korganizer 0 - en to hr translation catalogue (29 entries)

en: Original Author
hr: Orginalni Autor

en: &Month
hr: &Mjesec

en: &Journal
hr: &Dnevnik

en: &Day
hr: &Dan

en: W&ork Week
hr: R&adni tjedan

en: &Week
hr: &Tjedan

en: &Show
hr: Pri&kaži

en: &Edit...
hr: &Uredi …

en: Cannot upload calendar to '%1'
hr: Ne mogu učitati kalendar '%1'.

en: KOrganizer Confirmation
hr: Korganizer: Potvrda

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hr: &Idi

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
hr: &Akcije

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
hr: &Raspored

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
hr: Pogledi

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
hr: Raspored

en: &Add
hr: &Dodaj

en: Holiday
hr: Praznik

en: New Calendar
hr: Novi kalendar

en: Calendar
hr: Kalendar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
hr: &Novi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
hr: Informacije o poslužitelju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
hr: Lozinka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
hr: &Zapamti lozinku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
hr: Traži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
hr: &Događaji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
hr: &Opisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
hr: &Sažeci

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
hr: Raspon datuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
hr: &Za:
