korganizer - en to sa translation catalogue (656 entries)

[ctx: @info:credit]
en: Allen Winter
sa: सर्वं शिशिरं

[ctx: @info:credit]
en: Reinhold Kainhofer
sa: रेनहोल्ड कैनहोफर

[ctx: @info:credit]
en: Cornelius Schumacher
sa: कॉर्नेलियस शुमाकर

[ctx: @info:credit]
en: Preston Brown
sa: प्रेस्टन ब्राउन

[ctx: @info:credit]
en: Laurent Montel
sa: लॉरेण्ट् मोंटेल्

[ctx: @info:credit]
en: Richard Apodaca
sa: रिचर्ड अपोडाका

[ctx: @info:credit]
en: Björn Balazs
sa: Björn Balazs इति

[ctx: @info:credit]
en: Jan-Pascal van Best
sa: जन-पास्कल वैन बेस्ट

[ctx: @info:credit]
en: Bertjan Broeksema
sa: बर्त्जान् ब्रूकसेमा

[ctx: @info:credit]
en: Laszlo Boloni
sa: लस्झलो बोलोनी

[ctx: @info:credit]
en: Barry Benowitz
sa: बैरी बेनोवित्ज्

[ctx: @info:credit]
en: Christopher Beard
sa: क्रिस्टोफर दाढी

[ctx: @info:credit]
en: Kalle Dalheimer
sa: डालहेमर इत्यस्मै सम्पर्कं कुर्वन्तु

[ctx: @info:credit]
en: Ian Dawes
sa: इयान् डावेस्

[ctx: @info:credit]
en: Thomas Eitzenberger
sa: थॉमस आइट्जन्बर्गर

[ctx: @info:credit]
en: Neil Hart
sa: नील हार्ट

[ctx: @info:credit]
en: Declan Houlihan
sa: डेक्लान् हौलिहान

[ctx: @info:credit]
en: Hans-Jürgen Husel
sa: हंस-जुर्गेन् हुसेल्

[ctx: @info:credit]
en: Tim Jansen
sa: टिम जान्सेन्

[ctx: @info:credit]
en: Christian Kirsch
sa: क्रिश्चियन किर्श

[ctx: @info:credit]
en: Tobias König
sa: टोबियास राजा

[ctx: @info:credit]
en: Martin Koller
sa: मार्टिन् कोलरः

[ctx: @info:credit]
en: Uwe Koloska
sa: उवे कोलोस्का

[ctx: @info:credit]
en: Sergio Luis Martins
sa: सर्जिओ लुईस मार्टिन्स

[ctx: @info:credit]
en: Mike McQuaid
sa: माइक मेक्क्वैड्

[ctx: @info:credit]
en: Glen Parker
sa: ग्लेन पार्कर

[ctx: @info:credit]
en: Dan Pilone
sa: दान पिलोन्

[ctx: @info:credit]
en: Roman Rohr
sa: रोमन रोहर्

[ctx: @info:credit]
en: Don Sanders
sa: डॉन सैण्डर्स्

[ctx: @info:credit]
en: Bram Schoenmakers
sa: ब्रैम शॉनमेकर्स

[ctx: @info:credit]
en: Günter Schwann
sa: गुन्टर श्वान्

[ctx: @info:credit]
en: Herwin Jan Steehouwer
sa: पुनः प्रयोज्य जन Steehouwer

[ctx: @info:credit]
en: Mario Teijeiro
sa: मारियो तेइजेरो

[ctx: @info:credit]
en: Nick Thompson
sa: निक थॉम्पसनः

[ctx: @info:credit]
en: Bo Thorsen
sa: बो थोर्सेन्

[ctx: @info:credit]
en: Larry Wright
sa: लैरी राइट्

[ctx: @info:credit]
en: Thomas Zander
sa: थोमस ज़ैण्डर्

[ctx: @info:credit]
en: Fester Zigterman
sa: फेस्टर जिग्टरमैन

[ctx: @title:window]
en: Hide menu bar
sa: मेनू-पट्टिकां गोपयन्तु

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
sa: एकं पञ्चाङ्गं आयातयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
sa: iCalendar अथवा vCalendar सञ्चिकां आयातयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
sa: यदि भवान् iCalendar अथवा vCalendar सञ्चिकायाः सामग्रीं स्वस्य वर्तमानपञ्चाङ्गसङ्ग्रहे आयातुम् इच्छति तर्हि एतत् मेनूप्रविष्टिं चिनोतु ।

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
sa: पञ्चाङ्गं सञ्चिकायां निर्यातयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
sa: स्वस्य पञ्चाङ्गं iCalendar सञ्चिकायां निर्यातयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
sa: भवतः सम्पूर्णं पञ्चाङ्गसङ्ग्रहं एकस्मिन् iCalendar सञ्चिकायां निर्यातयितुं शक्नोति ।

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
sa: घटनाः कार्याणि च सञ्चिकायां संग्रहयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
sa: पुरातनघटनानि कार्याणि च iCalendar सञ्चिकायां संग्रहयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens a dialog that allows you to select old events and to-dos that you can archive into an iCalendar file.  They will be removed from your existing calendar collection.
sa: एषा मेन्यू-प्रविष्टिः एकं संवादं उद्घाटयति यत् भवन्तं पुरातनघटनानि कार्याणि च चयनं कर्तुं शक्नोति यत् भवन्तः iCalendar सञ्चिकायां संग्रहीतुं शक्नुवन्ति ।  ते भवतः विद्यमानपञ्चाङ्गसङ्ग्रहात् निष्कासिताः भविष्यन्ति ।

[ctx: @info:status]
en: Purge completed to-dos
sa: शुद्धिकरणं सम्पन्नं टू-डोस्

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
sa: स्वस्य पञ्चाङ्गात् सम्पूर्णानि कार्याणि निष्कासयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to remove all completed to-dos from your calendar collection. This action cannot be undone!
sa: भवतः पञ्चाङ्गसङ्ग्रहात् सर्वाणि सम्पूर्णानि कार्याणि निष्कासयितुं शक्नोति । एतत् कर्म न निवर्तयितुं शक्यते!

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
sa: अग्रिमः किम् अस्ति View

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
sa: What's Next View इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the "What's Next" View, which shows your events and to-dos that are "coming soon" in a short list for quick reading.  All open to-dos will be displayed, but only the events from the days selected in the Date Navigator sidebar will be shown.
sa: "What's Next" View इत्यत्र गच्छति, यत् द्रुतपठनाय लघुसूचौ भवतः घटनाः कार्याणि च दर्शयति ये "शीघ्रमेव आगमिष्यन्ति" इति ।  सर्वाणि उद्घाटितानि कार्याणि प्रदर्शितानि भविष्यन्ति, परन्तु केवलं Date Navigator पार्श्वपट्टिकायां चयनितदिनानां घटनाः एव दर्शिताः भविष्यन्ति ।

[ctx: @info:status]
en: Month View
sa: मासदृश्यम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
sa: मासदृश्यं प्रति स्विच कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Month View, which shows all the events and due to-dos in a familiar monthly calendar layout.
sa: मासदृश्यं प्रति गच्छति, यत् परिचिते मासिकपञ्चाङ्गविन्यासे सर्वाणि घटनानि, कर्तव्यानि च दर्शयति ।

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
sa: एजेण्डा व्यू

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
sa: Agenda View इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Agenda View, which presents your events or due to-dos for one or more days, sorted chronologically.  You can also see the length of each event in the day timetable.
sa: एजेण्डा व्यू प्रति स्विच् करोति, यत् भवतः घटनाः अथवा एकं वा अधिकं दिवसं यावत् कर्तव्यं वा प्रस्तुतं करोति, कालक्रमेण क्रमबद्धम् ।  दिनसमयसूचिकायां प्रत्येकस्य आयोजनस्य दीर्घतां अपि द्रष्टुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:status]
en: List View
sa: सूचीदृश्यम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
sa: List View इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the List View, which displays all your to-dos, events and journal entries for the dates selected in the Date Navigator as a list.
sa: List View इत्यत्र गच्छति, यत् Date Navigator इत्यस्मिन् चयनितानां तिथीनां कृते भवतः सर्वाणि कार्याणि, घटनाः, जर्नल् प्रविष्टयः च सूचीरूपेण प्रदर्शयति ।

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
sa: कार्याणि सूचीदृश्यम्

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
sa: To-do List View इत्यत्र गच्छन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the To-do List view, which provides a place for you to track tasks that need to be done.
sa: To-do List दृश्यं प्रति गच्छति, यत् भवद्भ्यः कर्तव्यानि कार्याणि निरीक्षितुं स्थानं प्रदाति ।

[ctx: @info:status]
en: Journal View
sa: जर्नल व्यू

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
sa: जर्नल् दृश्यं प्रति स्विच् कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Journal View, which provides a place for you to record your reflections, occurrences or experiences.
sa: Journal View इत्यत्र गच्छति, यत् भवतः प्रतिबिम्बं, घटनां वा अनुभवं वा अभिलेखयितुं स्थानं प्रदाति ।

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
sa: समयरेखा दृश्य

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
sa: Timeline View इत्यत्र स्विच कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Timeline View, which shows all events for the selected timespan in a Gantt view. Each calendar is displayed in a separate line.
sa: Timeline View इत्यत्र गच्छति, यत् Gantt दृश्ये चयनितसमयान्तरस्य सर्वाणि घटनानि दर्शयति । प्रत्येकं पञ्चाङ्गं पृथक् पङ्क्तौ प्रदर्शितं भवति ।

[ctx: @info:status]
en: Refresh
sa: ताजगी

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
sa: प्रदर्शनं ताजगीं कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: This action will refresh and redraw the current calendar view. It does not sync or update any calendar folders.
sa: एषा क्रिया वर्तमानपञ्चाङ्गदृश्यं ताजगीकृत्य पुनः आकर्षयिष्यति । एतत् कस्यापि पञ्चाङ्गपुटस्य समन्वयनं वा अद्यतनीकरणं वा न करोति ।

[ctx: @info:status]
en: Filter incidences
sa: घटनाः छानयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter incidences from the calendar
sa: पञ्चाङ्गात् घटनाः छानयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs user-defined view filters on the calendar collection. Filters must be created first. See "Manage View Filters" option in the Settings menu.
sa: पञ्चाङ्गसङ्ग्रहे उपयोक्तृ-निर्धारित-दृश्य-छिद्रकान् चालयति । प्रथमं फ़िल्टर्स् निर्मातव्याः । सेटिंग्स् मेन्यू मध्ये "Manage View Filters" विकल्पं पश्यन्तु ।

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
sa: अद्य इति स्क्रॉलं कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to today
sa: अद्य दृश्यं स्क्रॉल कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls the current view to the today's date.
sa: वर्तमानदृश्यं अद्यतनतिथिं प्रति स्क्रॉल करोति ।

