korganizer - en to ug translation catalogue (139 entries)

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: Former Maintainer
ug: بۇرۇنقى مەسئۇل ئادەم

en: Original Author
ug: ئەسلى ئاپتور

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
ug: بۈگۈن

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
ug: كەينى(&B)

[ctx: scroll backward]
en: Back
ug: كەينى

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
ug: ئالدىغا(&F)

en: &Day
ug: كۈن(&D)

en: &Next Day | &Next %1 Days
ug[0]: كېيىنكى %1 كۈن(&N)

en: W&ork Week
ug: خىزمەت ھەپتىسى(&O)

en: &Week
ug: ھەپتە(&W)

en: Configure
ug: سەپلە

en: &Show
ug: كۆرسەت(&S)

en: &Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرى(&A)

en: &Delete To-do
ug: قىلىدىغان ئىشلارنى ئۆچۈر(&D)

en: Attach as &link
ug: ئۇلانما سۈپىتىدە قوشۇش(&L)

en: C&ancel
ug: ۋاز كەچ(&A)

en: Undo: %1
ug: يېنىۋال: %1

en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Redo: %1
ug: قايتىلا: %1

en: Redo
ug: قايتىلا

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
ug: يىلنامە قىسقۇچى ‹%1› نىڭ خاسلىقى

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
ug: كۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
ug: يۆتكەش مەغلۇپ بولدى

en: Do you want to overwrite %1?
ug: %1 قاپلىۋېتەمسىز؟

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
ug: سەۋەبى نامەلۇم

en: No filter
ug: سۈزگۈچ يوق

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
ug: ئەكىر(&I)

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
ug: چىقار(&E)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (zoom)
en: &Zoom
ug: كېڭەيت تارايت(&Z)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ug: يۆتكەل(&G)

note: i18n: ectx: Menu (actions)
en: &Actions
ug: مەشغۇلاتلار(&A)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ug: تەڭشەك(&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ug: ياردەم(&H)

[ctx: main toolbar]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
ug: ئاساس

note: i18n: ectx: ToolBar (korganizer_toolbar)
en: Views
ug: كۆرۈنۈشلەر

note: i18n: ectx: ToolBar (schedule_toolbar)
en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
ug: سۈزگۈچنى ئۆچۈرەمسىز؟

[ctx: @item:intext delimiter for joining holiday names]
en: ,
ug: ،

[ctx: delimiter for joining holiday names]
en: ,
ug: ،

en: &Move
ug: يۆتكە(&M)

en: &Copy
ug: كۆچۈر(&C)

en: &Add
ug: قوش(&A)

en: &Cancel
ug: ۋاز كەچ(&C)

en: Unable to save %1 "%2".
ug: %1 «%2» نى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: Holiday
ug: دەم ئېلىش كۈنى

en: New Calendar
ug: يېڭى يىلنامە

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدۇ

en: Calendar
ug: يىلنامە

[ctx: @title:tab]
en: Colors
ug: رەڭلەر

[ctx: @title:group]
en: Resources
ug: مەنبەلەر

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ug: خەت نۇسخىلىرى

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
ug: شەخسىي

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
ug: ئېلخەت تەڭشىكى

[ctx: @title:group]
en: Reminders
ug: ئەسكەرتكۈچلەر

[ctx: @title:tab]
en: Save
ug: ساقلا

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
ug: يىلنامىلەر

[ctx: @title:group]
en: Position
ug: ئورنى

[ctx: @title:group]
en: Holidays
ug: دەم ئېلىش كۈنى

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
ug: تۆۋەندىكى رايونلارنىڭ تەتىلىنى ئىشلەت:

[ctx: @title:group]
en: Appointments
ug: ئۇچرىشىشلار

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
ug: كۆڭۈلدىكى ئەسلىتىش ۋاقتى:

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
ug: مىنۇت

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
ug: سائەت

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
ug: كۈن

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: @title:group]
en: Display Options
ug: كۆرسىتىش تاللانمىسى

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
ug:  كۈن

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
ug:  چېكىت

[ctx: @title:tab]
en: Month View
ug: ئاي كۆرۈنۈشى

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
ug: قىلىدىغان ئىشلار كۆرۈنۈشى

[ctx: @title:group]
en: Other Options
ug: باشقا تاللانما

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
ug: بارلىق تەڭشەكنى كۆڭۈلدىكى قىممەتكە توغرىلىماقچى بولۇۋاتىسىز. بارلىق ئۆزگەرتىشلەر يوق بولىدۇ.

note: i18n: ectx: label, entry (Confirm), group (Save Settings)
en: Confirm deletes
ug: ئۆچۈرۈشنى جەزملەش

note: i18n: ectx: label, entry (Destination), group (Save Settings)
en: Be asked which calendar to use
ug: قايسى يىلنامىنى ئىشلىتىلىدىغانلىقىنى سورايدۇ

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursStart), group (Time &amp; Date)
en: Daily starting hour
ug: ئىشقا بېرىش ۋاقتى

note: i18n: ectx: label, entry (WorkingHoursEnd), group (Time &amp; Date)
en: Daily ending hour
ug: ئىشتىن چۈشۈش ۋاقتى

note: i18n: ectx: label, entry (ColorMonthBusyDaysEnabled), group (Time &amp; Date) i18n: ectx: label, entry (ColorBusyDaysEnabled), group (Agenda View)
en: Color busy days with a different background color
ug: ئالدىراش كۈنلەرنى ئوخشىمىغان تەگلىك رەڭگىدە كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry, group (General View)
en: Next x days
ug: كېيىنكى X كۈن

note: i18n: ectx: label, entry (DailyRecur), group (General View)
en: Show items that recur daily
ug: كۈندە تەكرارلىنىدىغان تۈرلەرنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry (WeeklyRecur), group (General View)
en: Show items that recur weekly
ug: ھەپتىدە تەكرارلىنىدىغان تۈرلەرنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View)
en: Hour size
ug: سائەت چوڭلۇقى

