color of your current IRC message
sr@ijekavian: Поставите боју своје тренутне ИРЦ поруке

en: &Marker Line
sr@ijekavian: &Линија подсјећања

en: Insert a horizontal line into the current tab that only you can see
sr@ijekavian: Додаје у тренутни језичак водоравну линију коју само ви видите

en: Special &Character...
sr@ijekavian: Посебан &знак...

en: Insert any character into your current IRC message
sr@ijekavian: Убаците било који знак у своју тренутну ИРЦ поруку

en: Focus Input Box
sr@ijekavian: Фокусирај поље за унос

en: Close &All Open Queries
sr@ijekavian: Затвори све &отворене упите

en: Show Nicklist
sr@ijekavian: Прикажи листу надимака

en: Show/Hide Konversation
sr@ijekavian: Прикажи/сакриј Конверзацију

en: Enable On Screen Display
sr@ijekavian: Екрански приказ (ОСД)

en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

en: <qt>You have active DCC file transfers. Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>У току су ДЦЦ преноси фајлова. Желите ли заиста да напустите <b>Конверзацију</b>?</qt>

en: Confirm Quit
sr@ijekavian: Потврда напуштања

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>Konversation</b>?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Желите ли заиста да напустите <b>Конверзацију</b>?</qt>

en: <p>Closing the main window will keep Konversation running in the system tray. Use <b>Quit</b> from the <b>Konversation</b> menu to quit the application.</p>
sr@ijekavian: <p>Затварањем главног прозора, Конверзација ће наставити да ради у системској касети. Употребите <i>Напусти</i> из менија <b>Конверзације</b> да изађете из програма.</p>

en: Docking in System Tray
sr@ijekavian: Пристајање у системску касету

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ово ће потпуно сакрити траку менија. Можете је поново приказати притиском <b>%1</b>.</qt>

en: Hide menu bar
sr@ijekavian: Сакриј траку менија

en: Toggle Notifications
sr@ijekavian: Обрни обавјештавање

en: Toggle Away Globally
sr@ijekavian: Обрни глобалну одсутност

en: Insert &IRC Color...
sr@ijekavian: Уметни ИРЦ &боју...

en: Insert Special &Character...
sr@ijekavian: Уметни посебан &знак...

en: Insert &Marker Line
sr@ijekavian: Уметни &линију подсјећања

en: &Channel List
sr@ijekavian: Листа &канала

en: Set &Away Globally
sr@ijekavian: Постави &одсутност глобално

en: Server List
sr@ijekavian: Листа сервера

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New message from %1 in %2
sr@ijekavian: Нова порука од %1 у %2

[ctx: Notification title; see Event/nick in konversation.notifyrc]
en: Your nick was mentioned by %1 in %2
sr@ijekavian: Ваш надимак спомену %1 у %2.

en: [HighLight] (%1) <%2>
sr@ijekavian: [Истакнуто] (%1) <%2>

en: [HighLight] (%1) <%2> %3
sr@ijekavian: [Истакнуто] (%1) <%2> %3

[ctx: Notification title; see Event/message in konversation.notifyrc]
en: New query message from %1
sr@ijekavian: Нова порука у упиту: %1

en: [Query] <%1>
sr@ijekavian: [Упит] <%1>

en: [Query] <%1> %2
sr@ijekavian: [Упит] <%1> %2

en: %1 joined %2
sr@ijekavian: %1 се придружи на %2

en: %1 parted %2
sr@ijekavian: %1 оде са %2

en: %1 quit %2
sr@ijekavian: %1 напусти %2

en: %1 changed nickname to %2
sr@ijekavian: %1 промијени надимак у %2

en: %1 wants to send a file to you
sr@ijekavian: %1 жели да вам пошаље фајл

en: An error has occurred in a DCC transfer: %1
sr@ijekavian: Грешка у ДЦЦ преносу: %1

[ctx: %1 - filename]
en: %1 File Transfer is complete
sr@ijekavian: %1 — пренос фајла је завршен

[ctx: Opens the file from the finished dcc transfer]
en: Open
sr@ijekavian: Отвори

en: %1 changed modes in %2: %3
sr@ijekavian: %1 промијени режиме у %2: %3

en: %1 has started a conversation (query) with you.
sr@ijekavian: %1 започе разговор (упит) са вама.

