korganizer - en to az translation catalogue (824 entries)

en: A Personal Organizer
az: Şəxsi təşkilatçı

en: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022 KOrganizer authors
az: Müəllif Hüquqları © 1997–1999 Preston Brown
    Müəllif Hüquqları © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Müəllif Hüquqları © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Müəllif Hüquqları © 2006–2012 Allen Winter
    Müəllif Hüquqları © 2012–2022 KOrganizer müəllifləri

en: Maintainer
az: Himayəçi

en: Former Maintainer
az: Əvvəlki Müşayətçi

en: Original Author
az: Əsl müəllifi

en: Developer
az: Tərtibatçı

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
az: İşin bir hissəsinə Summer of Code 2005 ilə Google tərəfindən sponsorluq edilmişdir

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
az: <qt>Bu, menyu çubuğunu tamamilə gizlədəcək. %1 yazmaqla onu yenidən göstərə bilərsiniz.</qt>

en: Hide menu bar
az: Menyu panelini gizlədin

en: Import &Calendar...
az: &Təqvim daxil edin...

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
az: Bir təqvim daxil edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
az: Bir iCalendar və ya vCalendar faylı daxil edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
az: Cari təqvim dəstinizə bir iCalendar və ya vCalendar faylı daxil etmək istəsəniz bu girişi seçin.

en: Get New Calendars...
az: Yeni təqvimlər əldə edin...

[ctx: @info:status]
en: Load a calendar from "Get Hot New Stuff"
az: Təqvimi İnternetdən yükləyin

[ctx: @info:tooltip]
en: Search "Get Hot New Stuff" for calendars to import
az: Daxil etmək üçün əlçatan təqvimləri internetdə axtarın

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens the "Get Hot New Stuff" dialog that allows you to search and import fun and useful calendars donated to the community.
az: Bu menyu girişi, KDE tərəfindən dəstəklənən faydalı təqvimləri internetdən axtamağa və isxal etməyə imkan verən bir dialoq pəncərəsi açır.

en: Could not load calendar %1.
az: %1 təqvimi yüklənə bilmədi.

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
az: Endirilmiş tədbirlər sizin cari təqviminizdə birləşdiriləcəkdir.

en: Export as &iCalendar...
az: &iCalendar kimi ixrac edin...

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
az: Təqvimi fayla ixrac edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
az: Təqviminizi iCalendar faylına ixrac edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
az: Bu, təqviminizdəki bütün tədbirlərinizi tək iCalendar faylına ixrac etməyə imkan verir.

en: Archive O&ld Incidences...
az: Kö&hnə hadisələri arxivləyin...

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
az: Tədbirləri və tapşırıqları faylda arxivləyin

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
az: Köhnə tədbirləri və tapşırıqları iCalendar faylında arxivləyin

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens a dialog that allows you to select old events and to-dos that you can archive into an iCalendar file.  They will be removed from your existing calendar collection.
az: Bu menyu girişi köhnə tədbirləri və iCalendar faylında arxivləşdirə biləcəyiniz işləri seçməyə imkan verən dialoq pəncərəsi açır. Onlar mövcud təqvim kolleksiyanızdan silinəcək.

en: Pur&ge Completed To-dos
az: Başa çatmış tapşırıqları &silin

[ctx: @info:status]
en: Purge completed to-dos
az: Başa çatmış tapşırıqları silin

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
az: Başa çatmış tapşırıqları təqviminizdən silin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to remove all completed to-dos from your calendar collection. This action cannot be undone!
az: Bu əməl başa çatmış tapşırıqları təqvimdən silməyə imkan verir. Bu əməl geri qaytarıla bilməz!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
az: &Silin

en: What's &Next
az: Sonra &nə etməli

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
az: "Sonra nə etməli" baxış rejimi

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
az: "Sonra nə etməli" baxış rejiminə keçid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the "What's Next" View, which shows your events and to-dos that are "coming soon" in a short list for quick reading.  All open to-dos will be displayed, but only the events from the days selected in the Date Navigator sidebar will be shown.
az: "Sonra nə etməli" baxış rejiminə keçid. Bu rejim, sona çatmaqda olan tapşırıqların və tədbirlərin aydın şəkildə görünməsinə imkan verir.  Siyahıda bütün açıq tapşırıqlar, həmçinin Təqvim paneldə seçilmiş tarixə düşən tədbirlər göstəriləcəkdir.

en: &Month
az: &Ay

[ctx: @info:status]
en: Month View
az: Ay görünüşü

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
az: "Ay görünüşü"nə keçid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Month View, which shows all the events and due to-dos in a familiar monthly calendar layout.
az: "Ay görünüşü" rejiminə keçid təqvimin adi rejimində aydakı bütün tapşırıqlara və tədbirlərə baxmağa imkan verir.

en: &Agenda
az: &Gündəlik

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
az: "Gündəlik" baxış rejimi

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
az: "Gündəlik" baxış rejiminə keçid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Agenda View, which presents your events or due to-dos for one or more days, sorted chronologically.  You can also see the length of each event in the day timetable.
az: "Gündəlik" baxış rejiminə keçid, vaxta görə sıralanmış bir və ya bir neçə günlük tədbirlərinizə və tapşırıqlarınıza baxmağa imkan verir. Vaxt cədvəlində hər hər günə aid tapşırığın həmçinin davam etmə vaxtı açıq şəkildə göstərilir.

en: &Event List
az: &Tədbirlər siyahısı

[ctx: @info:status]
en: List View
az: "Tədbirlər" siyahısı

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
az: "Tədbirlər" baxış rejiminə keçid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the List View, which displays all your to-dos, events and journal entries for the dates selected in the Date Navigator as a list.
az: "Tədbirlər" baxış rejiminə keçid, tədbirlərə, tapşırıqlara və jurnal qeydlərinə siyahı şəklində baxmağa imkan verir. Siyahıda təqvim panelində seçilmiş tarixə uyğun hadisələr göstərilir.

en: &To-do List
az: &Tapşırıqlar

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
az: "Tapşırıqlar" siyahısı

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
az: "Tapşırıqlar" siyahısına keçid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the To-do List view, which provides a place for you to track tasks that need to be done.
az: "Tapşırıqlar" baxış rejimi, başa çatdırılmaslı olan tapşırıqlara baxmağa imkan verir.

en: &Journal
az: &Jurnal

[ctx: @info:status]
en: Journal View
az: "Jurnal" baxış rejimi

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
az: "Jurnal" rejiminə keçid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Journal View, which provides a place for you to record your reflections, occurrences or experiences.
az: "Jurnal" rejiminə keçid, hadisələri təsvir etmənizə və fikirlərinizi yazmanıza imkan verir.

en: Time&line
az: Zaman qrafiki

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
az: "Zaman qrafiki" rejimi

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
az: "Zaman qrafiki" rejiminə keçid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Timeline View, which shows all events for the selected timespan in a Gantt view. Each calendar is displayed in a separate line.
az: "Zaman qrafiki" rejiminə keçid, seçilmiş vaxt aralığındakı tədbirləri Qantt diaqramında göstərir. Hər təqvim ayrıca sətirdə verilir.

en: &Refresh
az: &Təzələmək

[ctx: @info:status]
en: Refresh
az: Təzələmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
az: Ekrandakıları təzələyin

[ctx: @info:whatsthis]
en: This action will refresh and redraw the current calendar view. It does not sync or update any calendar folders.
az: Bu əməl, cari təqvim görünüşünü yeniləyərək yenidən ekranda göstərəvğcək. Lakin bu, hər hansı təqvim qovluqlarını eyniləşdirmir.

en: F&ilter
az: &Süzgəc

[ctx: @info:status]
en: Filter incidences
az: Sezgəcləmə

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter incidences from the calendar
az: Təqvimdəkilərin süzgəclənməsi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs user-defined view filters on the calendar collection. Filters must be created first. See "Manage View Filters" option in the Settings menu.
az: Təqvim kolleksiyasında istifadəçi tərəfindən müəyyən edilən süzgəcləməni başladır. Süzgəclər, Ayarlar menyusundakı "Süzgəcləmənin idarə edilməsi" bölməsində əvvəlcədən yaradılmalıdır.

en: In Horizontally
az: Üfüqi genişləndirmək

en: Out Horizontally
az: Üfüqi yığmaq

en: In Vertically
az: Şaquli genişləndirmək

en: Out Vertically
az: Şaquli yığmaq

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
az: Bu &günə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
az: Bugün

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
az: Bugünkü günə keçid

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to today
az: Bugünkü günə keçid

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls the current view to the today's date.
az: Cari görünüşü bugünkü tarixə sürüşdürür.

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
az: &Geriyə

[ctx: scroll backward]
en: Back
az: Geriyə

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
az: Geriyə sürüşdürmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
az: Geriyə baxış rejiminə sürüşdürmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
az: Cari təqvim görünüşündə bir gün, həftə, ay və ya il əvvələ dürüşdürür.

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
az: &İrəli

[ctx: scroll forward]
en: Forward
az: İrəli

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
az: İrəliyə sürüşdürmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
az: İrəliyə baxış rejiminə sürüşdürmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
az: Cari təqvimi görünüşünü bir gün, həftə, ay və ya il irəliyə baxış rejiminə sürüşdürür.

en: &Day
az: &Gün

en: &Next Day | &Next %1 Days
az[0]: &Növbəti gün
az[1]: &Növbəti %1 gün

en: W&ork Week
az: &İş həftəsi

en: &Week
az: &Həftə

en: New E&vent...
az: Yeni &tədbir...

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
az: Yeni tədbir yaradın

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
az: Yeni tədbir yaradın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Event with reminders, attendees, recurrences and much more.
az: Yeni tədbir yaratmaq, iştirakçıları təyin etmək və təkrarlanmaları, xatırlatmaları və s. üçün parametrləri təyin etmək üçün dialoqu açır

en: New &To-do...
az: Yeni &tapşırıq...

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
az: Yeni tapşırıq yaradın

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
az: Yeni tapşırıq yaradın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new To-do with reminders, attendees, recurrences and much more.
az: Yeni tapşırıqlar yaratmaq, iştirakçıları təyin etmək və təkrarlanmaları, xatırlatmaları və s. üçün parametrləri təyin etmək üçün dialoqu açır.

en: New Su&b-to-do...
az: Yeni a&lt tapşırırq...

en: New &Journal...
az: Yeni &jurnal...