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTodosAgendaView), group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Show to-dos
ug: قىلىدىغان ئىشلار(to-dos)نى كۆرسەت

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsEnabled), group (Agenda View)
en: Display the current-time indicator
ug: نۆۋەتتىكى ۋاقىت كۆرسەتكۈچىنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MarcusBainsShowSeconds), group (Agenda View)
en: Display seconds with the current-time indicator
ug: نۆۋەتتىكى ۋاقىت كۆرسەتكۈچىدە سېكۇنتلارنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Color Usage
ug: رەڭ ئىشلىتىش

note: i18n: ectx: label, entry, group (Agenda View) i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Only calendar
ug: يىلنامىلا

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Multiple Calendar Display
ug: كۆپ يىلنامە كۆرسىتىش

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Merge all calendars into one view
ug: بارلىق يىلنامىلەرنى بىرلا كۆرۈنۈشكە بىرلەشتۈر

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show calendars side by side
ug: يىلنامىلەرنى يانمۇيان كۆرسەت

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AgendaViewCalendarDisplay), group (Agenda View)
en: Show two calendars side-by-side
ug: ئىككى يىلنامىنى يانمۇ-يان كۆرسەت

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EnableMonthItemIcons), group (Month View)
en: Display icons in month view items
ug: ئاي كۆرسىتىش تۈرىدە سىنبەلگىلەرنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Show time in month view items
ug: ئاي كۆرسىتىش تۈرىدە ۋاقىتنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTimeInMonthView), group (Month View)
en: Display time in month view items
ug: ئاي كۆرسىتىش تۈرىدە ۋاقىتنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: tooltip, entry (ShowTodosMonthView), group (Month View)
en: Display to-dos in the month view
ug: ئاي كۆرسىتىشنىڭ ئىچىدە قىلىدىغان ئىشلارنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry (ShowJournalsMonthView), group (Month View)
en: Show journals
ug: ژۇرناللارنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry, group (Month View)
en: Month view uses full window
ug: ئاي كۆرۈنۈشى تولۇق كۆزنەك ئىشلىتىدۇ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Todo View)
en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
ug: تاماملانغان قىلىدىغان ئىشلارنى ھەمىشە تىزىمنىڭ ئاستىدا كۆرسەت

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Holiday color
ug: تەتىل رەڭگى

note: i18n: ectx: label, entry (AgendaBgColor), group (Colors) i18n: ectx: label, entry, group (Theming)
en: Agenda view background color
ug: كۈنتەرتىپ كۆرۈنۈشىنىڭ تەگلىك رەڭگى

note: i18n: ectx: label, entry, group (Colors)
en: Agenda view current-time line color
ug: كۈنتەرتىپ كۆرۈنۈشىنىڭ نۆۋەتتىكى ۋاقىت قۇرىنىڭ رەڭگى

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Time bar
ug: ۋاقىت بالدىقى

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Month view
ug: ئاي كۆرۈنۈشى

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Agenda view
ug: كۈنتەرتىپ كۆرۈنۈشى

note: i18n: ectx: label, entry, group (Fonts)
en: Current-time line
ug: نوۋېتتىكى ۋاقىت سىزىقى

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: The default way of attaching dropped emails to a task
ug: تاشلانغان ئېلخەتلەرنى ۋەزىپىگە قوشۇشنىڭ كۆڭۈلدىكى ئۇسۇلى

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Always ask
ug: ئىزچىل سورا

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Only attach link to message
ug: ئۇچۇرنىڭ ئۇلانمىسىنىلا قوشۇش

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultTodoAttachMethod), group (Hidden Options)
en: Attach complete message
ug: پۈتكۈل ئۇچۇرنى قوش

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theming) i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Highlight color
ug: يورۇتۇش رەڭگى

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Month view background color
ug: ئاي كۆرۈنۈشىنىڭ تەگلىك رەڭگى

note: i18n: ectx: label, entry, group (Theme/Month view)
en: Default event color
ug: كۆڭۈلدىكى ھادىسە رەڭگى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mNewButton)
en: &New
ug: يېڭى(&N)

[ctx: filter name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
ug: ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Publish
ug: ئېلان قىلىش

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ButtonGroup2_2)
en: Server Information
ug: مۇلازىمېتىر ئۇچۇرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Password:
ug: ئىم:

[ctx: login name on the Kolab server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7_2)
en: Server URL:
ug: مۇلازىمېتىر URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: User&name:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(&N):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: &Search for:
ug: ئىزدە(&S):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchTypeGroup)
en: Search For
ug: ئىزدە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, eventsCheck)
en: &Events
ug: ھادىسىلەر(&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, locationCheck)
en: Locations
ug: ئورنى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, attendeeCheck)
en: Attendees
ug: قاتناشقۇچىلار

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dateRangeGroup)
en: Date Range
ug: چېسلا دائىرىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endDateLabel)
en: &To:
ug: نىشان(&T):

en: Agenda %1
ug: كۈنتەرتىپ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnNumberLabel)
en: Number of columns
ug: ئىستون سانى

en: To-do
ug: قىلىدىغان ئىش

en: Journal
ug: ژۇرنال

en: Recurring
ug: تەكرارلانما

en: Alarm
ug: قوڭغۇراق

en: Read Only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان

en: Organizer
ug: تەشكىللىگۈچى