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
sa: Scroll Backward इति

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
sa: दृश्यं पृष्ठतः स्क्रॉल कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
sa: वर्तमानपञ्चाङ्गदृश्यानुसारं दिवसेन, सप्ताहेण, मासेन वा वर्षेण पश्चात् स्क्रॉल करोति ।

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
sa: अग्रे स्क्रॉल कुर्वन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
sa: दृश्यं अग्रे स्क्रॉल कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
sa: वर्तमानपञ्चाङ्गदृश्यानुसारं दिवसेन, सप्ताहेण, मासेन वा वर्षेण अग्रे स्क्रॉल करोति ।

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
sa: नूतनं Event रचयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
sa: नूतनं Event रचयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Event with reminders, attendees, recurrences and much more.
sa: एकं संवादं आरभते यत् भवन्तं स्मारकैः, उपस्थितैः, पुनरावृत्तिभिः इत्यादिभिः सह नूतनं Event निर्मातुं शक्नोति ।

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
sa: नूतनं To-do रचयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
sa: नूतनं To-do रचयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new To-do with reminders, attendees, recurrences and much more.
sa: एकं संवादं आरभते यत् भवन्तं स्मारकैः, उपस्थितैः, पुनरावृत्तिभिः इत्यादिभिः सह नूतनं To-do निर्मातुं शक्नोति ।

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
sa: एकं नूतनं Journal रचयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
sa: एकं नूतनं Journal रचयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Journal entry.
sa: एकं संवादं आरभते यत् भवन्तं नूतनं Journal प्रविष्टिं निर्मातुं शक्नोति ।

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
sa: &दर्शयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
sa: &सम्पादन…

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
sa: Open कर्तुं Calendar File इति चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
sa: आयातयितुं Calendar File इति चिनोतु

[ctx: @title:window]
en: Error
sa: त्रुटि

[ctx: @title:window]
en: Remove Attachments
sa: संलग्नकान् निष्कासयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
sa: आयात पञ्चाङ्ग

[ctx: @action:button]
en: Merge into existing calendar
sa: विद्यमानपञ्चाङ्गे विलीनीकरणं कुर्वन्तु

[ctx: @action:button]
en: Add as new calendar
sa: नूतनं पञ्चाङ्गरूपेण योजयन्तु

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
sa: %1 (पूर्वनिर्धारितम्) .

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
sa: Calendar Folder %1 इत्यस्य गुणाः

[ctx: @action:inmenu]
en: &Set Folder Color…
sa: &फोल्डर रङ्ग सेट् कुर्वन्तु…

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as &Default Folder
sa: &Default Folder इति सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Replace Default Calendar?
sa: पूर्वनिर्धारितं पञ्चाङ्गं प्रतिस्थापयन्तु?

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
sa: पञ्चाङ्गं योजयतु

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
sa: पञ्चाङ्गं विलोपयन्तु

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" इति द्रव्यं स्थायिरूपेण हर्तुं इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
sa: मदं विलोपयन्तु?

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
sa: "%1" सफलतया %2 प्रति प्रतिलिपितः ।

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
sa: प्रतिलिपिः सफला अभवत्

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
sa: "%1" इत्यस्य द्रव्यस्य %2 प्रति प्रतिलिपिं कर्तुं असमर्थः ।

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
sa: प्रतिलिपिकरणं विफलम्

[ctx: @info]
en: Unable to remove the item "%1" from the original calendar. However, a copy of this item has been put into %2
sa: मूलपञ्चाङ्गात् "%1" इति द्रव्यं निष्कासयितुं असमर्थः । तथापि अस्य द्रव्यस्य प्रतिलिपिः %2 मध्ये स्थापिता अस्ति

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
sa: चलनं विफलम्

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
sa: "%1" %2 तः %3 मध्ये सफलतया स्थानान्तरितम् ।

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
sa: चलनं सफलम् अभवत्

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
sa: "%1" इति द्रव्यं %2 मध्ये योजयितुं असमर्थः । एतत् द्रव्यं न स्थानान्तरितम्।

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
sa: KOrganizer पुष्टिकरण

[ctx: @action:button]
en: &Dissociate
sa: &विच्छेदः

[ctx: @action:button]
en: &Only Dissociate This One
sa: &केवलम् अस्य विच्छेदं कुरुत

[ctx: @action:button]
en: &Also Dissociate Future Ones
sa: &भविष्यस्य अपि विच्छेदनं कुर्वन्तु

[ctx: @title:window]
en: Dissociating Failed
sa: विच्छेदनं असफलम्

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar
sa: निर्यात पञ्चाङ्गम्

[ctx: @action:button]
en: Delete Only This
sa: केवलं एतत् विलोपयतु

[ctx: @action:button]
en: Delete All
sa: सर्वं विलोपयतु

[ctx: @title:window]
en: Purge To-dos
sa: शुद्धिकरण To-dos

[ctx: @action:button]
en: Purge
sa: शुद्धिकरणम्

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
sa: पुटस्य नाम सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
sa: अस्य पुटस्य नाम सेट् कर्तुं अत्र नाम प्रविष्टं कुर्वन्तु ।

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
sa: &नामः:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
sa: स्थानीयतया स्मरणं अवरोधयन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
sa: अस्मात् पञ्चाङ्गात् स्मारकानाम् अवहेलनां कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
sa: यदि भवान् अस्य पञ्चाङ्गस्य सम्बद्धानां वस्तूनाम् स्मरणं न प्राप्तुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
sa: &अनुकूलितचिह्नस्य उपयोगं कुर्वन्तु:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
sa: कस्टम् चिह्नं सेट् कुर्वन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
sa: यदि भवान् अस्य पुटस्य कृते कस्टम् चिह्नं सेट् कर्तुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sa: &संचिका

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
sa: &आयात

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
sa: &निर्यात

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sa: &सम्पादन

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sa: &दृश्यं

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
sa: &ज़ूम

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sa: &गच्छ

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
sa: &कर्माणि

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
sa: S&schedule इति

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sa: &सेटिंग्स

note: i18n: ectx: Menu (sidebar)
en: &Sidebar
sa: &पार्श्वपट्टिका

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sa: &साहाय्यम्‌

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
sa: मुख्यः

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
sa: दृश्यम्

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
sa: कार्यक्रमः

note: i18n: ectx: ToolBar (filter_toolbar)
en: Filters Toolbar
sa: Filters Toolbar इति

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
sa: <qt><p>अत्र KOrganizer इत्यस्य मुख्यदृश्ये यत् तिथयः प्रदर्शयितुम् इच्छति तत् चिनोतु । एकस्मात् अधिकं दिवसं चयनं कर्तुं मूषकस्य बटनं धारयन्तु ।</p><p> अग्रिम / पूर्वमासान् वा वर्षाणि वा ब्राउज् कर्तुं उपरि बटन् नुदन्तु ।</p><p> प्रत्येकं पङ्क्तिः एकं सप्ताहं दर्शयति। वामस्तम्भे यः संख्या अस्ति सः वर्षे सप्ताहस्य संख्या अस्ति । सम्पूर्णसप्ताहं चयनं कर्तुं तत् नुदन्तु।</p></qt>

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
sa: कैलेण्डर फ़िल्टर सम्पादयतु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
sa: नूतनं फ़िल्टरं परिभाषितुं एतत् बटन् नुदन्तु ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
sa: वर्तमानं सक्रियं फ़िल्टरं निष्कासयितुं एतत् बटन् नुदन्तु ।

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
sa: नवीनं फ़िल्टर %1

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
sa: किं भवान् वास्तवमेव "%1" फ़िल्टरं स्थायिरूपेण हर्तुं इच्छति?

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
sa: फ़िल्टरं विलोपयन्तु?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
sa: घटनादर्शकः

[ctx: @action:button]
en: Edit…
sa: सम्पादन…

[ctx: @action:button]
en: Show in Context
sa: सन्दर्भे दर्शयतु

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
sa: पञ्चाङ्गेषु अन्वेष्टुम्

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
sa: &अन्वेषण

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
sa: अन्वेषणं आरभत

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
sa: अन्वेषणं आरभ्य एतत् बटन् नुदन्तु ।

[ctx: @info]
en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
sa: अमान्य अन्वेषणव्यञ्जनम्, अन्वेषणं कर्तुं न शक्नोति। कृपया '*' तथा '?' इति वाइल्डकार्डवर्णानां उपयोगेन अन्वेषणव्यञ्जनं प्रविशतु। यत्र आवश्यकता भवति।

[ctx: @info]
en: No items were found that match your search pattern.
sa: भवतः अन्वेषणप्रतिमानेन सह मेलनं कुर्वन्तः कोऽपि वस्तूनि न प्राप्तानि ।

[ctx: @title:window]
en: Search Results
sa: अन्वेषण परिणाम

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
sa[0]: %1 मेलनं करोति
sa[1]: %1 मेलति

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
sa: अकोनाडीतः घटनां पुनः प्राप्तुं असफलः

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi: requested incidence doesn't exist.
sa: अकोनाडीतः घटनां पुनः प्राप्तुं असफलम्: अनुरोधिता घटना नास्ति।

en: New E&vent…
sa: नवीन ई&वेण्ट्…

en: New &To-do…
sa: नवीन &To-do…

en: New &Journal…
sa: समाचार एवं पत्रिका…

en: &Move
sa: &चलनम्

en: &Copy
sa: &प्रतिलिपि

en: &Add
sa: &संयोजयति

en: &Cancel
sa: &निरसयतु

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
sa: &लुप्

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print…
sa: &मुद्रण…

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w…
sa: मुद्रण पूर्वावलोकन&w…

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
sa: सी& .

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
sa: &प्रतिलिपि

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
sa: &पेस्ट

[ctx: @action:inmenu]
en: Create To-do from Event
sa: इवेण्ट् तः To-do रचयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Event from To-do
sa: To-do इत्यस्मात् Event रचयन्तु

[ctx: @action:inmenu]
en: Togg&le To-do Completed
sa: Togg&le To-do सम्पन्नम्

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dissociate From Recurrence…
sa: &पुनरावृत्तितः विच्छेदः…

[ctx: @action:inmenu]
en: Send as iCalendar…
sa: iCalendar इति रूपेण प्रेषयन्तु…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ApptSummaryConfig_Base)
en: Event Summary Configuration
sa: घटना सारांश विन्यास

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysButtonGroup)
en: Show Upcoming Events Starting
sa: आगामिघटनानि आरभ्य दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show events for today only
sa: अद्यत्वे एव घटनाः दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
sa: यदि भवान् केवलम् अस्मिन् तिथौ घटमानानि घटनानि द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: &Today only
sa: &अद्य एव

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show events starting within the next month
sa: अग्रिममासस्य अन्तः आरभ्यमाणानि घटनानि दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
sa: यदि भवान् आगामिषु ३१ दिवसेषु कदाचित् आरभ्यमाणानि घटनानि द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Within the next &month (31 days)
sa: अग्रिम &मासस्य अन्तः (३१ दिवसाः)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming events
sa: आगामिनि आयोजनानि दर्शयितुं दिवसान् चिनोतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
sa: यदि भवान् आगामिघटनानां कृते भविष्ये दिवससङ्ख्यां निर्दिष्टुं इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिह्नितव्यम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Within the &next:
sa: अन्तः &next:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming events
sa: आगामिनि घटनानि दर्शयितुं दिवससङ्ख्यां सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
sa: भविष्ये १ वर्षपर्यन्तं आगामिघटनानां दर्शयितुं दिवसानां संख्यां निर्धारयितुं एतस्य स्पिनबॉक्सस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: 1 day
sa: १ दिवसे

[ctx: days to show in summary]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en:  days
sa:  दिवसाः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowButtonGroup)
en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
sa: एतानि आगामिनि घटनानि स्वस्य पञ्चाङ्गात् दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
sa: जन्मदिनस्य संसाधनस्य अपि उपयोगं कुर्वन् भवतः पञ्चाङ्गात् जन्मदिनानि दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
sa: आगामिघटनानां सारांशे भवतः पञ्चाङ्गात् जन्मदिनानि समाविष्टुं एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु । एषः विकल्पः केवलं तदा एव उपलभ्यते यदा भवान् स्वस्य पञ्चाङ्गे Birthdays संसाधनस्य उपयोगं करोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show &birthdays
sa: &जन्मदिनानि दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
sa: जन्मदिनसंसाधनस्य उपयोगं कुर्वन् भवतः पञ्चाङ्गात् वार्षिकोत्सवः दर्शयति

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
sa: आगामिघटनानां सारांशे भवतः पञ्चाङ्गात् वार्षिकोत्सवः समाविष्टुं एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु । एषः विकल्पः केवलं तदा एव उपलभ्यते यदा भवान् स्वस्य पञ्चाङ्गे Birthdays संसाधनस्य उपयोगं करोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCal) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show &anniversaries
sa: & वार्षिकोत्सवं दर्शयतु

en: Upcoming Events
sa: आगामी घटनाः

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
sa[0]: परदिनस्य अन्तः आरभ्य आगामिनि कार्यक्रमाः न भविष्यन्ति
sa[1]: अग्रिम %1 दिवसेषु आरभ्यमाणाः कोऽपि आगामिः कार्यक्रमः नास्ति

en: &Edit Appointment…
sa: &नियुक्ति सम्पादयतु…

en: &Delete Appointment
sa: &नियुक्ति हटाना

en: Edit Event: "%1"
sa: सम्पादन घटना: "%1"।

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal…
sa: नवीन पत्रिका…

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
sa: नूतनं पत्रिकां रचयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
sa: भवन्तः एकं संवादं प्रस्तुतं भविष्यन्ति यत्र भवन्तः नूतनं पत्रिकाप्रविष्टिं निर्मातुम् अर्हन्ति ।

en:  day |  days
sa[0]:  दिनं
sa[1]:  दिवसाः

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event…
sa: नवीनः कार्यक्रमः…

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
sa: नूतनं घटनां रचयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
sa: भवन्तः एकं संवादं प्रस्तुतं भविष्यन्ति यत्र भवन्तः नूतनं इवेण्ट्-वस्तु निर्मातुम् अर्हन्ति ।

[ctx: @item]
en: Meeting
sa: मेलनम्‌

[ctx: @item]
en: Note: %1
sa: टिप्पणी: %1

[ctx: the appointment is today]
en: Today
sa: अद्य

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
sa: श्वः

en: in 1 day | in %1 days
sa[0]: १ दिवसे
sa[1]: %1 दिवसेषु

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
sa: इत्यस्मिन्‌

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
sa[0]: १ घण्टा
sa[1]: %1 घण्टाः

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
sa[0]: १ मि
sa[1]: %1 मिनिट्

en: now
sa: अधुना

en: all day
sa: सर्वं दिवसम्

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
sa: अग्रिमम् : %1

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do…
sa: नवीनं कर्तव्यम्…

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
sa: नूतनं कर्तव्यं रचयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
sa: भवन्तः एकं संवादं प्रस्तुतं भविष्यन्ति यत्र भवन्तः नूतनं कर्तव्यं द्रव्यं निर्मातुम् अर्हन्ति ।

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TodoSummaryConfig_Base)
en: To-do Summary Configuration
sa: कर्तव्यं सारांशविन्यासः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show To-dos Due
sa: To-dos Due इति दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show To-dos due today only
sa: अद्य एव To-dos due इति दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
sa: यदि भवान् केवलम् अस्मिन् तिथौ To-dos due द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show To-dos due within the next month
sa: आगामिमासस्य अन्तः To-dos due इति दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
sa: यदि भवान् आगामिषु ३१ दिवसेषु कदाचित् भवितव्यं To-dos द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिह्नितव्यम् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing pending To-dos
sa: लम्बित To-dos दर्शयितुं दिवसान् चिनोतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
sa: यदि भवान् भविष्ये लम्बित-To-dos कृते दिवसानां संख्यां निर्दिष्टुं इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show pending To-dos
sa: लम्बित To-dos दर्शयितुं दिवसानां संख्यां सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
sa: भविष्ये १ वर्षपर्यन्तं लम्बित-To-dos दर्शयितुं दिवसानां संख्यां सेट् कर्तुं एतस्य स्पिनबॉक्सस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mHideGroup)
en: Hide Following To-do Types
sa: निम्नलिखित To-do Types गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Hide completed To-dos
sa: सम्पन्नं To-dos गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
sa: यदि भवान् पूर्वमेव सम्पन्नं To-dos द्रष्टुम् न इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिह्नितव्यम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideCompletedBox)
en: &Completed
sa: &सम्पन्न

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Hide To-dos without a due date
sa: नियततिथिं विना To-dos गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
sa: यदि भवान् मुक्त-अन्तं To-dos द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिह्नितव्यम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOpenEndedBox)
en: &Open-ended (no due date)
sa: &Open-ended (कोऽपि नियततिथिः नास्ति)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Hide unstarted To-dos
sa: अप्रारम्भं To-dos गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
sa: यदि भवान् भविष्ये आरम्भदिनाङ्केन सह To-dos द्रष्टुम् इच्छति न तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideUnstartedBox)
en: &Unstarted (start date is in the future)
sa: &अप्रारम्भः (प्रारम्भतिथिः भविष्ये अस्ति)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Hide in-progress To-dos
sa: प्रगतिशीलं गोपयन्तु To-dos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
sa: यदि भवान् To-dos द्रष्टुम् इच्छति ये आरब्धाः परन्तु अद्यापि न सम्पन्नाः सन्ति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInProgressBox)
en: &In-progress (started but not completed)
sa: &प्रगतिस्थः (प्रारम्भः किन्तु न सम्पन्नः)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Hide overdue To-dos
sa: अतिदेयम् To-dos गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
sa: यदि भवान् To-dos द्रष्टुम् इच्छति यत् तेषां नियततिथिः अतिक्रान्ताः परन्तु अद्यापि न सम्पन्नाः सन्ति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideOverdueBox)
en: Over&due (not completed and beyond due-date)
sa: अति&देय (न सम्पन्नं नियततिथितः परं च)

en: Pending To-dos
sa: लम्बित टू-डोस

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
sa: अद्य

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
sa: श्वः

en: 1 day ago | %1 days ago
sa[0]: १ दिवसपूर्वम्
sa[1]: %1 दिवसपूर्वम्

[ctx: the to-do is due]
en: due
sa: देय

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
sa[0]: परदिनस्य अन्तः लम्बितकार्यं न भवति
sa[1]: अग्रिम %1 दिवसेषु लम्बितकार्यं न भवति

en: &Delete To-do
sa: &Delete To-do इति

en: &Mark To-do Completed
sa: &मार्क टू-डू सम्पन्न

en: Edit To-do: "%1"
sa: सम्पादनं कर्तव्यम्: "%1"

en: open-ended
sa: मुक्तान्तः

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
sa: अतिदेयम्

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
sa: अद्य आरभ्यते

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
sa: न-प्रारम्भः

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
sa: सम्पन्न

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
sa: प्रगतिशीलः

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SDSummaryConfig_Base)
en: Special Dates Summary Configuration
sa: विशेषतिथयः सारांशविन्यासः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDaysGroup)
en: Show Special Dates Starting
sa: प्रारम्भिकानि विशेषाणि तिथयः दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Show special occasions for today only
sa: अद्यत्वे एव विशेषान् अवसरान् दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateTodayButton)
en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
sa: यदि भवान् केवलम् अस्मिन् तिथौ घटमानानि विशेषाणि अवसरानि द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Show special occasions starting within the next month
sa: आगामिमासस्य अन्तः आरभ्य विशेषान् अवसरान् दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateMonthButton)
en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
sa: यदि भवान् आगामिषु ३१ दिवसेषु कदाचित् आरभ्यमाणान् विशेषान् अवसरान् द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिह्नितव्यम् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Select the days for showing upcoming special occasions
sa: आगामिनां विशेषाणां अवसरानां प्रदर्शनार्थं दिवसान् चिनुत

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDateRangeButton)
en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
sa: यदि भवान् आगामिनां विशेषाणां अवसरानां कृते भविष्ये दिवसानां संख्यां निर्दिष्टुं इच्छति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Set the number of days to show upcoming special occasions
sa: आगामिनां विशेषाणां अवसरानां प्रदर्शनार्थं दिवसानां संख्यां निर्धारयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCustomDays)
en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
sa: भविष्ये एकवर्षपर्यन्तं आगामिविशेषान् अवसरान् दर्शयितुं दिवसानां संख्यां निर्धारयितुं एतस्य स्पिनबॉक्सस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromCalGroup)
en: Show These Special Dates From Your Calendar
sa: एतानि विशेषाणि तिथयः स्वस्य पञ्चाङ्गात् दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Show birthdays from your calendar
sa: भवतः पञ्चाङ्गात् जन्मदिनानि दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromCalBox)
en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Birthday" tag.
sa: आगामिविशेषावसरणसारांशे भवतः पञ्चाङ्गात् जन्मदिनानि समाविष्टुं एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु। सामान्यतया एते "जन्मदिनम्" इति टैग् इत्यनेन सह आयोजनानि सन्ति ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Show anniversaries from your calendar
sa: स्वस्य पञ्चाङ्गात् वार्षिकोत्सवः दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromCalBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Anniversary" tag.
sa: आगामिविशेषानुष्ठानसारांशे भवतः पञ्चाङ्गात् वार्षिकोत्सवः समाविष्टुं एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु । सामान्यतया एते "वार्षिकी" टैग् इत्यनेन सह घटनाः सन्ति ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show holidays from your calendar
sa: अवकाशदिनानि स्वस्य पञ्चाङ्गात् दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Enable this option to include holidays from your calendar in the upcoming special occasions summary. These are events from your configured holiday region, or events with the "Holiday" tag.
sa: आगामिविशेषानुष्ठानसारांशे स्वस्य पञ्चाङ्गात् अवकाशदिनानि समाविष्टुं एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु। एतानि भवतः विन्यस्तस्य अवकाशप्रदेशस्य घटनाः सन्ति, अथवा "अवकाशदिवसः" टैग् इत्यनेन सह घटनाः सन्ति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowHolidaysFromCalBox)
en: Show &holidays
sa: &अवकाशान् दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show special occasions from your calendar
sa: स्वस्य पञ्चाङ्गात् विशेषान् अवसरान् दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Enable this option to include events from your calendar with the "special occasion" tag.
sa: "विशेष अवसर" टैग् इत्यनेन स्वस्य पञ्चाङ्गात् घटनाः समाविष्टुं एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowSpecialsFromCalBox)
en: Show s&pecial occasions
sa: s&विशेष अवसरान् दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mShowFromKABButtonGroup)
en: Show These Special Dates From Your Contact List
sa: एतानि विशेषतिथयः स्वस्य सम्पर्कसूचिकातः दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birthdays from your address book
sa: भवतः पतापुस्तकात् जन्मदिनानि दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
sa: आगामिविशेषावसरणसारांशे स्वस्य पतापुस्तकात् जन्मदिनानि समाविष्टुं एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowBirthdaysFromKABBox)
en: Show birth&days
sa: जन्म&दिनानि दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anniversaries from your address book
sa: स्वस्य पतापुस्तकात् वार्षिकोत्सवः दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
sa: आगामिनि विशेषानुष्ठानसारांशे स्वस्य पतापुस्तकात् वार्षिकोत्सवः समाविष्टुं एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mShowAnniversariesFromKABBox)
en: Show anni&versaries
sa: वार्षिकोत्सवं दर्शयतु

