korganizer - en to pl translation catalogue (868 entries)

[ctx: @info/plain]
en: A Personal Organizer
pl: Osobisty organizator

[ctx: @info/plain]
en: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2025 KOrganizer authors
pl: Prawa autorskie © 1997–1999 Preston Brown
    Prawa autorskie © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Prawa autorskie © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Prawa autorskie © 2006–2012 Allen Winter
    Prawa autorskie © 2012–2025 Autorzy KOrganizer

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
pl: Opiekun

[ctx: @info:credit]
en: Former Maintainer
pl: Poprzedni opiekun

[ctx: @info:credit]
en: Original Author
pl: Autor pierwszej wersji

[ctx: @info:credit]
en: Developer
pl: Programista

[ctx: @info:credit]
en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
pl: Część pracy sponsorowana przez Google poprzez Summer of Code 2005

[ctx: @info]
en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
pl: Ukryje to całkowicie pasek menu. Możesz go przywrócić wpisując %1.

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

[ctx: @action:inmenu]
en: Import &Calendar…
pl: Zaimportuj &kalendarz…

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
pl: Zaimportuj kalendarz

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
pl: Zaimportuj plik iCalendar lub vCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
pl: Wybierz ten element menu, jeśli chcesz importować zawartość pliku iCalendar lub vCalendar do swojego bieżącego kalendarza.

[ctx: @action:inmenu]
en: Export as &iCalendar…
pl: Wyeksportuj jako &iCalendar…

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
pl: Wyeksportuj kalendarz do pliku

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
pl: Wyeksportuj swój kalendarz do pliku iCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
pl: Umożliwia wyeksportowanie całego zbioru kalendarza do pojedynczego pliku iCalendar.

[ctx: @action:inmenu]
en: Archive O&ld Incidences…
pl: Zarchiwizuj &stare wystąpienia…

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
pl: Zarchiwizuj wydarzenia i zadania do pliku

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
pl: Zarchiwizuj stare wydarzenia i zadania do pliku iCalendar

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens a dialog that allows you to select old events and to-dos that you can archive into an iCalendar file.  They will be removed from your existing calendar collection.
pl: Ten wpis menu otwiera okno dialogowe do wybierania starych wydarzeń i zadań, które można zarchiwizować w pliku iCalendar. Zarchiwizowane wystąpienia zostaną usunięte z bieżącego zbioru kalendarza.

[ctx: @action:inmenu]
en: Pur&ge Completed To-dos
pl: &Wyczyść ukończone zadania

[ctx: @info:status]
en: Purge completed to-dos
pl: Wyczyść ukończone zadania

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
pl: Usuń ukończone zadania ze swojego kalendarza

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to remove all completed to-dos from your calendar collection. This action cannot be undone!
pl: Umożliwia usuniecie wszystkich ukończonych zadań z twojego kalendarza. Nie można będzie wycofać tego działania!

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: @action:inmenu]
en: What's &Next
pl: Co &dalej

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
pl: Widok co dalej

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
pl: Przełącz na widok Co dalej

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the "What's Next" View, which shows your events and to-dos that are "coming soon" in a short list for quick reading.  All open to-dos will be displayed, but only the events from the days selected in the Date Navigator sidebar will be shown.
pl: Przełącza na widok "Co dalej", który pokazuje wydarzenia i zadania, które mają "nadejść wkrótce" na krótkiej liście do szybkiego odczytania. Wszystkie otwarte zadania zostaną wyświetlone, a w przypadku wydarzeń tylko te z dni wybranych na pasku bocznym daty.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Month
pl: &Miesiąc

[ctx: @info:status]
en: Month View
pl: Widok miesiąca

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
pl: Przełącz na widok miesiąca

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Month View, which shows all the events and due to-dos in a familiar monthly calendar layout.
pl: Przełącza na widok miesiąca, który pokazuje wszystkie wydarzenia i zadania w znanym układzie miesięcznym kalendarza.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Agenda
pl: Rozkład z&ajęć

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
pl: Widok planu zajęć

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
pl: Przełącz na widok rozkładu dnia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Agenda View, which presents your events or due to-dos for one or more days, sorted chronologically.  You can also see the length of each event in the day timetable.
pl: Przełącza na widok rozkładu dnia, który przedstawia twoje wydarzenia lub zdania z zapadalnością dnia lub więcej dni, uszeregowane chronologicznie. Możesz także zobaczyć długość każdego wydarzenia na tablicy czasu dnia.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Event List
pl: Lista wydarz&eń

[ctx: @info:status]
en: List View
pl: Widok listy

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
pl: Przełącz na widok listy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the List View, which displays all your to-dos, events and journal entries for the dates selected in the Date Navigator as a list.
pl: Przełącza na widok listy, który wyświetla wszystkie twoje zadania, wydarzenia oraz wpisy w dzienniku jako lista dla dat wybranych w oknie wyboru daty.

[ctx: @action:inmenu]
en: &To-do List
pl: Lis&ta zadań

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
pl: Widok listy zadań

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
pl: Przełącz na widok listy zadań

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the To-do List view, which provides a place for you to track tasks that need to be done.
pl: Przełącza na widok listy zadań, który zapewnia miejsce do śledzenia zadań, które muszą być wykonane.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Journal
pl: &Dziennik

[ctx: @info:status]
en: Journal View
pl: Widok dziennika

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
pl: Przełącz na widok dziennika

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Journal View, which provides a place for you to record your reflections, occurrences or experiences.
pl: Przełącza na widok dziennika, który zapewnia miejsce dla zapisywania twoich przemyśleń, wydarzeń i doświadczeń.

[ctx: @action:inmenu]
en: Time&line
pl: &Oś czasu

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
pl: Widok osi czasu

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
pl: Przełącz na widok osi czasu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Timeline View, which shows all events for the selected timespan in a Gantt view. Each calendar is displayed in a separate line.
pl: Przełącza na widok osi czasu, który pokazuje wszystkie wydarzenia dla wybranej przestrzeni czasu na widoku Gantta. Każdy kalendarz zostanie wyświetlony jako osobna linia.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Refresh
pl: O&dśwież

[ctx: @info:status]
en: Refresh
pl: Odśwież

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
pl: Odśwież wyświetlacz

[ctx: @info:whatsthis]
en: This action will refresh and redraw the current calendar view. It does not sync or update any calendar folders.
pl: To działanie odświeży i przerysuje widok bieżącego kalendarza. Nie zsynchronizuje, czy uaktualni żadnych katalogów kalendarza.

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ilter
pl: F&iltr

[ctx: @info:status]
en: Filter incidences
pl: Odfiltruj wystąpienia

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter incidences from the calendar
pl: Odfiltruj wystąpienia z kalendarza

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs user-defined view filters on the calendar collection. Filters must be created first. See "Manage View Filters" option in the Settings menu.
pl: Nakład określone przez użytkownika filtry widoku na zbiorze kalendarza. Muszą to być wcześniej istniejące filtry. Zajrzyj do "Zarządzanie filtrami widoku" z menu ustawień.

[ctx: @action:inmenu]
en: In Horizontally
pl: Powiększ w poziomie

[ctx: @action:inmenu]
en: Out Horizontally
pl: Pomniejsz w poziomie

[ctx: @action:inmenu]
en: In Vertically
pl: Powiększ w pionie

[ctx: @action:inmenu]
en: Out Vertically
pl: Pomniejsz w pionie

[ctx: @action:inmenu Jump to today]
en: To &Today
pl: &Do dzisiaj

[ctx: @action:button]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
pl: Przewiń do dzisiaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to today
pl: Przewiń widok do dzisiejszego dnia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls the current view to the today's date.
pl: Przewija bieżący widok do dzisiejszej daty.

[ctx: @action:inmenu scroll backward]
en: &Backward
pl: &Wstecz

[ctx: @action:button scroll backward]
en: Back
pl: Wstecz

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
pl: Przewiń wstecz

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
pl: Przewiń widok wstecz

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
pl: Przewija wstecz o dzień, tydzień, miesiąc lub rok, w zależności od bieżącego widoku kalendarza.

[ctx: @action:inmenu scroll forward]
en: &Forward
pl: &Naprzód

[ctx: @action:button scroll forward]
en: Forward
pl: Naprzód

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
pl: Przewiń wprzód

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
pl: Przewiń widok naprzód

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
pl: Przewija wprzód o dzień, tydzień, miesiąc lub rok, w zależności od bieżącego widoku kalendarza.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Day
pl: &Dzień

[ctx: @action:inmenu agenda view show 1 day at a time]
en: Day
pl: Dzień

[ctx: @info:status]
en: View 1 day at a time
pl: Widok jednego dnia na raz

[ctx: @info:tooltip]
en: Show 1 day at a time in Agenda View
pl: Pokaż 1 dzień na raz w widoku tablicy wydarzeń

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to show only 1 day at a time in Agenda View.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać tylko 1 dzień na raz w widoku planu.

[ctx: @action:inmenu agenda view show a few days at a time]
en: &Next Days
pl: &Następne dni

[ctx: @info:status]
en: View a few days at a time
pl: Widok kilku dni na raz

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the next few days at a time in Agenda View
pl: Pokaż kilka następnych dni na raz w widoku tablicy wydarzeń

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to show the next few days at a time in Agenda View. Configure the <placeholder>Next X Days</placeholder> setting in the <interface>Views->General</interface> settings page to adjust the number of days shown.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać kilka następnych dni na raz w widoku tablicy wydarzeń. Dostosuj ustawienie <placeholder>Następne X dni</placeholder> na stronie <interface>Widok->Ogólne</interface>, aby dostosować liczbę pokazywanych dni.

[ctx: @action:inmenu]
en: W&eek Schedule
pl: &Rozkład tygodniowy

[ctx: @action:inmenu agenda view show the weekly schedule days only (eg. no weekends)]
en: Week Schedule
pl: Rozkład tygodniowy

[ctx: @info:status]
en: Show a week at a time showing days included in your weekly schedule only
pl: Pokaż jeden tydzień na raz, pokazując tylko dni uwzględnione w twoim planie tygodniowym

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a week at a time in Agenda View, excluding days that are not included in your weekly schedule (ie. weekends are excluded)
pl: Pokaż jeden tydzień na raz w widoku planu, wykluczając dni, nieuwzględnione w twoim planie tygodniowym (tj. weekendy są wykluczone)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to show a week at a time, excluding the days that are not included in your weekly schedule. Configure your schedule by selecting days in the <placeholder>Weekly Schedule</placeholder> setting in the <interface>Time and Date->Regional</interface> page.<para>Typically this view is intended for showing the week without weekend days.</para>
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać jeden tydzień na raz, wykluczając dni, które nie znajdują się w twoim tygodniowym planie. Ustaw swój plan zaznaczając dni w ustawieniu <placeholder>Plan tygodniowy</placeholder> na stronie <interface>Czas i data->Regionalne</interface>.<para>Widok ten jest zazwyczaj przeznaczony do pokazywania tygodnia bez weekendu.</para>

[ctx: @action:inmenu]
en: &Week
pl: &Tydzień

[ctx: @action:inmenu agenda view show a week at a time]
en: Week
pl: Tydzień

[ctx: @info:status]
en: View a week at a time
pl: Widok jednego tygodnia na raz

[ctx: @info:tooltip]
en: Show 1 week at a time in Agenda View
pl: Pokaż 1 tydzień na raz w widoku tablicy wydarzeń

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option to show a week at a time in Agenda View.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać tylko tydzień na raz w widoku planu.

[ctx: @action:inmenu]
en: New E&vent…
pl: Nowe &wydarzenie…

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
pl: Utwórz nowe wydarzenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
pl: Utwórz nowe wydarzenie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Event with reminders, attendees, recurrences and much more.
pl: Otwiera okno dialogowe, które umożliwia tworzenie nowych wydarzeń z przypomnieniami, uczestnikami, powtórzeniami i wiele więcej.