en: You are kicked by %1 from %2
sr@ijekavian: %1 вас избаци са канала %2

en: %1 started a DCC chat with you
sr@ijekavian: %1 започе ДЦЦ ћаскање са вама

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered in %1
sr@ijekavian: Истицање окинуто у %1

[ctx: Notification title; see Event/highlight in konversation.notifyrc]
en: Highlight triggered by %2 in %1
sr@ijekavian: Истицање окину %2 у %1

en: [HighLight] (%1) *** %2
sr@ijekavian: [Истакнуто] (%1) *** %2

en: Failed to connect to %1
sr@ijekavian: Неуспјело повезивање на %1

en: You have joined %1.
sr@ijekavian: Придружили сте се на %1.

en: Reset...
sr@ijekavian: Ресетуј...

en: This cannot be undone, are you sure you wish to reset to default values?
sr@ijekavian: Ово се не може опозвати, желите ли заиста да се вратите подразумијеване вриједности?

en: Reset Values
sr@ijekavian: Ресетовање вриједности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_closeButton)
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_slowBox)
en: Slow Queue
sr@ijekavian: Спори ред

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Lines
sr@ijekavian: редова

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_slowType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_normalType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_fastType)
en: Bytes
sr@ijekavian: бајтова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_2_3_2)
en: Age:
sr@ijekavian: старост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_textLabel3_4_2)
en: Count:
sr@ijekavian: број:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Lines:
sr@ijekavian: редова:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Bytes:
sr@ijekavian: бајтова:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_normalBox)
en: Normal Queue
sr@ijekavian: Нормални ред

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_fastBox)
en: Fast Queue
sr@ijekavian: Брзи ред

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_globalBox)
en: All Queues
sr@ijekavian: Сви редови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Received:
sr@ijekavian: примљено:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Bytes (Raw):
sr@ijekavian: бајтова (сирово):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Bytes (Encoded):
sr@ijekavian: бајтова (кодирано):

en: Quick Connect
sr@ijekavian: Брзо повезивање

en: &Server host:
sr@ijekavian: Домаћин &сервера:

en: Enter the host of the network here.
sr@ijekavian: Унесите овдје домаћин мреже.

en: The port that the IRC server is using.
sr@ijekavian: Порт који ИРЦ сервер користи.

en: &Nick:
sr@ijekavian: &Надимак:

en: The nick you want to use.
sr@ijekavian: Надимак који желите.

en: P&assword:
sr@ijekavian: &Лозинка:

en: If the IRC server requires a password, enter it here (most servers do not require a password.)
sr@ijekavian: Ако ИРЦ сервер захтева лозинку, унесите је овдје (већина сервера не захтијева лозинку).

en: &Use SSL
sr@ijekavian: &Користи ССЛ

en: <qt><p>This shows the number of users in the channel, and the number of those that are operators (ops).</p><p>A channel operator is a user that has special privileges, such as the ability to kick and ban users, change the channel modes, make other users operators</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово приказује број корисника на каналу, и број оних који су оператери (опови).</p><p>Оператер канала је корисник који има посебна овлашћења, као што су избацивање и забрањивање корисника, промјена режима канала, постављање других корисника за оператере.</p></qt>

en: Lag: Unknown
sr@ijekavian: кашњење: непознато

en: All communication with the server is encrypted.  This makes it harder for someone to listen in on your communications.
sr@ijekavian: Веза са сервером је шифрована. Тиме је другима отежано да прислушкују вашу комуникацију.

en: <qt>The status bar shows various messages, including any problems connecting to the server.  On the far right the current delay to the server is shown.  The delay is the time it takes for messages from you to reach the server, and from the server back to you.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Трака стања приказује разне поруке, укључујући и било какве проблеме при повезивању са сервером. Скроз десно приказано је тренутно кашњење до сервера. Кашњење је вријеме потребно вашим порукама да стигну на сервер и са сервера назад до вас.</qt>

en: Lag: %1 ms
sr@ijekavian: кашњење: %1 ms

en: Lag: %1 s
sr@ijekavian: кашњење: %1 s

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x days), %3 = (x hours), %4 = (x minutes), %5 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, %4, and %5.
sr@ijekavian: Од сервера %1 нема одговора дуже од %2, %3, %4 и %5.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x hours), %3 = (x minutes), %4 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2, %3, and %4.
sr@ijekavian: Од сервера %1 нема одговора дуже од %2, %3 и %4.