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
az: Yeni jurnal yaradın

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
az: Yeni jurnal yaradın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Journal entry.
az: Yeni jurnal qeydləri aparmaq üçün dialoqu açır.

en: Configure View...
az: Baxış rejimini tənzimləmək...

en: Configure
az: Tənzimləyin

[ctx: @info:status]
en: Configure the view
az: Baxış rejimini tənzimləməyin

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure the current view
az: Cari görünüşü tənzimləyin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a configuration dialog that allows you to change the settings for the current calendar view.
az: cari təqvim görünüşü üçün ayarları dəyişməyə imkan verən tənzimləmə dialoqunu başladır.

en: &Show
az: &Baxmaq

en: &Edit...
az: &Düzəliş...

en: &Make Sub-to-do Independent
az: &Müstəqil olaraq alt-tapşırıq yaradın

note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information...
az: Məlumatları &paylaşın...

en: Send &Invitation to Attendees
az: &İştirakçılara dəvət göndərin

en: Re&quest Update
az: Yenilənmələri &soruşun

en: Send &Cancellation to Attendees
az: &Ləğv etmək haqqında bildiriş göndərin

en: Send Status &Update
az: &Yenilənmə haqqında bildiriş göndərin

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
az: &Dəyişdirilməlidir

en: &Mail Free Busy Information...
az: P&oçtla sərbəst/məşğul məlumatlarını göndərin...

en: &Send as iCalendar...
az: iCalendar kimi &göndərin...

en: &Upload Free Busy Information
az: Sərbəst/məşğul məlumatlarını yükləyin

en: &Address Book
az: Ünvan kit&abçası

en: Show Date Navigator
az: Təqvim

en: Show To-do View
az: Tapşırıqlar

en: Show Item Viewer
az: Qeydlər

en: Show Calendar Manager
az: Təqvimlər meneceri

en: Configure &Date && Time...
az: &Tarix və vaxt ayarları...

en: Manage View &Filters...
az: &Süzgəclər...

en: Manage T&ags...
az: Y&arlıqlar...

en: &Configure KOrganizer...
az: KOrganizer-i &tənzimləyin...

en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
az[0]: 1 hadisə uğurla idxal olundu.
az[1]: %1 hadisə uğurla idxal olundu.

en: There was an error while merging the calendar: %1
az: Təqvimin verilənlərinin birləşdirilməsi zamanı baş verən xəta: %1

en: New calendar added successfully
az: Yeni təqvim uğurla əlavə olundu

en: Could not add a calendar. Error: %1
az: Təqvim əlavə oluna bilmədi. Xəta: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
az: Açmaq üçün təqvim faylını seçin

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
az: İdxal üçün təqvim faylını seçin

en: An error occurred: %1
az: Xəta baş verdi: %1

en: Cannot upload calendar to '%1'
az: Təqvim '%1'-a idxal oluna bilmədi

en: Saved calendar '%1'.
az: '%1' təqvimi saxlanıldı.

en: Unable to save calendar to the file %1.
az: Təqvimi %1 faylında sxalamaq mümkün olmadı.

en: Error
az: Xəta

en: Could not start control module for date and time format.
az: Tarix və Vaxt formatları üçün idarəetmə modulu başladıla bilmədi.

en: &Show Event
az: &Tədbirə baxın

en: &Edit Event...
az: &Tədbirə düzəliş etmək...

en: &Delete Event
az: Tədbiri &silin

en: &Show To-do
az: &Tapşırıqlara baxın

en: &Edit To-do...
az: &Tapşırığa düzəliş...

en: &Delete To-do
az: &Tapşırığı silin

en: Attach as &link
az: &Keçid  kimi əlavə edin

en: Attach &inline
az: Yazıya əlavə &edin

en: Attach inline &without attachments
az: Yazıya qoşmalar &olmadan əlavə edin

en: C&ancel
az: İ&mtina

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
az: Məktubdan qoşmanın silinməsi onun imzasını etibarsız edə bilər.

en: Remove Attachments
az: Qoşmaları silin

en: Undo: %1
az: Ləğv edin: %1

en: Undo
az: Ləğv edin

en: Redo: %1
az: Təkrarlayın: %1

en: Redo
az: Təkrar edin

en: URL '%1' is invalid.
az: "%1" URL-u səhvdir

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
az: <p>Bu təqvimin elementlərini mövcud təqvimdə birləşdirmək və ya onu yeni təqvim növü yaratmaq üçün istifadə etmək istərdinizmi?</p><p>Əgər birləşdirməni seçsəniz sonra sizə təyinat təqvimini seçmək variantı veriləcəkdir. </p><p>Əgər əlavə etmək seçsəniz sonra yeni təqvim sizin üçün avtomatik yaradılacaqdır.</p>

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
az: Təqvim idxaı edin

en: Merge into existing calendar
az: Mövcud təqvimdə birləşdirin

en: Add as new calendar
az: Yeni təqvim kimi əlavə edin

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
az: %1 (Şəbəkədən kənar)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
az: %1 (Standart)

[ctx: @info:tooltip]
en: Set search keyword
az: Axtarış açar sözünü təyin edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you search for a keyword in your calendars
az: Bu sahə təqviminizdə açar sözünə görə axtarışa imkan verir

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search...
az: Axtarış...

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
az: %1 təqvim qovluğunun xüsusiyyətləri

[ctx: @action:inmenu]
en: &Set Folder Color...
az: Qovluğun rəngini &təyin edin...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as &Default Folder
az: Stan&dart qovluq kimi təyin edin

[ctx: @action:inmenu]
en: Serverside Subscription...
az: Server tərəfindəki abunəlik...

[ctx: @info]
en: Do you really want replace your current default calendar with "%1"?
az: Siz doğrudan cari standart təqviminizi "%1" ilə əvəz etmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Replace Default Calendar?
az: Standart təqvim əvəzlənsin?

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
az: Təqvim əlavə edin

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete calendar %1?
az: %1 təqviminizi silmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
az: Təqvimi silmək

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
az: <p><em>Element seçilməyib</em></p>Təfərrüatlarını burada göstərmək üçün hadisəni, tapşırığı və ya jurnal girişini seçin.<p>

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
az: KOrganizer əsas menyusunda seçilmiş hadisələrin, jurnal girişlərinin və ya tapşırıqların təfərrüatlarını burada göstərmək.

en: Todo completed: %1 (%2)
az: Tamamlanmış tapşırıqlar: %1 (%2)

en: Journal of %1
az: %1 jurnalı

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
az: "%1" elementi sizin cari süzgəc qaydası ilə süzgəclənib, beləliklə həmin element gizlənəcəkdir və görünüş sahəsində görünməyəcəkdir.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
az: "%1" elementini həmişəlik silmək istədiyinizə əminsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
az: Element silinsin?

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
az: Yerləşdirilmədi: doğru hədəflənmiş tarixi təyin etmək mümkün deyil.

en: Make sub-to-dos independent
az: Alt tapşıqları müstəqil edin

en: Toggle Reminder
az: Xatırladıcının aktivlıəşdrilməsi

en: Toggle To-do Completed
az: Tamamlanmış tapşırıqların işarələnməsi

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
az: "%1" uğurla %2-ya kopyalandı.

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
az: Kopyalanma icra olundu

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
az: "%1" elementini %2 üzərinə kopyalamaq mümkün olmadı.

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
az: Kopyalanma alınmadı

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
az: Köçürülə bilmədi

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
az: "%1", uğurla %2-d'n %3 daxilinə köçürüldü.

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
az: Köçürülmə icra olundu

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
az: "%1" elementi "%2" daxilinə əalvə edilə bilmədi. Bu element köçürülmədi.

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
az: %1 tədbirini təkrarlanmadan ayırmaq istəyirsiniz?

en: KOrganizer Confirmation
az: KOrganizer təsdiqləməsi

en: &Dissociate
az: &Ayırın

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
az: %1 tədbirini bit təkrarlanmadan və gələcəkdə baş verəcək təkrarlanmadan ayırmaq istəyirsiniz?

en: &Only Dissociate This One
az: &Yalnız bu təkrarlanmanı ayırmaq

en: &Also Dissociate Future Ones
az: &Həmçinin gələcək təkrarlanmaları ayırmaq

en: Dissociate future occurrences
az: Gələcək təkrarlanmaları ayırmaq

en: Dissociate occurrence
az: Tədbiri ayırmaq

en: Dissociating the future occurrences failed.
az: Gələcək təkrarlanmaların ayrılmasında xəta.

en: Dissociating Failed
az: Ayırma baş tutmadı

en: Dissociating the occurrence failed.
az: Tədbirlərin ayrılması mümkün deyil.

en: iCalendars (*.ics)
az: iCalendar'lar (*.ics)

en: Do you want to overwrite %1?
az: Əvəzləməklə "%1" üzərinə yazmaq istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar
az: Təqvimi ixrac edin

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
az: Səbəb məlum deyil

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
az: %1 iCalendar faylını yazmaq mümkün olmadı. %2

en: No filter
az: Süzgəcsiz

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
az: "%1" elementində alt tapşırıqlar var. Siz yalnız bu tapşırığı silərək onun alt tapşırıqlarını müstəqil etmək istəyirsiniz, yoxsa onu bütün alt tapşırıqları ilə birlikdə silmək istəyirsiniz?

en: Delete Only This
az: Yalnız bunu silmək

en: Delete All
az: Hamısını silmək

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
az: "%1" yalnız oxumaq üçün işarələnib və silinə bilməz, bu, təqvim yalnız oxumaq üçün açıldığı halda baş verə bilər.

en: Removing not possible
az: Silmək mümkün deyil

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
az: "%1" təqvimi bir neçə dəfə təkrarlanır; siz bu tədbiri və onun bütün təkrarlarını silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Also Delete &Future
az: Həmçinin &gələcəkdəkiləri silmək

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
az: "%1"  bir neçə dəfə təkrarlanır. Siz yalnız %2 üzərində olan, həmçinin gələcəkdə olacaq yoxsa bütün təkrarları silmək istəyirsiniz?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
az: "%1" bir neçə dəfə təkraralanır. Siz yalnız %2-d'ki cari elementi, yoxsa onun bütün təkrarlarını silmək istəyirsiniz?