en: Upcoming Special Dates
sa: आगामी विशेष तिथयः

[ctx: the special day is today]
en: Today
sa: अद्य

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
sa: श्वः

en: Birthday
sa: जन्मदिवस

en: Anniversary
sa: वार्षिकी

en: Holiday
sa: अवकाशदिनं

en: Change of Seasons
sa: ऋतुपरिवर्तनम्

en: Special Occasion
sa: विशेषः अवसरः

en: one year | %1 years
sa[0]: एकवर्षम्
sa[1]: %1 वर्षाणि

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
sa[0]: अग्रिम १ दिवसस्य अन्तः विशेषतिथयः नास्ति
sa[1]: अग्रिम %1 दिवसेषु विशेषतिथयः लम्बिताः नास्ति

en: Send &Mail
sa: &मेल प्रेषयतु

en: View &Contact
sa: देखें & सम्पर्क करें

en: Mail to:"%1"
sa: मेल :"%1" .

[ctx: @info:credit]
en: Tobias Koenig
sa: टोबियास कोएनिग्

en: KOrganizer
sa: KOorganizer

en: New Calendar
sa: नवीन पञ्चाङ्ग

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
sa: पठनीय एव

en: Calendar
sa: पञ्चाङ्गम्

[ctx: @info:shell]
en: Import the specified files as separate calendars
sa: निर्दिष्टसञ्चिकाः पृथक् पञ्चाङ्गरूपेण आयातयन्तु

[ctx: @info:shell]
en: Merge the specified files into an existing calendar
sa: निर्दिष्टसञ्चिकाः विद्यमानपञ्चाङ्गे विलीनयन्तु

[ctx: @info:shell]
en: Display the specified incidence (by URL)
sa: निर्दिष्टं घटनां प्रदर्शयन्तु (URL द्वारा)

[ctx: @info:shell]
en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
sa: पञ्चाङ्गसञ्चिकाः अथवा urls। यावत् -i अथवा -m स्पष्टतया निर्दिष्टं न भवति तावत् उपयोक्तारः पृष्टः भविष्यति यत् आयातः वा विलयः वा इति

[ctx: @info:shell]
en: Lists the available options for user feedback
sa: उपयोक्तृप्रतिक्रियायाः कृते उपलब्धविकल्पान् सूचीबद्धं करोति

en: Merged calendar
sa: विलीनं पञ्चाङ्गम्

en: Calendars Side by Side
sa: पञ्चाङ्गाः पार्श्वे पार्श्वे

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
sa: कार्यदिनानि विन्यस्ताः नास्ति इति कारणतः कार्यसप्ताहं प्रदर्शयितुं असमर्थः । कृपया समय-तिथि-प्राथमिकतासु न्यूनातिन्यूनं १ कार्यदिनं सम्यक् विन्यस्यताम् ।

[ctx: @title:tab]
en: Colors
sa: वर्णाः

[ctx: @title:group]
en: Tags
sa: टैग्स

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the tag you want to modify. You can change the selected tag's color using the adjacent color button.
sa: यत् टैग् परिवर्तनं कर्तुम् इच्छति तत् चिनोतु । समीपस्थस्य वर्णबटनस्य उपयोगेन चयनितस्य टैगस्य वर्णं परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the color of the tag selected in the adjacent combo box.
sa: समीपस्थे संयोजनपेटिकायां चयनितस्य टैग् इत्यस्य वर्णं चिनोतु ।

[ctx: @title:group]
en: Resources
sa: संसाधनाः

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
sa: यत् पञ्चाङ्गं परिवर्तयितुम् इच्छति तत् चिनोतु । अधोलिखितं बटन् उपयुज्य चयनितं पञ्चाङ्गवर्णं परिवर्तयितुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
sa: उपरिष्टात् संयोजनपेटिकायाः उपयोगेन चयनितस्य पञ्चाङ्गस्य वर्णम् अत्र चिनोतु ।

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sa: फॉन्ट्

[ctx: @label]
en: Event text
sa: घटना पाठः

[ctx: @label]
en: Mail transport:
sa: मेल परिवहनम् :

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
sa: व्यक्तिगत

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
sa: ईमेल सेटिंग्स्

[ctx: @title:group]
en: Reminders
sa: स्मरणम्

[ctx: @title:tab]
en: Save
sa: रक्ष्

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
sa: पञ्चाङ्गाः

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
sa: पञ्चाङ्ग लेखा

[ctx: @title:tab activities settings]
en: Activities
sa: गतिविधयः

[ctx: @title:group]
en: Position
sa: स्थितिः

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
sa: कार्यसूचनादृश्यानां उपरि दर्शयतु

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
sa: कार्यसूचनादृश्यानां अधः दर्शयतु

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
sa: पञ्चाङ्ग अलङ्कार

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
sa: एतत् प्लगिन् विन्यस्तुं असमर्थम्

[ctx: @title:tab]
en: Regional
sa: प्रादेशिक

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
sa: सामान्यः समयः तिथिः च

[ctx: @title:group]
en: Holidays
sa: अवकाशदिनानि

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
sa: अवकाशप्रदेशस्य उपयोगं कुर्वन्तु :

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
sa: अवकाशप्रदेशान् चयनं कुर्वन्तु

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
sa: सोमवारं

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
sa: मङ्गलवारः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
sa: बुधवारः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
sa: बृहस्पतिवारः

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
sa: शुक्रवारं

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
sa: शनिवारं

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
sa: रविवारं

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
sa: पूर्वनिर्धारितमूल्यानि

[ctx: @title:group]
en: Appointments
sa: नियुक्तयः

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
sa: पूर्वनिर्धारितः स्मरणसमयः :

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
sa: पन्चनिमेषः)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
sa: घण्टानः)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
sa: दिवस(दिनम्)

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
sa: सामान्य

[ctx: @title:group]
en: Display Options
sa: विकल्पान् प्रदर्शयतु

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
sa:  दिवसाः

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
sa: तिथि नेविगेटर

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
sa: एजेण्डा व्यू

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
sa:  पिक्सेल्

[ctx: @title:tab]
en: Month View
sa: मासदृश्यम्

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
sa: सर्वं दृश्यम्

[ctx: @title:group]
en: Other Options
sa: अन्ये विकल्पाः

[ctx: @action:button]
en: Choose…
sa: चिनोतु…

[ctx: @title:window]
en: Preferences
sa: प्राधान्यानि

[ctx: @title:window]
en: Setting Default Preferences
sa: पूर्वनिर्धारितप्राथमिकतानि सेट् करणम्

[ctx: @action:button]
en: Reset to Defaults
sa: Defaults इत्यत्र पुनः सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
sa: विलोपनं पुष्टिं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Always confirm when deleting items
sa: वस्तूनि विलोपयन्ते सति सर्वदा पुष्टिं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
sa: वस्तूनि विलोपयन्ते सति पुष्टिकरणसंवादं प्रदर्शयितुं एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
sa: नवीनघटनानि, कार्याणि, पत्रिकाप्रविष्टयः च भवितुमर्हन्ति

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be added to the default calendar
sa: पूर्वनिर्धारितपञ्चाङ्गे योजितं भवतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the current default calendar.
sa: वर्तमानपूर्वनिर्धारितपञ्चाङ्गस्य उपयोगेन सदैव नूतनाः घटनाः, कार्याणि, पत्रिकाप्रविष्टयः च अभिलेखयितुं एतत् विकल्पं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
sa: कस्य पञ्चाङ्गस्य उपयोगः कर्तव्यः इति पृच्छन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
sa: प्रत्येकं नूतनं घटनां, कर्तव्यं वा पत्रिकाप्रविष्टिं निर्माय द्रव्यस्य अभिलेखनार्थं उपयुज्यमानं पञ्चाङ्गं चिन्वन्तु इति विकल्पं चिनोतु । यदि भवान् Kolab सर्वरस्य साझापुटकार्यक्षमतां उपयोक्तुं इच्छति अथवा Kontact इत्यस्य उपयोगेन KDE Kolab क्लायन्ट् इत्यस्य रूपेण बहुलेखानां प्रबन्धनं कर्तुं इच्छति तर्हि एषः विकल्पः अनुशंसितः अस्ति ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TimeZoneId), group (Time &amp; Date)
en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
sa: अस्मिन् ड्रॉप् डाउन बॉक्स् मध्ये स्थानसूचिकातः स्वस्य समयक्षेत्रं चिनोतु । यदि भवतः नगरं सूचीकृतं नास्ति तर्हि एकं चिनुत यत् समानसमयक्षेत्रं साझां करोति । KOrganizer स्वयमेव दिवसप्रकाशस्य बचतार्थं समायोजयिष्यति।

note: i18n: ectx: label, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Weekly start day:
sa: साप्ताहिकः आरम्भदिवसः :

note: i18n: ectx: tooltip, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week
sa: प्रत्येकस्य सप्ताहस्य प्रथमदिनं चिनुत

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeekStartDay), group (Time &amp; Date)
en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
sa: प्रत्येकस्य सप्ताहस्य प्रथमदिनं चिनुत। सामान्यतया, भवान् एतत् उपेक्षितुं शक्नोति यतः एतत् भवतः स्थानीये सेट् अस्ति ।