[ctx: %1 = name of server, %2 = (x minutes), %3 = (x seconds)]
en: No answer from server %1 for more than %2 and %3.
sr@ijekavian: Од сервера %1 нема одговора дуже од %2 и %3.

en: No answer from server %2 for more than 1 second. | No answer from server %2 for more than %1 seconds.
sr@ijekavian[0]: Од сервера %2 нема одговора дуже од %1 секунде.
sr@ijekavian[1]: Од сервера %2 нема одговора дуже од %1 секунде.
sr@ijekavian[2]: Од сервера %2 нема одговора дуже од %1 секунди.
sr@ijekavian[3]: Од сервера %2 нема одговора дуже од 1 секунде.

en: Failed to download %1: %2
sr@ijekavian: Неуспјело преузимање %1: %2

en: Error parsing router description.
sr@ijekavian: Грешка при рашчлањивању описа рутера.

en: URL Catcher
sr@ijekavian: Хватач УРЛ‑ова

[ctx: open url]
en: &Open
sr@ijekavian: &Отвори

en: Open URLs in external browser.
sr@ijekavian: Отвори УРЛ‑ове у спољашњем прегледачу

en: <p>Select one or several <b>URLs</b> below, then click this button to launch the application associated with the mimetype of the URL.</p>-<p>In the <b>Settings</b>, under <b>Behavior</b> | <b>General</b>, you can specify a custom web browser for web URLs.</p>
sr@ijekavian: <p>Изаберите испод неки УРЛ (или више њих), па кликните на ово дугме да покренете програм придружен МИМЕ типу тог УРЛ‑а.</p>-<p>Под <i>Подешавање→Понашање→Опште</i> можете навести посебан веб прегледач за веб УРЛ‑ове.</p>

en: &Save...
sr@ijekavian: &Сачувај...

en: Save selected URLs to the disk.
sr@ijekavian: Сачувај изабране УРЛ‑ове на диск

en: Add Bookmark...
sr@ijekavian: Додај обиљеживач...

[ctx: copy url]
en: &Copy
sr@ijekavian: &Копирај

en: Copy URLs to the clipboard.
sr@ijekavian: Копирај УРЛ‑ове у клипборд

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to copy them to the clipboard.
sr@ijekavian: Изаберите изнад неки УРЛ (или више њих), па кликните на ово дугме да га копирате у клипборд.

[ctx: delete url]
en: &Delete
sr@ijekavian: О&бриши

en: Select one or several <b>URLs</b> above, then click this button to delete them from the list.
sr@ijekavian: Изаберите изнад неки УРЛ (или више њих), па кликните на ово дугме да га уклоните са списка.

en: Delete selected link.
sr@ijekavian: Обриши изабрану везу

[ctx: save url list]
en: &Save List...
sr@ijekavian: &Сачувај листу...

en: Save list.
sr@ijekavian: Сачувај листу

en: Click to save the entire list to a file.
sr@ijekavian: Кликните да сачувате целу листу у фајл.

[ctx: clear url list]
en: &Clear List
sr@ijekavian: Очис&ти листу

en: Clear list.
sr@ijekavian: Очисти листу

en: Click to erase the entire list.
sr@ijekavian: Кликните да обришете целу листу.

en: List of Uniform Resource Locators mentioned in any of the Konversation windows during this session.
sr@ijekavian: Листа УРЛ‑ова поменутих у било којем од Конверзацијиних прозора током ове сесије.

en: From
sr@ijekavian: са

en: Date
sr@ijekavian: датум

en: You have selected more than one URL. Do you really want to open several URLs at once?
sr@ijekavian: Изабрали сте више од једног УРЛ‑а. Желите ли заиста да отворите неколико УРЛ‑ова одједном?

en: Open URLs
sr@ijekavian: Отварање УРЛ‑ова

en: You have selected more than one URL. A file dialog to set the destination will open for each. Do you really want to save several URLs at once?
sr@ijekavian: Изабрали сте више од једног УРЛ‑а. За сваки од њих отвориће се фајл дијалог за задавање одредишта. Желите ли заиста да сачувате неколико УРЛ‑ова одједном?

