korganizer - en to cs translation catalogue (863 entries)

[ctx: @info/plain]
en: A Personal Organizer
cs: Osobní organizátor

[ctx: @info/plain]
en: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2025 KOrganizer authors
cs: Autorská práva © 1997–1999 Preston Brown
    Autorská práva © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Autorská práva © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Autorská práva © 2006–2012 Allen Winter
    Autorská práva © 2012–2025 KOrganizer authors

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
cs: Správce

[ctx: @info:credit]
en: Former Maintainer
cs: Bývalý správce

[ctx: @info:credit]
en: Original Author
cs: Původní autor

[ctx: @info:credit]
en: Developer
cs: Vývojář

[ctx: @info:credit]
en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
cs: Část práce sponzorované společností Google v rámci programu Summer of Code 2005

[ctx: @info]
en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
cs: Toto úplně skryje panel nabídky. Můžete ji opětovně zobrazit pomocí %1.

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
cs: Skrýt nabídku

[ctx: @action:inmenu]
en: Import &Calendar…
cs: Importovat &kalendář

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
cs: Importovat kalendář

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
cs: Importovat soubor iCalendar nebo vCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
cs: Tuto položku nabídky vyberte, pokud chcete importovat obsah souboru iCalendar nebo vCalendar do své aktuální sbírky kalendářů.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export as &iCalendar…
cs: Exportovat jako &iCalendar…

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
cs: Exportovat kalendář do souboru

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
cs: Exportovat svůj kalendář do souboru iCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
cs: Umožňuje exportovat celou sbírku kalendářů do jednoho souboru iCalendar.

[ctx: @action:inmenu]
en: Archive O&ld Incidences…
cs: Archiv starých po&ložek

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
cs: Archivovat události  úkoly do souboru

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
cs: Archivovat staré události a úkoly do souboru iCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens a dialog that allows you to select old events and to-dos that you can archive into an iCalendar file.  They will be removed from your existing calendar collection.
cs: Tato položka menu otevře dialogové okno, ve kterém můžete vybrat staré události a úkoly, které chcete archivovat do souboru iCalendar.  Budou odstraněny z vaší stávající sbírky kalendářů.

[ctx: @action:inmenu]
en: Pur&ge Completed To-dos
cs: Proč&istit dokončené úkoly

[ctx: @info:status]
en: Purge completed to-dos
cs: Pročistit dokončené úkoly

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
cs: Odebrat dokončené úkoly z kalendáře

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to remove all completed to-dos from your calendar collection. This action cannot be undone!
cs: Umožňuje odstranit všechny dokončené úkoly z vaší sbírky kalendářů. Tuto akci nelze vrátit zpět!

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete
cs: &Smazat

[ctx: @action:inmenu]
en: What's &Next
cs: Co &bude dál

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
cs: Zobrazení Co bude dál

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
cs: Přepnout na zobrazení Co bude dál

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the "What's Next" View, which shows your events and to-dos that are "coming soon" in a short list for quick reading.  All open to-dos will be displayed, but only the events from the days selected in the Date Navigator sidebar will be shown.
cs: Přepne do zobrazení "Co bude dál", které zobrazuje vaše události a úkoly, které "nastanou brzy", v krátkém seznamu pro rychlé čtení.  Zobrazí se všechny otevřené úkoly, ale pouze události z dní vybraných v postranním panelu Navigátor.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Month
cs: &Měsíc

[ctx: @info:status]
en: Month View
cs: Zobrazení měsíce

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
cs: Přepnout na zobrazení měsíce

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Month View, which shows all the events and due to-dos in a familiar monthly calendar layout.
cs: Přepne do měsíčního zobrazení, které zobrazuje všechny události a úkoly ve známém měsíčním kalendáři.

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
cs: Zobrazení agendy

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
cs: Přepnout na zobrazení agendy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Agenda View, which presents your events or due to-dos for one or more days, sorted chronologically.  You can also see the length of each event in the day timetable.
cs: Přepne do zobrazení agendy, které zobrazuje vaše události nebo úkoly k provedení pro jeden nebo více dní, seřazené chronologicky.  Můžete také vidět délku každé události v denním rozvrhu.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Event List
cs: S&eznam událostí

[ctx: @info:status]
en: List View
cs: Zobrazení seznamu

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
cs: Přepnout na zobrazení seznamu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the List View, which displays all your to-dos, events and journal entries for the dates selected in the Date Navigator as a list.
cs: Přepne do zobrazení seznamu, které zobrazuje všechny vaše úkoly, události a zápisy do deníku pro data vybraná v Navigátoru jako seznam.

[ctx: @action:inmenu]
en: &To-do List
cs: Se&znam úkolů

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
cs: Zobrazení úkolů

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
cs: Přepnout na zobrazení úkolů

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the To-do List view, which provides a place for you to track tasks that need to be done.
cs: Přepne do zobrazení seznamu úkolů, kde můžete sledovat úkoly, které je třeba provést.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Journal
cs: &Deník

[ctx: @info:status]
en: Journal View
cs: Zobrazení deníku

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
cs: Přepnout na zobrazení deníku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Journal View, which provides a place for you to record your reflections, occurrences or experiences.
cs: Přepne do zobrazení deníku, kde můžete zaznamenávat své úvahy, události nebo zážitky.

[ctx: @action:inmenu]
en: Time&line
cs: Časová &osa

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
cs: Zobrazení časové osy

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
cs: Přepnout na zobrazení časové osy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Timeline View, which shows all events for the selected timespan in a Gantt view. Each calendar is displayed in a separate line.
cs: Přepne do zobrazení časové osy, které zobrazuje všechny události pro vybrané časové období v Ganttově zobrazení. Každý kalendář je zobrazen v samostatném řádku.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Refresh
cs: O&bnovit

[ctx: @info:status]
en: Refresh
cs: Obnovit

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
cs: Obnovit zobrazení

[ctx: @info:whatsthis]
en: This action will refresh and redraw the current calendar view. It does not sync or update any calendar folders.
cs: Tato akce obnoví a překreslí aktuální zobrazení kalendáře. Nesynchronizuje ani neaktualizuje žádné složky kalendáře.

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ilter
cs: F&iltr

[ctx: @info:status]
en: Filter incidences
cs: Filtr položek

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter incidences from the calendar
cs: Filtr položek z kalendáře

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs user-defined view filters on the calendar collection. Filters must be created first. See "Manage View Filters" option in the Settings menu.
cs: Spustí uživatelsky definované filtry zobrazení v kolekci kalendářů. Filtry je nutné nejprve vytvořit. Viz možnost "Spravovat filtry zobrazení" v nabídce Nastavení.

[ctx: @action:inmenu]
en: In Horizontally
cs: Přiblížit vodorovně

[ctx: @action:inmenu]
en: Out Horizontally
cs: Oddálit vodorovně

[ctx: @action:inmenu]
en: In Vertically
cs: Přiblížit svisle

[ctx: @action:inmenu]
en: Out Vertically
cs: Oddálit svisle

[ctx: @action:inmenu Jump to today]
en: To &Today
cs: Přejí&t na dnešek

[ctx: @action:button]
en: Today
cs: Dnes

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
cs: Přejít na dnešek

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to today
cs: Přejít na dnešní datum

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls the current view to the today's date.
cs: Posunout aktuální zobrazení na dnešní datum.

[ctx: @action:inmenu scroll backward]
en: &Backward
cs: &Zpět

[ctx: @action:button scroll backward]
en: Back
cs: Zpět

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
cs: Přejít zpět

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
cs: Posunout zobrazení zpět

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
cs: Posunout zobrazení zpět o den, týden, měsíc nebo rok, v závislosti na aktuálním zobrazení kalendáře.

[ctx: @action:inmenu scroll forward]
en: &Forward
cs: &Vpřed

[ctx: @action:button scroll forward]
en: Forward
cs: Vpřed

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
cs: Přejít vpřed

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
cs: Posunout zobrazení vpřed

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
cs: Posunout zobrazení vpřed o den, týden, měsíc nebo rok, v závislosti na aktuálním zobrazení kalendáře.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Day
cs: &Den

[ctx: @action:inmenu agenda view show 1 day at a time]
en: Day
cs: Den

[ctx: @info:status]
en: View 1 day at a time
cs: Zobrazit 1 den najednou

[ctx: @info:tooltip]
en: Show 1 day at a time in Agenda View
cs: Zobrazit 1 den v zobrazení agendy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to show only 1 day at a time in Agenda View.
cs: Tuto možnost vyberte, chcete-li v zobrazení agendy zobrazit pouze jeden den.

[ctx: @action:inmenu agenda view show a few days at a time]
en: &Next Days
cs: Další d&ny

[ctx: @info:status]
en: View a few days at a time
cs: Zobrazit několik dní najednou

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next few days at a time in Agenda View
cs: Zobrazit několik následujících dní najednou v zobrazení agendy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to show the next few days at a time in Agenda View. Configure the <placeholder>Next X Days</placeholder> setting in the <interface>Views->General</interface> settings page to adjust the number of days shown.
cs: Tuto možnost vyberte, chcete-li v zobrazení agendy zobrazit několik následujících dní najednou. Nastavte parametr <placeholder> Dalších X dní</placeholder> na stránce nastavení <interface>Zobrazení->Všeobecné</interface>, abyste upravili počet zobrazených dní.

[ctx: @action:inmenu]
en: W&eek Schedule
cs: Týd&enní rozvrh

[ctx: @action:inmenu agenda view show the weekly schedule days only (eg. no weekends)]
en: Week Schedule
cs: Týdenní rozvrh

[ctx: @info:status]
en: Show a week at a time showing days included in your weekly schedule only
cs: Zobrazit týden po týdnu a zobrazit pouze dny zahrnuté ve vašem týdenním rozvrhu

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a week at a time in Agenda View, excluding days that are not included in your weekly schedule (ie. weekends are excluded)
cs: Zobrazit týden po týdnu v zobrazení agendy, s výjimkou dnů, které nejsou zahrnuty ve vašem týdenním rozvrhu (tj. víkendy jsou vyloučeny)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to show a week at a time, excluding the days that are not included in your weekly schedule. Configure your schedule by selecting days in the <placeholder>Weekly Schedule</placeholder> setting in the <interface>Time and Date->Regional</interface> page.<para>Typically this view is intended for showing the week without weekend days.</para>
cs: Tuto možnost vyberte, chcete-li zobrazit celý týden, s výjimkou dnů, které nejsou zahrnuty ve vašem týdenním plánu. Nastavte svůj plán výběrem dnů v nastavení <placeholder>Týdenní rozvrh</placeholder> na stránce <interface>Datum a čas->Místní</interface>. <para>Toto zobrazení je obvykle určeno k zobrazení týdne bez víkendových dnů.</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: &Week
cs: Týde&n

[ctx: @action:inmenu agenda view show a week at a time]
en: Week
cs: Týden

[ctx: @info:status]
en: View a week at a time
cs: Zobrazit týden najednou

[ctx: @info:tooltip]
en: Show 1 week at a time in Agenda View
cs: Zobrazit 1 týden v zobrazení agendy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to show a week at a time in Agenda View.
cs: Tuto možnost vyberte, chcete-li v zobrazení agendy zobrazit vždy jeden týden.

