korganizer - en to km translation catalogue (436 entries)

en: A Personal Organizer
km: កម្មវិធី​រៀបចំ​ការងារ​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Maintainer
km: ​អ្នក​ថែទាំ​​

en: Former Maintainer
km: អតីត​អ្នក​ថែទាំ​

en: Original Author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Sergio Luis Martins
km: Sergio Luis Martins​

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
km: ផ្នែក​នៃការ ត្រូវបាន​ជួយ​ឧបត្ថម្ភ​ដោយ Google ជាមួយ​នឹង Summer នៃ​កូដ ២០០៥

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
km: <qt>វា​នឹង​លាក់​របារ​ម៉ឺនុយ​ទាំងស្រុង ។ អ្នក​អាច​បង្ហាញ​វា​ម្ដងទៀត​ដោយ​វាយ​បញ្ចូល %1 ។</qt>

en: Import &Calendar...
km: នាំចូល​ប្រតិទិន...

en: Could not load calendar %1.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ប្រតិទិន '%1' បាន​ឡើយ ។​

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​បាន​ទាញ​យក នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូលទៅ​ក្នុង​ប្រតិទិន​បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក ។

en: Export as &iCalendar...
km: នាំចេញ​ដូចជា​ iCalendar...

en: Pur&ge Completed To-dos
km: លុប​បំបាត់​ការងារ​ត្រូវធ្វើ​ដែល​បាន​ធ្វើ​រួច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
km: លុប

en: What's &Next
km: បន្តបន្ទាប់

en: &Month
km: ​ខែ​

en: &Agenda
km: ​របៀបវារៈ

en: &Event List
km: បញ្ជី​ព្រឹត្តិការណ៍

en: &To-do List
km: បញ្ជី​ការងារ​ត្រូ​វធ្វើ

en: &Journal
km: ទិនានុប្បវត្តិ

en: Time&line
km: បន្ទាត់​ពេលវេលា

en: &Refresh
km: ​ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: F&ilter
km: តម្រង

en: In Horizontally
km: ក្នុង​ផ្ដេក

en: Out Horizontally
km: ក្រៅ​ផ្ដេក

en: In Vertically
km: ក្នុង​បញ្ឈរ

en: Out Vertically
km: ក្រៅ​បញ្ឈរ

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
km: ទៅ​ថ្ងៃ​នេះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
km: ថ្ងៃ​នេះ

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
km: ថយក្រោយ

[ctx: scroll backward]
en: Back
km: ថយក្រោយ

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
km: បញ្ជូន​បន្ត

en: &Day
km: ថ្ងៃ

en: &Next Day | &Next %1 Days
km[0]: %1 ថ្ងៃ​បន្ទាប់

en: W&ork Week
km: សប្ដាហ៍​ធ្វើ​ការ

en: &Week
km: សប្ដាហ៍

en: New E&vent...
km: ព្រឹត្តិការណ៍​ថ្មី...

en: New &To-do...
km: ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើថ្មី...

en: New Su&b-to-do...
km: ការងារ​រង​ត្រូវ​ធ្វើ​ថ្មី...

en: New &Journal...
km: ទិនានុប្បវត្តិ​ថ្មី...

en: Configure View...
km: ទិដ្ឋភាព​កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​​...​

en: Configure
km: កំណត់រចនាសម្ព័ន្ធ​

en: &Show
km: បង្ហាញ

en: &Edit...
km: កែសម្រួល...

en: &Make Sub-to-do Independent
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការងារ​រង​ត្រូវ​ធ្វើ ឯករាជ្យ

note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information...
km: បោះពុម្ព​ផ្សាយ​ព័ត៌មាន​អំពី​ធាតុ...

en: Send &Invitation to Attendees
km: ផ្ញើ​លិខិត​អញ្ជើញ​ទៅ​អ្នក​ចូល​រួម

en: Re&quest Update
km: ស្នើ​សុំ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Send &Cancellation to Attendees
km: ផ្ញើ​ការបោះបង់​ទៅ​អ្នក​ចូល​រួម

en: Send Status &Update
km: ផ្ញើ​បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​​ស្ថានភាព

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
km: ស្នើសុំ​ភាព​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: &Mail Free Busy Information...
km: អ៊ីមែល​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់...

en: &Send as iCalendar...
km: ផ្ញោះ​ជា iCalendar...

en: &Upload Free Busy Information
km: ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់ ឡើង

en: &Address Book
km: សៀវភៅ​អាសយដ្ឋាន

en: Show Date Navigator
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ

en: Show To-do View
km: បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ

en: Show Item Viewer
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​មើល​ធាតុ

en: Show Calendar Manager
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រងប្រតិទិន​​

en: Configure &Date && Time...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេល​វេលា...

en: Manage View &Filters...
km: គ្រប់គ្រង​តម្រង​ទិដ្ឋភាព...

en: Cannot upload calendar to '%1'
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ប្រតិទិន​ឡើង​ទៅ '%1' បាន​ឡើយ

en: Saved calendar '%1'.
km: បាន​រក្សាទុកប្រតិទិន '%1' ។

en: Unable to save calendar to the file %1.
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ប្រតិទិន​ទៅ​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Error
km: កំហុស

en: Could not start control module for date and time format.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ូឌុល​បញ្ជា សម្រាប់​ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា​បាន​ឡើយ ។

en: &Show Event
km: បង្ហាញ​ព្រឹត្តិការណ៍

en: &Edit Event...
km: កែសម្រួល​ព្រឹត្តិការណ៍...

en: &Delete Event
km: លុប​ព្រឹត្តិការណ៍

en: &Show To-do
km: បង្ហាញ​ការងារ​ត្រូ​វធ្វើ

en: &Edit To-do...
km: កែសម្រួល​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ...

en: &Delete To-do
km: លុប​ការងារ​ត្រូវធ្វើ

en: Attach as &link
km: ភ្ជាប់​ជា​តំណ

en: Attach &inline
km: ភ្ជាប់​ក្នុង​តួ

en: Attach inline &without attachments
km: ភ្ជាប់​ក្នុងតួ​ដោយគ្មាន​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: C&ancel
km: ​បោះបង់

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
km: ការ​យក​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ចេញ​ពី​អ៊ីមែល គឺ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ហត្ថលេខា​របស់​វា​មិនមាន​សុពលភាព ។

en: Remove Attachments
km: យក​ឯកសារ​ភ្ជាប់​ចេញ

en: Undo: %1
km: មិន​ធ្វើ​វិញ ៖ %1

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Redo
km: ធ្វើ​វិញ

en: URL '%1' is invalid.
km: URL '%1' មិន​ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Merge into existing calendar
km: បញ្ចូល​ទៅ​ក្នុង​ប្រតិទិន​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Add as new calendar
km: បន្ថែម​ជា​ប្រតិទិន​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
km: លក្ខណ​សម្បត្តិ​នៃ​ថត​របស់​ប្រតិទិន​ %1​

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
km: <p><em>មិន​បាន​ជ្រើស​ធាតុ​ឡើយ</em></p><p>សូម​ជ្រើស​ព្រឹត្តិការណ៍ ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ឬ​ធាតុ​ទិនានុប្បវត្តិ​មួយ ​ដើម្បី​មើល​សេចក្តិ​លម្អិត​របស់​វា នៅ​ទីនេះ ។</p>