en: Save link as
sr@ijekavian: Уписивање као

en: Save URL List
sr@ijekavian: Уписивање листе УРЛ‑ова

en: Konversation URL List: %1
sr@ijekavian: Конверзацијина листа УРЛ‑ова: %1

en: (away)
sr@ijekavian: (одсутност)

en: &Unaway
sr@ijekavian: &Ево ме

en: &Change away message...
sr@ijekavian: &Измени поруку одсутности...

en: Change away message
sr@ijekavian: Измена поруке одсутности

en: Enter new away message:
sr@ijekavian: Унесите нову поруку одсутности:

en: Channel Settings for %1
sr@ijekavian: Поставке канала за %1

en: &Hide Advanced Modes <<
sr@ijekavian: &Сакриј напредне режиме <<

en: &Show Advanced Modes >>
sr@ijekavian: &Прикажи напредне режиме >>

en: Parameter
sr@ijekavian: параметар

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>The <b>T</b>opic mode means that only the channel operator can change the topic for the channel.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Контролише <em>режим</em> канала, стога само оператер може ово промијенити.</p><p>Режим теме (<tt>T</tt>) значи да само оператер канала може промијенити тему канала.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p><b>N</b>o messages from outside means users who are not in the channel cannot send messages for everybody in the channel to see.  Almost all channels have this set to prevent nuisance messages.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Одређује <em>режим</em> канала, стога само оператер може ово промијенити.</p><p>Без порука споља (<tt>N</tt>) значи да корисници који нису на каналу не могу да шаљу поруке видљиве свима на каналу. Ово је постављено код скоро свих канала, ради спречавања непожељних порука.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>S</b>ecret channel will not show up in the channel list, nor will any user be able to see that you are in the channel with the <em>WHOIS</em> command or anything similar.  Only the people that are in the same channel will know that you are in this channel, if this mode is set.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Одређује <em>режим</em> канала, стога само оператер може ово промијенити.</p><p>Тајни канал (<tt>S</tt>) неће се приказати у листи канала, нити ће корисници моћи да виде да сте на каналу наредбом <tt>WHOIS</tt> или нечим сличним. Ако је овај режим постављен, само корисници на истом каналу знаће да сте и ви на њему.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>An <b>I</b>nvite only channel means that people can only join the channel if they are invited.  To invite someone, a channel operator needs to issue the command <em>/invite nick</em> from within the channel.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Одређује <em>режим</em> канала, стога само оператер може ово промијенити.</p><p>Канал само на позивницу (<tt>I</tt>) значи да му се корисници могу придружити само ако су позвани. Да би се неко позвао, оператер канала мора издати наредбу <tt>/invite надимак</tt> унутар канала.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>P</b>rivate channel is shown in a listing of all channels, but the topic is not shown.  A user's <em>WHOIS</em> may or may not show them as being in a private channel depending on the IRC server.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Одређује <em>режим</em> канала, стога само оператер може ово промијенити.</p><p>Приватни канал (<tt>P</tt>) приказан је у листи свих канала, али тема није приказана. <tt>WHOIS</tt> над корисником може и не мора приказати да је на приватном каналу, у зависности од ИРЦ сервера.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A <b>M</b>oderated channel is one where only operators, half-operators and those with voice can talk.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Одређује <em>режим</em> канала, стога само оператер може ово промијенити.</p><p>На модерисаном каналу (<tt>М</tt>) могу причати само оператери, полуоператери и корисници са гласом.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A protected channel requires users to enter a password in order to join.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Одређује <em>режим</em> канала, стога само оператер може ово промијенити.</p><p>Заштићени канал захтијева од корисника лозинку да би се придружио.</p></qt>

en: <qt><p>These control the <em>mode</em> of the channel.  Only an operator can change these.</p><p>A channel that has a user <b>L</b>imit means that only that many users can be in the channel at any one time.  Some channels have a bot that sits in the channel and changes this automatically depending on how busy the channel is.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Одређује <em>режим</em> канала, стога само оператер може ово промијенити.</p><p>Канал са ограничењем броја корисника (<tt>L</tt>) не дозвољава више од задатог броја корисника на каналу у исто вријеме. Неки канали имају бота који сједи на каналу и мијења ово аутоматски у зависности од заузећа канала.</p></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, topicTab)
en: Topi&c
sr@ijekavian: &Тема

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
sr@ijekavian: Тражи:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, modesPage)
en: Mo&des
sr@ijekavian: &Режими