[ctx: @action:inmenu]
en: New E&vent…
cs: No&vá událost…

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
cs: Vytvořit novou událost

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
cs: Vytvořit novou událost

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Event with reminders, attendees, recurrences and much more.
cs: Spustí dialogové okno, ve kterém můžete vytvořit novou událost s připomínkami, účastníky, opakováním a dalšími funkcemi.

[ctx: @action:inmenu]
en: New &To-do…
cs: Nový úko&l…

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
cs: Klikněte pro přidání nového úkolu

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
cs: Klikněte pro přidání nového úkolu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new To-do with reminders, attendees, recurrences and much more.
cs: Spustí dialogové okno, ve kterém můžete vytvořit nový úkol s připomínkami, účastníky, opakováním a dalšími funkcemi.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Su&b-to-do…
cs: Nový po&dúkol…

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Journal…
cs: Nový &deník…

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
cs: Vytvořit nový deník

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
cs: Vytvořit nový deník

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Journal entry.
cs: Spustí dialogové okno, ve kterém můžete vytvořit nový záznam do deníku.

[ctx: @action:inmenu Jump to date]
en: &Pick a Date
cs: &Vybrat datum

[ctx: @action:button]
en: Date
cs: Datum

[ctx: @info:status]
en: Scroll the view to user selected dates
cs: Posunout zobrazení na uživatelem vybraná data

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to user selected dates
cs: Posunout zobrazení na uživatelem vybraná data

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a date selection dialog for quickly navigating the view.
cs: Otevře dialogové okno pro výběr data, které umožňuje rychlou navigaci v zobrazení.

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure View…
cs: Nastavit zobrazení...

[ctx: @action:button]
en: Configure
cs: Nastavit

[ctx: @info:status]
en: Configure the multi-calendar view
cs: Nastavit zobrazení více kalendářů

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure the multi-calendar view
cs: Nastavit zobrazení více kalendářů

[ctx: @info:whatsthis]
en: In the multi-calendar view, starts a dialog that allows configuring the view. Currently only the multi-calendar view is supported. See the Multiple Calendars options in the Views->Agenda Views settings.
cs: V zobrazení více kalendářů spustí dialogové okno, které umožňuje nastavení zobrazení. V současné době je podporováno pouze zobrazení více kalendářů. Viz možnosti Zobrazení více kalendářů v nastavení Zobrazení->Zobrazení agendy.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
cs: &Zobrazit

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
cs: &Upravit…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Make Sub-to-do Independent
cs: Vytvořit sa&mostatný podúkol

[ctx: @action:inmenu]
note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information…
cs: &Publikovat informace o položce…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send &Invitation to Attendees
cs: Ode&slat pozvánku účastníkům

[ctx: @action:inmenu]
en: Re&quest Update
cs: Žá&dost o aktualizaci

[ctx: @action:inmenu]
en: Send &Cancellation to Attendees
cs: Odeslat &zrušení účastníkům

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Status &Update
cs: Odeslat aktualizaci stav&u

[ctx: @action:inmenu counter proposal]
en: Request Chan&ge
cs: Žádost o z&měnu

[ctx: @action:inmenu]
en: &Mail Free Busy Information…
cs: Odeslat i&nformace o obsazenosti e-mailem…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Send as iCalendar…
cs: &Odeslat jako iCalendar…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Upload Free Busy Information
cs: &Nahrát informace o obsazenosti

[ctx: @action:inmenu]
en: &Address Book
cs: Knih&a adres

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Date Navigator
cs: Zobrazit navigátora

[ctx: @action:inmenu]
en: Show To-do View
cs: Zobrazit úkoly

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Item Viewer
cs: Zobrazit prohlížeč položek

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Calendar Manager
cs: Zobrazit správce kalendáře

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure &Date && Time…
cs: Nastavit da&tum a čas…

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage View &Filters…
cs: Spravovat &filtry zobrazení...

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage T&ags…
cs: Spravova&t značky…

[ctx: @action:inmenu]
en: What's new
cs: Co je nového

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure KOrganizer…
cs: &Nastavit KOrganizer...

[ctx: @info]
en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
cs[0]: 1 položka byla úspěšně importována.
cs[1]: %1 položky byly úspěšně importovány.
cs[2]: %1 položek bylo úspěšně importováno.

[ctx: @info]
en: There was an error while merging the calendar: <message>%1</message>
cs: Při slučování kalendáře došlo k chybě: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: New calendar added successfully
cs: Nový kalendář byl úspěšně přidán

[ctx: @info]
en: Could not add a calendar. Error: <message>%1</message>
cs: Nelze přidat kalendář. Chyba: <zpráva>%1</zpráva>

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
cs: Vyberte soubor kalendáře k otevření

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
cs: Vyberte soubor kalendáře pro import

[ctx: @info]
en: An error occurred: <message>%1 (url: %2)</message>
cs: Došlo k chybě: <message>%1 (url: %2)</message>

[ctx: @info]
en: Cannot upload calendar to <filename>%1</filename>
cs: Nelze odeslat kalendář do <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Saved calendar <filename>%1</filename>
cs: Kalendář do <filename>%1</filename> uložen

[ctx: @info]
en: Unable to save calendar to the file <filename>%1</filename>
cs: Kalendář do souboru <filename>%1</filename> nelze uložit

[ctx: @title:window]
en: Error
cs: Chyba

[ctx: @action:inmenu]
en: &Next Day | &Next %1 Days
cs[0]: Další de&n
cs[1]: Další %1 d&ny
cs[2]: Dalších %1 d&nů

[ctx: @info]
en: Could not start control module for date and time format.
cs: Nelze spustit ovládací modul pro formát data a času.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Event
cs: &Zobrazit událost

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Event…
cs: &Upravit událost

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete Event
cs: &Smazat událost

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show To-do
cs: &Zobrazit úkol

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit To-do…
cs: &Upravit úkol

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete To-do
cs: &Smazat úkol

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach as &link
cs: Připojit jako &odkaz

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach &inline
cs: Připojit v&ložený

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach inline &without attachments
cs: Připojit vložený &bez příloh

[ctx: @action:inmenu]
en: C&ancel
cs: &Zrušit

[ctx: @info]
en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
cs: Odstranění příloh z e-mailu může zneplatnit jeho podpis.

[ctx: @title:window]
en: Remove Attachments
cs: Odstranit přílohy

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo: %1
cs: Zpět: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
cs: Zpět

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo: %1
cs: Znovu: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
cs: Znovu

[ctx: @action:button]
en: Undo
cs: Zpět

[ctx: @info]
en: URL <filename>%1</filename> is invalid.
cs: URL <filename>%1</filename> je neplatná.

[ctx: @info]
en: <para>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</para><para>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</para><para>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</para>
cs: <para>Chcete tuto položku kalendáře sloučit do existujícího kalendáře nebo ji použít k vytvoření zcela nového kalendáře?</para> <para>Pokud vyberete možnost sloučit, budete mít možnost vybrat cílový kalendář.</para><para>Pokud vyberete možnost přidat, bude pro vás automaticky vytvořen nový kalendář.</para>

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
cs: Importovat kalendář

[ctx: @action:button]
en: Merge into existing calendar
cs: Sloučit do stávajícího kalendáře

[ctx: @action:button]
en: Add as new calendar
cs: Přidat jako nový kalendář

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
cs: %1 (Výchozí)

[ctx: @info:tooltip]
en: Calendar search
cs: Vyhledání kalendáře

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing to search for a calendar within the collection.
cs: Začněte psát a vyhledejte kalendář ve sbírce.

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, calendar to search]
en: Search for calendar…
cs: Hledat kalendář…

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
cs: Vlastnosti složky kalendáře %1

[ctx: @action:inmenu]
en: &Set Folder Color…
cs: Na&stavit barvu složky…

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as &Default Folder
cs: Nastavit jako výchozí &složku

[ctx: @info]
en: Do you really want to set <filename>%1</filename> as your default calendar folder?<para>This will replace <filename>%2</filename> as the default calendar folder.</para>
cs: Opravdu chcete nastavit <filename>%1</filename> jako výchozí složku kalendáře? <para>Tím se nahradí <filename>%2</filename> jako výchozí složka kalendáře.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to set <filename>%1</filename> as your default calendar folder?
cs: Opravdu chcete nastavit <filename>%1</filename> jako výchozí složku kalendáře?

[ctx: @title:window]
en: Replace Default Calendar?
cs: Nahradit výchozí kalendář?

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is now your default event calendar
cs: <filename>%1</filename> je nyní vaším výchozím kalendářem událostí.

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
cs: Přidat kalendář

[ctx: @info]
en: Add new calendar failed: <message>%1</message>
cs: Přidání nového kalendáře se nezdařilo: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> calendar?<para><note>The calendar data will not be deleted, nor will the calendar be removed from its remote resource. The <filename>%1</filename> calendar can be added again at any time.</note></para>
cs: Opravdu chcete odstranit kalendář <filename>%1</filename>?<para><note>Data kalendáře nebudou odstraněna a kalendář nebude odstraněn ze vzdáleného zdroje. Kalendář <filename>%1</filename> lze kdykoli znovu přidat.</note></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> calendar?<para><note>The calendar data will not be deleted, nor will the calendar be removed from its remote resource. The <filename>%1</filename> calendar can be added again at any time.</note></para><para><warning>This calendar contains your default calendar folder <filename>%2</filename>. If you delete it you may be prompted to select a new default calendar folder.</warning></para>
cs: Opravdu chcete odstranit kalendář <filename>%1</filename>?<para><note>Data kalendáře nebudou odstraněna a kalendář nebude odstraněn ze vzdáleného zdroje. Kalendář <filename>%1</filename> lze kdykoli znovu přidat.</note></para> <para><warning>Tento kalendář obsahuje vaši výchozí složku kalendáře <filename>%2</filename>. Pokud jej odstraníte, budete možná vyzváni k výběru nové výchozí složky kalendáře.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> calendar?<para><note>The calendar data will not be deleted, nor will the calendar be removed from its remote resource. The <filename>%1</filename> calendar can be added again at any time.</note></para><para><warning>This calendar contains your default calendar folder. If you delete it you may be prompted to select a new default calendar folder.</warning></para>
cs: Opravdu chcete odstranit kalendář <filename>%1</filename>?<para><note>Data kalendáře nebudou odstraněna a kalendář nebude odstraněn ze vzdáleného zdroje. Kalendář <filename>%1</filename> lze kdykoli znovu přidat.</note></para><para><warning>Tento kalendář obsahuje vaši výchozí složku kalendáře. Pokud jej odstraníte, můžete být vyzváni k výběru nové výchozí složky kalendáře.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> calendar?<para><note>The calendar data will not be deleted, nor will the calendar be removed from its remote resource. The <filename>%1</filename> calendar can be added again at any time.</note></para><para><warning>This is your default calendar. If you delete it you may be prompted to select a new default calendar.</warning></para>
cs: Opravdu chcete odstranit kalendář <filename>%1</filename>?<para><note>Data kalendáře nebudou odstraněna a kalendář nebude odstraněn ze vzdáleného zdroje. Kalendář <filename>%1</filename> lze kdykoli znovu přidat.</note></para> <para><warning>Toto je váš výchozí kalendář. Pokud jej odstraníte, budete možná vyzváni k výběru nového výchozího kalendáře. </warning></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> folder?<para><warning>This cannot be undone. Please consider carefully before pressing the %2 button.</warning></para>
cs: Opravdu chcete odstranit složku <filename>%1</filename>?<para><warning>Tento úkon nelze vrátit zpět. Před stisknutím tlačítka %2 si to prosím dobře rozmyslete.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> folder?<para><warning>This cannot be undone. Please consider carefully before pressing the %2 button.</warning></para><para><warning>This is your default calendar folder. If you delete it you may be prompted to select a new default calendar.</warning></para>
cs: Opravdu chcete odstranit složku <filename>%1</filename>?<para><warning>Tento úkon nelze vrátit zpět. Před stisknutím tlačítka %2 si to prosím dobře rozmyslete.</warning></para> <para><warning>Toto je vaše výchozí složka kalendáře. Pokud ji odstraníte, budete možná vyzváni k výběru nového výchozího kalendáře. </warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
cs: Smazat kalendář

[ctx: @info]
en: The calendar you are attempting to remove is corrupted in some way. If you continue the calendar data will be removed. <para><warning>This cannot be undone. Please consider carefully before pressing the %1 button.</warning></para>
cs: Kalendář, který se pokoušíte odstranit, je nějakým způsobem poškozen. Pokud budete pokračovat, data kalendáře budou odstraněna. <para><warning>Tento úkon nelze vrátit zpět. Před stisknutím tlačítka %1 si to prosím dobře rozmyslete.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Delete calendar failed: <message>Invalid Akonadi agent instance</message>
cs: Odstranění kalendáře se nezdařilo: <message>Neplatná instance agenta Akonadi</message>

[ctx: @info]
en: Consider setting a default calendar for new events
cs: Zvažte nastavení výchozího kalendáře pro nové události

[ctx: @info]
en: Consider adding a write-enabled events calendar
cs: Zvažte přidání kalendáře událostí s možností zápisu

[ctx: @info]
en: Delete calendar failed: <message>%1</message>
cs: Odstranění kalendáře se nezdařilo: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis>No Item Selected</emphasis></para><para>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</para>
cs: <para><emphasis>Není vybrána žádná položka</emphasis></para> <para>Vyberte událost, úkol, nebo záznam v deníku, abyste si zde mohli prohlédnout jeho podrobnosti.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
cs: Zde si můžete prohlédnout podrobnosti událostí, záznamů v deníku nebo úkolů vybraných v hlavním okně aplikace KOrganizer.

[ctx: @info/plain]
en: Todo completed: %1 (%2)
cs: Úkoly dokončeny: %1 (%2)

[ctx: @info/plain]
en: Journal of %1
cs: Deník z %1

[ctx: @info]
en: The item <resource>%1</resource> is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
cs: Položka <resource>%1</resource> je filtrována podle vašich aktuálních pravidel filtrování, proto bude skryta a nezobrazí se v zobrazení.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
cs: Opravdu chcete trvale odstranit položku "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
cs: Smazat položku?

[ctx: @info]
en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
cs: Vložení se nezdařilo: nelze určit platné cílové datum.

[ctx: @info/plain]
en: Make sub-to-dos independent
cs: Udělat podúkoly nezávislými

[ctx: @info/plain]
en: Toggle Reminder
cs: Přepnout upomínky

[ctx: @info alarm enabled]
en: <message>%1</message> reminder is enabled
cs: Upomínka na <message>%1</message> je povolena

[ctx: @info alarm disabled]
en: <message>%1</message> reminder is disabled
cs: Upomínka na <message>%1</message> je deaktivována

[ctx: @info/plain]
en: Toggle To-do Completed
cs: Přepnout úkoly na hotové

[ctx: @info percentage completed]
en: To-do <message>%1</message> %2 percent completed
cs: Úkol <message>%1</message> %2 procentně dokončen

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
cs: "%1" byl úspěšně zkopírován do %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
cs: Kopírování úspěšné

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
cs: Nelze zkopírovat položku "%1" do %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
cs: Kopírování selhalo

[ctx: @info]
en: Unable to remove the item "%1" from the original calendar. However, a copy of this item has been put into %2
cs: Nelze odstranit položku "%1" z původního kalendáře. Kopie této položky však byla umístěna do %2.

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
cs: Přesun selhal

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
cs: "%1" bylo úspěšně přesunuto z %2 do %3.

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
cs: Přesun úspěšný

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
cs: Nelze přidat položku "%1" do %2. Tato položka nebyla přesunuta.

[ctx: @info]
en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
cs: Chcete oddělit výskyt v %1 od opakování?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
cs: KOrganizer - potvrzení

[ctx: @action:button]
en: &Dissociate
cs: O&ddělit

[ctx: @info]
en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
cs: Chcete oddělit výskyt v %1 od opakování nebo také oddělit budoucí výskyty?

[ctx: @action:button]
en: &Only Dissociate This One
cs: &Oddělit pouze tento jeden

[ctx: @action:button]
en: &Also Dissociate Future Ones
cs: Oddělit t&aké budoucí

[ctx: @info/plain]
en: Dissociate future occurrences
cs: Oddělit budoucí výskyty

[ctx: @info/plain]
en: Dissociate occurrence
cs: Oddělit výskyt

[ctx: @info]
en: Dissociating the future occurrences failed.
cs: Oddělení budoucích výskytů selhalo.

[ctx: @title:window]
en: Dissociating Failed
cs: Oddělení selhalo

[ctx: @info]
en: Dissociating the occurrence failed.
cs: Oddělení výskytu se nezdařilo.

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar to File
cs: Exportovat kalendář do souboru

[ctx: @info]
en: Do you want to overwrite <filename>%1</filename>?
cs: Chcete přepsat <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar
cs: Exportovat kalendář

[ctx: @info save failure cause unknown]
en: Reason unknown
cs: Neznámý důvod

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
cs: Nelze zapsat soubor iCalendar <filename>%1</filename>: <message>%2</message>

[ctx: @info/plain]
en: No filter
cs: Žádný filtr

[ctx: @info]
en: The item <resource>%1</resource> has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
cs: Položka <resource>%1</resource> má podúkoly. Chcete smazat pouze tuto položku a všechny její podúkoly učinit nezávislými, nebo ji smazat i se všemi podúkoly?

[ctx: @action:button]
en: Delete Only This
cs: Smazat pouze tuto

[ctx: @action:button]
en: Delete All
cs: Smazat vše

[ctx: @info]
en: The item <resource>%1</resource> is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
cs: Položka <resource>%1</resource> je označena jako pouze pro čtení a nelze ji odstranit; pravděpodobně patří do kalendáře pouze pro čtení.

[ctx: @title:window]
en: Removing not possible
cs: Odstranění není možné

[ctx: @info]
en: The calendar item <resource>%1</resource> recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
cs: Položka kalendáře <resource>%1</resource> se opakuje v několika termínech. Opravdu ji chcete smazat i se všemi opakováními?

[ctx: @action:button]
en: Also Delete &Future
cs: Smazat i &budoucí

[ctx: @info]
en: The calendar item <resource>%1</resource> recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
cs: Položka kalendáře <resource>%1</resource> se opakuje v několika termínech. Chcete smazat pouze aktuální termín %2, budoucí termíny nebo všechny termíny?

[ctx: @info]
en: The calendar item <resource>%1</resource> recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
cs: Položka kalendáře <resource>%1</resource> se opakuje v několika termínech. Chcete smazat pouze aktuální termín %2 nebo všechny termíny?

[ctx: @action:button]
en: Delete C&urrent
cs: Smazat so&učasnou

[ctx: @action:button]
en: Delete &All
cs: Sm&azat vše

[ctx: @info/plain]
en: Delete "%1"
cs: Smazat "%1"

[ctx: @info]
en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
cs: Všechny kalendáře jsou ve Správci kalendářů nezaškrtnuté. Žádné úkoly nebyly smazány.

[ctx: @info]
en: There are no completed to-dos to purge.
cs: Neexistují žádné dokončené úkoly, které by bylo možné odstranit.

[ctx: @info]
en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
cs: Smazat všechny dokončené úkoly z označených kalendářů?

[ctx: @title:window]
en: Purge To-dos
cs: Pročistit úkoly

[ctx: @action:button]
en: Purge
cs: Pročištění

[ctx: @info]
en: Unable to copy item <resource>%1</resource>.
cs: Nelze zkopírovat položku <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Unable to move item <resource>%1</resource>.
cs: Nelze přesunout položku <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: 0 completed to-dos were purged.<nl/>
cs: Nebyly odstraněny žádné dokončené úkoly.<nl/>

[ctx: @info]
en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
cs[0]: %1 úkol byl ignorován, protože má podúkoly nedokončené nebo pouze pro čtení.
cs[1]: %1 úkoly byly ignorovány, protože mají podúkoly nedokončené nebo pouze pro čtení.
cs[2]: %1 úkolů bylo ignorováno, protože mají podúkoly nedokončené nebo pouze pro čtení.

[ctx: @info]
en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
cs[0]: %1 dokončený úkol byl odstraněn.
cs[1]: %1 dokončené úkoly byly odstraněny.
cs[2]: %1 dokončených úkolů bylo odstraněno.

[ctx: @info]
en: An error occurred while purging completed to-dos: <message>%1</message>
cs: Při mazání dokončených úkolů došlo k chybě: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.<para>To see the newly created incidence, please enable its calendar in the calendar manager.</para>
cs: Vytvořili jste událost v kalendáři, který je momentálně filtrován.<para>Chcete-li zobrazit nově vytvořenou událost, povolte její kalendář ve správci kalendáře.</para>

[ctx: @info]
en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.<para>To see the newly created incidence, please enable its calendar in the calendar manager.</para><para>The calendar manager is currently hidden. Show the manager using the <interface>Settings->Sidebar->Show Calendar Manager</interface> menu.</para>
cs: Vytvořili jste událost v kalendáři, který je momentálně filtrován.<para>Chcete-li zobrazit nově vytvořenou událost, povolte její kalendář ve správci kalendáře.</para> <para>Správce kalendáře je momentálně skrytý. Zobrazte správce pomocí nabídky <interface>Nastavení->Postranní panel->Zobrazit správce kalendáře </interface>.</para>

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
cs: Obecné

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
cs: Nastavit název složky

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
cs: Zadejte zde název, kterým chcete tuto složku pojmenovat.

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
cs: Jmé&no:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
cs: Blokovat upomínky místně

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
cs: Ignorovat upomínky z tohoto kalendáře

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete dostávat upomínky z položek přiřazených tomuto adresáři.

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
cs: Po&užít vlastní ikonu:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
cs: Nastavit vlastní ikonu:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete nastavit této složce vlastní ikonu.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: Soubor

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
cs: &Importovat

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
cs: &Exportovat

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: Úpravy

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: Zobrazení

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
cs: Přiblížení

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
cs: Pře&jít

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
cs: Č&innosti

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
cs: Ro&zvrh

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Nastavení

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
cs: Po&stranní panel

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
cs: Nápověda

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
cs: Hlavní

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
cs: Zobrazení

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
cs: Rozvrh

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
cs: Panel nástrojů s filtry

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
cs: <qt><p>Zde vyberte data, která si přejete zobrazit v hlavním okně programu KOrganizer. Podržte tlačítko myši pro výběr více než jednoho dne.</p><p>Pro přesun na následující/předchozí měsíce, či roky stiskněte horní tlačítka.</p><p>Každý řádek zobrazuje týden. Číslo v levém sloupci vyjadřuje pořadové číslo daného týdne v roce. Pro zobrazení celého týdne klikněte na jeho číslo.</p></qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
cs: Upravit filtry kalendáře

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
cs: Toto tlačítko stiskněte pro definování nového filtru.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
cs: Toto tlačítko stiskněte pro odstranění právě aktivního filtru.

