kosmindoormap - en to ca@valencia translation catalogue (250 entries)

en: KDE OSM Indoor Map
ca@valencia: Mapa d'interiors d'OSM de KDE

en: %1m
ca@valencia: %1 m

en: %1km
ca@valencia: %1 km

en: Wikipedia
ca@valencia: Viquipèdia

en: Opening Hours
ca@valencia: Hores d'obertura

en: Contact
ca@valencia: Contacte

en: Payment
ca@valencia: Pagament

en: Toilets
ca@valencia: Lavabos

en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

en: Parking
ca@valencia: Pàrquing

en: Operator
ca@valencia: Operador

en: Formerly
ca@valencia: Antigament

en: Routes
ca@valencia: Camins

en: Cuisine
ca@valencia: Cuina

en: Diet
ca@valencia: Dieta

en: Takeaway
ca@valencia: Per emportar

[ctx: electrical power socket]
en: Socket
ca@valencia: Sòcol elèctric

en: Available vehicles
ca@valencia: Vehicles disponibles

en: Fee
ca@valencia: Despesa

en: Authentication
ca@valencia: Autenticació

en: Bicycle parking
ca@valencia: Pàrquing de bicicleta

en: Capacity
ca@valencia: Capacitat

en: Disabled parking spaces
ca@valencia: Places de pàrquing per a discapacitats

en: Women parking spaces
ca@valencia: Places de pàrquing per a dones

en: Parent parking spaces
ca@valencia: Places de pàrquing per a famílies

en: Parking spaces for charging
ca@valencia: Places de pàrquing per a endollar

en: Maximum stay
ca@valencia: Estada màxima

en: Diaper changing table
ca@valencia: Taula per a canviar bolquers

en: Address
ca@valencia: Adreça

en: Phone
ca@valencia: Telèfon

en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

en: Website
ca@valencia: Lloc web

en: Cash
ca@valencia: Efectiu

en: Debit cards
ca@valencia: Targetes de dèbit

en: Credit cards
ca@valencia: Targetes de crèdit

en: Stored value cards
ca@valencia: Targetes de prepagament

en: Wheelchair access
ca@valencia: Accés amb cadira de rodes

en: Central key
ca@valencia: Clau central

[ctx: transport network]
en: Network
ca@valencia: Xarxa

[ctx: remaining travel range of a battery powered vehicle]
en: Remaining range
ca@valencia: Autonomia romanent

en: only %1
ca@valencia: només %1

en: no %1
ca@valencia: sense %1

en: yes
ca@valencia: sí

[ctx: payment option]
en: coins only
ca@valencia: només monedes

[ctx: payment option]
en: notes only
ca@valencia: només bitllets

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Apartment
ca@valencia: Apartament

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Arts Center
ca@valencia: Centre d'arts

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Artwork
ca@valencia: Obra d'art

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: ATM
ca@valencia: Caixer automàtic

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Attraction
ca@valencia: Atracció

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bag
ca@valencia: Bossa

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bakery
ca@valencia: Fleca

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bank
ca@valencia: Banc

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Beauty
ca@valencia: Bellesa

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bed
ca@valencia: Llit

[ctx: OSM::amenity]
en: Bench
ca@valencia: Banc

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Beverages
ca@valencia: Begudes

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bicycle
ca@valencia: Bicicleta

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bicycle Parking
ca@valencia: Pàrquing de bicicleta

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bicycle Rental
ca@valencia: Lloguer de bicicletes

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Books
ca@valencia: Llibres

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Boutique
ca@valencia: Botiga

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bureau de Change
ca@valencia: Canvi de divises

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Butcher
ca@valencia: Carnisseria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Cafe
ca@valencia: Cafè

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Car
ca@valencia: Cotxe

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Car Rental
ca@valencia: Lloguer de cotxes

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Car Sharing
ca@valencia: Compartició de cotxes

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Charging Station
ca@valencia: Estació de càrrega