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
km: មើល​សេចក្ដីលម្អិត​នៃ​ព្រឹត្តិការណ៍ ធាតុ​ទិនានុប្បវត្តិ ឬ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​មេ​របស់ KOrganizer នៅ​ទីនេះ ។

en: Todo completed: %1 (%2)
km: បាន​បញ្ចប់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ៖ %1 (%2)

en: Journal of %1
km: ទិនានុប្បវត្តិ​របស់ %1

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
km: ធាតុ "%1" ត្រូវ​បាន​ត្រង​ដោយ​ច្បាប់​តម្រង​បច្ចុប្បន្នរបស់​អ្នក ដូច្នេះ​វា​នឹង​ត្រូវបាន​លាក់ ហើយ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ឡើយ ។

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​យក​ធាតុ​​​ "%1" ចេញជាអចិន្ត្រៃយ៍​ឬ ?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
km: លុប​ធាតុ​​ដែរឬ​ទេ ។

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
km: ការ​បិទភ្ជាប់​បានបរាជ័យ ៖ មិនអាច​កំណត់​កាលបរិច្ឆេទ​គោលដៅត្រឹមត្រូវ​បានទេ ។

en: Make sub-to-dos independent
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការងារ​រង​ត្រូវ​ធ្វើ ឯករាជ្យ

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
km: "%1" បាន​ចម្លង​ដោយ​ជោគជ័យទៅកាន់​ %2 ។​

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
km: ចម្លង​បាន​ជោគជ័យ

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ធាតុ "%1" ទៅ %2 បាន​ទេ ។

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
km: ការ​ចម្លង​បាន​បរាជ័យ

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
km: ការ​ផ្លាស់ទី​បានបរាជ័យ

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
km: "%1" បានផ្លាស់ទី​ដោយ​ជោគជ័យ​ពី​ %2 ទៅ %3 ។​

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
km: ការ​ផ្លាស់ទី​បាន​ជោគជ័យ

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ផ្ដាច់​ការ​កើតឡើង​​​នៅ​ %1 ពី​ការ​កើត​ឡើង​ដដែល​ឬ ?

en: KOrganizer Confirmation
km: ការ​អះអាង KOrganizer

en: &Dissociate
km: បំបែក

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បំបែក​ការ​កើតឡើងលើ​ %1 ពី​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ ឬ​បំបែកនាពេលខាងមុខ ?

en: &Only Dissociate This One
km: បំបែក​តែ​ព្រឹត្តិការណ៍​មួយ​នេះ​ទេ

en: &Also Dissociate Future Ones
km: បំបែក​ព្រឹត្តិការណ៍​កើតឡើង​វិញ​នៅពេល​ខាង​មុខ​ផងដែរ

en: Dissociate future occurrences
km: បំបែក​ការ​កើតឡើង​ពេល​ខាង​មុខ

en: Dissociate occurrence
km: បំបែក​ការ​កើតឡើង

en: Dissociating the future occurrences failed.
km: ការ​បំបែក​ការ​កើតឡើង​នា​ពេល​អនាគត បាន​បរាជ័យ​ហើយ ។

en: Dissociating Failed
km: ការ​បំបែក​បាន​បរាជ័យ

en: Dissociating the occurrence failed.
km: ការ​បំបែក​ការ​កើតឡើង បាន​បរាជ័យ​ហើយ ។

en: Do you want to overwrite %1?
km: តើ​អ្នក​ចង់​សរសេរ​ជាន់លើ %1 ឬ ?

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
km: មិនស្គាល់​ហេតុផល

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
km: មិនអាច​សរសេរ​ឯកសារ iCalendar %1. %2 បានទេ

en: No filter
km: គ្មាន​តម្រង

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
km: ធាតុ "%1" មាន​ការងារ​រង​ត្រូវ​ធ្វើ ។ តើ​អ្នក​ចង់​លុប​តែ​ធាតុ​នេះ ហើយ​ធ្វើ​ឲ្យ​ការងារ​រង​ត្រូវ​ធ្វើ​ទាំងអស់​របស់​វា​ឯករាជ្យ ឬ​លុប​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ព្រម​ជាមួយ​នឹង​ការងារ​រង​ត្រូវ​ធ្វើ​របស់​វា ?

en: Delete Only This
km: លុប​តែ​វាប៉ុណ្ណោះ

en: Delete All
km: លុប​ទាំងអស់

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
km: ធាតុ "%1" ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ថា​បាន​តែ​អាន ហើយ​មិនអាច​ត្រូវ​បានលុប​បានទេ វា​ប្រហែល​ជា​របស់​ប្រតិទិន​បាន​តែ​អាន ។

en: Removing not possible
km: មិន​អាច​យកចេញ​បាន​ឡើយ

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
km: ធាតុ​ប្រតិទិន "%1" កើតឡើង​ដដែលៗ​លើ​កាលបរិច្ឆេទ​ច្រើន ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​វា និង​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ​ទាំងអស់​របស់​វា​ឬ ?

en: Also Delete &Future
km: លុប​ព្រឹត្តិការណ៍​ការកើតឡើង​ខាង​មុខ

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
km: ធាតុ​ប្រតិទិន "%1" កើតឡើង​ដដែលៗ​លើ​កាលបរិច្ឆេទ​ច្រើន ។ តើ​អ្នក​ចង់​លុប​តែ​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ​បច្ចុប្បន្ន​លើ %2 ឬ​តែ​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ​នៅ​ពេល​អនាគត ឬ​ក៏​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ​ទាំងអស់​របស់​វា ?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
km: ធាតុ​ប្រតិទិន "%1" កើតឡើង​ដដែលៗ​លើ​កាលបរិច្ឆេទ​ច្រើន ។ តើ​អ្នក​ចង់​លុប​តែ​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ​បច្ចុប្បន្ន​លើ %2 ឬ​តែ​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ​នៅ​ពេល​អនាគត ឬ​ក៏​ការ​កើតឡើង​ដដែលៗ​ទាំងអស់​របស់​វា ?

en: Delete C&urrent
km: លុប​ព្រឹត្តិការណ៍​បច្ចុប្បន្ន

en: Delete &All
km: លុប​ទាំងអស់

en: Purge To-dos
km: លុប​បំបាត់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ

en: Purge
km: លុប​បំបាត់

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
km: មិនអាច​កែសម្រួល "%1" បាន​ទេ ពីព្រោះ​វា​​ត្រូ​វបាន​ចាក់សោ​ដោយ​ដំណើរកា​រផ្សេង ។

en: Unable to copy the item to %1.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ធាតុ​ទៅ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Copying Failed
km: ការ​ចម្លង​បាន​បរាជ័យ

en: Unable to move the item to  %1.
km: មិនអាច​ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ទៅ  %1 ។

en: Moving Failed
km: ការ​ផ្លាស់​ទី​បាន​បរាជ័យ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
km: នាំចូល

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
km: នាំចេញ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែសម្រួល

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
km: ពង្រីក

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
km: ទៅ

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
km: អំពើ

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
km: កាលវិភាគ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
km: របារ​ចំហៀង

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
km: មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
km: ទិដ្ឋភាព

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
km: កាលវិភាគ

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​តម្រង

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
km: <qt><p>ជ្រើស​កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​អ្នក​ចង់​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​មេ​របស់ KOrganizer នៅ​ទីនេះ ។ ចុច​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ ដើម្បី​ជ្រើស​ច្រើន​ថ្ងៃ ។</p><p>សង្កត់​ប៊ូតុង​កំពូល​ ដើម្បី​រកមើល​ខែ ឬ​ឆ្នាំ​បន្ទាប់ / មុន ។</p><p>បន្ទាត់​នីមួយៗ​បង្ហាញ​សប្ដាហ៍ ។ លេខ​នៅ​ជួរឈរ​ខាងឆ្វេង គឺ​ជា​លេខ​សប្ដាហ៍​នៅ​ក្នុង​ឆ្នាំ ។ សង្កត់​វា ដើម្បី​ជ្រើស​សប្ដាហ៍​ទាំងមូល ។</p></qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
km: កែសម្រួល​តម្រង​ប្រតិទិន​