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
cs: Nový filtr %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
cs: Opravdu chcete trvale odstranit filtr "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
cs: Smazat filtr?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
cs: Prohlížeč událostí

[ctx: @action:button]
en: Edit…
cs: Upravit…

[ctx: @action:button]
en: Show in Context
cs: Zobrazit v kontextu

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
cs: Najít v kalendářích

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
cs: &Hledat

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
cs: Spustit vyhledávání

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
cs: Stiskněte toto tlačítko pro spuštění vyhledávání.

[ctx: @info]
en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
cs: Neplatný výraz. Nelze provést hledání. Zadejte prosím výraz použitím zástupných znaků '*' a '?', kde je jich potřeba.

[ctx: @info]
en: No items were found that match your search pattern.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky odpovídající vašemu vyhledávacímu vzoru.

[ctx: @title:window]
en: Search Results
cs: Výsledky hledání

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
cs[0]: %1 shoda
cs[1]: %1 shody
cs[2]: %1 shod

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
cs: Nepodařilo se načíst výskyt z Akonadi

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi: requested incidence doesn't exist.
cs: Nepodařilo se načíst výskyty z Akonadi: požadované výskyty neexistují.

en: New E&vent…
cs: No&vá událost…

en: New &To-do…
cs: Nový úko&l…

en: New &Journal…
cs: Nový &deník…

en: &Move
cs: Př&esunout

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: &Add
cs: Při&dat

en: &Cancel
cs: &Zrušit

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
cs: &Smazat

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print…
cs: &Tisknout…

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w…
cs: Ná&hled před tiskem…

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
cs: Vyjmo&ut

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
cs: &Kopírovat

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
cs: V&ložit

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event
cs: Nová událost

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do
cs: Nový úkol

[ctx: @action:inmenu]
en: Create To-do from Event
cs: Vytvořit úkol z události

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Event from To-do
cs: Vytvořit událost z úkolu

[ctx: @action:inmenu]
en: Togg&le To-do Completed
cs: Přepnout dokončené úko&ly

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder
cs: Přepnou&t upomínku

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dissociate From Recurrence…
cs: O&ddělit z opakování…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send as iCalendar…
cs: Odeslat jako iCalendar…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder Off
cs: Vypnou&t upomínku

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder On
cs: Zapnou&t upomínku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ApptSummaryConfig_Base)
en: Event Summary Configuration
cs: Nastavení souhrnu událostí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysButtonGroup)
en: Show Upcoming Events Starting
cs: Zobrazit nadcházející události začínající

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show events for today only
cs: Zobrazit pouze dnešní úkoly

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete zobrazit pouze události pro tento datum.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: &Today only
cs: Pouze &dnes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show events starting within the next month
cs: Zobrazit události začínající příští měsíc

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete zobrazit události, které začnou někdy během příštích 31 dní.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Within the next &month (31 days)
cs: Během následujícího &měsíce (31 dnů)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming events
cs: Vyberte dny, kdy se mají zobrazovat nadcházející události

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete určit počet dní v budoucnosti pro nadcházející události.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Within the &next:
cs: Běhe&m následujících:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming events
cs: Nastavte počet dní, po které se mají zobrazovat nadcházející události

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
cs: Pomocí tohoto rozevíracího seznamu nastavte počet dní, po které se mají zobrazovat nadcházející události až do 1 roku v budoucnu.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: 1 day
cs: 1 den

[ctx: days to show in summary]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en:  days
cs:  dní

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowButtonGroup)
en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
cs: Zobrazit tyto nadcházející události z vašeho kalendáře

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
cs: Zobrazovat narozeniny z kalendáře i pokud je použit zdroj narozenin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
cs: Povolit tuto možnost pro zahrnutí narozenin z vašeho kalendáře do přehledu nadcházejících událostí. Tato možnost je k dispozici pouze v případě, že používáte zdroj Narozeniny ve svém kalendáři.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show &birthdays
cs: Zo&brazovat narozeniny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
cs: Zobrazovat výročí z kalendáře i pokud je použit zdroj narozenin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
cs: Povolit tuto možnost pro zahrnutí výročí z vašeho kalendáře do přehledu nadcházejících událostí. Tato možnost je k dispozici pouze v případě, že používáte zdroj Narozeniny ve svém kalendáři.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show &anniversaries
cs: Zobr&azovat výročí

en: Upcoming Events
cs: Nadcházející události

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
cs[0]: Žádné schůzky nejsou na blízku pro příští %1 den
cs[1]: Žádné schůzky nejsou na blízku pro příští %1 dny
cs[2]: Žádné schůzky nejsou na blízku pro příštích %1 dní

en: &Edit Appointment…
cs: &Upravit schůzku…

en: &Delete Appointment
cs: S&mazat schůzku

en: Edit Event: "%1"
cs: Upravit událost: "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal…
cs: Nový deník…

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
cs: Vytvořit nový deník

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
cs: Zobrazí se vám okno, kde budete moci vytvořit nový záznam deníku.

en:  day |  days
cs[0]:  den
cs[1]:  dny
cs[2]:  dnů

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event…
cs: Nová událost...

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
cs: Vytvořit novou událost

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
cs: Zobrazí se vám okno, kde budete moci vytvořit novou událost.

[ctx: @item]
en: Meeting
cs: Schůzka

[ctx: @item]
en: Note: %1
cs: Poznámka: %1

[ctx: @info/plain event summary from email subject]
en: Mail: %1
cs: E-mail: %1

[ctx: @info event description from email content]
en: <emphasis>From:</emphasis> %1<nl/><emphasis>To:</emphasis> %2<nl/><emphasis>Subject:</emphasis> %3
cs: <emphasis>Od:</emphasis> %1<nl/><emphasis>Pro:</emphasis> %2<nl/><emphasis>Předmět:</emphasis> %3

[ctx: the appointment is today]
en: Today
cs: Dnes

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
cs: Zítra

en: in 1 day | in %1 days
cs[0]: zítra
cs[1]: za %1 dny
cs[2]: za %1 dnů

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
cs:  za

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
cs[0]: 1 hod
cs[1]: %1 hod
cs[2]: %1 hod

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
cs[0]: 1 min
cs[1]: %1 min
cs[2]: %1 min

en: now
cs: nyní

en: all day
cs: celý den

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
cs: Následující: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do…
cs: Nový úkol…

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
cs: Klikněte pro přidání nového úkolu

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
cs: Zobrazí se vám okno, kde budete moci vytvořit nový úkol.

[ctx: @info/plain to-do summary from email subjuect]
en: Mail: %1
cs: E-mail: %1

[ctx: @info to-do description from email content]
en: <emphasis>From:</emphasis> %1<nl/><emphasis>To:</emphasis> %2<nl/><emphasis>Subject:</emphasis> %3
cs: <emphasis>Od:</emphasis> %1<nl/><emphasis>Pro:</emphasis> %2<nl/><emphasis>Předmět:</emphasis> %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TodoSummaryConfig_Base)
en: To-do Summary Configuration
cs: Nastavení souhrnu úkolů

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show To-dos Due
cs: Zobrazit prošlé úkoly

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show To-dos due today only
cs: Zobrazit pouze úkoly na dnešek

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete zobrazit pouze úkoly, jejichž termín končí v tento datum.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show To-dos due within the next month
cs: Zobrazit události pro příští měsíc

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete zobrazit úkoly, které máte splnit během příštích 31 dní.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing pending To-dos
cs: Vyberte dny pro zobrazení nevyřízených úkolů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete určit počet dní v budoucnosti pro zobrazení nadcházejících úkolů.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show pending To-dos
cs: Nastavte počet dní, po které se mají zobrazovat nevyřízené úkoly

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
cs: Pomocí tohoto rozevíracího seznamu nastavte počet dní, po které se mají zobrazovat nevyřízené úkoly až do 1 roku v budoucnosti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mHideGroup)
en: Hide Following To-do Types
cs: Skrýt tyto typy úkolů

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Hide completed To-dos
cs: Skrýt dokončené úkoly

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete vidět úkoly, které již byly dokončeny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: &Completed
cs: &Dokončené

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Hide To-dos without a due date
cs: Skrýt úkoly bez data dokončení

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud nechcete zobrazovat úkoly s otevřeným termínem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: &Open-ended (no due date)
cs: Bez k&oncového data

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Hide unstarted To-dos
cs: Skrýt nezapočaté úkoly

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
cs: Zaškrtněte, pokud si nepřejete zobrazit úkoly, které začínají v budoucnosti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: &Unstarted (start date is in the future)
cs: Nezahájené (dat&um zahájení v budoucnu)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Hide in-progress To-dos
cs: Skrýt probíhající úkoly

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
cs: Zaškrtněte, pokud si nepřejete zobrazit započaté ale nedokončené úkoly.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: &In-progress (started but not completed)
cs: Probíha&jící (zahájené ale nedokončené)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Hide overdue To-dos
cs: Skrýt úkoly po termínu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud nechcete vidět úkoly, jejichž termín splnění již uplynul, ale které ještě nebyly dokončeny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Over&due (not completed and beyond due-date)
cs: V pro&dlení (nedokončení a po termínu)

en: Pending To-dos
cs: Nevyřízené úkoly

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
cs: Dnes

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
cs: Zítra

en: 1 day ago | %1 days ago
cs[0]: Včera
cs[1]: před %1 dny
cs[2]: před %1 dny

[ctx: the to-do is due]
en: due
cs: v termínu

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
cs[0]: Žádné úkoly nejsou zítra na blízku
cs[1]: Žádné úkoly nejsou na blízku pro příští %1 dny
cs[2]: Žádné úkoly nejsou na blízku pro příštích %1 dní

en: &Edit To-do…
cs: &Upravit úkol…

en: &Delete To-do
cs: S&mazat úkol

en: &Mark To-do Completed
cs: Oz&načit úkol za dokončený

en: Edit To-do: "%1"
cs: Upravit úkol: "%1"

en: open-ended
cs: bez konce

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
cs: ve zpoždění

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
cs: začíná dnes

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
cs: nezapočaté

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
cs: dokončené

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
cs: probíhající

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SDSummaryConfig_Base)
en: Special Dates Summary Configuration
cs: Nastavení souhrnu speciálních dat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show Special Dates Starting
cs: Zobrazit speciální data začínající

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show special occasions for today only
cs: Dnes zobrazovat pouze speciální příležitosti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete zobrazit speciální události pouze pro tento datum.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show special occasions starting within the next month
cs: Zobrazit speciální události začínající v příštím měsíci

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete zobrazit speciální události, které začnou někdy během příštích 31 dní.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming special occasions
cs: Vyberte dny, kdy se mají zobrazovat nadcházející speciální události

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete určit počet dní v budoucnosti pro nadcházející speciální události.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming special occasions
cs: Nastavte počet dní, po které se mají zobrazovat nadcházející speciální události

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
cs: Pomocí tohoto rozevíracího seznamu nastavte počet dní, po které se mají zobrazovat nadcházející speciální události až do jednoho roku v budoucnosti.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromCalGroup)
en: Show These Special Dates From Your Calendar
cs: Zobrazit tato speciální data z vašeho kalendáře

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show birthdays from your calendar
cs: Zobrazovat narozeniny z kalendáře

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Birthday" tag.
cs: Povolit tuto možnost pro zahrnutí narozenin z vašeho kalendáře do nadcházejícího souhrnu speciálních událostí. Obvykle se jedná o události se značkou "Narozeniny"..

