korganizer - en to nds translation catalogue (470 entries)

en: A Personal Organizer
nds: En Pleger för Dien persöönliche Saken

en: Maintainer
nds: Pleger

en: Former Maintainer
nds: Verleden Pleger

en: Original Author
nds: Orginaalautor

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
nds: En Deel vun de Arbeit hett Google bi den Summer of Code 2005 betahlt.

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nds: <qt>Dit verstickt den Menübalken heel un deel. Du kannst em mit %1 wedder wiesen.</qt>

en: Hide menu bar
nds: Menübalken versteken

en: Import &Calendar...
nds: &Kalenner importeren...

en: Could not load calendar %1.
nds: Kalenner "%1" lett sik nich laden.

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
nds: De daallaadten Begeefnissen warrt na Dien Kalenner inföögt.

en: Export as &iCalendar...
nds: As &iCalendar exporteren...

en: Pur&ge Completed To-dos
nds: Utföhrt Opgaven &wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: What's &Next
nds: Wat kummt &neegst

en: &Month
nds: &Maand

en: &Agenda
nds: &Dagansicht

en: &Event List
nds: B&egeefnis-List

en: &To-do List
nds: &Opgavenlist

en: &Journal
nds: &Daagbook

en: Time&line
nds: Tiet&reeg

en: &Refresh
nds: O&pfrischen

en: In Horizontally
nds: Breder

en: Out Horizontally
nds: Smaller

en: In Vertically
nds: Höger

en: Out Vertically
nds: Sieter

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
nds: Na &Vundaag

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
nds: Vundaag

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
nds: &Torüch

[ctx: scroll backward]
en: Back
nds: Torüch

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
nds: &Vörut

en: &Day
nds: &Dag

en: &Next Day | &Next %1 Days
nds[0]: &Nakamen Dag
nds[1]: &Nakamen %1 Daag

en: W&ork Week
nds: A&rbeitweek

en: New E&vent...
nds: &Nieg Begeefnis...

en: New &To-do...
nds: Niege &Opgaav...

en: New Su&b-to-do...
nds: Niege Ünne&ropgaav...

en: New &Journal...
nds: Nieg &Daagbookindrag...

en: Configure View...
nds: Ansicht instellen...

en: Configure
nds: Instellen

en: &Show
nds: &Wiesen

en: &Edit...
nds: &Bewerken...

en: &Make Sub-to-do Independent
nds: Ünneropgaav ut Opgaav &lösen

note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information...
nds: Indrag-Informatschonen a&pen maken...

en: Send &Invitation to Attendees
nds: Deelnehmers en &Inladen tostüern

en: Re&quest Update
nds: Na Opfrischen &fragen

en: Send &Cancellation to Attendees
nds: Deelnehmers en &Afseggen tostüern

en: Send Status &Update
nds: Status&opfrischen sennen

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
nds: &Gegenvörslag maken

en: &Mail Free Busy Information...
nds: Free-/Bunneninformatschonen mit Ne&ttpost sennen...

en: &Send as iCalendar...
nds: As iCalendar &loosstüern...

en: &Upload Free Busy Information
nds: Free-/Bunneninformatschonen &hoochladen

en: &Address Book
nds: &Adressbook

en: Show Date Navigator
nds: Datumnavigatschoon wiesen

en: Show To-do View
nds: Opgavenansicht wiesen

en: Show Item Viewer
nds: Begeefniskieker wiesen

en: Show Calendar Manager
nds: Kalennerpleger wiesen

en: Configure &Date && Time...
nds: &Datum un Tiet instellen...

en: Manage View &Filters...
nds: Ansicht&filtern plegen...

en: &Configure KOrganizer...
nds: KOrganizer &instellen...

en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
nds[0]: 1 Begeefnis wöör nich mit Spood importeert
nds[1]: %1 Begeefnissen wöörn nich mit Spood importeert

en: There was an error while merging the calendar: %1
nds: Dat geev en Fehler bi't Tosamenföhren vun en Kalenner: %1

en: New calendar added successfully
nds: Nieg Kalenner mit Spood toföögt

en: Could not add a calendar. Error: %1
nds: En Kalenner lett sik nich tofögen. Fehler: %1

en: An error occurred: %1
nds: Dat geev en Fehler: %1

en: Cannot upload calendar to '%1'
nds: Kalenner lett sik nich na "%1" hoochladen

en: Saved calendar '%1'.
nds: Kalenner "%1" sekert.

en: Unable to save calendar to the file %1.
nds: Kalenner lett sik nich in Datei "%1" sekern.

en: Error
nds: Fehler

en: Could not start control module for date and time format.
nds: Kuntrullmoduul för Datum un Tiet lett sik nich starten.

en: &Show Event
nds: Begeefnis &wiesen

en: &Edit Event...
nds: Begeefnis &bewerken...

en: &Delete Event
nds: Begeefnis we&gdoon

en: &Show To-do
nds: Opgaav &wiesen

en: &Edit To-do...
nds: Opgaav &bewerken...

en: &Delete To-do
nds: Opgaav we&gdoon

en: Attach as &link
nds: As Link bi&leggen

en: Attach &inline
nds: Binnenreegs b&ileggen

en: Attach inline &without attachments
nds: Binnenreegs a&hn Bilagen bileggen

en: C&ancel
nds: &Afbreken

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
nds: Dat Wegdoon vun en Nettbreef sien Bilagen mag sien Ünnerschrift leeg maken.

en: Remove Attachments
nds: Bilagen wegmaken

en: Undo: %1
nds: Torüchnehmen: %1

en: Undo
nds: Torüchnehmen

en: Redo: %1
nds: Wedderhalen: %1

en: Redo
nds: Wedderhalen

en: URL '%1' is invalid.
nds: URL "%1" is leeg.