en: Delete C&urrent
az: &Cari elementi silin

en: Delete &All
az: H&amısını silin

en: Delete "%1"
az: "%1" silin

en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
az: Təqvimlər menecerində heç bir təqvim işarələnməyib. Heç bir təmizləmə tapşırığı yoxdur.

en: There are no completed to-dos to purge.
az: Təmizlənəcək heç bir tamamlanmış tapşırıq yoxdur.

en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
az: Seçilmiş təqvimdən tamamlanmış tapşırıqlar silinsin?

en: Purge To-dos
az: Tapşırıqları təmizləyin

en: Purge
az: Təmizləyin

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
az: "%1" üçün düzəliş mümükün deyil, çünki o başqa proses tərəfindən kilidlənib.

en: Unable to copy the item to %1.
az: Kopyanı "%1" jurnalında yerləşdirmək mümükün deyil.

en: Copying Failed
az: Kopyalama alınmadı

en: Unable to move the item to  %1.
az: Element %1 daxilinə köçürülə bilmədi.

en: Moving Failed
az: Köçürülmə alınmadı

en: 0 completed to-dos were purged.
az: 0 tamamlanmış tapşırıq təmizləndi.

en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
az[0]: %1 tapşırığı gözardı edildi, çünki onda tamamlanmamış və ya yalnız oxumaq üçün olan alt tapşırıqlar var.
az[1]: %1 tapşırıq gözardı edildi çünki onlarda tamamlanmamış və ya yalnız oxumaq üçün olan alt tapşırıqlar var.

en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
az[0]: %1 tamamlanmış tapşırıq silindi.
az[1]: %1 tamamlanmış tapşırıqlar silindi.

en: An error occurred while purging completed to-dos: %1
az: Bu tamamlanmı tapşırığın silinməsində xəta baş verdi: %1

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    On the left sidebar, enable it in the calendar manager to see the incidence.
az: Siz təqvimə hal-hazırda siyahıda olmayan bir yazı əlavə etdiniz.
    Bi yazını görmək üçün sol yan paneldə təqvim menecerində onu aktiv edin.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    You can enable it through the calendar manager (Settings->Sidebar->Show Calendar Manager)
az: Siz təqvimə hal-hazırda siyahıda olmayan bir yazı əlavə etdiniz.
    Siz onu təqvim menecerində aktiv edə bilərsiniz (Ayarlar->Yan panel->Təqvim meneceri)

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
az: Əsas

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
az: Qovluğu adlandırın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
az: Bu qovluğa veriləcək adı buraya daxil edin.

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
az: &Ad:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
az: Xatırlatma bildirişini bu kompyuterdə söndürün

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
az: Bu təqvimin xatırlatma bildirişlərini gözardı etmək

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
az: Bu təqvim ilə əlaqəli xatırlatma bildirişlərini almaq istəsəniz bu xananı işarələyin.

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
az: Başqa nişandan &istifadə edin:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
az: Başqa nişan seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
az: Bu qovluq üçün başqa nişan seşmək istəsəniz bu xananı işarələyin

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
az: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
az: &İdxal

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
az: İxr&ac

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
az: &Düzəliş edin

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
az: &Baxış

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
az: &Miqyas

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
az: &İrəli

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
az: Ə&məllər

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
az: &Planlaşdırma

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
az: &Yan Panel

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
az: &Kömək

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
az: Əsas

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
az: Görünüş

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
az: Planlaşdırma

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
az: Süzgəclər zolağı

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
az: <qt><p>KOrganizer'in əsas menyusunda göstəriləcək tarixləri seçin. Bir gündən artıq tarix seçmək üçün onları siçanın düyməsini basılı saxlayaraq seçin.</p><p>Sonrakı / əvvəlki aylara və ya illərə baxmaq üçün yuxarıdakı düymələrə vurun.</p><p>Hər sətir bir həftəni göstərir. Sol sütundakı saylar ildəki həftələrin sayıdıe. Bütöv həftəni seçmək üçün onun üzərinə vurun.</p></qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
az: Təqvim süzgəclərinə düzəliş edin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
az: Yeni süzgəc yaratmaq üçün bu düyməyə vurun.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
az: Hazırkı aktiv süzgəci silmək üçün bu düyməyə vurun.

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
az: Yeni süzgəc %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
az: Siz "%1" süzgəcini həmişəlik silmək istədiyinizə əminsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
az: Süzgəc silinsin?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
az: Tədbirlərə baxış

en: Edit...
az: Düzəliş edin...

en: Show in Context
az: Məzmununda göstərmək

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
az: Təqvimdə tapmaq

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
az: &Axtarış

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
az: Axtarışa başlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
az: Axtarışa başlamaq üçün bu düyməyə vurun

[ctx: @info]
en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
az: Səhv axtarış ifadəsi, axtarış icra oluna bilməz. Axtarış ifadəsini "*" və "?" işarələri əlavə etməklə daxil edin.

[ctx: @info]
en: No items were found that match your search pattern.
az: Axtarış nümunənizə uyğun heç bir element tapılmadı.

[ctx: @title:window]
en: Search Results
az: Axtarış nəticələri

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
az[0]: %1 uyğun gələn
az[1]: %1 uyğun gələnlər

[ctx: A collection of all declined invidations.]
en: Declined Invitations
az: Dəvətin qəbul edilməməsi

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
az: Açıq dəvətlər

en: Text
az: Mətn

en: Numeric Value
az: Say dəyəri

en: Boolean
az: Məntiqi dəyər

en: Selection
az: Seçim

en: Date & Time
az: Tariv və Vaxt

en: Date
az: Tarix

en: Qt Designer Fields Dialog
az: Qt Designer Fields dialoq pəncərəsi

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
az: <qt> <b>"%1"</b> silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: Import Page
az: Səhifəni idxal edin

en: Designer Files
az: Designer fayları

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
az: <qt><b>Xəbərdarlıq:</b>Qt Designer tapılmadı. Ola bilsin ki, o quraşdırılmayıb. Siz yalnız mövcud Designer fayllarını idxal edə biləcəksiniz.</qt>

en: Available Pages
az: Əlçatan səhifələr

en: Preview of Selected Page
az: Seçilmiş səhifəyə öncədən baxış

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
az: <qt><p>Bu bölmə, %1 daxilində sizə aid dəyərləri saxlamaq üçün öz İstifadəçi İnterfeysinizi ("<i>Vidjetlər"</i>) əlavə etməyə imkan verir. Bunu aşağıda göstərildiyi kimi edin:</p><ol><li> "<i>Qt Designer ilə düzəliş edin</i>" açın</li><li>Dialoq pəncərəsində "<i>Vidjet</i>" seçərək <i>OLDU</i>vurun</li><li>Vidjetlərinizi firmaya əlavə edin</li><li>Faylı Qt Designer tərəfindən təklif edilən kataloqda saxlayın</li><li>Qt Designer'i bağlayın</li></ol><p>Əgər sizin diskinizdə haradasa yerləşən bir dizayner faylınız (*.ui) varsa, o zaman sadəcə olaraq "<i>Səhifəni idxal edin</i>" seçin</p><p><b>Vacibdir:</b>Formada yerləşdirəcəyiniz hər daxiletmə vidjetinin adı "<i>X_</i>" ilə başlamalıdır; beləliklə əgər istəsəniz ki, hər daxiletmə vidjeti sizin başqa "<i>X-Foo</i>" girişi ilə uyğun olsun, vidjetin <i>adını</i> "<i>X_Foo</i>" kimi təyin edin.</p><p><b>Vacibdir:</b> Vidjet başqa sahələrə %2 tıtbiq adı ilə düzəliş edəcək.  Düzəliş etmək məqsədi ilə tətbiqin adını dəyişmək üçün, Qt Designer'də vidjetin adını təyin edin.</p></qt>

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
az: <a href="whatsthis:%1">Bu necə işləyir?</a>

en: Delete Page
az: Səhifəni silin

en: Import Page...
az: Səhifəni idxal edin...

en: Edit with Qt Designer...
az: Qr Designer ilə düzəliş edin...

en: Key:
az: Açar:

en: Type:
az: Növü:

en: Classname:
az: Sinfinin adı:

en: Description:
az: Açıqlaması:

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
az: Hadisıləri Akonadi'dən almaq mümkün olmadı

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi: requested incidence doesn't exist.
az: Hadisıləri Akonadi'dən almaq mümkün olmadı: soruşulan hadisə mövcud deyil.

en: &Move
az: &Yerini dəyişin

en: &Copy
az: &Kopyalayın

en: &Add
az: Əl&avə edin

en: &Cancel
az: &Ləğv edin

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
az: Gö&stərmək

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit...
az: &Düzəliş edin...

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
az: &Silin

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print...
az: &Çap...

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w...
az: Öncədən &baxış...

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
az: &Kəsmək

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
az: &Kopyalamaq

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
az: &Yerləşdirmək

[ctx: @action:inmenu]
en: Create To-do from Event
az: Tədbirdən tapşırıq yaratmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Note for Event
az: Tədbir üçün Qeyd yaradın

[ctx: @action:inmenu]
en: Togg&le To-do Completed
az: Tapşırıq yerinə yetiri&ldi

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Event from To-do
az: Tapşırıqdan tədbir yaratmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Note for To-do
az: Tapşırıq üçün Qeyd yaradın

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder
az: Xa&tırladıcını açın

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dissociate From Recurrence...
az: Təkrarlama&dan ayırın...