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show anniversaries from your calendar
cs: Zobrazovat výročí z kalendáře

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Anniversary" tag.
cs: Povolit tuto možnost pro zahrnutí výročí z vašeho kalendáře do přehledu nadcházejících speciálních událostí. Obvykle se jedná o události se značkou "Výročí".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show holidays from your calendar
cs: Zobrazovat svátky z kalendáře

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Enable this option to include holidays from your calendar in the upcoming special occasions summary. These are events from your configured holiday region, or events with the "Holiday" tag.
cs: Povolit tuto možnost pro zahrnutí svátků z vašeho kalendáře do nadcházejícího přehledu speciálních událostí. Jedná se o události z vašeho nastaveného svátečního regionu nebo události se značkou "Svátek".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show &holidays
cs: Zobrazovat &svátky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show special occasions from your calendar
cs: Zobrazovat speciální příležitosti z kalendáře

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Enable this option to include events from your calendar with the "special occasion" tag.
cs: Povolit tuto možnost pro zahrnutí událostí z vašeho kalendáře se značkou "zvláštní příležitost".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show s&pecial occasions
cs: Zobrazovat s&peciální příležitosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromKABButtonGroup)
en: Show These Special Dates From Your Contact List
cs: Zobrazit tato speciální data z vašeho seznamu kontaktů

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birthdays from your address book
cs: Zobrazovat narozeniny z vaší Knihy adres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
cs: Povolit tuto možnost pro zahrnutí narozenin z vašeho adresáře do přehledu nadcházejících speciálních událostí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birth&days
cs: Z&obrazovat narozeniny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anniversaries from your address book
cs: Zobrazovat výročí z vaší Knihy adres

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
cs: Povolit tuto možnost pro zahrnutí výročí z vašeho adresáře do přehledu nadcházejících speciálních událostí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anni&versaries
cs: Zobrazo&vat výročí

en: Upcoming Special Dates
cs: Nadcházející speciální data

[ctx: the special day is today]
en: Today
cs: Dnes

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
cs: Zítra

en: Birthday
cs: Narozeniny

en: Anniversary
cs: Výročí

en: Holiday
cs: Svátek

en: Change of Seasons
cs: Změna sezóny

en: Special Occasion
cs: Speciální příležitost

en: one year | %1 years
cs[0]: jeden rok
cs[1]: %1 roky
cs[2]: %1 let

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
cs[0]: Žádné speciální události nejsou na blízku pro příští %1 den
cs[1]: Žádné speciální události nejsou na blízku pro příští %1 dny
cs[2]: Žádné speciální události nejsou na blízku pro příštích %1 dní

en: Send &Mail
cs: Poslat e&mail

en: View &Contact
cs: Zobrazit &kontakt

en: Mail to:"%1"
cs: Poslat: "%1"

[ctx: @info/plain]
en: Special Dates Summary
cs: Přehled významných dat

[ctx: @info/plain]
en: Kontact Special Dates Summary
cs: Přehled zvláštních dat Kontactu

[ctx: @info/plain]
en: Copyright © 2003 Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter
cs: Autorská práva © 2003 Tobias Koenig
    Autorská práva © 2004–2010 Allen Winter

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer
cs: Současný správce

en: New Calendar
cs: Nový kalendář

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
cs: pouze ke čtení

en: Calendar
cs: Kalendář

[ctx: @info:shell]
en: Import the specified files as separate calendars
cs: Importujte zadané soubory jako samostatné kalendáře

[ctx: @info:shell]
en: Merge the specified files into an existing calendar
cs: Sloučit určené soubory do stávajícího kalendáře

[ctx: @info:shell]
en: Display the specified incidence (by URL)
cs: Zobrazit zadanou položku (podle URL)

[ctx: @info:shell]
en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
cs: Soubory kalendáře nebo url. Pokud nejsou explicitně zadány volby -i nebo -m, uživatel bude dotázán, zda mají být importovány nebo sloučeny

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
cs: Seznam dostupných voleb pro uživatelskou zpětnou vazbu

en: Merged calendar
cs: Sloučený kalendář

en: Calendars Side by Side
cs: Kalendáře vedle sebe

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
cs: Nelze zobrazit pracovní týden, protože nejsou nastaveny žádné pracovní dny. Nastavte prosím alespoň 1 pracovní den v Nastavení -> Datum a čas.

[ctx: @title:tab]
en: Colors
cs: Barvy

[ctx: @title:group]
en: Tags
cs: Značky

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the tag you want to modify. You can change the selected tag's color using the adjacent color button.
cs: Vyberte značku, kterou chcete upravit. Barvu vybrané značky můžete změnit pomocí sousedního tlačítka pro výběr barvy.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the color of the tag selected in the adjacent combo box.
cs: Vyberte barvu značky vybrané v sousedním rozbalovacím seznamu.

[ctx: @title:group]
en: Resources
cs: Zdroje

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
cs: Vyberte kategorii události, kterou si přejete upravit. Užitím níže umístěného tlačítka můžete změnit barvu vybraného kalendáře.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
cs: Zde vyberte barvu kalendáře vybraného pomocí výše uvedeného rozbalovacího seznamu.

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
cs: Písma

[ctx: @label]
en: Event text
cs: Text události

[ctx: @label]
en: Mail transport:
cs: Přenos pošty:

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
cs: Osobní

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
cs: Nastavení e-mailu

[ctx: @title:group]
en: Reminders
cs: Upomínky

[ctx: @title:tab]
en: Save
cs: Ukládání

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
cs: Kalendáře

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
cs: Účty kalendáře

[ctx: @title:tab activities settings]
en: Activities
cs: Aktivity

[ctx: @option:check]
en: Enabled
cs: Povoleno

[ctx: @title:group]
en: Position
cs: Umístění

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
cs: Zobrazit v horní části zobrazení agendy

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
cs: Zobrazit v dolní části zobrazení agendy

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
cs: Dekorace kalendářů

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
cs: Nastavit

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
cs: Nelze nakonfigurovat tento modul

[ctx: @title:tab]
en: Regional
cs: Místní

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
cs: Datum a čas

[ctx: @title:group]
en: Holidays
cs: Svátky

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
cs: Použít region svátků:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
cs: Zvolte regiony svátků

[ctx: @title:group]
en: Weekly Schedule
cs: Týdenní rozvrh

[ctx: @info:tooltip]
en: Include %1 as part of your weekly schedule
cs: Zahrnout %1 do svého týdenního rozvrhu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to consider %1 a part of your regular weekly schedule. Any %1 daily hours will be shown with different colors than times outside your regular schedule. Check this box if %1 is included as part of your regular weekly schedule (even if you don't work). Typically, weekend days should be unchecked.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete %1 považovat za součást svého pravidelného týdenního rozvrhu. Jakékoli denní hodiny %1 se budou zobrazovat jinou barvou než časy mimo váš pravidelný rozvrh. Zaškrtněte toto políčko, pokud je %1 součástí vašeho pravidelného týdenního rozvrhu (i když nepracujete). Víkendové dny by obvykle měly být nezaškrtnuté.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
cs: Pondělí

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
cs: Úterý

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
cs: Středa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
cs: Čtvrtek

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
cs: Pátek

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
cs: Sobota

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
cs: Neděle

[ctx: @info:tooltip]
en: Highlight holidays differently from your regular schedule
cs: Označit svátky jinak než běžný rozvrh

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to highlight holidays differently than days included with your regular schedule.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zvýraznit svátky jinak než dny zahrnuté do vašeho běžného rozvrhu.

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
cs: Výchozí hodnoty

[ctx: @title:group]
en: Appointments
cs: Schůzky

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
cs: Výchozí čas upomínky:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
cs: minut

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
cs: hodin

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
cs: dnů

[ctx: @info/plain]
en: Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
cs: Audio soubory (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
cs: Všeobecné

[ctx: @title:group]
en: Display Options
cs: Možnosti zobrazení

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
cs:  dní

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
cs: Navigátor

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
cs: Zobrazení agendy

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
cs:  px

[ctx: @title:tab]
en: Month View
cs: Zobrazení měsíce

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
cs: Zobrazení úkolů

[ctx: @title:group]
en: Other Options
cs: Ostatní volby

[ctx: @action:button]
en: Choose…
cs: Vybrat…

[ctx: @title:window]
en: Preferences
cs: Předvolby

[ctx: @info]
en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
cs: Chystáte se nastavit všechny předvolby na výchozí hodnoty. Všechny vlastní úpravy budou ztraceny.

[ctx: @title:window]
en: Setting Default Preferences
cs: Nastavuji výchozí předvolby

[ctx: @action:button]
en: Reset to Defaults
cs: Obnovit výchozí hodnoty

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
cs: Potvrzovat mazání

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Always confirm when deleting items
cs: Při mazání položek vždy potvrdit

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete nechat zobrazovat žádost o potvrzení smazání položek.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
cs: Nové události, úkoly a položky deníku mají

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be added to the default calendar
cs: Přidat do výchozího kalendáře

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the current default calendar.
cs: Tuto možnost vyberte, pokud chcete nové události, úkoly a položky deníku vždy zaznamenávat pomocí aktuálního výchozího kalendáře.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
cs: Zeptat se, který kalendář použít

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
cs: Tuto možnost vyberte, pokud chcete zvolit kalendář, který se použije k zaznamenání položky pokaždé, když vytvoříte novou událost, úkol nebo záznam do deníku. Tato volba se doporučuje, pokud hodláte používat funkci sdílených složek serveru Kolab nebo pokud musíte spravovat více účtů pomocí aplikace Kontact jako klienta KDE Kolab.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
cs: Vyberte si z roletového seznamu míst vaše časové pásmo. Není-li vaše město v seznamu, vyberte si jiné, které leží ve stejném časovém pásmu. KOrganizer bude automaticky upravovat přechod na letní čas.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Weekly start day:
cs: Počáteční den týdne:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week
cs: První den v týdnu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
cs: Vyberte první den každého týdne. Normálně to můžete ignorovat, protože je to nastaveno ve vašem místním nastavení.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
cs: Začátek dne

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Set the time you typically start your day
cs: Nastavit čas, kdy obvykle začínáte svůj den

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for your daily schedule here. Your daily schedule hours will be marked with a separate color.
cs: Zde zadejte čas zahájení svého denního rozvrhu. Hodiny vašeho denního rozvrhu budou označeny samostatnou barvou.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
cs: Konec dne

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Set the time you typically end your day
cs: Nastavit čas, kdy obvykle končíte svůj den

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Enter the ending time for your daily schedule here. Your daily schedule hours will be marked with a separate color.
cs: Zde zadejte čas ukončení svého denního rozvrhu. Hodiny vašeho denního rozvrhu budou označeny samostatnou barvou.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
cs: Označit zaneprázdněné dny jinou barvou pozadí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete, aby pozadí měsíčního zobrazení bylo vyplněno jinou barvou u dnů, které mají alespoň jednu celodenní událost označenou jako zaneprázdněnou. Barvu pozadí použitou pro tuto možnost můžete také změnit na stránce nastavení barev. Vyhledejte nastavení "Barva pozadí zaneprázdněných dnů".