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, topicModeChBox)
en: &Topic can only be changed by channel operators
sr@ijekavian: Тему може измијенити само &оператер канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, messageModeChBox)
en: &No messages from outside the channel
sr@ijekavian: &Без порука изван канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, secretModeChBox)
en: &Secret channel, the channel is not listed in the channel list
sr@ijekavian: Т&ајни канал, који се не приказује у листи канала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inviteModeChBox)
en: Only &invited are allowed to join the channel
sr@ijekavian: Само &позвани могу да се придруже каналу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, moderatedModeChBox)
en: &Moderated channel, only people with voice can write to the channel
sr@ijekavian: &Модерисани канал, само корисници са гласом могу писати на њему

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, userLimitChBox)
en: User &limit:
sr@ijekavian: О&граничење корисника:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keyModeChBox)
en: Channel &password:
sr@ijekavian: &Лозинка канала:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, toggleAdvancedModes)
en: Show &Advanced Modes >>
sr@ijekavian: Прикажи &напредне режиме >>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Ban List
sr@ijekavian: Листа &забрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Hostmask
sr@ijekavian: маска домаћина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Set By
sr@ijekavian: поставио

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, banList)
en: Time Set
sr@ijekavian: вријеме постављања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, updateBan)
en: Update Ban
sr@ijekavian: Ажурирај забране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addBan)
en: Add Ban
sr@ijekavian: Додај забрану

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeBan)
en: Remove Ban
sr@ijekavian: Уклони забрану

en: 
    *** Logfile started
    *** on %1
sr@ijekavian: 
    *** Дневнички фајл започет
    *** %1

en: Edit Watched Nickname
sr@ijekavian: Уређивање надгледаног надимка

en: &Network name:
sr@ijekavian: Име &мреже:

en: Pick the server network you will connect to here.
sr@ijekavian: Овдје изаберите мрежу сервера на коју ћете се повезати.

en: N&ickname:
sr@ijekavian: &Надимак:

en: <qt>The nickname to watch for when connected to a server in the network.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Надимак који ће се надгледати пошто се повежете на сервер у мрежи.</qt>

en: All Networks
sr@ijekavian: Све мреже

en: Change notify information
sr@ijekavian: Измени податке обавјештења

en: Exception
sr@ijekavian: Изузетак

en: Insert Character
sr@ijekavian: Уметање знакова

en: &Insert
sr@ijekavian: &Уметни

en: Insert a character
sr@ijekavian: Уметни знак

en: IRC Color Chooser
sr@ijekavian: Бирач ИРЦ боја

en: None
sr@ijekavian: ништа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: This is how your message will look with these colors
sr@ijekavian: Овако ће ваша порука изгледати са овим бојама.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: <qt>This is a preview of how your readers may see view your message if you select these colors.<br>
    <b>Note: Not all clients support this, and some users may have chosen to ignore your color changes.</b>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ово је преглед тога како читаоци могу видјети вашу поруку ако изаберете ове боје.</p><p><b>Напомена: Ово не подржавају сви клијенти, а и неки корисници могу изабрати да игноришу промјене боја.</b></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewLbl)
en: Preview
sr@ijekavian: Преглед

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: The chosen text color is added to the input line.
sr@ijekavian: Изабрана боја текста додаје се улазној линији.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_fgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you the text in the next message you send to be.  If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.  Any text written after this will be in the chosen color, until you change the color again.<br>
    <b>Note:  Not all users turn on the option to see this.</b></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Овдје можете изабрати које боје ће бити текст који пошаљете у сљедећој поруци. Ако изаберете боју и кликнете на <i>У реду</i>, изабрана боја ће бити додата улазној линији. Сав текст писан послије тога биће те боје, све док је поново не промијените.</p><p><b>Напомена: Неки корисници искључују опцију којом се ово може видјети.</b></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_fgColorLbl)
en: Fore&ground color:
sr@ijekavian: Боја &исписа:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: The chosen text-background color is added to the input line.
sr@ijekavian: Изабрана боја позадине текста додаје се улазној линији.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_bgColorCBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_bgColorLbl)
en: <qt>Here you choose what color you want you background for the text in the next message you send to be.
    If you choose a color and click Ok, the chosen color is added to the Input Line.
    Any text written after this will have the chosen color, until you change the color again.<br>
    Choosing the default "<i>None</i>" will not change the background color of your message, so your readers will view your message with their normal background text color.<br>
    <b>Note:  Not all clients support this, and not all users turn on the option to see this.</b></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Овдје бирате која ће бити боја позадине за текст који ћете послати у сљедећој поруци. Ако изаберете боју и кликнете на <i>У реду</i>, изабрана боја ће бити додата улазној линији. Сав текст писан послије тога биће те боје, све док је поново не промијените.</p><p>Избор подразумијеваног <i>ништа</i> неће промијенити боју позадине текста, и читаоци ће видјети вашу поруку са њиховом нормалном бојом позадине.</p><p><b>Напомена: Ово не подржавају сви клијенти, а и неки корисници искључују опцију којом се ово може видјети.</b></p></qt>