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​កំណត់​តម្រង​ថ្មី​មួយ ។​

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​យក​តម្រង​សកម្ម​បច្ចុប្បន្នចេញ​ ។

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
km: តម្រង​ថ្មី %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជាចង់​យក​តម្រង​ចេញ "%1"​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍​ឬ​ ?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
km: លុប​តម្រង​ចេញ​ឬ ?​

en: Edit...
km: កែសម្រួល...

en: Show in Context
km: បង្ហាញ​ក្នុង​បរិបទ

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Numeric Value
km: តម្លៃ​ជាលេខ​

en: Boolean
km: ប៊ូលីន​

en: Selection
km: ជម្រើស​

en: Date & Time
km: ពេលវេលា និង​កាលបរិច្ឆេទ​

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Qt Designer Fields Dialog
km: ប្រអប់​វាល​នៃ​កម្មវិធី​រចនា​ Qt

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
km: <qt>តើ​អ្នក​ពិតជាចង់​លុប​ '<b>%1</b>' ឬ ​?</qt>​

en: Import Page
km: នាំចូល​ទំព័រ​

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
km: <qt><b>ការព្រមាន​ ៖​</b> កម្មវិធី​​រចនា​ Qt មិន​អាច​ត្រូវបាន​រកឃើញ​ ។ វាប្រហែលជា​មិន​បានដំឡើង​ ។​ អ្នក​នឹង​​អាច​នាំចូលឯកសារកម្មវិធីរចនាដែលមាន​ស្រាប់​តែប៉ុណ្ណោះ​ ។​</qt>

en: Available Pages
km: ទំព័រ​ដែល​អាច​រកបាន​

en: Preview of Selected Page
km: មើល​ជាមុន​នៃទំព័រ​ដែល​បានជ្រើស​

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
km: <qt><p>ភាគនេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យអ្នក​បន្ថែម​ធាតុ​​ GUI ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់​អ្នក​​ ('<i>ធាតុក្រាហ្វិក​​</i>') ទុកតម្លៃផ្ទាល់ខ្លួន​របស់អ្នក​នៅក្នុង​​​ %1 ។ ធ្វើបន្ត​ដូច​ដែលបាន​ពិពណ៌នា​ខាងក្រោម​ ៖</p><ol><li>ចុច​​ '<i>កែសម្រួល​ជាមួយ​កម្មវិធីរចនា​​ Qt ​</i>'</li><li>ក្នុង​ប្រអប់​ ជ្រើស​ '<i>ធាតុក្រាហ្វិក​</i>' បន្ទាប់​មក​ចុច <i>យល់ព្រម​</i></li><li>បន្ថែម​ធាតុក្រាហ្វិករបស់អ្នក​តាមសំណុំបែបបទ​</li><li>រក្សាទុក​ឯកសារក្នុង​ថត​ដែល​បាន​ស្នើដោយ​កម្មវិធី​រចនា​​ Qt ​</li><li>បិទ​កម្មវិធី​​ Qt ​</li></ol><p>ក្នុងករណីមាន​ឯកសារ​កម្មវិធី​រចនា​រួចហើយ​​ (*.ui) ដែលបាន​រកឃើញ​កន្លែងណាមួយ​លើ​ថាស​រឹងរបស់​អ្នក​ គ្រាន់តែជ្រើស​​ '<i>ទំព័រនាំចូល​​</i>'</p><p><b>សំខាន់​ ៖​</b> ឈ្មោះរបស់ធាតុក្រាហ្វិក​បញ្ចូលនីមួយៗ​ដែលអ្នក​ដាក់ក្នុងសំណុំបែបបទ​ត្រូវតែចាប់ផ្តើមជាមួយ​​ '<i>X_</i>'; ដូច្នេះ​ ប្រសិន​បើអ្នក​ចង់ឲ្យ​ធាតុ​ក្រាហ្វិកស្របគ្នា​ធាតុ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​របស់អ្នក​ '<i>X-Foo</i>', កំណត់​ឈ្មោះ​របស់​​ <i>ធាតុ​ក្រាហ្វិក​​</i> លក្ខណៈសម្បត្តិ​​ '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>សំខាន់​ ៖​</b> ធាតុ​ក្រាហ្វិក​នឹង​កែសម្រួល​វាលផ្ទាល់​ខ្លួន​ជាមួយ​ឈ្មោះ​កម្មវិធីរបស់​​ %2 ។  ផ្លាស់ប្តូរ​ឈ្មោះកម្មវិធីត្រូវបាន​កែសម្រួល​​ កំណត់ឈ្មោះ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ក្នុង​កម្មវិធី​រចនា​​ Qt ។</p></qt>

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
km: <a href="whatsthis:%1">តើ​វា​ដំណើរការ​យ៉ាង​ដូចម្ដេច ?</a>

en: Delete Page
km: លុប​ទំព័រ​​

en: Import Page...
km: នាំចូល​ទំព័រ​...

en: Edit with Qt Designer...
km: កែសម្រួលជាមួយ​កម្មវិធី​រចនា​ Qt ​...​

en: Key:
km: សោ ៖

en: Type:
km: ប្រភេទ ៖​

en: Classname:
km: Classname ៖

en: Description:
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា ៖

en: &Move
km: ផ្លាស់ទី

en: &Copy
km: ចម្លង

en: &Add
km: បន្ថែម

en: &Cancel
km: បោះបង់

en: Unable to save %1 "%2".
km: មិន​អាច​រក្សាទុក %1 "%2" បាន​ឡើយ ។

en: Holiday
km: ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក

en: New Calendar
km: ប្រតិទិន​ថ្មី

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
km: បាន​តែ​អាន

en: Calendar
km: ប្រតិទិន

en: Import the specified files as separate calendars
km: នាំចូល​ឯកសារ​ដែលបានបញ្ជាក់​ជា​ប្រតិទិន​ដោយ​ឡែក

en: Merged calendar
km: បាន​បញ្ចូល​ប្រតិទិន​ចូល​គ្នា

en: Calendars Side by Side
km: ប្រតិទិន​នៅ​ជាប់ៗ​គ្នា

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
km: មិនអាច​បង្ហាញ​សប្ដាហ៍​​ធ្វើការ​​បាន​ទេ ពីព្រោះ​គ្មាន​ថ្ងៃ​ធ្វើការ​ត្រូវបានកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បាន​ទេ ។ សូម​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឲ្យ​បាន​ត្រឹមត្រូវ​យ៉ាង​ហោចណាស់​មាន​ថ្ងៃ​ធ្វើការ​មួយ​ថ្ងៃ​នៅ​ក្នុង​ចំណូល​ចិត្ត​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា ។

[ctx: @title:tab]
en: Colors
km: ពណ៌

[ctx: @title:group]
en: Resources
km: ធនធាន

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
km: ជ្រើស​ប្រតិទិន​ដែល​អ្នក​ចង់​កែប្រែ ។ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពណ៌​ប្រតិទិន​ដែល​បាន​ជ្រើស ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង​ខាង​ខាងក្រោម ។

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
km: នៅទីនេះ ជ្រើស​ពណ៌​ប្រតិទិន​ដែលបានជ្រើស ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់ផ្សំ​ខាង​លើ ។

