korganizer - en to bg translation catalogue (846 entries)

en: A Personal Organizer
bg: Организиране на лични данни

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Preston Brown
bg: Престън Браун

en: Original Author
bg: Първоначален автор

en: Developer
bg: Разработка

en: Richard Apodaca
bg: Ричард Аподака

en: Björn Balazs
bg: Бьорн Балаз

en: Jan-Pascal van Best
bg: Ян-Паскал ван Бест

en: Bertjan Broeksema
bg: Бертян Броксема

en: Laszlo Boloni
bg: Ласло Болони

en: Barry Benowitz
bg: Бари Беновиц

en: Christopher Beard
bg: Кристофър Брада

en: Kalle Dalheimer
bg: Кале Далхаймер

en: Ian Dawes
bg: Ян Доуз

en: Thomas Eitzenberger
bg: Томас Айценбергер

en: Neil Hart
bg: Нийл Харт

en: Declan Houlihan
bg: Деклан Хулихан

en: Hans-Jürgen Husel
bg: Ханс-Юрген Хусел

en: Christian Kirsch
bg: Кристиан Кирш

en: Uwe Koloska
bg: Уве Колоска

en: Mike McQuaid
bg: Майк Маккуейд

en: Roman Rohr
bg: Роман Рор

en: Rafał Rzepecki
bg: Рафал Жепецки

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
bg: Част от работата, спонсорирана от Google с Summer of Code 2005

en: Günter Schwann
bg: Гюнтер Шван

en: Herwin Jan Steehouwer
bg: Хервин Ян Стийууър

en: Mario Teijeiro
bg: Марио Тейейро

en: Larry Wright
bg: Лари Райт

en: Fester Zigterman
bg: Фестър Зигтерман

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
bg: <qt>Това напълно ще скрие менюто. Можете да го накарате да се покаже отново като напишете: %1.</qt>

en: Hide menu bar
bg: Скриване на меню лентата

en: Import &Calendar...
bg: Импортиране на &календар...

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
bg: Импортиране на календар

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
bg: Импортиране на iCalendar или vCalendar файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
bg: Изберете този запис в менюто, ако искате да импортирате съдържанието на iCalendar или vCalendar файл в текущата си колекция от календари.

en: Get New Calendars...
bg: Изтегляне на нови календари...

[ctx: @info:status]
en: Load a calendar from "Get Hot New Stuff"
bg: Заредете календар от " Вземете нови нови неща "

[ctx: @info:tooltip]
en: Search "Get Hot New Stuff" for calendars to import
bg: Търсене „ Изтегляне на нови горещи неща “ за календари за импортиране

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens the "Get Hot New Stuff" dialog that allows you to search and import fun and useful calendars donated to the community.
bg: Този запис в менюто отваря диалоговия прозорец " Вземи нови нови неща ", който ви позволява да търсите и импортирате забавни и полезни календари, дарени на общността.

en: Could not load calendar %1.
bg: Грешка при зареждане на календара %1.

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
bg: Изтеглените събития ще бъдат смесени с вашия текущ календар.

en: Export as &iCalendar...
bg: Експортиране като &iCalendar ...

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
bg: Експортиране на календар във файл

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
bg: Експортирайте календара си в iCalendar файл

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
bg: Позволява ви да експортирате цялата си колекция от календари в един iCalendar файл.

en: Archive O&ld Incidences...
bg: Архивиране на &отминали случаи...

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
bg: Архивиране на събития и задачи във файл

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
bg: Архивиране на стари събития и задачи във файл на iCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens a dialog that allows you to select old events and to-dos that you can archive into an iCalendar file.  They will be removed from your existing calendar collection.
bg: Тази позиция от менюто отваря диалогов прозорец, който ви позволява да изберете стари събития и задачи, които можете да архивирате във файл на iCalendar.  Те ще бъдат премахнати от съществуващата колекция от календари.

en: Pur&ge Completed To-dos
bg: &Изчистване на завършени задачи

[ctx: @info:status]
en: Purge completed to-dos
bg: Премахване на завършените задачи

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
bg: Премахване на завършените задачи от календара ви

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to remove all completed to-dos from your calendar collection. This action cannot be undone!
bg: Позволява ви да премахнете всички завършени задачи от вашата колекция от календари. Това действие не може да бъде отменено!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
bg: &Изтриване

en: What's &Next
bg: К&акво следва

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
bg: Какво следва

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
bg: Превключване към изгледа „Какво следва“

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the "What's Next" View, which shows your events and to-dos that are "coming soon" in a short list for quick reading.  All open to-dos will be displayed, but only the events from the days selected in the Date Navigator sidebar will be shown.
bg: Превключва към изгледа „Какво следва“, който показва вашите събития и задачи, които „идват скоро“, в кратък списък за бързо четене. Ще бъдат показани всички отворени задачи, но ще бъдат показани само събитията от дните, избрани в страничната лента на Навигатора на дати.

en: &Month
bg: &Месец

[ctx: @info:status]
en: Month View
bg: Месец

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
bg: Превключване към месечния изглед

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Month View, which shows all the events and due to-dos in a familiar monthly calendar layout.
bg: Превключва към Month View, който показва всички събития и дължимите задължения в познато месечно оформление на календара.

en: &Agenda
bg: &Дневен ред

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
bg: Изглед на дневен ред

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
bg: Превключване към изгледа на дневния ред

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Agenda View, which presents your events or due to-dos for one or more days, sorted chronologically.  You can also see the length of each event in the day timetable.
bg: Превключва към изгледа на дневния ред, който представя вашите събития или задължения за един или повече дни, сортирани хронологично. Можете също така да видите продължителността на всяко събитие в дневния график.

en: &Event List
bg: Списък със &събития

[ctx: @info:status]
en: List View
bg: Списъчен изглед

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
bg: Превключване към изгледа на списъка

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the List View, which displays all your to-dos, events and journal entries for the dates selected in the Date Navigator as a list.
bg: Превключва към изглед на списък, който показва всички ваши задачи, събития и записи в дневника за датите, избрани в Навигатора на дати като списък.

en: &To-do List
bg: Списък със &задачи

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
bg: Изглед на списък със задачи

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
bg: Превключване към изглед на списък със задачи

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the To-do List view, which provides a place for you to track tasks that need to be done.
bg: Превключва към изгледа на списъка със задачи, който ви осигурява място за проследяване на задачи, които трябва да бъдат изпълнени.

en: &Journal
bg: &Дневник

[ctx: @info:status]
en: Journal View
bg: Изглед дневник

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
bg: Превключване към изглед дневник

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Journal View, which provides a place for you to record your reflections, occurrences or experiences.
bg: Превключва към изгледа на дневник, който предоставя място за записване на вашите отражения, събития или преживявания.

en: Time&line
bg: &Хронология

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
bg: Хронологичен изглед

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
bg: Превключване към изглед на хронология

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Timeline View, which shows all events for the selected timespan in a Gantt view. Each calendar is displayed in a separate line.
bg: Превключва към изглед на времевата линия, който показва всички събития за избрания период от време в изглед на Гант. Всеки календар се показва в отделен ред.

en: &Refresh
bg: &Обновяване

[ctx: @info:status]
en: Refresh
bg: Презареждане

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
bg: Опресняване на дисплея

[ctx: @info:whatsthis]
en: This action will refresh and redraw the current calendar view. It does not sync or update any calendar folders.
bg: Това действие ще опресни и преначертае текущия изглед на календара. То не синхронизира или актуализира никакви папки на календара.

en: F&ilter
bg: &Филтър

[ctx: @info:status]
en: Filter incidences
bg: Филтриране на събития

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter incidences from the calendar
bg: Филтриране на събитието от календара

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs user-defined view filters on the calendar collection. Filters must be created first. See "Manage View Filters" option in the Settings menu.
bg: Изпълнява дефинирани от потребителя филтри за изглед в колекцията от календари. Първо трябва да бъдат създадени филтри. Вижте опцията " Управление на филтри за изглед "в менюто Настройки.

en: In Horizontally
bg: В хоризонтално положение

en: Out Horizontally
bg: Навън хоризонтално

en: In Vertically
bg: Във вертикално

en: Out Vertically
bg: Навън вертикално

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
bg: Към &днешна дата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
bg: Днес

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
bg: Превъртете до днес

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to today
bg: Превъртете изгледа до днес

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls the current view to the today's date.
bg: Превърта текущия изглед до днешната дата.

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
bg: На&зад

[ctx: scroll backward]
en: Back
bg: Назад

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
bg: Превъртане назад

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
bg: Превъртане на изгледа назад

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
bg: Превърта назад с ден, седмица, месец или година, в зависимост от текущия изглед на календара.

