korganizer - en to gl translation catalogue (753 entries)

[ctx: @info/plain]
en: A Personal Organizer
gl: Un organizador persoal

[ctx: @info/plain]
en: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2025 KOrganizer authors
gl: © 1997–1999 Preston Brown
    © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    © 2006–2012 Allen Winter
    © 2012–2025 Xente autora de KOrganizer

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
gl: Mantemento.

[ctx: @info:credit]
en: Former Maintainer
gl: Mantemento anterior.

[ctx: @info:credit]
en: Original Author
gl: Autoría orixinal.

[ctx: @info:credit]
en: Developer
gl: Desenvolvemento.

[ctx: @info:credit]
en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
gl: Parte do traballo patrocinado polo Verán do Código de 2005 de Google.

[ctx: @info]
en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
gl: Isto agocha completamente a barra do menú. Pódese mostrar de novo escribindo %1.

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
gl: Agochar a barra de menú

[ctx: @action:inmenu]
en: Import &Calendar…
gl: Importar un &calendario…

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
gl: Importar un calendario

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
gl: Importar un ficheiro de iCalendar ou vCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
gl: Seleccione esta entrada do menú se quere importar o contido dun ficheiro de iCalendar ou vCalendar na colección de calendarios actual.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export as &iCalendar…
gl: Exportar como &iCalendar…

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
gl: Exportar o calendario a un ficheiro

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
gl: Exportar o calendario a un ficheiro iCalendar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
gl: Permítelle exportar toda a colección de calendarios a un ficheiro iCalendar.

[ctx: @action:inmenu]
en: Archive O&ld Incidences…
gl: Arquivar as incidencias de O&Id…

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
gl: Arquivar os eventos e tarefas nun ficheiro

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
gl: Arquivar os eventos vellos e tarefas nun ficheiro iCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens a dialog that allows you to select old events and to-dos that you can archive into an iCalendar file.  They will be removed from your existing calendar collection.
gl: Esta entrada de menú abre un diálogo que lle permite seleccionar eventos vellos e tarefas que pode arquivar nun ficheiro iCalendar. Retiraranse da súa colección de calendarios.

[ctx: @action:inmenu]
en: Pur&ge Completed To-dos
gl: Borrar as tarefas &completadas

[ctx: @info:status]
en: Purge completed to-dos
gl: Borrar as tarefas completadas

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
gl: Eliminar as tarefas completadas do calendario

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to remove all completed to-dos from your calendar collection. This action cannot be undone!
gl: Permítelle retirar todas as tarefas completadas da colección de calendarios. Esta acción non pode desfacerse!

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete
gl: Elimina&r

[ctx: @action:inmenu]
en: What's &Next
gl: Que ven agora

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
gl: Vista do que ven agora

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
gl: Cambiar á vista do que ven agora

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the "What's Next" View, which shows your events and to-dos that are "coming soon" in a short list for quick reading.  All open to-dos will be displayed, but only the events from the days selected in the Date Navigator sidebar will be shown.
gl: Cambia á vista «Que ven agora», que amosa os seus vindeiros eventos e tarefas nunha lista curta para fácil lectura. Amosaranse toda as tarefas sen completar, pero só os eventos dos días seleccionados na barra lateral de navegación de datas.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Month
gl: &Mes

[ctx: @info:status]
en: Month View
gl: Vista mensual

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
gl: Cambiar á vista mensual

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Month View, which shows all the events and due to-dos in a familiar monthly calendar layout.
gl: Cambia á vista mensual, que amosa todos os eventos e tarefas pendentes na habitual disposición de calendario mensual.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Agenda
gl: &Axenda

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
gl: Vista de axenda

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
gl: Cambiar á vista de axenda

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Agenda View, which presents your events or due to-dos for one or more days, sorted chronologically.  You can also see the length of each event in the day timetable.
gl: Cambia á vista de axenda, que presenta os eventos e tarefas dun ou máis días en orde cronolóxica. Tamén pode ver a duración de cada evento no horario.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Event List
gl: Lista de &eventos

[ctx: @info:status]
en: List View
gl: Vista de lista

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
gl: Cambiar á vista de lista.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the List View, which displays all your to-dos, events and journal entries for the dates selected in the Date Navigator as a list.
gl: Cambia á vista de lista, que amosa todas as tarefas, eventos e entradas do diario para as datas seleccionadas no navegador de datos como unha lista.

[ctx: @action:inmenu]
en: &To-do List
gl: Lista de &tarefas

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
gl: Vista de lista de tarefas

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
gl: Cambiar á vista de lista de tarefas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the To-do List view, which provides a place for you to track tasks that need to be done.
gl: Cambia á vista de lista de tarefas, que fornece un lugar para facer seguimento de tarefas pendentes de facer.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Journal
gl: &Diario

[ctx: @info:status]
en: Journal View
gl: Vista do diario

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
gl: Cambiar á vista de diario

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Journal View, which provides a place for you to record your reflections, occurrences or experiences.
gl: Cambia á vista de diario, onde pode inmortalizar as súas reflexións, ideas e experiencias.

[ctx: @action:inmenu]
en: Time&line
gl: &Liña temporal

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
gl: Vista cronolóxica

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
gl: Cambiar á vista cronolóxica

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Timeline View, which shows all events for the selected timespan in a Gantt view. Each calendar is displayed in a separate line.
gl: Cambia á vista cronolóxica, que amosa todos os eventos do intervalo de tempo seleccionado nun diagrama de Gantt. Cada calendario amósase nunha liña de seu.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Refresh
gl: &Anovar

[ctx: @info:status]
en: Refresh
gl: Actualizar

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
gl: Actualizar a vista.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This action will refresh and redraw the current calendar view. It does not sync or update any calendar folders.
gl: A acción actualizará e debuxará de novo a vista de calendario actual. Non sincroniza ou actualiza ningún cartafol de calendario.

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ilter
gl: &Filtro

[ctx: @info:status]
en: Filter incidences
gl: Filtrar as incidencias

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter incidences from the calendar
gl: Filtrar as incidencias do calendario.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs user-defined view filters on the calendar collection. Filters must be created first. See "Manage View Filters" option in the Settings menu.
gl: Executa filtros de vista definidos pola persoa usuaria na colección de calendarios. Primeiro hai que crear os filtros. Consulte a opción «Xestionar filtros de vista» no menú de configuración.

[ctx: @action:inmenu]
en: In Horizontally
gl: Aumentar horizontalmente

[ctx: @action:inmenu]
en: Out Horizontally
gl: Diminuír horizontalmente

[ctx: @action:inmenu]
en: In Vertically
gl: Aumentar verticalmente

[ctx: @action:inmenu]
en: Out Vertically
gl: Diminuír verticalmente

[ctx: @action:inmenu Jump to today]
en: To &Today
gl: A ho&xe

[ctx: @action:button]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
gl: Ir a hoxe

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to today
gl: Desprazar a vista a hoxe.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls the current view to the today's date.
gl: Despraza a vista actual á data actual.

[ctx: @action:inmenu scroll backward]
en: &Backward
gl: Retro&ceder

[ctx: @action:button scroll backward]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
gl: Retroceder

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
gl: Desprazar a vista cara atrás

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
gl: Despraza cara atrás un día, semana, mes ou ano, segundo a vista de calendario actual.

[ctx: @action:inmenu scroll forward]
en: &Forward
gl: Avan&zar

[ctx: @action:button scroll forward]
en: Forward
gl: Adiante

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
gl: Ir cara adiante

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
gl: Desprazar a vista cara adiante

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
gl: Despraza cara adiante un día, semana, mes ou ano, segundo a vista de calendario actual.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Day
gl: &Día

[ctx: @action:inmenu agenda view show 1 day at a time]
en: Day
gl: Día

[ctx: @info:tooltip]
en: Show 1 day at a time in Agenda View
gl: Amosar estes días xuntos na vista dos Seguintes «x» días

[ctx: @action:inmenu]
en: &Week
gl: &Semana

[ctx: @action:inmenu agenda view show a week at a time]
en: Week
gl: Semana

[ctx: @action:inmenu]
en: New E&vent…
gl: Novo &evento…

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
gl: Crear un novo evento

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
gl: Crear un novo evento

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Event with reminders, attendees, recurrences and much more.
gl: Inicia un diálogo que lle permite crear un novo evento con lembranzas, asistencia, repetición e máis.