en: Copy Link Address
sr@ijekavian: Копирај адресу везе

en: Add to Bookmarks
sr@ijekavian: Додај у обиљеживаче

en: Open With...
sr@ijekavian: Отвори помоћу...

en: Save Link As...
sr@ijekavian: Сачувај везу као...

en: Search for '%1' with
sr@ijekavian: Потражи „%1“ помоћу

en: Configure Web Shortcuts...
sr@ijekavian: Подеси веб пречице...

en: Get &topic
sr@ijekavian: Добави &тему

en: Get &user list
sr@ijekavian: Добави листу &корисника

en: Open Query
sr@ijekavian: Отвори упит

en: Modes
sr@ijekavian: Режими

en: Give Op
sr@ijekavian: Дај ОП

en: Take Op
sr@ijekavian: Узми ОП

en: Give HalfOp
sr@ijekavian: Дај полуоп

en: Take HalfOp
sr@ijekavian: Узми полуоп

en: Give Voice
sr@ijekavian: Дај глас

en: Take Voice
sr@ijekavian: Узми глас

en: Kick / Ban
sr@ijekavian: Избаци / забрани

en: Kickban
sr@ijekavian: Избаци и забрани

en: Ban Nickname
sr@ijekavian: Забрани надимак

en: Ban *!*@*.host
sr@ijekavian: Забрани *!*@*.domacin

en: Ban *!*@domain
sr@ijekavian: Забрани *!*@domen

en: Ban *!user@*.host
sr@ijekavian: Забрани *!korisnik@*.domacin

en: Ban *!user@domain
sr@ijekavian: Забрани *!korisnik@domen

en: Kickban *!*@*.host
sr@ijekavian: Избаци и забрани *!*@*.domacin

en: Kickban *!*@domain
sr@ijekavian: Избаци и забрани *!*@domen

en: Kickban *!user@*.host
sr@ijekavian: Избаци и забрани *!korisnik@*.domacin

en: Kickban *!user@domain
sr@ijekavian: Избаци и забрани *!korisnik@domen

en: &Version
sr@ijekavian: &Верзија

en: &Ping
sr@ijekavian: &Пинг

en: Unignore
sr@ijekavian: Обустави игнорисање

en: Add to Watched Nicks
sr@ijekavian: Додај у надгледане надимке

en: Remove From Watched Nicks
sr@ijekavian: Уклони из надгледаних надимака

en: Send &File...
sr@ijekavian: Пошаљи &фајл...

en: Open DCC Chat
sr@ijekavian: Отвори ДЦЦ ћаскање

en: Open DCC Whiteboard
sr@ijekavian: Отвори ДЦЦ блокче

en: Do you want to ignore %1?
sr@ijekavian: Желите ли да игноришете %1?

en: Do you want to ignore the selected users?
sr@ijekavian: Желите ли да игноришете изабране кориснике?

en: Do you want to stop ignoring %1?
sr@ijekavian: Желите ли да обуставите игнорисање %1?

en: Do you want to stop ignoring the selected users?
sr@ijekavian: Желите ли да обуставите игнорисање изабраних корисника?