[ctx: @action:inmenu]
en: Send as iCalendar...
az: iCalendar kimi göndərin...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder Off
az: Xa&tırladıcını söndürün

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder On
az: Xa&tırladıcını açın

en: Unable to save %1 "%2".
az: %1 "%2" saxlamaq mümkün deyil.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ApptSummaryConfig_Base)
en: Event Summary Configuration
az: Tədbirin xülasəsi ayarları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysButtonGroup)
en: Show Upcoming Events Starting
az: Bundan başlayan gələcək tədbirləri göstərmək:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show events for today only
az: Yalnız bu günün tədbirlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
az: Yalnız bu tarix üçün olan tədbirləri görmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: &Today only
az: Yalnız bu &gün

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show events starting within the next month
az: Öncəki ay ərzində başlayacaq tədbirləri göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
az: Əgər öncəki 31 gün ərzində başlayacaq tədbirləri görmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Within the next &month (31 days)
az: &Növbəti ay (31 gün) ərzində

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming events
az: Gələcək tədbirləri göstəriləcək günü seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
az: Əgər gələcək tədbirləri göstəriləcək günlərin sayını təyin etmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Within the &next:
az: Bu yaxı&n vaxtda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming events
az: Gələcək tədbirləri göstəriləcək günlərin sayını təyin edin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
az: Hazırkı tarixdən 1 il ərzindəki gələcək tədbirləri göstəriləcək günlərin sayını təyin etmək üçün bu sayğacdan istifadə edin.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: 1 day
az: 1 gün

[ctx: days to show in summary]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en:  days
az:  günlər

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowButtonGroup)
en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
az: Təqviminizdəki bu gələcək tədbirlər göstərilsin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
az: "Ad günləri" resursu da daxil olmaqla təqviminizdəki ad günləri göstərilsin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
az: Ad günlərini gələcək tədbirlərin xülasəsində göstərmək istəsəniz bu seçimi aktiv edin. Bu seçim yalnız təqviminizdəki "Ad günləri" resursunu istifadə etdiyinizdə aktiv əlaçatandır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show &birthdays
az: Ad &günlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
az: "Ad günləri" resursunu istifadə etdikdə təqviminizdəki ildönümləri göstərilsin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
az: Gələcək tədbirlərdə təqviminizdəki ildönümlərini də daxil etmək üçün bu seçimi aktiv edin. Bu, yalnız təqviminizdəki "Ad günləri" resursunu istifadə etdikdə əlaçatandır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show &anniversaries
az: İldöndümləri &göstərilsin

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupwareGroup)
en: Groupware Settings
az: Birgə iş ayarları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show events belonging to my calendars only
az: Yalnız mənim təqvimimdəki tədbirlər göstərilsin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Check this box if you want the summary to show events belonging to your calendars only.
az: Yalnız sizin təqviminizdəki tədbirlərin xülasəsini göstərmək istəyirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show &my events only
az: Yalnız &mənim tədbirlərim göstərilsin

en: Upcoming Events
az: Gələcək tədbirlər

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
az[0]: Yaxın günlər üçün gələcək tədbirlər yoxdur
az[1]: Yaxın %1 gün üçün gələcək tədbirlər yoxdur

en: &Edit Appointment...
az: &İş görüşməsinə düzəliş...

en: &Delete Appointment
az: İş görüçməsini &silin

en: Edit Event: "%1"
az: Tədbirə düzəliş: "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal...
az: Yeni jurnal...

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
az: Yeni jurnal yaradın...

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
az: Sizə, yeni jurnal qeydi yarada biləcəyiniz dialoq təqdim olunacaq.

en:  day |  days
az[0]:  gün
az[1]:  günlər

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event...
az: Yeni tədbir...

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
az: Yeni tədbir yaradın

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
az: Sizə, yeni tədbir yarada biləcəyiniz dilaoq təqdim olunacaq.

[ctx: @item]
en: Meeting
az: Görüşlər

[ctx: @item]
en: Note: %1
az: Qeyd: %1

[ctx: Event from email summary]
en: Mail: %1
az: Poçt: %1

[ctx: Event from email content]
en: <b>From:</b> %1<br /><b>To:</b> %2<br /><b>Subject:</b> %3
az: <b>Kimdən:</b> %1<br /><b>Kimə:</b> %2<br /><b>Mövzu:</b> %3

[ctx: the appointment is today]
en: Today
az: Bugün

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
az: Sabah

en: in 1 day | in %1 days
az[0]: 1 gündə
az[1]: %1 gündə

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
az: Bu vaxtda:

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
az[0]: 1 st
az[1]: %1 st

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
az[0]: 1 dəq
az[1]: %1 dəq

en: now
az: indi

en: all day
az: bütün gün

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
az: Növbəti: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do...
az: Yeni tapşırıq...

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
az: Yeni tapşırıq yaradın

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
az: Sizə, yeni tapşırıq yarada biləcəyiniz dilaoq təqdim olunacaq.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TodoSummaryConfig_Base)
en: To-do Summary Configuration
az: Tapşırıq xülasəsinin ayarlanması

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show To-dos Due
az: Müddətli tapçırıqları göstərmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show To-dos due today only
az: Yalnız bu gün ərzindəki tapşırıqlar göstərilsin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
az: Yalnlız bu tarixdə olan tapşırıqların göstərilməsini istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show To-dos due within the next month
az: Növbəti ay ərzindəki tapşırılaq göstərilsin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
az: Əgər növbəti ay (31 gün) ərzində olan tapşırıqların göstərilməsini istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing pending To-dos
az: Gözləmədə olan tapşırıqlar göstəriləcək günü seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
az: Gözləmədə olan tapşırıqlar gələcək günlərin sayını təyin etmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show pending To-dos
az: Gözlənilən tapşırıqları göstəriləcək günlərin sayını təyin edin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
az: Hazırkı tarixdən 1 il ərzindəki gözlənilən tapşırıqlar göstəriləcək günlərin sayını təyin etmək üçün bu sayğacdan istifadə edin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mHideGroup)
en: Hide Following To-do Types
az: Bu növdə olan tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Hide completed To-dos
az: Tamamlanmış tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
az: Artıq tamamlanmış tapşırıların göstərilməməsini istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: &Completed
az: &Tamamlanmış

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Hide To-dos without a due date
az: Müddətsiz tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
az: Müddətsiz tapşırıqları gösrmək istəmirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: &Open-ended (no due date)
az: &Başlama-bitmə tarixi olmayan (müddətsiz)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Hide unstarted To-dos
az: Başlamamış tapşırıqları göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
az: Başlama tarixi gələcəkdə olacaq tapşırıqları gizlətmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: &Unstarted (start date is in the future)
az: &Başlamamış (başlama tarixi gələcəkdə olan)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Hide in-progress To-dos
az: İcra olunan tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
az: Başlamış, lakin hələlik tamamlanmamış tapşırıqları gizlətmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: &In-progress (started but not completed)
az: &İcra olunan (başlamış, lakin tamamlanmamış)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Hide overdue To-dos
az: Vaxtı keçmiş tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
az: İcra olunma tarixi keçmiş, lakin hələlik tamamlanmış tapşırıqları gizlətmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Over&due (not completed and beyond due-date)
az: Vaxtı keçmiş (vaxtı keçmiş, tamamlanmamış tapşırıqlar)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show To-dos belonging to my calendars only
az: Yalnız mənim təqvimlərimə aid tapşırıqlar göstərilsin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Check this box if you want the summary to show To-dos belonging to your calendars only.
az: Yalnız təqvimlərinizə aid tapşırıqların göstərilməsini istəsəniz, bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show &my To-dos only
az: Yalnız mənim tapşırıqlarım görün&sün

en: Pending To-dos
az: Gözlənilən tapşırıqlar

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
az: Bu gün

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
az: Sabah

en: 1 day ago | %1 days ago
az[0]: 1 gün əvvəlki
az[1]: %1 gün əvvəlki

[ctx: the to-do is due]
en: due
az: vaxtı keçmiş

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
az[0]: Yaxın günlər ərzində icrası gözlənilən tapşırıqlar yoxdur
az[1]: Yaxın %1 gün ərzində icrası göslənilən tapşırıqlar yoxdur

en: &Mark To-do Completed
az: Ta&mamlanmış tapşırıqları işarələyin

en: Edit To-do: "%1"
az: Tapşırığa düzəliş edin: "%1"

en: open-ended
az: müddətsiz

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
az: vaxtı keçmiş

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
az: bu gün başlayan

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
az: başlamayan

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
az: tamamlanmış

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
az: icra olunan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SDSummaryConfig_Base)
en: Special Dates Summary Configuration
az: Xüsusi tarixlərin xülasəsi üçün ayarlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show Special Dates Starting
az: Bu tarixdən başlayan xüsusi tarixləri göstərmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show special occasions for today only
az: Yalnız bu günə təsadüf edənləri göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
az: Yalnız bu tarixə təsadüf edən xüsusi tarixin göstərilməsini istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show special occasions starting within the next month
az: Yaxın ay ərzinə təsadüf edən xüsusi tarixləri göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
az: Yaxın 31 günə təsadüf edən xüsusi tarixlərin göstərilməsini istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming special occasions
az: Gələcək xüsusi tarixləri göstəriləcək günləri seçin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
az: Gələcək xüsusi tarixləri göstəriləcək günlərin sayını təyin etmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming special occasions
az: Gələcək xüsusi tarixləri göstəriləcək günlərin sayını təyin edin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
az: Hazırkı tarixdən il ərzindəki gələcək xüsusi tarixləri göstəriləcək günlərin sayını təyin etmək üçün bu sayğacdan istifadə edin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromCalGroup)
en: Show These Special Dates From Your Calendar
az: Təqviminzdəki bü xüsusi tarixlər göstərilsin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show birthdays from your calendar
az: Təqviminizdəki ad günləri göstərilsin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Birthday" tag.
az: Təqviminizdən ad günlərini gələcək xüsusi hadisələrin xülasəsinə daxil etmək üçün bu seçimi aktiv edin. Adətən bunlar "Ad Günü" etiket olan tədbirlərdir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show anniversaries from your calendar
az: Təqviminizdən ildönümlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Anniversary" tag.
az: Təqviminizdən ildönümlərini gələcək xüsusi hadisələrin xülasəsinə daxil etmək üçün bu seçimi aktiv edin. Adətən bunlar "İldönümləri" etiketi olan tədbirlərdir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show holidays from your calendar
az: Təqviminizdən bayramları göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Enable this option to include holidays from your calendar in the upcoming special occasions summary. These are events from your configured holiday region, or events with the "Holiday" tag.
az: Təqviminizdən bayramları gələcək xüsusi hadisələrin xülasəsinə daxil etmək üçün bu seçimi aktiv edin. Bunlar sizin bölgənizin bayram günləri və ya "Bayram günləri" etiketi olan təbirlərdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show &holidays
az: &Bayram günlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show special occasions from your calendar
az: Təqviminizdən xüsusi hadisələri göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Enable this option to include events from your calendar with the "special occasion" tag.
az: Təqviminizdən "xüsusi hadisələr" kimi verilən tədbirləri daxil etmək üçün bu seçimi aktiv edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show s&pecial occasions
az: Xü&susi hadisələri göstərmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromKABButtonGroup)
en: Show These Special Dates From Your Contact List
az: Əlaqələr siyahınızdan bu xüsusi hadisələri göstərmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birthdays from your address book
az: Ünvan kitabçanızdan ad günlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
az: Ünvan kitabçanızdan ad günlərini gələcək xüsusi hadisələrin xülasəsinə daxil etmək üçün bu seçimi aktiv edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birth&days
az: &Ad günlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anniversaries from your address book
az: Ünvan kitabçanızdan ildönümlərini göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
az: Ünvan kitabçanızdan ildönümlərini gələcək xüsusi hadisələrin xülasəsinə daxil etmək üçün bu seçimi aktiv edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anni&versaries
az: &İldöndümləri göstərilsin