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
nds: <p>Wullt Du dissen Kalennerindrag na en vörhannen Kalenner infögen oder en niegelnagelniegen Kalenner opstellen?</p><p>Wenn Du Infögen utsöchst, kannst Du achteran den Teelkalenner utsöken.</p><p>Wenn Du Tofögen utsöchst, warrt för Di en nieg Kalenner opstellt.</p>

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
nds: Kalenner importeren

en: Merge into existing calendar
nds: Na vörhannen Kalenner infögen

en: Add as new calendar
nds: As nieg Kalenner tofögen

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
nds: Egenschappen vun Kalenner-Orner "%1"

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
nds: <p><em>Keen Indrag utsöcht</em></p><p>Söök en Begeefnis, Opgaav oder Daagbookindrag ut, wenn Du de Enkelheiten hier ankieken wullt.</p>

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
nds: Hier kannst Du de Enkelheiten vun Begeefnissen, Daagbookindrääg oder Opgaven ankieken, de in de Hööftansicht vun KOrganizer utsöcht sünd.

en: Todo completed: %1 (%2)
nds: Opgaav utföhrt: %1 (%2)

en: Journal of %1
nds: Daagbook vun %1

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
nds: Dien Filterregeln filtert den Indrag "%1" rut, he dukt also nich in de Ansicht op.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
nds: Wullt Du den Indrag "%1" redig duerhaftig wegmaken?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
nds: Indrag wegdoon?

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
nds: Infögen fehslaan: Gellen Teeldatum lett sik nich fastslaan.

en: Make sub-to-dos independent
nds: Ünneropgaven ut Opgaav lösen

en: Toggle Reminder
nds: Anstoot an-/utmaken

en: Toggle To-do Completed
nds: Utföhrt Opgaven an-/utmaken

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
nds: "%1" wöör mit Spood na "%2" kopeert.

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
nds: Koperen mit Spood afslaten

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
nds: De Indrag lett sik nich vun "%1" na "%2" koperen.

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
nds: Koperen fehlslaan

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
nds: Verschuven fehlslaan

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
nds: "%1" wöör mit Spood vun %2 na %3 verschaven.

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
nds: Verschuven mit Spood afslaten

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
nds: De Indrag "%1" lett sik nich na "%2" tofögen. De Indrag wöör nich verschaven.

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
nds: Wullt Du dat Vörkamen op %1 ut de Wedderhalen aflösen?

en: KOrganizer Confirmation
nds: Beglöven - KOrganizer

en: &Dissociate
nds: &Aflösen

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
nds: Wullt Du dat Vörkamen op %1 ut de Wedderhalen rutlösen, oder ok all tokamen Wedderhalen aflösen?

en: &Only Dissociate This One
nds: &Bloots dit Vörkamen aflösen

en: &Also Dissociate Future Ones
nds: &Ok tokamen Vörkamen aflösen

en: Dissociate future occurrences
nds: Tokamen Vörkamen aflösen

en: Dissociate occurrence
nds: Vörkamen aflösen

en: Dissociating the future occurrences failed.
nds: Aflösen vun de tokamen Vörkamen fehlslaan.

en: Dissociating Failed
nds: Aflösen fehlslaan

en: Dissociating the occurrence failed.
nds: Dat Aflösen vun dit Vörkamen is fehlslaan.

en: Do you want to overwrite %1?
nds: Wullt Du "%1" överschrieven?

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
nds: Grund nich begäng

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
nds: iCalendar-Datei "%1" lett sik nich schrieven: %2

en: No filter
nds: Keen Filter

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
nds: De Indrag "%1" hett Ünneropgaven. Wullt bloots dissen Indrag wegdoon un all Ünneropgaven in normale Opgaven ümwanneln oder ok de Ünneropgaven wegdoon?

en: Delete Only This
nds: Bloots dissen wegdoon

en: Delete All
nds: All wegdoon

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
nds: De Indrag "%1" is as "bloots leesbor" markeert, he lett sik nich wegdoon. He höört wull en schrievschuult Kalenner to.

en: Removing not possible
nds: Wegmaken nich mööglich

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
nds: De Kalennerindrag "%1" wedderhaalt sik mehrmaals, büst Du seker, dat Du em un all sien Wedderhalen wegdoon wullt?

en: Also Delete &Future
nds: Ok &tokamen wegdoon

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
nds: De Kalennerindrag "%1" wedderhaalt sik mehrmaals. Wullt Du bloots den aktuellen op den %2 wegdoon, bloots all tokamen Vörkamen oder all sien Vörkamen?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
nds: De Kalennerindrag "%1" wedderhaalt sik mehrmaals. Wullt Du bloots den aktuellen op den %2 wegdoon, bloots all tokamen Vörkamen oder all sien Vörkamen?

en: Delete C&urrent
nds: Akt&uellen wegdoon

en: Delete &All
nds: &All wegdoon

en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
nds: Binnen den Kalennerpleger is keen Kalenner anmaakt. Keen Opgaav wöör wegdaan.

en: There are no completed to-dos to purge.
nds: Dat gifft keen utföhrt Opgaven, de sik oprümen laat.

en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
nds: All utföhrt Opgaven ut de anmaakten Kalenners wegdoon?

en: Purge To-dos
nds: Opgaven oprümen

en: Purge
nds: Oprümen

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
nds: "%1" lett sik nich bewerken, en anner Perzess hett em afslaten.

en: Unable to copy the item to %1.
nds: Indrag lett sik nich na "%1" koperen.

en: Copying Failed
nds: Koperen fehlslaan

en: Unable to move the item to  %1.
nds: De Indrag lett sik nich na "%1" verschuven.

en: Moving Failed
nds: Verschuven fehlslaan

en: 0 completed to-dos were purged.
nds: 0 utföhrt Opgaven wöörn wegdaan.

en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
nds[0]: %1 Opgaav wöör utlaten, dor gifft dat nich utföhrt oder bloots leesbor Ünneropgaven to.
nds[1]: %1 Opgaven wöörn utlaten, dor gifft dat nich utföhrt oder bloots leesbor Ünneropgaven to.

en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
nds[0]: %1 utföhrt Opgaav wöör wegdaan.
nds[1]: %1 utföhrt Opgaven wöörn wegdaan.

en: An error occurred while purging completed to-dos: %1
nds: Bi't Wegdoon vun utföhrt Opgaven geev dat en Fehler: %1

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    On the left sidebar, enable it in the calendar manager to see the incidence.
nds: Du hest en Begeefnis binnen en Kalenner opstellt, de opstunns rutfilter is.
    Du kannst em op dat Sietpaneel linkerhand binnen den Kalennerpleger anmaken, wenn Du dat Begeefnis ankieken wullt.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    You can enable it through the calendar manager (Settings->Sidebar->Show Calendar Manager)
nds: Du hest en Begeefnis binnen en Kalenner opstellt, de opstunns rutfiltert is.
    Du kannst em binnen den Kalennerpleger anmaken (Instellen -> Sietpaneel -> Kalennerpleger wiesen)

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
nds: Allmeen

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
nds: &Naam:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
nds: &Importeren

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
nds: &Exporteren

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
nds: Ansicht&grött

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
nds: &Gah na

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
nds: &Akschonen

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
nds: &Koppelplaan

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
nds: &Sietpaneel

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
nds: &Hülp

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
nds: Allmeen

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
nds: Ansichten

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
nds: Koppelplanen

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
nds: Filter-Warktüüchbalken

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
nds: <qt><p> Hier kannst Du de Daag utsöken, de Du binnen de Hööftansicht vun KOrganizer wiest hebben wullt. Wenn Du den Muusknoop daalhöllst, kannst Du mehr Daag op eenmaal utsöken.</p><p>Mit de Knööp baven kannst Du na de nakamen un verleden Maanden un Johren gahn.</p><p>Elk Reeg wiest een Week, de Tall in den Striep links is de Nummer vun de Week in't Johr. Klick dor op, wenn Du de hele Week utsöken wullt.</p></qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
nds: Kalennerfiltern bewerken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du en nieg Filter fastleggen wullt

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du den opstunns utsöchten Filter wegdoon wullt.

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
nds: Nieg Filter %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
nds: Wullt Du den Filter "%1" redig duerhaftig wegmaken?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
nds: Filter wegdoon?

en: Edit...
nds: Bewerken...

en: Show in Context
nds: Mit Ümgeven wiesen

en: Numeric Value
nds: Numeersch Weert

en: Boolean
nds: Boolsch

en: Selection
nds: Köör

en: Date & Time
nds: Datum un Tiet

en: Date
nds: Datum

en: KCMDesignerfields
nds: KCMDesignerfelder

en: Qt Designer Fields Dialog
nds: Fellerdialoog vun Qt-Designer

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
nds: <qt>Wullt Du <b>%1</b> redig wegdoon?</qt>

en: Import Page
nds: Siet importeren

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
nds: <qt><b> Wohrschoen:</b>Qt-Designer lett sik nich finnen, wohrschienlich is dat nich installeert. Du kannst also bloots vörhannen Designer-Dateien importeren.</qt>

en: Available Pages
nds: Verföögbor Sieden

en: Preview of Selected Page
nds: Vöransicht för utsöchte Siet

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
nds: <qt><p>Mit dit Moduul kannst Du Dien egen graafsche Bedeenelementen (<i>Widgets</i>) tofögen un Dien egen Weerten na %1 sekern. Maak dat so:</p><ol><li>Klick op <i>Mit Qt-Designer bewerken</i></li><li>Binnen den Dialoog klickst Du op <i>Widget</i>, un denn op <i> OK</i></li><li>Föög Dien Bedeenelementen na't Kiekwark to</li><li>Seker de Datei binnen den Orner, den Qt-Designer vörsleit</li><li>Maak Qt-Designer to</li></ol><p>Wenn Du al en Designer-Datei (*.ui) jichtenswo op de Fastplaat hest, klick op <i>Siet importeren</i></p><p><b>Wichtig:</b> De Naam vun elk Ingaavelement, dat Du na't Kiekwark inbuust, mutt mit <i>X_</i> anfangen. Wenn also Dien Element Dien egen Indrag <i>X-Bsp</i> tohören schall, sett de <i>Naam</i>-Egenschapp vun't Element op <i>X_Bsp</i>.</p><p><b>Wichtig:</b> Dat Element warrt egen Feller mit den Programmnaam &quot;%2&quot; bewerken. Wenn Du den Programmnaam för't Bewerken ännern wullt, legg den Elementnaam in Qt-Designer fast.</p></qt>