[ctx: @action:inmenu]
en: New &To-do…
gl: Nova &tarefa…

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
gl: Crear unha nova tarefa

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
gl: Crear unha nova tarefa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new To-do with reminders, attendees, recurrences and much more.
gl: Inicia un diálogo que lle permite crear unha nova tarefa con lembranzas, asistencia, repetición e máis.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Su&b-to-do…
gl: Nova su&btarefa…

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Journal…
gl: Novo &diario…

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
gl: Crear un novo diario

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
gl: Crear un novo diario

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Journal entry.
gl: Inicia un diálogo que lle permite crear unha entrada de diario.

[ctx: @action:button]
en: Date
gl: Data

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure View…
gl: Configurar a vista…

[ctx: @action:button]
en: Configure
gl: Configurar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
gl: &Amosar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
gl: &Editar…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Make Sub-to-do Independent
gl: &Tornar a subtarefa independente

[ctx: @action:inmenu]
note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information…
gl: &Publicar a información do elemento…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send &Invitation to Attendees
gl: Enviar un conv&ite aos asistentes

[ctx: @action:inmenu]
en: Re&quest Update
gl: Solicitar &actualización

[ctx: @action:inmenu]
en: Send &Cancellation to Attendees
gl: Enviar &cancelación aos asistentes

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Status &Update
gl: Enviar a actualización de &estado

[ctx: @action:inmenu counter proposal]
en: Request Chan&ge
gl: Solicitar un ca&mbio

[ctx: @action:inmenu]
en: &Mail Free Busy Information…
gl: Información de Ocupación/Dispoñibilidade por correo electrónico…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Send as iCalendar…
gl: Enviar como &iCalendar…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Upload Free Busy Information
gl: Enviar a información de Oc&upación/Dispoñibilidade

[ctx: @action:inmenu]
en: &Address Book
gl: &Axenda de enderezos

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Date Navigator
gl: Amosar o navegador de datas

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Item Viewer
gl: Amosar o visor de elementos

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Calendar Manager
gl: Amosar o xestor de calendarios

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure &Date && Time…
gl: Configurar a &data e a hora…

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage View &Filters…
gl: Xestionar os &filtros de visualización…

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage T&ags…
gl: Xestionar &as etiquetas…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure KOrganizer…
gl: &Configurar KOrganizer…

[ctx: @info]
en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
gl[0]: Importouse unha incidencia correctamente.
gl[1]: Importáronse %1 incidencias correctamente.

[ctx: @info]
en: New calendar added successfully
gl: Engadiuse un calendario novo correctamente

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
gl: Seleccione un ficheiro de calendario para abrir

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
gl: Seleccione un ficheiro de calendario para importar

[ctx: @title:window]
en: Error
gl: Erro

[ctx: @action:inmenu]
en: &Next Day | &Next %1 Days
gl[0]: Día segui&nte
gl[1]: &Vindeiros %1 días

[ctx: @info]
en: Could not start control module for date and time format.
gl: Non foi posíbel iniciar o módulo de control do formato de data e hora.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Event
gl: &Amosar o evento

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Event…
gl: &Editar o evento…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete Event
gl: &Eliminar o evento…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show To-do
gl: &Amosar a tarefa

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit To-do…
gl: &Editar a tarefa…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete To-do
gl: &Eliminar a tarefa

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach as &link
gl: Anexar como &ligazón

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach &inline
gl: Ane&xar no corpo da mensaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach inline &without attachments
gl: Ane&xar no corpo da mensaxe sen anexos

[ctx: @action:inmenu]
en: C&ancel
gl: C&ancelar

[ctx: @info]
en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
gl: Retirar os anexos dunha mensaxe de correo podería invalidar a súa sinatura.

[ctx: @title:window]
en: Remove Attachments
gl: Retirar os anexos

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo: %1
gl: Desfacer: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo: %1
gl: Refacer: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
gl: Refacer

[ctx: @action:button]
en: Undo
gl: Desfacer

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
gl: Importar un calendario

[ctx: @action:button]
en: Merge into existing calendar
gl: Incluír no calendario existente

[ctx: @action:button]
en: Add as new calendar
gl: Engadir como calendario novo

[ctx: @item this calendar is offline]
en: %1 (Offline)
gl: %1 (sen conexión)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
gl: %1 (predeterminado)

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
gl: Propiedades do cartafol de calendario %1

[ctx: @action:inmenu]
en: &Set Folder Color…
gl: Definir a &cor do cartafol…

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as &Default Folder
gl: Definir como cartafol pre&determinado

[ctx: @title:window]
en: Replace Default Calendar?
gl: Substituír o calendario predeterminado?

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
gl: Engadir un calendario

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
gl: Eliminar o calendario

[ctx: @info:whatsthis]
en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
gl: Ver os detalles dos eventos, entradas do diario ou tarefas seleccionados na vista principal de KOrganizer.

[ctx: @info/plain]
en: Todo completed: %1 (%2)
gl: Tarefa completada: %1 (%2)

[ctx: @info/plain]
en: Journal of %1
gl: Diario de %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
gl: Seguro que quere retirar permanentemente o elemento "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
gl: Eliminar este elemento?

[ctx: @info]
en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
gl: Pegar fallou: non se pode determinar unha data de destino correcta.

[ctx: @info/plain]
en: Make sub-to-dos independent
gl: Facer as sub-tarefas independentes

[ctx: @info/plain]
en: Toggle Reminder
gl: Conmutar a lembranza

[ctx: @info/plain]
en: Toggle To-do Completed
gl: Alternar as tarefas completadas

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
gl: Copiouse "%1" correctamente en %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
gl: Copiado sen problemas

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
gl: Non é posíbel copiar o elemento para "%1" para %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
gl: Fallou o copiado

[ctx: @info]
en: Unable to remove the item "%1" from the original calendar. However, a copy of this item has been put into %2
gl: Non é posíbel retirar o elemento «%1» do calendario orixinal. Porén, colocouse unha copia deste elemento en %2.

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
gl: Fallou o movemento

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
gl: Moveuse "%1" sen problemas de %2 para %3.

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
gl: Moveuse sen problemas

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
gl: Non é posíbel engadir o elemento "%1" a %2. Non se moveu este elemento.

[ctx: @info]
en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
gl: Quere disociar a repetición de %1 da repetición?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
gl: Confirmación de KOrganizer

[ctx: @action:button]
en: &Dissociate
gl: &Disociar

[ctx: @info]
en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
gl: Quere disociar a repetición de %1 da repetición ou disociar tamén as futuras?

[ctx: @action:button]
en: &Only Dissociate This One
gl: S&ó disociar esta

[ctx: @action:button]
en: &Also Dissociate Future Ones
gl: Disoci&ar tamén as futuras

[ctx: @info/plain]
en: Dissociate future occurrences
gl: Disociar as repeticións futuras

[ctx: @info/plain]
en: Dissociate occurrence
gl: Disociar a repetición

[ctx: @info]
en: Dissociating the future occurrences failed.
gl: Fallou a disociación das repeticións futuras.

[ctx: @title:window]
en: Dissociating Failed
gl: Fallou a disociación

[ctx: @info]
en: Dissociating the occurrence failed.
gl: Fallou a disociación da repetición.

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar
gl: Exportar o calendario

[ctx: @info save failure cause unknown]
en: Reason unknown
gl: Motivo descoñecido

[ctx: @info/plain]
en: No filter
gl: Sen filtro

[ctx: @action:button]
en: Delete Only This
gl: Eliminar só esta

[ctx: @action:button]
en: Delete All
gl: Eliminalas todas

[ctx: @title:window]
en: Removing not possible
gl: Non é posíbel retirar

[ctx: @action:button]
en: Also Delete &Future
gl: Eliminar tamén as &futuras

[ctx: @action:button]
en: Delete C&urrent
gl: Eliminar a act&ual

[ctx: @action:button]
en: Delete &All
gl: Eliminar tod&as

[ctx: @info/plain]
en: Delete "%1"
gl: Eliminar «%1»

[ctx: @info]
en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
gl: Todos os calendarios do xestor de calendarios están desmarcados. Non se suprimiu ningunha tarefa.

[ctx: @info]
en: There are no completed to-dos to purge.
gl: Non hai tarefas completadas para suprimir.

[ctx: @info]
en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
gl: Eliminar todas as tarefas completadas dos calendarios marcados?

[ctx: @title:window]
en: Purge To-dos
gl: Borrar as tarefas

[ctx: @action:button]
en: Purge
gl: Borrar

[ctx: @info]
en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
gl[0]: Ignorouse %1 tarefa porque ten fillas sen completar ou só de lectura.
gl[1]: Ignoráronse %1 tarefas porque teñen fillas sen completar ou só de lectura.

[ctx: @info]
en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
gl[0]: Suprimiuse %1 tarefa completada.
gl[1]: Suprimíronse %1 tarefas completadas.

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
gl: Escoller o nome do cartafol

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
gl: Escriba un nome aquí para definir o nome deste cartafol.

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
gl: &Nome:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
gl: Bloquear as alarmas localmente

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
gl: Ignorar as lembranzas deste calendario

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
gl: Marque esta opción para non recibir lembranzas dos elementos asociados con este calendario.

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
gl: &Usar unha icona personalizada:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
gl: Usar unha icona personalizada

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
gl: Marque isto se quere usar unha icona personalizada para este cartafol.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
gl: &Importar

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
gl: E&xportar

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
gl: &Ampliación

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
gl: &Ir

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
gl: &Accións

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
gl: P&rogramar

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
gl: Barra &lateral

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: A&xuda

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
gl: Principal

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
gl: Vistas

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
gl: Planificar

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
gl: Barra de ferramentas de filtrado

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
gl: <qt><p>Escolla as datas que quere amosar na vista principal de KOrganizer. Manteña premido o botón do rato para seleccionar máis dun día.</p><p>Prema os botóns de enriba para navegar aos vindeiros e previos meses ou anos.</p><p>Cada liña mostra unha semana. O número na columna da esquerda é o número da semana do ano. Prémao para seleccionar a semana enteira.</p></qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
gl: Edición de filtros de calendario

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
gl: Prema este botón para definir un filtro novo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
gl: Prema este botón para retirar o filtro activo actual.

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
gl: Novo filtro %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
gl: Seguro que quere retirar o filtro chamado «%1»?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
gl: Eliminar o filtro?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
gl: Visor de eventos

[ctx: @action:button]
en: Edit…
gl: Editar…

[ctx: @action:button]
en: Show in Context
gl: Amosar en contexto

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
gl: Atopar en calendarios

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
gl: &Buscar

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
gl: Iniciar a busca.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
gl: Prema este botón para iniciar a busca.

[ctx: @info]
en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
gl: A expresión de busca é incorrecta; non se pode realizar a busca. Por favor, insira a expresión de busca usando os caracteres comodín '*' '?' onde sexa preciso.

[ctx: @info]
en: No items were found that match your search pattern.
gl: Non se atoparon elementos que correspondan co padrón buscado.

[ctx: @title:window]
en: Search Results
gl: Resultados da busca

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
gl[0]: %1 coincidencia
gl[1]: %1 coincidencias

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
gl: Non foi posíbel obter a incidencia de Akonadi

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi: requested incidence doesn't exist.
gl: Non foi posíbel obter a incidencia de Akonadi: a incidencia solicitada non existe.

en: New E&vent…
gl: Novo &evento…

en: New &To-do…
gl: Nova &tarefa…

en: New &Journal…
gl: Novo &diario…

en: &Move
gl: &Mover

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Add
gl: Eng&adir

en: &Cancel
gl: &Cancelar

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
gl: &Eliminar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print…
gl: Im&primir…

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w…
gl: &Vista de impresión…

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
gl: C&ortar

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
gl: &Copiar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
gl: &Pegar

[ctx: @action:inmenu]
en: Create To-do from Event
gl: Crear unha tarefa a partir do evento

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Event from To-do
gl: Crear un evento dunha tarefa

[ctx: @action:inmenu]
en: Togg&le To-do Completed
gl: Alternar as tarefas &completadas

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder
gl: Conmutar a &lembranza

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dissociate From Recurrence…
gl: &Disociar da repetición…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send as iCalendar…
gl: Enviar como iCalendar…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder Off
gl: Desac&tivar a lembranza

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder On
gl: Ac&tivar a lembranza

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ApptSummaryConfig_Base)
en: Event Summary Configuration
gl: Configuración do resumo dos eventos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysButtonGroup)
en: Show Upcoming Events Starting
gl: Amosar os eventos que comecen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show events for today only
gl: Amosar só os eventos de hoxe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
gl: Marque esta opción se só quere ver os eventos que teñan lugar nesta data.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: &Today only
gl: Só &hoxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show events starting within the next month
gl: Amosar os eventos que se inicien no vindeiro mes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
gl: Marque esta opción se quere ver os eventos que se inicien nalgún momento nos vindeiros 31 días.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Within the next &month (31 days)
gl: O próxi&mo mes (31 días)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming events
gl: Escoller os días para os que se amosen os eventos vindeiros

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
gl: Marque esta opción se quere especificar o número de días no futuro para os eventos vindeiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Within the &next:
gl: Nos pró&ximos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming events
gl: Indicar o número de días para amosar os vindeiros eventos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
gl: Use este selector para indicar o número de días para amosar os eventos vindeiros ata un ano no futuro.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: 1 day
gl: 1 día

[ctx: days to show in summary]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en:  days
gl:  días

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowButtonGroup)
en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
gl: Amosar estes vindeiros eventos do calendario

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
gl: Amosar os aniversarios do calendario só cando se use o recurso de Aniversario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
gl: Active esta opción para incluír aniversarios do calendario nos resumos de vindeiros eventos. Esta opción só está dispoñíbel se está a usar o recurso Aniversarios no seu calendario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show &birthdays
gl: Amosar os ani&versarios

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
gl: Amosa os aniversarios do calendario cando usa o recurso de Aniversarios

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
gl: Active esta opción para incluír os aniversarios do seu calendario no resumo de vindeiros eventos. Esta opción só está dispoñíbel cando usa o recurso Aniversario no seu calendario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show &anniversaries
gl: Mostr&ar os aniversarios

en: Upcoming Events
gl: Vindeiros eventos

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
gl[0]: Non hai eventos pendentes no vindeiro día
gl[1]: Non hai eventos pendentes nos vindeiros %1 días

en: &Edit Appointment…
gl: &Editar a cita…

en: &Delete Appointment
gl: &Eliminar a cita

en: Edit Event: "%1"
gl: Editar o evento: «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal…
gl: Novo diario…

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
gl: Crear un diario novo

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
gl: Aparece un diálogo no que se pode crear unha entrada de diario nova.

en:  day |  days
gl[0]:  día
gl[1]:  días

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event…
gl: Novo evento…

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
gl: Crear un evento novo

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
gl: Aparece un diálogo no que se pode crear un elemento de evento novo.

[ctx: @item]
en: Meeting
gl: Reunión

[ctx: @item]
en: Note: %1
gl: Nota: %1

[ctx: @info/plain event summary from email subject]
en: Mail: %1
gl: Correo: %1

[ctx: the appointment is today]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
gl: Mañá

en: in 1 day | in %1 days
gl[0]: nun día
gl[1]: en %1 días

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
gl: en

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
gl[0]: 1 h
gl[1]: %1 h

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
gl[0]: 1 min
gl[1]: %1 min

en: now
gl: agora

en: all day
gl: todo o día

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
gl: Seguinte: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do…
gl: Nova tarefa…

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
gl: Crear unha tarefa nova

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
gl: Aparece un diálogo no que se pode crear un elemento de tarefa novo.

[ctx: @info/plain to-do summary from email subjuect]
en: Mail: %1
gl: Correo: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TodoSummaryConfig_Base)
en: To-do Summary Configuration
gl: Configuración do resumo das tarefas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show To-dos Due
gl: Amosar as tarefas vencidas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show To-dos due today only
gl: Amosar só as tarefas vencidas hoxe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
gl: Marque esta opción se quere ver só as tarefas que caduquen hoxe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show To-dos due within the next month
gl: Amosar as tarefas que venzan no vindeiro mes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
gl: Marque esta opción se quere ver as tarefas que venzan nalgún momento nos vindeiros 31 días.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing pending To-dos
gl: Seleccionar os días para os que se amosen as tarefas pendentes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
gl: Marque esta opción se quere especificar o número de días no futuro para as tarefas pendentes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show pending To-dos
gl: Indicar o número de días para amosar as tarefas pendentes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
gl: Use este selector para indicar o número de días para amosar as tarefas pendentes ata un ano no futuro.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mHideGroup)
en: Hide Following To-do Types
gl: Agochar os tipos de tarefas seguintes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Hide completed To-dos
gl: Agocha as tarefas completadas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
gl: Marque esta opción se non quere ver as tarefas que xa se completasen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: &Completed
gl: &Rematadas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Hide To-dos without a due date
gl: Agochar as tarefas sen data límite

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
gl: Marque esta opción se non quere ver as tarefas sen data límite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: &Open-ended (no due date)
gl: &Abertas (sen data límite)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Hide unstarted To-dos
gl: Agochar as tarefas non iniciadas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
gl: Marque esta opción se non quere ver as tarefas cuxa data de inicio sexa no futuro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: &Unstarted (start date is in the future)
gl: &Sen iniciar (a data de inicio está no futuro)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Hide in-progress To-dos
gl: Agochar as tarefas en progreso

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
gl: Marque esta opción se non quere ver as tarefas xa iniciadas pero non rematadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: &In-progress (started but not completed)
gl: &En progreso (iniciadas pero non rematadas)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Hide overdue To-dos
gl: Agochar as tarefas vencidas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
gl: Marque esta opción se non quere ver as tarefas cuxa data límite xa pasase pero que aínda non se completasen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Over&due (not completed and beyond due-date)
gl: &Vencidas (non rematadas e xa pasou a data límite)

en: Pending To-dos
gl: Tarefas pendentes

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
gl: Mañá

en: 1 day ago | %1 days ago
gl[0]: hai un día
gl[1]: hai %1 días

[ctx: the to-do is due]
en: due
gl: vencemento

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
gl[0]: Non hai tarefas pendentes para o vindeiro día
gl[1]: Non hai tarefas pendentes nos vindeiros %1 días

en: &Edit To-do…
gl: &Editar a tarefa…

en: &Delete To-do
gl: &Eliminar a tarefa

en: &Mark To-do Completed
gl: &Marcar a tarefa como completada

en: Edit To-do: "%1"
gl: Editar a tarefa: «%1»

en: open-ended
gl: aberta

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
gl: vencida

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
gl: comeza hoxe

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
gl: non iniciada

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
gl: rematada

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
gl: en progreso

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SDSummaryConfig_Base)
en: Special Dates Summary Configuration
gl: Configuración do resumo de datas especiais

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show Special Dates Starting
gl: Amosar as datas especiais a partir de

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show special occasions for today only
gl: Amosar as datas especiais do calendario só para hoxe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
gl: Marque esta opción se só quere ver as ocasións especiais que teñan lugar nesta data.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show special occasions starting within the next month
gl: Amosar as ocasións especiais que se inicien no vindeiro mes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
gl: Marque esta opción se quere ver as ocasións especiais que se inicien nalgún momento nos vindeiros 31 días.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming special occasions
gl: Seleccione os días para os que se amosen as vindeiras ocasións especiais

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
gl: Marque esta opción se quere especificar o número de días no futuro para as vindeiras ocasións especiais.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming special occasions
gl: Indique o número de días para amosar as vindeiras ocasións especiais

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
gl: Use este selector para indicar o número de días para amosar as vindeiras ocasións especiais ata un ano no futuro.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromCalGroup)
en: Show These Special Dates From Your Calendar
gl: Amosar estas datas especiais do calendario

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show birthdays from your calendar
gl: Amosar os aniversario do calendario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Birthday" tag.
gl: Active esta opción para incluír os aniversario do calendario nos resumos das vindeiras ocasións especiais. Normalmente, son eventos que teñen a etiqueta «Aniversario».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show anniversaries from your calendar
gl: Amosar os aniversarios do calendario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Anniversary" tag.
gl: Active esta opción para incluír os aniversarios do calendario no resumo das vindeiras ocasións especiais. Normalmente, son eventos que teñen a etiqueta «Aniversario».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show holidays from your calendar
gl: Amosar os festivos do calendario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Enable this option to include holidays from your calendar in the upcoming special occasions summary. These are events from your configured holiday region, or events with the "Holiday" tag.
gl: Active esta opción para incluír as vacacións do calendario nos resumos de vindeiras ocasións especiais. Estes son eventos da rexión de festivos que se escolleu as actividades que teñen a etiqueta «Festivos».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show &holidays
gl: Amosar as &vacacións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show special occasions from your calendar
gl: Amosar as ocasións especiais do calendario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Enable this option to include events from your calendar with the "special occasion" tag.
gl: Active esta opción para incluír os eventos do calendario que teñan a etiqueta «ocasión especial».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show s&pecial occasions
gl: Amosar as ocasións es&peciais

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromKABButtonGroup)
en: Show These Special Dates From Your Contact List
gl: Amosar estas datas especiais da lista de contactos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birthdays from your address book
gl: Amosar os aniversario da axenda de enderezos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
gl: Active esta opción para incluír os aniversarios da axenda de enderezos nos resumos de vindeiras ocasións especiais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birth&days
gl: M&ostrar os aniversario

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anniversaries from your address book
gl: Amosar os aniversarios da axenda de enderezos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
gl: Active esta opción para incluír os aniversarios da axenda de enderezos no resumo de vindeiras ocasións especiais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anni&versaries
gl: Amosar os ani&versarios

en: Upcoming Special Dates
gl: Vindeiras datas especiais

[ctx: the special day is today]
en: Today
gl: Hoxe

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
gl: Mañá

en: Birthday
gl: Aniversario

en: Anniversary
gl: Aniversario

en: Holiday
gl: Festivo

en: Change of Seasons
gl: Cambio de estación

en: Special Occasion
gl: Ocasión especial

en: one year | %1 years
gl[0]: un ano
gl[1]: %1 anos

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
gl[0]: Non hai datas especiais no vindeiro día
gl[1]: Non hai datas especiais nos vindeiros %1 días

en: Send &Mail
gl: Enviar &Correo

en: View &Contact
gl: Ver este &contacto

en: Mail to:"%1"
gl: Enviar correo a: «%1»

[ctx: @info/plain]
en: Special Dates Summary
gl: Resumo das datas especiais

[ctx: @info/plain]
en: Kontact Special Dates Summary
gl: Resumo das datas especiais de Kontact

[ctx: @info/plain]
en: Copyright © 2003 Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter
gl: © 2003 Tobias Koenig
    © 2004–2010 Allen Winter

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer
gl: Mantemento actual.

en: New Calendar
gl: Novo calendario

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
gl: só-lectura

en: Calendar
gl: Calendario

[ctx: @info:shell]
en: Import the specified files as separate calendars
gl: Importar os ficheiros indicados como calendarios separados

[ctx: @info:shell]
en: Merge the specified files into an existing calendar
gl: Fusionar os ficheiros indicados cun calendario existente

[ctx: @info:shell]
en: Display the specified incidence (by URL)
gl: Amosar a incidencia indicada (mediante un URL)

[ctx: @info:shell]
en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
gl: Ficheiros de calendario ou URL. A non ser que se especifique explicitamente -i ou -m, preguntaráselle ao usuario se desexa importar ou fusionar

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
gl: Lista todas as opcións dispoñíbeis de comentarios.

en: Merged calendar
gl: Calendario fusionado

en: Calendars Side by Side
gl: Calendarios un a par do outro

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
gl: Non é posíbel amosar a semana laboral dado que non se configuraron os días en que se traballa. Configure axeitadamente cando menos un día laboral nas preferencias de hora e data.