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
km: ពុម្ព​អក្សរ

[ctx: @label]
en: Event text
km: អត្ថបទ​ព្រឹត្តិការណ៍

[ctx: @label]
en: Mail transport:
km: បញ្ជូន​សំបុត្រ​ ៖

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
km: ផ្ទាល់​ខ្លួន​

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
km: កា​រកំណត់​អ៊ីមែល

[ctx: @title:tab]
en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
km: ប្រតិទិន​

[ctx: @title:group]
en: Position
km: ទីតាំង

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
km: បង្ហាញ​នៅ​កំពូល​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
km: បង្ហាញ​នៅ​បាត​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
km: ការ​តុបតែង​ប្រតិទិន

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
km: មិន​អាច​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​បាន​ឡើយ

[ctx: @title:tab]
en: Regional
km: តំបន់

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
km: កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា

[ctx: @title:group]
en: Holidays
km: ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
km: ប្រើ​តំបន់​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក ៖

[ctx: @title:group]
en: Working Period
km: ​រយៈពេលធ្វើការ​

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
km: គូស​ធីក​ប្រអប់​នេះដើម្បី​ឲ្យ KOrganizer សម្គាល់​ម៉ោង​ធ្វើ​ការ​សម្រាប់​ថ្ងៃ​នេះនៃ​សប្ដាហ៍ ។ បើ​វា​ជា​ថ្ងៃ​ធ្វើការសម្រាប់​អ្នក សូម​ធីក​ប្រអប់​នេះ ឬ​បើ​ពុំ​នោះ​ទេ ម៉ោង​ធ្វើការ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ដោយ​ពណ៌​ឡើយ ។

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

[ctx: @title:group]
en: Appointments
km: ការ​ណាត់ជួប

[ctx: @title:group]
en: Reminders
km: កម្មវិធី​រំលឹក

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
km: ពេលវេលា​របស់​កម្មវិធី​រំលឹក​លំនាំដើម ៖

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
km: នាទី

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
km: ម៉ោង

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
km: ថ្ងៃ

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @title:group]
en: Display Options
km: ជម្រើស​បង្ហាញ

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
km:  ថ្ងៃ

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
km: កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
km: ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
km:  ភីកសែល

[ctx: @title:tab]
en: Month View
km: ទិដ្ឋភាព​ខែ

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
km: ទិដ្ឋភាព​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ

[ctx: @title:group]
en: Other Options
km: ជម្រើស​ផ្សេង​ទៀត

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
km: អ្នក​រៀបនឹង​កំណត់​ចំណង់​ចំណូល​ចិត្ត​ទាំង​អស់​ទៅ​ជា​តម្លៃ​លំនាំដើម ។ ការ​កែប្រែ​ផ្ទាល់ខ្លួន​ទាំង​អស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​បាត់បង់ ។

en: Setting Default Preferences
km: ការ​កំណត់​ចំណង់​ចំណូល​ចិត្ត​លំនាំដើម

en: Reset to Defaults
km: កំណត់​ឡើង​វិញ​ទៅ​ជា​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
km: អះអាង​លុប

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ប្រអប់​អះអាង នៅ​ពេល​លុប​ធាតុ ។

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
km: គួរ​បន្ថែម​ព្រឹត្តិការណ៍ ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ និង​ធាតុទិនានុប្បវត្តិ​ថ្មី

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
km: ត្រូវ​បាន​សួរ​ប្រតិទិន​ណាមួយត្រូវ​​ប្រើ​

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ជ្រើស​ប្រតិទិន​​ដែលត្រូវបាន​​ប្រើ​ដើម្បី​កត់ត្រា​ធាតុ រាល់​ពេល​ដែលអ្នក​​​​បង្កើត​ព្រឹត្តិការណ៍ថ្មី​ ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ឬ​ធាតុ​​ទិនានុប្បវត្តិ ។ ជម្រើស​នេះ​ត្រូវ​បានផ្ដល់​អនុសាសន៍​ប្រសិន​បើ​អ្នកបម្រុង​ប្រើ​ការ​ចែក​រំលែក​ថតដោយ​មុខ​ងារ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ Kolab ឬបាន​គ្របគ្រង់គណនីច្រើន​ដោយ​ការ​ប្រើ​ Kontact ដូច​ KDE ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ Kolab ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
km: ជ្រើស​តំបន់​ពេលវេលា​របស់​អ្នក​ពី​បញ្ជី​ទីតាំង នៅក្នុង​ប្រអប់​ទម្លាក់​ចុះ​នេះ ។ បើ​ទីក្រុង​របស់​អ្នក​មិនត្រូវ​បាន​រាយ សូម​ជ្រើស​ទីក្រុង​មួយ​ដែល​ប្រើ​តំបន់​ពេលវេលា​រួម​គ្នា ។ KOrganizer នឹង​លៃតម្រូវ​ការ​រក្សាទុក​ពន្លឺ​ថ្ងៃ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
km: ថ្ងៃ​ចាប់​ផ្ដើម​នៅ​ម៉ោង

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
km: បញ្ចូល​ពេលវេលាចាប់ផ្ដើម​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍ នៅ​ទីនេះ ។ ពេលវេលា​នេះ​គួរ​តែ​ជា​ពេលវេលា​ដែល​លឿន​បំផុត ដែល​អ្នក​ប្រើ​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍ ព្រោះថា​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​កំពូល ។

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
km: ម៉ោង​ចាប់ផ្ដើម​រាល់​ថ្ងៃ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
km: បញ្ចូល​ម៉ោង​ចាប់ផ្ដើម​ធ្វើការ នៅ​ទីនេះ ។ KOrganizer នឹង​សម្គាល់​ម៉ោង​ធ្វើ​ការដោយ​ពណ៌ ។

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
km: ម៉ោង​បញ្ចប់​រាល់ថ្ងៃ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
km: បញ្ចូល​ម៉ោង​ឈប់​ធ្វើការ នៅ​ទីនេះ ។ KOrganizer នឹង​សម្គាល់​ម៉ោង​ធ្វើ​ការដោយ​ពណ៌ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
km: មិន​រាប់បញ្ចូល​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Time &amp; Date)
en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​កុំ​ឲ្យ KOrganizer សម្គាល់​ម៉ោង​ធ្វើការ​នៅ​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក ។

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
km: ភាព​ខុស​គ្នា​​​​ជាមួយ​ពណ៌​​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ និង​ពណ៌​ថ្ងៃ​រវល់​

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​របស់​ទិដ្ឋភាព​ត្រូវ​បាន​បំពេញ​ជាមួយ​ពណ៌​ខុស​គ្នា​ លើ​ថ្ងៃ​ដែល​មាន​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយថ្ងៃ​​នៃ​គ្រប់​ព្រឹត្តិការណ៍​ថ្ងៃ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​សម្គាល់​​​ជា​រវល់​ ។ ម្យ៉ាង​ទៀត​ អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​​ដោយ​ប្រើ​ ជម្រើស​នេះ​លើ​ទំព័រ​​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពណ៌​​ ។​ ការ​កំណត់​ស្វែង​ "ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ថ្ងៃ​រវល់​" ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
km: អនុញ្ញាត​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​សម្រាប់​ការ​បង្ហាញ​សេចក្ដី​សង្ខេប​

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​សេចក្ដី​សង្ខេប នៅពេល​ដាក់​កណ្ដុរ​លើ​ព្រឹត្តិការណ៍ ឬ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​មួយ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
km: x ថ្ងៃ​បន្ទាប់