en: Upcoming Special Dates
az: Gələcək xüsusi tarixlər

[ctx: the special day is today]
en: Today
az: Bu gün

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
az: Sabah

en: Birthday
az: Ad günü

en: Anniversary
az: İldönümü

en: Holiday
az: Bayram

en: Change of Seasons
az: İlin fəsllərini dəyişilməsi

en: Special Occasion
az: Xüsusi hadisələr

en: one year | %1 years
az[0]: bir il
az[1]: %1 il

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
az[0]: Yaxın 1 gün ərzində heç bir xüsusi hadisə yoxdur
az[1]: Yaxın %1 gün ərzində heç bir xüsusi hadisə yoxdur

en: Send &Mail
az: &Poçt göndərişi

en: View &Contact
az: Ə&laqəyə baxın

en: Mail to:"%1"
az: Göndəriləcək ünvan: "%1"

en: Special Dates Summary
az: Xüsusi tarixlərin xülasəsi

en: Kontact Special Dates Summary
az: kontact'da xüsusi tarixlərin xülasəsi

en: Copyright © 2003 Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter
az: Müəllif Hüquqları © 2003– Tobias Koenig
    Müəllif Hüquqları © 2004–2010 Allen Winter

en: Current Maintainer
az: Hazırkı Müşayətçi

en: New Calendar
az: Yeni təqvim

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
az: yalnız oxumaq üçün

en: Calendar
az: Təqvim

en: Import the specified files as separate calendars
az: Göstərilmiş faylları ayrıca təqvimlər kimi idxal edin

en: Merge the specified files into an existing calendar
az: Göstərilmiş faylları mövcud təqvimdə birləşdirin

en: Display the specified incidence (by URL)
az: Verilmiş hadisələri göstərmək (URL-a görə)

en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
az: Təqvim faylları və ya URL-lar. Əgər -i və ya -m parametrləri göstərilərsə, istifadəçiyə birləşdirməsi və ya idxal etməsi sorğusu üçün dialoq göstəriləcək

en: Lists the available options for user feedback
az: İstifadəçi rəyi üçün əlçatan seçimlərin siyahısı

en: Merged calendar
az: Birləşdirilmiş təqvim

en: Calendars Side by Side
az: Təqvimlər yan-yana

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
az: İş həftəsini göstərmək mümkün deyil, heç bir iş günü göstərilməyib. Vaxt və Tarix ayarlarında ən az 1 iş gününü göstərin

[ctx: @title:tab]
en: Colors
az: Rənglər

[ctx: @title:group]
en: Tags
az: Etiketlər

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the tag you want to modify. You can change the selected tag's color using the adjacent color button.
az: Dəyişmək istədiyiniz etiketi seçin. Bitişik rəng seçimi düyməsini istifadə edərək etiketin rəngini dəyişə bilərsiniz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the color of the tag selected in the adjacent combo box.
az: Bitişik açılan qutudan seçilmiş etiketin rəngini təyin edin.

[ctx: @title:group]
en: Resources
az: Mənbələr

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
az: Dəyişmək istədiyiniz təqvimi seçin. Aşağıdakı düymədən istifadə edərək seçilmiş təqvimin rəngini dəyişə bilərsiniz.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
az: Yuxarıdakı açılan qutudan istifadə edərək seçilmiş təqvimin rəngini təyin edin.

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
az: Şriftlər

[ctx: @label]
en: Event text
az: Tədbirin mətni

[ctx: @label]
en: Mail transport:
az: Poçt göndərişi:

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
az: Şəxsi

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
az: E-poçt ayarları

[ctx: @title:tab]
en: Save
az: Saxlayın

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
az: Təqvimlər

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
az: Təqvim hesabı

[ctx: @title:group]
en: Position
az: Mövqeyi

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
az: Gündəlik görünüşünün yuxarısında göstərmək

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
az: Gündəlik görünüşünün aşağısında göstərmək

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
az: Təqvimin xarici görünüşü

[ctx: @action]
en: Configure
az: Tənzimləmək

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
az: Bu əlavəni tənzimləmək olmur

[ctx: @title:tab]
en: Regional
az: Bölgə parametrləri

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
az: Əsas Vaxt və Tarix

[ctx: @title:group]
en: Holidays
az: Bayram günləri

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
az: Bölgənin bayram günləri:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
az: Bayram günləri üçün bölgəni seçin

[ctx: @title:group]
en: Working Period
az: İş müddəti

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
az: Həftənin bu gününün iş saatlarını işarələmək üçün bu xananı işarələyin. Əgər bu sizin iş gününüzdürsə, bu xananı işarələyin əks halda iş saatları rəngli olaraq işarələnməyəcəkdir.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
az: Baza ertəsi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
az: Çərşənbə

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
az: Cümə axşamı

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
az: Cümə

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
az: Şənbə

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
az: Bazar

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
az: Standart dəyərlər

[ctx: @title:group]
en: Appointments
az: Görüşmələr

[ctx: @title:group]
en: Reminders
az: Xatırladıcılar

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
az: Standart xatırlatma vaxtı

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
az: dəqiqə(lər)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
az: saat(lar)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
az: gün(lər)

en: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
az: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Səs faylları (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
az: Əsas

[ctx: @title:group]
en: Display Options
az: Baxış parametrləri

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
az:  günlər

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
az: Təqvim

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
az: Gündəlik

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
az:  piksellər

[ctx: @title:tab]
en: Month View
az: Ay

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
az: Tapşırıqlar

[ctx: @title:group]
en: Other Options
az: Digər seçimlər

en: KOrganizer Configure User FeedBack
az: KOrganizer İstifadəçi Rəyi Tənzimləmələri

en: Choose...
az: Seçim...

[ctx: @title:window]
en: Preferences
az: Parametrlər

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
az: Siz bütün parametrləri ilkin vəziyyətinə qaytarmaq üzrəsiniz. Bütün əlavə dəyişikliklər itiriləcəkdir.

en: Setting Default Preferences
az: İlkin parametrlərinə ayarlamaq

en: Reset to Defaults
az: İlkin vəziyyətinə sıfırlamaq

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
az: Silinməni təsdiq etmək

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Always confirm when deleting items
az: Silinmə həmişə təsdiqlənsin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
az: Silinmə zamanı təsdiqləmə dialoq pəncərəsinin görünməsi üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
az: Yeni tədbirlər, Tapşırıqlar və Jurnal girişləri

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be added to the default calendar
az: Standart təqvimə əlavə olunmalıdır

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the current default calendar.
az: Cari standart təqvimi istifadə edərək yeni tədbirlərin, tapşırıqların və jurnal girişlərinin həmişə qeyd edilməsi üçün bu seçimi aktiv edin.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
az: Hansı təqvimin istifadə olunacağını soruşmaq

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
az: Hər dəfə yeni tədbir, tapşırıq və ya jurnal girişi yaradılmasını qeyd edəcək təqvimi seçmək üçün bu parametri seçin. Əgər siz Kolab serverinin paylaşılan qovluq imkanlarından istifadə etmək niyyətindəsinizsə və ya Kontact-dan KDE Kolab müştərisi kimi istifadə edərək çoxsaylı hesabı idarə etmək istəyirsinizsə, bu seçim tövsiyə olunur.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
az: Açılan qutudakı yerlərin siyahısından saat qurşağınızı seçin. Əgər şəhəriniz bu siyahıda yoxdursa, həmin saat qurşağında yerləşənlərdən birini seçin. KOrganizer yay-qış vaxtı üçün ayarları avtomatik olaraq tənzimləyəcəkdir.

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
az: Gün başlayır

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
az: Burada tədbirin başlama vaxtını daxil edin. Bu vaxt tədbir üçün istifadə etdiyinizdən daha erkən vaxt olmalıdır, belə ki, o yuxarıda göstəriləcək.

note: i18n: ectx: label, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Use holiday regions:
az: Bayram günləri üçün bölgələri seçin:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Select which regions you want to use the holidays here. Defined holidays are shown as non-working days in the date navigator, the agenda view, etc.
az: Bayram günləri üçün istifadə etmək istədiyiniz bölgəni burada seçin. Təyin edilmiş bayram günləri təqvimdə, gündəlik görünüşündə qeyri-iş günü kimi göstəriləcək.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Weekly start day:
az: Həftənin ilk günü:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week
az: Həftənin başladığı günü seçin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
az: Həftənin başldığı günü seçin. Adi halda siz bunu ötürə də bilərsiniz, bu yer ayarlarında göstərildiyi kimi təyin olunur.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
az: İş günü başlayır

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
az: İş günün başlama saatını burada daxil edin. İş saatları KOrganizer tərəfindən rəng ilə işarələnəcəkdir.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
az: İş günün bitmə saatı

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
az: İş günün bitmə saatını burada daxil edin. İş saatları KOrganizer tərəfindən rəng ilə işarələnəcəkdir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
az: Bayramlar istisna

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Time &amp; Date)
en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
az: Bayram günlərində iş saatlarını rəng ilə işarələnməsinin qarşısını almaq üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
az: Məşğul olan günlərin arxa fonunu fərqli rəngləndirmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
az: Aylıq cədvələ baxarkən bütün günü əhatə edən və vacib kimi işarələnmiş ən azı bir tədbirdən ibarət günlərin arxa fonunun müxtəlif rənglərlə rəngləməsini istəsəniz bu xananı işarələyin. Siz həmçinin Rəng tənzimləmə səhifəsində bu seçim üçün istifadə olunacaq arxa fon rəngini dəyişə bilərsiniz. "Məşğul günlərin fonu" ayarlarına baxın.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
az: Xülasələri göstərmək üçün alət ipuçlarını aktivləşdirin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
az: Hadisənin və ya tapşırığın üzərində dayandıqda onun xülasəsinin göstərilməsi üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: To-dos use tag colors
az: Tapşırıqlarda yarlıqların rənglərindən istifadə olunur

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box so that to-dos will use tag colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
az: Bu xananı işarələyin ki, görüləcək işlər bu günə və ya vaxtı keçmiş vəziyyətə uyğun rənglərdən deyil, etiket rənglərindən istifadə etsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
az: Sonrakı x günlər

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
az: Sonrakı günlərdə göstəriləcək "x" günlərin sayını seçin. Sonrakı "x" günlər görünüşünə giriş üçün "Baxış" menyusundan "Sonrakı x günlər" menyu girişini seçin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
az: Sonrakı "x" günlər görünüşündə bu sayda günlər göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
az: Gündəlik hadisələri göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
az: Gündəlik hadisələrdən ibarət günləri, təqvimdə qalın şriftlər ilə ayırın və ya digər (gündəlik təkrarlanmayan) hadisələrə daha çox önəm vermək üçün işarəni qaldırın.