[ctx: @action:inmenu]
en: New &To-do…
pl: Nowe &zadanie…

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
pl: Utwórz nowe zadanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
pl: Utwórz nowe zadanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new To-do with reminders, attendees, recurrences and much more.
pl: Otwiera okno dialogowe, które umożliwia tworzenie nowych zadań z przypomnieniami, uczestnikami, powtórzeniami i wiele więcej.

[ctx: @action:inmenu]
en: New Su&b-to-do…
pl: Nowe &pod-zadanie…

[ctx: @action:inmenu]
en: New &Journal…
pl: Nowy &dziennik…

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
pl: Utwórz nowy dziennik

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
pl: Utwórz nowy dziennik

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Journal entry.
pl: Otwiera okno dialogowe, które umożliwia stworzenie nowego wpisu dziennika.

[ctx: @action:inmenu Jump to date]
en: &Pick a Date
pl: &Wybierz datę

[ctx: @action:button]
en: Date
pl: Data

[ctx: @info:status]
en: Scroll the view to user selected dates
pl: Przewiń widok do dat zaznaczonych przez użytkownika

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to user selected dates
pl: Przewiń widok do dat zaznaczonych przez użytkownika

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a date selection dialog for quickly navigating the view.
pl: Otwiera okno wyboru daty do szybkiego przemieszczania się po widoku.

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure View…
pl: Ustawienia widoku…

[ctx: @action:button]
en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @info:status]
en: Configure the multi-calendar view
pl: Ustawienia widoku wielu kalendarzy

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure the multi-calendar view
pl: Ustawienia widoku wielu kalendarzy

[ctx: @info:whatsthis]
en: In the multi-calendar view, starts a dialog that allows configuring the view. Currently only the multi-calendar view is supported. See the Multiple Calendars options in the Views->Agenda Views settings.
pl: W widoku wielu kalendarzy, otwiera okno, umożliwiające ustawienie widoku. Obecnie tylko widok wielu kalendarzy jest możliwy. Zajrzyj do ustawień wielu kalendarzy w ustawieniach Widoki-> Widoki planów.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
pl: &Pokaż

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
pl: &Edytuj…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Make Sub-to-do Independent
pl: U&niezależnij pod-zadanie

[ctx: @action:inmenu]
note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information…
pl: O&publikuj informacje o elemencie…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send &Invitation to Attendees
pl: Wyśl&ij zaproszenie do uczestników

[ctx: @action:inmenu]
en: Re&quest Update
pl: Z&ażądaj uaktualnienia

[ctx: @action:inmenu]
en: Send &Cancellation to Attendees
pl: Wyślij odwołanie do u&czestników

[ctx: @action:inmenu]
en: Send Status &Update
pl: Wyślij &uaktualnienie stanu

[ctx: @action:inmenu counter proposal]
en: Request Chan&ge
pl: Wyślij &zmianę

[ctx: @action:inmenu]
en: &Mail Free Busy Information…
pl: Wyślij pocztą infor&mację wolny/zajęty…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Send as iCalendar…
pl: &Wyślij jako iCalendar…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Upload Free Busy Information
pl: P&ublikuj informację o czasie wolnym i zajętym

[ctx: @action:inmenu]
en: &Address Book
pl: Książka &adresowa

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Date Navigator
pl: Pokaż wybór daty

[ctx: @action:inmenu]
en: Show To-do View
pl: Pokaż widok zadań

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Item Viewer
pl: Pokaż przeglądarkę elementów

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Calendar Manager
pl: Pokaż zarządzanie kalendarzami

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure &Date && Time…
pl: Ustawienia &daty i czasu…

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage View &Filters…
pl: Zarządzanie &filtrami widoków…

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage T&ags…
pl: Z&arządzanie znacznikami…

[ctx: @action:inmenu]
en: What's new
pl: Co nowego

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure KOrganizer…
pl: &Ustawienia KOrganizer…

[ctx: @info]
en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
pl[0]: Pomyślnie zaimportowano 1 wydarzenie.
pl[1]: Pomyślnie zaimportowano %1 wydarzenia.
pl[2]: Pomyślnie zaimportowano %1 wydarzeń.

[ctx: @info]
en: There was an error while merging the calendar: <message>%1</message>
pl: Wystąpił błąd przy scalaniu kalendarza: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: New calendar added successfully
pl: Pomyślnie dodano nowy kalendarz

[ctx: @info]
en: Could not add a calendar. Error: <message>%1</message>
pl: Nie można dodać kalendarza. Błąd: <message>%1</message>

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
pl: Wybierz plik kalendarza do otwarcia

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
pl: Wybier plik kalendarza do importu

[ctx: @info]
en: An error occurred: <message>%1 (url: %2)</message>
pl: Wystąpił błąd: <message>%1 (url: %2)</message>

[ctx: @info]
en: Cannot upload calendar to <filename>%1</filename>
pl: Nie można wysłać kalendarza do <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Saved calendar <filename>%1</filename>
pl: Zapisano kalendarz <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Unable to save calendar to the file <filename>%1</filename>
pl: Nie można zapisać kalendarza do pliku <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @action:inmenu]
en: &Next Day | &Next %1 Days
pl[0]: &Następny dzień
pl[1]: &Następne %1 dni
pl[2]: &Następne %1 dni

[ctx: @info]
en: Could not start control module for date and time format.
pl: Nie można uruchomić modułu ustawień formatu daty i czasu.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Event
pl: &Pokaż wydarzenie

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Event…
pl: &Edytuj wydarzenie…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete Event
pl: Usuń wy&darzenie

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show To-do
pl: P&okaż zadanie

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit To-do…
pl: &Edytuj zadanie…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete To-do
pl: Usuń za&danie

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach as &link
pl: Załącz jako &odnośnik

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach &inline
pl: Załącz w treśc&i

[ctx: @action:inmenu]
en: Attach inline &without attachments
pl: Zawrzyj w treści bez załącznikó&w

[ctx: @action:inmenu]
en: C&ancel
pl: &Anuluj

[ctx: @info]
en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
pl: Usunięcie załączników z e-maila może uszkodzić jego sygnaturę.

[ctx: @title:window]
en: Remove Attachments
pl: Usuń załączniki

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo: %1
pl: Cofnij: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo: %1
pl: Przywróć: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Redo
pl: Przywróć

[ctx: @action:button]
en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: @info]
en: URL <filename>%1</filename> is invalid.
pl: Adres URL <filename>%1</filename> jest nieprawidłowy.

[ctx: @info]
en: <para>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</para><para>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</para><para>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</para>
pl: <para>Scalić ten element z istniejącym kalendarzem, czy użyć do utworzenia nowego kalendarza?</para><para> Po naciśnięciu scal, będziesz mógł wybrać docelowy kalendarz.</para><para>Po naciśnięciu dodaj, zostanie dla ciebie utworzony nowy kalendarz.</para>

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
pl: Zaimportuj kalendarz

[ctx: @action:button]
en: Merge into existing calendar
pl: Scal z istniejącym kalendarzem

[ctx: @action:button]
en: Add as new calendar
pl: Dodaj jako nowy kalendarz

[ctx: @item this calendar is offline]
en: %1 (Offline)
pl: %1 (Niedostępny)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
pl: %1 (domyślny)

[ctx: @info:tooltip]
en: Calendar search
pl: Szukanie kalendarzy

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing to search for a calendar within the collection.
pl: Zacznij pisać, aby zacząć szukać kalendarza w zbiorze.

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, calendar to search]
en: Search for calendar…
pl: Przeszukaj kalendarza…

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
pl: Właściwości katalogu kalendarza %1

[ctx: @action:inmenu]
en: &Set Folder Color…
pl: U&staw kolor katalogu…

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as &Default Folder
pl: Ustaw jako &domyślny katalog

[ctx: @info]
en: Do you really want to set <filename>%1</filename> as your default calendar folder?<para>This will replace <filename>%2</filename> as the default calendar folder.</para>
pl: Czy na pewno ustawić <filename>%1</filename> jako katalog swojego domyślnego kalendarza?<para>Zastąpi to <filename>%2</filename> jako katalog twojego domyślnego kalendarza.</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to set <filename>%1</filename> as your default calendar folder?
pl: Czy na pewno chcesz ustawić <filename>%1</filename> jako katalog swojego domyślnego kalendarza?

[ctx: @title:window]
en: Replace Default Calendar?
pl: Czy zastąpić domyślny kalendarz?

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> is now your default event calendar
pl: <filename>%1</filename> jest teraz twoim domyślnym kalendarzem na wydarzenia

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
pl: Dodaj kalendarz

[ctx: @info]
en: Add new calendar failed: <message>%1</message>
pl: Nie udało się dodać nowego kalendarza: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> calendar?<para><note>The calendar data will not be deleted, nor will the calendar be removed from its remote resource. The <filename>%1</filename> calendar can be added again at any time.</note></para>
pl: Czy na pewno usunąć kalendarz <filename>%1</filename>?<para><note>Dane kalendarza nie zostaną usunięte, ani sam kalendarz nie zostanie usunięty z zasobu zdalnego. Kalendarz <filename>%1</filename> będzie można dodać ponownie w każdej chwili.</note></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> calendar?<para><note>The calendar data will not be deleted, nor will the calendar be removed from its remote resource. The <filename>%1</filename> calendar can be added again at any time.</note></para><para><warning>This calendar contains your default calendar folder <filename>%2</filename>. If you delete it you may be prompted to select a new default calendar folder.</warning></para>
pl: Czy na pewno usunąć kalendarz <filename>%1</filename>?<para><note>Dane kalendarza nie zostaną usunięte, ani sam kalendarz nie zostanie usunięty z zasobu zdalnego. Kalendarz <filename>%1</filename> będzie można dodać ponownie w każdej chwili.</note></para><para><warning>Ten kalendarz zawiera katalog twojego domyślnego kalendarza <filename>%2</filename>. Jeśli go usuniesz, to będziesz musiał wskazać nowy katalog.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> calendar?<para><note>The calendar data will not be deleted, nor will the calendar be removed from its remote resource. The <filename>%1</filename> calendar can be added again at any time.</note></para><para><warning>This calendar contains your default calendar folder. If you delete it you may be prompted to select a new default calendar folder.</warning></para>
pl: Czy na pewno usunąć kalendarz <filename>%1</filename>?<para><note>Dane kalendarza nie zostaną usunięte, ani sam kalendarz nie zostanie usunięty z zasobu zdalnego. Kalendarz <filename>%1</filename> będzie można dodać ponownie w każdej chwili.</note></para><para><warning>Ten kalendarz zawiera katalog twojego domyślnego kalendarza. Jeśli go usuniesz, to będziesz musiał wskazać nowy katalog.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> calendar?<para><note>The calendar data will not be deleted, nor will the calendar be removed from its remote resource. The <filename>%1</filename> calendar can be added again at any time.</note></para><para><warning>This is your default calendar. If you delete it you may be prompted to select a new default calendar.</warning></para>
pl: Czy na pewno usunąć kalendarz <filename>%1</filename>?<para><note>Dane kalendarza nie zostaną usunięte, ani sam kalendarz nie zostanie usunięty z zasobu zdalnego Kalendarz <filename>%1</filename> będzie można dodać ponownie w każdej chwili</note></para><para><warning>To jest twój domyślny kalendarz. Jeśli go usuniesz, to będziesz musiał wskazać nowy domyślny kalendarz.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> folder?<para><warning>This cannot be undone. Please consider carefully before pressing the %2 button.</warning></para>
pl: Czy na pewno chcesz usunąć katalog <filename>%1</filename>?<para><warning>Nie będzie można tego cofnąć. Upewnij się zanim naciśniesz przycisk %2.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the <filename>%1</filename> folder?<para><warning>This cannot be undone. Please consider carefully before pressing the %2 button.</warning></para><para><warning>This is your default calendar folder. If you delete it you may be prompted to select a new default calendar.</warning></para>
pl: Czy na pewno usunąć katalog <filename>%1</filename>?<para><warning>Nie będzie można tego cofnąć. Upewnij się zanim naciśniesz przycisk %2.</warning></para><para><warning>To jest twój domyślny kalendarz. Jeśli go usuniesz, to będziesz musiał wskazać nowy domyślny kalendarz.</warning></para>

