korganizer-1.1.1 - en to ro translation catalogue (113 entries)

en: KOrganizer
ro: Organizator

en: A Personal Organizer
ro: Un organizator personal

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: Former Maintainer
ro: Fostul responsabil

en: Original Author
ro: Autor original

en: Martin Koller
ro:  Dezvoltator

en: Uwe Koloska
ro:  Culoare selectat

en: Import &Calendar...
ro: Importă &calendar...

en: Export as &iCalendar...
ro: Export ca &iCalendar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
ro: Ș&terge

en: What's &Next
ro: Ce &urmează

en: &Month
ro: &Luna

en: &Agenda
ro: &Agendă

en: &Event List
ro: Listă &evenimente

en: &To-do List
ro: Lis&ta de sarcini

en: &Journal
ro: &Jurnal

en: Time&line
ro: Crono&logie

en: &Refresh
ro: &Actualizează

en: F&ilter
ro: &Filtru

en: In Horizontally
ro: Intrare orizontal

en: Out Horizontally
ro: Ieșire orizontal

en: In Vertically
ro: Intrare vertical

en: Out Vertically
ro: Ieșire vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
ro: Azi

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
ro: Înap&oi

[ctx: scroll backward]
en: Back
ro: Înapoi

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
ro: Î&nainte

en: &Day
ro: &Ziua

en: &Next Day | &Next %1 Days
ro[0]: Ziua &următoare
ro[1]: &Următoarele %1 zile
ro[2]: &Următoarele %1 de zile

en: W&ork Week
ro: Săptămâna de l&ucru

en: &Week
ro: &Săptămâna

en: New E&vent...
ro: E&veniment nou...

en: New &To-do...
ro: &De-făcut nou...

en: New &Journal...
ro: &Jurnal nou...

en: Configure View...
ro: Configurare vizualizare...

en: Configure
ro: Configurează

en: &Show
ro: &Arată

en: &Edit...
ro: &Editare...

en: Send &Invitation to Attendees
ro: Trimite &invitație către participanți

en: Re&quest Update
ro: Cere &actualizare

en: Send &Cancellation to Attendees
ro: Trimite anulare &către participanți

en: Send Status &Update
ro: Trimite act&ualizare a stării

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
ro: Cere &modificare

en: Configure &Date && Time...
ro: Configurare &dată și oră...

en: Error
ro: Eroare

en: C&ancel
ro: &Anulează

en: Undo: %1
ro: Des-face: %1

en: Undo
ro: Desfă

en: Redo
ro: Refă

en: Add as new calendar
ro: Adaugă ca un calendar nou

en: KOrganizer Confirmation
ro: Confirmare KOrganizator

en: No filter
ro: Niciun filtru

en: Delete Only This
ro: Șterge numai acest

en: Delete All
ro: Șterge toate

en: Purge
ro: Șterge

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
ro: &Importă

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
ro: &Exportă

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ro: &Editare

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
ro: &Lupă

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ro: &Du-te

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
ro: &Acțiuni

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
ro: &Planificator

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
ro: &Bară laterală

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ro: &Ajutor

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
ro: Vizualizare

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
ro: Planificare

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
ro: Bara de filtrare

en: Edit...
ro: Editare...

en: Description:
ro: Descriere:

en: &Move
ro: &Mutare

en: &Copy
ro: &Copiază

en: &Add
ro: &Adaugă

en: &Cancel
ro: &Renunță

en: Unable to save %1 "%2".
ro: Imposibil de salvat %1 „%2”.

en: Holiday
ro: Sărbătoare

en: New Calendar
ro: Calendar nou

en: Merged calendar
ro: Calendar combinat

[ctx: @title:tab]
en: Colors
ro: Culori

[ctx: @title:group]
en: Resources
ro: Resurse

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ro: Fonturi

[ctx: @label]
en: Event text
ro: Text eveniment

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
ro: Configurări poștă

[ctx: @title:tab]
en: Save
ro: Salvează

[ctx: @title:group]
en: Position
ro: Poziție

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
ro: Decorații calendar

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
ro: Imposibil de configurat acest modul

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
ro: Utilizează regiune de sărbători

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
ro: Valori implicite

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
ro:  zile

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
ro: Navigator date

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
ro: Vizualizare agendă

[ctx: @title:tab]
en: Month View
ro: Vizualizare lunară

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
ro: &Nou

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
ro: Denumire:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change...
ro: Modifică...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
ro: Informații server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
ro: Parolă:

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
ro: Nume utilizator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
ro: URL server:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
ro: &Utilizator:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
ro: Caută

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Search for events with matching criteria.
ro: Caută evenimente cu criteriu potrivit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
ro: &Evenimente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
ro: &Jurnale

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
ro: Caută în

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
ro: Amplasări

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
ro: Domeniu dată

en: Journal
ro: Jurnal

en: Select a month
ro: Selectați luna

en: Select a year
ro: Selectați anul