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
nds: <a href="whatsthis:%1">Wodennig funkscheneert dat?</a>

en: Delete Page
nds: Siet wegdoon

en: Import Page...
nds: Siet importeren...

en: Edit with Qt Designer...
nds: Mit Qt-Designer bewerken...

en: Key:
nds: Slötel:

en: Type:
nds: Typ:

en: Classname:
nds: Klassnaam:

en: Description:
nds: Beschrieven:

en: &Move
nds: &Verschuven

en: &Copy
nds: &Koperen

en: &Add
nds: &Tofögen

en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: Unable to save %1 "%2".
nds: %1 "%2" lett sik nich sekern.

en: Holiday
nds: Fierdag

en: New Calendar
nds: Nieg Kalenner

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
nds: bloots-leesbor

en: Calendar
nds: Kalenner

en: Import the specified files as separate calendars
nds: De angeven Dateien as enkel Kalenners importeren

en: Merge the specified files into an existing calendar
nds: De angeven Dateien na den Standardkalenner infögen

en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
nds: Kalennerdateien oder -URL-Adressen. Wenn -i, -o oder -m nich angeven is, warrt de Bruker fraagt, wat de Kalenners importeert oder inföögt warrn schöölt.

en: Merged calendar
nds: Tosamenföhrt Kalenner

en: Calendars Side by Side
nds: Kalenners blangenanner

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
nds: De Arbeitweek-Ansicht lett sik nich wiesen, Du hest keen Arbeitdaag fastleggt. Legg bitte tominnst een Arbeitdag binnen de Instellen för Datum un Tiet fast.

[ctx: @title:tab]
en: Colors
nds: Klören

[ctx: @title:group]
en: Resources
nds: Ressourcen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
nds: Hier kannst Du den Kalenner utsöken, den Du ännern wullt. Mit den Knoop nerrn kannst Du de Klöör för den utsöchten Kalenner ännern.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
nds: Mit dat Utsöökfeld baven kannst Du de Klöör för den utsöchten Kalenner fastleggen.

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
nds: Schriftoorden

[ctx: @label]
en: Event text
nds: Begeefnis-Text

[ctx: @label]
en: Mail transport:
nds: Nettpost-Överdreegmetood:

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
nds: Persöönlich

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
nds: Nettpostinstellen

[ctx: @title:tab]
en: Save
nds: Sekern

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
nds: Kalenners

[ctx: @title:group]
en: Position
nds: Positschoon

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
nds: Baven de Dagansichten wiesen

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
nds: Nerrn de Dagansichten wiesen

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
nds: Smuck Kalenner

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
nds: Dit Plugin lett sik nich instellen

[ctx: @title:tab]
en: Regional
nds: Regioon

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
nds: Allmeen Tiet un Datum

[ctx: @title:group]
en: Holidays
nds: Fierdaag

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
nds: Fierdagregioon bruken:

[ctx: @title:group]
en: Working Period
nds: Arbeittiet

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
nds: Maak dit an, wenn KOrganizer de Arbeittiet an dissen Wekendag wiesen schall. Wenn dat för Di en Warkdag is, maak dat man an, anners warrt de Arbeittiet nich infarvt.

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
nds: Standardweerten

[ctx: @title:group]
en: Appointments
nds: Terminen

[ctx: @title:group]
en: Reminders
nds: Anstööt

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
nds: Standardalarmtiet:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
nds: Minuten

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
nds: Stünnen

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
nds: Daag

en: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
nds: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Klangdateien (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
nds: Allgemeen

[ctx: @title:group]
en: Display Options
nds: Dorstelloptschonen

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
nds:  Daag

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
nds: Datumnavigatschoon

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
nds: Dagansicht

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
nds:  Pixels

[ctx: @title:tab]
en: Month View
nds: Maandansicht

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
nds: Opgaven-Ansicht

[ctx: @title:group]
en: Other Options
nds: Anner Optschonen

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
nds: Du wullt allens op de Standardweerten torüchsetten. All Dien egen Instellen gaht denn verloren.

en: Setting Default Preferences
nds: Standardweerten warrt instellt

en: Reset to Defaults
nds: Op Standardweerten torüchsetten

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
nds: Wegdoon beglöven

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Always confirm when deleting items
nds: Bi't Wegdoon jümmers nafragen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
nds: Maak dit an, wenn Du nochmaal fraagt warrn wullt, ehr Indrääg wegdaan warrt.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
nds: Niege Begeefnissen, Opgaven un Daagbookindrääg

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
nds: Na Kalenner fragen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
nds: Wenn anmaakt, fraagt KOrganizer Di jümmers na den Kalenner, binnen den Du den niegen Indrag wohren wullt, wenn Du en nieg Opgaav, Begeefnis oder Daagbookindrag opstellst. Dit is anraadt, wenn Du de deelten Ornern op den Kolab-Server bruken wullt oder mit Kontact as KDE-Kolab-Client mehr as een Konto plegen muttst.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
nds: Söök Dien Oort op de List vun Öörd binnen de Köör ut. Wenn Dien Stadt nich oplist is, söök een binnen Dien Tietrebeet ut. KOrganizer stellt sik automaatsch op Sommer- un Wintertiet in.

note: i18n: ectx: label, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Day begins at
nds: Daganfang

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DayBegins), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
nds: Giff hier de fröhste Tiet in, de Du normalerwies för Begeefnissen bruukst, se warrt baven an de Kant wiest.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
nds: Arbeitanfang

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
nds: Giff hier Dien Arbeitanfang in. KOrganizer markeert de Arbeitstünnen mit en anner Achtergrundklöör.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
nds: Arbeitenn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
nds: Giff hier Dien Arbeitenn in. KOrganizer markeert de Arbeitstünnen mit en anner Achtergrundklöör.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time &amp; Date)
en: Exclude holidays
nds: Nich op Fierdaag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Time &amp; Date)
en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
nds: Maak dit an, wenn KOrganizer de Arbeitstünnen op Fierdaag nich markeren schall.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
nds: För bunnen Daag en anner Achtergrundklöör bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen de Maandansicht en anner Achtergrundklöör för besett Daag bruken wullt, de tominnst een helen Dag lang duert. De Achtergrundklöör för disse Optschoon lett sik ok op de Siet för de Klöreninstellen ännern. Kiek na de Instellen "Achtergrundklöör för bunnen Daag".

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
nds: Tosamenfaten binnen Kortinfos wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen de KortInformatschoon en Tosamenfaten vun dat Begeefnis hebben wullt, op dat Du mit de Muus wiest.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
nds: Nakamen Daag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
nds: Hier kannst Du fastleggen, wo vele Daag binnen de "Nakamen Daag"-Ansicht wiest warrt. Du kannst ehr över "Nakamen Daag" binnen dat "Ansicht"-Menü opropen.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
nds: Disse Tall vun Daag binnen de "Nakamen Daag"-Ansicht wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
nds: Indrääg mit Dag-Wedderhalen wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
nds: Wenn anmaakt, warrt Daag mit Begeefnissen, de sik dagbaseert wedderhaalt, binnen de Datumnavigatschoon mit fette Schrift markeert. Wenn Du dat utmaakst, stickt anner Begeefnissen (ahn Dag-Wedderhalen) mehr rut.

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
nds: Indrääg mit Week-Wedderhalen wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
nds: Wenn anmaakt, warrt Daag mit Begeefnissen, de sik wekenbaseert wedderhaalt, binnen de Datumnavigatschoon mit fette Schrift markeert. Wenn Du dat utmaakst, stickt anner Begeefnissen (ahn Week-Wedderhalen) mehr rut.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
nds: Binnen de Opgaven-Ansicht Opgaven ansteed Begeefnissen wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen de Opgaven Ansicht Daag mit Opgaven mit fett Schrift binnen de Datumnavigatschoon wiesen wullt

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
nds: Binnen de Daagbook-Ansicht Daagböker ansteed Begeefnissen wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen de Daagbook-Ansicht Daag mit Daagbook-Indrääg mit fett Schrift binnen de Datumnavigatschoon wiesen wullt

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
nds: Weeknummern söökt en Arbeitweek ut, wenn Du in de Arbeitweek-Ansicht büst.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
nds: Maak dit an, wenn Du bi't Klicken op de Wekennummern binnen de Datumnavigatschoon en Arbeitweek utsöken wullt, oder maak dit ut, wenn Du de hele Week utsöken wullt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
nds: Grött vun een Stünn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
nds: De Hööchde vun de Stünn-Regen binnen de Dagansicht, in Pixels. Settst Du dissen Weert rop, warrt elkeen Reeg vun de Dagansicht ehr Gadder höger.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
nds: De Hööchde för een Stünn binnen de Dagansicht fastleggen (in Pixels)

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
nds: Lüttbiller binnen Dagansicht wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
nds: Maak dit an, wenn Du Lüttbiller (Alarm, Wedderhalen usw.) binnen de Indrääg vun de Dagansicht wiesen wullt

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
nds: Lüttbiller binnen Indrääg vun de Dagansicht wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
nds: Opgaven wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
nds: Maak dit an, wenn Du Opgaven binnen de Dagansicht wiesen wullt.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
nds: Opgaven binnen de Dagansicht wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
nds: Streek för aktuelle Tiet wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
nds: Maak dit an, wenn Du de aktuelle Tiet mit en Streek in de Dag- un de Wekenansicht wiesen wullt.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
nds: Mark för de aktuelle Tiet wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
nds: Sekunnen op Mark för de aktuelle Tiet wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
nds: Maak dit an, wenn Du ok de Sekunnen op den Streek för de aktuelle Tiet wiesen wullt

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds with the current-time indicator
nds: Sekunnen op de Mark för de aktuelle Tiet wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
nds: Tietrebeet-Köör binnen Dagansicht start Begeefniseditor

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
nds: Maak dit an, wenn dat Markeren vun en Tietrebeet binnen de Dag- oder Wekenansicht den Begeefniseditor automaatsch starten schall. Tietrebeden kannst Du markeren, wenn Du bi de Anfangtiet den linken Muusknoop daaldrückst un de Muus mit hollen Muusknoop na de Enntiet treckst.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
nds: Bi't Utsöken vun en Tietrebeet automaatsch Begeefnis-Editor opmaken

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
nds: Klöörbruuk

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
nds: Bloots Kalenner

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
nds: För Kalennerindrääg binnen un buten de Kalennerklöör bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
nds: Maak dit an, wenn Du binnen de Dagansicht en anner Achtergrundklöör för besett Daag bruken wullt, de tominnst een helen Dag lang duert. De Achtergrundklöör för disse Optschoon lett sik ok op de Siet för de Klöreninstellen ännern. Kiek na de Instellen "Achtergrundklöör för bunnen Daag".