[ctx: @title:tab]
en: Colors
gl: Cores

[ctx: @title:group]
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the tag you want to modify. You can change the selected tag's color using the adjacent color button.
gl: Seleccione a etiqueta que quere modificar. Pode cambiar a cor da etiqueta seleccionada co botón de cor adxacente.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the color of the tag selected in the adjacent combo box.
gl: Escolla a cor da etiqueta seleccionada na lista despregábel adxacente.

[ctx: @title:group]
en: Resources
gl: Recursos

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
gl: Escolla aquí o calendario que quere modificar. Pode cambiar a cor do calendario seleccionado co botón de embaixo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
gl: Escolla aquí a cor do calendario seleccionado usando a caixa de selección de enriba.

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
gl: Fontes

[ctx: @label]
en: Event text
gl: Texto do evento

[ctx: @label]
en: Mail transport:
gl: Transporte de correo:

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
gl: Persoal

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
gl: Configuración do correo electrónico

[ctx: @title:group]
en: Reminders
gl: Lembranzas

[ctx: @title:tab]
en: Save
gl: Gardar

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
gl: Calendarios

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
gl: Contas de calendario

[ctx: @title:tab activities settings]
en: Activities
gl: Actividades

[ctx: @option:check]
en: Enabled
gl: Activada

[ctx: @title:group]
en: Position
gl: Posición

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
gl: Amosar na parte superior das vistas de axenda

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
gl: Amosar no fondo das vistas de axenda

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
gl: Decoracións de calendario

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
gl: Configurar

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
gl: Non é posíbel configurar este complemento

[ctx: @title:tab]
en: Regional
gl: Rexional

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
gl: Hora e data xerais

[ctx: @title:group]
en: Holidays
gl: Vacacións

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
gl: Usar rexión de festivos:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
gl: Seleccionar as rexións de festivos

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
gl: Luns

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
gl: Martes

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
gl: Mércores

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
gl: Xoves

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
gl: Venres

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
gl: Sábado

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
gl: Domingo

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
gl: Valores predeterminados

[ctx: @title:group]
en: Appointments
gl: Citas

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
gl: Hora predeterminada das lembranzas:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
gl: minuto(s)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
gl: hora(s)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
gl: día(s)

[ctx: @info/plain]
en: Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
gl: Ficheiros de son (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
gl: Xeral

[ctx: @title:group]
en: Display Options
gl: Opcións de visualización

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
gl:  días

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
gl: Navegador de datas

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
gl: Vista da axenda

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
gl:  píxeles

[ctx: @title:tab]
en: Month View
gl: Vista do mes

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
gl: Vista de tarefas

[ctx: @title:group]
en: Other Options
gl: Outras opcións

[ctx: @action:button]
en: Choose…
gl: Escoller…

[ctx: @title:window]
en: Preferences
gl: Configuración

[ctx: @info]
en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
gl: Está a piques de poñer todos os valores predeterminados nas preferencias. Perderanse todas as modificacións personalizadas.

[ctx: @title:window]
en: Setting Default Preferences
gl: Poñendo as preferencias predeterminadas

[ctx: @action:button]
en: Reset to Defaults
gl: Restabelecer as predeterminadas

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
gl: Confirmar os eliminados

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Always confirm when deleting items
gl: Sempre pedir confirmación antes de eliminar elementos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
gl: Marque esta opción cando queira unha confirmación para eliminar os elementos.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
gl: Os eventos, tarefas e entradas do diario novos deben

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be added to the default calendar
gl: Engadirse ao calendario predeterminado

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the current default calendar.
gl: Escolla esta opción para gravar sempre os novos eventos, tarefas e entradas do diario usando o calendario predeterminado actual.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
gl: Preguntar que calendario usar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
gl: Escolla esta opción para seleccionar o calendario a usar para gravar o elemento cada vez que cree un novo evento, tarefa ou entrada no diario. Esta escolla recoméndase se pretende usar a funcionalidade dos cartafoles compartidos do servidor Kolab ou ten que xestionar varias contas usando Kontact como cliente de Kolab de KDE.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
gl: Escolla a súa zona horaria nesta lista de lugares. Se non aparece a súa cidade, escolla unha que comparta a mesma zona horaria. KOrganizer axustará automaticamente os aforros de luz diúrna.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Weekly start day:
gl: Día de inicio semanal:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week
gl: Seleccionar un primeiro día de cada semana.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
gl: Seleccionar o primeiro día de cada semana. Normalmente pode ignorar isto, dado que a configuración rexional xa o define.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
gl: Hora de comezo diaria

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
gl: Hora de remate diaria

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
gl: Corar os días ocupados cunha cor de fondo distinta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
gl: Seleccione esta opción se quere que o fondo da vista mensual se encha cunha cor distinta os días nos que teña polo menos un evento marcado como ocupado. Tamén pode cambiar a cor de fondo que queira para esta opción na páxina de configuración «Cores». Busque a opción «Cor de fondo dos días ocupados».

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
gl: Activar mensaxes de aviso que amosen os resumos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
gl: Marque isto cando queira que se amose unha descrición cun resumo cando se poña o rato enriba dun evento.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: To-dos use tag colors
gl: As tarefas usan cores de etiquetas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box so that to-dos will use tag colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
gl: Marque isto para que as tarefas usen cores de etiqueta e non as cores específicas do seu estado de vencidas, vencen hoxe ou pasadas

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
gl: Vindeiros x días

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
gl: Seleccione o número de «x» días que quere que se amosen na vista de vindeiros días, Para acceder á vista dos vindeiros «x»días, escolla o elemento do menú «Vindeiros X días» no menú «Vista».

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
gl: Amosar estes días xuntos na vista dos Seguintes «x» días

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
gl: Amosar os elementos que se repitan diariamente

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
gl: Marque isto para amosar os días contendo as repeticións diarias de eventos en formato recalcado no navegador de datas, ou desmárqueo para darlle máis relevancia a outros eventos (de repetición non diaria).

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
gl: Amosar os elementos que se repitan semanalmente

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
gl: Marque isto para amosar os días contendo as repeticións semanais de eventos en formato recalcado no navegador de datas, ou desmárqueo para darlle máis relevancia a outros eventos (de repetición non semanal).

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
gl: Amosar as tarefas no canto dos eventos cando se estea na Vista de tarefas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
gl: Marque isto para amosar os días que inclúen tarefas en negra no Navegador de Datas cando estea na vista de tarefas.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
gl: Amosar os diarios no canto dos eventos cando estea na Vista do Diario

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
gl: Marque isto para amosar os días que inclúen diarios en negra no Navegador de Datas cando estea na vista do diario.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
gl: Os números de semana seleccionan unha semana laboral cando se está no modo de semana laboral

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
gl: Tamaño da hora

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
gl: Seleccione a altura das filas das horas na grade da axenda en píxeles. Ao aumentar este valor cada fila da axenda será máis alta.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
gl: Defina a altura (en píxeles) dunha hora da grade da axenda

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
gl: Amosar as iconas dos elementos da vista de axenda.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
gl: Marque esta opción para amosar as iconas (alarma, repetición, etc.) dos elementos da vista mensual.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
gl: Amosar as iconas dos elementos da vista de axenda

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
gl: Amosar as tarefas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
gl: Marque isto para amosar as tarefas na vista da axenda.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
gl: Amosar as tarefas na vista da axenda

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
gl: Amosar a liña da hora actual (Marcus Bains).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
gl: Marque isto para amosar unha liña na vista do día da semana indicando a liña da hora actual (Marcus Bains).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
gl: Amosar o indicador da hora actual

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds and timezone on the current-time (Marcus Bains) line
gl: Amosar os segundos e o fuso horario na liña da hora actual (Marcus Bains).

