korganizer - en to ka translation catalogue (365 entries)

en: A Personal Organizer
ka: პერსონალური ორგანიზატორი

en: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022 KOrganizer authors
ka: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022 KOrganizer -ის ავტორები

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Former Maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
ka: კოდის ნაწილის სპონსორია Google, Summer of Code 2005-ის დროს

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ka: <qt>მენიუს ზოლი მთლიანად დაიმალება. მისი თავიდან საჩვენებლად დააწექით: %1.</qt>

en: Hide menu bar
ka: მენიუს ზოლის დამალვა

en: Import &Calendar...
ka: კალენდრის შემოტანა...

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
ka: კალენდრის შემოტანა

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
ka: ICalendar ან vCalender ტიპის ფაილის შემოტანა

en: Get New Calendars...
ka: მიიღეთ ახალი კალენდრები...

[ctx: @info:status]
en: Load a calendar from "Get Hot New Stuff"
ka: კალენდრის "ახალი რამერუმეების მიღებიდან" ჩატვირთვა

en: Export as &iCalendar...
ka: ICalender-ის გატანა...

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
ka: თქვენი კალენდრის ფაილში გატანა

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
ka: თქვენი კალენდრის iCalender-ის ფაილში გატანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
ka: &წაშლა

en: What's &Next
ka: რა არის &შემდეგი

en: &Month
ka: &თვე

[ctx: @info:status]
en: Month View
ka: თვის ხედი

en: &Agenda
ka: &დღის წესრიგი

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
ka: დღის წესრიგის ხედი

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
ka: დღის წესრიგის ხედზე გადართვა

en: &Event List
ka: &მოვლენების სია

[ctx: @info:status]
en: List View
ka: სიის ხედი

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
ka: მოვლენების სიის ხედზე გადართვა

en: &To-do List
ka: &განრიგის სია

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
ka: განრგის სიის ხედი

en: &Journal
ka: &ჟურნალი

[ctx: @info:status]
en: Journal View
ka: ჟურნალის ხედი

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
ka: ჟურნალის ხედზე გადართვა

en: Time&line
ka: &დროის ხაზი

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
ka: დროის ხაზის ხედი

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
ka: დროის ხაზის ხედზე გადართვა

en: &Refresh
ka: &განახლება

[ctx: @info:status]
en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
ka: ეკრანის განახლება

en: F&ilter
ka: &ფილტრი

en: In Horizontally
ka: ჰორიზონტალურში

en: Out Horizontally
ka: ჰორიზონტალურიდან

en: In Vertically
ka: ვერტიკალურში

en: Out Vertically
ka: ვერტიკალურიდან

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
ka: &დღემდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
ka: დღეს

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
ka: &დღევანდელ დღეზე გადახვევა

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
ka: &უკან

[ctx: scroll backward]
en: Back
ka: უკან

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
ka: &უკან გადახვევა

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
ka: &წინ

[ctx: scroll forward]
en: Forward
ka: წინ

en: &Day
ka: &დღე

en: &Next Day | &Next %1 Days
ka[0]: &შემდეგი დღე
ka[1]: &შემდეგი %1 დღე

en: W&ork Week
ka: &სამუშაო კვირა

en: &Week
ka: &კვირა

en: New E&vent...
ka: ახალი &მოვლენა...

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
ka: ახალი მოვლენის შექმნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
ka: ახალი მოვლენის შექმნა

en: New &To-do...
ka: &ახალი განრიგი...

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
ka: ახალი განრიგის შექმნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
ka: ახალი განრიგის შექმნა

en: New Su&b-to-do...
ka: ახალი &ქვეგანრიგი...

en: New &Journal...
ka: &ახალი ჟურნალი...

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
ka: ახალი ჟურნალის შექმნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
ka: ახალი ჟურნალის შექმნა

en: Configure View...
ka: ხედის მორგება...

en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @info:status]
en: Configure the view
ka: ხედის მორგება

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure the current view
ka: მიმდინარე ხედის მორგება

en: &Show
ka: &ჩვენება

en: &Edit...
ka: &ჩასწორება…

en: Re&quest Update
ka: &განახლების მოთხოვნა

en: Send Status &Update
ka: სტატუსის &განახლების გაგზავნა

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
ka: ცვლილების &მოთხოვნა

en: &Send as iCalendar...
ka: &iCalendar-ის სახით გაგზავნა...

en: &Address Book
ka: &მისამართების წიგნი

en: Show Date Navigator
ka: თარიღის ნავიგატორის ჩვენება

en: Show To-do View
ka: განრიგის ხედის ჩვენება

en: Manage T&ags...
ka: &ჭდეების მართვა...