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
bg: &Напред

[ctx: scroll forward]
en: Forward
bg: Напред

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
bg: Превъртане напред

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
bg: Превъртане на изгледа напред

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
bg: Превърта напред с ден, седмица, месец или година, в зависимост от текущия изглед на календара.

en: &Day
bg: &Ден

en: &Next Day | &Next %1 Days
bg[0]: &Следващия ден
bg[1]: &Следващи %1 дни

en: W&ork Week
bg: &Работна седмица

en: &Week
bg: &Седмица

en: New E&vent...
bg: Ново &събитие...

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
bg: Създаване на ново събитие

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
bg: Създаване на ново събитие

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Event with reminders, attendees, recurrences and much more.
bg: Стартира диалогов прозорец, който ви позволява да създадете ново събитие с напомняния, присъстващи, повторения и много други.

en: New &To-do...
bg: Нова &задача...

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
bg: Създаване на нова задача

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
bg: Създаване на нова задача

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new To-do with reminders, attendees, recurrences and much more.
bg: Стартира диалогов прозорец, който ви позволява да създадете ново задължение с напомняния, участници, повторения и много други.

en: New Su&b-to-do...
bg: Нова по&дзадача...

en: New &Journal...
bg: Нов &дневник...

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
bg: Създаване на ново списание

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
bg: Създаване на ново списание

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Journal entry.
bg: Стартира диалогов прозорец, който ви позволява да създадете нов запис в дневника.

en: Configure View...
bg: Настройки на изгледа...

en: Configure
bg: Настройки

[ctx: @info:status]
en: Configure the view
bg: Конфигуриране на изгледа

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure the current view
bg: Конфигуриране на текущия изглед

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a configuration dialog that allows you to change the settings for the current calendar view.
bg: Стартира диалогов прозорец за конфигуриране, който ви позволява да промените настройките за текущия изглед на календара.

en: &Show
bg: &Показване

en: &Edit...
bg: &Редактиране...

en: &Make Sub-to-do Independent
bg: Пре&връщане на подзадача в задача

note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information...
bg: &Публикуване на информация на елемент...

en: Send &Invitation to Attendees
bg: Изпращане на &покана на присъстващите

en: Re&quest Update
bg: За&явка за обновяване

en: Send &Cancellation to Attendees
bg: Изпращане на съобщение за &отмяна до участниците

en: Send Status &Update
bg: Изпращане на &обновяване на статуса

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
bg: Заявка за  пром&яна

en: &Mail Free Busy Information...
bg: &Изпращане на информацията за заетостта по е-поща...

en: &Send as iCalendar...
bg: Изпращане като iCalendar...

en: &Upload Free Busy Information
bg: &Качване на информация за заетостта

en: &Address Book
bg: &Адресна книга

en: Show Date Navigator
bg: Показване на датите

en: Show To-do View
bg: Показване на задачите

en: Show Item Viewer
bg: Показване на събитията

en: Show Calendar Manager
bg: Показване на мениджъра на календара

en: Configure &Date && Time...
bg: Настройване на &дата и час...

en: Manage View &Filters...
bg: Редактиране на &филтри за преглед...

en: Manage T&ags...
bg: Управление на етикети...

en: &Configure KOrganizer...
bg: &Конфигуриране на KOrganizer...

en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
bg[0]: 1 случай беше импортиран успешно.
bg[1]: %1 събития са импортирани успешно.

en: There was an error while merging the calendar: %1
bg: При обединяването на календара възникна грешка: %1

en: New calendar added successfully
bg: Новият календар е добавен успешно

en: Could not add a calendar. Error: %1
bg: Не може да се добави календар. Грешка: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
bg: Изберете файла на календара, който да отворите

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
bg: Изберете файл за календар за импортиране

en: An error occurred: %1
bg: Възникна грешка: %1

en: Cannot upload calendar to '%1'
bg: Грешка при качването на календара в "%1"

en: Saved calendar '%1'.
bg: Календарът "%1" е записан.

en: Unable to save calendar to the file %1.
bg: Календарът не може да бъде записан във файла "%1".

en: Error
bg: Грешка

en: Could not start control module for date and time format.
bg: Грешка при стартиране на контролния модул за формата на датата и часа.

en: &Show Event
bg: Пок&азване на събитие

en: &Edit Event...
bg: &Редактиране на събитие...

en: &Delete Event
bg: Из&триване на събитие

en: &Show To-do
bg: Пок&азване на задача

en: &Edit To-do...
bg: &Редактиране на задача...

en: &Delete To-do
bg: Из&триване на задача

en: Attach as &link
bg: Прикачване като &връзка

en: Attach &inline
bg: Прикачване и вграждане

en: Attach inline &without attachments
bg: Прикачване вградено и без прикачени файлове

en: C&ancel
bg: О&тказ

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
bg: Премахването на прикачени файлове от имейл може да обезсили неговия подпис.

en: Remove Attachments
bg: Премахване на прикачените файлове

en: Undo: %1
bg: Отмяна: %1

en: Undo
bg: Отмяна

en: Redo: %1
bg: Повтаряне: %1

en: Redo
bg: Повтаряне

en: URL '%1' is invalid.
bg: Адресът "%1" е неправилен.

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
bg: <p> Искате ли да обедините този елемент от календара в съществуващ календар или да го използвате за създаване на чисто нов календар? </p> <p> Ако изберете обединяване, ще ви бъде предоставена възможност да изберете целевия календар . </p> <p> Ако изберете добавяне, автоматично ще се създаде нов календар за вас. </p>

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
bg: Импортиране на календар

en: Merge into existing calendar
bg: Смесване със съществуващ календар

en: Add as new calendar
bg: Добавяне като нов календар

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
bg: %1 (офлайн)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
bg: %1 (по подразбиране)

[ctx: @info:tooltip]
en: Set search keyword
bg: Задаване на ключова дума за търсене

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you search for a keyword in your calendars
bg: Позволява ви да търсите ключова дума във вашите календари

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search...
bg: Търсене...

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
bg: Свойства на папка на календара %1

[ctx: @action:inmenu]
en: &Set Folder Color...
bg: &Задаване на цвят на папката ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as &Default Folder
bg: Задаване като &папка по подразбиране

[ctx: @action:inmenu]
en: Serverside Subscription...
bg: Абонамент за сървъра...

[ctx: @info]
en: Do you really want replace your current default calendar with "%1"?
bg: Наистина ли искате да замените текущия си календар по подразбиране с " %1 "?

[ctx: @title:window]
en: Replace Default Calendar?
bg: Да се ​​замени ли календара по подразбиране?

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
bg: Добавяне на календар

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete calendar %1?
bg: Наистина ли искате да изтриете календар %1?

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
bg: Изтриване на календар

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
bg: <p><em>Няма избрано събитие</em></p><p>Маркирайте събитие, задача или запис в дневник, за да видите подробности.</p>

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
bg: Преглед на детайли за избрано събитие, дневник или задачи в KOrganizer.

en: Todo completed: %1 (%2)
bg: Todo завършен: %1 ( %2)

en: Journal of %1
bg: Дневник на %1

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
bg: Събитието "%1" е филтрирано от текущия филтър, така че ще бъде скрито и няма да се показва.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
bg: Наистина ли искате да премахнете за постоянно елемента " %1 "?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
bg: Да се ​​изтрие ли елемент?

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
bg: Поставянето не бе успешно: не може да се определи валидна целева дата.

en: Make sub-to-dos independent
bg: Превръщане на подзадачи в задачи

en: Toggle Reminder
bg: Превключване на напомнянето

en: Toggle To-do Completed
bg: Превключване на завършените задачи

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
bg: " %1 "беше успешно копиран в %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
bg: Копирането бе успешно

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
bg: Не може да се копира елемента " %1 "в %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
bg: Грешка при копиране

[ctx: @info]
en: Unable to remove the item "%1" from the original calendar. However, a copy of this item has been put into %2
bg: Не може да се премахне елементът " %1" от оригиналния календар. Въпреки това, копие на този елемент е поставено в %2.

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
bg: Грешка при преместване

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
bg: " %1 "беше успешно преместен от %2 в %3.

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
bg: Преместването е успешно

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
bg: Не може да се добави елементът " %1 "в %2. Този елемент не е преместен.

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
bg: Искате ли да отделите появата на %1 от повторната поява?

en: KOrganizer Confirmation
bg: Потвърждение KOrganizer

en: &Dissociate
bg: &Отделяне

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
bg: Искате ли да отделите появата на %1 от рецидива или също така да отделите бъдещите?

en: &Only Dissociate This One
bg: &Раздели само този

en: &Also Dissociate Future Ones
bg: &Също така отделяне на бъдещите

en: Dissociate future occurrences
bg: Отделяне на бъдещи повторения

en: Dissociate occurrence
bg: Отделяне на повторение

en: Dissociating the future occurrences failed.
bg: Грешка при отделянето на бъдещи повторения.

en: Dissociating Failed
bg: Грешка при отделянето

en: Dissociating the occurrence failed.
bg: Грешка при отделянето на повторение.

en: iCalendars (*.ics)
bg: iCalendars (* .ics)

en: Do you want to overwrite %1?
bg: Искате ли %1 да бъде презаписан?

