kdelibs4 - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
ar: أتريد البحث في الشابكة عن <b>%1</b>؟

en: Internet Search
ar: البحث في الشابكة

en: &Search
ar: ابح&ث

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
ar: النوع: %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
ar: تذكّر الإجراء لهذا النوع من الملفات

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
ar: ا&فتح في %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
ar: افتح &في %1

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
ar: أأ&فتح ”%1“؟

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
ar: ا&فتح في…

[ctx: @label:button]
en: &Open with
ar: ا&فتح في

[ctx: @label:button]
en: &Open
ar: ا&فتح

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
ar: الاسم: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
ar: هذا هو الاسم الذي اقترحه الخادوم

en: Do you really want to execute '%1'?
ar: أمتأكّد من تنفيذ ”%1“؟

en: Execute File?
ar: أأنفّذ الملف؟

en: Execute
ar: نفّذ

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
ar: تعذر العثور على مدير التنزيلات (%1) في ‎$PATH

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
ar: جرّب إعادة تثبيته  
    
    سيُعطّل التكامل مع «كنكر».

en: Save As
ar: احفظ كَ‍

en: Accept
ar: اقبل

en: Reject
ar: ارفض

en: KPluginFactory could not load the plugin: %1
ar: لم يتمكن KPluginFactory من تحميل المحلق: %1

en: No part was found for mimeType %1
ar: لا يوجد مدبّرا للنوع %1

en: No part could be instantiated for mimeType %1
ar: لا يمكن بدء مدبّرا للنوع %1

en: The plugin '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
ar: لا يزود الملحق '%1' الواجهة '%2' بالكلمة المفتاحية '%3'

en: Untitled
ar: بلا عنوان

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
ar: عُدّل المستند ”%1“.
    أتريد حفظ التغييرات أم إهمالها؟

en: Close Document
ar: إغلاق المستند
