korganizer - en to wa translation catalogue (132 entries)

en: A Personal Organizer
wa: Èn organizeu da sinne

en: Maintainer
wa: Mintneu

en: Former Maintainer
wa: Mintneu di dvant

en: Original Author
wa: Oteur d' oridjene

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
wa: Ene pårt di l' ovraedje a stî aspalé pa les cwårs da Google avou l' Summer of Code 2005

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
wa: <qt>Çoula catchrè ttafwaitmint l' båre del dressêye. Vos l' savoz rmostrer tot tapant so %1.</qt>

en: Import &Calendar...
wa: Abaguer &calindrî...

en: Could not load calendar %1.
wa: Dji n' a savou tcherdjî l' calindrî %1.

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
wa: Les evenmints aberwetés seront rfondous dins vosse calindrî do moumint.

en: Export as &iCalendar...
wa: Ebaguer come &iCalendar...

en: Pur&ge Completed To-dos
wa: &Netyî les afés tot fwaits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeleteButton)
en: &Delete
wa: &Disfacer

en: What's &Next
wa: Cwè ado&n ?

en: &Month
wa: &Moes

en: &Agenda
wa: &Adjinda

en: &Event List
wa: Djivêye des &evenmints

en: &To-do List
wa: Djivêye des &afés

en: &Journal
wa: D&journå

en: Time&line
wa: &Roye di tins

en: &Refresh
wa: &Rafrister

en: F&ilter
wa: &Passer al passete

en: In Horizontally
wa: Divins sorlon l' acse coutchî

en: Out Horizontally
wa: Foû sorlon l' acse coutchî

en: In Vertically
wa: Divins sorlon l' acse astampé

en: Out Vertically
wa: Foû sorlon l' acse astampé

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
wa: A &ouy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mTodayBtn)
en: Today
wa: Ouy

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
wa: &E-n erî

[ctx: scroll backward]
en: Back
wa: E-n erî

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
wa: E-n a&vant

en: &Day
wa: &Djoû

en: &Next Day | &Next %1 Days
wa[0]: Djoû &shuvant
wa[1]: Les %1 djoûs shuvants

en: W&ork Week
wa: Samwinne &ovråve

en: &Week
wa: &Samwinne

en: New E&vent...
wa: Novea e&venmint...

en: New &To-do...
wa: Novea &afé...

en: New Su&b-to-do...
wa: Novea afé &efant...

en: New &Journal...
wa: Novea d&journå...

en: Configure View...
wa: Apontyî vuwe...

en: Configure
wa: Apontyî

en: &Show
wa: &Mostrer

en: &Edit...
wa: &Candjî...

en: &Make Sub-to-do Independent
wa: &Dislaxhî les afés efants

note: i18n( "&Activate Reminder" ), 0, mCalendarView, SLOT(toggleAlarm()), mACollection, "activate_alarm" ); ************************* SCHEDULE MENU *******************************
en: &Publish Item Information...
wa: &Eplaidî les informåcions do cayet...

en: Send &Invitation to Attendees
wa: Evoyî on &priyaedje ås priyîs

en: Re&quest Update
wa: Metaedje a djoû del &dimande

en: Send &Cancellation to Attendees
wa: Evoyî on &rinonçmint ås priyîs

en: Send Status &Update
wa: Evoyî &metaedje a djoû do statut

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
wa: &Candjmint del dimande

en: &Mail Free Busy Information...
wa: Informåcions libe ou ocupé di l' &emile...

en: &Send as iCalendar...
wa: E&voyî come iCalendar...

en: &Upload Free Busy Information
wa: &Tcherdjî informåcions libe ou ocupé

en: &Address Book
wa: Cal&pin d' adresses

en: Show Date Navigator
wa: Mostrer naivieu ezès dates

en: Show To-do View
wa: Mostrer l' vuwe des afés

en: Show Item Viewer
wa: Mostrer l' håyneu des cayets

en: Show Calendar Manager
wa: Mostrer l' manaedjeu des calindrîs

en: Configure &Date && Time...
wa: Apontyî &date ey eure...

en: Manage View &Filters...
wa: Manaedjî &passetes des vuwes

en: &Configure KOrganizer...
wa: &Apontyî KOrganizer...

en: Cannot upload calendar to '%1'
wa: Dji n' sai eberweter l' calindrî viè « %1 »

en: Saved calendar '%1'.
wa: Calindrî « %1 » schapé.

en: Unable to save calendar to the file %1.
wa: Dji n' a savou schaper l' calindrî e fitchî %1.