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar
bg: Експортиране на календар

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
bg: Неизвестна причина

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
bg: Не мога да напиша iCalendar файл %1. %2

en: No filter
bg: Без филтър

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
bg: Задачата "%1" има подзадачи. Искате ли да бъде изтрита само задачата и всичките нейни подзадачи да станат независими или да бъде изтрита задачата заедно с всичките и подзадачи?

en: Delete Only This
bg: Изтриване само това

en: Delete All
bg: Изтриване на всички

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
bg: Елементът " %1 "е маркиран само за четене и не може да бъде изтрит; вероятно принадлежи към календар само за четене.

en: Removing not possible
bg: Грешка при изтриване

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
bg: Събитието "%1" се повтаря на много дати. Сигурни ли сте, че искате събитието и всичките негови повторения да бъдат изтрити?

en: Also Delete &Future
bg: Също така изтриване и бъдеще

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
bg: Елементът на календара " %1 "се повтаря за няколко дати. Искате ли да изтриете само текущия на %2, също бъдещи събития или всичките му появявания?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
bg: Елементът на календара " %1 "се повтаря в продължение на няколко дати. Искате ли да изтриете само текущия на %2 или всичките му появявания?

en: Delete C&urrent
bg: Изтриване на &текущо

en: Delete &All
bg: Изтриване на &всички

en: Delete "%1"
bg: Изтриване "%1"

en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
bg: Всички календари са отменени в Мениджъра на календарите. Не е извършено никакво задължение.

en: There are no completed to-dos to purge.
bg: Няма завършени задачи за прочистване.

en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
bg: Да се ​​изтрият ли всички завършени задачи от отметнатите календари?

en: Purge To-dos
bg: Изтриване на задачи

en: Purge
bg: Прочистване

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
bg: Не може да се редактира " %1 ", защото е заключен от друг процес.

en: Unable to copy the item to %1.
bg: Копирането на събитието в %1 беше неуспешно.

en: Copying Failed
bg: Грешка при копиране

en: Unable to move the item to  %1.
bg: Преместването на елемента в  %1 е невъзможно.

en: Moving Failed
bg: Грешка при преместване

en: 0 completed to-dos were purged.
bg: Изчистени са 0 завършени задачи.

en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
bg[0]: %1 задача беше игнорирана, защото има незавършени или само за четене дъщерни задачи.
bg[1]: %1 задачи бяха пренебрегнати, защото имат незавършени или само за четене дъщерни задачи.

en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
bg[0]: %1 завършена задача бе изчистена.
bg[1]: %1 завършени задачи бяха изчистени.

en: An error occurred while purging completed to-dos: %1
bg: Възникна грешка при прочистването на завършените задачи: %1

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    On the left sidebar, enable it in the calendar manager to see the incidence.
bg: Създадохте събитие в календар, който в момента е филтриран. 
    Активирайте го в мениджъра на календара в левия страничен панел, за да видите събитието.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    You can enable it through the calendar manager (Settings->Sidebar->Show Calendar Manager)
bg: Създадохте събитие в календар, който в момента е филтриран. 
    Можете да го активирате чрез мениджъра на календара (Настройки-> Страничен панел-> Показване на мениджъра на календара)

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
bg: Основни

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
bg: Задаване на името на папката

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
bg: Въведете име тук, за да зададете името на тази папка.

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
bg: &Име:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
bg: Блокиране на напомняния локално

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
bg: Игнориране на напомнянията от този календар

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако не искате да получавате напомняния от елементи, свързани с този календар.

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
bg: &Използване на персонализирана икона:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
bg: Задаване на персонализирана икона

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да зададете персонализирана икона за тази папка.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
bg: &Импортиране

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
bg: &Експортиране

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
bg: &Мащабиране

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
bg: &Отиване

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
bg: &Действия

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
bg: &Разписание

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
bg: &Страничен панел

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bg: &Помощ

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
bg: Основна

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
bg: Изгледи

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
bg: График

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
bg: Инструменти за филтър

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
bg: <qt> <p> Изберете датите, които искате да се показват в основния изглед на KOrganizer тук. Задръжте бутона на мишката, за да изберете повече от един ден. </p> <p> Натиснете горните бутони, за да прегледате следващия / предходните месеци или години. </p> <p> Всеки ред показва седмица. Числото в лявата колона е номерът на седмицата в годината. Натиснете го, за да изберете цялата седмица. </p> </qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
bg: Редактиране на филтри за календар

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
bg: Натиснете този бутон, за да дефинирате нов филтър.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
bg: Натиснете този бутон, за да премахнете активния в момента филтър.

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
bg: Нов филтър %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
bg: Наистина ли искате да премахнете за постоянно филтъра " %1 "?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
bg: Да се ​​изтрие ли филтърът?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
bg: Преглед на събития

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Show in Context
bg: Показване в контекст

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
bg: Намиране в календари

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
bg: &Търсене

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
bg: Започнете търсенето

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
bg: Натиснете този бутон, за да започнете търсенето.

[ctx: @info]
en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
bg: Невалиден израз за търсене, не може да извърши търсенето. Моля, въведете израз за търсене, използвайки заместващите символи '*' и '?' където е необходимо.

[ctx: @info]
en: No items were found that match your search pattern.
bg: Не бяха намерени елементи, които съответстват на вашия модел на търсене.

[ctx: @title:window]
en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
bg[0]: %1 съвпадение
bg[1]: %1 съвпадения

[ctx: A collection of all declined invidations.]
en: Declined Invitations
bg: Отхвърлени покани

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
bg: Отворени покани

en: Text
bg: Текст

en: Numeric Value
bg: Числова стойност

en: Boolean
bg: Булево

en: Selection
bg: Маркирана област

en: Date & Time
bg: Дата и час

en: Date
bg: Дата

en: Qt Designer Fields Dialog
bg: Диалог на полета на Qt Designer Fields

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
bg: <qt> Наистина ли искате да изтриете„ <b> %1 </b> “? </qt>

en: Import Page
bg: Импортиране на страниа

en: Designer Files
bg: Дизайнерски файлове

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
bg: <qt> <b> Предупреждение: </b> Qt Designer не можа да бъде намерен. Вероятно не е инсталиран. Ще можете да импортирате само съществуващи файлове на дизайнера. </qt>

en: Available Pages
bg: Налични страници

en: Preview of Selected Page
bg: Преглед на избраната страница

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
bg: <qt> <p> Този раздел ви позволява да добавяте свои собствени GUI елементи ('<i> Уиджети </i>'), за да съхранявате собствените си стойности в %1. Продължете, както е описано по-долу: </p> <ol> <li> Кликнете върху „<i> Редактиране с Qt Designer </i>“ </li> <li> В диалоговия прозорец изберете „<i> Уиджети</ i > ', след това щракнете върху <i> Добре</i></li> <li> Добавете своите уиджети към формуляра </li> <li> Запазете файла в директорията, предложена от Qt Designer </li> <li> Затворете Qt Designer </li> </ol> <p> В случай, че вече имате дизайнерски файл (* .ui), разположен някъде на твърдия ви диск, просто изберете „<i> Импортиране на страница </i>“ </p > <p> <b> Важно: </b> Името на всеки уиджет за въвеждане, което поставяте във формуляра, трябва да започва с '<i> X_ </i>'; така че ако искате уиджета да съответства на вашия персонализиран запис „<i> X-Foo </i>“, задайте свойството <i> name </i> на уиджета на „<i> X_Foo </i>“. < /p> <p> <b> Важно: </b> Уиджетът ще редактира персонализирани полета с име на приложението %2. За да промените името на приложението, което ще се редактира, задайте името на уиджета в Qt Designer. </p> </qt>

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
bg: <a href="whatsthis:%1"> Как работи това? </a>

en: Delete Page
bg: Изтриване на страница

en: Import Page...
bg: Внасяне на страница...

en: Edit with Qt Designer...
bg: Редактиране с Qt Designer ...

en: Key:
bg: Ключ:

en: Type:
bg: Вид:

en: Classname:
bg: Име на класа:

en: Description:
bg: Определения:

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
bg: Неуспешно извличане на събитието от Аконади

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi: requested incidence doesn't exist.
bg: Неуспешно извличане на събитие от Akonadi: исканото събитие не съществува.

en: &Move
bg: Пре&местване

en: &Copy
bg: Копиране

en: &Add
bg: &Добавяне

en: &Cancel
bg: От&каз

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
bg: &Показване

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit...
bg: &Редактиране...

