korganizer - en to eo translation catalogue (50 entries)

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Original Author
eo: Originala aŭtoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Refresh
eo: &Refreŝigu

en: F&ilter
eo: F&iltrilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Configure
eo: Agordi

en: &Show
eo: &Montri

en: &Edit...
eo: &Redakto

en: &Address Book
eo: &Adresaro

en: Error
eo: Eraro

en: C&ancel
eo: Rezi&gnu

en: Undo: %1
eo: Malfari: %1

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo
eo: Refari

en: Do you want to overwrite %1?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi %1?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
eo: &Importi

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
eo: E&ksporti

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: &Redakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
eo: &Grandigo

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: Navi&gi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
eo: Perspektivoj

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Text
eo: Teksto

en: Boolean
eo: Bulea

en: Key:
eo: Ŝlosilo:

en: Type:
eo: Tipo:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: &Move
eo: &Movi

en: &Copy
eo: &Kopii

en: &Add
eo: &Aldoni

en: &Cancel
eo: &Rezigni

[ctx: the appointment is today]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
eo: Hodiaŭ

[ctx: the special day is today]
en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Calendar
eo: Kalendaro

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Reset to Defaults
eo: Restarigi defaŭltojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
eo: &Nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
eo: Ŝanĝi...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
eo: Servila informo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
eo: Uzant&nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
eo: Lokoj

en: Select a month
eo: Elektu monaton

en: Select a year
eo: Elektu jaron