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
sa: नित्यं प्रारम्भघण्टा

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
sa: दैनिक समाप्तिघण्टा

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
sa: व्यस्तदिनानि भिन्नपृष्ठभूमिवर्णेन रङ्गयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date)
en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् मासदृश्यस्य पृष्ठभूमिः तेषु दिनेषु भिन्नवर्णेन पूरिता भवेत् येषु न्यूनातिन्यूनं एकः सर्वदिवसीयः घटना व्यस्तः इति चिह्नितः भवति तर्हि एतत् पेटीम् अवलोकयन्तु । अपि च, भवान् Colors विन्यासपृष्ठे अस्य विकल्पस्य कृते प्रयुक्तं पृष्ठभूमिवर्णं परिवर्तयितुं शक्नोति । "Busy days background color" इति सेटिङ्ग् अन्वेष्टुम् ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Enable tooltips for displaying summaries
sa: सारांशप्रदर्शनार्थं साधनसूचनाः सक्षमाः कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
sa: घटनायाः अथवा कार्यस्य उपरि मूषकं भ्रमति समये सारांशसाधनसूचनानि प्रदर्शयितुं एतत् पेटी चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: To-dos use tag colors
sa: टू-डोस् टैग्-रङ्गानाम् उपयोगं कुर्वन्ति

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Check this box so that to-dos will use tag colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
sa: एतत् पेटीम् अवलोकयन्तु येन टू-डोस् टैग्-रङ्गानाम् उपयोगं करिष्यति न तु तेषां देय-विशिष्ट-वर्णानां, अद्य देय-अथवा अतिदेय-स्थितेः

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
sa: अग्रिमः x दिवसाः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General View)
en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
sa: अग्रिमदिनदृश्ये प्रदर्शयितुं "x" दिवसानां संख्यां चिनोतु । अग्रिम "x" दिवसदृश्यं प्राप्तुं "View" मेनूतः "Next X Days" मेन्यू मदं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (General View)
en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
sa: एतत् अग्रिम "x" दिवसदृश्ये एकस्मिन् समये बहुदिनानि दर्शयतु

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
sa: प्रतिदिनं पुनरावृत्तिः भवति इति वस्तूनि दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
sa: Date Navigator मध्ये दैनिक-पुनरावृत्ति-घटना-युक्तानि दिवसानि बोल्ड-टाइपफेस्-इत्यनेन दर्शयितुं एतत् पेटीम् अङ्कयन्तु, अथवा अन्येभ्यः (अदैनिक-पुनरावृत्ति-घटनाभ्यः) अधिकं प्रमुखतां दातुं तत् अनचेक् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
sa: साप्ताहिकरूपेण पुनरावृत्तियुक्तानि वस्तूनि दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
sa: Date Navigator मध्ये साप्ताहिक-पुनरावृत्ति-घटना-युक्तानि दिवसानि बोल्ड-टाइपफेस्-इत्यनेन दर्शयितुं एतत् पेटीम् अङ्कयन्तु, अथवा अन्येभ्यः (असाप्ताहिक-पुनरावृत्ति-घटनाभ्यः) अधिकं प्रमुखतां दातुं तत् अनचेक् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Show to-dos instead of events when in Todo View
sa: Todo View मध्ये यदा घटनानां स्थाने to-dos दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightTodos), group (General View)
en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
sa: कर्तव्यदृश्ये सति Date Navigator मध्ये to-dos युक्तानि दिवसानि बोल्ड टाइपफेस् मध्ये दर्शयितुं एतत् पेटी चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Show journals instead of events when in Journal View
sa: जर्नल् दृश्ये सति घटनानां स्थाने पत्रिकाः दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HighlightJournals), group (General View)
en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
sa: पत्रिकादृश्ये सति Date Navigator मध्ये बोल्ड टाइपफेस् मध्ये जर्नल्स् युक्तानि दिवसानि दर्शयितुं एतत् पेटी चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry (WeekNumbersShowWork), group (General View)
en: Week numbers select a work week when in work week mode
sa: सप्ताहसङ्ख्याः कार्यसप्ताहस्य मोडे सति कार्यसप्ताहं चिनोति

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
sa: घण्टायाः आकारः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
sa: एजेण्डा जालपुटे घण्टापङ्क्तयः ऊर्ध्वतां चिनोतु, पिक्सेलरूपेण । एतत् मूल्यं वर्धयित्वा एजेण्डा जालस्य प्रत्येकं पङ्क्तिः लम्बा भविष्यति ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
sa: एजेण्डा जालपुटे एकघण्टापर्यन्तं ऊर्ध्वतां (पिक्सेलरूपेण) सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Show icons in agenda view items
sa: एजेण्डा दृश्य-वस्तूनाम् चिह्नानि दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
sa: एजेण्डा दृश्य-वस्तूनाम् चिह्नानि (अलार्म, पुनरावृत्तिः इत्यादयः) प्रदर्शयितुं एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableAgendaItemIcons), group (Agenda View)
en: Display icons in agenda view items
sa: एजेण्डा दृश्य-वस्तूनाम् चिह्नानि प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
sa: कार्याणि दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
sa: एजेण्डा दृश्ये to-dos प्रदर्शयितुं एतत् पेटी चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View)
en: Display to-dos in the agenda view
sa: एजेण्डा दृश्ये कार्याणि प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Show current-time (Marcus Bains) line
sa: वर्तमान-समय (Marcus Bains) रेखां दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
sa: वर्तमान-समयरेखां (Marcus Bains रेखा) सूचयन्त्याः दिवसस्य अथवा सप्ताहस्य दृश्ये एकां रेखां प्रदर्शयितुं एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
sa: वर्तमान-समय-सूचकं प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
sa: एजेण्डा दृश्ये समयपरिधिचयनं इवेण्ट् एडिटरं आरभ्यते

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
sa: यदा भवान् दैनिक-साप्ताहिक-दृश्ये समय-परिधिं चिनोति तदा स्वयमेव घटना-सम्पादकं आरभ्यतुं एतत् पेटीं चिनोतु । समयपरिधिं चिन्वितुं, भवन्तः योजनां कर्तुं प्रवृत्तस्य घटनायाः आरम्भसमयात् अन्त्यसमयपर्यन्तं मूषकं कर्षयन्तु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Enable automatic event editor with time range selection
sa: समयपरिधिचयनेन सह स्वचालितघटनसम्पादकं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
sa: रङ्गप्रयोगः

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Tag inside, calendar outside
sa: अन्तः टैगं कुर्वन्तु, बहिः पञ्चाङ्गं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Tag inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items using their associated tag color, with the item's border drawn in the color of its calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sa: यदि भवान् पञ्चाङ्गवस्तूनाम् सम्बद्धानां टैगवर्णस्य उपयोगेन आकर्षयितुम् इच्छति तर्हि "Tag inside, calendar outside" विकल्पं चिनोतु, यत्र द्रव्यस्य सीमा तस्य पञ्चाङ्गस्य वर्णेन आकृष्टा भवति  एतेषां वर्णानाम् सेट् कृते कृपया Colors and Fonts विन्यासपृष्ठस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their tag color inside and calendar color for their border
sa: एजेण्डा-वस्तूनाम् अन्तः तेषां टैग्-वर्णेन सह, तेषां सीमायाः कृते कैलेण्डर्-वर्णेन च आकर्षयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Calendar inside, tag outside
sa: अन्तः पञ्चाङ्गं, बहिः टैगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Calendar inside, tag outside" option if you would like to draw calendar items using their associated calendar color, with the item's border drawn in the color of its tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sa: यदि भवान् पञ्चाङ्गवस्तूनाम् सम्बद्धपञ्चाङ्गवर्णस्य उपयोगेन आकर्षयितुम् इच्छति तर्हि "Calendar inside, tag outside" विकल्पं चिनोतु, यत्र द्रव्यस्य सीमा तस्य टैगस्य वर्णेन आकृष्टा भवति  एतेषां वर्णानाम् सेट् कृते कृपया Colors and Fonts विन्यासपृष्ठस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items with their calendar color inside and tag color for their border
sa: एजेण्डा-वस्तूनि अन्तः तेषां कैलेण्डर-वर्णेन सह आकर्षयन्तु, तेषां सीमायाः कृते वर्णं टैग् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only tag
sa: केवलं टैगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sa: यदि भवान् तेषां सम्बद्धस्य टैगस्य वर्णस्य उपयोगेन कैलेण्डर-वस्तूनि (अन्तः सीमा च) आकर्षितुं इच्छति तर्हि "Only tag" विकल्पं चिनोतु ।  एतेषां वर्णानाम् सेट् कृते कृपया Colors and Fonts विन्यासपृष्ठस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their tag color for the inside and border
sa: अन्तः सीमायाः च कृते तेषां टैग्-वर्णस्य उपयोगेन एजेण्डा-वस्तूनि आकर्षयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
sa: केवलं पञ्चाङ्गम्

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Agenda View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their calendar. Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sa: यदि भवान् पञ्चाङ्गस्य वस्तूनि (अन्तः सीमा च) तेषां पञ्चाङ्गस्य वर्णस्य उपयोगेन आकर्षितुं इच्छति तर्हि "Only calendar" विकल्पं चिनोतु । एतेषां वर्णानाम् सेट् कृते कृपया Colors and Fonts विन्यासपृष्ठस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Agenda View)
en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
sa: अन्तः सीमायाः च कृते तेषां पञ्चाङ्गवर्णस्य उपयोगेन एजेण्डा-वस्तूनि आकर्षयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् कार्यसूचनायाः पृष्ठभूमिः तेषु दिनेषु भिन्नवर्णेन पूरिता भवेत् येषु न्यूनातिन्यूनं एकः सर्वदिवसीयः कार्यक्रमः व्यस्तः इति चिह्नितः भवति तर्हि एतत् पेटीम् अवलोकयन्तु । अपि च, भवान् Colors विन्यासपृष्ठे अस्य विकल्पस्य कृते प्रयुक्तं पृष्ठभूमिवर्णं परिवर्तयितुं शक्नोति । "Busy days background color" इति सेटिङ्ग् अन्वेष्टुम् ।

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
sa: बहुविधं पञ्चाङ्गप्रदर्शनम्

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
sa: सर्वाणि पञ्चाङ्गानि एकस्मिन् दृश्ये विलीनयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् भवतां सर्वाणि पञ्चाङ्गानि एकस्मिन् कार्यसूचने एकत्र दर्शितानि भवेयुः तर्हि "सर्वं पञ्चाङ्गं एकस्मिन् दृश्ये विलीनयन्तु" इति विकल्पं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show all calendars merged together
sa: सर्वाणि पञ्चाङ्गानि एकत्र विलीनानि दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
sa: पञ्चाङ्गानि पार्श्वे पार्श्वे दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
sa: यदि भवान् एकदा एव द्वौ पञ्चाङ्गौ द्रष्टुम् इच्छति तर्हि "Show caendars side by side" विकल्पं चिनोतु, पार्श्वे पार्श्वे दृश्ये ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
sa: द्वौ पञ्चाङ्गौ पार्श्वे पार्श्वे दर्शयतु