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
cs: Povolit zobrazování tipů se souhrnem událostí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
cs: Zaškrtněte pro zobrazení přehledu události jako tip při najetí myší na danou událost nebo úkol.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: To-dos use tag colors
cs: Úkoly používají barvy značek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box so that to-dos will use tag colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
cs: Zaškrtněte toto políčko, aby úkoly používaly barvy značek a ne barvy specifické pro jejich stav splnění, splnění dnes nebo po splnění.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
cs: Následujících X dnů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
cs: Vyberte počet "x" dnů, které se mají zobrazit v zobrazení následujících dnů. Chcete-li přejít na zobrazení následujících "x" dnů, vyberte položku nabídky "Dalších X dnů" z nabídky "Zobrazení".

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
cs: Zobrazit tento počet dnů najednou v zobrazení "x" následujících dní

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
cs: Zobrazit položky, které se opakují denně

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete v Navigátoru zobrazit dny, které obsahují denně se opakující události, tučným písmem. Zrušte zaškrtnutí, pokud si přejete dát větší význam ostatním událostem (neopakujícím se každý den).

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
cs: Zobrazit položky, které se opakují týdně

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete v Navigátoru zobrazit dny, které obsahují týdně se opakující události, tučným písmem. Zrušte zaškrtnutí, pokud si přejete dát větší význam ostatním událostem (neopakujícím se každý týden).

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
cs: Zobrazit úkoly namísto událostí v zobrazení úkolů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li v Navigátoru při zobrazení úkolů zvýraznit dny obsahující úkoly tučným písmem.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
cs: Zobrazit deníky namísto událostí v zobrazení deníku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li v Navigátoru při zobrazení deníků zvýraznit dny obsahující deníky tučným písmem.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShow), group (General View)
en: Show week numbers
cs: Zobrazovat čísla týdnů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShow), group (General View)
en: Check this box to show the Date Navigator's week numbers.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zobrazit čísla týdnů v Navigátoru.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
cs: Čísla týdnů vybírají pracovní týden v režimu pracovního týdne

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.  Ignored if week numbers are not shown.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li vybrat pracovní týden kliknutím na čísla týdnů v Navigátoru, nebo jej nezaškrtněte, chcete-li vybrat celý týden. Ignorováno, pokud nejsou zobrazena čísla týdnů.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
cs: Velikost hodiny

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
cs: Vyberte výšku řádků hodin v mřížce agendy v pixelech. Zvýšením této hodnoty se každý řádek v mřížce agendy zvětší.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
cs: Nastavit výšku (v pixelech) pro hodiny v mřížce agendy.

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
cs: Zobrazit ikony v položkách zobrazení agendy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zobrazit ikony (alarm, rekurze atd.) v položkách zobrazení agendy.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
cs: Zobrazit ikony v položkách zobrazení agendy

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
cs: Zobrazit úkoly

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zobrazit úkoly v zobrazení agendy.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
cs: Zobrazit úkoly v zobrazení agendy

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
cs: Zobrazit aktuální čas (čára Marcuse Bainse)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li v denním nebo týdenním zobrazení zobrazit čáru označující aktuální čas (Marcus Bainsova čára).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
cs: Zobrazit ukazatel aktuálního času

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds and timezone on the current-time (Marcus Bains) line
cs: Zobrazit sekundy a časové pásmo na čáře aktuálního času (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time (Marcus Bains) line. Depending on your locale, the timezone will also be displayed.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete zobrazit sekundy na čáře aktuálního času (Marcus Bains). V závislosti na vašem místním nastavení se zobrazí také časové pásmo.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds (possibly with timezone) with the current-time indicator
cs: Zobrazit sekundy (případně s časovým pásmem) s indikátorem aktuálního času

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
cs: Označení časového intervalu v agendě spustí editor událostí

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
cs: Zaškrtněte pro automatické otevření editoru události po označení časového intervalu v zobrazení dne a týdnu. Pro výběr časového intervalu označte myší požadovaný úsek, tj. počáteční a koncový čas události, kterou chcete plánovat.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
cs: Povolit automatický editor událostí s výběrem časového rozsahu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
cs: Použití barvy

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Tag inside, calendar outside
cs: Značka uvnitř, kalendář vně

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Tag inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items using their associated tag color, with the item's border drawn in the color of its calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
cs: Vyberte možnost "Značka uvnitř, kalendář vně", pokud chcete vytvořit položky kalendáře pomocí barvy přidružené značky, přičemž okraj položky bude nakreslen barvou jejího kalendáře.  K nastavení těchto barev použijte stránku nastavení Barvy a písma.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their tag color inside and calendar color for their border
cs: Vytvořit položky agendy s barvou jejich značky uvnitř a barvou kalendáře pro jejich okraje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Calendar inside, tag outside
cs: Kalendář uvnitř, značka vně

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Calendar inside, tag outside" option if you would like to draw calendar items using their associated calendar color, with the item's border drawn in the color of its tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
cs: Vyberte možnost „Kalendář uvnitř, značka vně“, pokud chcete vytvořit položky kalendáře pomocí jejich přidružených barev kalendáře, přičemž okraj položky bude nakreslen barvou její značky.  K nastavení těchto barev použijte stránku nastavení Barvy a písma.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their calendar color inside and tag color for their border
cs: Vytvořit položky agendy s barvou kalendáře uvnitř a barvou značky pro jejich okraje

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only tag
cs: Pouze značka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
cs: Vyberte možnost "Pouze značka", pokud chcete vytvořit položky kalendáře (uvnitř i na okraji) pomocí barvy jejich přidružené značky. K nastavení těchto barev použijte stránku nastavení Barvy a písma.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their tag color for the inside and border
cs: Vytvořit položky agendy pomocí barvy jejich značky pro vnitřní část a okraj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
cs: Pouze kalendář

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their calendar. Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
cs: Vyberte možnost „Pouze kalendář“, pokud chcete vytvořit položky kalendáře (uvnitř i na okraji) pomocí barvy jejich kalendáře. K nastavení těchto barev použijte stránku nastavení Barvy a písma.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
cs: Vytvořit položky agendy pomocí barev kalendáře pro vnitřní část a okraj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete, aby pozadí kalendáře bylo vyplněno jinou barvou u dnů, které mají alespoň jednu celodenní událost označenou jako zaneprázdněnou. Barvu pozadí použitou pro tuto možnost můžete také změnit na stránce konfigurace barev . Vyhledejte nastavení "Barva pozadí zaneprázdněných dnů".

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
cs: Zobrazení více kalendářů

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
cs: Sloučit všechny kalendáře do jednoho zobrazení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
cs: Vyberte možnost "Sloučit všechny kalendáře do jednoho zobrazení", pokud chcete, aby se všechny vaše kalendáře zobrazovaly společně v jednom zobrazení agendy.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
cs: Zobrazit všechny kalendáře sloučené dohromady

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
cs: Zobrazit kalendáře vedle sebe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
cs: Chcete-li zobrazit dva kalendáře najednou vedle sebe, vyberte možnost "Zobrazit dva kalendáře vedle sebe".

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
cs: Zobrazit dva kalendáře vedle sebe

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
cs: Přepnout se mezi zobrazeními pomocí Tab

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
cs: Vyberte možnost "Přepnout se mezi zobrazeními pomocí Tab", pokud chcete přepínat mezi kalendáři pomocí klávesy Tab.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
cs: Přejít mezi kalendáři pomocí Tab

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
cs: Zobrazit ikony v položkách měsíčního zobrazení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zobrazit ikony (alarm, rekurze atd.) v položkách měsíčního zobrazení.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
cs: Zobrazit ikony v položkách měsíčního zobrazení

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
cs: Zobrazit čas v položkách měsíčního zobrazení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zobrazit čas v položkách měsíčního zobrazení.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
cs: Zobrazit čas v položkách měsíčního zobrazení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zobrazit úkoly v měsíčním zobrazení.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
cs: Zobrazit úkoly v měsíčním zobrazení

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
cs: Zobrazit deníky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zobrazit deníky v měsíčním zobrazení.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
cs: Zobrazit deníky v měsíčním zobrazení

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
cs: Náhled měsíce používá celé okno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete, aby KOrganizer využil celé okno při náhledu úkolů. Je-li zaškrtnuto, získáte trochu místa navíc pro měsíční přehled, ale další ovládací prvky, jak např. navigátor, podrobnosti úkolů a seznam kalendářů nebudou zobrazeny.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their tag color inside and calendar color for their border
cs: Vytvořit položky měsíce s barvou jejich značky uvnitř a barvou kalendáře pro jejich ohraničení

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their calendar color inside and tag color for their border
cs: Vytvořit položky měsíce s jejich barvou kalendáře uvnitř a barvou značky pro jejich okraje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
cs: Vyberte možnost "Pouze značka", pokud chcete vytvořit položky kalendáře (uvnitř i na okraji) v barvě jejich přidružené značky. K nastavení těchto barev použijte stránku nastavení Barvy a písma.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their tag color for the inside and border
cs: Vytvořit položky měsíce pomocí barvy jejich značky pro vnitřní část a okraj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
cs: Vyberte možnost "Pouze kalendář", pokud chcete vytvořit položky kalendáře (uvnitř i na okraji) v barvě jejich kalendáře. K nastavení těchto barev použijte stránku nastavení Barvy a písma.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
cs: Vytvořit měsíční položky pomocí jejich barvy v kalendáři pro vnitřní část a okraj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
cs: Vždy zobrazovat dokončené úkoly vespod seznamu

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
cs: Dokončené úkoly se zobrazují na konci seznamu, bez ohledu na prioritu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete, aby všechny dokončené úkoly byly vždy seskupeny na spodku seznamu úkolů.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
cs: Seznam úkolů používá celé okno

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-do list in a full KOrganizer window
cs: Zobrazit seznam úkolů v plném okně KOrganizeru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete, aby KOrganizer využil celé okno při náhledu úkolů. Je-li zaškrtnuto, získáte trochu místa navíc pro přehled úloh, ale další ovládací prvky, jak např. navigátor, podrobnosti úkolů a seznam kalendářů nebudou zobrazeny.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos in a flat list
cs: Zobrazit úkoly v přehledném seznamu

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
cs: Zobrazit úkoly jako přehledný seznam namísto hierarchického stromu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete vidět všechny své úkoly v přehledném seznamu namísto hierarchického stromu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
cs: Zaznamenat dokončené úkoly v deníku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
cs: Zaškrtněte pro automatické zaznamenávání dokončení úkolů v nové položce deníku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
cs: Barva pro svátky

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
cs: Zde vyberte barvu pro svátky. Tato barva bude použita pro názvy svátků v zobrazení měsíce a pro barvy čísel v navigátoru.

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
cs: Barva pozadí zobrazení agendy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
cs: Zde zvolte barvu pozadí zobrazení agendy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time (Marcus Bains) line color
cs: Barva čáry aktuálního času v zobrazení agendy (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
cs: Vyberte barvu, která se použije pro čáru aktuálního času (Marcus Bains).