en: &Configure KOrganizer...
ka: KOrganizer-ის &მორგება...

en: An error occurred: %1
ka: შეცდომა: %1

en: Error
ka: შეცდომა

en: &Show Event
ka: &მოვლენის ჩვენება

en: &Edit Event...
ka: &მოვლენის ჩასწორება...

en: &Delete Event
ka: მოვლენის &წაშლა

en: &Show To-do
ka: &გეგმის ჩვენება

en: &Edit To-do...
ka: &გეგმის ჩასწორება..

en: &Delete To-do
ka: &გეგმის წაშლა

en: Attach as &link
ka: &ბმულად მიბმა

en: Attach &inline
ka: &ხაზშივე მიბმა

en: C&ancel
ka: გაუქმება

en: Remove Attachments
ka: მიმაგრებული ფაილების კოპირება

en: Undo: %1
ka: დაბრუნება: %1

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Redo: %1
ka: გამეორება: %1

en: Redo
ka: გამეორება

en: URL '%1' is invalid.
ka: არასწორი URL: %1.

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
ka: კალენდრის შემოტანა

en: Merge into existing calendar
ka: არსებულ კალენდარში შერწყმა

en: Add as new calendar
ka: ახალ კალენდრად დამატება

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
ka: %1 (გათიშულია)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
ka: %1 (ნაგულისხმები)

[ctx: @info:tooltip]
en: Set search keyword
ka: მიუთითეთ საკვანძო სიტყვა

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search...
ka: ძებნა...

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
ka: კალენდრის საქაღალდის თვისებები: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Serverside Subscription...
ka: სერვერის მხარეს გამოწერა...

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
ka: კალენდრის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
ka: კალენდრის წაშლა

en: Journal of %1
ka: %1-ის ჟურნალი

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
ka: წავშალო ჩანაწერი?

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
ka: კოპირების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
ka: გადატანის შეცდომა

en: KOrganizer Confirmation
ka: KOrganizer -ის დასტური

en: Do you want to overwrite %1?
ka: გნებავთ, გადააწეროთ %1-ს?

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
ka: უცნობი მიზეზი

en: No filter
ka: ფილტრის გარეშე

en: Delete Only This
ka: მხოლოდ ამის წაშლა

en: Delete All
ka: ყველას წაშლა

en: Delete C&urrent
ka: &მიმდინარს წაშლა

en: Delete &All
ka: &ყველას წაშლა

en: Delete "%1"
ka: "%1"-ის წაშლა

en: Purge
ka: გაწმენდა

en: Copying Failed
ka: კოპირების შეცდომა

en: Moving Failed
ka: გადატანის შეცდომა

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
ka: ძირითადი

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
ka: საქაღალდის სახელის დაყენება

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
ka: &სახელი:

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
ka: &ხატულის ხელით მითითება:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
ka: &შემოტანა

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
ka: &გატანა

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &რედაქტირება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ჩვენება

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
ka: &გადიდება

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ka: &გადასვლა

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
ka: &ქმედებები

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
ka: &დაგეგმვა

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
ka: &გვერდითი პანელი

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
ka: მთავარი

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
ka: ხედები

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
ka: განრიგი

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
ka: ფილტრების ხელსაწყოების ზოლი

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
ka: კალენდრის ფილტრების ჩასწორება

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
ka: ახალი ფილტრი %1

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
ka: წავშალო ფილტრი?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
ka: მოვლენების ნახავ

en: Edit...
ka: ჩასწორება...

en: Show in Context
ka: კონტექსტში ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
ka: კალენდარებში მოძებნა

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
ka: &ძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
ka: ძებნის დაწყება

[ctx: @title:window]
en: Search Results
ka: ძებნის შედეგები

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
ka[0]: %1 ემთხვევა
ka[1]: %1 ემთხვევა

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
ka: მოსაწვევების გახსნა

en: Text
ka: ტექსტი

en: Numeric Value
ka: რიცხვითი მნიშვნელობა

en: Boolean
ka: ბულევი

en: Selection
ka: მონიშნული

en: Date & Time
ka: თარიღი & დრო

en: Date
ka: თარიღი

en: Import Page
ka: გვერდის შემოტანა

en: Designer Files
ka: დიზაინერის ფაილები

en: Available Pages
ka: ხელმისაწვდომი გვერდები

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
ka: <a href="whatsthis:%1">როგორ მუშაობს?</a>

en: Delete Page
ka: გვერდის წაშლა

en: Import Page...
ka: გვერდის შემოტანა...

en: Key:
ka: გასაღები:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Classname:
ka: კლასის სახელი:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: &Move
ka: &გადატანა

en: &Copy
ka: &კოპირება

en: &Add
ka: &დამატება

en: &Cancel
ka: &გაუქმება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
ka: &ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit...
ka: &ჩასწორება…

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
ka: &წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print...
ka: &ამობეჭდვა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w...
ka: &დასაბეჭდის გადახედვა...