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Switch between views with tabs
sa: ट्याब्-सहितं दृश्यानां मध्ये स्विच् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
sa: यदि भवान् ट्याब् कीलस्य उपयोगेन पञ्चाङ्गानां मध्ये क्रमेण परिवर्तनं कर्तुम् इच्छति तर्हि "ट्याब् सह दृश्यानां मध्ये परिवर्तनं कुर्वन्तु" इति चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Tab through calendars
sa: पञ्चाङ्गानां माध्यमेन ट्याब्

note: i18n: ectx: label, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Show icons in month view items
sa: मासदृश्यवस्तूनाम् चिह्नानि दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
sa: मासदृश्यवस्तूनाम् चिह्नानि (अलार्म, पुनरावृत्तिः इत्यादयः) प्रदर्शयितुं एतत् पेटी चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
sa: मासदृश्यवस्तूनाम् चिह्नानि प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
sa: मासदृश्यवस्तूनाम् समयं दर्शयतु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display the time in month view items.
sa: मासदृश्यवस्तूनाम् समयं प्रदर्शयितुं एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
sa: मासदृश्यवस्तूनाम् समयं प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display to-dos in the month view.
sa: मासदृश्ये कार्याणि प्रदर्शयितुं एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
sa: मासदृश्ये कार्याणि प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
sa: पत्रिकाः दर्शयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Check this box to display journals in the month view.
sa: मासदृश्ये पत्रिकाः प्रदर्शयितुं एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Display journals in the month view
sa: मासदृश्ये पत्रिकाः प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
sa: मासदृश्यं पूर्णविण्डो इत्यस्य उपयोगं करोति

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
sa: मासदृश्यं प्रदर्शयति समये पूर्णं KOrganizer विण्डो उपयोक्तुं एतत् पेटी चिनोतु । यदि एतत् पेटी चिह्नितं भवति तर्हि भवान् मासिकदृश्यस्य कृते किञ्चित् स्थानं प्राप्स्यति, परन्तु अन्ये विजेट्, यथा तिथिमार्गदर्शकः, द्रव्यविवरणं, पञ्चाङ्गसूची च न प्रदर्शिताः भविष्यन्ति

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their tag color inside and calendar color for their border
sa: मासस्य वस्तूनि अन्तः तेषां टैग् वर्णेन सह, तेषां सीमायाः कृते पञ्चाङ्गवर्णेन च आकर्षयन्तु

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items with their calendar color inside and tag color for their border
sa: मासस्य वस्तूनि अन्तः तेषां पञ्चाङ्गवर्णेन सह आकर्षयन्तु तथा च तेषां सीमायाः कृते वर्णं टैग् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sa: यदि भवान् पञ्चाङ्गस्य वस्तूनि (अन्तः सीमा च) तेषां सम्बद्धस्य टैग् इत्यस्य वर्णेन आकर्षितुं इच्छति तर्हि "Only tag" विकल्पं चिनोतु ।  एतेषां वर्णानाम् सेट् कृते कृपया Colors and Fonts विन्यासपृष्ठस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their tag color for the inside and border
sa: अन्तः सीमायाः च कृते तेषां टैग् वर्णस्य उपयोगेन मासस्य वस्तूनि आकर्षयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Month View)
en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sa: यदि भवान् पञ्चाङ्गस्य वस्तूनि (अन्तः सीमा च) तेषां पञ्चाङ्गस्य वर्णेन आकर्षितुं इच्छति तर्हि "Only calendar" विकल्पं चिनोतु ।  एतेषां वर्णानाम् सेट् कृते कृपया Colors and Fonts विन्यासपृष्ठस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Month View)
en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
sa: अन्तः सीमायाः च कृते तेषां पञ्चाङ्गवर्णस्य उपयोगेन मासस्य वस्तूनि आकर्षयन्तु

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
sa: सूचीयाः अधः सर्वदा सम्पन्नं कार्याणि प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
sa: प्राथमिकताम् अपेक्ष्य पूर्णानि कार्याणि सूचीयाः अधः प्रदर्शितानि भवन्ति

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
sa: यदि भवान् इच्छति यत् सर्वाणि पूर्णानि कार्याणि सर्वदा कार्यसूचिकायाः अधः समूहीकृतानि भवेयुः तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: To-do list view uses full window
sa: कार्यसूचीदृश्यं पूर्णविण्डो इत्यस्य उपयोगं करोति

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-do list in a full KOrganizer window
sa: पूर्णे KOrganizer विण्डो मध्ये कार्यसूचीं प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
sa: कार्यसूचीदृश्यं प्रदर्शयति समये पूर्णं KOrganizer विण्डो उपयोक्तुं एतत् पेटी चिनोतु । यदि एतत् पेटी चिह्नितं भवति तर्हि भवन्तः कार्यसूचीदृश्यस्य कृते किञ्चित् स्थानं प्राप्नुयुः, परन्तु अन्ये विजेट्, यथा तिथिमार्गदर्शकः, कार्यविवरणं, पञ्चाङ्गसूची च न प्रदर्शिताः भविष्यन्ति

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos in a flat list
sa: सपाटसूचौ कार्याणि प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Todo View)
en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
sa: श्रेणीबद्धवृक्षस्य स्थाने समतलसूचीरूपेण कार्याणि प्रदर्शयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
sa: यदि भवान् स्वस्य सर्वाणि कार्याणि श्रेणीबद्धवृक्षे व्यवस्थापितस्य स्थाने समतलसूचौ द्रष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Record completed to-dos in journal entries
sa: पत्रिकाप्रविष्टिषु सम्पन्नं कार्याणि अभिलेखयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Todo View)
en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
sa: स्वस्य पत्रिकायाः नूतनप्रविष्टौ कार्यस्य समाप्तिम् स्वयमेव अभिलेखयितुं एतत् पेटीम् चिह्नयन्तु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
sa: अवकाशस्य वर्णः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
sa: अत्र अवकाशस्य वर्णं चिनोतु। मासदृश्ये अवकाशदिवसस्य नामस्य कृते, तिथिसञ्चारकस्य अवकाशसङ्ख्यायाः च कृते अवकाशस्य वर्णस्य उपयोगः भविष्यति ।

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
sa: एजेण्डा दृश्य पृष्ठभूमि रंग

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the agenda view background color here.
sa: अत्र एजेण्डा दृश्यस्य पृष्ठभूमिवर्णं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
sa: वर्तमान-समयस्य (Marcus Bains) रेखायाः कृते उपयोक्तुं वर्णं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: tooltip, entry, group (Colors)
en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
sa: Agenda View वर्तमान-समयस्य (Marcus Bains) रेखायाः कृते एतत् वर्णं उपयुज्यताम्

note: i18n: ectx: label, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: Busy days background color
sa: व्यस्त दिवस पृष्ठभूमि रंग

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewBgBusyColor), group (Colors)
en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
sa: यदा भवतः व्यस्तः इति चिह्नितः सर्वदिवसीयः कार्यक्रमः भवति तदा भवतः तस्य दिवसस्य कृते भिन्नः एजेण्डा अथवा मासदृश्यपृष्ठभूमिवर्णः भवितुम् अर्हति । अत्र वर्णं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
sa: कार्यसमय वर्ण

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Colors)
en: Select the working hours color for the agenda view here.
sa: अत्र कार्यसूचनादृश्यस्य कृते कार्यसमयवर्णं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do due today color
sa: टू-डू ड्यू अद्य वर्ण

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoDueTodayColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do due today color here.
sa: अत्र to-do due today इति वर्णं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: To-do overdue color
sa: टू-डू अतिदेय वर्ण

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TodoOverdueColor), group (Colors) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the to-do overdue color here.
sa: अत्र to-do overdue वर्णं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
sa: कालपट्टिका

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
sa: समयपट्टिकायाः फन्ट् विन्यस्तुं एतत् बटन् नुदन्तु । समयपट्टिका सः विजेट् अस्ति यः एजेण्डा दृश्ये घण्टाः दर्शयति । एतत् बटन् "Select Font" इति संवादं उद्घाटयिष्यति, येन भवन्तः समयपट्टिकायाः कृते घण्टायाः फॉन्ट् चयनं कर्तुं शक्नुवन्ति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
sa: मासदृश्यम्

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
sa: मासदृश्यस्य फन्ट् विन्यस्तुं एतत् बटन् नुदन्तु । एतत् बटन् "Select Font" संवादं उद्घाटयिष्यति, येन भवान् मासदृश्ये द्रव्याणां कृते font चयनं कर्तुं शक्नोति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
sa: कार्यसूची दृश्यम्

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Fonts)
en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
sa: एजेण्डा व्यू फॉन्ट् विन्यस्तुं एतत् बटन् नुदन्तु । एतत् बटन् "Select Font" इति संवादं उद्घाटयिष्यति, येन भवन्तः एजेण्डा दृश्ये घटनानां कृते font चयनं कर्तुं शक्नुवन्ति ।

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Default todo attachment method
sa: पूर्वनिर्धारित todo आसक्तिविधिः

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
sa: कार्ये पातित-ईमेल-सम्बद्धानां पूर्वनिर्धारितः मार्गः

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
sa: सदा पृच्छतु

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
sa: केवलं सन्देशस्य लिङ्कं संलग्नं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
sa: सम्पूर्ण सन्देश संलग्न करें

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
sa: वर्णं प्रकाशयन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
sa: अत्र हाइलाइट् वर्णं चिनोतु । भवतः कार्यसूचौ तथा च तिथिमार्गदर्शके वर्तमानचयनितक्षेत्रस्य चिह्नार्थं हाइलाइट् वर्णस्य उपयोगः भविष्यति ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Use system color
sa: प्रणालीवर्णस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theming)
en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
sa: उपयोक्तृनिर्धारितवर्णस्य स्थाने प्रणालीवर्णस्य उपयोगं कुर्वन्तु । यदि सक्षमं भवति तर्हि अन्येषां सर्वेषां वर्णसेटिंग्स् अवहेलयिष्यति

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
sa: मास दृश्य पृष्ठभूमि रंग

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the Month view background color here.
sa: अत्र Month view background color इति चिनोतु ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
sa: अत्र हाइलाइट् वर्णं चिनोतु । भवतः मासे वर्तमानचयनितक्षेत्रस्य चिह्नार्थं तथा च तिथिमार्गदर्शके हाइलाइट् वर्णस्य उपयोगः भविष्यति ।

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the working hours background color for the Month view here.
sa: अत्र Month दृश्यस्य कृते कार्यसमयपृष्ठभूमिवर्णं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
sa: पूर्वनिर्धारित घटना वर्ण