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
cs: Použijte tuto barvu pro řádek ukazující aktuální čas v zobrazení agendy (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
cs: Barva pozadí zaneprázdněných dnů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
cs: Pokud máte celodenní událost označenou jako zaneprázdněnou, můžete pro tento den nastavit jinou barvu pozadí v zobrazení agendy nebo měsíce. Barvu vyberte zde.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
cs: Barva pracovních hodin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
cs: Zde vyberte barvu pro pracovní hodiny v zobrazení agendy.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
cs: Barva pro dnešní úkoly

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
cs: Zde vyberte barvu pro zobrazení dnešních úkolů.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
cs: Barva pro prošlé úkoly

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
cs: Zde zvolte barvu pro prošlé úkoly.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
cs: Panel času

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
cs: Stisknutím tohoto tlačítka nastavíte písmo časové lišty. Časová lišta je widget, který zobrazuje hodiny v zobrazení agendy. Toto tlačítko otevře dialogové okno "Vybrat písmo", ve kterém můžete vybrat písmo hodin pro časovou lištu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
cs: Zobrazení měsíce

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
cs: Stisknutím tohoto tlačítka nastavíte písmo měsíčního zobrazení. Toto tlačítko otevře dialogové okno "Vybrat písmo", ve kterém můžete vybrat písmo pro položky v měsíčním zobrazení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
cs: Zobrazení agendy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
cs: Stisknutím tohoto tlačítka nastavíte písmo zobrazení agendy. Toto tlačítko otevře dialogové okno "Vybrat písmo", ve kterém můžete vybrat písmo pro události v zobrazení agendy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time (Marcus Bains) line
cs: Čára aktuálního času (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time (Marcus Bains) line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
cs: Stisknutím tohoto tlačítka nastavíte písmo pro řádek aktuálního času (Marcus Bains). Toto tlačítko otevře dialogové okno "Vybrat písmo", ve kterém můžete vybrat písmo pro řádek aktuálního času v zobrazení agendy.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
cs: Výchozí metoda příloh úkolů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
cs: Výchozí způsob připojení přenesených e-mailů k úkolu

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
cs: Vždy se dotázat

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
cs: Pouze připojit odkaz na zprávu

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
cs: Připojit celou zprávu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
cs: Barva pro zvýraznění

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
cs: Zde vyberte barvu pro zvýraznění. Tato barva bude použita pro označení aktuálně vybrané oblasti ve vaší agendě a v navigátoru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Use system color
cs: Používat systémové barvy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
cs: Použít systémovou barvu namísto barvy definované uživatelem. Pokud je tato možnost povolena, budou ignorována všechna ostatní nastavení barev.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
cs: Barva pozadí měsíčního zobrazení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
cs: Zde vyberte barvu pozadí měsíčního zobrazení.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
cs: Zde vyberte barvu pro zvýraznění. Tato barva bude použita pro označení aktuálně vybrané oblasti ve vašem Měsíci a v navigátoru.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
cs: Zde vyberte barvu pozadí pracovní doby pro zobrazení měsíce.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
cs: Výchozí barva pro událost

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the default event color here. The default event color will be used for events in your Month. Note that you can specify a separate color for each event tag below.
cs: Zde vyberte výchozí barvu události. Výchozí barva události se použije pro události ve vašem měsíci. Mějte na paměti, že níže můžete pro každou značku události zadat samostatnou barvu.

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KListWidgetSearchLine, searchline)
en: Search
cs: Hledat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
cs: &Nový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
cs: &Smazat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
cs: Podrobnosti filtru

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
cs: Jméno:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
cs: Vyberte tuto volbu, pokud si nepřejete zobrazovat opakující se události a úkoly ve vašich zobrazeních. Položky, které se opakují denně, resp. týdně, mohou zabírat mnoho místa, tudíž se může hodit je nezobrazovat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
cs: Sk&rýt opakující se události a úkoly

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
cs: Je-li zaškrtnuto, budou v seznamu filtrovány všechny úkoly, které už byly dokončeny. Volitelně mohou být skryty pouze ty položky, které byly dokončeny za zadaný počet dnů.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
cs: Skrýt &dokončené úkoly

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
cs: Tato volba vám umožňuje nastavit, které hotové úkoly budou skryty. Vyberete-li <i>Okamžitě</i>, budou úkoly skryté, jakmile budou zaškrtnuty. Můžete též kliknutím zvýšit, či snížit počet dní.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: Da&ys after completion:
cs: Dn&y po dokončení:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
cs: Zde můžete zadat počet dnů, po který musí být úkol hotový, aby nebyl zobrazen v seznamu úkolů. Vyberete-li <i>Okamžitě</i>, budou všechny hotové úkoly skryté. Pokud například vyberete hodnotu 1, budou skryté všechny takové úkoly, které byly označeny jako hotové před alespoň 24 hodinami.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
cs: Tato volba zapříčiní skrytí všech takových úkolů, jejichž počáteční čas ještě nenastal. (Vezměte na vědomí, že počáteční datum není termín splnění úkolu.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
cs: Skrýt neakt&ivní úkoly

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mCategoriesButtonGroup)
en: Tags
cs: Značky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items which do <i>not</i> contain any of the selected tags.
cs: Při výběru této možnosti tento filtr zobrazí všechny položky, které <i>neobsahují</i> žádnou z vybraných značek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
cs: Zobrazit vše kromě vybraných

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items containing any of the selected tags.
cs: Pokud je vybrána tato možnost, tento filtr zobrazí všechny položky obsahující některou z vybraných značek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
cs: Zobrazit pouze vybrané

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change…
cs: Změnit…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
cs: Tato volba skryje v seznamu všechny úkoly, které jsou přiřazeny někomu jinému.<br>
    Budou kontrolovány pouze ty položky, které mají alespoň jednoho účastníka. Pokud nebudete v seznamu účastníků, bude úkol skryt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
cs: Skrýt cizí úkoly

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
cs: P&ublikovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
cs: Publikováním informací o aktivitě dovolíte ostatním vzít v úvahu váš kalendář, pokud vás zvou na setkání. Publikují se pouze časy, kdy jste zaneprázdněni, ne proč jste zaneprázdněni.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
cs: Zaškrtněte pro automatické odesílání informací o aktivitě.
    Tuto volbu je možné přeskočit a mailovat, či odesílat informace o aktivitě pomocí nabídky Rozvrh v programu KOrganizer.
    Poznámka: Pokud KOrganizer pracuje jako KDE Kolab klient, toto není vyžadováno, protože server Kolab2 starající se o publikování informací o aktivitě se stará o přístup k němu ze strany ostatních uživatelů.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
cs: Pu&blikovat informace o vaší aktivitě automaticky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
cs: Zde nastavte minimální časový interval v minutách mezi dvěma přesuny dat. Toto nastavení je používáno pouze v případě automatického publikování vašich informací.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
cs: Minimální čas mezi odesíláním (v minutách):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
cs: Zde nastavte počet kalendářních dnů, který si přejete publikovat a zpřístupnit ostatním.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
cs: Publikovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
cs: dnů informací o aktivitě

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
cs: Informace o serveru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
cs: Zde zadejte URL serveru,. na kterém se budou publikovat informace o vaší aktivitě.
    Zeptejte se administrátora vašeho serveru na tyto informace.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
cs: Zde zadejte heslo pro přihlášení k vašemu groupwarovému serveru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
cs: Zde zadejte přihlašovací informace vztahující se k vašemu účtu na serveru.
    
    Specificky pro Kolab2 server: Při registrování vašeho UID (jedinečného identifikátoru). Implicitně bude vaše UID odpovídat vaší e-mailové adrese na serveru Kolab2, ale může to také být i jinak. V posledním případě zadejte vaše UID.

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
cs: Uživatel:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
cs: Zaškrtněte, pokud si přejete, aby si KOrganizer pamatoval vaše heslo a vynechával dotaz na něj při každém načítání informací o vaší aktivitě. Heslo bude uloženo v konfiguračním souboru.
    Z bezpečnostních důvodů se nedoporučuje ukládat vaše heslo do konfiguračního souboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
cs: Z&apamatovat si heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
cs: URL serveru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No need if using Kolab server version 2)
cs: (Není nutné, pokud používáte Kolab server verze 2)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
cs: &Získat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
cs: Obdržením informací o aktivitě, které ostatní publikovali, můžete vzít v úvahu jejich kalendář, pokud je zvete na setkání.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
cs: Zaškrtněte pro automatické získávání informací o aktivitě pro další osoby. K dosažení funkčnost je potřeba vyplnit správné informace o serveru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
cs: Automaticky získávat in&formace o zaneprázdněnosti ostatních lidí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
cs: Nastavte pro získání uzivatel@domena.ifb namísto uzivatel.ifb ze serveru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
cs: Nastavte pro stáhnutí souboru informací o aktivitě ve formátu "uzivatel@domena.ifb" (např. pepa@zdepa.com.ifb). Jinak se stáhne soubor informací o aktivitě ve formátu uzivatel.ifb (např. pepa.ifb). Pokud si nejste jisti s nastavením, požádejte o podrobnosti administrátora vašeho serveru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
cs: Použít pro získání celý em&ail

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
cs: Zde zadejte adresu URL serveru, na kterém jsou zveřejněny informace o volném času.
    Tyto informace si vyžádejte od správce serveru.
    Zde je příklad adresy URL serveru Kolab2:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternativně můžete zadat úplnou cestu k volnému/obsazenému času. Například:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
cs: Uživatelské jmé&no:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
cs: &Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
cs: Zapa&matovat heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
cs: &Hledat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Search pattern. Use wildcards “*” and “?” as desired.
cs: Vzor vyhledávání. Podle potřeby použijte zástupné znaky "*" a "?".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Examine various fields to see if they contain the search pattern: The pattern “meet” would match “kick-off meeting”. Wildcards “*” (matches any number of characters) and “?” (matches any single character) are supported.  For example, the search pattern “meet*boss” matches “Meeting with boss”. The pattern “c?t” would match “cat”, “cot”, and so on.
cs: Prozkoumejte různá pole a zjistěte, zda obsahují hledaný vzor: Vzor "meet" by odpovídal výrazu "kick-off meeting". Podporovány jsou zástupné znaky "*" (odpovídá libovolnému počtu znaků) a "?" (odpovídá libovolnému jednotlivému znaku). Například vyhledávací vzor "meet*boss" odpovídá "Meeting with boss". Vzor "c?t" by odpovídal "cat", "cot" atd.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
cs: Hledat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Search for events with matching criteria.
cs: Vyhledat události odpovídající zadaným kritériím.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Check this box if you want to search for events that match the search pattern and have start dates or end dates in the given date range.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete vyhledat události, které odpovídají vzoru vyhledávání a mají datum zahájení nebo datum ukončení v daném časovém rozmezí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
cs: &Události

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Search for journal entries with matching criteria.
cs: Vyhledat položky deníku, které odpovídají zadaným kritériím.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Check this box if you want to search for journal entries that match the search pattern and have start dates in the given date range.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete vyhledat položky deníku, které odpovídají vyhledávacímu vzoru a mají počáteční data v daném časovém rozmezí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
cs: &Deníky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Search for to-dos with matching criteria.
cs: Vyhledat úkoly s odpovídajícími kritérii.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Check this box if you want to search for to-dos that match the search pattern and have due dates in the given date range.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete vyhledat úkoly, které odpovídají vzoru vyhledávání a mají termíny splnění v daném časovém rozmezí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
cs: Ú&koly

