korganizer - en to hsb translation catalogue (145 entries)

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
hsb: Protyku importować

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
hsb: Importuje dataju w formaće iCalendar abo vCalendar

en: Export as &iCalendar...
hsb: Jako &iCalendar eksportować...

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
hsb: Protyku do dataje eksportować

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
hsb: Z&ničić

en: &Month
hsb: &Měsac

[ctx: @info:status]
en: Month View
hsb: Napohlad po měsacach

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
hsb: Po měsacach pokazać

en: &Agenda
hsb: N&adawki

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
hsb: Nadawki pokazać

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
hsb: Po nadawkach pokazać

[ctx: @info:status]
en: List View
hsb: Jako lisćinu pokazać

en: &To-do List
hsb: &Lisćina nadawkow

en: Time&line
hsb: Term&inowanje

en: &Refresh
hsb: Po&nowić

[ctx: @info:status]
en: Refresh
hsb: Ponowić

en: F&ilter
hsb: &Filtry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
hsb: Dźensa

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
hsb: Do&zady

[ctx: scroll backward]
en: Back
hsb: Wróćo

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
hsb: Do&zady přesuwać

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
hsb: Napohlad dozady přesuwać

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
hsb: Dźe wo dźeń, tydźeń, měsac abo lěto wróćo, wotwisujo wot aktualneho napohlada protyki.

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
hsb: Do&prědka

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
hsb: Doprědka přesuwać

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
hsb: Napohlad doprědka přesuwać

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
hsb: Dźe wo dźeń, tydźeń, měsac abo lěto doprědka, wotwisujo wot aktualneho napohlada protyki.

en: &Day
hsb: &Dźeń

en: &Next Day | &Next %1 Days
hsb[0]: Přichodny %1 dźeń
hsb[1]: Přichodnej %1 dnjej
hsb[2]: Přichodne %1 dny
hsb[3]: Přichodne %1 dnjow

en: W&ork Week
hsb: Dźěłowy tydźeń

en: &Week
hsb: &Tydźeń

en: New E&vent...
hsb: Now&y podawk...

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
hsb: Nowy podawk stworić

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
hsb: Wutwori nowy podawk

en: Configure
hsb: Připrawić

[ctx: @info:status]
en: Configure the view
hsb: Napohlad připrawić

en: &Edit...
hsb: &wobdźěłać

en: Error
hsb: Zmylk

en: &Edit Event...
hsb: Podawk wo&bdźěłać...

en: &Delete Event
hsb: Podawk z&ničić

en: Undo: %1
hsb: Wróćo zwołać: %1

en: Undo
hsb: Wróćo zwołać

en: Redo: %1
hsb: Znowa činić: %1

en: Redo
hsb: Znowa činić

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hsb: &Dataja

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
hsb: &Importować

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
hsb: &Eksportować

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hsb: &Wobdźěłać

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hsb: &Napohlad

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hsb: &Dźi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hsb: &Nastajenja

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
hsb: Nabóčny pa&s

en: Edit...
hsb: Wobdźěłać...

en: Show in Context
hsb: W konteksće pokazać

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
hsb: Započeć pytać

en: Text
hsb: Tekst

en: Numeric Value
hsb: Numeriska hódnota

en: Selection
hsb: Wuzwolenje

en: Date & Time
hsb: Datum a &čas

en: Date
hsb: Datum

en: Delete Page
hsb: Stronu zničić

en: Key:
hsb: Tasta:

en: Type:
hsb: Družina

en: Classname:
hsb: Mjeno družiny:

en: Description:
hsb: Wopisanje:

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
hsb: Njemóžach incidencu z Akonadi dóstać

en: &Move
hsb: Přes&unyć

en: &Copy
hsb: &Kopěrować

en: &Add
hsb: Dod&ać

en: &Cancel
hsb: Přeto&rhnyć

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
hsb: Poka&zać

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit...
hsb: Wo&bdźěłać...

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
hsb: Z&ničić

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print...
hsb: Ćišć&eć...

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w...
hsb: Přehladku ćišć&eć...