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Theme/Month view)
en: Select the default event color here. The default event color will be used for events in your Month. Note that you can specify a separate color for each event tag below.
sa: अत्र पूर्वनिर्धारितं घटनावर्णं चिनोतु । भवतः मासे इवेण्ट्-कृते पूर्वनिर्धारितः इवेण्ट्-रङ्गः उपयुज्यते । ध्यानं कुर्वन्तु यत् अधः प्रत्येकस्य इवेण्ट् टैग् कृते पृथक् वर्णं निर्दिष्टुं शक्नुवन्ति ।

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KListWidgetSearchLine, searchline)
en: Search
sa: अन्वेषण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
sa: &नूतनम्‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
sa: &लुप्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mDetailsFrame)
en: Filter Details
sa: फ़िल्टर विवरण

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
sa: नामः:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
sa: यदि भवान् स्वदृश्येषु पुनरावर्तनीयानि घटनानि कार्याणि च दर्शयितुम् न इच्छति तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु । दैनिकं साप्ताहिकं च पुनरावृत्तिवस्तूनि बहु स्थानं गृह्णन्ति, अतः तान् गोपनं सुलभं भवेत् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRecurringCheck)
en: Hide &recurring events and to-dos
sa: &पुनरावर्तनीयानि घटनानि कार्याणि च गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
sa: यदि एतत् पेटी चेक् कृतं भवति तर्हि फ़िल्टर सूचीतः सर्वाणि कार्याणि गोपयिष्यति, ये सम्पन्नानि सन्ति । वैकल्पिकरूपेण केवलं तानि वस्तूनि निगूढानि भवन्ति ये दत्तदिनसङ्ख्यायां सम्पन्नाः सन्ति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mCompletedCheck)
en: Hide co&mpleted to-dos
sa: पूर्णं कृतं कार्याणि गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
sa: एषः विकल्पः भवन्तं चिन्वितुं शक्नोति यत् कोऽपि पूर्णः कार्यः गोपनीयः इति । यदा भवान् <i>Immediate इति</i> चिनोति तदा भवता परीक्षितमात्रेण कर्तव्यं गोपयिष्यति । स्पिनबॉक्स मध्ये दिवसानां संख्यां वर्धयितुं न्यूनीकर्तुं वा शक्नुवन्ति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCompletedTimeSpanLabel)
en: Da&ys after completion:
sa: समाप्तेः अनन्तरं Da&ys :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mCompletedTimeSpan)
en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
sa: अत्र भवन्तः कार्यसूचिकातः गोपनीयं कर्तव्यं कियत् दिवसं पूर्णं कर्तव्यं इति दातुं शक्नुवन्ति । यदि भवान् "तत्क्षणम्" इति चिनोति तर्हि सर्वाणि पूर्णानि कार्याणि गोपनीयानि भविष्यन्ति । यदि भवान्, उदाहरणार्थं, 1 इत्यस्य मूल्यं चिनोति, तर्हि सर्वाणि कार्यवस्तूनि निगूढाः भविष्यन्ति, ये 24 घण्टापूर्वं अधिककालं यावत् समाप्ताः इति चिह्निताः सन्ति ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
sa: एषः विकल्पः भवतः सूचीतः सर्वाणि कार्याणि गोपयति, यत्र आरम्भतिथिः न प्राप्ता । (ध्यायन्तु यत् आरम्भतिथिः कर्तव्यस्य द्रव्यस्य नियततिथिः नास्ति ।)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideInactiveTodosCheck)
en: Hide &inactive to-dos
sa: &निष्क्रिय कार्याणि गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mCategoriesButtonGroup)
en: Tags
sa: टैग्स

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items which do <i>not</i> contain any of the selected tags.
sa: यदा एषः विकल्पः चयनितः भवति तदा एतत् फ़िल्टर सर्वाणि वस्तूनि दर्शयिष्यति येषु चयनित-टैग्-मध्ये कश्चन अपि <i>नास्ति</i> ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatHideCheck)
en: Show all except selected
sa: चयनितं विहाय सर्वाणि दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: When this option is chosen, this filter will show all items containing any of the selected tags.
sa: यदा एषः विकल्पः चितः भवति तदा एतत् फ़िल्टर चयनित-टैग्-मध्ये किमपि युक्तानि सर्वाणि वस्तूनि दर्शयिष्यति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCatShowCheck)
en: Show only selected
sa: केवलं चयनितं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mCatEditButton)
en: Change…
sa: परिवर्तय…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
sa: एषः विकल्पः भवतः सूचीतः सर्वाणि कार्याणि गोपयति ये अन्यस्मै नियुक्ताः सन्ति ।<br> केवलं तेषु कार्याणि परीक्षितानि भविष्यन्ति येषु न्यूनातिन्यूनम् एकः उपस्थितः भवति। यदि भवान् उपस्थितानां सूचीयां नास्ति तर्हि कर्तव्यं गोपनीयं भविष्यति।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mHideTodosNotAssignedToMeCheck)
en: Hide to-dos not assigned to me
sa: मम कृते न नियुक्ताः कार्याणि गोपयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
sa: Free/Busy सूचनां प्रकाशयित्वा भवन्तः अन्येषां कृते भवतः पञ्चाङ्गस्य गणनां कर्तुं शक्नुवन्ति यदा भवन्तं सभायाः आमन्त्रणं करोति। भवता पूर्वमेव व्यस्ताः समयाः एव प्रकाशिताः, न तु किमर्थं व्यस्ताः इति।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
sa: स्वस्य Free/Busy सूचनां स्वयमेव अपलोड् कर्तुं एतत् पेटी चिनोतु।
    एतत् विकल्पं त्यक्त्वा KOrganizer इत्यस्य Schedule मेन्यू इत्यस्य उपयोगेन स्वस्य Free/Busy सूचनां मेल वा अपलोड् कर्तुं शक्यते ।
    नोट्: यदि KOrganizer KDE Kolab क्लायन्ट् इत्यस्य रूपेण कार्यं करोति तर्हि एतस्य आवश्यकता नास्ति, यतः Kolab2 सर्वरः भवतः Free/Busy सूचनां प्रकाशयितुं पालनं करोति अन्येभ्यः उपयोक्तृभ्यः तस्याः अभिगमनं प्रबन्धयति च

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
sa: स्वयमेव स्वस्य निःशुल्क/&व्यस्तसूचना प्रकाशयन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, publishDelayLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDelay)
en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
sa: अत्र प्रत्येकं अपलोड् मध्ये न्यूनतमं समयान्तरं निमेषेषु विन्यस्यताम् । एतत् विन्यासः केवलं तस्मिन् सन्दर्भे प्रभावी भवति यदा भवान् स्वसूचनाः स्वयमेव प्रकाशयितुं चयनं करोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
sa: अपलोड् मध्ये न्यूनतमः समयः (निमेषेषु) :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, publishDays) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
sa: भवन्तः यत् पञ्चाङ्गदिनानां संख्यां प्रकाशयितुम् इच्छन्ति, अन्येभ्यः अपि अत्र उपलभ्यन्ते इति विन्यस्यन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
sa: प्रकाशित

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
sa: निःशुल्क/व्यस्तसूचनायाः दिवसाः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
sa: सर्वर सूचना

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
sa: यस्मिन् सर्वरे भवतः Free/Busy सूचना अत्र प्रकाशिता भविष्यति तस्य URL प्रविशन्तु ।
    एतां सूचनां सर्वर-प्रशासकं पृच्छन्तु ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishPassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrievePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: Enter your groupware server login password here.
sa: अत्र स्वस्य groupware server login password प्रविष्टं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
sa: समाभाष्:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, publishUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, retrieveUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
sa: अत्र सर्वरे स्वस्य खातेः सापेक्षं प्रवेशसूचना प्रविशन्तु ।
    
    एकः Kolab2 सर्वरविशिष्टता: भवतः UID (Unique IDentifier) पञ्जीकृतवान् । पूर्वनिर्धारितरूपेण भवतः UID Kolab2 सर्वरे भवतः ईमेल-सङ्केतः भविष्यति परन्तु तत् भिन्नमपि भवितुम् अर्हति । अन्तिमे सन्दर्भे स्वस्य UID प्रविष्टं कुर्वन्तु ।

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, publishSavePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
sa: KOrganizer भवतः गुप्तशब्दं स्मर्तुं शक्नोति तथा च प्रत्येकं समये भवतः Free/Busy सूचनां अपलोड् करोति चेत्, विन्याससञ्चिकायां संग्रह्य, भवन्तं पृच्छितुं त्यक्तुम् एतत् पेटीं चिनोतु ।
    सुरक्षाकारणात् विन्याससञ्चिकायां भवतः गुप्तशब्दस्य संग्रहणं न अनुशंसितम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishSavePassword)
en: Remember p&assword
sa: स्मरणं प&अस्शब्दम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
sa: सर्वर URL: 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: (No need if using Kolab server version 2)
sa: (कोलाब् सर्वर संस्करणं २ उपयुज्यते चेत् आवश्यकता नास्ति)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
sa: &पुनर्प्राप्त कुरु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
sa: अन्येषां प्रकाशितानां Free/Busy सूचनानां पुनः प्राप्तिः कृत्वा, भवान् तान् सभायां आमन्त्रयन् तेषां पञ्चाङ्गं गृहीतुं शक्नोति।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
sa: अन्येषां Free/Busy सूचनां स्वयमेव प्राप्तुं एतत् पेटीं चिनोतु। ध्यानं कुर्वन्तु यत् एतत् सम्भवं कर्तुं भवद्भिः सम्यक् सर्वर-सूचनाः पूरणीयाः ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveEnable)
en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
sa: अन्येषां निःशुल्क/&व्यस्तसूचनाः स्वयमेव पुनः प्राप्तुम्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
sa: सर्वरतः user.ifb इत्यस्य स्थाने user@domain.ifb इत्येतत् पुनः प्राप्तुं एतत् सेट् कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
sa: "user@domain.ifb" (उदाहरणार्थं joe@company.com.ifb) प्रारूपेण निःशुल्क/व्यस्तसञ्चिकां डाउनलोड् कर्तुं एतत् पेटीं चिनोतु । अन्यथा, user.ifb (उदाहरणार्थं joe.ifb) इति प्रारूपेण मुक्त/व्यस्तसञ्चिकां डाउनलोड् करिष्यति । यदि भवान् एतत् विकल्पं कथं विन्यस्तं कर्तव्यमिति निश्चितः नास्ति वा इति सर्वर प्रशासकं पृच्छतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Use full email &address for retrieval
sa: पुनर्प्राप्त्यर्थं पूर्णं ईमेल &पतेः उपयुज्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
sa: उपयोक्तृ&नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Passwor&d:
sa: समाभाष्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
sa: गुप्तशब्दं पुनः&स्मरन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
sa: &अन्वेषणं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Search pattern. Use wildcards “*” and “?” as desired.
sa: अन्वेषणप्रतिमान। “*” तथा “?” यथेष्टम् ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, searchEdit)
en: Examine various fields to see if they contain the search pattern: The pattern “meet” would match “kick-off meeting”. Wildcards “*” (matches any number of characters) and “?” (matches any single character) are supported.  For example, the search pattern “meet*boss” matches “Meeting with boss”. The pattern “c?t” would match “cat”, “cot”, and so on.
sa: विभिन्नक्षेत्राणि परीक्ष्य पश्यन्तु यत् तेषु अन्वेषणप्रतिमानं भवति वा: प्रतिमानं “meet” “kick-off meeting” इत्यनेन सह मेलनं करिष्यति । वाइल्डकार्ड्स् “*” (किमपि संख्यायां वर्णानाम् अनुरूपं भवति) तथा “?” (किमपि एकस्य वर्णस्य मेलनं करोति) समर्थिताः सन्ति ।  यथा, “meet*boss” इति अन्वेषणप्रतिमानं “Meeting with boss” इति मेलनं करोति । “c?t” इति प्रतिमानं “cat”, “cot”, इत्यादिभिः सह मेलनं करिष्यति स्म ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
sa: Search For इति