en: Query author
sr@ijekavian: Упит са аутором

en: <qt><p>The input line is where you type messages to be sent the channel, query, or server.  A message sent to a channel is seen by everyone on the channel, whereas a message in a query is sent only to the person in the query with you.</p><p>To automatically complete the nickname you began typing, press Tab. If you have not begun typing, the last successfully completed nickname will be used.</p><p>You can also send special commands:</p><table><tr><th>/me <i>action</i></th><td>shows up as an action in the channel or query.  For example:  <em>/me sings a song</em> will show up in the channel as 'Nick sings a song'.</td></tr><tr><th>/whois <i>nickname</i></th><td>shows information about this person, including what channels they are in.</td></tr></table><p>For more commands, see the Konversation Handbook.</p><p>A message cannot contain multiple lines.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>У улазној линији пишете поруке за слање на канал, упит или сервер. Поруку послату на канал виде сви на каналу, док се порука у упиту шаље само особи у упиту са вама.</p><p>Да бисте аутоматски довршили, надимак започните куцање и притисните Tab. Ако нисте започели куцање, употребиће се посљедњи довршени надимак.</p><p>Можете слати и специјалне наредбе:</p><table><tr><th><tt>/me <i>радња</i></tt></th><td>приказује се као радња у каналу или упиту. На примјер: <tt>/me пјева песму</tt> приказаће се у каналу као „(надимак) пјева песму“.</td> </tr><tr><th><tt>/whois <i>надимак</i></tt></th><td>приказује информације о тој особи, укључујући и на којим каналима учествује.</td></tr></table><p>За више наредби погледајте приручник Конверзације.</p><p>Порука не може садржати више редова.</p></qt>

en: 1 byte | %1 bytes
sr@ijekavian[0]: %1 бајт
sr@ijekavian[1]: %1 бајта
sr@ijekavian[2]: %1 бајтова
sr@ijekavian[3]: 1 бајт

en: 1 line | %1 lines
sr@ijekavian[0]: %1 ред
sr@ijekavian[1]: %1 реда
sr@ijekavian[2]: %1 редова
sr@ijekavian[3]: 1 ред

[ctx: %1 is, for instance, '200 bytes'. %2 is, for instance, '7 lines'. Both are localised (see the two previous messages).]
en: <qt>You are attempting to paste a large portion of text (%1 or %2) into the chat. This can cause connection resets or flood kills. Do you really want to continue?</qt>
sr@ijekavian: <qt>Покушавате да налијепите велики дио текста (%1 или %2) у ћаскање. То може изазвати ресетовања везе или поплавна избацивања. Желите ли заиста да наставите?</qt>

en: Large Paste Warning
sr@ijekavian: Упозорење о великом наљепку

en: Paste
sr@ijekavian: Налепи

en: Open a query with %1
sr@ijekavian: Отвори упит са %1

en: Join the channel %1
sr@ijekavian: Придружи се каналу %1

en: Logfile of %1
sr@ijekavian: Дневнички фајл за %1

en: Reload
sr@ijekavian: Допуни

en: Clear Logfile
sr@ijekavian: Очисти дневнички фајл

en: Show last:
sr@ijekavian: Прикажи посљедњих:

en: Use this box to set the maximum size of the log file. This setting does not take effect until you restart Konversation. Each log file may have a separate setting.
sr@ijekavian: У овом пољу задајете највећу величину фајла дневника. Ова поставка нема утицаја док поново не покренете Конверзацију. Сваки фајл дневника може имати одвојене поставке.

en: The messages in the log file are displayed here. The oldest messages are at the top and the most recent are at the bottom.
sr@ijekavian: Овдје се приказују поруке из фајла дневника. Најстарије поруке су на врху а најсвјежије на дну.

en: Do you really want to permanently discard all log information of this file?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да трајно одбаците све дневничке информације овог фајла?

en: Note: By saving the logfile you will save all data in the file, not only the part you can see in this viewer.
sr@ijekavian: Напомена: Уписивањем дневничког фајла сачуваћете све податке у фајлу, а не само дио који можете да видите у приказивачу.

en: Save Logfile
sr@ijekavian: Уписивање дневничког фајла

en: Choose Destination Folder
sr@ijekavian: Избор одредишне фасцикле

en: OSD Preview - drag to reposition
sr@ijekavian: Преглед ОСД‑а — превуците да промијените положај

en: Edit Multiline Paste
sr@ijekavian: Уређивање вишередног наљепка

en: &Send
sr@ijekavian: &Пошаљи

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasteEditor)
en: Paste Editor
sr@ijekavian: Уређивач наљепака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addQuotesButton)
en: Add &Quotation Indicators
sr@ijekavian: Додаје наводе &цитата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNewlinesButton)
en: &Remove Newlines
sr@ijekavian: &Уклони новоредове

en: Raw Log
sr@ijekavian: Сирови дневник

en: Match Case
sr@ijekavian: Поклопи величину слова

en: Whole Words Only
sr@ijekavian: Само цијеле ријечи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_findLabel)
en: F&ind:
sr@ijekavian: &Нађи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: Jump to next match
sr@ijekavian: Скочи на сљедеће поклапање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findNextButton)
en: &Next
sr@ijekavian: &Сљедеће

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: Jump to previous match
sr@ijekavian: Скочи на претходно поклапање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_findPreviousButton)
en: &Previous
sr@ijekavian: &Претходно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: Modify search behavior
sr@ijekavian: Измени понашање претраге

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_optionsButton)
en: &Options
sr@ijekavian: &Опције

en: Do you really want to close '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
sr@ijekavian: Желите ли заиста да затворите „%1“?
    
    Биће затворени и сви придружени језичци.

en: Close Tab
sr@ijekavian: Затварање језичка

en: Do you want to disconnect from '%1'?
    
    All associated tabs will be closed as well.
sr@ijekavian: Желите ли да прекинете везу са „%1“?
    Биће затворени и сви придружени језичци.

en: Disconnect From Server
sr@ijekavian: Прекидање везе са сервером

en: Disconnect
sr@ijekavian: Прекини везу

en: Delete excess text
sr@ijekavian: Обриши преобилан текст

en: Text past the server limit of %1 bytes is shown in color.
sr@ijekavian: Текст изнад ограничења сервера од %1 бајтова приказан је у боји.|/|Текст изнад ограничења сервера од %1 $[множ ^1 бајта бајта бајтова] приказан је у боји.

[ctx: %1 is a timestamp, %2 is the author's name]
en: On %1 by %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: This is a list of all topics that have been set for this channel while its tab was open.
    
    If the same topic is set multiple times consecutively by someone, only the final occurrence is shown.
    
    When you select a topic in the list, the edit field below it will receive its text. Once you start modifying the contents of the field, however, the list will switch from the regular entry selection mode to allowing you to perform text selection on the entries in case you may wish to incorporate some of their text into the new topic. To return to entry selection mode and a synchronized edit field, undo back to the original text or close and reopen the dialog.
sr@ijekavian: Ово је списак свих тема које су биле постављане за овај канал док је његов језичак био отворен.
    
    За истоветне теме које су више пута постављане, приказује се само последње јављање.
    
    Када изаберете тему са списка, биће унета у поље за уређивање испод. Пошто почнете да мењате садржај поља, међутим, списак ће се пребацити из нормалног режима избора ставки у режим избора њиховог текста, тако да можете пренети нешто у нову тему. На режим избора ставки и синхронизовано поље за уређивање враћате се тако што опозовете до почетног текста или затворите па отворите дијалог.

en: Konversation - IRC Client
sr@ijekavian: Конверзација — ИРЦ клијент

en: Find Text...
sr@ijekavian: Нађи текст...

en: Search for text in the current tab
sr@ijekavian: Тражи текст у текућем језичку

en: Channel &List for %1
sr@ijekavian: &Листа канала за %1

en: &Open Logfile for %1
sr@ijekavian: Отвори &дневнички фајл за %1

en: &Channel Settings for %1...
sr@ijekavian: Поставке &канала за %1...

en: Rename Tab
sr@ijekavian: Преименовање језичка

en: Enter new tab name:
sr@ijekavian: Унесите ново име језичка:

[ctx: Default encoding]
en: Default ( %1 )
sr@ijekavian: подразумијевано (%1)

en: &Rename Tab...
sr@ijekavian: &Преименуј језичак...

en: You can only search in text fields.
sr@ijekavian: Можете тражити само у текстуалним пољима.

en: Find Text Information
sr@ijekavian: Тражење текстуалних података

en: To know which server to display the channel list for, the list can only be opened from a query, channel or status window.
sr@ijekavian: Да би се знало за који сервер треба приказати листу канала, листа може бити отворена само из упита, канала или прозора стања.

en: Using this function may result in a lot of network traffic. If your connection is not fast enough, it is possible that your client will be disconnected by the server.
sr@ijekavian: Употреба ове функције може изазвати пуно мрежног саобраћаја. Ако вам веза није довољно брза, могуће је да ће сервер прекинути везу са вашим клијентом.

en: Channel List Warning
sr@ijekavian: Упозорење о листи канала

en: Watched Nicks
sr@ijekavian: Надгледани надимци