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
cs: Hledat v

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Include tags in your search.
cs: Do vyhledávání zahrnout značky.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Check this box if you want to match tags against your search pattern.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete porovnat značky s vaším vyhledávacím vzorem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Ta&gs
cs: &Značky

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Include locations in your search.
cs: Do vyhledávání zahrnout umístění.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Check this box if you want to match locations against your search pattern.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete porovnat umístění s vaším vyhledávacím vzorem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
cs: Umístění

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Include descriptions in your search.
cs: Do vyhledávání zahrnout popisy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Check this box if you want to match descriptions against your search pattern.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete porovnat popisy s vaším vyhledávacím vzorem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
cs: Pop&isy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Include summaries in your search.
cs: Do vyhledávání zahrnout shrnutí.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Check this box if you want to match summaries against your search pattern.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete porovnat shrnutí s vaším vyhledávacím vzorem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
cs: &Shrnutí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Include attendees in your search.
cs: Do vyhledávání zahrnout účastníky.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Check this box if you want to match attendees against your search pattern.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete porovnat účastníky s vaším vyhledávacím vzorem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
cs: Účastníci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
cs: Časové období

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: When checked, the search will be limited to the specified date range.
cs: Je-li zaškrtnuto, bude hledání omezeno na vybraný rozsah dat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: Check this box to search for events within a specified date range. If the box is unchecked, all events will be searched.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li vyhledat události v rámci zadaného časového období. Pokud políčko není zaškrtnuto, budou vyhledány všechny události.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: Limit search to specified date range
cs: Omezit hledání na zvolený rozsah dat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
cs: &Od:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, startDate)
en: The starting date of the period to search.
cs: Počáteční datum období, které se má prohledat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, startDate)
en: Search for items in the time period starting at the date given here.
cs: Vyhledat položky v časovém období začínajícím dnem uvedeným zde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
cs: &Do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, endDate)
en: The ending date of the period to search.
cs: Datum ukončení období, které se má prohledávat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, endDate)
en: Search for items in the time period ending at the date given here.
cs: Vyhledejte položky v časovém období končícím ke zde uvedenému datu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Display events only if their start date and end date are both in the date range specified.
cs: Zobrazit události pouze v případě, že jejich datum zahájení i datum ukončení spadají do zadaného časového rozsahu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Check this box if you only want to find events that occur entirely within the date range specified.  Events that start during the date range but end after it, or end during the date range but start before it, will be excluded from the search results.
cs: Zaškrtněte toto políčko, pokud chcete vyhledat pouze události, které se konají výhradně v zadaném časovém rozmezí.  Události, které začínají v daném časovém rozmezí, ale končí po jeho skončení, nebo končí v daném časovém rozmezí, ale začínají před ním, budou z výsledků vyhledávání vyloučeny.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Exclude e&vents that extend outside the specified date range
cs: Vyloučit události, které přesahují zadané časové období

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include to-dos that have a start date, due date,  or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.
cs: Zahrnout úkoly, které mají datum zahájení, termín dokončení nebo datum dokončení v zadaném časovém rozmezí, nebo nemají ani datum zahájení, ani datum dokončení.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Check this box to search for to-dos that have a start date, due date, or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.  If the box is unchecked, only to-dos that have a due date in the date range will be displayed.
cs: Zaškrtněte toto políčko, chcete-li vyhledat úkoly, které mají datum zahájení, termín dokončení nebo datum dokončení v zadaném časovém rozmezí, nebo které nemají ani datum zahájení, ani datum dokončení. Pokud políčko není zaškrtnuto, zobrazí se pouze úkoly, které mají termín dokončení v zadaném časovém rozmezí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include all to-dos &within the specified date range
cs: Zahrnout všechny úkoly v rámci zadaného časového období

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unfiltered)
en: Uncheck this box to skip incidences matching the currently selected view filter
cs: Zrušte zaškrtnutí tohoto políčka, chcete-li přeskočit události odpovídající aktuálně vybranému filtru zobrazení.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, unfiltered)
en: When this box is checked all incidences will be considered in the search, even those that aren't displayed according the currently selected view filter
cs: Pokud je toto políčko zaškrtnuto, budou při vyhledávání zohledněny všechny případy, i ty, které nejsou zobrazeny podle aktuálně vybraného filtru zobrazení.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unfiltered)
en: Include all incidences matched by view filter
cs: Zahrnout všechny položky odpovídající filtru zobrazení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
cs: Den

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
cs: Týden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
cs: Měsíc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
cs: Dnes

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
cs: Nastavení zobrazení vedle sebe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
cs: Zobrazit jeden kalendář na jeden sloupec agendy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
cs: Použít vlastní nastavení kalendáře

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
cs: Počet sloupců

[ctx: Agenda title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
cs: Název

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
cs: Vybrané kalendáře

en: Agenda view: added timelabels context menu to show/hide time labels for the system timezone on the right (or left) side as well
cs: Zobrazení agendy: přidáno kontextové menu časových štítků pro zobrazení/skrytí časových štítků pro systémové časové pásmo na pravé (nebo levé) straně

en: Incidence editor: detect and warn about creating incidences in the past
cs: Editor položek: detekuje a upozorňuje na vytvoření položek v minulosti

en: Incidence editor: add emoji support
cs: Editor položek: přidána podpora smajlíků

en: Add What's New menu
cs: Přidána nabídka "Co je nového"

en: The current view is remembered
cs: Aktuální zobrazení se zapamatuje

en: Add a Date Picker dialog available on the Go menu
cs: Přidáno dialogové okno pro výběr data dostupné v nabídce Přejít

en: Agenda view: consolidated the "Day", "Next X Days", "Work Schedule", "Week" time ranges into the Agenda tool button
cs: Zobrazení agendy: sloučení časových rozsahů "Den", "Následujících X dnů", "Týdenní rozvrh" a "Týden" do tlačítka nástroje Agenda

en: Agenda view: added timelabels context menu option to toggle a 24-hour (military style) clock
cs: Zobrazení agendy: přidána možnost kontextového menu časových značek pro přepnutí na 24hodinový (vojenský) formát času

en: Agenda view: added context menu to create new Event or To-do
cs: Zobrazení agendy: přidáno kontextové menu pro vytvoření nové události nebo úkolu

en: To-do view: added context menu options for toggling completion and reminders
cs: Zobrazení úkolů: přidány možnosti kontextového menu pro přepínání mezi dokončením a upomínkami

en: To-do view: save/restore fullview setting
cs: Zobrazení úkolů: uložit/obnovit nastavení úplného zobrazení

en: To-do view: save/restore flatview setting
cs: Zobrazení úkolů: uložit/obnovit nastavení přehledného zobrazení

en: Date navigator: added an option in the Configure->Views settings for hiding the week numbers
cs: Navigátor: do nabídky Nastavení->Zobrazení byla přidána možnost skrýt čísla týdnů

en: Date navigator: the "Week numbers select a work week when in work week mode" setting is true by default
cs: Navigátor: nastavení "Čísla týdnů vybírají pracovní týden v režimu pracovního týdne" je ve výchozím nastavení zapnuté

en: Incidence editor: remember/restore the template manager geometry
cs: Editor položek: zapamatovat/obnovit geometrii správce šablon

en: Incidence editor: support drag-and-drop attachments
cs: Editor položek: podpora přetahování příloh

en: The export calendar dialog remembers its last export folder location
cs: Dialogové okno exportu kalendáře si pamatuje umístění poslední složky pro export.

en: The import calendar dialog remembers its last import folder location
cs: Dialogové okno importu kalendáře si pamatuje umístění poslední složky pro import.

en: Get Hot New Stuff removed
cs: Odstraněny "Horké novinky"

en: Add calendar file: remote calendars are always read-only
cs: Přidat soubor kalendáře: vzdálené kalendáře jsou vždy pouze pro čtení

en: Add calendar file: will not permit an empty file path
cs: Přidat soubor kalendáře: není povolena prázdná cesta k souboru

en: DAV configuration: dialog allows seeing the account password when editing
cs: Konfigurace DAV: dialogové okno umožňuje při úpravách zobrazit heslo účtu

en: DAV configuration: wizard shows icons for the various providers
cs: Konfigurace DAV: průvodce zobrazuje ikony pro různé poskytovatele

en: DAV configuration: wizard updated list of providers
cs: Konfigurace DAV: aktualizován seznam poskytovatelů v průvodci

en: Semantics are changed from a "working schedule" concept to a "week schedule" concept to accommodate non-working users
cs: Sémantika se mění z konceptu "pracovního rozvrhu" na koncept "týdenního rozvrhu", aby vyhovovala nepracujícím uživatelům.

en: Initial "New Event" start times are consistent across all the views
cs: Počáteční časy zahájení "nové události" jsou ve všech zobrazeních stejné.

en: Improved default event calendar handling
cs: Vylepšené zpracování výchozího kalendáře událostí

en: Incidences with a long excluded dates list no longer create huge tooltips
cs: Položky s dlouhým seznamem vyloučených dat již nevytvářejí obrovské popisky

en: Fixed the organizer email address for incidences with attendees
cs: Opravena e-mailová adresa správce pro položky s účastníky

en: Agenda view: events without a duration are displayed as 30 long (rather than 15 minutes long)
cs: Zobrazení agendy: události bez trvání se zobrazují jako 30 minutové (namísto 15 minutových)

note: i18n()});
en: Incidence editor: the tags are sorted alphabetically in the tags editor
cs: Editor položek: značky jsou v editoru seřazeny abecedně

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll to week number %1
cs: Přejít na týden číslo %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
cs: Kliknutím sem přejděte na týden číslo %1 aktuálně zobrazeného roku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: A column header of the %1 dates in the month.
cs: Záhlaví sloupce %1 dat v měsíci.

en: Calendar's custom icon
cs: Vlastní ikona kalendáře

en: To-do
cs: Úkol

en: Journal
cs: Deník

en: Recurring
cs: Opakující se

[ctx: the incidence is read-only]
en: Read Only
cs: Pouze pro čtení

en: Needs Reply
cs: Vyžaduje odpověď

en: Attending
cs: Účastníci

en: Maybe Attending
cs: Možná se zúčastním

en: Organizer
cs: Organizátor

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
cs: Ikony k použití

en: Scroll backward to the previous year
cs: Přejít zpět na předchozí rok

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
cs: Kliknutím na toto tlačítko posunete zobrazení na přibližně stejný den předchozího roku

en: Scroll backward to the previous month
cs: Přejít zpět na předchozí měsíc

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
cs: Kliknutím na toto tlačítko posunete zobrazení na přibližně stejné datum předchozího měsíce

en: Scroll forward to the next month
cs: Přejít vpřed na následující měsíc

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
cs: Kliknutím na toto tlačítko posunete zobrazení na přibližně stejné datum následujícího měsíce.

en: Scroll forward to the next year
cs: Přejít vpřed na následující rok

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
cs: Kliknutím na toto tlačítko posunete zobrazení na přibližně stejný den příštího roku

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a month
cs: Vyberte měsíc

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a year
cs: Vyberte rok
