kosmindoormap - en to ka translation catalogue (266 entries)

en: KDE OSM Indoor Map
ka: KDE OSM შიდა რუკა

en: %1m
ka: %1მ

en: %1km
ka: %1კმ

en: Wikipedia
ka: Wikipedia - უფასო ენციკლოპედია

en: Opening Hours
ka: სამუშაო საათები

en: Contact
ka: კონტაქტი

en: Payment
ka: გადახდა

en: Toilets
ka: ტუალეტები

en: Accessibility
ka: წვდომადობა

en: Parking
ka: მიმდინარეობს დამაგრება

en: Operator
ka: ოპერატორი

en: Formerly
ka: ყოფილ

en: Routes
ka: რაუტები

en: Cuisine
ka: სამზარეულო

en: Diet
ka: რაციონი

en: Takeaway
ka: წასაღები

[ctx: electrical power socket]
en: Socket
ka: სოკეტი

en: Available vehicles
ka: ხელმისაწვდომი ტრანსპორტი

en: Fee
ka: გადასახადი

en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

en: Bicycle parking
ka: ველოსიპედის პარკინგი

en: Capacity
ka: მოცულობა

en: Disabled parking spaces
ka: შშმ პირების პარკინგი

en: Women parking spaces
ka: ქალების პარკინგის ადგილები

en: Parent parking spaces
ka: მშობლის პარკინგის ადგილი

en: Parking spaces for charging
ka: სატენი პარკინგის ადგლი

en: Maximum stay
ka: დარჩენის მაქსიმალური დრო

en: Diaper changing table
ka: საფენების შესაცვლელი მაგიდა

en: Address
ka: მისამართი

en: Phone
ka: ტელეფონი

en: Email
ka: ელ-ფოსტა

en: Website
ka: ვებსაიტი

en: Cash
ka: ნაღდი ფული

en: Digital
ka: ციფრული

en: Debit cards
ka: სადებეტო ბარათები

en: Credit cards
ka: საკრედიტო ბარათები

en: Stored value cards
ka: დამახსოვერებული ფასიანი ბარათები

en: Wheelchair access
ka: სავარძლით წვდომა

en: Central key
ka: ცენტრალური გასაღბი

[ctx: transport network]
en: Network
ka: ქსელი

[ctx: remaining travel range of a battery powered vehicle]
en: Remaining range
ka: დარჩენილი დიაპაზონი

en: only %1
ka: მხოლოდ %1

en: no %1
ka: არა %1

[ctx: electrical current/Ampere value]
en: %1 A
ka: %1 ა

[ctx: electrical power/kilowatt value]
en: %1 kW
ka: %1 კვ

[ctx: payment option]
en: coins only
ka: მხოლოდ მონეტები

[ctx: payment option]
en: notes only
ka: მხოლოდ კუპიურები

en: no
ka: არა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Alcohol
ka: ალკოჰოლი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Apartment
ka: სახლი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Arts Center
ka: ხელოვნების ცენტრი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Artwork
ka: ნამუშევრები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Attraction
ka: ღირსშესანიშნაობა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bag
ka: ჩანთა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bakery
ka: საცხობი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bank
ka: ბანკი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bar
ka: ზოლი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Beauty
ka: სილამაზე

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bed
ka: საწოლი

[ctx: OSM::amenity]
en: Bench
ka: მერხი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Beverages
ka: სასმელები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bicycle
ka: ველოსიპედი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bicycle Parking
ka: ველოსიპედის პარკინგი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bicycle Rental
ka: ველოსიპედის ქირაობა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Books
ka: წიგნები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Boutique
ka: ბუტიკი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Bureau de Change
ka: გადასაცვლელი ბიურო

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Butcher
ka: ყასაბი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Cafe
ka: კაფე

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Car
ka: მანქანა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Car Rental
ka: მანქანის ქირაობა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Car Sharing
ka: მანქანის გაზიარება

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Charging Station
ka: დასატენი სადგური

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Chemist
ka: ქიმიკოსი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Chocolate
ka: შოკოლადი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Cinema
ka: კინო

[ctx: OSM::historic]
en: Citywall
ka: ქალაქის კედელი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Clothes
ka: ტანსაცმელი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Coffee
ka: ყავა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Computer
ka: ჩემი კომპიუტერი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Confectionery
ka: კონფეკტიონერია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Convenience Store
ka: თვითმომსახურების სასურსათო მაღაზია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Copy Shop
ka: ქსეროქს

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Cosmetics
ka: კოსმეტიკა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Court House
ka: სასამართლო