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
km: ជ្រើស​ចំនួន "x" ថ្ងៃ ដើម្បី​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ថ្ងៃ​បន្ទាប់ ។ ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ​ទិដ្ឋភាព "x" ថ្ងៃ​បន្ទាប់ ជ្រើស​ធាតុ​ម៉ឺនុយ "X ថ្ងៃ​បន្ទាប់" ពី​ម៉ឺនុយ "មើល" ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
km: បង្ហាញ​​ចំនួន​ថ្ងៃ​ទាំង​នេះ​នៅពេល​តែ​មួយ នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព "x" ថ្ងៃ​បន្ទាប់

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
km: បង្ហាញ​ធាតុ​ដែល​កើតឡើង​រាល់​ថ្ងៃ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ថ្ងៃ​ដែល​មាន​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​កើតឡើង​ដដែលៗ​រាល់​ថ្ងៃ ជា​លក្ខណៈ​អក្សរ​ដិត នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ ឬ​ដោះ​ធីក ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ព្រឹត្តិការណ៍​ផ្សេង​ទៀត (មិន​កើតឡើង​ដដែលៗ​រាល់​ថ្ងៃ) លេចធ្លោ​ផង​ដែរ ។

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
km: បង្ហាញ​ធាតុ​ដែល​កើតឡើង​រាល់​សប្ដាហ៍

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ថ្ងៃ​ដែល​មាន​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​កើតឡើង​ដដែលៗ​រាល់​សប្ដាហ៍ ជា​លក្ខណៈ​អក្សរ​ដិត នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ ឬ​ដោះ​ធីក ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ព្រឹត្តិការណ៍​ផ្សេង​ទៀត (មិន​កើតឡើង​ដដែលៗ​រាល់​សប្ដាហ៍) លេចធ្លោ​ផង​ដែរ ។

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
km: បង្ហាញ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ជំនួស​ព្រឹត្តិការណ៍ នៅពេល​ស្ថិត​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ការ​ងារ​ត្រូវ​ធ្វើ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ថ្ងៃ​ដែល​មាន​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ជា​លក្ខណៈ​អក្សរ​ដិត នៅ​ក្នុង​​ទិដ្ឋភាពកម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ ។

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
km: បង្ហាញ​ធាតិ​ទិនានុប្បវត្ត​ជំនួស​ព្រឹត្តិការណ៍ នៅពេល​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ធាតុ​ទិនានុប្បវត្ត

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ថ្ងៃ​ដែល​មាន​ធាតុ​ទិនានុប្បវត្ត​ជា​លក្ខណៈ​អក្សរ​ដិត នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ នៅពេល​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ធាតុ​ទិនានុប្បវត្ត ។

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
km: លេខ​សប្ដាហ៍​ច្រើស​សប្ដាហ៍​ធ្វើការ នៅ​ពេល​ស្ថិត​ក្នុង​របៀប​សប្ដាហ៍​ធ្វើ​ការ​

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
km: គូស​ធីក​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ជ្រើស​សប្ដាហ៍​ធ្វើការ នៅពេល​ចុច​លើ​លេខ​សប្ដាហ៍​របស់​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ ឬ​មិន​គូស​ធីក​វា​ ដើម្បីជ្រើស​សប្ដាហ៍​ពេញលេញ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
km: ទំហំ​ម៉ោង

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
km: ជ្រើសា​កម្ពស់​ជួរ​ដេក​ម៉ោង នៅក្នុង​ក្រឡាចត្រង្គ​របៀបវារៈ ដោយ​គិត​ជា​ភីកសែល ។ ការ​បង្កើន​តម្លៃ​នេះ នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ជួរដេក​នីមួយៗ​នៅ​ក្នុង​ក្រឡាចត្រង្គ​របៀបវារៈ​កាន់​តែ​ខ្ពស់ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
km: កំណត់​កម្ពស់ (គិត​ជា​ភីកសែល) រយៈពេល​មួយ​ម៉ោង នៅក្នុង​ក្រឡាចត្រង្គ​របៀប​វារៈ

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​រូបតំណាង (ការ​ជូន​ដំណឹង ។ល។) នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ទិដ្ឋភាព​របៀប​វារៈ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
km: បង្ហាញ​ការងារ​ត្រូ​វធ្វើ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
km: បង្ហាញ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
km: បង្ហាញ​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​បន្ទាត់​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​សប្ដាហ៍ និង​ថ្ងៃ ដោយ​បង្ហាញ​ពី​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន (បន្ទាត់ Marcus Bains) ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​បង្ហាញ​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
km: បង្ហាញ​វិនាទី​នៅលើ​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ បើ​អ្នក​ចង់​បង្ហាញ​វិនាទី​នៅ​លើ​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds with the current-time indicator
km: បង្ហាញ​វិនាទី​ជាមួយ​នឹង​កម្មវិធី​​បង្ហាញ​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
km: ការ​ជ្រើស​ជួរ​ពេលវេលា​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​និពន្ធ​ព្រឹត្តិការណ៍

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​និពន្ធ​ព្រឹត្តិការណ៍​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ នៅ​ពេល​អ្នក​ជ្រើស​ជួរ​ពេលវេលា​មួយ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ប្រចាំថ្ងៃ និង​ប្រចាំ​សប្ដាហ៍ ។ ដើម្បី​ជ្រើស​ជួរ​ពេលវេលា​មួយ អូស​កណ្ដុរ​ពី​ពេលវេលា​ចាប់​ផ្ដើម​ទៅ​ពេល​វេលា​បញ្ចប់​នៃ​ព្រឹត្តិការណ៍ ដែល​អ្នក​ប្រុង​នឹង​គ្រោង ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
km: អនុញ្ញាត​កម្មវិធី​និពន្ធ​ព្រឹត្តិការណ៍​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ជាមួយ​នឹង​ជម្រើស​ជួរ​ពេលវេលា

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
km: ការ​ប្រើប្រាស់​ពណ៌

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
km: តែ​ប្រតិទិន

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
km: គូរ​ធាតុ​របៀប​វារៈ​ដោយប្រើ​ពណ៌​ប្រតិទិន​​របស់​ពួកវា​សម្រាប់​ខាងក្នុង និងស៊ុម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​​ឲ្យ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​នៃ​របៀបវារៈ​ ​ត្រូវ​បាន​បំពេញ​ជាមួយ​ពណ៌​ខុសគ្នា​​ លើ​ថ្ងៃ​ដែល​​មាន​​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​មួយថ្ងៃ​នៅ​ព្រឹត្តិការណ៍​ថ្ងៃ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​សម្គាល់​​រវល់​ ។​ ម្យ៉ាង​ទៀត​ ​អ្នក​ផ្លាស់ប្ដូរ​​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​​ ដោយ​ប្រើ​ជម្រើស​នេះ​​ លើ​ទំព័រ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពណ៌​ ។​ ការ​កំណត់​​ស្វែងរក​​ "ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ថ្ងៃ​រវល់​​" ។

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
km: ការ​បង្ហាញ​ប្រតិទិន​ច្រើន

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
km: បញ្ចូល​ប្រតិទិន​ទាំងអស់​ទៅ​ជា​ទិដ្ឋភាព​មួយ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
km: ជ្រើស​ជម្រើស "បញ្ចូល​ប្រតិទិន​ទាំងអស់​ចូលគ្នា​" ​​ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ប្រតិទិន​របស់​អ្នក​ទាំងអស់​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ជាមួយ​គ្នា​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​​របៀបវារៈ​មួយ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
km: បង្ហាញ​ប្រតិទិន​ទាំងអស់​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា​

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
km: បង្ហាញ​ប្រតិទិន​នៅ​ជាប់ៗ​គ្នា