en: Error
wa: Aroke

en: Could not start control module for date and time format.
wa: Dji n' a savou enonder l' module di controle pol cogne del date et di l' eure.

en: &Show Event
wa: Mo&strer évenmint

en: &Edit Event...
wa: Candjî &evenmint...

en: &Delete Event
wa: &Disfacer evenmint

en: &Show To-do
wa: Mo&strer afé

en: &Edit To-do...
wa: &Candjî afé...

en: &Delete To-do
wa: &Disfacer afé

en: Attach as &link
wa: Ataetchî come &hårdêye

en: Attach &inline
wa: Ataetchî &dins l' messaedje

en: Attach inline &without attachments
wa: Ataetchî dins l' messaedje &sins ataetchmints

en: C&ancel
wa: &Rinoncî

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
wa: Oister les ataetchmints d' èn emile pou rinde si sinateure nén valåbe.

en: Remove Attachments
wa: Oister ataetchmints

en: Undo: %1
wa: Disfé : %1

en: Undo
wa: Disfé

en: Redo: %1
wa: Rifé : %1

en: Redo
wa: Rifé

en: URL '%1' is invalid.
wa: L' URL « %1 » n' est nén valåbe.

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
wa: <p>Vôrîz vs rifonde ci cayet d' calindrî dins on calindrî egzistant oudon-bén s' endè siervi po-z askepyî on tot novea calindrî ?</p><p>Si vs tchoezixhoz rifonde, vos såroz tchoezi l' calindrî såme.</p><p>Si vs tchoezixhoz d' radjouter, dabôrd on novea calindrî serè ahivé por vos otomaticmint.</p>

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
wa: Abaguer calindrî

en: Merge into existing calendar
wa: Rifonde dins on calindrî egzistant

en: Add as new calendar
wa: Radjouter come novea calindrî

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
wa: Prôpietés do ridant di calindrî %1

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
wa: <p><em>Nou cayet tchoezi</em></p><p>Tchoezixhoz en envenmint, en afé oudonbén ene intrêye do djournå po vey chal ses detays.</p>

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
wa: Vey chal les detays des evenmints, intrêyes do djournå oudonbén ls afés tchoezis dins l' mwaisse vuwe da KOrganizer.

en: Todo completed: %1 (%2)
wa: Afé tot fwait : %1 (%2)

en: Journal of %1
wa: Djournå di %1

en: KOrganizer Confirmation
wa: Acertinaedje di KOrganizer

en: Dissociate future occurrences
wa: Disassocyî futeurès ocurinces

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
wa: Råjhon nén cnoxhowe

en: No filter
wa: Nole passete

en: Delete &All
wa: Disfacer &totafwait

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

en: Edit...
wa: Candjî...

en: Show in Context
wa: Mostrer dins l' contecse

en: &Move
wa: &Bodjî

en: &Copy
wa: &Copyî

en: &Add
wa: R&adjouter

en: &Cancel
wa: &Rinoncî

en: Unable to save %1 "%2".
wa: Dji n' a sepou schaper %1 « %2 ».

en: Holiday
wa: Condjî

en: New Calendar
wa: Novea calindrî

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
wa: lére seulmint

en: Calendar
wa: Calindrî

en: Merged calendar
wa: Calindrî rimaxhî

en: Calendars Side by Side
wa: Calindrîs onk a costé d' l' ôte

[ctx: @title:tab]
en: Colors
wa: Coleurs

[ctx: @title:group]
en: Resources
wa: Rissources

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
wa: Fontes

[ctx: @label]
en: Event text
wa: Tecse di l' envenmint

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
wa: Personel

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
wa: Tchuzes d' emilaedje

[ctx: @title:tab]
en: Save
wa: Schaper

[ctx: @title:group]
en: Position
wa: Plaece

[ctx: @option:check]
note: i18nc( "@option:check", "Show in the month view" ), mPositioningGroupBox );
en: Show at the top of the agenda views
wa: Mostrer al copete des vuwes adjinda

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
wa: Mostrer al valêye des vuwes adjinda

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
wa: Gåliotaedjes do calindrî

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
wa: Dji n' a sepou apontyî ci tchôke-divins

[ctx: @title:tab]
en: Regional
wa: Payis

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
wa: Eployî payis po les condjîs:

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
wa: Prémetowès valixhances

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
wa: Prémetou tårdjaedje pol rimimbraedje:

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
wa: Djenerå

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
wa:  djoûs

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
wa: Naivieu d' dates

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
wa: Vuwe adjinda

[ctx: @title:tab]
en: Month View
wa: Vuwe pås moes

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
wa: Vuwe pås afé