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Search for events with matching criteria.
sa: मेलमापदण्डयुक्तानि घटनानि अन्वेष्टुम्।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: Check this box if you want to search for events that match the search pattern and have start dates or end dates in the given date range.
sa: यदि भवान् अन्वेषणप्रतिमानेन सह मेलनं कुर्वन्तः घटनाः अन्वेष्टुम् इच्छति तथा च दत्ततिथिपरिधिमध्ये आरम्भतिथयः अथवा समाप्तितिथिः सन्ति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
sa: &घटना

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Search for journal entries with matching criteria.
sa: मेलमापदण्डैः सह पत्रिकाप्रविष्टयः अन्वेष्टुम्।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: Check this box if you want to search for journal entries that match the search pattern and have start dates in the given date range.
sa: यदि भवान् अन्वेषणप्रतिमानेन सह मेलनं कुर्वन्ति तथा च दत्ततिथिपरिधिमध्ये आरम्भतिथयः सन्ति इति पत्रिकाप्रविष्टयः अन्वेष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिह्नयन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, journalsCheck)
en: &Journals
sa: &पत्रिका

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Search for to-dos with matching criteria.
sa: मेलमापदण्डैः सह कार्याणि अन्वेष्टुम्।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: Check this box if you want to search for to-dos that match the search pattern and have due dates in the given date range.
sa: यदि भवान् अन्वेषणप्रतिमानेन सह मेलनं कुर्वन्तः कार्याणि अन्वेष्टुम् इच्छति तथा च दत्ततिथिपरिधिषु नियततिथयः सन्ति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, todosCheck)
en: To-&dos
sa: To-&dos इति

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Include tags in your search.
sa: भवतः अन्वेषणे टैग्स् समावेशयन्तु।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Check this box if you want to match tags against your search pattern.
sa: यदि भवान् स्वस्य अन्वेषणप्रतिमानस्य विरुद्धं टैग्स् मेलयितुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, categoryCheck)
en: Ta&gs
sa: ता&ग

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Include locations in your search.
sa: अन्वेषणे स्थानानि समावेशयन्तु।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Check this box if you want to match locations against your search pattern.
sa: यदि भवान् स्वस्य अन्वेषणप्रतिमानस्य विरुद्धं स्थानानि मेलयितुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिह्नितव्यम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
sa: स्थानानि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Include descriptions in your search.
sa: भवतः अन्वेषणे वर्णनानि समावेशयन्तु।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Check this box if you want to match descriptions against your search pattern.
sa: यदि भवान् स्वस्य अन्वेषणप्रतिमानस्य विरुद्धं वर्णनानां मेलनं कर्तुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
sa: Dec&riptions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Include summaries in your search.
sa: अन्वेषणे सारांशान् समावेशयन्तु।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Check this box if you want to match summaries against your search pattern.
sa: यदि भवान् स्वस्य अन्वेषणप्रतिमानस्य विरुद्धं सारांशं मेलयितुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
sa: सारांश&मारीः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Include attendees in your search.
sa: भवतः अन्वेषणे उपस्थितान् समावेशयन्तु।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Check this box if you want to match attendees against your search pattern.
sa: यदि भवान् स्वस्य अन्वेषणप्रतिमानेन सह उपस्थितानां मेलनं कर्तुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
sa: उपस्थिताः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
sa: तिथिपरिधि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: When checked, the search will be limited to the specified date range.
sa: परीक्षिते सति अन्वेषणं निर्दिष्टतिथिपरिधिपर्यन्तं सीमितं भविष्यति ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: Check this box to search for events within a specified date range. If the box is unchecked, all events will be searched.
sa: निर्दिष्टतिथिपरिधिमध्ये घटनाः अन्वेष्टुं एतत् पेटीं चिनोतु । यदि पेटी अचेक् कृता अस्ति तर्हि सर्वाणि घटनानि अन्वेषितानि भविष्यन्ति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dateRangeCheckbox)
en: Limit search to specified date range
sa: अन्वेषणं निर्दिष्टतिथिपरिधिपर्यन्तं सीमितं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
sa: From&about:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, startDate)
en: The starting date of the period to search.
sa: अन्वेषणार्थं कालस्य आरम्भतिथिः ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, startDate)
en: Search for items in the time period starting at the date given here.
sa: अत्र दत्ततिथितः आरभ्य कालखण्डे वस्तूनि अन्वेष्टुम्।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, startDate) i18n: ectx: property (text), item, widget (KDateComboBox, endDate)
en: 2008-08-18
sa: २००८-०८-१८

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
sa: &इत्यस्मै:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDateComboBox, endDate)
en: The ending date of the period to search.
sa: अन्वेषणार्थं कालस्य समाप्तितिथिः ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KDateComboBox, endDate)
en: Search for items in the time period ending at the date given here.
sa: अत्र दत्तदिनाङ्के समाप्तसमयावधिषु वस्तूनि अन्वेष्टुम् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Display events only if their start date and end date are both in the date range specified.
sa: घटनाः केवलं तदा एव प्रदर्शयन्तु यदा तेषां आरम्भतिथिः समाप्तितिथिः च उभौ निर्दिष्टतिथिपरिधिषु स्तः ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Check this box if you only want to find events that occur entirely within the date range specified.  Events that start during the date range but end after it, or end during the date range but start before it, will be excluded from the search results.
sa: यदि भवान् केवलं निर्दिष्टतिथिपरिधिमध्ये पूर्णतया घटमानानि घटनानि अन्वेष्टुम् इच्छति तर्हि एतत् पेटीम् चिनोतु ।  ये घटनाः तिथिपरिधिमध्ये आरभ्यन्ते परन्तु तदनन्तरं समाप्ताः भवन्ति, अथवा तिथिपरिधिमध्ये समाप्ताः परन्तु तस्मात् पूर्वं आरभ्यन्ते, ते अन्वेषणपरिणामेभ्यः बहिष्कृताः भविष्यन्ति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inclusiveCheck)
en: Exclude e&vents that extend outside the specified date range
sa: निर्दिष्टतिथिपरिधितः बहिः विस्तृताः e&vents बहिष्कृताः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include to-dos that have a start date, due date,  or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.
sa: निर्दिष्टतिथिपरिधिषु आरम्भतिथिः, नियततिथिः, समाप्तितिथिः वा सन्ति, अथवा प्रारम्भतिथिः न च समाप्ततिथिः सन्ति, तेषां कार्याणि समाविष्टानि कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Check this box to search for to-dos that have a start date, due date, or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.  If the box is unchecked, only to-dos that have a due date in the date range will be displayed.
sa: निर्दिष्टतिथिपरिधिषु आरम्भतिथिः, नियततिथिः, समाप्तितिथिः वा सन्ति, अथवा आरम्भतिथिः न च समाप्ततिथिः नास्ति इति कार्याणि अन्वेष्टुं एतत् पेटी चिनोतु  यदि पेटी अचेक् कृता अस्ति तर्हि केवलं to-dos इति प्रदर्शितं भविष्यति येषां तिथिपरिधिषु नियततिथिः भवति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, includeUndatedTodos)
en: Include all to-dos &within the specified date range
sa: निर्दिष्टतिथिपरिधिमध्ये सर्वाणि कार्याणि & समाविष्टानि कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDayBtn)
en: Day
sa: दिनं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mWeekBtn)
en: Week
sa: सप्ताहः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mMothBtn)
en: Month
sa: माह

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mAgendaBtn)
en: Agenda
sa: कार्यसूची

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
sa: अद्य

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
sa: पार्श्व-पार्श्व-दृश्यं विन्यस्यताम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRB)
en: Show one calendar per agenda column
sa: प्रति कार्यसूचीस्तम्भं एकं पञ्चाङ्गं दर्शयतु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useCustomRB)
en: Use custom calendar setup
sa: कस्टम् कैलेण्डर् सेटअपस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
sa: स्तम्भानां संख्या

[ctx: Agenda title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title
sa: शीर्षक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedCalendarsLabel)
en: Selected Calendars
sa: चयनित पञ्चाङ्ग

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll to week number %1
sa: सप्ताहसङ्ख्या %1 प्रति स्क्रॉल कुर्वन्तु

en: Calendar's custom icon
sa: पञ्चाङ्गस्य कस्टम् चिह्नम्

en: To-do
sa: कर्तव्यम्

en: Journal
sa: जर्नल

en: Recurring
sa: पुनरावृत्तिः

en: Alarm
sa: आपत्सङ्केत

en: Needs Reply
sa: उत्तरस्य आवश्यकता अस्ति

en: Attending
sa: उपस्थितः

en: Maybe Attending
sa: कदाचित् Attending इति

en: Organizer
sa: आयोजक

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
sa: उपयोगाय चिह्नानि

en: Scroll backward to the previous year
sa: पूर्ववर्षं प्रति पृष्ठतः स्क्रॉलं कुर्वन्तु

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
sa: पूर्ववर्षस्य समानं अनुमानितदिने प्रदर्शनं स्क्रॉल कर्तुं एतत् बटन् नुदन्तु

en: Scroll backward to the previous month
sa: पूर्वमासं प्रति पृष्ठतः स्क्रॉलं कुर्वन्तु

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
sa: पूर्वमासस्य समाना अनुमानिततिथिं प्रति प्रदर्शनं स्क्रॉल कर्तुं एतत् बटन् नुदन्तु

en: Scroll forward to the next month
sa: अग्रिममासं प्रति अग्रे स्क्रॉलं कुर्वन्तु

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
sa: आगामिमासस्य समाना अनुमानिततिथिं प्रति प्रदर्शनं स्क्रॉल कर्तुं एतत् बटन् नुदन्तु

en: Scroll forward to the next year
sa: अग्रिमवर्षं प्रति अग्रे स्क्रॉलं कुर्वन्तु

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
sa: आगामिवर्षस्य तस्मिन् एव अनुमानितदिने प्रदर्शनं स्क्रॉल कर्तुं एतत् बटन् नुदन्तु

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a month
sa: एकं मासं चिनुत

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a year
sa: एकं वर्षं चिनुत