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
km: ជ្រើស​ជម្រើស "បង្ហាញ​ប្រតិទិន​ម្ដង​មួយ​ផ្នែក" ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឃើញ​ប្រតិទិនពីរ​នៅពេល​តែ​មួយ ក្នុងទិដ្ឋភាព​ផ្នែកៗ ​។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
km: បង្ហាញ​ប្រតិទិន​នៅ​ជាប់ៗ​គ្នា

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
km: ប្ដូរ​ទិដ្ឋភាព​ដោយប្រើ​ ថេប (tab)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
km: ជ្រើស "ប្ដូរ​​ទិដ្ឋភាពចន្លោះ​ ជាមួយ​​ថេប​" ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់ជំនួស​ចន្លោះ​ការ​ប្រើ​ប្រតិទិន​សោថេប ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
km: ប្រើ ថេប (Tab) លើ​ប្រតិទិន

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ទិដ្ឋភាព​ខែ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​រូបតំណាង (ការ​ជូន​ដំណឹង ។ល។) នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ទិដ្ឋភាព​ខែ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
km: បង្ហាញ​រូបតំណាង​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ទិដ្ឋភាព​ខែ

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
km: បង្ហាញពេលវេលា​​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ទិដ្ឋភាព​ខែ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​នៅក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ខែ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
km: បង្ហាញ​រូបពេលវេលា​​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ទិដ្ឋភាព​ខែ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​នៅក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ខែ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
km: បង្ហាញ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ខែ

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
km: បង្ហាញ​ទិនានុប្បវត្ត​ទេ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​បង្ហាញ​ទិនានុប្បវត្តិ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ខែ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
km: បង្ហាញ​ទិនានុប្បវត្ត​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ខែ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
km: ទិដ្ឋភាព​ខែ​ប្រើ​បង្អួច​ពេញ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​ប្រើ​បង្អួច KOrganizer ពេញ​តែ​ម្ដង នៅ​ពេល​បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាពខែ​​ ។ បើ​​ប្រអប់​នេះត្រូវ​បាន​ធីក​ អ្ន​ក​នឹង​​​បាន​កន្លែង​មួយ​ចំនួន​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​ខែ​ ប៉ុន្តែ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ផ្សេង​ទៀត ដូចជា កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ សេចក្តីលម្អិត​ធាតុ និង​បញ្ជីប្រតិទិន​ នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
km: ជ្រើស​ជម្រើស "តែ​ប្រតិទិន" ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​គូរ​ធាតុ​ប្រតិទិន (ទាំង​​នៅ​ក្នុង និង​ស៊ុម) ជា​ពណ៌​របស់​ប្រតិទិន​របស់​ពួកវា ។  សូម​ប្រើ​ពណ៌ និង​ទំព័រ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់ការ​កំណត់​ពណ៌​ទាំង​នេះ ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
km: គូរ​ធាតុ​ខែ​ដោយ​ប្រើ​ពណ៌​ប្រតិទិន​របស់​ពួកគេ​សម្រាប់​ខាង​ក្នុង​ និង​ស៊ុម

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
km: តែងតែ​បង្ហាញ​ការងារ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ចប់​នៅ​ខាងក្រោម​គេ​ជានិច្ច

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ នៅពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​ដាក់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​ធ្វើ​រួច​ជា​ក្រុម​នៅ​បាត​បញ្ជី​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
km: ទិដ្ឋភាព​បញ្ជី​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ប្រើ​បង្អួច​ពេញ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
km: គូស​ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បីប្រើ​បង្អួច​របស់ KOrganizer ពេញលេញ​ នៅពេល​បង្ហាញ​ទិដ្ឋភាព​បញ្ជីការងារ​ត្រូវធ្វើ ។ ប្រសិនបើ​ប្រអប់​នេះ​ត្រូវ​បានគូស​ធីក អ្នកនឹង​ទទួល​បាន​ចន្លោះ​​បន្ថែម​សម្រាប់ទិដ្ឋភាព​​បញ្ជី​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ប៉ុន្តែ​ធាតុក្រាហ្វិក​ផ្សេងៗ​ទៀត ដូច​ជា​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ សេចក្ដី​លម្អិតការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ និង​បញ្ជី​ប្រតិទិន នឹង​មិន​ត្រូវ​បានបង្ហាញ​ទេ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
km: ថត​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​បាន​ធ្វើ​រួច ក្នុង​ធាតុ​ទិនានុប្បវត្តិ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​ថត​ការ​បញ្ចប់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ថ្មី​មួយ​នៃ​ទិនានុប្បវត្តិ​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
km: ពណ៌​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
km: ជ្រើស​ពណ៌​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក នៅទីនេះ ។ ពណ៌​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​ឈ្មោះ​ថ្ងៃ​ឈប់​សម្រាក​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ខែ និង​លេខ​ថ្ងៃ​ឈប់សម្រាក​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ ។

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
km: ជ្រើស​ពណ៌ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time line color
km: ពណ៌​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន​របស់​ទិដ្ឋភាព​របៀប​វារៈ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
km: ជ្រើស​ពណ៌​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​សម្រាប់​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន (Marcus Bains) ។

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
km: ប្រើ​ពណ៌​នេះ សម្រាប់​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន​របស់​ទិដ្ឋភាព​របៀប​វារៈ (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ថ្ងៃ​​រវល់​​

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
km: នៅ​ពេល​អ្នក​មាន​ព្រឹត្តិការណ៍​ថ្ងៃ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​សម្គាល់​​រវល់​​ ​អ្នក​​អាច​មាន​ភាព​ខុសគ្នា​​របៀបវារៈ​ ឬ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ទិដ្ឋភាព​ សម្រាប់​ថ្ងៃ​​នោះ​ ។​ ជ្រើស​ពណ៌​នៅ​ទី​នេះ​ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
km: ពណ៌​ម៉ោង​ធ្វើការ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
km: ជ្រើស​ម៉ោង​ការងារ​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ​នៅទីនេះ ។

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
km: ពណ៌​ថ្ងៃ​ដល់​កំណត់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
km: ជ្រើស​ពណ៌​ថ្ងៃ​ដល់​កំណត់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
km: ពណ៌​ហួស​កំណត់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
km: ជ្រើស​ពណ៌​ហួស​កំណត់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
km: របារ​ពេលវេលា

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ពុម្ពអក្សរ​របារ​ពេលវេលា ។ របារ​ពេលវេលា គឺ​ជា​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ដែល​បង្ហាញ​ម៉ោង​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ ។ ប៊ូតុង​នេះ នឹង​បើក​ប្រអប់ "ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ" ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ​ម៉ោង​សម្រាប់​របារ​ពេលវេលា ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
km: ទិដ្ឋភាព​ខែ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ពុម្ពអក្សរ​ទិដ្ឋភាព​ខែ ។ ប៊ូតុង​នេះ នឹង​បើក​ប្រអប់ "ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ" ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់​ធាតុនៅក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ខែ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
km: ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ពុម្ពអក្សរ​ទិដ្ឋភាព​របៀប​វារៈ ។ ប៊ូតុង​នេះ នឹង​បើកប្រអប់ "ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ" ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time line
km: បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ពុម្ពអក្សរ​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន ។ ប៊ូតុង​នេះ នឹង​បើក​ប្រអប់ "ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ" ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់​បន្ទាត់​ពេលវេលា​បច្ចុប្បន្ន​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​របៀបវារៈ ។

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
km: វិធីសាស្ដ្រ​ភ្ជាប់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
km: វិធី​លំនាំដើម​នៃ​ការភ្ជាប់​អ៊ីមែល​ដែល​បានផ្ញើ​ទៅ​ភារកិច្ច

