kdelibs4 - en to th translation catalogue (24 entries)

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
th: <qt>คุณต้องการที่จะค้นหา <b>%1</b> บนอินเทอร์เน็ตหรือไม่ ?</qt>

en: Internet Search
th: ค้นหาบนอินเทอร์เน็ต

en: &Search
th: &ค้นหา

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
th: ประเภท: %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
th: จดจำการกระทำสำหรับแฟ้มต่าง ๆ ที่เป็นประเภทนี้

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
th: เปิ&ดด้วย %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
th: เปิ&ดด้วย %1

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
th: เปิด '%1' หรือไม่ ?

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
th: เ&ปิดด้วย...

[ctx: @label:button]
en: &Open with
th: เ&ปิดด้วย

[ctx: @label:button]
en: &Open
th: เ&ปิด

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
th: ชื่อ: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
th: นี่เป็นชื่อแฟ้มที่ได้รับการแนะนำมาจากเซิร์ฟเวอร์

en: Do you really want to execute '%1'?
th: คุณต้องการจะประมวลผล '%1' จริงหรือไม่ ?

en: Execute File?
th: ประมวลผลแฟ้มหรือไม่ ?

en: Execute
th: ประมวลผล

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
th: ไม่พบตัวจัดการดาวน์โหลด (%1) ในเส้นทางพาธของคุณ

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
th: ลองติดตั้งมันใหม่อีกครั้ง  
    
    ส่วนที่รวมกับ Konqueror จะถูกปิดการใช้งาน

en: Save As
th: บันทึกเป็น

en: Accept
th: ยอมรับ

en: Reject
th: ปฏิเสธ

en: Untitled
th: ยังไม่มีชื่อ

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
th: มีการเปลี่ยนแปลงกับเอกสาร
    "%1"
    คุณต้องการจะทำการบันทึกมันหรือจะละทิ้งการเปลี่ยนแปลง ?

en: Close Document
th: ปิดเอกสาร