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
pl: Usunąć kalendarz

[ctx: @info]
en: The calendar you are attempting to remove is corrupted in some way. If you continue the calendar data will be removed. <para><warning>This cannot be undone. Please consider carefully before pressing the %1 button.</warning></para>
pl: Kalendarz, który próbujesz usunąć, jest w jakiś sposób uszkodzony. Jeśli przejdziesz dalej, to jego dane zostaną usunięte. <para><warning>Nie będzie można tego cofnąć. Upewnij się zanim naciśniesz przycisk %1.</warning></para>

[ctx: @info]
en: Delete calendar failed: <message>Invalid Akonadi agent instance</message>
pl: Nie udało się usunąć kalendarza: <message>Nieprawidłowe wystąpienie usługi Akonadi</message>

[ctx: @info]
en: Consider setting a default calendar for new events
pl: Rozważ ustawienie domyślnego kalendarza dla nowych wydarzeń

[ctx: @info]
en: Consider adding a write-enabled events calendar
pl: Rozważ dodane kalendarza z wydarzeniami z możliwością zapisu

[ctx: @info]
en: Delete calendar failed: <message>%1</message>
pl: Nie udało się usunąć kalendarza: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis>No Item Selected</emphasis></para><para>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</para>
pl: <para><emphasis>Nie wybrano elementu</emphasis></para><para>Wybierz wydarzenie, zadanie lub wpis dziennika, aby obejrzeć tutaj jego szczegóły.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
pl: Obejrzyj szczegóły wydarzeń, wpisów dziennika lub zadań wybranych w głównym widoku KOrganizera.

[ctx: @info/plain]
en: Todo completed: %1 (%2)
pl: Zadanie zakończone: %1 (%2)

[ctx: @info/plain]
en: Journal of %1
pl: Dziennik %1

[ctx: @info]
en: The item <resource>%1</resource> is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
pl: Element <resource>%1</resource> został odfiltrowany przez Twoje reguły filtrowania, więc będzie ukryte i nie pojawi się w widoku.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć element "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
pl: Usunąć element?

[ctx: @info]
en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
pl: Wklejanie nie powiodło się: nie można ustalić ważnej daty docelowej.

[ctx: @info/plain]
en: Make sub-to-dos independent
pl: Uniezależnij pod-zadania

[ctx: @info/plain]
en: Toggle Reminder
pl: Przełącz przypomnienia

[ctx: @info alarm enabled]
en: <message>%1</message> reminder is enabled
pl: Przypomnienie <message>%1</message> jest włączone

[ctx: @info alarm disabled]
en: <message>%1</message> reminder is disabled
pl: Przypomnienie <message>%1</message> jest wyłączone

[ctx: @info/plain]
en: Toggle To-do Completed
pl: Przełącz zakończone zadania

[ctx: @info percentage completed]
en: To-do <message>%1</message> %2 percent completed
pl: Zadanie <message>%1</message> ukończone w %2 procentach

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
pl: "%1" został pomyślnie skopiowany do %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
pl: Kopiowanie powiodło się

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
pl: Nie można skopiować elementu "%1" do %2.

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
pl: Kopiowanie nie powiodło się

[ctx: @info]
en: Unable to remove the item "%1" from the original calendar. However, a copy of this item has been put into %2
pl: Nie można usunąć rzeczy "%1" z pierwotnego kalendarze. Za to udało się skopiować tę rzecz do %2.

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
pl: Przeniesienie nie powiodło się

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
pl: Powiodło się przeniesienie "%1" z %2 do %3.

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
pl: Przeniesienie powiodło się

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
pl: Nie można dodać elementu "%1" do %2. Ten element nie został przeniesiony.

[ctx: @info]
en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
pl: Czy chcesz wyłączyć powtarzanie wydarzenia %1?

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
pl: Potwierdzenie KOrganizera

[ctx: @action:button]
en: &Dissociate
pl: O&dłącz

[ctx: @info]
en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
pl: Czy chcesz wyłączyć wydarzenie%1 z powtarzania czy także wyłączyć wszystkie przyszłe?

[ctx: @action:button]
en: &Only Dissociate This One
pl: O&dłącz tylko to

[ctx: @action:button]
en: &Also Dissociate Future Ones
pl: O&dłącz przyszłe wydarzenia

[ctx: @info/plain]
en: Dissociate future occurrences
pl: Odłącz przyszłe wydarzenia

[ctx: @info/plain]
en: Dissociate occurrence
pl: Odłącz wystąpienie

[ctx: @info]
en: Dissociating the future occurrences failed.
pl: Odłączanie przyszłych wydarzeń nie powiodło się.

[ctx: @title:window]
en: Dissociating Failed
pl: Niepowodzenie odłączania

[ctx: @info]
en: Dissociating the occurrence failed.
pl: Odłączenie wydarzenia nie powiodło się.

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar to File
pl: Wyeksportuj kalendarz do pliku

[ctx: @info]
en: Do you want to overwrite <filename>%1</filename>?
pl: Czy zastąpić <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar
pl: Wyeksportuj kalendarz

[ctx: @info save failure cause unknown]
en: Reason unknown
pl: Przyczyna nieznana

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file <filename>%1</filename>: <message>%2</message>
pl: Nie można zapisać pliku iCalendar <filename>%1</filename>: <message>%2</message>

[ctx: @info/plain]
en: No filter
pl: Bez filtra

[ctx: @info]
en: The item <resource>%1</resource> has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
pl: Element <resource>%1</resource> zawiera pod-zadania. Czy chcesz usunąć tylko ten element i uniezależnić pod-zadania, czy też chcesz usunąć element wraz ze wszystkimi pod-zadaniami-do-zrobienia?

[ctx: @action:button]
en: Delete Only This
pl: Usuń tylko to

[ctx: @action:button]
en: Delete All
pl: Usuń wszystkie

[ctx: @info]
en: The item <resource>%1</resource> is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
pl: Element <resource>%1</resource> jest oznaczony jako tylko do odczytu i nie może zostać usunięty; prawdopodobnie należy do kalendarza tylko do odczytu.

[ctx: @title:window]
en: Removing not possible
pl: Usunięcie niemożliwe

[ctx: @info]
en: The calendar item <resource>%1</resource> recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
pl: Element <resource>%1</resource> powtarza się wielokrotnie. Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć ten element i wszystkie jego powtórzenia?

[ctx: @action:button]
en: Also Delete &Future
pl: Usuń także prz&yszłe

[ctx: @info]
en: The calendar item <resource>%1</resource> recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
pl: Element kalendarza <resource>%1</resource> powtarza się wielokrotnie. Czy chcesz usunąć jego wystąpienie tylko w dniu %2, także jego przyszłe wystąpienia, czy jego wszystkie wystąpienia?

[ctx: @info]
en: The calendar item <resource>%1</resource> recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
pl: Element kalendarza <resource>%1</resource> powtarza się wielokrotnie. Czy chcesz usunąć tylko element bieżący w dniu %2 czy wszystkie powtórzenia?

[ctx: @action:button]
en: Delete C&urrent
pl: &Usuń bieżące

[ctx: @action:button]
en: Delete &All
pl: Usuń &wszystkie

[ctx: @info/plain]
en: Delete "%1"
pl: Usuń "%1"

[ctx: @info]
en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
pl: Wszystkie kalendarze są odznaczone w Zarządzaniu Kalendarzami. Żadne zadanie nie zostało wyczyszczone.

[ctx: @info]
en: There are no completed to-dos to purge.
pl: Nie ma zakończonych zadań do usunięcia.

[ctx: @info]
en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
pl: Czy usunąć wszystkie zakończone zadania z zaznaczonych kalendarzy?

[ctx: @title:window]
en: Purge To-dos
pl: Wyczyść zadania

[ctx: @action:button]
en: Purge
pl: Usuń

[ctx: @info]
en: Unable to copy item <resource>%1</resource>.
pl: Nie można skopiować elementu <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Unable to move item <resource>%1</resource>.
pl: Nie można przenieść elementu <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: 0 completed to-dos were purged.<nl/>
pl: 0 ukończonych zadania zostało wyczyszczonych.<nl/>

[ctx: @info]
en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
pl[0]: %1 zadanie zostało pominięte, bo ma zadanie podrzędne nieukończone lub tylko-do-odczytu.
pl[1]: %1 zadania zostały pominięte, bo mają zadanie podrzędne nieukończone lub tylko-do-odczytu.
pl[2]: %1 zadań zostało pominiętych, bo mają zadanie podrzędne nieukończone lub tylko-do-odczytu.

[ctx: @info]
en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
pl[0]: %1 ukończone zadanie zostało wyczyszczone.
pl[1]: %1 ukończone zadania zostały wyczyszczone.
pl[2]: %1 ukończonych zadań zostało wyczyszczonych.

[ctx: @info]
en: An error occurred while purging completed to-dos: <message>%1</message>
pl: Wystąpił błąd, przy czyszczeniu ukończonych zadań: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.<para>To see the newly created incidence, please enable its calendar in the calendar manager.</para>
pl: Utworzono wystąpienie w kalendarzu, które jest obecnie odfiltrowane.<para>Aby zobaczyć nowoutworzone wystąpienie, włącz jego kalendarz w zarządzaniu kalendarzami.</para>

[ctx: @info]
en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.<para>To see the newly created incidence, please enable its calendar in the calendar manager.</para><para>The calendar manager is currently hidden. Show the manager using the <interface>Settings->Sidebar->Show Calendar Manager</interface> menu.</para>
pl: Utworzono wystąpienie w kalendarzu, które jest obecnie odfiltrowane.<para>Aby zobaczyć nowoutworzone wystąpienie, włącz jego kalendarz w zarządzaniu kalendarzami.</para> <para>Zarządzanie to jest obecnie ukryte. Pokaż je, używając menu <interface>Ustawienia->Pasek boczny->Pokaż zarządzanie kalendarzami</interface>.</para>

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
pl: Ustaw nazwę katalogu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
pl: Tutaj podaj nazwę, aby ustawić nazwę tego katalogu.

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
pl: &Nazwa:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
pl: Blokuj lokalnie przypomnienia

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
pl: Ignoruj przypomnienia z tego kalendarza

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
pl: Zaznacz to pole, jeśli nie chcesz otrzymywać przypomnień od elementów skojarzonych z tym kalendarzem.

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
pl: &Użyj własnej ikony:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
pl: Ustaw własną ikonę

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz ustawić własną ikonę dla tego katalogu.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
pl: Za&importuj

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
pl: Wy&eksportuj

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
pl: &Powiększenie

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
pl: &Idź

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
pl: Dzi&ałania

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
pl: Ro&zkład zajęć

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
pl: &Panel boczny

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
pl: &Pomoc

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
pl: Główne

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
pl: Widoki

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
pl: Rozkład zajęć

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
pl: Pasek narzędzi: filtry

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
pl: <qt><p>Zaznacz daty, które chcesz pokazać w głównym widoku KOrganizera. Przytrzymaj przycisk myszy, by wybrać więcej niż jeden dzień.</p><p>Naciśnij górne przyciski by przeglądać następne/poprzednie miesiące lub lata.</p> <p>Każdy wiersz to jeden tydzień. Liczba po lewej jest numerem tygodnia w roku. Kliknij na niej, by zaznaczyć cały tydzień.</p></qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
pl: Edytuj filtry kalendarza

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby zdefiniować nowy filtr.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby usunąć obecnie aktywny filtr.

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
pl: Nowy filtr %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
pl: Czy na pewno chcesz trwale usunąć filtr "%1"?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
pl: Usunąć filtr?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
pl: Przeglądarka wydarzeń

[ctx: @action:button]
en: Edit…
pl: Edytuj…

[ctx: @action:button]
en: Show in Context
pl: Pokaż kontekst

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
pl: Znajdź w kalendarzach

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
pl: &Szukaj

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
pl: Rozpocznij wyszukiwanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby rozpocząć wyszukiwanie.

[ctx: @info]
en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
pl: Nieprawidłowe postać wyrażenia szukanego, przeszukiwanie nie zostało wykonane. Wpisz wyrażenie szukane używając, tam gdzie to wymagane, znaku zastępczego '*' lub '?'.

[ctx: @info]
en: No items were found that match your search pattern.
pl: Nie znaleziono elementów pasujących do wzorca wyszukiwania.

[ctx: @title:window]
en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
pl[0]: %1 pasujące
pl[1]: %1 pasujące
pl[2]: %1 pasujących

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
pl: Nie udało się pobrać wystąpienia z Akonadi

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi: requested incidence doesn't exist.
pl: Nie udało się pobrać wystąpienia z Akonadi: żądane wystąpienie nie istnieje.

en: New E&vent…
pl: Nowe &wydarzenie…

en: New &To-do…
pl: Nowe &zadanie…

en: New &Journal…
pl: Nowy &dziennik…

en: &Move
pl: &Przenieś

en: &Copy
pl: S&kopiuj

en: &Add
pl: &Dodaj

en: &Cancel
pl: &Anuluj

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
pl: &Usuń

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print…
pl: Wydr&ukuj…

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w…
pl: Podejrzyj &wydruk…

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
pl: &Wytnij

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
pl: S&kopiuj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
pl: &Wklej

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event
pl: Nowe wydarzenie

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do
pl: Nowe zadanie

[ctx: @action:inmenu]
en: Create To-do from Event
pl: Utwórz zadanie z wydarzenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Event from To-do
pl: Utwórz wydarzenie z zadania

[ctx: @action:inmenu]
en: Togg&le To-do Completed
pl: &Przełącz ukończenie zadania

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder
pl: Przełącz p&rzypomnienia

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dissociate From Recurrence…
pl: O&dłącz od powtarzania…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send as iCalendar…
pl: Wyślij jako iCalendar…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder Off
pl: Wyłącz p&rzypomnienia

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder On
pl: Włącz p&rzypomnienia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ApptSummaryConfig_Base)
en: Event Summary Configuration
pl: Ustawienia podsumowania wydarzenia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysButtonGroup)
en: Show Upcoming Events Starting
pl: Pokaż wydarzenia rozpoczynające się

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show events for today only
pl: Pokaż wydarzenia tylko dla dnia dzisiejszego

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz widzieć tylko wydarzenia dla tego dnia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: &Today only
pl: &Dziaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show events starting within the next month
pl: Pokaż wydarzenia zaczynające się w ciągu następnego miesiąca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
pl: Zaznacz tę opcję jeśli chcesz widzieć wydarzenia zaczynające się w ciągu następnych 31 dni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Within the next &month (31 days)
pl: W ciągu &miesiąca (31 dni)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming events
pl: Zaznacz dni do pokazywania nadchodzących wydarzeń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
pl: Wybierz tę opcję, aby określić liczbę dni dla nadchodzących wydarzeń.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Within the &next:
pl: W ciągu &następnych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming events
pl: Ustaw liczbę dni do pokazywania nadchodzących wydarzeń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
pl: Użyj tego pola by ustawić liczbę dni do pokazywania nadchodzących wydarzeń, do 1 roku.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: 1 day
pl: 1 dzień

[ctx: days to show in summary]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en:  days
pl:  dni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowButtonGroup)
en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
pl: Nadchodzące wydarzenia z własnego kalendarza do pokazania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
pl: Pokaż urodziny z własnego kalendarza także używając źródła danych Urodziny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
pl: Włącz tę opcję, aby włączyć urodziny z twojego kalendarza w podsumowaniu nadchodzących wydarzeń. Opcja ta jest dostępna tylko wtedy, jeśli używasz zasobu Urodziny ze swojego kalendarza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show &birthdays
pl: Pokaż &urodziny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
pl: Pokazuje rocznice z twojego kalendarza podczas używania źródła danych Urodziny

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
pl: Włącz tę opcję, aby włączyć rocznice z twojego kalendarza w podsumowaniu nadchodzących wydarzeń. Opcja jest dostępna tylko, jeśli używasz źródła Urodziny w swoim kalendarzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show &anniversaries
pl: Pokaż &rocznice

en: Upcoming Events
pl: Nadchodzące wydarzenia

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
pl[0]: Brak wydarzeń zaczynających się jutro
pl[1]: Brak wydarzeń zaczynających się w ciągu najbliższych %1 dni
pl[2]: Brak wydarzeń zaczynających się w ciągu najbliższych %1 dni

en: &Edit Appointment…
pl: &Edytuj spotkanie…

en: &Delete Appointment
pl: &Usuń spotkanie

en: Edit Event: "%1"
pl: Edytuj wydarzenie: "%1"

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal…
pl: Nowy dziennik…

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
pl: Utwórz nowy dziennik

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe gdzie będzie można utworzyć nowy wpis dziennika.

en:  day |  days
pl[0]:  dzień
pl[1]:  dni
pl[2]:  dni

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event…
pl: Nowe wydarzenie...

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
pl: Utwórz nowe wydarzenie

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe gdzie będzie można utworzyć nowe wydarzenie.

[ctx: @item]
en: Meeting
pl: Spotkanie

[ctx: @item]
en: Note: %1
pl: Notatka: %1

[ctx: @info/plain event summary from email subject]
en: Mail: %1
pl: Poczta: %1

[ctx: @info event description from email content]
en: <emphasis>From:</emphasis> %1<nl/><emphasis>To:</emphasis> %2<nl/><emphasis>Subject:</emphasis> %3
pl: <emphasis>Od:</emphasis> %1<nl/><emphasis>Do:</emphasis> %2<nl/><emphasis>Temat:</emphasis> %3

[ctx: the appointment is today]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
pl: Jutro

en: in 1 day | in %1 days
pl[0]: za 1 dzień
pl[1]: za %1 dni
pl[2]: za %1 dni

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
pl: za

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
pl[0]: 1 godz.
pl[1]: %1 godz.
pl[2]: %1 godz.

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
pl[0]: %1 min
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

en: now
pl: teraz

en: all day
pl: cały dzień

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
pl: Następne: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do…
pl: Nowe zadanie…

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
pl: Utwórz nowe zadanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe, gdzie będzie można utworzyć nowe zadanie.

[ctx: @info/plain to-do summary from email subjuect]
en: Mail: %1
pl: Poczta: %1

[ctx: @info to-do description from email content]
en: <emphasis>From:</emphasis> %1<nl/><emphasis>To:</emphasis> %2<nl/><emphasis>Subject:</emphasis> %3
pl: <emphasis>Od:</emphasis> %1<nl/><emphasis>Do:</emphasis> %2<nl/><emphasis>Temat:</emphasis> %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TodoSummaryConfig_Base)
en: To-do Summary Configuration
pl: Ustawienia podsumowania zadania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show To-dos Due
pl: Pokaż termin zadań

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show To-dos due today only
pl: Pokaż zadania tylko na dziś

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz zobaczyć zadania z terminem tylko na dziś.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show To-dos due within the next month
pl: Pokaż zadania, które mają być ukończone w ciągu miesiąca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz widzieć zadania, które mają być ukończone w ciągu następnych 31 dni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing pending To-dos
pl: Wybierz dni do pokazywania czekających zadań

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz określić liczbę dni w przyszłości dla czekających zadań.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show pending To-dos
pl: Ustaw liczbę dni do pokazywania czekających zadań

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
pl: Użyj pola, aby ustawić liczbę dni do pokazywania oczekujących zadań, do 1 roku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mHideGroup)
en: Hide Following To-do Types
pl: Ukryj następujące rodzaje zadań

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Hide completed To-dos
pl: Ukryj ukończone zadania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz ukryć zadania, które zostały ukończone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: &Completed
pl: Zakoń&czone

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Hide To-dos without a due date
pl: Ukryj zadania bez terminu ukończenia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
pl: Zaznacz to pole, jeśli nie chcesz widzieć zadań bez terminu ukończenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: &Open-ended (no due date)
pl: &Otwarty koniec (bez daty zakończenia)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Hide unstarted To-dos
pl: Ukryj nie rozpoczęte zadania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz ukryć zadania z datą rozpoczęcia w przyszłości.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: &Unstarted (start date is in the future)
pl: &Nierozpoczęte (data rozpoczęcia jest w przyszłości)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Hide in-progress To-dos
pl: Ukryj zadania w trakcie wykonywania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
pl: Wybierz tę opcję, jeśli chcesz ukryć zadania, które zostały rozpoczęte, ale nie są ukończone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: &In-progress (started but not completed)
pl: W &trakcie (rozpoczęte, ale nie zakończone)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Hide overdue To-dos
pl: Ukryj zadania po terminie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz ukryć zadania, które mają przekroczony termin ukończenia, ale nie są zakończone.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Over&due (not completed and beyond due-date)
pl: &Opóźnione (nie zakończone, ale po dacie zakończenia)

en: Pending To-dos
pl: Oczekujące zadania

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
pl: Jutro

en: 1 day ago | %1 days ago
pl[0]: wczoraj
pl[1]: %1 dni temu
pl[2]: %1 dni temu

[ctx: the to-do is due]
en: due
pl: po terminie

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
pl[0]: Brak zadań kończących się następnego dnia.
pl[1]: Brak zadań kończących się w ciągu najbliższych %1 dni
pl[2]: Brak zadań kończących się w ciągu najbliższych %1 dni

en: &Edit To-do…
pl: &Edytuj zadanie…

en: &Delete To-do
pl: &Usuń zadanie

en: &Mark To-do Completed
pl: &Oznacz zadanie jako ukończone

en: Edit To-do: "%1"
pl: Edytuj zadanie: "%1"

en: open-ended
pl: otwarte zakończenie

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
pl: spóźnione

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
pl: początek dzisiaj

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
pl: nie rozpoczęte

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
pl: zakończone

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
pl: w trakcie

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SDSummaryConfig_Base)
en: Special Dates Summary Configuration
pl: Ustawienia podsumowania specjalnych dat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show Special Dates Starting
pl: Pokaż daty wyjątkowe od

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show special occasions for today only
pl: Pokaż daty wyjątkowe tylko dzisiaj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
pl: Zaznacz tę opcję jeśli chcesz zobaczyć daty wyjątkowe tylko dla tego dnia.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show special occasions starting within the next month
pl: Pokaż daty wyjątkowe w ciągu następnego miesiąca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
pl: Zaznacz tę opcję jeśli chcesz zobaczyć daty wyjątkowe, które pojawiają się w czasie następnych 31 dni.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming special occasions
pl: Wybierz dni do pokazywania nadchodzących wyjątkowych wydarzeń

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
pl: Zaznacz tę opcję jeśli chcesz określić ilość następnych dni kiedy mają się pokazać daty wyjątkowe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming special occasions
pl: Ustaw liczbę dni kiedy mają pojawiać się daty wyjątkowe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
pl: Użyj tego pola by określić liczbę dni kiedy mają pojawiać się daty wyjątkowe, do roku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromCalGroup)
en: Show These Special Dates From Your Calendar
pl: Wyjątkowe daty z własnego kalendarza do pokazania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show birthdays from your calendar
pl: Pokaż urodziny z kalendarza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Birthday" tag.
pl: Włącz tę opcję by włączyć urodziny z twojego kalendarza w podsumowaniu nadchodzących wydarzeń. Zazwyczaj są to wydarzenia ze znacznikiem "Urodziny".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show anniversaries from your calendar
pl: Pokaż rocznice z kalendarza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Anniversary" tag.
pl: Włącz tę opcję by włączyć rocznice z twojego kalendarza w podsumowaniu nadchodzących wydarzeń. Zazwyczaj są to wydarzenia ze znacznikiem "Rocznica".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show holidays from your calendar
pl: Pokaż święta z kalendarza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Enable this option to include holidays from your calendar in the upcoming special occasions summary. These are events from your configured holiday region, or events with the "Holiday" tag.
pl: Włącz tę opcję, aby włączyć święta z twojego kalendarza w podsumowaniu nadchodzących wydarzeń. Zazwyczaj są to wydarzenia z regionu jaki ustawiono lub wydarzenia ze znacznikiem "Święto".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show &holidays
pl: Pokaż ś&więta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show special occasions from your calendar
pl: Pokaż daty wyjątkowe z kalendarza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Enable this option to include events from your calendar with the "special occasion" tag.
pl: Włącz tę opcję, aby włączyć wydarzenia z kalendarza ze znacznikiem "wyjątkowa okazja".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show s&pecial occasions
pl: &Pokaż wyjątkowe okazje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromKABButtonGroup)
en: Show These Special Dates From Your Contact List
pl: Wyjątkowe daty z własnej listy kontaktów do pokazania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birthdays from your address book
pl: Pokaż urodziny z książki adresowej

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
pl: Włącz tę opcję, aby włączyć urodziny z twojego kalendarza w podsumowaniu nadchodzących wydarzeń.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birth&days
pl: Pokaż uro&dziny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anniversaries from your address book
pl: Pokaż rocznice z książki adresowej

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
pl: Włącz tę opcję, aby włączyć rocznice z twojego kalendarza w podsumowaniu nadchodzących wydarzeń.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anni&versaries
pl: Pokaż &rocznice

en: Upcoming Special Dates
pl: Nadchodzące wyjątkowe daty

[ctx: the special day is today]
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Anniversary
pl: Rocznica

en: Holiday
pl: Dni wolne

en: Change of Seasons
pl: Zmian pór roku

en: Special Occasion
pl: Specjalna okazja

en: one year | %1 years
pl[0]: jeden rok
pl[1]: %1 lata
pl[2]: %1 lat

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
pl[0]: Brak wyjątkowych dat na jutro
pl[1]: Brak wyjątkowych dat w ciągu najbliższych %1 dni
pl[2]: Brak wyjątkowych dat w ciągu najbliższych %1 dni

en: Send &Mail
pl: Wyślij e-&mail

en: View &Contact
pl: Obejrzyj &kontakt

en: Mail to:"%1"
pl: E-mail do: "%1"

[ctx: @info/plain]
en: Special Dates Summary
pl: Podsumowanie specjalnych dat

[ctx: @info/plain]
en: Kontact Special Dates Summary
pl: Podsumowanie specjalnych dat z Kontact

[ctx: @info/plain]
en: Copyright © 2003 Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter
pl: Prawa autorskie © 2003 Tobias Koenig
    Prawa autorskie © 2004–2010 Allen Winter

[ctx: @info:credit]
en: Current Maintainer
pl: Obecny opiekun

en: KOrganizer
pl: KOrganizator

en: New Calendar
pl: Nowy kalendarz

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
pl: tylko do odczytu

en: Calendar
pl: Kalendarz

[ctx: @info:shell]
en: Import the specified files as separate calendars
pl: Zaimportuj wybrane pliki jako osobne kalendarze

[ctx: @info:shell]
en: Merge the specified files into an existing calendar
pl: Scal podane pliki z istniejącym kalendarzem

[ctx: @info:shell]
en: Display the specified incidence (by URL)
pl: Wyświetl dane wystąpienie (po adresie URL)

[ctx: @info:shell]
en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
pl: Pliki kalendarza lub adresy URL. O ile nie podano opcji -i, -o lub -m użytkownik zostanie zapytany czy importować, otworzyć w innym oknie, lub scalić.

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
pl: Wymień dostępne możliwości informacji zwrotnej

en: Merged calendar
pl: Scalony kalendarz

en: Calendars Side by Side
pl: Kalendarze obok siebie

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
pl: Nie można pokazać widoku tygodnia pracy ponieważ nie ustawiono dni roboczych. Proszę określić przynajmniej jeden dzień roboczy w ustawieniach  Czasu i Daty.

[ctx: @title:tab]
en: Colors
pl: Kolory

[ctx: @title:group]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the tag you want to modify. You can change the selected tag's color using the adjacent color button.
pl: Wybierz znacznik, który chcesz zmienić. Możesz zmienić kolor wybranego znacznika, używając sąsiedniego przycisku koloru.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the color of the tag selected in the adjacent combo box.
pl: Wybierz kolor wybranego znacznika w sąsiednim polu rozwijanym.

[ctx: @title:group]
en: Resources
pl: Zasoby danych

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
pl: Wybierz jaki kalendarz chcesz zmienić. Możesz zmienić kolor wybranego kalendarza używając przycisku poniżej.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
pl: Tutaj wybierz kolor kalendarza wybranego w rozwijanej liście powyżej.

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
pl: Czcionki

[ctx: @label]
en: Event text
pl: Tekst wydarzenia

[ctx: @label]
en: Mail transport:
pl: Serwer pocztowy:

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
pl: Osobiste

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
pl: Ustawienia poczty

[ctx: @title:group]
en: Reminders
pl: Przypomnienia

[ctx: @title:tab]
en: Save
pl: Zapisywanie

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
pl: Kalendarze

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
pl: Konta kalendarzy

[ctx: @title:tab activities settings]
en: Activities
pl: Aktywności

[ctx: @option:check]
en: Enabled
pl: Włączone

[ctx: @title:group]
en: Position
pl: Pozycja

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
pl: Pokaż na górze planu zajęć

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
pl: Pokaż na dole planu zajęć

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
pl: Ozdoby kalendarza

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure
pl: Ustawienia

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
pl: Nie można ustawić tej wtyczki

[ctx: @title:tab]
en: Regional
pl: Regionalne

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
pl: Ogólny czas i data

[ctx: @title:group]
en: Holidays
pl: Święta

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
pl: Użyj regionu świąt:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
pl: Wybierz regiony świąt

[ctx: @title:group]
en: Weekly Schedule
pl: Rozkład tygodniowy

[ctx: @info:tooltip]
en: Include %1 as part of your weekly schedule
pl: Uwzględnij %1 jako część swojego planu tygodniowego

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to consider %1 a part of your regular weekly schedule. Any %1 daily hours will be shown with different colors than times outside your regular schedule. Check this box if %1 is included as part of your regular weekly schedule (even if you don't work). Typically, weekend days should be unchecked.
pl: Zaznacz to pole, aby uczynić %1 częścią swojego planu tygodniowego. Każde %1 dzienne godziny zostaną wyróżnione innymi kolorami niż czasy spoza twojego zwyczajowego planu. Zaznacz to pole, jeśli %1 jest uwzględnione jako część twojego zwyczajowego planu tygodniowego (nawet gdy nie pracujesz). Weekendy są zazwyczaj odznaczone.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
pl: Poniedziałku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
pl: Wtorku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
pl: Środy

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
pl: Czwartku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
pl: Piątku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
pl: Soboty

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
pl: Niedzieli

[ctx: @info:tooltip]
en: Highlight holidays differently from your regular schedule
pl: Podświetl święta odmiennie od twojego zwyczajowego planu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to highlight holidays differently than days included with your regular schedule.
pl: Zaznacz to pole, aby podświetlić święta odmiennie od twojego zwyczajowego planu.

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
pl: Wartości domyślne

[ctx: @title:group]
en: Appointments
pl: Spotkania

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
pl: Domyślny czas przypomnienia:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
pl: minut

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
pl: godzin

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
pl: dni

[ctx: @info/plain]
en: Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
pl: Pliki dźwiękowe (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:group]
en: Display Options
pl: Ustawienia widoku

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
pl:  dni

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
pl: Okno wyboru daty

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
pl: Widok planu zajęć

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
pl:  pikseli

[ctx: @title:tab]
en: Month View
pl: Widok miesiąca

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
pl: Widok zadań

[ctx: @title:group]
en: Other Options
pl: Inne ustawienia

[ctx: @action:button]
en: Choose…
pl: Wybierz…

[ctx: @title:window]
en: Preferences
pl: Ustawienia

[ctx: @info]
en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
pl: Zamierzasz przywrócić domyślne ustawienia. Wszystkie zmiany zostaną utracone.

[ctx: @title:window]
en: Setting Default Preferences
pl: Przywracanie ustawień domyślnych

[ctx: @action:button]
en: Reset to Defaults
pl: Przywróć domyślne

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
pl: Zapytaj przed usunięciem

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Always confirm when deleting items
pl: Zawsze potwierdzaj przy usuwaniu plików

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlać okno dialogowe potwierdzenia przy usuwaniu elementów.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
pl: Gdy pojawi się nowe wydarzenie, zadanie lub wpis w dzienniku to

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be added to the default calendar
pl: Dodaj do domyślnego kalendarza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the current default calendar.
pl: Zaznacz to pole, aby zawsze zapisywać nowe wydarzenia, zadania i wpisy dziennika używając bieżącego domyślnego kalendarza.

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
pl: Zapytaj, którego kalendarza użyć

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wybrać kalendarz używany do rejestrowania elementu za każdym razem, kiedy tworzysz nowe wydarzenie, zadanie lub wpis dziennika. Opcja jest zalecana jeśli zamierzasz użyć funkcjonalności współdzielonych katalogów serwera Kolab lub zarządzasz wieloma kontami Kontact jako klienta Kolab KDE.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
pl: Wybierz swoją strefę czasową z rozwijanej listy lokacji . Jeśli nie ma tam twojego miasta wybierz takie, które ma tę samą strefę czasową. KOrganizer automatycznie dostosuje czas letni/zimowy.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Weekly start day:
pl: Tydzień zaczyna się od:

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week
pl: Wybierz pierwszy dzień każdego tygodnia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
pl: Wybierz pierwszy dzień każdego tygodnia. Zazwyczaj można to pominąć, bo jest to zapisane w ustawieniach języka i regionu.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
pl: Praca zaczyna się o

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Set the time you typically start your day
pl: Ustaw czas rozpoczęcia swojego zwyczajowego dnia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Enter the start time for your daily schedule here. Your daily schedule hours will be marked with a separate color.
pl: Podaj początkową godzinę swojego zwyczajowego planu dnia. Godziny twojego zwyczajowego planu dnia zostaną wyróżnione innym kolorem.

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
pl: Praca kończy się o

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Set the time you typically end your day
pl: Ustaw czas zakończenia swojego zwyczajowego dnia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Enter the ending time for your daily schedule here. Your daily schedule hours will be marked with a separate color.
pl: Podaj końcową godzinę swojego zwyczajowego planu dnia. Godziny twojego zwyczajowego planu dnia zostaną wyróżnione innym kolorem.

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
pl: Oznacz zajęte dni używając innego koloru tła

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
pl: Oznacz to pole, jeśli chcesz  w widoku miesięcznym wyróżnić innym kolorem tła dni posiadające przynajmniej jedno wydarzenie trwające przez cały dzień, oznaczone jako zajęte. Możesz zmienić kolor tła dla tej opcji na stronie ustawień kolorów. Zwróć uwagę na ustawienie "Kolor tła zajętych dni".