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
bg: &Изтриване

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print...
bg: &Печат...

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w...
bg: Преглед преди печат...

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
bg: &Изрязване

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
bg: Копиране

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
bg: &Поставяне

[ctx: @action:inmenu]
en: Create To-do from Event
bg: Създаване на задачи от събитие

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Note for Event
bg: Създаване на бележка за събитие

[ctx: @action:inmenu]
en: Togg&le To-do Completed
bg: &Маркиране на задачата като завършена

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Event from To-do
bg: Създаване на събитие от задачи

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Note for To-do
bg: Създаване на бележка за задачи

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder
bg: &Превключване на напомнянето

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dissociate From Recurrence...
bg: &Разграничаване от повторение ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Send as iCalendar...
bg: Изпращане като iCalendar ...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder Off
bg: &Превключване на напомнянето е изключено

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder On
bg: &Включване на напомнянето включено

en: Unable to save %1 "%2".
bg: Неуспешен запис на %1 "%2".

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ApptSummaryConfig_Base)
en: Event Summary Configuration
bg: Конфигуриране на обобщена информация за събитието

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysButtonGroup)
en: Show Upcoming Events Starting
bg: Показване на предстоящи събития, започващи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show events for today only
bg: Показване на събития само за днес

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да виждате събития, настъпващи само на тази дата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: &Today only
bg: &Само днес

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show events starting within the next month
bg: Показване на събития, започващи през следващия месец

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да видите събития, които започват по някое време през следващите 31 дни.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Within the next &month (31 days)
bg: В рамките на следващия &месец (31 дни)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming events
bg: Изберете дните за показване на предстоящи събития

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да посочите броя дни в бъдеще за предстоящи събития.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Within the &next:
bg: В рамките на &следващия:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming events
bg: Задаване на броя дни за показване на предстоящи събития

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
bg: Използвайте тази спинбокс, за да зададете броя дни за показване на предстоящи събития до 1 година в бъдеще.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: 1 day
bg: 1 ден

[ctx: days to show in summary]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en:  days
bg:  дни

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowButtonGroup)
en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
bg: Показване на тези предстоящи събития от вашия календар

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
bg: Показване на рождени дни от календара ви, когато използвате ресурса за рожден ден

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
bg: Активирайте тази опция, за да включите рождени дни от календара си в обобщението на предстоящите събития. Тази опция е налична само ако използвате ресурса за рождени дни във вашия календар.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show &birthdays
bg: Показване на &рождени дни

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
bg: Показва годишнини от календара ви, когато използвате ресурса за рождени дни

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
bg: Активирайте тази опция, за да включите годишнини от календара си в обобщението на предстоящите събития. Тази опция е налична само ако използвате ресурса за рождени дни в календара си.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show &anniversaries
bg: Показване на &годишнини

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupwareGroup)
en: Groupware Settings
bg: Настройки за групов софтуер

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show events belonging to my calendars only
bg: Показване на събития, принадлежащи само на моите календари

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Check this box if you want the summary to show events belonging to your calendars only.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате описанието да показва събития, принадлежащи само на вашите календари.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show &my events only
bg: Показване само моите събития

en: Upcoming Events
bg: Предстоящи събития

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
bg[0]: Няма предстоящи събития, започващи в рамките на следващия ден
bg[1]: Няма предстоящи събития, започващи през следващите %1 дни

en: &Edit Appointment...
bg: &Редактиране на срещата ...

en: &Delete Appointment
bg: &Изтриване на среща

en: Edit Event: "%1"
bg: Редактиране на събитие: " %1 "

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal...
bg: Нов дневник...

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
bg: Създаване на нов дневник

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, където можете да създадете нов запис в дневника.

en:  day |  days
bg[0]:  ден
bg[1]:  дни

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event...
bg: Ново събитие ...

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
bg: Създаване на ново събитие

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, в който можете да създадете нов елемент от събитието.

[ctx: @item]
en: Meeting
bg: Срещи

[ctx: @item]
en: Note: %1
bg: Забележка: %1

[ctx: Event from email summary]
en: Mail: %1
bg: Поща: %1

[ctx: Event from email content]
en: <b>From:</b> %1<br /><b>To:</b> %2<br /><b>Subject:</b> %3
bg: <b>От:</b> %1<br /><b>До:</b> %2<br /><b>Тема:</b> %3

[ctx: the appointment is today]
en: Today
bg: Днес

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
bg: Утре

en: in 1 day | in %1 days
bg[0]: за 1 ден
bg[1]: след %1 дни

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
bg: в

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
bg[0]: 1 ч
bg[1]: %1 ч

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
bg[0]: 1 м
bg[1]: %1 м

en: now
bg: сега

en: all day
bg: цял ден

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
bg: Напред: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do...
bg: Нова задача ...

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
bg: Създаване на нова задача

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, в който можете да създадете нов елемент със задачи.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TodoSummaryConfig_Base)
en: To-do Summary Configuration
bg: Конфигуриране на обобщение на задачи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show To-dos Due
bg: Показване на задълженията

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show To-dos due today only
bg: Показване на задълженията, дължими само днес

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да видите задължения само на тази дата.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show To-dos due within the next month
bg: Показване на задълженията, дължими в рамките на следващия месец

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да видите задачи, които се дължат някога през следващите 31 дни.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing pending To-dos
bg: Изберете дните за показване на предстоящи задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да посочите броя дни в бъдеще за чакащи задачи.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show pending To-dos
bg: Задаване на броя дни за показване на предстоящи задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
bg: Използвайте тази въртяща се кутия, за да зададете броя дни за показване на чакащи задачи до 1 година в бъдеще.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mHideGroup)
en: Hide Following To-do Types
bg: Скриване на следните видове задачи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Hide completed To-dos
bg: Скриване на завършените задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако не искате да виждате задачи, които вече са завършени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: &Completed
bg: &Завършени

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Hide To-dos without a due date
bg: Скриване на задачи без краен срок

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако не искате да виждате отворени задачи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: &Open-ended (no due date)
bg: &С отворен край (без краен срок)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Hide unstarted To-dos
bg: Скриване на нестартираните задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако в бъдеще не искате да виждате задачи с начална дата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: &Unstarted (start date is in the future)
bg: &Незапочнати (началната дата е в бъдещето)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Hide in-progress To-dos
bg: Скриване на текущите задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако не искате да виждате задачи, които са стартирани, но все още не са завършени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: &In-progress (started but not completed)
bg: &Незавършени

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Hide overdue To-dos
bg: Скриване на просрочените задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако не искате да виждате задачи, които са с изтекъл краен срок, но все още не са завършени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Over&due (not completed and beyond due-date)
bg: Пресрочен (незавършен или след датата на крайния срок)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show To-dos belonging to my calendars only
bg: Показване на задачи, принадлежащи само на моите календари

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Check this box if you want the summary to show To-dos belonging to your calendars only.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате описанието да показва задачи, принадлежащи само на вашите календари.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show &my To-dos only
bg: Показване само моите задачи

en: Pending To-dos
bg: Изчакващи задачи

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
bg: Днес

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
bg: Утре

en: 1 day ago | %1 days ago
bg[0]: преди един ден
bg[1]: преди %1 дни

[ctx: the to-do is due]
en: due
bg: в следствие

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
bg[0]: Няма чакащи задачи за изпълнение в рамките на следващия ден
bg[1]: Няма чакащи задачи за изпълнение в рамките на следващите %1 дни

en: &Mark To-do Completed
bg: &Маркиране на завършеното

en: Edit To-do: "%1"
bg: Редактиране на задача: " %1 "

en: open-ended
bg: отворен

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
bg: просрочен

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
bg: започва днес

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
bg: не е започнало

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
bg: завършен

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
bg: започнати

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SDSummaryConfig_Base)
en: Special Dates Summary Configuration
bg: Конфигуриране на обобщения на специални дати

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show Special Dates Starting
bg: Показване на специални дати, започващи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show special occasions for today only
bg: Показване на специални поводи само за днес

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да видите специални случаи, случващи се само на тази дата.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show special occasions starting within the next month
bg: Показване на специални поводи, започващи през следващия месец

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да видите специални случаи, които започват по някое време през следващите 31 дни.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming special occasions
bg: Изберете дните за показване на предстоящи специални поводи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да посочите броя дни в бъдеще за предстоящи специални случаи.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming special occasions
bg: Задаване на броя дни за показване на предстоящи специални поводи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
bg: Използвайте тази въртяща се кутия, за да зададете броя дни за показване на предстоящи специални случаи до една година в бъдеще.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromCalGroup)
en: Show These Special Dates From Your Calendar
bg: Показване на тези специални дати от календара ви

