plasmapkg - en to nds translation catalogue (51 entries)

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
nds: Dat Installeerprogramm för den Pakettyp "%1" lett sik nich laden. De torüchgeven Fehler weer: %2

en: Could not create package root directory: %1
nds: Wörtelverteken vun't Paket lett sik nich opstellen: %1

en: No such file: %1
nds: Datei nich funnen: %1

en: Could not open package file, unsupported archive format: %1 %2
nds: De Paketdatei lett sik nich opmaken, dat Archievformaat warrt nich ünnerstütt: %1 %2

en: Could not open package file: %1
nds: De Paketdatei lett sik nich opmaken: %1

en: No metadata file in package: %1
nds: Keen Metadaten-Datein binnen't Paket: %1

en: Package plugin name not specified: %1
nds: Naam vun't Paketmoduul nich angeven: %1

en: Package plugin name %1 contains invalid characters
nds: Paketmoduul-Naam „%1“ bargt leeg Tekens

en: %1 already exists
nds: „%1“ gifft dat al

en: Could not move package to destination: %1
nds: Paket lett sik nich na't Teel verschuven: %1

en: Could not copy package to destination: %1
nds: Paket lett sik nich na't Teel koperen: %1

en: %1 does not exist
nds: „%1“ gifft dat nich.

en: Could not delete package from: %1
nds: Paket lett sik nich wegdoon ut: %1

en: Main Script File
nds: Hööft-Skriptdatei

en: Images
nds: Biller

en: Themed Images
nds: Musterbiller

en: Configuration Definitions
nds: Instellen-Daten

en: User Interface
nds: Böversiet

en: Data Files
nds: Datendateien

en: Executable Scripts
nds: Utföhrbor Skripten

en: Translations
nds: Översetten

en: Failed to generate a Package hash for %1
nds: Pröövsumm för Paket "%1" lett sik nich opstellen.

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
nds: SHA1-Pröövsumm för dat Paket ünner %1: %2

[ctx: package type]
en: wallpaper
nds: Achtergrundbild

en: Error: Plugin %1 is not installed.
nds: Fehler: Moduul "%1" is nich installeert.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
nds: Du muttst wat installeren, wegmaken, opfrischen oder oplisten.

en: Showing info for package: %1
nds: Informatschonen wiesen för Paket: %1

en:       Name : %1
nds:       Naam: %1

en:    Comment : %1
nds:    Kommentar: %1

en:     Plugin : %1
nds:     Moduul: %1

en:     Author : %1
nds:     Autor: %1

en:       Path : %1
nds:       Padd: %1

en: Path
nds: Padd

en: Package types that are installable with this tool:
nds: Pakettypen, de sik mit dit Warktüüch installeren laat:

en: Built in:
nds: Inbuut:

en: Provided by plugins:
nds: Vun Modulen praatstellt:

en: Successfully upgraded %1
nds: %1 mit Spood opgradeert

en: Successfully installed %1
nds: %1 mit Spood installeert

en: Error: Installation of %1 failed: %2
nds: Fehler: Installeren vun "%1" fehlslaan: %2

en: Upgrading package from file: %1
nds: Paket opgraderen ut Datei: %1

en: Successfully uninstalled %1
nds: %1 mit Spood deinstalleert

en: Error: Uninstallation of %1 failed: %2
nds: Fehler: Deinstalleren vun "%1" is fehlslaan: %2

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
nds: De SHA1-Pröövsumm för dat Paket ünner den Padd <path> lett sik nich opstellen.

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
nds: Bi't Installeren un Wegmaken gellt dat för Paketen, de för all Brukers installeert sünd

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
nds: Dat Paket ünner den Padd <path> installeren

[ctx: Do not translate <name>]
en: Show information of package <name>
nds: Informatschonen to Paket <name> wiesen

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
nds: Dat Paket ünner den Padd <path> opfrischen

en: List installed packages
nds: Installeert Paketen oplisten

en: List all known package types that can be installed
nds: All begäng Pakettypen wiesen, de sik installeren laat.

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
nds: Dat Paket mit den Naam <name> wegmaken

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
nds: Afsoluut Padd na de Paketwörtel. Wenn nich angeven, warrt de Standard-Datenornern för dissen KDE-Törn dörkeken.