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
nds: Mehrkalenner-Ansicht

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
nds: All Kalenners na een Ansicht infögen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
nds: Bruuk "All Kalenners na een Ansicht infögen", wenn Du all Dien Kalenners tosamen binnen een Ansicht hebben wullt.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
nds: All Kalenners tosamen wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
nds: Kalenners blangenanner wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
nds: Bruuk "Kalenners blangenanner wiesen", wenn Du twee Kalenners op eenmaal blangenanner ankieken wullt.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
nds: Twee Kalenners blangenanner wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
nds: Paneels för Ansichten bruken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
nds: Bruuk "Paneels för Ansichten bruken", wenn Du den wiesten Kalenner mit de Tab-Tast wesseln wullt.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
nds: Mit Tab de Kalenners dörgahn

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
nds: Lüttbiller binnen Maandansicht wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
nds: Maak dit an, wenn Du Lüttbiller (Alarm, Wedderhalen usw.) binnen de Indrääg vun de Maandansicht wiesen wullt

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
nds: Lüttbiller binnen Indrääg vun de Maandansicht wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
nds: Tiet binnen Maandansicht wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
nds: Maak dit an, wenn Du de Tiet binnen de Maandansicht wiesen wullt.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
nds: Tiet binnen Indrääg vun de Maandansicht wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
nds: Maak dit an, wenn Du Opgaven binnen de Maandansicht wiesen wullt.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
nds: Opgaven binnen de Maandansicht wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
nds: Daagböker wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
nds: Maak dit an, wenn Du Daagböker binnen de Maandansicht wiesen wullt.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
nds: Daagböker binnen de Maandansicht wiesen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
nds: Maandansicht bruukt heel Finster

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
nds: Maak dit an, wenn de Maandansicht dat hele KOrganizer-Finster bruken schall. De Maandansicht kriggt so wat mehr Platz, man anner Elementen so as de Datumnavigatschoon, de Indragenkelheiten oder de Kalennerlist warrt nich mehr wiest.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
nds: Bruuk de Optschoon "Bloots Kalenner", wenn Du de Kalennerindrääg (buten un binnen) mit Klöör vun den tohören Kalenner wiesen wullt. Disse Klören kannst Du op de Instellensiet för Klören un Schriftoorden fastleggen.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
nds: För Maandindrääg binnen un buten de Kalennerklöör bruken

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
nds: Utföhrt Opgaven jümmers nerrn op de List wiesen

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
nds: Utföhrt Opgaven warrt nerrn op de List wiest, liek wat ehr Prioriteet is.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
nds: Maak dit an, wenn Du all utföhrt Opgaven jümmers nerrn op de List tohoopstellen wullt

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
nds: Opgavenlist bruukt heel Finster

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-do list in a full KOrganizer window
nds: De Opgavenlist binnen dat hele KOrganizer-Finster wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
nds: Maak dit an, wenn de Opgavenansicht dat hele KOrganizer-Finster bruken schall. De Opgavenansicht kriggt so wat mehr Platz, man anner Elementen so as de Datumnavigatschoon, de Opgaavenkelheiten oder de Kalennerlist warrt nich mehr wiest.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos in a flat list
nds: Opgaven as eenfach List wiesen

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
nds: De Opgaven as eenfach List un nich as Boom wiesen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
nds: Maak dit an, wenn Du na Dien Opgaven as en eenfach List un nich as Boom hebben wullt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
nds: Utföhrte Opgaven na't Daagbook indregen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
nds: Maak dit an, wenn Du dat Utföhren vun en Opgaav automaatsch in en Daagbookindrag fasthollen wullt.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
nds: Fierdagklöör

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
nds: Hier kannst Du de Klöör för Fierdaag fastleggen. Se warrt binnen de Maandansicht för den Naam vun den Fierdag un binnen de Datumnavigatschoon för sien Datum bruukt.

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
nds: Achtergrundklöör för Dagansicht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
nds: Hier kannst Du de Achtergrundklöör för de Dagansicht fastleggen.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time line color
nds: Klöör för den Streek för de aktuelle Tiet binnen Dagansicht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
nds: En Klöör för den Streek för de aktuelle Tiet utsöken

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
nds: Disse Klöör för den Streek för de aktuelle Tiet binnen de Dagansicht bruken

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
nds: Achtergrundklöör för bunnen Daag

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
nds: Hest Du en Termin as besett markeert, de den helen Dag lang duert, kannst Du för dissen Dag en anner Achtergrundklöör binnen de Dag- oder Maandansicht bruken. Söök de Klöör hier ut.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
nds: Klöör för de Arbeitstünnen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
nds: De Dagansicht ehr Achtergrundklöör för de Arbeitstünnen fastleggen

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
nds: Klöör för Opgaven, de vundaag aflopen doot

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
nds: Hier kannst Du de Klöör för Opgaven fastleggen, de vundaag afloopt.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
nds: Klöör för utstahn Opgaven

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
nds: Hier kannst Du de Klöör för Opgaven fastleggen, de al aflopen sünd.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
nds: Tietbalken

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du en anner Schriftoort för den Tietbalken (de Stünnenwieser binnen de Dagansicht) utsöken wullt. De Knoop maakt den Dialoog "Schriftoort utsöken" op, binnen den Du en anner Schriftoort utsöken kannst.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
nds: Maandansicht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du en anner Schriftoort för de Maandansicht utsöken wullt. De Knoop maakt den Dialoog "Schriftoort utsöken" op, binnen den Du en anner Schriftoort för de Begeefnissen binnen de Maandansicht utsöken kannst.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
nds: Dagansicht

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du en anner Schriftoort för de Dagansicht utsöken wullt. De Knoop maakt den Dialoog "Schriftoort utsöken" op, binnen den Du en anner Schriftoort för de Begeefnissen binnen de Dagansicht utsöken kannst.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time line
nds: Streek för aktuelle Tiet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du en anner Schriftoort för den Tietwieser utsöken wullt. De Knoop maakt den Dialoog "Schriftoort utsöken" op, binnen den Du en anner Schriftoort för den Tietwieser binnen de Dagansicht utsöken kannst.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
nds: Standardmetood för Opgaavbilagen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
nds: De Standardmetood för't Tofögen vun Nettbreven na Opgaven

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
nds: Jümmers nafragen

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
nds: Bloots Link na de Naricht bileggen

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
nds: Heel Naricht bileggen

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
nds: Klöör för Markeren

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
nds: Hier kannst Du de Klöör för Markeren fastleggen. Mit disse Klöör warrt opstunns utsöchte Rebeden binnen de Datumnavigatschoon un de Dagansicht markeert.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
nds: Maandansicht-Achtergrundklöör

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
nds: Hier kannst Du de Achtergrundklöör för de Maandansicht utsöken.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
nds: Hier kannst Du de Klöör för't Rutheven utsöken. Mit disse Klöör warrt dat opstunns utsöchte Rebeet binnen de Maand- un Dagköör markeert.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
nds: Hier kannst Du de Achtergrundklöör för de Arbeitstünnen binnen de Maandansicht utsöken.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
nds: Standardklöör för Begeefnissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
nds: &Nieg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
nds: Filterenkelheiten

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
nds: Naam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
nds: Maak dit an, wenn Du keen sik wedderhalen Opgaven un Begeefnissen binnen Dien Ansichten hebben wullt. Indrääg, de sik op Dag- oder Wekenbasis wedderhaalt, köönt en Barg Ruum innehmen, villicht is dat för Di goot, se to versteken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
nds: Sik wedderhalen Opgaven un Begeefnissen &versteken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
nds: Wenn anmaakt, maakt de Filter all al utföhrte Opgaven ut de List weg. Wahlwies kann he ok bloots Opgaven utblennen, da al siet en angeven Tall vun Daag utföhrt sünd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
nds: U&tföhrte Opgaven utblennen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
nds: Mit disse Optschoon kannst Du fastleggen, welk utföhrte Opgaven utblendt warrt. Wenn Du <i>Fuurts</i> utsöchst, blendt de Filter Opgaven direktemang ut, wenn Du se as "Utföhrt" markeerst. Du kannst de Tall vun Daag över den Dreihknoop grötter un lütter maken.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
nds: Hier kannst Du de Tall vun Daag angeven, de en Opgaav al utföhrt wesen mutt, ehr se utblendt warrt. Wenn Du "Fuurts" utsöchst, warrt all utföhrte Opgaven utblendt. Wenn Du a.B. den Weert 1 utsöchst, warrt all Opgaven utblendt, de Du vör tominnst 24 Stünnen op "Utföhrt" sett hest.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
nds: Mit disse Optschoon kannst Du all Opgaven op de List versteken, de noch nich anfungen hebbt. (Beacht bitte, dat Anfangdatum is nich de Opgaav ehr Afloopdatum.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
nds: Nich akt&ive Opgaven versteken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
nds: Bloots Utsöchte nich wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
nds: Bloots Utsöchte wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
nds: Ännern...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
nds: Mit disse Optschoon kannst Du all Opgaven vun Dien List utblennen, de anner Lüüd utföhren mööt.<br>
    Bloots Opgaven mit tominnst een Deelnehmer warrt pröövt. Wenn Du nich op de Deelnehmerlist steihst, warrt de Opgaav utblendt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
nds: Anner Lüüd ehr Opgaven versteken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
nds: A&pen maken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
nds: Dör dat Apenmaken vun Dien Free-/Bunnentieden köönt anner Lüüd Dien Kalenner mit inreken, wenn se Di för en Mööt inladen wullt. Bloots de Tieden warrt apen maakt, man nich de Grünn för den Bunnen-Status.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
nds: Maak dit an, wenn Du Dien Free-/Bunnentieden automaatsch apen maken wullt.
    Du kannst disse Optschoon utmaken un Dien Free-/Bunnentieden mit dat "Koppelplaan"-Menü vun KOrganizer över Nettpost oder Hoochladen apen maken.
    Beacht: Wenn Du KOrganizer as Kolab-Client bruukst, deit dat nich noot; de Kolab2-Server maakt Dien Free-/Bunnentieden apen un leggt anner Lüüd ehr Togriepverlöven dor op fast.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
nds: Free-/&Bunnentieden automaatsch apen maken

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
nds: Hier kannst Du de körtste Tiet twischen twee Hoochladen in Minuten fastleggen. KOrganizer bruukt disse Optschoon bloots, wenn Du Dien Free-/Bunnentieden automaatsch apen maakst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
nds: Körtst Tiet twischen twee Hoochladen (in Minuten):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
nds: Hier kannst Du instellen, wo vele tokamen Daag Du apen maakt wullt, so dat se för anner Lüüd sichtbor sünd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
nds: Apenmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
nds: Daag mit Free-/Bunnentieden apen maken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
nds: Server-Informatschoon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
nds: Giff hier bitte de URL vun den Server in, op den Dien Free-/Bunnentieden apenmaakt warrn schöölt.
    Fraag den Server sien Pleger na de richtige Instellen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
nds: Giff hier Dien Passwoort för den Arbeitkoppel-Server in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
nds: Passwoort:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
nds: Giff hier Brukernaam un Passwoort för Dien Konto op den Server in.
    
    En besünner Saak bi Kolab2-Servers: Inmellen över UID (Eensoortet Beteekner). Standardwies is Dien UID Dien Nettpostadress op den Kolab2-Server, man dat kann ok wat anners wesen. Wenn dat so is, giff Dien UID hier in.

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
nds: Brukernaam:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
nds: Maak dit an, wenn KOrganizer Dien Passwoort binnen sien Instellendatei wohren schall, so dat Du nich jümmers fraagt warrst, wenn KOrganizer Dien Free-/Bunnentieden hoochlaadt.
    Dat is vun wegen de Sekerheit nich anraadt, dat Passwoort na de Instellendatei to schrieven.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
nds: &Passwoort wohren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
nds: Server-Adress:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No need if using Kolab server version 2)
nds: (Kolab-Serververschoon 2 deit nich noot)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
nds: &Halen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
nds: Wenn Du de Free-/Bunnentieden haalst, de anner Lüüd för sik apen maakt hebbt, kannst Du ehr Kalenners inreken, wenn Du se na en Mööt inladen wullt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
nds: Maak dit an, wenn Du anner Lüüd ehr Free-/Bunnentieden automaatsch halen wullt. Beacht dat bitte, Du muttst de Serverinformatschonen richtig ingeven, wenn dat funkscheneren schall.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
nds: Anner Lüüd ehr Free-/&Bunnentieden automaatsch halen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
nds: Wenn anmaakt, warrt bi't Halen "bruker@domain.ifb" ansteed vun bloots "bruker.ifb" bruukt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
nds: Maak dit an, wenn Du de Free-/Bunnendatei in't Formaat "bruker@domain.ifb" daalladen wullt (a.B. tjark@bedrief.com.ifb). Anners warrt de Datei in't Formaat "bruker.ifb" daallaadt (a.B. tjark.ifb). Fraag den Pleger vun den Server, wenn Du nich seker büst, wat Du hier instellen schallst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
nds: Bi't Halen de hele Nettpost&adress bruken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
nds: Giff hier de URL för den Server in, op den de Free-/Bunnentieden apenmaakt warrt.
    Fraag den Server sien Pleger de richtige Instellen.
    Hier is en Bispill-URL för en Kolab2-Server:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Du kannst man ok den helen Padd angeven, as Bispill: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
nds: Bruker&naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
nds: &Passwoort:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
nds: Passwoort w&ohren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
nds: &Söken na:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
nds: Söken na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
nds: B&egeefnissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
nds: &Daagböker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
nds: &Opgaven

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
nds: Söken in

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
nds: Steden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
nds: Besch&rieven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
nds: &Tosamenfaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
nds: Deelnehmers

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
nds: Tietrebeet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
nds: &Vun:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, startDate) i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, endDate)
en: 2008-08-18
nds: 18.08.2008

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
nds: &Na:

en: Agenda %1
nds: Dagansicht %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
nds: Een Kalenner per Dagansicht-Striep wiesen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
nds: Egen Kalennerinstellen bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
nds: Tall vun Striepen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
nds: Markeert Kalenners

en: Scroll to week number %1
nds: Na Week %1 gahn

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
nds: Klick hier, wenn Du na Week %1 vun't opstunns wieste Johr gahn wullt

en: A column header of the %1 dates in the month.
nds: En Striepkopp för de %1-Daten vun den Maand

en: Calendar's custom icon
nds: Kalenner-Lüttbild

en: To-do
nds: Opgaav

en: Journal
nds: Daagbook

en: Recurring
nds: Wedderhalen

en: Read Only
nds: Bloots lesen

en: Needs Reply
nds: Anter deit noot

en: Attending
nds: Deelnehmen

en: Maybe Attending
nds: Villicht deelnehmen

en: Organizer
nds: Utrichter

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
nds: Bruukt Lüttbiller

en: Scroll backward to the previous year
nds: Na't verleden Johr torüchgahn

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du na üm un bi den sülven Dag vun't verleden Johr gahn wullt

en: Scroll backward to the previous month
nds: Na den verleden Maand torüchgahn

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du üm un bi na't sülve Datum vun den verleden Maand gahn wullt

en: Scroll forward to the next month
nds: Na den tokamen Maand vörgahn

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du üm un bi na't sülve Datum vun den nakamen Maand gahn wullt

en: Scroll forward to the next year
nds: Na't tokamen Johr vörgahn

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
nds: Klick op dissen Knoop, wenn Du na üm un bi den sülven Dag vun't nakamen Johr gahn wullt

en: Select a month
nds: Maand utsöken

en: Select a year
nds: En Johr utsöken
