kdelibs4 - en to bs translation catalogue (24 entries)

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
bs: <qt>Želite li da potražite <b>%1</b> na Internetu?</qt>

en: Internet Search
bs: Pretraga na Internetu

en: &Search
bs: &Traži

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
bs: Tip: %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
bs: Zapamti radnju za datoteke ovog tipa

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
bs: &Otvori pomoću %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
bs: &Otvori pomoću %1

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
bs: Otvoriti „%1“

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
bs: &Otvori pomoću...

[ctx: @label:button]
en: &Open with
bs: &Otvori pomoću

[ctx: @label:button]
en: &Open
bs: &Otvori

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
bs: Ime: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
bs: Ime datoteke koje predlaže server.

en: Do you really want to execute '%1'?
bs: Želite li zaista da izvršite %1?

en: Execute File?
bs: Izvršiti datoteku?

en: Execute
bs: Izvrši

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
bs: Menadžer preuzimanja (%1) nije pronađen u putanji ($PATH)

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
bs: Pokušajte da ga reinstalirate. 
    
    Integracija sa Konquerorem će biti isključena.

en: Save As
bs: Snimi kao

en: Accept
bs: Prihvati

en: Reject
bs: Odbaci

en: Untitled
bs: neimenovano

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
bs: Dokument "%1" je mijenjan.
    Želite li snimiti vaše izmjene ili ih poništiti?

en: Close Document
bs: Zatvori dokument