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show birthdays from your calendar
bg: Показване на рождени дни от календара ви

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Birthday" tag.
bg: Активирайте тази опция, за да включите рождените дни от календара си в предстоящата специални поводи. Обикновено това са събития с " "Рожден ден" етикет.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show anniversaries from your calendar
bg: Показване на годишнини от календара ви

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Anniversary" tag.
bg: Разрешете тази опция, за да включите годишнини от вашия календар в предстоящи специални поводи. Обикновено това са събития с етикет"Годишнини".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show holidays from your calendar
bg: Показване на празници от календара ви

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Enable this option to include holidays from your calendar in the upcoming special occasions summary. These are events from your configured holiday region, or events with the "Holiday" tag.
bg: Активирайте тази опция, за да включите празници от календара си в предстоящите специални поводи. Това са събития от конфигурирания ви празничен региона или събития с етикет "Празник".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show &holidays
bg: Показване &празници

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show special occasions from your calendar
bg: Показване на специални поводи от календара ви

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Enable this option to include events from your calendar with the "special occasion" tag.
bg: Активирайте тази опция, за да включите събития от календара си с етикет "специални повод".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show s&pecial occasions
bg: Показване на специални поводи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromKABButtonGroup)
en: Show These Special Dates From Your Contact List
bg: Показване на тези специални дати от вашия списък с контакти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birthdays from your address book
bg: Показване на рождени дни от адресната ви книга

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
bg: Активирайте тази опция, за да включите рождени дни от адресната си книга в обобщението за предстоящите специални поводи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birth&days
bg: Показване на раждането и дните

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anniversaries from your address book
bg: Показване на годишнини от адресната ви книга

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
bg: Активирайте тази опция, за да включите годишнини от вашата адресна книга в обобщението за предстоящите специални поводи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anni&versaries
bg: Показване на anni &versaries

en: Upcoming Special Dates
bg: Предстоящи специални дати

[ctx: the special day is today]
en: Today
bg: Днес

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
bg: Утре

en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Anniversary
bg: Годишнина от сватбата

en: Holiday
bg: Празничен ден

en: Change of Seasons
bg: Промяна на сезоните

en: Special Occasion
bg: Специален повод

en: one year | %1 years
bg[0]: една година
bg[1]: %1 години

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
bg[0]: Няма специални дати в рамките на следващия 1 ден
bg[1]: Няма изчакващи специални дати през следващите %1 дни

en: Send &Mail
bg: Изпрати писмо

en: View &Contact
bg: Преглед и контакт

en: Mail to:"%1"
bg: Поща до: " %1 "

en: Special Dates Summary
bg: Обобщение на специалните дати

en: Kontact Special Dates Summary
bg: Обобщение на специалните дати на Kontact

en: Copyright © 2003 Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter
bg: Авторско право © 2003 Tobias Koenig 
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter

en: New Calendar
bg: Нов календар

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
bg: само за четене

en: Calendar
bg: Календар

en: Import the specified files as separate calendars
bg: Импортиране на посочените файлове като отделни календари

en: Merge the specified files into an existing calendar
bg: Обединяване на посочените файлове в съществуващ календар

en: Display the specified incidence (by URL)
bg: Показване на посоченото събитие (по URL)

en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
bg: Календарни файлове или URL адреси. Освен ако изрично не е посочено -i или -m, потребителят ще бъде попитан дали да импортира или обедини

en: Lists the available options for user feedback
bg: Списък на наличните опции за обратна връзка от потребителите

en: Merged calendar
bg: Обединен календар

en: Calendars Side by Side
bg: Календари един до друг

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
bg: Не може да се покаже работната седмица, тъй като няма конфигурирани работни дни. Моля, правилно конфигурирайте поне 1 работен ден в предпочитанията за час и дата.

[ctx: @title:tab]
en: Colors
bg: Цветове

[ctx: @title:group]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the tag you want to modify. You can change the selected tag's color using the adjacent color button.
bg: Изберете етикета, който искате да промените. Можете да промените цвета на избрания етикет като използвате съседния бутон за цвят.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the color of the tag selected in the adjacent combo box.
bg: Изберете цвета на избрания етикет в съседното поле.

[ctx: @title:group]
en: Resources
bg: Ресурси

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
bg: Изберете календара, който искате да промените. Можете да промените цвета на избрания календар, като използвате бутона по-долу.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
bg: Изберете тук цвета на календара, избран с помощта на полето по-горе.

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
bg: Шрифтове

[ctx: @label]
en: Event text
bg: Текст на събитието

[ctx: @label]
en: Mail transport:
bg: Транспорт по пощата:

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
bg: Лични

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
bg: Настройки на е-поща

[ctx: @title:tab]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
bg: Календари

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
bg: Акаунти в календара

[ctx: @title:group]
en: Position
bg: Позиция

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
bg: Показване в горната част на дневния изглед

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
bg: Показване в дъното на изгледите на дневния ред

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
bg: Календарни декорации

[ctx: @action]
en: Configure
bg: Конфигуриране

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
bg: Не може да се конфигурира тази приставка

[ctx: @title:tab]
en: Regional
bg: Регионален

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
bg: Общи час и дата

[ctx: @title:group]
en: Holidays
bg: Празнични дни

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
bg: Използване на регионални празнични дни:

[ctx: @item:inlistbox Holiday region, region language]
en: %1 (%2)
bg:  %1 ( %2)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
bg: Избиране на регионални празнични дни:

[ctx: @title:group]
en: Working Period
bg: Работни дни

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да накарате KOrganizer да маркира работното време за този ден от седмицата. Ако това е работен ден за вас, поставете отметка в това квадратче, или работното време няма да бъде маркирано с цвят.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
bg: Понеделник

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
bg: Вторник

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
bg: Сряда

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
bg: Четвъртък

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
bg: Петък

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
bg: Събота

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
bg: Неделя

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
bg: Стойности по подразбиране

[ctx: @title:group]
en: Appointments
bg: Срещи

[ctx: @title:group]
en: Reminders
bg: Напомняния

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
bg: Време за напомняне по подразбиране:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
bg: минута(-и)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
bg: час(а)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
bg: ден(дни)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
bg: Основни

[ctx: @title:group]
en: Display Options
bg: Настройки на изгледа

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
bg:  дни

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
bg: Навигатор по дата

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
bg: Изглед на дневен ред

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
bg:  пиксели

[ctx: @title:tab]
en: Month View
bg: Месец

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
bg: Изглед списък със задачи

[ctx: @title:group]
en: Other Options
bg: Други настройки

en: KOrganizer Configure User FeedBack
bg: KOrganizer Конфигуриране на FeedBack на потребителя

en: Choose...
bg: Избор...

[ctx: @title:window]
en: Preferences
bg: Настройки

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
bg: Заявихте възстановяване на всички настройки до техните стойности по подразбиране. Всички промени, които сте направили, ще бъдат загубени.

en: Setting Default Preferences
bg: Задаване на настройките по подразбиране

en: Reset to Defaults
bg: Възстановяване

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
bg: Потвърждение при изтриване

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Always confirm when deleting items
bg: Винаги потвърждавайте при изтриване на елементи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
bg: Потвърждение при изтриване на записи от календара.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
bg: Действие за нови събития, задачи и дневници

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be added to the default calendar
bg: Да бъде добавен към календара по подразбиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the current default calendar.
bg: Изберете тази опция, за да записвате винаги нови събития, задачи и записи в дневника като използвате текущия календар по подразбиране.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
bg: Запитване, кой календар да се използва

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
bg: Изберете тази опция, за да изберете календара, който да се използва за запис на елемента всеки път, когато създавате ново събитие, задача или запис в дневник. Този избор се препоръчва, ако възнамерявате да използвате функционалността на споделените папки на сървъра на Kolab или трябва да управлявайте множество акаунти, използвайки Kontact като клиент на KDE Kolab.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
bg: Изберете часовия пояс от списъка. Ако вашият град го няма в списъка, изберете град, който е в същата часова зона. Програмата автоматично ще нагласи информацията за лятното часово време.

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
bg: Начало на деня

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
bg: Начален час за събитията. Събитията ще започват след този начален час и той ще бъде показан най-отгоре.

note: i18n: ectx: label, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Use holiday regions:
bg: Използване на регионални празнични дни:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Select which regions you want to use the holidays here. Defined holidays are shown as non-working days in the date navigator, the agenda view, etc.
bg: Тук изберете кои региони искате да използвате празниците. Дефинираните празници се показват като неработни дни в навигатора на датите, изгледа на дневния ред и т.н.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Weekly start day:
bg: Седмичен начален ден:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week
bg: Изберете първия ден от всяка седмица

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
bg: Изберете първия ден от всяка седмица. Обикновено можете да игнорирате това, тъй като е зададено във вашия локал.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
bg: Работният ден започва в

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
bg: Начален час за работното време. Работното време ще бъде маркирано с различен цвят.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
bg: Работният ден завършва в

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
bg: Краен час за работното време. Работното време ще бъде маркирано с различен цвят.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
bg: Изключване на празниците

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Time &amp; Date)
en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
bg: Ако отметката е включена, работните часове в празничните дни няма да бъдат маркирани като такива.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
bg: Оцветяване на натоварените дни с различен цвят на фона

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате фонът на месечния изглед да се запълни с различен цвят в дните, в които поне едно събитие през целия ден е отбелязано като заето. Също така можете да промените цвета на фона, използван за тази опция, на страницата за конфигурация на Цветове. Вижте за настройката "Цвят на фона на заетите дни ".

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
bg: Активиране на подсказки за показване на обобщения

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се покажат обобщените подсказки, когато задържите мишката над събитие или задача.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: To-dos use tag colors
bg: За задачите да се използват цветовете на етикетите

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box so that to-dos will use tag colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
bg: Поставете отметка в това поле, за да може задачите да използват цветовете на етикетите, а не цветовете, специфични за състоянието на крайния срок на изпълнение.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
bg: Следващите X дни

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
bg: Изберете броя на " x "дни, които да се показват в изгледа за следващите дни. За достъп до следващия изглед на " x "дни, изберете елемента от менюто " Next X Days "от " View " меню.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
bg: Показване на много дни наведнъж в изгледа Следващи „ x “ дни

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
bg: Показване на елементи, които се повтарят ежедневно

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
bg: Открояване на дните с повтарящи се събития в навигатора. Дните, които съдържат повтарящи се събития, ще бъдат изписани с получер шрифт.

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
bg: Показване на елементи, които се повтарят седмично

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
bg: Открояване на седмиците с повтарящи се събития в навигатора. Седмиците, които съдържат повтарящи се събития, ще бъдат изписани с получер шрифт.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
bg: Показване на задачи вместо събития в Изглед списък със задачи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да покажете дните, съдържащи задачи, с получер шрифт в Навигатора на дати, когато са в изглед на задачи.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
bg: Показване на дневниците вместо събития, когато сте в изглед дневник

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да покажете дните, съдържащи дневници, с получер шрифт в Навигатора на дати, когато сте в изглед на дневник.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
bg: Седмичните номера избират работна седмица в режим на работна седмица

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да изберете работна седмица, когато щракнете върху номерата на седмицата на Навигатора на дати, или премахнете отметката, за да изберете цялата седмица.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
bg: Широчина на колоната за часа

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
bg: Изберете височината на часовите редове в решетката на дневния ред, в пиксели. Увеличаването на тази стойност ще направи всеки ред в решетката на дневния ред по-висок.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
bg: Задаване на височината (в пиксели) за един час в таблицата на дневния ред

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
bg: Показване на икони в елементи от изгледа на дневен ред

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се показват икони (аларма, рекурсия и т.н.) в елементите от изгледа на дневния ред.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
bg: Показване на икони в елементи от изгледа на дневен ред

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
bg: Показване на задачите

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се покажат задачи в изгледа на дневния ред.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
bg: Показване на задачи в изгледа на дневния ред

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
bg: Показване на линия на Marcus Bains с текущото време

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се покаже ред в изгледа за деня или седмицата, показващ линията за текущо време (линия на Marcus Bains).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
bg: Показване на индикатора за текущо време

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
bg: Показване на секунди на реда за текущо време (линия на Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се покажат секундите в линията за текущото време (линията на Marcus Bains).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds with the current-time indicator
bg: Показване на секунди с индикатора за текущо време

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
bg: Стартиране на редактора на събитията при избор на интервал от време

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
bg: Автоматично стартиране на редактора на събития чрез избор на интервал от време в дневния и седмичния режим на преглед. За да изберете период от време, щракнете с мишката и влачете до края на периода, за които искате да въведете ново събитие или задача.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
bg: Активиране на автоматичен редактор на събития с избор на времеви диапазон

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
bg: Използване на цветове

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Tag inside, calendar outside
bg: Етикети отвътре, календар отвън

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Tag inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items using their associated tag color, with the item's border drawn in the color of its calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
bg: Изберете опцията "Етикет вътре,  календар отвън", ако искате да  елементите на календара да се показват със свързания с тях цвят на етикета, а  рамката на елемента с цвета на календара. Моля, използвайте страницата за настройване на  цветовете и шрифтовете за задаване на тези цветове.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their tag color inside and calendar color for their border
bg: Показване на елементите от дневния ред с техния цвят на етикета вътре и с цвета на календара за рамката

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Calendar inside, tag outside
bg: Календар вътре, етикет отвън

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Calendar inside, tag outside" option if you would like to draw calendar items using their associated calendar color, with the item's border drawn in the color of its tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
bg: Изберете опцията "Календар вътре, етикет отвън", ако искате елементите на календара да се показват със свързания с тях цвят на календара, като рамката на елемента е с цвета на неговия етикет.  Моля, използвайте страницата за настройване на  цветовете и шрифтовете за задаване на тези цветове.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their calendar color inside and tag color for their border
bg: Показване на елементите от дневния ред с техния цвят на календара вътре и с цвета на етикета за рамката

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only tag
bg: Само етикети

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
bg: Изберете опцията "Само етикет“, ако искате  елементите на календара (както вътрешната част, така и рамката) да се показват с цвета на свързания им етикет. Моля, използвайте страницата за конфигуриране на цветовете и шрифтовете за настройка на тези цветове.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their tag color for the inside and border
bg: Показване на елементите на дневния ред, като използвате цвета на техния етикет за вътрешността и рамката

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
bg: Само календар

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their calendar. Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
bg: Изберете опцията "Само календар", ако искате елементите от календара  (както вътрешната част, така и рамката), да се показват с цвета на техния календар. Моля, използвайте страницата за настройване на цветове и шрифтове за задаване на тези цветове.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
bg: Начертайте точки от дневния ред, използвайки цвета на календара им за вътрешността и границата

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате фонът на дневния ред да се запълни с различен цвят в дните, в които поне едно събитие през целия ден е отбелязано като заето. Също така можете да промените цвета на фона, използван за тази опция, на страницата за конфигурация на Цветове. Потърсете настройката "Цвят на фона на заетите дни ".

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
bg: Показване на множество календари

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
bg: Обединяване на всички календари в един изглед

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
bg: Изберете опцията " Обединяване на всички календари в един изглед ", ако искате всичките ви календари да се показват заедно в един изглед на дневен ред.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
bg: Показване на всички обединени календари

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
bg: Показване на календари един до друг

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
bg: Изберете опцията " Показване на календари един до друг ", ако искате да видите два календара наведнъж, в изглед един до друг.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
bg: Показване на два календара един до друг

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
bg: Превключване между изгледи с раздели

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
bg: Изберете " Превключване между изгледи с раздели ", ако искате да редувате календари с помощта на клавиша за раздели.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
bg: Раздел през календари

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
bg: Показване на икони в месечни изгледи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се показват икони (аларма, рекурсия и т.н.) в елементи от месечния изглед.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
bg: Показване на икони в месечен изглед на елементи

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
bg: Показване на времето в месечни изгледи на елементи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се покаже времето в елементите от месечния изглед.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
bg: Показване на времето в месечни изгледи на елементи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се покажат задачи в месечния изглед.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
bg: Показване на задачи в месечния изглед

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
bg: Показване на дневници

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да се показват дневници в месечния изглед.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
bg: Показване на дневници в месечния изглед

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
bg: Използване на режим "цял екран" в месечния изглед

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да използвате пълния прозорец на KOrganizer при показване на месечния изглед. Ако това квадратче е отметнато, ще спечелите малко място за месечния изглед, но други уиджети, като например навигатора на датите, подробностите за елементите и списъка с календари, няма да се покаже.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their tag color inside and calendar color for their border
bg: Показване на елементите на месеца с цвета на етикета им във вътрешната част и цвета на календара им за рамката

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their calendar color inside and tag color for their border
bg: Показване на елементите на месеца с цвета на календара отвътре и цвета на етикета за рамката

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
bg: Изберете опцията "Само етикет“, ако искате  елементите на календара (както вътрешната част, така и рамката) да се показват с цвета на свързания им етикет. Моля, използвайтестраницата за конфигуриране на цветовете и шрифтовете за настройка на тези цветове.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their tag color for the inside and border
bg: Показване на елементите на месеца с цвета на техния етикет за вътрешната част и рамката