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
az: Həftəlik təkrarlanan hadisələri göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
az: Həftəlik hadisələrdən ibarət günləri, təqvimdə qalın şriftlər ilə ayırın və ya digər (gündəlik təkrarlanmayan) hadisələrə daha çox önəm vermək üçün işarəni qaldırın.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
az: Tapşırıqlara baxarkən hadisələr deyil tapşırıqları göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
az: Tapşırıqlardan ibarət günləri, təqvimdə qalın şriftlər ilə ayırın.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
az: Jurnala baxarkən hadisələri deyil jurnalı göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
az: Jurnallardan ibarət günləri, təqvimdə qalın şriftlər ilə ayırın.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
az: Həftənin nömrələri İş həftəsi rejimində iş həftəsini seçir

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
az: Təqvimdə həftənin sayına vurduqda iş həftəsi göstərilsin, əks halda bütöv gün göstərilsin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
az: Saat sətrinin hündürlüyü

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
az: "Gündəlik" torunda saat sətrinin hündürlüyünü təyin edin (piksellərlə). Bu dəyərin artırılması cədvəl torundakı hər sətri daha hündür edəcək.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
az: "Gündəlik" torunda saat üçün hündürlüyü (piksellərlə) təyin edin.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
az: "Gündəlik" baxış rejimində nişanları göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
az: "Gündəlik" baxış rejimində nişanların (məs., zəng, təkrar, vəs.) göstərilməsi üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
az: "Gündəlik" baxış rejimində nişanlar göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
az: Tapşırıqları göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
az: "Gündəlik" baxış rejimində tapşırıqlar göstərilsin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
az: "Gündəlik" baxış rejimində tapşırıqlar göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
az: Cari vaxt (Marcus Bains) sətrini göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
az: Gün və ya həftəyə baxdıqda cari vaxtın (Marcus Bains) sətirdə göstərilməsi üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
az: Cari vaxt göstəricisini göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
az: Cari vaxt (Marcus Bains) sətrində saniyələr göstərilsin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
az: Cari vaxt sətrində saniyələrin göstərilməsini istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds with the current-time indicator
az: Cari vaxt göstəricisində saniyələr göstərilsin

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
az: "Gündəlik" baxış rejimində vaxt aralığının seçimi tədbir redaktorunu açır

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
az: Günlük və həftəlik baxış rejimində vaxt aralığını seçdikdə tədbir redaktorunun açılması üçün bun bu xanannı işarələyin. Vaxt aralığını seçmək üçün siçanla planlaşdərmaq istədiyiniz tədbirin başlanğıc vaxtından son vaxtına qədər seçin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
az: Vaxt aralağı seçimi ilə tədbir redaktorununun açılmasını aktiv edin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
az: Rənglər

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Tag inside, calendar outside
az: Etiket daxildə, təqvim kənarda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Tag inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items using their associated tag color, with the item's border drawn in the color of its calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
az: Əgər bu təqvimin elementlərinin kənarlarının rənginə uyğun  etiket rəngləri istifadə edən təqvim elementlərinin rənglənməsini istəsəniz "Etiket daxilində, təqvim kənarda" parametrini seçin.  Bu rəngləri ayarlamaq etmək üçün Rəng və Şriftlər tənzimləmə səhifəsindən istifadə edin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their tag color inside and calendar color for their border
az: İçərisində etiket rəngi və sərhədləri üçün təqvim rəngi ilə "Gündəlik" baxış rejimindəki elementlər rənglənsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Calendar inside, tag outside
az: Təqvim daxildə, etiket kənarda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Calendar inside, tag outside" option if you would like to draw calendar items using their associated calendar color, with the item's border drawn in the color of its tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
az: Əgər bu təqvimin elementlərinin kənarlarının rənginə uyğun etiket rəngləri istifadə edən təqvim elementlərinin rənglənməsini istəsəniz "Təqvim daxildə, etiket kənarda" parametrini seçin  Bu rəngləri ayarlamaq etmək üçün Rəng və Şriftlər tənzimləmə səhifəsindən istifadə edin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their calendar color inside and tag color for their border
az: İçərisində təqvim rəngi və haşiyələri üçün etiket rəngi ilə "Gündəlik" baxış rejimi elementləri rənglənsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only tag
az: Yalnız etiket

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
az: Təqvim elementlərini (həm daxili, həm də haşiyə) əlaqəli etiketin rəngindən istifadə edilərək rənglənməsini istəyirsinizsə, "Yalnız etiket" parametrini seçin. Bu rəngləri təyin etmək üçün Rənglər və Şriftlərin tənzimləmə səhifəsindən istifadə edin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their tag color for the inside and border
az: Daxili və haşiyəsi üçün etiket rəngindən istifadə edərək "Gündəlik" baxış rejimi elementləri rənglənsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
az: Yalnız təqvim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their calendar. Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
az: Təqvimin rəngindən istifadə edərək təqvim elementlərini (həm daxili, həm də haşiyə) çəkmək istəyirsinizsə, "Yalnız təqvim" parametrini seçin. Bu rəngləri təyin etmək üçün Rənglər və Şriftlərin tənzimləmə səhifəsindən istifadə edin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
az: Daxili və haşiyə üçün təqvim rəngindən istifadə edilərək "Gündəlik" baxış rejimi elementləri rənglənsin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
az: "Gündəlik" baxış rejimində bütün günü əhatə edən və vacib kimi işarələnmiş ən azı bir tədbirdən ibarət günlərin arxa fonunun müxtəlif rənglərlə rəngləməsini istəsəniz bu xananı işarələyin. Siz həmçinin Rəng tənzimləmə səhifəsində bu seçim üçün istifadə olunacaq arxa fon rəngini dəyişə bilərsiniz. "Məşğul günlərin fonu" ayarlarına baxın.

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
az: Bir neçə təqvimi göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
az: Bütün təqvimləri bir görünüşdə birləşdirmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
az: Əgər bütün təqvimlərinizin bir "Gündəlik" baxış rejimində birlikdəgöstərilməsi üçün "Bütün təqvimləri bir görünüşdə birləşdirmək" parametrini seçin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
az: Birləşdirilmiş bütün təqvimləri göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
az: Təqvimləri yan-yana göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
az: Əgər iki təqvimin yan-yana bir təqvim kimi göstərilməsini istəyirsəniz, "Təqvimləri yan-yana göstərmək" parametrini seçin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
az: İki təqvimi yan-yana göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
az: Təqvimləri vərəqlərdə yerləşdirmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
az: Əgər vərəqlərdən istifadə edərək təqvimlər arası keçid etmək istəsəniz "Təqvimləri vərəqlərdə yerləşdirmək" parametrini seçin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
az: Vərəqlər üzrə təqvimlər

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
az: "Ay" baxış rejimində nişanları göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
az: "Ay" baxış rejimində elementlərə baxış zamanı nişanları (bildiriş siqnalı, təkrarlama, və s.) göstərmək üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
az: "Ay" rejimi elementlərinə baxışda nişanları göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
az: "Ay" rejimi elelmntlərnə baxışda vaxtı göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
az: "Ay" rejimi elementlərinə baxışda vaxtın göstərilməsi üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
az: "Ay" rejimi elementlərinə baxışda vaxtı göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
az: "Ay" rejimi elementlərinə baxışda tapşırıqları göstərmək üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
az: "Ay" baxış rejimində tapşırıqları göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
az: Jurnalları göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
az: "Ay" baxış rejimində jurnalları göstərmək üçün bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
az: "Ay" baxış rejiminə jurnalları göstərmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
az: "Ay" rejiminə tam ekranda baxmaq

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
az: "Ay" baxış rejiminin tam KOrganizer ekranında göstərilməsi üçün bu xananı işarələyin. Əgər bu xananı işarələsiniz "Ay" baxış rejimi tam ekran göstəriləcək, lakin təqvim, tapşırıqlar, mənbələr və elementlərin təfərrüatları kimi digər panellər görünməyəcəkdir.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their tag color inside and calendar color for their border
az: İçərisində etiket rəngi və sərhədləri üçün təqvim rəngi ilə "Ay" baxış rejimindəki elementlər rənglənsin

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their calendar color inside and tag color for their border
az: İçərisində təqvim rəngi və haşiyələri üçün etiket rəngi ilə "Ay" baxış rejimi elementləri rənglənsin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
az: Təqvim elementlərini (həm daxili, həm də haşiyə) əlaqəli etiketin rəngindən istifadə edilərək rənglənməsini istəyirsinizsə, "Yalnız etiket" parametrini seçin. Bu rəngləri təyin etmək üçün Rənglər və Şriftlərin tənzimləmə səhifəsindən istifadə edin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their tag color for the inside and border
az: Daxili və haşiyəsi üçün etiket rəngindən istifadə edərək "Ay" baxış rejimi elementləri rənglənsin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
az: Təqvimin rəngindən istifadə edərək təqvim elementlərini (həm daxili, həm də haşiyə) çəkmək istəyirsinizsə, "Yalnız təqvim" parametrini seçin. Bu rəngləri təyin etmək üçün Rənglər və Şriftlərin tənzimləmə səhifəsindən istifadə edin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
az: Daxili və haşiyə üçün təqvim rəngindən istifadə edilərək "Ay" baxış rejimi elementləri rənglənsin

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
az: Tamamlanmış tapşırıqlar həmişə siyahının aşağısında göstərilsin