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time (Marcus Bains) line. Depending on your locale, the timezone will also be displayed.
gl: Marque isto se quere amosar os segundos na liña da hora actual (Marcus Bains). Segundo a súa configuración rexional, pode que tamén se amose o fuso horario.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds (possibly with timezone) with the current-time indicator
gl: Amosar os segundos (e quizais o fuso horario) co indicador da hora actual.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
gl: A selección dun intervalo horario na vista da axenda inicia o editor de eventos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
gl: Marque esta opción para iniciar o editor de eventos automaticamente cando seleccione un intervalo horario na vista diaria e semanal. Para seleccionar un intervalo horario, arrastre o rato desde a hora de inicio á hora de remate no evento que estea a piques de planificar.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
gl: Activar o editor automático de eventos coa selección do intervalo temporal

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
gl: Uso das cores

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Tag inside, calendar outside
gl: Etiqueta dentro, calendario fóra

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Tag inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items using their associated tag color, with the item's border drawn in the color of its calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
gl: Seleccione a opción «Etiqueta dentro, calendario fóra» se quere que os elementos do calendario usen a cor da etiqueta asociada, co bordo do elemento da cor do calendario. Use a páxina de configuración das cores e da fonte para axustar estas cores.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their tag color inside and calendar color for their border
gl: Amosar os elementos da axenda coa cor da súa etiqueta dentro e a cor do calendario no bordo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Calendar inside, tag outside
gl: Calendario dentro, etiqueta fóra

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Calendar inside, tag outside" option if you would like to draw calendar items using their associated calendar color, with the item's border drawn in the color of its tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
gl: Seleccione a opción «Calendario dentro, etiqueta fóra» se quere que se amosen os elementos do calendario usando a cor do calendario asociado, co bordo do elemento da cor da súa etiqueta. Use a páxina de configuración das cores e da fonte para axustar estas cores.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their calendar color inside and tag color for their border
gl: Amosar os elementos da axenda coa cor do calendario dentro e a cor da etiqueta no bordo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only tag
gl: Só a etiqueta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
gl: Seleccione a opción «Só a etiqueta» se quere que os elementos do calendario aparezan (tanto dentro como no bordo) coa cor da etiqueta asociada. Use a páxina de configuración das cores e da fonte para axustar estas cores.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their tag color for the inside and border
gl: Amosar os elementos da axenda na cor da etiqueta dentro e no bordo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
gl: Só o calendario

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their calendar. Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
gl: Seleccione a opción «Só o calendario» se quere que os elementos do calendario aparezan (tanto dentro como o bordo) coa cor do calendario. Use a páxina de configuración das cores e da fonte para axustar estas cores.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
gl: Amosar os elementos da axenda na cor do seu calendario dentro e no bordo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
gl: Seleccione esta opción se quere que o fondo da axenda se encha cunha cor distinta os días nos que teña polo menos un evento marcado como ocupado. Tamén pode cambiar a cor de fondo que queira para esta opción na páxina de configuración «Cores». Busque a opción «Cor de fondo dos días ocupados».

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
gl: Visualización de varios calendarios

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
gl: Fusionar todos os calendarios nunha única vista

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
gl: Seleccione a opción "Fusionar todos os calendarios nunha única vista" se quere que se amosen todos os calendarios xuntos na vista de axenda.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
gl: Amosar todos os calendarios xuntos

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
gl: Amosar os calendarios un a par do outro

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
gl: Seleccione a opción "Amosar os calendarios un a par do outro" se quere ver dous calendarios ao mesmo tempo, un a par do outro.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
gl: Amosar os calendarios un a par do outro

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
gl: Alternar entre as vistas mediante separadores

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
gl: Seleccione «Alternar entre as vistas mediante lapelas» se desexa alternar entre calendarios coa tecla de tabulación.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
gl: Alternar entre calendarios co tabulador

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
gl: Amosar as iconas dos elementos da vista mensual

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
gl: Marque esta opción para amosar as iconas (alarma, repetición, etc.) dos elementos da vista mensual.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
gl: Amosar as iconas dos elementos da vista mensual.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
gl: Amosar a hora nos elementos da vista mensual

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
gl: Marque esta opción para amosar a hora nos elementos da vista mensual.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
gl: Amosar a hora nos elementos da vista mensual

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
gl: Marque esta opción para amosar as tarefas na vista mensual.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
gl: Amosar as tarefas na vista mensual

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
gl: Amosar os diarios

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
gl: Marque esta opción para amosar os diarios na vista mensual.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
gl: Amosar os diarios na vista mensual

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
gl: A vista mensual ocupa toda a xanela

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
gl: Marque esta opción para usar a xanela completa de KOrganizer cando se amose a vista mensual. Se marca isto, gañará un pouco de espazo na vista mensual, pero outros trebellos, como no navegador de datas, os detalles dos elementos e a lista de calendarios, non se amosarán.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their tag color inside and calendar color for their border
gl: Amosar os elementos mensuais coa cor da etiqueta dentro e a cor do calendario no bordo.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their calendar color inside and tag color for their border
gl: Amosar os elementos mensuais coa cor do calendario dentro e a cor da etiqueta no bordo.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
gl: Seleccione a opción «Só a etiqueta» se quere que os elementos do calendario aparezan (tanto dentro como no bordo) coa cor da etiqueta asociada. Use a páxina de configuración das cores e da fonte para axustar estas cores.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their tag color for the inside and border
gl: Amosar os elementos mensuais coa cor da etiqueta dentro e no bordo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
gl: Seleccione a opción «Só o calendario» se quere que os elementos do calendario aparezan (tanto dentro como o bordo) na cor do calendario. Use a páxina de configuración das cores e da fonte para axustar estas cores.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
gl: Amosar os elementos mensuais na cor do calendario dentro e no bordo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
gl: Amosar sempre as tarefas completadas no final da lista

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
gl: Amosar as tarefas completadas ao final da lista, independentemente da súa prioridade.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
gl: Marque esta opción se quere que se agrupen sempre todas as tarefas completadas no fondo la lista de tarefas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
gl: A vista da lista de tarefas ocupa toda a xanela

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-do list in a full KOrganizer window
gl: Amosar a lista de tarefas nunha xanela completa de KOrganizer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
gl: Marque esta opción para usar a xanela completa de KOrganizer cando se amose a lista de tarefas. Se marca isto, gañará algo de espazo na vista da lista de tarefas, pero outros trebellos, como o navegador de datas, os detalles das tarefas e a lista de calendarios, non se amosarán.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos in a flat list
gl: Amosar as tarefas nunha lista simple.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
gl: Amosar as tarefas nunha lista en vez de nunha árbore xerárquica.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
gl: Marque esta opción se quere ver todas as tarefas nunha lista simple en vez dunha árbore xerárquica.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
gl: Gravar as tarefas completadas nas entradas do diario

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
gl: Marque esta opción para gravar automaticamente o remate dunha tarefa nunha entrada nova do diario.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
gl: Cor dos festivos

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
gl: Escolla aquí a cor dos festivos. A cor dos festivos úsase para o nome do festivo na vista mensual e o número do festivo no navegador de datas.

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
gl: Cor de fondo da vista da axenda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
gl: Escolla aquí a cor de fondo para a vista da axenda.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time (Marcus Bains) line color
gl: Cor da liña da hora actual (Marcus Bains) na vista da axenda.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
gl: Seleccione a cor que quere usar para a liña da hora actual (Marcus Bains).