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Chemist
ca@valencia: Farmàcia

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Chocolate
ca@valencia: Xocolata

[ctx: OSM::historic]
en: Citywall
ca@valencia: Muralla

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Clothes
ca@valencia: Roba

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Coffee
ca@valencia: Cafè

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Computer
ca@valencia: Ordinador

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Confectionery
ca@valencia: Confiteria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Convenience Store
ca@valencia: Botiga a l'abast

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Copy Shop
ca@valencia: Copisteria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Cosmetics
ca@valencia: Cosmètics

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Court House
ca@valencia: Jutjats

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Deli
ca@valencia: Vianda cuinada

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Department Store
ca@valencia: Gran magatzem

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Doctor
ca@valencia: Metge

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hardware Store
ca@valencia: Ferreteria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Drinking Water
ca@valencia: Aigua potable

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Dry Cleaning
ca@valencia: Neteja en sec

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Electronics
ca@valencia: Electrònica

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Fashion
ca@valencia: Moda

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Fast Food
ca@valencia: Menjar ràpid

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Ferry Terminal
ca@valencia: Terminal de transbordadors

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Florist
ca@valencia: Floristeria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Food Court
ca@valencia: Àrea de restauració

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Fountain
ca@valencia: Font

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Furniture
ca@valencia: Mobles

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Gallery
ca@valencia: Galeria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Garden
ca@valencia: Jardí

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Garden Center
ca@valencia: Centre de jardineria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Gift Shop
ca@valencia: Botiga de regals

[ctx: OSM::office]
en: Government
ca@valencia: Govern

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Greengrocer
ca@valencia: Verduleria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Guest House
ca@valencia: Pensió

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hairdresser
ca@valencia: Perruqueria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hearing Aids
ca@valencia: Audiòfons

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hostel
ca@valencia: Alberg

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Houseware
ca@valencia: Articles de la llar

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Ice Cream
ca@valencia: Gelats

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Information
ca@valencia: Informació

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Interior Decoration
ca@valencia: Decoració d'interiors

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Internet Cafe
ca@valencia: Cafè internet

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Jewelry
ca@valencia: Joieria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Kiosk
ca@valencia: Quiosc

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Laundry
ca@valencia: Bugaderia

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Library
ca@valencia: Biblioteca

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Locker
ca@valencia: Caseller

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Locksmith
ca@valencia: Ferrer

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Lost & Found
ca@valencia: Objectes perduts

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Mall
ca@valencia: Centre comercial

[ctx: OSM::amenity]
en: Marketplace
ca@valencia: Mercat

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Medical Supply
ca@valencia: Subministraments mèdics

[ctx: OSM::historic]
en: Memorial
ca@valencia: Monument commemoratiu

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Mobile Phone
ca@valencia: Telèfon mòbil

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Money Transfer
ca@valencia: Transferència de diners

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Motorcycle Parking
ca@valencia: Pàrquing de motocicletes

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Motorcycle Rental
ca@valencia: Lloguer de motocicletes

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Museum
ca@valencia: Museu

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Music
ca@valencia: Música

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Musical Instruments
ca@valencia: Instruments musicals

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Newsagent
ca@valencia: Quiosc

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Office
ca@valencia: Oficina

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Optician
ca@valencia: Òptica

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Outdoor
ca@valencia: Exterior

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Paint
ca@valencia: Pintura

[ctx: outdoor recreational area]
en: Park
ca@valencia: Parc

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Parking
ca@valencia: Pàrquing

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Parking Tickets
ca@valencia: Bitllets de pàrquing

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Pastry
ca@valencia: Pastisseria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Perfumery
ca@valencia: Perfumeria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Pet
ca@valencia: Animals domèstics

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Pharmacy
ca@valencia: Farmàcia

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Photo
ca@valencia: Fotografia

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Place of Worship
ca@valencia: Lloc d'oració

en: Playground
ca@valencia: Zona de joc

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Police
ca@valencia: Policia

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Post Box
ca@valencia: Bústia de correus