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
bg: Изберете опцията " Само календар ", ако искате да нарисувате елементи от календара (както отвътре, така и от границата) в цвета на календара им. Моля, използвайте страницата за конфигуриране на Цветове и шрифтове за настройка на тези цветове.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
bg: Начертайте месечни елементи, използвайки цвета на календара им за вътрешността и контура

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
bg: Винаги да се показват завършени задачи в долната част на списъка

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
bg: Изпълнените задачи се показват в долната част на списъка, независимо от приоритета

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате всички завършени задачи винаги да бъдат групирани в долната част на списъка със задачи.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
bg: Списъкът със задачи използва цял прозорец

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-do list in a full KOrganizer window
bg: Показване на списъка със задачи в пълен прозорец на KOrganizer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да използвате пълния прозорец на KOrganizer, когато показвате изгледа на списъка със задачи. Ако това квадратче е отметнато, ще спечелите малко място за изгледа на списъка със задачи, но други уиджети, като например навигатора на датите, до -до подробности и списък с календари, няма да бъдат показани.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos in a flat list
bg: Показване на задачите в плосък списък

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
bg: Показване на задачите като плосък списък вместо йерархично дърво

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да видите всичките си задачи в плосък списък, вместо да сте подредени в йерархично дърво.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
bg: Запис на изпълнените задачи в дневниците

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
bg: Включете тази отметка, ако искате да автоматично да запишете завършена задача в дневника.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
bg: Цвят за празниците

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
bg: Цвят за празниците в месечния изглед. Цветът ще се използва за открояване на имената на празниците в изгледа.

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
bg: Цвят на фона за дневния ред

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
bg: Цвят на фона за дневния ред.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time line color
bg: Цвят на реда на текущия час в дневния ред

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
bg: Изберете цвят, който да използвате за реда за текущо време (Marcus Bains).

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
bg: Цвят за линията на текущия час (линия на Marcus Bains) в изгледа на дневния ред

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
bg: Цвят на фона на заетите дни

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
bg: Когато имате целодневно събитие, отбелязано като заето, можете да имате различен цвят на фона на дневен ред или месец за този ден. Изберете цвета тук.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
bg: Цвят на работните часове

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
bg: Тук изберете цвета на работното време за изгледа на дневния ред.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
bg: Цвят на днешните задачи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
bg: Цвят на днешните задачи в дневния ред.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
bg: Цвят на просрочените задачи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
bg: Цвят на просрочените задачи в дневния ред.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
bg: Лента на часовете

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
bg: Натиснете този бутон, за да конфигурирате шрифта на лентата за време. Лентата за време е уиджета, което показва часовете в изгледа на дневния ред. Този бутон ще отвори диалоговия прозорец " Избор на шрифт ", което ви позволява да изберете часовия шрифт за лентата за време .

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
bg: Месечен изглед

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
bg: Натиснете този бутон, за да конфигурирате шрифта за месечен изглед. Този бутон ще отвори диалоговия прозорец " Избор на шрифт ", като ви позволява да изберете шрифта за елементите в месечния изглед.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
bg: Дневен ред

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
bg: Натиснете този бутон, за да конфигурирате шрифта на изгледа на дневния ред. Този бутон ще отвори диалоговия прозорец " Избор на шрифт ", което ви позволява да изберете шрифта за събитията в изгледа на дневния ред.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time line
bg: Линия за текущото време

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
bg: Натиснете този бутон, за да конфигурирате шрифта на реда за текущо време. Този бутон ще отвори диалоговия прозорец " Избор на шрифт ", което ви позволява да изберете шрифта за реда за текущо време в изгледа на дневния ред.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
bg: Метод за прикачване по подразбиране

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
bg: Стандартният начин за прикачване на изпуснати имейли към задача

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
bg: Питане винаги

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
bg: Прикачване само връзка към съобщение

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
bg: Прикачване на пълно съобщение

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
bg: Цвят за открояване

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
bg: Цвят за открояване при избора на дадена област в дневния ред.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Use system color
bg: Използване на системен цвят

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
bg: Използвайте системен цвят вместо дефиниран от потребителя цвят. Ако е активиран, ще се игнорират всички други цветови настройки

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
bg: Цвят на фона на месечен изглед

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
bg: Изберете тук цвета на фона на изгледа за месец.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
bg: Изберете тук цвета на подчертаването. Цветът на подчертаването ще се използва за маркиране на текущо избраната област във вашия месец и в навигатора на датите.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
bg: Изберете тук цвета на фона за работното време за изгледа„ Месец “.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
bg: Подразбиращ се цвят на събитие

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the default event color here. The default event color will be used for events in your Month. Note that you can specify a separate color for each event tag below.
bg: Изберете цвета на събитието по подразбиране тук. Цветът на събитието по подразбиране ще бъде използван за събития в месеца. Обърнете внимание, че можете да посочите отделен цвят завсеки етикет на събитие по -долу.

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KListWidgetSearchLine, searchline)
en: Search
bg: Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
bg: &Neu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
bg: Подробности

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
bg: Скриване на повтарящите се събития в режима на изглед. Събитията, които се повтарят всеки ден или седмица, могат да заемат много място на екрана и да направят плана нечетлив. Затова понякога е добре да се скрият.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
bg: Скриване на пов&тарящите се събития и задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
bg: Скриване на изпълнените задачи в режима на изглед. Допълнително може да зададете времето, преди което за изпълнени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
bg: Скриване на &изпълнените задачи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
bg: Тази опция позволява избор кои изпълнени задачи да бъдат скрити. Когато изберете <i>незабавно</i>, задачите ще се скриват веднага щом ги отметнете като изпълнени. Можете да увеличавате или намалявате дните от лентата за превъртане.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: Da&ys after completion:
bg: &Дни след завършване:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
bg: Тук можете да зададете броя дни, след което изпълнените задачи се скриват от списъка със задачи. Ако изберете "незабавно", всички завършени задачи ще се скрият. Ако, например, изберете стойност 1, ще се скрият всички задачи, които са маркирани като :изпълнени" през последните 24 часа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
bg: Скриване на неактивните задачи в режима на изглед. Неактивни са задачите, чиято начална дата все още не е настъпила. Имайте предвид, че началната дата не е насрочената дата за задачата.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
bg: Скриване на &неактивните задачи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mCategoriesButtonGroup)
en: Tags
bg: Етикети

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items which do <i>not</i> contain any of the selected tags.
bg: Когато тази опция е избрана, този филтър ще покаже всички елементи, които не <i> не </i> съдържат някой от избраните етикети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
bg: Показване на всички освен избраните

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items containing any of the selected tags.
bg: Когато тази опция е избрана, този филтър ще покаже всички елементи, съдържащи всеки от избраните етикети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
bg: Показване само на избраните

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
bg: Промяна...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
bg: Тази опция скрива всички задачи в списъка ви, които се отнасят до някой друг.<br>
    Само задачи, които имат поне един присъстващ ще бъдат проверявани. Ако не сте в списъка на присъстващите, задачата ще бъде скрита.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
bg: Скриване на непредназначените за мен задачи

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
bg: П&убликуване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
bg: С публикуването на информация за заетостта вие давате възможността  на други хора да съобразят с вашия календар , когато ви канят на среща. Публикува се само времето, в което сте заети, но не и защо сте заети.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
bg: Ако отметката е включена, информацията за заетостта ще се публикува автоматично.
    Също така може да използвате алтернативни начини за публикуване на информацията чрез програмата KOrganizer или менюто Дневен ред.
    Имайте предвид, че ако използвате сървъра Kolab2, няма нужда от тази опция, защото сървъра сам се грижи за предоставяне на информацията за заетостта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
bg: &Автоматично публикуване на информацията за заетост

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
bg: Минимално време между качванията в минути. Стойностите се вземат предвид, само ако сте избрали да публикувате информацията за заетостта автоматично.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
bg: Минимално време между качванията (в минути):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
bg: Брой дни, които искате да бъдат публикувани.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
bg: Публикуване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
bg: дни за информация за заетостта

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
bg: Информация за сървъра

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
bg: Въведете URL адреса на сървъра, на който ще бъде публикувана вашата информация за свободен / зает тук. 
    Попитайте администратора на сървъра за тази информация.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
bg: Парола за сървъра.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
bg: Информация за включване.
               → „1000“
    За сървъра Kolab2 трябва да регистрирате уникален идентификатор. По подразбиране се използва вашия адрес за е-поща, но може да бъде и друго.