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
gl: Usar esta cor para a liña da hora actual (Marcus Bains) na Vista da Axenda

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
gl: Cor de fondo da vista da axenda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
gl: Cando teña un evento de día completo marcado como ocupado pode ter unha cor de fondo distinta para ese día nas vista de axenda e de mes. Escolla aquí a cor.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
gl: Cor do horario laboral

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
gl: Escolla a cor das horas laborais na vista da axenda.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
gl: Cor das tarefas que vencen hoxe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
gl: Escolla a cor das tarefas que vencen hoxe.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
gl: Cor das tarefas adiadas:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
gl: Escolla aquí a cor para as tarefas adiadas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
gl: Barra horaria

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
gl: Prema este botón para configurar a fonte da barra do tempo. A barra do tempo é o trebello que mostra as horas na vista da axenda. Este botón abre o diálogo «Seleccionar a fonte», que permite escoller a fonte da hora na barra do tempo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
gl: Vista mensual

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
gl: Prema este botón para configurar a fonte da vista mensual. Este botón abre o diálogo «Seleccionar a fonte», que permite escoller a fonte para os elementos da vista mensual.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
gl: Vista da axenda

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
gl: Prema este botón para configurar a fonte da vista da axenda. Este botón abre o diálogo «Seleccionar a fonte», que permite escoller a fonte para os eventos na vista da axenda.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time (Marcus Bains) line
gl: Liña da hora actual (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time (Marcus Bains) line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
gl: Prema este botón para configurar a fonte da liña da hora actual (Marcus Bains). Este botón abre o diálogo «Seleccionar a fonte», que permite escoller a fonte para as actividades na vista da axenda.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
gl: Método predeterminado de tratamento dos anexos ás tarefas

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
gl: O xeito predeterminado de anexar mensaxes de correo electrónico a unha tarefa

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
gl: Preguntar sempre

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
gl: Só anexar a ligazón á mensaxe

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
gl: Anexar a mensaxe completa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
gl: Cor de realce

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
gl: Escolla aquí a cor de realzado. A cor de realzado úsase para marcar a area actualmente seleccionada na axenda a no navegador de datas.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Use system color
gl: Usar a cor do sistema

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
gl: Usar a cor do sistema en vez de a cor definida polo usuario. Se está activa ignoraranse o resto de opcións de cores

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
gl: Cor de fondo para a vista mensual

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
gl: Escolla aquí a cor de fondo para a vista mensual.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
gl: Escolla aquí a cor de realzado. A cor de realzado úsase para marcar a área actualmente seleccionada na axenda a no navegador de datas.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
gl: Escolla aquí a cor de fondo da xornada laboral na vista mensual.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
gl: Cor predeterminada de evento.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the default event color here. The default event color will be used for events in your Month. Note that you can specify a separate color for each event tag below.
gl: Escolla aquí a cor predeterminada para os eventos. A cor predeterminada para os eventos úsase para os eventos no seu mes. Teña en conta que pode especificar unha cor por separado para cada etiqueta de eventos aquí embaixo.

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KListWidgetSearchLine, searchline)
en: Search
gl: Buscar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
gl: &Novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
gl: Elimina&r

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
gl: Detalles do filtro

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
gl: Escolla esta opción se non quere que se amosen os eventos e tarefas con repetición nas vistas. Os elementos diarios e semanais poden ocupar moito espazo, así que é máis manexábel agochalas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
gl: Agochar os eventos e tarefas recursivos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
gl: Se se marca esta opción, o filtro agocha todos os elementos de tarefa da lista que foran completados. Opcionalmente, só se agochan os elementos que se completasen nun número de días dado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
gl: Agochar as tarefas c&ompletadas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
gl: Esta opción permite seleccionar que tarefas completadas se deben agochar. Cando escolla <i>Inmediatamente</i>, as tarefas agóchanse logo de marcalas. Pode incrementar ou rebaixar o número de días na caixa de selección.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: Da&ys after completion:
gl: Días despo&is do remate:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
gl: Aquí pode dar o número de días nos que un elemento de tarefa ten que estar completado para agocharse da lista de tarefas. Se selecciona «Inmediatamente», hanse agochar todas as tarefas completadas. Se, por exemplo, escolle un valor de 1, todos os elementos de tarefa que se rematasen hai máis de 24 horas agocharanse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
gl: Esta opción agocha todas as tarefas da lista, onde a data de inicio aínda non se acadar. (Lembre que a data de inicio non é a data límite do elemento de tarefa.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
gl: Agochar as tarefas &inactivas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mCategoriesButtonGroup)
en: Tags
gl: Etiquetas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items which do <i>not</i> contain any of the selected tags.
gl: Se escolle esta opción, este filtro mostra todos os elementos que <i>non</i> conteñan ningunha das etiquetas seleccionadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
gl: Amosar todos excepto os escollidos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items containing any of the selected tags.
gl: Se escolle esta opción, o filtro mostra todos os elementos que conteñan calquera das etiquetas seleccionadas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
gl: Amosar só os seleccionados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change…
gl: Cambiar…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
gl: Esta opción agocha todas as tarefas da súa lista que estean asignadas a outro/a. <br>
    Só as tarefas que teñan cando menos un asistente se marcarán. Se vostede non está na lista de asistentes a tarefa agóchase.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
gl: Agochar as tarefas non asignadas a min.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
gl: P&ublicar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
gl: Publicar información de ocupación ou dispoñibilidade permite que os demais teñan en conta o seu calendario cando traten de concertar unha reunión con vostede. Só se publican os momentos nos que vostede estea ocupado, non por que está ocupado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
gl: Marque esta opción para subir automaticamente a súa información de Ocupación/Dispoñibilidade.
    É posíbel omitir esta opción e subir por correo ou subir dita información usando o menú de Planificación de KOrganizer.
    Nota: Se KOrganizer está a actuar como cliente Kolab de KDE, isto non se require, xa que o servidor Kolab2 se ocupa de publicar a súa información de Ocupación/Dispoñibilidade e xestiona o acceso a el por parte doutros usuarios.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
gl: Publicar a súa información de ocupación/dispoñibilidade automaticamente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
gl: Configure o intervalo mínimo de tempo en minutos entre cada envío. Esta configuración só é efectiva no caso de que escolla publicar a súa información automaticamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
gl: Tempo mínimo entre os envíos (en minutos):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
gl: Configure o número de días do calendario que desexa s publiquen e dispoñíbeis para outros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
gl: Publicar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
gl: días con información de ocupación/dispoñibilidade

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
gl: Información do servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
gl: Insira aquí o URL do servidor no que se debe publicar a súa información de Ocupación/Dispoñibilidade.
    Pídalle esta información ao administrador do sistema.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
gl: Insira o seu contrasinal de acceso do servidor de traballo en grupo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
gl: Insira a información de identificación relativa á súa conta no servidor.
    
    Unha especificidade do servidor Kolab2: Rexistrado o seu UID (Identificador único). De maneira predeterminada, o seu identificador único será o seu enderezo de correo electrónico no servidor Kolab2 pero pode ser tamén distinto. Neste último caso, insira o seu identificador único.

