korganizer - en to tg translation catalogue (65 entries)

en: KOrganizer
tg: Ташкилкунандаи KDE

en: Maintainer
tg: Мушоият

en: Original Author
tg: Муаллиф

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
tg: Воқеаҳои кучондашуда бо тақвими шумо пайваст карда мешаванд.

en: What's &Next
tg: &Баъд аз он чӣ?

en: &Month
tg: &Моҳ

en: &Journal
tg: &Журнал

en: &Day
tg: &Рӯз

en: &Next Day | &Next %1 Days
tg[0]: &Рӯзи %1 оянда
tg[1]: &Рӯзҳои %1 оянда

en: W&ork Week
tg: Ҳафтаи &корӣ

en: &Week
tg: &Ҳафта

en: &Show
tg: &Нишон додан

en: Cannot upload calendar to '%1'
tg: Имконият нест, ки тақвим ҷоӣгир карда шавад '%1'

en: Saved calendar '%1'.
tg: Тақвимро нигоҳ дода шуда '%1'.

en: Could not start control module for date and time format.
tg: Оғозидиҳии назорат аз болои модул барои сана ва формати вақт ,намешавад.

en: &Show Event
tg: &Намоиши ҳодиса

en: &Delete Event
tg: &Нобуд кардани ҳодиса

en: URL '%1' is invalid.
tg: '%1' - URL нодуруст аст.

en: KOrganizer Confirmation
tg: Тасдиқи KOrganizer

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
tg: &Гузаштан

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
tg: &Амалиётҳо

note: i18n: ectx: Menu (schedule)
en: S&chedule
tg: &Ҷадвал

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
tg: Навъҳо

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
tg: Ҷадвал

en: &Add
tg: &Илова

en: Holiday
tg: Рӯзи истироҳат

en: New Calendar
tg: Тақвими нав

en: Calendar
tg: Тақвим

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
tg: Тасдиқоти ҳузф

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
tg: Ибтидои рӯз

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
tg: Интиҳои рӯз

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
tg: x рӯзҳои навбатӣ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
tg: Андозаи соат

note: i18n: ectx: label, entry (SelectionStartsEditor), group (Agenda View)
en: Time range selection in agenda view starts event editor
tg: Интихоби давр дар тақвим муҳарри нави воқеъаро мекушояд

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
tg: Аз назар гузаронии моҳ дар ҳама тирезаҳо

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
tg: Ранги рӯзҳои ид

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
tg: Ранги заминаи зерравшании рӯз

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Working hours color
tg: Ранги вақти корӣ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
tg: Лавҳаи вақт

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
tg: Намоиши моҳ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
tg: Рӯзнома

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
tg: Зерравшанӣ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
tg: Ранги воқеъоти пешфарзӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
tg: &Афзудан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
tg: Мавриди нашр кардани иттилоот оиди вақти шурӯъии худ шумо ба истифодаи маълумот дар бораи вақти холи ва вақти шурӯъӣ барои нақшакашии вохурӣ бо иштироки худ иҷозат медиҳед. Ба ҷои онки ин муддат шурӯъ бошад, танҳо иттилоот оиди вақти шурӯъӣ ғайри боз кардан низ чоп хоҳад шуд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishEnable)
en: Publish your free/&busy information automatically
tg: Худкорона чоп кардани иттилоот &оиди вақти шурӯъӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publishDelayLabel)
en: Minimum time between uploads (in minutes):
tg: Муддати каме байни бозсозии (дақиқа):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
tg: Чоп кардан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: days of free/busy information
tg: давр дар рӯзи захира мондани иттилоот оиди вақти шурӯъӣ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
tg: Иттилооти сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
tg: Гузарвожа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
tg: Адреси сервер:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabRetrieve)
en: &Retrieve
tg: &Қабул кардан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
tg: Баъди гирифтани маълумоти оиди вақти холие, ки бо дигиар одамон нашр шуда буд, метавонед, ки бо онҳо вохӯриро мутобиқ куни.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fullDomainRetrieval)
en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
tg: Истифода бурдани адреси пурраи намуди user@domain.ifb ба ҷои user.ifb барои қабули маълумотҳо аз сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, retrieveSavePassword)
en: Re&member password
tg: &Дар хотир доштани гузарвожа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
tg: &Ҷустуҷӯ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
tg: Ҷустуҷӯ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
tg: &Воқеъот

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroup)
en: Search In
tg: Кофтан дар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, descriptionCheck)
en: Desc&riptions
tg: &Тасвиротҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, summaryCheck)
en: Su&mmaries
tg: &Номҳо

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
tg: Давр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startDateLabel)
en: Fr&om:
tg: А&з:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
tg: &то:
