kdelibs4 - en to mk translation catalogue (24 entries)

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
mk: <qt>Дали сакате да пребарувате на Интернет за <b>%1</b>?</qt>

en: Internet Search
mk: Интернет-барање

en: &Search
mk: &Барај

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
mk: Тип: %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
mk: Запомни го дејството за датотеки од овој тип

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
mk: &Отвори со „%1“

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
mk: Отвори &со „%1“

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
mk: Отвори „%1“?

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
mk: &Отвори со...

[ctx: @label:button]
en: &Open with
mk: &Отвори со

[ctx: @label:button]
en: &Open
mk: &Отвори

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
mk: Име: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
mk: Ова е името на датотека што се предлага од серверот

en: Do you really want to execute '%1'?
mk: Дали навистина сакате да го извршите „%1“?

en: Execute File?
mk: Изврши датотека?

en: Execute
mk: Изврши

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
mk: Менаџерот за симнувања (%1) не можеше да се најде во Вашиот $PATH

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
mk: Обидете се да го реинсталирате  
    
    Интеграцијата со Konqueror ќе биде оневозможена!

en: Save As
mk: Зачувај како

en: Accept
mk: Прифати

en: Reject
mk: Одбиј

en: Untitled
mk: Неименувано

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
mk: Документот „%1“ беше изменет.
    Дали сакате да ги зачувате промените или да ги отфрлите?

en: Close Document
mk: Затвори документ