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Post Office
ca@valencia: Oficina de correus

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Public Transport Tickets
ca@valencia: Bitllets de transport públic

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Recycling
ca@valencia: Reciclatge

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: School
ca@valencia: Escola

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Kick Scooter Rental
ca@valencia: Lloguer de patinets elèctrics

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Seafood
ca@valencia: Peixateria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Shoes
ca@valencia: Sabateria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Shop
ca@valencia: Botiga

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Social Facility
ca@valencia: Ajuda social

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Sports
ca@valencia: Esports

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Stationery
ca@valencia: Papereria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Supermarket
ca@valencia: Supermercat

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tailor
ca@valencia: Sastreria

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tattoo
ca@valencia: Tatuatges

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tea
ca@valencia: Te

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Theatre
ca@valencia: Teatre

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tickets
ca@valencia: Entrades

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tobacco
ca@valencia: Estanc

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Toilets
ca@valencia: Lavabos

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Town Hall
ca@valencia: Ajuntament

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Toys
ca@valencia: Joguets

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Travel Agency
ca@valencia: Agència de viatges

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: University
ca@valencia: Universitat

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Variety Store
ca@valencia: Botiga de varietats

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Video Games
ca@valencia: Videojocs

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Waiting Area
ca@valencia: Àrea d'espera

[ctx: OSM::amenity]
en: Waste Basket
ca@valencia: Paperera

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Wine
ca@valencia: Celler

[ctx: OSM::cuisine]
en: American
ca@valencia: Americana

[ctx: OSM::cuisine]
en: Arab
ca@valencia: Àrab

[ctx: OSM::cuisine]
en: Argentinian
ca@valencia: Argentina

[ctx: OSM::cuisine]
en: Asian
ca@valencia: Asiàtica

[ctx: OSM::cuisine]
en: Austrian
ca@valencia: Austríaca

[ctx: OSM::cuisine]
en: BBQ
ca@valencia: Barbacoa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Brazilian
ca@valencia: Brasilera

[ctx: OSM::cuisine]
en: Breakfast
ca@valencia: Esmorzar

[ctx: OSM::cuisine]
en: Burger
ca@valencia: Hamburguesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Cake
ca@valencia: Pastís

[ctx: OSM::cuisine]
en: Chicken
ca@valencia: Pollastre

[ctx: OSM::cuisine]
en: Chinese
ca@valencia: Xinesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Coffee Shop
ca@valencia: Cafè

[ctx: OSM::cuisine]
en: Cookies
ca@valencia: Galetes

[ctx: OSM::cuisine]
en: Crêpe
ca@valencia: Crep

[ctx: OSM::cuisine]
en: Donut
ca@valencia: Dònut

[ctx: OSM::cuisine]
en: Falafel
ca@valencia: Falàfel

[ctx: OSM::cuisine]
en: Fish
ca@valencia: Peix

[ctx: OSM::cuisine]
en: Fish & Chips
ca@valencia: Peix i creïlles fregides

[ctx: OSM::cuisine]
en: French
ca@valencia: Francesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: German
ca@valencia: Alemanya

[ctx: OSM::cuisine]
en: Greek
ca@valencia: Grega

[ctx: OSM::cuisine]
en: Ice Cream
ca@valencia: Gelats

[ctx: OSM::cuisine]
en: Indian
ca@valencia: Índia

[ctx: OSM::cuisine]
en: Indonesian
ca@valencia: Indonèsia

[ctx: OSM::cuisine]
en: International
ca@valencia: Internacional

[ctx: OSM::cuisine]
en: Italian
ca@valencia: Italiana

[ctx: OSM::cuisine]
en: Japanese
ca@valencia: Japonesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Juice
ca@valencia: Sucs

[ctx: OSM::cuisine]
en: Korean
ca@valencia: Coreana

[ctx: OSM::cuisine]
en: Lebanese
ca@valencia: Libanesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Mediterranean
ca@valencia: Mediterrània

[ctx: OSM::cuisine]
en: Mexican
ca@valencia: Mexicana

[ctx: OSM::cuisine]
en: Noodle
ca@valencia: Fideus

[ctx: OSM::cuisine]
en: Pakistani
ca@valencia: Pakistanesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Pancake
ca@valencia: Crep americana

[ctx: OSM::cuisine]
en: Polish
ca@valencia: Polonesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Portuguese
ca@valencia: Portuguesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Salad
ca@valencia: Amanides

[ctx: OSM::cuisine]
en: Sandwich
ca@valencia: Sandvitx

[ctx: OSM::cuisine]
en: Sausage
ca@valencia: Salsitxes

[ctx: OSM::cuisine]
en: Seafood
ca@valencia: Peix

[ctx: OSM::cuisine]
en: Soup
ca@valencia: Sopa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Spanish
ca@valencia: Espanyola

[ctx: OSM::cuisine]
en: Steak
ca@valencia: Bistec

[ctx: OSM::cuisine]
en: Tapas
ca@valencia: Tapes

[ctx: OSM::cuisine]
en: Thai
ca@valencia: Tailandesa

[ctx: OSM::cuisine]
en: Turkish
ca@valencia: Turca

[ctx: OSM::cuisine]
en: Vegetarian
ca@valencia: Vegetariana

[ctx: OSM::cuisine]
en: Vietnamese
ca@valencia: Vietnamita

[ctx: OSM::diet_type]
en: gluten free
ca@valencia: sense gluten

[ctx: OSM::diet_type]
en: lactose free
ca@valencia: sense lactosa

[ctx: OSM::diet_type]
en: vegan
ca@valencia: vegana

[ctx: OSM::diet_type]
en: vegetarian
ca@valencia: vegetariana

[ctx: OSM::wheelchair_access]
en: limited
ca@valencia: limitat

[ctx: OSM::wheelchair_access]
en: yes
ca@valencia: sí

[ctx: OSM::charging_station_socket]
en: Type 2
ca@valencia: Tipus 2

[ctx: OSM::charging_station_socket]
en: Type 2 cable
ca@valencia: Tipus 2 cable

[ctx: OSM::charging_station_socket]
en: Type 2 CCS
ca@valencia: Tipus 2 CCS

[ctx: OSM::charging_station_socket]
en: Type E
ca@valencia: Tipus E

[ctx: OSM::charging_station_authentication]
en: membership card
ca@valencia: targeta d'afiliació

[ctx: OSM::charging_station_authentication]
en: none
ca@valencia: sense

[ctx: OSM::charging_station_authentication]
en: phone call
ca@valencia: tocada telefònica

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: anchors
ca@valencia: àncores

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: bollard
ca@valencia: pilona

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: building
ca@valencia: construcció

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: ground slots
ca@valencia: ranures al terra

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: lockers
ca@valencia: caselles

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: racks
ca@valencia: bastidors

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: shed
ca@valencia: cobert

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: stands
ca@valencia: ancoratges

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: wall loops
ca@valencia: ganxo de paret

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: wide stands
ca@valencia: ancoratges amples

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 bike | %1 bikes
ca@valencia[0]: %1 bicicleta
ca@valencia[1]: %1 bicicletes

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 pedelec | %1 pedelecs
ca@valencia[0]: %1 bicicleta de pedaleig assistit
ca@valencia[1]: %1 bicicletes de pedaleig assistit

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 kick scooter | %1 kick scooters
ca@valencia[0]: %1 patinet
ca@valencia[1]: %1 patinets

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 moped | %1 mopeds
ca@valencia[0]: %1 ciclomotor
ca@valencia[1]: %1 ciclomotors

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 car | %1 cars
ca@valencia[0]: %1 cotxe
ca@valencia[1]: %1 cotxes