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
az: Tamamlanmış tapşırıqlar, üdtünlüyündən asılı olmayaraq siyahının aşağısında göstərilir.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
az: Əgər tamamlanmış tapşırıqların, həmişə tapşırıqlar siyahısının aşağısında qruplaşdırılaraq göstərilməsini istəyirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
az: "Tapşırıqlar" baxış rejimi tam pəncərədə göstərilsin

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-do list in a full KOrganizer window
az: "Tapşırıqlar" baxış rejimi tam KOrganizer pəncərəsində göstərilsin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
az: "Tapşırıqlar" baxış rejiminin tam KOrganizer ekranında göstərilməsi üçün bu xananı işarələyin. Əgər bu xananı işarələsiniz "Tapşırıqlar" baxış rejimi tam ekran göstəriləcək, lakin təqvim, tapşırıqlar, mənbələr və elementlərin təfərrüatları kimi digər panellər görünməyəcəkdir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos in a flat list
az: Tapşırıqları düz siyahıda göstərmək

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
az: Tapşırıqları budaqlanan siyahıda deyil düz siyahıda göstərmək

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
az: Tapşırıqların budaqlanan siyahıda deyil düz siyahıda göstərilməsini istəyirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
az: Tamamlanmış tapşırıqlraın jurnalda qeydiyyatını aparmaq

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
az: Tapşırıq tamamlandıqda onu jurnalda avtomatiik qeyd etmək.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
az: Bayram günlərinin rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
az: Bayram günlərinin rəngini burada seçin. Bayram günləri rəngi, "Ay" baxış rejimində bayram günlərinin adında və təqvimdə bayram günlərinin nömrəsində istfadə olunacaq.

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
az: "Gündəlik" baxıç rejimi fon rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
az: "Gündəlik" baxış rejimi fon rəngini burada seçin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time line color
az: "Gündəlik" baxış rejimində cari vaxtın rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
az: Cari vaxt (Marcus Bains) sətirinin rəngini seçin.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
az: "Gündəlik" baxış rejimində cari vaxt (Marcus Bains) sətri üçün bu rəngi istifadə edin

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
az: "Məşğul" günlərin fon rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
az: Bütün günün tədbiri "Məşğul" kimi işarələndikdə, bu gün üçün "Gündəlik" və "Ay" baxış rejimlərində müxtəlif fon rənglərindən istifadə edilə bilər. Rəngi buradan seçin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
az: İş saatları rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
az: "Gündəlik" baxış rejimindəki iş saatlarının rəngini burada seçin.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
az: Bu gün tamamlanacaq tapşırıqların rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
az: Bu gün tamamlanacaq tapşırıqların rəngini burada seçin.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
az: Vaxtı keçmiş tapşırıqların rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
az: Vaxtı keçmiş tapşırıqların rəngini burada seçin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
az: Vaxt zolağı

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
az: Vaxt zolağı şriftini tənzimləmək üçün bu düyməyə vurun. Vaxt zolağı saatları "Gündəlik" baxış rejimində göstərən vidjetdir. Bu düymə, vaxt zolagında saatın şriftini seçməyə imkan verən "Şrift seçin" dialoqunu açır.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
az: Ay görünüşü

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
az: "Ay" görünüşü şriftini tənzimləmək üçün bu düyməyə vurun. Bu düymə "Ay" görünüşü elementləri üçün şrifti seçməyə imkan verən "Şrift seç" dialoqunu açacaq.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
az: "Gündəlik" görünüşü

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
az: "Gündəlik" görünüşü şriftini tənzimləmək üçün bu düyməyə vurun. Bu düymə "Gündəlik" görünüşündəki tədbirlər üçün şrifti seçməyə imkan verən "Şrift seç" dialoqunu açacaq.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time line
az: Cari vaxt sətri

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
az: Cari vaxt sətri şriftini tənzimləmək üçün bu düyməyə vurun. Bu düymə "Gündəlik" görünüşündə cari vaxt sətri üçün şriftiseçməyə imkan verən "Şroft seç" dialoqunu açacaq.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
az: Standart tapşırıq əlavə etmə üsulu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
az: Standart olaraq məktubların tapşırığa əlavə edilməsi yolu

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
az: Həmişə soruşmaq

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
az: Yalnız keçidi məktuba əlavə etmək

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
az: Məktubu tamamilə əlavə etmək

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
az: Seçim rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
az: Seçmə rəngini burada seçin. Seçmə rəngi, sizin təqviminizdə seçilmiş tarixi və ya gündəlikdəki seçilmiş sahəni fərqləndirmək üçün istifadə olunacaq.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Use system color
az: Sistem rəngindən istifadə edin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
az: Təyin edilmiş rəng əvəzinə sistem rəngindən istifadə edin. Əgər aktiv olunarsa heç bir digər rəng sxemi ayarları nəzərə alınmayacaq

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
az: "Ay" görünüşü arxa fon rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
az: "Ay" görünüşü arxa fon rəngini burada seçin.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
az: Seçmə rəngini burada seçin. Seçmə rəngi, sizin təqviminizdə seçilmiş tarixi və ya aydakı seçilmiş sahəni fərqləndirmək üçün istifadə olunacaq.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
az: "Ay" baxış rejimindəki iş saatlarının rəngini burada seçin.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
az: Tədbirin standart rəngi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the default event color here. The default event color will be used for events in your Month. Note that you can specify a separate color for each event tag below.
az: Tədbirin standart rəngini burada seçin. Tədbirin standart rəngi, aydakı tədbirlər üçün istifadə olunacaq. Nəzərə alın ki, siz aşağıda hər tədbir üçün ayrıca rəng təyin edə bilərsiniz.

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KListWidgetSearchLine, searchline)
en: Search
az: Axtarış

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
az: Ye&ni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
az: Süzgəc parametrləri

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
az: Adı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
az: Görünüşdə təkrarlanan tədbirlərin və tapşırıqların görünməməsini istəyirsinizsə bu parametri seçin. Günlük və həftəlik təkrarlanan elementlər çıx yer tuta bilər, ona görə də onları gizlətmək faydalı ola bilər.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
az: Tək&rarlanan tədbirləri və tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
az: Əgər bu xana işarələnərsə. süzgəc siyahıdakı tamamlanmış tapşırıqları gizlədəcək. Bundan başqa, yalnız verilmiş günlərdə tamamlanan elementlər göstəriləcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
az: Ta&mamlanmış tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
az: Bu seçim gizlədilməli olan tamamlanmış tapşırıqları seçməyə imkan verir. <i>Dərhal</i> parametrini seçdiyinizdə, o, tapşırıq işarələnən kimi onu gizlədiləcək. Siz siyahıdakı günlərin sayını artıra və azalda bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: Da&ys after completion:
az: Tamamlandıqdan sonra keçən &günlər:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
az: Tamamlandıqdan neçə gün sonra tapşırığın siyahıda gizlədiləcəyini burada təyin edə bilərsiniz. Əgər "Dərhal" seçilərsə, bütün tamamlanmış tapşırıqlar gizlədiləcəkdir. Məsələn, əgər 1 gün seçsəniz, ən az 24 saat əvvəl icra olunmuş tapşırıqlardan başqa bütün tapşırıqlar gizlədiləcəkdir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
az: Bu seçim başlama tarixi yetişməyən bütün tapşırıqları gizlədir. (Bitmə tarixi başlama tarixindən əvvəl ola bilməz)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
az: Qeyr&i-aktiv tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mCategoriesButtonGroup)
en: Tags
az: Etiketlər

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items which do <i>not</i> contain any of the selected tags.
az: Bu parametr seçildiyində süzgəc, hər hansı seçilmiş etiketdən ibarət <i>olmayan</i> elementləri göstərəcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
az: Seçilmişlərdən başqa hamısını göstərmək

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items containing any of the selected tags.
az: Bu parametr seçildiyində süzgəc, hər hansı seçilmiş etiketdən ibarət elementləri göstərəcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
az: Yalnız seçilmişləri göstərmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
az: Dəyişin...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
az: Bu seçim, sizə aid olmayan tapşırıqları siyahıdan gizlədir.<br>
    Ən az bir iştirakçısı olan tapşırıqlar yoxlanılacaq.  Əgər siz iştirakçılar siyhısında olmasanız tapşırıq gizlədiləcək.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
az: Mənə aid olmayan tapşırıqları gizlətmək

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
az: Pay&laşamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
az: Sərbəst/Məşğul məlumatlarını paylaşmaq iştirakçılarla görüşü planlaşdırmaq üçün özünüzün sərbəst vaxt məlumatlarınızdan istifadə etməyə imkan verir. Yalnız məşğul olma vaxtı nə ilə məşğul olduğunuz göstərilmədən paylaşılacaq.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
az: Sərbəst/Məşğul məlumatlarızın avtomatik yüklənmsəi üçün bu xananı işarələyin.
    Bununla belə bu seçimi ötürmək və KOrganizer'in Cədvəl menyusunu istifadə edərək məlumatları paylaşmaq olar.
    Qeyd: Əgər KOrganizer KDE Kolab müştəsrisi kimi istifadə olunursa, bu parametr vacib deyil, belə ki, Kolab2 serveri özü, Sərbəst/Məşğul məlumatlarının paylaşılmasını təyin edir və ona girişi olan digər istifadəçiləri idarə edir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
az: Sərbəst/&məşğul məlumatlarınz avtomatik paylaşsın

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
az: Hər yükləmə arası dəqiqələrlə minimum vaxt aralığını burada tənzimləyin. Bu tənzimləmə yalnız məlumatların avtomatik paylaşımı parametri seçildiyində istifadə olunur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
az: Yükləmələr arası minimum vaxt (dəqiqələrlə):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
az: Paylaşmaq və başqaları üçün əlçatan etmək istədiyiniz təqvim günlərinin sayını burada tənzimləyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
az: Paylaşamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
az: sərbəst/məşğul məlumatları olan günlər

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
az: Server haqqında məlumat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
az: SƏrbəst/Məşğul məlumatlarını paylaşmaq üçün serverin URL ünvanını daxil edin.
    Server ünavnını sistem inzibatçısından əldə edə bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
az: Proqram təminatı üzrə birgə iş serveri üçün şifrəni daxil edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
az: Şifrə:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
az: Serverdəki hesabınızla əlaqəli giriş məlumatlarını burada daxil edin.
    