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
bg: Потребителско име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да накарате KOrganizer да запомни вашата парола и да пропусне да ви пита всеки път, когато качва вашата информация за свободен / зает, като я съхранява в конфигурационния файл. 
    От съображения за сигурност не се препоръчва да съхранявате паролата си в конфигурационния файл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
bg: &Запомняне на паролата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
bg: Адрес на сървър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No need if using Kolab server version 2)
bg: (Не е необходимо, ако използвате сървър Kolab версия 2)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
bg: &Извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
bg: Чрез извличане на информацията за заетостта на другите потребители, вие можете да видите кога са заети и кога са свободни останалите потребители, съответно кога ще може да ги поканите на среща.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да извличате автоматично информация за свободен / зает на други хора. Имайте предвид, че трябва да попълните правилната информация за сървъра, за да направите това възможно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
bg: Автоматично извличане на информация за свободни / заети хора

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
bg: Използване на user@domain.ifb, вместо user.ifb от сървъра

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
bg: Ако отметка е включена, информацията за заетостта ще се изтегля във формат "user@domain.ifb" (примерно joe@company.com.ifb). Иначе ще се използва формата user.ifb (примерно joe.ifb). Консултирайте се с вашия системен администратор, ако не сте сигурни какво да изберете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
bg: &Използване на пълния адрес за е-поща при извличане

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
bg: Въведете URL адреса на сървъра, на който информацията за свободен / зает е публикувана тук. 
    Попитайте администратора на сървъра за тази информация. 
    Ето пример за URL адрес на сървър на Kolab2: 
               → „1000“
    https://kolab2.example.com/freebusy/
               → „1000“
    Като алтернатива можете да посочите пълен път до Свободен / Зает. Например: 
               → „1000“
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
bg: По&требител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
bg: П&арола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
bg: &Запомняне на паролата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
bg: Т&ърсене:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Search pattern. Use wildcards “*” and “?” as desired.
bg: Модел на търсене. Използвайте заместители "*" и "?" по желание.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Examine various fields to see if they contain the search pattern: The pattern “meet” would match “kick-off meeting”. Wildcards “*” (matches any number of characters) and “?” (matches any single character) are supported.  For example, the search pattern “meet*boss” matches “Meeting with boss”. The pattern “c?t” would match “cat”, “cot”, and so on.
bg: Разгледайте различни полета, за да видите дали съдържат шаблона за търсене: Шаблонът "meet" ще съответства на "kick-off meeting". Поддържат се заместващи символи  "*" (съвпадение с всеки знак във всички позиции) и "?" (съвпадение с всеки знак в една позиция).  Например, шаблонът за търсене "meet*boss" съвпада с "Meeting with boss". Шаблонът "c?t" ще съвпадне с "cat", "cot" и т.н.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
bg: Търся

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Search for events with matching criteria.
bg: Търсене на събития със съвпадащи критерии.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Check this box if you want to search for events that match the search pattern and have start dates or end dates in the given date range.
bg: Поставете отметка в това поле, ако искате да търсите събития, които отговарят на шаблона на търсене и имат начални дати или крайни дати в дадения период.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
bg: &Събития

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Search for journal entries with matching criteria.
bg: Търсене на записи в дневника със съвпадащи критерии.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Check this box if you want to search for journal entries that match the search pattern and have start dates in the given date range.
bg: Поставете отметка в това поле, ако искате да търсите записи в дневника, които отговарят на модел за търсене и имат начални дати в дадения период.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
bg: &Дневници

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Search for to-dos with matching criteria.
bg: Търсене на събития със съвпадащи критерии.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Check this box if you want to search for to-dos that match the search pattern and have due dates in the given date range.
bg: Поставете отметка в това поле, ако искате да търсите задачи за изпълнение, които отговарят на шаблона на търсенето и имат краен срок на изпълнение в дадения период.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
bg: &Задачи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
bg: Търсене в

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Include tags in your search.
bg: Включване на тагове в търсенето.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Check this box if you want to match tags against your search pattern.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да сравните етикетите с шаблона за търсене.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Ta&gs
bg: &Етикети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Include locations in your search.
bg: Включване на местоположения в търсенето.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Check this box if you want to match locations against your search pattern.
bg: Поставете отметка в това поле, ако искате да сравнявате местоположенията с шаблона за търсене.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
bg: Местоположения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Include descriptions in your search.
bg: Включване на описания в търсенето си.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Check this box if you want to match descriptions against your search pattern.
bg: Поставете отметка в това поле, ако искате да сравнявате определенията с шаблона за търсене.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
bg: Определе&ния

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Include summaries in your search.
bg: Включване на резюмета в търсенето си.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Check this box if you want to match summaries against your search pattern.
bg: Поставете отметка в това поле, ако искате да сравнявате описанията с шаблона за търсене.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
bg: Обобщ&ения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Include attendees in your search.
bg: Включване на участници в търсенето си.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Check this box if you want to match attendees against your search pattern.
bg: Поставете отметка в това квадратче, ако искате да сравните участниците с шаблона за търсене.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
bg: Участници

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
bg: Период

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
bg: О&т:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, startDate)
en: The starting date of the period to search.
bg: Началната дата на периода за търсене.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, startDate)
en: Search for items in the time period starting at the date given here.
bg: Търсене на елементи в периода, започващ от посочената тук дата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
bg: &До:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, endDate)
en: The ending date of the period to search.
bg: Крайната дата на периода за търсене.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, endDate)
en: Search for items in the time period ending at the date given here.
bg: Търсене на елементи в периода, приключващ на посочената тук дата.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Display events only if their start date and end date are both in the date range specified.
bg: Показване на събития само ако началната и крайната им дата са едновременно впосочения период.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Check this box if you only want to find events that occur entirely within the date range specified.  Events that start during the date range but end after it, or end during the date range but start before it, will be excluded from the search results.
bg: Поставете отметка в това поле, ако искате да намерите само събития, които се случват изцяло в рамките на посочения период.  Събития, които започват в рамките на периода, но завършват след него, или завършват по време на  периода, но започват преди  него, ще бъдат изключени от резултатите от  търсенето.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Exclude e&vents that extend outside the specified date range
bg: Изключване на &събития извън посочения период

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include to-dos that have a start date, due date,  or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.
bg: Включване на задачите, които имат начална дата, дата на плащане или дата на завършване в посочения диапазон от дати или нямат нито начална, нито крайна дата.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Check this box to search for to-dos that have a start date, due date, or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.  If the box is unchecked, only to-dos that have a due date in the date range will be displayed.
bg: Поставете отметка в това поле, за да търсите задачи, които имат начална дата, краен срок на изпълнение или дата на завършване в посочения период, или нямат нито начална дата нито крайна дата.  Ако квадратчето не е маркирано, ще се разглеждат само  задачите, които имат краен срок на изпълнение в посочения период, ще бъдат показани.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include all to-dos &within the specified date range
bg: Включване на всички задачи &за посочения период от време

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
bg: Ден

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
bg: За седмица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
bg: Месец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAgendaBtn)
en: Agenda
bg: Програма

en: Agenda %1
bg: Програма %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
bg: Конфигуриране на страничен изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
bg: Показване на един календар на колона на дневен ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
bg: Използване на персонализирана настройка на календара

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
bg: Брой колони

[ctx: Agenda title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
bg: Заглавие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
bg: Избрани календари

en: Scroll to week number %1
bg: Превъртете до номер седмица %1

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
bg: Щракнете тук, за да превъртите дисплея до седмица номер %1 от текущо показаната година.

en: A column header of the %1 dates in the month.
bg: Заглавка на колона на датите %1 в месеца.

en: Calendar's custom icon
bg: Персонализирана икона на календара

en: To-do
bg: Задача

en: Journal
bg: Дневник

en: Recurring
bg: Повтарящи се

en: Alarm
bg: Аларма

en: Read Only
bg: Само за четене

en: Needs Reply
bg: Нуждае се от отговор

en: Attending
bg: Посещавам

en: Maybe Attending
bg: Може би ще присъства

en: Organizer
bg: Организатор

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
bg: Икони за използване

en: Scroll backward to the previous year
bg: Превъртане назад към предишната година

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
bg: Щракнете върху този бутон, за да превъртите дисплея до същия приблизителен ден от предходната година

en: Scroll backward to the previous month
bg: Превъртане назад към предишния месец

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
bg: Щракнете върху този бутон, за да превъртите дисплея до същата приблизителна дата от предходния месец

en: Scroll forward to the next month
bg: Превъртете напред към следващия месец

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
bg: Щракнете върху този бутон, за да превъртите дисплея до същата приблизителна дата на следващия месец

en: Scroll forward to the next year
bg: Превъртане напред към следващата година

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
bg: Щракнете върху този бутон, за да превъртите дисплея до същия приблизителен ден на следващата година

en: Select a month
bg: Избор на месец

en: Select a year
bg: Избиране на година