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Deli
ka: გასტრონომი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Department Store
ka: უნივერსალური მაღაზია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Doctor
ka: ექიმი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hardware Store
ka: აპარატურის მაღაზია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Drinking Water
ka: სასმელი წყალი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Dry Cleaning
ka: ქიმწმენდა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Electronics
ka: ელექტრონიკა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Fashion
ka: მოდა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Fast Food
ka: სწრაფი საჭმელი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Ferry Terminal
ka: ბორანი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Florist
ka: ფლორისტი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Food Court
ka: ფუდკორტი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Fountain
ka: ფანტანი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Furniture
ka: ჭურჭელი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Gallery
ka: გალერეა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Garden
ka: ბაღი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Garden Center
ka: ბაღის ცენტრი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Gift Shop
ka: საჩუქრების მაღაზია

[ctx: OSM::office]
en: Government
ka: მთავრობა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Greengrocer
ka: მემწვანილე

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Guest House
ka: გესტჰაუსი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hairdresser
ka: პარიკმახერი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hearing Aids
ka: სმენის აპარატი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hospital
ka: საავადმყოფო

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hostel
ka: ჰოსტელი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Hotel
ka: სასტუმრო

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Houseware
ka: ჭურჭელი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Ice Cream
ka: ნაყინი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Information
ka: ინფორმაცია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Interior Decoration
ka: შიდა დეკორაცია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Internet Cafe
ka: ინტერნეტ კაფე

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Jewelry
ka: სამკაულები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Kiosk
ka: კიოსკი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Laundry
ka: სამრეცხაო

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Locker
ka: ჩასაკეტი პატარა კარადა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Locksmith
ka: ზეინკალი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Lost & Found
ka: დაკარგული და ნაპოვნი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Mall
ka: სასეირნო ხეივანი

[ctx: OSM::amenity]
en: Marketplace
ka: ბაზარი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Medical Supply
ka: სამედიცინო ცენტრი

[ctx: OSM::historic]
en: Memorial
ka: მემორიალი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Mobile Phone
ka: მობილური ტელეფონი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Money Transfer
ka: ფულის გადარიცხვა

[ctx: OSM::historic]
en: Monument
ka: ძეგლი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Motorcycle Parking
ka: მოტოციკლის პარკინგი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Motorcycle Rental
ka: მოტოციკლის ქირაობა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Museum
ka: მუზეუმი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Music
ka: მუსიკა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Musical Instruments
ka: მუსიკალური ინსტრუმენტები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Newsagent
ka: გამყიდველი საგაზეთო კიოსკში

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Office
ka: ოფისი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Optician
ka: ოპტიკოსი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Outdoor
ka: სახლგარეთ

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Paint
ka: დახატვა

[ctx: outdoor recreational area]
en: Park
ka: პარკი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Parking
ka: მიმდინარეობს დამაგრება

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Parking Tickets
ka: საჯარიმო ტალონი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Pastry
ka: ცომეული

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Perfumery
ka: პერფიუმერია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Pet
ka: ცხოველისთვის

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Pharmacy
ka: ფარმაცია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Photo
ka: სურათი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Place of Worship
ka: სალოცავი ადგილი

en: Playground
ka: საცდელი ფუნქციები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Police
ka: პოლიცია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Post Box
ka: საფოსტო ყუთი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Post Office
ka: ფოსტა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Pub
ka: პაბი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Public Transport Tickets
ka: საჯარო ტრანსპორტის ბილეთები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Recycling
ka: გადამუშავება

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Restaurant
ka: რესტორანი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: School
ka: სკოლა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Kick Scooter Rental
ka: სკუტერის გაქირავება

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Seafood
ka: ზღვის პროდუქტები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Shoes
ka: ფეხსაცმელი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Shop
ka: მაღაზია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Social Facility
ka: სოციალური დაწესებულება

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Souvenirs
ka: სუვენირები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Sports
ka: სპორტი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Stationery
ka: საკანცელარიო საქონელი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Supermarket
ka: სუპერმარკეტი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tailor
ka: მკერავი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tattoo
ka: ტატუ

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Taxi
ka: ტაქსი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tea
ka: ჩაი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Theatre
ka: თეატრი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tickets
ka: ბილეთები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Tobacco
ka: თამბაქო

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Toilets
ka: ტუალეტები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Town Hall
ka: მერია

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Toys
ka: სათამაშოები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Travel Agency
ka: სამოგზაურო ბიურო

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: University
ka: უნივერსიტეტი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Variety Store
ka: ფართო პროფილის უნივერსამი

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Video Games
ka: ვიდეო თამაშები

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Waiting Area
ka: მოსაცდელი ადგილი

[ctx: OSM::amenity]
en: Waste Basket
ka: ნაგვის კალათა

[ctx: OSM::amenity/shop]
en: Wine
ka: ღვინო

[ctx: OSM::cuisine]
en: American
ka: ამერიკული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Arab
ka: არაბული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Argentinian
ka: არგენტინული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Asian
ka: აზიური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Austrian
ka: ავსტრიული