    Kolab2 serveri xüsusiyyətləri: Giriş üçün sizə aid UİD-i (Unique IDentifer, unikal identifikator) qeydiyyatdan keçirin. Standart olaraq Sizin UİD Kolab2serverindəki e-poçt ünvanınız və ya fərqli ünvanı ola bilər. Sonda sizə aid UİD-i daxil edin.

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
az: İstifadəçi adı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
az: KOrganizer'in şifrənizi yadda saxlaması (tənzimləmə faylında) və hər Sərbəst/Məşğul məlumatlarının yüklənməsi zamanı şifrə tələb etməməsi üçün bu xananı işarələyin.
    Təhlükəsizlik baxımından şifrənin tənzimləmə faylında saxlanılması tövsiyyə olunmur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
az: Şifrəni yadda s&axlamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
az: Server ünvanı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No need if using Kolab server version 2)
az: (2-ci Kolab server versiyası istifadə olunarsa bu lazım deyil)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
az: Alını&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
az: Başqaları ilə Sərbəst/Məşğul məlumatlarını mübadilə etdikdən sonra onlarla görüşləri planlaşdıra bilərsiniz.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
az: Başqalarının Sərbəst/Məşğul məlumatlarını avtomatik almaq üçün bu xananı işarələyin. Nəzərə alın ki, bu əməliyyatın lazımi şəkildə işləməsi üçün server parametrlərinini düzgün doldurmalısınız.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
az: Başqalarının Sərbəst/Məşğul məlumatlarını avtomatik almaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
az: Serverdən verilənləri almaq üçün user.ifb növlü ünvan əvəzinə user@domain.ifb kimi tam ünvandan istifadə edin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
az: Sərbəst/Məşğul məlumatlarını"user@domain.ifb" formatında (məs., joe@company.com.ifb) endirmək üçün bu xananı işarələyin. Əks halda bu məlumatlar user.ifb (məs., joe.ifb) formatında ündiriləcək. Bu seçimin doğru ayarlanmasına əmin olmaq üçün sistem inzibatçısına müraciət edin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
az: Verilənləri almaq üçün, email &address tam ünvanından istifadə edin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
az: Paylaşılan Sərbəst/Məşğul məlumatları serveri üçün URL ünvanını burada daxil edin.
    Bu məlumatlar üçün server inzibatçısına müraciət edin.
    Kolab2 serveri nümunəsi budur:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternativ olaraq Sərbəst/Məşğul məlumatları üçün tam yolu göstərə bilərsiniz. Məs.:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
az: İstifadəçi &adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
az: Şif&rə:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
az: Şifrəni yadda saxla&maq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
az: &Axtarın:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Search pattern. Use wildcards “*” and “?” as desired.
az: Axtarış nümunəsi. İstəsəniz, "*" və "?" işarələrindən istifadə edin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Examine various fields to see if they contain the search pattern: The pattern “meet” would match “kick-off meeting”. Wildcards “*” (matches any number of characters) and “?” (matches any single character) are supported.  For example, the search pattern “meet*boss” matches “Meeting with boss”. The pattern “c?t” would match “cat”, “cot”, and so on.
az: Axtarış nümunələri tapmaq üçün müxtəlif sahələri yoxlayın: "Görüş" nümunəsi "başlanğıc görüş" nümunəsinə uyğun ola bilər. "*" işarəsi (istənilən simvol sayına uyğundur) və "?" işarəsi (tək simvol sayına uyğundur) dəstəklənir.  Məsələn, "görüş*rəhbər", "Rəhbər ilə görüş" ilə uyğundur. "b*ş" nümunəsi "boş" və "baş" və s. ilə uyğun gəlir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
az: Axtarın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Search for events with matching criteria.
az: Meyara uyğun tədbirləri axtarmaq.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Check this box if you want to search for events that match the search pattern and have start dates or end dates in the given date range.
az: Axtarış nümunəsinə və verilmiş tarix aralığına uyğun tədbirləri axtarmaq istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
az: &Tədbirlər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Search for journal entries with matching criteria.
az: Meyara uyğun jurnal qeydlərini axtarmaq.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Check this box if you want to search for journal entries that match the search pattern and have start dates in the given date range.
az: Axtarış nümunəsinə və verilmiş tarix aralığına uyğun jurnal qeydlərini axtarmaq istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
az: &Jurnallar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Search for to-dos with matching criteria.
az: Meyara uyğun tapşırıqları axtarmaq.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Check this box if you want to search for to-dos that match the search pattern and have due dates in the given date range.
az: Axtarış nümunəsinə və verilmiş tarix aralığına uyğun tapşırıqları axtarmaq istəsəniz bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
az: Ta&pşırıqlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
az: Burada axtarın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Include tags in your search.
az: Etiketi axtarışa daxil edin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Check this box if you want to match tags against your search pattern.
az: Axtarış etiketlərini axtarış nümunəsinə daxil etmək istəyirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Ta&gs
az: Eti&ketlər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Include locations in your search.
az: Yerinizi axtarış nümunəsinə daxil edin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Check this box if you want to match locations against your search pattern.
az: Yerləriniz axtarış nümunəsinə daxil etmək istəyirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
az: Yerlər

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Include descriptions in your search.
az: Təfərrüatlarə axtarışa daxil edin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Check this box if you want to match descriptions against your search pattern.
az: Təfərrüatları axtarış nümunəsinə daxil etmək istəyirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
az: Təfə&rrüatlar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Include summaries in your search.
az: Axtarışa xülasələri daxil edin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Check this box if you want to match summaries against your search pattern.
az: Xülasələri axtarış nümunəsinə daxil etmək istəyirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
az: Xü&lasələr

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Include attendees in your search.
az: İştirakçıları axtarışa daxil edin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Check this box if you want to match attendees against your search pattern.
az: İştirakçıları axtarış nümunəsinə daxil etmək istəyirsinizsə bu xananı işarələyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
az: İştirakçılar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
az: Tarix aralığı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
az: &Bu tarixdən:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, startDate)
en: The starting date of the period to search.
az: Axtarılacaq aralığın başlama tarixi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, startDate)
en: Search for items in the time period starting at the date given here.
az: Burada başlama tarixi verilmiş dövrün elementlərini axtarın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
az: Bu &tarixə:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, endDate)
en: The ending date of the period to search.
az: Axtarış aparılan dövrün son tarixi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, endDate)
en: Search for items in the time period ending at the date given here.
az: Burada son tarixi verilmiş dövrün elementlərini axtarın.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Display events only if their start date and end date are both in the date range specified.
az: Yalnız başlama və bitmə tarixləri verilmiş tarix aralığında olan tədbirləri göstərmək.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Check this box if you only want to find events that occur entirely within the date range specified.  Events that start during the date range but end after it, or end during the date range but start before it, will be excluded from the search results.
az: Yalnız göstərilmiş tarix aralığına təsadüf edən hadisələrin göstərilməsini istəsəniz bu xananı işarələyin.  Tarix aralığında başlama tarixi olan, lakin bitmə tarixi bu aralıqdan sonra olan və ya bitmə tarixi verilmiş tarix aralığında olan, lakin başlama tarixi həmin aralıqdan əvvəl olan tədbirlər axtarış nəticələrinə daxil edilməyəcəklər.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Exclude e&vents that extend outside the specified date range
az: Göstərilən tarix aralığında ol&mayan tədbirlər istisna olunur

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include to-dos that have a start date, due date,  or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.
az: Başlama tarixi, icra olunma tarixi müəyyən tarix dövründə  və ya bitmə tarixi verilmiş tarix aralığında və ya başlama və bitmə tarixi olmayan tapşırıqları daxil edin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Check this box to search for to-dos that have a start date, due date, or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.  If the box is unchecked, only to-dos that have a due date in the date range will be displayed.
az: Göstərilmiş vaxt aralığında başlama, icra olunma, bitmə tamamlanma tarixi olan və ya başlama və tamamlanma tarixi olmayan tapşırıqları axtarmaq üçün bu xananı işarələyin.  Bu xana işarələnməzsə yalnız verilmiş tarix aralığındakı icra olunma tarixi olan tapşırıqlar göstəriləcəkdir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include all to-dos &within the specified date range
az: Müəyyən edilmiş tarix aralığında&kı bütün görüləcək işləri daxil edin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
az: Gün

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
az: Həftə

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
az: Ay

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAgendaBtn)
en: Agenda
az: Gündəlik

en: Agenda %1
az: Gündəlik %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
az: "Təqvimlər yan-yana" görünüşünü ayarlayın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
az: Hər gündəlik sütununda bir təqvim göstərilsin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
az: İstifadəçi təqvimi ayarlarından istifadə etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
az: Sütunların sayı

[ctx: Agenda title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
az: Başlıq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
az: Seçilmiş təqvimlər

en: Scroll to week number %1
az: %1 saylı həftəyə keçid

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
az: Hazırda göstərilən ilin %1 saylı həftəsinə keçmək üçün vurun.

en: A column header of the %1 dates in the month.
az: Ayın %1 tarixinin sütun başlığı.

en: Calendar's custom icon
az: Başqa təqim nişanı

en: To-do
az: Tapşırıq

en: Journal
az: Jurnal

en: Recurring
az: Təkrarlanma

en: Alarm
az: Xatırlatma

en: Read Only
az: Yalnız oxumaq üçün

en: Needs Reply
az: Cavab verilməlidir

en: Attending
az: İştirakçı

en: Maybe Attending
az: Mümkün iştirakçı

en: Organizer
az: Təşkilatçı

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
az: İstifadə oluncaq nişan

en: Scroll backward to the previous year
az: Əvvəlki ilə keçmək üçün geri sürüşdürün

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
az: Əvvəlki ilin təxminən eyni gününə keçmək üçün bu düyməyə vurun.

en: Scroll backward to the previous month
az: Əvvəlki aya keçmək üçün geri sürüşdürün

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
az: Əvvəlki ayın təxminən eyni tarixinə keçmək üçün bu düyməyə vurun.

en: Scroll forward to the next month
az: Növbəti aya keçmək üçün irəli sürüşdürün

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
az: Növbəti ayın təxminən eyni tarixinə keçmək üçün bu düyməyə vurun

en: Scroll forward to the next year
az: Növbəti ilə keçmək üçün sürüşdürün

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
az: Növbəti ilin təxminən eyni gününə keçmək üçün bu düyməyə vurun.

en: Select a month
az: Ayı seçin

en: Select a year
az: İli seçin