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
km: សួរ​ជានិច្ច

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
km: ភ្ជាប់​តែ​តំណ​ទៅ​សារ

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
km: ភ្ជាប់​សារ​ពេញលេញ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
km: ពណ៌​បន្លិច

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
km: ជ្រើស​ពណ៌​បន្លិច នៅ​ទីនេះ ។ ពណ៌​បន្លិច​នឹង​ត្រូវ​បានប្រើ​ដើម្បី​សម្គាល់​ផ្ទៃ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ក្នុង​របៀបវារៈ​របស់​អ្នក និង​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ទិដ្ឋភាព​ខែ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
km: ជ្រើស​ពណ៌ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ទិដ្ឋភាព​ខែ នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
km: ជ្រើស​ពណ៌​បន្លិច នៅ​ទីនេះ ។ ពណ៌​បន្លិច នឹង​ត្រូវបាន​ប្រើ​សម្រាប់​ការ​សម្គាល់​ផ្ទៃ​ដែលបាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ក្នុងខែ​របស់​អ្នក និង​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​កាលបរិច្ឆេទ​ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
km: ជ្រើស​ពណ៌​ផ្ទៃខាងក្រោយ​ម៉ោង​ធ្វើការ សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​ខែ​នៅទីនេះ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
km: ពណ៌​ព្រឹត្តិការណ៍​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
km: ថ្មី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
km: សេចក្តី​លម្អិត​តម្រង

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ បើ​អ្នក​មិន​ចង់​បង្ហាញ​ព្រឹត្តិការណ៍ និង​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដដែលៗ ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​របស់អ្នក ។ ធាតុ​ដែល​កើតឡើង​ដដែលៗ​រាល់​ថ្ងៃ និង​រាល់​សប្ដាហ៍ អាច​នឹង​ត្រូវការ​ទំហំ​ច្រើន​បន្តិច ដូច្នេះ​យក​ល្អ​អ្នក​គួរ​តែ​លាក់​ពួក​វា ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
km: លាក់​ព្រឹត្តិការណ៍ និង​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដដែលៗ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
km: បើ​ធីក​ប្រអប់​នេះ តម្រង​នឹង​លាក់​ធាតុ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​បញ្ចប់​រួចរាល់​ពី​បញ្ជី ។ មាន​តែ​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចប់​រួចរាល់​ក្នុង​ចំនួន​ថ្ងៃ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​លាក់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
km: លាក់​ការងារ​ត្រូវធ្វើ​ដែល​បាន​ធ្វើ​រួច

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
km: ជម្រើស​នេះ​នឹងអនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ជ្រើស​ថា​គួរ​លាក់​​ការងារ​ត្រូវធ្វើ​ដែល​បាន​បញ្ចប់​មួយ​ណា ។ ពេល​អ្នក​ជ្រើស <i>ភ្លាមៗ</i> វា​នឹង​លាក់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ភ្លាម​ពេល​ដែល​អ្នក​ធីក​វា ។ អ្នក​អាច​បង្កើន ឬ​បន្ថយ​ចំនួន​ថ្ងៃ​ក្នុង​ប្រអប់​បង្កើន​បន្ថយ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ផ្ដល់​ចំនួន​ថ្ងៃ​ដែល​ធាតុ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​មួយ​ត្រូវ​តែ​បញ្ចប់ ដើម្បី​ឲ្យ​លាក់​ពី​បញ្ជី​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ។ បើ​អ្នក​ជ្រើស "ភ្លាមៗ" ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​បញ្ចប់ នឹង​ត្រូវ​បាន​លាក់ ។ ប្រសិន​បើ អ្នក​ជ្រើស 1, ធាតុ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ទាំងអស់ ដែល​ត្រូវ​បាន​សម្គាល់​ថា​បាន​បញ្ចប់​យូរ​ជាង ២៤ ម៉ោង នឹង​ត្រូវ​បាន​លាក់ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
km: ជម្រើស​នេះ​នឹង​លាក់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ទាំង​អស់​ពី​បញ្ជី​របស់​អ្នក ដែល​កាលបរិច្ឆេទ​ចាប់ផ្ដើម​មិន​ទាន់​ឈានដល់​នៅ​ឡើយ ។ (ចំណាំ​ថា កាល​បរិច្ឆេទ​ចាប់ផ្ដើម​មិន​មែន​ជា​កាល​បរិច្ឆេទ​ផុតកំណត់​របស់​ធាតុ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ឡើយ ។)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
km: លាក់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ដែល​អសកម្ម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
km: បង្ហាញ​ករណី​លើកលែង​ទាំង​អស់ ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
km: បង្ហាញ​តែ​អ្វី​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
km: ជម្រើស​នេះ​នឹង​លាក់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​ទាំងអស់​ពី​បញ្ជី​របស់​អ្នក ដែល​បាន​ផ្ដល់​ទៅ​អ្នក​ផ្សេង ។<br>
    មាន​តែ​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ដែល​មាន​អ្នក​ចូលរួម​យ៉ាង​ហោច​ណាស់​ម្នាក់ប៉ុណ្ណោះ នឹង​ត្រូវ​បាន​ពិនិត្យ​មើល ។ បើ​អ្នក​មិន​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​របស់​អ្នក​ចូលរួម​ទេ ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លាក់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
km: លាក់​ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ ដែល​មិន​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ខ្ញុំ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
km: បោះពុម្ព​ផ្សាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
km: ដោយ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់ អ្នក​អាច​ឲ្យ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​យក​ប្រតិទិន​របស់​អ្នក​មក​គិត នៅ​ពេល​អញ្ជើញអ្នក​ឲ្យ​ចូលរួម​ប្រជុំ ។ មាន​តែ​ពេលវេលា​ដែល​អ្នក​ជាប់រវល់​រួច​ហើយ​ប៉ុណ្ណោះ នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ មិន​មែន​ពេលវេលា​ដែល​ពួកគេ​រវល់ឡើយ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់​របស់​អ្នក​ឡើង​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។
    អ្នក​អាច​រំលង​ជម្រើស​នេះ ហើយ​ផ្ញើ​សំបុត្រ ឬ​ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់​របស់​អ្នក​ឡើង ដោយ​ប្រើ​ម៉ឺនុយ "កាលវិភាគ" របស់ KOrganizer ។​
    ចំណាំ ៖ បើ KOrganizer កំពុង​ដើរតួ​ជា​ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ Kolab របស់ KDE, អ្នក​មិន​ចាំបាច់​ធីក​ប្រអប់​នេះ​ឡើយ ព្រោះ​ថា​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Kolab2 កំពុង​មើល​ការ​ខុសត្រូវ​លើ​ការ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់​របស់​អ្នក និង​គ្រប់គ្រង​ការ​ចូលដំណើរការ​​ពី​អ្នក​ប្រើ​ផ្សេង​ទៀត​រួច​ហើយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
km: បោះពុម្ព​ផ្សាយ​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់​របស់​អ្នក ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចន្លោះពេល​អប្បបរមា​នៃ​ពេលវេលា​គិត​ជា​នាទី​រវាង​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​នីមួយៗ នៅ​ទីនេះ ។ ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​នេះ​មាន​ឥទ្ធិពល​តែ​ក្នុង​ករណី​ដែល​អ្នក​ជ្រើស​ថា​ត្រូវ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​ព័ត៌មាន​របស់​អ្នក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ប៉ុណ្ណោះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
km: រយៈពេល​អប្បបរមា ចន្លោះ​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង (គិតជា​នាទី) ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចំនួន​ថ្ងៃ​ប្រតិទិន ដែល​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ និង​មាន​ចំពោះ​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
km: បោះពុម្ព​ផ្សាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ថ្ងៃ​ទំនេរ/រវល់