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
ka: &ამოჭრა

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
ka: &კოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
ka: &ჩასმა

en: Unable to save %1 "%2".
ka: %1-ის შენახვის შეცდომა "%2".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: &Today only
ka: &მხოლოდ დღეს

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: 1 day
ka: 1 დღე

[ctx: days to show in summary]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en:  days
ka:  დღე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show &birthdays
ka: &დაბადების დღეების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupwareGroup)
en: Groupware Settings
ka: Groupware-ის მორგება

en: Upcoming Events
ka: უახლოესი მოვლენები

en: Edit Event: "%1"
ka: მოვლენის ჩასწორება "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal...
ka: ახალი ჟურნალი...

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
ka: ახალი ჟურნალის შექმნა

en:  day |  days
ka[0]:  დღე
ka[1]:  დღე

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event...
ka: ახალი მოვლენა...

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
ka: ახალი მოვლენის შექმნა

[ctx: @item]
en: Meeting
ka: შეხვედრა

[ctx: @item]
en: Note: %1
ka: შენიშვნა: %1

[ctx: Event from email summary]
en: Mail: %1
ka: ფოსტა: %1

[ctx: the appointment is today]
en: Today
ka: დღეს

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
ka: ხვალ

en: in 1 day | in %1 days
ka[0]: 1 დღეში
ka[1]: %1 დღეში

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
ka: -ში

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
ka[0]: 1 საათი
ka[1]: %1 საათი

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
ka[0]: 1 წთ
ka[1]: %1 წთ

en: now
ka: ახლა

en: all day
ka: მთელი დღე

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
ka: შემდეგი: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do...
ka: ახალი განრიგი...

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
ka: განრიგის შექმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: &Completed
ka: &დასრულებულია

en: Pending To-dos
ka: განრიგში დარჩენილები

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
ka: დღეს

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
ka: ხვალ

en: 1 day ago | %1 days ago
ka[0]: 1 დღის წინ
ka[1]: %1 დღის წინ

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
ka: დასრულებულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show &holidays
ka: &დასვენებების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birth&days
ka: &დაბადების დღეების ჩვენება

en: Upcoming Special Dates
ka: უახლოესი განსაკუთრებული თარიღები

[ctx: the special day is today]
en: Today
ka: დღეს

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
ka: ხვალ

en: Birthday
ka: დაბადების დღე

en: Anniversary
ka: აღნიშვნა

en: Holiday
ka: დასვენება

en: Change of Seasons
ka: სეზონების ცვლილება

en: Special Occasion
ka: განსაკუთრებული თარიღები

en: one year | %1 years
ka[0]: 1 წელი
ka[1]: %1 წელი

en: Send &Mail
ka: ელფოსტის &გაგზავნა

en: View &Contact
ka: კონტაქტის &ნახვა

en: Current Maintainer
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი

en: New Calendar
ka: ახალი კალენდარი

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
ka: მხოლოდ-წაკითხვადი

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Lists the available options for user feedback
ka: მომხმარებლის უკუკავშირის ხელმისაწვდომი ვარიანტები

[ctx: @title:tab]
en: Colors
ka: ფერები

[ctx: @title:group]
en: Tags
ka: ჭდეები

[ctx: @title:group]
en: Resources
ka: რესურსები

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ka: ფონტები

[ctx: @label]
en: Event text
ka: მოვლენის ტექსტი

[ctx: @label]
en: Mail transport:
ka: ფოსტის ტრანსპორტი:

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
ka: პერსონალური

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
ka: ელფოსტის მორგება

[ctx: @title:tab]
en: Save
ka: შენახვა

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
ka: კალენდრები

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
ka: კალენდრის ანგარიშები

[ctx: @title:group]
en: Position
ka: მდებარეობა

[ctx: @action]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @title:tab]
en: Regional
ka: რეგიონალური

[ctx: @title:group]
en: Holidays
ka: დასვენებები

[ctx: @title:group]
en: Working Period
ka: სამუშაო პერიოდი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
ka: ორშაბათი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
ka: სამშაბათი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
ka: პარასკევი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
ka: შაბათი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
ka: კვირა

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობები

[ctx: @title:group]
en: Appointments
ka: ჩაწერილები

[ctx: @title:group]
en: Reminders
ka: შეხსენებები

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
ka: შეხსენებლის ნაგულისხმები დრო:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
ka: წუთი

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
ka: საათი

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
ka: დღე(ები)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
ka: ძირითადი

[ctx: @title:group]
en: Display Options
ka: ჩვენების მორგება

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
ka:  დღე

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
ka: თარიღის ნავიგატორი

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
ka: დღის წესრიგის ხედი

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
ka:  პიქსელი

[ctx: @title:tab]
en: Month View
ka: თვის ხედი

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
ka: განრიგის სია

[ctx: @title:group]
en: Other Options
ka: სხვა პარამეტრები

en: Choose...
ka: არჩევა...

[ctx: @title:window]
en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Reset to Defaults
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
ka: წაშლის დადასტურება

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
ka: გკითხავენ, რომელი კალენდარი გამოიყენოს

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
ka: დღე იწყება

note: i18n: ectx: label, entry (Holidays), group (Time &amp; Date)
en: Use holiday regions:
ka: დასვენების დღის რეგიონი:

note: i18n: ectx: label, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Weekly start day:
ka: კვირის დასაწყისი დღე:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week
ka: აირჩიეთ ყოველი კვირის პირველი დღე

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
ka: დღის დასაწყისის საათი

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
ka: დღის დასასრულის საათი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
ka: დასვენებს დღეების გამორიცხვა

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
ka: შეჯამებების საჩვენებლად მინიშნებების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
ka: შემდეგი x დღე

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
ka: დღიურად განმეორებადი ელემენტების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
ka: კვირაში ერთხელ განმეორებადი ელემენტების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
ka: საათის ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
ka: განრიგის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
ka: ფერის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only tag
ka: მხოლოდ ჭდე

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
ka: მხოლოდ კალენდარი

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
ka: ბევრი კალენდრის ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
ka: ბევრი კალენდრის ერთ ხედში შერწყმა

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
ka: კალენდრების გვერდიგვერდ ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
ka: ჟურნალების ნახვა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
ka: თვის ხედი სრულ ფანჯარას იყენებს

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
ka: დასვენების ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
ka: დაკავებული დღეების ფონის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
ka: სამუშაო საათების ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
ka: დღეს დაგეგმილის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
ka: გადაცილებული გეგმის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
ka: დროის ზოლი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
ka: თვის ხედი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
ka: დღის წესრიგის ხედი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time line
ka: მიმდინარე დროის ხაზი

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
ka: გეგმაზე მიმაგრების ნაგულისხმები მეთოდი

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
ka: ყოველთვის კითხვა

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
ka: შეტყობინების მხოლოდ ბმულის მიმაგრება

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
ka: მთლიანი შეტყობინების მიმაგრება

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
ka: ფერის გამოკვეთა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Use system color
ka: სისტემის ფერის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
ka: ნაგულისხმები მოვლენის ფერი

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KListWidgetSearchLine, searchline)
en: Search
ka: ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
ka: ფილტრის დეტალები

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mCategoriesButtonGroup)
en: Tags
ka: ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
ka: შეცვლა...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
ka: &გამოქვეყნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
ka: გამოქვეყნება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
ka: ინფორმაცია სერვერის შესახებ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
ka: პაროლი:

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
ka: &პაროლის დამახსოვრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
ka: სერვერის URL:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
ka: &გამოთხოვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
ka: &მომხმარებლის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
ka: &პაროლი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
ka: &პაროლის დამახსოვრება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
ka: &ძებნა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
ka: ძებნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
ka: &მოვლენები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
ka: &ჟურნალები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Ta&gs
ka: &ჭდეები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
ka: მდებარეობები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
ka: &აღწერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
ka: &შეჯამებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
ka: დამსწრეები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
ka: თარიღის დიაპაზონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
ka: &ვისგან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
ka: &ვის:

[ctx: @title:window]
en: %1
ka: %1%

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
ka: დღე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
ka: კვირა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
ka: თვე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAgendaBtn)
en: Agenda
ka: აგენდა

en: Agenda %1
ka: აგენდა %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
ka: სვეტების რაოდენობა

[ctx: Agenda title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
ka: სათაური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
ka: მონიშნული კალენდარები

en: Calendar's custom icon
ka: კალენდარის მითითებული ხატულა

en: To-do
ka: გასაკეთებელი

en: Journal
ka: ჟურნალი

en: Alarm
ka: KAlarm

en: Read Only
ka: მხოლოდ კითხვისთვის

en: Needs Reply
ka: საჭიროებს პასუხს

en: Attending
ka: ესწრება

en: Organizer
ka: ორგანიზატორი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
ka: გამოსაყენებელი ხატულები

en: Select a month
ka: აირჩიეთ თვე

en: Select a year
ka: აირჩიეთ წელი