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
pl: Włącz podpowiedzi streszczające wydarzenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz dodatkowej informacji w czasie kiedy wskaźnik myszy jest nad zadaniem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: To-dos use tag colors
pl: Zadania używają kolorów znaczników

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box so that to-dos will use tag colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
pl: Zaznacz opcję by zadania używały kolorów znacznika a nie kolorów związanych z terminem lub jego przekroczeniem

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
pl: Następne x dni

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
pl: Wybierz liczbę "x" dni do wyświetlenia w widoku następnych dni. Aby zobaczyć widoku następnych "x" dni, wybierz element menu "Następne X dni" z menu "Widok".

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
pl: Pokaż tyle dni na raz w widoku 'Następne x dni'

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
pl: Pokaż elementy powtarzające się codziennie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
pl: Zaznacz to pole, aby wytłuścić, w oknie wyboru daty, dni zawierające codziennie powtarzające się wydarzenia lub usuń zaznaczenie, aby bardziej wyróżnić inne wydarzenia (nie powtarzające się codziennie).

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
pl: Pokaż elementy powtarzające się co tydzień

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
pl: Zaznacz to pole, aby wytłuścić, w oknie wyboru daty, dni zawierające tygodniowo powtarzające się wydarzenia lub usuń zaznaczenie, aby bardziej wyróżnić inne wydarzenia (nie powtarzające się tygodniowo).

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
pl: Pokaż zadania zamiast wydarzeń będąc w 'Widoku zadań'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
pl: Zaznacz to pole, aby wytłuścić, w oknie wyboru daty, dni zawierające zadania-do-zrobienia, będąc w trybie widoku zadań.

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
pl: Pokaż dzienniki zamiast wydarzeń będąc w 'Widoku dziennika'

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
pl: Zaznacz to pole, aby wytłuścić, w oknie wyboru daty, dni zawierające dzienniki, będąc w trybie widoku dziennika.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShow), group (General View)
en: Show week numbers
pl: Pokaż numer tygodni

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShow), group (General View)
en: Check this box to show the Date Navigator's week numbers.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić numery tygodni w wyborze daty.

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
pl: Numery tygodni wybierają tydzień roboczy w trybie tygodnia roboczego

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.  Ignored if week numbers are not shown.
pl: Zaznacz to pole, aby wybrać tydzień roboczy w momencie kliknięcia na numery tygodni okna wyboru daty lub usuń zaznaczenie, aby wybrać cały tydzień. Bez znaczenia, gdy numery tygodnia są wyłączone.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
pl: Rozmiar godziny

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
pl: Wybierz wysokość rzędów godzin w siatce planu zajęć, w pikselach. Zwiększenie tej wartości spowoduje, że każdy rząd w planie zajęć będzie wyższy.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
pl: Wybierz wysokość (w pikselach) dla godzin w siatce planu zajęć

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
pl: Pokaż ikony w elementach planu zajęć

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
pl: Zaznacz tę opcję by pokazać ikony (alarm, powtarzanie, itd.) w elementach planu zajęć.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
pl: Pokaż ikony w elementach planu zajęć

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
pl: Pokaż zadania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
pl: Zaznacz tę opcję by pokazać zadania na planie zajęć.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
pl: Pokaż zadania na planie zajęć

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
pl: Pokaż aktualny czas (linię Markusa Bainsa)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
pl: Jeśli wybrana, czerwona linia pokazująca aktualny czas pojawi się w widoku dnia lub tygodnia (linia Marcusa Bainsa).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
pl: Pokazuje wskaźnik bieżącego czasu

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Show seconds and timezone on the current-time (Marcus Bains) line
pl: Pokaż sekundy oraz strefę czasową dla bieżącej osi czasu (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Check this box if you want to show seconds on the current-time (Marcus Bains) line. Depending on your locale, the timezone will also be displayed.
pl: Zaznacz to pole, aby pokazać sekundy na osi bieżącego czasu (Marcus Bains). W zależności od twojego języka, zostanie pokazana także strefa czasowa.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds (possibly with timezone) with the current-time indicator
pl: Pokaż sekundy (możliwie wraz ze strefą czasową) wraz ze wskaźnikiem bieżącego czasu

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
pl: Wybranie przedziału czasu w planie zajęć otwiera edycję wydarzenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
pl: Zaznacz opcję by uruchamiać edytor wydarzeń automatycznie kiedy wybrano czas w widoku dnia lub tygodnia. Aby to zrobić należy przeciągnąć myszą od czasu początku do czasu zakończenia wydarzenia jakie planujesz.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
pl: Włącz automatycznie edytor wydarzeń po wybraniu zakresu czasu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
pl: Kolory

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Tag inside, calendar outside
pl: Znacznik wewnątrz, kalendarz na zewnątrz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Tag inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items using their associated tag color, with the item's border drawn in the color of its calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
pl: Zaznacz pole "Znacznik wewnątrz, kalendarz na zewnątrz" jeśli chcesz pokazywać elementy kalendarza w kolorze znacznika ale z obwódką w kolorze kalendarza. Proszę użyć strony ustawień "Kolory i czcionki" do ustawienia kolorów.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their tag color inside and calendar color for their border
pl: Rysuj elementy planu zajęć w kolorze znacznika, dla wnętrza, i w kolorze kalendarza, dla obwódki

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Calendar inside, tag outside
pl: Kalendarz wewnątrz, znacznik na zewnątrz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Calendar inside, tag outside" option if you would like to draw calendar items using their associated calendar color, with the item's border drawn in the color of its tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
pl: Zaznacz opcję "Kalendarz wewnątrz, znacznik na zewnątrz" jeśli chcesz pokazywać elementy kalendarza w kolorze kalendarza ale z obwódką w kolorze znacznika. Proszę użyć strony ustawień "Kolory i czcionki" do ustawienia kolorów.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their calendar color inside and tag color for their border
pl: Rysuj elementy planu zajęć w kolorze kalendarza, dla wnętrza, i w kolorze znacznika, dla obwódki

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only tag
pl: Tylko znacznik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
pl: Zaznacz pole "Tylko znacznik" jeśli chcesz pokazywać elementy kalendarza (zarówno wnętrze jak i obwódka) w kolorze skojarzonego znacznika. Proszę użyć strony ustawień "Kolory i czcionki" do ustawienia kolorów.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their tag color for the inside and border
pl: Pokazuj elementy planu zajęć używając koloru znacznika zarówno wewnątrz i w obwódce

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
pl: Tylko kalendarz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their calendar. Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
pl: Zaznacz pole "Tylko kalendarz", jeśli chcesz rysować elementy kalendarza (zarówno wnętrze jak i obwódkę) w kolorze kalendarza. Do ustawienia tych kolorów, proszę użyć strony ustawień "Kolory i czcionki".

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
pl: Pokazuj elementy planu zajęć używając koloru kategorii zarówno wewnątrz i w obwódce

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
pl: Oznacz to pole jeśli chcesz aby tło agendy zostało wypełnione innym kolorem w przypadku dni, które posiadają przynajmniej jedno trwające cały dzień zadanie oznaczone jako 'zajęty'. Możesz również zmienić kolor tła używany dla tej opcji na stronie ustawień kolorów. Zwróć uwagę na ustawienie "Kolor tła zajętych dni".

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
pl: Pokazywanie wielu kalendarzy

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
pl: Scal wszystkie kalendarze w jednym widoku

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
pl: Wybierz "Pokaż zasoby kalendarza razem" jeśli chcesz by wszystkie kalendarze zostały pokazane razem w jednym planie zajęć.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
pl: Pokaż wszystkie kalendarze razem

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
pl: Pokaż kalendarze obok siebie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
pl: Wybierz "Pokaż kalendarze obok siebie" jeśli chcesz widzieć dwa kalendarze naraz, obok siebie.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
pl: Pokaż kalendarze obok siebie

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
pl: Przełącz między widokami tabulacją

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
pl: Wybierz "Przełącz między widokami tabulacją" jeśli chcesz zmieniać kalendarze przy pomocy klawisza tabulacji.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
pl: Tabulacja między kalendarzami

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
pl: Pokaż ikony w elementach widoku miesiąca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
pl: Zaznacz tę opcję by pokazać ikony (alarm, powtarzanie, itd.) w elementach widoku miesiąca.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
pl: Pokaż ikony w elementach widoku miesiąca

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
pl: Pokaż czas w elementach widoku miesiąca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
pl: Zaznacz to pole, aby wyświetlić czas w elementach widoku miesiąca.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
pl: Wyświetl czas w elementach widoku miesiąca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
pl: Zaznacz tę opcję by pokazać zadania w widoku miesiąca.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
pl: Pokaż zadania w widoku miesiąca

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
pl: Pokaż dzienniki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
pl: Zaznacz tę opcję by pokazać dzienniki w widoku miesiąca.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
pl: Pokaż dzienniki w widoku miesiąca

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
pl: Widok miesiąca zajmuje całe okno

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
pl: Zaznacz opcję by KOrganizer używał pełnego okna w widoku miesiąca. Jeśli opcja została uaktywniona uzyskasz więcej miejsca w widoku miesiąca, ale inne elementy interfejsu, takie jak okno wyboru daty, szczegóły elementów i lista kalendarzy nie będą widoczne.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their tag color inside and calendar color for their border
pl: Rysuj elementy miesiąca w kolorze znacznika, dla wnętrza, i w kolorze kalendarza, dla obwódki

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their calendar color inside and tag color for their border
pl: Rysuj elementy miesiąca w kolorze kalendarza, dla wnętrza, i w kolorze znacznika, dla obwódki

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
pl: Zaznacz pole "Tylko znacznik" jeśli chcesz pokazywać elementy kalendarza (zarówno wnętrze jak i obwódka) w kolorze skojarzonego znacznika. Proszę użyć strony ustawień "Kolory i czcionki" do ustawienia kolorów.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their tag color for the inside and border
pl: Pokazuj elementy miesiąca przy użyciu koloru znacznika wewnątrz i w obwódce

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
pl: Zaznacz opcję "Tylko kalendarz" jeśli chcesz pokazywać elementy kalendarza (zarówno wnętrze jak i obwódka) w kolorze kalendarza. Proszę użyć strony ustawień "Kolory i czcionki" do ustawienia kolorów.

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
pl: Pokazuj elementy miesiąca przy użyciu koloru kategorii wewnątrz i w obwódce

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
pl: Zawsze pokazuj ukończone zadania na dole listy

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
pl: Ukończone zadania są wyświetlane na dole listy, niezależnie od priorytetu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz by wszystkie ukończone zadania były zawsze zgrupowane na końcu listy zadań.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
pl: Lista zadań zajmuje całe okno

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-do list in a full KOrganizer window
pl: Wyświetl listę zadań w całym oknie KOrganizera

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
pl: Zaznacz opcję by KOrganizer używał pełnego okna w widoku listy zadania-do-zrobienia. Jeśli opcja została uaktywniona uzyskasz więcej miejsca na listę zadań, ale inne elementy interfejsu, takie jak okno wyboru daty, szczegóły zadań i lista kalendarzy nie będą widoczne.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos in a flat list
pl: Pokaż zadania w formie płaskiej listy

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
pl: Pokaż zadania w formie płaskiej listy a nie hierarchicznego drzewa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz widzieć wszystkie swoje zadania w formie płaskiej listy, zamiast uporządkowania ich w hierarchiczne drzewo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
pl: Zapisz ukończone zadania we wpisach dziennika

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
pl: Zaznacz to pole, aby automatycznie zapisać przebieg zadania-do-wykonania w nowym wpisie dziennika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
pl: Kolor dni wolnych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
pl: Wybierz kolor dni wolnych. Kolor dni wolnych będzie wykorzystany dla nazwy dnia wolnego w widoku miesiąca i numeru dnia wolnego w oknie wyboru daty.

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
pl: Kolor tła widoku planu zajęć

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
pl: Kolor tła widoku planu zajęć.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time (Marcus Bains) line color
pl: Kolor osi bieżącego czasu rozkładu zajęć (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
pl: Wybierz kolor linii bieżącego czasu (linii Markusa Bainsa).

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
pl: Użyj tego koloru w linii bieżącego czasu planu zajęć (linii Marcusa Bainsa)

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
pl: Kolor tła zajętych dni

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
pl: Jeśli posiadasz wszystkie wydarzenia w ciągu dnia oznaczone jako zajęte, możesz ustawić inny kolor tła dla planu zajęć lub widoku miesiąca dla tego dnia. Wybierz kolor tutaj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
pl: Kolor czasu pracy

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
pl: Wybierz kolor tła godzin pracy w widoku planu zajęć.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
pl: Kolor zadania na dzisiaj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
pl: Kolor zadań, które mają być zakończone dzisiaj.

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
pl: Kolor zadania przedawnionego

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
pl: Kolor zadania, dla których minął termin wykonania.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
pl: Pasek czasu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
pl: Naciśnij przycisk by ustawić czcionkę paska czasu. Pasek czasu jest elementem interfejsu, który pokazuje godziny w widoku planu. Przycisk otworzy okno dialogowe wyboru czcionki pozwalając na wybranie czcionki godzin w pasku czasu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
pl: Widok miesiąca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
pl: Naciśnij przycisk, aby ustawić czcionkę widoku miesiąca. Przycisk otworzy okno dialogowe wyboru czcionki pozwalając na wybranie czcionki dla elementów w widoku miesiąca.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
pl: Widok planu zajęć

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
pl: Naciśnij przycisk, aby ustawić czcionkę widoku planu. Przycisk otworzy okno dialogowe wyboru czcionki pozwalając na wybranie czcionki dla wydarzeń w widoku planu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time (Marcus Bains) line
pl: Oś bieżącego czasu (Marcus Bains)

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the current-time (Marcus Bains) line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
pl: Naciśnij przycisk, aby ustawić czcionkę linii bieżącego czasu (Marcus Bains). Przycisk otworzy okno dialogowe wyboru czcionki pozwalając na wybranie czcionki dla linii bieżącego czasu w widoku planu.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
pl: Domyślna metoda załączania zadań

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
pl: Domyślny sposób dołączania porzuconych e-maili do zadania

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
pl: Zawsze pytaj

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
pl: Załącz tylko odnośnik do wiadomości

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
pl: Załącz pełną wiadomość

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
pl: Kolor podświetlenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
pl: Tutaj wybierz kolor podświetlenia. Kolor podświetlenia zostanie wykorzystany do oznaczania obecnie wybranego obszaru w twoim planie zajęć i w oknie wyboru daty.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Use system color
pl: Użyj kolorów systemowych

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
pl: Użyj kolorów systemowych zamiast tych ustawionych przez użytkownika. Po włączeniu, inne ustawienia kolorów nie będą brane pod uwagę

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
pl: Kolor tła widoku miesiąca

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
pl: Wybór koloru tła widoku miesiąca.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
pl: Tutaj wybierz kolor podświetlenia. Kolor podświetlenia zostanie wykorzystany do oznaczania obecnie wybranego obszaru w twoim miesiącu i w oknie wyboru daty.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
pl: Wybierz kolor tła godzin pracy w widoku miesiąca.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
pl: Domyślny kolor wydarzenia

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the default event color here. The default event color will be used for events in your Month. Note that you can specify a separate color for each event tag below.
pl: Wybierz domyślny kolor wydarzenia. Domyślny kolor wydarzenia będzie używany do wydarzeń w widoku miesiąca. Pamiętaj że poniżej możesz wybrać oddzielny kolor dla każdego znacznika.

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KListWidgetSearchLine, searchline)
en: Search
pl: Znajdź

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
pl: &Nowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
pl: &Usuń

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
pl: Szczegóły filtru

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli nie chcesz, żeby w twoich widokach pokazywane były powtarzające się wydarzenia i zadania. Elementy powtarzające się codziennie lub co tydzień mogą zajmować wiele miejsca, więc przydatne może być ukrycie ich.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
pl: Uk&ryj powtarzające się wydarzenia i zadania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, filtr spowoduje ukrycie wszystkich zakończonych zadania z listy. Ewentualnie można ukryć zadania, które były zakończone określoną liczbę dni temu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
pl: Ukryj &zakończone zadania

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
pl: Ta opcja pozwala wybrać, kiedy zakończone zadania mają być ukryte. Wybranie opcji <i>Natychmiast</i> powoduje ukrycie zadania-do-zrobienia kiedy tylko je oznaczysz jako zakończone. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć liczbę dni za pomocą licznika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: Da&ys after completion:
pl: D&ni po ukończeniu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
pl: Tutaj można podać liczbę dni po jakiej zakończone zadania zostanie ukryte na liście zadań. Jeśli wybrane zostanie "Natychmiast", wszystkie zakończone zadania będą ukryte. Jeśli wybrana zostanie, na przykład, wartość 1, wówczas ukryte zostaną wszystkie zadania, które zostały oznaczone jako zakończone co najmniej 24 godziny temu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
pl: Ta opcja ukrywa zadania z listy gdzie nie osiągnięto jeszcze daty rozpoczęcia. (Pamiętaj, że data rozpoczęcia to nie termin zadania-do-zrobienia.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
pl: Ukryj n&ieaktywne zadania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mCategoriesButtonGroup)
en: Tags
pl: Znaczniki

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items which do <i>not</i> contain any of the selected tags.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, filtr ten będzie pokazywał wszystkie elementy, które <i>nie</i> zawierają żadnego z wybranych znaczników.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
pl: Pokaż wszystkie poza wybranymi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items containing any of the selected tags.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, filtr ten będzie pokazywał wszystkie elementy zawierające jakikolwiek z wybranych znaczników.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
pl: Pokaż tylko wybrane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change…
pl: Zmień…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
pl: Ta opcja ukrywa wszystkie zadania z twojej listy, które zostały przydzielone komu innemu.<br>
    Tylko zadania z przynajmniej jednym uczestnikiem zostaną zaznaczone. Jeśli nie jesteś na liście uczestników zadania będzie ukryte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
pl: Ukryj zadania nie związane ze mną

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPublish)
en: P&ublish
pl: &Oznajmianie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
pl: Oznajmiając innym o swoim czasie wolnym i zajętym, umożliwiasz im wzięcie go pod uwagę, gdy będą chcieli zaprosić cię na spotkanie. Oznajmiany jest tylko czas zajęty, a nie powód jego zajęcia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
pl: Zaznacz to pole, aby samoczynnie oznajmiać o swoim czasie wolnym i zajętym.
    Można pominąć ten sposób i równoważnie oznajmić poprzez pocztę lub użycie menu "Rozkład zajęć" KOrganizera.
    Uwaga: Jeśli KOrganizer działa jako klient KDE Kolab nie jest to wymagane ponieważ serwer Kolab2 zajmie się oznajmianiem o czasie wolnym i zajętym oraz tym kto będzie mógł to widzieć.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
pl: &Samoczynnie oznajmiaj o czasie wolnym i zajętym

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
pl: Określ okres oznajmiania (w minutach) pomiędzy każdym oznajmieniem. Ustawienie to działa tylko, gdy wybrano, aby oznajmianie odbywało się samoczynnie.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
pl: Okres oznajmiania (w minutach):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
pl: Ustaw liczbę dni kalendarza, które oznajmiać innym.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
pl: Oznajmiaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
pl: dni do przodu o czasie wolnym i zajętym

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
pl: Dane serwera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
pl: Podaj URL serwera, na którym powinna być opublikowana twoja informacja wolny/zajęty.
    Zapytaj administratora serwera o te dane.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
pl: Podaj tu hasło logowania serwera planowania grupowego.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
pl: Podaj informację o logowaniu do twojego konta na serwerze.
    
    Dotyczy tylko serwera Kolab2: Zarejestruj UID (Unique IDentifier). Domyślnie UID to twój adres e-mail na serwerze Kolab2, ale może być też inny. W tym drugim wypadku podaj swój UID.

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
pl: Użytkownik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
pl: Zaznacz opcję by KOrganizer pamiętał twoje hasło, zapisywał je w pliku ustawień i nie pytał cię o nie za każdym razem kiedy wysyłasz informację wolny/zajęty.
    Ze względów bezpieczeństwa zapisywanie hasła w pliku ustawień nie jest zalecane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
pl: Z&apamiętaj hasło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
pl: URL serwera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No need if using Kolab server version 2)
pl: (Nie ma potrzeby używania serwera Kolab w wersji 2)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
pl: &Zaznajamianie się

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
pl: Zaznajamiając się o czasie wolnym i zajętym innych, umożliwiasz sobie wzięcie go pod uwagę, gdy będziesz chciał zaprosić ich na spotkanie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
pl: Zaznacz to pole, aby samoczynnie zaznajamiać się o czasie wolnym i zajętym innych osób. Pamiętaj że musisz wpisać poprawne dane serwera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
pl: Samoczynnie zaznajamiaj się o czasie &wolnym i zajętym innych osób

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
pl: Ustaw, by pobrać użytkownik@domena.ifb zamiast użytkownik.ifb z serwera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
pl: Zaznacz opcję by pobrać plik wolny/zajęty w formacie "user@domain.ifb" (na przykład joe@company.com.ifb). W innym wypadku plik wolny/zajęty zostanie pobrany w formacie uzytkownik.ifb (na przykład joe.ifb). Jeśli nie jesteś pewien co zrobić, zapytaj administratora serwera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
pl: Użyj pełnego &adresu pocztowego przy pobieraniu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
pl: Podaj URL serwera, na którym publikowane są informacje wolny/zajęty tutaj.
    Poproś administratora serwera o te informacje.
    Oto przykład URL serwera Kolab2:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Możesz również określić pełną ścieżkę do informacji wolny/zajęty, na przykład: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
pl: Użytkow&nik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
pl: &Hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
pl: Zapa&miętaj hasło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
pl: &Szukaj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Search pattern. Use wildcards “*” and “?” as desired.
pl: Wzorzec wyszukiwania. Można używać metaznaków '*' i '?'.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Examine various fields to see if they contain the search pattern: The pattern “meet” would match “kick-off meeting”. Wildcards “*” (matches any number of characters) and “?” (matches any single character) are supported.  For example, the search pattern “meet*boss” matches “Meeting with boss”. The pattern “c?t” would match “cat”, “cot”, and so on.
pl: Przejrzyj różne pola, aby zobaczyć czy zawierają wzorzec wyszukiwania: Wzorzec “meet” będzie pasował do “kick-off meeting”. Obsługiwane są Znaki wieloznaczne “*” (pasuje do dowolnej liczby znaków) oraz “?” (pasuje do pojedynczego znaku).  Na przykład, wzorzec wyszukiwania “meet*boss” pasuje do “Meeting with boss”. Wzorzec “c?t” pasuje do “cat”, “cot” itd.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
pl: Szukaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Search for events with matching criteria.
pl: Szukaj wydarzeń o pasujących kryteriach.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Check this box if you want to search for events that match the search pattern and have start dates or end dates in the given date range.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz szukać wydarzeń, które pasują do wzorca wyszukiwania i mają daty rozpoczęcia i zakończenia w danym przedziale dat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
pl: Wydarz&enia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Search for journal entries with matching criteria.
pl: Szukaj wpisów dziennika o pasującym kryterium.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Check this box if you want to search for journal entries that match the search pattern and have start dates in the given date range.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz szukać wpisów dziennika, które pasują do wzorca wyszukiwania i mają daty rozpoczęcia w danym przedziale dat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
pl: &Dzienniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Search for to-dos with matching criteria.
pl: Szukaj zadań o pasujących kryteriach.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Check this box if you want to search for to-dos that match the search pattern and have due dates in the given date range.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz szukać zadań, które pasują do wzorca wyszukiwania i mają daty zakończenia w danym przedziale dat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
pl: Za&dania