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
gl: Nome de usuaria:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
gl: Marque isto para que KOrganizer lembre o seu contrasinal e omita preguntarlle cada vez que envíe a súa información de Ocupación/Dispoñibilidade, gardándoo no ficheiro de configuración.
    Por razóns de seguridade, non se recomenda gardar o contrasinal no ficheiro de configuración.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
gl: Le&mbrar o contrasinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
gl: URL do servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No need if using Kolab server version 2)
gl: (Non é preciso se se está a usar a versión 2 do servidor de Kolab)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
gl: Obte&r

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
gl: Ao obter información de Ocupación/Dispoñibilidade publicada por outros pode ter en conta os seus calendarios cando se trate de convidalos a unha reunión.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
gl: Marque esta opción para obter automaticamente a información de dispoñibilidade das outras persoas. Teña en conta que ten que encher a información correcta do servidor para que isto sexa posíbel.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
gl: Obter automaticamente a información de dispoñibilidade das outras persoas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
gl: Poña isto para obter usuario@dominio.ifb no canto de usuario.ifb do servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
gl: Marque esta opción para descargar o ficheiro de ocupación/dispoñibilidade no formato "usuario@dominio.ifb" (por exemplo xan@organización.com.ifb). Doutro xeito, descargará un ficheiro de ocupación/dispoñibilidade no formato usuario.ifb (por exemplo, xan.ifb). Pregúntelle ao administrador do servidor se non está seguro/a de como configurar esta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
gl: Usar o enderezo de correo completo para obter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
gl: Nome de u&suario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
gl: Contra&sinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
gl: Le&mbrar o contrasinal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
gl: &Buscar por:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Search pattern. Use wildcards “*” and “?” as desired.
gl: Padrón de busca. Use os comodíns «*» e «?» á vontade.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Examine various fields to see if they contain the search pattern: The pattern “meet” would match “kick-off meeting”. Wildcards “*” (matches any number of characters) and “?” (matches any single character) are supported.  For example, the search pattern “meet*boss” matches “Meeting with boss”. The pattern “c?t” would match “cat”, “cot”, and so on.
gl: Examine varios campos para ver se conteñen o padrón de busca: o padrón «reunión» coincidiría con «reunión inicial». Permítense os comodíns «*» (calquera número de caracteres) e «?» (1 carácter opcionalmente). Por exemplo, o padrón de busca «reunión*xef?» coincide con «Reunión coa xefa» e «Reunión co xefe».

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
gl: Buscar por

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Search for events with matching criteria.
gl: Buscar eventos cos criterios.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Check this box if you want to search for events that match the search pattern and have start dates or end dates in the given date range.
gl: Marque isto se quere buscar eventos que coincidan co padrón de busca e teñen datas de inicio e de fin no intervalo de datas indicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
gl: &Eventos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Search for journal entries with matching criteria.
gl: Buscar entradas de diario cos criterios.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Check this box if you want to search for journal entries that match the search pattern and have start dates in the given date range.
gl: Marque isto se quere buscar entradas de diario que coincidan co padrón de busca e teñen datas de inicio no intervalo de datas indicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
gl: &Xornais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Search for to-dos with matching criteria.
gl: Buscar tarefas cos criterios.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Check this box if you want to search for to-dos that match the search pattern and have due dates in the given date range.
gl: Marque isto se quere buscar tarefas que coincidan co padrón de busca e teñen datas de vencemento no intervalo de datas indicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
gl: Tare&fas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
gl: Buscar en

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Include tags in your search.
gl: Incluír etiquetas na busca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Check this box if you want to match tags against your search pattern.
gl: Marque isto se quere que haxa etiquetas que coincidan co padrón de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Ta&gs
gl: Eti&quetas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Include locations in your search.
gl: Incluír localizacións na busca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Check this box if you want to match locations against your search pattern.
gl: Marque isto se quere que haxa localizacións que coincidan co padrón de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
gl: Localizacións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Include descriptions in your search.
gl: Incluír as descricións na busca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Check this box if you want to match descriptions against your search pattern.
gl: Marque isto se quere que haxa descricións que coincidan co padrón de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
gl: Desc&ricións

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Include summaries in your search.
gl: Incluír os resumos na busca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Check this box if you want to match summaries against your search pattern.
gl: Marque isto se quere que haxa descricións que coincidan co padrón de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
gl: Resu&mos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Include attendees in your search.
gl: Incluír os asistentes na busca.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Check this box if you want to match attendees against your search pattern.
gl: Marque isto se quere que haxa asistentes que coincidan co padrón de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
gl: Asistentes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
gl: Intervalo de datas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: When checked, the search will be limited to the specified date range.
gl: Cando se marca, a busca limítase ao intervalo de datas indicado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: Check this box to search for events within a specified date range. If the box is unchecked, all events will be searched.
gl: Marque esta caixa para buscar eventos dentro do intervalo de datas indicado. Se non está marcada, buscarase entre todos os eventos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: Limit search to specified date range
gl: Limitar a busca ao intervalo de datas indicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
gl: D&esde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, startDate)
en: The starting date of the period to search.
gl: A data de inicio do período para buscar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, startDate)
en: Search for items in the time period starting at the date given here.
gl: Buscar elementos no período de tempo que comeza na data indicada aquí.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, startDate) i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, endDate)
en: 2008-08-18
gl: 18 de agosto de 2008

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
gl: &Para:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, endDate)
en: The ending date of the period to search.
gl: A data de fin do período para buscar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, endDate)
en: Search for items in the time period ending at the date given here.
gl: Buscar elementos no período de tempo que finaliza na data indicada aquí.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Display events only if their start date and end date are both in the date range specified.
gl: Só amosar eventos se a súas datas de inicio e fin están as dúas dentro do intervalo indicado.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Check this box if you only want to find events that occur entirely within the date range specified.  Events that start during the date range but end after it, or end during the date range but start before it, will be excluded from the search results.
gl: Marque isto se só quere atopar eventos que se produzan completamente dentro do intervalo de datas indicado. Os eventos que comezan durante o intervalo de datas pero rematan tras el, ou rematan durante o intervalo de datas pero comezan antes del, exclúense dos resultados da busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Exclude e&vents that extend outside the specified date range
gl: Excluír os &eventos que rematan fóra do intervalo de datas indicado.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include to-dos that have a start date, due date,  or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.
gl: Incluír tarefas que teñen unha data de inicio, unha data de vencemento, ou unha data de completación dentro do intervalo de datas indicado, ou non teñen nin data de inicio nin data de fin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Check this box to search for to-dos that have a start date, due date, or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.  If the box is unchecked, only to-dos that have a due date in the date range will be displayed.
gl: Marque esta caixa para buscar tarefas que teñen unha data de inicio, de vencemento ou de completación dentro do intervalo indicado, ou non teñen nin data de inicio nin data de fin. Se a caixa non está marcada, só se amosan as tarefas que teñen unha data de vencemento dentro do intervalo de datas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include all to-dos &within the specified date range
gl: Incluír todas as tarefas dentro do intervalo de datas indicado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
gl: Día

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
gl: Semana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
gl: Mes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAgendaBtn)
en: Agenda
gl: Axenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mPreviousBtn)
en: <
gl: ←

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
gl: Hoxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNextBtn)
en: >
gl: →

[ctx: @title:column]
en: Agenda %1
gl: Axenda %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
gl: Configurar a vista un a par da outra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
gl: Amosar un calendario por columna da axenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
gl: Usar una configuración personalizada do calendario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
gl: Número de columnas

[ctx: Agenda title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
gl: Título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
gl: Calendarios seleccionados

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll to week number %1
gl: Ir á semana número %1.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
gl: Prema aquí para mover a vista á semana número %1 do ano que se está vendo.

[ctx: @info:tooltip]
en: %1
gl: %1.

[ctx: @info:whatsthis]
en: A column header of the %1 dates in the month.
gl: Unha cabeceira de %1 datas por mes.

en: Calendar's custom icon
gl: Icona personalizada do calendario

en: To-do
gl: Tarefa

en: Journal
gl: Diario

en: Recurring
gl: Repetición

en: Alarm
gl: Alarma

[ctx: the incidence is read-only]
en: Read Only
gl: Só para ler

en: Needs Reply
gl: Precisa resposta

en: Attending
gl: Asiste

en: Maybe Attending
gl: Quizais asista

en: Organizer
gl: Organizador

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
gl: Iconas para usar

en: Scroll backward to the previous year
gl: Pasar ao ano anterior

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
gl: Prema este botón para se mover a ese mesmo día pero do ano anterior.

en: Scroll backward to the previous month
gl: Pasar ao mes anterior

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
gl: Prema este botón para se mover ao mesmo día pero do mes anterior.

en: Scroll forward to the next month
gl: Pasar ao mes seguinte

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
gl: Prema este botón para se mover ao mesmo día do mes seguinte

en: Scroll forward to the next year
gl: Pasar ao ano seguinte

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
gl: Prema este botón para se mover ao mesmo día pero do ano seguinte

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a month
gl: Escoller un mes.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a year
gl: Escoller un ano.
