kpackage - en to eo translation catalogue (68 entries)

en: Desktop file that describes this package.
eo: Labortabla dosiero kiu priskribas ĉi tiun pakaĵon.

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
eo: Ne eblis ŝargi instalilon por pako de tipo %1. Eraro raportita estis: %2

en: Could not create package root directory: %1
eo: Ne eblis krei pakaĵan radikan dosierujon: %1

en: No such file: %1
eo: Ne tia dosiero: %1

en: Could not open package file, unsupported archive format: %1 %2
eo: Ne eblis malfermi pakaĵdosieron, nesubtenata arkivformato: %1 %2

en: Could not open package file: %1
eo: Ne eblis malfermi pakaĵdosieron: %1

en: Could not open metadata file: %1
eo: Ne eblis malfermi metadatuman dosieron: %1

en: No metadata file in package: %1
eo: Neniu metadatuma dosiero en pako: %1

en: Package plugin name not specified: %1
eo: Paka kromnomo ne specifita: %1

en: Package plugin name %1 contains invalid characters
eo: Paka kromnomo %1 enhavas nevalidajn signojn

en: The new package has a different type from the old version already installed.
eo: La nova pakaĵo havas malsaman tipon ol la malnova versio jam instalita.

en: Impossible to remove the old installation of %1 located at %2. error: %3
eo: Neeble forigi la malnovan instalaĵon de %1 situanta ĉe %2. eraro: %3

en: Not installing version %1 of %2. Version %3 already installed.
eo: Ne instalas version %1 de %2. Versio %3 jam instalita.

en: %1 already exists
eo: %1 jam ekzistas

en: Could not install dependency: '%1'
eo: Ne eblis instali dependecon: '%1'

en: Could not move package to destination: %1
eo: Ne eblis movi pakaĵon al celo: %1

en: Could not copy package to destination: %1
eo: Ne eblis kopii pakaĵon al celo: %1

en: package path was deleted manually
eo: pakvojo estis forigita permane

en: %1 does not exist
eo: %1 ne ekzistas

en: Could not delete package from: %1
eo: Ne eblis forigi pakaĵon el: %1

en: Main Script File
eo: Ĉefa Skripto-Dosiero

en: Images
eo: Bildoj

en: Themed Images
eo: Temaj Bildoj

en: Configuration Definitions
eo: Agordaj Difinoj

en: User Interface
eo: Uzantinterfaco

en: Data Files
eo: Datumaj Dosieroj

en: Executable Scripts
eo: Efektiveblaj Skriptoj

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Main UI File
eo: Ĉefa UI-Dosiero

en: Failed to generate a Package hash for %1
eo: Malsukcesis generi Pakaĵan haketvaloron por %1

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
eo: SHA1-haketo por Pako ĉe %1: '%2'

[ctx: package type]
en: wallpaper
eo: tapeto

en: Listing service types: %1 in %2
eo: Listo de servospecoj: %1 en %2

en: Error: Plugin %1 is not installed.
eo: Eraro: Kromaĵo %1 ne estas instalita.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
eo: Unu el instali, forigi, ĝisdatigi aŭ listo estas bezonata.

en: Error: Can't find plugin metadata: %1
eo: Eraro: Ne povas trovi kromdatumojn: %1

en: Showing info for package: %1
eo: Montrante informojn por pako: %1

en:       Name : %1
eo:       Nomo : %1

en:    Comment : %1
eo:    Komento : %1

en:     Plugin : %1
eo:     Kromaĵo : %1

en:     Author : %1
eo:     Aŭtoro : %1

en:       Path : %1
eo:       Vojo : %1

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict with each other, please select only one.
eo: La pakradiko kaj ĉieaj opcioj konfliktas inter si, bonvolu elekti nur unu.

en: KPackage Structure Name
eo: KPackage-Strukturnomo

en: Path
eo: Vojo

en: Package types that are installable with this tool:
eo: Pakaj tipoj instaleblaj per ĉi tiu ilo:

en: Built in:
eo: Enkonstruita:

en: Provided by plugins:
eo: Provizite de kromaĵoj:

en: Successfully upgraded %1
eo: Sukcese ĝisdatigita %1

en: Successfully installed %1
eo: Sukcese instalita %1

en: Error: Installation of %1 failed: %2
eo: Eraro: Instalado de %1 malsukcesis: %2

en: Upgrading package from file: %1
eo: Ĝisdatigante pakaĵon el dosiero: %1

en: Successfully uninstalled %1
eo: Sukcese malinstalita %1

en: Error: Uninstallation of %1 failed: %2
eo: Eraro: Malinstalo de %1 malsukcesis: %2

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
eo: Generi SHA1-haketvaloron por la pakaĵo ĉe <path>

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
eo: Por instali aŭ forigi, funkcias sur pakaĵoj instalitaj por ĉiuj uzantoj.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, corresponding to the service type of the package plugin, e.g. KPackage/Generic, Plasma/Theme, Plasma/Wallpaper, Plasma/Applet, etc.
eo: La speco de pakaĵo, responda al la servospeco de la pakaĵkromaĵo, ekz. KPackage/Generic, Plasma/Temo, Plasma/Wallpaper, Plasma/Apleto, ktp.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
eo: Instali la pakaĵon ĉe <path>

[ctx: Do not translate <name>]
en: Show information of package <name>
eo: Montri informojn pri pako <nomo>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
eo: Ĝisdatigi la pakaĵon ĉe <path>

en: List installed packages
eo: Listigi instalitajn pakaĵojn

en: List all known package types that can be installed
eo: Listigi ĉiujn konatajn pakspecojn instaleblajn

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
eo: Forigi la pakaĵon nomitan <nomo>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
eo: Absoluta vojo al la paka radiko. Se ne liveritaj, tiam la normaj datumdosierujoj por ĉi tiu KDE-seanco estos serĉataj anstataŭe.

en: Recreate the plugin index. To be used in conjunction with either the option -t or -g. Recreates the index for the given type or package root. Operates in the user directory, unless -g is used
eo: Rekrei la kromprogram-indekson. Uzebla kune kun aŭ la opcio -t aŭ -g. Rekreas la indekson por la donita tipo aŭ paka radiko. Funkcias en la uzantdosierujo, krom se -g estas uzata

en: Remove the plugin index. To be used in conjunction with either the option -t or -g. Recreates the index for the given type or package root. Operates in the user directory, unless -g is used
eo: Forigi la kromprogram-indekson. Uzebla kune kun aŭ la opcio -t aŭ -g. Rekreas la indekson por la donita tipo aŭ paka radiko. Funkcias en la uzantdosierujo, krom se -g estas uzata

[ctx: Do not translate <path>]
en: Outputs the metadata for the package <path>
eo: Eligas la metadatenojn por la pakaĵo <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Outputs the metadata for the package into <path>
eo: Eligas la metadatenojn por la pakaĵo en <path>