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
km: ​ព័ត៌មាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
km: បញ្ចូល URL សម្រាប់​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ដែល​​ព័ត៌មាន​រវល់/ទំនេរ​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព​នៅ​ទីនេះ ។
    ចំពោះ​ព័ត៌មាន​ សូមសួរ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ម៉ាស៊ីនបម្រើ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ចូល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ groupware នៅ​ទី​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
km: បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​ចូល​ដែល​ទាក់ទង​នឹង​គណនី​របស់​អ្នក​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ នៅ​ទី​នេះ ។
    
    សេចក្ដីបញ្ជាក់​របស់​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Kolab2 ៖ ចុះឈ្មោះ UID របស់​អ្នក (គ្រឿងសម្គាល់​តែ​មួយ​គត់) ។ តាម​លំនាំដើម UID របស់​អ្នក​គួរ​តែ​ជា​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Kolab2 ប៉ុន្តែ​វា​ក៏អាច​ខុស​គ្នា​ផង​ដែរ ។ បើ​ជា​ករណី​ចុងក្រោយ សូម​បញ្ចូល UID របស់​អ្នក ។

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
km: ធីក​ប្រអប់​នេះ​ដើម្បី​ឲ្យ KOrganizer ចងចាំ​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក ឈប់​​សួរ​អ្នករាល់​ពេល​ដែល​វា​ផ្ទុក​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់​របស់អ្ន​ក​ឡើង ដោយ​ទុក​ពាក្យសម្ងាត់​នោះ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។
    ដើម្បី​ឲ្យ​មាន​សុវត្ថិភាព អ្នក​មិន​គួរ​ទុក​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ឡើយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
km: ចងចាំ​ពាក្យ​សម្ងាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
km: URL ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
km: ទៅយក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
km: ដោយ​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​ទំនេរ/រវល់ ដែល​អ្នក​ផ្សេង​ទៀត​បាន​បោះពុម្ពផ្សាយ អ្នក​អាច​យក​ប្រតិទិន​របស់​ពួក​គាត់​មក​គិត នៅ​ពេល​អញ្ជើញ​ពួក​គាត់​មក​ចូលរួម​ប្រជុំ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
km: កំណត់​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​ទៅ​យក user@domain.ifb ជំនួស​ឲ្យ user.ifb ពី​ម៉ាស៊ីនបម្រើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
km: គូស​ធីក​ប្រអប់​នេះ ដើម្បី​ទាញយក​ឯកសារ​រវល់/ទំនេរ​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ "user@domain.ifb" (ឧទាហរណ៍ joe@company.com.ifb) ។ បើ​មិន​ដូច្នេះទេ វា​នឹង​ទាញយក​ឯកសារ​រវល់/ទំនេរ​ក្នុងទ្រង់ទ្រាយ​ user.ifb (ឧទាហរណ៍ joe.ifb) ។ សួរ​​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​​ ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ប្រាកដ​អំពី​វិធី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ជម្រើស​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
km: ប្រើ​អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​ពេញលេញ ដើម្បី​ទៅយក

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
km: បញ្ចូល URL សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​ព័ត៌មាន​រវល់/ទំនេរ​ត្រូវ​បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ​នៅ​ទីនេះ ។
    ចំពោះ​ព័ត៌មាន សូម​សួរ​​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។
    នេះ​គឺ​ជា​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Kolab2  URL ឧទាហរណ៍ ៖ 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    ​ដោយ​ការ​ជម្រើស​រើស​ ​អ្នក​អាច​បញ្ជាក់​ផ្លូវ​ពេញ​​ទៅកាន់​ទំនេរ/​រវល់​ ។ ឧទាហរណ​ ៖​​ 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
km: ចងចាំ​ពាក្យ​សម្ងាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
km: ស្វែងរក ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
km: ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
km: ព្រឹត្តិការណ៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
km: ទិនានុប្បវត្តិ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
km: ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
km: ស្វែង​រក​ក្នុង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
km: ទីតាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
km: សេចក្តី​សង្ខេប

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
km: ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
km: ពី ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, startDate) i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, endDate)
en: 2008-08-18
km: ២០០៨-០៨-១៨

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
km: ជូន​ចំពោះ ៖

en: Agenda %1
km: របៀបវារៈ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
km: បង្ហាញ​ប្រតិទិន​មួយ​ក្នុង​មួយ​ជួរឈរ​របៀបវារៈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
km: ប្រើ​ការរៀបចំ​ប្រតិទិន​ផ្ទាល់ខ្លួន​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
km: ចំនួន​ជួរឈរ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
km: ប្រតិទិន​ដែល​បាន​ស្វែងរក​

en: Scroll to week number %1
km: រមូរ​ទៅ​លេខ​សប្ដាហ៍ %1

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
km: ចុច​ទីនេះ ដើម្បីរមូរ​ការ​បង្ហាញ​ទៅ​លេខ​សប្ដាហ៍ %1 នៃ​ឆ្នាំ​ដែល​បាន​បង្ហាញ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: A column header of the %1 dates in the month.
km: បឋមកថា​ជួរឈរ​របស់​កាលបរិច្ឆេទ %1 នៅ​ក្នុង​ខែ ។

en: To-do
km: ការងារ​ត្រូវ​ធ្វើ​

en: Journal
km: ទិនានុប្បវត្តិ

en: Recurring
km: កើតឡើង​ដដែលៗ

en: Alarm
km: ជូនដំណឹង

en: Read Only
km: បាន​តែ​អាន

en: Needs Reply
km: តម្រូវ​ឲ្យ​ឆ្លើយតប

en: Attending
km: រង់ចាំ

en: Maybe Attending
km: ប្រហែល​ជា​រង់ចាំ

en: Organizer
km: អ្នក​រៀបចំ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
km: រូបតំណាង​ត្រូវ​ប្រើប្រាស់

en: Scroll backward to the previous year
km: រមូរ​ថយក្រោយ​ទៅ​ឆ្នាំ​មុន

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ​ដើម្បី​រមូរ​ការ​បង្ហាញ​ទៅ​ថ្ងៃ​ប្រហាក់ប្រហែល​ក្នុង​ឆ្នាំ​មុន

en: Scroll backward to the previous month
km: រមូរ​ថយក្រោយ​ទៅ​ខែ​មុន

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ ដើម្បី​រមូរ​ការ​បង្ហាញ​ទៅ​កាលបរិច្ឆេទ​ប្រហាក់ប្រហែល​​ដូច​គ្នា​នៅ​ក្នុង​ខែ​មុន

en: Scroll forward to the next month
km: រមូរ​ទៅមុខ​ទៅ​ខែ​បន្ទាប់

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ ដើម្បី​រមូរ​ការ​បង្ហាញ​ទៅ​កាលបរិច្ឆេទ​ប្រហាក់ប្រហែលនៃ​ខែ​ក្រោយ

en: Scroll forward to the next year
km: រមូរ​ទោមុខ​ទៅ​ឆ្នាំ​បន្ទាប់

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​រមូរ​ការ​បង្ហាញ​ទៅ​ថ្ងៃ​ប្រហាក់ប្រហែល​ដូច​គ្នា​នៃ​ឆ្នាំ​ក្រោយ

en: Select a month
km: ជ្រើស​ខែ​មួយ

en: Select a year
km: ជ្រើស​ឆ្នាំ