[ctx: OSM::cuisine]
en: BBQ
ka: მწვადი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Brazilian
ka: ბრაზილიური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Breakfast
ka: საუზმე

[ctx: OSM::cuisine]
en: Burger
ka: ბურგერი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Cake
ka: ნამცხვარი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Chicken
ka: ქათამი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Chinese
ka: ჩინური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Coffee Shop
ka: ყავა

[ctx: OSM::cuisine]
en: Cookies
ka: Cookie ფაილები

[ctx: OSM::cuisine]
en: Crêpe
ka: კრეპი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Donut
ka: დონატი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Falafel
ka: ფალაფელი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Fish & Chips
ka: ფიშნჩიპსი

[ctx: OSM::cuisine]
en: French
ka: ფრანგული

[ctx: OSM::cuisine]
en: German
ka: გერმანული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Greek
ka: ბერძნული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Ice Cream
ka: ნაყინი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Indian
ka: ინდური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Indonesian
ka: ინდონეზიური

[ctx: OSM::cuisine]
en: International
ka: საერთაშორისო

[ctx: OSM::cuisine]
en: Italian
ka: იტალიური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Pizza
ka: პიცა

[ctx: OSM::cuisine]
en: Japanese
ka: იაპონური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Juice
ka: წვენი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Kebab
ka: ქაბაბი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Korean
ka: კორეული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Lebanese
ka: ლებანური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Local
ka: ლოკალური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Mediterranean
ka: ხმელთაშუა ზღვის

[ctx: OSM::cuisine]
en: Mexican
ka: მექსიკური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Noodle
ka: ნუდლი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Pakistani
ka: პაკისტანური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Pancake
ka: ბლინი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Pasta
ka: ცომეული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Polish
ka: პოლონური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Portuguese
ka: პორტუგალიური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Ramen
ka: რამენი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Regional
ka: რეგიონალური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Salad
ka: სალათი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Sandwich
ka: სენდვიჩი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Sausage
ka: სოსისი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Seafood
ka: ზღვის პროდუქტები

[ctx: OSM::cuisine]
en: Soup
ka: სუპი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Spanish
ka: ესპანური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Steak
ka: სტეიკი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Tapas
ka: ტაპასი

[ctx: OSM::cuisine]
en: Thai
ka: ტაილანდური

[ctx: OSM::cuisine]
en: Turkish
ka: თურქული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Vegetarian
ka: ვეგეტარიანული

[ctx: OSM::cuisine]
en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

[ctx: OSM::diet_type]
en: gluten free
ka: გლუტენის გარეშე

[ctx: OSM::diet_type]
en: halal
ka: ჰალალი

[ctx: OSM::diet_type]
en: kosher
ka: ქოშერი

[ctx: OSM::diet_type]
en: lactose free
ka: ლაქტოზის გარეშე

[ctx: OSM::diet_type]
en: vegan
ka: ვეგანი

[ctx: OSM::diet_type]
en: vegetarian
ka: ვეგეტარიანული

[ctx: OSM::wheelchair_access]
en: limited
ka: შეზღუდული

[ctx: OSM::wheelchair_access]
en: no
ka: არა

[ctx: OSM::charging_station_authentication]
en: app
ka: აპი

[ctx: OSM::charging_station_authentication]
en: membership card
ka: წევრობის ბარათი

[ctx: OSM::charging_station_authentication]
en: none
ka: არც ერთი

[ctx: OSM::charging_station_authentication]
en: phone call
ka: ტელეფონის ზარი

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: anchors
ka: კვანძები

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: bollard
ka: ბოძკინტი

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: building
ka: შენობა

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: ground slots
ka: მიწისქვეშა პარკინგი

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: lockers
ka: სეიფები

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: racks
ka: ყუთები

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: shed
ka: ფარდული

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: stands
ka: სტენდები

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: wall loops
ka: კედლის მარყუჟები

[ctx: OSM::bicycle_parking]
en: wide stands
ka: ფართო სტენდები

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 bike | %1 bikes
ka[0]: %1 მოტოციკლეტი
ka[1]: %1 მოტოციკლეტი

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 pedelec | %1 pedelecs
ka[0]: %1 ელექტრო-ველოსიპედი
ka[1]: %1 ელექტრო-ველოსიპედი

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 kick scooter | %1 kick scooters
ka[0]: %1 წასაკრავი სკუტერი
ka[1]: %1 წასაკრავი სკუტერი

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 moped | %1 mopeds
ka[0]: %1 მოპედი
ka[1]: %1 მოპედი

[ctx: available rental vehicles]
en: %1 car | %1 cars
ka[0]: %1 მანქანა
ka[1]: %1 მანქანა