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
pl: Szukaj w

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Include tags in your search.
pl: Uwzględnij znaczniki podczas szukania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Check this box if you want to match tags against your search pattern.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz znaczników wg swojego wzorca wyszukiwania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Ta&gs
pl: &Znaczniki

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Include locations in your search.
pl: Uwzględnij położenia podczas szukania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Check this box if you want to match locations against your search pattern.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz szukać położenia wg swojego wzorca wyszukiwania..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
pl: Miejsca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Include descriptions in your search.
pl: Uwzględnij opisy podczas szukania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Check this box if you want to match descriptions against your search pattern.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz szukać opisów wg swojego wzorca wyszukiwania..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
pl: O&pisy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Include summaries in your search.
pl: Uwzględnij podsumowania podczas szukania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Check this box if you want to match summaries against your search pattern.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz szukać podsumowań wg swojego wzorca wyszukiwania..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
pl: Podsu&mowania

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Include attendees in your search.
pl: Uwzględnij uczestników podczas szukania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Check this box if you want to match attendees against your search pattern.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz szukać uczestników wg swojego wzorca wyszukiwania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
pl: Uczestnicy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
pl: W okresie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: When checked, the search will be limited to the specified date range.
pl: Po zaznaczeniu, wyszukiwanie zostanie ograniczone do danego zakresu dat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: Check this box to search for events within a specified date range. If the box is unchecked, all events will be searched.
pl: Zaznacz to pole, aby szukać wydarzeń pomiędzy danym zakresem dat. Gdy pole jest odznaczone, to zostaną wyszukane wszystkie wydarzenia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: Limit search to specified date range
pl: Ogranicz wyszukiwanie do danego zakresu dat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
pl: &Od:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, startDate)
en: The starting date of the period to search.
pl: Data początkowa okresu do szukania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, startDate)
en: Search for items in the time period starting at the date given here.
pl: Szukaj rzeczy w okresie czasu zaczynającym się od danej tutaj daty.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
pl: &Do:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, endDate)
en: The ending date of the period to search.
pl: Data końcowa okresu do szukania.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, endDate)
en: Search for items in the time period ending at the date given here.
pl: Szukaj rzeczy w okresie czasu kończącym się na danej tutaj datcie.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Display events only if their start date and end date are both in the date range specified.
pl: Pokaż tylko takie wydarzenia, których zarówno data początkowa jak i końcowa mieszczą się w podanym zakresie.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Check this box if you only want to find events that occur entirely within the date range specified.  Events that start during the date range but end after it, or end during the date range but start before it, will be excluded from the search results.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz znaleźć tylko wydarzenia odbywające całkowicie w danym zakresie dat. Wydarzenia, które zaczynają się w danym zakresie dat, lecz kończą po nim lub kończą w tym zakresie, lecz zaczynają się przed nim zostaną wykluczone z wyniku wyszukiwania.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Exclude e&vents that extend outside the specified date range
pl: Wyklucz wy&darzenia, które wykraczają poza podany zakres dat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include to-dos that have a start date, due date,  or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.
pl: Uwzględnij zadania, które mają datę rozpoczęcia lub zakończenia w danym zakresie dat lub które nie mają zarówno daty rozpoczęcia jak i zakończenia.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Check this box to search for to-dos that have a start date, due date, or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.  If the box is unchecked, only to-dos that have a due date in the date range will be displayed.
pl: Zaznacz to pole, aby wyszukać zadań, które mają datę rozpoczęcia, zakończenia w danym zakresie dat lub takie, które nie mają ani daty rozpoczęcia, ani zakończenia. Jeśli pole jest niezaznaczone, to pokazane zostaną tylko zadania, które mają datę zakończenia w danym zakresie dat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include all to-dos &within the specified date range
pl: Uwzględnij &wszystkie zadania w danym zakresie dat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, unfiltered)
en: Uncheck this box to skip incidences matching the currently selected view filter
pl: Odznacz to pole, aby pominąć wydarzenia odpowiadające obecnie zaznaczonemu filtrowi widoku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, unfiltered)
en: When this box is checked all incidences will be considered in the search, even those that aren't displayed according the currently selected view filter
pl: Po zaznaczeniu tego pola, wyszukiwane będę wszystkie wystąpienie nawet te, które nie są wyświetlane wg obecnie ustawionego filtra widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, unfiltered)
en: Include all incidences matched by view filter
pl: Uwzględnij wszystkie wystąpienia odpowiadające filtrowi widoku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
pl: Dzień

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
pl: Tydzień

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
pl: Miesiąc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAgendaBtn)
en: Agenda
pl: Rozkład zajęć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
pl: Dzisiaj

[ctx: @title:column]
en: Agenda %1
pl: Rozkład zajęć %1

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
pl: Ustawienia widoku strona-obok-strony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
pl: Pokaż jeden kalendarz na kolumnę planu zajęć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
pl: Użyj własnych ustawień kalendarza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

[ctx: Agenda title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
pl: Tytuł

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
pl: Wybrane kalendarze

en: Agenda view: added timelabels context menu to show/hide time labels for the system timezone on the right (or left) side as well
pl: Widok planu: dodano pole w menu podręcznym do etykiet czasowych do pokazywania etykiet czasowych dla systemowej strefy czasowej także po prawej (lub lewej) stronie

en: Incidence editor: detect and warn about creating incidences in the past
pl: Edytor wystąpienia: wykryj i ostrzeż o tworzeniu wystąpień w przeszłości

en: Incidence editor: add emoji support
pl: Edytor wystąpień: dodano obsługę emoji

en: Add What's New menu
pl: Dodaj menu co nowego

en: The current view is remembered
pl: Bieżący widok został zapamiętany

en: Add a Date Picker dialog available on the Go menu
pl: Dodano okno wyboru daty w menu Idź

en: Agenda view: consolidated the "Day", "Next X Days", "Work Schedule", "Week" time ranges into the Agenda tool button
pl: Widok planu: skonsolidowano przedziały czasowe "Dzień", "Następne X dni", "Plan pracy", "Tydzień" w przycisku planu

en: Agenda view: added timelabels context menu option to toggle a 24-hour (military style) clock
pl: Widok planu: dodano pole w menu podręcznym do etykiet czasowych do przełączania trybu zegara w 24-godzinny (wygląd wojskowy)

en: Agenda view: added context menu to create new Event or To-do
pl: Widok planu: dodano menu podręczne do tworzenia nowego wydarzenia lub zadania

en: To-do view: added context menu options for toggling completion and reminders
pl: Widok zadań: dodano menu podręczne do przełączania ukończenia i przypomnień

en: To-do view: save/restore fullview setting
pl: Widok zadań: ustawienie zachowania/przywrócenia pełnego widoku

en: To-do view: save/restore flatview setting
pl: Widok zadań: ustawienie zachowania/przywrócenia płaskiego widoku

en: Date navigator: added an option in the Configure->Views settings for hiding the week numbers
pl: Wybór daty: dodano pole w Ustawienia->Ustawienia widoków do ukrywania numerów tygodni

en: Date navigator: the "Week numbers select a work week when in work week mode" setting is true by default
pl: Wybór daty: Ustawienie "Numery tygodni wybierają tydzień roboczy w trybie tygodnia roboczego" jest domyślnie włączone

en: Incidence editor: remember/restore the template manager geometry
pl: Edytor wystąpienia: zapamiętaj/przywróć geometrię zarządzania wzorcami

en: Incidence editor: support drag-and-drop attachments
pl: Edytor wystąpienia: obsługa załączników przeciągnij i upuść

en: The export calendar dialog remembers its last export folder location
pl: Okno eksportowania kalendarzy pamięta swój ostatni katalog

en: The import calendar dialog remembers its last import folder location
pl: Okno importowania kalendarzy pamięta swój ostatni katalog

en: Get Hot New Stuff removed
pl: Usunięto Get Hot New Stuff

en: Add calendar file: remote calendars are always read-only
pl: Dodaj plik kalendarza: kalendarze zdalne są zawsze tylko-do-odczytu

en: Add calendar file: will not permit an empty file path
pl: Dodaj plik kalendarza: nie zezwoli na pustą ścieżkę do pliku

en: DAV configuration: dialog allows seeing the account password when editing
pl: Ustawienia DAV: okno umożliwia widzenie hasła konta przy edytowaniu

en: DAV configuration: wizard shows icons for the various providers
pl: Ustawienia DAV: pomocnik pokazuje ikony dla różnych dostawców

en: DAV configuration: wizard updated list of providers
pl: Ustawienia DAV: pomocnik uaktualnia listę dostawców

en: Semantics are changed from a "working schedule" concept to a "week schedule" concept to accommodate non-working users
pl: Zmieniono semantykę z "plan pracy" na "plan tygodniowy", aby ułatwić użytkownikom niepracującym

en: Initial "New Event" start times are consistent across all the views
pl: Początkowe czasy rozpoczęcia "Nowego wydarzenia" są zgodne we wszystkich widokach

en: Improved default event calendar handling
pl: Usprawniono obsługę domyślnego kalendarza na wydarzenia

en: Incidences with a long excluded dates list no longer create huge tooltips
pl: Wystąpienia z długą listą wykluczonych dat już nie tworzą ogromnych dymków

en: Fixed the organizer email address for incidences with attendees
pl: Naprawiono adres pocztowy organizatora dla wystąpień z uczestnikami

en: Agenda view: events without a duration are displayed as 30 long (rather than 15 minutes long)
pl: Widok planu: wydarzenia bez czasu trwania są wyświetlane jakby trwały 30 (zamiast 15) minut

note: i18n()});
en: Incidence editor: the tags are sorted alphabetically in the tags editor
pl: Edytor wystąpienia: znaczniki są uszeregowane alfabetycznie w edytorze znaczników

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll to week number %1
pl: Przewiń do tygodnia numer %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
pl: Kliknij by przewinąć ekran do tygodnia numer %1 bieżącego roku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: A column header of the %1 dates in the month.
pl: Nagłówek kolumny %1 dat w miesiącu.

en: Calendar's custom icon
pl: Własna ikona kalendarza

en: To-do
pl: Zadanie

en: Journal
pl: Dziennik

en: Recurring
pl: Powtarzanie

[ctx: the incidence is read-only]
en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Needs Reply
pl: Potrzebuje odpowiedzi

en: Attending
pl: Uczestnictwo

en: Maybe Attending
pl: Możliwe uczestnictwo

en: Organizer
pl: Organizator

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
pl: Używane ikony

en: Scroll backward to the previous year
pl: Przewiń do poprzedniego roku

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
pl: Kliknij przycisk by przewinąć ekran do tego samego dnia w zeszłym roku (w przybliżeniu).

en: Scroll backward to the previous month
pl: Przewiń do poprzedniego miesiąca

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
pl: Kliknij przycisk by przewinąć ekran do tego samego dnia w zeszłym miesiącu

en: Scroll forward to the next month
pl: Przewiń do następnego miesiąca

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
pl: Kliknij przycisk by przewinąć ekran do tego samego dnia w przyszłym miesiącu

en: Scroll forward to the next year
pl: Przewiń do następnego roku

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
pl: Kliknij przycisk by przewinąć ekran do tego samego dnia w przyszłym roku (w przybliżeniu).

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a month
pl: Wybierz miesiąc

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a year
pl: Wybierz rok