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
hsb: W&utřihać

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
hsb: &Kopěrować

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
hsb: Zasun&yć

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: 1 day
hsb: 1 dźeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show &birthdays
hsb: Naro&dniny pokazać

[ctx: @item]
en: Meeting
hsb: Zetkanje

[ctx: @item]
en: Note: %1
hsb: Přispomnjenje: %1

en: in 1 day | in %1 days
hsb[0]: Za %1 dźeń
hsb[1]: za %1 dnjej
hsb[2]: za %1 dny
hsb[3]: za %1 dnjow

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
hsb: za

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
hsb[0]: %1 hodź.
hsb[1]: %1 hodź.
hsb[2]: %1 hodź.
hsb[3]: %1 hodź.

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
hsb[0]: %1 mj.
hsb[1]: %1 mj.
hsb[2]: %1 mj.
hsb[3]: %1 mj.

en: now
hsb: nětko

en: all day
hsb: cyły dźeń

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
hsb: Přichodnje: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do...
hsb: Nowy nadawk...

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
hsb: Nowy nadawk stworić

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show To-dos due today only
hsb: Pokaž nadawki, kiž dyrbja so hač do dźensa wotbyć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowMineOnly)
en: Show &my To-dos only
hsb: Pokaž jenož &moje nadawki

en: Pending To-dos
hsb: Njewotbyte nadawki

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
hsb: Dźensa

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
hsb: Jutře

[ctx: the to-do is due]
en: due
hsb: ma so wotbyć hač do

en: Edit To-do: "%1"
hsb: Nadawk wobdźěłać: "%1"

en: open-ended
hsb: bjez termina

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
hsb: zapozdźeny

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
hsb: započnje so dźensa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show &holidays
hsb: &Prózdniny pokazać

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birth&days
hsb: Naro&dniny pokazać

en: Birthday
hsb: Narodniny

en: Anniversary
hsb: Jubilej

en: Holiday
hsb: Swjedźeń

en: Change of Seasons
hsb: Změna počasa

en: Special Occasion
hsb: Wosebita składnosć

en: one year | %1 years
hsb[0]: %1 lěto
hsb[1]: %1 lěće
hsb[2]: %1 lěta
hsb[3]: %1 lět

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
hsb[0]: Žane wosebite daty za %1 dźeń
hsb[1]: Žane wosebite daty za %1 dnjej
hsb[2]: Žane wosebite daty za %1 dny
hsb[3]: Žane wosebite daty za %1 dnjow

en: Send &Mail
hsb: &Mejlku pósłać

en: View &Contact
hsb: Kontak&tne informacije pokazać

en: Mail to:"%1"
hsb: Mejlka na: "%1"

en: Special Dates Summary
hsb: Zjeće wo wosebitych datach

en: New Calendar
hsb: Nowa protyka

en: Calendar
hsb: Protyka

[ctx: @title:tab]
en: Save
hsb: Zawěsćić

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
hsb: Póndźela

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
hsb: Wutora

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
hsb: Srjeda

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
hsb: Štwórtk

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
hsb: Pjatk

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
hsb: Sobota

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
hsb: Njedźela

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
hsb: Standardne hódnoty

[ctx: @title:group]
en: Reminders
hsb: Dopominanja

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
hsb: Powšitkownje

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
hsb: Napohlad nadawkow

[ctx: @title:tab]
en: Month View
hsb: Napohlad po měsacach

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
hsb: Napohlad po nadawkach

[ctx: @title:group]
en: Other Options
hsb: Druhe opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
hsb: &Nowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
hsb: Dźeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
hsb: Tydźeń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
hsb: Měsac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAgendaBtn)
en: Agenda
hsb: Nadawki

en: Agenda %1
hsb: Nadawki %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
hsb: Wubrane protyki

en: To-do
hsb: Nadawk

en: Recurring
hsb: Wospjetuje so

en: Read Only
hsb: Jenož čitane

en: Needs Reply
hsb: Čaka na wotmołwu

en: Attending
hsb: Wobdźěli so

en: Maybe Attending
hsb: Wobdźěli so snano

en: Organizer
hsb: Zarjadowar
