kpackage - en to eu translation catalogue (70 entries)

en: Desktop file that describes this package.
eu: Pakete hau deskribatzen duen mahaigaineko fitxategia.

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
eu: Ezin izan da instalatzailea zamatu %1 motako paketearentzako. Jakinarazitako errorea: %2

en: Could not create package root directory: %1
eu: Ezin izan da sortu paketearen erro direktorioa: %1

en: No such file: %1
eu: Ez dago halako fitxategirik: %1

en: Could not open package file, unsupported archive format: %1 %2
eu: Ezin izan da ireki pakete fitxategia, onartu gabeko artxibo fitxategia: %1 %2

en: Could not open package file: %1
eu: Ezin izan da ireki pakete fitxategia: %1

en: Could not open metadata file: %1
eu: Ezin izan da ireki metadatu fitxategia: %1

en: No metadata file in package: %1
eu: Metadatu fitxategirik ez paketean: %1

en: Package plugin name not specified: %1
eu: Paketearen plugin izena ez da zehaztu: %1

en: Package plugin name %1 contains invalid characters
eu: Paketearen plugin izenak %1 onartzen ez diren karaktereak ditu

en: The new package has a different type from the old version already installed.
eu: Pakete berriak mota desberdina du dagoeneko instalatuta dagoen bertsio zaharrarekiko.

en: Impossible to remove the old installation of %1 located at %2. error: %3
eu: Ezin izan da kendu %2(a)n kokatutako %1(r)en instalazio zaharra. Errorea: %3

en: Not installing version %1 of %2. Version %3 already installed.
eu: Ez da instalatuko %2(r)en %1 bertsioa. %3 bertsioa instalatuta dago jada.

en: %1 already exists
eu: %1 badago jada

en: Could not install dependency: '%1'
eu: Ezin izan da mendekotasuna instalatu: '%1'

en: Could not move package to destination: %1
eu: Ezin izan da mugitu paketea jomugara: %1

en: Could not copy package to destination: %1
eu: Ezin izan da kopiatu paketea jomugara: %1

en: package path was deleted manually
eu: paketearen bide-izena eskuz ezabatu da

en: %1 does not exist
eu: %1 ez dago

en: Could not delete package from: %1
eu: Ezin izan da kendu paketea hemendik: %1

en: Main Script File
eu: Script-fitxategi nagusia

en: Images
eu: Irudiak

en: Themed Images
eu: Gaidun irudiak

en: Configuration Definitions
eu: Konfigurazioaren definizioak

en: User Interface
eu: Erabiltzailaren interfazea

en: Data Files
eu: Datu-fitxategiak

en: Executable Scripts
eu: Script exekutagarriak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Main UI File
eu: Erabiltzaile-interfaze fitxategi nagusia

en: Failed to generate a Package hash for %1
eu: Huts egin du %1(r)entzat paketearen hash bat sortzea

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
eu: SHA1 hash %1(e)ko paketearentzat: '%2'

[ctx: package type]
en: wallpaper
eu: Horma-papera

en: Listing service types: %1 in %2
eu: Zerbitzu motak zerrendatzea: %1 %2(a)n

en: Error: Plugin %1 is not installed.
eu: Errorea: %1 plugina ez dago instalatuta.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
eu: Aukera hauetako bat behar da, « install », « remove », « upgrade » edo « list ».

en: Error: Can't find plugin metadata: %1
eu: Errorea: Ezin da aurkitu pluginaren metadaturik: %1

en: Showing info for package: %1
eu: Pakete honentzako informazioa erakusten: %1

en:       Name : %1
eu:       Izena : %1

en:    Comment : %1
eu:    Iruzkina : %1

en:     Plugin : %1
eu:     Plugina : %1

en:     Author : %1
eu:     Egilea : %1

en:       Path : %1
eu:       Bide-izena : %1

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict with each other, please select only one.
eu: 'packageroot' eta aukera orokorrak bata bestearekin gatazka dute, hautatu soilik bietako bat.

en: KPackage Structure Name
eu: KPackage egitura-izena

en: Path
eu: Bide-izena

en: Package types that are installable with this tool:
eu: Tresna honekin instalatu daitezkeen pakete motak:

en: Built in:
eu: Barneratua:

en: KPackage/Generic
eu: KPackage/Generikoa

en: Provided by plugins:
eu: Pluginek hornitua:

en: Successfully upgraded %1
eu: Ondo bertsio-berritu da %1

en: Successfully installed %1
eu: Ondo instalatu da %1

en: Error: Installation of %1 failed: %2
eu: Errorea: %1 instalatzea huts egin du: %2

en: Upgrading package from file: %1
eu: Paketea fitxategitik bertsio-berritzen: %1

en: Successfully uninstalled %1
eu: Ondo desinstalatu da %1

en: Error: Uninstallation of %1 failed: %2
eu: Errorea: %1 desinstalatzea huts egin du: %2

en: KPackage Manager
eu: KPackage kudeatzailea

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
eu: Sortu SHA1 hash bat hemen dagoen fitxategiarentzat <path>

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
eu: Instalatu edo kentzeko, erabiltzaile guztientzako instalatutako paketeetan egiten du.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, corresponding to the service type of the package plugin, e.g. KPackage/Generic, Plasma/Theme, Plasma/Wallpaper, Plasma/Applet, etc.
eu: Pakete mota, pakete pluginaren zerbitzu motarekin bat dator, adib. KPackage/Generikoa, Plasma/Gaia, Plasma/Horma-papera, Plasma/Appleta, eta abar.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
eu: Instalatu hemen dagoen paketea <path>

[ctx: Do not translate <name>]
en: Show information of package <name>
eu: Erakutsi pakete honi buruzko informazioa: <name>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
eu: Bertsio-berritu hemen dagoen paketea: <path>

en: List installed packages
eu: Zerrendatu instalatutako paketeak

en: List all known package types that can be installed
eu: Zerrendatu instalatu daitezkeen pakete mota ezagunak

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
eu: Kendu izen hau duen paketea: <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
eu: Paketearen errora bide-izen absolutua. Ez bada hornitzen, horren ordez, KDE saio honetarako datu direktorio estandarretan bilatuko da.

en: Recreate the plugin index. To be used in conjunction with either the option -t or -g. Recreates the index for the given type or package root. Operates in the user directory, unless -g is used
eu: Birsortu pluginaren indizea. Bi aukera hauetako batekin, -t edo -g erabili behar da. Adierazitako erro pakete motarentzako indizea birsortzen du. Erabiltzailearen direktorioan jarduten da, -g erabili ezean

en: Remove the plugin index. To be used in conjunction with either the option -t or -g. Recreates the index for the given type or package root. Operates in the user directory, unless -g is used
eu: Kendu pluginaren indizea. Bi aukera hauetako batekin, -t edo -g erabili behar da. Adierazitako mota edo erro paketearentzako indizea birsortzen du. Erabiltzailearen direktorioan jarduten da, -g erabili ezean

[ctx: Do not translate <path>]
en: Outputs the metadata for the package <path>
eu: Kanporatzen ditu paketearen metadatuak: <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Outputs the metadata for the package into <path>
eu: Kanporatzen ditu hemen dagoen paketearentzako metadatuak: <path>
